Cuma, 18 Ekim 2019
Makyajlı S80 görücüye çıkıyor Otomotiv Makyajlı S80 görücüye çıkıyor

Volvo, önümüzdeki ay düzenlenecek Cenevre Motor Show'da S80 sedan modelinin makyajlı yeni versiyonunu tanıtacağını duyurdu. Güncellenen bu model şirketin daha önceden tanıtımını yaptığı XC60 crossover ve S60 konsept gibi birtakım yenilikleri beraberinde getiriyor.


Yakıttan tasarrufun püf noktaları Ekonomi/Turizm Yakıttan tasarrufun püf noktaları

Motorlu araç sürücülerinin vites geçişlerini optimize etmeleri, yumuşak sürüş tarzını benimsenmeleri, hızlanmalarını kontrol altında tutmaları halinde hem yakıt tüketimini hem de çevreye olumsuz etkileri azaltabilecekleri belirtiliyor.


Sanat kokan Tekirova Kemer Sanat kokan Tekirova

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Yusuf Üras Tekirova Belediyesi tarafından üç ay önce faaliyete geçirilen ve sanatın merkezi olan Tekirova Sanat Merkezini ziyaret etti.


Başkan Şeker Erkal ailesinin kahvaltısına katıldı Kemer Başkan Şeker Erkal ailesinin kahvaltısına katıldı

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker seçim çalışmalarını dur durak bilmeden sürdürüyor. Hemen hemen her gün 100’lerce aileye konuk olan Başkan Şeker yine bir sabah kahvaltısında bu kez eşi Fethiye Şeker ile birlikte Erkal ailesinin verdiği kahvaltıya katıldı.


Antalya Barosu’nun acı günü Güncel Antalya Barosu’nun acı günü

Antalya Barosu avukatlarından Hasan Hüseyin Coşkun astım rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirdi.


“Erdoğan Kahya ile Günün Yorumu” Güncel “Erdoğan Kahya ile Günün Yorumu”

Gazeteci- Yazar Erdoğan Kahya uydudan yayın yapan Akdeniz TV’de Gözde Baranoğlu’nun sunduğu ana haber bülteninin ardından Günün Yorumunu yapmaya başladı


AİDS Kongresi Antalya’da yapılacak Güncel AİDS Kongresi Antalya’da yapılacak

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (Klimik) tarafından düzenlenen ve AIDS'in tedavisiyle ilgili yeni gelişmelerin ele alınacağı 14. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi, 25-29 Martta Antalya'da yapılacak.


Daşıyıcı ev ziyaretlerinde İbradı Daşıyıcı ev ziyaretlerinde

Milliyetçi Hareket Partisi İbradı'nın tek bayan belediye başkan adayı Zeliha Daşıyıcı, ilçedeki evleri ziyaret ederek, kadınlarla bir araya geliyor.


Vatandaşların su konusundaki tutumu araştırılacak Güncel Vatandaşların su konusundaki tutumu araştırılacak

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ziraat Fakültesi, Antalya, Adana ve Hatay'da bin 965 haneye giderek bölge halkının suyla ilgili tercihlerini belirleyecek.


Gastronomi Sanatsal Etkinlikleri Sempozyumu Güncel Gastronomi Sanatsal Etkinlikleri Sempozyumu

Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, Alanya Meslek Yüksekokulu, Gastronomi Platformu Yiyecek - İçecek Yöneticileri Derneği ile ortaklaşa düzenlenen ''3. Ulusal Gastronomi Sempozyumu ve Sanatsal Etkinlikler'' sempozyumu 17-18 Nisan 2009 tarihlerinde Antalya'da yapılacak.


Kimya ve Moleküler Bilimler ve Teknolojileri Toplantısı Güncel Kimya ve Moleküler Bilimler ve Teknolojileri Toplantısı

Bilimsel ve Teknik Araştırma Avrupa İşbirliği Örgütü (COST) tarafından düzenlenen ''Kimya ve Moleküler Bilimler ve Teknolojileri Komite Toplantısı'' 2-3 Mart tarihlerinde Antalya'da yapılacak.


GTI 2009 Türkiye Yaz Kataloğu’nu çıkardı Güncel GTI 2009 Türkiye Yaz Kataloğu’nu çıkardı

Kayıgrup Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsa Görgülü, 2009 Türkiye yaz kataloğunu çıkardıklarını söyledi.


Güçlü hafızanın anahtarı yeterli uyku Sağlık/Kadın Güçlü hafızanın anahtarı yeterli uyku

Yeterli uyku alınmaması durumunda kişinin bellek, dil becerisi ile bilişsel fonksiyonların işlevlerinde bozulma meydana geldiği bildirildi.


Sürekli krampa karşı magnezyum desteği Sağlık/Kadın Sürekli krampa karşı magnezyum desteği

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faik Altıntaş, sürekli krampın normal olmadığını belirterek, ''Bir insana her gün kramp giriyorsa, kandaki magnezyum eksikliğine bakıp, magnezyum desteği vermek gerekir'' dedi.


Süper Loto'da devir sayısına sınır Süper Loto'da devir sayısına sınır

Milli Piyango idaresi, 11 haftalık devir sonrasında büyük ikramiyenin 30 milyon lirayı aşması beklenen Süper Loto'da devre sınır getirmeye hazırlanıyor.


Maden suyunun bilinmeyen faydaları Sağlık/Kadın Maden suyunun bilinmeyen faydaları

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Uluslararası Tıbbi Hidroloji ve Klimatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, spordan önce ve sonra içilen maden suyunun, vücudun su kaybını önlediğini bildirdi.


Finikeli çiftçilere ücretsiz zeytin fidanı Finike Finikeli çiftçilere ücretsiz zeytin fidanı

Finike Ziraat Odası çiftçilere ücretsiz zeytin fidanı dağıttı.


Türk araştırmacılardan yeni nesil hepatit aşısı Sağlık/Kadın Türk araştırmacılardan yeni nesil hepatit aşısı

Hacettepe Üniversitesi'nden (HÜ) kimya ve tıp araştırmacıları, Türkiye'de her yıl 100 bin yeni vakanın görüldüğü hepatit hastalığından korunmak için yeni bir aşı yöntemi geliştirdi.


Sektörün gözünden 2009 turizmi Güncel Sektörün gözünden 2009 turizmi

Turizmciler, Türkiye'ye gelen turist sayısının krize rağmen geçen yılın altına düşmeyeceği düşüncesiyle rahatlıyor ama yatırımcıların ''para bulamaması'' düşündürüyor.


Seçim günü saatlere dikkat Seçim günü saatlere dikkat

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması, bu yıl yerel seçimlerin yapılacağı 29 Mart tarihine denk geliyor.


Turizmde en fazla büyüyen pazar Rusya Ekonomi/Turizm Turizmde en fazla büyüyen pazar Rusya

Rusya'dan Türkiye'ye en fazla turist getiren tur operatörlerinden Anex Tur Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, son 5 yılda Rusya pazarının yüzde 200 oranında büyüdüğünü söyledi.


İzcilerden Kaymakam'a ziyaret Akseki İzcilerden Kaymakam'a ziyaret

Akseki Atatürk İlköğretim Okulu İzci Grubu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç ve İzci lideri öğretmen Ersel Günel ile Akseki Kaymakamı Mustafa Kılıç'ı makamında ziyaret ederek destek istediler.


İhracatçılara lojistik ve taşımacılık eğitimi Ekonomi/Turizm İhracatçılara lojistik ve taşımacılık eğitimi

Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) tarafından ihracatçılara ''Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık'' konusunda eğitim verildi.


Denizcilerden eski meclis başkanı'na vefa Ekonomi/Turizm Denizcilerden eski meclis başkanı'na vefa

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi, denizcilik sektörüne ve DTO'ya yaptığı hizmetlerden dolayı eski Meclis Başkanı Hüseyin Seymen'e onur plaketi verdi.


196 Öğretmen göreve başladı Güncel 196 Öğretmen göreve başladı

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya'da 196 öğretmenin göreve başladığını bildirdi.


Avlan Gölü’nün çevre sorunları Meclis’te Siyaset Avlan Gölü’nün çevre sorunları Meclis’te

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na Elmalı yakınlarındaki Avlan Gölü'nde yeterli su toplanamaması nedeniyle oluşan çevre sorunları nedeniyle ne gibi çalışmalar yapıldığını sordu.


Navlun fiyatlarında suni artış Ekonomi/Turizm Navlun fiyatlarında suni artış

Demir çelik sektörü başta olmak üzere stokları eriyen işletmelerin cevher ve ham madde ihtiyaçlarını karşılanması nedeniyle, navlun fiyatlarında yüzde 10 civarında suni bir artış olduğu bildirildi.


“Lara” masaya yatırıldı Güncel “Lara” masaya yatırıldı

Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı Osman Aydın, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2004'ten bu yana Lara'da 13 kez plan değişikliğine yaptığını ve değişiklik için dava açtıklarını söyledi.


Seçme: “Eşitlik ve hak istiyoruz” Güncel Seçme: “Eşitlik ve hak istiyoruz”

Türk Eğitim-Sen Antalya Şubesi Başkanı ve Kamusen İl Temsilcisi Bünyamin Seçme, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) son altı yıldır eğitim çalışanlarına karşı olumsuz baktığını savundu.


Tolunay ve Yılmaz'dan kent konseyine ziyaret Siyaset Tolunay ve Yılmaz'dan kent konseyine ziyaret

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Tolunay ile Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, Kent Konseyi Koordinasyon Kurulu'nu ziyaret ederek projelerini anlattı.


Akaydın esnafın sorunlarını dinledi Siyaset Akaydın esnafın sorunlarını dinledi

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, Döşemealtı Pazar yerinde pazarcı esnafının sorunlarını dinleyerek, Döşemealtı'nı kentle bütünleştirecek şekilde bir sosyal belediyecilik hizmeti vereceklerini söyledi.


MHP Kumluca seçim bürosu açıldı Kumluca MHP Kumluca seçim bürosu açıldı

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) Kumluca ilçesindeki seçim bürosu, Elmalı Belediyesi Mehter Takımının gösterisi eşliğinde açıldı.


Kemer’in yüksek kesimlerine kar yağdı Kemer Kemer’in yüksek kesimlerine kar yağdı

Kemer'e yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Ovacık ve Yayla köylerinde etkili olan yağış sonucu kar kalınlığı yaklaşık 20 santimetreye ulaştı.


Tütüncü,vatandaşın sorunlarını dinledi Siyaset Tütüncü,vatandaşın sorunlarını dinledi

AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi'ni gezerek mahalle sakinlerinin ve esnafın sorunlarını dinledi.


Hasta gibi gelip, parasını gasbetti Alanya Hasta gibi gelip, parasını gasbetti

Alanya’da bir diş hekiminin muayenehanesine gelen kişi, kuru sıkı tabancayla tehdit ettiği doktorun 15 TL ile cep telefonunu gasbetti.


CHP Elmalı’da seçim bürosunu açtı Elmalı CHP Elmalı’da seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Elmalı'daki seçim bürosu Hükümet Caddesi'nde törenle açıldı.


Egemen Bağış, turizmcilerin sorularını cevaplayacak Güncel Egemen Bağış, turizmcilerin sorularını cevaplayacak

Avrupa Birliği Baş Müzakerecisi ve Devlet Bakanı Egemen Bağış, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin (POYD) geleneksel yemeğine katılarak soruları cevaplandıracak.


Polis, kaçan zanlıyı ayağından vurarak yakaladı Güncel Polis, kaçan zanlıyı ayağından vurarak yakaladı

Antalya'da, bir suçtan arandığı için gözaltına alınan ve polise mukavemet göstererek kaçan zanlı, polis tarafından ayağından vurularak yakalandı.


Hiper aktivitenin ilacı satranç Finike Hiper aktivitenin ilacı satranç

Finike Lykya Satranç Kulübü Başkanı Bülent Kontaş, satrançla ilgilenen hiper aktif çocukların zamanla daha dengeli ve dikkatli davranışlar sergilediğini belirtti.


Cirit ziyaretlerini sürdürüyor Aksu Cirit ziyaretlerini sürdürüyor

CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Mehmet Cirit seçim çalışmalarını aralık vermeden sürdürüyor.


Evcilmen, moral depoluyor Sağlık/Kadın Evcilmen, moral depoluyor

Muratpaşa Belelediye Başkanı ve CHP adayı Süleyman Evcilmen, meclis üyesi adayları ile birlikte yaptığı mahalle ve esnaf ziyaretleri ile moral depoluyor.


Can: “Oyum Başaran’a” Siyaset Can: “Oyum Başaran’a”

Kepez’de CHP ve Zeki Başaran’da destek her geçen gün artıyor. Demokrat Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi adayı Mesut Can partisinden ve adaylıktan istifa ederek CHP’ye katıldı. Can, “Oyum Başaran’a” dedi.


Saadet’in sloganı: “Fark var, Saadet var” Siyaset Saadet’in sloganı: “Fark var, Saadet var”

Saadet Partisi’nin yerel seçimler için belirlediği “Fark var Saadet var” sloganı ünlü rap grubu Ceza’nın şarkısını çağrıştırınca gündemde büyük yer buldu.


Tekirova çiçek açtı Kemer Tekirova çiçek açtı

Tekirova belediyesi fen işleri ekiplerince parklarda, kavşaklarda ve yeşil alanlarda yapılan çiçek ekiminden sonra Tekirova çiçek açtı.


Çelik: “Her okula güvenlik kamerası” Siyaset Çelik: “Her okula güvenlik kamerası”

Türk Eğitim-Sen Antalya Şubesi’ni ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, eğitime son derece önem verdiklerini belirterek “Bizim dönemimizde okullara asla uyuşturucu madde sokulmayacak” dedi.


Yılmaz: “Konyaaltı’nın ilacı bizde” Siyaset Yılmaz: “Konyaaltı’nın ilacı bizde”

Ak Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, seçim çalışmalarına oda ve dernek ziyaretleriyle devam etti.


Akıncıoğlu: Spor Akıncıoğlu:"Trabzon'dan puan alacağız"

Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, saha ve seyirci avantajlarını kullanarak Trabzonspor’dan en az bir puan alacaklarını söyledi.


Ali Güneş :“Kazanacak güçteyiz” Spor Ali Güneş :“Kazanacak güçteyiz”

Alanyaspor, Pazar günü Milli Egemenlik Stadyumunda oynayacağı Afyonspor maçını kazanıp üst sıralara doğru tırmanmak istiyor. Takım maçın hazırlıklarını dün Zimbitlik sahasında yaptığı taktik çalışma ile sürdürdü.


Akev'de sağlıklı beslenme sohbeti Güncel Akev'de sağlıklı beslenme sohbeti

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Yeşim Özcan Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluşup düzenli ve sağlıklı beslenme konusunda hayli ilginç bir söyleyişi yaptı.


Erten: “Kadın taksici kente imaj kazandırır” Siyaset Erten: “Kadın taksici kente imaj kazandırır”

MHP Muratpaşa Adayı Erten, kadınların siyasette ne kadar gerekli ise taksicilikte de o kadar gerekli olduğunu söyledi: Turizmin başkentine imaj katkısı yapar.”


Kepez’de Vatandaşlık Hak Sahibi Sözleşmesi Siyaset Kepez’de Vatandaşlık Hak Sahibi Sözleşmesi

Kepezaltı -Santral Mahallesi sakinleri CHP’ adaylarına yoğun ilgi gösterdi. Topluluk salona sığmadı. Başaran ve Akaydın dakikalarca ayakta alkışlandı.


Korkuteli’nin bilardo şampiyonu Yıldırım Korkuteli Korkuteli’nin bilardo şampiyonu Yıldırım

Korkuteli Belediyespor lokalinde gerçekleşen bilardo şampiyonasının finalinde Hasan yıldırım, Enver Çardak’ı yenerek şampiyon oldu. Korkuteli bilardo şampiyonası sonuçlandı.


Antalya Koleji öğrencilerine üniversite tanıtımı Güncel Antalya Koleji öğrencilerine üniversite tanıtımı

Antalya Koleji Lise 11. sınıf öğrencilerine, Işık Üniversitesi Bilgisayar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ercan Solak ve Işık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2. sınıf öğrencisi Dilay Tüzün tarafından, Işık Üniversitesi’ndeki fakülteler, bölümler ve okuldaki kampüs yaşamı tanıtıldı.


“Bağımlı olmak esarettir” “Bağımlı olmak esarettir”

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası’nda düzenlenecek etkinliklerde bağımlılık yapan maddelerin zararlarına dikkat çekilecek.


Calista Luxury Resort Ödüle doymuyor Güncel Calista Luxury Resort Ödüle doymuyor

'A'la Carte All Inclusive' sistemini dünyada ilk kez uygulayan ve açıldığı günden bu güne kalite anlayışını ayrıcalıklı belgelerle ve projelerle taçlandıran Calista Luxury Resort Hotel, yine bir ilke imza attı.


ArkiPARC 2009 Danışma Kurulu ArkiPARC 2009 Danışma Kurulu

Türkiye'nin gayrimenkul, mimarlık ve inşaat sektörlerini tek çatı altında birleştiren en kapsamlı etkinliği olan ArkiPARC'a bu yıl damgasını vuracak konu ise küresel ekonomik kriz.


Erol Güngör makale yarışması sonuçlandı Erol Güngör makale yarışması sonuçlandı

“Kültür Ocağı Vakfı’nın Vefatının 25. yılında Erol Güngör için düzenlediği etkinlikler kapsamında gerçekleştirdiği Yüksek Öğrenim ve Orta Öğrenim düzeyindeki Erol Güngör Makale Yarışması sonuçlandı.”


Ceylan'dan işsizliğe çare Siyaset Ceylan'dan işsizliğe çare

Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Ceylan tüketen aile modelinden üreten aile modeline geçişi anlattı.


2. Akdeniz İş Fırsatları Fuarı açıldı Güncel 2. Akdeniz İş Fırsatları Fuarı açıldı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin istihdam ve sosyal güvenlik anlayışını yeni yüzyılın şartlarına uygun hale getirdiğini bildirdi.


İnsan Hakları Kurulu’na “çay-hamburger” şikayeti Güncel İnsan Hakları Kurulu’na “çay-hamburger” şikayeti

Antalya Havalimanı'ndaki kafeteryalarda çayın 6 TL'ye hamburgerin de 15 TL'ye satıldığı şikayetini değerlendiren İl İnsan Hakları Kurulu, tarifelerin neye göre belirlendiğinin ve onaylandığının araştırılmasına karar verdi.


ANFAŞ HETEX Fuarı açıldı Güncel ANFAŞ HETEX Fuarı açıldı

Anfaş Hetex Sağlık Turizmi, termal, SPA ve wellness, talasso, sağlıklı yaşam, spor, estetik, kişisel bakım destek üniteleri fuarına 85 firma katılıyor.


“Maliye Bakanlığı çalışanlarıyla ne zaman barışacak?” Ekonomi/Turizm “Maliye Bakanlığı çalışanlarıyla ne zaman barışacak?”

Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanı Nuri Ünal, Maliye çalışanlarının her türlü donanımıyla bütün olumsuz şartlara rağmen hizmet vermeyi sürdürdüğünü söyleyerek, ''Maliye Bakanlığı kendi çalışanlarıyla ne zaman barışacak'' dedi.


Böcek, Türel ve Yılmaz’ı eleştirdi Siyaset Böcek, Türel ve Yılmaz’ı eleştirdi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile AK Parti'den Konyaaltı Belediye Başkanlığına aday gösterilen Abdurrahman Yılmaz'ı eleştirdi.


Akaydın: “Kapitülasyon gibi borç alınmış” Siyaset Akaydın: “Kapitülasyon gibi borç alınmış”

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın, belediyenin ASAT ve 8 şirketi hariç 400 milyon ÜL borcu olduğunu bildirdi.


Turizmci “işgalci” damgasından kurtuldu Güncel Turizmci “işgalci” damgasından kurtuldu

Kamuoyunda “Şezlong Yasası” olarak bilinen TCK'nin 154'üncü maddesi gereğince kıyılara yönelik kullanım hakkını da suç gösteren yasada yapılan değişiklikle turizmciler “işgalci” suçlaması ve cezalarından kurtuldular.


“Göçerler’de mezarlık olmaz” Siyaset “Göçerler’de mezarlık olmaz”

CHP Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci Kepez sınırları içindeki Göçerlerde mahalle arasında kalan ormanlık alana mezarlık yapma vaadinde bulunulduğunu anımsatarak, “ Kepez’e çivi bile çakmadılar şimdi orman alanına göz diktiler” dedi.


Evcilmen’i yağmur da durduramadı Siyaset Evcilmen’i yağmur da durduramadı

Seçim çalışmalarına hız kazandıran ve tüm ilçeyi adım adım gezerek herkesle konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen’i yağmur da durduramadı


Başaran ve Evcilmen’e ‘Yörük’ Desteği Siyaset Başaran ve Evcilmen’e ‘Yörük’ Desteği

Antalya Yörükler Derneği’ne yaptıkları ziyarette Süleyman Evcilmen ve Zeki Başaran’a büyük ilgi gösteren dernek üyeleri Evcilmen ve Başaran’a poşu hediye etti.


Melli: “Makyaj iyi ama altı boş” Siyaset Melli: “Makyaj iyi ama altı boş”

Çallı kavşağından sonra Cumhuriyet Meydanı projesi bünyesinde inşa edilen otoparkın girişi de çöktü.. CHP İl Başkanı Ömer Melli “Makyaj iyi ama altı boş. Halkın can ve mal güvenliği tehlikede..” dedi


‘Yolun açık olsun Başkan’ Güncel ‘Yolun açık olsun Başkan’

Kendilerinin her tür sorunları ile ilgilenen Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen’i ağırlayan Fethi Bayçın Huzurevi’nde barınan yaşlılar; “Yolun açık olsun Başkan” dedi


Polisten tiyatroda ders Güncel Polisten tiyatroda ders

Antalya İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan tarafından yazılan “Yarınlara geç kalmadan” adlı oyun AKM Aspendos salonunda sahnelendi.


“Ne sağcıyız, ne solcu, biz Milli Görüşçüyüz” Siyaset “Ne sağcıyız, ne solcu, biz Milli Görüşçüyüz”

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş, ülkemizin sağ-sol ayrımından bıktığını belirterek “Ne sağcıyız ne solcu. Biz Milli Görüşçüyüz” dedi.


Erten’e Seçim Kurulu’ndan “çifte onay” Siyaset Erten’e Seçim Kurulu’ndan “çifte onay”

Tolunay’a“Seçim Kurulu”ndan çifte şok. AKP Adayı Tolunay’ın itirazını reddeden Muratpaşa Seçim Kurulu’ndan sonra İl Seçim Kurulu da Erten’in adaylığı için engel bulunmadığı yönünde karar verdi.


Atay ve Çelik’ten gövde gösterisi Siyaset Atay ve Çelik’ten gövde gösterisi

MHP Kepez İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen Altınova gezisinde vatandaşlar ve esnafları ziyaret eden MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik adeta gövde gösterisi yaptı


Toros’lu öğrenciler, Antalya’nın en iyilerini seçti Güncel Toros’lu öğrenciler, Antalya’nın en iyilerini seçti

Toros Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrenciler, “2008 yılında Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri” seçti. 2090 öğrencisi olan Toros Kurumları okullarının sadece ilköğretim 2. Kademe ve lise öğrencilerinin oylarıyla belirlenen isimler törenle ödüllendirildi.


Güncel "Seçmen kartlarınızı muhtarlıklardan alabilirsiniz"

29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerin seçmen kartları muhtarlıklardan dağıtılmaya başlandı. Seçim Kurulunun takvimine göre 24 Mart Salı günü seçmen kartlarının dağıtımı sona erecek.


Öğrencilerden Başkan Üras’a ziyaret Kemer Öğrencilerden Başkan Üras’a ziyaret

Tekirova Halit Narin İlköğretim Okulu Doğa Proje Grubu öğrenci temsilcileri Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Üras’ı makamında ziyaret etti.


Güney ile Kuzey’in, Ak ile Kara’nın mücadelesi Spor Güney ile Kuzey’in, Ak ile Kara’nın mücadelesi

Akdeniz Bölgesi’nin Süper Lig’de ki tek temsilcisi Antalyaspor ile Karadeniz Bölgesi’nin tek takımı Trabzonspor Türkcell süper Lig’in 22.Haftasında Antalya Atatürk Stadı’nda karşılaşacak. Antalyaspor ve Trabzonspor toplamda 42’nci randevuya çıkacaklar.


Başkan Şeker Kemer Koleji’nde Kemer Başkan Şeker Kemer Koleji’nde

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker eşi Fethiye Şeker ile birlikte Kemer Kolejinde öğle yemeğine katıldı. Öğrenciler ile birlikte yemek yiyen Şeker öğrencilerin yakın ilgisi ile karşılaştı.


Erten: “Muratpaşa’da hizmet eşitliği için geliyoruz” Siyaset Erten: “Muratpaşa’da hizmet eşitliği için geliyoruz”

İsmail Erten, “Vatandaşımız, mevcut yönetimin 10 yıllık süre içinde ilçenin sadece yüzde 20’sine iyi hizmet yapıldığını düşünüyor. İşte bu eşitsizliği biz gidereceğiz. Bizimle, tüm Muratpaşa Türkiye’nin vitrini haline gelmiş olacak” diye konuştu.


Çelik’ten “Antalyaspor ilk 5’te” sözü Spor Çelik’ten “Antalyaspor ilk 5’te” sözü

Futbol Saha Komiserleri Derneği Antalya Şubesi’ni ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Süper Lig’de Antalyaspor’u önce ilk 8’e daha sonra ise ilk 5’e sokacağının sözünü verdi


Halil Üner “Kazanmak zorundayız” Spor Halil Üner “Kazanmak zorundayız”

Cumartesi günü oynayacakları Darüşşafaka Cooper Tires maçında seyirci desteği isteyen Kepez Belediyespor Antrenörü Halil Üner, “Çok zor bir amaç olacak ama bu maçı kazanmak zorundayız.” dedi.


İki taraftara ceza geldi Spor İki taraftara ceza geldi

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu önceki hafta Antalya'da oynanan Antalyaspor-Galatasaray maçına, bir televizyon muhabirinin iki yıl önce kullandığı akreditasyon kartında tahribat yaparak stada girmeye çalışan taraftara bin TL ceza verdi.


Antalya Koleji’nin Minik Basketbolcuları, Yarı Final İkincisi Antalya Koleji’nin Minik Basketbolcuları, Yarı Final İkincisi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Denizli’de düzenlenen İlköğretim Okulları arası Yarı Basketbol Final Birinciliği Müsabakalarında, İlköğretim I. Kademe Kız-Erkek Basketbol Takımı, başarılarıyla göz doldurdular.


Demre'de biber üreticisinin yüzü gülüyor Demre Demre'de biber üreticisinin yüzü gülüyor

Demre'de biber üreticilerinin biber fiyatlarından memnun olduğu bildirildi.


Djiehoua orucu bozacak Spor Djiehoua orucu bozacak

Antalyaspor'un golcü futbolcusu Sergey Pacome Djiehoua, 11 haftadır fileleri havalandıramıyor.


Akrepler çıkış peşinde Spor Akrepler çıkış peşinde

Ligin 8. haftasının ardından teknik direktör değişikliğine giderek, takımın başına getirilen Mehmet Özdilek ile yükselişe geçen Antalyaspor, sahasında oynayacağı Trabzonspor maçı ile tekrar çıkışa geçmek istiyor.


“Krizin faturası halka kesilmesin” Güncel “Krizin faturası halka kesilmesin”

Antalya Vergi Dairesi Başkanı, Mahmut Sütçü ve Grup Müdürleri, “Gelir Haftası” nedeniyle, Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret ettiler.


Abay’dan vatandaşlara 2B uyarısı Siyaset Abay’dan vatandaşlara 2B uyarısı

Körler Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlarla buluşan MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay vatandaşlara 2B konusunda uyarılarda bulundu.


Kumlucalı iş adamları dünyaya açılacak Kumluca Kumlucalı iş adamları dünyaya açılacak

Kumluca İş Adamları Derneği (KİAD) Başkanı İbrahim Aydoğan, Haziran ayında İstanbul'da yapılacak TUSKON Dünya Programı çerçevesinde Kumluca'lı iş adamlarına öncülük edeceğini bildirdi.


Yılmaz, Siteler Mahallesi’nde esnafın sorunlarını dinledi Siyaset Yılmaz, Siteler Mahallesi’nde esnafın sorunlarını dinledi

AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan adayı Abdurrahman Yılmaz, Siteler Mahallesi esnafını ziyaret etti.


Tütüncü Akdeniz Sanayi Sitesi’ni gezdi Siyaset Tütüncü Akdeniz Sanayi Sitesi’ni gezdi

Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'ni ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.


Kılıç’a mahallenin anahtarını teslim ettiler Aksu Kılıç’a mahallenin anahtarını teslim ettiler

AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan adayı Burhan Kılıç, Güzelyurt Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda mahalle sakinleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.


Kumluca'da vergi haftası etkinlikleri Kumluca Kumluca'da vergi haftası etkinlikleri

Kumluca Vergi Dairesi Müdürü Turhan Gürel, vergisini düzenli ödeyen 5 mükellefe takdirname verdi.


Serik'te cinayet Serik Serik'te cinayet

Serik'te dayılarının evlerini pompalı tüfekle basan bir şahıs, bir yeğenini öldürdü, dayısı, yengesi ve bir yeğenini yaraladı


Tarımda biyolojik mücadele ile üretim Demre Tarımda biyolojik mücadele ile üretim

Demre'de turfanda sebze üretiminde yaşanan ilaç kalıntısı sorununu, üretici biyolojik mücadele ile aşmaya çalışıyor.


Turizmde umutlu bekleyiş Güncel Turizmde umutlu bekleyiş

Fame Otelleri Koordinatörü Erkut Kara, Türkiye'nin ''Herşey Dahil''sistemini en iyi uygulayan ülkelerden biri olduğunu belirterek, ''Herşey dahil uygulaması ekonomik kriz döneminde Türkiye için büyük avantaj'' dedi.


Domateste son 10 yılın en kötü dönemi Ekonomi/Turizm Domateste son 10 yılın en kötü dönemi

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (AYMSİB) Başkanı Mustafa Satıcı, domates üretiminde son 10 yılın en kötü dönemi yaşandığını, küresel kriz nedeniyle de Avrupa'da domates fiyatlarının 50 cente kadar düştüğünü bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...