Pazar, 20 Ekim 2019
2. Dünya Savaşı’ndan kalma toplu mezar bulundu 2. Dünya Savaşı’ndan kalma toplu mezar bulundu

Polonya’da 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bir toplu mezar bulundu. Mezarın Sovyet ordularının Berlin’e yürüyüşü sırasında kaybolan bin 800 Alman’a ait olduğu sanılıyor.


Gazze saldırıları 18. gününde: 900’den fazla ölü Gazze saldırıları 18. gününde: 900’den fazla ölü

Gazze saldırılarının 18. gününde hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı bine yaklaştı. İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Eşkenazi ise, askerlerinin Hamas’a önemli zarar verdiklerini, daha da fazlası için saldırıya devam edeceklerini söyledi.


Microsoft'un yeni işletim sistemine büyük ilgi Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft'un yeni işletim sistemine büyük ilgi

Microsoft şirketi, yeni işletim sistemi Windows 7'yi indirmek isteyenlerin gösterdiği büyük ilgi üzerine web sitesinin çökmesinin ardından yeni sunucular ekleyerek indirmeleri yeniden başlattı.


50 bin diyaliz hastası böbrek bekliyor Sağlık/Kadın 50 bin diyaliz hastası böbrek bekliyor

Türkiye'de hayatlarını diyaliz makinelerine bağlı sürdüren yaklaşık 50 bin hasta, yaşamını organ bağışı ümidiyle sürdürüyor.


7 saatten az uyku soğuk algınlığı riskini artırıyor Sağlık/Kadın 7 saatten az uyku soğuk algınlığı riskini artırıyor

Günde 7 saatten az uyumanın soğuk algınlığı riskini artırdığı bildirildi. Carnegie Mellon Üniversitesi'nden bir ekip, bu kişilerde soğuk algınlığı riskinin, gecede 8 saat veya daha fazla uyuyanlara nazaran 3 kat fazla olduğunu saptadı.


AKSA ve Yeni Turizm Teşvik Yasası’na tepki Siyaset AKSA ve Yeni Turizm Teşvik Yasası’na tepki

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Sözcüsü Avukat Abit Küçükarslan, tüm yetkilileri Anayasaya uymaya, yasaları uygulamaya ve kamu vicdanını rahatlatacak girişimlerde bulunmaya çağırdıklarını söyledi.


Hastaneye giderken direksiyon başında kalp krizi geçirip öldü Manavgat Hastaneye giderken direksiyon başında kalp krizi geçirip öldü

Manavgat'ta rahatsızlanması üzerine otomobiliyle hastaneye giderken yolda kalp krizi geçiren bir kişi öldü.


Büyükşehir Belediyesi’den dilenci operasyonu Güncel Büyükşehir Belediyesi’den dilenci operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda dilencilik yaptığı belirlenen 28 kişi yakalandı.


Taciz iddiasında bulunulan öğretmen açığa alındı Güncel Taciz iddiasında bulunulan öğretmen açığa alındı

Antalya'daki bir ilköğretim okulunda kız öğrencileri taciz ettiği iddia edilen öğretmen açığa alınırken, konuyu incelemek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müfettiş görevlendirildi.


Muratpaşa Belediyesi’nden “temiz-sürdürülebilir çevre” Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden “temiz-sürdürülebilir çevre”

Üreterek uyguladığı projelerde; gelecek kuşaklara sağlıklı ve kaliteli bir çevre bırakmayı amaç edinen Muratpaşa Belediyesi; temiz bir çevre için de gerekli çalışmaları yürütüyor.


 “Adaylarımız birlikteliği, seçim sürecinde de gösterecekler” Siyaset “Adaylarımız birlikteliği, seçim sürecinde de gösterecekler”

CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci, “Artık son dönemece girdik. Bugüne kadar sürdürdüğümüz birlik ve beraberliğimizi adaylar belirlendikten sonra da sürdürmeliyiz. Aday adaylarımız bugün sergiledikleri olağanüstü birlikteliği, seçim sürecinde de göstereceklerdir” dedi.


Kaleiçi sessiz, esnaf dertli Güncel Kaleiçi sessiz, esnaf dertli

Antalya’nın tarihi simgelerinden Kaleiçi’nde dükkânı olan esnaflar belki de en durgun günlerini yaşıyorlar. Adeta yaprak kıpırdamayan Kaleiçi’nde yollar da ve turist alışveriş yerlerinde adeta inle cin top oynuyor.


Taşocağına Başpınar köylülerinden protesto Korkuteli Taşocağına Başpınar köylülerinden protesto

Korkuteli'ye bağlı Başpınar Köyü, beldelerinde peş peşe açılmaya başlanan taş ve maden ocaklarını protesto etmeye hazırlanıyorlar.


AKP’den MHP’ye Siyaset AKP’den MHP’ye

Antalya Büyükşehir meclis üyesi ve AKP’de uzun süredir faaliyet sürdüren İsmail Erten, Muratpaşa belediye başkan adaylığına getirilmemesi üzerine MHP’ye geçti.


“Gazze’deki katliam ABD’nin emriyle gerçekleştirilmiştir” Siyaset “Gazze’deki katliam ABD’nin emriyle gerçekleştirilmiştir”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Antalya Şubesi ,ADD, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, TÜRK İŞ, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği, Tabib Odası, Biz Kaç Kişiyiz Derneği, CHP, ve TGB’nin ortaklaşa düzenlediği Gazze’deki İsrail katliamını kınama toplantısı, Kışlahan önünde yapıldı


Enerjide dışa bağımlılığın çözümü; Isı yalıtımı Ekonomi/Turizm Enerjide dışa bağımlılığın çözümü; Isı yalıtımı

Ülke gündemini meşgul eden, vatandaşı zor durumda bırakan doğal gaz zamlarından sonra Türkiye yeni bir sorunla daha karşı karşıya kaldı: Doğal gaz kesintisi


Öner:“Anlayışla karşılıyorum” Siyaset Öner:“Anlayışla karşılıyorum”

AK Parti'den yerel seçimler için yeniden aday gösterilmeyen Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, ''Kurucular kurulu üyesi olduğum partimin Kepez'le ilgili aldığı kararı anlayışla karşılıyorum'' dedi.


Esnaf ve sanatkara 5 müjde Ekonomi/Turizm Esnaf ve sanatkara 5 müjde

AESOB Başkanı Orhan Tolunay, bu yıl içerisinde esnaf ve sanatkarı rahatlatacak 5 önemli çalışmanın bakanlıklar tarafından yapıldığını söyledi.


ATMED atağa kalktı Güncel ATMED atağa kalktı

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Mezunları Derneği (ATMED) yeni yönetim kurulunu seçti. The Marmara Oteli’nde gerçekleşen genel kurul toplantısında yeni dönem dernek başkanı Levent Çetin olarak belirlendi.


“Dünyada milyonlarca insan verem yüzünden ölüyor” Sağlık/Kadın “Dünyada milyonlarca insan verem yüzünden ölüyor”

Özel Antalya Yaşam Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Uslu, 6–12 Ocak Verem Haftasıyla ilgili yaptığı açıklamasında Dünyada verem hastalığının tedavisinin mümkün olmasına rağmen en çok ölüme yol açan hastalık olduğunu söyledi.


BES’den YÖK’ün projesine destek BES’den YÖK’ün projesine destek

YÖK, “Okuldan atılmayı ve affı ortadan kaldıracak proje hazırlıyor” BES, YÖK’ün projesine destek verdiğini kaydederek, “Öğrenci istediği zaman okuldan ayrılıp, istediği zaman geri dönebilmelidir” dedi.


DP'nin Isparta Belediye Başkan adayı Mehmet Aybatılı Siyaset DP'nin Isparta Belediye Başkan adayı Mehmet Aybatılı

Demokrat Parti, Türkiye'nin dört bir yanında adaylarını açıklamaya devam ediyor.


Aşure Günü’ne yoğun ilgi Güncel Aşure Günü’ne yoğun ilgi

Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Dernekleri antalya Şubesi tarafından, Antalya Cemevi’nde düzenlenen Aşure Günü’ne gerek siyasi partilerden gerekse de halktan yoğun bir katılım oldu.


Evcilmen’den Güzelbağ ve Ermenek’e tapu müjdesi Güncel Evcilmen’den Güzelbağ ve Ermenek’e tapu müjdesi

Görev ve sorumluluk alanında yer alan ve mülkiyet sorunu yaşanan mahallelerdeki tapu sıkıntılarını tek tek çözen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen; Güzeloba ile Ermenek Mahalleleri’ne de müjdeyi verdi.


En çok şikayet kredi kartlarından En çok şikayet kredi kartlarından

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi 2008 yılında en çok şikayet ve uyuşmazlıkların yaşandığı hususlar hakkında bilgi verdi şikayetlerin neler olduğunu açıkladı.


Hedef Süper Lig Spor Hedef Süper Lig

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, süper lige çıkmayı hedefliyor.


Kurtulmuş: “Siyasiler davaya müdahale etmemeli” Siyaset Kurtulmuş: “Siyasiler davaya müdahale etmemeli”

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Elazığ’da Ergenekon Davası ile ilgili konuştu: “Karanlığa karışmış kim varsa açığa çıkarılmalı…”


Saran’dan Akıncıoğlu’na eleştiri Spor Saran’dan Akıncıoğlu’na eleştiri

Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nun kendisi hakkında kamuoyunda çıkan açıklamalarına cevap verdi. “Herhalde Hasan Bey, bir yerlerden icazet alıp hareket ediyor" diye konuştu.


Galatasaraylı futbocular soruları yanıtladı Spor Galatasaraylı futbocular soruları yanıtladı

Antalya'da kamp yapan Galatasaraylı futbolculardan Milan Baros, Ayhan Akman, Morgan De Sanctis ve Barış Özbek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Salon okçuluk şampiyonası sona erdi Spor Salon okçuluk şampiyonası sona erdi

Türkiye Büyükler ve Gençler Salon Okçuluk Şampiyonası, Aksaray'da sona erdi.


Demre’den Ceylanpınar’a gönül köprüsü Demre Demre’den Ceylanpınar’a gönül köprüsü

Demre'deki bir anaokulunda düzenlenen kermesten elde edilen gelirle alınan yardım malzemeleri, Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı ''Gönül Köprüsü'' projesi çerçevesinde Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki bir ilköğretim okulunun ana sınıfı öğrencilerine gönderildi.


Galatasaray’ın Antalya kampı sürüyor Spor Galatasaray’ın Antalya kampı sürüyor

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Galatasaray, bu sabah hafif bir antrenman yaptı.


Güvenli Gıda Üretimi için eğitim seferberliği Güncel Güvenli Gıda Üretimi için eğitim seferberliği

Antalya Tarım Müdürlüğü, güvenli ve sağlıklı gıda üretmek için üretici ve zirai ilaç bayilerine yönelik eğitim seferberliği başlattı.


Turkcell Süper Lig’de 17. Hafta Programı Spor Turkcell Süper Lig’de 17. Hafta Programı

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında zirveyi ilgilendiren karşılaşma, 25 Ocak Pazar günü saat 19.00'da FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak.


Epidural Anestezinin risklerinin abartıldığı ortaya çıktı Sağlık/Kadın Epidural Anestezinin risklerinin abartıldığı ortaya çıktı

Epidural anestezi nedeniyle kalıcı hasar olasılığının kadınlarda en kötü ihtimalle 80 binde, daha iyi bir yaklaşımla ise 300 binde bir olduğu, çocuklar için de benzer rakamların geçerli olduğu belirtildi.


Kriz, tur fiyatlarını düşürdü Kriz, tur fiyatlarını düşürdü

Ekonomik kriz nedeniyle Kurban Bayramı ve yılbaşından umduğu tatil talebini bulamayan turizmciler, çareyi sömestr için tur fiyatlarını düşürmekte buldu.


Gazipaşa Lisesi’nde kupa sevinci Spor Gazipaşa Lisesi’nde kupa sevinci

Gazipaşa Lisesi Voleybol Takımı, Antalya Liselerarası Voleybol İl Birinciliği'nde üçüncü oldu.


Taşlıca Köyü’nde köy konağı yapılıyor Akseki Taşlıca Köyü’nde köy konağı yapılıyor

Akseki'ye bağlı Taşlıca köyünde köy konağı yapımına başlandı.


Gökbük Köy Muhtarlığı’ndan Aşure Günü Finike Gökbük Köy Muhtarlığı’ndan Aşure Günü

Finike'ye bağlı Gökbük köyü muhtarlığı tarafından aşure günü düzenlendi.


Isparta turizme yönelecek Isparta turizme yönelecek

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Isparta'nın turizm pastasından daha çok pay alması gerektiğini belirterek, ''Turistleri bölgeye çekmek için cazip ortamlar yaratılması lazım'' dedi.


Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemler Sağlık/Kadın Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemler

TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi, kış aylarında kombi, şofben ve sobadan sızan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkat etmesi gereken konulara ilişkin önlemler listesi hazırladı.


“Yargı organlarımız,kimseyi sindirmek için hareket etmez” Siyaset “Yargı organlarımız,kimseyi sindirmek için hareket etmez”

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, ''Yargı organlarımız, hakim ve savcılarımız, kimseyi sindirmek için hareket etmez''dedi.


İsrail saldırıları Alanya’da protesto edildi Alanya İsrail saldırıları Alanya’da protesto edildi

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, Alanya'da düzenlenen mitingle protesto edildi.


AKP Kumluca’da üç beldede temayül yoklaması Kumluca AKP Kumluca’da üç beldede temayül yoklaması

AK Parti Kumluca İlçe Teşkilatı, ilçeye bağlı üç belde belediye başkan aday adaylarını belirlemek üzere temayül yoklaması gerçekleştirdi.


AKP Akseki’de 6 beldenin temayül yoklaması yapıldı Akseki AKP Akseki’de 6 beldenin temayül yoklaması yapıldı

AK Parti Akseki ilçesindeki 6 beldenin belediye başkan aday adayları için temayül yoklaması yaptı.


Kumluca’da tarih konferansı Kumluca Kumluca’da tarih konferansı

Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarındaki siyasi olayların kasıtlı olarak yanlış anlatıldığını savundu.


Serik Hali’nin acı günü Serik Serik Hali’nin acı günü

Antalya'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Serik Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Süleyman Mert, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.


Kaş’ta turistler pazardan takı alıyor Kaş Kaş’ta turistler pazardan takı alıyor

Kaş'ta tatil yapan yabancı turistler alışverişte en çok el sanatları ürünleri ile takıları tercih ediyor.


Yabancılar Türk yemeklerini öğreniyor Alanya Yabancılar Türk yemeklerini öğreniyor

Alanya'da yaşayan yabancılar, Türk yemekleri hazırlama kursu alıyor.


Alanya’da organize suç operasyonu Alanya Alanya’da organize suç operasyonu

Alanya'da zorla çek-senet tahsilatı yaptıkları ileri sürülen 1'i kadın 15 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.


Kardeşinin parmağını tahrayla kopardı Finike Kardeşinin parmağını tahrayla kopardı

Finike'de 6 yaşındaki bir çocuğun, 4 yaşındaki kardeşinin parmağını tahrayla kopardığı bildirildi.


Yazışma hatası, mahkemeden döndü Güncel Yazışma hatası, mahkemeden döndü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Sağlık Bakanlığı arasındaki yazışmada yapılan hata nedeniyle görevinden uzaklaştırılan uzman doktor, Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin teşvikiyle üniversite ve Sağlık Bakanlığına dava açarak görevine döndü.


İlkokul 3. sınıf öğrencilerinden “Çocuk Hakları” dergisi Kemer İlkokul 3. sınıf öğrencilerinden “Çocuk Hakları” dergisi

Kemer’de bulunan Hacı Hafize Saygan İlköğretim Okulu 3/B Sınıfı öğrencileri kendi imkânları ile “Çocuk Hakları” dergisi hazırladılar.


Yeşilay’dan İTO’ya teşekkür plaketi Yeşilay’dan İTO’ya teşekkür plaketi

Yeşilay’ın ortaöğretim kurumlarında yaptığı eğitim programlarına çözüm ortaklığı yapan, destek olan İTO’ya Yeşilay tarafından teşekkür plaketi verildi.


Şahin: “Saldırı haklı değil” Şahin: “Saldırı haklı değil”

ATİK-DEiK Başkanı Aziz Şahin İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıları kınadıklarını bildirdi


“Denizler Geleceğimizdir” Güncel “Denizler Geleceğimizdir”

Antalya Koleji Lise 12. sınıf öğrencilerinden Nihan Güneş, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın, 26. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlemiş olduğu “Denizler Geleceğimizdir” konulu Ortaöğretim Okulları Arası Ödüllü Resim Yarışması’nda, mansiyon ödülü kazandı.


1 metrelik köpekbalığı görenleri şaşırttı Kemer 1 metrelik köpekbalığı görenleri şaşırttı

Kemer pazarında Karadeniz Balıkçılık satışa sunulan ve Akdeniz’de dün yakalanarak satışa sunulan 1 mt.lik köpekbalığı görenleri şaşırtıyor.


Başkan Şeker Pazar ziyaretinde… Kemer Başkan Şeker Pazar ziyaretinde…

Kemer Belediye Başkanı ve Ak Parti Kemer İlçe Başkan Adayı Hasan Şeker, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Yaman ve Parti üyeleri ile birlikte Kemer sebze pazarına bir ziyaret gerçekleştirdi.


Şeker: “Durmak yok, hizmete devam” Kemer Şeker: “Durmak yok, hizmete devam”

Ak Parti 29 Mart yerel seçimleri için adaylarını yurt çapında bir bir açıklarken, heyecan bu hafta sonu Antalya’daydı. Daha önce Büyükşehir Belediyesi adayını Menderes Türel olarak açıklayan Ak Parti kurmayları, Cam Piramitte İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladılar.


Ali Güneş: “Kazanmalıydık” Spor Ali Güneş: “Kazanmalıydık”

Alanyaspor Teknik Direktörü Ali Güneş, bir çok gol pozisyonu buldukları maçta Manisaspor`la berabere kaldıkları için üzgün olduklarını söyledi.


Siyaset "Türkiye, korku istasyonuna çevrilmemeli"

Sabah Gazetesi Bölge Müdürü Ersin Ramoğlu'nu ziyaret eden, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Park etme stresi ortadan kalkıyor Otomotiv Park etme stresi ortadan kalkıyor

Dünyanın önde gelen otomotiv teknolojileri tedarikçilerinden Bosch’un park destek sistemi, park stresini ortadan kaldırıyor.


YURTKUR'a başvuran öğrencilere ek süre YURTKUR'a başvuran öğrencilere ek süre

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) burs, öğrenim ve katkı kredisi taahhüt senetlerini zamanında teslim etmeyen öğrenciler için tanınan ek süre bugün başladı.


İnternet oyunlarından vergi sıkı takibe alınıyor Ekonomi/Turizm İnternet oyunlarından vergi sıkı takibe alınıyor

Türkiye'de aylık milyonlarca dolar ciroya ulaşan özellikle yurt dışı kaynaklı internet oyunlarının vergilendirilmesi konusunda yeni bir adım atıldı.


Anne karnındaki bebeğe otizm testi Sağlık/Kadın Anne karnındaki bebeğe otizm testi

İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi'nden bir grup bilim adamının yaptığı araştırma sonucunda geliştirilen yöntemle anne karnındaki bebeğe otizm testinin yapılmasının olası hale geldiği bildirildi.


Türkiye'ye büyük onur! Spor Türkiye'ye büyük onur!

FIFA, Türkiye'yi, Ermenistan ile 2008 yılı içinde oynanan Dünya Kupası Eleme Grubu maçında barışa yönelik girişimleri nedeniyle Dünya Fair Play Ödülü'ne layık gördü.


Cennet gibi adada 25 bin dolar maaşla iş Cennet gibi adada 25 bin dolar maaşla iş

Avustralyalı turizmciler, 6 ayda 150 bin dolar ücretle cennet gibi bir adaya “bekçi” arıyor.


Kevin Costner'dan anlamlı jest Kevin Costner'dan anlamlı jest

THY’nin reklam filmi için Türkiye’ye gelen Oscar’lı aktör Kevin Costner, “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazılı bir şapkayla basın mensuplarının karşısına çıktı ve bu söz için “Güzel bir deyiş” dedi.


Gece uykusunu ihmal etmeyin Sağlık/Kadın Gece uykusunu ihmal etmeyin

Doç. Dr. Ünal Şahin, gece 5 saat ve daha az uyuyanların damarlarında kireçlenme riskinin arttığını, bunun da beraberinde kalp hastalıkları riskini getirdiğini söyledi.


Çocuklarını izlemek isteyene GPS dadı Teknoloji/Bilim/İnternet Çocuklarını izlemek isteyene GPS dadı

Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES’te bir firma, çocuklar için geliştirilmiş küresel yer belirleme sistemine (GPS) sahip kol saati tanıttı.


Kosta Rika'da deprem yolu yuttu Kosta Rika'da deprem yolu yuttu

Kosta Rika’da geçen perşembe günü meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 30 olarak açıklandı. Depremin ardından 10 kilometrelik bir yol toprak altında kaldı. Enkazın altında onlarca araba olduğu belirtiliyor.


Endonezya’da feribot battı: 6 ölü, 200 kayıp Endonezya’da feribot battı: 6 ölü, 200 kayıp

Endonezya’nın doğusunda dün batan feribotta 6 kişinin öldüğü, şimdiye kadar 20 kişinin kurtarıldığı, ancak hala 200’den fazla kişinin kayıp olduğu bildirildi.


Numara taşımaya yeni düzenleme Teknoloji/Bilim/İnternet Numara taşımaya yeni düzenleme

Numara taşınabilirliği uygulaması başladığı günden itibaren beklenenin üzerinde taleple karşılaştı. Aboneye numarasını istediği operatöre taşıma özgürlüğü getiren uygulama suistimalleri de beraberinde getirdi.


“Ergenekon olayı dönecek,AKP iktidarını vuracaktır” Siyaset “Ergenekon olayı dönecek,AKP iktidarını vuracaktır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, ''Bu Ergenekon olayı da dönecektir, onu kendi siyasal amacına uygun olarak kullanan AKP iktidarını vuracaktır'' dedi.


Saadet’ten DP’ye “Refahyol” teklifi Siyaset Saadet’ten DP’ye “Refahyol” teklifi

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş'ın, Demokrat Parti'ye Muratpaşa seçimleri için ittifak önerdiği öğrenildi.


ANSİAD 2008 ödülleri sahiplerini buldu Güncel ANSİAD 2008 ödülleri sahiplerini buldu

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) yılın başarılı, işadamı, gazetecisi ve sanatçısı ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.


Sosyalist Parti’nin Antalya Örgütü açıldı Siyaset Sosyalist Parti’nin Antalya Örgütü açıldı

Sosyalist Parti’nin Antalya İl Örgütü dün yapılan törenle açılışı yapıldı. Açılışa sendika yöneticileri, aydın sanatçılar basın emekçileri ve mahalle halkı katıldı.


Ceylan : “Öncelikli dert işsizlik” Siyaset Ceylan : “Öncelikli dert işsizlik”

CHP Kepez aday adaylarından turizmci iş adamı Şükrü Ceylan Aşure Günü etkinliğine katıldı. Aşure dağıtan kadınlarla sohbet eden Ceylan “Alevilerin ‘birlik ve dirlik’ sloganının, Kepez’in sosyal yaşamına rehber olması gerektiğini söyledi.


Para koleksiyonerlerinin yeni TL yarışı Ekonomi/Turizm Para koleksiyonerlerinin yeni TL yarışı

Para koleksiyonerleri, yılbaşında tedavüle sunulan Türk Lirası ile tedavülden kalkan son YTL'leri toplamak için seferber oldu.


Ak Parti adaylarını açıkladı Siyaset Ak Parti adaylarını açıkladı

Ak Parti Antalya İl Teşkilatı, merkez ve ilçe belediye başkan adayları ile şok yarattı. Antalya’da Ak Parti’nin kurucusu olan Erdal Öner Kepez’den aday gösterilmezken, Muratpaşa için aday adaylığı müracaatı yapmayan Orhan Tolunay Muratpaşa Belediye Başkan adayı gösterilerek herkesi şaşırttı


“Antalya’yı yeniden Antalya yapmaya geliyorum” Siyaset “Antalya’yı yeniden Antalya yapmaya geliyorum”

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ''Antalya'yı Dubai, Barselona yapma iddiasıyla gelmiyorum. Her geçen gün ayağımızın altından kayan Antalya'yı yeniden Antalya yapma için geliyorum'' dedi.


İşadamlarından Evcilmen temennisi: Güncel İşadamlarından Evcilmen temennisi: "İnşallah tekrar seçilirsiniz"

ANSİAD üyesi işadamlarının kahvaltı konuğu olan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, çalışmalarını hedeflerini anlattı. İşadamları, Başkan Evcilmen’e ‘İnşaallah bir dönem daha seçilirsiniz temennimiz bu’ dedi.


Kızıltoprak Katlı Pazarı’nın temeli atılıyor Güncel Kızıltoprak Katlı Pazarı’nın temeli atılıyor

Muratpaşa Belediyesi, sokak pazarcılığını ortadan kaldırmak, vatandaşların daha modern ve hijyenik ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla başlattığı katlı pazar uygulamasına Kızıltoprak Mahallesi’nde devam ediyor.


Galatasaray’ın Antalya kampı sürüyor Spor Galatasaray’ın Antalya kampı sürüyor

Galatasaray'ın Antalya kampı devam ediyor. Devre arası kamp çalışmaları ve TRT Radyospor Cup'a katılmak için Antalya'da bulunan sarı-kırmızılı ekip, bu sabah Mardan Spor Tesisleri'nde, yaklaşık 45 dakika süren bir idman yaptı.


Kemer’de satranç heyecanı Kemer Kemer’de satranç heyecanı

17 Ocak'ta sona erecek şampiyonaya, aralarında Yunanistan, Slovenya, Fransa, Mısır, İtalya, Bosna Hersek'in de yer aldığı 17 ülkeden 40 sporcunun katıldığı bildirildi.


Demre’de develer okul yararına güreşti Demre Demre’de develer okul yararına güreşti

Demre'ye bağlı Beymelek beldesinde Saz ve Beymelek İlköğretim Okulları yararına deve güreşleri düzenlendi.


MHP’nin İbradı Belediye Başkan adayı Zeliha Daşıyıcı İbradı MHP’nin İbradı Belediye Başkan adayı Zeliha Daşıyıcı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İbradı Belediye Başkan adayını Zeliha Daşıyıcı olarak belirledi.


Beşiktaş Antalya’da kamp yapacak Spor Beşiktaş Antalya’da kamp yapacak

Beşiktaş, devre arası hazırlıkları çalışmalarını sürdüreceği Antalya'ya geldi.


Türkiye: 0 Slovakya: 3 Spor Türkiye: 0 Slovakya: 3

Alanya'da devam eden Avrupa Yıldız Bayanlar Voleybol Şampiyonası Eleme Grubunda Türkiye, Slovakya'ya 3-0 yenildi.


RTÜK Başkanı Akman Alanya’da Alanya RTÜK Başkanı Akman Alanya’da

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, isteyen yerel ve bölgesel televizyonların lehçe yayın süresini uzatmak için çalışma başlattıklarını bildirdi.


Bursaspor:1 Werder Bremen:0 Spor Bursaspor:1 Werder Bremen:0

TRT Radyospor Cup Turnuvası kapsamında Bursaspor, Alman takımı Werder Bremen'i 1-0 yendi.


“Antrenör ve salon voleybolcuları plaja yönlendirilmeli” Alanya “Antrenör ve salon voleybolcuları plaja yönlendirilmeli”

Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, plaj voleybolunda başarılı olabilmek için antrenörlerin ve salon voleybolcularının plaja yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.


Özdilek: Spor Özdilek:"İyi bir çizgi yakaladık "

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı sonrası "Her geçen hafta ve her geçen maç kendimizi geliştiriyoruz. İyi bir çizgi yakaladık" dedi.


Alevi Bektaşi Dernekleri aşure dağıttı Güncel Alevi Bektaşi Dernekleri aşure dağıttı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi ve Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şubesi tarafından Yavuz Özcan Parkında aşure dağıtıldı.


Kerbela Şehitleri anılıyor Elmalı Kerbela Şehitleri anılıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Alevi toplumunun inancına ve isteklerine saygılı olunması gerektiğini belirterek, ''Alevi toplumunun isteklerini dışlayarak, onları asimile ederek bir yere varamayız'' dedi.


Ngwenya bir günlüğüne Spor Ngwenya bir günlüğüne

Geçtiğimiz hafta Teknik Direktör Mehmet Özdilek tarafından gönderilen Zimbabweli futbolcu Joseph Ngwenya bir maçlığına geri döndü.


Büyükşehir farklı yenildi: 103-74 Spor Büyükşehir farklı yenildi: 103-74

Beko Basketbol Ligi'nin 14. haftasında lider Efes Pilsen, deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 29 sayı farkla 103-74 mağlup etti.


Akrep kupada “devam” dedi Spor Akrep kupada “devam” dedi

Fortis Türkiye Kupası 4. hafta maçında Antalyaspor, Gaziantep B.Bld. Spor'u 3-0 yendi.


Marmaris Belediyesi Gençlikspor Antalya’da  kampta Spor Marmaris Belediyesi Gençlikspor Antalya’da kampta

TFF İkinci Lig 2. Klasman Grubu'nda mücadele eden Marmaris Belediyesi Gençlikspor, devre arası kamp çalışmalarını Antalya'da sürdürüyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...