Cumartesi, 23 Mart 2019
İlköğretime anlamlı katkı Güncel İlköğretime anlamlı katkı

Antalya'da, üç yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu 33 yaşında ölen Caner Saraçoğlu adına, ailesince yaptırılan ilköğretim okulu ek binası, doğum gününde hayatını kaybeden talihsiz gencin ölüm yıl dönümünde hizmete açıldı.


Vali’den öğrencilere ders Güncel Vali’den öğrencilere ders

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nin ''İş Hayatı ve Girişimcilik'' dersinde deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.


Gürültü ve toz işkencesi Güncel Gürültü ve toz işkencesi

Akdeniz Sanayi Sitesi’ndeki esnaf ve sanatkarlar, Ferrokrom Fabrikası’nın çıkardığı toz ve yüksek sesin çevreyi kirlettiğini belirterek, buna engel olmasını istiyor.


Muratpaşa’da ahşap yontu sergisi Kültür/Sanat Muratpaşa’da ahşap yontu sergisi

Kastamonulu El Sanatları Ustası Yavuz Cihat Bayındır’ın ahşap yontu sergisi, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen tarafından açıldı.


Turistler denizin keyfini çıkarıyor Güncel Turistler denizin keyfini çıkarıyor

Antalya ve çevresinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bildirildi.


Muratpaşa Kaymakamı’ndan, ATSO Başkanı’na ziyaret Güncel Muratpaşa Kaymakamı’ndan, ATSO Başkanı’na ziyaret

Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen’i makamında ziyaret etti.


VW Scirocco satışa sunuldu Otomotiv VW Scirocco satışa sunuldu

Volkswagen’in ilk olarak 1974 yılında tanıttığı ve ekonomik spor otomobil kavramının öncüsü olarak kabul edilen Scirocco’nun üçüncü nesli, Türkiye’de satışa çıktı.


Mazda BT-50 yenilendi Otomotiv Mazda BT-50 yenilendi

Mazda'nın sınıfında iddialı Pick-Up modeli Mazda BT-50, hızla gelişen otomotiv sektörüne uyum gösterebilmek için tepeden tırnağa yenilendi.


Fotokopi 70 yaşında Fotokopi 70 yaşında

İş yaşamını ve bilgi paylaşım biçimini değiştiren ve doküman kopyalamada bir çığır açan fotokopinin icadının 70. yılı kutlanıyor.


Dünyanın beklediği zirveye sayılı günler kaldı Dünyanın beklediği zirveye sayılı günler kaldı

Topuz Production, dünyanın en iyi sporcularını bir araya getiren Ring Master’s Olympia’yı 1 Kasım 2008’de İstanbul Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirecek.


ÇETKODER’den maskeli eylem Güncel ÇETKODER’den maskeli eylem

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) uygulanan Sağlık politikalarını eliştirmek maksadıyla bugün Genel Merkezleri önünde Maskeli bir eylem yaptı.


Şahin: İstifam neyi değiştirir? Siyaset Şahin: İstifam neyi değiştirir?

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, CHP sözcülerinin istifasını istemesiyle ilgili olarak, ''Ben istifa edince ne olacak? Benim istifamı isteyen arkadaşlar mı Adalet Bakanı olacak? Yapılması gereken ne vardı da ben yapmadım? Onu söylesinler.'' dedi.


İnsansız hava araçları denenecek İnsansız hava araçları denenecek

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, gelecek hafta teknik bir ekiple İsrail'e giderek Türkiye'nin satın alacağı insansız hava araçlarının denemelerinde hazır bulunacağını belirtti.


“Krizde bir gedik açtık” Ekonomi/Turizm “Krizde bir gedik açtık”

ESİDEF İkinci İş Geliştirme Platformu 18-19 Ekim tarihlerinde İzmir’de yapıldı.Bütün Dünyada küresel kriz karamsarlığı yaşanırken ESİDEF düzenlemiş olduğu platformla adeta krize meydan okudu.


Microsoft, korsan yazılıma göz açtırmamaya kararlı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft, korsan yazılıma göz açtırmamaya kararlı

Microsoft, Türkiye’de ve tüm dünyada, korsan yazılım ve diğer bilişim suçlarının engellenmesi yolunda müşterileri, iş ortakları ve hükümet yetkilileri ile el ele verdi.


Türk derisi etiketine kavuştu Ekonomi/Turizm Türk derisi etiketine kavuştu

Dünyaca ünlü tasarımcı Ivan Chermayeff’in imzasını taşıyan etiket, sektöre, basına ve kamuoyuna tanıtıldı


BM: Kuş gribi tehdidi sürüyor Sağlık/Kadın BM: Kuş gribi tehdidi sürüyor

Birleşmiş Milletler (BM) ve Dünya Bankası tarafından yayınlanan bir rapora göre, dünyada kuş gribi salgını tehdidi hala sürüyor.


Depresyon için beyin stimülatörüne onay Sağlık/Kadın Depresyon için beyin stimülatörüne onay

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), mevcut ilaçların etkili olmaması halinde ciddi depresyonların tedavisinde elektromanyetik beyin stimülatörünün kullanılmasına onay verdi.


Hızlı yemek yiyen 3 kat hızlı şişmanlıyor Sağlık/Kadın Hızlı yemek yiyen 3 kat hızlı şişmanlıyor

Japon araştırmacılar, yemeğini hızlı yiyenlerin şişmanlama ihtimallerinin diğerlerine nazaran 3 kat fazla olduğunu ortaya koydu.


Talat ve Hristofyas bir araya geldi Talat ve Hristofyas bir araya geldi

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, kapsamlı Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde bugün beşinci kez bir araya geldi.


KİAD üyeleri ESİDEF Fuarı’ndan döndü Kumluca KİAD üyeleri ESİDEF Fuarı’ndan döndü

18-19 Ekim tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ve 294 firmanın stant açtığı 2. Ege Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (ESİDEF) İş Geliştirme Platformu’na katılan Kumluca İş Adamları Derneği (KİAD) üyeleri fuardan döndüler.


Her iki kişiden biri teknoloji alışverişini durdurdu Her iki kişiden biri teknoloji alışverişini durdurdu

İnterpromedya tarafından gerçekleştirilen Tüketici Trend Araştırmasına göre, her iki kişiden biri teknoloji alışverişini durdurdu.


Hekimler “Tam Gün Yasası”ndan yana Hekimler “Tam Gün Yasası”ndan yana

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığının, hekimlerin sadece bir kurumda ve tam gün çalışmasını sağlamaya yönelik yasa taslağı çalışmalarıyla ilgili olarak 7 ilde, 1018'i hekim olmak üzere 1539 kişinin katılımıyla bir anket yaptı.


Batı tarzı beslenme, kalp krizi riskini artırıyor Sağlık/Kadın Batı tarzı beslenme, kalp krizi riskini artırıyor

Kanada'da yapılan bir araştırma, kızartma, tuz ve et bakımından zengin Batı tarzı beslenmenin kalp krizi riskini artırdığını gösterdi.


“Alkole yeni sınırlamalar geliyor” “Alkole yeni sınırlamalar geliyor”

Geçtiğimiz ay Yeşilay’ın gündeme getirdiği ve Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu’nun kamuoyu ile paylaştığı, "Alkol firmalarının Milli Takım Sponsoru Olması, Anayasaya Aykırı" görüşü ses getirdi.


Dağlıca şehidinin adı parkta yaşatılıyor Kemer Dağlıca şehidinin adı parkta yaşatılıyor

Geçtiğimiz yıl 21 Ekim 2007 tarihinde Hakkari Dağlıca bölgesinde meydana gelen çatışmalarda şehit olan P.Uzm.Çvş. Selçuk Gürdal’ın anısını yaşatmak üzere adının verildiği Parkta Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker ve ikiz kardeşi Celalettin Gürdal bir araya geldi.


Türkiye: 0 – Hollanda: 4 Spor Türkiye: 0 – Hollanda: 4

2. Avrupa 17 Yaş Altı (B) Genç Bayanlar Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Türkiye, Hollanda'ya 4-0 yenildi.


Üzüm toplamak isterken öldü Alanya Üzüm toplamak isterken öldü

Alanya'da, balkondan üzüm toplamak isteyen bir kadın, elektrik akımına kapılarak yüksekten düşüp öldü.


8 çocuk annesi kadından haber alınamıyor Alanya 8 çocuk annesi kadından haber alınamıyor

Alanya'da, evli ve 8 çocuk annesi bir kadının kaybolduğu bildirildi.


Turist kadınlar soyulduklarını iddia ettiler Alanya Turist kadınlar soyulduklarını iddia ettiler

Alanya'da Norveçli 2 turist, ilaç içirilerek soyuldukları iddiasıyla polise başvurdu.


Alanya’da aşırı dozda ilaç alan 4 genç kız hastaneye kaldırıldı Alanya Alanya’da aşırı dozda ilaç alan 4 genç kız hastaneye kaldırıldı

Alanya'da son 2 günde aşırı dozda ilaç alarak zehirlenen 4 genç kız, hastaneye kaldırıldı.


Turizm sektörü “beyaz yıldız” ile parlayacak Güncel Turizm sektörü “beyaz yıldız” ile parlayacak

Küresel ısınma ve çevre kirliliğine karşı birçok sektör çevre dostu çalışmalara yönelirken, turizm sektörü hayata geçirdiği ''Beyaz Yıldız'' projesiyle işletmeleri su, elektrik ve enerji kullanımı konusunda tasarrufa yönlendirmeyi amaçlıyor.


SGK, yaşlı ve özürlülerin memnuniyetini ölçecek Ekonomi/Turizm SGK, yaşlı ve özürlülerin memnuniyetini ölçecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yaşlı ve özürlü aylığı alan muhtaç kişilere yönelik olarak 12 ilde yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile ''Fayda Sahibi Memnuniyet Araştırması'' yapacak.


Ağaoğlu: “Türkiye’de golfün miladı 2012” Spor Ağaoğlu: “Türkiye’de golfün miladı 2012”

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Dünya Golf Şampiyonası'nın Türkiye'de yapılmasının, her şeyin ötesinde, Türkiye'deki golfün, golf dünyası tarafından çok iyi algılandığının bir göstergesi olduğunu söyledi.


Toprağımızı da yanlış besliyoruz Toprağımızı da yanlış besliyoruz

Bilinçsiz gübre kullanımının kaynak israfına, verimin azalmasına, çiftçinin kazancının düşmesine neden olduğu bildirildi.


Bilinçli cep telefonu tercihi Teknoloji/Bilim/İnternet Bilinçli cep telefonu tercihi

Sakarya Üniversitesi Elektik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Çerezci, vücudun emdiği elektromanyetik enerjiyi ifade eden ''SAR''değerlerinin cep telefonlarının üzerinde yer alması gerektiğini söyledi.


Alanya’da Mortgate (TUTSAT) Brokerliği Kursu başladı Alanya Alanya’da Mortgate (TUTSAT) Brokerliği Kursu başladı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği ''Mortgate Brokerliği-Konut Finansmanı Tanıtım ve Pazarlama Danışmanlığı'' kursu Alanya'da başladı.


Uluslararası  Dart Turnuvası Kemer’de başladı Kemer Uluslararası Dart Turnuvası Kemer’de başladı

Kemer Belediyesi ve Efes Dark tarafından organize edilen ve Grand Haber Otel'de başlayan turnuvaya 150 sporcu katılıyor. Turnuvanın ilk gününde karışık çiftler müsabakaları yapıldı.


Alanyaspor’da teknik direktörlüğe Ali Güneş getirildi Spor Alanyaspor’da teknik direktörlüğe Ali Güneş getirildi

Alanyaspor Yönetim Kurulu, alınan kötü sonuçların ardından istifa eden teknik direktör Muharrem Uğur'un yerine Ali Güneş'i getirdi.


Yaşlılar yardımcı robotlara emanet Güncel Yaşlılar yardımcı robotlara emanet

Japonya Chiba Üniversitesi'nden Prof. Dr. Toshiyo Tamura, ortalama insan ömrünün artmasıyla gelecekte yaşlıların yardımında kullanılacak robotların büyük önem kazanacağını söyledi.


Türkiye, hentbolda dev organizasyona aday Spor Türkiye, hentbolda dev organizasyona aday

Hentbol Federasyonu, son zamanlardaki büyük girişimlerine bir yenisini daha ekleyerek, 2010 Dünya Erkekler ve Bayanlar Plaj Hentbol Şampiyonalarına aday oldu.


TÜ-MER: “Cipslere sağlığa zararlı ibaresi yazılmalı” Güncel TÜ-MER: “Cipslere sağlığa zararlı ibaresi yazılmalı”

Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Gıda Komitesi Başkanı Veteriner Hekim Muhammet Efe, cipslere de sigara paketlerinde olduğu gibi sağlığa zararlı ibaresinin yazılması gerektiğini savundu.


Sebze fiyatları artıyor Ekonomi/Turizm Sebze fiyatları artıyor

Yaz sezonunun sona ermesi ve sera ürünlerinin gelmesiyle Antalya Toptancı Halindeki sebze fiyatları, geçen haftaya oranla yüzde 8 ile yüzde 54 arasında artış gösterdi.


The Montgomerie Papillion Golf Sahası açıldı Serik The Montgomerie Papillion Golf Sahası açıldı

The Montgomerie Papillon Golf Sahası,Serik'e bağlı Belek turizm beldesinde törenle açıldı.


Mısırlı piskopos Antalya tatilinde rahatsızlandı Güncel Mısırlı piskopos Antalya tatilinde rahatsızlandı

Antalya'da tatil yapan Yunanistanlı Ortodoks Hıristiyanların piskoposu Bisnop Kallinikos'un akciğer enfeksiyonu nedeniyle kaldırıldığı özel bir hastanede 4 günlük tedavi ile sağlığına kavuştuğu bildirildi.


AKEV’in büyük acısı Güncel AKEV’in büyük acısı

AKEV Koleji’nin çok sevilen İngilizce Öğretmenlerinden Ahmet Uyan, evinde geçirdiği kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi.


Nürnberg Basın Kulübü’nden Kemer’e ziyaret Kemer Nürnberg Basın Kulübü’nden Kemer’e ziyaret

Antalya’nın Kardeş Şehri Nürnberg’in Basın Kulübü Antalya 21 Ekim-28 Ekim 2008 Tarihleri arasında Antalya’ya yapacakları ziyarette Kemer’e de gelecekler.


Muratpaşa arayı iyi değerlendirdi Spor Muratpaşa arayı iyi değerlendirdi

Milli maçlar nedeniyle Süper Lige verilen arada antrenmanlarını sürdüren Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, İzmir Büyükşehir Belediyespor takımı ile yapacağı maça hazırlanıyor


Kemer Belediye Tiyatrosu çocuk oyunu çalışmalarına başladı Kültür/Sanat Kemer Belediye Tiyatrosu çocuk oyunu çalışmalarına başladı

Kemer Belediye Tiyatrosu ( KBT ) her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukları unutmuyor. Bu yıl 2 çocuk oyunu sergilemeyi hedefleyen tiyatro ekibinin ilk oyunu " Bir yıldız seç kendine "


Ak Parti Belek Belde Başkanlığı’na Danacı seçildi Siyaset Ak Parti Belek Belde Başkanlığı’na Danacı seçildi

Belek AKP Belde Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri seçimi 18.10.2008 tarihinde, Belek AKP binasında yapıldı.


Deniz Demir’den Başkan Şeker’e ziyaret Spor Deniz Demir’den Başkan Şeker’e ziyaret

Türk Bocce tarihinin ilk madalyasını alan Kemer Belediyespor Bocce takımından Deniz Demir Antrenörü Erdal Buyruk ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker’i makamında ziyaret etti.


Girne Amerikan Ünivesitesi Talat’ın katılımıyla açıldı Girne Amerikan Ünivesitesi Talat’ın katılımıyla açıldı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2008–2009 Eğitim–Öğretim yılı açılış töreni ve ilk dersini 20 Ekim Pazartesi günü 09.30’da Spectrum Uluslararası Kongre Salonu’nda gerçekleştirdi.


Doğru Yol Partisi'nde teşkilatlanma devam ediyor Siyaset Doğru Yol Partisi'nde teşkilatlanma devam ediyor

Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Batman, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Kars, Kahramanmaraş illerinde resmi kuruluşunu tamamlayan Doğru Yol Partisinde 25 ilde de teşkilat çalışmaları devam ediyor.


PTT Teşkilatı’ndan Vali Yüksel’e ziyaret Güncel PTT Teşkilatı’ndan Vali Yüksel’e ziyaret

PTT Teşkilatının 168. kuruluşu nedeniyle PTT Başmüdürü Mustafa Kaplan ve beraberindeki heyet Antalya Valisi Alâaddin Yüksel’i ziyaret etti.


Öner’den parklara inceleme Güncel Öner’den parklara inceleme

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Yeşilyurt Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 8 dönümlük park ile Gülveren Mahallesi'nde inşaatı devam eden 10 dönümlük parkta incelemelerde bulundu.


En çok vergi kaçağı konaklama sektöründe Ekonomi/Turizm En çok vergi kaçağı konaklama sektöründe

Maliye Bakanlığınca Antalya'da yapılan denetimlerde, en çok vergi kaçağı olan sektörler belirlendi.


Hedef 9 milyon turist Güncel Hedef 9 milyon turist

Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısının 9 milyon hedefine yaklaştığı bildirildi.


AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı’na Tığlı seçildi Siyaset AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı’na Tığlı seçildi

AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı'na Nejat Tığlı seçildi.


Adil Aydın yeniden başkan Siyaset Adil Aydın yeniden başkan

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanlığına Adil Aydın yeniden seçildi.


Turizmcilerin katıldığı 2. Akdeniz Yönetim Buluşması Antalya'da yapıldı. Güncel Turizmcilerin katıldığı 2. Akdeniz Yönetim Buluşması Antalya'da yapıldı.

İzgören/Akın Danışmanlık Şirketinin Antalya'da düzenlediği ''Başarının Anatomisi'' başlıklı 2. Akdeniz Yönetim Buluşması toplantısının ilk oturumunda, başarılı yöneticiler, ikinci oturumunda turizm sektöründeki başarılar, son oturumda ise bireysel başarı ele alındı.


Dört ilde eş zamanlı operasyonda 8 kişi yakalandı Güncel Dört ilde eş zamanlı operasyonda 8 kişi yakalandı

Antalya polisinin, Antalya, Ankara, İstanbul ve Samsun'da eş zamanlı düzenlediği operasyonda, cinayet, yaralama, haraç, tehdit ve iş yeri kurşunlama gibi suçlardan aranan 8 kişi yakalandı.


TÜRMOB’da seçimin galibi Masum Türker Ekonomi/Turizm TÜRMOB’da seçimin galibi Masum Türker

Türkiye’nin en büyük meslek örgütlerinden TÜRMOB’un 19.Genel kurulu sonuçlandı.


Kumluca’da daha fazla yatırım için çalışma yapılacak Kumluca Kumluca’da daha fazla yatırım için çalışma yapılacak

Kumluca İş Adamları Derneği (KİAD), Kumlucalı iş adamlarının devlet desteklerinden yararlanarak daha fazla yatırım yapmaları için çalışma yürütecek.


Çekirdeksiz nar doğa yürüyüşü yapıldı Gazipaşa Çekirdeksiz nar doğa yürüyüşü yapıldı

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ''Çekirdeksiz Nar Doğa Yürüyüşü'' ilçeye 25 kilometre uzaklıktaki Yeşilyurt köyüne yapıldı.


Yamaç paraşütçüsü tehlike atlattı Kaş Yamaç paraşütçüsü tehlike atlattı

Kaş'ta yamaç paraşütü yapan kişi, tehlike atlattı.


İlaç israfına “akıllı” önlem Sağlık/Kadın İlaç israfına “akıllı” önlem

Türk Eczacılar Birliği (TEB) 2. Başkanı Şevket Kaya, Türkiye'deki ilaç israfının 50 ile 700 milyon dolar arasında olduğunu, bunun da 10 milyar dolar civarındaki bir pazar için çok yüksek bir rakam oluşturduğunu söyledi.


Kumluca’da alkollü araç kullanan sürücülere ceza yağmuru Kumluca Kumluca’da alkollü araç kullanan sürücülere ceza yağmuru

Kumluca Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik, asayiş ve merkez ekiplerinin katıldığı ortaklaşa asayiş uygulaması gerçekleştirildi.


Alanya’da Organize Sanayi Bölgesi kurulacak Alanya Alanya’da Organize Sanayi Bölgesi kurulacak

Alanya Kaymakamlığı, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) tarafından, ilçede oluşturulması planlanan, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması çalışmaları çerçevesinde ''Alanya OSB Modelleme Çalışması Katılımlı Toplantısı'' yapıldı.


Kepez tiyatro perdesini açıyor Kültür/Sanat Kepez tiyatro perdesini açıyor

Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu, bu sezon “Kaç Baba Kaç” ve “Bir Kış Dönemi Şenliği” oyunlarıyla perdelerini açacak. “Kaç Baba Kaç” oyununun ilk gösterimi, Yeni Mahalle Semt Evi’nde 21 Ekim’de saat 20.00’de yapılacak.


Kumluca Belediyespor, Kadriye Belediyespor’u 5-1 yendi Spor Kumluca Belediyespor, Kadriye Belediyespor’u 5-1 yendi

Antalya Amatör Süper Ligi'nde mücadele eden Kumluca Belediyespor, evinde oynadığı Kadriye Belediyespor maçını 5-1 kazanarak haftayı 3 puanla kapattı.


Beko Basketbol Ligi’nde görünüm Spor Beko Basketbol Ligi’nde görünüm

Beko Basketbol Ligi'nde 2008-2009 sezonunun ilk hafta maçları tamamlanırken, istatistik liderleri de belli oldu.


Geleneksel 14. Altın Portakal Tenis Turnuvası sona erdi Spor Geleneksel 14. Altın Portakal Tenis Turnuvası sona erdi

Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübünce (ATİK) düzenlenen 14. Geleneksel Altın Portakal Tenis Turnuvası sona erdi.


Falez Parkı, uçurtmalarla renklendi Güncel Falez Parkı, uçurtmalarla renklendi

Muratpaşa Belediyesi ve TED Antalya Koleji tarafından bu yıl 2.si düzenlenen uçurtma şenliği Falez Parkı’nda gerçekleşti. Şenliğe aileleriyle birlikte katılan yüzlerce çocuk, doğayla denizin buluştuğu Falez Parkı’nda uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.


Teknoloji ve tarihe direniyor Kaş Teknoloji ve tarihe direniyor

Kaş'ın Gömbe Yaylası'nda 300 yıllık olduğu bildirilen iki su değirmeni, hala ayakta


Orman işçisi kestiği ağacın altında kalarak öldü Manavgat Orman işçisi kestiği ağacın altında kalarak öldü

Manavgat'ın Karabük köyünde geçici orman işçisi olarak çalışan Mustafa Tırnaksız, kestiği ağacın altında kalarak yaşamını yitirdi.


İki gün önce evinden ayrılan kadının cesedi ağaca asılı bulundu Alanya İki gün önce evinden ayrılan kadının cesedi ağaca asılı bulundu

Alanya'da iki gün önce evinden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan bir kadının cesedi, narenciye bahçesinde ağaca asılı olarak bulundu.


KEMİAD 10 bin adet Kemer Tanıtım Broşürü bastırdı Kemer KEMİAD 10 bin adet Kemer Tanıtım Broşürü bastırdı

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneğince, yeni turizm sezonuna hazırlık amacıyla İngilizce 10 bin adet Kemer tanıtım broşürü bastırıldı.


Antalya’da yaz bitmiyor Güncel Antalya’da yaz bitmiyor

Yurdun büyük bölümünde yaz sezonunun bitmesine rağmen Antalya’da yaz devam ediyor.


Başkan Evcilmen : ‘Çevrecilik yaşam biçimidir’ Güncel Başkan Evcilmen : ‘Çevrecilik yaşam biçimidir’

Geri kazanım projesinin anlatıldığı toplantıda Adem Tolunay Anadolu Lisesi öğrencilerine seslenen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen; “Çevrecilik yaşam biçimidir” dedi


Uluslararası Dart Şampiyonası Kemer’de başlıyor Kemer Uluslararası Dart Şampiyonası Kemer’de başlıyor

Kemer Belediyesinin de sponsor olduğu Uluslararası Dart Şampiyonası 150 sporcunun katılımı ile Kemer Grand Haber’de otelde başlıyor. 19-26 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan Şampiyonanın finali 24 Ekim’de gerçekleştirilecek.


Sun Zeynep’de Amerikan Bilardo Şampiyonası Manavgat Sun Zeynep’de Amerikan Bilardo Şampiyonası

Selekler Anadolu Cafe Bilardo Sponsorluğunda 31 Ekim -5 Kasım 2008 tarihleri arasında Belek Sun Zeynep Hotel de yapılacak olan Amerikan Bilardo Türkiye Şampiyonasına Milli bilardocu ve Anadolu Cafe halkla ilişkiler müdürü Savaş Babacan günde 6 saat çalışarak şampiyonaya hazırlanıyor.


Ulaştırma Bakanı Yıldırım’dan Antalya Karayolu’na ilgi Güncel Ulaştırma Bakanı Yıldırım’dan Antalya Karayolu’na ilgi

TRT ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği (YBTB) işbirliğiyle düzenlenen Yerel Medya Sempozyumu'na katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Antalya-Alanya karayolu hakkında bilgiler aldı.


Muratpaşalı Sevinç’e Ruslar da hayran kaldı Spor Muratpaşalı Sevinç’e Ruslar da hayran kaldı

Berlin’de yapılan Ritmik Jimnastik Grand Prix'e Türkiye’ye temsilen katılan Muratpaşa Belediyesporlu jimnastikçi Nevin Sevinç Deveci performansı ile herkesi büyüledi.


Tekirova Belediyespor dolu dizgin Spor Tekirova Belediyespor dolu dizgin

Süper Amatör Lig’in 5. haftasında kendi sahasında Serik Belediyespor’u 3-1 mağlup eden Tekirova Belediyespor’da yüzler gülüyor.


Sürdürülebilirlik ArkiPARC Ödülleri’ne de damgasını vurdu Sürdürülebilirlik ArkiPARC Ödülleri’ne de damgasını vurdu

Gayrimenkul, mimarlık ve inşaat sektörlerindeki en büyük ödül projesinin kazananları, görkemli bir törenle açıklandı. Finalistlerin oldukça heyecanlı göründüğü törende, sırasıyla RAF Ödülü, Genç Mimar Ödülü, İşveren Ödülü ve Gayrimenkul Ödülleri sahiplerini buldu.


Saç telinden uyuşturucu analizi Saç telinden uyuşturucu analizi

İstanbul'da Alman Hastanesinde saç telinden uyuşturucu ve uyarıcı madde analizi yapılmaya başlandı.


Aracınızı kışın risklerine karşı hazırlayın Otomotiv Aracınızı kışın risklerine karşı hazırlayın

Araçların kışlık bakımının yapılmaması telafisi güç sorunlara neden olabilir. Ateşleme ve elektrik sistemindeki aksaklıklar soğuk hava koşullarında yakıt tüketimini yüzde 10 arttırır. LPG tankları gün sonunda dolu olarak bırakılmamalıdır


Aşırı kilo ve hareketsizlik diyabet nedeni Sağlık/Kadın Aşırı kilo ve hareketsizlik diyabet nedeni

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sena Yeşil, rahat yaşamla birlikte gelen hareketsizlik ve aşırı kilonun diyabeti artırdığını söyledi.


Gözler kışın da özen ister Sağlık/Kadın Gözler kışın da özen ister

Ultraviyole ışınların göze zarar verici etkilerinin arttığı kış aylarında da, güneşli havalarda güneş gözlüğü takmak gerekiyor. Kışın genelde ısıtılan ortamlarda bulunulduğu için göz kuruluğu riskine karşı da önlem alınması gerekiyor


TOKİ yabancıya yazlık yapacak Ekonomi/Turizm TOKİ yabancıya yazlık yapacak

TOKİ, yabancılar için inşa edilecek tatil köyü ve yazlıklar için Maliye’den 416 adet arsa ve arazi talep etti. İspanya modeli kapsamında Maliye, TOKİ’ye bedelsiz arazi verecek, karşılığında da satış gelirlerinin yarısını alacak.


Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başlıyor Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başlıyor

13 bin sözleşmeli öğretmen kadrosuna yapılacak atamalar için yarın başlayacak başvurular, 31 Ekim’de tamamlanacak.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Spartak Pleven'e hazırlanıyor Spor Antalya Büyükşehir Belediyesi Spartak Pleven'e hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, Euro Challenge rövanşında yarın Bulgaristan'ın Spartak Pleven Takımı ile karşı karşıya gelecek.


“Yerel medyamız halkın kendisidir” Güncel “Yerel medyamız halkın kendisidir”

Yerel Bölgesel Televizyonlar Birliği Başkanı Şeyda Açıkkol, yerel medyayı destekleyeceklerini söyledi.


Beyindeki yağ asidi seviyesiyle Alzheimer ilişkili Sağlık/Kadın Beyindeki yağ asidi seviyesiyle Alzheimer ilişkili

ABD’li bilim adamlarının yaptığı bir çalışma, beyindeki yağ asidi seviyesini kontrol altında tutmanın Alzheimer hastalığının tedavisinde yardımcı olabileceğini ortaya koydu.


Sevgisiz kalan çocuğun boyu kısa olabiliyor Sağlık/Kadın Sevgisiz kalan çocuğun boyu kısa olabiliyor

Türkiye’de görülme sıklığı yüzde 3-15 arasında değişen boy kısalığı, anne karnından başlayıp final boya kadar uzanan yaşamda birçok etkene bağlı olarak gelişebiliyor. Beslenme bozukluğu ve sevgisizlik de bu etkenler arasında gösteriliyor.


Çok kahve göğüs ölçüsünü küçültüyor Sağlık/Kadın Çok kahve göğüs ölçüsünü küçültüyor

İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, fazla kahve içmek kadınlarda göğüs ölçüsünün küçülmesine neden oluyor.


Alanya’ya Danimarka Fahri Konsolosluğu açıldı Alanya Alanya’ya Danimarka Fahri Konsolosluğu açıldı

Alanya'da Danimarka Fahri Konsolosluğu açıldı. Alanya'da bir özel hastanenin ortaklarından doktor Metin Atalay, Danimarka'nın Alanya Fahri Konsolosu olarak atandı.


Alanya’da ilginç hırsızlık iddiası Alanya Alanya’da ilginç hırsızlık iddiası

Alanya'da, bir dondurma salonu sahibi, bir süre yanında çalışan kişinin, kendisine ait ''Dondurma Tarifleri'' kitabını çaldığını iddia ederek polise başvurdu.


Cep telefonu ile beyin kanseri arasındaki ilişki Sağlık/Kadın Cep telefonu ile beyin kanseri arasındaki ilişki

Güney Florida Üniversitesi Moffitt Kanser Araştırmalar Merkezi'nden Prof. Dr. David Fenstermacher, cep telefonu kullanımının beyin kanserine neden olduğuna ilişkin herhangi bir bulgu olmadığını söyledi.


3 aydan uzun süren bel ağrısına dikkat Sağlık/Kadın 3 aydan uzun süren bel ağrısına dikkat

Yavaş başlangıçlı olan, şiddeti azalıp artabilen, uyuşma ve güç kaybına neden olan, ters bir hareket sonucu ortaya çıkmayan ve 3 aydan fazla süren bel ağrısının, iltihaplı bel romatizması hastalığının habercisi olabileceği belirtildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...