Perşembe, 21 Mart 2019
Atlasjet’ten çifte bayram Atlasjet’ten çifte bayram

Atlasjet Havayolları, Şeker Bayramına özel, yolcularını şeker gibi fiyatlarla uçurarak sevdiklerine kavuşturuyor.


Evcilmen: “Bir ay değil, yıl boyunca sıcak aş ulaştırıyoruz” Güncel Evcilmen: “Bir ay değil, yıl boyunca sıcak aş ulaştırıyoruz”

Olanakları çerçevesinde, sorumluluk bölgesinde ikamet eden maddi durumu iyi olmayan, yaşlı, bakıma muhtaç yurttaşlarına yılın 12 ayında yardım yapan Muratpaşa Belediyesi, Ramazan Ayı’nda 8 sabit noktada ve 1 seyyar ekiple yemek dağıtımını sürdürüyor


Islakmekan.com.tr 1 yaşında Teknoloji/Bilim/İnternet Islakmekan.com.tr 1 yaşında

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin sektörlere yönelik olarak hazırladığı “Sektörel Portallar”ın ilk yayını olan ıslakmekan.com.tr 1 yaşında.


İMSAD üyelerine kriz değerlendirmesi Ekonomi/Turizm İMSAD üyelerine kriz değerlendirmesi

İMSAD Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Kerem Alkin, İMSAD üyelerine, Lehman Brothers’ın iflas etmesi, Merril Lynch, AIG gibi ABD’nin önemli finansal kuruluşlarının krize girmesiyle başlayan süreci değerlendirdi.


Göteborg’da şişe suyuna yasak Göteborg’da şişe suyuna yasak

İsveç’in ikinci büyük kenti olan Göteborg’un Belediyesi, çevrenin korunması kapsamında şişe suyu kullanmama kararı aldı.


Erdoğan’dan medyayı boykot çağrısı Siyaset Erdoğan’dan medyayı boykot çağrısı

Basına yönelik eleştirilerini sürdüren Başbakan Erdoğan, partililere “Bizlerle ilgili yalan yanlış haber yapan gazetelere karşı boykot yapın ve evinize sokmayın” diye seslendi


Ceviz ağaçları, aspirinlerini kendileri üretiyor Ceviz ağaçları, aspirinlerini kendileri üretiyor

Ceviz ağaçlarının, kuraklığın ya da aşırı sıcakların etkilerini en aza indirmek için aspirine benzer bir “ilaç” salgıladığı ortaya çıktı.


Numara taşınabilirliği 9 Kasım’da başlıyor Numara taşınabilirliği 9 Kasım’da başlıyor

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, 9 Kasım’da uygulamaya konulacak GSM operatörleri arasında numara taşıma işleminin 6 gün süreceğini, abonelerin bu süre içinde cep telefonu hatlarını kullanmaya devam edebileceklerini söyledi.


Benzinde 10 kuruşluk indirim Ekonomi/Turizm Benzinde 10 kuruşluk indirim

Akaryakıt ürünlerinden 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatında 10 YKr indirim yapıldı.


Paracetamol kullanımı astım riskini artıyor Sağlık/Kadın Paracetamol kullanımı astım riskini artıyor

Düzenli olarak paracetamol içeren ilaç kullananlarda astım riskinin üç kat arttığı belirlendi.


Çin’deki skandal dondurma ve yoğurda sıçradı Çin’deki skandal dondurma ve yoğurda sıçradı

Bir Çin firmasının aralarında süt, dondurma ve yoğurdun bulunduğu 30 ürününden sekizinde melamin maddesinin bulunması üzerine bu ürünlerin toplatılmasına karar verildi.


Diyabetlileri en çok körlük korkutuyor Sağlık/Kadın Diyabetlileri en çok körlük korkutuyor

Diyabet hastaları en çok körlük, diyaliz ve böbrek hastalıkları, obezite, kalp hastalığı ve iyileşmeyen yaralardan korkuyor.


Sıcaklık, bitkilerin Co2 emilimini azaltıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Sıcaklık, bitkilerin Co2 emilimini azaltıyor

Nature dergisinin son sayısında yayınlanan makaleye göre, ABD’li bilim adamları, aniden artan sıcağa maruz kalan bitkilerin Co2 absorbe etme yeteneğini geri kazanabilmesi için iki yıl kadar geçmesi gerektiğini tespit etti.


Milyonlarca modem çöpe gidecek Teknoloji/Bilim/İnternet Milyonlarca modem çöpe gidecek

İnternet daha da hızlandığında ve IEEE’nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni veri transfer protokolü 802.11n dünya standartı olarak kabul edildiğinde hızlı internet isteyen milyonlarca kullanıcı yeni modem almak zorunda kalacak.


Elektriğe zam Ekonomi/Turizm Elektriğe zam

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 9,07, sanayide kullanılan elektriğe ise yüzde 9,27 oranında zam yapılmasına onay verdi.


AESOB yönetiminden Rektör Kurtcephe’ye ziyaret Güncel AESOB yönetiminden Rektör Kurtcephe’ye ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarı diledi.


Özgen: “Ekonomide güvensizlik artıyor” Ekonomi/Turizm Özgen: “Ekonomide güvensizlik artıyor”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, ABD'de yaşanan ekonomik krizin Türkiye'yi de etkilediğini belirterek, ''Borsa haberleriyle piyasada tedirginlik yaratılması zaten durgunlukta olan ekonomide güvensizliği arttırmaktadır'' dedi.


Antalya EXPO için hazırlanıyor Güncel Antalya EXPO için hazırlanıyor

Antalya, dünyanın en önemli fuar organizasyonlarından olan 2014 veya 2016 yıllarında yapılacak EXPO'ya ev sahipliği yapmak için hazırlıklara başladı.


Maliye Bakanlığı konut yaptıracak Ekonomi/Turizm Maliye Bakanlığı konut yaptıracak

Maliye Bakanlığı'nın turizm bölgesi Antalya'da Hazine arazisine kat karşılığı yaptıracağı konutların temelinin Ekim ayında atılacağı bildirildi.


Maliye, turizm bölgelerinde denetimde Ekonomi/Turizm Maliye, turizm bölgelerinde denetimde

Maliye Bakanlığının turizm bölgesi Antalya'da yaptığı ''yaz dönemi'' (Haziran-Ağustos) denetimlerinde 65 milyon 295 bin 737 YTL vergi kaçağı tespit edildiği bildirildi.


11 ay tutukluluk için devlete 100 bin YTL’lik dava açtı Güncel 11 ay tutukluluk için devlete 100 bin YTL’lik dava açtı

Antalya'da 3 yıl önce suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda tutuklanıp 11 ay cezaevinde kalan ve Antalya Adliyesindeki mübaşirlik görevinden ihraç edilen Musa Nurlu, beraat edince Maliye Bakanlığı aleyhine maddi ve manevi 100 bin YTL'lik tazminat davası açtı.


Suç duyurusunda bulunan Dekan istifa etti Güncel Suç duyurusunda bulunan Dekan istifa etti

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe hakkında, ''idari kadrolar ve akademisyenlere baskı yaparak dekan ve müdürleri istifaya zorladığı'' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan Prof. Dr. Hikmet Rende, görevinden istifa etti.


Derneklere kamu yardımı Meclis’te Siyaset Derneklere kamu yardımı Meclis’te

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, kamu kurumları tarafından hangi dernek, birlik, vakıf veya benzeri kuruluşlara ne kadar yardım yapıldığının açıklanmasını istedi.


Türkiye Gerontoloji Ödülleri sahiplerini buldu Siyaset Türkiye Gerontoloji Ödülleri sahiplerini buldu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, toplumun her şeyi devletten bekler hale getirilmemesi gerektiğini belirterek, ''Muhtaç olmayana yardım etmeye kalkınca yeni muhtaçlar meydana getiriyorsunuz'' dedi.


Yeni Hal çevresinde kaldırım çalışmaları Güncel Yeni Hal çevresinde kaldırım çalışmaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeni Hal çevresinde kaldırım çalışmalarını sürdürüyor


Başkan Böcek’e anlamlı plaket Güncel Başkan Böcek’e anlamlı plaket

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Gerontolojinin önemi konusunda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in elinden teşekkür plaketi aldı


Ormanalı şehitler için anıt yaptırıldı İbradı Ormanalı şehitler için anıt yaptırıldı

İbradı'nın Ormana beldesine, İstanbul'da yaşayan Ormanalı hayırsever bir işadamının şehitler anısına şehitler anıtı yaptırdığı bildirildi.


İbradı’da yol genişletme çalışmaları başladı İbradı İbradı’da yol genişletme çalışmaları başladı

İbradı'nın Ormana beldesi güzergahındaki yolda genişletme çalışmaları yapılıyor.


Disiplinsiz futbolcular cezalandırılacak Spor Disiplinsiz futbolcular cezalandırılacak

Antalyaspor Teknik Direktörü Joseph Jarabinsky, ligin ilk haftasında oynanan Beşiktaş maçı dolayısıyla aldıkları bir maç saha kapatma cezası nedeniyle Konyaspor maçının, Antalyaspor'un görüşü alınmadan Adana'ya verilmesinin uygun olmadığını söyledi.


Finike’de otobüs yazıhanelerine dadanan hırsız yakalandı Finike Finike’de otobüs yazıhanelerine dadanan hırsız yakalandı

Finike'de Otobüs Terminali'ndeki bir seyehat acentalarına ait yazıhaneleri soyan hırsız polisin ısrarlı takibi sonucu yakalandı.


Korkuteli Barajı da kuraklıktan nasibini aldı Korkuteli Korkuteli Barajı da kuraklıktan nasibini aldı

Korkuteli Barajı'ndaki su rezervinin tükenme noktasına geldiği ve ilçedeki meyve bahçelerinin de kurumaya başladığı bildirildi.


Noel Baba ören yeri kazısı sona erdi Demre Noel Baba ören yeri kazısı sona erdi

Demre'deki MS 4. yüzyıldan kalan Noel Baba Müzesi ören yerinde yürütülen kazıların bu yılki bölümü tamamlandı.


Dikkat, Filli ayakkabılar çıkabilir Teknoloji/Bilim/İnternet Dikkat, Filli ayakkabılar çıkabilir

Boya sektöründe yaptığı yeniliklerle her zaman ilklere imza atan Filli Boya, şimdi de 01 Eylül – 31 Ekim 2008 tarihleri arasında ilk kez İstanbul’da düzenlenlenen Shoe-Art 2008’e katılıyor.


LABX yeni fikirler bekliyor LABX yeni fikirler bekliyor

Potansiyeli yüksek iş fikirlerini şirketleştirmek ve yürüyen projeleri geliştirmek amacıyla kurulan LabX, melek yatırımcı ağı sayesinde bu fikirlere ve projelere sermaye buluyor, iş planlarını oluşturarak, şirket haline getiriyor.


İpek Yolu Film Festivali Onur Ödülleri belli oldu Kültür/Sanat İpek Yolu Film Festivali Onur Ödülleri belli oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 28 Kasım - 04 Aralık 2008 tarihleri arasında üçüncüsünü gerçekleştireceği Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nde, sinemamızın iki büyük divası Muhterem Nur ve Sezer Sezin, Sinema Onur Ödülleri’nin bu yılki sahipleri oluyor.


Vadeli işlemlerde destek türev uzmanlığı Ekonomi/Turizm Vadeli işlemlerde destek türev uzmanlığı

Sermaye Piyasası Kurulu‘ndan (SPK ) vadeli işlemler aracılık şirketi olarak ilk yetki belgesi alan kuruluş Destek Türev, VOB üyeliğini gerçekleştirerek aracılık faaliyetlerine başladı.


Teknoloji’nin çevreye katkısı Teknoloji/Bilim/İnternet Teknoloji’nin çevreye katkısı

Türkiye’de orman kaynakları kağıt üretimine paralel olarak gelişmemekte, bu yüzden kağıt sanayii için hammadde sıkıntısı doğmaktadır. 1 ton kağıt üretimi için takriben 3 m³ ağaca ihtiyaç vardır.


Anadolu Sağlık Merkezi, Tribeca iletişim Danışmanlık’ı seçti Anadolu Sağlık Merkezi, Tribeca iletişim Danışmanlık’ı seçti

Türkiye'ye yeni bir sağlık hizmeti anlayışı getirmeyi hedefleyen Anadolu Sağlık Merkezi stratejik iletişim alanındaki çalışmalarını Tribeca İletişim Danışmanlık ile birlikte yürütmeye karar verdi.


Döşemealtı’nda Başkan Halil Eker Siyaset Döşemealtı’nda Başkan Halil Eker

DYP Antalya Döşemealtı İlçe Başkanı, Halil Eker oldu. Mazbatasını İl Başkanı Yiğit Zeki Öztürk’ten alan Eker, 400’e yakın kişi ile Demokrat Parti’den ayrılarak partiye katıldı.


Doğru Yol Partisi İl binası açıldı Siyaset Doğru Yol Partisi İl binası açıldı

Doğru Yol Partisi Antalya İl Teşkilatı’nın binası, TRT Caddesi girişinde açıldı.


DYP’den gövde gösterisi Siyaset DYP’den gövde gösterisi

9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, bir konferansa katılmak için geldiği Antalya’da DYP İl Başkanı Yiğit Zeki Öztürk ve teşkilat tarafından törenle karşılandı. Gövde gösterisine dönen törende ‘Kıratı şahlandırıyoruz’ diyen DYP’liler, eski genel başkanlarına çiçek hediye etti.


Aygaz’dan Hologram Kapaklı Piknik Tüpü Ekonomi/Turizm Aygaz’dan Hologram Kapaklı Piknik Tüpü

Türkiye LPG sektörünün lider markası Aygaz, Türkiye’de ilk defa ev tüplerinin ardından piknik tüplerine de hologram teknolojisini taşıyor.


Turkcell’den Kayserispor’a UEFA Kupası’nda büyük destek Spor Turkcell’den Kayserispor’a UEFA Kupası’nda büyük destek

Anadolu kulüplerinin en büyük destekçisi Turkcell, UEFA Kupası’na direkt katılma başarısı gösteren Kayserispor’u Paris St. Germain maçı öncesinde 100 bin dolarlık ekstra bir primle ödüllendirdi.


“Bankalara aldanmayın, kanmayın, sonrasında yanmayın” Ekonomi/Turizm “Bankalara aldanmayın, kanmayın, sonrasında yanmayın”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş yaklaşan yaklaşan 9 günlük Bayram dolayısıyla her biri birer tüketici olan vatandaşları uyardı.


Yönetim ve PAF yemekte buluştu Spor Yönetim ve PAF yemekte buluştu

Geçtiğimiz hafta sonu Galatasaray’la oynadıkları maçı 3-0 gibi farklı bir skorla kazanan Antalyaspor PAF Takımı futbolcuları ile yönetim, iftar yemeğinde bir araya geldi.


Kemal Çetinkaya’ya Başkan Mecek sahip çıktı Manavgat Kemal Çetinkaya’ya Başkan Mecek sahip çıktı

Menenjit Hastası Oğluna bakacak durumu kalamadığı için feryat eden acılı Anne Meryem Çetinkaya’nın sesini; Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek duydu.


Muratpaşalı cimnastikçilerden uluslararası başarı Spor Muratpaşalı cimnastikçilerden uluslararası başarı

Muratpaşa Belediyesporlu ritmik cimnastikçiler, uluslararası yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Norveç’te yapılan yarışmada büyüklerde üçüncülük, gençlerde de birincilik elde eden Muratpaşa Belediyespor, Rusya’nın ardından takım olarak ikinci oldu


ÖSS başarılılarına laptop hediye Manavgat ÖSS başarılılarına laptop hediye

Manavgat Belediye Meclis oybirliği kararıyla ÖSS’de Fen Bilimleri-2, TM-EA-2 ve Sözel-2’de ilçede başarılı olan ilk 5 öğrenciye birer Laptop hediye edilmesi kabul edilmişti.


4’üncü Uluslararası Avrasya Film Festivali Programı belli oldu Kültür/Sanat 4’üncü Uluslararası Avrasya Film Festivali Programı belli oldu

TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisüel Kültür Vakfı) ve AKSAV (Antalya Kültür ve Sanat Vakfı) tarafından ortaklaşa düzenlenen, Türkiye’nin en uzun soluklu film festivali Altın Portakal Film Festivali’nin dünyaya açılan yüzü Uluslararası Avrasya Film Festivali, 4’üncü yılında da, geçmiş yıllarda olduğu gibi baş döndürücü zenginlikte bir program ve dünya sinemasının seçkin örnekleriyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


MATSO yardıma devam ediyor Manavgat MATSO yardıma devam ediyor

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası 2008-2009 eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de desteği ile Manavgat merkez, belde ve köylerde bulunan yardıma muhtaç öğrencilere eğitim yardımı yapmaya devam ediyor.


Süper Amatör heyecanı başlıyor Spor Süper Amatör heyecanı başlıyor

Antalya Süper amatör Lig 2008-2009 sezonu 20-21 Eylül tarihlerinde oynanacak müsabakalar ile başlıyor.


CHP’den ilk aday adayı; Sedat Aydın Manavgat CHP’den ilk aday adayı; Sedat Aydın

Manavgat Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için CHP’den ilk isim iki dönemdir CHP Manavgat Belediye Meclis Üyeliği yapan Sedat Aydın oldu.


THK'den fitre ve zekat çağrısı Manavgat THK'den fitre ve zekat çağrısı

TÜRK Hava Kurumu (THK) Manavgat Şube Başkanı Mümin Özdemir, fitre ve zekat zarflarının vatandaşlara ulaştırılmak üzere köy ve mahalle muhtarları ile okul müdürlerine teslim edildiğini söyledi.


Anıt Mezar’ın camlarını yine kırdılar Manavgat Anıt Mezar’ın camlarını yine kırdılar

Side Belediyesi karşısında bulunan ve eski Kültür ve Turizm Bakanı İstemihan Talay döneminde büyük ödenek ayrılarak restarasyonu yapılan Anıt Mezar'ın camları kimliği belirsiz kişilerce yine kırıldı.


Eğitime başlamak isteyen öğrencilerden yardım Kaş Eğitime başlamak isteyen öğrencilerden yardım

Kaş'ta yeni yapılan ilköğretim okulunda bir an önce eğitime başlamak isteyen öğrenciler, eşyaların taşınmasına yardım ediyor.


Demreli öğrenciler Çanakkale’de Demre Demreli öğrenciler Çanakkale’de

Cumhurbaşkanlığınca başlatılan ''Türkiye Okuyor'' projesinin alt projesi olan ''Demre Okuyor'' kampanyası kapsamında en çok kitap okuyan Demreli 42 ilköğretim öğrencisi Çanakkale'yi gezdi.


Çekirdeksiz Nar Festivali için hazırlıklar başladı Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali için hazırlıklar başladı

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, ''Ulu önder Atatürk tarafından kendi adını simgeleyen 'Gazipaşa' adının ilçemize veriliş tarihi 21 Ekimdir. Bu tarihte, çekirdeksiz narın da tanıtım festivalin yapacağız. Festival için çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.


Kepez Belediyespor yeni sezona hazırlanıyor Spor Kepez Belediyespor yeni sezona hazırlanıyor

Kepez Belediyespor, Beko Basketbol Ligi ve Teknosa Erkekler Basketbol Türkiye Kupası hazırlıklarını sürdürüyor.


Farklı Ramazan tatları Elmalı Farklı Ramazan tatları

Elmalı’da Ramazan ayının geleneksel lezzetlerinden olan Ramazan helvası vatandaşlar tarafından sevilerek tüketiliyor.


37. Hafta TODOSK Etkinlikleri Güncel 37. Hafta TODOSK Etkinlikleri

TODOSK’un programlı eğitimlerinden olan mağara eğitimine 24 sporcu katıldı.


Tosmur da kamerayla gözetlenecek Alanya Tosmur da kamerayla gözetlenecek

Alanya'ya bağlı Tosmur beldesinde, kameralı güvenlik sistemi kurulacak.


Kepez’de “Antik Tiyatrolarda Kültürlerin Buluşması” Projesi Güncel Kepez’de “Antik Tiyatrolarda Kültürlerin Buluşması” Projesi

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Comenius Programı Okul Ortaklıkları Projeleri kapsamında Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu ile İtalya ve İspanya'dan oluşan bir heyet Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner'i ziyaret etti.


Kadriye Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye desteği Serik Kadriye Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye desteği

Serik'e bağlı Kadriye Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz, okullarda öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.


Alanya’da okuma yazma bilmeyen kalmayacak Alanya Alanya’da okuma yazma bilmeyen kalmayacak

Alanya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevki Mat, 2008-2009 eğitim öğretim yılında 2 bin 650 kişiye okuma yazma öğreteceklerini söyledi.


ANTDOB, sezonu Gün Batımı Konseri’yle açacak Kültür/Sanat ANTDOB, sezonu Gün Batımı Konseri’yle açacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), sezonun ilk etkinliğinde, Antalya Kent Müzesi Projesi'nin Park Buluşmaları etkinliği çerçevesinde gerçekleştirilen Gün Batımı Konserleri'nde sahne alacak.


Okçulukta birincilik Spor Okçulukta birincilik

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Batur Ecer, Okçuluk Federasyonu’nun düzenlediği yarışmada klasik yay dalında Antalya birincisi oldu.


Okuldan çıkan öğretmenin çantası çalındı Güncel Okuldan çıkan öğretmenin çantası çalındı

Meydankavağı Mahallesi'ndeki Baro Lisesi'nin öğretmeni Tülay Çarman'ın çantası, okul çıkışında bir kişi tarafından zorla alınmak istendi.


Raylı sistem güzergahındaki esnafa indirim Güncel Raylı sistem güzergahındaki esnafa indirim

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 1. etap raylı sistem çalışmaları güzergahında bulunan esnafa, İlan Reklam Vergisi ve su tarifelerinde indirim yapılmasını kararlaştırdı.


7 günde 7 ayrı sesten 5 farklı makamda ezan Güncel 7 günde 7 ayrı sesten 5 farklı makamda ezan

Antalya Müftüsü Mahmut Yeleser, ramazan boyunca Antalya'da haftanın 7 günü 7 ayrı müezzinin, 5 farklı makamda ezan okunması uygulamasına geçildiğini söyledi.


Başkanların Ramazan eğlencesi Güncel Başkanların Ramazan eğlencesi

Kepez Belediyesinin kurduğu şenlik alanını gezen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ile langırt oynadı.


Süs havuzundaki ışıltılı gösteriler büyülüyor Güncel Süs havuzundaki ışıltılı gösteriler büyülüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Cumhuriyet Meydanı büyük beğeni topluyor.


ATSO Başkanı Özgen: “Antalya Radyosu kapatılmasın” Güncel ATSO Başkanı Özgen: “Antalya Radyosu kapatılmasın”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, TRT’nin küçülme politikası çerçevesinde kapatılması gündeme gelen Antalya Radyosu'nun kesinlikle kapatılmaması gerektiğini söyledi.


“ANTKART’a yapılan gizli zamlar insanları zora koşuyor” Siyaset “ANTKART’a yapılan gizli zamlar insanları zora koşuyor”

MHP Antalya İl Başkanı Aydın Yeşilyurt, ''Sel nasıl ki afetse, Menderes Türel ve ekibi de afete sebep oluyor. Onların hizmet bölgelerini afet bölgesi olarak ilan etmeliyiz.'' dedi.


“Halka zulüm, ANTKART’a özel imtiyaz” Siyaset “Halka zulüm, ANTKART’a özel imtiyaz”

CHP İl Başkanı Ömer Melli Parti İl binasında CHP Antalya Milletvekili (PM) Osman Kaptan, il Yöneticileri Sibel Gezen, Levent Kıldır, Recep Tokgöz, CHP Antalya Eski Milletvekili Fahri Özçelik katıldı.


Meydankavağı’nın yol sorunu çözüldü Güncel Meydankavağı’nın yol sorunu çözüldü

Muratpaşa Belediyesi, sorumluluk bölgesindeki sorunlara sahip çıkarak çözmeye devam ediyor. Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı Mahallesi’nde yaptığı yol çalışmalar ile bölgenin ulaşım sorununu da çözdü


Vali Yüksel’den anlamlı iftar yemeği Serik Vali Yüksel’den anlamlı iftar yemeği

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya'daki orman yangınlarında evleri yanan köylülere iftar yemeği verdi.


“Orman yangınlarına kayıtsız kalmayın” Siyaset “Orman yangınlarına kayıtsız kalmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş son günlerde artan orman yangınları ve beraberinde gelen kuraklık, tabiattaki değişiklik, ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.


Türk ailesi için ideal Otomotiv Türk ailesi için ideal

Yeni Renault Symbol, Bodrum'da gerçekleştirilen test sürüşü organizasyonu ile basın mensuplarına tanıtıldı.


Pet şişeler kalp hastalığı riskini artırabilir Sağlık/Kadın Pet şişeler kalp hastalığı riskini artırabilir

PET şişelerin, metal içecek kutularının ve biberonların kalp hastalığı riskini iki kat artırabileceği bildirildi.


Sağlıklı yaşlılığın sırrı günde bir saat yürüyüş Sağlık/Kadın Sağlıklı yaşlılığın sırrı günde bir saat yürüyüş

Spor yapmanın yararları saymakla bitmiyor, özellikle de yürüyüşün. Yeni bir araştırmaya göre günde en az bir saatlik yürüyüş ömrü uzatıyor, birçok hastalık riskini azaltıyor.


Soyu 120 milyon öncesine dayanan karınca Teknoloji/Bilim/İnternet Soyu 120 milyon öncesine dayanan karınca

Alman entomologlar (böcek bilimi uzmanları) Brezilya’da soyu 120 milyon yıl öncesine dayanan karınca türü buldu.


Elektronikte çevreye en saygılı şirket 'Nokia' Teknoloji/Bilim/İnternet Elektronikte çevreye en saygılı şirket 'Nokia'

Uluslararası çevre örgütü Greenpeace, dünyanın cep telefonu lideri Finlandiyalı Nokia şirketinin, elektronik cihaz üreticileri arasında çevreye en saygılı firma olduğunu açıkladı.


İran: Casus ağımız yok İran: Casus ağımız yok

İran Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar, İran’ın, Körfez ülkelerinde bulunan ve bir kriz durumunda bu ülkelerdeki istikrarı bozabilecek bir casus şebekesine sahip olduğu yönündeki iddiayı yalanladı.


Tüzmen: Krizin dörtte üçü dalga dalga geliyor Ekonomi/Turizm Tüzmen: Krizin dörtte üçü dalga dalga geliyor

Küresel piyasalarda yaşanan finansal krizi değerlendiren Devlet Bakanı Tüzmen, “Daha krizin dörtte birini geçtik, dalga dalga geliyor, dörtte üçü geride. Büyüme hızı dünyada düşerken Türkiye’yi de etkiledi” dedi.


Bayram şekeri fiyatı yüzde 10 arttı Ekonomi/Turizm Bayram şekeri fiyatı yüzde 10 arttı

Ramazan Bayramına az bir süre kala, bayram şekeri satışları artmaya başladı.


Turist Turist "tek tık"la Türkiye'yi tanıyacak

Turistin, Türkiye hakkında aradığı her şeyi "tek tık"la bulabildiği Kültür ve Turizm Bakanlığının resmi internet portalı "www.goturkey.com", turizm sektörüne tanıtım katkısı yapacak.


14 yeni yurt hizmete girecek 14 yeni yurt hizmete girecek

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özgül, yeni kurulan üniversitelerin yurt ihtiyacını artırdığını belirterek, "Yeni yurtlar yapılıyor. 14 yurt yıl sonuna kadar hizmete girecek" dedi.


POYD’dan seminer Güncel POYD’dan seminer

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin 10 Eylül 2008 Çarşamba günü Porto Bello Resort Hotelde düzenlemiş olduğu POWER OF THE MIND ( ZİHNİN GÜCÜ ) MOTİVASYON VE BİLİNÇALTI SEMİNERİ 70 kişinin aktif katılımıyla gerçekleşti.


Hollanda’da Türkiye’yi temsil edecekler Güncel Hollanda’da Türkiye’yi temsil edecekler

Avrupa Mesleki Beceriler Olimpiyatları'na katılacak 51 kişilik Türk Milli Takımı kafilesi Hollanda'ya gitti.


Ensesine ateş edilen kişiye  otopsi yapıldı Güncel Ensesine ateş edilen kişiye otopsi yapıldı

Antalya'da motosikletiyle seyir halindeyken motosikletin arka koltuğunda oturan kişi tarafından ensesine ateş edilerek öldürülen kişiye, 4 mermi isabet ettiği belirlendi.


Akseki Halk Eğitim Merkezi, kurs kayıtlarına başladı Akseki Akseki Halk Eğitim Merkezi, kurs kayıtlarına başladı

Akseki Halk Eğitim Merkezi'nde yeni dönem kurs kayıtları başladı.


SSK Antalya eski İl Müdürü İncebacak hayatını kaybetti Güncel SSK Antalya eski İl Müdürü İncebacak hayatını kaybetti

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Antalya eski il Müdürü Ahmet İncebacak, tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.


Otelin balkonundan düşen Hollandalı turist öldü Alanya Otelin balkonundan düşen Hollandalı turist öldü

Alanya'da, konakladığı otelin beşinci katındaki balkondan düşen Hollandalı turist, yaşamını yitirdi.


Alanya’da kokain operasyonu Alanya Alanya’da kokain operasyonu

Alanya'da, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'nin yaptığı operasyonlarda, eğlence yerlerinde kokain satmaya hazırlandıkları iddiasıyla yakalanan 8 kişiden 7'si tutuklandı.


İbradı’da kanalizasyon sorunu çözülüyor İbradı İbradı’da kanalizasyon sorunu çözülüyor

İbradı Belediye Başkanı Muharrem Kaya, ilçenin kanalizasyon sorununun kısa sürede çözüleceğini söyledi.


Demre’deki Antik Roma Mezarı kurtuldu Demre Demre’deki Antik Roma Mezarı kurtuldu

Demre'nin Karabucak Mahallesi'nde ki M.S. 6. yüzyıldan kalan Roma anıt mezarın çevresi temizlendikten sonra, bakım ve onarımı için 80 bin YTL ödenek gönderildi.


İstanbul Sahiba Gökçen’de sefer sayıları artıyor İstanbul Sahiba Gökçen’de sefer sayıları artıyor

Jazeera Havayolları, 2008- 2009 kış sezonunda İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan yapacağı sefer sayısını artırma kararı aldı.


Atlasjet’e ödül Atlasjet’e ödül

Suudi Arabistan Havayolları, Atlasjet’e bir yıl boyunca Suudi Arabistan Havayollarının tarifeli seferlerini üstün başarı ile gerçekleştirmesinden dolayı 10 Eylül 2008 ‘de düzenlenen törende plaket verdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...