Çarşamba, 21 Ağustos 2019
“Yaşanan istifalar kişilerin kendi tercihidir” Siyaset “Yaşanan istifalar kişilerin kendi tercihidir”

Partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyen AK Parti kurucularından Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, aday gösterilmediği gerekçesiyle, hiçbir isme istifa etmesi veya başka bir partiden aday olması yönünde isteği ve baskısı olmadığını bildirdi.


Yılmaz: “Tek Yürek Tek Hizmet” Siyaset Yılmaz: “Tek Yürek Tek Hizmet”

“Tek Yürek Tek Hizmet” sloganı ile Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz seçim çalışmalarını sürdürüyor.


Başaran pazara indi Siyaset Başaran pazara indi

CHP Kepez Belediye Başkan adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, Çankaya Mahallesi’nde yeni bir seçim ofisi daha açtı. Seçim ofisinde kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Başaran, daha sonra pazarı gezerek esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti.


“Belediyeyi halkla birlikte yöneteceğiz” Siyaset “Belediyeyi halkla birlikte yöneteceğiz”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, yanında CHP Antalya milletvekili Atilla Emek ve il yöneticileri ile birlikte SHP Antalya İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu.


Başkan Evcilmen’den engellilere özel proje Güncel Başkan Evcilmen’den engellilere özel proje

Belediyeyi ‘Sosyal yerel hükümet’ olarak algılayıp halktan yana sosyal politikaları uygulayan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen; zihinsel engelli çocukların büyük yaşlarda da bakım ve sosyal yaşamın içinde olmalarını sağlayacak çalışma yapacaklarını söyledi


MHP’li adaylara sevgi seli Siyaset MHP’li adaylara sevgi seli

MHP belediye başkanı adayları Gold Düğün Salonu’nda 1500 kişiyle buluştu. Özellikle çocuklar ve kadınlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan belediye başkanı adayları, Antalya’nın hak ettiği hizmeti alacağını söyledi.


Erten'in Kırcami söylemi ses getirdi Siyaset Erten'in Kırcami söylemi ses getirdi

MHP Muratpaşa belediye başkan Adayı İsmail Erten'in Kırcami için ortaya attığı “0.40 zaiyat, 0.80 emsal” önerisi ilgili çevrelerde tartışılıyor. Görüşler genellikle olumlu, çünkü düşünceye göre bölge yeni bir cazibe merkezi olacak.


Dualı gözlemeli karşılama Güncel Dualı gözlemeli karşılama

Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran’ın eşi Tarhan Başaran ile Kepez İlçe Başkanının eşi Nilüfer Deveci’nin de aralarında bulunduğu CHP’li kadınlar seçim çalışması için geldikleri Varsak’ta dua ile karşılandı.


Atay’dan beş kat sözü Siyaset Atay’dan beş kat sözü

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay yapacakları plan tadilatları ile Kepez’in tüm mahallelerinde konutları en az beş kata çıkaracaklarını söyledi


Kum ocağında göçük Döşemealtı Kum ocağında göçük

Döşemealtı Çubukbeli mevkisindeki bir kum ocağında meydana gelen göçüğün altında kaldığı belirlenen 2 iş makinesi operatörüne ulaşılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.


Çelik ziraatçilerin sorunlarını dinledi Siyaset Çelik ziraatçilerin sorunlarını dinledi

MHP Büyükşehir Adayı Kemal Çelik, “Aksu şuanda bakir.. 3T için bitirim.. Antalya’yı geleceği taşıyacak biçimde şekillenmeli.. Biz bunu yapacağız” dedi.


İzni veren Milli Eğitim, Ceza alan Okul Müdürü Güncel İzni veren Milli Eğitim, Ceza alan Okul Müdürü

İş Sendikası Antalya Şubesi, Çağlayan Lisesi bahçesindeki 18 metrekarelik alana TEDAŞ tarafından trafo kurulması sırasında ağaç kesilmesi nedeniyle okul müdürü Şeref Sarıca'nın görevden alınmasını eleştirdi.


Alanya’daki “töre” cinayeti Alanya Alanya’daki “töre” cinayeti

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, hamile yeğenini ''töre'' nedeniyle bıçaklayarak öldüren Fuat Karadağ'a verilen müebbet hapis cezasını, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi istemiyle bozdu.


Tüketici Hakları Derneği’nden eleştiri Alanya Tüketici Hakları Derneği’nden eleştiri

Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, bazı belediye başkan adaylarının, trafiğe kapalı yolları, yeniden açacağını vaad etmelerini eleştirdi.


Vakıf Zeytinliği’nin kiralanması Güncel Vakıf Zeytinliği’nin kiralanması

Antalya kent merkezindeki en geniş yeşil alan olan Muratpaşa Vakıf Zeytinliği'nin kiralanmasına ait ihale şartnamesi zeytinliğin şu andaki tarımsal yapısını yok edeceği, zeytinliğin halka kapatılarak gelecekte ticaret ve turizm alanına dönüştürülmesine olanak sağlayacak tuzaklar içerdiği öne sürüldü.


3. Uluslararası Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Hasta Güvenliği Kongresi Manavgat 3. Uluslararası Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Hasta Güvenliği Kongresi

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ''Eskiden yurt dışına tedavi için hasta gönderen ülkemiz bugün hasta kabul etmektedir'' dedi.


Güneş’ten kırmızı gül sürprizi Güncel Güneş’ten kırmızı gül sürprizi

Adalya Tarım’ın sahibi Hamdi Güneş, tesisinde çalışan bayanların Sevgililer Günü’nü kırmızı gül vererek kutladı.


OKS birincisine bilgisayar Kemer OKS birincisine bilgisayar

Tekirova Halit Narin İlköğretim okulundan mezun olarak OKS’de (Ortaöğretim Kurumları Sınavı) birinci olan Şeyda Ertem’e Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı tarafından bilgisayar hediye edildi.


MÜTBİR Rusya’da Alanya’yı temsil edecek Alanya MÜTBİR Rusya’da Alanya’yı temsil edecek

Alanya Müteahhitler Birliği'nin (MÜTBİR), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Rusya Federasyonu'na yapacağı resmi ziyarete katılacağı bildirildi.


Turist sayısında düşüş Güncel Turist sayısında düşüş

Antalya'ya ocak ayında 107 bin 171 turist geldi. Bölgeyi en fazla ziyaret eden turistlerin başında Almanlar, Ruslar ve Avusturyalılar yer aldı.


Türk erkekleri için aşk ‘hayır diyememek’ Türk erkekleri için aşk ‘hayır diyememek’

“Aşk”ı erkekler İtalya’da “mantıksızlık”, İngiltere’de “karmaşa”, Fransa’da “acı”, Portekiz’de “ayakların yerden kesilmesi”, Türkiye’de ise “hayır diyememek” olarak tanımladı...


Salep, sağlığın dostu Sağlık/Kadın Salep, sağlığın dostu

Kış aylarının vazgeçilmez içeceklerinden olan salebin, kronik ishali kesici özelliğinin bulunduğu, ayrıca soğuk algınlığına ve öksürüğe de iyi geldiği belirtildi.


Pasif içicilik kavrama bozukluğu yapabiliyor Sağlık/Kadın Pasif içicilik kavrama bozukluğu yapabiliyor

Cambridge ve Michigan üniversitelerinden bilimadamları, 50 yaş ve üzerindeki sigara içmeyen ya da sigarayı bırakmış yaklaşık 5 bin kişiden alınan tükürük örneklerinde nikotin emiliminden sonra ortaya çıkan kotinin maddesinin seviyesini ölçtü.


Mastektomi:Meme kanseri riskini düşürüyor Sağlık/Kadın Mastektomi:Meme kanseri riskini düşürüyor

Memenin derisi bırakılarak içinin tamamen boşaltıldığı yöntemle, hem riski yüksek kadınlarda kansere yakalanma riski azalıyor, hem de dış görüş korunuyor.


Ay’ın en ayrıntılı haritası çıkarıldı Teknoloji/Bilim/İnternet Ay’ın en ayrıntılı haritası çıkarıldı

Ay’ın şimdiye dek çıkarılan en ayrıntılı haritasına göre, Dünya’nın doğal uydusunda çok az su bulunuyor ve kutuplarda şimdiye dek bilinmeyen kraterler yer alıyor.


Galatasaray'a tarihi ceza Spor Galatasaray'a tarihi ceza

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Kulübü'ne 119 bin TL para cezası verirken, futbolcu Lincoln'ün kırmızı kartının kaldırılması yönündeki talebini de reddetti.


Bağdat’ta saldırı: En az 32 ölü Bağdat’ta saldırı: En az 32 ölü

Güney Bağdat’ta gerçekleşen bir saldırıda 32 kişinin öldüğü, 84 kişinin yaralandığı belirtildi.


ABD’de uçak faciası ABD’de uçak faciası

ABD’de iç hat seferi yapan bir uçak Buffalo kentinde düştü. Uçaktaki 44 yolcu ve 4 kişilik mürettebattan kurtulan olmadı. Uçağın düştüğü evde de bir kişi hayatını kaybetti.


Erten: “Yediarıklar'ı biz yaşatacağız” Siyaset Erten: “Yediarıklar'ı biz yaşatacağız”

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten, Antalya'da yaşayan Erzincanlılarla buluştu. Erzincanlılar Derneği'ni ziyaret eden İsmail Erten ve Meclis Üyesi adayları, gördükleri sıcak ilgiden dolayı memnun oldular.


Evcilmen’e kırmızı kazak sözü Güncel Evcilmen’e kırmızı kazak sözü

Yerel seçimler yaklaştıkça çalışma temposunu artıran Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e yurttaşlardan destek yağıyor. Aydın Kanza Parkı’nda yorgunluk atan bir yaşlı kadın, Başkan Evcilmen’e kırmızı kazak örme sözü verdi


Süner, İbradı’da bir şirkete verilen krediyi sordu Siyaset Süner, İbradı’da bir şirkete verilen krediyi sordu

CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker'e, İbradı ilçesinde faaliyet gösterdiği iddia edilen bir şirkete kırsal kalkınma ve yatırım fonu altında kredi verildiğini savunarak, firmaya kredinin nasıl verildiğini sordu.


Özgen ihracat rakamlarını değerlendirdi Ekonomi/Turizm Özgen ihracat rakamlarını değerlendirdi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Antalya'dan yapılan yaş meyve sebze ve kesme çiçek ihracatındaki artışın hem sektörler, hem de Antalya için mutluluk verici olduğunu bildirdi.


Korkuteli ilçe seçim bürosu açıldı Korkuteli Korkuteli ilçe seçim bürosu açıldı

MHP İl Başkanı Aydın Yeşilyurt, Korkuteli Cumhuriyet Meydanında MHP ilçe seçim bürosunu açtı.


Suç örgütü operasyonunda 10 kişi gözaltında Güncel Suç örgütü operasyonunda 10 kişi gözaltında

Antalya'da, bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, 2'si kamu görevlisi, biri emekli astsubay, 10 kişi gözaltına alındı.


“Kadınlar tüm yönetim kademelerinde görev almalı” Güncel “Kadınlar tüm yönetim kademelerinde görev almalı”

Antalya Kalite Derneği (KALDER) Başkanı Işık Yargın, kadınların siyasi partilerde, iş yaşamında ve tüm yönetim kademelerinde görev alması gerektiğini bildirdi.


Taşıma su çilesine vatandaş isyanı Finike Taşıma su çilesine vatandaş isyanı

Finike'ye bağlı Turunçova beldesindeki Tireşa mevkisinde evlerinde on yıldır su olmayan vatandaşlar, taşıma su ile ihtiyaçlarını gideriyorlar.


17 aylık bebeğe organ nakli Güncel 17 aylık bebeğe organ nakli

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde doğuştan böbrekleri gelişmeyen ve bugüne dek 17 kez operasyon geçiren 17 aylık Hasan Hüseyin Akkuzu'ya böbrek nakledildi.


1 yıldır kayıp olan kadının cesedi bulundu Güncel 1 yıldır kayıp olan kadının cesedi bulundu

Kemer'de yaklaşık 1 yıl önce kaybolan Jeldeza Mustafavoviç'in cesedi, İzmir'in Çeşme ilçesinde kıyıla gömülmüş olarak bulundu.


Manavgat’ta kuyumcudan hırsızlık girişimi Manavgat Manavgat’ta kuyumcudan hırsızlık girişimi

Alanya'da 2 ay önce kuyumcudan soygun yaptığı ileri sürülen zanlılar, Manavgat'ta başka bir kuyumcu dükkanında hırsızlık yapmaya çalışırlarken yakalandılar.


Cesedi ormanlık alanda bulunan kadının kocası gözaltında Güncel Cesedi ormanlık alanda bulunan kadının kocası gözaltında

Akseki’de 4 gün önce kaybolan ve Antalya-Isparta kara yolu Karaöz beldesi yakınlarındaki ormanlık alanda cesedi bulunan Hanım Kılınç'ın eşi gözaltına alındı.


Avukat icra dosyası yüzünden vuruldu Alanya Avukat icra dosyası yüzünden vuruldu

Alanya'da bir avukat, icra dosyası yüzünden tartıştığı kişi tarafından adliye önünde tabancayla vurularak yaralandı.


Sevgililer Günü’ne afrodizyaklı yaş pasta Serik Sevgililer Günü’ne afrodizyaklı yaş pasta

14 Şubat'ta kutlanacak Sevgililer Günü için firmalar değişik alternatifler üzerinde çalışıyorlar. Serik'te faaliyet gösteren Yağcılar Ekmek ve Unlu Mamüller firması da Sevgililer Günü için Afrodizyaklı Pasta hazırlıyor.


Alanya esnafına kredi müjdesi Alanya Alanya esnafına kredi müjdesi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Halkbank arasında kredi sözleşmesi imzalandı. ALTSO salonunda düzenlenen imza törenine Halkbank KOBİ Pazarlama Daire Başkanı İsmet Gergerli, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.


“Türk futbolunun uluslararası değeri artıyor” Spor “Türk futbolunun uluslararası değeri artıyor”

Güney Kore'nin Seul takımının teknik direktörlüğünü yürüten, milli takımın eski teknik direktörü Şenol Güneş, gerçekleştirilen atılımlar sayesinde Türk futbolunun uluslararası değerinin arttığını söyledi.


Maç için kırmızı alarm Spor Maç için kırmızı alarm

Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu, cumartesi günü Antalya'da oynanacak Antalyaspor-Galatasaray maçında bin 200 polis, 80 özel güvenlik görevlisi ve 100 jandarmanın görev yapmasını kararlaştırdı.


Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası başladı Spor Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası başladı

Dilek Sabancı Spor Salonu'nda başlayan Türkiye Tekvando Gençler Şampiyonası'na 46 ilden 450 erkek ve 380 bayan sporcu katılıyor. Bugün eleme maçları yapılacak şampiyona, 17 Şubattaki final müsabakalarıyla sona erecek.


Rusya Milli Futbol Takımı Antalya’da kampta Spor Rusya Milli Futbol Takımı Antalya’da kampta

Rusya Milli Futbol Takımı, Serik'e bağlı Belek beldesindeki kamp çalışmalarını sürdürüyor.


Biletler tükendi Spor Biletler tükendi

Biletix'den Salı günü satışa başlanılan Antalyaspor-Galatasaray maçının misafir takım tribününe ait 650 biletin bittiği öğrenildi.


Başkan’dan Ak Partili gençlere alkış Kemer Başkan’dan Ak Partili gençlere alkış

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, önceki akşam her hafta olduğu gibi yine halı sahada buluşan Kemer’in Ak Partili gençleri ile beraberdi.


Kepez kazanmak istiyor Spor Kepez kazanmak istiyor

Kadroların değil, yüreği ile oynayan oyuncuların maçı kazandığını söyleyen Kepez Belediyespor Antrenörü Halil Üner, Türk Telekom’u yenmek için Ankara’ya gideceklerini söyledi.


Antalya temsilcilerine Cumartesi randevusu Spor Antalya temsilcilerine Cumartesi randevusu

Efes Pilsen’in liderliğinde devam eden Beko Basketbol Ligi’nde 19. hafta 14 Şubat Cumartesi günü oynanacak 5 karşılaşma ile başlarken, Antalya temsilcileri Büyükşehir ve Kepez’in maçları Cumartesi.


Ömer:“Bu maçı alacağız” Spor Ömer:“Bu maçı alacağız”

Antalyaspor takım kaptanı ve kalecisi Ömer Çatkıç, her maçın kendileri için bir final olduğunu, Galatasaray’dan da burada puan alacaklarını söyledi.


Şimşek ilk peşinde Spor Şimşek ilk peşinde

Antalyaspor İle Galatasaray, yarın yapacakları maçla birlikte, ligde 29. kez karşı karşıya gelecek. Kırmızı beyazlıların henüz Atatürk Stadı’nda rakibine karşı galibiyeti bulunmuyor.


Sağlık/Kadın "Amniyotik sıvı" kireçlenmeyi önlüyor

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesinde yapılan bir araştırma, amniyotik sıvının, eklem kireçlenmesine karşı koruyucu ve hastalığın ilerlemesini durdurucu etkisi bulunduğunu ortaya koydu.


Uluslararası aşk araştırması Uluslararası aşk araştırması

Cornetto'nun 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla sanal ortamda yaptığı ''Uluslararası Aşk Araştırması'' adlı anket, gençlerin aşka bakış açısını ortaya koydu.


Üstün zekalıların geleceği masaya yatırılıyor Üstün zekalıların geleceği masaya yatırılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK'ın ortaklaşa düzenleyeceği ''Üstün Zekalılar Çalıştayı''nda, üstün yetenekli öğrencilerin Türkiye'nin araştırmacı potansiyeline kazandırılmasına ilişkin yöntemler ele alınacak.


“Gecenin Kulları” seyirciyle buluşuyor Kültür/Sanat “Gecenin Kulları” seyirciyle buluşuyor

Antalya Devlet Tiyatrosu, bugün ve yarın ''Gecenin Kulları'' adlı oyunu sahneleyecek.


“Bekçi Murtaza” Tekirovalılar için sahnelendi Kültür/Sanat “Bekçi Murtaza” Tekirovalılar için sahnelendi

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) ''Bekçi Murtaza'' adlı oyuna Tekirova'dan gelen tiyatroseverler için bir kez daha sahneledi.


Aşk dolu Erener konseri Kültür/Sanat Aşk dolu Erener konseri

Antalya 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Sertab Erener’in aşk şarklıları ile kutlayacak.


Antalya Koleji öğrencilerinin sınav başarısı Güncel Antalya Koleji öğrencilerinin sınav başarısı

Antalya Koleji İlköğretim Okulu II. Kademe öğrencileri, Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR) tarafından, Türkiye genelinde yapılan SBS deneme sınavında, başarılarını bir kez daha kanıtladılar.


Alanya'da kontör dolandırıcılığı iddiası Alanya Alanya'da kontör dolandırıcılığı iddiası

Alanya'da kendisini başkomiser olarak tanıtan bir kişiye 13 adet 250'lik kontör gönderdiğini ve daha sonra bu kişiye ulaşamadığını belirten kişi, dolandırıldığı iddiasıyla polise şikayette bulundu.


İdrardan prostat kanseri teşhisi kolaylaşacak Sağlık/Kadın İdrardan prostat kanseri teşhisi kolaylaşacak

İdrardaki bir molekülün, hızlı gelişen prostat kanserinin teşhisini kolaylaştırabileceği bildirildi.


İnternet’te “kişiye özel eğitim” Teknoloji/Bilim/İnternet İnternet’te “kişiye özel eğitim”

Türk Telekom ile Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı, SEBİT A.Ş’nin bilgisayar destekli eğitim hizmeti Vitamin’de kullanılmak üzere, binlerce çözümlü özgün sorudan oluşan “Akıllı Ölçme ve Öğrenme Destek” (AKORD) sistemi için işbirliği protokolü imzaladı.


İş arayanlar yüzde 95 arttı Ekonomi/Turizm İş arayanlar yüzde 95 arttı

Ocak ayında işsizlik başvuruları yüzde 95 artışla 151 bin 530’a yükseldi.


37 yıl sonra Şili-Küba buluşması 37 yıl sonra Şili-Küba buluşması

Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet, Salvador Allende’nin 37 yıl önceki ziyaretinden sonra Küba’ya giden ilk Şili devlet başkanı oldu.


Özür kampanyasına ölüm tehdidi Özür kampanyasına ölüm tehdidi

Ermeni terör örgütü ASALA, “Türk halkından özür dileme kampanyası yürütmeye hazırlanan” Avustralya’daki Macqurie Üniversitesi öğretim üyesi ve Türk-Ermeni Diyalog Grubu Eş Başkanı Armen Gakavyan’ı ölümle tehdit etti.


Sudan Başkanı’na tutuklama emri iddiası Sudan Başkanı’na tutuklama emri iddiası

New York Times, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir hakkında tutuklama emri çıkaracağını iddia etti. Ancak mahkeme henüz böyle bir karar verilmediğini duyurdu.


WIN’09 krize meydan okudu Ekonomi/Turizm WIN’09 krize meydan okudu

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş.’nin düzenlediği ve “imalat sanayinin” barometresi olarak nitelenen WIN’09’un birinci fazına katılım, geçen yıla göre yüzde 8 arttı.


Aktif İleti Rusya’da faaliyete geçti Ekonomi/Turizm Aktif İleti Rusya’da faaliyete geçti

Türkiye'nin ilk özel toplu dağıtım firması olan Aktif İleti, yurtdışındaki faaliyetlerine hız verdi.


Alanya İşletme Fakültesi Dekanı istifa etti Alanya Alanya İşletme Fakültesi Dekanı istifa etti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Aktaş, görevinden istifa etti.


Sebzelerin en pahalısı taze fasulye Demre Sebzelerin en pahalısı taze fasulye

Demre Toptancı Hali'nde satışa sunulan sebzeler arasında en yüksek fiyata taze fasulye ulaştı.


Akseki’de alabalık üretimi Akseki Akseki’de alabalık üretimi

Akseki'ye bağlı Sinanhoca köyü yakınlarındaki balık çiftliğinde yılda 120 bin alabalık üretildiği bildirildi.


Okuma yazma öğrenen üç mahkuma belge verildi Kumluca Okuma yazma öğrenen üç mahkuma belge verildi

Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığı ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan ''Birinci Kademe Okuma Yazma'' kursu sona erdi.


Üç Adalar’da Su Altı Heykel Müzesi Projesi Kemer Üç Adalar’da Su Altı Heykel Müzesi Projesi

Kemer’de dalış turizmine destek olunması amacıyla batırılan münfesih Sahil Güvenlik Komutanlığı botunun yanına yerleştirilmek üzere 2 metre boyunda, 400 kilogram ağırlığında heykel yapılıyor.


Manavgat’taki uyuşturucu operasyonunda 9 kişi tutuklandı Manavgat Manavgat’taki uyuşturucu operasyonunda 9 kişi tutuklandı

Manavgat'ta uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişi, tutuklandı.


Sevgililerin gülü Gazipaşa’dan Gazipaşa Sevgililerin gülü Gazipaşa’dan

Gazipaşa'da kesimi yapılan 20 bin dal gülün, Sevgililer Günü öncesinde yurt içi ve yurt dışına pazarlandığı bildirildi.


Okul sütunlarını boyuyorlar Finike Okul sütunlarını boyuyorlar

Finike Kum Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Güzel Sanatlar Öğretmeni Eda Güzel’in öğrencileri ile birlikte yaptığı çalışmalar gözdolduruyor.


Akseki’de badem ağaçları çiçek açmaya başladı Akseki Akseki’de badem ağaçları çiçek açmaya başladı

Akseki’de bazı köylerde badem ağaçları çiçek açmaya başladı.


Kumluca’nın simgesi: Kalekule Kumluca Kumluca’nın simgesi: Kalekule

Kumluca'da Ellinci Yıl Kültür Merkezi içinde bulunan kulenin adının ''Kalekule'' olacağı bildirildi.


İlaç bayilerine eğitim Güncel İlaç bayilerine eğitim

Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü Zirai İlaç Şube Müdürü Mehmet Sera Turabi, bitki koruma amaçlı kullanılan ve sağlık açısından sakıncalı bulunan aktif maddeli 75 ilacın 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren kullanımları ve ruhsatlarının iptal edildiğini bildirdi.


İbradı’da kardelenler karsız açtı İbradı İbradı’da kardelenler karsız açtı

İbradı’da ve Toroslar’da baharın müjdecisi olarak bilinen kardelenler açtı.Karın altından karları delerek çıkan kardelenler bu yıl da ilçeye kar yağmaması sonucu ve havaların ılıman geçmesi ile birlikte erken açtı


Dünya klasiği Antalya’da perde açıyor Kültür/Sanat Dünya klasiği Antalya’da perde açıyor

Dünya Prömiyeri Carmen Balesi 14 Şubat 2009 tarihinde Haşim İşcan Kültür Merkezinde gösterimde.


Kemer Ak Parti’ye katılımlar çığ gibi büyüyor Kemer Kemer Ak Parti’ye katılımlar çığ gibi büyüyor

Kemer Ak Partiye katılımlar çığ gibi büyüyor. Bugün Ak Parti Kemer İlçe binasında 150 genç partiye kayıt yaptırdı.


Süt üreticileri eyleme hazırlanıyor Güncel Süt üreticileri eyleme hazırlanıyor

Antalya ve ilçelerindeki süt üretici birlikleri ve paydaşları süt fiyatlarının yetersiz olması ve hayvancılığa gerekli desteklerin verilmediği gerekçesiyle seslerini duyurmak için eylem yapacak.


“Vize harç pulu” parası vergilerden fazla Ekonomi/Turizm “Vize harç pulu” parası vergilerden fazla"

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, geçen yıl Antalya'ya gelen turistlerden alınan ''Vize Harç Pulu'' parasının, 25 ilin topladığı vergi gelirlerinden daha fazla olduğunu bildirdi.


SES veryansın etti: “El insaf” Güncel SES veryansın etti: “El insaf”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, bir açıklama yaparak diğer sendikalara el insaf diye veryansın etti.


Tolunay gezilerini sürdürüyor Siyaset Tolunay gezilerini sürdürüyor

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Tolunay, seçim çalışmaları çerçevesinde Yüksekalan Mahallesi'nde kurulan Salı Pazarını ziyaret etti.


Tütüncü: “Kendime başbakanımızı örnek aldım” Siyaset Tütüncü: “Kendime başbakanımızı örnek aldım”

AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, siyasette kendisine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek aldığını bildirdi.


Müze ve ören yerlerine ziyaret Güncel Müze ve ören yerlerine ziyaret

Antalya Müzesi ve müzeye bağlı 13 ören yerini geçen yıl 2 milyon 263 bin 892 kişinin ziyaret ettiği ve bu ziyaretlerden 4 milyon 200 bin lira gelir elde edildiği bildirildi.


Büyükşehir Belediyesi’nden köylere asfalt hizmeti Güncel Büyükşehir Belediyesi’nden köylere asfalt hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Kurşunlu Şelalesi ile Topallı köyünü birbirine bağlayan yolda asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.


Özer pazarı esnafını gezdi Kumluca Özer pazarı esnafını gezdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kumluca Belediye Başkan Adayı Cahit Özer, pazar esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.


Dağdan düşen kaya inşaatı yıktı Demre Dağdan düşen kaya inşaatı yıktı

Demre'ye bağlı Köşkerler köyünde, dağdan kopan kaya parçası, yapımı süren inşaatı yok etti. İnşaatta kimsenin bulunmaması faciayı önledi.


“Kepez’i yeniden inşa edeceğiz” Siyaset “Kepez’i yeniden inşa edeceğiz”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Zeki Başaran’a bir destek de Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndan geldi. Oda Başkanı Mehmet Ali Alkan, “Yirmi yıldır Kepez’de yaşayan bir vatandaş olarak Zeki Başaran’ın Kepez’de çok iyi hizmetler vereceğine inanıyorum” dedi.


Çelik’ten “Çevre Yolu” sözü Siyaset Çelik’ten “Çevre Yolu” sözü

MHP Büyükşehir Adayı Kemal Çelik, Liman-Aksu, Aksu-Kepezüstü çevre yollarıyla transit geçişleri sağlayıp şehir trafiğini rahatlatacaklarını söyledi. Çelik, kenti cazibe merkezi haline getirip, turizmi kent merkezine çekeceklerini de belirtti.


Başkan Evcilmen’e AKP’den teşekkür Siyaset Başkan Evcilmen’e AKP’den teşekkür

Muratpaşa Belediye Meclisi; Şubat ayı olağan toplantısının ilk oturumunda komisyonlara gönderilen gündem maddelerini görüşmek için devam oturumunu gerçekleştirdi. Şubat ayı devam toplantısı meclis üyelerinin veda konuşmalarına sahne oldu.


Sanatçılardan Evcilmen’e teşekkür ve destek Güncel Sanatçılardan Evcilmen’e teşekkür ve destek

Ressamlar Sokağı Derneği’nin geleneksel sergisine katılan sanatçılar, bugüne kadar her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğunu ifade ettikleri Başkan Evcilmen’e bir tablo ile teşekkür ettiler.


“Türel bizi adam yerine koymadı” Siyaset “Türel bizi adam yerine koymadı”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran’ın Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Antalya Şubesi’ne yaptığı ziyarete AKP Yönetimine ve Menderes Türel’e tepki damgasını vurdu.


“TOKİ’yi Antalya’ya sokmayacağız” Siyaset “TOKİ’yi Antalya’ya sokmayacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Antalya Ticaret Borsası ziyaretinde tarımı ele aldı.


Hırsızlık zanlısı parmak izinden yakalandı Alanya Hırsızlık zanlısı parmak izinden yakalandı

Alanya'da bir turiste ait villanın soyulması üzerine harekete geçen polis, parmak izi araştırması sonucu, 9 yıl önce Marmaris'teki bir hırsızlık ile Alanya'daki olayın aynı kişi tarafından yapıldığını belirledi ve zanlıyı yakaladı.


Finike’de yeni mağaza açıldı Finike Finike’de yeni mağaza açıldı

Finike'de erkek ve kadın iç çamaşırlarının satıldığı mağaza hizmete açıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69271 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...