Cuma, 18 Ekim 2019
Tekpa Passage’da Öğretmenler Günü kutlaması Güncel Tekpa Passage’da Öğretmenler Günü kutlaması

Öğretmenler günü minik öğrencilerin öğretmenleri için düzenledikleri özel bir gösteri ile Tekpa Passage AVM'de kutlandı.


AKÇEP 19. Toplantısı Antalya’da yapıldı Güncel AKÇEP 19. Toplantısı Antalya’da yapıldı

Türkiye Yeşiller Partisi Eş Sözcüsü Bilge Contepe, ''Dünyanın ana konusu ekoloji politikaları olmalı. Çünkü dünyanın kurtarılmaya ihtiyacı var'' dedi.


Hurdacılar Sitesi’nin ruhsat sorunu çözüldü Güncel Hurdacılar Sitesi’nin ruhsat sorunu çözüldü

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, sabah kahvaltısında esnafla bir araya geldiği Hurdacılar Sitesi’nin ruhsat sorununu çözdüklerini, müracaat edecek olan dükkân sahiplerinin ruhsatlarını alabileceklerini söyledi.


Kepez ciridi Antalya’ya getiriyor Güncel Kepez ciridi Antalya’ya getiriyor

Kırkpınar büyüklüğünde yağlı pehlivan güreşleri düzenleyen Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, ata sporumuz ciridin Antalya’da da oynanması için takım kuracaklarını açıkladı.


“Kepez’in büyüsünü bozacağız” Siyaset “Kepez’in büyüsünü bozacağız”

CHP Kepez Gençlik Kolları’nın Efendi Restoran’da düzenlediği kahvaltı Kepez’deki çalışan ve öğrenci gençleri bir araya getirdi.


Eski Vali Öğütçen’den teleferik önerisi Güncel Eski Vali Öğütçen’den teleferik önerisi

Antalya Kent Müzesi Projesi tarafından düzenlenen Kent Müze Tarih Söyleşileri kapsamında bu hafta Antalya Eski Valisi Hüseyin Öğütçen Antalya yönetiminin dünü, bugünü, ve yarını ile ilgili bir değerlendirme yaptı.


Melli ziyaretlerine belediyelerden başladı Siyaset Melli ziyaretlerine belediyelerden başladı

CHP İl Başkanı Ömer Melli, Ankara dönüşünde, ilk olarak CHP’li Alt kademe Belediyeleri ziyaret etti.


BBP’ye 80 kişi katıldı Manavgat BBP’ye 80 kişi katıldı

Ali İhsan Kılınç başkanlığındaki BBP Manavgat ilçe teşkilatı yeni üye katılımlarıyla büyümeye devam ediyor. Büyük Birlik Partisi tarafından ilçe binasında düzenlenen katılım töreniyle BBP Manavgat ilçe teşkilatına 80 kişi katıldı.


Melli, ilçe başkanları ile buluştu Siyaset Melli, ilçe başkanları ile buluştu

CHP İl Başkanı Ömer Melli, Ankara Dönüşü Alt Belediye ziyaretlerinden hemen sonra parti il binasında Merkez de bulunan CHP İlçe Başkanlarını toplayarak bir toplantı yaptı.


Vali Yüksel öğretmenleri kutladı Güncel Vali Yüksel öğretmenleri kutladı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için her türlü fedakarlıkta bulunan öğretmenleri kutladığını bildirdi.


DP Genel Başkanı Soylu Finike’de Finike DP Genel Başkanı Soylu Finike’de

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, parti üyesi olan Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu'nu ziyaret etti.


“Tek maaşlı öğretmenin büyük kentlerde yaşaması zor” Güncel “Tek maaşlı öğretmenin büyük kentlerde yaşaması zor”

Eğitim-Sen Antalya Şubesi Başkanı Nurettin Sönmez, ''Tek maaşlı bir öğretmenin büyük kentlerde yaşaması mümkün değil. Bu yüzden birçok öğretmen ek iş yapmak zorunda kalmakta'' dedi.


Hepatitte siroz riski Sağlık/Kadın Hepatitte siroz riski

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alper Şener, tedavisi yapılmayan hepatit hastalığının siroza neden olabileceğini söyledi.


Vazo şeklinde kablosuz ağ geçiti Teknoloji/Bilim/İnternet Vazo şeklinde kablosuz ağ geçiti

Suudi Telekom’un müşterilerine teknolojiyi daha sıcak bir şekilde sunma çabaları vazo şeklinde tasarlanmış Wireless Router (kablosuz ağ erişim noktası ve internet paylaştırıcısı) konseptini ortaya çıkardı.


Çocuklara bilgisayar oyunu ile tuvalet eğitimi Sağlık/Kadın Çocuklara bilgisayar oyunu ile tuvalet eğitimi

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı'ndaki laboratuvarda işeme bozukluğu olan çocuklara bilgisayar oyunu ile "çiş eğitimi" veriliyor.


Açıköğretime ek yerleştirme başvuruları 1-3 Aralık'ta Açıköğretime ek yerleştirme başvuruları 1-3 Aralık'ta

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve ön lisans programlarına, ek yerleştirme için başvurular 1-3 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılacak.


e=mc2 teorisi doğrulandı e=mc2 teorisi doğrulandı

Avrupalı araştırmacılar, Albert Einstein'ın teorisi e=mc2'yi ünlü fizikçinin bu açıklamasından bir asrı geçkin bir zamandan sonra doğruladılar.


İkinci el fiyatlarında sert düşüş Otomotiv İkinci el fiyatlarında sert düşüş

Küresel kriz sıfır otomotiv pazarından sonra ikinci el pazarını da vurdu. Krizin kredi almayı zorlaştırması nedeniyle otomotivde satışlar yarı yarıya düşerken, fiyatlarda da yüzde 30'lara varan gerileme yaşanıyor.


5 internet sitesi ile 2 gazeteye uyarı 5 internet sitesi ile 2 gazeteye uyarı

Basın Konseyi Yüksek Kurulu, Genelkurmay Adli Müşaviri Hakim Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu'nun şikayeti üzerine ''www.aktifhaber.com'', ''www.samanyoluhaber.com'', ''www.davethaber.com'', ''www.zaman.com.tr'' ve ''www.stargazete.com'' adlı internet siteleri ile Zaman ve Anadolu'da Vakit gazetelerinin ''uyarılmasına'' karar verdi.


ABD böcek boyutunda casus robot üretecek Teknoloji/Bilim/İnternet ABD böcek boyutunda casus robot üretecek

Amerikan Hava Kuvvetleri'nden yayınlanan bir bilgisayar animasyonunda üzerinde çalışılan robot bu şekilde gösteriliyor. Kanat hareketleri ile kamufle edilmiş MAV'ler, şehir içinde diledikleri gibi hedeflerine uçarak, girilmesi imkansız binaların içinden gizli bilgileri fark ettirmeden almaya yardımcı olacak.


Citigroup’a devlet şemsiyesi Ekonomi/Turizm Citigroup’a devlet şemsiyesi

ABD’nin ikinci büyük bankası Citigroup, ABD Hazinesi, Fed ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi ile anlaşması sonucu 40 milyar dolar sermaye desteği aldı. Hazine Citigroup’a imtiyazlı hisse senedi karşılığında 20 milyar dolar yatırım yapacak


AB’den Türkiye’ye çıkarma AB’den Türkiye’ye çıkarma

AB’den birçok yetkili bu hafta başından itibaren çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelecek. Yetkillilerin, reform süreci devam etmediği takdirde 2009 yılında Türkiye ile hiçbir başlığın müzakereye açılamayacağını belirtmesi bekleniyor.


Rusya’da 7 büyüklüğünde deprem Rusya’da 7 büyüklüğünde deprem

Rusya’nın doğusunda 7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.


Yılbaşı heyecanı başlıyor Ekonomi/Turizm Yılbaşı heyecanı başlıyor

Milli Piyango (MP) İdaresinin yılbaşı özel çekiliş biletleri 29 Kasım Cumartesi gününden itibaren satışa sunuluyor. Özel çekilişin büyük ikramiyesi, 2007’de olduğu gibi bu yıl da 25 milyon YTL olarak belirlendi.


Punto kış sezonuna % 50 indirimle giriyor Manavgat Punto kış sezonuna % 50 indirimle giriyor

Manavgat Barboros Balık pazarında faaliyet gösteren X Purto Balık evi yaz sezonunun tamamlanmasıyla birlikte kış hazırlıklarına başladı.


Menopoz sonrası fiziksel aktivite Sağlık/Kadın Menopoz sonrası fiziksel aktivite

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Biyokimya Klinik Şefi Prof. Dr. Necat Yılmaz, menopoz sonrası kemik yoğunluğunu artırmanın yolunun fiziksel aktiviteyi yüksek tutmaktan geçtiğini bildirdi.


Akaryakıt sektörüne gözaltı Akaryakıt sektörüne gözaltı

Akaryakıt sektörü, Maliye Bakanlığı denetim elemanları tarafından ''ani denetime'' tabi tutuldu. Rafineri ve akaryakıt dağıtım şirketlerine giden Maliyeciler, marker ve fiili envanter çalışması yaptı.


Hipofizle ilgili hastalıklara dikkat! Sağlık/Kadın Hipofizle ilgili hastalıklara dikkat!

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Vedia Gedik, beyinde bulunan hipofizle ilgili hastalıkların nadir görüldüğünü, ancak önemli sonuçlara, hatta ölümlere yol açtığını belirtti.


Solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat Sağlık/Kadın Solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat

Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Akın, hava değişimine bağlı olarak soğuk havada yaşayabilen mikropların aktif hale geçtiğini belirtti.


Genç Cumhuriyet’in idealist öğretmeni Güncel Genç Cumhuriyet’in idealist öğretmeni

Antalya Fethi Bayçın Huzurevi'nde kalan 81 yaşındaki emekli öğretmen Hatice Güvendik, hayatını eğitime adadı.


Demre’de konser Demre Demre’de konser

Demre Belediyesi'nce yaptırılan ''Demre Toptancı Hali'nin'' açılışı akşamı düzenlenen konserde binlerce Demreli, soğuk havada müzikle ısındı.


Dülgeroğlu’ndan yüksek okulun ilk öğrencilerine yemek Finike Dülgeroğlu’ndan yüksek okulun ilk öğrencilerine yemek

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ilçede bu yıl yapımı tamamlanarak eğitim ve öğretime açılan yüksek okulun ilk öğrencilerine akşam yemeği verdi.


Öger Tur’un satışı Güncel Öger Tur’un satışı

Öger Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nina Öger, şirketin Rus yatırımcı Alexander Lebedew'e satışı konusunda, Rus yatırımcı cephesinde işlerin uzamasına rağmen, her iki tarafın da anlaşma konusunda istekli olduğunu bildirdi.


Baro’dan Dünya Çocuk Hakları Günü açıklaması Güncel Baro’dan Dünya Çocuk Hakları Günü açıklaması

Çocuk haklarının gerektiği şekilde yaşama geçirilmesi ve uygulanmasının, Türkiye'de ve dünya genelinde savaşların önlenmesi, barışın sağlanması ve refahın artmasına katkı sağlayacağı bildirildi.


Geçen yıl Atatürk Havalimanı 23 milyon yolcu ağırladı Güncel Geçen yıl Atatürk Havalimanı 23 milyon yolcu ağırladı

Atatürk Havalimanı, geçen yıl ağırladığı 23 milyon 196 bin 229 yolcuyla, Avrupa ülkeleri arasında yolcu sayısı itibariyle 14. sırada yer aldı.


Teslim olan bankacı ve eşi adliyeye sevk edildi Güncel Teslim olan bankacı ve eşi adliyeye sevk edildi

Antalya'daki özel bir bankada müşterisine ait 1 milyon 357 bin doları zimmetine geçirdiği iddiasıyla aranırken İzmir polisine teslim olan ve dün Antalya'ya getirilen müşteri ilişkileri yöneticisi F.E. ile eşi S.E, adliyeye sevk edildi.


Manavgat Belediyespor, Yeşilbayır’ı 1-0 yendi Spor Manavgat Belediyespor, Yeşilbayır’ı 1-0 yendi

Antalya Süper Amatör ligde mücadele eden Manavgat Belediyespor, Yeşilbayır Belediyespor'u 1-0 yendi.


Demre Belediyespor, Tekirova’ya 4-3 yenildi Spor Demre Belediyespor, Tekirova’ya 4-3 yenildi

Antalya Süper Amatör Küme'de mücadele eden Demre Belediyespor, Tekirova Belediyespor'a 4-3 yenildi.


Şizofreni hastalarına uğraş terapisi Sağlık/Kadın Şizofreni hastalarına uğraş terapisi

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı Psikiyatri Gündüz Hastanesinde, şizofreni hastalarına yönelik aşçılık-pastacılık, el sanatları, İngilizce, bilgisayar, muhasebe kursları düzenleniyor.


Doping cezaları 2 katına çıkıyor Spor Doping cezaları 2 katına çıkıyor

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nden (CAS) Prof. Dr. Massimo Coccia, gelecek yıldan itibaren yasaklı madde kullanan sporculara verilen cezanın iki katına çıkacağını bildirdi.


Vural maçı damda izledi Spor Vural maçı damda izledi

Cezası nedeniyle yedek kulübesinde yer alamayan Kocaelispor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın hafta boyuncu maçı nerede seyredeceği merak konusuydu.


Şimşek’ten gol sesi çıkmıyor Spor Şimşek’ten gol sesi çıkmıyor

Antalyaspor, lig’de son iki hafta da oynadığı maçlarda gol atma başarısını gösteremedi. Geçtiğimiz hafta Kayserispor ve bu hafta oynanan Kocaelispor maçları başladığı gibi bitti.


Şifo: “Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin” Spor Şifo: “Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin”

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, maçı kazanmak için Kocaelispor kadar mücadele etmediklerini söylerken, "Maçı kazanmayı rakipten daha fazla istemedik kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin" dedi.


Maçtan notlar Spor Maçtan notlar

Süper Lig´in dibine demir atan iki takımın mücadelesinde gülen olmadı. Antalyaspor, evinde Kocaelispor ile golsüz berabere kaldı, puanlar paylaşıldı.


Üzülen olmadı: 0-0 Spor Üzülen olmadı: 0-0

Turkcell Süper Liginde 12 hafta karşılaşmasında Antalyaspor kendi evinde geçen hafta ilk galibiyetini alan Kocaelispor karşılaşmasında gol sesi çıkmadı.


Soylu, Demre Toptancı Hal Kompleksi’ni açtı Demre Soylu, Demre Toptancı Hal Kompleksi’ni açtı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu,Demre'de belediye tarafından yaptırılan toptancı hal kompleksinin açılışını yaptı.


Akseki Tarım İlçe Müdürlüğü’nden gıda denetimi Akseki Akseki Tarım İlçe Müdürlüğü’nden gıda denetimi

Akseki Tarım İlçe Müdürlüğünce, işletmeler, kasaplar, restoranlar ve marketlerde gıda denetimleri yapıldı.


Sivas TSO Başkanı’ndan ATSO’ya ziyaret Güncel Sivas TSO Başkanı’ndan ATSO’ya ziyaret

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen'i ziyaret etti.


Engelli bireyler hayallerini tuvallere yansıttı Güncel Engelli bireyler hayallerini tuvallere yansıttı

Antalya'da yaşayan çocuk ve yetişkin engelliler Cam Piramit'te buluşarak ''Ortak Sanat Çalışması'' etkinliğiyle hayallerini tuvallere yansıttı.


Barış ve kardeşlik için pedal çeviriyor Finike Barış ve kardeşlik için pedal çeviriyor

''Terör ve Şiddet Allah'a Hakarettir'' sloganıyla 20 Ağustosta İstanbul'dan bisikletiyle yola çıkan 48 yaşındaki Niyazi Kıyak, 10 bin kilometre yol kat ettikten sonra Finike'ye geldi.


Kayıp Finlandiyalı turist baygın bulundu Alanya Kayıp Finlandiyalı turist baygın bulundu

Alanya'da, 4 gün önce ziyaret için geldiği arkadaşının evinden çıkan ve bir daha dönmeyen Finlandiyalı turist, kaldırımda baygın bulundu.


Büyükşehir uzatmalarda yenildi: 99-103 Spor Büyükşehir uzatmalarda yenildi: 99-103

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi, sahasında Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne 103-99 yenildi.


İsa Çelik AKP’den belediye başkan aday adayı Finike İsa Çelik AKP’den belediye başkan aday adayı

Sahilkent Beldesi'ni Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Avukat İsa Çelik, Sahilkent Beldesi için Ak Parti'den belediye başkan aday adayı oldu.


“Yurt dışı alternatiflerini değerlendiriyoruz” Kumluca “Yurt dışı alternatiflerini değerlendiriyoruz”

Kumluca İş Adamları Derneği (KİAD), Başkanı İbrahim Aydoğan, ekonomik krizden iş adamlarının daha az etkilenmeleri için yurt dışına açılmaları konusunda değişik alternatifleri değerlendirdiklerini bildirdi.


Antalya caddelerinde “cirit” attılar Güncel Antalya caddelerinde “cirit” attılar

Erzurum ve Uşak atlı spor ve cirit kulüpleri, özel bir müsabaka için geldikleri Antalya'da vatandaşlardan büyük ilgi gördü.


Ampute Futbol Türk Milli Takımı şampiyonaya hazırlanıyor Spor Ampute Futbol Türk Milli Takımı şampiyonaya hazırlanıyor

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor.


ABD’li çift av için Finike’ye geldi Finike ABD’li çift av için Finike’ye geldi

ABD'nin Teksas Eyaleti'nden gelen çift, Finike Doğa Koruma ve Milli Park Sahası içinde avlandı.


Gazipaşa’da internet kafeler denetlendi Gazipaşa Gazipaşa’da internet kafeler denetlendi

Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçedeki 11 internet kafeyi denetledi.


CHP Muratpaşa’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret Güncel CHP Muratpaşa’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Zafer Mülayim, Ekrem Akdemir, Mehmet Tosun ve Kadın Kolları Başkanı Suzan Üstün Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ettiler.


Ivo Pogprelich ile Müzik Şöleni Kültür/Sanat Ivo Pogprelich ile Müzik Şöleni

Müzikteki yeteneği ve sosyal sorumluluk projelerine katkısıyla tanınan “İyi niyet elçisi” Ivo Pogorelich, 21 Kasım akşamı 9. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde, dinleyenlere muhteşem bir müzik şöleni yaşattı.


“Eğitimde en önemli unsur öğretmenlerdir” Siyaset “Eğitimde en önemli unsur öğretmenlerdir”

CHP İl Başkanı Ömer Melli, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.


“Farklı pazarlara yatırım yapılarak kriz atlatılabilir” Ekonomi/Turizm “Farklı pazarlara yatırım yapılarak kriz atlatılabilir”

Moldova Türk İş Adamları Derneği Başkanı Serkan Bayram, ''Türk iş adamları farklı pazarlarda yatırım yaparak kriz dönemini rahat atlatabilirler'' dedi.


Çocuk deyip geçtiler, cezayı yediler Gazipaşa Çocuk deyip geçtiler, cezayı yediler

Gazipaşa'da, okul önlerinde görevlendirilen, okul geçit görevlisi öğrencilerin, ''dur'' uyarısını dikkate almayan üç araç sürücüsüne trafik para cezası kesildiği bildirildi.


ATSO, Sosyal Sorumluluk Projesi başlatıyor Ekonomi/Turizm ATSO, Sosyal Sorumluluk Projesi başlatıyor

Proje çerçevesinde Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan'dan toplam 20 Ticaret ve Sanayi Odası çalışanı, 27-28 Ekim 2008 tarihlerinde Hırvatistan'ın Zagrep kentinde ''Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk'' konusunda gerçekleştirilen eğitime katıldıkları bildirildi.


Emirhan Grup Spor Kompleksi açıldı Manavgat Emirhan Grup Spor Kompleksi açıldı

Manavgat'a bağlı Ilıca beldesinde Zeki Demirci'nin sahip olduğu Emirhan Grup Spor Kompleksi açıldı.


Süner, kilim dokumacılığını sordu Siyaset Süner, kilim dokumacılığını sordu

CHP Antalya Milletvekili Tayfun Süner, Akseki ve İbradı ilçelerinde bir zamanlar yoğun olarak yapılan kilim dokumacılığının yeniden canlandırılması amacıyla ne gibi çalışmalar yapıldığını sordu.


Toroslar’da renk cümbüşü Gazipaşa Toroslar’da renk cümbüşü

Gazipaşa’da sonbaharda birbirinden farklı renklere bürünen doğa, güzel görüntüler oluşturuyor.


ATİK’ten Başkan Türel’e plaket Güncel ATİK’ten Başkan Türel’e plaket

Antalya Tenis İhtisas Kulübü (ATİK) Başkanı Ufuk Parlakdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e kulübe katkılarından dolayı plaket verdi.


Manavgat Side Markalaşma 2008 Analizi Manavgat Manavgat Side Markalaşma 2008 Analizi

Manavgat Rotary Kulübü, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, Side Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Manavgat Meslek Yüksekokulu iş birliğiyle yapılan ''Markalaşma Yolunda Side-Manavgat Bölgesi Müşteri Analizi 2008'' araştırmasının sonuçları açıklandı.


Doktorlara “koçluk” sistemiyle mikrocerrahi kursu Güncel Doktorlara “koçluk” sistemiyle mikrocerrahi kursu

Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği (TRMCD) tarafından Antalya'da düzenlenen Temel Mikrocerrahi Kursu'nda kursiyerlere, ''koçluk'' sistemiyle eğitim veriliyor.


Kriz, dünya turizminde de daralmaya yol açacak Güncel Kriz, dünya turizminde de daralmaya yol açacak

Küresel ekonomik krizin, tüm sektörleri olduğu gibi turizm sektörünü de olumsuz etkileyeceği, ancak ekonomik krizin, bazı avantajlarından ötürü Türk turizmine yeni fırsatlar yaratabileceği bildirildi.


Çöllü ödenek üstü harcamaları sordu Siyaset Çöllü ödenek üstü harcamaları sordu

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü de Erdoğan'a yönelttiği soru önergesinde, Sayıştayın 2007 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Uygunluk Bildirimi'nin ''Ödenek Üstü Gider'' bölümünde, ''Kalan 359 milyon 665 bin 894,43 YTL tutarındaki ödenek üstü gider, ödeneği olmaksızın gerçekleştirilmesine yasalarla izin verilmeyen giderlere ilişkindir'' denildiğini belirtti.


Finlandiyalı turistten haber alınamıyor Alanya Finlandiyalı turistten haber alınamıyor

Alanya'da tatil yapan 65 yaşındaki Finlandiyalı turistten 2 gündür haber alınamıyor.


ANTİKAD’dan “Alo Şiddet Hattı” teşekkürü Güncel ANTİKAD’dan “Alo Şiddet Hattı” teşekkürü

Antalya İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Eyilik, Antalya Valiliği Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde ''Alo şiddet Hattı''nın oluşturulması yönündeki çalışmadan dolayı yetkililere teşekkür ettiklerini bildirdi.


Milli Eğitim Bakanlığı Mali Mevzuat Semineri sona erdi Gazipaşa Milli Eğitim Bakanlığı Mali Mevzuat Semineri sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığınca Gazipaşa'da düzenlenen Mali Mevzuat Semineri sona erdi.


ATB Türk Müziği Korosu konsere hazır Kültür/Sanat ATB Türk Müziği Korosu konsere hazır

30 Kasım 2008 Tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu’nda, Karaalioğlu Parkı içinde saat 20.00’da tertip edilen, ATB Türk Sanat Müziği Korosunun konseri, koro şefi Hayati Göver yönetiminde, iki bölüm halinde sunulacak.


KKTC’den Başkan Şeker’e ziyaret Kemer KKTC’den Başkan Şeker’e ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Temsilcisi Münir Erer Korman ve KKTC Fahri Konsolosu Binnaz Altınok Acun, Kemer Belediyesi’ne gelerek Başkan Hasan Şeker’i ziyaret etti.


Başkan Şeker AKÇEP’e katıldı Kemer Başkan Şeker AKÇEP’e katıldı

19. Akdeniz Çevre Platformu (AKÇEP) toplantısı Antalya’da başladı.


Alanya’da etkili yağış ve rüzgar uyarısı Alanya Alanya’da etkili yağış ve rüzgar uyarısı

Alanya'da, hafta sonunda sağanak yağış ve şiddetli rüzgarın etkili olacağı bildirildi.


Öner öğrencileri sevindirdi Güncel Öner öğrencileri sevindirdi

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, bedensel ve zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Akdeniz Güneşi Özel Eğitim Okulu’nu ziyaret etti. Öner’in ziyareti bedensel ve zihinsel engelli öğrencileri sevindirdi.


Prof. Dr. Moutinho; “Kriz turizmi etkilemeyecek” Manavgat Prof. Dr. Moutinho; “Kriz turizmi etkilemeyecek”

Markalaşma Yolunda Side–Manavgat müşteri analizi 2008 sonuçları açıklandı. 2007 yılında ilk yapılan analiz raporunda olduğu sıkıntıların, memnuniyetlerin aynı olduğu belirtildi.


Halk Eğitim’de Öğretmenler Günü kutlandı Güncel Halk Eğitim’de Öğretmenler Günü kutlandı

Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Kaya ve Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’in eşi Mümine Öner, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi’nin, etkinliğine katılarak, eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.


İşte engel tanımayan “Hasan Öğretmen” Güncel İşte engel tanımayan “Hasan Öğretmen”

Lise yıllarında çok az kişide görülen kasların etkisini kaybetmesi ile oluşan bir hastalığa yakalanan Hasan Karaman halen akyalarını kullanamazken, çok sevdiği öğretmenliğini de her türlü zorluğa rağmen yapmaya devam ediyor.


AKEV’den demokrasi dersi Güncel AKEV’den demokrasi dersi

Ülkemizde çeşitli alanlarda demokrasi tartışmaları yapıladursun, Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri, demokrasiyi içlerine nasıl sindirdiklerini göstererek örnek oluşturdular.


Başkan Evcilmen, Alara Koleji’nde öğrencilerle buluştu Güncel Başkan Evcilmen, Alara Koleji’nde öğrencilerle buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Alara Koleji’ni ziyaret etti. Alara Koleji kurucusu Ali Ateş ve Okul Müdürü Ramazan Dursun tarafından karşılanan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, öğrencilerle sohbet etti.


Beş yıldızlı kermes Güncel Beş yıldızlı kermes

Dünyanın değişik ülkelerinden gelerek Antalya’da yaşamaya başlayan 50 kadının kurduğu Iwa Antalya Uluslararası Kadınlar Derneği, 5 yıldızlı bir kermese imza atacak


Yazar Sılan Antalya Koleji öğrencileriyle buluştu Güncel Yazar Sılan Antalya Koleji öğrencileriyle buluştu

“Kendime Sürgün - Bibi’ye Mektuplar” isimli kitabıyla çok satanlar listesinde adını üst sıralara yazdıran Şen Sahir Sılan, Antalya Koleji’nin konuğu olarak katıldığı söyleşide öğrencilerle, kitapları, Cumhuriyet Dönemi ve Atatürk üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.


Kolejli Minikler İnteraktif Eğitim’de dinozorları öğrendiler Güncel Kolejli Minikler İnteraktif Eğitim’de dinozorları öğrendiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hz-C sınıfı öğrencileri, interaktif eğitim kapsamında dinozorlar hakkında bilgi edindiler.


"Öğretmenlerimiz giderek yoksullaşıyor"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, ''Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize verilen ücret sefalet ücreti bile değildir'' dedi.


Vergi borçlarını ödemede son hafta Ekonomi/Turizm Vergi borçlarını ödemede son hafta

Vergi borçları ile para cezalarının yıllık yüzde 3 tecil faiziyle taksitlendirilmesi uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin başvuruları, 28 Kasım Cuma akşamı sona erecek.


Bayramda gezmek isteyenlere kültür turları Bayramda gezmek isteyenlere kültür turları

Kurban Bayramı’nda vatandaşları kültür turlarına çekmek için yarışan seyahat acenteleri, farklı gün, süre ve güzergahı kapsayan gezi programları sunuyor.


Türel, muhtarlarla biraraya geldi Güncel Türel, muhtarlarla biraraya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatının Çakırlar'da düzenlediği toplantıda bölge muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.


Esrar operasyonunda 9 kişi yakalandı Güncel Esrar operasyonunda 9 kişi yakalandı

Antalya'da polis tarafından düzenlenen operasyonda 31 kilo esrar ele geçirildi. Esrarı satmayı planladıkları iddia edilen 9 kişi yakalandı.


Evcilmen’den ‘Çocuk Hakları’ kitabı Güncel Evcilmen’den ‘Çocuk Hakları’ kitabı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü nedeniyle belediyeyi ziyaret eden çocuklara, ‘Çocuk Hakları’ kitabını hediye etti.


Eğitim-Sen’den 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü açıklaması Güncel Eğitim-Sen’den 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü açıklaması

Nurettin Sönmez, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de siyasetin demokratik yollardan çıkıp, kaotik bir ortama dönüştükçe ve özellikle de her sorunun üzerine şiddetle gidilmeye başlandıkça, bundan en büyük zararı çocukların gördüğünü ifade etti.


Halk Bankası’ndan KOBİ’lere sevindiren destek Ekonomi/Turizm Halk Bankası’ndan KOBİ’lere sevindiren destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kaynaklarından KOBİ'lerin kullandırılması koşuluyla Halk Bankası'na aktarılan 100 milyon YTL'lik kaynak, TSO üyesi KOBİ'leri sevindirdi.


“Şehir köstebek yuvası gibi” Güncel “Şehir köstebek yuvası gibi”

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Mustafa Karaman’ı yeni hizmet binalarında ziyaret eden CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı yönetim kurulu meslektaşlarına ve Antalya halkına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.


Esnaf nefes alacak Ekonomi/Turizm Esnaf nefes alacak

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) imalatçı esnaf ve sanatkara sıfır faizli ikinci can suyu kredisi verecek.


Muratpaşa Belediyesi’nden 400 öğrenciye burs Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden 400 öğrenciye burs

Paylaşımcı ve insanların yaşam standartlarını yükseltmeyi ilke edinmiş yönetim anlayışı ile önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Muratpaşa Belediyesi, 400 yükseköğrenim öğrencisine burs veriyor


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...