Pazar, 16 Haziran 2019
Beyzbolcular kampa girdi Kemer Beyzbolcular kampa girdi

Kemer'de geçen hafta düzenlenen 10-12 Yaş Grubu Türkiye Beyzbol Şampiyonası sonrasında seçilen milli takım kampa başladı.


Miting alanları belirlendi Güncel Miting alanları belirlendi

Antalya'da toplanma yeri, yürüyüş güzergahları ve miting alanları belirlendi.


Bilinçli Tarım Projesi başarıyla sonuçlandırıldı Alanya Bilinçli Tarım Projesi başarıyla sonuçlandırıldı

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Tarım Eğitim ve Çevre Gönüllüleri Grubu'nun Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi'nce kabul edilen 'Bilinçli Tarım Temiz Çevre ve Çocuklarımıza Yaşanacak Bir Dünya' konulu Avrupa Birliği Gençlik Projesi'nin 2008 yılı boyunca uygulanarak sona erdirildiği açıklandı.


HDI Sigorta’da Görev Değişimi HDI Sigorta’da Görev Değişimi

Dünyanın en saygın sigorta grupları arasında yer alan ve 160 ülkede hizmet veren Talanx AG bünyesindeki HDI-Gerling International AG.’ye bağlı HDI Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne Enis Talaşman getirildi. Daha önce Genel Müdürlük görevini vekaleten Hasan Altaner yürütüyordu.


“Otopark ve yediemin depoları sıfır araç dolu” “Otopark ve yediemin depoları sıfır araç dolu”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş Piyasada hızla sürdürülen Sıfır otomobil kampanyalarının göründüğü gibi olmadığını tüketiciyi sıfırladığını belirterek “Kampanyalar yüzünden tüketici icralık” oldu dedi.


‘Gizli tanıklık, savunma hakkını ortadan kaldırarak uygulanamaz’ ‘Gizli tanıklık, savunma hakkını ortadan kaldırarak uygulanamaz’

İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adem Sözüer, aksar ve polisin delil toplamada kullanılmaması gerektiğini savunarak, gizli tanıklığın, savunma hakkını ortadan kaldırarak uygulanamayacağını söyledi.


Antalya’ya hayran kaldılar Güncel Antalya’ya hayran kaldılar

AB destekli Petrol Kenti Batman’dan Turizm Cenneti Antalya’ya Projesi kapsamında Batmanlı varoşlarda yaşayan öğrenciler hayatlarında ilk kez kent dışına çıkarak ilk kez uçağa bindi. Denizi ilk kez gören öğrenciler kente hayran kaldı.


Krizi fırsata çevirme yöntemleri Krizi fırsata çevirme yöntemleri

Türkiye’de yaptığı başarılı çalışmalar ve sektörde gerçekleştirdiği ilklerle dünyada da örnek gösterilen Türk Barter, Anadolu’daki işletmeleri barter sistemi ile tanıştırmak için düzenlediği toplantıların dördüncü durağı olan Bursa’da basın mensupları ile bir araya geldi.


Bilgi Üniversitesi insan kaynaklarının rolünü tartışıyor Bilgi Üniversitesi insan kaynaklarının rolünü tartışıyor

Yaşanılan küresel ekonomik krizden dolayı İnsan Kaynakları’nın rolünün sıkça tartışılmaya başlandığı bu günlerde, PERYÖN ve Bilgi Üniversitesi bu tartışma içindeki yerini alıyor.


Bilgi Üniversitesi insan kaynaklarının rolünü tartışıyor Bilgi Üniversitesi insan kaynaklarının rolünü tartışıyor

Yaşanılan küresel ekonomik krizden dolayı İnsan Kaynakları’nın rolünün sıkça tartışılmaya başlandığı bu günlerde, PERYÖN ve Bilgi Üniversitesi bu tartışma içindeki yerini alıyor.


Türk Eğitim-Sen yargı yolunda Türk Eğitim-Sen yargı yolunda

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) İstanbul Bölge Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hanefi Bostan, ek ders saatleriyle ilgili uygulamayı yargıya taşıyacaklarını bildirdi.


“Sizi evlendiriyoruz” Güncel “Sizi evlendiriyoruz”

Evlilik Danışmanı ve Aracılık Hizmetleri Işık İzdivaç Antalya’da bir ilki gerçekleştiriyor. Sıcak bir yuva kurmak isteyen insanları güvenilir bir ortamda buluşturacak olan Işık İzdivaç Danışman Şirketi başvuruları kabul etmeye başladı.


Antalyalı öğrenciler Dali sergisini gezecek Güncel Antalyalı öğrenciler Dali sergisini gezecek

Kepezaltı Toplum Eğitim Merkezi Sanat Atölyesi çalışmalarına katılan öğrencilerden üçü, Sakıp Sabancı Müzesi'nde devam eden ''İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali'' sergisini gezecek.


Çelik: “İşadamları için yeni projelere hazırız” Siyaset Çelik: “İşadamları için yeni projelere hazırız”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Altınova Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (ALTINSİAD) ziyaret etti.


Muhtarlar tapu sorununun çözülmesini istedi Sağlık/Kadın Muhtarlar tapu sorununun çözülmesini istedi

AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, seçilmesi durumunda, bölgedeki tapu sorunuyla ilgili tüm dosyaları tek tek inceleyerek yasalara uygun şekilde çözeceğini iddia etti.


Tahtalı Dağı’nda Eskimo evleri Kemer Tahtalı Dağı’nda Eskimo evleri

Kemer'e bağlı Tekirova beldesi yakınlarından Tahtalı Dağı'na ulaşımı sağlayan teleferik işletmesine yapılan eskimo evleri büyük ilgi görüyor.


Türel, karma ebru ve resim sergisi açtı Güncel Türel, karma ebru ve resim sergisi açtı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Hülya İlter ve Belma Üstünışık tarafından hazırlanan karma ebru ve resim sergisinin açılışını yaptı.


Kadın çiftçiler yarıştı Serik Kadın çiftçiler yarıştı

Serik'te, ''Kadın Çiftçiler Yarışıyor'' bilgi yarışması düzenlendi.


Lise öğrencisi elektrik akımına kapıldı Güncel Lise öğrencisi elektrik akımına kapıldı

Antalya'da inşaatta çalışan eniştesine yardım eden lise öğrencisi, elektrik akımına kapılarak yaralandı.


Çete elebaşı olduğu iddia edilen zanlı yakalandı Güncel Çete elebaşı olduğu iddia edilen zanlı yakalandı

Antalya'da fuhşa aracılık, örgütlü uyuşturucu ticareti, adam öldürmeye teşebbüs gibi ondan fazla suçtan aranan zanlı, odunlukta yakalandı.


25 günde havayoluyla 84 bin 653 turist geldi Güncel 25 günde havayoluyla 84 bin 653 turist geldi

Antalya'ya Ocak ayının 25 günlük döneminde hava yoluyla 84 bin 653 turist geldi.


“Cüzzam tedavi edilebilen bir hastalık” Sağlık/Kadın “Cüzzam tedavi edilebilen bir hastalık”

Özel Antalya Yaşam Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları bölümünden Uzman Doktor Şeyda Temel, cüzzamın önlenebilir, tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu bildirdi.


Antalya Yörükler Derneği’nden, Özbek’in tutuklanmasına tepki Güncel Antalya Yörükler Derneği’nden, Özbek’in tutuklanmasına tepki

Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, Mustafa Özbek'in tutuklanmasını, Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birliğine sokulmuş bir çomak olarak addettiklerini bildirdi.


Toptancı Hali’nde sebze fiyatları arttı Ekonomi/Turizm Toptancı Hali’nde sebze fiyatları arttı

Antalya'da hava koşullarının sert geçmesi ve üretimde ara dönem nedeniyle Toptancı Halinde sebze fiyatları arttı.


CHP’nin Elmalı Adayı Gündüzbey Elmalı CHP’nin Elmalı Adayı Gündüzbey

Cumhuriyet Halk Partisi Elmalı İlçe Başkanlığınca 23 Ocak günü düzenlenen toplantıya katılan CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, CHP’nin Elmalı Belediye Başkan Adayının Eski İlçe Başkanı Muhammet Gündüzbey olduğunu resmen açıkladı.


Kolejli kızlar filede il üçüncüsü Spor Kolejli kızlar filede il üçüncüsü

Antalya Koleji II. Kademe Yıldız Kızlar Voleybol Takımı, Antalya’da yapılan Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakalarında başarılarıyla göz doldurdular.


Türk-Alman Üniversitesi’nde Hedef 2010 Türk-Alman Üniversitesi’nde Hedef 2010

Alaçatı’da üniversite kurma hazırlıklarını sürdüren Türk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK); Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı, İzmir’de gerçekleştirdi.


LykiaGroup aşçıları ‘Altın Kep’ giydi Güncel LykiaGroup aşçıları ‘Altın Kep’ giydi

Yaratıcılık ve lezzette sınır tanımayan LykiaGroup aşçıları, Türkiye Aşçılar Federasyonu önderliğinde Şefler Birliği tarafından 5.’si düzenlenen Altın Kep yarışmasında 3 kupa ve 8 madalya kazanmayı başardı.


Başkan Evcilmen, Elektrik Mühendisleri Odası’nda Güncel Başkan Evcilmen, Elektrik Mühendisleri Odası’nda

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Elektrik Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. İşleri için Elektrik Mühendisleri Odası’nda bulunan yurttaşlar Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e büyük ilgi gösterdi.


Yeni yaşamlara “su”lu kutlama Güncel Yeni yaşamlara “su”lu kutlama

Kuruluşundan itibaren geçen iki aylık sürede 110 böbrek nakline ulaşılan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölümü'nce 100. nakil kutlaması yapıldı.


Tolunay’dan esnaf ziyareti Siyaset Tolunay’dan esnaf ziyareti

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Tolunay, Milli Egemenlik ve Teomanpaşa caddelerinde esnafı ziyaret etti.


Antalya Emniyeti’ne ilginç mesajlar geliyor Güncel Antalya Emniyeti’ne ilginç mesajlar geliyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün web sayfasında yer alan ''online ihbar ve şikayet'' sayfalarına günde yaklaşık 50 ihbar ve şikayet mesajının geldiği bildirildi.


Başkan Evcilmen’den özel çocuklara özel ilgi Güncel Başkan Evcilmen’den özel çocuklara özel ilgi

Empati Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin “Sınırsız Sanat Projesi” etkinliğine katılan Başkan Evcilmen, zihinsel engelli öğrencilerle özel olarak ilgilendi. Evcilmen, “Engelli çocuklarımıza eğitim verildiği takdirde, ne kadar başarılı olabileceklerini bir kez daha gösterdiler” dedi.


Öner park sözünü tuttu Güncel Öner park sözünü tuttu

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, yollarının tamamını asfaltladığı Çamlıbel Mahallesi’ne söz verdiği parkı yapıyor.


“İlçemizin merkezi Döşemealtı” Siyaset “İlçemizin merkezi Döşemealtı”

Kamuoyu’nun merak ettiği konulara açıklık getiren Döşemealtı İlçe Belediye Başkan Adayı Hasan Akalın, İlçe Merkezinin Döşemealtı olduğunu ve hiçbir resmi kurumun bir başka yere taşınmasının söz konusu olamayacağını söyledi.


Muratpaşa Zabıtası’ndan Doğuyaka’da operasyon Güncel Muratpaşa Zabıtası’ndan Doğuyaka’da operasyon

Doğuyaka Mahallesi’nde operasyon düzenleyen Muratpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, halk sağlığını tehdit eden konar-göçerlere ait 25 naylon barakayı kaldırdı.


Başaran’a yoğun ilgi Siyaset Başaran’a yoğun ilgi

CHP Kepez Adayı Zeki Başaran Dokuma’da esnafı gezdi. Bölge halkının Başaran’a yoğun ilgisi dikkat çekerken daha sonra Mustafa Akaydın’da Başaran’ın gezisine katıldı.


Atay ziyaret turunda Siyaset Atay ziyaret turunda

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay seçim öncesi ziyaretlerini sürdürüyor


Akaydın: “Antalya değerlidir” Siyaset Akaydın: “Antalya değerlidir”

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Prof.Dr.Mustafa Akaydın, mahalle ve muhtar ziyaretlerine büyük hızla devam ediyor.


Rusya'dan Obama'ya zeytin dalı Rusya'dan Obama'ya zeytin dalı

ABD'nin füze kalkanı projesine misilleme amacıyla Polonya sınırındaki Kaliningrad bölgesine füze yerleştirmeyi planlayan Rusya'nın, bu hazırlığını askıya aldığı bildirildi.


Diyet, hafızayı da güçlendiriyor Sağlık/Kadın Diyet, hafızayı da güçlendiriyor

Almanya’da yapılan bir araştırmada, alınan kalorinin üçte bir oranında azaltılmasının hafızanın güçlenmesini sağladığı belirlendi.


Plastikteki kimyasal uzun süre vücutta kalıyor Sağlık/Kadın Plastikteki kimyasal uzun süre vücutta kalıyor

ABD’de yapılan bir araştırma, birçok plastik üründe kullanılan tartışmalı bir kimyasalın, vücutta sanılandan daha uzun süre kalabileceğini gösterdi.


Televizyon radyo ve internet tek kabloda Teknoloji/Bilim/İnternet Televizyon radyo ve internet tek kabloda

Mevcut elektrik kabloları üzerinden gelen sinyallerle televizyon, telefon, radyo ve internet yayını mümkün.


Kınanın azı karar çoğu zarar Sağlık/Kadın Kınanın azı karar çoğu zarar

Erciyes Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, kınanın yüksek dozda ve uzun süre geniş yüzeylerde kullanılmasının karaciğer ve rahim kanserine neden olduğunu bildirdi.


Atık piller tehlike saçıyor Atık piller tehlike saçıyor

Türkiye'de atık pillerin doğaya verdiği zarar yeterince bilinmediği için pillerin geri dönüşümünün sağlanamadığı bildirildi.


Türkiye’nin eğitim vizyonu tartışılacak Güncel Türkiye’nin eğitim vizyonu tartışılacak

Türkiye Özel Okullar Birliği, ''Türkiye'nin 2023 Eğitim Vizyonu'' konulu sempozyum düzenleyecek.


“Belediye başkanı her şeyden önce halkının hizmetkarıdır” Akseki “Belediye başkanı her şeyden önce halkının hizmetkarıdır”

Cevizli Belediye Başkanı Erol Özdemir, belediye başkanlarının halkın hizmetkarı olduğunu söyledi.


Riskten korunmanın adresi altın Ekonomi/Turizm Riskten korunmanın adresi altın

Kurumsal yatırımcılar, riskten korunma adına altına yatırım yapmayı tercih ediyor.


TÜRSAB’tan üyelerine okul tatili duyurusu TÜRSAB’tan üyelerine okul tatili duyurusu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), okulların eğitim-öğretim yılı başlangıç ve bitiş tarihlerinin turizm sezonu dikkate alınarak belirlenmesine ilişkin taleplerinin Bakanlar Kurulu tarafından kabul edildiğini duyurdu.


Alanya’da denize düşen genç bulunamadı Alanya Alanya’da denize düşen genç bulunamadı

Alanya'da hafta sonu balık avlarken denize düşerek kaybolan kişinin bulunması için sabah saatlerinde başlayan arama çalışmalarından sonuç alınamadı.


1210 dekar alan zarar gördü Güncel 1210 dekar alan zarar gördü

Antalya ve ilçelerinde etkili olan fırtına, sel ve hortumun, ilk belirlemelere göre 1210 dekar alanda zarara yol açtığı bildirildi.


Alanya’da hallerin birleştirilmesine başlandı Alanya Alanya’da hallerin birleştirilmesine başlandı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Ziraat Odası, Alanya Hal Derneği yöneticileri ve bazı belde belediyesi hal müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, tarım sektörünün sorunları ve hallerin birleştirilmesi konuları görüşüldü.


Açlık sınırı 736, yoksulluk sınırı 2 bin 396 TL Ekonomi/Turizm Açlık sınırı 736, yoksulluk sınırı 2 bin 396 TL

Türk-İş, Ocak ayında dört kişilik bir aile için açlık sınırınI 736, yoksulluk sınırını 2 bin 396 TL olarak hesapladı.


Banka şubesinden 5 bin TL çaldılar Güncel Banka şubesinden 5 bin TL çaldılar

Antalya'da iki kişi bir banka şubesinden 5 bin TL çalarak kaçtı.


Antalya'da kamyonun çarptığı yaya öldü Güncel Antalya'da kamyonun çarptığı yaya öldü

Antalya-Burdur kara yolu 29. kilometresindeki kazada, Savaş Sayar idaresindeki 07 AEH 29 plakalı kamyon yolun karşı tarafına geçmeye çalışan Ahmet Kurun'a (69) çarptı.


Evli kadın av tüfeğiyle intihar etti Alanya Evli kadın av tüfeğiyle intihar etti

Alanya'da, evli bir kadın av tüfeğiyle intihar etti.


Kocabaş’tan kutlama ziyareti Güncel Kocabaş’tan kutlama ziyareti

Muratpaşa İlçe Kaymakamı Fatih Kocabaş bir süre önce seçilen ATB yönetim kurulu ile tanışmak ve yeni dönemde başarılar dilemek amacıyla Borsa’yı ziyaret etti.


"Devlet sinemaya katkıda bulunmalı"

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Gezgin, başarılı Türk sinemacıların ülkemizi yurtdışında başarıyla tanıtmalarına karşın Türk sinemasının kurumsal tanıtıma katkıda bulunamamasında devletin büyük sorumluluğu olduğunu söyledi.


Kemer’in AK Partili gençleri halı sahada stres attı Kemer Kemer’in AK Partili gençleri halı sahada stres attı

29 Mart 2009 da yapılacak olan yerel seçimler için yoğun bir tempo çalışmalarını sürdüren Ak Partili gençler zaman zaman boş vakitlerinde bir araya gelerek çeşitli aktivitelerde bulunuyorlar.


Serik Karataş İlköğretim Okulu’na yarı yıl hediyesi Serik Serik Karataş İlköğretim Okulu’na yarı yıl hediyesi

Yaz aylarında yürekleri yakan Serik Manavgat yangınında tamamen zarar gören Serik'e bağlı Karataş Köyüne Bucak HTMYO öğrencileri ve Kahraman Köktürk tarafından kırtasiye yardımı gönderildi.


Kuzdere’ye parklar geliyor Kemer Kuzdere’ye parklar geliyor

Kemer’in 01.01.2009 tarihi itibarı ile yeni mahallesi olan Kuzdere’de Belediye çalışmaları da hızlı bir şekilde başladı.


Yolun ortasında kalan çınar ağacı kesilmedi Kemer Yolun ortasında kalan çınar ağacı kesilmedi

Aslanbucak Mahallesinde yoğun çalışmalarını sürdüren Kemer Belediyesi ekipleri bölgede tespit edilen birçok yerdeki asfalt çalışmasını da tamamladı.


Şimşek kupa mesaisine başladı Spor Şimşek kupa mesaisine başladı

Antalyaspor, Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde Beşiktaş ile yapacağı ilk maçın hazırlıklarına Hasan Subaşı Tesisleri'nde başladı.


Turizmci hükümetten umutlu Güncel Turizmci hükümetten umutlu

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, hükümetin, turizmcilerin isteklerini hafta sonuna kadar pozitif yönde sonlandıracağına inandıklarını söyledi.


Atay, vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor Siyaset Atay, vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşları evlerinde ziyaret ediyor.


Türkiye’yi 4 il sırtlıyor Ekonomi/Turizm Türkiye’yi 4 il sırtlıyor

Vergide Türkiye'yi 4 il sırtladı. Her 100 liralık verginin 80 lirası İstanbul, Kocaeli, Ankara ve İzmir'de toplanıyor.


Yeşilbayır Belediyespor:0 Kumluca Belediyespor:0 Kumluca Yeşilbayır Belediyespor:0 Kumluca Belediyespor:0

Antalya Amatör Süper Ligi'nde lider Kumluca Belediyespor, deplasmanda Yeşilbayır Belediyespor ile 0-0 berabere kaldı.


Altın Portakal Şiir Ödülü’nün seçici kurulu çalışmalarına başladı Güncel Altın Portakal Şiir Ödülü’nün seçici kurulu çalışmalarına başladı

Antalya Kültür Sanat Vakfı'ndan (AKSAV) yapılan yazılı açıklamada, Altın Portakal Şiir Ödülü Seçici Kurulu'nun oluşturulduğu belirtildi.


Çakır, Korkutelispor’un yeni patronu Korkuteli Çakır, Korkutelispor’un yeni patronu

Antalya Amatör Süper Ligi'de mücadele eden Korkutelispor’un yeni antrenörü Ali Çakır oldu.


Gribin ilacı şalgam Sağlık/Kadın Gribin ilacı şalgam

Birçok hastalığa iyi gelen şalgam, soğuk algınlığı ve gribe karşı metabolizmayı güçlendiriyor.


Akseki’de ekili alanlar su altında kaldı Akseki Akseki’de ekili alanlar su altında kaldı

Akseki'de üç gündür etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Sögütlüdere mevkisindeki dere taştı ve Değirmenlik köyünde meyve bahçeleri ve ekili araziler su altında kaldı.


Antalya’da elektrik kesintisi Serik Antalya’da elektrik kesintisi

Antalya'da bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.


“Arıtma tesisimiz tahlil sonuçları en iyi çıkan tesis” Kumluca “Arıtma tesisimiz tahlil sonuçları en iyi çıkan tesis”

Kumluca atık su tesisi Antalya'da tahlil sonuçları en iyi çıkan tesislerden biri olduğu bildirildi.


ODTÜ’lü izciler Kemer yaylalarında 5 gün geçirecek Kemer ODTÜ’lü izciler Kemer yaylalarında 5 gün geçirecek

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) çeşitli fakültelerinde okuyan izciler, beş gün Kemer yaylalarında kamp yapacaklar. 50 kişiden oluşan ODTÜ izci grubu, Kemer'e geldi.


Sabancı Üniversitesi Su Altı Topluluğu eğitim dalışı Kaş Sabancı Üniversitesi Su Altı Topluluğu eğitim dalışı

Sabancı Üniversitesi Su Altı Topluluğu, eğitim dalışları yapmak amacıyla Kaş'a geldi.


Köprüçay taştı, evleri ve restoranları su bastı Serik Köprüçay taştı, evleri ve restoranları su bastı

Serik'te Köprüçay ırmağının taşması sonucu bazı ev ve restoranları su bastı.


Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi Uygulaması Kaş Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi Uygulaması

Kaş Belediyesi Cumhuriyet Meydanı ve yakın çevresi Kentsel Tasarım Projesi uygulaması için ihale açacak.


Demir ve kömür yüklü gemi Alanya Limanı’na sığındı Alanya Demir ve kömür yüklü gemi Alanya Limanı’na sığındı

Akdeniz'de şiddetli fırtına nedeniyle kömür ve demir yükle yabancı bayraklı bir geminin Alanya Limanı'na sığındığı bildirildi.


Chrysler 200C EV Otomotiv Chrysler 200C EV

Geleceğe yönelik çevreci tasarımları ve yatırımlarıyla dikkat çeken Chrysler, yepyeni orta sınıf sedan konsepti 200C EV’i Detroit fuarında tanıttı.


Temuçin Aygen ölümünün 6. yıldönümünde anıldı Güncel Temuçin Aygen ölümünün 6. yıldönümünde anıldı

25 Ocak 2003 tarihinde aramızdan ayrılan Jeo.Dr. Temuçin Aygen, Kurucu ve Onursal Başkanı olduğu TODOSK tarafından her yıl olduğu gibi Antalya’nın en geniş hacimli mağarası KOCAİN mağarasında yapılan törende anıldı.


Aspirin karaciğeri koruyor Sağlık/Kadın Aspirin karaciğeri koruyor

Aspirinin yeni marifeti daha ortaya çıktı. Aspirin, karaciğeri alkol ve bazı ilaçların zararlı etkilerinden koruyor.


‘Nikotin çıksa da 4 bin kimyasal var’ Sağlık/Kadın ‘Nikotin çıksa da 4 bin kimyasal var’

Sigara ve Ulusal Sağlık Komitesince, nikotinsiz tütünün bağımlılığa çare olmayıp, hastalıkları azaltmayacağı ve daha az öldürmeyeceği bildirildi.


İklim değişikliğinin sonucu düzeltilemez durumda İklim değişikliğinin sonucu düzeltilemez durumda

Uzmanlar, iklim değişikliğinin birçok sonucunun artık “düzeltilemez” noktada olduğunu, küresel ısınmanın üçüncü bin yıla kadar giderilmesinin mümkün olmadığını belirtti.


Suyun üzerinde kendiliğinden ilerleyen tekne Teknoloji/Bilim/İnternet Suyun üzerinde kendiliğinden ilerleyen tekne

Amerikalı bilim adamları, suyun yüzeyindeki enerjiyi kullanarak kendi kendine ilerleyen uskursuz “mini tekne” tasarladılar.


Gediz Deltası yokolmadan “uyan”ıyoruz Gediz Deltası yokolmadan “uyan”ıyoruz

Doğa Derneği ve dünyada pek çok sosyal sorumluk çalışmasına imza atan Ben&Jerry’s, dünyanın en önemli sulak alanlarından biri olan İzmir Kuş Cenneti Gediz Deltası için bir ‘sosyal farkındalık’ projesi başlattı.


BES’ ten Başbakan’a kriz reçetesi mektubu Siyaset BES’ ten Başbakan’a kriz reçetesi mektubu

Ekonomik krizin olumsuz etkilerinin en sert şekilde hissedilmeye başlandığı ve kamu çalışanlarının büyük çoğunluğunun kredi kartları borcu başta olmak üzere, bankalardan aldıkları kredileri ödemekte zorluk çektikleri belirtildi.


Otomotive ‘hurda’ desteği Ekonomi/Turizm Otomotive ‘hurda’ desteği

Hurda araçların tasfiyesine ilişkin yasal düzenleme yapılacak. 30 yaşın üzerindeki hurda araçların vergi ve plaka cezalarının silinmesi, hurdaya ayrılmaları halinde ÖTV indirimi yapılması öngörülüyor. İnternette de vergi indirimi yapılacak.


Belçika İslamofobi’yi tartışıyor Belçika İslamofobi’yi tartışıyor

Belçika’nın Flaman bölgesinde “İslamofobi”nin yükselişe geçtiğini ortaya koyan kamuoyu araştırmasını şaşkınlıkla karşılayan politikacılar, önlem almak için harekete geçti.


İtalya-Brezilya arasında diplomatik kriz İtalya-Brezilya arasında diplomatik kriz

İtalya, Brezilya’nın cinayetten hüküm giymiş eski bir solcu militan olan Cesare Battisti’yi iade etmeme kararı üzerine bu ülkedeki büyükelçisini danışmalarda bulunmak üzere merkeze çağırdı.


“Gelecek Eğitimle Gelecek Projesi” Güncel “Gelecek Eğitimle Gelecek Projesi”

Antalya Valiliği koordinesinde, İl Emniyet ve Milli Eğitim müdürlükleri işbirliğinde hazırlanan ''Gelecek Eğitimle Gelecek Projesi'' uygulanmaya başlandı.


Uğur Mumcu Gazipaşa’da anıldı Gazipaşa Uğur Mumcu Gazipaşa’da anıldı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu ölüm yıl dönümünde Gazipaşa'da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından düzenlenen bir toplantıyla anıldı.


Kamyoncular başkanını seçti Demre Kamyoncular başkanını seçti

Demre'de ''Motorlu Taşıyıcı Kamyoncular Kooperatifi'' genel kurulu yapıldı.


Hortumdan 250 dekar sera zarar gördü Demre Hortumdan 250 dekar sera zarar gördü

Demre, Finike ve Kaş ilçelerinde dün meydana gelen hortumlarda yaklaşık 250 dekar seranın zarar gördüğü anlaşıldı.


Beton mikseri kaydı:1 inşaat işçisi öldü Güncel Beton mikseri kaydı:1 inşaat işçisi öldü

Antalya'da, bir inşaatın temeline beton dökülmesi sırasında beton mikserini yere sabitleyen ayaklardan birinin kayması sonucu meydana gelen kazada bir inşaat işçisi öldü, 3 işçi yaralandı.


“1915 Olayları ve Ermeni Soykırımı” Konferansı Korkuteli “1915 Olayları ve Ermeni Soykırımı” Konferansı

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, ''Atalarımızın yaşadığı günlerde Ermeni soykırımı yoktur'' dedi.


Alanya’da dolandırıcılık iddiası Alanya Alanya’da dolandırıcılık iddiası

İzmirli iş adamı İbrahim Topçu, Antalya'nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren ve Alman ortaklı olduğu iddia edilen bir finans şirketinin kendisini dolandırdığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Muratpaşa’dan Kırcami’ye dev park Güncel Muratpaşa’dan Kırcami’ye dev park

Muratpaşa Belediyesi’nce Kırcami bölgesinde çok kısa bir sürede yapılan ve bölgenin çehresini değiştiren 15 bin metrekarelik dev parkın yapımı tamamlandı.


Başkan Evcilmen’den kursiyerlere övgü Güncel Başkan Evcilmen’den kursiyerlere övgü

Değirmenönü Kurs Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Evcilmen, mis sabun yapımı kursu ile el nakışı kurslarını ziyaret etti. Kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini gören Başkan Evcilmen, eğitmenler ile kursiyerlere övgüler yağdırdı.


Kepez’in toplu konutları satışta Güncel Kepez’in toplu konutları satışta

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, TOKİ işbirliği Gazi Mahallesi’nde başlattıkları toplu konut uygulamasının kura ile satışa sunulan 2. etabındaki 308 konutla, Antalyalılar’ın kira öder gibi ev sahibi olacağını söyledi.


“Bölgenin insanıyım, sorunları ben çözerim” Siyaset “Bölgenin insanıyım, sorunları ben çözerim”

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten seçim gezilerine devam ediyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...