Cuma, 22 Mart 2019
Kenan Doğulu Antalya’yı fethetti Kültür/Sanat Kenan Doğulu Antalya’yı fethetti

Antalya'da sahne alan pop müzik sanatçısı Kenan Doğulu, fötr şapkası ve kirli sakallı yeni imajıyla hayranlarına unutulmaz gece yaşattı.


Spor "Antalyaspor asansör takım olmayacak"

Antalya Valisi Alaadin Yüksel, ''Antalyaspor, Turkcell Süper Lig'de asansör takım olmayacak'' dedi. Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Vali Yüksel, Antalyaspor'un ''Kent için bir sevda'' olduğunu söyledi.


Alanya’da oteller doldu Alanya Alanya’da oteller doldu

Alanya ve beldelerindeki otellerde Haziran ayı yatak doluluk oranının yüzde 86, oda doluluk oranının ise yüzde 92 olarak gerçekleştiği bildirildi.


Yangında 3 ev zarar gördü Alanya Yangında 3 ev zarar gördü

Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Bademağacı köyünde çıkan yangında, 3 ev zarar gördü.


Rusların emlak tercihi Antalya Ekonomi/Turizm Rusların emlak tercihi Antalya

Emlak sektöründe dünyaca ünlü firmalarından olan Centrury 21 Gold Merkezinin Rusya Başkanı Alexander Blank, Türkiye'de emlak pazarı denilince Rusya'da ilk olarak Antalya'nın akla geldiğini söyledi.


TÜRSAB Antalya’da seçim Güncel TÜRSAB Antalya’da seçim

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Antalya Bölgesel Yürütme Kurulu genel kurulu 23 Temmuz Çarşamba günü yapılacak.


Rus çocuklar su parkında eğlendiler Güncel Rus çocuklar su parkında eğlendiler

Tatil için Antalya'ya gelen ve uçağın kriterlere uymadığı gerekçesiyle Moskova'ya geri gönderilince 6 saat sonra Antalya'ya ulaşabilen ve Rus acentenin organizasyon eksikliği nedeniyle önce Alanya'ya sonra da Kemer'e getirilen 120 Rus çocuk, su parkında eğlendiler.


Kumluca ve Zabki Belediyeleri artık kardeş... Kumluca Kumluca ve Zabki Belediyeleri artık kardeş...

Kumluca Belediyesi ile Polonya'nın Zabki Belediyesi arasında geçtiğimiz yıl imzalanan kardeşlik protokolünün, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından resmen onaylandığı bildirildi.


Yoksulluğa karşı pedal çeviriyorlar Kaş Yoksulluğa karşı pedal çeviriyorlar

Deniz Feneri Derneği gönüllüsü iki bisikletçi, yoksulluğa karşı dikkat çekmek için Muğla'dan başladıkları turun ilk etabını Kaş'ta tamamladı.


Ayakta fazla kalmak bel fıtığı sebebi Sağlık/Kadın Ayakta fazla kalmak bel fıtığı sebebi

Yozgat Özel Şifa Hastanesi Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Operatör Dr. İsmail Akdemir, ayakta fazla kalmanın ve ani yük kaldırmalarının bel fıtığına neden olduğunu söyledi.


Arıcılara kayıt çağrısı Alanya Arıcılara kayıt çağrısı

Alanya Tarım İlçe Müdürlüğü Arıcılık Sorumlusu Yücel Turan, Alanya ve çevresinde faaliyet gösteren arıcılara çağrıda bulunarak 31 Temmuz tarihine kadar Arıcılar Birliği'ne üye olmalarını istedi.


Antalya'da elektrik kesintisi Güncel Antalya'da elektrik kesintisi

Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Antalya'nın bazı bölgelerine 23 Temmuz Çarşamba günü elektrik verilemeyecek.


Antalyaspor yönetimi Başkan Türel’i ziyaret etti Spor Antalyaspor yönetimi Başkan Türel’i ziyaret etti

Antalyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.


Melli başarılı müdürlerin görevden alınma nedenlerini sordu Siyaset Melli başarılı müdürlerin görevden alınma nedenlerini sordu

CHP İl Başkanı Ömer Melli, müdür ve müdür yardımcıları odalarının sınıfa çevrilmesi, çocukların giydirilmesi, doğayı koruma projesi gibi projelerle başarı sağlanmadığını belirtti.


Turizmde yolcu rekabeti Güncel Turizmde yolcu rekabeti

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Eryener, bir grup taksici dolmuş ve benzeri kaçak turizm faaliyetlerinde bulunanlar tarafından, havaalanı ve otel önlerinde veya girişlerinde seyahat acenteleri araçlarının müşterilerini almasının engellendiğini, rehberlere, şoförlere, araçlara zarar verildiğini iddia etti.


Manavgat Şelalesi’ne ziyaretçi akını Manavgat Manavgat Şelalesi’ne ziyaretçi akını

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Sarılar beldesinde bulunan Manavgat Şelalesi'ni günde ortalama 3 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.


Muhtarlara şifre dağıtıldı Alanya Muhtarlara şifre dağıtıldı

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden(ADKS)faydalanmak isteyen muhtarlara şifreleri dağıtıldı.


Baş Pehlivan Mustafa Kemal Karaboğa Alanya Baş Pehlivan Mustafa Kemal Karaboğa

Kestel Gökbel Yaylası Güreşlerine Antalya Büyükşehir Belediyespor’lu Güreşçiler Damgasını Vurdu. Finalde Baş Güreşçilerinde İki ABB’li Güreşçi Mustafa Kemal Karaboğa ile Ali Gürbüz Karşılaştı.


Allegro Tiyatrosu Meydan Sahnesi’nden ücretsiz tiyatro oyunu Kültür/Sanat Allegro Tiyatrosu Meydan Sahnesi’nden ücretsiz tiyatro oyunu

Allegro Tiyatrosu Meydan Sahnesi Genel Müdürü Çağdaş Arık yaptığı açıklamada; “Eylül ayı itibari ile daha önce sahnelediğimiz oyunları rafa kaldırıp kış sezonu için kendi yetiştireceğimiz oyuncuların da içinde bulunduğu tiyatro kadrosu ile kış sezonuna perde açmayı düşünüyoruz" dedi.


Unakıtan'dan Çöllü'ye yanıt Siyaset Unakıtan'dan Çöllü'ye yanıt

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, Antalya’nın Türkiye ekonomisine katkısı ve kamunun Antalya’da yaptığı yatırımlarla ilgili soru önergesini, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan yanıtladı.


Kepez Belediye Başkanı Öner GATAB’ta Kemer Kepez Belediye Başkanı Öner GATAB’ta

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, GATAB Başkanı Yusuf Üras’ı makamında ziyaret etti. Konuk Başkan Öner, “Başkan Üras, kısa zamanda 20 yıllık eksikleri tespit edip çözüme yöneldi. Kendisini takdir ediyorum” dedi.


Muratpaşa Belediyesi’nden verginizi ödeyin çağrısı Ekonomi/Turizm Muratpaşa Belediyesi’nden verginizi ödeyin çağrısı

Muratpaşa Belediyesi Gelir Müdürlüğü yetkilileri; İlan Reklam Vergisi 2008 Yılı 2. taksit ödemelerinin 31 Temmuz Perşembe sona ereceğini açıklarken, zamanında yatırılmayan vergiye yüzde 2.5 oranında gecikme zammı uygulanacağını hatırlatarak uyardı


Kaptan’dan gençlere saç tıraşı Spor Kaptan’dan gençlere saç tıraşı

Antalyasporumuzda muziplikleri ve tecrübesiyle tüm takıma moral kaynağı olan Kaptan Uğur, kampın son günlerinde genç futbolculara sürpriz yaptı.


Antalyaspor havuz şakasıyla eğlendi Spor Antalyaspor havuz şakasıyla eğlendi

Kızılcahamam Kampı’nın son günlerine gelen Antalyasporumuzda yüzler gülüyor. Yoğun tempoda çalışan teknik ekip ve futbolcular, zaman zaman oynadıkları oyunlarla da moral buluyor.


Adrasan’a GATAB neşteri Kumluca Adrasan’a GATAB neşteri

GATAB’ın hizmet alanı içinde yer alan Kumluca’ya bağlı Adrasan beldesi bu yılın sonuna kadar altyapıya kavuşuyor. Bölgenin yoğun yapılaşma görmeyen ender noktalarından biri olan Adrasan’ın temizliğini geleceğe taşıyabilmesi için ilk adım atıldı.


Keçiboynuzu her derde deva Sağlık/Kadın Keçiboynuzu her derde deva

Yeryüzünün en eski bitkilerinden keçiboynuzun nefes darlığından akciğer kanserine kadar birçok hastalığa deva olduğu belirtildi.


Pizzada lezzet denizi: MarinPİZZA Güncel Pizzada lezzet denizi: MarinPİZZA

PİZZA PİZZA’nın MarinPİZZA’sı ile lezzet denizine siz de dalın. Karides, kalamar ve ançuez’in eşsiz bileşiminden oluşan MarinPİZZA, deniz ürünlerinden vazgeçemeyen pizza tutkunları için en sıra dışı alternatif.


Kahve tadında keyifli kampanya Güncel Kahve tadında keyifli kampanya

Eğer espresso sizin için vazgeçilmezse, şimdi benzersiz bir kampanyayla evinize stil sahibi ve çok kullanışlı bir espresso makinesi almanın tam zamanı.


Antalya rakısının deneme üretimleri başladı Ekonomi/Turizm Antalya rakısının deneme üretimleri başladı

Antalya Güçbirliği Holding tarafından Antalya'daki tesislerinde deneme üretimine başlanan rakının, Ağustos ayı sonundan itibaren üretimine geçilebileceği bildirildi.


“Hayvancılığın gelişmesinin en önemli engeli yem sorunu” Ekonomi/Turizm “Hayvancılığın gelişmesinin en önemli engeli yem sorunu”

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'de tüketilen etin yüzde 25'inin kaçak olduğu düşünülürse, kayıt dışı üretimin 400 bin ton civarında olduğunun hesaplandığını söyledi.


İngiliz turistlerden Türkiye’ye yoğun ilgi Güncel İngiliz turistlerden Türkiye’ye yoğun ilgi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, İngiltere'den Türkiye'ye beklenenin üzerinde turist akışı olduğunu söyledi.


Hava yolu şirketlerine fatura uyarısı Ekonomi/Turizm Hava yolu şirketlerine fatura uyarısı

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), havayolu işletmelerine gönderdiği yazıda, uçuş sırasında yolculara ücretli verilen ikramlar karşılığında fatura verilmesini istedi.


Gazlı içecekler sektöründe Türk başarısı Ekonomi/Turizm Gazlı içecekler sektöründe Türk başarısı

Pepsi Bottling Group Gazlı İçecekler ve Yedigün Pazarlama Müdürü Korhan Korel, meyveli gazlı içecekler pazarında son iki yılda çok hızlı büyüdüklerini belirterek, Türk markası olarak sektörde liderliğe oynadıklarını söyledi.


Troya Efsanesi Aspendos Arena’da canlandı Kültür/Sanat Troya Efsanesi Aspendos Arena’da canlandı

Batı uygarlığına kaynaklık etmiş, dünya edebiyatının odağı olan Troya Efsanesi İstanbul'dan sonra ilk kez Antalya Aspendos Arena'da sahnelendi.


Tarihi mahallede define arayanlar yakalandı Alanya Tarihi mahallede define arayanlar yakalandı

Antalya'nın Alanya ilçesindeki tarihi Tophane Mahallesi'nde kaçak kazı yaptıkları ileri sürülen iki kişiden biri yakalandı.


Rüzgar, tarihi yanmaktan kurtardı Kaş Rüzgar, tarihi yanmaktan kurtardı

Antalya'nın Kaş ilçesi Patara Özel Çevre Koruma Bölgesinde ve Patara kazı alanı civarında geçen hafta çıkan orman yangınının, rüzgarın etkisiyle yön değiştirdiği, Likya döneminin aydınlatıldığı tarihi buluntuların bu sayede yanmaktan kurtulduğu bildirildi.


Genç Girişimciler yeni yönetimini belirledi Güncel Genç Girişimciler yeni yönetimini belirledi

Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu (JCI- Junior Chamber International) Antalya Şubesi yeni yönetimini belirledi.


“Herkes her yerde futbol oynuyor” projesi Finike “Herkes her yerde futbol oynuyor” projesi

UEFA'nın, Herkes Her Yerde Futbol Oynuyor Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen Akdeniz gözlem çalışması, Finike'de yapıldı.


Serik’te toplu sünnet şöleni Serik Serik’te toplu sünnet şöleni

Serik Belediyesi'nin düzenlediği sünnet şöleniyle 200 çocuk erkekliğe ilk adımı attı.


Süt fiyatlarına zam Ekonomi/Turizm Süt fiyatlarına zam

Temmuz ayı süt toplantısı, Antalya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifi Birliği Başkanı Hüseyin Simav başkanlığında, 26 süt kooperatifinin yetkililerinin katılımıyla Korkuteli ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıda 57 YKr olan bir litre süt fiyatına 6 YKr zam yapıldı.


Trafo hırsızları köyü susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı Korkuteli Trafo hırsızları köyü susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde son günlerde meydana gelen trafo hırsızlıkları yüzünden 2 köy susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.


Antalyaspor’a yeni malzemeler alındı Spor Antalyaspor’a yeni malzemeler alındı

Kızılcahamam'da kamp yapan Antalyaspor'a yeni malzemeler alındı.


Alman çift hayvanat bahçesi kurdu Manavgat Alman çift hayvanat bahçesi kurdu

Antalya'nın Manavgat ilçesine tatile gelen Alman çift, hayvanat bahçesi kurdu.


Burdur kazısında 6 milyon yaşında Mastadon fosilleri bulundu Güncel Burdur kazısında 6 milyon yaşında Mastadon fosilleri bulundu

Burdur'un Kemer ilçesinde yapılan 3. dönem kazı çalışmalarında 6 ile 10 milyon yaşında olduğu tahmin edilen Filin atası olarak bilinen Mastadon fosilleri bulundu.


Kıbrıs Barış Harekatı’nın 34. Yıldönümü kutlandı Güncel Kıbrıs Barış Harekatı’nın 34. Yıldönümü kutlandı

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 34. yıl dönümü, dolayısıyla Antalya'da Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi öncülüğünde tören düzenlendi.


Kesik Minare kazılarında tarihi mezarlar bulundu Güncel Kesik Minare kazılarında tarihi mezarlar bulundu

Antalya Kaleiçi'ndeki Kesik Minare Camisi'nde sürdürülen arkeolojik kazılar sırasında mezarlar bulundu.


Teknede su kaydırağı keyfi Güncel Teknede su kaydırağı keyfi

Antalya'da bir turizmci, 32 metrelik gezi teknesine su kaydırağı koydu, çocuklu turistlerin rahat edebilmesi için çocuk bakım odası oluşturdu.


Miss Mediterrancan 2008 Güzellik Yarışması finalistleri belirlendi Kültür/Sanat Miss Mediterrancan 2008 Güzellik Yarışması finalistleri belirlendi

Konyaaltı Karnavalı ve 14. Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl 9'uncusu düzenlenen Miss Mediterrancan 2008 Güzellik Yarışması finalistleri belirlendi. Finalistler Sea Life Hotel'de düzenlenen kokteyl ile tanıtıldı.


“İpekyolu” Antalyalılarla buluştu Kültür/Sanat “İpekyolu” Antalyalılarla buluştu

Avrasya sirkinde sahneye çıkan minik izleyicinin dev piton yılanını sevdikten sonra vücuduna dolamasını vatandaşlar şaşkın bakışlarla izledi. Etkinlikte akrobatların ateş şovu izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı.


Hayat “Bakan Amca”dan Güncel Hayat “Bakan Amca”dan

Antalya'da 1 yaşından beri yaşamını diyalize bağlı olarak sürdüren ve kan filtresini alamadığı için nakil olamayan 13 yaşındaki Selen Almaç, "Bakan Amcam" dediği Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in yardımıyla sağlığına kavuştu.


Alman Sabrina davasında karar Güncel Alman Sabrina davasında karar

Antalya'dan Almanya'ya giderken havaalanında içinde eroin bulunan valizle yakalanan 20 yaşındaki Alman Sabrina Sandra Abazovski, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Gazipaşa’da çatı bağında üzüm yetiştiriliyor Gazipaşa Gazipaşa’da çatı bağında üzüm yetiştiriliyor

Gazipaşa'da evlerin çatılarına kurulan bağlarda üzüm yetiştiriliyor.


Falezlerde tehlikeli oyun Güncel Falezlerde tehlikeli oyun

Antalya'nın Konyaaltı sahil bandında bulunan falezlere çıkan çocuklar, kendilerini metrelerce yükseklikten denize bırakarak adeta ölüme meydan okuyor.


Suna Pekuysal vefat etti Suna Pekuysal vefat etti

Geçtiğimiz perşembe akşamı evinde düşme sonucu kalça kemiğini kıran 75 yaşındaki ünlü tiyatro sanatçısı Suna Pekuysal bu sabah hayatını kaybetti.


Yabancılara mülk satışı yeniden başladı Ekonomi/Turizm Yabancılara mülk satışı yeniden başladı

Yabancılara gayrimenkul satışı ile ilgili yeni yasal düzenlemenin uygulamasına ilişkin genelge dün yayımlandı.


10 YTL’ye deniz kaplumbağası evlat edinin Güncel 10 YTL’ye deniz kaplumbağası evlat edinin

WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı, ''Bir Deniz Kaplumbağası Evlat Edinin Kampanyası'' kapsamında çevrecilerden sağlanacak bağışlarla yumurtadan çıkacak deniz kaplumbağalarının yaşamına destek verecek.


Erkek çocuk büyütmek, kızlardan daha maliyetli Sağlık/Kadın Erkek çocuk büyütmek, kızlardan daha maliyetli

İngiltere'de yapılan bir araştırmada, erkek çocuk yetiştirmenin ailelere daha pahalıya malolduğu ortaya çıktı.


Çiftçilere su uyarısı Güncel Çiftçilere su uyarısı

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, aşırı sıcaklarda tarım alanlarında olumsuzlukların yaşanmaması için çiftçilerin sulama konusunda gerekli önlemleri almasını istedi.


Akseki’de imamlar yemin ederek göreve başladı Akseki Akseki’de imamlar yemin ederek göreve başladı

Akseki ilçesinde adaylık dönemlerini tamamlayan imamlar, yemin ederek görevlerine başladı.


Ata Kupası Serik Belediyesi’nin Serik Ata Kupası Serik Belediyesi’nin

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 127. doğum yılı anısına düzenlenen Ata Kupasını Serik Belediyesi kazandı.


Leylek yavrularına belediye sahip çıktı Gazipaşa Leylek yavrularına belediye sahip çıktı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Kahyalar beldesinde, ana leyleğin yuvaya dönmemesi üzerine aç kalan ve uçamayan leylek yavrularına belediye ekiplerince yemek verilmeye başlandı.


Demre’de Çocuk Gelişim Kursu açıldı Demre Demre’de Çocuk Gelişim Kursu açıldı

Demre Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce çocuk gelişimi kursu açıldı.


Kırcami Mezarlığı’na duvar yapılıyor Kumluca Kırcami Mezarlığı’na duvar yapılıyor

Kumluca Belediyesince, Kırcami Mezarlığı'nın çevresine duvar yapılıyor.


Kumluca Belediyesi itfaiye birimini güçlendirdi Kumluca Kumluca Belediyesi itfaiye birimini güçlendirdi

Kumluca Belediyesi, acil durumlarda kullanılmak üzere itfaiye birimine hidrolik kurtarma ekipmanı satın aldı.


Kepezaltı ve Santral'de referandum Siyaset Kepezaltı ve Santral'de referandum

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Kepezaltı ve Santral Mahalleleri’nde, arsa bedel farkı davası sonuçlanan 226 parselin, arsa tapusu olarak mı, yoksa kentsel dönüşüm projesi daire tapusu şeklinde mi verileceğini, referandumla hak sahiplerinin belirleyeceğini söyledi.


Masa tenisi sporcuları kampa girdi Spor Masa tenisi sporcuları kampa girdi

Sivas, Batman-Elazığ Masa Tenisi takımları, ligler başlamadan önce Antalya'da kampa girdi.


Elmalı Toptancı Hali’nin yapımı tamamlandı Elmalı Elmalı Toptancı Hali’nin yapımı tamamlandı

Antalya'nın Elmalı Belediyesi tarafından 2007 yılında yaptırılan Toptancı Hal Kompleksi'ne ek 10 adet dükkanın yapımı tamamlandı.


Antalya dev organizasyona hazırlanıyor Spor Antalya dev organizasyona hazırlanıyor

Dünya Kenti Antalya, dev bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. A1 Grand Prix Motor Sporları Dünya Kupası'nın Antalya'da yapılması için girişimlerde bulunuldu.


Suyun israf edilmemesi için hutbe okutuldu Korkuteli Suyun israf edilmemesi için hutbe okutuldu

Küresel ısınmaya bağlı olarak özellikle yaz aylarında su sıkıntısının yaşanmaması için vatandaşlara uyarıda bulunan Antalya'nın Korkuteli Müftüsü Kemal Uçkun, vatandaşların su tasarrufu konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, Abdest alırken bile suyu idareli kullanmamız lazım" dedi.


Kepez’in alt yapısına Hadzic desteği Spor Kepez’in alt yapısına Hadzic desteği

Beko Basketbol Ligi takımlarından Kepez Belediyespor'un Antrenörü Sabit Hadzic, yaz spor okulunun basketbol bölümüne devam eden sporculara basketbol dersi verdi.


Sünnet Şenliği hazırlıkları tamamlandı Kültür/Sanat Sünnet Şenliği hazırlıkları tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesince bu yıl dördüncüsü düzenlenen sünnet şenliği çerçevesinde sünnet olacak 2 bin çocuğa elbiseleri dağıtıldı.


Raylı sisteme ispanya’da inceleme Güncel Raylı sisteme ispanya’da inceleme

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, İspanya'nın San Sebastian-İrun şehrinde bulunan CAF fabrikasında Antalya 1. aşama hafif raylı sistem araçlarının üretim çalışmalarını yerinde inceledi.


Antalya’da elektrik kesintileri… Güncel Antalya’da elektrik kesintileri…

Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Antalya'nın bazı bölgelerine arasında elektrik verilemeyecek.


Elmalı’da yeni Tapu Sicil Müdürü göreve başladı Elmalı Elmalı’da yeni Tapu Sicil Müdürü göreve başladı

Elmalı Tapu Sicil Müdürü olarak atanan Emine Saçak göreve başladı.


Antkart fişi almayanlara ceza geliyor Güncel Antkart fişi almayanlara ceza geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, Antkart fişi almayan yolculara 20 YTL, fişi almadığı halde cezaya itiraz eden yolculara da 125 YTL para cezası uygulanacağını söyledi.


Kadriye Kampüsü’nde hareketli günler Güncel Kadriye Kampüsü’nde hareketli günler

AKEV'in temel atma aşamasına getirdiği Antalya Üniversitesi'nin Kadriye'deki kampüsünde hareketli günler yaşanıyor.


ATSO önerdi, Elmalı’da organik tarım yatırımı patladı Elmalı ATSO önerdi, Elmalı’da organik tarım yatırımı patladı

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Yapıcı’nın başkanlığındaki bir heyet Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Bakanı Kemal Özgen’i ziyaret etti.


CHP Fatih Mahallesi’nde Siyaset CHP Fatih Mahallesi’nde

CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan ve Kepez Belde Başkanı Mustafa Kemal Yüksel, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya ve Kepez Belde Kadın Kolları Başkanı Dilek Yurtlak ile birlikte Fatih Mahallesini ziyaret ederek, sağlık ve hukuksal destekte bulundular.


Didem-Ceren Milli takımda Spor Didem-Ceren Milli takımda

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımının başarılı iki sporcusu Didem Hoşgör ve Nur Ceren Akgün, Genç Bayan Milli takım gelişim kampı kadrosuna seçildiler. 28 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Spor Tesislerinde yapılacak olan kampta 24 sporcu yer alacak.


Baro’da yemin töreni Güncel Baro’da yemin töreni

Antalya Barosu CMK Eğitim Merkezi Salonu’nda 1 yıllık stajlarını tamamlayan stajyer avukatlar, yemin ederek cüppe giydiler


Protokol imzalandı, 3 bin gazeteci geliyor Güncel Protokol imzalandı, 3 bin gazeteci geliyor

Antalya Gazeteciler Cemiyeti İle Rusya Gazeteciler Birliği arasında 1. Uluslararası Gazeteciler Festivali'nin protokolü imzalandı. Yapılan protokole göre Antalya, 2009 1-14 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 3 bin gazeteciyi ağırlayacak


Muratpaşa’da transfer atağı başladı Spor Muratpaşa’da transfer atağı başladı

Önümüzdeki sezon Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Kırmızı-siyahlılar 4 oyuncuyla anlaşmaya vardı


Obama: Obama: "Afganistan'da şartlar belirsiz"

ABD'nin Demokrat Parti Başkan Adayı Barack Obama, Afganistan'daki şartların belirsiz olduğunu söyledi.


Rice: Rice: "İran nükleer görüşmelerde ciddi değil"

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İran'ı nükleer programına ilişkin görüşmelerde ciddi olmamakla suçlayarak, Tahran yönetimine karşı çok yakında yeni yaptırımların uygulanabileceği uyarısında bulundu.


Merkel'den Türk makamlarına teşekkür Merkel'den Türk makamlarına teşekkür

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ağrı Dağı'nda terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 3 dağcının serbest kalmasından dolayı Türk güvenlik makamlarına teşekkür etti.


KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı

KKTC'de 20 Temmuz Barış Harekatı'nın 34. yıldönümü bugün törenlerle kutlanıyor.


Sıcak havada  uzun yolculuklarda kaza riski Güncel Sıcak havada uzun yolculuklarda kaza riski

Aşırı sıcak havanın etkili olduğu günlerde yapılan uzun yolculuklarda terlikle araç sürme, camlara perde çekme, dar kıyafetler giyme, kalitesiz güneş gözlüğü kullanmanın kaza riskini artırdığı bildirildi.


Toprağı olmayanlar da sebze yetiştirebilecek Ekonomi/Turizm Toprağı olmayanlar da sebze yetiştirebilecek

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, dar gelirli vatandaşların daha iyi beslenmeleri için ''Mikrosera Projesi''ni hayata geçirecek. Topraksız ve mümkün olduğunca az suyla sebze yetiştirilmesine olanak sağlayan yöntemle hem kaynak israfı önlenecek hem de yetersiz beslenmenin önüne geçilecek.


Rus turist sayısında artış Güncel Rus turist sayısında artış

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Antalya'ya gelen Rus turist sayısında bu yıl artışın yüzde 30 olacağını belirtti.


Antalya Serbest Bölgesi’nde ticaret hacmi arttı Ekonomi/Turizm Antalya Serbest Bölgesi’nde ticaret hacmi arttı

Antalya Serbest Bölgesinde bu yılın altı aylık döneminde toplam ticaret hacminin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 oranında arttığı bildirildi.


Üçkonak köyüne köprü yapılacak Gazipaşa Üçkonak köyüne köprü yapılacak

Gazipaşa Üçkonak köyüne köprü yapılacağı bildirildi.


Akseki’de okuma yazma seferberliği Akseki Akseki’de okuma yazma seferberliği

Akseki Milli Eğitim Müdür Vekili Kadir Tosun, okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için 41 köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.


Cennetin kıyısı: Üçağız Köyü Demre Cennetin kıyısı: Üçağız Köyü

Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Üçağız köyü, her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlıyor.


Antalya Kent Konseyi’nce ücretsiz futbol kursu Spor Antalya Kent Konseyi’nce ücretsiz futbol kursu

Antalya Kent Konseyi ve Konyaaltı Kültür Eğitim Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nce (KONDER) ortaklaşa, Çakırlar Mahallesinde ücretsiz futbol kursu açıldı.


OKS ve ÖSS’de başarılı öğrencilere ödül verildi Güncel OKS ve ÖSS’de başarılı öğrencilere ödül verildi

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, OKS'de Türkiye genelinde ilk 500'e giren 13, ÖSS'de ilk 500'e giren 78 öğrenciyi altın ve kitapla ödüllendirdi.


Oteller Vasko mağduru Güncel Oteller Vasko mağduru

Haziran ayı sonlarında iflasını açıklayan Türkiye'nin önde gelen turizm acentalarından Vasko Turizm ile çalışan oteller, Vasko Turizm'den alacakları paranın peşine düştü. Merkezi Antalya'da bulunan Vasko Turizm, Antalya ve Muğla yöresine daha çok Rus turist getiriyordu.


Minik Mehmet’in dramı Korkuteli Minik Mehmet’in dramı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, anne karnındayken şekil bozukluğuna maruz kalan 8 aylık Mehmet Nuri, tedavisi için yardım eli bekliyor.


Havuzlarda hastalık riski Sağlık/Kadın Havuzlarda hastalık riski

Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, hijyeni sağlanmayan havuzlardan, tifo, paratifo, dizanteri, mantar, uyuz, göz, kulak, burun ve boğaz enfeksiyonları gibi hastalıkları kapma riski bulunduğunu bildirdi.


Kabaklara hayat veriyor Güncel Kabaklara hayat veriyor

Demreli üniversite öğrencisi Vildan Aslan, su kabaklarına hayat veriyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...