Perşembe, 20 Haziran 2019
DDoS Saldırıları Son Çeyrekte 2 Kat Arttı Teknoloji/Bilim/İnternet DDoS Saldırıları Son Çeyrekte 2 Kat Arttı

Kripto paraların artışıyla paralel olarak dünya çapında yoğunlaşan DDoS saldırıları, iş sürekliliğinde kesintilere ve maddi kayıplara neden oluyor


Paşanın Melekleri lige dönüyor Spor Paşanın Melekleri lige dönüyor

Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol takımı milli maçlar nedeniyle lige verilen uzun ardından İzmir Büyükşehir Belediye maçıyla lige dönüyor.


YÖRSİAD’DA KONU “MİAMİ’Mİ, ANTALYA’MI?” Güncel YÖRSİAD’DA KONU “MİAMİ’Mİ, ANTALYA’MI?”

Konuk konuşmacı olarak duayen turizmci ve sektör tarafından “Her şey Dahil” Sisteminin kurucusu Dr. Cem Kınay, YÖRSİAD’ın konuğu oldu


Antalya’da Cumhurbaşkanı’na Hakaret Suçundan İki Kişi Yakalandı Güncel Antalya’da Cumhurbaşkanı’na Hakaret Suçundan İki Kişi Yakalandı

Antalya’da Cumhurbaşkanı’na Hakaret Suçundan İki Kişi Yakalandı


Yabancılar konut yatırımı için Türkiye’yi seçiyor Ekonomi/Turizm Yabancılar konut yatırımı için Türkiye’yi seçiyor

Zingat.com, Şubat 2018 itibariyle yabancıların konut satın alırken en çok tercih ettiği ilk üç il olan İstanbul, Antalya ve Bursa ile ilgili önemli veriler paylaştı. Antalya’da satılık konut fiyatları arttı...


SERİK’TE OKUMA FARKINDALIĞI Serik SERİK’TE OKUMA FARKINDALIĞI

Serik’te 54.Kütüphane Haftası münasebetiyle kitap okuma etkinliği yapıldı.


ANTALYA DTO'NUN HİZMETİ TOBB TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ Ekonomi/Turizm ANTALYA DTO'NUN HİZMETİ TOBB TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Antalya Deniz Ticaret Odası'nın (DTO) üyelerine verdiği kaliteli hizmet Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ödüllendirilerek, ''Akreditasyon Sertifika Belgesi'' verildi.


ANTİBİYOTİK KULLANIMI 15 YILDA YÜZDE 65 ARTTI Sağlık/Kadın ANTİBİYOTİK KULLANIMI 15 YILDA YÜZDE 65 ARTTI

76 ülke baz alınarak yapılan araştırmada, 2000 ile 2015 yılları arasında antibiyotik kullanımının yüzde 65 artış gösterdiği belirlendi.


38 BİN TON ATIK YAĞ YAKITA DÖNÜŞTÜ Ekonomi/Turizm 38 BİN TON ATIK YAĞ YAKITA DÖNÜŞTÜ

Türkiye’de kişi başına toplanan yıllık atık yağ miktarı 200 gram …


KÜTÜPHANELERDEN YARARLANAN KİŞİ SAYISI 25 MİLYONU GEÇTİ Güncel KÜTÜPHANELERDEN YARARLANAN KİŞİ SAYISI 25 MİLYONU GEÇTİ

Türkiye’de 2017 sonu itibarı ile Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı halk kütüphanelerinden yararlanan kullanıcı sayısının, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 6 oranında artarak 25 milyon 91 bin 232 kişiye ulaştığı belirlendi.


TMMOB Makina Mühendisleri Odası'nda Görev Dağılımı Yapıldı Güncel TMMOB Makina Mühendisleri Odası'nda Görev Dağılımı Yapıldı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası 47. Dönem Oda Yönetim Kurulu İçi Görev Dağılımı Yapıldı


Alanya’da sahiller  sezona hazırlanıyor Alanya Alanya’da sahiller sezona hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sahilleri sezona hazırlıyor. Ekipler, Alanya Oba sahilini temizleyerek turizm sezonuna hazır hale getirdi.


Emeklilerin rüyası Hobi Bahçeleri Güncel Emeklilerin rüyası Hobi Bahçeleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ, TRT Antalya Radyosu’nun konuğu oldu. Üstündağ, emeklilerin toprakla haşır neşir olmanın keyfini sürdükleri, adeta terapi olarak gördükleri Hobi Bahçesi Projesi’ni Gündem Özel dinleyicilerine anlattı.


TOKİ evlerine balkon müjdesi Döşemealtı TOKİ evlerine balkon müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Çıplaklı TOKİ evlerinde oturan vatandaşlara verdiği balkon sözünü tuttu. 29 bloktaki 928 konuta ilave balkon yapımı öngören ihale sözleşmesi imzalandı. TOKİ sakinlerinin balkon hayali gerçek oluyor.


HAYIRSEVER VATANDAŞTAN EĞİTİME BİR KATKI DAHA... Eğitim HAYIRSEVER VATANDAŞTAN EĞİTİME BİR KATKI DAHA...

Vali Münir Karaloğlu Hayırsever Seyhan Cengiz Turhan ile Manavgat’ta 3 derslikli anaokulu yaptırmak için protokol imzaladı.


Endometriozis, kadınlarda kronik ağrı ve kısırlığın en önemli nedenlerinden biri... Sağlık/Kadın Endometriozis, kadınlarda kronik ağrı ve kısırlığın en önemli nedenlerinden biri...

Kısırlık ve kronik ağrıların %25’inden sorumlu olan endometriozis hakkındaki farkındalığın yetersiz olması nedeniyle hastalar ortalama yedi doktor tarafından muayene ediliyor ve kendilerine tanı konulana kadar aradan sekiz yıl geçiyor.


Başkan Böcek’e Şehircilik ve Teknoloji Fuarı teşekkürü Güncel Başkan Böcek’e Şehircilik ve Teknoloji Fuarı teşekkürü

Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın 8’incisi Antalya Expo Center’da açıldı. Fuarda, Konyaaltı Belediyesi’nin standı büyük ilgi gördü.


Gıda Güvenliği Kongresi İçin Geri Sayım Başladı Ekonomi/Turizm Gıda Güvenliği Kongresi İçin Geri Sayım Başladı

Gıda Güvenliği Derneği tarafından 3 - 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde 6.'sı düzenlenecek olan Gıda Güvenliği Kongresi için tüm hazırlıklar tamamlanarak geriye sayım başladı.


Öğrenciler konteyner boyadı Kemer Öğrenciler konteyner boyadı

Kemer Belediyesi Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi kapsamında bu kez Şeker İlkokulu ve ana sınıfı öğrencileri konteyner boyadı. Miniklerin sertifikalarını Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül verdi.


Başkan Uysal, bahar şenliğine katıldı Güncel Başkan Uysal, bahar şenliğine katıldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahar şenliğinde gençlerle birlikte gitar çaldı.


8. Antalya City Expo'da Döşemealtı Belediyesi'ne büyük ilgi Döşemealtı 8. Antalya City Expo'da Döşemealtı Belediyesi'ne büyük ilgi

Belediyeciliği güncel teknolojilerle buluşturmayı hedefleyen 8.Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, ANFAŞ Expo Center’de açıldı. İlçeyi her platformda tanıtmak için güncel gelişmeleri yakından takip eden Döşemealtı Belediyesi de fuardaki yerini aldı.


DHT, Dünya Tiyatrolar Gününde sahne aldı Döşemealtı DHT, Dünya Tiyatrolar Gününde sahne aldı

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü sahnelediği ‘Vatan Kurtaran Şaban” oyunuyla kutladı.


BEYMEN CLUB STİL GÜNLERİ ANTALYA’DA Güncel BEYMEN CLUB STİL GÜNLERİ ANTALYA’DA

2018 İlkbahar/ Yaz sezonunda modern kadın ve erkeği yeni vazgeçilmezleriyle buluşturan BEYMEN Club, BEYMEN Club Stil Günleri ile modaseverleri tarzlarını keşfetmeye davet ediyor.


Otizm farkındalığını dünyaya yaymak için bu sene de #OtizmİçinMavi giyiliyor
 Güncel Otizm farkındalığını dünyaya yaymak için bu sene de #OtizmİçinMavi giyiliyor


Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil platform Otsimo tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan #OtizmİçinMavi kampanyası bu yıl da Dünya Otizm Farkındalık Ayı olan nisan ayında bilinçli bir toplum yaratmak ve farkındalığı yaymak için devam ediyor. Yine bu aya özel olarak 2 Nisan’da Otsimo Premium paketi ise yüzde 80 indirimli.


Doktorların ‘yürüyemez’ dediği Emrah, omurilik felçlileri için bir kez daha koşacak Güncel Doktorların ‘yürüyemez’ dediği Emrah, omurilik felçlileri için bir kez daha koşacak

Emrah Baki Başoğlu’nun, iki yıl önce geçirdiği motosiklet kazasında omuriliği zedelendi. Doktorların tekrar yürüyebilmesi için %5’lik ihtimal görmelerine karşın 7 aylık bir sürecin ardından Wings For Life World Run'da koşan Başoğlu, bu sene de omurilik felçlileri için yarışta olacak.


ŞEHİRCİLİK FUARINDA AKSU STANDINA YOĞUN İLGİ Aksu ŞEHİRCİLİK FUARINDA AKSU STANDINA YOĞUN İLGİ

Aksu önemli bir fuara daha ev sahipliği yapıyor. 8. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı Anfaş EXPO Center’da açıldı. Yörük kültürünün yaşatıldığı Aksu Belediyesi standına ilgi yoğun oldu.


Manavgat Belediyesi standı City Expo’da büyük beğeni topladı Manavgat Manavgat Belediyesi standı City Expo’da büyük beğeni topladı

Manavgat Belediyesi, Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 8. Antalya City Expo Fuarı’na katıldı.


Antalya City Expo kapılarını açtı Ekonomi/Turizm Antalya City Expo kapılarını açtı

Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, Expo Center’da 8’nci kez kapılarını açtı. 3 gün açık kalacak fuar, belediyeciliği güncel teknolojilerle buluşturacak.


PROF. DR. ÖZLALE, “TOPLAM DÖVİZ İHTİYACI 200 MİLYAR DOLAR” Ekonomi/Turizm PROF. DR. ÖZLALE, “TOPLAM DÖVİZ İHTİYACI 200 MİLYAR DOLAR”

Prof. Dr. Özlale, “Önümüdeki sene, Türkiye’de kısa vadeli dış borç stokunun toplamı 170,5 milyar dolar. Buna yaklaşık 45 milyar Dolarlık cari açığı da eklersek toplam döviz ihtiyacı 200 milyar Dolar civarında. Faizlerin yükseldiği dönemde bu önemli bir risk” dedi.


Gençlik Evi’nde eğitim programları Eğitim Gençlik Evi’nde eğitim programları

Muratpaşa Belediyesi’nin Kızıltoprak Gençlik Merkezi’nde Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’yle (TÜKD) düzenlendiği eğitim programları Prof. Dr. Gülay Şadan’ın “Uyuşturucu bağımlılığı ve ilaç kullanımı, enerji içeceklerinin zararları” semineriyle devam etti.


Pazar filesi dağıtımı devam ediyor Güncel Pazar filesi dağıtımı devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi’nin sürekli yeniden üretilen ve doğada yok olması 400 yıl süren poşetler yerine file kullanımının teşvik amacıyla başlattığı ücretsiz ‘pazar filesi’ dağıtımı devam ediyor.


Kemer Belediyesi’nden Ukrayna çıkarması Kemer Kemer Belediyesi’nden Ukrayna çıkarması

24. UITT Ukrayna Uluslararası Turizm Fuarı’na bizzat katılarak ilçenin tanıtımı ve turizmi için çalışan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bu yıl Rusya, Ukrayna ve Baltık ülkelerinden rekor sayıda turist bekliyoruz” dedi.


Antalyalı Gurmelerin Lezzetle Randevusu Güncel Antalyalı Gurmelerin Lezzetle Randevusu

Chaine des Rotisseurs Derneği Antalya üyeleri Kaya Palazzo Hotel Belek'te Bir Araya Geldi.


 DÖŞEMEALTI'NIN KADIN KOLLARI TBMM'DE Siyaset DÖŞEMEALTI'NIN KADIN KOLLARI TBMM'DE

Ak Parti Döşemealtı Kadın Kolları Teşkilatı TBMM'yi ziyaret etti.


TURİST BAŞI BİN DOLAR HAYALİ MECLİS GÜNDEMİNDE Siyaset TURİST BAŞI BİN DOLAR HAYALİ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “15 YILIN KAZANIMI 2 YILDA HEBA OLDU”


Enerji sektörü 2017’nin ikinci yarısında daha fazla saldırıya uğradı Ekonomi/Turizm Enerji sektörü 2017’nin ikinci yarısında daha fazla saldırıya uğradı

Kaspersky Lab çözümleri tarafından korunan enerji kurumlarındaki endüstriyel kontrol sistemlerinin (ICS - Industrial Control Systems) yaklaşık %40’ı 2017’nin ilk yarısında en az bir kez zararlı yazılım saldırısına uğradı. Bunları %35,3 ile mühendislik ve ICS entegrasyon ağları takip ediyor.


Akdeniz bölgesinde 2018’in 2.çeyreğinde istihdam artışı beklentisi diğer bölgelere oranla daha düşük Ekonomi/Turizm Akdeniz bölgesinde 2018’in 2.çeyreğinde istihdam artışı beklentisi diğer bölgelere oranla daha düşük

Akdeniz bölgesindeki işverenler, +%10 net istihdam görünümüyle, önümüzdeki çeyrekte istihdam faaliyetinin sınırlı düzeyde kalacağını öngörüyor. Akdeniz bölgesinde işe alım beklentileri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 yükselmiş olmasına rağmen, bu bölge hala istihdam artışı beklentisi en düşük olan bölge olarak dikkat çekiyor.


KANSERDEN KORUYAN 10 ÖNERİ Sağlık/Kadın KANSERDEN KORUYAN 10 ÖNERİ

Modern çağın korkutucu hastalığı kanser günümüzde hızla yaygınlaşıyor. Ülkemizde yılda yaklaşık 200 bin kişiye kanser tanısı konulurken, önümüzdeki 20-30 yıl içerisinde her 2 kişiden birine kanser tanısı konulacağı tahmin ediliyor. Buna karşın teknoloji ve tıp alanında yaşanan hızlı gelişmelerle pek çoğunun gerek erken evrede yakalanabilmesi, gerekse de en yeni yöntemlerle tedavi edilebilmesi hayatta kalma oranını da yükseltiyor.


Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine Genç Bilim İnsanı Ödülü Güncel Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine Genç Bilim İnsanı Ödülü

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Erkuş Öztürk, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödül Programı (BAGEP)’ndan ödül almaya hak kazandı.


Raylı sistemlerde maliyetler düşüyor Ekonomi/Turizm Raylı sistemlerde maliyetler düşüyor

Üçüncü ray teknolojisi, metro hatlarında değişimin önünü açıyor. Metro hatlarında enerji temini birkaç farklı sistem üzerinden sağlanabiliyor.


Tasarım ofislerine akıllı telefonlar ile giriş yapılacak Teknoloji/Bilim/İnternet Tasarım ofislerine akıllı telefonlar ile giriş yapılacak

Tasarım ofislerinde, yeni nesil giriş-çıkış sistemleriyle yaratıcı profesyonellere konfor sağlanırken, personel verileri raporlarla yöneticilere sunuluyor.


Renault Trafic ürün gamını genişletiyor Otomotiv Renault Trafic ürün gamını genişletiyor

Türkiye’nin lider markası Renault, hafif ticari araç pazarındaki konumunu kısa şasi Renault Trafic Panelvan ile güçlendirmeye devam ediyor.


Saç dökülmesi bu hastalıkların işareti olabilir Sağlık/Kadın Saç dökülmesi bu hastalıkların işareti olabilir

Saç dökülmesi, çevresel etkenlerden kaynaklanabileceği gibi kişinin kalıtsal yapısında bulunan birçok hastalığın da habercisi olabilir. Uzmanlar saç dökülmesinde erken teşhisin ve doğru tedavinin önemine dikkat çekiyor.


BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı Ekonomi/Turizm BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Isparta Valiliği’nde toplandı.


PAGEV’in İTO Başkanlık yarışındaki adayı Şekip Avdagiç Ekonomi/Turizm PAGEV’in İTO Başkanlık yarışındaki adayı Şekip Avdagiç

Nisan ayı seçim maratonunda önemli dönemeçlerden biri de 9 Nisan’da yapılacak İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimleri. İş dünyası İTO’daki Başkanlık yarışını yakından takip ederken PAGEV Plastik Sanayicileri Vakfı, İTO seçimleri ile ilgili merakla beklenen kararını açıkladı.


AKAYDIN, SAĞLIK BAKANINA ANTALYA ŞEHİR HASTANESİ'Nİ SORDU Siyaset AKAYDIN, SAĞLIK BAKANINA ANTALYA ŞEHİR HASTANESİ'Nİ SORDU

Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Antalya Şehir Hastanesi ihale süreci, yatak kapasitesi, arsası ve yeri gibi birçok belirsiz duruma açıklık getirilmesi ve bu konuda halkımızın bilgilendirilmesi amacıyla, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan'ın cevaplaması için yazılı soru önergesi verdi.


Gazeteciler Kemer’de toplanıyor Kemer Gazeteciler Kemer’de toplanıyor

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 14’üncü Başkanlar Kurulu Toplantısı Kemer’de düzenleniyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül , “Kemer halkı olarak gazetecilerin zirvesine ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz” dedi


En Pahalı Bilet Avustralya’ya Ekonomi/Turizm En Pahalı Bilet Avustralya’ya

Türkiye’nin en yenilikçi online bilet satış platformu Biletall.com; 200 otobüs firması, 500 havayolu şirketi ve feribot biletlerini tek bir sistem üzerinden müşteriyle buluşturuyor.


DÖRT YILDA 430 BİN ESNAF İFLAS ETTİ Ekonomi/Turizm DÖRT YILDA 430 BİN ESNAF İFLAS ETTİ

2018 yılının ilk iki ayında 20 bin 308 esnaf iflas bayrağını çekerken, 2014’ten bu yana iflas eden esnaf sayısı 430 bin 275 oldu.


ANTALYA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU Güncel ANTALYA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Vali Münir Karaloğlu Dünya Ormancılık Haftası ve Dünya Ormancılık Günü nedeniyle fidan dikme törenine katıldı. Karaloğlu, Ormana ve ormancılığa farkındalık yaratmak için fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.


Güncel "BATI’NIN BU KADAR EŞZAMANLI DAVRANMASI HİÇ HAYRA ALAMET DEĞİL!"

PROF. DR NADİR DEVLET “RUS DİPLOMAT KRİZİ”Nİ DEĞERLENDİRDİ: "BATI’NIN BU KADAR EŞZAMANLI DAVRANMASI HİÇ HAYRA ALAMET DEĞİL!"


Kemer’de Çanakkale Müzesi açıldı Kemer Kemer’de Çanakkale Müzesi açıldı

Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi Kemer Belediyesi Arslanbucak Düğün Salonu’nda ziyarete açıldı. Açılışta konuşan Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, “ Bu müzeyi Çanakkale ruhunu yeni nesil ile birlikte yaşayabilmek için ilçemize getirdik” dedi.


‘Müzikal Burdur’ Kültür/Sanat ‘Müzikal Burdur’

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent müze tarih söyleşilerinin bu ayki konuğu Araştırmacı Yazar Yusuf Erkan… Erkan, “Müzikal Burdur’’ konulu söyleşide teke bölgesinin müzik kültürünü anlatacak.


AŞT Dünya Tiyatrolar Günü'nü sahnede kutladı  Kültür/Sanat AŞT Dünya Tiyatrolar Günü'nü sahnede kutladı

Antalya Şehir Tiyatrosu (AŞT) 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ‘Kafatası’ adlı oyununu ücretsiz sahneledi.


Asırlık zeytin ağaçları kavşaklara renk kattı Güncel Asırlık zeytin ağaçları kavşaklara renk kattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya kent merkez ve ilçelerde refüj ve kavşakları yaşları 200-250 arasında değişen barışın simgesi asırlık zeytin ağaçlarıyla süslüyor.


Büyükşehir’in katlı otopark projesi yükseliyor Güncel Büyükşehir’in katlı otopark projesi yükseliyor

Büyükşehir Belediyesi, Şarampol Projesi kapsamında yapımını sürdürdüğü katlı otopark projesi ile Cumhuriyet Mahallesi’ne aynı zamanda yeni bir park ve yaşam alanı kazandırıyor.


 DÜNYANIN EN ÇOK KONUŞULAN DİLLERİ... DÜNYANIN EN ÇOK KONUŞULAN DİLLERİ...

Türkçe en fazla konuşulan diller arasında yer aldı …


Başkan Türel mega projeyi denetledi Güncel Başkan Türel mega projeyi denetledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye’nin en önemli projelerinden Boğaçay Projesi kapsamında başlayan afet riskini önlemeye yönelik altyapı çalışmalarını denetledi. Türel, Antalya’nın en çevreci projesindeki çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini söyledi.


Başkan Böcek’e TSYD’den ziyaret Spor Başkan Böcek’e TSYD’den ziyaret

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi’nin yeni başkanı Şifa Çiçek ve yönetimi ziyaret etti.


Tütüncü, ‘Bu tesiste misafirperverlik ve Allah rızası var’ Güncel Tütüncü, ‘Bu tesiste misafirperverlik ve Allah rızası var’

Başkan Hakan Tütüncü, karkas inşaatı tamamlanan çok yıldızlı otel konforundaki ‘Hasta Yakınları Konukevi’nin, Antalyalıların misafirperverliğini gösteren ve sadece Allah’ın rızası beklenilerek yapılan bir tesis olduğunu söyledi.


Kepez doğayla kucaklaşıyor Güncel Kepez doğayla kucaklaşıyor

Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında geleneksel hale getirdiği doğa yürüyüşü gezileri yeni rotalarla devam ediyor.


AKUT, Bulgaristan’da Herkesin Örnek Gösterdiği  En Başarılı Ekip Oldu AKUT, Bulgaristan’da Herkesin Örnek Gösterdiği En Başarılı Ekip Oldu

AKUT Arama Kurtarma Derneği, 19-24 Mart tarihleri arasında Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) Yeniden Sınıflandırması için gittiği Bulgaristan’da zorlu bir sınıflandırma sürecinden geçti.


Hamilelik ağrılarını alternatif tıpla azaltın Sağlık/Kadın Hamilelik ağrılarını alternatif tıpla azaltın

Hamile kadınların yüzde 40 ile yüzde 70’i gebelik boyunca ağrı problemi yaşıyor. Uzmanlar, hamilelik ağrılarına karşı sporu ve alternatif tıp yöntemlerini öneriyor.


HESTOUREX 5-8 NİSAN 2018’DE ANTALYA’DA GERÇEKLEŞECEK Ekonomi/Turizm HESTOUREX 5-8 NİSAN 2018’DE ANTALYA’DA GERÇEKLEŞECEK

Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Turizm Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığının desteklediği HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.


 YAZ GELMEDEN VARİSLERİNİZDEN KURTULUN Sağlık/Kadın YAZ GELMEDEN VARİSLERİNİZDEN KURTULUN

Özellikle kadınların kabusu olan varis; bacaklardan dışarıya fırlayan damarlar nedeniyle son derece rahatsızlık verir, sağlık açısından da önemli bir sorun oluşturur.


ANTALYA KAŞ'TA DENİZİN DİBİNE AFİŞ ÇAKTILAR! Kaş ANTALYA KAŞ'TA DENİZİN DİBİNE AFİŞ ÇAKTILAR!

İyi Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal ve yardımcıları Ahmet Erdemli, Fahri Kanbur Antalya Kaş'ta 35 metre derinlikte afişlerini astılar.Dalgıçlar ile birlikte bizzat kendileri 35 metre derinliğe inerek afişi denizin dibinde açtılar.


Minik eller fidan dikti Döşemealtı Minik eller fidan dikti

Döşemealtı Belediyesi'nce hayata geçirilen Antalya'nın ilk Türkiye'nin örnek ekolojik Kreşi'nin minikleri de AB projesi kapsamında nar, portakal ve limon fidanı dikti.


D Vitamini Eksikliği Kilo Vermeyi Zorlaştırıyor Sağlık/Kadın D Vitamini Eksikliği Kilo Vermeyi Zorlaştırıyor

Sıkı bir diyet yapıyor, ancak yine de kilo veremiyorsanız dikkat… D vitamini eksikliği kilo vermenize engel olabilir. Özellikle kadınlarda daha sık rastlanan D vitamini eksikliği kilo vermeye etki eden unsurların başında geliyor.


‘AKMEK Parlayan İnciler Sergisi’ne büyük ilgi Kültür/Sanat ‘AKMEK Parlayan İnciler Sergisi’ne büyük ilgi

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), kursiyerleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel hazırlanan ve farklı noktalarda sanatseverlerin beğenisine sunulan “AKMEK’te Parlayan İnciler” konulu resim sergisi büyük ilgi gördü.


ÇEİS iş sağlığı ve güvenliğinin önemini 17 bin kişiye tiyatro oyunu ile anlattı Güncel ÇEİS iş sağlığı ve güvenliğinin önemini 17 bin kişiye tiyatro oyunu ile anlattı

İş sağlığı ve güvenliği konulu tiyatro oyunu Bize Bi’şey Oldu Abi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde 100. defa sahnelendi.


“YOLANTA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE BU SEZON SON KEZ SAHNEDE Kültür/Sanat “YOLANTA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 31 Mart Cumartesi günü saat: 15.00’te Çaykovski’nin “Yolanta” operasını bu sezon son kez sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu.


Teknoloji içerikle anlam buluyor… Teknoloji/Bilim/İnternet Teknoloji içerikle anlam buluyor…

İçerik teknolojinin anası, temel direği hatta tamamlayıcısıdır. Bu noktadan hareket eden Sistem 9, “Geleceğe taşıyan dijital çözümler” ilkesiyle kurumsal müşterileri için uzaktan yönettiği dijital ekranları, hızlı gelişen gündeme anında uyum sağlayan içeriklerle donatıyor. İçerikler faydalı ve doğru bilgilerin yanı sıra, kişiselleşme özellikleriyle de öne çıkıyor.


​Sabahları evde yapılabilecek 10 egzersiz Sağlık/Kadın ​Sabahları evde yapılabilecek 10 egzersiz

Herkesin çevresinde sabah erken saatte kalkıp üşenmeden spora giden kişiler varken, bir yandan da iş, hayat ve sporu dengeye oturtmaya çalışan insanlar var.


Yenigün’de caddeler yenileniyor Güncel Yenigün’de caddeler yenileniyor

Muratpaşa Belediyesi, Yenigün Mahallesi’nin Mevlana ve Kızılırmak Caddeleri’ni bağlayan 1055 Sokak’ta asfalt çalışmalarını tamamladı.


Her 2 saniyede bir kişi inme geçiriyor! Sağlık/Kadın Her 2 saniyede bir kişi inme geçiriyor!

Yaşam tarzı, genetik etkenler ve yaşlanma gibi etkenlerle damarlarda oluşan daralma sonucu felç (inme) gelişebiliyor. Dünyada her 6 saniyede bir kişinin inme nedeniyle hayatını kaybettiği düşünülürse önlem almanın da ne denli önemli olduğu ortaya çıkıyor.


Franchising sektörünün 2023 hedefi 100 milyar dolar Ekonomi/Turizm Franchising sektörünün 2023 hedefi 100 milyar dolar

Dünyada ve Türkiye’de her geçen yıl büyüyerek yoluna devam eden franchising sektörü, gelişimini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor.


Müziğin iyileştirici etkisi hastaneyi saracak! Güncel Müziğin iyileştirici etkisi hastaneyi saracak!

SMG, müşteri portföyüne Memorial Bahçelievler Hastanesi’ni ekledi


Süt içmeniz için 10 önemli sebep var Sağlık/Kadın Süt içmeniz için 10 önemli sebep var

Süt, içinde yüksek kaliteli protein ve birçok besleyici öğe içeren ve kolay ulaşılabilir bir besin kaynağımız. Çocukların zekâ ve fiziksel gelişimine pek çok katkısı olan süt, yetişkinlerde de günlük hayat kalitesinin artırılması ve sürdürülmesi için büyük önem taşıyor.


Kilo verdiniz ama bölgesel incelme olmadıysa! Sağlık/Kadın Kilo verdiniz ama bölgesel incelme olmadıysa!

Genç ve ince görünme arzusu bir yana, yakmaya çalıştığımız yağlarımız aslında sağlığımız için çok önemli. Vücut ısısını düzenlemeye yardımcı oluyor, darbelere ve kemik kırıklarına karşı korumada önemli rol oynuyor, bazı vitaminlerin depolanmasını sağlıyor. Yani sağlığımız için yağ dokusu şart ama onun da ölçüsü var!


Renault yeni sezona puanla başladı Spor Renault yeni sezona puanla başladı

Renault Sport Formula 1 Takımı, 2018 sezonunun açılışında Avustralya Grand Prix’sini Nico Hulkenberg ve Carlos Sainz ile ilk on içinde tamamladı. Her iki pilot da tüm Renault otomobillerinin yarışı ilk onda tamamlama hedefine ulaştı.


Saman nezlesi soğuk algınlığı ile karıştırılmamalı Sağlık/Kadın Saman nezlesi soğuk algınlığı ile karıştırılmamalı

Doğanın canlandığı, güneşin yüzünü gösterdiği bahar mevsimi alerjinin de habercisi...


AKSU’DA 3 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ Aksu AKSU’DA 3 BİN 500 FİDAN DİKİLDİ

Orman Bölge Müdürlüğü 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle Aksu Kumköy’de daha önce yanmış olan ormanlık alanda Fidan Dikme Töreni düzenledi. Törene Vali Münir Karaloğlu, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.


Balcı: Ekonomi/Turizm Balcı:"İş Güvenliği Yasası yeniden düzenlenmeli"

İMO Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, "İş Güvenliği Yasası, paydaşların görüşleri alınarak biran önce yeniden düzenlenmelidir" dedi.


GYODER’İN POTANSİYEL KONUT ALICISI BÜYÜTEÇ ALTINDA Ekonomi/Turizm GYODER’İN POTANSİYEL KONUT ALICISI BÜYÜTEÇ ALTINDA

Bireysel konfor alanının genişlemesini isteyen potansiyel konut alıcısı, daha büyük yatak odası istiyor


Ülkelere özgü adab-ı muaşeret kuralları! Ülkelere özgü adab-ı muaşeret kuralları!

Seyahat edeceğimiz ülkenin gezilecek yerleri, tarihi yapıları, mutfağı, konaklaması ve dili ile ilgili muhakkak ön araştırma yaparız. Peki ya adabı muaşeret kuralları? Bizim için oldukça önemsiz olan kimi davranışlar başkalarının kutsalı, en kıymetlisi ya da öfke sebebi olabilir! Ligarba Turizm, ülkelerin adab-ı muaşeret kurallarını araştırarak seyahat severler için listeledi.


GEÇİCİ İŞ SÖZLEŞMESİ HEM KURUMA, HEM ÇALIŞANA ESNEKLİK SAĞLIYOR Ekonomi/Turizm GEÇİCİ İŞ SÖZLEŞMESİ HEM KURUMA, HEM ÇALIŞANA ESNEKLİK SAĞLIYOR

“İşveren ve çalışan esnek işgücü konusunda bilgilendirilmeli” 2016 yılının Mayıs ayında yürürlüğe giren Geçici İş İlişkisi Yasası; kayıt dışı istihdamın önlenmesi, dönemsel çalışmaya ihtiyaç duyan bireyler için istihdam yaratması ve mevsimsel ya da proje bazlı yoğunluk yaşayan kurumların personel ihtiyacının karşılanması gibi önemli avantajlar sağlıyor.


ATAY USLU: Siyaset ATAY USLU: "HERKESİ TİYATROLARIMIZA VE TİYATRO SEYRETMEYE DAVET EDİYORUM"

Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


TÜRKİYE’DE 10 ÇALIŞANDAN 7’Sİ İŞE GİTMEK İSTEMİYOR Ekonomi/Turizm TÜRKİYE’DE 10 ÇALIŞANDAN 7’Sİ İŞE GİTMEK İSTEMİYOR

32 ülke baz alınarak yapılan araştırmaya göre, işe gitmek istemeyip evden çalışmak isteyen ülkelerin başında Yunanistan gelirken, Türkiye listeye beşinci sıradan giriş yaptı.


MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI Aksu MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

3. Aksu Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Mahalleler Arası Halı Saha Turnuvası başlama vuruşunun ardından Kemerağzı Mahallesi ile Topallı Mahallesi futbol takımlarının oynadığı maçla başladı.


Akdeniz Üniversitesi’nde Küresel Isınma ve Biyolojik Çeşitliliğe Etkileri Konuşuldu Eğitim Akdeniz Üniversitesi’nde Küresel Isınma ve Biyolojik Çeşitliliğe Etkileri Konuşuldu

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi tarafından, ‘Küresel Isınma ve Biyolojik Çeşitliliğe Etkileri’ konulu bir konferans düzenlendi.


MEDYA VE REKLAM YATIRIMLARI 10,7 MİLYARA ULAŞTI Ekonomi/Turizm MEDYA VE REKLAM YATIRIMLARI 10,7 MİLYARA ULAŞTI

2017 yılında medya yatırımları yüzde 6,3 yükseliş gösterdi …


“AİLECEK ŞAŞKINIZ” ZİRVEYE AMBARGO KOYDU Kültür/Sanat “AİLECEK ŞAŞKINIZ” ZİRVEYE AMBARGO KOYDU

Hafta sonu sinema salonlarında toplam 757 bin 362 biletli seyirci 21’i yerli 22’si yabancı 43 film izlerken, Ailecek Şaşkınız bu hafta sonu da en fazla izlenen yapım olmayı başardı.


KAŞ OTOYOL PROJESİNDE LİKYA ORKİDESİ KAZANDI Kaş KAŞ OTOYOL PROJESİNDE LİKYA ORKİDESİ KAZANDI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “BU KARAR KAŞLILARIN HUKUK ZAFERİDİR!”


Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Çocukluk Çağı Obezitesi Sorunu Farkındalık Okulu açıyor Eğitim Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, Çocukluk Çağı Obezitesi Sorunu Farkındalık Okulu açıyor

Obezite aşırı kilolu olma durumudur. Son 30 yıllık süreçte çocuk ve yetişkin çağı obezite oranlarında hemen hemen her ülkede artışların görüldüğü ve sorunun küresel bir salgına dönüştüğü vurgulanmaktadır.


ESET Uyarıyor: Dijital para üretiyorsunuz, haberiniz yok! Teknoloji/Bilim/İnternet ESET Uyarıyor: Dijital para üretiyorsunuz, haberiniz yok!

Başkalarının bilgisayarlarını kullanarak gerçekleşen kriptopara madenciliği, dünyanın en yaygın görülen siber tehdidine dönüştü


Çocukların eklemlerindeki kızarıklık, şişlik ve ateşe dikkat! Sağlık/Kadın Çocukların eklemlerindeki kızarıklık, şişlik ve ateşe dikkat!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Çocuk Romatoloji Derneği; çocukluk romatizmasıyla ilgili bir panel düzenleyerek uzmanları ve hasta yakınlarını bilgilendirdi.


Kaspersky Lab yeni ürünüyle Exchange Online Güvenliğini Artırıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab yeni ürünüyle Exchange Online Güvenliğini Artırıyor

Küçük ve orta boy işletmelerin bulut bilişime geçiş süreçleri devam ediyor ve çoğu için bu süreçteki ilk adım bulut tabanlı bir e-posta servisi kullanmak oluyor.


Aşılar Her Yıl 3 Milyon Çocuğun Hayatını Kurtarıyor Sağlık/Kadın Aşılar Her Yıl 3 Milyon Çocuğun Hayatını Kurtarıyor

Aşıların gerekliğini ve farklı hastalıklara neden olup olmadığı tartışması uzun süredir gündemi meşgul ediyor.


YOGA VE MEDİTASYONLA RAHATLAMAK Sağlık/Kadın YOGA VE MEDİTASYONLA RAHATLAMAK

Stresli yaşamlar sürüyoruz ve stres, sıklıkla hem kilo almamıza hem de anksiyeteye yol açıyor.


FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında Aranan (6) Şüpheli Yakalandı Güncel FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında Aranan (6) Şüpheli Yakalandı

FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında Aranan (6) Şüpheli Yakalandı


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...