Cuma, 6 Aralık 2019
İşte engel tanımayan “Hasan Öğretmen” Güncel İşte engel tanımayan “Hasan Öğretmen”

Lise yıllarında çok az kişide görülen kasların etkisini kaybetmesi ile oluşan bir hastalığa yakalanan Hasan Karaman halen akyalarını kullanamazken, çok sevdiği öğretmenliğini de her türlü zorluğa rağmen yapmaya devam ediyor.


AKEV’den demokrasi dersi Güncel AKEV’den demokrasi dersi

Ülkemizde çeşitli alanlarda demokrasi tartışmaları yapıladursun, Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri, demokrasiyi içlerine nasıl sindirdiklerini göstererek örnek oluşturdular.


Başkan Evcilmen, Alara Koleji’nde öğrencilerle buluştu Güncel Başkan Evcilmen, Alara Koleji’nde öğrencilerle buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Alara Koleji’ni ziyaret etti. Alara Koleji kurucusu Ali Ateş ve Okul Müdürü Ramazan Dursun tarafından karşılanan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, öğrencilerle sohbet etti.


Beş yıldızlı kermes Güncel Beş yıldızlı kermes

Dünyanın değişik ülkelerinden gelerek Antalya’da yaşamaya başlayan 50 kadının kurduğu Iwa Antalya Uluslararası Kadınlar Derneği, 5 yıldızlı bir kermese imza atacak


Yazar Sılan Antalya Koleji öğrencileriyle buluştu Güncel Yazar Sılan Antalya Koleji öğrencileriyle buluştu

“Kendime Sürgün - Bibi’ye Mektuplar” isimli kitabıyla çok satanlar listesinde adını üst sıralara yazdıran Şen Sahir Sılan, Antalya Koleji’nin konuğu olarak katıldığı söyleşide öğrencilerle, kitapları, Cumhuriyet Dönemi ve Atatürk üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.


Kolejli Minikler İnteraktif Eğitim’de dinozorları öğrendiler Güncel Kolejli Minikler İnteraktif Eğitim’de dinozorları öğrendiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hz-C sınıfı öğrencileri, interaktif eğitim kapsamında dinozorlar hakkında bilgi edindiler.


"Öğretmenlerimiz giderek yoksullaşıyor"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, ''Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize verilen ücret sefalet ücreti bile değildir'' dedi.


Vergi borçlarını ödemede son hafta Ekonomi/Turizm Vergi borçlarını ödemede son hafta

Vergi borçları ile para cezalarının yıllık yüzde 3 tecil faiziyle taksitlendirilmesi uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin başvuruları, 28 Kasım Cuma akşamı sona erecek.


Bayramda gezmek isteyenlere kültür turları Bayramda gezmek isteyenlere kültür turları

Kurban Bayramı’nda vatandaşları kültür turlarına çekmek için yarışan seyahat acenteleri, farklı gün, süre ve güzergahı kapsayan gezi programları sunuyor.


Türel, muhtarlarla biraraya geldi Güncel Türel, muhtarlarla biraraya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatının Çakırlar'da düzenlediği toplantıda bölge muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.


Esrar operasyonunda 9 kişi yakalandı Güncel Esrar operasyonunda 9 kişi yakalandı

Antalya'da polis tarafından düzenlenen operasyonda 31 kilo esrar ele geçirildi. Esrarı satmayı planladıkları iddia edilen 9 kişi yakalandı.


Evcilmen’den ‘Çocuk Hakları’ kitabı Güncel Evcilmen’den ‘Çocuk Hakları’ kitabı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü nedeniyle belediyeyi ziyaret eden çocuklara, ‘Çocuk Hakları’ kitabını hediye etti.


Eğitim-Sen’den 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü açıklaması Güncel Eğitim-Sen’den 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü açıklaması

Nurettin Sönmez, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de siyasetin demokratik yollardan çıkıp, kaotik bir ortama dönüştükçe ve özellikle de her sorunun üzerine şiddetle gidilmeye başlandıkça, bundan en büyük zararı çocukların gördüğünü ifade etti.


Halk Bankası’ndan KOBİ’lere sevindiren destek Ekonomi/Turizm Halk Bankası’ndan KOBİ’lere sevindiren destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kaynaklarından KOBİ'lerin kullandırılması koşuluyla Halk Bankası'na aktarılan 100 milyon YTL'lik kaynak, TSO üyesi KOBİ'leri sevindirdi.


“Şehir köstebek yuvası gibi” Güncel “Şehir köstebek yuvası gibi”

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Mustafa Karaman’ı yeni hizmet binalarında ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı yönetim kurulu meslektaşlarına ve Antalya halkına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.


Esnaf nefes alacak Ekonomi/Turizm Esnaf nefes alacak

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) imalatçı esnaf ve sanatkara sıfır faizli ikinci can suyu kredisi verecek.


Muratpaşa Belediyesi’nden 400 öğrenciye burs Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden 400 öğrenciye burs

Paylaşımcı ve insanların yaşam standartlarını yükseltmeyi ilke edinmiş yönetim anlayışı ile önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Muratpaşa Belediyesi, 400 yükseköğrenim öğrencisine burs veriyor


Manavgat’ta atletizm seçmeleri yapıldı Manavgat Manavgat’ta atletizm seçmeleri yapıldı

Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen atletizm seçmeleri, Manavgat'ta yapıldı.


Güvercin Festivali’nde Türkiye ikincisi oldu Manavgat Güvercin Festivali’nde Türkiye ikincisi oldu

Manavgatlı Hüseyin Arıcı, bu yıl Elazığ'da düzenlenen geleneksel Güvercin Festivali'nde, ''kürenk perçemli'' güverciniyle ''Şebap'' dalında Türkiye ikincisi oldu.


Düğünde ölüm acısı Alanya Düğünde ölüm acısı

Alanya'da gelinin akrabası kalp krizi geçirerek ölünce düğün yarıda kaldı.


1.Antalya Çocuk Meclisi Toplantısı sona erdi Güncel 1.Antalya Çocuk Meclisi Toplantısı sona erdi

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin kabulünün 49. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 1. Antalya Çocuk Meclisi, çalışma komisyonlarının yayımladığı sonuç bildirisiyle sona erdi.


Belediye bursları iptal Belediye bursları iptal

Anayasa Mahkemesi, belediyelerin yükseköğrenim öğrencilerine doğrudan burs ve kredi vermesine imkan sağlayan düzenlemeyi iptal etti.


“Amputede varoluş mücadelesi veriyoruz” Spor “Amputede varoluş mücadelesi veriyoruz”

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Halil İbrahim Köprülü, ampute futbolda varoluş mücadelesi verdiklerini söyledi.


Kaçırılmak istenen kişiyi vatandaş ihbarı kurtardı Alanya Kaçırılmak istenen kişiyi vatandaş ihbarı kurtardı

Alanya'da, bir kişiyi kaçırmak istedikleri iddia edilen 5 kişi yakalandı.


Emniyet otoparkından hırsızlık girişimi Alanya Emniyet otoparkından hırsızlık girişimi

Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne ait otoparktaki bir otomobilin jantlarını çalmaya çalıştıkları iddia edilen 3 kişi, gözaltına alındı.


Andız pekmezinin kilosu 15 YTL Akseki Andız pekmezinin kilosu 15 YTL

Akseki'de üretilen andız pekmezinin kilogramı 15 YTL'ye satılıyor.


Noel Baba Müzesi’nde restorasyon çalışmaları sürüyor Demre Noel Baba Müzesi’nde restorasyon çalışmaları sürüyor

Demre'deki Noel Baba Müzesi'nde, Anadolu'nun çeşitli kentlerinden gelen din adamlarının yaptığı konsül toplantısının tasvir edildiği yeni duvar resimlerinin restorasyonuna başlandığı bildirildi.


Finike Akdeniz Gazetesi 37 yaşında Finike Finike Akdeniz Gazetesi 37 yaşında

Finike'de yayımlanan Finike Akdeniz Gazetesi 37 yaşına girdi.


Kar maskeli gasp zanlıları yakalandı Güncel Kar maskeli gasp zanlıları yakalandı

Antalya'da kar maskesi ve tabancayla eczane ve marketlerden gasp ve hırsızlık yaptıkları ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı.


Kumluca’da hırsızlık zanlıları tutuklandı Kumluca Kumluca’da hırsızlık zanlıları tutuklandı

Kumluca'da, çok sayıda ev ve iş yerinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan iki zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Çalıntı cep telefonlarını satmaya çalışırken yakalandı Güncel Çalıntı cep telefonlarını satmaya çalışırken yakalandı

Antalya'da cep telefonu çaldığı iddia edilen bir kişi, telefonları satmak isterken yakalandı.


Otelde fuhuş iddiası Güncel Otelde fuhuş iddiası

Antalya'da bir otelde yabancı uyruklu kadınların fuhuş yapması için yer temin ettikleri öne sürülen 3 otel çalışanı gözaltına alındı.


AKP Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Akbaba oldu Siyaset AKP Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Akbaba oldu

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç'in, Konyaaltı ilçe binasında gerçekleştirilen teşkilat toplantısında ataması gerçekleşen Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Akbaba'ya yetki belgesini verdi.


Öğrencilerden Ata’nın sergisine büyük ilgi Güncel Öğrencilerden Ata’nın sergisine büyük ilgi

Kepez Belediyesi’nin, Ulu Önder’in aramızdan ayrılışının 70. yıldönümü dolayısıyla hazırladığı Gezici Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ne, öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.


Kepez’e spor temalı park Güncel Kepez’e spor temalı park

Kepez Belediyesi, Kütükçü Mahallesi'ne spor temalı park yaptı.


“Turizm Okulları Beceri Yarışması” Manavgat “Turizm Okulları Beceri Yarışması”

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Manavgat Meslek Yüksek Okulu'nun (MYO) tarafından bu yıl ilki düzenlenen ''Turizm Okulları Beceri Yarışması''nda öğrenciler yaptıkları yemek, pasta ve servislerle hünerlerini sergilediler.


“Belediyeciliğe farklı yaklaşım” Güncel “Belediyeciliğe farklı yaklaşım”

Akdeniz Belediyeler Birliği, Akdeniz Üniversitesi, Litvanya Belediyeler Birliği ve Kepez Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan ''Belediyeciliğe Farklı Bir Yaklaşım, Stratejik Bakış'' konulu AB Hibe Projesi toplantısı Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.


Kıryader’den Türel’e ziyaret Güncel Kıryader’den Türel’e ziyaret

Kırcami Bölgesi Geliştirme Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KIRYADER) Başkanı Mustafa Çiviler ve yönetim kurulu üyeleri, Kırcami'nin imar sorununu çözdüğü ve planlama zayiatının yüzde 45'i geçmeyeceği sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ziyaretinde bulundular.


Antalya Emniyeti’nin başarısı Güncel Antalya Emniyeti’nin başarısı

Antalya Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları çeşitli yarışmalarda başarılı sonuçlar elde ettiler.


Dalış ekipmanları kursu için 36 balıkadam görevlendirildi Güncel Dalış ekipmanları kursu için 36 balıkadam görevlendirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğünde görevli 36 balıkadam, yeni alınan dalış ekipmanlarıyla ilgili uygulamalı kursa katılacak.


Akdeniz Üniversitesi’nde halka açık fitnes merkezi açıldı Güncel Akdeniz Üniversitesi’nde halka açık fitnes merkezi açıldı

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Fitnes Merkezi ile Tıp Fakültesi Açık Spor Alanı törenle açıldı.


Rektörlükten “vekalet” açıklaması Güncel Rektörlükten “vekalet” açıklaması

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muharrem Certel'in, asli görevlerinin yanı sıra, uhdesinde bulundurduğu Hukuk Fakültesi Dekan Vekilliği ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürlüğü vekaleti görevleri nedeniyle ek ücret almadığını bildirdi.


Alışveriş merkezleri Antalya’da tartışılacak Güncel Alışveriş merkezleri Antalya’da tartışılacak

Son günlerde, kiraların yüksekliği dolayısıyla gündeme gelen alış veriş merkezleri Antalya'da düzenlenecek konferansta masaya yatırılacak.


Kepez’e 3 sağlık ocağı Güncel Kepez’e 3 sağlık ocağı

Şu ana kadar Kepez’e, 8 sağlık ocağı kazandıran Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Gündoğdu, Fevzi Çakmak ve Çankaya Mahalleleri’ne de sağlık ocağı yapılacağını açıkladı.


Rüyalar gerçeğe dönüşüyor Sağlık/Kadın Rüyalar gerçeğe dönüşüyor

Üreme tıbbındaki baş döndürücü gelişmeler, rüyaları gerçeğe dönüştürüyor. Üreme tedavileri sırasında dondurularak saklanan sperm, yumurta ve yumurtalık dokusu gelecekte çözülerek çocuk sahibi olma olanağı sağlıyor.


Yazar Mustafa Asoğlu öğrencilerle buluştu Güncel Yazar Mustafa Asoğlu öğrencilerle buluştu

Çocuk kitapları yazarı Mustafa Asoğlu, Antalya Koleji’nde katıldığı söyleşi ve imza gününde öğrencilerle buluştu.


Miyase Sertbarut Antalya Koleji’nde Güncel Miyase Sertbarut Antalya Koleji’nde

Çocuk kitapları yazarı Miyase Sertbarut, Antalya Koleji öğrencileriyle söyleşi ve imza gününde buluştu.


Minikler Atatürk Müzesi’ni ziyaret etti Güncel Minikler Atatürk Müzesi’ni ziyaret etti

Atatürk’ ümüzün Antalya ya gelişlerinde kullandığı evi Adile Teyzenin minikleri ziyaret etti.


Kemer İtfaiyesi’nde eğitim çalışmaları Kemer Kemer İtfaiyesi’nde eğitim çalışmaları

Kemer Belediyesi İtfaiye Amirliği yangın bilgisi, tehlikeli maddeler, arama kurtarma, yüksek ve alçak alanlardan kurtarma ve trafik kazalarına gelişmiş müdahale teknikleri hakkında aldığı eğitimlerin uygulamalarını İtfaiye amirliğinde yaptığı tatbikatlar ile gerçekleştiriyor.


Işık Soytürk Antalya Koleji öğrencileriyle Güncel Işık Soytürk Antalya Koleji öğrencileriyle

Çocuk kitapları yazarı Arkeolog Işık Soytürk, Antalya Kolejinde katıldığı söyleşi ve imza gününde öğrencilerle bir araya geldi.


İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi Orhan Gencer’den Güncel İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi Orhan Gencer’den

Her hafta, salı günleri 13.30 ve 15.30 saatleri arasında Atatürk Konferans Salonunda, Ziraat Fakültesi 3. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan İş hayatı ve Girişimcilik Dersi'nin bu haftaki konuğu Gencer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gencer'di.


Aile katılım çalışması Güncel Aile katılım çalışması

Adile Teyze Çocuk Yuvasının program kapsamında uyguladığı aile katılım çalışmalarına Adile Teyze çocuk yuvası velisi olan Tülay Basan da iş yeri olan Gebizler Petrol Sedir Restaurant’ta kahvaltı daveti vererek katıldı.


Antalyaspor’a ceza yağdı Spor Antalyaspor’a ceza yağdı

PFDK dün aldığı kararla Antalyaspor’lu futbolcu Hakan Özmert’e 4 maç, Teknik Direktör yardımcısı Şenol Fidan’a ise 2 maç ceza verdi.


Depobuz  fark yaratacak Ekonomi/Turizm Depobuz fark yaratacak

Antalya'da turizm sektörü başta olmak üzere üreticiler, gıda distribütörleri ve tedarikçilere hizmet veren Depobuz, araç filosu ile kendi sektöründe Türkiye’nin en teknolojik, hijyenik ve güvenli hizmet sağlayıcılarından biri...


Belek, kentleşmede bir dünya markası oldu Serik Belek, kentleşmede bir dünya markası oldu

Belek Belediyesi, daha güzel ve güvenilir bir Belek adına, çalışmalarına hızla devam ediyor.


Gönül Dostları Adile Teyze’de Güncel Gönül Dostları Adile Teyze’de

1983’ te temeli atılan Antalya’nın tanınmış iş ve fikir adamlarının oluşturduğu gönül dostları grubu, yılın ilk toplantısını Adile Teyze Etüt Merkezi’nde yaptı.


Antalya Koleji öğrencilerinden Dağlarca Sunumu Güncel Antalya Koleji öğrencilerinden Dağlarca Sunumu

Antalya Koleji Fen Lisesi 11.sınıflardan bir grup öğrenci, yakın zamanda kaybettiğimiz büyük sanatçı Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı, yaşam felsefesi, sanatı ve eserleri ile andılar.


Kemerli gençlerin buluşma noktası: Enduro Kemer Kemerli gençlerin buluşma noktası: Enduro

Kemer’de spor adına kendilerini sevdikleri spor dalında yetiştirmiş ve zaman içerisinde başarıları ile Türkiye’de dallarında şampiyonluklar kazanarak Kemer’in gururu olmaya devam eden Kemer’li Endurocuları yarışların dışında da hafta sonları Pazar günleri parkurlarda görüyoruz.


Kayıplara karışan bankacı teslim oldu Güncel Kayıplara karışan bankacı teslim oldu

Antalya'daki özel bir bankada müşterisine ait 1 milyon 357 bin doları zimmetine geçirdiği iddiasıyla aranırken İzmir polisine teslim olan müşteri ilişkileri yöneticisi ve eşi, Antalya'ya getirildi.


Türel, Kırcami’nin İmar Planı’nı anlattı Güncel Türel, Kırcami’nin İmar Planı’nı anlattı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kırcami'deki imar planında zayiatın yüzde 60 değil, yüzde 45 olacağını söyledi.


Kaptan sordu, TRT cevap verdi Siyaset Kaptan sordu, TRT cevap verdi

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan’ın TRT için verdiği soru önergesine TRT’den cevap geldi.


ETV radyo, TV ile hizmet binası icra kanalıyla satılıyor Güncel ETV radyo, TV ile hizmet binası icra kanalıyla satılıyor

Antalyalı iş adamı Bülent Eyilik'e ait radyo ve televizyon, stüdyoları, reklam ajansı, sinema salonu ve soğuk hava deposunun bulunduğu iş merkezi icra yoluyla satışa çıkarıldı.


Kılınç’tan yalancı suçlaması Siyaset Kılınç’tan yalancı suçlaması

MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç Santral ve Kepezaltı mahallesinde yaptığı toplantılarda Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’in vatandaşları tapu konusunda kandırdığını ve aldattığını iddia etti


“Öncelik raylı sistem mağduru esnafa verilsin” Siyaset “Öncelik raylı sistem mağduru esnafa verilsin”

KOSGEB’in esnaf ve sanatkara vereceği faizsiz kredinin Antalya’da öncelikle raylı sistem kazı çalışmalarından zarar gören esnafa verilmesi istendi.


Çöllü: “AKP, Antalya’nın hakkını yiyor” Siyaset Çöllü: “AKP, Antalya’nın hakkını yiyor”

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Serik ve Gebiz bölgesi için büyük önem taşıyan Küçük Aksu Hidroelektrik Santralı’nı gündeme taşırken, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Küçük Aksu HES’in, bütçe olanaklarına göre ileriki yıllarda yapımına başlanabileceğini belirtti.


Kaya: “Çocuklarımız tehlikede!” Güncel Kaya: “Çocuklarımız tehlikede!”

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Meral Kaya 20 Kasım Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir yazılı basın açıklaması yaptı.


Açıköğretime ''ek yerleştirme'' yapılacak Açıköğretime ''ek yerleştirme'' yapılacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, daha önce merkezi yerleştirmede bir yere yerleşen öğrencilerin, ek yerleştirmede tercih yapamadıklarını anımsatarak, ''Şimdi örgün programları kazananlara açıköğretim programlarını tercih etmeleri için bir hak verilecek'' dedi.


Bin yıl önce Türkler Bin yıl önce Türkler

Türk hukuk düzeninden devlet yönetimine kadar yüzlerce konuda bilgi içeren ve ilk Türk ansiklopedisi sayılan Kaşgarlı Mahmud’un yazdığı Divanü Lügati’t-Türk’e göre, Türkler yaklaşık bin yıl önce “Tepük” adı verilen futbolun eski bir biçimini oynuyordu.


Güz bebeğinin astım riski daha yüksek Sağlık/Kadın Güz bebeğinin astım riski daha yüksek

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, güz aylarında doğan bebeklerin astıma yakalanma riski daha yüksek.


Bağırsak kanserine kan testiyle teşhis Sağlık/Kadın Bağırsak kanserine kan testiyle teşhis

İsrailli bir doktor, bağırsak kanserini ağrısız ve son derece ucuz bir kan testiyle tespit eden basit bir erken tanı yöntemi geliştirdi.


Çocuk, bebek arabasından yüzünüzü görsün Sağlık/Kadın Çocuk, bebek arabasından yüzünüzü görsün

Bir araştırmaya göre, çocukların bebek arabalarında sürülürken ebeveynlerinin yüzünü görmesi uzun dönemde duygusal ve dil gelişimi açısından olumlu rol oynuyor.


Google’dan Gmail’e tema seçenekleri Teknoloji/Bilim/İnternet Google’dan Gmail’e tema seçenekleri

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail, artık tema seçenekleriyle kişiselleştirilebiliyor.


iPhone artık Türkçe Teknoloji/Bilim/İnternet iPhone artık Türkçe

Apple’ın bugün iTunes üzerinden kullanıma sunduğu iPhone 2.2 işletim sitemi, devrimsel telefona Türkçe dil seçeneğini ekliyor.


Hristofyas: Türkiye’nin AB üyeliğini destekliyoruz Hristofyas: Türkiye’nin AB üyeliğini destekliyoruz

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Türkiye’nin AB üyeliğini desteklediklerini söyledi.


Mars'ta su olduğuna dair yeni bulgu Mars'ta su olduğuna dair yeni bulgu

Amerikalı bilim adamları, Mars'ta kaya parçaları örtüsünün altında çok geniş buz tabakaları keşfettiklerini açıkladı.


Başkan belli, Ömer Melli Siyaset Başkan belli, Ömer Melli

Henüz aday adayı konumunda olsada parti genel merkezinden onay alan Melli, adaylığının kesinleştiği yönünde kendisine Ankara’da iken sorduğumuzda onayı doğruladı ve Antalya’yı AKP’li büyükşehir başkan adayından alacağını söyledi.


Beden Eğitimi öğretmenleri Demre’de buluştu Demre Beden Eğitimi öğretmenleri Demre’de buluştu

Antalya'nın batı ilçelerinde görev yapan 150 beden eğitimi öğretmeni İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Demre'de düzenlenen toplantıda bir araya geldi.


Akseki’de alternatif turizm Akseki Akseki’de alternatif turizm

Alternatif turizm yapılan Akseki'de butik otel haline getirilen Ali Paşa Konağı'nda bu yılın 10 aylık bölümünde 1600 yerli ve yabancı turistin konakladığı bildirildi.


Akdeniz Üniversitesi’ne ödül Güncel Akdeniz Üniversitesi’ne ödül

Denizli'de gerçekleştirilen Rekabet Ekonomisi ve Politikası Sempozyumunda, Akdeniz Üniversitesinden (AÜ) Prof. Dr. Ali Koç ve Araştırma Görevlisi Gülden Bölük'ün çalışmaları ikincilik ödülüne layık görüldü.


“Sokakta çalışan çocukları devlet korumalı” Alanya “Sokakta çalışan çocukları devlet korumalı”

''Alanya'da Sokakta Çocuk İşçi Yok'' Projesi kapsamında yapılan ankete katılanların yüzde 84'ü, Alanya ve Türkiye için ciddi problem olan sokakta çalışan çocukların devlet tarafından koruma altına alınması gerektiği görüşünü bildirdi.


Bastıyalı Turizm, sezonu kapattı Serik Bastıyalı Turizm, sezonu kapattı

Turizm sektörünün önde gelen firmalarından Bastıyalı Turizm çalışanları gelenekselleşen ''Sezon Sonu Etkinlikleri''nde bir araya geldi.


Ivo Pogorelich Piyano Festivali’nde Kültür/Sanat Ivo Pogorelich Piyano Festivali’nde

Sanat yönetmenliğini Fazıl Say'ın yaptığı Uluslararası Antalya Piyano Festivali, aldığı ödüller ve verdiği konserlerin yanısıra sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla da tanınan Ivo Pogorelich'i ağırlıyor.


Ünlü Piyanist Sa Chen, dinleyenleri büyüledi Kültür/Sanat Ünlü Piyanist Sa Chen, dinleyenleri büyüledi

9. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde sahneye çıkan son yılların başarılı piyanisti Sa Chen, performansıyla dinleyenleri büyüledi.


Kumluca Belediyespor, Muratpaşa’ya hazırlanıyor Spor Kumluca Belediyespor, Muratpaşa’ya hazırlanıyor

Antalya Amatör Süper Liginde mücadele eden Kumluca Belediyespor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Muratpaşa Belediyespor maçı hazırlıklarını sürdürüyor.


Antalya’da kültür-sanat Kültür/Sanat Antalya’da kültür-sanat

Sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın yaptığı 9. Antalya Piyano Festivali, Ivo Pogorelich ve Chano Dominguez konserleriyle sona erecek.


Gönül Dostları’ndan burs Demre Gönül Dostları’ndan burs

Demre'de 2004 yılında kurulan Demre Gönül Dostları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 60 öğrenciye bur vermeye başladı.


Garip, olay yerinden ayrılmıyor Kemer Garip, olay yerinden ayrılmıyor

Beldibi beldesinde, kaldıkları otobüsten bozma barakada çıkan yangında ölen anne ve oğlunun köpeği ''Garip'', olay yerinden ayrılmıyor.


Taciz iddiasıyla mahkemeye çıkarılan zanlı tutuklandı Alanya Taciz iddiasıyla mahkemeye çıkarılan zanlı tutuklandı

Alanya'da, 11 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen kişi, vatandaşlar tarafından dövüldükten sonra polise teslim edildi.


Eylül’de 70 bin 1 adet taşıt trafiğe kaydoldu Eylül’de 70 bin 1 adet taşıt trafiğe kaydoldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye'de Eylül ayında 70 bin 1 adet taşıtın trafiğe kaydolduğunu bildirdi.


Hamilelikte egzersizin önemi Sağlık/Kadın Hamilelikte egzersizin önemi

Trabzon Doğum ve Çocuk Bakımevi Başhekimi Uzman Dr. İsmail Topal, hamilelikte düzenli egzersizin sezaryenle doğum riskini azalttığını, doğum sonrası lohusalık süresini kısalttığını ve annenin daha kolay kilo vermesini sağladığını söyledi.


“Boya göre mutfak, ofis dizaynı” Sağlık/Kadın “Boya göre mutfak, ofis dizaynı”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ahmet Erzurumlu, mutfak, banyo ve ofislerde boya uygun olmayan mobilyaların kullanılmasının boyun ve bel fıtığına, diz, kol ve omuzlarda ağrıya neden olabildiğini belirtti.


İşadamı Muhammet Konur adaylığını açıkladı Serik İşadamı Muhammet Konur adaylığını açıkladı

İşadamı Muhammet Konur, AK Parti Belek Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.


Kolej öğrenci annelerinden örnek davranış Kumluca Kolej öğrenci annelerinden örnek davranış

Kumluca Koleji Öğrenci Meclisi ve Okul Anneler Birliği üyeleri, kardeş Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrenci ve velilerini bayram öncesi hediye vererek sevindirdi.


Çocukluk çağı lösemisinin ilaçla tedavisi Sağlık/Kadın Çocukluk çağı lösemisinin ilaçla tedavisi

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akif Yeşilipek, çocukluk çağındaki lösemilerin büyük oranda ilaç tedavisine cevap verdiğini belirtti.


Hayvan hırsızlıklarına önlem alınacak Güncel Hayvan hırsızlıklarına önlem alınacak

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla olası havyan hırsızlıkları konusunda kaymakamlıklar ile güvenlik birimleri ve ilgili teşkilatları uyararak, gereken önlemleri almalarını istedi.


Ressamlardan krize karşı karma sergi Kültür/Sanat Ressamlardan krize karşı karma sergi

Küresel ekonomik krizden etkilenen sanat galerilerinde eser satışlarında gerileme olduğu, sergi açılışında çıkacak maliyetten çekinen sanatçıların ise kişisel sergi yerine karma sergi açmayı tercih ettikleri bildirildi.


Demre Toptancı Hali 21 Kasım’da açılıyor Demre Demre Toptancı Hali 21 Kasım’da açılıyor

Demre Toptancı Hali 21 Kasımda açılacak. Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, yaptığı açıklamada, belediye tarafından yaptırılan Yaş Sebze Toptancı Halinin, 21 Kasımda düzenlenecek törenle açılacağını bildirdi.


“Çamlıbel’e şehir kimliği kazandırdık” Güncel “Çamlıbel’e şehir kimliği kazandırdık”

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, 4,5 yıl önce yolları tozlu ve çamurlu olan, su baskınlarının yaşandığı Çamlıbel mahallesine, yaptıkları rekor hizmetle modern bir kent kimliği kazandırdıklarını bildirdi.


Potada 7. Hafta programı Spor Potada 7. Hafta programı

Beko Basketbol Lig’inde 7.hafta maçlarının programı belli oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Cumartesi, Kepez ise Pazar günü Banvit deplasmanına çıkıyor.


Antalyaspor-Kocaelispor maçının hakemi Durmaz Spor Antalyaspor-Kocaelispor maçının hakemi Durmaz

Turkcell Süper Lig’in 12. Haftasında Antalyaspor-Kocaelispor maçını Balıkesir Bölgesi hakemi Aytekin Durmaz yönetecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...