Cuma, 23 Ağustos 2019
Gültekin, esnafın sorunlarını dinledi Kaş Gültekin, esnafın sorunlarını dinledi

CHP'nin Kaş belediye başkan adayı Abdullah Gültekin Cuma pazarını gezerek esnafın sorunlarını dinledi.


Türel Çakırlar’da vatandaşlarla sohbet etti Siyaset Türel Çakırlar’da vatandaşlarla sohbet etti

Antalya Büyükşehir Başkanı ve AK Parti Adayı Menderes Türel, ''Kaybedeceklerini anlayanlar kişilik haklarıma dil uzatacak seviyeye iniyorlar.'' dedi.


Vali Yüksel Meteoroloji Günü’nü kutladı Güncel Vali Yüksel Meteoroloji Günü’nü kutladı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ''23 Mart Dünya Meteoroloji Günü''nü kutladı.


MOBESE’yi 5 bin 200 öğrenci ziyaret edecek Güncel MOBESE’yi 5 bin 200 öğrenci ziyaret edecek

Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kent Güvenliği Sistemi MOBESE Ana İzleme Merkezi, 5 bin 200 öğrenci tarafından ziyaret edilecek.


Yumurpiyat 2009, 23 Nisan’da Antalya’da düzenlenecek Güncel Yumurpiyat 2009, 23 Nisan’da Antalya’da düzenlenecek

Yumurta, piliç, olimpiyat kelimelerinden esinlenerek oluşturulan, hayvancılığa dayalı sanayi sektöründeki kuruluşları bir araya getirerek sektörün sorunlarını ele alan Yumurpiyat organizasyonu 23-26 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek'teki Spice Hotel'de yapılacak.


Üniversite öğrencisi evinde ölü bulundu Elmalı Üniversite öğrencisi evinde ölü bulundu

Oto Gar Sokakta öğrenci evinde oturan AÜ Elmalı Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Bölümü 2. sınıf öğrencisi Remzi Özgür İnce'den (21), haber alamayan arkadaşları evine gitti.


Osmanlı tapularıyla dolandırıcılık iddiası Güncel Osmanlı tapularıyla dolandırıcılık iddiası

Antalya Cumhuriyet Savcılığı, Korkuteli ilçesi Duraliler Yaylası'ndaki arazilere ait Osmanlıca tapuların, il merkezindeki Duraliler köyünde bulunan Hazine ve ormana ait arazilerin bazı kişilere devri için kullanılmasıyla ilgili 5'i tutuklu 15 kişi hakkında dava açtı.


Dondurulmuş nar tanesi ve dilimlenmiş elma satışı Ekonomi/Turizm Dondurulmuş nar tanesi ve dilimlenmiş elma satışı

Alara Fidan Üretim ve Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Üst Düzey Yöneticisi Yavuz Taner, 12 ay nar tüketimini sağlamak amacıyla ''dondurulmuş nar tanesi'' satışına başlayacaklarını bildirdi.


Çetinkaya, sebze pazarını gezdi Kumluca Çetinkaya, sebze pazarını gezdi

Kumluca Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hüsamettin Çetinkaya, sebze ve meyve pazarında esnafı ziyaret etti.


“Toptancı Haller Yasası’nın içi boşaltılmasın” Ekonomi/Turizm “Toptancı Haller Yasası’nın içi boşaltılmasın”

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkanı Yüksel Tavşan, Toptancı Hal Yasası'nın değiştirilmemesi ve içinin boşaltılmaması gerektiğini belirterek, mevcut Hal Yasası'nın devam etmesini istedi.


Yetkin: “Tarımsal üretimde denetimsizlik var” Ekonomi/Turizm Yetkin: “Tarımsal üretimde denetimsizlik var”

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, yaş meyve ve sebze üretiminin yüzde 70'inin kayıt dışı olduğunu söyledi.


Kılıç: ‘5 yıl sonra bize hesap sorun’ Aksu Kılıç: ‘5 yıl sonra bize hesap sorun’

AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan Adayı Kılıç, vatandaşlara 5 yıl sonraki seçimde hesap sorabilmeleri için dağıtılan broşürleri yırtmamalarını önerdi.


Aktaş: “Taraflı anketlere kanmayın” Siyaset Aktaş: “Taraflı anketlere kanmayın”

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş düzenlenen anket formlarında kasıtlı olarak kendisinin ismine yer verilmediğini iddia ederek anket sonucundan haber vermiş gibi yapan yönlendirme amaçlı haber ve yorumlara itibar edilmemesini istedi.


Akaydın, ‘Genç Bakış’a katıldı Siyaset Akaydın, ‘Genç Bakış’a katıldı

Çalışmalarıyla yerel basın kadar ulusal basında da sıkça yer alan Prof. Dr Mustafa Akaydın, Kanal D’de yayınlanan Abbas Güçlü’nün sunduğu ‘Abbas Güçlü İle Genç Bakış’ programına katıldı.


Ak Parti Kuzdere mitingine hazırlanıyor Kemer Ak Parti Kuzdere mitingine hazırlanıyor

Ak Parti Kemer Belediye Başkanı Adayı Hasan Şeker, Pazar Günü Kuzdere’de yapacağı miting için çalışmalarını sürdürüyor.


Erten: “Dün kefildim, bugün yine kefilim” Siyaset Erten: “Dün kefildim, bugün yine kefilim”

Erten, festival çarşısının taşınması aşamasında ortaya attığı “esnafa kefilim” sözünün hala arkasında olduğunu hatırlatarak, “sizin sorunlarınızın çözümü benim. Dün sizin kefilinizdim, bugün gene kefilinizim” dedi.


Yılmaz: ‘Tarım ürünlerimizi marka yapacağız’ Siyaset Yılmaz: ‘Tarım ürünlerimizi marka yapacağız’

ANFAŞ Antalya Tarım Fuarı’nı gezen AK Parti Konyaaltı İlçe Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, özellikle Doyran ve çevresindeki tarım alanlarında güzel projelere imza atacaklarını belirterek, “Ürünlerimizi marka yapacağız” dedi.


AK Parti Muratpaşa şehitleri unutmadı Siyaset AK Parti Muratpaşa şehitleri unutmadı

Ak Parti Muratpaşa İlçe Belediye Başkan Adayı Orhan Tolunay’ın Meltem Mahallesi’ndeki seçim bürosunda, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.


Çanakkale şehitlerini anma programı Elmalı Çanakkale şehitlerini anma programı

Akdeniz Üniversitesi, Elmalı Meslek Yüksekokulu öğrencileri hazırladıkları proğramla Çanakkale şehitlerini andılar.Çanakkale Deniz Zaferi’nin 94.yıl dönümü nedeniyle okulda düzenlenen tören coşku içinde geçti.


Bebekleri besinlere erken başlatmayın Sağlık/Kadın Bebekleri besinlere erken başlatmayın

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kılınç, bebeklerde tamamlayıcı besinlere erken başlanmasının hastalık riskini arttırdığını, geç başlanmasının ise bebeğin gelişimini yavaşlattığını söyledi.


Kanser, kısırlığa da neden oluyor Sağlık/Kadın Kanser, kısırlığa da neden oluyor

Dünyada yumurtalık nakli konusundaki çalışmalarıyla tanınan, New York Medical Collage Westchester Medical Center Üreme Sağlığı Departmanı Başkanı Prof. Dr. Kutluk Oktay, ailesinde meme, yumurtalık ve prostat kanseri bulunanlarda düşük yumurta rezervi veya kısırlık riskinin, diğer kişilere oranla 38 kat daha yüksek olduğunu bildirdi.


Türel, Yenikapılılar ile biraraya geldi Güncel Türel, Yenikapılılar ile biraraya geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel,Yenikapılılar ile biraraya geldi.


Gazipaşa’da çiftçi evinin bahçesinde yaralı bulundu Gazipaşa Gazipaşa’da çiftçi evinin bahçesinde yaralı bulundu

Alınan bilgiye göre, Gazipaşa'ya bağlı Korubaşı köyünde yaşayan 48 yaşındaki Ahmet Önver'in bahçesinden silah sesleri geldiğini duyan komşuları, Önver'i, bahçede yaralanmış halde buldu.


Hadise, Türkiye’nin yeni tanıtım yüzü olabilir Hadise, Türkiye’nin yeni tanıtım yüzü olabilir

Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek şarkıcı Hadise için ''İyi eğitim görmüş, çok mütevazı, olgun, düzgün bir davranış tarzı var. Bu açılardan Türkiye'nin çok hoş bir yeni tanıtım yüzü olabilir'' dedi.


Çocukların hasta ziyaretine götürülmesi Sağlık/Kadın Çocukların hasta ziyaretine götürülmesi

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Cerrahi Kliniği Şefi Prof. Dr. Ömer Karahan, çocukların hasta ziyareti için hastaneye götürülmesinin yanlış olduğunu, bu durumun çocuklarda fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklara neden olabileceğini bildirdi.


Biberde rekor fiyat Demre Biberde rekor fiyat

Demre'de yetiştirilen turfanda biberin fiyatı, son dört yılın en yüksek rakamına ulaştı.


Yangına dayanıklı ormanlar köylüyü de kalkındıracak Güncel Yangına dayanıklı ormanlar köylüyü de kalkındıracak

Manavgat ve Serik'te geçen yıl yanan orman alanlarında uygulanan Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dayanıklı Ormanlar Tesisi Projesi (YARDOP) ile bölge köylüsüne yılda 4-6 milyon TL ekonomik katkı sağlanacağı bildirildi.


Acil tıp stajı için ABD’den geldi Güncel Acil tıp stajı için ABD’den geldi

Kuzey Teksas Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Amir Gafur, acil tıp stajını Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesinde yapıyor.


Yaş meyve sebzede 2 milyar dolarlık ihracat hedefi Ekonomi/Turizm Yaş meyve sebzede 2 milyar dolarlık ihracat hedefi

Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, yılın iki aylık döneminde yaş meyve sebze ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre parasal olarak yüzde 29, miktar olarak da yüzde 47 arttığını belirtti.


Vizesiz Avrupa’ya doğru Güncel Vizesiz Avrupa’ya doğru

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi ve Vizesiz Avrupa Araştırma Grubu Başkanı Prof. Dr. Harun Gümrükçü, Avrupa Adalet Divanının (ATAD), hizmet sunan Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebilecekleri yönündeki kararını, AlmanYA İçişleri Bakanlığının eksik yorumladığını söyledi.


Karbonhidratları yağa dönüştüren gen bulundu Sağlık/Kadın Karbonhidratları yağa dönüştüren gen bulundu

ABD'li bilim adamları, karbonhidratları yağa dönüştüren geni buldu. Keşif, insanların şişmanlama korkusu olmadan yüksek karbonhidrat içeren gıdaları tüketebilmelerinin önünü açabilir.


Bilim adamları süper antibiyotik geliştirdi Sağlık/Kadın Bilim adamları süper antibiyotik geliştirdi

ABD'li bilim adamları, bakterilerin direnç geliştiremediği süper antibiyotik üretmeyi başardı.


Seçim günü içki yasak Seçim günü içki yasak

YSK, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için uygulanacak yasakları belirledi. Buna göre, oy verme günü alkollü eğlence yerleri kapanacak, içki satışı da yasak olacak.


“Vatandaşı güçlü olan ülke de güçlü olur” Aksu “Vatandaşı güçlü olan ülke de güçlü olur”

AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç’a seçim çalışmalarında destek vermek üzere Aksu’ya giden AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Hacıaliler Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı.


Evcilmen’den esnafa çiçek Siyaset Evcilmen’den esnafa çiçek

Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Süleyman Evcilmen; toplumun tüm katmanlarından büyük ilgi ve destek görmeye devam ediyor.


Aktaş’tan 86 bin Ders Ver Broşürü Siyaset Aktaş’tan 86 bin Ders Ver Broşürü

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş rakiplerini en zayıf yerlerinden vurdu. “Fark Var- Ders Ver” başlıklı 86 bin broşür bastıran Aktaş rakiplerinin sık sık parti değiştirmekle bilindiklerini öne çıkartıyor.


Akaydın: “Antalya üniversiteler kenti olacak” Siyaset Akaydın: “Antalya üniversiteler kenti olacak”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren CHP’li Prof. Dr Mustafa Akaydın, kentin cazibesini ve ekonomik hayatını canlandıracak projeleriyle büyük beğeni topluyor.


Adile Teyze Anaokulları Veli Toplantısı Yaptı Güncel Adile Teyze Anaokulları Veli Toplantısı Yaptı

Adile Teyze Eğitim Kurumları, anasınıfı, anaokulu velileriyle Adile Teyze Etüt Merkezi salonunda yapılan toplantıda ilköğretime hazırlık programı slayt gösterileriyle sunuldu.


“Kepez Türkiye’yi sallar” Siyaset “Kepez Türkiye’yi sallar”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh.Zeki Başaran Erzincan Yukarı Kartallılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde dernek üyeleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başaran, “Kepez’i alacağız” dedi.


“Yürü be Erten, kim tutar seni” Siyaset “Yürü be Erten, kim tutar seni”

Emrah Caddesi’nde seçim çalışması yapan Erten’in önünü kesen vatandaş bir cümle ile Erten’in durumunu özetledi: “Yürü be Erten, kim tutar seni.”


DSP Muratpaşa ilçe örgütü Meltem Pazarı’nda Siyaset DSP Muratpaşa ilçe örgütü Meltem Pazarı’nda

DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yılmaz Şafak Arslan ve beraberindeki heyet Meltem halk pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.


Kamu binaları yeri hazır Aksu Kamu binaları yeri hazır

Pınarlı, Aksu, Çalkaya ve Yurtpınar’ın birleşmesinden oluşan Aksu ilçesinde kamu binalarının kurulacağı proje hazır. Çalkaya Belediye Başkanı Veli Atik, 32 dönümlük bir alanı ayırdıklarını belirtirken, hizmeti halkın ayağına getirmek için çalıştıklarını kaydetti


Genç Parti İlçe Teşkilatı Ak Parti’ye geçti Kemer Genç Parti İlçe Teşkilatı Ak Parti’ye geçti

Kemer Ak Partiye katılımlar devam diyor. Ak Parti Kemer İlçe Binasında hareketli saatler yaşandı. Kemer’de bulunan Genç Parti İlçe Başkanı Rahmi Yiğiter ile ilçe teşkilatı üyeleri Ak Partiye katıldılar.


Yüksekalan Evcilmen’i bırakmıyor Siyaset Yüksekalan Evcilmen’i bırakmıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Evcilmen, daha önce mahalle sakinleri ile buluştuğu Yüksekalan’da bu kez bayanlardan oluşan kalabalığa seslendi. Yüksekalan Mahallesi’nde ikamet eden bayanlar; Evcilmen için ‘Muratpaşa bizimdir bizim kalacak’ diye tezahürat yaptı


Deveci: “Yardımlar da kurtaramayacak” Siyaset Deveci: “Yardımlar da kurtaramayacak”

CHP Kepez İlçe Başkanı Mimar Alican Deveci, YSK’nın seçim yasaklarına rağmen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yardım dağıtmayı sürdürdüğüne dikkat çekerken, “Kanunları hiçe sayıyorlar. Yardımlarda onları kurtaramayacak” dedi.


Kaş’taki meydan savaşı yargıya taşındı Kaş Kaş’taki meydan savaşı yargıya taşındı

AKP’li Kaş Belediyesi’nin seçim yatırımına suç duyurusu. Belediyenin sit alanı olan bölgede koruma kurulu onayı olmadan başlattığı meydan ve sokak düzenlemesi yargıya taşındı.


Cirit, rakiplerini çamur atmakla suçladı Aksu Cirit, rakiplerini çamur atmakla suçladı

CHP Aksu Belediye Başkan Adayı Mehmet Cirit, Dumanlar bölgesinde vatandaşlarla buluştu. Cirit, kendisinden çekinen rakiplerinin sürekli dedikodu ve yalan ürettiğini söyledi


Ak Parti’nin konvoyu dikkat çekiyor Kemer Ak Parti’nin konvoyu dikkat çekiyor

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker’in aday olduğu Ak parti, Kemer’de günün belli saatlerinde oluşturduğu konvoyla dikkat çekiyor. Elliye yakın aracın katıldığı konvoy, şehir merkezinde dikkat çekiyor.


Çelik’in prestij projeleri Siyaset Çelik’in prestij projeleri

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, projelerini kamuoyuna açıkladığı basın toplantısında; “Geliyorum. Geliyoruz” dedi.


“Halka yalan söyleyenlere sandıkta cevap vereceksiniz” Siyaset “Halka yalan söyleyenlere sandıkta cevap vereceksiniz”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, “İki çuval kömürle bir torba erzakla halkı kandıracaklarını sanıyorlar. Gözünüzün içine baka baka yalan söylüyorlar. Siz bunlara gereken cevabı sandıkta vereceksiniz” dedi.


“Hemşirelik mesleği cinsel obje değildir” Güncel “Hemşirelik mesleği cinsel obje değildir”

Antalya SES:Geçtiğimiz günlerdeİstanbul Grand Cevahir Otelde yapılan iç çamaşır defilesinde manken Tuğçe Kazaz’ın podyuma hemşire formasıyla çıkartılarak ürün tanıtımı yapmasın SES Antalya Şube Sekreteri Şükran İçöz sert tepki gösterdi.


Belediye başkanı hakkında hakaret başvurusu Alanya Belediye başkanı hakkında hakaret başvurusu

Alanya'ya bağlı Mahmutlar beldesinde pazarcılık yapan bir kadın, Mahmutlar Belediye Başkanı Alaattin Çakır'ın, ''seçim ziyareti sırasında ayağa kalkmadığı için kendisine hakaret ettiği'' iddiasıyla jandarmaya başvurdu.


Alman turistin gözdesi yine Türkiye olacak Alanya Alman turistin gözdesi yine Türkiye olacak

Türkiye'ye gelecek Alman turist sayısının geçen yıla oranla yüzde 8 civarında artacağı bildirildi.


Kirazda hedef 100 bin ton ihracat Ekonomi/Turizm Kirazda hedef 100 bin ton ihracat

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (AYMSİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Türkiye'nin 2010 yılında 100 bin ton kiraz ihraç etmeyi hedeflediğini belirterek, kiraz üreticisinden, küresel krizden korkmamasını, kaliteli üretim yapması ve zirai ilacın doğru kullanımına dikkat etmesini istedi.


Antalya'da kültür sanat Kültür/Sanat Antalya'da kültür sanat

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) oyuncuları 25 ve 26 Martta ''Benim Doktor Oğlum'' adlı eserle sanatseverlerin karşısında olacak.


Öğretmen ve öğrencilerden anma gecesi Demre Öğretmen ve öğrencilerden anma gecesi

Demre'de, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla Yunus Emre İlköğretim Okulu anma gecesi düzenledi.


Görme engelli sanatçılar konser verdi Demre Görme engelli sanatçılar konser verdi

Demre'nin Beymelek beldesinde, görme engelli sanatçılar Ali Ragıp Aslan ve Fatma Bozkurt, ilköğretim okulu öğrencilerine konser verdi.


Hırsızlık zanlısı yakalandı Korkuteli Hırsızlık zanlısı yakalandı

Korkuteli'de evden hırsızlık yapmaya çalıştığı iddia edilen iki kadından biri ev sahibi tarafından yakalandı.


Uluslararası sağlıkta performans ve kalite kongresi Güncel Uluslararası sağlıkta performans ve kalite kongresi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Ülkemizin önceliklerini gözeterek hazırladığımız Hizmet Kalite Belgesi, önümüzdeki günlerde sağlık kuruluşlarının önemli bir gündem maddesi olacaktır'' dedi.


Aile içi iletişim kursu Akseki Aile içi iletişim kursu

Akseki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce aile içi iletişim kursu açıldı.


Alanya’da fuhuş operasyonu Alanya Alanya’da fuhuş operasyonu

Alanya'da fuhuş yaptığı iddia edilen yabancı uyruklu 2 kadınla, fuhşa teşvik ve aracılık ettiği öne sürülen bir kişi gözaltına alındı.


Gençlerden tasarruflu su kullanma sözü Alanya Gençlerden tasarruflu su kullanma sözü

Alanya'da TEMA Vakfı'nın düzenlediği ''Akdeniz'de Susuzluk'' konulu konferansa katılan gençler, tasarruflu su kullanma sözü verdiler.


Toplu taşımacılıkta akıllı kart uygulaması Güncel Toplu taşımacılıkta akıllı kart uygulaması

Antkart AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Talip Küner, ''Hiçbir gizlimiz saklımız yoktur, defter ve işlemlerimiz şeffaf ve açıktır'' dedi.


Kumluca Ak Parti ilçe Başkanı’ndan şikayet Kumluca Kumluca Ak Parti ilçe Başkanı’ndan şikayet

Kumluca AK Parti İlçe Başkanı Recep Cemil Soytürk, CHP'li belediye başkan adayı Cahit Özer'in broşürlerinin seçim yasaklarına ve Anayasaya aykırı olduğunu ileri sürerek,İlçe Seçim Kuruluna şikayette bulundu.


Tur otobüsünde yangın Alanya Tur otobüsünde yangın

Alanya'da, yabancı turist taşıyan, hareket halindeki tur otobüsünde yangın çıktı. Otobüsteki turistler süratle araçtan indirilirken, yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.


Demre’de “Çanakkale Geçilmez” Sergisi açıldı Demre Demre’de “Çanakkale Geçilmez” Sergisi açıldı

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 94'üncü yıl dönümü dolayısıyla Demre'de, ''Çanakkale Geçilmez'' adı verilen resim sergisi açıldı.


Şeker’den kazazede vatandaşa akülü engelli aracı Kemer Şeker’den kazazede vatandaşa akülü engelli aracı

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, iş kazası sonucu iki ayağı kesilen bir vatandaşa akülü engelli aracı hediye etti.


Müzecilik Çalıştayı ve Paneli Demre’de yapıldı Demre Müzecilik Çalıştayı ve Paneli Demre’de yapıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Arkeoloji Bölümü Müzecilik Anabilim Dalı, Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü ve Demre Belediyesi'nce ortaklaşa düzenlenen 5. Müzecilik Çalıştayı, Demre'de başladı.


“2B konusunda yasal değişikliğe ihtiyaç var” Siyaset “2B konusunda yasal değişikliğe ihtiyaç var”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, ''2B konusunda bir yasa değişikliğine ihtiyaç var. Hükümetimiz bu konuda elinden gelen çalışmayı yapıyor. Yasa çıkar çıkmaz söz veriyorum 6 ayda imar sorununu çözeceğim'' dedi.


Antalya’da tutuklanan astsubay görevinden ihraç edildi Güncel Antalya’da tutuklanan astsubay görevinden ihraç edildi

Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nın ve jandarmanın bilişim suçuna yönelik bir soruşturması kapsamında elde edilen yasal teknik dinleme kayıtlarını, Savcılığın talimatına rağmen imha etmediği ortaya çıkan ve 31 Ocakta dayısı ile tutuklanan Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli astsubay Özgür Z'nin görevinden ihraç edildiği öğrenildi.


Liselerarası Tiyatro Şenliği kuraları çekildi Güncel Liselerarası Tiyatro Şenliği kuraları çekildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen, Liselerarası Tiyatro Şenliği, 27 Nisan -12 Haziran tarihleri arasında 16'ncı kez gerçekleştirilecek.


Antalya Devlet Hastanesi’nin statü değişikliği Güncel Antalya Devlet Hastanesi’nin statü değişikliği

Antalya Devlet Hastanesi'nin statüsünün Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne değiştirilmesi kararının ardından, 5 başhekim yardımcısının yeniden görevlendirilmedikleri ve başhekim yardımcılığı görevlerinden alındıkları bildirildi.


Mangal keyfi kayalıklarda son buldu Güncel Mangal keyfi kayalıklarda son buldu

Antalya'da park alanındaki falezlerde arkadaşıyla mangal yapmak isteyen kişi, 15 metre yükseklikten kayalık alana düşerek yaralandı.


Eğitim için can suyu kermesi düzenlendi Gazipaşa Eğitim için can suyu kermesi düzenlendi

Gazipaşa Can Yunuslar Derneği'nce, eğitime katkı için kermes açıldı.


“Vatandaşa koşan devlet” projesi Alanya “Vatandaşa koşan devlet” projesi

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, düzenlediği basın toplantısında, Nüfus Müdürlüğü bünyesinde başlatılan proje çerçevesinde, vatandaşların, sırada beklemeyeceğini ve hizmetin en iyi şekilde verileceğini söyledi.


Siyaset "Muratpaşa'da imarsız yer kalmayacak"

AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Tolunay, Fener mahallesinin bir bölümünün kent, bir bölümünün köy görünümünde olduğunu belirterek, ''Muratpaşa'da plansız alan bırakmayacağız. Buranın sorununu da göreve gelir gelmez çözeceğiz'' dedi.


Siyaset "Kepez'e Las Vegas ünvanı layık görülecek"

AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Yeni Otogar'da minibüsçülerle bir araya geldiği toplantıda, dünya projesi olarak nitelendirdiği ''Dokuma Kent Parkı''ndan söz ederek, ''Bu projeyle Kepez'e Amerika'nın Las Vegas'ı unvanı layık görülecek'' dedi.


Alanya'da yaşayan Almandan eğitime katkı Alanya Alanya'da yaşayan Almandan eğitime katkı

Alanya'ya bağlı İncekum beldesinde yaşayan Alman Jürgen Gregersen, belediyeye başvurarak, beldedeki çocuklara yönelik olarak bilgisayar kursu düzenlemek istediğini söyledi.


Seçim afişlerine zarar verenler yakalandı Güncel Seçim afişlerine zarar verenler yakalandı

Antalya'da yerel seçim propagandası için asılan afiş ve panolara zarar verdiği iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.


BES'ten iş bırakma eylemi Güncel BES'ten iş bırakma eylemi

KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Mustafa Ayar, Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı iş yerlerinde çalışanların 14 Nisan tarihinde iş bırakma eylemi başlatacaklarını bildirdi.


PTT'nin kadın çalışanına saldırı Güncel PTT'nin kadın çalışanına saldırı

Antalya'daki Konyaaltı PTT Merkez Müdürlüğünde görev yapan gişe memuru kadına, bir süre önce işlemini yaptığı kadın abonenin kalemle ve tırnaklayarak saldırdığı iddia edildi.


Avrupa Genç Gazeteciler yarışması Güncel Avrupa Genç Gazeteciler yarışması

Avrupa Birliği, ''Vizyonunu Genişlet - 2009 Avrupa Genç Gazeteciler Ödülü'' isimli yarışma düzenledi.


Demirciler çarşısı projesi tamamlandı Güncel Demirciler çarşısı projesi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesince 7 ay önce başlatılan Demirciler ve Sobacılar Çarsısı Projesi tamamlandı.


Çanakkale gazisinin kılıcı evinde sergileniyor Kaş Çanakkale gazisinin kılıcı evinde sergileniyor

Kaş'ta yaşayan 87 yaşındaki Eşref Erdil, Çanakkale gazisi babası merhum Yusuf Ziya Erdil'in fotoğraflarını, kılıcını ve başarı belgelerini evinde sergiliyor.


Aksu "Vatandaş 50 yıllık geleceğine karar verecek"

AK Parti Aksu Belediye Başkan adayı Burhan Kılıç, Yüksek Seçim Kurulu'nun kimliğinde TC Kimlik numarası bulunmayan vatandaşların oy kullanamayacağını açıklamasının ardından, gruplar halinde seçmenlere ulaşarak bu konuda uyardıklarını söyledi.


Kadınlardan projelere destek Siyaset Kadınlardan projelere destek

İşsizlere ve kadınlara yönelik projeleriyle dikkat çeken CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, özellikle kadınların projelere destek vermesinden mutlu olduklarını söyledi.


Çanakkale Şehitleri Anıldı Döşemealtı Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle Döşemealtı İlçesi’nin resmi anma töreni Bahçeşehir Koleji toplantı salonunda düzenlendi


Aksu’ya ‘Organize Tarım’ sözü Siyaset Aksu’ya ‘Organize Tarım’ sözü

MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Aksu’nun önemli geçim kaynakları arasında olan tarımın gelişmesi için Organize Tarım Bölgesi’ni Aksu’da oluşturacaklarını söyledi.


Böcek, Çakırlar’ı ziyaret etti Siyaset Böcek, Çakırlar’ı ziyaret etti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Çakırlar Bölgesini ziyaret etti


SP Siyaset SP

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş, kendilerinin “dediğim dedik” anlayışından uzak olduklarını belirtti.


Kolpak: “Halk Bankası Konyaaltı’na gelecek” Güncel Kolpak: “Halk Bankası Konyaaltı’na gelecek”

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak bir hafta içinde ikinci müjdeyi verdi.


“Kepez’de güzel sevdalar bıraktık” Siyaset “Kepez’de güzel sevdalar bıraktık”

52 mahalle muhtarına teşekkür plaketi veren Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, “Kepez’i muhtarlarımızla birlikte yönettik” dedi.


Siyaset "Gençlik Mahallesi’nin Pazar sorunu çözülecek"

Işıklar Caddesi ile ara sokaklarda ekibi ile birlikte esnaf ziyaret eden Erten’den hem esnaf, hem vatandaş yıllardır kurulan pazarın kaldırılmasını şikayet ederek “pazarımızı getirecek misiniz” diye sordu.


Akaydın’dan ev hanımlarına müjde Siyaset Akaydın’dan ev hanımlarına müjde

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala, Antalya siyaset hayatında da hareketli günler yaşanıyor. CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın’da günde 10 değişik programla binlerce seçmenle buluşuyor ve projelerini anlatıyor.


Birlikte hizmet sözü Siyaset Birlikte hizmet sözü

Kültür mahallesi sakinleriyle bir araya gelen MHP Kepez Belediye Başkan adayı Mehmet Atay ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik bölgeye tapu ve hizmet sözü verdi


ATSO’dan Öner’e teşekkür ziyareti Güncel ATSO’dan Öner’e teşekkür ziyareti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Yönetim Kurulu’nu kabul eden Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, göreve süresi sona erdikten sonra, kentin sorunlarının çözümüne yönelik projelerde ATSO ile çalışma arzusu içinde olduğunu söyledi.


Aktaş: “Bekçi düdüğü yine ötecek” Siyaset Aktaş: “Bekçi düdüğü yine ötecek”

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş “Kent suçlarının önlenmesi” projeleri kapsamında güvenlik hizmeti satın alarak gece bekçileri istihdam edeceklerini belirtti.


MHP şehitleri andı Siyaset MHP şehitleri andı

Çanakkale Zaferi’nin 94’ncü yıldönümü nedeni ile Ülkü Ocakları Antalya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen resim sergisi katılan MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, Çanakkale’de vatan için can veren bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla andığını söyledi


Başkan Adayları Antbirlik’te Aksu Başkan Adayları Antbirlik’te

Aksu’da bulunan ANTBİRLİK’te Genel Müdür Atilla Diniz tarafından karşılanan ziyaret eden Cirit ve Akaydın, çalışmalar hakkında da bilgi aldılar.


Akaydın’dan yaşlılara özel proje Siyaset Akaydın’dan yaşlılara özel proje

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’yı da seçim rüzgarı sardı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren CHP’li Prof. Dr Mustafa Akaydın, her yaş gurubuna hitap edecek projeleriyle tüm Antalya’yı kucaklıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...