Çarşamba, 20 Mart 2019
Sokak lambalarına kafesli koruma Güncel Sokak lambalarına kafesli koruma

Finike İlçesi’ne bağlı Sahilkent Beldesi’nde sokak lambalarının kırılmasını önlemek amacıyla lambaların önüne tel kafes takılıyor.


Kepez´den asfalt çalışmalarına devam Güncel Kepez´den asfalt çalışmalarına devam

Kepez Belediyesi, 2007 yılı yatırım programına aldığı mahallelerde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.


Demre PTT Müdürü Güler: ´Teknolojiyi tecrübemizle birleştirdik´ Güncel Demre PTT Müdürü Güler: ´Teknolojiyi tecrübemizle birleştirdik´

Antalya Demre PTT Müdürü Mustafa Güler, PTT şubelerinde hem postacılık hem de bankacılık hizmetlerinin verildiğini ve vatandaşların bu durumdan oldukça memnun olduklarını söyledi.


Köpeklere “Kum Havuzu” Güncel Köpeklere “Kum Havuzu”

Baharla birlikte parklarda sıkça görülen köpeklerin tuvalet ihtiyaçları için harekete geçildi. Hayvan sahipleri ile parktan yararlanmak isteyen vatandaşlar artık tartışmayacak


GATAB eğitiyor, oteller ayrıştırıyor Güncel GATAB eğitiyor, oteller ayrıştırıyor

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), Kemer Bölgesi’ndeki otellerde sürdürdüğü katı atık ayrıştırma eğitimlerine 2007’de de devam ediyor. Yılın ilk eğitimi Grand Gül Beach Otel’de verildi.


DSP Muratpaşa Belde’den örnek çalışma Güncel DSP Muratpaşa Belde’den örnek çalışma

Demokratik Sol Parti (DSP) Muratpaşa Belde Başkanı Aytekin Yılmaz ve belde yöneticileri ile birlikte kan bağışında bulunarak, toplumun bu konuda duyarlı olması gerektiğini söylediler.


Antalya hak ettiğini istiyor Güncel Antalya hak ettiğini istiyor

Anavatan İl Başkanı İsa Akdemir yaptığı basın toplantısında ekonominin iyi gitmediğini ve iktidarın Antalya’yı taş ocağı talanına çevirdiklerini, turizmi geleceği konusunda endişeler yaşanmak olduğunu söyledi.


Ağaoğlu’nun başkan misafirleri… Güncel Ağaoğlu’nun başkan misafirleri…

Antalya Kahveciler Odası ve Türkiye Kahveciler Kıraathaneciler Büfeciler Federasyonu Genel Başkanı Murat Ağaoğlu, Türkiye’yi saracak olan Kahveciler Kıraathaneciler ve Büfeciler Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin ortağı olan Kahveciler Odası başkanlarına evsahipliği yaptı.


BES: “Eşit işe, eşit ücret” Güncel BES: “Eşit işe, eşit ücret”

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası dün yaptığı basın açıklamasında IMF talimatları doğrultusunda AKP iktidarı tarafından uygulanmaya konulan kamu hizmetlerinin tasfiye yasaları, çalışanlar arasında ayrımcılık ve ücret farkı yaratmaya devam ettiğini söylediler.


Manavgat Meslek Yüksek Okulu´nun yurt sorunu çözülecek Güncel Manavgat Meslek Yüksek Okulu´nun yurt sorunu çözülecek

Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol, Manavgat Meslek Yüksek Okulu´nun yurt yerinin hazır olduğunu ve kısa zamanda çalışmalara başlanacağını bildirdi.


Kumluca Esnaf Odası ile Denizbank arasında protokol imzalandı Güncel Kumluca Esnaf Odası ile Denizbank arasında protokol imzalandı

Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Denizbank arasında esnaflara nakdi ve gayri nakdi ticari kredi verilmesini öngören bir protokol imzalandı.


´Trafikteki sorunlar, artan araç ve yolcu sayısına göre katlanarak artmaktadır´ Güncel ´Trafikteki sorunlar, artan araç ve yolcu sayısına göre katlanarak artmaktadır´

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz, trafikteki sorunların, artan araç ve yolcu sayısına göre katlanarak arttığını söyledi.


Manavgatsporlu voleybolculara Cumhuriyet Altını Güncel Manavgatsporlu voleybolculara Cumhuriyet Altını

Erkekler Birinci Voleybol Ligi´nde deplasmanda Tokat Belediyesi Plevnespor´u yenen Manavgatsporlu voleybolcular, cumhuriyet altını ile ödüllendirildi.


Ünal: “Hür Basın, demokrasinin olmasa olmazıdır” Güncel Ünal: “Hür Basın, demokrasinin olmasa olmazıdır”

Türk Büro Sen Antalya Şubesi Başkanı Nuri Ünal, maliye çalışanlarının sorunlarını anlattığı basın açıklamasında, ayrıca, son günlerde basın üzerinde hükümetin yaptığı baskıları şiddetle kınayarak, basının her zaman yanında olduklarını, eğer bir talep gelmesi halinde basının yapacağı eylemlere sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.


Vergi Haftası etkinlikleri... Güncel Vergi Haftası etkinlikleri...

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, vergisini ödeyenlerin ´´saygın´´ kişi olduğunu söyledi.


Akdeniz´de Yerel Yönetimler İşbirliği Programı... Güncel Akdeniz´de Yerel Yönetimler İşbirliği Programı...

Avrupa Birliği (AB) Akdeniz´de Yerel Yönetimler İşbirliği Programı (MED-PACT) çerçevesinde Akdeniz Bölgesi ve Orta Doğu Bölgesi belediyeleri temsilcileri Antalya´da buluştu.


Alanya´da 110 sokak köpeği sahiplendirildi Güncel Alanya´da 110 sokak köpeği sahiplendirildi

Alanya ilçesinde, 110 sokak köpeğinin sahiplendirildiği bildirildi. Alanya Belediyesi Veterineri Yakup Mecek, 110 sokak köpeğinin yerli ve yabancılar tarafından sahiplenildiğini söyledi.


Ormancılık Bilgi Sistemi Çalıştayı... Güncel Ormancılık Bilgi Sistemi Çalıştayı...

Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nuri Uslu, ´´Türkiye´de Sürdürülebilir Orman Yönetiminde Ormancılık Bilgi Sistemi´´ ile Türk ormanlarında AB standartlarında bilgi sistemi oluşturulacağını söyledi.


Hastaneye diyaliz cihazı müjdesi Güncel Hastaneye diyaliz cihazı müjdesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya Sağlık Komisyonu Başkanı Turgay Erbayrak, Alanya Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi´ne yeni diyaliz cihazları alınacağını söyledi.


ALTINSİAD genel kurulu yapıldı Güncel ALTINSİAD genel kurulu yapıldı

Altınova Sanayici ve İş Adamları Derneği (ALTINSİAD) başkanlığına Hüseyin Acarlıoğlu yeniden seçildi.


Kadir´in Ağaç Evleri alev topu kurbanı... Güncel Kadir´in Ağaç Evleri alev topu kurbanı...

Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu (MYO) İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Saadet Alkış, Olimpos´taki Kadir´in Ağaç Evleri´ndeki yangının, elektrik kontağından çıktığının anlaşıldığını söyledi.


Evrenseki Belediyesi sahili yeniden düzenleyecek Güncel Evrenseki Belediyesi sahili yeniden düzenleyecek

Manavgat´a bağlı Evrenseki Belediyesi, sahili yeniden düzenlemek üzere proje hazırladı.


Gayrimenkul Satışları Güncel Gayrimenkul Satışları

Antalya Kadriye Belediye Başkanlığı, Kadriye beldesinde bulunan 3 adet 25 bin 895 metre kare arsayı toplam 11 milyon 134 bin 850 YTL bedel üzerinden kat karşılığı olarak kiraya verecek.


10.Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu... Güncel 10.Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl onuncusu düzenlenecek Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu´nda, geçen yıl ´´BA´´ adlı eseriyle Altın Portakal Şiir Ödülü´nün sahibi olan Birhan Keskin´in şiiri, Doğan Hızlan ve İlhan Berk gibi edebiyatın önemli isimlerinin katılımıyla ele alınacak.


Türk-Yunan Dostluk Festivali... Güncel Türk-Yunan Dostluk Festivali...

Defne Türk Yunan Derneğince beş yıldır Türkiye´nin değişik kentlerinde yapılan Türk Yunan Dostluk Festivali´nin altıncısı Antalya ve Rodos´ta gerçekleştirilecek.


Orman yangınlarıyla mücadele... Güncel Orman yangınlarıyla mücadele...

Orman Genel Müdürlüğü, 2007 yılında orman yangınlarıyla mücadele etmek amacıyla hava filosunu iki misli büyütecek.


´İzci Yararlıdır Haftası´ kutlanıyor Güncel ´İzci Yararlıdır Haftası´ kutlanıyor

´´İzci Yararlıdır Haftası´´ dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk koyan Antalyalı izciler, Vali Alaaddin Yüksel´i de makamında ziyaret etti.


Antalya´da maden ocağı eylemi... Güncel Antalya´da maden ocağı eylemi...

Antalya´da, Kurşunlu şelalesine 10 kilometre uzaklıkta maden ocağı açılması kararına tepki gösteren vatandaşlar eylem yaptı.


Doğu Garajı Projesi 15 Mart´ta ihaleye çıkıyor Güncel Doğu Garajı Projesi 15 Mart´ta ihaleye çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Doğu Garajı Projesi ihaleye çıkarılıyor.15 Mart’ta ihaleye çıkarılacak olan proje 18 ayda tamamlanacak.


THK Gazipaşa Şubesi´nden yeni kurslar... Güncel THK Gazipaşa Şubesi´nden yeni kurslar...

THK Gazipaşa Şubesi, paraşüt, tekamül, planör, model uçak ve yelken kanat kursu açtı. Kurs 3 gün devam edecek.


Mehmet Öten Antalya’ya tayin oldu Güncel Mehmet Öten Antalya’ya tayin oldu

Kumluca Tarım İlçe Müdürü Mehmet Öten, Antalya Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür yardımcılığı görevine atandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Lykiasun markası dünyaya açıldı Güncel Lykiasun markası dünyaya açıldı

Kumluca İlçesi’ne Bağlı Mavikent beldesinde, bundan 3 yıl önce kurulan eski Likya Uygarlıklarının yaşadığı bölgenin ismini alan LYKİASUN, dünya pazarlarında marka olmanın mutluluğunu yaşıyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Hal Kompleksi’ne Totem Güncel Hal Kompleksi’ne Totem

Kumluca Belediyesi, Turfanda Sebzeciliğin başkenti olan ilçede bulunan hal kompleksi girişine totem koydu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Din görevlilerine bilgisayar kursu... Güncel Din görevlilerine bilgisayar kursu...

Antalya Finike Müftülüğü ile Halk Eğitim Merkezi ortaklaşa olarak Din görevlilerine yönelik bilgisayar kursu düzenlendi. Din görevlilerinden 33 personelin katıldığı kurs toplam 160 ders saati olarak planlandı.


Envarlı basketbolcular yarı finalde Güncel Envarlı basketbolcular yarı finalde

Antalya´da düzenlenen okullar arası basketbol şampiyonasının küçük erkekler kategorisinde mücadele eden Envar Koleji basketbol takımı ikinci maçını da kazanarak yarı finale yükseldi.


Kadın çiftçiler yarıştı Güncel Kadın çiftçiler yarıştı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen ´Kadın Çiftçilerimiz Yarışıyor´ adlı bilgi yarışmasının Korkuteli ayağı yapıldı. TRT Antalya Bölge Radyosu´nun da destek verdiği Bilgi yarışmasına, ilçedeki 3 kasabadan 20 kadın çiftçi katıldı.


Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul´dan Korkuteli ziyareti Güncel Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul´dan Korkuteli ziyareti

Korkuteli İlçesi´nden sorumlu Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul, ilçede ziyaret ve incelemelerde bulundu.


Antalyaspor´da Fenerbahçe hazırlıkları... Güncel Antalyaspor´da Fenerbahçe hazırlıkları...

Antalyaspor, Turkcell Süper Lig´in 22. haftasında lider Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.


Antalya Emniyeti ISO-9000 belgesi alacak Güncel Antalya Emniyeti ISO-9000 belgesi alacak

Antalya Emniyeti, ISO-9000 belgesi almak için, kalite yönetim sistemi belgelendirme çalışmalarına başladı.


Fotoğraf sergisiyle Manavgat´ın 25 yılı gün ışığına çıkarılacak Güncel Fotoğraf sergisiyle Manavgat´ın 25 yılı gün ışığına çıkarılacak

Doğa fotoğrafçısı Hasan Saygın, 25 yıldır Antalya´nın Manavgat ilçesi ve köylerinde çektiği 36 bin adet fotoğraftan eleme yaparak 100´ünü sergileyecek.


İMO “Kentsel ulaşımda yanlış yapılıyor” Güncel İMO “Kentsel ulaşımda yanlış yapılıyor”

Kentsel dönüşüm projesinde ulaşım akslarında yanlış yapıldığını söyleyen İMO Başkanı Cem Oğuz, önerileri projelerini dikkate alınmasını istiyor.


AGC yönetiminden Evcilmen’e ziyaret Güncel AGC yönetiminden Evcilmen’e ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti. Başkan Yeni, Evcilmen’e sağladığı desteklerden dolayı teşekkür etti


‘Turizmde toparlanma imkansızlaşıyor’ Güncel ‘Turizmde toparlanma imkansızlaşıyor’

Öncelikle Antalya’nın, ‘Yerel Turizm Yönetimi’ atılımını başlatması ve bunu da il bazında bölgesel işbirliği ortamına geçirmesi gerekmektedir.


Avrupa-Orta Doğu Buluşması Güncel Avrupa-Orta Doğu Buluşması

Avrupa Birliği’nde (AB) kabul gören MED-PACT projesine ev sahipliği yapan Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), Avrupa ve Orta Doğu ülkelerini Kemer’de bir araya getirdi.


Başkan Evcilmen’e Vergi Ziyareti Güncel Başkan Evcilmen’e Vergi Ziyareti

Vergi Haftası nedeniyle yerel yöneticileri ziyaret eden Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e bir şilt verdi.


´Fenerbahçe´nin ismi, durumu bizi ilgilendirmez´ Güncel ´Fenerbahçe´nin ismi, durumu bizi ilgilendirmez´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, Fenerbahçe´nin isminin ve durumunun kendilerini ilgilendirmediğini, amaçlarının galip gelmek olduğunu söyledi.


Tekirova´da ayrıştırma seferberliği başladı Güncel Tekirova´da ayrıştırma seferberliği başladı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği´nin (GATAB) çöplerin ayrıştırılarak toplanılması projesi Tekirova´da uygulamaya konuldu.


Demre´di diyaliz hastaları için araç satın alındı Güncel Demre´di diyaliz hastaları için araç satın alındı

Demre Köylere Hizmet Götürme Birliği, diyaliz hastalarının hastaneye ulaşımlarını sağlamak amacıyla araç satın aldı.


Modern şehirleşmeye doğru Güncel Modern şehirleşmeye doğru

Kumluca Belediyesi, cadde ve sokaklarda yaptığı güzelleştirme çalışmalarını okullarda da yaparak modern şehirleşme yolunda adım adım ilerliyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kaçak sigara satışı yapan bir kişi yakalandı Güncel Kaçak sigara satışı yapan bir kişi yakalandı

Finike İlçesi’ne bağlı Hasyurt Beldesi’nde vatandaşa kaçak sigara satışı yapan Şahmaran Davulcu (40) adlı kişinin yakalandığı kaydedildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Sürekli zarar edenlere nokta atışı denetim Güncel Sürekli zarar edenlere nokta atışı denetim

Antalya´da yaklaşık 27 bin vergi mükellefinin bir ya da bir kaç yıldan bu yana hiç kazanç bildirimde bulunmadıkları bildirildi. Antalya Vergi Dairesi, bu yıldan itibaren bu mükelleflere yönelik ´´nokta atışı´´ denetimler yapacak.


´Bu hafta Fenerbahçe´yi yenerek dörtte dört yapmak istiyoruz´ Güncel ´Bu hafta Fenerbahçe´yi yenerek dörtte dört yapmak istiyoruz´

Antalyaspor Kulübü Başkanı Sedat Peker, Fenerbahçe´yi yeneceklerini söyledi.


Zeytinköy´de okuma-yazma sevinci Güncel Zeytinköy´de okuma-yazma sevinci

Gültekin İlköğretim Okulunda açılan Okuma – Yazma 3 grup okuma yazma kursunda 29 vatandaşımız okuma yazma öğrenerek belgelerine aldılar.


Sahte imam ´yardım´ toplarken yakalandı Güncel Sahte imam ´yardım´ toplarken yakalandı

Korkuteli İlçesi´nde kendisini emekli imam olarak tanıtan bir kişi, ´evleri yananlar için yardım´ bahanesiyle para toplarken yakalandı.


Gazipaşa´d asu sorunu çözülecek Güncel Gazipaşa´d asu sorunu çözülecek

Gazipaşa İlçesi’ne bağlı Çığlık, Yenigüney, Çimenbağ ve Karaçukur köylerinde yaşanan su sorunu çözüme kavuşturuluyor.


Projeni getir, parayı al Güncel Projeni getir, parayı al

Antalya Korkuteli Tarım İlçe Müdürü İbrahim Akalın, köylünün ve çiftçinin kalkınmasını sağlamak için yüzde 50´si karşılıksız olmak üzere destekleme projesi başlatıldığını belirterek, ´Projeni getir, parayı al´ dedi.


Okula rekor ödenek Güncel Okula rekor ödenek

Gazipaşa Kaymakamı Gültekin, Ekmel Köyü İlköğretim Okulu´na 1.8 milyon YTL ödenek ayrıldığını söyledi.


Gazipaşa´da 50 bin zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşa´da 50 bin zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa’da 2007 yılı içerisinde İl Özel İdaresi´nden zeytin fidanı almak isteyen vatandaşların, 28 Şubat 2007 tarihine kadar bağlı bulundukları köy ve mahalle muhtarlıklarına müracaat etmeleri istendi.


THK, Gazipaşa´da kurs açtı Güncel THK, Gazipaşa´da kurs açtı

Türk Hava Kurumu (THK) Gazipaşa Şubesi’nce paraşüt, tekamül, planör, model uçak ve yelken kanat kursu açıldı.


Envar Koleji´nden sevgi dinletisi Güncel Envar Koleji´nden sevgi dinletisi

Antalya aşığı Mimar Tarık Akıltopu, Envar Koleji tarafından düzenlenen ´Sevgi Dinletisi´ ile anıldı.


İnternet kafeli cami Güncel İnternet kafeli cami

Finike İlçesi Sahilkent Beldesi’ndeki Kum Mahallesi Camii görenleri hayreti düşürüyor. Camii içinde kütüphane, internet cafe ve dinlenme salonu bulunuyor.


Pazarcılar Odası´ndan Evcilmen´e ziyaret Güncel Pazarcılar Odası´ndan Evcilmen´e ziyaret

Antalya Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´i ziyaret etti.


İmamlar Kızılay için kan verdi Güncel İmamlar Kızılay için kan verdi

Manavgat Müftülüğünün haftalık toplantısına katılan merkez ilçe ve köylerde görev yapan imamlar, Kızılay´a kan bağışında bulundu. İlçe Müftüsü Halil Taş ile başlayan kan bağışında toplam 50 ünite kan toplanmış oldu.


Antalya´nın sanat atağı... Güncel Antalya´nın sanat atağı...

Türkiye Sanat Yıllığı´nın araştırmasına göre Antalya, 2006 yılında en fazla sergi açılan iller sıralamasında İstanbul ve Ankara´nın ardından üçüncü sırada yer aldı.


KUTBO Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanı belirlendi Güncel KUTBO Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanı belirlendi

Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) Meclisinin yönetim kurulu başkanı ve üyeleri belirlendi.


Antalya´da Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım... Güncel Antalya´da Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi kurulması için düğmeye bastıklarını söyledi.


Kepez Belediyesi´nden gençlere iş garantili kurs Güncel Kepez Belediyesi´nden gençlere iş garantili kurs

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, iş garantili mesleki eğitim kursunun işsizlik sorununun çözümüne yardımcı olacak örnek bir proje olduğunu söyledi.


Modern pazarcılık anlayışı Muratpaşa ile gerçekleşti Güncel Modern pazarcılık anlayışı Muratpaşa ile gerçekleşti

Antalya Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti


DYP çalışmaları hızlandırdı Güncel DYP çalışmaları hızlandırdı

DYP il, ilçe ve belde teşkilatları seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Döşemealtı köylerini dolaşan DYP’liler köy köy dolaşıp, AKP’yi çiftçiye şikayet ediyor.


AKP’li yöneticinin AKP’ye isyanı Güncel AKP’li yöneticinin AKP’ye isyanı

AKP’nin merkez ilçe yöneticisi Rasim Küçük, hem AKP iktidarına, hem de Menderes Türel’e isyan ediyor. Türel’in kendi menfaati olmayan hiçbir şeye evet demediğini iddia etti.


Muratpaşalı cimnastikçileri kupa ve madalya hırsı bastı Güncel Muratpaşalı cimnastikçileri kupa ve madalya hırsı bastı

10- 11 Mart’ta Edirne’de yapılacak olan Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyorlar


Kumluca Belediyespor 3 puanın sahibi oldu Güncel Kumluca Belediyespor 3 puanın sahibi oldu

Antalya Amatör Süper Lig´de mücadele eden Kumluca Belediyespor, DSİ Spor´u 4-1 yendi.


Vural: ´Çok önemli bir 3 puan oldu´ Güncel Vural: ´Çok önemli bir 3 puan oldu´

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Antalyaspor karşısında oynanan futboldan memnun olduğunu söyledi.


Cam Piramit´te onarım... Güncel Cam Piramit´te onarım...

Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi´nde onarım çalışmaları başlatıldı.


Alanya´da ´Seddülbahir Savaş Eserleri´ Sergisi açıldı Güncel Alanya´da ´Seddülbahir Savaş Eserleri´ Sergisi açıldı

Alanya ilçesinde, Çanakkale Savaş Eserleri Sergisi açıldı. Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından, Atatürk´ün Alanya´yı ziyaretinin 72. yıldönümü nedeniyle, Çanakkale´de bulunan Seddülbahir Savaş Eserleri Müzesi´ndeki eserler, Alanya Kültür Merkezi´nde sergilendi.


Demre´de domates tanıtımı... Güncel Demre´de domates tanıtımı...

Demre´de bu yıl ilk kez üretimi yapılan ´´Barbodos´´ adlı domates çeşidi, Demre Toptancı Hali´nde tanıtıldı.


Sütçü´den Yüksel´e ziyaret... Güncel Sütçü´den Yüksel´e ziyaret...

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, geçen yıl mükelleflerin ödemesi gereken 2 milyar 108 milyon YTL´nin 1 milyar 725 milyon YTL´sini tahsil ettiklerini söyledi.


Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´den sivil toplum kuruluşlarına çağrı... Güncel Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´den sivil toplum kuruluşlarına çağrı...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, sivil toplum örgütlerinden çalışmalarını, trafik kazaları, uyuşturucu kullanımı ve kadına yönelik şiddetin önlenmesinde yoğunlaştırmalarını istedi.


Başhekim Yesugey emekli oldu Güncel Başhekim Yesugey emekli oldu

Demre Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Yaşar Yesugey, yaş haddinden emekli oldu.


Tek numaradan acil çağrı Antalya´da başlayacak Güncel Tek numaradan acil çağrı Antalya´da başlayacak

Tek numaradan acil çağrı uygulaması, Antalya´da başlayacak. İtfaiye, Hızır Acil, Polis ve Jandarma için acil çağrı hizmetinin ´´112 Acil Çağrı Merkezi´´nde toplanacağı proje, Kasım ayında Antalya´da uygulamaya konulacak.


Kardelenler yüzlerini gösterdi Güncel Kardelenler yüzlerini gösterdi

Baharın ilk müjdecilerinden kardelen çiçekleri (Galanthus), havanın ısınması ve karların gevşemeye başlamasıyla birlikte, kar tabakasını delerek, yüzlerini güneşe döndürdüler.


İlköğretim okulu öğrencisi deney yaparken kendini yaktı Güncel İlköğretim okulu öğrencisi deney yaparken kendini yaktı

Antalya´da 6. sınıf öğrencisi, fen bilgisi dersinde deney yaparken kolonyanın aniden parlaması sonucu yanarak yaralandı.


At çiftliğinde esrarengiz cinayet Güncel At çiftliğinde esrarengiz cinayet

Manavgat İlçesi´nde, at çiftliğinde bir kişi ölü olarak bulundu. Olayla ilgili olarak 4 şüpheli, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.


Sütçüler Mahallesi sakinlerinin tapu sıkıntısı... Güncel Sütçüler Mahallesi sakinlerinin tapu sıkıntısı...

Kepez Belediyesi´ne bağlı Sütçüler Mahallesinde oturan vatandaşlar tapularını alamadıkları için Kepez Belediyesi´ne toplu olarak dilekçe verildiler.


Turistlerden Osmanlı macununa yoğun ilgi... Güncel Turistlerden Osmanlı macununa yoğun ilgi...

Finike İlçesi´nde Yat Limanı içinde yapılan Osmanlı macunu turistlerin yoğun ilgisini görüyor.


Zabıta,Kumluca´da eğlence merkezlerini denetledi Güncel Zabıta,Kumluca´da eğlence merkezlerini denetledi

Kumluca İlçesi´ndeki eğlence merkezleri, Belediye Zabıta ekipleri tarafından denetlendi.


Antalya´da ´şemsiye´ operasyonu Güncel Antalya´da ´şemsiye´ operasyonu

Alanya İlçesi´nde polisin düzenlediği operasyonda 100 bin YTL değerinde piyasaya sürülmeye hazır 16 kilo esrar, 60 tablet Extacy hap ve 892 gram kenevir tohumu ele geçirilirken, 12 kişi gözaltına alındı.


Altyapısı biten caddelerin kaldırımlarında ağaç tüneller oluşturuluyor Güncel Altyapısı biten caddelerin kaldırımlarında ağaç tüneller oluşturuluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, kentin yeşil dokusunu artırmak amacıyla, altyapısı bitmiş caddelerin kaldırımlarında ağaç tünelleri oluşturuyor.


Yörüklerin Kültür Parkı Projesi tamamlandı Güncel Yörüklerin Kültür Parkı Projesi tamamlandı

Yörük kültürünü tanıtmak amacıyla 6 dönümlük alana yapımı planlanan kültür parkının projesi tamamlandı.


Belediye çalışanlarına tek tip kıyafet Güncel Belediye çalışanlarına tek tip kıyafet

Kumluca Belediyesi, bina dışında görev yapan çalışanlarına tek tip kıyafet uygulaması başlattı. Bundan böyle halk içersinde görev yapan şoför ve çalışanlar iki ayrı dizaynda hazırlanan kıyafetleri kullanacaklar. İkişer takım olarak teslim edilen kıyafetleri , Belediye çalışanları görev anında kullanacaklar. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kanayan yaraya neşter Güncel Kanayan yaraya neşter

Kumluca İlçesi’ne bağlı Altınyaka (Gödene) Köyü’nde yol yapım çalışmalarına başlandı. Yol sorunu, İlçenin yaylası olması ve kış aylarında da köyde yerleşim gösteren halkın mevcudiyeti, dar ve çok virajlı olmasına paralel olarak ulaşım güçlüğü yaratıyordu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Belediyeden kataraktlı hastalara ameliyat yardımı Güncel Belediyeden kataraktlı hastalara ameliyat yardımı

Kemer Belediyesinin 22 kataraktlı hastayı özel bir hastanede ameliyat ettireceği bildirildi.


Göynük´e üst geçit yapılacak Güncel Göynük´e üst geçit yapılacak

Göynük´te yapımı süren Queen Elizabeth Elite Suite Oteli, hem kendi müşterileri hem de Göynük halkının yararlanması amacıyla otelin önüne bir yaya üst geçidi yaptıracak.


Vural: ´Sivasspor maçı geride kaldı, sırada Fenerbahçe var´ Güncel Vural: ´Sivasspor maçı geride kaldı, sırada Fenerbahçe var´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, kendileri için Sivasspor maçının geride kaldığını, sırada Fenerbahçe´nin olduğunu söyledi.


Kumluca’da Deve Güreşleri Güncel Kumluca’da Deve Güreşleri

Kumluca İlçesi’nde geleneksel hale getirilerek, çoluk-çocuk herkesimin ilgi gösterdiği deve güreşleri bu yılda düzenlendi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Fark yeniden açıldı !.. Güncel Fark yeniden açıldı !..

Turkcell Süper Lig´de sahasında konuk ettiği Sakaryaspor´u 1-0 yenen Fenerbahçe, puanını 44´e yükselterek, liderliğini korudu.. Gaziantepspor´a 1-0 yenilen Galatasaray, lider Fenerbahçe´nin yine 7 puan, Konyaspor´a mağlup olan Beşiktaş ise 8 puan gerisinde kaldı..


Baro iktidarı uyardı Güncel Baro iktidarı uyardı

Türkiye Barolar Birliğinin (TBB) Aydın’da yaptığı toplantı sonucunda 22 İl’in Baro başkanı ortaklaşa yayınladığı bir bildiri ile iktidarı uyardı. Antalya Barosu olarak da Çocuk mahkemeleri ve BM’in uygun gördüğü yasaların düzenlenmesini istediler.


An-Deva’dan sağlık jesti Güncel An-Deva’dan sağlık jesti

An-Deva Sağlık Grubu Genel Koordinatör Yardımcısı Aycan Aktaş, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’ye, sınırlı sayıda gazeteciye özel sağlık sigortası yaptırmak istediklerini söyledi


2007 İklimlendirme Kongresi Güncel 2007 İklimlendirme Kongresi

Makine Mühendisleri Odası ve Sodex Fuarcılığın ortaklaşa organize edeceği ve 15-18 Kasım 2007 yılında Antalya Expo Center de uluslar arası İklimlendirme fuarı ve kongresine hazırlanıyorlar.


Vural Sivas´a teşekkür etti.. Güncel Vural Sivas´a teşekkür etti..

Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise Sivas´ta çok güzel şekilde karşılandıklarını belirterek, kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür etti..


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67050 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...