Cumartesi, 7 Aralık 2019
Türel esnafın sorunlarını dinledi Siyaset Türel esnafın sorunlarını dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Menderes Türel, Şarampol Kapalı Yol esnafını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi.


Ataş seçim çalışmalarını sürdürüyor Kemer Ataş seçim çalışmalarını sürdürüyor

CHP Kemer İlçe Başkanı Necati Ataş, seçim çalışmalarının bütün hızıyla sürdüğünü söyledi.


Solargard Akdeniz Şampiyonası'nın ilk günü sona erdi Güncel Solargard Akdeniz Şampiyonası'nın ilk günü sona erdi

Antalya Motorsporları Kulübü'nün düzenlediği ve Kemer Motorsporları Kulübü'nün de desteğiyle gerçekleşen ''Solargard Akdeniz Şampiyonası''nın ilk yarışı olan Otokros yarışları, sona erdi.


Başkan Öner park sözünü tuttu Güncel Başkan Öner park sözünü tuttu

Kepez Belediyesi, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'nde park yapımına başladı.


Özdilek'in 2009 ihracat hedefi Manavgat Özdilek'in 2009 ihracat hedefi

Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, bu yıl 35 milyon dolarlık ihracat hedeflediklerini bildirdi.


Balıkçı teknelerine bahar bakımı Gazipaşa Balıkçı teknelerine bahar bakımı

Gazipaşa'da balıkçılar teknelerini bakıma alırlarken, ilçede faaliyet gösteren balık çiftlikleri de eskiyen ve yırtılan ağlarını onarmaya başladılar.


Kök hücre naklinde kordon kanı Sağlık/Kadın Kök hücre naklinde kordon kanı

Kalıtsal hastalıklar ve bazı kanser türlerinin tedavisinde akraba veya kardeşin kemik iliğinden elde edilen kök hücreyle, akrabalık bağı olmayan kişilerin kordon kanından elde edilen kök hücre naklinin başarı oranının birbirine yakın olduğu bildirildi.


Barut'tan hastane ziyareti Manavgat Barut'tan hastane ziyareti

Chp Side belediye başkan adayı Cengiz Haydar Barut, 14 Mart Tıp bayramı dolayısıyla beldede bulunan hastaneleri ziyaret etti.


Akdeniz güneşinin keyfini The Marmara’da çıkarın Güncel Akdeniz güneşinin keyfini The Marmara’da çıkarın

Dünyanın ilk ve tek dönen oteli unvanına sahip olan The Marmara Antalya, konuklarına keyifli bir 23 Nisan tatili sunuyor.


4 “göz”le beklenen sorular ve cevapları Sağlık/Kadın 4 “göz”le beklenen sorular ve cevapları

Göz sağlığı ve gözlük kullanımı ile ilgili en çok merak edilen soruları Dünyagöz doktorlarından Op. Dr. Haluk Talu yanıtlıyor.


Aksu’da dar gelirliye ‘Mikrokredi’ müjdesi Aksu Aksu’da dar gelirliye ‘Mikrokredi’ müjdesi

Expo Center’de düzenlenen toplantıya katılan AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Aziz Akgül, toplantıya katılan Aksu’lu bayanlara Mikrokredi müjdesi verdi.


Peryön, 2009'un en iyilerini seçiyor Peryön, 2009'un en iyilerini seçiyor

PERYÖN, Türkiye’de bir ilke imza atarak 2008 yılında verdiği, başarılı insan yönetimi uygulamalarının ve proje fikirlerinin ödüllendirildiği “PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri” ile bu sene de insan yönetimi uygulamaları en iyi olan şirketleri seçecek.


Ekonomi/Turizm "Dünya ekonomisi Barter'a yöneldi"

IRTA (Dünya Barter Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, Dünya Barter Birliği’nin bu uyarısının dikkate alınması gerektiğini ve en kısa sürede ülkemiz kanunlarında Barter Sisteminin de Bankalar Kanunu kapsamında olduğu gibi yer alması gerekliliğini savundu.


Metis çağrı merkezinde yeni atama Metis çağrı merkezinde yeni atama

1994 yılından beri müşterilerine yüksek kaliteli ve katma değerli hizmet veren, Türkiye' nin en deneyimli yerel ve bağımsız çağrı merkezlerinden Metis atamalara devam ediyor.


ADEL, Antalya’yı renkleriyle boyuyor Güncel ADEL, Antalya’yı renkleriyle boyuyor

Türkiye’de kırtasiye sektörünün lideri ADEL Kalemcilik, geleneksel kırtasiye ürünleri satış-pazarlama aktivitesi için Anadolu yollarına düştü.


Kemer AK partiden gövde gösterisi Kemer Kemer AK partiden gövde gösterisi

Aslanbucak Mahallesi düğün salonu arkasında Ak Parti meclis Üyesi Adayı Kazım Memati’nin iş ortağı olan Bünyamin Şahin ve Hasan Sezen düzenlenen görkemli bir tören ile Ak Partiye geçtiler.


Bakan Şahin'den marina projesine destek Kemer Bakan Şahin'den marina projesine destek

Kemer Yeni Terminal Binasının açılışımı yapan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Arıcı Kuzdere Mahallesine ardından da Kemer Marinaya gelerek , Marinanın genişletilip ek yapılıp Cruz gemilerinin yanaşacağı proje hakkında bilgiler aldı.


Çelik: “Antalyaspor Basketbol Takımı olacak” Siyaset Çelik: “Antalyaspor Basketbol Takımı olacak”

Antalya ismini her yerde marka yapacağını ifade eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımındaki ‘Büyükşehir’ ismini kaldırarak ‘Antalyaspor Basketbol Takımı’ oluşturacağını söyledi.


Başkanın elini öptü Aksu Başkanın elini öptü

Aksu’nun Fabrikalar Caddesi üzerinde bir açılışta Aksu Belediye Başkan adayı Mehmet Cirit, Saadet Partisi Aksu Belediye Başkan adayı Veli Atik’in elini öptü.


AKP gençlik kolları futbol turnuvası Güncel AKP gençlik kolları futbol turnuvası

Ak Parti Gençlik Kollarının organize ettiği kaynaşma amaçlı halı saha futbol turnuvası sonuçlandı. Hayli heyecanlı görüntülere sahne olan turnuvanın sonunda Atardamarspor şampiyon oldu.


Budak’tan “aidat affı” ve “vadeli çek” uyarısı Güncel Budak’tan “aidat affı” ve “vadeli çek” uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, iş dünyası için büyük önem taşıyan üç konunun, yerel seçimler nedeniyle yeterince gündeme gelmediğini söyledi.


Çelik’ten ‘Büyük Balıkçı Limanı’ sözü Siyaset Çelik’ten ‘Büyük Balıkçı Limanı’ sözü

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Balıkçılığın geliştirilmesi ve balıkçı esnafımızın ihtiyaçlarının karşılanması için “Büyük Balıkçı Limanı” yapacağını söyledi.


“Çamur siyaseti yapmayın” Aksu “Çamur siyaseti yapmayın”

Saadet Partisi Aksu Belediye Başkan adayı ve Çalkaya Belediye Başkanı Veli Atik, Set FM’e konuk oldu. Temiz siyaset çağrısı yapan Başkan Atik, “Dedikodu ile zaman kaybetmeyelim. Gelin çamur siyasetini bırakın. Yaptığınız hizmetleri yada yapacağınız hizmetleri anlatın” şeklinde konuştu


Otel yatırım pazarında değişiklikler Otel yatırım pazarında değişiklikler

Jones Lang LaSalle Hotels’den yapılan açıklamada; EMEA bölgesindeki otel işlem hacminin beş yıl üst üste gösterdiği büyüme trendinin ardından 2008 yılında ekonomik koşulların zorlaşması ve likid olmayan borç pazarlarının etkisiyle %60 düşüşerek 7.8 Milyar Euro’ya gerilediği belirtildi.


“Antalyalı’nın buluşma noktası pazaryerleri olacak” Siyaset “Antalyalı’nın buluşma noktası pazaryerleri olacak”

Erten’den pazaryeri açılımı: “Yapacağımız pazaryerleri tüm bölge halkına hizmet verecek. Pazarlar yine Antalyalının buluşma noktası olacak. 30 Mart sabahı bizim göreve gelmemiz halinde ilçemizde yepyeni bir hizmet anlayışı başlayacak.”


Çelik: “Aksu yeniden planlanacak” Aksu Çelik: “Aksu yeniden planlanacak”

Aksu’yu yeniden planlayacağını ifade eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Aksu’daki Vakıf ve Hazine arazilerini belediye olarak kamulaştıracağını daha sonra ise vatandaşa taksitle satacağını söyledi


Kemer'de görkemli açılış Kemer Kemer'de görkemli açılış

Kemer’de Kemer Belediyesi tarafından hizmete sokulan Kemer’in en büyük yatırımlardan birisi olan ve yap işlet devret modeliyle ihaleye çıkartılarak Likya Petrol’e yaptırılan Kemer Terminali açılışı Adalet Bakanı ve Antalya milletvekili Mehmet Ali Şahin, Antalya milletvekili Abdurahman Arıcı, Kemer Kaymakamı Seddar Yavuz, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Samani ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı.


Emekliden, Antkartlı seçim yatırımına tepki Siyaset Emekliden, Antkartlı seçim yatırımına tepki

Her sorunlarının çözümü için uğraşan ve hep yanlarında olan Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen’e teşekkür eden Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Ekin; yeni antkart uygulaması ile Büyükşehir Belediyesi’nin oy avcılığı yaptığını söyledi


ATSO Meclis Başkanlığı’na Ali Rıza Akıncı seçildi Güncel ATSO Meclis Başkanlığı’na Ali Rıza Akıncı seçildi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı’na Ali Rıza Akıncı seçildi. ATSO Meclis Salonu’nda yapılan seçimlerde başkanlık için Ali Rıza Akıncı ve Nafiz Tanır, Başkan Yardımcılıkları için Yeliz Gül Ege, Ali Bahar, Recai Kırmızıtaş ve Betül Demirok, Divan katipliği için Rıfat Çelik aday oldu.


Minibüsçülerden Tolunay’a büyük ilgi Siyaset Minibüsçülerden Tolunay’a büyük ilgi

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Tolunay, minibüsçüler tarafından kurulan Şehiriçi Minibüsçüler Petrol Ürünleri A.Ş’nin Mali Genel Kurulu’na katıldı.


Ülkücüler tek yumruk Siyaset Ülkücüler tek yumruk

Yerel seçimler öncesinde çalışmalarını yoğunlaştıran MHP adayları Ak Saçlı Ülkücüler Divanı tarafından düzenlenen toplantıda moral depoladı


Kocaemir: “Bayram Gelmiş Bizim Neyimize” Güncel Kocaemir: “Bayram Gelmiş Bizim Neyimize”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi, 14 Mart Tıp/Sağlık Haftası nedeniyle sağlık hizmetlerinin ve sağlık emekçilerinin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir yürüyüş düzenledi.


Erten, “Hepimiz hemşehriyiz” Siyaset Erten, “Hepimiz hemşehriyiz”

Değirmenönü’de Adıyamanlılar Dernek Lokali açılışı ve Malatyalılar Derneği’ni ziyaret eden İsmail Erten, Muratpaşa’nın yapısı gereği tüm Türkiye’nin “hemşehrisi” olduğunu söyledi.


Tütüncü: “Korkunun ecele faydası yok” Siyaset Tütüncü: “Korkunun ecele faydası yok”

AK Parti Kepez İlçe Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Fatih mahallesinde yapılan toplantıda diğer partilere gönderme yaparak “Seçimi kaybedeceklerini anlayınca etekleri tutuştu. Ancak korkunun ecele faydası yoktur” dedi.


Akaydın’dan hayvan dostlarına müjde Siyaset Akaydın’dan hayvan dostlarına müjde

Yerel ikitdarı yeniden belirleyecek ’29 Mart Seçimlerine’ sayılı günler kala siyasetin nabız her geçen gün daha da hızlı atıyor. CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın en güçlü adayı Prof. D Mustafa Akaydın’da çalışmalarını ‘tam gaz’ sürdürüyor.


Siyaset "Devletin verdiğin basın kartını neden kullanmıyorsunuz?"

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Gündemde olan ve yaklaşanı seçimlerde oy verirken TC kimlik numaralı belge isteyen yetkililere seslendi.


Özdilek: Spor Özdilek: "Antalyaspor haklı bir galibiyet aldı"

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalyaspor'un, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında haklı bir galibiyet aldığını söylerken, "Maçın kırılma noktası penaltı pozisyonuydu" dedi.


Başkan Şeker Tıp bayramını kutladı Kemer Başkan Şeker Tıp bayramını kutladı

Kemer Belediye Başkanı olan ve aynı zamanda Ak Parti Kemer Belediye Başkanı adayı olan Hasan Şeker, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kemer’de bulunan hastane ve sağlık kuruluşlarına bir ziyaret gerçekleştirdi. Şeker, sağlık camiasının tıp bayramını kutladı.


Antalya Kolejinde Matematik Festivali Güncel Antalya Kolejinde Matematik Festivali

Antalya Koleji Matematik Bölümü tarafından düzenlenen 1. Matematik Festivali, Antalya ili ve çevresinden, birçok okulun katılımıyla Antalya Kolejinde gerçekleşti.


Yeteneklerini Almanca Sergilediler Güncel Yeteneklerini Almanca Sergilediler

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, düzenledikleri Almanca Günlerinde yeteneklerini Almanca sergilediler.


7’den 77’ye ilgi Aksu 7’den 77’ye ilgi

Saadet Partisi Aksu Belediye Başkan adayı Veli Atik’in toplantıları yoğun ilgiye sahne oluyor. Başkan Atik’in toplantılarını 7’den 77’ye kadar her yaştan vatandaş ilgi ile takip ediyor.


Kepez’den hayata dönüş  89-77 Spor Kepez’den hayata dönüş 89-77

Beko Basketbol Ligi’nde 22.hafta mücadelesine Kepez Belediye sahasında konuk ettiği Banvit’i 89-77 mağlup ederek 7. galibiyetini elde etti.


En “Büyükşehir” Antalya  85-77 Spor En “Büyükşehir” Antalya 85-77

Ligin 22. haftasında Antalya’da oynanan maçı rakibi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 77-85 mağlup eden Antalya Büyükşehir Belediyesi kazandı.


SP ile AKP'nin slogan savaşı Siyaset SP ile AKP'nin slogan savaşı

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş AKP’nin “Sen Muratpaşa’sın Büyük Düşün” sloganına nazire yaparcasına “İyi düşün Muratpaşa. Bir daha düşün Muratpaşa. Cafcaflı sloganlara aldanma. Senin 5 yıllık kayba tahammülün yok. Sağdaki iki aday olan Erten ve Tolunay’ın sana kazandırabileceği hiçbir şey yok. Sağduyunun adresinde Saadet’te buluşalım” dedi.


Eğitim seferberliğine Güncel Eğitim seferberliğine "2 İleri 1 Geri" katkısı

Türk Eğitim Derneği”nin, iyi eğitim görmüş nesiller yetiştirme hedefini sürdürmek ve başarılı ama maddi imkânları yetersiz öğrencilere üniversite eğitimlerinin sonuna kadar burs sağlamak amacıyla başlattığı “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasının Anadolu turnesi, Ankara”nın ardından Antalya”daki gösterimi ile yoluna devam etti.


“Hayatımı bu yola adadım” Siyaset “Hayatımı bu yola adadım”

İşitme Engelliler Derneği’ni ziyaret eden MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay, dernek üyelerine destek sözü verdi. Abay “Hayatımı bu yola adadım. Seçilsem de seçilmesem de engelli vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğim” dedi


Demre Esnaf Odası yeni binasına taşındı Demre Demre Esnaf Odası yeni binasına taşındı

Demre Esnaf ve Sanatkar Odası, yeni binasına taşındı. Binanın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Demre Esnaf Odası Başkanı Ramazan Karataş, esnafa iyi ve daha düzenli hizmet vermek için hizmet binasını satın aldıklarını bildirdi.


Serik’e dev akvaryum Serik Serik’e dev akvaryum

Serik'e bağlı Kadriye beldesinde yapılması planlanan dev akvaryumun projesini gerçekleştirecek Das Hai Ozeanarium firmasının ortaklarından, köpek balığı bilimcisi Josef Drabek, akvaryumda 350 türden 3 bin balık yer alacağını, bunların yaklaşık 30'unun köpek balığı olacağını bildirdi.


Turfanda çağla 7,5 liradan pazara indi Gazipaşa Turfanda çağla 7,5 liradan pazara indi

Gazipaşa'da, turfanda çağla, kilogramı 7,5 TL'den pazarda satışa sunuldu.


Kalkan balığı üretimi anlatıldı Demre Kalkan balığı üretimi anlatıldı

Demre'nin Beymelek beldesindeki Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü'nde düzenlenen toplantıda, Muğla'da tarla balıkçılığı yapan 20 kuruluşun temsilcisine, kalkan balığı üretimi tanıtıldı.


Türk yatçıların büyük başarısı Güncel Türk yatçıların büyük başarısı

Antalya Serbest Bölgesi'nde Türk işçi ve mühendisinin emeği ile geçen yıl üretilen ve Alman iş adamı tarafından satın alınan M/Y Namaste adlı mega yat, Uluslararası Bot Dergisi'nce düzenlenen dünya süper yat seçmelerinde, kendi sınıfında, dünya sıralamasında ilk 7'ye girdi ve Dünya Süper Yat Ödülü'ne aday oldu.


İskeleden düşen işçi öldü Alanya İskeleden düşen işçi öldü

Alanya'da bir apartmanın dış cephesini boyayan işçi, iskeleden düşerek hayatını kaybetti.


Akseki'de eczane çalışanları için kurs açılacak Akseki Akseki'de eczane çalışanları için kurs açılacak

Halk Eğitim Merkezi Müdürü İmdat Mithat Bağcı, yaptığı açıklamada, talep üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Eczacılar Birliği Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği, Akseki merkez ile Cevizli beldesi ve İbradı ilçesinde görev yapan 11 eczane çalışanına yönelik ''Eczane Çalışanları Yetiştirme Kursu'' açılacağını bildirdi.


Kendiroğlu, esnafı ziyaret ederek oy istedi Manavgat Kendiroğlu, esnafı ziyaret ederek oy istedi

Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Kendiroğlu, İlçe Başkanı Nejat Tığlı ve kalabalık bir toplulukla Aşağı Pazarcı semtindeki tekstil pazarı esnafını ziyaret etti. Esanafın sorunlarını dinleyen Kendiroğlu, sorunların AK Parti Belediyesi ile son bulacağını söyledi.


Plastik torbalar daha çevreci Ekonomi/Turizm Plastik torbalar daha çevreci

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Progressive Bag Alliance (Progresif Torba Birliği), tek kullanımlık plastik torbaların, kâğıt torbalara göre çok daha çevreci olduğunu yaptırdığı araştırmayla kanıtladı.


Mahallelerde Hak Sahipliği Sözleşmesi Sevinci Siyaset Mahallelerde Hak Sahipliği Sözleşmesi Sevinci

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran dokuz ayrı mahalleye adeta çıkarma yaptı. Mahallelerde Hak Sahipliği Sözleşmesi Sevinci yaşandı.


İstanbul attı, Antalyaspor aldı Spor İstanbul attı, Antalyaspor aldı

Türkiye Türkcell Süper Liginde 24.hafta mücadelesinde Antalyaspor İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 1 - 0 mağlup etti. Alt sıraları yakından ilgilendiren mücadelede Antalyaspor'a 3 puanı getiren golü 58.dakikada Mahmut kendi kalesine kaydetti.


Kızılsaray sakinlerinden Evcilmen’e 5 yıl daha Siyaset Kızılsaray sakinlerinden Evcilmen’e 5 yıl daha

Gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanıp büyük destek gören Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen, Kızılsaray Mahallesi sakinlerine seslendi. Kızılsaray Mahallesi sakinleri, Başkan Evcilmen’e, 29 Mart’tan önce 5 yıllık yetki verdi


Tütüncü’den 41 proje Sağlık/Kadın Tütüncü’den 41 proje

AK Parti Kepez İlçe Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Antalya Esnaf Odalar Birliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile Kepez’i geleceğe taşıyacak projelerini 41 projesini açıkladı.


ASMO'da yerel yönetim paneli Güncel ASMO'da yerel yönetim paneli

“Kent Yöneticilerini Arıyor Platformu”nun düzenlediği, “Yerel Yönetim Sorunlarına Mesleki Açıdan Bakış ve Çözüm Önerileri” adlı panel; Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Mustafa Özyürek Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Başkandan işitme engellilere ziyaret Döşemealtı Başkandan işitme engellilere ziyaret

Döşemealtı Belediye Başkanı ve CHP Başkan adayı Nurettin Tursun, Yeşilbayır İşitme Engeliler Spor Klübünü ziyaret etti. Başkan Tursun’u karşılayan Klüp Başkanı İbrahim Küçük ve klüp üyeleri ziyarette bol bol sohbet etme imkanı buldular.


Başkan Şeker personeli ile buluştu Kemer Başkan Şeker personeli ile buluştu

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker Belediye düğün salonunda belediye personeli ile birlikte bir araya geldi.


“Halk Geçim, Düzen Partileri Seçim Derdinde” Gazipaşa “Halk Geçim, Düzen Partileri Seçim Derdinde”

Parti olarak tüm Türkiye’de yürüttükleri ”Krizin Faturasını Zenginler Ödesin” kampanyası çerçevesinde çalışmalarını sürdüren ÖDP Antalya İl Örgütü, son günlerde Antalya’nın ilçe ve beldelerinde de faaliyetlerini yoğunlaştırdı.


“Gazi ve şehit aileleri de bizimle gülecek” Siyaset “Gazi ve şehit aileleri de bizimle gülecek”

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten, göreve gelmeleri halinde Antalya’daki gaziler ve şehit aileleri için yepyeni bir süreç başlayacağını söyledi.


Pınarlı’da tapu sorunu Aksu Pınarlı’da tapu sorunu

CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Mehmet Cirit, Pınarlı’daki bir mahalle toplantısına katıldı. Toplantıda vatandaşlar yine tapu sorunundan yakındılar.


Çelik: Antalya’ya anjiyo yapacağız Siyaset Çelik: Antalya’ya anjiyo yapacağız

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, “Antalya’nın kan dolaşımını hızlandırmak için Antalya’nın damarlarını anjiyo ile açacağız” dedi.


Döşemealtı spor merkezi olacak Döşemealtı Döşemealtı spor merkezi olacak

Döşemealtı’nın spor açısından merkez olacağını belirten MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Döşemealtı’nda dokuma kilimlerini ön plana çıkararak işsizliği de önleyeceğini söyledi.


Başaran:“Kepez Benim Yaşam Biçimim” Siyaset Başaran:“Kepez Benim Yaşam Biçimim”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran Kepezaltı Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Oldukça coşkulu bir topluluğa konuşan Başaran, “Bana neden Kepez diye soruyorlar. Kepez benim yaşam biçimim” dedi.


ÖDP’nin Alanya Çıkarması Alanya ÖDP’nin Alanya Çıkarması

Alanya ÖDP İlçe Oluşumu Sözcüsü Faruk Konukçu, Cuma Pazarı Girişinde bir açıklama yaparak, Alanya’da parti olarak il genel meclisi adaylarıyla seçime girdiklerini belirterek “Ne AKP, Ne CHP, Ne de diğer düzen partileri, Biz varız ÖDP var”, dedi.


Akaydın, gönüllülerle buluştu Siyaset Akaydın, gönüllülerle buluştu

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


“Kendime değil size hizmet etmek için geldim” Siyaset “Kendime değil size hizmet etmek için geldim”

Çakırlar halkı ile buluşan MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay, Çakırlar’da önce imar ve hazine arazisi sorununu çözeceğini söyledi. Abay “Kendime hizmet etmek için değil, vatandaşlarıma hizmet etmek için geldim” dedi


Taşınmak en fazla çocukları etkiliyor Taşınmak en fazla çocukları etkiliyor

Uzun yıllar oturulan ev ve mahalleden taşınmanın, çocukların gelecek yaşamlarında kaybetme korkusu yaşamasına yol açabileceği bildirildi.


Bush'un Türkiye ricası Bush'un Türkiye ricası

George Bush'un AB'den, Türkiye'nin üyelik müzakerelerinin hızlandırılmasını istediği ortaya çıktı.


Propaganda yasakları Perşembe başlıyor Siyaset Propaganda yasakları Perşembe başlıyor

Seçim propaganda yasakları 19 Mart'ta başlıyor. Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri seçim gezilerini makam otomobilleri ile yapamayacak. Açılış ve temel atma törenleri de düzenlenemeyecek.


Akbank'tan Ekonomi/Turizm Akbank'tan "sahte web" uyarısı

Akbank, son günlerde internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı müşterilerini e-posta ile uyarıyor. Akbank'tan yapılan açıklamada, son günlerde Akbank ismi ve görseli kullanılarak müşterilerine dolandırıcılık (phishing) e-postaları gönderildiği belirtildi.


Açıköğretim yönetmelikleri değiştirildi Açıköğretim yönetmelikleri değiştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Açık İlköğretim Okulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında yürürlüğe girecek.Açık İlköğretim Okulu ile Mesleki Açıköğretim Lisesinde bir öğretim yılı üç döneme ayrılabilecek


Bilgisayarlarda 1 Nisan'a dikkat! Teknoloji/Bilim/İnternet Bilgisayarlarda 1 Nisan'a dikkat!

Bilgisayar kullanıcıları 1 Nisan'a dikkat. Geçtiğimiz günler Atatürk Havaalanı olmak üzere birçok havaalanında bilgisayar sistemlerinin durmasına sebep olan Conficker solucanın yeni bir versiyonu 1 Nisan'da tekrar aktif hale gelebilir.


Kültür Sanat-Sen: “Aspendos’u Yağmalatmayacağız” Güncel Kültür Sanat-Sen: “Aspendos’u Yağmalatmayacağız”

Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Başkanı Yavuz Demirkaya, kültür varlıklarını korumak ve gelecek kuşaklara aktarmakla birinci derecede sorumlu olan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı kendi çıkarmış olduğu yasayı çiğnemekle suçlayarak, Aspendos Tiyatrosunun yağmalanmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.


Sporda ve siyasette centilmenlik Güncel Sporda ve siyasette centilmenlik

Mimarlar odası Antalya şubesinde yapılan Antalya’ya gelecekten bakış konulu panel de önceki dönem belediye başkanları Selahattin Tonguç, Hasan Subaşı ve Bekir Kumbul konuşmacı olarak katıldılar.


Erten’in üç “S”si Siyaset Erten’in üç “S”si

Yıllardır siyaset ve sporu bir arada yürüten Erten hobyleri arasına Sanatı da aldı. Erten, siyasetin yorgunluğunu Carmen’i izleyerek attı.


Başaran: “Hedefimiz sağlıklı Kepez” Siyaset Başaran: “Hedefimiz sağlıklı Kepez”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İn. Müh. Zeki Başaran açıklamasında, “Sağlık emekçilerimizle birlikte hayata geçirmeyi planladığımız projelerimiz var ve bu projelerde hekimlerimize, vatandaşlarımıza güveniyoruz” dedi.


Şölende Atay rüzgarı Siyaset Şölende Atay rüzgarı

MHP Kepez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar günü etkinliğine katılan MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay, eğlence katılan kadınların coşkulu tezahürat ve alkışları karşısında büyük moral buldu


Evcilmen’e Otogar’da anket sürprizi Siyaset Evcilmen’e Otogar’da anket sürprizi

Davetli olduğu bir etkinlik sonrası uğradığı Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde esnaf ve yolcularla sohbet eden Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Süleyman Evcilmen sürprizle karşılaştı.


Güncel "Seçim rüşveti istemiyoruz"

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Antalya Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim-Sen Şube Başkanı Nurettin Sönmez,''Krize yönelik olarak piyasayı canlandırmak için memur ve emekliye bir defaya mahsus 200-300 TL gibi bir ödeme yapma'' düşüncesinin, siyasi iktidarın ülkeyi pençesine alan küresel kriz karşısında gayri ciddi yaklaşımının son örneği olduğunu öne sürdü.


Yüksel: “Doktorlarımıza güveniyoruz” Güncel Yüksel: “Doktorlarımıza güveniyoruz”

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, tıp ilminin aydınlığını insanlar ile paylaşan doktorların hizmetlerini, üstün görev ve sorumluluk anlayışı içeresinde yerine getirdiğini bildirdi.


Kurtulmuş Antalya'ya geliyor Siyaset Kurtulmuş Antalya'ya geliyor

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın, Genel Başkan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un 17 Mart Salı günü Antalya'ya geleceğini bildirdi.


Güncel "Tıp fakülteleri mali kıskaç içinde"

14 Mart Tıp Bayramı, Antalya'da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İlk tören, Cumhuriyet Meydanı'nda, Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.


AKP'li adaylardan hal ziyareti Siyaset AKP'li adaylardan hal ziyareti

AK Parti Antalya Belediye Başkan adayları, Antalya Yaş Sebze ve Meyve Hali esnafını ziyaret etti.


Evcilmen: ‘Sandığa mahkum olacaklar’ Siyaset Evcilmen: ‘Sandığa mahkum olacaklar’

Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen; “Emeklinin, memurun, gencin, esnafın, minibüsçü esnafının gücünü yok sayanların sonu sandıkta mahkumiyet olacak” dedi


Taksicilerden Hoca’ya tam destek Siyaset Taksicilerden Hoca’ya tam destek

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala siyasetin nabzı her geçen gün biraz daha hızlı atıyor. Antalya’da çalışmalarını ‘tam gaz’ sürdüren CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın rüzgarı Antalya’nın dört yanını sardı.


Akaydın ‘Düşünce Fabrikası’ kuracak Siyaset Akaydın ‘Düşünce Fabrikası’ kuracak

Yerel seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala, adaylar çalışmalarına devam ediyor. CHP Antalya Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın’da, çalışmalarını dur durak bilmeden sürdürüyor.


Adaylar açılışta buluştu Aksu Adaylar açılışta buluştu

CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Mehmet Cirit ve SP Adayı Veli Atik bir mağazanın açılışını birlikte yaptı


Kanserin tükettiği ana, çocuklarının derdinde Güncel Kanserin tükettiği ana, çocuklarının derdinde

Antalya'da yaşayan 29 yaşındaki kanser hastası kadın, bir yandan vücudunu tüketen kanserle mücadele ederken diğer yandan da geride kalacak 4 çocuğuna iyi bir yaşam bırakamamanın sıkıntısını yaşıyor.


Üçüz bebeklere sponsor aranıyor Güncel Üçüz bebeklere sponsor aranıyor

Antalya'da ocak ayında dünyaya gelen ve göbek adları ''Recep, Tayyip, Erdoğan'' olan üçüz bebeklerin babası Burhan Tombaş, asgari ücretle bebeklerinin masraflarını karşılayamadığını belirterek, en azından bebekler bir yaşına girinceye kadar, mama ve bez masraflarını karşılayabilecek hayırsever kişi veya kurum aradığını söyledi.


“Türkbeleni’ni cazibe merkezi yapacağız” Manavgat “Türkbeleni’ni cazibe merkezi yapacağız”

CHP'nin Manavgat belediye başkan adayı Şükrü Sözen, Türkbeleni'ni cazibe merkezi yapacaklarını bildirdi.


Anne sütü ve bebek beslenmesinin önemi Sağlık/Kadın Anne sütü ve bebek beslenmesinin önemi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda, anne sütü ve bebek beslenmesinin önemi anlatıldı.


Burat, Side Belediyesi’ni ziyaret etti Manavgat Burat, Side Belediyesi’ni ziyaret etti

CHP'nin Side belediye başkan adayı Cengiz Haydar Barut Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak'ı ve belediye personelini ziyaret etti.


MOL Mağazası Antalya’da da açılıyor Güncel MOL Mağazası Antalya’da da açılıyor

MOL Mağazacılık AŞ İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir, İstanbul'dan sonra aralarında Antalya'nın da bulunduğu 10 alışveriş merkezi açacaklarını bildirdi.


Güncel "Fiyat kıralım daha çok Rus turist gelsin"

Anex Tur'un Genel Müdürü Vural Karasu, ekonomik krizin bu yıl Rusya ve BDT ülkelerinden Türkiye'ye yönelik turizm hareketlerini de etkileyeceğini, bunu önlemek için otelcilerin fiyat kırması gerektiğini söyledi.


Eğitim-Sen'den tebeşir bırakma eylemi Güncel Eğitim-Sen'den tebeşir bırakma eylemi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Antalya ve Kocaeli Şubesi üyeleri, ''tebeşir bırakma'' eylemi yaptı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...