Çarşamba, 19 Haziran 2019
Yapımcı Mario Kassar Antalya’da dizi çekecek Kültür/Sanat Yapımcı Mario Kassar Antalya’da dizi çekecek

Temel İçgüdü, Terminatör, Robokop gibi filmlerin Amerikalı yapımcısı Mario Kassar'ın, Antalya'da Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan dizi çekeceği bildirildi.


“07 Ağustos Kombine Günü” Spor “07 Ağustos Kombine Günü”

Antalyasporum.com sitesince, Antalyaspor'un kombine kartlarının satışına destek vermek amacıyla ''07 Ağustos Kombine Günü'' düzenlendi.


Antalya Koleji öğrencilerinden patentlik buluş Güncel Antalya Koleji öğrencilerinden patentlik buluş

Antalya Koleji Lisesi öğrencilerinden Özge Nadastepe ve Ilgın Aktan, kimya öğretmenleri Şaban Aktan rehberliğinde hazırladıkları kompozisyon ile Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak patent almayı hak kazandılar.


Kaplan: “Siyasiler artık ekonomik gerçeği görsün” Ekonomi/Turizm Kaplan: “Siyasiler artık ekonomik gerçeği görsün”

Adanalı, Gaziantepli, Antalyalı, Mersinli, Kayserili, Kahramanmaraşlı, Adıyamanlı, Kilisli dernek, oda başkanları da Türkiye'nin gündeminin yeniden ekonomi olması konusunda hem fikirler.


Panelvanda bırakılan Rus çocuğu polis kurtardı Güncel Panelvanda bırakılan Rus çocuğu polis kurtardı

Antalya'daki bir alışveriş merkezinin otoparkında park halindeki panelvanda bırakılan 2 yaşındaki Rus kız çocuğu, polis tarafından aracın camı kırılarak kurtarıldı.


Tekirova Belediyespor’da  Genel Kurul Spor Tekirova Belediyespor’da Genel Kurul

Tekirova Belediyespor Olağan Genel Kurulu yapıldı.


Antalya Koleji, SBS başarısını kutladı Güncel Antalya Koleji, SBS başarısını kutladı

Antalya Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri, tüm bir yıl boyunca çalışarak verdikleri emeklerinin karşılığını 2008 SBS’de elde ettikleri sonuçlarla aldılar.


Yeni Genel Müdür Şaban Kurt göreve başladı Spor Yeni Genel Müdür Şaban Kurt göreve başladı

Antalyaspor’da genel müdürlük görevine Şaban Kurt getirildi.


Önce eğlence sonra sünnet Güncel Önce eğlence sonra sünnet

Konyaaltı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen şölende sünnet olacak çocuklar Aktur Lunapark’ta eğlenerek heyecanlarını yenmeye çalıştılar


Antalya Koleji, OKS başarısını pasta keserek kutladı Güncel Antalya Koleji, OKS başarısını pasta keserek kutladı

Antalya Koleji ailesi 2008 OKS’de elde ettiği %78 yerleştirme başarısını, il sıralamasında ilk 100’e dereceye giren öğrencileri, velileri ve öğretmenleri ile pasta keserek kutladı.


Tekirova’da turnuva coşkusu Spor Tekirova’da turnuva coşkusu

Tekirova Belediyesi 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası başladı. Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, birlik, beraberlik içinde tüm bölgeyi kucaklayan bir turnuva gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Kemer Belediye Tiyatrosu dolu dizgin Kemer Kemer Belediye Tiyatrosu dolu dizgin

Kemer Belediye Tiyatrosu yıllardır gelenekselleşmiş olan tiyatro atölyesini 2008 yazında da açarken, minik tiyatrocu adayları gösterdikleri performansla parmak ısırtıyorlar.


Antalya Koleji Spor Kulübü öğrencileri yüzmede şampiyon Spor Antalya Koleji Spor Kulübü öğrencileri yüzmede şampiyon

Balıkesir’de düzenlenen Yüzme Şampiyona’sında, Antalya Koleji Spor Kulübü yüzücüleri başarılarıyla göz doldurdular.


Antalyaspor’da iki yeni transfer Spor Antalyaspor’da iki yeni transfer

Antalyaspor Transfer Komitesi, yeni transferlerle ilgili olarak Hasan Subaşı Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Hasan Akıncıoğlu ve komite üyelerinden Tahsin Aksoy ile Erol Taşkoparan’ın katıldığı toplantıya çok sayıda basın mensubu ilgi gösterdi.


Yaz kampı öğrencileri beyzbolla tanıştı Güncel Yaz kampı öğrencileri beyzbolla tanıştı

Antalya Koleji Tam Gün Yaz Kampı öğrencileri, beyzbol sporu ile tanıştı.


Bavyera Başbakanı’ndan Başkan Şeker’e övgü Kemer Bavyera Başbakanı’ndan Başkan Şeker’e övgü

Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Türkiye’ye 1 milyonun üzerinde turist geldiği Almanya’nın en büyük Eyaleti Bavyera'nin Başbakanı Günther Beckstein'a Nürnberg kentinde yemekli toplantı düzenledi.


10 yıl içinde tüm dünya değişecek 10 yıl içinde tüm dünya değişecek

Enerji ve gıda fiyatlarındaki tırmanış, su yetersizliği ve iklim değişikliğinin gelecek 10 yılda dünyadaki istikrarsızlık ve şiddetin yeniden artmasına yol açabileceği bildirildi.


"Türkiye'de 5 bin kuvöze ihtiyaç var"

Türk Sağlık-Sen'den, Türkiye'de bir yılda 1 milyon 400 bin doğum gerçekleşirken, hastanelerdeki kuvöz sayısının sadece bin 532 olduğu, 5 bin kuvöze ihtiyaç bulunduğu ileri sürüldü.


Hiroşima kurbanları anıldı Hiroşima kurbanları anıldı

63 yıl önce bugün insanlık, en korkunç silahlardan biriyle yüzleşti. ABD, 6 Ağustos 1945'te Hiroşima'ya atom bombası attı. İnsanlık tarihinin en büyük felaketinde hayatını kaybedenler bugün bir kez daha anıldı.


Buzulda 120 bin yıldır yaşayan bakteri bulundu Buzulda 120 bin yıldır yaşayan bakteri bulundu

Pensilvanya Üniversitesi araştırmacıları, 120 bin yıldır Grönland buzulunun içinde yaşayan bir bakteri türü keşfetti.


Ayak sağlığı için rahatlık önemli Sağlık/Kadın Ayak sağlığı için rahatlık önemli

Bacak, bel ve kalça ağrılarına yol açmayacak ayakkabı seçiminde markadan ziyade ayakkabının ayağa verdiği rahatlığın önemli olduğu ve ayak sağlığına önem verilmemesi halinde yaşam kalitesinin düşebileceği vurgulandı.


C vitamini kanseri yavaşlatıyor Sağlık/Kadın C vitamini kanseri yavaşlatıyor

ABD’li bilim adamlarına göre yüksek dozda C vitamini enjekte etmek, kanser türlerinin ilerlemesini önleyebiliyor. Vitamin, kanser hücreleri içinde zincirleme yıkıcı bir etki başlatabiliyor.


Memurun zam pazarlığı haftaya başlıyor Ekonomi/Turizm Memurun zam pazarlığı haftaya başlıyor

Memur maaşlarına gelecek yıl için yapılacak zam miktarının yanı sıra sosyal ve özlük haklara ilişkin taleplerin ele alınacağı toplu görüşmeler 15 Ağustos’ta başlayacak.


Gül’den sürpriz rektör atamaları Siyaset Gül’den sürpriz rektör atamaları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 21 üniversitenin rektör atamalarını iki hafta sonunda yaptı, ancak kendisine gönderilen listedeki sıralamaya rağmen sürpriz atamalar da gerçekleştirdi.


Galatasaray'ın yeni sponsoru Türk Telekom... Spor Galatasaray'ın yeni sponsoru Türk Telekom...

Galatasaray Spor Kulübü ve iştirakleri, Türk sporunda dev bir birlikteliği gerçekleştirdi ve Türk Telekom ile pazarlama, reklam ve tanıtım anlaşması imzaladı.


Yeni rektör Kurtcephe Siyaset Yeni rektör Kurtcephe

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 21 üniversiteye rektör atamasını yaptı. Gül, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'ne YÖK'ün birinci sırada gönderdiği Prof. Dr. Mustafa Akaydın yerine, ikinci sırada yer alan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi atadı.


Atom bombası atılmış gibi Güncel Atom bombası atılmış gibi

Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu, Serik ile Manavgat ilçeleri arasında 31 Temmuzda çıkan orman yangınının tamamen kontrol altına alındığını, yangının bölgeye atom bombası atılmış gibi zarar verdiğini bildirdi.


Muratpaşa Belediyesi’ne sıcak yemek teşekkürü Güncel Muratpaşa Belediyesi’ne sıcak yemek teşekkürü

Yangından en büyük zararı gören Serik’e bağlı Karataş Köyü sakinleri; kendilerine sadece Muratpaşa Belediyesi’nin sıcak yemek getirdiğini söyleyerek teşekkür etti.


KALEDER'den turistlere ücretsiz kartpostal Güncel KALEDER'den turistlere ücretsiz kartpostal

Kalekapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) tarafından bastırılan 100 bin kartpostal, Antalya'ya tatile gelen yabancı turistlere dağıtılacak.


"Ücretsiz konuşma kampanyaları tehlikeli"

Cep telefonlarının programlanmış hücre ölümü sürecini etkilediği, bu nedenle operatörlerin ücretsiz konuşma sürelerini artırmasının sağlık açısından risk getirdiği bildirildi.


KKTC müzakerelere hazır KKTC müzakerelere hazır

Kıbrıs’ta 3 Eylül’de başlayacak kapsamlı müzakerelere hazırlanan KKTC, müzakerelerde tam kapasiteyle çalışacak. Taraflar arasındaki müzakereler yönetim ve güç paylaşımından başlayacak.


Kızılay’dan yangın bölgesine obakent Güncel Kızılay’dan yangın bölgesine obakent

Manavgat ve Serik ilçelerine bağlı köyleri etkisi altına alan orman yangınının ardından Türk Kızılayı, Karataş köyü ile bu köye bağlı Macarlar Mahallesi’nde iki ayrı obakent kurmak üzere çalışma yürütüyor.


OKS’de 88 bin 273 kontenjan boş kaldı OKS’de 88 bin 273 kontenjan boş kaldı

OKS 1. yerleştirmenin ardından boş kontenjanlar açıklandı. Boş kalan 88 bin 273 kontenjan için 2. yerleştirme başvuruları yarın başlayacak.


Gündüz insanların, gece Caretta Caretta’ların kullanımında Kaş Gündüz insanların, gece Caretta Caretta’ların kullanımında

Patara antik kentinin yanında yer alan, 18 kilometrelik kumsalıyla deniz tutkunlarının uğrak yeri olan Patara Plajı, caretta carettaların en önemli üreme alanları arasında yer alıyor.


ABD eski kongre üyesinin Kalkan sevgisi Kaş ABD eski kongre üyesinin Kalkan sevgisi

ABD Kongresi'nde 18 yıl üyelik yapan Stephen J. Solarz, Türkiye'nin bölgesel, ABD'nin ise küresel bir güç olduğunu, iki ülkenin birçok konuda ortak amaçlar için çalıştığını söyledi.


Aksekililer hafta sonunu festivallerle geçirdi Akseki Aksekililer hafta sonunu festivallerle geçirdi

Akseki'nin Cevizli beldesinde Ayran Festivali, Çimi köyünde Kardelen Şenlikleri, Taşlıca köyünde Üzüm Festivali, Salihler Köyünde Başak Festivali yapıldı.


Elmalı’da Başsavcı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı göreve başladı Elmalı Elmalı’da Başsavcı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı göreve başladı

Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Hasan Onur Dinç ile Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atanan Tamer Keskin görevlerine başladı.


Alanya Dünya Ormanı Projesi hayata geçiriliyor Alanya Alanya Dünya Ormanı Projesi hayata geçiriliyor

Alanya'da başlatılan 'Alanya Dünya Ormanı Projesi'nin halka tanıtımı için 50 bin broşür, 4 bin afiş ve 20 bin sertifika bastırıldı.


Türkiye Sağlık/Kadın Türkiye

Akdeniz AIDS'ten Korunma Derneği (AKAD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Sipahioğlu, Türkiye'de her yıl 300 kişinin AIDS Hastalığı'na yakalandığını söyledi.


Evi yanan vatandaşlara prefabrik ev kuruluyor Manavgat Evi yanan vatandaşlara prefabrik ev kuruluyor

Manavgat'ta devam eden yangında mağdur olan vatandaşlara sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yiyecek giyecek yardımı yaparken, Türk Kızılayı da evi yanan vatandaşlara prefabrik ev yapıyor.


Antalyaspor resmi internet sitesi yenilendi Spor Antalyaspor resmi internet sitesi yenilendi

Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Antalyaspor, resmi internet sitesi www.antalyaspor.com.tr adresini modern bir hale getirdi.


Tatilinin son gününde denizde boğuldu Alanya Tatilinin son gününde denizde boğuldu

Alanya'da 18 yaşındaki bir genç, tatilinin son gününde denizde boğuldu.


İpek Yolu film festivali türk filmlerini bekliyor Kültür/Sanat İpek Yolu film festivali türk filmlerini bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali 28 Kasım–04 Aralık 2008 tarihleri arasında Bursa’da üçüncü kez sinemaseverlerle buluşuyor.


Tüketici operatörlerinden memnun Ekonomi/Turizm Tüketici operatörlerinden memnun

Türkiye’nin kentsel alanında yaşayan, ekonomik olarak aktif ve çalışan nüfusun yaşam biçimlerinin ele alındığı Tüketici Trend Araştırması’nın ikinci dönem sonuçları açıklandı.


Aşırı su tüketmek zararlı Sağlık/Kadın Aşırı su tüketmek zararlı

Uzmanlar özellikle yaz aylarında suyun az tüketiminin yanı sıra fazla tüketiminin de sakıncalı olabileceği konusunda uyardılar.


Fenilketonüri hayat kurtarıyor Sağlık/Kadın Fenilketonüri hayat kurtarıyor

Sağlık Bakanlığının yaklaşık 1.5 yıl önce başlattığı fenilketonüri ve doğumsal hipotiroidi taramasıyla yüzlerce bebeğin fiziksel ve zihinsel engelli olması önlendi.


Mars çok tuzlu çıktı Mars çok tuzlu çıktı

Mars’ın toprağını Mayıs ayından beri inceleyen Phoenix, gezegenin toprağında hayatın oluşumunu oldukça güç hale getiren bir kimyasal madde buldu.


Havayı egzoz gazlarından temizleyen beton Teknoloji/Bilim/İnternet Havayı egzoz gazlarından temizleyen beton

Hollanda’daki Twente Teknik Üniversitesi yola döşendiğinde havayı egzoz gazlarından temizleyebilen özel bir beton üretti.


Kene ile mücadele için KEN-DER kuruluyor Güncel Kene ile mücadele için KEN-DER kuruluyor

Son yıllarda Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı nedeniyle ölümlerin artması üzerine kene ile sürekli ve daha etkin mücadele için dernek kurulacak.


Öğretmenlik başvuruları bugün başlıyor Öğretmenlik başvuruları bugün başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yapacağı öğretmen atamaları için başvurular bugün başlıyor.


23 bin futbol sahası kül oldu 23 bin futbol sahası kül oldu

Çeşitli bölgelerden birbiri ardına gelen orman yangını haberleri Türkiye'nin yüreğini yaktı.


Gayrimenkul sektörüne gözaltı Ekonomi/Turizm Gayrimenkul sektörüne gözaltı

Gelir İdaresi Başkanlığı, gayrimenkul sektöründe kapsamlı bir vergi incelemesine hazırlanıyor.


Uğur Dündar'dan Türel'e veryansın: Güncel Uğur Dündar'dan Türel'e veryansın: "Yazıklar olsun"

Usta gazeteci Uğur Dündar RadyoD'de DJ Hakan Gündüz'ün programına yaptığı yorumlarda Başkan Türel'e veryansın etti: "Antalya cayır cayır yanyor, Büyükşehir Belediye Başkanı Çeşme'de tatil yapıyor. Bu nasıl vicdandır ya... Bu nasıl bir gönül rahatlığıdır... Ne yüzle dönecek Antalya'ya?"


Yazıcıoğlu: Siyaset Yazıcıoğlu: "İzmaritini ormanlık alana atan vatan hainidir"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, sigara içtikten sonra izmaritini ormanlık alana atan ve piknik yaptıktan sonra külünü söndürmeyen kişinin vatan haini olduğunu söyledi.


Baykal, yangın bölgesinde Güncel Baykal, yangın bölgesinde

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçelerine bağlı köyleri etkileyen yangının, Türkiye'de yaşanmış yangınların en ağırlarından birisi olduğunu belirterek, ''Şimdi hemen Manavgat, Serik, Karataş yangınının genel görüşülmesi önergesi verelim. Buranın durumunu Meclis'te söyleyelim'' dedi.


Üniversite olaylarında 2 tahliye Üniversite olaylarında 2 tahliye

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Akdeniz Öğrenci Yurdu ve Yerleşkesi'nde 4 ve 6 Nisanda yaşanan olaylarla ilgili davanın ikinci duruşmasında, tutuklu 7 sanıktan 2'si serbest bırakıldı. Duruşma sonrası tutuksuz sanıklar ve sanık yakınları arasında arbede yaşandı.


Korkuteli Belediye Başkanı kızının nikahını kıydı Korkuteli Korkuteli Belediye Başkanı kızının nikahını kıydı

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, başkanlık hayatındaki 100'üncü nikah töreninde kızı Ayşegül Uğurlu'yu evlendirdi.


19 yaşındaki genç kız intihar etti Korkuteli 19 yaşındaki genç kız intihar etti

Korkuteli'ne bağlı Osmankalfalar köyünde 19 yaşındaki genç kız, türbanıyla kendini asarak yaşamına son verdi.


Emniyet kemeri hayat kurtardı Kemer Emniyet kemeri hayat kurtardı

Antalya'nın Kemer ilçesinde takla atan otomobildeki baba ve oğlu, emniyet kemerinin takılı olması sayesinde yara almadan kurtuldu.


2 milyon YTL'lik tarım mahsulü yandı Güncel 2 milyon YTL'lik tarım mahsulü yandı

Manavgat'a bağlı Karabük Köyü'nde başlayan orman yangınında zarar gören mamulün değeri belirlendi. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel tarafından yapılan açıklamaya göre, yanan tarım ürünlerinin değeri 2 milyon YTL.


Kepez’den Boks Milli Takımı’na iki sporcu Spor Kepez’den Boks Milli Takımı’na iki sporcu

Kepez Belediyespor Boks Takımı sporcularından Beyhan Pamuk ve Mehmet Koç'un, Boks Genç Milli Takımının Erzurum'daki Gençler Güç Geliştirme Kampına davet edildiği bildirildi.


“Play-off’u hedefleyen bir takım olmalıyız” Spor “Play-off’u hedefleyen bir takım olmalıyız”

Beko Basketbol Ligi hazırlıklarını sürdüren Kepez Belediyespor'un yeni transferi Berent Kavaklıkoğlu, Play-off'u hedeflediklerini bildirdi.


Havai fişek kaza yaptırdı Güncel Havai fişek kaza yaptırdı

Önceki akşam saat 21.15 sıralarında Dumlupınar Bulvarı üzerinde meydana gelen kazada, iki genç ağır şekilde yaralandı.


Muratpaşa’lı hentbolcüler sezonu açtı Spor Muratpaşa’lı hentbolcüler sezonu açtı

Geçtiğimiz sezon Bayanlar Hentbol Birinci Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan ve önümüzdeki sezon Süper Ligde mücadele edecek olan Muratpaşa Belediyespor, yeni sezonu açtı.


Kemer Belediyesi serasında seri üretim Kemer Kemer Belediyesi serasında seri üretim

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren ve yarım dönüm alan üzerinde kurulu bulunan serada üretim devam ederken, burada yetiştirilen çiçekler Kemer’in çeşitli noktalarına dikiliyor.


Temmuzda zam şampiyonu sivri biber Ekonomi/Turizm Temmuzda zam şampiyonu sivri biber

Temmuz ayının zam şampiyonu, yüzde 29,85'lik artışla sivri biber oldu. Fiyatı düşen ürünler arasında ise ilk sırayı yüzde 15,43 ile şeftali aldı.


Kemer Kiriş Mahallesi’nde kanallarda temizlik Kemer Kemer Kiriş Mahallesi’nde kanallarda temizlik

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Kiriş Mahallesi Sahil Caddesi kenarında bulunan yağmur suyu kanalının temizliğine başlandı.


İstanbul’daki yönetici ücretleri Avrupa ile aynı seviyede Ekonomi/Turizm İstanbul’daki yönetici ücretleri Avrupa ile aynı seviyede

Antal International’ın Türkiye Ofisi tarafından yapılan araştırma, İstanbul’da görev yapan üst ve orta düzey yöneticilerin Avrupa’daki meslektaşlarıyla aynı seviyede ücret aldığını ortaya koyuyor.


Kemer Belediyesi’nden Club Med Palmiye Tatil Köyü’ne teşekkür Kemer Kemer Belediyesi’nden Club Med Palmiye Tatil Köyü’ne teşekkür

Kemer Belediyesi’nden Club Med Palmiye Tatil Köyü’ne teşekkür


Sülek Yaylası Güreşleri Karaboğa’nın Spor Sülek Yaylası Güreşleri Karaboğa’nın

Bu yıl 7. yapılan Sülek Yaylası Yağlı Pehlivan güreşlerinde, finalde rakibi Savaş Yıldırım’ı yenen Mustafa Kemal Karaboğa, Başpehlivan oldu.


Kemer Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor Spor Kemer Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

Kemer 30 Ağustos ile 6 Eylül 2008 tarihleri arasında Phaselis Koyunda düzenlenecek olan Serbest Dalış Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.


Belek Park Beach Volley Turnuvası sona erdi Spor Belek Park Beach Volley Turnuvası sona erdi

28 Temmuz”da Kura çekimiyle başlayan Beach Volley 29.Temmuz start aldı ve Zabıta Gücü ve Ab Kuyumun heyecanlı final maçıyla bu yıl noktalandı.


Türkiye, TV’de yüksek çözünürlüğe geçiyor Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye, TV’de yüksek çözünürlüğe geçiyor

İlk kez 1980’li yıllarda Japonya’da kullanılmaya başlanan, son yıllarda ise tüm dünyada yaygınlaşan yüksek çözünürlükteki (high definition-HD) TV yayınları Türkiye’de de yaygınlaşıyor.


Süt dişleri tamamlanınca ortodontiste gidilmeli Sağlık/Kadın Süt dişleri tamamlanınca ortodontiste gidilmeli

Erken dönemde yapılan muayene ile süt dişlerinin gelişme ve yerini kalıcı dişlere bırakma süreci kontrol altına alınabilir ve sağlıklı kalıcı dişlerin çıkmasına yardımcı olunabilir


En büyük buzul kopması Antartika’da olacak En büyük buzul kopması Antartika’da olacak

The Independent’ın haberine göre, 2020’den önce kıtadan Kuzey İrlanda büyüklüğünde bir buzul kopacak. Uzmanlar bunun en büyük kopma olacağını belirtiyor.


Cep’ten aramalarda uyarı dönemi Cep’ten aramalarda uyarı dönemi

Numara taşınabilirliği uygulamasının başlayacağı 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren cep telefonlarından 7 rakamlı arama yapılamayacak


TÜBİTAK’tan acil uyarı Teknoloji/Bilim/İnternet TÜBİTAK’tan acil uyarı

TÜBİTAK, internet DNS protokollerinde ciddi açık bulunduğunu duyurdu ve kullanıcıların vakit kaybetmeden alan adı sistemi ve işletim sistemlerini güncellemelerini önerdi.


Türk dizileri Arap kadına hayvanlarını sattırdı Türk dizileri Arap kadına hayvanlarını sattırdı

Arap ülkelerinde yoğun ilgiyle takip edilen Türk dizilerini izlemek isteyen bir Suudi kadın hayvanlarını sattı.


Dünyanın en küçük yılanı bulundu Dünyanın en küçük yılanı bulundu

Ortalama 10 santimetre uzunluğunda ve bir spagetti kadar hafif olan dünyanın en küçük yılanı bulundu.


Kızılay eski Başkanı Gönen trafik kazasında öldü Kızılay eski Başkanı Gönen trafik kazasında öldü

Kızılay'ın eski Başkanı Ertan Gönen, Ankara'da trafik kurbanı oldu. Gönen'in, eski Kızılay Başkanı olduğu, otomobil içinde bulunan sağlık karnesinden anlaşıldı.


PKK'dan Perinçek'e mektup PKK'dan Perinçek'e mektup

Ergenekon iddianamesinin ek dosyalarında yer alan ve terör örgütü PKK üyelerinden birinin yazdığı mektupta, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'e PKK'ya silahlı, siyasi ve ekonomik yardımlarından dolayı teşekkür ediliyor.


Şehirli kadınlar obezite tehdidi altında Sağlık/Kadın Şehirli kadınlar obezite tehdidi altında

Çağın hastalığı olarak nitelendirilen obezitenin daha çok şehirlerde masa başı çalışan, hareketsiz yaşam sürenleri tehdit ettiği belirtildi.


Yangın 2 yerde devam ediyor Güncel Yangın 2 yerde devam ediyor

Antalya'da beşinci gününe giren orman yangını, Karabucak mevkisi ile Sağırin köyünün üst kısımlarındaki dağlık ve ormanlık alanda sürüyor.


Kepez Sağlık Ocağı  inşaatları tamamlanıyor Güncel Kepez Sağlık Ocağı inşaatları tamamlanıyor

Kepez'de inşaatı devam eden iki sağlık ocağının tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.


Ormanlık alanlardaki tüm faaliyetler durduruldu Güncel Ormanlık alanlardaki tüm faaliyetler durduruldu

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel Manavgat ve Serik ilçelerinde yaklaşık 3.5 gündür devam eden orman yangınları hakkında bilgiler vermek üzere bir basın toplantısı düzenledi.


Türkiye'nin kanyon haritası çıkarılıyor Güncel Türkiye'nin kanyon haritası çıkarılıyor

Türkiye'nin kanyon haritası çıkarılıyor. Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği'nin (KAD) yaptığı haritalama çalışmalarıyla bu mekanların alternatif turizme kazandırılması amaçlanıyor.


6. Konyaaltı Karnavalı ve 14. Yaz Şenlikleri'ne yoğun ilgi Kültür/Sanat 6. Konyaaltı Karnavalı ve 14. Yaz Şenlikleri'ne yoğun ilgi

Konyaaltı Kent Meydanı'nda düzenlenen şenliğe, CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile çok sayıda vatandaş katıldı.


RATEM Antalya Temsilciliği'ne İdris Taş atandı Güncel RATEM Antalya Temsilciliği'ne İdris Taş atandı

Radyo Televizyoncular Birliği (RATEM) Antalya Temsilciliği'ne İdris Taş atandı. İdris Taş, RADEM Meslek Birliği Yönetim Kurulu'nun Temmuz ayı toplantısında yapılan seçim sonucunda Antalya Temsilciliğine getirildi.


TEMA’dan yardım kampanyası Güncel TEMA’dan yardım kampanyası

TEMA Vakfı, Manavgat Taşağıl'da yanan ormanlık alanların yeniden yeşillendirilmesi için yardım kampanyası başlattı.


LPG pazarında oto gaza talep arttı Ekonomi/Turizm LPG pazarında oto gaza talep arttı

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) pazarında akaryakıt fiyatlarındaki artışın da etkisiyle oto gaz tüketimi arttı.


AB’de harmonizasyon uygulaması Eylül’de başlıyor Ekonomi/Turizm AB’de harmonizasyon uygulaması Eylül’de başlıyor

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında yaş meyve sebzedeki zirai ilaç kalıntısı limitlerindeki farklılıklarının ortadan kalkacağı belirtilerek, harmonizasyon uygulamasına 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi.


Kaş’ta işyeri yangını Kaş Kaş’ta işyeri yangını

Kaş'ta gıda ve temizlik malzemeleri satışı yapılan işyerinde yangın çıktı.


Muratpaşa Belediyesi’nden toplu nikah Kültür/Sanat Muratpaşa Belediyesi’nden toplu nikah

Muratpaşa Belediyesince düzenlenen toplu nikah töreninde 34 çiftin nikahı kıyıldı.


Yurt dışında üniversite eğitimi fırsatı Yurt dışında üniversite eğitimi fırsatı

Öğrenci Seçme Sınavı'nda istediği puanı elde edemeyen ya da dilediği bölüme yerleşme imkanı bulamayan üniversite adaylarına, yurt dışındaki bazı ülkelerde de üniversite eğitimi imkanı bulunuyor.


ÖSS tercih formlarının teslim süresi ÖSS tercih formlarının teslim süresi

2008-ÖSS'ye giren adaylardan 145 ve daha fazla puan alanlar ile meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş hakkı bulunanlar tercih formu doldurabilecek.


First Lady'nin Türkçe'ye çevrilen kitabının galası yapıldı	Kültür/Sanat First Lady'nin Türkçe'ye çevrilen kitabının galası yapıldı

Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili'nin eşi Sandra Elisabeth Roelofs'un yazdığı 'Bir İdealistin Öyküsü' isimli kitap, Türkçeye çevrildi.


Gazipaşa’da yayla şenlikleri yapıldı Gazipaşa Gazipaşa’da yayla şenlikleri yapıldı

Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Gökgüzlük Yayla Şenliği, binlerce Gazipaşalıyı bir araya getirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68401 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...