Cuma, 23 Ağustos 2019
Alzheimer'ı yakalayan test geliştirildi Sağlık/Kadın Alzheimer'ı yakalayan test geliştirildi

Yeni geliştirilen bir testin Alzheimer hastalığını, daha belirtiler ortaya çıkmadan ilk safhasında yakalayabileceği belirtildi.


Usta şairden usta işi bir şiir kitabı Kültür/Sanat Usta şairden usta işi bir şiir kitabı

Şair Mehmet Yaşın’ın yeni şiir kitabı Kalbi Durmuş Zamanda Everest Yayınları’ndan çıktı. 1980 sonrası Türk şiirinin genel eğilimlerinin ötesine geçerek özgünlüğüyle öne çıkan Mehmet Yaşın Kalbi Durmuş Zamanda adlı bu kitabıyla şiir evreninin derinlerine inmeye devam ediyor.


Yeşilay Heyeti’nden İTO’ya Ziyaret Yeşilay Heyeti’nden İTO’ya Ziyaret

Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas beraberindeki heyetle birlikte, yeniden göreve seçilen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş’ı makamında ziyaret ederek yeni dönemdeki çalışmalarında başarılar diledi.


Bilim adamları sesi ışığa çevirdi Teknoloji/Bilim/İnternet Bilim adamları sesi ışığa çevirdi

Amerikalı bilim adamları, elektrik sinyallerini sese dönüştüren bir işlemi tersine çevirerek ilk kez yüksek frekanslı sesleri ışığa çevirmeyi başardıklarını açıkladılar.


Ermeni tasarısı yine Temsilciler Meclisi'nde Ermeni tasarısı yine Temsilciler Meclisi'nde

Son olarak 2007 yılında gündeme gelen ancak Bush yönetimi tarafından Genel Kurul'da oylanması engellenen Ermeni yasa tasarısı, bir kez daha Temsilciler Meclisi'ne sunuldu.


'BM'den ABD'ye Ahmedinejad eleştirisi 'BM'den ABD'ye Ahmedinejad eleştirisi

BM Genel Kurul Başkanı Brockmann, İran'ın komşularının bu ülkeye son derece büyük saygı gösterdiklerini, Batı'da, özellikle ABD'de ise İran lideri Mahmud Ahmedinejad'ın 'şeytanlaştırıldığını' söyledi.


İçme suyu kaynakları yeterince değerlendirilmiyor Güncel İçme suyu kaynakları yeterince değerlendirilmiyor

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, Antalya'da kullanılabilecek durumda olan su kaynaklarının yeterince değerlendirilmediğini bildirdi.


Sözen, Manavgat için çalışmalarını kamuoyuna açıklıyor Manavgat Sözen, Manavgat için çalışmalarını kamuoyuna açıklıyor

CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, Manavgat Irmağı'nda ulusal ve uluslararası şampiyonlar için parkurların yer alacağını bildirdi.


Bisikletli kapkaççılar tutuklandı Alanya Bisikletli kapkaççılar tutuklandı

Alanya'da biri yabancı uyruklu iki kadının çantasını çalıp, kaçan bisikletli kapkaç zanlıları yakalandı.


Gıdaların kabuğundaki kimyasallara dikkat Sağlık/Kadın Gıdaların kabuğundaki kimyasallara dikkat

Kimyasal ilaçların baklagillerin ve meyvelerin kabuk kısmında yoğun bulunabildiği, bu nedenle kuru baklagillerin bekletme sularının mutlaka dökülmesi, meyvelerin ise kabuklarının soyularak yenmesi önerildi.


Stresle performansınızı artırın Sağlık/Kadın Stresle performansınızı artırın

Günlük yaşamın kaçınılmaz bir parçası haline gelen stresin, doğru yönlendirildiğinde performansı ve başarıyı tetikleyebildiği bildirildi.


“Tek kalkmayacak sınav, yabancı dil sınavı” “Tek kalkmayacak sınav, yabancı dil sınavı”

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, yabancı dil sınavlarını, TOEFL sınavı gibi bilgisayarla ve çok boyutlu yapacaklarını bildirdi.


Otomotivde vergi indirimi Ekonomi/Turizm Otomotivde vergi indirimi

Otomotivdeki ÖTV indiriminin ardından, Ford, Hyundai ve Proton yeni fiyatlarını açıkladı.


“Cumhuriyet tarihinin en büyük işsizlik rakamlarıyla karşı karşıyayız” Serik “Cumhuriyet tarihinin en büyük işsizlik rakamlarıyla karşı karşıyayız”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Cumhuriyet tarihinin en büyük işsizlik rakamlarıyla karşı karşıyayız'' dedi.


“Tüketiciler haklarını aramaktan vazgeçmemeli” Güncel “Tüketiciler haklarını aramaktan vazgeçmemeli”

Tüketiciler Birliği Antalya Şubesi Başvuru Merkezi'nin şubat ayı hak ihlalleri raporunu açıkladı.


Tolunay’ın seçim ofisindeki afişler tahrip edildi Siyaset Tolunay’ın seçim ofisindeki afişler tahrip edildi

Antalya AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayı Orhan Tolunay'ın seçim ofisindeki afişler, kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından tahrip edildi.


ATSO’nun yeni yönetiminden Vali Yüksel’e ziyaret Güncel ATSO’nun yeni yönetiminden Vali Yüksel’e ziyaret

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının 120 yılı aşkın tarihiyle kentin önemli bir değeri olduğunu belirterek, ''Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk yola çıktığında, pek çok il ve kurum tedirginliğini ortaya koyarken, ATSO ilk ayağa kalkan odalardan birisi olmuştur'' dedi.


SP Genel Başkanı Kurtulmuş Korkuteli’de Korkuteli SP Genel Başkanı Kurtulmuş Korkuteli’de

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de yeniden ''Milli Görüş''ü ortaya koyacak siyasi iradeye ihtiyaç bulunduğunu savunarak, ''Dalgalar kabarmıştır, Türkiye yeniden büyük Türkiye idealine koşuyor. Refah Partisinin iktidara koşması gibi bir durumla karşı karşıyayız'' dedi.


Atlı polislere eğitim Güncel Atlı polislere eğitim

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce hazırlanan ve AB tarafından desteklenen proje çerçevesinde Antalya atlı polisi, Hollanda atlı polisi tarafından eğitilecek.


“Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum Güncel “Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ''Vatanımızın her sathında canlarını ve kanlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum'' dedi.


Tütüncü Eski Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti Siyaset Tütüncü Eski Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti

AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, eski Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek, projelerini anlattı.


DP Genel Başkanı Soylu, Finike’de Finike DP Genel Başkanı Soylu, Finike’de

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, işsizlik rakamlarının Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekor seviyesine ulaştığını belirterek, ''Bu Hükümet tarihe geçmiştir'' dedi.


“5 yıllık değil, 20 yıllık gelecek için oy kullanacaksınız” Siyaset “5 yıllık değil, 20 yıllık gelecek için oy kullanacaksınız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, seçimlerde Antalya'nın 20 yıllık geleceğinin oylanacağını söyledi.


Özel ağaçlandırma sahasında usulsüzlük iddiası Serik Özel ağaçlandırma sahasında usulsüzlük iddiası

Serik'in Aşağıoba köyündeki 320 dönümlük özel ağaçlandırma sahasının askıya çıkarılıp, ilan edilmeden muhtarın kayınbiraderine tahsis edildiği öne sürüldü.


Kurtulmuş, Atik’in seçim bürosunu açtı Aksu Kurtulmuş, Atik’in seçim bürosunu açtı

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti'nin oyu milletten almasına rağmen, hizmeti başkalarına yapan bir anlayış içerisinde olduğunu iddia ederek, ''29 Mart seçimleri, iktidara sarı kartın gösterileceği bir seçimdir'' dedi.


Ulusoy’un tutukluluk halinin devamına karar verildi Güncel Ulusoy’un tutukluluk halinin devamına karar verildi

Akdeniz Üniversitesinde, geçen yıl nisan ayında yaşanan olaylarla ilgili açılan davada, tek tutuklu sanık Ömer Ulusoy'un tutukluluk halinin devamına karar verildi.


Varol: “Söz verdik oldu, söz veriyoruz olacak” İbradı Varol: “Söz verdik oldu, söz veriyoruz olacak”

İbradı'nın Ormana Beldesi Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Varol, ''Söz verdik oldu, söz veriyoruz olacak'' dedi.


Gazipaşa’da buğdaylar boy verdi Gazipaşa Gazipaşa’da buğdaylar boy verdi

Gazipaşa İlçe Tarım Müdürlüğü'nün, ''tohumunuzu daha erken ekin'' uyarısı doğrultusunda, geçtiğimiz sonbahardaki ilk yağışların ardından tohumu toprakla buluşturan çiftçilerin tarlalarında, buğdaylar Mart ayının ortasında boy verdi.


Üniversiteli ebru sanatçıları yarışacak Güncel Üniversiteli ebru sanatçıları yarışacak

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenecek 1. Ulusal Ebru Yarışması'nda 11 üniversiteden 29 genç, ebrularıyla yarışacak.


“Baskı kuran bir belediye olmayacağız” Siyaset “Baskı kuran bir belediye olmayacağız”

MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay, baskı kuran bir belediye olmayacaklarını söyledi.


Konyaaltı sahiline İskandinav yürüyüşü Siyaset Konyaaltı sahiline İskandinav yürüyüşü

Projelerde sosyal belediyecilik anlayışını ön planda tutan AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, Konyaaltı Sahili’nde Modern Sahil Yürüyüşü projesi yapmayı planlıyor.


“30 Mart’ta belediyenin önünde halay çekeceğiz” Siyaset “30 Mart’ta belediyenin önünde halay çekeceğiz”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh.Zeki Başaran, Göçerler’de katıldığı açık hava toplantısında büyük bir coşkuyla karşılandı.


Doğanay’dan kadınlara çağrı Siyaset Doğanay’dan kadınlara çağrı

Saadet Partisi Muratpaşa Belediyesi 2. sıra meclis üyesi adayı Dilek Doğanay, katıldığı yerel bir tv programında 19 ilçede en çok kadın adayın Saadet Partisi’nden olduğunu belirtti.


Akaydın: “Esnafın mağduriyeti bizimle bitecek” Siyaset Akaydın: “Esnafın mağduriyeti bizimle bitecek”

Destek rüzgarını arkasına alan ve çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın ve ekibi bu kez Eski Sanayi esnafını ziyaret etti.


“Yarınlara Geç Kalmadan” sahnelendi Kültür/Sanat “Yarınlara Geç Kalmadan” sahnelendi

Yönetmenliğini Abdullah Sürekli’nin Yaptığı Senaryosunu ise Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Aslan’ın Yazdığı “Yarınlara Geç Kalmadan” adlı Tiyatro Eserini Çoğunluğunu Çocukların Ve Gençlerin Oluşturduğu, Polis Ailelerinin de Seyrettiği Oyun Uncalı Çevik Kuvvet Sosyal Hizmetler Aspendos salonunda Sahnelendi.


Çelik’ten Kepez’e hastane sözü Siyaset Çelik’ten Kepez’e hastane sözü

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Sütçüler bölgesine 400 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi yapacaklarını söyledi


Faiz oranları % 12’den %10’a düştü Ekonomi/Turizm Faiz oranları % 12’den %10’a düştü

Bilindiği üzere esnaf ve sanatkarlar kesiminin TESKOMB aracılığıyla Halk Bankasından kullandırdığı kredilerde faiz sübvansiyon desteği ile faiz oranları Ocak ayından itibaren yıllık %12 ye düşmüştü.


AK Parti’den DSP’ye ziyaret Kemer AK Parti’den DSP’ye ziyaret

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker,Belediye Meclis üyesi adayları ile birlikte Demokratik Sol Parti İlçe Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirirdi.


En iyi sporcu Kepez’den yetişiyor Spor En iyi sporcu Kepez’den yetişiyor

Başkan Erdal Öner’in, maddi ve manevi desteği ile 2008’de kurulan ve ulusal yarışlarda Antalya’ya kupalar getiren Kepez Belediyespor Bisiklet Takımı’ndan Hasan Aslan, en iyi bisikletçilerin davet edildiği Dünya Bisiklet Birliği’nin kampına davet edildi.


MHP Güzeloba’da Erten’le coştu Siyaset MHP Güzeloba’da Erten’le coştu

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten, Güzeloba Pazarı’nda düzenlenen geniş kapsamlı toplantıda yaptığı konuşmayla dinleyenleri coşturdu. Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Erten, “bekleyin, 30 Mart sabahı Muratpaşa’da güneş sizin için doğacak” dedi.


Akaydın:“Türel’in suyu ısındı” Siyaset Akaydın:“Türel’in suyu ısındı”

Turizmin başkenti Antalya’da seçim rüzgârı kentin dört yanını sardı. Merkez ve ilçeler olmak üzere Antalya’da yüzde yüz başarıyı hedefleyen CHP’li adaylar kentin dört yanında çalışıyor, seçmenle buluşuyor.


Eski hastane binası bürokrasiyi bekliyor Siyaset Eski hastane binası bürokrasiyi bekliyor

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, depreme dayanıklı olmadığı için boşaltılan Antalya Devlet Hastanesi’nin eski binasını TBMM gündemine taşırken, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, değişen Deprem Yönetmeliği kapsamında binanın yeniden incelendiğini, çalışmalar tamamlandığında bina ile ilgili bir karar verileceğini söyledi.


“Cumhuriyetimizi, Çanakkale Zaferi'ndeki ruhla koruyacağız” Siyaset “Cumhuriyetimizi, Çanakkale Zaferi'ndeki ruhla koruyacağız”

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan Çanakkale Zaferi’nin 94. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Biz vatanımızı savaş meydanlarında, Çanakkale’de, Sakarya’da verdiğimiz onurlu mücadeleyle kurtardık, Cumhuriyeti kurduk. Şimdi de Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını aynı ruh ve sorumlulukla korumaya devam ediyoruz” dedi.


Aktaş'ın Antalyaspor sevgisi Siyaset Aktaş'ın Antalyaspor sevgisi

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş, cumartesi günü oynanan maç sonrasında ekibiyle birlikte taraftarları selamladı. Taraftarın çıkış yerinde bekleyen ve broşürlerini dağıtan Aktaş’a kimi gençlerin tezahürat yaptığı da gözlerden kaçmadı.


Böcek, Doyranlılarla buluştu Siyaset Böcek, Doyranlılarla buluştu

Doyra´nın sorunlarını yakından bildiğini söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Ben de sizlerden biriyim. Sorunları ve yaşadığınız sıkıntıları yakından biliyorum. Daha önceki yıllarda sulama göletinin yapılması için sizlerle birlikte ben de çalıştım" dedi.


Kemer’de ralli rüzgarı Kemer Kemer’de ralli rüzgarı

Kemer’in Gedelme ve Ovacık yaylalarında bulunan seyirci etaplarından vatandaşların da izlediği yarışma da sporcular, 10 kilometrelik Kemer etabında beş tur attı.


Birileri yıkıyor, Evcilmen yapıyor Siyaset Birileri yıkıyor, Evcilmen yapıyor

Antalya’da amatör sporun hizmetindeki alanlar birer birer yok edilirken Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen; amatör kulüplerin yararlanacağı üçüncü stadı Konuksever Mahallesi’nde hizmete açtı.


Alanyaspor’da mali kriz Spor Alanyaspor’da mali kriz

Alanyaspor Yönetim kurulu bir yandan takımın başarısı için uğraşırken diğer yandan ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor. Üyeler futbolcuların biriken maç başı ücretleri ve transfer taksitlerini henüz ödeyebilmiş değil.


DSP adaylarından Muhtarlar Derneği’ne ziyaret Siyaset DSP adaylarından Muhtarlar Derneği’ne ziyaret

Demokratik Sol Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Çelik, İl Örgütü ve Muratpaşa Belediye Başkan Adayı, Yılmaz Şafakarslan, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı, İlkay Çetinbatan, Kepez Belediye Başkan Adayı, Abidin Özkan ile birlikte Muhtarlar Derneğine nezaket ziyaretinde bulundu.


Başaran ATSO ve Kepez Belediyesi’ni ziyaret etti Siyaset Başaran ATSO ve Kepez Belediyesi’ni ziyaret etti

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Mün.Zeki Başaran, Kepez Belediyesi’ni ziyaret etti. Başaran önce Kepez Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sinan Güneş’i, ardından da belediye çalışanlarını ziyaret ederek sohbet etti.


Üçağızlı kadınlar İngilizce öğreniyor Demre Üçağızlı kadınlar İngilizce öğreniyor

Demre'ye bağlı Üçağız köyü kadınları İngilizce öğreniyor.


20 milyon yavru balık üretilecek Demre 20 milyon yavru balık üretilecek

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürü Yılmaz Emre, Beymelek balık üretim, yetiştirme ve araştırma tesislerinde bu yıl 20 milyon çupra ve levrek yavrusu üretileceğini bildirdi.


Halter Bayan Milli Takımı Antalya’da kampta Spor Halter Bayan Milli Takımı Antalya’da kampta

Halter Bayan Milli Takımı Antrenörü Mustafa Doğan, hedeflerinin, Romanya'da yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası'nda ilk üç arasına girmek olduğunu söyledi.


Yurtkur müdürlerine eğitim semineri Güncel Yurtkur müdürlerine eğitim semineri

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak, yurt binalarının TOKİ tarafından yapılmasına ilişkin hazırlanan kanunun Meclis'e sunulduğunu belirterek, ''TOKİ ile ilgili bu kanun çıkarsa 3 yılda 60-70 bin kişilik yurt yapacağız, borcumuzu 7-8 senede ödeyeceğiz'' dedi.


Türel: “Beş yıl boyunca hiç yalnız kalmadık” Siyaset Türel: “Beş yıl boyunca hiç yalnız kalmadık”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, beş yıl boyuncu hiç yalnız bırakılmadıklarını ve halkın desteğini hep hissettiklerini belirterek, başarılarının sırrının burada olduğunu söyledi.


Foraminifer türü tek hücreli canlı, Batı Antalya’yı kumul yapacak Kaş Foraminifer türü tek hücreli canlı, Batı Antalya’yı kumul yapacak

Batı Antalya kıyılarında öldükten sonra iskeletleri milyonlarca yıl sualtı tabanında kalarak bulunduğu bölgeyi kumluk hale getiren foraminifer adlı tek hücreli canlı türünde son yıllarda artış olduğu bildirildi.


Havayoluyla gelen turist sayısı 353 bini geçti Güncel Havayoluyla gelen turist sayısı 353 bini geçti

Antalya'ya yıl başından bu yana hava yoluyla gelen turist sayısının 353 bini geçtiği bildirildi.


Böbrek yetmezliği olan kadına hava ambulansı Alanya Böbrek yetmezliği olan kadına hava ambulansı

Alanya'da yaşayan böbrek hastası kadın, hava ambulansıyla Antalya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.


AK Parti adayının bazı seçim beyannamelerine el konuldu Alanya AK Parti adayının bazı seçim beyannamelerine el konuldu

AK Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Kerim Kılınç'ın üzerinde Türk Bayrağı bulunan projelerinin tanıtıldığı bir koli seçim beyannamesine el konuldu.


Hepatit C’li hastaya diş tedavisi yapılmadığı iddiası Güncel Hepatit C’li hastaya diş tedavisi yapılmadığı iddiası

Antalya'da yaşayan Hepatit C hastası kadın, diş tedavisi yaptırmak için gittiği sağlık kuruluşunda, diş hekiminin ''Hepatitli hastalarla çalışmıyoruz'' diyerek kendisini muayene etmeyi reddettiğini öne sürdü.


“Engelli vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğim” Siyaset “Engelli vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğim”

MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap ABay, seçilse de, seçilmese de engelliler için çalışmaya devam edeceğini söyledi.


MFÖ, Cam Piramit’te konser verdi Güncel MFÖ, Cam Piramit’te konser verdi

Mazhar Fuat Özkan (MFÖ), Antalya'da ücretsiz konser verdi. Cam Piramitteki konserde, MFÖ, iki saat boyunca sahnede kalarak sevilen şarkılarını seslendirdi.


“Ev yıkan değil, ev yapan belediye olacağız” Siyaset “Ev yıkan değil, ev yapan belediye olacağız”

AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, ev yıkan değil ev yapan belediye olacaklarını söyledi.


“Yaşlılara saygı, insanlık ve çağdaşlık göstergesidir” Güncel “Yaşlılara saygı, insanlık ve çağdaşlık göstergesidir”

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ''Yaşlılara gösterilen saygı, insanlık ve çağdaşlık göstergesidir'' dedi.


Atay: “Bina yaparak kentsel dönüşüm sağlanmaz” Siyaset Atay: “Bina yaparak kentsel dönüşüm sağlanmaz”

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay, Kepez bölgesinde ''Kentsel dönüşüm'' adı altında projeler hayata geçirildiğini ve toplu konutların yapıldığını belirterek, ''Bina yaparak kentsel dönüşüm sağlanmaz'' dedi.


Antalya Tabip Odası Meslek Odaları Futbol Turnuvası başlıyor Güncel Antalya Tabip Odası Meslek Odaları Futbol Turnuvası başlıyor

Antalya Tabip Odası tarafından düzenlenen 18. Meslek Odaları Futbol Turnuvası, 23 Mart'ta başlayacak.


Sipahioğlu, Kılıç’ın projelerinin kopya olduğunu iddia etti Alanya Sipahioğlu, Kılıç’ın projelerinin kopya olduğunu iddia etti

Anavatan Partisi Alanya Belediye Başkan adayı Hasan Sipahioğlu, AK Parti Alanya Belediye Başkan adayı Kerim Kılınç'ın projelerinin, başka belediye başkan adaylarının projelerinin kopyası olduğunu iddia etti.


Beyhan Cenkçi anılıyor Kaş Beyhan Cenkçi anılıyor

Ankara Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Beyhan Cenkçi anısına düzenlenen Kaş Bahar Turnuvası Yelken ve Bisiklet Yarışları yapıldı.


Sözen, meyve sebze pazarını gezdi Manavgat Sözen, meyve sebze pazarını gezdi

CHP Manavgat belediye başkan adayı Şükrü Sözen, meyve sebze pazarında esnafı ziyaret etti.


Çelik, ‘Yüreğinizle oy kullanın’ Siyaset Çelik, ‘Yüreğinizle oy kullanın’

Konuksever ve Güzeloba Pazarı’nda düzenlenen geniş kapsamlı mitingde halka hitap eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, “MHP’li adaylarımızın hepsi yürekli, sizde yüreğinizle oy kullanın” dedi


Büyük yalan ve gerçekler Döşemealtı Büyük yalan ve gerçekler

CHP Döşemealtı belediye başkan adayı Nurettin Tursun yaptığı yazılı açıklamada “Bir gazetede yer alan ‘ Siz Yapamazsanız, Biz Yaparız’ manşetli haber son derece taraflı yandaş medya profilen uygun yapılmıştır. Konu gerçekliği ile ele almaktan ziyade birilerinin sözcüsü gibi hareket edilmiştir.” dedi.


Prof. Dr. İnalcık’a fahri doktora ünvanı verildi Güncel Prof. Dr. İnalcık’a fahri doktora ünvanı verildi

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık'a, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) tarafından fahri doktora unvanı verildi. İnalcık, AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'den, ''Akdeniz Kültür Enstitüsü'' kurmasını istedi.


Badak’tan Kent Konseyi’ne ziyaret Siyaset Badak’tan Kent Konseyi’ne ziyaret

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Kent Konseyleri Yönetmeliği'nin değiştirildiğini belirterek, bu değişiklik ile kent konseylerinin, katılımcı demokrasinin geliştirilmesinde çok önemli rol oynayacağını söyledi.


Akseki Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu toplandı Akseki Akseki Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu toplandı

Akseki İlçe Halk Eğitimi planlama ve işbirliği kurulu toplantısı yapıldı.


Çetinkaya, çarşı esnafını ziyaret etti Kumluca Çetinkaya, çarşı esnafını ziyaret etti

Kumluca Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hüsamettin Çetinkaya, çarşı esnafını ziyaret etti.


Emekli öğretmenden cinsel taciz iddiası Manavgat Emekli öğretmenden cinsel taciz iddiası

Manavgat'ta, karate antrenörlüğü yapan emekli öğretmen, kurs verdiği 16 yaşındaki kız öğrenciye cinsel taciz ve fiili livatada bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.


Tolunay: “Çözüm bizde” Siyaset Tolunay: “Çözüm bizde”

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayı Orhan Tolunay, ''Mevcut başkanın bu bölgeye plan yapmak gibi bir niyeti yok. Sizin çözümünüz bizde'' dedi.


Gazipaşalı doğa severlerin bahar yürüyüşü Gazipaşa Gazipaşalı doğa severlerin bahar yürüyüşü

Gazipaşa’a doğa severler yılın ilk bahar yürüyüşünü Muzkent köyü ile Güney köyü Atiochia Ad Gragum antic kenti arasındaki 14 kilometrelik parkurda yaptılar.


Gıda mühendisleri odası yeni binasında Güncel Gıda mühendisleri odası yeni binasında

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası'nın Antalya il temsilciliğine ait yeni hizmet binası törenle açıldı.


ITB Berlin fuarı turizmciye moral verdi Ekonomi/Turizm ITB Berlin fuarı turizmciye moral verdi

Küresel krizin dünyada yarattığı olumsuzluklardan ez az etkilenmeye çalışan Türk turizm sektörü, katılımcı firma, ziyaretçi sayısı ve oluşturduğu ekonomik büyüklük açısından dünyanın en büyük turizm fuarı olarak kabul edilen ITB Berlin’de moral topladı.


“Antalya için ligde kalacağız” Spor “Antalya için ligde kalacağız”

Kepez Belediyespor Antrenörü Halil Üner, Antalya’nın, Beko Basketbol Ligi’nde 2 takımla temsil edilmesine inandıkları için ligden düşmeyeceklerini, galibiyet serisini devam ettirmeleri halinde de play-off’a kalabileceklerini söyledi.


Moralli şimşek Ankara mesaisinde Spor Moralli şimşek Ankara mesaisinde

Süper Ligde haftayı 3 puanla kapayarak ligde kalma yolunda umut tazeleyen Antalyaspor, Hacettepespor maçının hazırlıklarına başladı.


“Çizmeler rafa kalkacak” Aksu “Çizmeler rafa kalkacak”

Saadet Partisi Aksu Belediye Başkan adayı Veli Atik Çalkaya’yı 3 Ç’den kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Kırmızı beyaz forma hasreti bitti Spor Kırmızı beyaz forma hasreti bitti

Kendi sahasında taraftarının önünde en son ligin 8. haftasında oynanan Hacettepe maçında kırmızı-beyaz forma ile mücadele eden Antalyaspor, 23. haftadaki İstanbul B.Ş.B maçında tekrar kırmızı-beyaz çubuklu formayı giyerek taraftarın özlemini dindirdi.


Amatör maçta silah sesleri Manavgat Amatör maçta silah sesleri

Antalya'da Manavgat Belediyespor ile Kadriye Belediyespor arasında oynanan süper amatör küme maçında olaylar çıktı. Karşılaşma 2-2 beraberlikle sona ererken, maçın bitiş düdüğüyle her iki takım futbolcuları birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı.


Erten’e ilgi artıyor Siyaset Erten’e ilgi artıyor

MHP MUratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten’e vatandaşın ilgisi her geçen gün artıyor.


Alanya başladı, Akhisar bitirdi 1 - 1 Spor Alanya başladı, Akhisar bitirdi 1 - 1

Alanyaspor, maçın hemen başında öne geçtiği karşılaşmada üstünlüğünü koruyamadı ve kendi sahasından 1 puanla ayrıldı.


PAF zirveden inmiyor 2 – 1 Spor PAF zirveden inmiyor 2 – 1

İstanbul Büyükşehir’i Timur ve Tunahan’ın golleri ile 2 – 1 deviren Antalyaspor PAF Takımı, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin önünde puan farkıyla zirveye yerleşti.


Alanya’da Dağ bisikleti heyecanı bitti Alanya Alanya’da Dağ bisikleti heyecanı bitti

Alanya Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı'nda elit erkekler ve elit bayanlar kategorisinde Hollandalı sporcular birinci oldu.


Samani: “Tütüncü Kepez’in avukatı olacak” Siyaset Samani: “Tütüncü Kepez’in avukatı olacak”

AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü Fatih Mahallesi’nde açık hava toplantısı yaptı. Hakan Tütüncü, alanda “Kepez’e taze kan istiyoruz.” sloganıyla geldi.


Böcek, huzurevi sakinleriyle kahvaltı yaptı Siyaset Böcek, huzurevi sakinleriyle kahvaltı yaptı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, huzurevi sakinleriyle kahvaltı yaptı


Tatil yok çalışmaya devam Siyaset Tatil yok çalışmaya devam

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Zeki Başaran, pazar gününü dolu dolu geçirdi. “Tatil yok çalışmaya devam” diyen Başaran, ikinci el oto pazarında vatandaşları ziyaret etti.


Tahtalı fotoğrafçılara ev sahipliği yaptı Güncel Tahtalı fotoğrafçılara ev sahipliği yaptı

Tahtalı zirvesinde karın yoğun olmasını ve güzel havayı fırsat bilen Antalya fotoğrafçılar kulubü üyeleri hafta sonu çekim gezileri için Tahtalı zirvesini tercih etti.


Başaran işitme engellilerle Siyaset Başaran işitme engellilerle

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, Körler Derneği’nden sonra Antalya Akdeniz İşitme Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret etti.


Evcilmen: “Bizi durduramazlar” Siyaset Evcilmen: “Bizi durduramazlar”

Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen, Sedir Mahallesi’nde coşkulu kalabalığa seslendi. Evcilmen; 5 yıldır hizmetlerini engellemeye çalışanların başarılı olamadığına dikkat çekerek; “Bizi durduramazlar, durduramayacaklar da” dedi


CHP rüzgarı fırtına oldu Siyaset CHP rüzgarı fırtına oldu

Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen ile CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Akaydın Ermenek Mahallesi’nde yaklaşık 1500 kişilik coşkulu kalabalığa seslendi


Siyaset "Tolunay şişeden cin çıkarsada başaramaz"

Seçim çalışmaları için Ginger kiralayan AKP adayı Orhan Tolunay’ı eleştiren Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş “Muratpaşalı sandıkta size ağır bir ceza verecek. Sayın Tolunay bu saatten sonra şişeden cin çıkartsanız da başaramazsınız. Millet sizinle bizim aramızdaki farkı fark etti” dedi.


Akaydın'dan portakalımızı soydurmayalım çağrısı Siyaset Akaydın'dan portakalımızı soydurmayalım çağrısı

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala, seçim rüzgarı kentin dört yanını sardı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının en güçlü adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın’da çalışmalarını ‘tam gaz’ sürdürüyor.


Aytekin, kadınlar için çay partisi düzenledi Finike Aytekin, kadınlar için çay partisi düzenledi

Demokrat Parti (DP) Finike belediye başkan adayı Çiğdem Aytekin, Finikeli kadınlarla çay partisinde bir araya geldi.


Siyaset "Konyaaltı yaz kış turizme sahne olacak"

AK Parti'nin Konyaaltı belediye başkan adayı Abdurrahman Yılmaz, Konyaaltı'ndaki otel işletmecileriyle bir araya geldi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...