Perşembe, 20 Haziran 2019
Kışın gelmesiyle fiziksel etkinlik azalıyor Sağlık/Kadın Kışın gelmesiyle fiziksel etkinlik azalıyor

Yazın yürüyüş, yüzme derken spor ve egzersiz yapma şansı bulunabilse de kışın gelmesiyle fiziksel aktiviteler azalıyor. Uzmanlar özellikle kalp ve damar hastaları için kışın evlerinde egzersiz yapmasını, güzel havalarda da yürüyüşe çıkılmasını öneriyor


Türkiye’de 100 bin kişiye 1 psikiyatr düşüyor Sağlık/Kadın Türkiye’de 100 bin kişiye 1 psikiyatr düşüyor

Dünya Sağlık Örgütünün 41 ülkeden alınan bilgilere dayanarak yayımladığı rapora göre, İsviçre’de 100 bin kişiye 30 psikiyatr düşerken, bu sayı Arnavutluk’ta 3, Türkiye’de ise 1 olarak belirlendi.


‘Türkiye ılımlı İslam ülkesi değildir’ Siyaset ‘Türkiye ılımlı İslam ülkesi değildir’

İstanbul Üniversitesi 2008-2009 eğitim-öğretim yılına törenle başladı. İÜ Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, Türkiye’nin bir ılımlı İslam ülkesi olamayacağını vurgulayarak, bulunduğu bölgede ve tüm İslam ülkeleri içinde modern bir ülke olmak zorunda olduğunu söyledi.


Konyaaltı tabela çöplüğüne dönüştü Güncel Konyaaltı tabela çöplüğüne dönüştü

Konyaaltı’nda hemen her ticari işletmenin rastgele astıkları tabelalar görüntü ve çevre kirliliğine yol açıyor.


AGC, Rusya Gazeteciler Festivali’nde Güncel AGC, Rusya Gazeteciler Festivali’nde

AGC Başkanı Mevlüt Yeni, Soçi de kentinde Rus meslektaşlarına 2009 Mayıs ayında Antalya’da yine Rusya Gazeteciler Birliği ile ortaklaşa düzenleyecekleri 1. Antalya Uluslararası Medya formu ve Gazeteciler Festivalinin yapılacağı Antalya ile ilgili bilgiler aktardı.


Seminerde izdiham Güncel Seminerde izdiham

Kamuoyunda sosyal güvenlik reformu olarak adlandırılan 5510 sayılı kanunda yapılan değişikliklerle önemli değişimlere uğrayan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi kurumlarda farklı uygulamaların meydana gelmesi, ilgili kanunun toplumda tartışılmasına yol açtı.


“Can suyu kredilerinin doğruluğunu küresel kriz ispatladı” Ekonomi/Turizm “Can suyu kredilerinin doğruluğunu küresel kriz ispatladı”

KOSGEB Başkan Yardımcısı Hasan Tanrıöven, sorunların çözümü için KOBİ'lere verilen ''cansuyu'' kredilerinin ne denli doğru olduğunu küresel krizin kanıtladığını söyledi.


Türk kesme çiçeği görücüye çıkıyor Ekonomi/Turizm Türk kesme çiçeği görücüye çıkıyor

Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, dünyada mali krizin yaşandığı bir dönemde, Hollanda'da dünyanın en büyük çiçek fuarında Türk çiçeğinin görücüye çıkacağını bildirdi.


Kepez Belediyesi’nden Nayla Atay’a vefa Güncel Kepez Belediyesi’nden Nayla Atay’a vefa

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Kepez Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Atay'ın trafik kazasında hayatını kaybeden eşi Nayla Atay'ın isminin yaşatılması amacıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde 17 kaçak yapıyı yıkarak yaptıkları parka Nayla Atay'ın adını verdiklerini bildirdi.


KESK’ten eylem takvimi Güncel KESK’ten eylem takvimi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Hüseyin Gölpınar, KESK Danışma Kurulu'nun, 2009 yılı bütçesiyle ilgili kasım ve aralık aylarında eylem kararı alacağını söyledi.


Hırvat Büyükelçi’den Vali Yüksel’e ziyaret Güncel Hırvat Büyükelçi’den Vali Yüksel’e ziyaret

Hırvatistan'ın Ankara Büyükelçisi Gordan Bakota, Zadar Belediye Başkanı Zivko Kolega ve Zadar şehri yöneticilerinden oluşan heyet, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'i ziyaret ettiler.


Şehit ailesine 11 bin YTL’lik yardım Serik Şehit ailesine 11 bin YTL’lik yardım

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Karakolu'na düzenlenen hain saldırıda şehit olan erlerden Ramazan Yeşil'in ailesine, Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneğince 11 bin YTL yardım yapıldı.


Değirmenönü’nü Türkiye tanıyacak Güncel Değirmenönü’nü Türkiye tanıyacak

Muratpaşa Belediyesi’nce uygulanan 15 bin metrekarelik Değirmenönü Restorasyon Projesi’nin odağında yer alan ve yok olmaktan kurtarılan Üç Taşlı Değirmen, 8 Ekim 2008 Çarşamba gününden itibaren her çarşamba TRT 2’de izleyicilerin karşısına çıkacak


Merkür'ün yüzde 95'i görüntülendi Teknoloji/Bilim/İnternet Merkür'ün yüzde 95'i görüntülendi

NASA'nın uzay aracı Messenger, Güneş'e en yakın gezegen Merkür'ün (Utarit) şimdiye dek görüntülenmemiş bölümlerinin fotoğraflarını Dünya'ya gönderdi. Bilim adamları, böylece Merkür'ün yüzde 95'inin görüntülendiğini bildirdiler.


Somalili korsanlar 8 milyon dolara indi Somalili korsanlar 8 milyon dolara indi

Somali açıklarında korsanların el koyduğu tank ve silah yüklü Ukrayna gemisinin serbest bırakılması için 8 milyon dolarlık bir fidye üzerinde anlaşmaya yakın olunduğu öne sürüldü.


Grev Yunanistan’ı felç etti Grev Yunanistan’ı felç etti

Yunanistan’da toplu taşıma araçlarında görevli personelin, ulusal havayolu şirketi Olimpic’in kapatılarak yeniden yapılandırılması kararını protesto etmek amacıyla ülkede 1 günlük grev ve iş durdurma eylemleri günlük yaşamı felç etti.


Tayland’da ordu sokağa çıktı Tayland’da ordu sokağa çıktı

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta iki kişinin öldüğü, 428 kişinin yaralandığı siyasi şiddet olaylarının ardından askerler güvenliği sağlamak amacıyla sokaklarda devriye geziyor.


Kol saati gibi cep telefonu Teknoloji/Bilim/İnternet Kol saati gibi cep telefonu

İçine yerleştirilen SIM kartı ile normal bir cep telefonunun özelliklerine kavuşan iWatch isimli saat/telefonda bluetooth, video ve ses kaydı, USB portu, 300 adet telefon hafızası, alarm, hesap makinesi, dahili hoparlör ve mikrofon bulunuyor.


Süper Loto, 9 milyon YTL’ye yaklaşıyor Ekonomi/Turizm Süper Loto, 9 milyon YTL’ye yaklaşıyor

Süper Loto 6/54’ün bu hafta yapılacak çekilişinde, 6 bilenlere dağıtılacak ikramiyenin 9 milyon YTL’ye ulaşması bekleniyor.


Boğazımızdan kesip sigaraya yatırıyoruz Sağlık/Kadın Boğazımızdan kesip sigaraya yatırıyoruz

Vatandaşın sigara tercihleri de değişti. Son 4 yılda, ucuz fiyatlı sigaraların satışı düşerken, en pahalıların satışında ise belirgin bir artış meydana geldi.


Amniyosentezden daha güvenli test Sağlık/Kadın Amniyosentezden daha güvenli test

ABD’de yapılan bir araştırma sonucunca, başta Down Sendromu (Trizomi 21) olmak üzere genetik hastalıkların anne karnında öğrenilmesine olanak sağlayan amniyosentezden daha güvenli bir doğum öncesi genetik test yöntemi bulundu.


Ağrı kesiciler, meme kanseri riskini düşürüyor Sağlık/Kadın Ağrı kesiciler, meme kanseri riskini düşürüyor

Kanada’da yapılan yeni bir araştırmada, aspirin ve ibuprofen gibi yaygın kullanılan ağrı kesicilerin, kadınlarda meme kanserine yakalanma riskini beşte bir oranında azaltabileceğini öne sürüldü.


Kepez’de milli umut Spor Kepez’de milli umut

Kepez Belediyespor Taekwondo Takımı’ndan Ayşe Gökçan, İzmir Çeşme’de yapılacak olan Taekwondo Poomse Milli Takım hazırlık kampına davet edildi. Gökçan, kampta başarılı olursa 3. Poomse Dünya Şampiyonası’nda milli formayı giyecek.


Kındılçeşme’nin çöpü bitmiyor Kemer Kındılçeşme’nin çöpü bitmiyor

Kemer Belediyesi Temizlik ekipleri Kındılçeşme bölgesinde haftada 2 defa temizlik yaparken, her temizlikte toplanan yığınla çöpler görenleri şaşkına çeviriyor.


Antalya’ya Hollywood yıldızları yağıyor Kültür/Sanat Antalya’ya Hollywood yıldızları yağıyor

4. Uluslarası Avrasya Film Festivali’nin bu yılki, kırmızı halısında Türk sinemaseverlerin yakından tanıdığı üç ünlü isim daha Antalyalılar’ı selamlayacak.


Kaldırın kitapların önündeki engelleri Kaldırın kitapların önündeki engelleri

Kağıda %8 ile 18, matbaaya %18 KDV ödeyen yayıncı, kitabı %1 ile 8 oranlarındaki KDV ile satınca kitap pahalı bir ürün oluyor. Bu da korsanı teşvik ediyor.


İstanbul’un kültür röntgeni çekiliyor İstanbul’un kültür röntgeni çekiliyor

İstanbul, 2010’a doğru geriye sayarken kültür sanat mekanlarına dair büyük sorunlarla başetmeye çalışıyor.


Tartıştığı babasını bıçaklayarak öldürdü Alanya Tartıştığı babasını bıçaklayarak öldürdü

Alanya'da 19 yaşındaki genç, tartıştığı babasını bıçaklayarak öldürdü.


Okçular sıralama turu atışları yaptılar Spor Okçular sıralama turu atışları yaptılar

10. Gençler ve 4. Yıldızlar Dünya Okçuluk Şampiyonası, sıralama turları atışlarıyla devam ediyor.


Antalya B. Belediye: 80 Mutlu Akü Selçuk Üniv: 70 Spor Antalya B. Belediye: 80 Mutlu Akü Selçuk Üniv: 70

Basketbolda 24. Erkekler Teknosa Türkiye Kupası Eleme Turu (D) Grubu'nda yapılan ilk maçta Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni 80-70 yendi.


Ümit Milli Takım, Antalya’da kampta Spor Ümit Milli Takım, Antalya’da kampta

17. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası elemelerinde 10 ve 14 Ekim tarihlerinde Belarus ile 2 play-off baraj karşılaşması yapacak olan milli takım, Antalya'da kampa girdi.


Soğuklarda hasta olmamak için egzersiz önerisi Sağlık/Kadın Soğuklarda hasta olmamak için egzersiz önerisi

Kışın hastalanmamak için bazı önlemler alındığı, ancak vücut direncini artıran egzersizin sonbaharla birlikte çoğu zaman ihmal edildiği belirtildi.


TRT’nin çocuk kanalı hazır TRT’nin çocuk kanalı hazır

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT ÇOCUK'un, ''milli değerleri taşıyan bir kanal olacağını'' söyledi.


Koruyucu Aile Uygulaması’nda istenilen seviyeye ulaşılmadı Koruyucu Aile Uygulaması’nda istenilen seviyeye ulaşılmadı

Türkiye'de yaklaşık 60 yıl önce başlayan koruyucu aile uygulamasında hala istenilen seviyeye ulaşılamadı. Gelişmiş ülkelerde yüzde 80 dolayındaki koruyucu aile uygulaması oranının, Türkiye'de yüzde 8 düzeyinde olduğu bildirildi.


Akseki köylerinde nar hasadı başladı Akseki Akseki köylerinde nar hasadı başladı

Akseki'de, nar hasadına başlandı. Bu yıl ilçeden 135 ton nar toplanması bekleniyor.


Liseli Milliler dur durak bilmiyor Spor Liseli Milliler dur durak bilmiyor

Muratpaşa Belediyespor adına geçen yıl yarıştığı Deplasmanlı Bayanlar 1. Lig Türkiye Şampiyonu olarak Hentbol Süper Ligi'ne çıkan Muratpaşa Lisesi'nin aynı zamanda okul takımı oyuncuları, okul, süper lig ve milli takım kampları arasında mekik dokuyor.


Alanya’da elektrik direği otomobilin üzerine düştü Alanya Alanya’da elektrik direği otomobilin üzerine düştü

Alanya’da elektrik direği park halindeki otomobilin üzerine düştü


Kaş, yamaç paraşütünde yeni adres Kaş Kaş, yamaç paraşütünde yeni adres

Kaş, Fethiye Babadağ'dan sonra yamaç paraşütünün önemli merkezlerinden biri haline gelirken, sektör temsilcileri Kaş'ta 12 ay boyunca yamaç paraşütü yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Annesinin vasiyeti üzerine Alanya’da evlendi Alanya Annesinin vasiyeti üzerine Alanya’da evlendi

İngiliz Sarah Jane (27) ile Mark David (31) çifti vasiyet gereği evlenmek için Alanya’yı tercih ettler.


Kemer’de cinayet Kemer Kemer’de cinayet

Kemer'e bağlı Çamyuva beldesindeki beş yıldızlı bir otelin satın alma müdürü, aynı serviste şoför olarak çalışan mesai arkadaşı tarafından av tüfeğiyle öldürüldü.


Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz tahlil Güncel Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz tahlil

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı ekipleri, vatandaşlara ücretsiz şeker ve kolesterol tahlili yaptırmaya başladı.


Öğretmenler Günü’ne buruk kutlama Güncel Öğretmenler Günü’ne buruk kutlama

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Antalya Şubesi tarafından yapılan açıklamada “5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü buruk bir şekilde kutlamaktayız." denildi.


Antalya Limanı zengin Avrupalı turistleri ağırlayacak Güncel Antalya Limanı zengin Avrupalı turistleri ağırlayacak

Port Akdeniz Antalya Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Efe Hatay, 2010 yılından itibaren Antalya Limanı'nı kruvaziyer gemilerle her sezon en az 120 bin Avrupalı turistin ziyaret edeceğini bildirdi.


İhracat 400 milyon dolara yaklaştı Ekonomi/Turizm İhracat 400 milyon dolara yaklaştı

Antalya'dan bu yılın dokuz aylık döneminde yapılan ihracatın 400 milyon dolara yaklaştığı bildirildi.


Akdeniz makilikleri SOS veriyor Güncel Akdeniz makilikleri SOS veriyor

Antalya'da makilik alanlarda henüz belirlenemeyen bir nedenle bitkilerin kurumaya başladığı bildirildi.


AÜ 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı açıldı Güncel AÜ 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı açıldı

Akdeniz Üniversitesi 2008-2009 eğitim öğretim yılı, Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen törenle açıldı.


Taksicilerin yolcu kavgası: 3 yaralı Güncel Taksicilerin yolcu kavgası: 3 yaralı

Antalya'da, şehirlerarası otobüs terminalinden yolcu aldığı iddia edilen bir taksiciyle, otogar taksi durağında çalışan taksiciler arasında çıkan kavgada 3 kişi bıçakla yaralandı.


ASMEK yeni eğitim yılı başladı Güncel ASMEK yeni eğitim yılı başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ücretsiz Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) 2008-2009 eğitim yılı törenle açıldı.


Kentin büyük bölümünde yarın 24 saat su yok Güncel Kentin büyük bölümünde yarın 24 saat su yok

Antalya'da yarın sabahtan itibaren kentin büyük bölümüne 24 saat süreyle su verilemeyecek.


Çöllü arkeolojik kazıları sordu Siyaset Çöllü arkeolojik kazıları sordu

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü’nün, arkeolojik kazılar ile ilgili soru önergesini, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yanıtladı.


Çalışma izni olmayan 11 yabancı uyruklu yakalandı Elmalı Çalışma izni olmayan 11 yabancı uyruklu yakalandı

Elmalı'da bir mermer ocağında, çalışma izni olmayan 11 yabancı uyruklu yakalandı.


Akseki Belediye Meclisi toplandı Akseki Akseki Belediye Meclisi toplandı

Akseki Belediye Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.


Carmina Burana Karaalioğlu Parkı’nda Kültür/Sanat Carmina Burana Karaalioğlu Parkı’nda

9 Ekim Karaalioğlu Parkı İkinci Mirador’da saat 21.00’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Carl Orff’un ölümsüz sahne kantantı Carmina Burana’yı sahneleyecek.


Muratpaşa Belediyesi’nden Çağlayan’a 100 km kaldırım Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden Çağlayan’a 100 km kaldırım

Kırmızı kot uygulaması ile Antalya’da planlı kaldırım çalışması başlatan Muratpaşa Belediyesi, Çağlayan Mahallesi’nde 100 kilometrelik kaldırım çalışmasını tamamladı.


“Tüm Antalyalıları Ümit Milli Takım maçına bekliyoruz” Spor “Tüm Antalyalıları Ümit Milli Takım maçına bekliyoruz”

Ümit Milli Takımımızın, UEFA Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası elemeleri kapsamında Belarus ile 10 Ekim’de Antalya’da oynanacak play-off maçı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.


Kaymakam Özyiğit’ten Başkan Dere’ye ziyaret Güncel Kaymakam Özyiğit’ten Başkan Dere’ye ziyaret

Antalya da 5 beldenin ilçe statüsüne kavuşmasıyla, ilçe kaymakamları göreve başladı.


Pippa Bacca anısına Antalya’dan katkı Kültür/Sanat Pippa Bacca anısına Antalya’dan katkı

Dünya barışı için İtalya’dan Kudüs’e doğru yola çıkan, ancak Türkiye’de hunharca öldürülen ‘Barış Gelini’ İtalyan sanatçı Pippa Bacca anısına sergi ve forum düzenleniyor. Sergide Antalyalı sanatçı İmren Tüzün’ün de bir eseri yer alacak


Arslanbucak Mahallesi’nde yoğun mesai başladı Kemer Arslanbucak Mahallesi’nde yoğun mesai başladı

Kemer Belediyesinin Arslanbucak Mahallesindeki yoğun mesaisi başladı.


Kemer Belediye Meclisi toplandı Kemer Kemer Belediye Meclisi toplandı

Kemer Belediye Meclisi gündemde belirtilen konuları görüşmek üzere Ekim Ayı toplantısını yapmak üzere Belediye meclis salonunda toplandı.


Muratpaşalı cimnastikçiler başarıya doymuyor Spor Muratpaşalı cimnastikçiler başarıya doymuyor

Muratpaşa Belediyesporlu cimnastikçiler Bulgaristan’ın Pazarcık ve Rusçuk kentlerinde birer hafta arayla gerçekleştirilen cimnastik yarışmalarında büyük başarı kazandı.


Yeni öğretim yılı velilerle başladı Yeni öğretim yılı velilerle başladı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, 2008-2009 eğitim-öğretim dönemine çeşitli etkinliklerle başladı.


JETMİL fırsatlar yağmuru Ekonomi/Turizm JETMİL fırsatlar yağmuru

Atlasjet Havayolları, Jetmil kart sahiplerine fırsatlar sunmaya devam ediyor.


Karacaören Barajı Yürüyüşü 65 katılımcı ile yapıldı Güncel Karacaören Barajı Yürüyüşü 65 katılımcı ile yapıldı

Toroslar Doğa Sporları Kulübünün programlı günübirlik yürüyüş etkinliği Isparta yolu üzerinde bulunan Karacaören barajları kıyısında 65 kişi ile yapıldı.


Bebeğin odasına vantilatör koyun Sağlık/Kadın Bebeğin odasına vantilatör koyun

ABD’de yapılan bir araştırma, havasız bir bebek odasına yerleştirilen vantilatörün ani bebek ölümleri riskini azaltabileceğini ortaya koydu.


Altın Portakal için geri sayım başladı Kültür/Sanat Altın Portakal için geri sayım başladı

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 10-19 Ekim tarihleri arasında seyircilerle buluşacak.


Ceviz beyni koruyor ve besliyor Sağlık/Kadın Ceviz beyni koruyor ve besliyor

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi diyetisyeni Özgen Arı, “cevizin fizyolojik yapısının benzerliğinin yanı sıra içeriğindeki vitaminlerle de beyin dostu olduğunu” söyledi.


Çiçekler artık daha fazla kokacak Teknoloji/Bilim/İnternet Çiçekler artık daha fazla kokacak

İsrailli araştırmacılar, genleriyle oynayarak çiçeklerin kokusunu artırdı.


Toprağın altındaki gizli tarih Güncel Toprağın altındaki gizli tarih

Antalya'da eski halk pazarında mart ayında bir iş merkezi inşaatının temel kazısı sırasında ortaya çıkan Attaleia Antik Kenti'ne ait nekropolde (mezarlık), yüzlerce yıllık oda mezarlar, çoklu ölü gömme gelenekleri ve ölenlere sunulan ilginç hediyeler gün yüzüne çıkarıldı.


Gazipaşa’da şap aşısı kampanyası sürüyor Gazipaşa Gazipaşa’da şap aşısı kampanyası sürüyor

Gazipaşa'da bahar dönemi şap aşısı kampanyası kapsamında bin 700 sığıra şap aşısı yapıldığı bildirildi.


Yıldız ve Gençler Dünya Okçuluk Şampiyonası Antalya’da başladı Spor Yıldız ve Gençler Dünya Okçuluk Şampiyonası Antalya’da başladı

10. Gençler ve 4. Yıldızlar Dünya Okçuluk Şampiyonası, resmi antrenman ile Antalya'da başladı.


Alanyaspor:2 Denizli Belediyespor:3 Spor Alanyaspor:2 Denizli Belediyespor:3

TFF 2. Lig 2. Grup'ta oynanan maçta Denizli Belediyespor, deplasmanda Alanyaspor'u 3-2 yendi.


Alanya’da bıçaklı kavga: 2 yaralı Alanya Alanya’da bıçaklı kavga: 2 yaralı

Alanya'da gençler arasında çıkan kavgada biri kız 2 kişi bıçaklandı.


Caretta Carettalar izlemeye alındı Kaş Caretta Carettalar izlemeye alındı

Olumsuz çevre faktörlerine rağmen nesillerini korumayı başaran caretta carettalar, Belek ve Patara kumsallarında, Özel Çevre Koruma Kurumu, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde 3 ay boyunca, gece gündüz incelendi.


Aksekili kadınlar kuşburnu reçeli üretiyor Akseki Aksekili kadınlar kuşburnu reçeli üretiyor

Akseki ilçesinde çiftçi kadınlar, dağlardan topladıkları kuşburnunu reçel yaparak geçimlerini sağlıyorlar.


“Taraftarlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz” Spor “Taraftarlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz”

Antalyaspor AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Antalyaspor'un, Gaziantepspor karşısında çok kötü oynadığını belirterek, takımın durumunu hem teknik heyet hem de yönetim olarak detaylı değerlendirdiklerini bildirdi.


Maça ayyıldızlı formayla çıktılar Spor Maça ayyıldızlı formayla çıktılar

Amatör Süper Lig’de mücadele eden Kadriye Belediyespor, Özel İdare ile oynayacağı maça ayyıldızlı forma ile çıktı.


GATAB 8 ayda 44 bin 408 kilo atık topladı Kemer GATAB 8 ayda 44 bin 408 kilo atık topladı

GATAB ekipleri Kemer bölgesinde, 1 Ocak- 31 Ağustos tarihleri arasında toplamda 44. 408 ton atık topladı. Şubat ayında bölgenin tamamından 1. 744 ton atık toplanırken, Ağustos ayında bu rakam 9.947 tona yaklaştı.


MÜSİAD: “Hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyoruz” Güncel MÜSİAD: “Hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyoruz”

MÜSİAD Antalya Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Aktütün Karakolu’nda on beş askerimizin şehit olduğu hain saldırıyı gerçekleştiren teröristleri ve onlara destek verenleri lanetliyoruz” denildi.


Bakan Şeker personeli ile bayramlaştı Kemer Bakan Şeker personeli ile bayramlaştı

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, geçen Ramazan Bayramını personeli ile birlikte makam odasında kutladı. Başkan


Kemer Belediyesi’nin Almanya’daki tanıtım atağı Alman basınında Kemer Kemer Belediyesi’nin Almanya’daki tanıtım atağı Alman basınında

Kemer'in ''Almanlar Kemer'e dönecek! '' sloganı ile başlattığı tanıtım çalışmalarının bir ayağı olan çekimler için Kemer'e gelen Alman televizyon ekiplerinin çekimleri ile ilgili haberler Alman medyasında yer almaya devam ediyor.


Belek’te Ramazan Ayı ve Bayramı böyle geçti Manavgat Belek’te Ramazan Ayı ve Bayramı böyle geçti

Eskilerden günümüze gelen gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına Belek Belediyesi Ramazan Ayında renkli etkinliklerini sürdürdü.


“Kabuksal Döngü” sanatseverlerle buluşuyor Kültür/Sanat “Kabuksal Döngü” sanatseverlerle buluşuyor

Ressam Sevda Kesim, “Kabuksal Döngü” başlıklı üçlemeden oluşan resim sergisiyle 6 Ekim’de Antalya Müzesi ‘nde sanatseverlerle buluşuyor.


Muratpaşa liderliği kaçırdı Spor Muratpaşa liderliği kaçırdı

İlk maçında Korkuteli Belediyespor’u yenerek sezona üç puanla başlayan Muratpaşa Belediyespor, ikinci maçında Manavgat Belediyespor’la berabere kalarak liderliği kaçırdı


‘Küçük çocuklara egzotik hayvan almayın’ Sağlık/Kadın ‘Küçük çocuklara egzotik hayvan almayın’

Doktorlar, küçük çocuklara hamster ve kertenkele gibi egzotik hayvanlar alınmaması uyarısında bulundu.


Hava kirliliği fetüsü etkiliyor Sağlık/Kadın Hava kirliliği fetüsü etkiliyor

Hava kirliliğinin fetüsü etkilediği ve kirlilik nedeniyle bebeğin yetişkin hale geldiğinde solunum hastalıklarına yakalanma riskinin arttığı belirlendi


Baykal:“Yüreğimizden yaralandık” Siyaset Baykal:“Yüreğimizden yaralandık”

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan terör saldırısıyla ilgili, ''Bu olay, bu bayram ortamında çok acı haber oldu. Yüreğimizden yaraladı.édedi.


7 yıldır kuaförde kalfa olarak çalışıyordu Güncel 7 yıldır kuaförde kalfa olarak çalışıyordu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütü üyelerince düzenlenen saldırıda şehit olan er Ramazan Yeşil'in 7 yıldır kuaförde kalfa olarak çalıştığı, terhisine 4,5 ay kaldığı bildirildi.


“Her gün telefonla arar moral verirdik” Serik “Her gün telefonla arar moral verirdik”

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne terör örgütü üyelerince gerçekleştirilen saldırıda şehit olan Antalyalı Jandarma Komando Er Ramazan Yeşil'in, Serik ilçesine bağlı Zırlankaya köyündeki evinde yas var.


Şehidimizi uğurladık Serik Şehidimizi uğurladık

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na terör örgütü üyelerince yapılan saldırıda şehit olan Piyade Er Ramazan Yeşil'in cenazesi Serik'te toprağa verildi.


Kumluca’da buruk sevinç Kumluca Kumluca’da buruk sevinç

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na terör örgütü üyelerince düzenlenen saldırıda yaralanan Piyade Er Veysel Kızılay'ın, Antalya'nın Kumluca ilçesindeki evinde buruk bir sevinç yaşanıyor.


Tibet 6,6’lık depremle sallandı Tibet 6,6’lık depremle sallandı

Amerikan Jeofizik Enstitüsü’nün açıklamasına göre 6,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde can kaybının olup olmadığı henüz bilinmiyor.


Hal yolu artık utandırmıyor Güncel Hal yolu artık utandırmıyor

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, 130’a yakın kaçak yapıyı yıkarak görsel kirlilikten kurtardıkları Toptancı Hal Yolu’nun çevresini, yeşil kuşak projesiyle Antalya’nın imajına yakışır hale getirdiklerini söyledi.


İÜ İletişim Fakültesi, yeni öğretim yılına başlıyor İÜ İletişim Fakültesi, yeni öğretim yılına başlıyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, 7 Ekim 2008 tarihinde 2008-2009 eğitim-öğretim dönemine çeşitli etkinliklerle başlayacak.


“Sokak hayvanları ciddi tehdit altında” Güncel “Sokak hayvanları ciddi tehdit altında”

Dünya Hayvan hakları günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


Kaş’ta yamaç paraşütçüleri eylem yaptı Kaş Kaş’ta yamaç paraşütçüleri eylem yaptı

Kaş'ta yamaç paraşütçüleri kendilerine daha önce söz verilmesine rağmen güvenli olarak kullanamadıklarını iddia ettikleri ''güvenli iniş pisti'' için eylem yaptılar.


 “Terörü lanetliyoruz” Güncel “Terörü lanetliyoruz”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Antalya Şubesi Başkanı İbrahim Daş yaptığı açıklamada “Hakkari Şemdinli Aktütün Karakolu’na bölücü terör örgütünce yapılan saldırı sonucu 15 askerimizin şehit olması tüm ulusumuzu acıya boğmuştur.” dedi.


Masa Dağı’na seyirlik teras Güncel Masa Dağı’na seyirlik teras

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, seçim beyannamesinde ilçe halkına söz verdiği seyir terasının 3.süne Masa Dağı’nda başladıklarını söyledi. 10 dönümlük seyir terasıyla Antalya Körfezi, kent merkezi ve Bey Dağları seyredilebilecek.


Özgen: “Gerekli köklü tedbirler alınmalı” Güncel Özgen: “Gerekli köklü tedbirler alınmalı”

Antalya Ticaret Odası Başkanı (ATSO) Kemal Özgen, Aktütün Sınır Karakolumuza yapılan alçak terör saldırısı sonucunda 15 askerimizin şehit verilmesi ve 21 askerimizin yaralanmasının bir kez daha kalplerimizde büyük bir acı yarattığını bildirdi.


AGİD’den teröre lanet Güncel AGİD’den teröre lanet

Antalya Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Hamamcıoğlu yaptığı yazılı açıklamasında terörü lanetledi.


Yeşil kartlı sayısı 9 milyonu aştı Yeşil kartlı sayısı 9 milyonu aştı

Uygulamanın başladığı 2003’ten bu yana 6 milyon kişinin yeşil kartı iptal edildi. Türkiye’de en fazla yeşil kartlı Şanlıurfa’da.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...