Cuma, 18 Ekim 2019
Rus ve Çeçen işadamları Antalya’da Ekonomi/Turizm Rus ve Çeçen işadamları Antalya’da

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, yatırım yapmak isteyen yabancı iş adamlarına ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.


Hava sıcaklığı 6 ila 10 derece düşecek Hava sıcaklığı 6 ila 10 derece düşecek

Hava sıcaklığı yarın tüm yurtta 6 ila 10 derece düşecek. İç ve doğu bölgelerdeki yağışların kara dönüşmesi bekleniyor.


Çetinkaya’dan aday adaylığı başvurusu Kumluca Çetinkaya’dan aday adaylığı başvurusu

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yerel seçimlerde Kumluca belediye başkan aday adaylığı için AK Parti ilçe başkanlığına başvurdu.


5. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu Alanya 5. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu

Alanya Belediyesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen 5. Uluslararası Açık Hava Heykel Sempozyumu, kokteylle sona erdi.


Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği Fotoğraf Yarışması Kültür/Sanat Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği Fotoğraf Yarışması

Özel Sporcular Gençlik ve Spor Derneği'nce düzenlenen, ''1. Ulusal Fotoğraf Yarışması''nda dereceye girenlere ödülleri verildi.


ANSİAD “Girişimcilik Haftası” 15 Aralık’ta başlayacak Güncel ANSİAD “Girişimcilik Haftası” 15 Aralık’ta başlayacak

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) tarafından, özellikle gençleri yatırımcılığa özendirmek amacıyla düzenlediği ''Girişimcilik Haftası'' 15 Aralıkta başlayacak.


Modern ve ilkel tarım yan yana Gazipaşa Modern ve ilkel tarım yan yana

Dünyanın en modern tarım teknolojilerinin kullanıldığı, turfanda sebze üretimi ve çeşitliliği bakımından önde gelen bölgelerden olan Gazipaşa'da, yüksek kesimlerdeki köylerde hala kara saban ile tarla sürülüyor.


Akseki’deki lama çiftliğine yeni üye katıldı Akseki Akseki’deki lama çiftliğine yeni üye katıldı

Akseki'ye bağlı Emiraşıklar köyünde altı yıl önce kurulan lama çiftliğine yeni üye katıldı.


Kumluca’daki öğrenciler iki ayda yaklaşık 80 bin kitap okudu Kumluca Kumluca’daki öğrenciler iki ayda yaklaşık 80 bin kitap okudu

Kumluca'daki okullarda 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı başında uygulamaya konulan okuma saati programının ilk iki ayında olumlu sonuç verdiği bildirildi.


Gazipaşa’da ücretsiz kurban kesim hizmeti Gazipaşa Gazipaşa’da ücretsiz kurban kesim hizmeti

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Kurban Bayramında vatandaşların, ücretsiz kurban kesim hizmeti alabileceklerini bildirdi


Büyüme geriliği yaşayan çocuk yardım bekliyor Sağlık/Kadın Büyüme geriliği yaşayan çocuk yardım bekliyor

Dünyada nadir rastlanan sistinozis hastalığı nedeniyle büyüme geriliği yaşayan 7,5 yaşındaki kızın organları yavaş yavaş iflas etmeye başladı.


Adem Dalgıç DP’den adaylığını açıkladı Kumluca Adem Dalgıç DP’den adaylığını açıkladı

Kumluca'ya bağlı Beykonak Beldesi Belediye Başkanlığı için Adem Dalgıç Demokrat Parti'den (DP), adaylığını açıkladı.


Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi Şubat’ta hizmete girecek Güncel Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi Şubat’ta hizmete girecek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, günde 400 kişiye hizmet verecek Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi'nin şubat ayında hizmete gireceğini söyledi.


Engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediyesi Güncel Engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediyesi

AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle Güvenlik Mahallesi'nde yaşayan Songül Yılmaz adlı vatandaşa tekerlekli sandalye hediye etti.


Gazipaşa’ya bayram hediyesi Gazipaşa Gazipaşa’ya bayram hediyesi

Gazipaşa'ya, Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu olarak açılması planlanan Mustafa Rahmi Büyükballı kampüsünün açılmasına karar verildi.


Bayram tatlıları kapışıldı Gazipaşa Bayram tatlıları kapışıldı

Gazipaşa’da eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Pratik Kız Sanat Okulu’nca kermes düzenlendi.


Kumluca Belediye Meclisi toplandı Kumluca Kumluca Belediye Meclisi toplandı

Kumluca Belediye Meclisi Aralık ayı aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.


Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli olacak Güncel Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nı rahat ve huzurlu geçirmeleri için bir dizi tedbirler aldı.


Büyükşehir’den “kurban alırken dikkat edin” uyarısı Güncel Büyükşehir’den “kurban alırken dikkat edin” uyarısı

Büyükşehir Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, kurbanlık alımı ve kesimi ile ilgili vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.


Antalya-Kemer karayolunda çalışmalar sürüyor Güncel Antalya-Kemer karayolunda çalışmalar sürüyor

Antalya-Kemer karayolunda, yeni tünel açma çalışmaları sürüyor. Çalışmalar dolayısıyla 8 Aralıktan başlayarak yıl sonuna kadar haftanın dört günü yol öğle saatlerinde trafiğe kapatılacak.


Remzi Şeker, aday adaylığını açıkladı Siyaset Remzi Şeker, aday adaylığını açıkladı

İstanbul Pendik İlçe Belediye Başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Remzi Şeker, Muratpaşa Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı'na resmi başvurusunu gerçekleştirdi.


Sağlık Bakanlığı’ndan “Suda büyüyen ürün” uyarısı Sağlık/Kadın Sağlık Bakanlığı’ndan “Suda büyüyen ürün” uyarısı

Sağlık Bakanlığı, normalde büyüklüğü bir ilaç kapsülü kadar olan su ile temasında ise 400 kata kadar büyüyebileceği belirtilen ürünlerin oyuncak gibi satılmaması, anne-babaların da bu ürünleri çocuklardan uzak tutması gerektiğini bildirdi.


Alanya Kalp Merkezi’nde rekor müdahale Alanya Alanya Kalp Merkezi’nde rekor müdahale

Alanya'da 22 ay önce hizmete giren Can Hastanesi Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Merkezinde 1574 kişiye anjiyo yapıldığı ve bu kişilerden 308'ine açık kalp ameliyatı gerçekleştirildiği, 401'ine de stent takıldığı bildirildi.


Kurban Hizmetleri Komisyonları oluşturuldu Güncel Kurban Hizmetleri Komisyonları oluşturuldu

Antalya Valiliği, kurban kesmek isteyen vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde kestirmelerine yardımcı olmak üzere kurban hizmetleri komisyonları oluşturdu.


Kemer’deki yaralı caretta caretta'ya Denizli’de tedavi Kemer Kemer’deki yaralı caretta caretta'ya Denizli’de tedavi

Kemer'de yaralı bulunan caretta caretta, Denizli Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen Edebiyat Fakültesinde tedavi ediliyor.


Bayram tatilinde en fazla ilgi Antalya’ya Güncel Bayram tatilinde en fazla ilgi Antalya’ya

Kurban Bayramı'nda, havaların güzel olması nedeniyle en fazla ilginin Antalya bölgesine olduğu bildirildi.


Çocuklarevi harabeye döndü Güncel Çocuklarevi harabeye döndü

Arsası Antalya Belediyesine aitken 1980 yılında imzalanan anlaşmayla Türkiye Çocukevleri Vakfı'na tahsis edilen ve binası bu vakıf tarafından yaptırılan, Üçgen Mahallesi'ndeki Antalya Çocuklarevi, Büyükşehir Belediyesinin isteği üzerine boşaltıldıktan sonra adeta harabeye döndü.


CHP’den Seçmen Listesi’ne itiraz Siyaset CHP’den Seçmen Listesi’ne itiraz

Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı, ilçenin bazı mahallelerinde abartılı bir seçmen artışı olduğu tespitiyle İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.


Öztürk’ten Demirel’e tablo hediyesi Güncel Öztürk’ten Demirel’e tablo hediyesi

Aralarında DYP İl Başkanı Yiğit Zeki Öztürk’ün de bulunduğu DYP heyeti, eski cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Adalet Partisi'nin genel başkanı oluşunun 44’üncü yıldönümü vesilesiyle Demirel’e ziyarette bulundu.Öztürk, Demirel’e tablo hediye etti


“Atatürkçe bir duruş sergilenmeli” Siyaset “Atatürkçe bir duruş sergilenmeli”

İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Bilal Şimşir, İşçi Partisi'nin Türk Kadını modelinin, Atatürk'ün tanımladığı biçimiyle okuyan, öğrenen, çağdaş düşünceye ve bilime ulaşabilen, uygar ve özgür Türk kadını olduğunu söyledi.


Güncel "Bayramlar müstesna fırsatlardır”

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel; “Kurban Bayramında herkesin birbirini sevgi ve samimiyetle bir kez daha kucaklamasını ve bu suretle Bayramların iyi değerlendirilmesi gereken müstesna fırsatlar olduğunu” belirtti.


Özgen’den yabancı yatırımcılara davet Güncel Özgen’den yabancı yatırımcılara davet

Akdeniz bölgesindeki yatırım olanaklarını incelemek üzere Antalya’ya gelen, Rusya’nın Sverdlovsk Bölgesi ve Çeçenistanlı işadamları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.


Akaydın aday adaylığını açıkladı Siyaset Akaydın aday adaylığını açıkladı

Akdeniz Üniversitesi eski rektörü ve Üniversiteler Arası Kurul eski başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.


CHP’de Yılmaz aday adayı Siyaset CHP’de Yılmaz aday adayı

Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın ardından İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği'nden istifa ederek Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan Mehmet Yılmaz aday adaylığını açıkladı.


CHP’li Kepezli kadınlar salonlara sığmadı Siyaset CHP’li Kepezli kadınlar salonlara sığmadı

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 74. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe 1000’e yakın Kepezli kadın katıldı. Etkinlik, Kepez’in işçi, köylü, memur kadınları ile ev kadınlarını bir araya getirdi.


Antalyaspor tesislerde bayramlaştı Spor Antalyaspor tesislerde bayramlaştı

Antalyaspor, Hasan Subaşı Tesisleri’nde bayramlaştı. Yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, futbolcular ve kulüp personelinin katıldığı bayramlaşma töreni renkli görüntülere sahne oldu.


Muratpaşa bayrama hazır Güncel Muratpaşa bayrama hazır

Muratpaşa Belediyesi Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, yaklaşan Kurban Bayramı’nda vatandaşlara daha sağlıklı hizmet sunabilmek için tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.


Spor "Beraber yürüdük biz bu yollarda": 0-0

Turkcell Süper Lig’in 14.hafta mücadelesinde Antalyaspor ve Eskişehirspor karşılaştı.iki yeni takımın karşılaşmasında gol sesi çıkmadı.Mehmet Özdilek yönetimindeki kırmızı şimşekler yenilmezliğini sürdürdü.


Aktaş: Siyaset Aktaş: "20 bin bayram tebrik kartı dağıttık"

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan adayı Av. Ali Aktaş, "yerel seçimlerde Saadet Partisi'nin yapacağı büyük sıçramaya Muratpaşa'dan en büyük katkıyı sağlamak için adaylığımızın açıklandığı günden başlamak üzere çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Bu vesile ile hazırlamış olduğumuz 20.000 adet bayram tebrik kartını Arife günü dağıttık" dedi.


Kemer'de kurban hazırlıkları Kemer Kemer'de kurban hazırlıkları

Kemer Belediyesi Kemer'de Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Dünden bu yana Kemer Mezarlıklarını temizleyen belediye ekipleri bugünden itibaren de Kemer'de yer alan Camilerin avlularını yıkadı. Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkanan Cami avluları Bayrama hazır hale getirildi.


Özgen’den enflasyon değerlendirmesi Ekonomi/Turizm Özgen’den enflasyon değerlendirmesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, küresel mali krizin bir yansıması olarak tüketimde yaşanan daralmanın, fiyatlar üzerinde baskı oluşturması neticesinde Kasım ayı enflasyonunun düşük çıktığını bildirdi.


Türk Lirası Antalya’da tanıtıldı Ekonomi/Turizm Türk Lirası Antalya’da tanıtıldı

Merkez Bankası Antalya Şubesi Müdürü Mine Topçu, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren piyasada dolaşıma verilecek Türk Lirası'nın dünyadaki diğer banknotlara göre daha güvenli olduğunu bildirdi.


“Özürlülerimizle ilgili somut proje üreten tek partiyiz” Siyaset “Özürlülerimizle ilgili somut proje üreten tek partiyiz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Türkiye'de özürlüler için somut proje ve politika üreten tek partinin AK Parti olduğunu savundu.


Yaşlılara toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanma müjdesi Güncel Yaşlılara toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanma müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ziraat Bankası ile Halk Bankasından yaşlılık maaşı alan 65 üstü yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacağını bildirdi.


10 günde 38 böbrek nakli Güncel 10 günde 38 böbrek nakli

Akdeniz Üniversitesinden (AÜ) ayrılarak Medical Park Hastanesine geçen Prof. Dr. Alper Demirbaş ve ekibi, 10 günde 38 böbrek nakli gerçekleştirdi.


Antalya Kent Araştırma Merkezi için hazırlıklar başlıyor Güncel Antalya Kent Araştırma Merkezi için hazırlıklar başlıyor

Antalya Kent Müzesi Projesi, Mersin Üniversitesi Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile birlikte, kent araştırma merkezleri konusunda tecrübe paylaşımı ve işbirliği amacıyla bir günlük bir sempozyum düzenleyecek.


CHP’li kadınlar seçime hazır Siyaset CHP’li kadınlar seçime hazır

CHP İl Kadın Kollarının düzenlemiş olduğu toplantıda konuşmacı olarak katılan CHP Adana Milletvekili Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur, “Kadınlar haklarına sahip çıkmalı ve her yere aday olmalıdır” dedi.


“Öğrenciler mağdur ediliyor” Siyaset “Öğrenciler mağdur ediliyor”

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı M.Can Deniz yazılı bir açıklama yaparak, “Türkçe Sosyal bölümü öğrencileri mağdur edilmektedir.” Dedi.


Güncel "Ne mutlu Atatürk yetiştiren bir Türk kadınına"

CHP İl Başkanı Ömer Melli, Türk Kadınına 5 Aralık 1934 yılında tanınan seçme ve seçilme hakkının 74. yıldönümünü nedeniyle basın açıklaması yaptı.


Hüsnü Karakaş’a 3. park Güncel Hüsnü Karakaş’a 3. park

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner döneminde, içerisinde çam ve zeytin ağaçlarının bulunduğu 5 dönümlük parkın inşasının tamamlanmasıyla, Hüsnü Karakaş Mahallesi 3. parkına da kavuştu.


MOBESE oda başkanlarına tanıtıldı Güncel MOBESE oda başkanlarına tanıtıldı

Antalya’da kısa bir süre önce faaliyete geçen Kent Güvenliği Yönetim Sistemi (MOBESE) Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından oda başkanlarına tanıtıldı.


Altınova artık planlı Güncel Altınova artık planlı

Kepez Belediyesi’nin Aralık ayı olağan meclis toplantısında, yıllardır plansız olan Altınova’nın 1/1000 ölçekli uygulama planı, CHP, MHP ve Bağımsız Meclis Üyeleri Çetin Özler, Mehmet Yavuz Kara, İbrahim Düzenli ve Adnan Kabaağaç’ın ret oylarına karşı oy çokluğu ile kabul edildi.


Sağlıkçılar yürüdü Güncel Sağlıkçılar yürüdü

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şube üyeleri, “Kamu Hastane Birlikleri Pilot Uygulaması Hakkındaki Kanun Tasarısı” na karşı, Güllük-TRT Kavşağında bulunan şube binaları önünde toplanarak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kadar bir yürüyüş düzenlediler.


ANTİMDER’den yılın son toplantısı Güncel ANTİMDER’den yılın son toplantısı

Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (ANTİMDER) 2008 yılı son olağan toplantısını geçtiğimiz gün gerçekleşen Genel Kurul sonucu seçilen Ali Kıvrak Başkanlığında tamamlandı.


MÜSİAD’dan, ATSO Başkanı Özgen’e ziyaret Güncel MÜSİAD’dan, ATSO Başkanı Özgen’e ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, ATSO Başkanı Kemal Özgen’i ziyaret ederek, ATSO’nun yeni binasına taşınması dolayısıyla hayırlı olsun temennisinde bulundu.


AB finansmanıyla gençlere iş imkanı Ekonomi/Turizm AB finansmanıyla gençlere iş imkanı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, AB finansmanıyla gençlere iş imkanı yaratılacağını bildirdi.


“Engelliye sahip çıkan devlet sosyal devlet olur” Güncel “Engelliye sahip çıkan devlet sosyal devlet olur”

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla yurdun çeşitli yerlerinde etkinlikler düzenlendi.


ANTGİAD’ın bu haftaki konuğu: Öner Güncel ANTGİAD’ın bu haftaki konuğu: Öner

Antalya Genç İş Adamları Derneği'nin (ANTGİAD) her hafta düzenli olarak organize ettiği Yerel Yönetimler toplantısının bu haftaki konuğu Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner oldu.


Antalya’daki hava kirliliği Meclis’e taşındı Siyaset Antalya’daki hava kirliliği Meclis’e taşındı

CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a, Antalya'da farklı kuruluşlar tarafından dağıtılacak kömürlerin kalite kontrollerinin nasıl yapıldığını sordu.


Çetin: “Asıl engel toplumun kendisinde” Güncel Çetin: “Asıl engel toplumun kendisinde”

Antalya Sağlık Müdürü İbrahim Çetin, fiziksel, ruhsal, bedensel ve sosyal yetenek kaybı olan bireylerin farklı sorunları olduğunu düşünürsek sakat ve özürlü sözcüğünün yerine 'Engelli' sözcüğünü kullanmanın daha akılcı bir yaklaşım olduğunu belirtti.


“İmar için geç bile kalınmıştır” Güncel “İmar için geç bile kalınmıştır”

HKMO Antalya Şube Başkanı Okudan, Topçular-Kırcami bölgesinin iskan amaçlı imara açılması gerektiğini söyledi


Çerkes Tiyatrosu’na büyük ilgi Kültür/Sanat Çerkes Tiyatrosu’na büyük ilgi

Kentimizde yaşayan Çerkesler ilk defa Antalya’da kendi dillerinde tiyatro izlemenin keyfini yaşadı.


CHP Kepez’de bir aday adayı daha Siyaset CHP Kepez’de bir aday adayı daha

Emekli Vergi Dairesi Müdürü ve tekstil ihracatçısı Zeynel Abidin Savcı, Kepez Belediye Başkanı aday adayı olmak için CHP Kepez İlçe Başkanlığı’na başvurdu


Antalya Koleji öğrencileri Uncalı Trafik'te Güncel Antalya Koleji öğrencileri Uncalı Trafik'te

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 2. sınıflardan bir grup öğrenci, “Trafik kuralları ve eğitimi” üniteleri kapsamında, Uncalı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.


Özdilek’ten Emniyet Müdürü’ne ziyaret Spor Özdilek’ten Emniyet Müdürü’ne ziyaret

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan’ı makamında ziyaret etti.


AÜ Su Ürünleri Fakültesi öğrencilerinin başarısı Güncel AÜ Su Ürünleri Fakültesi öğrencilerinin başarısı

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, 22–23 Kasım 2008 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası IV. Öğrenci Kurultayı'nda en başarılı sunuyu gerçekleştiren fakülte seçildi.


Futsal heyecanı başlıyor Spor Futsal heyecanı başlıyor

Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl Antalya Muratpaşa Belediyesi ve AKTOB işbirliğiyle düzenlenen ve büyük coşku içinde gerçekleşen Futsal Turnuvası’nın ikincisi 17 Aralık’ta start alacak.


Meyve salatası yapmayı öğrendiler Güncel Meyve salatası yapmayı öğrendiler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hazırlık sınıfı öğrencileri, mevsim meyveleri ile meyve salatalarını hazırladılar.


Antalya Koleji'nde “AIDS, İnsan ve  Evrim” Konulu Seminer Güncel Antalya Koleji'nde “AIDS, İnsan ve Evrim” Konulu Seminer

Antalya Koleji Lise ve Fen Lisesi 11., 12. sınıf öğrencilerine, 1 Aralık Dünya AIDS Günü kapsamında, “AIDS, İnsan ve Evrim” konulu konferans verildi.


Kültürün merkezi olma yolunda ilk adım Kemer Kültürün merkezi olma yolunda ilk adım

Tekirova’yı bölgede kültürün ve sanatın merkezi yapma yolunda Akdeniz üniversitesi güzel sanatlar fakültesi ile ortak çalışmalar yapmak üzere görüşmelere başlandı.


AKEV hentbolda gruplara kaldı Spor AKEV hentbolda gruplara kaldı

Özel AKEV İlköğretim Okulu Küçük Erkekler Hentbol Takımı, Hentbolde AKEV’in uzun yıllardır sergilediği başarıyı sürdürüyor.


Üretici para kazanamıyor,tüketici pahalı yiyor Serik Üretici para kazanamıyor,tüketici pahalı yiyor

Serik Ziraat Odası başkanı Rıza İleri yaptığı açıklamada, Kasım ayında üretici ve tüketici fiyatları arasındaki farka baktığımızda yaş sebze ve meyvede %400 lere kadar çıktığı görüldüğünü, fiyat farkının en fazla olduğu ilk beş ürün %384,9 ile salatalık, %374,5 ile domates bunları nohut, kuru üzüm ve mandalina takip ettiğini söyledi..


Cumayeri Mahallesi’nde yol yapım çalışmaları devam ediyor Kemer Cumayeri Mahallesi’nde yol yapım çalışmaları devam ediyor

Cumayeri mahallesinde yol yapım çalışmaları son hızla devam ediyor.Tekirova belediyesi tarafından başlatılan Cumayeri mahallesinde Tekirova –Kumluca kavşağından yeni açılan yoldan başlayan çalışmalar 1004 sokakta devam ediyor.


Gazetecilikte istihbarat kitap oldu Gazetecilikte istihbarat kitap oldu

Gazetecilikle ilgili kitaplarıyla tanınan gazeteci-yazar Kemal Aslan’ın, haberciliğin en az işlenen alanlarından birini ele aldığı “Yeni Teknolojiler ve Habercilikte İstihbarat” adlı yeni kitabı yayımlandı.


Pegasus’tan bayrama özel ek seferler Pegasus’tan bayrama özel ek seferler

Pegasus Havayolları, Kurban Bayramı nedeniyle artan talebi karşılayabilmek için ek seferler planladı. Kurban Bayramı ile birleşerek dokuz güne çıkan tatil için 5-15 Aralık tarihleri arasında dokuz noktaya 64 ek sefer düzenlenecek.


Plastik sektörü krize rağmen “yatırıma devam” dedi Ekonomi/Turizm Plastik sektörü krize rağmen “yatırıma devam” dedi

Türkiye’nin ve Avrasya’nın en büyük plastik fuarı olan PlastEurasia 2008, rekor katılım ve ziyaretçi sayısı ile plastik sektörüne nefes aldırdı.


BAT Tırı Antalya’da Güncel BAT Tırı Antalya’da

Tekel birleşmesiyle büyüyen BAT Türkiye, sayıları bin ikiyüzü bulan satış temsilcisine kurum kültürünü, markalarını ve üretim detaylarını BAT Tırı aracılığıyla anlatıyor.


“Kurban Bağışlarınızı iki ulvi kuruluşa yapın” “Kurban Bağışlarınızı iki ulvi kuruluşa yapın”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle halka seslendi.


“İşsizlik Sigortası Fonu’ndan 280 milyon YTL ayrıldı” Ekonomi/Turizm “İşsizlik Sigortası Fonu’ndan 280 milyon YTL ayrıldı”

İş-Kur İl Müdürü Fazlı Tamer Özükan, gençleri meslek ve iş sahibi yapabilmek amacıyla 2009 yılı bütçesinde İşsizlik Sigortası Fonu'ndan 280 milyon YTL ayrıldığını bildirdi.


FUSE Programı çalışmaları sürüyor Ekonomi/Turizm FUSE Programı çalışmaları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Koordinatörlüğünde, Avrupa Birliği'nden hibe almaya hak kazanan, kısa adıyla FUSE olan ''Gelecekte Türkiye ve İsveç'te Sürdürülebilir Eğitim'' başlıklı proje çalışması sürüyor.


Elmalı’da internetevi açıldı Elmalı Elmalı’da internetevi açıldı

Elmalı'da, Kaymakamlık ve Türk Telekom desteğiyle İlçe Halk Kütüphanesi bünyesinde kurulan internet evi törenle açıldı.


Mermer sektöründe kriz Finike Mermer sektöründe kriz

Finike'de mermer işletmeciliği yapan Mehmet Baysarı, krizden en çok etkilenen işletmelerden birinin mermercilik sektörü olduğunu söyledi.


Rusya ile ihracatta yaşanan sorunlar tartışıldı Ekonomi/Turizm Rusya ile ihracatta yaşanan sorunlar tartışıldı

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (AYMSİB) Başkanı Mustafa Satıcı, üretimde ve ihracatta ciddi sorunlar olduğunu, bu sorunların üretimde izlenebilirliğin sağlanması ve zirai danışman uygulamasıyla ortadan kaldırılabileceğini söyledi.


Engelli öğrenciler, yunus gösterisi izledi Güncel Engelli öğrenciler, yunus gösterisi izledi

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, 100 engelli öğrenci ve aileleri, yunus gösterisi izledi.


Alman “Noel Baba”nın barış gezisi Demre Alman “Noel Baba”nın barış gezisi

Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'ndeki Böblingen şehrinden barış için yola çıkan Alman Noel Baba Wolfgang Kimmig Liebe, Demre'ye geldi.


Sağlığa az, haberleşmeye çok harcıyoruz Ekonomi/Turizm Sağlığa az, haberleşmeye çok harcıyoruz

Türk halkının sağlığa az, eğlence ve kültüre ''çok çok az'', ulaşım ve haberleşmeye ise daha çok harcama yaptığı ortaya çıktı.


Burhan Kılıç, Aksu ilçe belediye başkanlığı için aday adayı Güncel Burhan Kılıç, Aksu ilçe belediye başkanlığı için aday adayı

21. Dönem AK Parti Antalya Milletvekili Burhan Kılıç, 29 Mart 2009'da yapılacak yerel seçimler için Aksu ilçesi belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu.


Akseki Belediye Meclisi toplandı Akseki Akseki Belediye Meclisi toplandı

Akseki Belediye Meclisi, ilçeye otoğar yapılması için belirlenen arazinin, Kontur şirketine tahsisini kararlaştırdı.


Alanya’da eğitim… Alanya Alanya’da eğitim…

Alanya'da 21 üniversiteye 21 hazırlık dersanesi, hizmet veriyor.


Güneşi gören turistler denize girdi Manavgat Güneşi gören turistler denize girdi

Aralık ayına gelinmiş olmasına rağmen Manavgat’ın Side beldesinde hava sıcaklıkları hala mevsim normallerinin üzerinde seyrederken; beldeye tatile gelen turistler denize girip, Titreyengöl plajında güneşin tadını çıkarıyor.


Antalyaspor - Eskişehirspor maçı önlemleri Spor Antalyaspor - Eskişehirspor maçı önlemleri

Antalya Spor İl Güvenlik Kurulu, Cumartesi günü oynanacak Antalyaspor-Eskişehirspor maçı öncesinde alınması gereken önlemleri görüştü.


Büyükşehir’de Green isyan etti Spor Büyükşehir’de Green isyan etti

Yaklaşık 3 aydır parasını alamayan Büyükşehirli oyunculardan Michael Green , ödeme yapılmamasını protesto ederek idmana çıkmadı. Doğan Hakyemez’in resti ile Green geri adım attı.Orhun Ene’den borç para alınıp Green’e ödeme yapıldı.


Alanya’da 6 eksik Spor Alanya’da 6 eksik

Alanyaspor’da hafta sonu deplasmanda oynanacak Denizli Belediyespor maçı öncesi eksik oyuncuların sayısının artması teknik heyeti düşündürüyor.


“Issız Adam”’ın albümü rekora koşuyor Kültür/Sanat “Issız Adam”’ın albümü rekora koşuyor

'Issız Adam'ın soundtrack albümü 100 bin barajını aşarsa ödül alacak. Peki ödül Çağan Irmak’a mı, Mustafa Oğuz’a mı, sesleriyle albüme hayat veren sanatçılara mı verilmeli?


Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda bakım Kemer Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda bakım

Kemer Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Kemer’deki mezarlıklarda bakım yapılıyor.


ART’de Ayşe Tunç ile “Sağlıklı Yaşam” Güncel ART’de Ayşe Tunç ile “Sağlıklı Yaşam”

Uyduya geçiş hazırlıkları yapan Antalya’nın yerel televizyonu ART’de Özel Antalya Yaşam Hastanesi tarafından hazırlanan ve Ayşe Tunç’un sunduğu “Sağlıklı Yaşam” programı Salı kuşağına damgasını vurdu.


Kepez bayrama hazır Güncel Kepez bayrama hazır

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, ilçe halkının bayramı huzur içerisinde yaşanması için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi. Belediye birimleri bayram süresince nöbetçi ekiplerle vatandaşların hizmetinde olacak


Dernek, Alevi ismine kavuştu Güncel Dernek, Alevi ismine kavuştu

Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği olan derneğimizin ismi; ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ adını alması üzerine, dernek örgütlenme sekreteri Ergun Kurt tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.


Cem’in dinozorları Muro’ya karşı Kültür/Sanat Cem’in dinozorları Muro’ya karşı

Sinemaseverlerin uzun zamandır beklediği iki film olan, A.R.O.G ve Muro:”Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” bugün tüm Türkiye’de vizyona giriyor. Büyük rekabetin yaşanacağı filmler için günler öncesinden sinemalarda rezervasyonlar bile yaptırıldı.


Antalya Koleji Minikleri’nin Ad Rossen Gezisi Güncel Antalya Koleji Minikleri’nin Ad Rossen Gezisi

Antalya Koleji İlköğretim Okulu Hz-E sınıfı öğrencileri, interaktif eğitim kapsamında Ad Rossen’i ziyaret ederek, birtakım incelemelerde bulundular.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...