Perşembe, 21 Mart 2019
Trafik cezaları PTT´den tahsil edilmeye başlandı Güncel Trafik cezaları PTT´den tahsil edilmeye başlandı

Kumluca PTT Müdürü Dilek Engin, kurum olarak trafik cezalarını tahsil etmeye başladıklarını bildirdi.


Kumluca´nın arıtma tesisi ve foseptik çukuru taşmaları Meclis´e taşındı Güncel Kumluca´nın arıtma tesisi ve foseptik çukuru taşmaları Meclis´e taşındı

CHP Antalya Milletvekili Abdülkadir Aksu, Kumluca´da Akmazsu mevkisinde yapımı süren arıtma tesisi çalışmalarıyla, ilçe merkezindeki foseptik çukurlarının taşmasına ilişkin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya çeşitli sorular yöneltti.


Akseki köylerinde çiftçi toplantıları Güncel Akseki köylerinde çiftçi toplantıları

Akseki Tarım İlçe Müdürlüğü teknik elemanlarınca ´´Her köye bir teknik eleman irtibatlandırılması projesi´´ kapsamında Hocaköy´de çiftçi toplantısı düzenledi.


Sütçüler tesisleşme yolunda Güncel Sütçüler tesisleşme yolunda

İl Hıfzısıhha Kurulu’nun 1 Ocak 2007 tarihinde aldığı karar gereği, açıkta süt satışının yasaklanması Sütçüler ve Yoğurtçular Odası üyelerinin tepkisine neden oldu.


´Kadınlarımızı Camilerden Uzaklaştırmayalım´ Güncel ´Kadınlarımızı Camilerden Uzaklaştırmayalım´

Temel atma törenine Antalya Müftüsü Mahmut Yelesen, Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, Kumluca Müftüsü Yusuf Demirbilek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Isparta Belediye Başkanı AGC’yi ziyaret etti. Güncel Isparta Belediye Başkanı AGC’yi ziyaret etti.

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaban, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


DSP, Doyran kıyımını yargıya taşıdı. Güncel DSP, Doyran kıyımını yargıya taşıdı.

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Avukat Baştuğ Çalışır Doyran da sürdürülen maden arama taş ocağı ruhsatlarının iptali için Antdoyder, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, Tema Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurten Baykara ve Doyran halkının da hazır bulunduğu idari mahkemede hep birlikte yürütmeyi durdurma isteğiyle dava açtılar.


Tabur: ´Dernek merkezimiz hareketleniyor´ Güncel Tabur: ´Dernek merkezimiz hareketleniyor´

Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği’nin Sheraton Otel’de gerçekleştirdiği 2. olağan toplantısında 2007 yılı olası ekonomik beklentiler tartışıldı.


Alman nüfusu yaşlanıyor Güncel Alman nüfusu yaşlanıyor

Almanya´nın Dortmund Üniversitesi Gerontoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gerhard Naegele, Almanya nüfusunun yüzde 20´sinin 60 yaş ve üzerinde olduğunu söyledi.


´İklim Değişikliği ve Eşiğinde Akdeniz´ Konferansı... Güncel ´İklim Değişikliği ve Eşiğinde Akdeniz´ Konferansı...

Yeşiller İklim Değişikliği ve Küresel Ekoloji Çalışma Grubu üyesi Zihni Yayla tarafından organize edilen ´´Küresel İklim Değişikliği ve Eşiğinde Akdeniz´´ konulu konferans, 19 Şubatta Alanya´da yapılacak.


Manavgat MHP ilçe teşkilatı, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti Güncel Manavgat MHP ilçe teşkilatı, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti

Manavgat MHP İlçe Teşkilatı, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti. Ziyarette, Dernek Başkanı Hasan Toptaş ile görüşen İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, şehit aileleri ve gazilerin sorunlarını dinledi. Karadağ, derneğin Manavgat´ta büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi.


Okuma-yazma kursiyerlerine belgeleri verildi Güncel Okuma-yazma kursiyerlerine belgeleri verildi

Kumluca ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan birinci kademe okuma-yazma kursunda başarılı olanlara belgeleri verildi.


´Sera işçisi Bombus arısı´ hormona alternatif... Güncel ´Sera işçisi Bombus arısı´ hormona alternatif...

Seralarda doğal döllenmeyi sağlayan bombus arılarının kullanılmasıyla, sebze ve meyvelerde hormon kullanımından kaynaklanan büyüme bozuklukları ve kalite düşmesiyle ilgili sorunların giderildiği bildirildi.


Antalya´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çalışmaları... Güncel Antalya´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çalışmaları...

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemi çerçevesinde Antalya´daki hane ziyaretlerinin başladığı, çalışmanın 31 Mart´a kadar tamamlanacağı bildirildi.


´Antalyaspor vergi, SSK ve futbolcu borçlarını zamanında ödüyor´ Güncel ´Antalyaspor vergi, SSK ve futbolcu borçlarını zamanında ödüyor´

Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Abdurrahman Yılmaz, Antalyaspor´un en şeffaf kulüp olduğunu söyledi.


Alkan: ´Taksi araçlarına GPRS sistemi yerleştirmek için çalışmalarımız sürüyor´ Güncel Alkan: ´Taksi araçlarına GPRS sistemi yerleştirmek için çalışmalarımız sürüyor´

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, taksi araçlarına GPRS sistemi yerleştirmek için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.


Finike portakalının pazarlama sorunu... Güncel Finike portakalının pazarlama sorunu...

CHP Milletvekili Feridun Baloğlu, başka bölgelerden toplanan portakalın ´´Finike portakalı´´ adıyla pazarlanması sorununu TBMM gündemine taşıdı.


´Hrant Dink cinayetinden sonra birçok çevre tarafından Türk Milliyetçiliği saldırıya uğram Güncel ´Hrant Dink cinayetinden sonra birçok çevre tarafından Türk Milliyetçiliği saldırıya uğram

MHP Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır, Hrant Dink cinayetinden sonra Türk milliyetçiliğinin saldırıya uğradığını söyledi.


İlk Kursiyer Grubu işe yerleştirildi Güncel İlk Kursiyer Grubu işe yerleştirildi

Kepez Belediyesi´nin, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altınova Sanayici ve İşadamları Derneği (ALTINSİAD) işbirliği ile düzenlediği, otomotiv sektörüne yönelik iş garantili kursa başvuran ilk 30 kişi, işe yerleştirildi.


Manavgat´ta veterinerler süt sağımını uygulamalı olarak gösterecek Güncel Manavgat´ta veterinerler süt sağımını uygulamalı olarak gösterecek

Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü, süt sağımı ve sütte bakteri oluşumu konusunda köylüleri bilgilendirecek. Müdürlük çalışmalara ilk önce köy muhtarlarından başlayacak.


Güneş enerjisi seralarda da kullanılacak Güncel Güneş enerjisi seralarda da kullanılacak

Bütün dünyayı etkisi altına almaya başlayan küresel ısınmanın en fazla zarar vereceği sektörlerin başında tarım geliyor. İklim değişiklikleri, ekolojiye zarar vermeyen doğal enerji kaynaklarından yararlanma zorunluluğu da her geçen gün artıyor.


İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Korkuteli´de incelemelerde bulundu Güncel İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Korkuteli´de incelemelerde bulundu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Teftiş Kurulu Başkanı Emin Uyanık ile birlikte Korkuteli´nde incelemelerde bulundu. Gülay, Mehmet Cadıl ve Küçükköy İlköğretim okullarının 2007 yılı içinde tamamlanacağını söyledi.


Korkuteli esnafı 2007´den umutlu Güncel Korkuteli esnafı 2007´den umutlu

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Emirdağlı, 2006 yılının esnaflar için kayıp yıl olduğunu ifade ederken, 2007 yılından umutlu olduklarını belirtti.


´Yeniden Saadet’li günlere´ Güncel ´Yeniden Saadet’li günlere´

Milleti temsil eden tek partinin Saadet Partisi olduğunu söyleyen Antalya İl Başkanı Galip Akın, “AKP iktidarı beşinci ve son yılına girdi. Bundan dört buçuk sene evvel ANASOL-M hükümeti iktidarda idi. Onların yaptığı tahrifatın daha fazlası geçtiğimiz dört yılda AKP tarafından yapıldı. Bu onların AKP’den daha hayırlı olduğu anlamına gelmiyor tabii.´ dedi.


‘Antalya Lezzet Ustaları’ unutulmadı Güncel ‘Antalya Lezzet Ustaları’ unutulmadı

Antalya kent kültürüne önemli katkıları bulunan Lezzet Ustaları için Muratpaşa Belediyesi özel bir program hazırladı. Programda, lezzet ustalarının geçmişten günümüze uzanan hikayelerinin anlatıldığı bir belgesel de sunulacak.


Khz Spor Bisiklet takımı Adana yolcusu Güncel Khz Spor Bisiklet takımı Adana yolcusu

Köy Hizmetleri Spor bisiklet takımı Adana’da yapılacak olan puanlı yol yarışlarına, Antrenör Ömer Ali Erikçi eşliğinde düzenli bir şekilde devam ediyor.


Makinacılar haklı çıktı Güncel Makinacılar haklı çıktı

Eş güdüm kurulu üyeleri daha önce Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Karaman’ın ulaşım sistemleri konusunda yaptığı ısrarlı iddiaları sonucunda eşgüdüm kuruluda doğru buldu ve ulaşımda cadde tramvayından vazgeçilmesi gerektiği belirtildi.


Büyükşehir’de köpekli eylem Güncel Büyükşehir’de köpekli eylem

Sokakta bulduğu köpekleri vicdanı sızladığı için arabasına alıp hayvan barınağına götüren Mevlüt Kara, güvenlik görevlileri tarafından darp edilince büyük şaşkınlık yaşadı. Kara, hayvan barınağının köpekleri almaması üzerine Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı


Antalya´da uyuşturucu operasyonu Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu

Antalya´da uyuşturucu madde sattıkları iddia edilen 7 kişi yakalandı. Gaziantep´ten temin edilen eroinin Antalya´daki uyuşturucu bağımlısı kişilere satıldığının tespit edilmesi üzerine, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince geniş çaplı soruşturma başlatıldı.


Hamza Taş, muhtarlarla buluştu Güncel Hamza Taş, muhtarlarla buluştu

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, Konyaaltı Belde Başkanlığı´nda düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.


Seralarda güneş enerjisi kullanımı Güncel Seralarda güneş enerjisi kullanımı

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, güneş enerjisinin Antalya´daki seralarda kullanılması için proje geliştirilmesini istedi.


Garsona fatura şoku Güncel Garsona fatura şoku

Alanya ilçesinde yaşayan bir garsonun evine 2 bin 643 YTL elektrik faturası geldi. Alanya´nın Mahmutlar beldesindeki Erciyes Sitesi´nde oturan Kamil Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu ay gelen ve 2 bin 643 YTL borçlu olduğunu gösteren elektrik faturası karşısında adeta şok olduğunu söyledi.


Serik´te yangın söndürme topu tanıtıldı Güncel Serik´te yangın söndürme topu tanıtıldı

Serik ilçesinde bir firma, düzenlenen tatbikatta otomatik yangın söndürme topunun tanıtımını yaptı.


Orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisi... Güncel Orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisi...

Antalya Barosu Çevre ve İmar Kurulu Başkanı avukat Tuncay Koç, ´´Turizm yatırımlarına kimse karşı değildir. Fakat bugün uygulandığı şekilde plansız ve amaçsız tahsisler ülkemize yarar değil zarar getirmektedir´´ dedi.


´Otel yöneticiliği kriterleri, Avrupa Birliği´ne göre uyarlanmalı´ Güncel ´Otel yöneticiliği kriterleri, Avrupa Birliği´ne göre uyarlanmalı´

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, otel yöneticiliği kriterlerinin Avrupa Birliği´ne göre uyarlanması gerektiğini söyledi.


Kadın çiftçiler yarıştı Güncel Kadın çiftçiler yarıştı

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü ve TRT Antalya Bölge Radyosu işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen, kadın çiftçiler yarışıyor adlı bilgi yarışması Kumluca’da yapıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Öğretmen atamaları için Finike´den 27 başvuru Güncel Öğretmen atamaları için Finike´den 27 başvuru

Finike ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cavit Sevim, 1-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen öğretmen atamaları için Antalya ‘da ki 3 başvuru merkezinden biri olan ilçede 27 başvuru olduğunu kaydetti.


DSP Varsak Belde binası açıldı Güncel DSP Varsak Belde binası açıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Varsak Belde binası, düzenlenen törenle hizmete girdi.


Çanakkale zaferinin misarı Alanya´da sergilenecek Güncel Çanakkale zaferinin misarı Alanya´da sergilenecek

Birinci Dünya Savaşı´nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Savaşı sırasında kullanılan savaş malzemeleri, 19-27 Şubat tarihleri arasında Alanya´da sergilenecek.


Alanya´da içme suyu sıkıntısı... Güncel Alanya´da içme suyu sıkıntısı...

Alanya ilçesinde, olası bir içme suyu sıkıntısına karşılık 8 belediye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü´ne (DSİ) başvurarak, yörenin içme suyu ihtiyacının yapılmakta olan Dim Barajı´ndan karşılanmasını istedi.


Kemer Karnavalı bu yıl yapılmayacak Güncel Kemer Karnavalı bu yıl yapılmayacak

Kemer Belediye Meclisi, tanıtıma katkısı olmadığı gerekçesiyle bu yıl altıncısı yapılması planlanan Kemer Karnavalı´nı iptal etti.


Mahmutlar´da hastaneye arazi tahsisi... Güncel Mahmutlar´da hastaneye arazi tahsisi...

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde, hastane yapımı için arazi tahsisi gerçekleştirildi.


Avrupalı sevgililerin tercihi, kaliteli Türk çiçeği... Güncel Avrupalı sevgililerin tercihi, kaliteli Türk çiçeği...

Kalite ve çeşitliliğin artmasıyla birlikte Avrupalı sevgililer ile kadınların tercihi Türk çiçeği olurken, 14 Şubat Sevgililer Günü´nde 40 milyon dal çiçek ihraç edileceği bildirildi.


Gazipaşa logosu için başvurular sürüyor Güncel Gazipaşa logosu için başvurular sürüyor

Gazipaşa Belediyesinin ilçeyi tanıtacak logoyu belirlemek üzere açtığı yarışmaya katılımların başladığı bildirildi.


Halı saha futbol turnuvası kayıtları başladı Güncel Halı saha futbol turnuvası kayıtları başladı

Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenecek 8. Tarım ve Seracılık Şenlikleri kapsamında yapılacak Halı Saha Futbol Turnuvasına kayıtlar başladı.


Antalya´da yıkım... Güncel Antalya´da yıkım...

Antalya´da 44 trafik takip bürosunun bulunduğu binalar, Muratpaşa Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.


Çiftçi, iklim koşullarının düzelmesini bekliyor Güncel Çiftçi, iklim koşullarının düzelmesini bekliyor

Antalya Ziraat Odası Başkanı Halil Ordu, soğuk havalardan etkilenen çiftçilerin iklim koşullarının düzelmesini beklediğini belirtti.


Alanya Belediye Meclisi´nden nargilecilere yasak yağmuru.. Güncel Alanya Belediye Meclisi´nden nargilecilere yasak yağmuru..

Alanya Belediye Meclisi, nargile kafelere 18 yaşından küçüklerin girmesini, içki satılmasını ve canlı müzik çalınmasını yasakladı. Başkan Hasan Sipahioğlu, ´Belediye binası içinde sigara içen vatandaş ve personele de ceza uygulayacağız´ dedi


Gazipaşa´da adrese dayalı sayım başladı Güncel Gazipaşa´da adrese dayalı sayım başladı

Gazipaşa Nüfus Müdürü Gülay Erkün, 18 görevlinin adrese dayalı nüfus sayım işlemine başladığını duyurdu.


Gazipaşa´da 13 katlı otel tartışmaları... Güncel Gazipaşa´da 13 katlı otel tartışmaları...

Mimarlar Odası Gazipaşa İlçe Temsilcisi Esin Bilgiç, Beyobası Köyü´ne yapılması planlanan 13 katlı otele karşı olduklarını açıkladı.


´Ateşli kül dökmeyin´ uyarısı.. Güncel ´Ateşli kül dökmeyin´ uyarısı..

Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Taşlı, vatandaşları çöp konteynırlarına ateşli kül atmamaları konusunda uyardı.


Gazipaşa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlık seçiminin iptali istendi Güncel Gazipaşa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlık seçiminin iptali istendi

Gazipaşa İlçe Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Çelik, iptali istenen seçimlerle ilgili olarak, ´Seçimde herhangi bir sorun yok. İptali de söz konusu olamaz´ dedi.


CBR Plus mucizesi Güncel CBR Plus mucizesi

Dünya’da 30 yıldır kullanılan ve Antalya’nın yeni tanıdığı CBR Plus yol stabilize yöntemi ile, maliyet ve işgücü yarıya inerken, yol yapımı sırasındaki eziyet tamamen ortadan kalkıyor


Kardeş cemiyetten ziyaret Güncel Kardeş cemiyetten ziyaret

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve ekibini ziyaret ederek başarılar diledi


Finike´den resmi bir heyet Tarım Fuarı için Berlin´e uçtu Güncel Finike´den resmi bir heyet Tarım Fuarı için Berlin´e uçtu

Finike İlçesi, Hasyurt Beldesi’nde 15 yıldır aralıksız sürdürülen Uluslararası Hasyurt Tarım Fuar’ı için incelemelerde bulunmak üzere resmi bir heyet Berlin’e gitti. 5 kişinin katıldığı gezi 3 gün sürecek. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Esnafa yabancı dil ve bilgisayar kursu Güncel Esnafa yabancı dil ve bilgisayar kursu

AESOB’un öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezinin sorumluğunda, esnaf ve sanatkara yönelik bilgisayar ve yabancı dil kursu verilecek.


Gazetecilerden  Başkan Öner’e ziyaret Güncel Gazetecilerden Başkan Öner’e ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’i ziyaret etti. Öner, AGC Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, yeni görevlerinde başarılar diledi.


AGC’den Böcek’e ziyaret Güncel AGC’den Böcek’e ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Başkan Yeni, Böcek’e Gazeteciler Cemiyeti’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti


Aile hekimliğine tepki... Güncel Aile hekimliğine tepki...

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Fuat Altay, aile hekimliği sisteminden vazgeçilerek sağlık ocaklarının geliştirilmesi gerektiğini savundu.


Kahya: ´Alanya´nın il olması için altyapısının yüzde 80´i tamam´ Güncel Kahya: ´Alanya´nın il olması için altyapısının yüzde 80´i tamam´

Alanya İl Yaptırma Derneği Başkanı Mustafa Kahya, Alanya´nın il olması için altyapısının yüzde 80 oranda hazır olduğunu söyledi.


Antalya´da mutfak çalışanlarına ekmek ve pide kursu Güncel Antalya´da mutfak çalışanlarına ekmek ve pide kursu

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB), mutfak çalışanları için 1 Mart 2007 tarihinde ekmek ve pide yapımıyla ilgili kurs açacak. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı sertifikası verilecek. Alanya Meziyet Köseoğlu Meslek Eğitim Merkezi´nde verilecek kursa, şu ana kadar 30 kişinin başvurduğu öğrenildi.


Sunexpress, 2006´da Antalya ve İzmir´den en çok turist getiren şirket oldu Güncel Sunexpress, 2006´da Antalya ve İzmir´den en çok turist getiren şirket oldu

SunExpress, Antalya ve İzmir´e en çok turist getiren şirket oldu. SunExpress´ten yapılan açıklamada, Sun Express tarifeli dış hat seferleri düzenlendiği, Antalya ve İzmir pazarlarına 2006 yılı içerisinde en çok turist taşıyan şirket olduğu bildirildi.


ANSAN Karma Kış Sergisi Güncel ANSAN Karma Kış Sergisi

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Kış Karma Sergisi ANSAN Sanat Galerisi´nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


İlber Ortaylı´dan şehircilik konferansı... Güncel İlber Ortaylı´dan şehircilik konferansı...

İstanbul´da bulunan Topkapı Sarayı Müdürü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ilki düzenlenen Kent Sempozyumu´na konuşmacı olarak katıldı. Ortaylı, konuşmasında geçmişte günümüze şehircilik ve sorunları hakkında bilgi verdi.


Korkuteli Belediyesi´nin yol genişletme çalışmaları sürüyor Güncel Korkuteli Belediyesi´nin yol genişletme çalışmaları sürüyor

Korkuteli Belediyesi, Antalya Caddesi üzerindeki yol genişletme çalışması kapsamında kamulaştırması tamamlanan binaların yıkımına başladı.


Üniversite ile Şoförler Odası arasında eğitim protokül imzalandı Güncel Üniversite ile Şoförler Odası arasında eğitim protokül imzalandı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası arasında ´´Mesleki Yeterlilik Eğitimi´´ protokolü imzalandı.


Antalya Valisi Yüksel: ´2003-2006 yıllarında Antalya´da 2 milyar YTL´lik yatırım yapıldı´ Güncel Antalya Valisi Yüksel: ´2003-2006 yıllarında Antalya´da 2 milyar YTL´lik yatırım yapıldı´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 2003-2006 yılları arasında Antalya´da 2 milyar YTL´lik yatırım yapıldığını söyledi.


İnternette fotoğraflı tuzak Güncel İnternette fotoğraflı tuzak

Antalya´da bir inşaat şirketinin ortağının elektronik postasına kadın fotoğrafı göndererek iş başvurusunda bulunan kişi, virüslü programla iş adamının banka hesabının şifresini kırdı.


“Tarihe geçin” Güncel “Tarihe geçin”

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, kendisini ziyaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zülkif Dağlı’ya, “Su Sporlarını başlatın. Tarihe geçin” dedi. Dağlı ise değişik bir açılım olduğunu söyledi.


Kumluca SYDV´de ocak yardımı açıklandı Güncel Kumluca SYDV´de ocak yardımı açıklandı

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ocak 2007’de 120 kişiye toplam 22.100 YTL yardımda bulundu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´da kaza... Güncel Kumluca´da kaza...

Kumluca’nın Sarıcasu Köyü’nde, tarlada traktörle teraslama çalışması yaparken, traktörün devrilmesi sonucu altında kalan Ali Zahmakıran (43) hayatını kaybetti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´da intihar girişimi... Güncel Kumluca´da intihar girişimi...

Kumluca’da, 7 katlı Eski Belediye İşhanına çıkarak, intihar etmek istediğini söyleyen bir genç, 1.5 saatlik bir uğraşı sonucunda bu fikrinden vazgeçirildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Fırın arabası bankaya girdi Güncel Fırın arabası bankaya girdi

Kumluca’da, Has Ekmek Fabrikası’na ait bir araç Akbank Şubesi’ne daldı. Kazada araç sürücüsü yaralandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Demokratik Sol Parti Varsak belde binasını açtı Güncel Demokratik Sol Parti Varsak belde binasını açtı

Örgütlenme çalışmalarına hızla devam eden Demokratik Sol Parti Varsak belde binasını açtı.


Genç Parti Demre esnafını ziyaret etti Güncel Genç Parti Demre esnafını ziyaret etti

Genç parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Demre İlçe Başkanı Sezai Teke Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Demre esnafını ziyaret etti. Gün boyunca esnafı tek tek dolaşan İl Başkanı Büyüknohutçu ve beraberindekiler Demrelilerin ve Demre esnafının sorunlarını dinlediler.


Kamu çalışanına bir lokma da BASK´tan... Güncel Kamu çalışanına bir lokma da BASK´tan...

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Antalya İl Temsilciğinden yapılan yazılı açıklamada Hüseyin ÇELİK : “ Dört yılı aşkın bir zamandır Antalya’da aktif sendikacılık yapıyoruz. Çalışma hayatında kamu görevlilerinin çalıştığı zor şartların iyileştirilmesi, haklarının korunması, geliştirilmesi, yerel ve ulusal sorunlarda çözüm önerileri, eleştiri ve görüşlerimizi açıklama gibi fonksiyonları icra ettik, devam ediyoruz.´


Kumluca’ya müze talebi Güncel Kumluca’ya müze talebi

Kumluca’da, her aşamasına el atılan altyapı sorunu; gerçekleşen, gerçekleşmekte olan ve gerekse projesi hazır yatırımlarla modern şehirleşme yolunda adım adım ilerleme kaydediliyor.


Altın Portakal’ın Onur Konuğu ünlü oyuncu Helen Mirren Oscar’a koşuyor Güncel Altın Portakal’ın Onur Konuğu ünlü oyuncu Helen Mirren Oscar’a koşuyor

Antalya Kültür Sanat Vakfı ve TÜRSAK Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 2006 Altın Portakal’ın yabancı konukları arasında yer alan ünlü oyuncu Helen Mirren En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.


´´Her alanda desteğe ihtiyacımız var´´ Güncel ´´Her alanda desteğe ihtiyacımız var´´

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya´nın yeni okullara ihtiyacı bulunduğunu belirterek, belediyeler ve iş adamlarından yardım istedi.


Doyran katliamı yargıya taşındı Güncel Doyran katliamı yargıya taşındı

Kum çakıl ocağı işletmek için Doyran beldesinde Divarcılar şirketi tarafından yapılan orman katliamı, ANTDOYDER ve Türk Tabiatını Koruma Derneği tarafından idare mahkemesine dava açtıklarını ve mücadeleye devam edeceklerini söylediler.


Kumluca´ya Recep Tayyip Erdoğan Parkı Güncel Kumluca´ya Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Kumluca İlçesi’nde, eski Devlet Hastanesinin bulunduğu Karatepe’ye Kumluca Belediyesi tarafından yapılacak olan parka, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ismi verilecek. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Adrasan´da tapu sevinci... Güncel Adrasan´da tapu sevinci...

Kumluca İlçesine bağlı, turistik belde Adrasan’da vatandaşlar, tapu sevinci yaşıyor. Adrasan Beldesi, Çakmak Mahallesi sahilinde, Turizm Bölgesi ilan edilen bölgede, yıllardır elzem olan tapu sorunu çözülerek tapuları Belediye tarafından vatandaşlara dağıtılıyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


´Her iri meyve hormonlu değildir´ Güncel ´Her iri meyve hormonlu değildir´

Finike İlçesi’nde Zirai İlaç satışı yapan Ziraat Mühendisi Özgür Akınay, her iri meyvenin hormonlu olmadığını ifade etti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca kameralı sistemle gözetleniyor Güncel Kumluca kameralı sistemle gözetleniyor

Kumluca’nın caddeleri, Kumluca Belediyesinin yeni kurmuş olduğu kameralı sistemle gözetleniyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


KALEDER´in turist anketi Güncel KALEDER´in turist anketi

Kalekapısı Esnafları Kalkındırma ve Güçlendirme Derneği (KALEDER), Kalekapısı´nı ziyaret eden turistlere yönelik anket düzenledi.


Antalya Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı... Güncel Antalya Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı...

Antalya Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Karşıyaka´yı deplasmanda 98-16 yendi.


Çiftçilere ambulans hizmeti Güncel Çiftçilere ambulans hizmeti

Manavgat Ziraat Odası, çiftçilere hizmet vermek üzere tam donanımlı ambulans satın aldı.


Mantar göçü tersine çevirdi Güncel Mantar göçü tersine çevirdi

Korkuteli´ye bağlı Küçükköy beldesinde mantar üretiminin yaygınlaşması nedeniyle göçün tersine döndüğü bildirildi.


Akseki´de kar temizleme çalışmaları... Güncel Akseki´de kar temizleme çalışmaları...

Akseki´de hafta sonundaki kar yağışının ardından belediye ekiplerince başlatılan kar temizleme çalışmaları sürüyor.


Kumluca´nın kanalizasyon sorunu Meclis´e taşınıyor Güncel Kumluca´nın kanalizasyon sorunu Meclis´e taşınıyor

CHP Antalya milletvekilleri Nail Kamacı ve Feridun Baloğlu, ilçede yaşanan kanalizasyon sorununu TBMM gündemine taşıyacaklarını bildirdiler.


Sidespor´da yüzler gülüyor Güncel Sidespor´da yüzler gülüyor

Türkiye Futbol Ligi Üçüncü Lig Üçüncü Grupta mücadele eden Sidespor´da, son iki haftada alınan galibiyetle yüzler gülmeye başladı.


14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı... Güncel 14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı...

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından düzenlenen 14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı, 14 Şubat´ta Antalya´da açılacak.


Kredi kartı aidat ücretleri... Güncel Kredi kartı aidat ücretleri...

Antalya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir banka tarafından tüketiciden tahsil edilen yıllık kart aidat bedelinin, haksız olduğuna ve bedelin tüketiciye iade edilmesine karar verdi.


Türkiye yerel yönetimlerde İsveç ile işbirliği yapacak Güncel Türkiye yerel yönetimlerde İsveç ile işbirliği yapacak

İsveç, AB sürecinde Türkiye´ye yerel yönetim alanında destek verme kararı aldı. İsveç Belediyeler Birliği (SALAR), Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile ortaklaşa ´Türkiye-İsveç Belediye Ortaklık Ağları Projesi´ geliştirdi.


Mahmutlar´da aydınlatma çalışmalarının yüzde 85´i tamamladı Güncel Mahmutlar´da aydınlatma çalışmalarının yüzde 85´i tamamladı

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde aydınlatma çalışmalarının yüzde 85´i tamamladı.


Manavgatlılar il olmak için tanıtım atağı başlattı Güncel Manavgatlılar il olmak için tanıtım atağı başlattı

Manavgat ilçesinde 48 yıl önce başlatılan il olma çalışmalarının 2007´de sonuçlandırılması bekleniyor.


Sayım memuruna ´evde yokuz´ deniliyor Güncel Sayım memuruna ´evde yokuz´ deniliyor

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kapsamında başlatılan sayım, Alanya´da sıkıntılı başladı. Kapıyı açmak ve maaşını bildirmek istemeyen vatandaşlar, nüfus sayımı için görevlendirilen memurlara zor anlar yaşattı.


Şampiyon işitme engellilere prim... Güncel Şampiyon işitme engellilere prim...

Antalya Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü´nde başarılı olan 24 sporcuya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu tarafından ödül verildi.


Turizm alanlarının tahsisi... Güncel Turizm alanlarının tahsisi...

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ´´Lara Kent Projesi yararlı ancak, tahsis edilme süreci tamamen ahlak dışıdır. Çünkü kamu yararı hiçe sayılmıştır´´ dedi.


Papaz ve imam sırasıyla dua okudu Güncel Papaz ve imam sırasıyla dua okudu

Alanya´da belediyenin yaptırdığı Hristiyan mezarlığına defnedilen Alman vatandaşın cenaze töreninde papaz ve imam sırayla dua okudu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...