Perşembe, 17 Ekim 2019
Tekirova sanatın merkezi olacak Kemer Tekirova sanatın merkezi olacak

Antalya’nın turistik beldelerinden Tekirova, kültür ve sanat merkezi olma yolunda ilerliyor.


Ilıca'da neler oluyor? Güncel Ilıca'da neler oluyor?

Yaklaşık 10 yıldır Ilıca Belediyesi Muhabese Müdürlüğü görevi yapan Kemal Gökalp'in geçtiğimiz pazar akşamı gözaltına alınmasının ardından Ilıca'da iddalar ortalığı karıştırdı.


Yanan ev, su deposundaki suyla söndürüldü Finike Yanan ev, su deposundaki suyla söndürüldü

Finike'ye bağlı Yeşilyurt beldesindeki bir evde çıkan yangın, çatıdaki güneş enerjisi sisteminin deposundan su bırakılarak söndürüldü.


Toroslar’da kar ve bahar bir arada Gazipaşa Toroslar’da kar ve bahar bir arada

Gazipaşa'da havaların bir ara ılımanlaşmasıyla açan badem ağacı çiçekleri, ardından gelen kar ve dolu yüzünden zarar gördü.


Kılıç, 114 yaşındaki Ümmü Çayır’ı ziyaret etti Aksu Kılıç, 114 yaşındaki Ümmü Çayır’ı ziyaret etti

AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç, seçim çalışmaları sırasında gördüğü 114 yaşındaki Ümmü Çayır'ı evinde ziyaret etti.


Demre’de bahardan kalma günler yaşanıyor Demre Demre’de bahardan kalma günler yaşanıyor

Demre’de kırları saran bahar çiçekleri, Toros Dağları’nın zirvesindeki karla tezat oluşturuyor.


Çelik’ten Şahin’e cevap Siyaset Çelik’ten Şahin’e cevap

Adalet Bakanı Şahin’in Varsak’taki açıklamasına MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Kemal Çelik’ten cevap gecikmedi.


KUTSO, Aytekin ile “devam” dedi Kumluca KUTSO, Aytekin ile “devam” dedi

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) başkanlığına Alaaddin Aytekin yeniden seçildi.


ALTSO’da proje ve hedefler belirlendi Alanya ALTSO’da proje ve hedefler belirlendi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO), yeni çalışma döneminde yapılacak orta ve uzun vadeli projeleriyle hedefleri belirlendi.


Esnafın sorunlarını dinlediler Siyaset Esnafın sorunlarını dinlediler

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, partisinin Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay ve Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten ile birlikte toptancı hali esnafını ziyaret etti.


Kaş balıkçı barınağı ilave rıhtım inşaatı tamamlandı Kaş Kaş balıkçı barınağı ilave rıhtım inşaatı tamamlandı

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer yaptığı açıklamada, ihale usulü yaptırılan Kaş Balıkçı Barınağı İlave Rıhtım İnşaatının tamamlanarak, belediyeye teslim edildiğini söyledi.


ATSO Meclisi’nin veda gecesi Güncel ATSO Meclisi’nin veda gecesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 2005-2009 dönemi Meclis Üyeleri, Sheraton Otel’de düzenlenen veda yemeğinde bir araya geldi. Geceye ATSO’nun “Onur Üyesi” Antalya İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan da katıldı.


Efes Pilsen Turizm Eğitimleri yeni elçiler için Antalya’da Güncel Efes Pilsen Turizm Eğitimleri yeni elçiler için Antalya’da

Turizm potansiyeli yüksek olan bölgelerde turizm sektörünün geliştirilmesi ve sektöre nitelikli eleman kazandırılması amacıyla, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile yürütülen ücretsiz Efes Pilsen Turizm Eğitimleri Antalya iliyle devam ediyor.


Muratpaşa Emniyet Müdürü’nden Borsa’ya ziyaret Güncel Muratpaşa Emniyet Müdürü’nden Borsa’ya ziyaret

Muratpaşa Emniyet Müdürü Hakan Kaan Tekne ve Muratpaşa bölgesinde görevli karakol amirleri Antalya Ticaret Borsasını ziyaret etti.


Konur aday olamadı Siyaset Konur aday olamadı

AK Parti Belek Belediye Başkan Adayı ve Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’in en büyük rakibi CHP Adayı Muhammet Konur’un adaylığı 2 ayrı partiden merkez yoklamasına katıldığı için iptal edildi.


Muratpaşa 325. Parkı’nı açıyor Güncel Muratpaşa 325. Parkı’nı açıyor

Muratpaşa Belediyesi’nce Kırcami bölgesinde çok kısa bir sürede yapılan ve bölgenin çehresini değiştiren 15 bin metrekarelik dev park, Salı günü açılıyor.


Cirit’ten köy ziyaretleri Aksu Cirit’ten köy ziyaretleri

CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Mehmet Cirit ve CHP Aksu Meclis üye adayları ile birlikte dün Kundu bölgesindeki köyleri gezdi.


Çelik: “Döşemealtı’nda değişim başlayacak” Döşemealtı Çelik: “Döşemealtı’nda değişim başlayacak”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, partisinin Döşemealtı adayı Sami Küçükbaşkan ile gerçekleştirdiği Döşemealtı pazaryeri ve esnaf ziyaretinde Döşemealtı’nda yeniliklerin başlayacağını söyledi.


Biz Kaç Kişiyiz Derneği’nden Evcilmen’e destek Güncel Biz Kaç Kişiyiz Derneği’nden Evcilmen’e destek

Görevde bulunduğu 10 yıl süresince halktan hiç kopmadan her fırsatta onlarla birlikte olan Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen; 29 Mart’taki seçimler öncesi gittiği her yerde büyük destek görüyor.


Başkan Evcilmen’in hızına yetişmek zor Güncel Başkan Evcilmen’in hızına yetişmek zor

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, çalışmalarını artan tempoda sürdürürken, beraberindekiler mahalle ziyaretlerinde hızına yetişmekte zorlanıyor. Başkan Evcilmen’e en çok Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki caddelerdeki yol ve kaldırımların bakımsızlığı şikayet ediliyor


Antalyalı Süper Gençler şampiyon Spor Antalyalı Süper Gençler şampiyon

Deplasmanlı Süper Gençler Ligi (DSGL) İzmir A Grubu’nda mücadele eden Antalyaspor DSGL Takımı 34 puanla şampiyon oldu. Sedat Öztokmak ve Süleyman Toksöz’ün çalıştırdığı Antalyasporlu süper gençler, 18 haftanın sonunda ligi lider bitirdi.


Rehberler zirveye çıktı Güncel Rehberler zirveye çıktı

Antalya Rehberler Odası 20 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıktı. Teleferik ile karlı bölgeye ulaşan rehberlere Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş ile İbrahim Hayrullah Sun da eşlik etti.


Kepez Kefalet Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi Güncel Kepez Kefalet Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi 2009 Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı.


Melli: “Akaydın’ın kefiliyiz” Siyaset Melli: “Akaydın’ın kefiliyiz”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın, seçildiği takdirde Antalya’ya kazandıracakları projeleri kamuoyuna tanıttı.


Şeker: “Yalanlara inanmayın” Kemer Şeker: “Yalanlara inanmayın”

Kemer Belediye Başkanı olan ve Ak Partinin 29 Mart yerel seçimlerinde tekrar Kemer için Belediye Başkanı adayı olan Hasan Şeker seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.


DSP’li ev sahibiyle CHP’li kiracısının seçim yarışı Manavgat DSP’li ev sahibiyle CHP’li kiracısının seçim yarışı

Manavgat'a bağlı Kızılot Beldesi’nde 29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için partiler çalışmalarını sürdürüyor. Kızılot Beldesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ile Demokratik Sol Parti arasında yaşanan siyasi reakbetteki incelik ve nezaket ise görenleri şaşırtıyor.


Kemer’de Halk Ekmek satışları başladı Kemer Kemer’de Halk Ekmek satışları başladı

Kemer Belediyesi tarafından Kuzdere, Arslanbucak ve Merkez Mahallerine yerleştirilen Ekmek büfelerinde Halk Ekmek satışları başladı.


Cirit’ten Kılıç’a sitem Aksu Cirit’ten Kılıç’a sitem

CHP Aksu Belediye Başkan adayı Mehmet Cirit, Güzelyurt İncik mahallesinde karşılaştığı AKP Aksu Adayı Burhan Kılıç’a sitem etti. Bazı gazetelerde çıkan “Cirit ailesinden Kılıç’a destek” haberlerinin doğru olmadığını söyledi.


“Kriz nedeniyle sendikalı 25 bin kişi işten çıkarıldı” Güncel “Kriz nedeniyle sendikalı 25 bin kişi işten çıkarıldı”

Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Türk-İş'in hazırladığı ekonomik raporların, ekonomik krizin boyutunun çok daha büyük olduğunu ortaya koyduğunu belirterek ''Birçok iş kolunda, sendikalı işçilerden kriz nedeniyle yaklaşık 25 bin kişinin işten çıkarıldığını'' bildirdi.


“Rehberler sokağa bırakılmış çocuk muamelesi görüyor” Güncel “Rehberler sokağa bırakılmış çocuk muamelesi görüyor”

Antalya Rehberler Esnaf Odası (ARO) Başkanı Osman Özbuldu, Türkiye'ye gelen turist sayısında büyük artış olmasına rağmen, Türkiye'nin sahip olduğu turizm potansiyeline paralel bir gelir patlaması yaşanmadığını söyledi.


Akdeniz Üniversitesi iş peşine düştü Güncel Akdeniz Üniversitesi iş peşine düştü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ), kendi mezunları ile Antalya, Burdur ve Isparta'daki iş arayanları iş dünyasıyla buluşturmak için bir dizi çalışma başlattı.


Manavgat Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli yenilenecek Manavgat Manavgat Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli yenilenecek

Manavgat Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi yanında uzun zamandır atıl durumda bulunan uygulama oteli yeni deprem yönetmeliği doğrultusunda yenileniyor.


“Vergi yükü nedeniyle halkın geliri düşük kalıyor” Ekonomi/Turizm “Vergi yükü nedeniyle halkın geliri düşük kalıyor”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, vergi yükü nedeniyle halkın gelirinin düşük kaldığını vurgulayarak, ''Bugün asgari ücretle yaşamak mümkün değildir. Bu işsizlik ve bu gelir dağılımı ile sosyal barış sağlanamaz'' dedi.


Yaş meyve sebze ihracatında artış Ekonomi/Turizm Yaş meyve sebze ihracatında artış

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birliği (AYMSİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Antalya'dan son 50 günde 50 milyon dolarlık yaş meyve sebze ihracatı yapıldığını bildirildi.


Üniversiteli turizmciler genç kuşakları eğitiyor Güncel Üniversiteli turizmciler genç kuşakları eğitiyor

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Mezunları Derneği (ATMED), turizm öğrencilerine yönelik, ''İş Yaşamına Uyum Semineri'' düzenledi.


Uysal: “29 Mart’ta yerel idareyi alacağız” Alanya Uysal: “29 Mart’ta yerel idareyi alacağız”

Demokrat Parti (DP) Alanya İlçe Başkanı Yaşar Uysal, ''29 Martta yerel idareyi alacağız'' dedi.


 “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” elemeleri Elmalı’da yapıldı Elmalı “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” elemeleri Elmalı’da yapıldı

Elmalı'da ''Kadın Çiftçiler Yarışıyor'' bilgi yarışması düzenlendi.


Sipahioğlu projelerini açıkladı Alanya Sipahioğlu projelerini açıkladı

Anavatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Sipahioğlu, seçilmesi durumunda üçüncü 5 yılında yapacağı hizmetleri ve projelerini anlattı.


Siyasi partilerin ilçe başkanlarından Kaymakam’a ziyaret Finike Siyasi partilerin ilçe başkanlarından Kaymakam’a ziyaret

Finike'de siyasi partilerin ilçe başkanları, Kaymakam Gökhan Görgülüarslan'ı ziyaret etti.


Uçuruma yuvarlanan otomobilde can pazarı Güncel Uçuruma yuvarlanan otomobilde can pazarı

Antalya'da, uçuruma yuvarlanan otomobilde bulunan ve ikisi ağır yaralı üç kişi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.


Otel mutfağında yangın Güncel Otel mutfağında yangın

Antalya'da bir otelin mutfağında çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.


Kültür turlarında erken rezervasyon fırsatı Güncel Kültür turlarında erken rezervasyon fırsatı

Hey Travel Trends şirketi, Anadolu'nun kültürel açıdan zengin mekanlarını gezmek isteyenlere nakit ödeme yüzde 25 iroidim yapacak.


Domates üreticisi fidede kandırıldığını iddia etti Demre Domates üreticisi fidede kandırıldığını iddia etti

Demre'de ''petrus'' adı verilen salkım domatesi yetiştiren bir çiftçi, bu yıl fide konusunda kandırıldıklarını iddia etti.


Alanya’ya sanal tur Alanya Alanya’ya sanal tur

Alanya, ''www.alanya360.com'' adresli internet sitesi aracılığıyla sanal olarak da ziyaret edilebilecek.


Salatalıkta yeni bir tür Demre Salatalıkta yeni bir tür

Demre Ziraat Odası Başkanı Ramazan Açıkgöz, yeni bir tür olan silor salatalığının pazar sorunu olmadığını bildirdi.


Majesty Otel zinciri büyüme kararı aldı Ekonomi/Turizm Majesty Otel zinciri büyüme kararı aldı

Majesty Otel Zinciri Genel Koordinatörü Volkan Şimşek, ekonomik krize rağmen Türk turizmine güvendiklerini, bu nedenle büyüme kararı aldıklarını söyledi.


Gölcü: “İlçenin su problemi çözülecek” Akseki Gölcü: “İlçenin su problemi çözülecek”

CHP Akseki Belediye Başkan adayı Mehmet Gölcü, projelerini, altyapı, sosyal belediyecilik, ekonomi, çevre, kültür-sanat-eğitim, spor ve üst yapı olmak üzere yedi ana başlığa ayırdığı söyledi.


Kumluca Fenerbahçeliler Derneği kuruldu Kumluca Kumluca Fenerbahçeliler Derneği kuruldu

Kumluca'da yaklaşık iki ay önce çalışmaları başlatılan ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nden izin beklenen ''Kumluca Fenerbahçe'liler Derneği'' için Fenerbahçe Spor Kulübü'nden beklenen izin alındı.


Sanayi Esnafından Cirit’e destek Aksu Sanayi Esnafından Cirit’e destek

Aksu Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Mehmet Cirit, sanayi esnafından yoğun ilgi gördü.


Başaran: “Zoru başaracağız” Siyaset Başaran: “Zoru başaracağız”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, belediye ve il genel meclisi üye adaylarının kesinleşmesinin ardından birlik ve beraberlik yemeği verdi. Başaran, “Hepimiz bir aileyiz. Birlikte zoru başaracağız” dedi.


Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Mayıs’ta Kültür/Sanat Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Mayıs’ta

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (Lara Sandland 2009) Mayıs ayında Lara plajında başlayacak. 5 heykeltıraşın yaklaşık 25 günlük çalışmayla bin tona yakın kum kullanarak yapacağı Çin ejderhası ise Guinness Rekorlar Kitabı'na aday olacak.


Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ünlü eserleri seslendirecek Kültür/Sanat Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ünlü eserleri seslendirecek

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, 27 Şubatta Francesco Carotenuto yönetiminde ünlü eserleri seslendirecek.


MHP Muratpaşa adayları yemekte buluştu Güncel MHP Muratpaşa adayları yemekte buluştu

MHP Muratpaşa İlçe teşkilatı, il genel meclisi üyesi adayları ve Muratpaşa belediye meclisi üyesi adaylarını dayanışma yemeğinde buluşturdu.


Ak Parti Manavgat il teşkilatında 3 kişi istifa etti Manavgat Ak Parti Manavgat il teşkilatında 3 kişi istifa etti

Antalya İl Genel Meclisi üyesi AK Parti'li Mehmet Ali Torun, Adem Topal ve Manavgat belediye başkan aday adayı olan Mehmet Nurettin Kalelioğlu, partilerinden istifa ettiğini açıkladı.


“Sarı Gelin’i izleyen çocuklar, psikolojik travma yaşadı” Güncel “Sarı Gelin’i izleyen çocuklar, psikolojik travma yaşadı”

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığınca ilköğretim okullarında izletilmesi için dağıtılan, 1915 olaylarını anlatan ''Sarı Gelin'' adlı belgeselin öğrenciler üzerinde olumsuz etki yarattığını öne sürdü.


NATO'nun bilgilerini Türk kriptosu koruyacak Teknoloji/Bilim/İnternet NATO'nun bilgilerini Türk kriptosu koruyacak

NATO'ya, tüm testlerinden başarıyla geçen kendi alanındaki tek kripto cihazı ''Güvenli USB Bellek Cihazı''dan (SIR) 600 adet gönderilecek.


Karbondioksit avcısı başarısız oldu Teknoloji/Bilim/İnternet Karbondioksit avcısı başarısız oldu

Amerikan Havacılık ve Uzay Kurumu'nun (NASA), sera etkisine yol açan gazları incelemek için fırlattığı "CO2 avcısı" lakaplı uydu yörüngeye yerleştirilemedi.


Bakoyanni'den Türkiye'ye AB desteği Bakoyanni'den Türkiye'ye AB desteği

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliğinin "kilit önemde" olduğunu ve Yunanistan'ın buna tam destek verdiğini söyledi.


İran için kritik gün İran için kritik gün

İran'ın ilk nükleer santralinin yarın test üretimine başlayacağı bildirildi.


Şeker hastaları obeziteye bağlı olarak artıyor Sağlık/Kadın Şeker hastaları obeziteye bağlı olarak artıyor

İngiltere'de şeker hastalığı vakalarının artan obeziteye bağlı olarak hızla arttığı bielirtildi. Uzmanlar, ortaya çıkan tablonun, ülkede toplum sağlığını tehdit eden bir "saatli bombanın" varlığına işaret olarak kabul edilmesi gerektiği uyarısında bulundu.


Hapı çiğneyerek içmek zehirleyebiliyor Sağlık/Kadın Hapı çiğneyerek içmek zehirleyebiliyor

Yutularak alınması gereken bazı haplar çiğnendiğinde, içindeki etken madde vücuda hızlı yayılıyor, bu da yan etkilere, hatta zehirlenmelere neden olabiliyor.


Öğretmen atamaları yarın yapılacak Öğretmen atamaları yarın yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, yarın 8 bin 285 öğretmen atayacak.


Laboratuvarda diş üretme yolunda önemli adım Teknoloji/Bilim/İnternet Laboratuvarda diş üretme yolunda önemli adım

Bilim adamları, laboratuvar ortamında diş geliştirmenin yolunu bulduklarını düşünüyorlar. ABD'nin Oregon Eyalet Üniversitesinden araştırmacılar, doğal olarak yeniden çıkmayan dişin dış katmanı minenin gelişiminden sorumlu genin yerini tespit ettiklerini açıkladılar.


Kadın beyni güzellikleri daha iyi değerlendiriyor Sağlık/Kadın Kadın beyni güzellikleri daha iyi değerlendiriyor

Kadınların güzellikleri erkeklerden daha iyi değerlendirdiği belirlendi. Bilim adamları, erkeklerin güzel görüntüleri beyinlerinin sadece bir tarafıyla algıladıklarını, kadınların ise güzel bir şey gördüklerinde beyinlerinin her iki tarafını da kullandıklarını belirttiler.


Yumurta tansiyonu düşürmede yardımcı Sağlık/Kadın Yumurta tansiyonu düşürmede yardımcı

Güne yumurta yiyerek başlamanın tansiyonu düşürmeye yardımcı olabildiği bildirildi.


Sedef hastalığıyla ilgili genler belirlendi Sağlık/Kadın Sedef hastalığıyla ilgili genler belirlendi

İngiltere'deki Nottingham Üniversitesinden genetik uzmanlarının yaptığı, İspanya, İtalya, Hollanda ve İngiltere'den 2.831 kişinin katıldığı araştırma, LCE3B ve LCE3C genlerinin büyük oranda sedef hastalığıyla bağlantılı olduğunu gösterdi.


Öfke, öldürüyor Sağlık/Kadın Öfke, öldürüyor

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, öfke nöbetleri ve diğer şiddetli heyecanlar, kalbi zayıf bazı kişilerde ölüme yol açabilecek kalp aritmisine neden olma riskini büyük ölçüde artırıyor.


Kesin aday listeleri 1 Martta ilan edilecek Siyaset Kesin aday listeleri 1 Martta ilan edilecek

29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adaylarla ilgili kesin listeler il ve ilçe seçim kurullarınca 1 Mart Pazar günü ilan edilecek.


“Türkiye’de 135 bin öğretmen açığı var” “Türkiye’de 135 bin öğretmen açığı var”

Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, Türkiye'de 135 bin öğretmen açığı olduğunu tespit ettiklerini söyledi.


Ormanlara teknolojik “hafiyeler” yerleştirilecek Ormanlara teknolojik “hafiyeler” yerleştirilecek

Orman Genel Müdürlüğünce geliştirilen yazılımla ilk etapta hassas bölgelere kurulacak sistem sayesinde, toz bulutu ile dumanın bile ayırt edilebileceği, böylelikle yangına müdahale süresinin kısaltılacağı bildirildi.


13. Altın Portakal Şiir Ödülü Kemal Özer’in Kültür/Sanat 13. Altın Portakal Şiir Ödülü Kemal Özer’in

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl on ikincisi gerçekleştirilen Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu’nda, geçen yıl “Bana Düşlerini Anlat” adlı eseriyle Altın Portakal Şiir Ödülü’ne değer görülen Cevat Çapan’ın şiirinin temel izlekleri irdelendi.


Erten’den “tenis düellosu” daveti Siyaset Erten’den “tenis düellosu” daveti

MHP Muratpaşa Adayı İsmail Erten, seçim yoğunluğuna rağmen ne işinden, ne spordan taviz vermiyor. Erten, “Oynamayı bilen varsa rakiplerimle tenis maçı yapabilirim. Hodri Meydan” diyor.


Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri’nin kar keyfi Güncel Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri’nin kar keyfi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi tarafından düzenlenen Saklıkent pikniğinde, Antalya’da ki sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile aileleri gönüllerince eğlendiler.


Kışın da yazlık sebze tüketebilirsiniz Sağlık/Kadın Kışın da yazlık sebze tüketebilirsiniz

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Gezgin, ilaç ve hormon denetimlerinin artması nedeniyle domates, salatalık, biber, patlıcan gibi yazlık sebzelerin kışın tüketilmesinde sağlık riskinin giderek azaldığını söyledi.


Hastaların yarısı doktorlardan şikayetçi Sağlık/Kadın Hastaların yarısı doktorlardan şikayetçi

Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre, geçen yıl hasta hakları birimlerine başvuranların yüzde 51’i doktorlardan şikayetçi oldu. En fazla başvuruyu kamu çalışanları yaparken, erkekler kadınlara göre sağlık hizmetlerinden daha fazla şikayet etti.


Kriz CeBIT fuarını da vurdu Teknoloji/Bilim/İnternet Kriz CeBIT fuarını da vurdu

Küresel ekonomik kriz nedeniyle, Almanya’nın Hannover kentinde 3-8 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan bilişim fuarı CeBIT’e katılacak şirketlerin sayısında büyük ölçüde düşüş olduğu bildirildi.


Nurettin Tursun esnafın sorunlarını dinledi Siyaset Nurettin Tursun esnafın sorunlarını dinledi

CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Nurettin Tursun ve Belediye Meclis Üyesi Adayları esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Oda ve Borsa aidatlarında gecikme zamlarına af çıktı Güncel Oda ve Borsa aidatlarında gecikme zamlarına af çıktı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin girişimleri üzerine yapılan yasal düzenleme ile oda ve borsaların aidat borçlarında gecikme zamlarına af getirildi.


CHP Kepez adayları bilgilendirildi Siyaset CHP Kepez adayları bilgilendirildi

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran’ın Kepez projeleri hakkında belediye ve il genel meclis üyesi adayları bilgilendirildi.


Çelik: “Ocaklara izin yok” Siyaset Çelik: “Ocaklara izin yok”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Doyran’a taş ve kum ocaklarını sokmayacaklarını bildirdi. Çelik ayrıca Saklıkent ile bölge halkının ilişkilerini geliştireceğini söyledi


Tabip Odası’ndan “hastane” tepkisi Güncel Tabip Odası’ndan “hastane” tepkisi

Antalya Tabip Odası, Antalya Devlet Hastanesi'nin, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dönüştürülmesine tepki göstererek, hastane önünde basın açıklaması yaptı.


Erten: “Açık Pazar dönemini bitireceğiz” Siyaset Erten: “Açık Pazar dönemini bitireceğiz”

MHP Muratpaşa Adayı İsmail Erten, oluşturacakları çok amaçlı pazaryerleri ile halkı alışveriş merkezi yerine pazaryerlerine çekeceklerini ve Antalya’da açık Pazar dönemini bitireceklerini söyledi.


Evcilmen’e soruşturma açıldı Siyaset Evcilmen’e soruşturma açıldı

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş’ın suç duyurusu üzerine Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen hakkında Antalya Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma açıldığı öğrenildi.


Ahatlı’ya spor temalı park Güncel Ahatlı’ya spor temalı park

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Vakıflarla ilgili mülkiyet sorununu çözdüğü, ilk sıcak asfaltını yaptığı Ahatlı Mahallesi’ne, şimdi de 3 dönümlük spor temalı bir park kazandırıyor.


Tolunay’dan vaat yağmuru Siyaset Tolunay’dan vaat yağmuru

AK Parti Muratpaşa Belediyesi Başkan Adayı Orhan Tolunay, Dedeman Otel’de düzenlenen muhteşem bir organizasyonla seçim startını verdi.


Varsak’a CHP Çıkarması Siyaset Varsak’a CHP Çıkarması

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile birlikte Varsak’ı ziyaret etti. Yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Varsak’e gelen CHP adaylarını coşkulu bir kalabalık karşıladı.


Emek: ‘Antalya’yı kurtaracağız’ Siyaset Emek: ‘Antalya’yı kurtaracağız’

Kafkas Derneği’ni Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Akaydın’la birlikte ziyaret eden CHP Antalya Milletvekili Emek; “Antalya’yı kurtarmak için Evcilmen ve Akaydın’a sahip çıkalım” dedi.


Kadınlardan Atay’a tam destek Siyaset Kadınlardan Atay’a tam destek

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay’ı seçim bürosunda ziyaret eden Kepez’li bayanlar seçim çalışmalarında Atay’a tam destek vereceklerini söyledi


Başaran’a çocuk ilgisi Siyaset Başaran’a çocuk ilgisi

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran seçim çalışmaları sırasında çocuklarında kalbini kazandı. Ziyaretleri sırasında cep telefonuyla fotoğraflarını çeken çocuklar Başaran’ dan oyun alanları istiyorlar..


Hekimlerden, meslektaşlarının dövülmesine tepki Hekimlerden, meslektaşlarının dövülmesine tepki

Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Doktor Dilek Argon’un geçen ay başhekim tarafından darp edilmesinin ardından dövülen doktorun eşi Doktor Andaç Argon da dün Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevi başındayken hasta yakınlarınca dövüldü.


Antalyaspor’lu oyuncular öğrencilerle buluştu Spor Antalyaspor’lu oyuncular öğrencilerle buluştu

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, futbolculardan Ömer Çatkıç ve Yalçın Ayhan Akev Koleji’ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.


Büyükşehir’de kupa için İzmir’de Spor Büyükşehir’de kupa için İzmir’de

Teknosa’nın ana sponsorluğunda İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Teknosa Türkiye Kupası’nda Antalya’yı temsil edecek olan Antalya Büyükşehir Belediye Bugün saat 17.00’de Galatasaray Cafe Crown ile karşı karşıya gelecek.


Hagi’nin takımı Kumluca’ya rakip Spor Hagi’nin takımı Kumluca’ya rakip

Galatasaray’ın eski futbolcusu Gheorge Hagi’nin Romanya Üçüncü Ligde mücadele eden takımı, Kumluca Belediyespor ile bir hazırlık maçı yaptı.


Yanan meşaleye ceza geldi Spor Yanan meşaleye ceza geldi

Antalyaspor’un Denizlispor ve Galatasaray ile oynadığı maçlarda tribünlerde yakılan meşalelerden kulübe ceza gelirken bundan sonraki oynanacak maçlarda da meşale yakılırsa cezanın katlanacağı belirtildi.


Kupa Öner’e Spor Kupa Öner’e

Kepez Belediyesporlu Buğra Yücel, 52 kiloda 2. olduğu Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyonası’nın en teknik boksörü seçildi. Yücel, kupa sevincini Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ile paylaştı.


Asker adaylarına Başkan yolluğu Güncel Asker adaylarına Başkan yolluğu

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran asker uğurlamasına katıldı. Gençleri kutlayan Başaran, asker adaylarına yolluk verdi.


Türel ve Tütüncü Sakarya Parkı’nda esnafla biraraya geldi Siyaset Türel ve Tütüncü Sakarya Parkı’nda esnafla biraraya geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, raylı sistem için Yeşilırmak caddesinden Varsak Belediyesi'ne kadar olan güzergahta çalışma yaptıklarını bildirdi.


Zümrütova Mahallesi Muhtarevi tamamlandı Güncel Zümrütova Mahallesi Muhtarevi tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Muhtar Evi” projesi, Zümrütova Mahallesi ile devam ediyor. Başkan Evcilmen, Muhtarevi’nin anahtarını, Mahalle Muhtarı Kemal Ağan’a teslim etti.


Evcilmen sevgisi Güzelbağ’ı salladı Güncel Evcilmen sevgisi Güzelbağ’ı salladı

Yaşlı bir yurttaş; Güzelbağ Mahallesi’nde mahallelilerin Evcilmen’e, her konuda sorunlarını aktarmasını; “Buraya sizin dışınızda bir belediye başkanı gelmedi. Başkanım ne mutlu size Antalya’nın sahibi olmuşsunuz. Herkes her derdini size anlatıyor” diye yorumladı


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...