Cuma, 23 Ağustos 2019
Laboratuvarda diş üretme yolunda önemli adım Teknoloji/Bilim/İnternet Laboratuvarda diş üretme yolunda önemli adım

Bilim adamları, laboratuvar ortamında diş geliştirmenin yolunu bulduklarını düşünüyorlar. ABD'nin Oregon Eyalet Üniversitesinden araştırmacılar, doğal olarak yeniden çıkmayan dişin dış katmanı minenin gelişiminden sorumlu genin yerini tespit ettiklerini açıkladılar.


Kadın beyni güzellikleri daha iyi değerlendiriyor Sağlık/Kadın Kadın beyni güzellikleri daha iyi değerlendiriyor

Kadınların güzellikleri erkeklerden daha iyi değerlendirdiği belirlendi. Bilim adamları, erkeklerin güzel görüntüleri beyinlerinin sadece bir tarafıyla algıladıklarını, kadınların ise güzel bir şey gördüklerinde beyinlerinin her iki tarafını da kullandıklarını belirttiler.


Yumurta tansiyonu düşürmede yardımcı Sağlık/Kadın Yumurta tansiyonu düşürmede yardımcı

Güne yumurta yiyerek başlamanın tansiyonu düşürmeye yardımcı olabildiği bildirildi.


Sedef hastalığıyla ilgili genler belirlendi Sağlık/Kadın Sedef hastalığıyla ilgili genler belirlendi

İngiltere'deki Nottingham Üniversitesinden genetik uzmanlarının yaptığı, İspanya, İtalya, Hollanda ve İngiltere'den 2.831 kişinin katıldığı araştırma, LCE3B ve LCE3C genlerinin büyük oranda sedef hastalığıyla bağlantılı olduğunu gösterdi.


Öfke, öldürüyor Sağlık/Kadın Öfke, öldürüyor

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, öfke nöbetleri ve diğer şiddetli heyecanlar, kalbi zayıf bazı kişilerde ölüme yol açabilecek kalp aritmisine neden olma riskini büyük ölçüde artırıyor.


Kesin aday listeleri 1 Martta ilan edilecek Siyaset Kesin aday listeleri 1 Martta ilan edilecek

29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adaylarla ilgili kesin listeler il ve ilçe seçim kurullarınca 1 Mart Pazar günü ilan edilecek.


“Türkiye’de 135 bin öğretmen açığı var” “Türkiye’de 135 bin öğretmen açığı var”

Eğitim-İş Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, Türkiye'de 135 bin öğretmen açığı olduğunu tespit ettiklerini söyledi.


Ormanlara teknolojik “hafiyeler” yerleştirilecek Ormanlara teknolojik “hafiyeler” yerleştirilecek

Orman Genel Müdürlüğünce geliştirilen yazılımla ilk etapta hassas bölgelere kurulacak sistem sayesinde, toz bulutu ile dumanın bile ayırt edilebileceği, böylelikle yangına müdahale süresinin kısaltılacağı bildirildi.


13. Altın Portakal Şiir Ödülü Kemal Özer’in Kültür/Sanat 13. Altın Portakal Şiir Ödülü Kemal Özer’in

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl on ikincisi gerçekleştirilen Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu’nda, geçen yıl “Bana Düşlerini Anlat” adlı eseriyle Altın Portakal Şiir Ödülü’ne değer görülen Cevat Çapan’ın şiirinin temel izlekleri irdelendi.


Erten’den “tenis düellosu” daveti Siyaset Erten’den “tenis düellosu” daveti

MHP Muratpaşa Adayı İsmail Erten, seçim yoğunluğuna rağmen ne işinden, ne spordan taviz vermiyor. Erten, “Oynamayı bilen varsa rakiplerimle tenis maçı yapabilirim. Hodri Meydan” diyor.


Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri’nin kar keyfi Güncel Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri’nin kar keyfi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi tarafından düzenlenen Saklıkent pikniğinde, Antalya’da ki sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile aileleri gönüllerince eğlendiler.


Kışın da yazlık sebze tüketebilirsiniz Sağlık/Kadın Kışın da yazlık sebze tüketebilirsiniz

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sait Gezgin, ilaç ve hormon denetimlerinin artması nedeniyle domates, salatalık, biber, patlıcan gibi yazlık sebzelerin kışın tüketilmesinde sağlık riskinin giderek azaldığını söyledi.


Hastaların yarısı doktorlardan şikayetçi Sağlık/Kadın Hastaların yarısı doktorlardan şikayetçi

Sağlık Bakanlığı istatistiklerine göre, geçen yıl hasta hakları birimlerine başvuranların yüzde 51’i doktorlardan şikayetçi oldu. En fazla başvuruyu kamu çalışanları yaparken, erkekler kadınlara göre sağlık hizmetlerinden daha fazla şikayet etti.


Kriz CeBIT fuarını da vurdu Teknoloji/Bilim/İnternet Kriz CeBIT fuarını da vurdu

Küresel ekonomik kriz nedeniyle, Almanya’nın Hannover kentinde 3-8 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan bilişim fuarı CeBIT’e katılacak şirketlerin sayısında büyük ölçüde düşüş olduğu bildirildi.


Nurettin Tursun esnafın sorunlarını dinledi Siyaset Nurettin Tursun esnafın sorunlarını dinledi

CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Nurettin Tursun ve Belediye Meclis Üyesi Adayları esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Oda ve Borsa aidatlarında gecikme zamlarına af çıktı Güncel Oda ve Borsa aidatlarında gecikme zamlarına af çıktı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin girişimleri üzerine yapılan yasal düzenleme ile oda ve borsaların aidat borçlarında gecikme zamlarına af getirildi.


CHP Kepez adayları bilgilendirildi Siyaset CHP Kepez adayları bilgilendirildi

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran’ın Kepez projeleri hakkında belediye ve il genel meclis üyesi adayları bilgilendirildi.


Çelik: “Ocaklara izin yok” Siyaset Çelik: “Ocaklara izin yok”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Doyran’a taş ve kum ocaklarını sokmayacaklarını bildirdi. Çelik ayrıca Saklıkent ile bölge halkının ilişkilerini geliştireceğini söyledi


Tabip Odası’ndan “hastane” tepkisi Güncel Tabip Odası’ndan “hastane” tepkisi

Antalya Tabip Odası, Antalya Devlet Hastanesi'nin, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dönüştürülmesine tepki göstererek, hastane önünde basın açıklaması yaptı.


Erten: “Açık Pazar dönemini bitireceğiz” Siyaset Erten: “Açık Pazar dönemini bitireceğiz”

MHP Muratpaşa Adayı İsmail Erten, oluşturacakları çok amaçlı pazaryerleri ile halkı alışveriş merkezi yerine pazaryerlerine çekeceklerini ve Antalya’da açık Pazar dönemini bitireceklerini söyledi.


Evcilmen’e soruşturma açıldı Siyaset Evcilmen’e soruşturma açıldı

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş’ın suç duyurusu üzerine Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen hakkında Antalya Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma açıldığı öğrenildi.


Ahatlı’ya spor temalı park Güncel Ahatlı’ya spor temalı park

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Vakıflarla ilgili mülkiyet sorununu çözdüğü, ilk sıcak asfaltını yaptığı Ahatlı Mahallesi’ne, şimdi de 3 dönümlük spor temalı bir park kazandırıyor.


Tolunay’dan vaat yağmuru Siyaset Tolunay’dan vaat yağmuru

AK Parti Muratpaşa Belediyesi Başkan Adayı Orhan Tolunay, Dedeman Otel’de düzenlenen muhteşem bir organizasyonla seçim startını verdi.


Varsak’a CHP Çıkarması Siyaset Varsak’a CHP Çıkarması

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile birlikte Varsak’ı ziyaret etti. Yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Varsak’e gelen CHP adaylarını coşkulu bir kalabalık karşıladı.


Emek: ‘Antalya’yı kurtaracağız’ Siyaset Emek: ‘Antalya’yı kurtaracağız’

Kafkas Derneği’ni Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Akaydın’la birlikte ziyaret eden CHP Antalya Milletvekili Emek; “Antalya’yı kurtarmak için Evcilmen ve Akaydın’a sahip çıkalım” dedi.


Kadınlardan Atay’a tam destek Siyaset Kadınlardan Atay’a tam destek

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay’ı seçim bürosunda ziyaret eden Kepez’li bayanlar seçim çalışmalarında Atay’a tam destek vereceklerini söyledi


Başaran’a çocuk ilgisi Siyaset Başaran’a çocuk ilgisi

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran seçim çalışmaları sırasında çocuklarında kalbini kazandı. Ziyaretleri sırasında cep telefonuyla fotoğraflarını çeken çocuklar Başaran’ dan oyun alanları istiyorlar..


Hekimlerden, meslektaşlarının dövülmesine tepki Hekimlerden, meslektaşlarının dövülmesine tepki

Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Doktor Dilek Argon’un geçen ay başhekim tarafından darp edilmesinin ardından dövülen doktorun eşi Doktor Andaç Argon da dün Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevi başındayken hasta yakınlarınca dövüldü.


Antalyaspor’lu oyuncular öğrencilerle buluştu Spor Antalyaspor’lu oyuncular öğrencilerle buluştu

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, futbolculardan Ömer Çatkıç ve Yalçın Ayhan Akev Koleji’ni ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.


Büyükşehir’de kupa için İzmir’de Spor Büyükşehir’de kupa için İzmir’de

Teknosa’nın ana sponsorluğunda İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Teknosa Türkiye Kupası’nda Antalya’yı temsil edecek olan Antalya Büyükşehir Belediye Bugün saat 17.00’de Galatasaray Cafe Crown ile karşı karşıya gelecek.


Hagi’nin takımı Kumluca’ya rakip Spor Hagi’nin takımı Kumluca’ya rakip

Galatasaray’ın eski futbolcusu Gheorge Hagi’nin Romanya Üçüncü Ligde mücadele eden takımı, Kumluca Belediyespor ile bir hazırlık maçı yaptı.


Yanan meşaleye ceza geldi Spor Yanan meşaleye ceza geldi

Antalyaspor’un Denizlispor ve Galatasaray ile oynadığı maçlarda tribünlerde yakılan meşalelerden kulübe ceza gelirken bundan sonraki oynanacak maçlarda da meşale yakılırsa cezanın katlanacağı belirtildi.


Kupa Öner’e Spor Kupa Öner’e

Kepez Belediyesporlu Buğra Yücel, 52 kiloda 2. olduğu Türkiye Yıldızlar Boks Şampiyonası’nın en teknik boksörü seçildi. Yücel, kupa sevincini Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ile paylaştı.


Asker adaylarına Başkan yolluğu Güncel Asker adaylarına Başkan yolluğu

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran asker uğurlamasına katıldı. Gençleri kutlayan Başaran, asker adaylarına yolluk verdi.


Türel ve Tütüncü Sakarya Parkı’nda esnafla biraraya geldi Siyaset Türel ve Tütüncü Sakarya Parkı’nda esnafla biraraya geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, raylı sistem için Yeşilırmak caddesinden Varsak Belediyesi'ne kadar olan güzergahta çalışma yaptıklarını bildirdi.


Zümrütova Mahallesi Muhtarevi tamamlandı Güncel Zümrütova Mahallesi Muhtarevi tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Muhtar Evi” projesi, Zümrütova Mahallesi ile devam ediyor. Başkan Evcilmen, Muhtarevi’nin anahtarını, Mahalle Muhtarı Kemal Ağan’a teslim etti.


Evcilmen sevgisi Güzelbağ’ı salladı Güncel Evcilmen sevgisi Güzelbağ’ı salladı

Yaşlı bir yurttaş; Güzelbağ Mahallesi’nde mahallelilerin Evcilmen’e, her konuda sorunlarını aktarmasını; “Buraya sizin dışınızda bir belediye başkanı gelmedi. Başkanım ne mutlu size Antalya’nın sahibi olmuşsunuz. Herkes her derdini size anlatıyor” diye yorumladı


Kılıç’tan her mahalleye park sözü Aksu Kılıç’tan her mahalleye park sözü

AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç, mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak seçim çalışmalarını sürdürüyor.


Tütüncü: “İşi ehline bırakmak lazım” Siyaset Tütüncü: “İşi ehline bırakmak lazım”

AK Parti Kepez İlçe Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü seçim çalışmaları sırasında girdiği fırında pide pişirdi.


Salisilik asit kolon kanseri düşmanı Sağlık/Kadın Salisilik asit kolon kanseri düşmanı

Bugüne kadar birçok faydası olduğu belirlenen aspirinin etken maddesi olan salisilik asitin kolon kanserini önlediği, bu asitin yeşil sebzelerin içinde de bol miktartarda bulunduğu bildirildi.


İşten çıkarılmaları protesto ettiler Güncel İşten çıkarılmaları protesto ettiler

Antalya Serbest Bölge'de bir tekstil firması çalışanları, işten çıkarılan arkadaşlarına destek olmak amacıyla Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.


Hagi'nin takımı Kumluca Belediyespor ile karşılaştı Kumluca Hagi'nin takımı Kumluca Belediyespor ile karşılaştı

Romanya futbol milli takımının ve Galatasaray kulübünün eski oyuncusu Gheorge Hagi'nin Romanya Üçüncü Ligi'nde mücadele eden takımı, Kumluca Belediyespor ile hazırlık karşılaşması yaptı.


Akseki'de arıcılık kursu açıldı Akseki Akseki'de arıcılık kursu açıldı

Akseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Arıcılık Kursu açıldı.


Kurban bağışlayanlara teşekkür belgeleri verildi Gazipaşa Kurban bağışlayanlara teşekkür belgeleri verildi

Gazipaşa'da kurban parasını Kızılay'a bağışlayan 3 kişi, teşekkür belgesi ve aralarında kavurmanın da bulunduğu çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.


Göz kuruluğu deyip geçmeyin Sağlık/Kadın Göz kuruluğu deyip geçmeyin

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Alpaslan, ciddi göz kuruluğu durumunun zaman içinde tedavi edilmediği vakalarda infeksiyon riskinde artış ve görmede ciddi bozulmalar meydana geldiğini bildirdi.


Bunama 40'ından sonra başlıyor Sağlık/Kadın Bunama 40'ından sonra başlıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim ve Araştırma Merkezi Nöroloji Ana Bilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Handan Işın Özışık Karaman, bunamanın (demans), belleğin, zekanın, düşünme yeteneğinin, kişiliğin, davranışın ve duygulanım durumunun geri dönülmez şekilde bozulması olduğunu söyledi.


Rus dili konuşanlar derneği kuruldu Alanya Rus dili konuşanlar derneği kuruldu

Alanya Rus Dili Konuşanlar Derneği (ARDİD) Birinci Genel Kurul Toplantısı, yapıldı. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) toplantı salonunda düzenlenen genel kurulda, derneğin ilk yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçildi.


Kumluca'da TSO seçim heyecanı Kumluca Kumluca'da TSO seçim heyecanı

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı Zekeriya Uzuner, oda seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.


Finike satranç kulübü, il satranç düzenleme kurulunda Finike Finike satranç kulübü, il satranç düzenleme kurulunda

Antalya Satranç Eğitim Merkezi'nde (ASEM) yapılan seçimler sonrasında, Finike Lykia Satranç Kulübü İl Satranç Düzenleme Kurulu'na seçildi.


“Avrupa Komisyonu Türkiye’ye ön yargılı” Güncel “Avrupa Komisyonu Türkiye’ye ön yargılı”

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Vizesiz Avrupa Araştırma Grubu Başkanı Prof. Dr. Harun Gümrükçü, düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Topluluğu Adalet Divanı'nın aldığı kararın Avrupa'da hukukun üstünlüğü olduğunu bir kez daha teyit ettiğini söyledi.


AÜ Havacılık Etkinlikleri’nde fidan diktiler Güncel AÜ Havacılık Etkinlikleri’nde fidan diktiler

Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Havacılık Topluluğu ve Anadolu Jet işbirliği ile gerçekleştirilen ''Havacılık Etkinlikleri'' çerçevesinde fidan dikimi yapıldı.


Kurtcephe’den ATB’nin yeni yönetimine ziyaret Güncel Kurtcephe’den ATB’nin yeni yönetimine ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Antalya Ticaret Borsasının (ATB) yeni yönetimini ziyaret etti.


Havacılık sektörü de destek istiyor Güncel Havacılık sektörü de destek istiyor

Merkezi Antalya'da bulunan Corendon Hava Yolları Genel Müdürü Yıldıray Karaer, Hollandalı turistlerden alınan vize, uçakların konaklama ve uçak iniş ücretlerinde indirim yapılarak havacılık sektörüne destek verilmesini istedi.


Seçmen ve sandık sayıları belirlendi Siyaset Seçmen ve sandık sayıları belirlendi

29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde 48 milyon 6 bin 650 seçmen, 174 bin 902 sandıkta oy kullanacak.


Sokakta İlk Adımlar Zonguldaklı öğrencilerle buluştu Sokakta İlk Adımlar Zonguldaklı öğrencilerle buluştu

Yol güvenliği alanında Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan Sokakta İlk Adımlar’la, Zonguldaklı öğrenciler de yollarda bilinçli ve saygılı bireyler olma yolunda ilk adımı attı


Çöllü, yasa dışı dinlemeleri Meclis’e taşıdı Siyaset Çöllü, yasa dışı dinlemeleri Meclis’e taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, yasa dışı telefon dinlemelerini Meclis gündemine taşıdı.


ÖDP İl Örgütü adaylarını ilginç bir etkinlikle açıkladı Siyaset ÖDP İl Örgütü adaylarını ilginç bir etkinlikle açıkladı

Son dönemlerde yaptığı değişik eylemler ve gösterilerle dikkatleri üzerine çeken Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü, yerel yönetim seçimleri için gösterdiği adaylarını da ilginç bir yöntemle açıkladı.


Orman yangınlarıyla mücadelede uluslararası işbirliği Güncel Orman yangınlarıyla mücadelede uluslararası işbirliği

Türkiye ile Fransa'nın işbirliği ve Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı (OGEM-VAK) katkılarıyla Antalya Orman Genel Müdürlüğünde ''Yangın Uzmanı Yetiştirme ve Yangın Kapasite Geliştirme Eğitimi'' başlatıldı.


DTO Antalya Şubesi Erol’da “devam” dedi Güncel DTO Antalya Şubesi Erol’da “devam” dedi

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Başkanlığı'na Ahmet Erol yeniden seçildi.


Karadenizli dernekler birleşti Güncel Karadenizli dernekler birleşti

Antalya Karadeniz Derneği ile Karadenizliler Derneği feshedilerek yerine Antalya Karadenizliler Derneği kuruldu.


Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi’ndeki müdür atamasına tepki Aksu Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi’ndeki müdür atamasına tepki

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Antalya Şubesi Başkanı Nurettin Sönmez, Güvenlik İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Osman Musara'nın, Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi'ne müdür olarak atanmasına tepki gösterdi.


1. Turizm İstihdam Fuarı Antalya’da düzenlenecek Güncel 1. Turizm İstihdam Fuarı Antalya’da düzenlenecek

Aydede Turizm Şirketi tarafından düzenlenen ''Birinci Turizm İstihdam Fuarı'' 2 Martta Antalya'da yapılacak.


“Emekli aylıkları bir hafta içinde bağlanacak” Ekonomi/Turizm “Emekli aylıkları bir hafta içinde bağlanacak”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar, bu yılın SGK açısından atılım ve gelişme yılı olacağını belirterek, 2010 yılından itibaren emekli aylıklarını bir hafta içinde bağlamak için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.


İspanyol avcılar 13 yaban domuzu avladı Akseki İspanyol avcılar 13 yaban domuzu avladı

Akseki'de domuz avına çıkan İspanyol avcılar, beş günde 13 yaban domuzu avladı.


Süper Lig hakemleri kaza geçirdi Serik Süper Lig hakemleri kaza geçirdi

Süper Lig hakemleri Kuddusi Müftüoğlu ve Kamil Abitoğlu'nun içinde bulunduğu araç takla attı, 2 hakem hafif yaralandı.


Sipahioğlu görevinden ayrıldı Alanya Sipahioğlu görevinden ayrıldı

Anavatan Partisi'nden yeniden belediye başkan adayı olan Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, seçim çalışmaları dolayısıyla görevinden ayrıldı.


Tolunay kuyumcularla kahvaltıda buluştu Siyaset Tolunay kuyumcularla kahvaltıda buluştu

AK Parti Muratpaşa Belediyesi Başkan Adayı Orhan Tolunay, kuyumcular ile Kuyumcular Arastası'nda düzenlenen kahvaltıda bir araya gelerek, destek istedi.


“29 Mart’ta CHP iktidarı iş başı yapacak” Siyaset “29 Mart’ta CHP iktidarı iş başı yapacak”

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) ziyaretlerde bulundu.


Kılıç pazarda meyve sattı Aksu Kılıç pazarda meyve sattı

AK Parti Aksu Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç, pazar ziyareti sırasında rastladığı öğrencisinin tezgahına geçerek, meyve sattı.


Menopoz dönemide ideal kilonuzu koruyun Sağlık/Kadın Menopoz dönemide ideal kilonuzu koruyun

Memorial Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Özlem B. Esen, menopoz döneminde kalp ve damar hastalıklarını önlemek için neler yapılması gerektiğini anlattı.


Evcilmen’e “Halkçı Başkan” karşılaması Siyaset Evcilmen’e “Halkçı Başkan” karşılaması

Yüksekalan Mahallesi sakinleri Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen’i ‘Halkçı Başkan Evcilmen’ diye karşıladı. Yüksekalan Mahallesi sakinleri, ‘Bize hakkınız geçtiği’ dediği Başkan Evcilmen’e çiçek verdi


Erten Odalarla buluşuyor Siyaset Erten Odalarla buluşuyor

MHP Muratpaşa Belediye Başkanı Adayı İsmail Erten, Antalya Sebze ve Meyveciler Odası ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti.


Cirit Yurtpınar bürosunu açtı Aksu Cirit Yurtpınar bürosunu açtı

CHP Aksu Belediye Başkan adayı Mehmet Cirit, seçim çalışmalarına hız vererek Yurtpınar’daki seçim bürosunu açtı.


Küresel Kriz ve Turizm Sektörü Konferansı Güncel Küresel Kriz ve Turizm Sektörü Konferansı

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Mezunları Derneği güncel bir konu olan Küresel Kriz ve Turizm Sektörü konusunda bir konferans düzenliyor.


Çelik: “İnsan odaklıyız” Siyaset Çelik: “İnsan odaklıyız”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, “Antalya, rant odaklı yönetimin şanssızlığını yaşıyor. Biz, seçildiğimiz gün insan odaklı bir yönetim ortaya koyacağız” dedi.


Tarım Bakanlığından kene açıklaması Tarım Bakanlığından kene açıklaması

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığına yol açan kenelerden korunmak için alınacak tedbirleri sıraladı.


Çöllü, Vakıf Zeytinliği’ndeki sınırlamayı sordu Siyaset Çöllü, Vakıf Zeytinliği’ndeki sınırlamayı sordu

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'ya, Vakıf Zeytinliği'nde bulunan tesislerdeki tadilat ile yeni yapılabilecek binalar için bir sınır getirilip getirilmediğini sordu.


“Belediye başkanlarının görevi çözüm bulmaktır” Siyaset “Belediye başkanlarının görevi çözüm bulmaktır”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediye başkanlarının görevinin çözüm bulmak olduğunu söyledi.


87 yaşındaki donörden aldığı karaciğerle hayata döndü Güncel 87 yaşındaki donörden aldığı karaciğerle hayata döndü

Türkiye'nin kadavra kaynaklı en yaşlı organ bağışlayıcısından alınan karaciğerle yaşama yeniden tutunan Mehmet Dumlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Atatürk’ün Alanya’ya gelişinin 74. Yıldönümü kutlandı Alanya Atatürk’ün Alanya’ya gelişinin 74. Yıldönümü kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya Gelişinin 74'üncü yıldönümü, törenlerle kutlandı.


Malatyalılar’ın ilk konuğu Evcilmen Güncel Malatyalılar’ın ilk konuğu Evcilmen

Antalya’da yaşayan Malatyalılar’ı tek çatı altında toplayan Malatyalılar Derneği’nin ilk konuğu Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Süleyman Evcilmen oldu.


Erten: “Tam bir ekip ruhuyla karşınızdayız” Siyaset Erten: “Tam bir ekip ruhuyla karşınızdayız”

MHP Muratpaşa Adayı İsmail Erten, Meydan Kavağı’nda vatandaşla buluştu. Tam da Meclis Üyeleri listelerinin açıklandığı saatlere rastlayan kahvehanesinde konuşan İsmail Erten, “Bakın, bazı kadrolarda sarsıntılar var. Sıkıntılar var, oysa biz bu konuda rahatız. Tam bir ekip ruhuyla karşınızdayız” dedi.


AKP tüm adaylarını Seçim Kurulu’na bildirdi Siyaset AKP tüm adaylarını Seçim Kurulu’na bildirdi

AK Parti, Antalya'daki tüm belediye başkan, il genel meclisi ve belediye meclis üyesi adaylarını Antalya Seçim Kurulu'na bildirdi.


Türel seçim gezilerini sürdürüyor Siyaset Türel seçim gezilerini sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti Antalya Başkan Adayı Menderes Türel, seçim gezilerini sürdürüyor


“İç piyasada Alanya her zaman bir adım önde” Alanya “İç piyasada Alanya her zaman bir adım önde”

Alanya Turizm Tanıtım Vakfı (ALTAV) Başkanı Faik Kaptanoğlu, iç piyasada Alanya'nın diğer yerlere göre her zaman bir adım önde olduğunu söyledi.


Matematik artık daha kolay Matematik artık daha kolay

Matematik öğretmeni Ali Yalman’ın yazdığı Ebru Öztaylan’ın resimlediği Kolay Matematik Büyülü Fener Yayınları’ndan çıktı.


ALTSO Borsa ile buluştu Güncel ALTSO Borsa ile buluştu

Kısa adı ALTSO olan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi Kerim Aydoğan Başkanlığında Antalya Ticaret Borsasını ziyaret etti.


Ömer:“Siyah ile beyaz kadar farklıyız” Spor Ömer:“Siyah ile beyaz kadar farklıyız”

Antalyaspor'un kalecisi Ömer Çatkıç, teknik direktör değişiminden sonra takımda siyah ve beyaz kadar fark oluştuğunu kaydetti. Antalyaspor'un tecrübeli file bekçisi Ömer Çatkıç, takımın ve kendisinin son haftalardaki performansını değerlendirdi.


Tenisçiler aldıkları ödülleri yönetime sundu Spor Tenisçiler aldıkları ödülleri yönetime sundu

Antalyaspor’un, geçtiğimiz sezon büyük bir başarı göstererek Süper Lig’e yükselen Masa Tenisi Bayan ve Erkek Takımları, aldığı plaket ve ödülleri kulüp yönetimine sundu.


Bowling şampiyonası yapıldı Spor Bowling şampiyonası yapıldı

Şampiyonaya bayan-erkek takımlarında ilk sırada yer alan Gençlerbirliği damgasını vurdu. 13-15 Şubat 2009 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonaya çeşitli illerden 22 kulüp katıldı.


İşadamı ve sanatçılar çocuklar için sahnede İşadamı ve sanatçılar çocuklar için sahnede

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nca 23 Şubat’ta 20 bin çocuğun eğitimine destek olmak amacıyla düzenlenecek gecede, iş ve sanat dünyasından birçok ünlü isim ses ve sahne performanslarıyla izleyenleri şaşırtacak.


Konyaspor’da Antalya hazırlıkları Spor Konyaspor’da Antalya hazırlıkları

Türkcell Süper Lig'in 21.haftasında 21 Şubat Cumartesi günü sahasında Antalyaspor'u konuk edecek Konyaspor günü tek antrenmanla değerlendirdi.


Kuzdere’de asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor Kemer Kuzdere’de asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Kemer Belediyesinin yeni mahallesi olan Kuzdere’de asfalt çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 01.01.2009 tarihi itibarıyla Kemer Belediyesine bağlanan Kuzdere’de şu anda Kemer Belediyesi tarafından 4 km. ye yakın yola asfalt döküldü.


“Birlik ve beraberliğimiz sonuna kadar devam edecek” Akseki “Birlik ve beraberliğimiz sonuna kadar devam edecek”

AK Parti Akseki İlçe Başkanı Mehmet Özdilek, parti teşkilatının bölündüğü iddialarının doğru olmadığı, birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ettiklerini söyledi.


Şifo:“Türkiye’nin konuştuğu takımız” Spor Şifo:“Türkiye’nin konuştuğu takımız”

Antalyaspor teknik direktörü Mehmet Özdilek, oyuncularına “Türkiye’nin konuştuğu takımsınız, bunu devam ettirin” dedi.


Demre’de AK Parti adayları tanıtıldı Demre Demre’de AK Parti adayları tanıtıldı

Demre’de Ak Parti'li belediye başkan adayı ile İl Genel Meclisi ile belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı.


Finike’de 12 öğretmen kütüphaneci oldu Finike Finike’de 12 öğretmen kütüphaneci oldu

Finike Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ''Kütüphanecilik Kursu'' sona erdi.


50 yıldır develere semer hazırlıyor Kaş 50 yıldır develere semer hazırlıyor

Kaş'ta yaşayan 82 yaşındaki hatap (bir çeşit deve semeri) ustası Bayram Uysal, 50 yıldır develere semer ve develerin üzerine örtülen keçe ve dokuma giysiler hazırlıyor.


Lise öğrencilerinden temiz çevre kampanyası Gazipaşa Lise öğrencilerinden temiz çevre kampanyası

Gazipaşa’da lise öğrencileri, atık pillerin toplatılması için kampanya başlattı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...