Pazar, 18 Ağustos 2019
Vizesiz avrupa kararı Güncel Vizesiz avrupa kararı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi ve Vizesiz Avrupa Araştırma Grubu Başkanı Prof. Dr. Harun Gümrükçü, Avrupa Adalet Divanı'nın (ATAD) vizesiz Avrupa'nın yolunu açan kararının ardından, Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi, vize uygulanmayan ülkeler listesine (pozitif liste) almak zorunda olduğunu bildirdi.


Kaymakamdan başarılı öğrencilere ödül Güncel Kaymakamdan başarılı öğrencilere ödül

12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 88. yılını kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı , 12 Mart 2009 Perşembe günü saat 10.00’da Dr.Cahit Ünver İlköğretim Okulunda Öğretmen Meral Şeker’in kusursuz sunumuyla gerçekleştirildi.


Aktaş: “Parti değiştirmekten başınız döndü” Siyaset Aktaş: “Parti değiştirmekten başınız döndü”

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un Kanal D’de yayınlanan Genç bakış Programında bir soru üzerine sarfettiği “Biz one minute demeyiz Türkçe Durun bir dakika” deriz” sözlerinin benzerini rakipleri için söyledi.


Meslek öğretiliyor, harçlık veriliyor ama talep az Güncel Meslek öğretiliyor, harçlık veriliyor ama talep az

İş-Kur tarafından açılan istihdam garantili meslek edinme kurslarına ilginin yetersiz olduğu bildirildi.


Endemik türlerin ev sahibi makilikler Güncel Endemik türlerin ev sahibi makilikler

Doğa Derneği Önemli Doğa Alanları Sorumlusu Can Yeniyurt, Akdeniz'deki makilik alanların 818 bitki, 20 kuş, 24 memeli, 14 sürüngen, 7 çift yaşamlı türe ev sahipliği yaptığını belirterek, ''bu alanların korunmasıyla, diğer canlı türlerinin de hayatta kalması sağlanır'' dedi.


“Kampüs Liseler” kuruluyor “Kampüs Liseler” kuruluyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), birkaç lise türünün bir arada bulunduğu mesleki teknik ağırlıklı ''lise kampüsleri'' kurmaya başladı. Bursa'da iki kampüsle başlatılan pilot proje, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana ve Kayseri'de de uygulanacak.


Dünya nüfusu 2050’e 9 milyarı geçecek Dünya nüfusu 2050’e 9 milyarı geçecek

Dünya nüfusunun 2050 yılında 9 milyarı geçeceği bildirildi. BM tarafından bugün yayımlanan tahmini verilere göre, bu yıl 6,8 milyar olan nüfus 2012 başında 7 milyara yükselecek.


Akdeniz Üniversitesi’nin tesisat hizmeti ihalesi sonuçlandı Güncel Akdeniz Üniversitesi’nin tesisat hizmeti ihalesi sonuçlandı

Akdeniz Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü tarafından, daha önce duyurusu yapılarak ihaleye çıkarılan, hastane tesisatının bakım ve işletilmesi hizmeti için açılan ihale sonuçlandı.


THY’den promosyon uçuşlar THY’den promosyon uçuşlar

Türk Hava Yolları'nda (THY) 31 Mayıs 2009 tarihine kadar Türkiye'nin belirli noktalarına her şey dahil 79 TL'ye promosyonel ücret uygulamasına başlandı.


İsveçlilerin gözde tatil merkezi Alanya Alanya İsveçlilerin gözde tatil merkezi Alanya

İsveçlilerin bu yılki gözde tatil hedefinin Alanya olduğu bildirildi.


AKP’li Türel’e soruşturma Siyaset AKP’li Türel’e soruşturma

Cumhuriyet Başsavcılığı, AKP"li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel hakkında "görevi kötüye kullanmak suretiyle ihaleye fesat karıştırmak ve irtikap" suçlamasıyla soruşturma başlattı


Seçilecek muhtarlara sosyal güvenlik uyarısı Güncel Seçilecek muhtarlara sosyal güvenlik uyarısı

Muhtarların da zorunlu sigorta kapsamına alınması nedeniyle, 29 Mart yerel seçimlerinde seçilecek köy ve mahalle muhtarlarının, 15 gün içinde Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine başvurmaları istendi.


Hakim Mustafa Bilici’nin yargılanmasına başlandı Güncel Hakim Mustafa Bilici’nin yargılanmasına başlandı

Antalya'da kullandığı otomobille milli takım seçmelerine hazırlanan yüzücü gencin kullandığı motosiklete çarparak felç olmasına yol açtığı iddia edilen Hakim Mustafa Bilici'nin yargılanmasına başlandı.


Türel: “Sözümüz senettir” Siyaset Türel: “Sözümüz senettir”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, gençlere yönelik projelerinin hazır olduğunu belirterek, ''Gençlik merkezleri kuracağız. Sözümüz senettir. Bugüne kadar da senedimiz bir kere olsun protesto olmadı'' dedi.


Kapanan iplik fabrikasının kapalı alanları kiralandı Güncel Kapanan iplik fabrikasının kapalı alanları kiralandı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Atila Diniz, üretimi durdurulan Aksu İplik Fabrikasının kapalı alanlarını Türkiye'nin büyük firmalarına kiraladıklarını bildirdi.


“Sizi asla unutmayacağız” Güncel “Sizi asla unutmayacağız”

Kutlu Doğum Gecesi etkinliğinde Kepez Belediyesi personeli, plaketle teşekkür ettiği Başkan Erdal Öner’i, “Sizi asla unutmayacağız” sözleriyle ayakta alkışlayarak uğurladı.


Çelik: “Kadınlarımız AKP’ye “Dur” diyecek” Siyaset Çelik: “Kadınlarımız AKP’ye “Dur” diyecek”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, “Türk kadını bizim baş tacımızıdır” diyerek, 29 Mart’a Türk kadınının iradesini MHP’den yana kullanmasını istedi


Akaydın, Böcek el ele Siyaset Akaydın, Böcek el ele

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala, siyasetin nabzı da her geçen gün daha hızlı atıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın en güçlü adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın’da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


MHP’ye ilgi büyük Siyaset MHP’ye ilgi büyük

Seçim çalışmaları çerçevesinde Düdenbaşı, Teomanpaşa ve Sütçüler mahallesinde düzenlenen toplantılara katılan MHP Kepez Adayı Mehmet Atay ve Kemal Çelik vatandaşlardan büyük ilgi gördü


“Kepez’de engellilere engel kalmayacak” Siyaset “Kepez’de engellilere engel kalmayacak”

Antalya Körler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Puluç CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran’ı ziyaret ederek sorunlarını anlattı, destek istedi.


Glokom “sinsice” kör ediyor Sağlık/Kadın Glokom “sinsice” kör ediyor

Halk arasında göz tansiyonu veya karasu olarak tanınan glokom yüzünden dünyada 4,5 milyon insanın görme yetisini kaybettiği bildirildi.


Kemer’de bankamatik dolandırıcılığı operasyonu Kemer Kemer’de bankamatik dolandırıcılığı operasyonu

Kemer’de, bazı vatandaşlar ve turistlere ait banka kartlarının şifrelerini elde ederek dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 3 zanlı, gözaltına alındı.


Tecrübesini aktaracak uzman bulamıyor Güncel Tecrübesini aktaracak uzman bulamıyor

ABD'de sekiz yıl ihtisas yapan ve 10 yıl önce Türkiye'ye dönen, toplam 1061 kök hücre nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Yener Koç, tecrübelerini aktaracak hematolog bulamadığından yakındı.


İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Akseki İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ilçelerimizde düzenlenen törenle kutlandı.


Seddülbahir Gezici Müzesi Finike’de Finike Seddülbahir Gezici Müzesi Finike’de

Tarihçi Ahmet Uslu tarafından 30 yıllık uğraş sonucunda hazırlanan ''1915 Seddülbahir Gezici Müzesi'', Fuar alanında Finikeliler'in beğenisine sunuldu.


“Her öğrenciye bir fidan” kampanyası Güncel “Her öğrenciye bir fidan” kampanyası

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ''Her Öğrenciye Bir Fidan'' kampanyası çerçevesinde, yerleşke içinde 150 fidan dikildi.


Şehit er için çocuk parkı Gazipaşa Şehit er için çocuk parkı

Gazipaşa'ya bağlı Yakacık köyüne, vatani görevini yaparken 17 Temmuz 2008'de Şırnak kırsalında şehit olan Mesut Yılmaz adına çocuk parkı yapıldı.


DTP’nin iki eylemiyle ilgili 7 kişi gözaltında Güncel DTP’nin iki eylemiyle ilgili 7 kişi gözaltında

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Antalya İl Başkanlığı'nca geçen yıl ve bu yıl düzenlenen iki eylemle ilgili 7 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Bu kişilerden 6'sı savcılıkça serbest bırakıldı, 1 kişi mahkemece tutuklandı.


‘Adam gibi adam Evcilmen Başkan’ Siyaset ‘Adam gibi adam Evcilmen Başkan’

Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen; Konuksever Mahallesi’nde akşam saatlerinde gerçekleştirilen etkinlikte mahallelilere seslendi. Konuksever Mahallesi sakinlerinden bir bayanın ‘Adam gibi adamsınız. Desteğimiz de oyumuz da size’ demesi alkışlandı


“Milli takımdan sonra sıkıntılı bir süreç yaşadım” Spor “Milli takımdan sonra sıkıntılı bir süreç yaşadım”

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bir teknik adamın bir yılda beş takım çalıştırmasına karşı olduğunu söyledi.


Yeşil sahaların Spor Yeşil sahaların "ihtiyar delikanlıları"

Turkcell Süper Lig'de büyük bir çekişmenin yaşandığı bu sezon 35 yaş ve üzeri 10 futbolcu sahada ter döküyor.


24. haftanın hakemleri belli oldu Spor 24. haftanın hakemleri belli oldu

Turkcell Süper Lig'de 24. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı.


“Altyapı anlamında en büyük spor kulüpleri arasındayız” Alanya “Altyapı anlamında en büyük spor kulüpleri arasındayız”

Anavatan Alanya Belediye başkan adayı Hasan Sipahioğlu, Alanya Belediye Spor Kulübü'nün, altyapı anlamında Türkiye'nin en büyük spor kulüpleri arasında yer aldığını söyledi.


Kılınç: “Belediyeyi halkla barıştıracağız” Alanya Kılınç: “Belediyeyi halkla barıştıracağız”

AK Parti Alanya Belediye Başkan adayı Kerim Kılınç, seçildiği takdirde ilk işinin, belediyeyi halkla barıştırmak olacağını söyledi.


İnşaat ustası, çaycıyı pompalı tüfekle öldürdü Serik İnşaat ustası, çaycıyı pompalı tüfekle öldürdü

Serik’te, bir inşaat ustası, aralarında anlaşmazlık bulunduğu belirtilen çaycıyı, kahvehanede pompalı tüfekle öldürdü.


Güneşlenen Alman turist şezlongda ölü bulundu Manavgat Güneşlenen Alman turist şezlongda ölü bulundu

Manavgat’ta tatil yapan Alman turist güneşlendiği şezlongda ölü bulundu.


Kağıt oyunu kavgası: 1 yaralı Güncel Kağıt oyunu kavgası: 1 yaralı

Antalya'da kahvede kağıt oynayan kişiler arasında iki gün önce çıkan tartışmanın tekrarlanması üzerine çıkan kavgada bir kişi göğsünden bıçaklanarak ağır yaralandı.


Doğuştan böbrek hastası Sevda’ya böbrek nakli Alanya Doğuştan böbrek hastası Sevda’ya böbrek nakli

Alanya’da yaşayan ve iki kardeşi gibi doğuştan böbrek hastası olan 16 yaşındaki genç kıza, trafik kazasında beyin ölümü gerçekleşen 3 yaşındaki çocuğun böbreği nakledildi.


Tosmur’da kundaklama iddiası Alanya Tosmur’da kundaklama iddiası

Alanya’da bir taksinin kundaklandığı iddia edildi.


Beymelekli kadınlar spora başladı Demre Beymelekli kadınlar spora başladı

Demre'ye bağlı Beymelek beldesi'nde kadınlar, jimnastik salonunda spor yapmaya başladı.


Evlilik numarasıyla hırsızlık girişiminde 6 kişi tutuklandı Alanya Evlilik numarasıyla hırsızlık girişiminde 6 kişi tutuklandı

Alanya’da bir evden çelik kasa çalmaya çalışırken vatandaşlarca fark edilen ve ön plakası ''Evleniyoruz'', arka plakası ise ''Mutluyuz'' yazılarıyla kapatılmış panelvanla kaçarken yakalanan 6 zanlı, mahkemece tutuklandı.


“Akseki’de yalan siyaset yapmıyoruz” Akseki “Akseki’de yalan siyaset yapmıyoruz”

AK Parti Akseki Belediye Başkan Adayı Mustafa İsmet Uysal, Akseki'de yalan siyaset yapmadıklarını söyledi.


Çalkaya Meclisi son kez toplandı Aksu Çalkaya Meclisi son kez toplandı

Çalkaya Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Veli Atik başkanlığında son kez toplandı.


Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olağanüstü toplandı Siyaset Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olağanüstü toplandı

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olağanüstü toplantısı, Antalya Vali Yardımcısı Hasan Özhan’ın Başkanlığında Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.


Şeker, Karabucak’ta vatandaşlarla gözleme yedi Kemer Şeker, Karabucak’ta vatandaşlarla gözleme yedi

Kemer Belediye Başkanı olan ve 29 Mart yerel seçimlerinde Ak Partiden tekrar Kemer Belediye Başkanı adayı olan Hasan Şeker seçim çalışmalarını sürdürüyor.


Miniklere özel spor Güncel Miniklere özel spor

Sportif Beceri ve Koordinasyon Eğitimi olarak adlandırılan ve Antalya Bahçeşehir Koleji’nde uygulanan spor programı Deepo Alışveriş Merkezine gelen çocuklara uygulandı.


Erten’den Kaplan’a “kahve randevusu” Siyaset Erten’den Kaplan’a “kahve randevusu”

MHP Muratpaşa Adayı İsmail Erten, Meydan bölgesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Güzergahında işyeri bulunan eski Milli Hakem ve Antalya Ticaret Borsası eski Başkanı İlhami Kaplan’a da uğrayan Erten, Kaplan’dan destek istedi.


Ortak dilek ‘bölge canlandırılsın’ Siyaset Ortak dilek ‘bölge canlandırılsın’

MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay Uncalı bölgesindeki esnafı ziyaret etti. Mevcut belediye başkanından memnun olmadıklarını dile getiren bölge esnafı Abay’dan ‘Başkan olunca bölgemizde ticareti canlandırın’ talebinde bulundu


Çelik’ten 24 saat canlı çarşı projeleri Siyaset Çelik’ten 24 saat canlı çarşı projeleri

MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, siftahsız dükkan kapatmaktan yakınan esnafa; Antalya’nın çarşılarını 24 saat canlı kılacak projeleriyle geldiğini söyledi.


Manavgat Spor Kulübü yöneticilerinin isyanı Manavgat Manavgat Spor Kulübü yöneticilerinin isyanı

Türkiye Aroma Erkekler 2. Voleybol Ligi’nde mücadele eden ve ligde 1. sırada bulunan Manavgatspor, ekonomik olarak zor günler geçirdiği bugünlerde kendilerine gerekli desteğin verilmediği gerekçesiyle başta Kaymakam ve belediye başkanı olmak üzere destek sözü verip te reklam vermeyenlere Manavgat’ta yayınlanan yerel gazetelere verdiği ilanlarla sitem etti.


Ziraat Bankası Tekirova’da açıldı Kemer Ziraat Bankası Tekirova’da açıldı

Tekirova beldesinde bir ilk daha gerçekleşti. Bir beldede açılan ilk Ziraat Bankası olma özelliğini de taşıyarak Tekirova’da hizmete girdi.


Toros Akdeniz’den kan bağışı Güncel Toros Akdeniz’den kan bağışı

Türk Kızılayı’nın “ 1 milyon iyi insan aranıyor” çalışmaları kapsamında yapılan kan bağışı ve gönüllülük etkinliği Toros Akdeniz Koleji’nde yapıldı.


Kemer Devlet Hastanesi’nde düzenleme Kemer Kemer Devlet Hastanesi’nde düzenleme

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kemer Devlet Hastanesi bahçesinde peyzaj çalışması ve çiçeklendirme yapıldı.


Çamarası caddesi kaldırıma kavuşuyor Kemer Çamarası caddesi kaldırıma kavuşuyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün Çamarası Caddesinde gerçekleştirdiği kaldırım çalışmaları sürüyor.


Süner, deniz otobüsü ile ilgili iddiaları sordu Siyaset Süner, deniz otobüsü ile ilgili iddiaları sordu

CHP Antalya Milletvekili Tayfun Süner, Antalya ile Kemer arasında deniz yoluyla yolcu taşınması amacıyla Büyükşehir belediyesi'nce açılan deniz taşıma aracı yapımı ihalesiyle ilgili iddiaları İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a sordu.


Bilet fiyatlarında değişiklik Spor Bilet fiyatlarında değişiklik

Cumartesi günü oynanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının bilet fiyatları değişti. Daha önce 15 ve 30 TL olacağı açıklanan maçın bilet fiyatları kale arkaları 10 ve açık tribün 15 TL olarak belirlendi.


Kepez’den destek çağrısı Spor Kepez’den destek çağrısı

Banvit maçını iyi oynayarak kazanmak istediklerini belirten Kepez Belediyespor Antrenörü Halil Üner, Cumartesi günü oynanacak olan maçta Antalyalılar’ın, Kepez Erdal Öner Spor Salonu’nu doldurmaları istedi.


Kepez’de cezalar askıda Spor Kepez’de cezalar askıda

Maç gecesi bir eğlence kulübünde sabahlayan oyuncularına kadro dışı ve para cezası verdiklerini Kepez yönetimi, daha sonra kadro dışı cezasını kaldırıp para cezasını arttırdıklarını belirttiler.


Paşa, Kayseri’den şen döndü Spor Paşa, Kayseri’den şen döndü

Hentbol Deplasmanlı Bayanlar Süper Liginde mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, deplasmanda oynadığı maçta Kayseri Erciyes Üniversitesi’ni 34 – 31 mağlup etti.


Fatih Ceylan: “Dönüşüm muhteşem olacak” Spor Fatih Ceylan: “Dönüşüm muhteşem olacak”

Antalyaspor’un devre arasında Kayserispor’dan kiraladığı ve takıma yaptığı olumlu katkı ile taraftarın sevgilisi olan Fatih Ceylan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını ölüm-kalım maçı olarak da nitelendirdi.


Akaydın: “Başbakan’ın başka işi yok mu?” Siyaset Akaydın: “Başbakan’ın başka işi yok mu?”

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala CHP’li adaylar kentin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gece gündüz demeden seçmenlerle buluşan CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın’a ilgi ise her geçen gün artıyor.


Vakıf çiftliği boşaltıldı Güncel Vakıf çiftliği boşaltıldı

Muratpaşa Vakıf Zeytinliği'nde iki yıldır kiracı olarak bulunan ve sözleşmesinin dolmasına karşın çiftliği boşaltmadığı iddia edilen işletme sahibi, polis gözetiminde zeytinlikten çıkartıldı.


“Çiftçi Kemal’i Antalya’ya davet edip işsahibi yapacağım” Siyaset “Çiftçi Kemal’i Antalya’ya davet edip işsahibi yapacağım”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, isabetli seçim tahminleriyle tanınan A&G Araştırma Şirketinin iki gün önce AK Parti'nin kaybedebileceği illeri açıklamasının ve Antalya'nın da bu iller arasında yer aldığının basına yansımasının ardından Başbakan Erdoğan'ın kendisine ve kamuoyuna açıkladığı projelere olan ilgisinin dikkat çekici bir biçimde arttığını bildirdi.


Çelik taksici esnafını ziyaret etti Siyaset Çelik taksici esnafını ziyaret etti

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, taksici esnafını ziyaret etti.


“Akseki’nin yeni bir yüze ihtiyacı var” Akseki “Akseki’nin yeni bir yüze ihtiyacı var”

MHP Akseki Belediye başkan adayı Alim Doğan Özcivan, Akseki'nin yeni bir yüze ve belediyecilik anlayışına ihtiyacı olduğunu söyledi.


Açık otopazarına ilgi artıyor Alanya Açık otopazarına ilgi artıyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ve Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası girişimleri ile Gazipaşa Doğu dolmuş durağının bulunduğu alanda projesi yapılan açık oto pazarı bu 15 Şubat Pazar gününden bu yana alıcı ve satıcıyı bir araya getiriyor.


“Bölgenin en önemli  ihtiyaçlarından biri balıkçı barınağı” Kemer “Bölgenin en önemli ihtiyaçlarından biri balıkçı barınağı”

Kemer Belediye Başkanı ve AK Parti Kemer Belediye Başkan adayı Hasan Şeker, ilçenin en önemli ihtiyacının balıkçı barınağı olduğunu söyledi.


Portsan A.Ş. Başkanı Cadıl, öğrencilere ders verdi Güncel Portsan A.Ş. Başkanı Cadıl, öğrencilere ders verdi

Portsan AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cadıl, Akdeniz Üniversitesi'nde öğrencilere girişimcilik dersi verdi.


Demreliler arıcılık öğreniyor Demre Demreliler arıcılık öğreniyor

Antalya Tarım Müdürlüğü ile Demre İlçe Tarım Müdürlüğünce arıcılık kursu düzenlendi.


Gündüz sanayi ziyareti, gece toplantı Siyaset Gündüz sanayi ziyareti, gece toplantı

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran,üç gündür gündüzleri sanayi çarşısında esnafları tek tek ziyaret ederken geceleri de açık hava toplantıları gerçekleştiriyor. Başaran, “Esnaf kan ağlıyor, mahallelerimiz sorunlarıyla boğuşuyor. Çözüm için geliyoruz” dedi.


Tolunay’dan, amatör sporculara destek sözü Siyaset Tolunay’dan, amatör sporculara destek sözü

AK Parti Muratpaşa belediye başkan adayı Orhan Tolunay, amatör sporculara destek sözü verdi.


Antalya Limanı’nda görev değişimi Güncel Antalya Limanı’nda görev değişimi

Antalya Limanını işleten Ortadoğu Antalya Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Efe Hatay ile Ticaret Müdürü Serdar Kanlı görevlerinden ayrıldı.


Antalya’da gasp Güncel Antalya’da gasp

Antalya'da büfe işleten kişiyi darbeden kar maskeli 2 zanlı, av tüfeği tehdidiyle kasadaki 300 TL'yi alarak kaçtı.


“Muhtarlıkları ve taksi duraklarını yenileyeceğiz” Siyaset “Muhtarlıkları ve taksi duraklarını yenileyeceğiz”

AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan adayı Abdurrahman Yılmaz, muhtarlıkları ve taksi duraklarını yenileyeceğini söyledi.


Kızılordu korosu Antalyalıları coşturdu Güncel Kızılordu korosu Antalyalıları coşturdu

Aleksandrov Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, Ankara'nın ardından Antalyalılar için sahneye çıktı.


Siyaset "Tolunay küskünlerine kapımız açık"

Saadet partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş, AKP içerisinde Orhan Tolunay’ın aday gösterilmesi nedeniyle çok ciddi rahatsızlıklar olduğunu ve bunun büyüyerek devam ettiğini belirtti.


CHP şöleni büyüyerek sürüyor Siyaset CHP şöleni büyüyerek sürüyor

Sayılı günlerin kaldığı 29 Mert Yerel Seçimleri öncesi, Antalya’da CHP rüzgarı esiyor. Mitinge dönüşen; Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen’in, Meltem Seçim Bürosu açılışı şölen havasında geçti.


Başaran: “Kepez’i El Ele Yöneteceğiz” Siyaset Başaran: “Kepez’i El Ele Yöneteceğiz”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Zeki Başaran, Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti. Bölgesel derneklerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyleyen Başaran, “Göreve geldiğimde Kepez’i bütün sivil toplum örgütleri ile birlikte yöneteceğiz” dedi.


DSP’den ZMO’ya ziyaret Siyaset DSP’den ZMO’ya ziyaret

Demokratik Sol Parti, heyet halinde meslek odalarını ziyarete devam ediyor.


Öner “Kepez’in değerini artırdık” Güncel Öner “Kepez’in değerini artırdık”

Falez Rotary Kulübü’nün onur konuğu olan Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, hem ekonomik hem de sosyal yaşam alanında ilçenin değerini artırdıklarını belirterek, “5 yıllık hizmet döneminde insanımızın teşekkürü, duası ve yüzlerinin gülümsemesi en büyük kazancımız oldu.” dedi.


Şeker’den okullara ziyaret ve destek sözü Kemer Şeker’den okullara ziyaret ve destek sözü

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Ak Parti Kemer Belediyesi meclis üyesi adayları, Ak Parti yöneticileri ve İl genel meclisi üyesi adaylarıyla birlikte Kemer’deki okulları ziyaret etti.


Antalya Koleji’nde Üniversite Tanıtım Günleri Güncel Antalya Koleji’nde Üniversite Tanıtım Günleri

Antalya Koleji Lise Müdürlüğü ve Rehberlik Birimi tarafından düzenlenen geleneksel Üniversite Tanıtım Günleri çerçevesinde Lise 12. ve Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri bu hafta, Türkiye’nin önemli üniversitelerinden biri olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) hakkında bilgi aldılar.


Antalya Devlet Tiyatrosu 3 oyun sergileyecek Kültür/Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu 3 oyun sergileyecek

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), ''Yaban Ördeği'', ''Masallar ve Türküler'' ile ''Benim Doktor Oğlum'' adlı oyunları sahneleyecek.


Malta erikleri erken olgunlaştı Demre Malta erikleri erken olgunlaştı

Demre'de malta eriklerinin erken olgunlaştığını görenler şaşırıyor.


Alanya'da ihaleye fesat karıştırıldığı iddiası Alanya Alanya'da ihaleye fesat karıştırıldığı iddiası

Alanya'da, belediyeye ait iki iş yerinin kiraya verilmesi için yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı gerekçesiyle 2 kişi tutuklandı.


Fatih Tural seçim bürosu açtı Demre Fatih Tural seçim bürosu açtı

Demre'ye bağlı Beymelek beldesinin tek bağımsız belediye başkan adayı Fatih Tural'ın seçim bürosu törenle açıldı.


Antalya'da mali suçlarla mücadele Güncel Antalya'da mali suçlarla mücadele

Antalya Mali Suçlar Büro Amirliği, geçen yıl aydınlattığı 32 tefecilik olayıyla Türkiye birincisi oldu.


Çöllü, Bilim ve Teknik dergisini sordu Siyaset Çöllü, Bilim ve Teknik dergisini sordu

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, TÜBİTAK'ın Bilim ve Teknik Dergisinin Darwin fotoğraflı kapağının değiştirilmesini, Meclis gündemine getirdi.


Gazipaşa "Bir fincan kahve kampanyası"

Gazipaşa'da CHP'li kadınlar, ''Bir fincan kahve kampanyası'' ile propaganda yapıyorlar.


Ekonomi/Turizm "Sanayi elektriğinde ucuzlama görülmüyor"

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haşim Keklik, şu anda sanayi elektriğinde ucuzlama görünmediğini bildirdi.


Tarım sektörünün ara eleman eğitimi Ekonomi/Turizm Tarım sektörünün ara eleman eğitimi

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Kepez Belediyesi ile başlatılan Tarımsal Uygulamalı Mesleki Eğitim Merkezi'nin (TUMEM) düzenlediği kursun 12 Mart Perşembe günü açılacağını bildirdi.


Turist sayısı 300 bini aştı Güncel Turist sayısı 300 bini aştı

Antalya'ya yılbaşından bu yana havayoluyla gelen turist sayısı 300 bini aştı.


Güncel "Alakız sütünü helal etmiyor" mitingi

Süt fiyatlarının düşmesi ve Türkiye'de hayvancılık sektörünün kötüye gitmesi üzerine Antalya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, süt fiyatlarını protesto mitingi düzenleyecek.


Türel, Belediye-İş sendikasını ziyaret etti Siyaset Türel, Belediye-İş sendikasını ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK parti adayı Menderes Türel, işçi alacaklarının bir kısmını ödediklerini belirterek, ''Amacımız tüm çalışanımızın alacaklarını ödemek. Çalışanına borcu olmayan belediye bırakmak'' dedi.


Güncel "Akıllı Duraklar" hizmete girdi

Antalya'da vatandaşlar, hizmete giren yeni bir sistem sayesinde, duraklara yerleştirilen ekranlar veya cep telefonları sayesinde bekledikleri minibüslerin kaç dakika sonra geleceğini öğrenebilecek.


Polis ev ve işyeri kameralarından da yararlanacak Güncel Polis ev ve işyeri kameralarından da yararlanacak

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Kent Güvenlik Sistemi (MOBESE) kameralarının yanı sıra, vatandaşların ev ve iş yerlerine kurdukları özel güvenlik kameralarından daha etkin yararlanmak amacıyla çalışma başlattı.


Büyükşehir belediyesi'nin kompozisyon yarışması Güncel Büyükşehir belediyesi'nin kompozisyon yarışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası kapsamında lise öğrencileri arasında düzenlediği ''Çanakkale Zaferi'' konulu kompozisyon yarışmasında dereceye girenler belirlendi.


Öğretmenevinde yemek servisi başladı Kumluca Öğretmenevinde yemek servisi başladı

Kumluca Öğretmenevi'nde öğretmenlere ve vatandaşlara sıcak yemek verilmeye başlandı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...