Perşembe, 17 Ekim 2019
Bisikletle Ege ve Akdeniz kıyılarını görüntüleyecekler Demre Bisikletle Ege ve Akdeniz kıyılarını görüntüleyecekler

İsviçreli çift, bisikletle Akdeniz ve Ege kıyılarını dolaşarak görüntüleyecek.


Yaş sebze meyve ihracatı rekor kırıyor Ekonomi/Turizm Yaş sebze meyve ihracatı rekor kırıyor

Antalya'dan 50'den fazla ülkeye yapılan yaş meyve sebze ihracatı, yılbaşından bu yana, geçen yılın aynı dönemine göre rekor kırarak yüzde 5 artış gösterdi.


Bisiklet turu nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar Güncel Bisiklet turu nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar

Antalya Emniyet Müdürlüğü, 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu dolayısıyla, 17-19 Nisan tarihleri arasında Antalya ve ilçelerinde, geçici olarak trafiğe kapatılacak yolları açıkladı.


Güncel "Çocuklar sağlıklı süt içsin" kampanyası

Merkezi Antalya'da bulunan ve geçen yıl Türkiye'de ilk 500 şirket arasına giren Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri Sanayi Limited Şirketi, süt içme alışkanlığını ve tüketimi artırmak amacıyla, Antalya'da ana okulu ve ilköğretim birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik ''Çocuklar sağlıklı Süt İçsin'' kampanyası başlattı.


Müftüden vatandaşlara gül Manavgat Müftüden vatandaşlara gül

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Manavgat Müftüsü Halil Taş, Kültürevi önünde vatandaşlara gül dağıttı.


İş yerine fuhuş operasyonu Güncel İş yerine fuhuş operasyonu

Antalya'da bir iş yerine yapılan baskında iş yerinin arka bölmesinde fuhuş yaptıkları iddia edilen 4 kadın ve fuhşa aracılık ettiği öne sürülen 1 kişi gözaltına alındı.


İçkideki indirim turizmciyi sevindirdi Ekonomi/Turizm İçkideki indirim turizmciyi sevindirdi

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, viski, votka, şarapta sağlanan indirimin turizme olumlu katkıda bulunacağını sağlayacağını söyledi.


Yaylada domates fideleri dikilmeye başlandı Akseki Yaylada domates fideleri dikilmeye başlandı

Denizden yüksekliği 240 metre olan Aksek'nin Sinanhoca köyünde havaların ısınmasıyla birlikte domates fideleri dikilmeye başlandı.


Yazın güzelliği Akseki Yazın güzelliği

Akseki'de baharın gelmesiyle birlikte canlanan doğada papatyanın üzerine konan Uğurböceği güzel görüntü oluşturdu


Kimsesiz çocuklardan şelalelere gezi Güncel Kimsesiz çocuklardan şelalelere gezi

Todosk tarafından düzenlenen Ucan1 ve Ucan2 şelaleleri gezi ve 8 km. yürüyüşüne Zübeyde Hanım çocuk sitesinden biri grup çocuk katıldı.


Yeni ürünler Akdeniz Ertan Boya’da Güncel Yeni ürünler Akdeniz Ertan Boya’da

“Akdeniz ERTAN BOYA Tur.İnş.Tic.Ltd.Şti. ‘Gülen Boya Home Cosmetıcs Shop’ olarak her zaman en iyiyi, en yeniyi müşterilerimize sunmayı ilke edinerek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” diyen Mağaza Müdürü Hakan Demirtürk, 250m2 kapalı alana sahip mağazalarında kusursuz ve kaliteli hizmet için tecrübeli personelle birlikte özveriyle çalıştıklarını belirtti.


Geleceğin dahileri Akev'de Güncel Geleceğin dahileri Akev'de

AKEV Koleji’nin düzenlediği II.Matematik Olimpiyatı 68 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.


Melli: “Korku ülkesi yaratılmak isteniyor” Siyaset Melli: “Korku ülkesi yaratılmak isteniyor”

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, son günlerde yaşanan Ergenekon olayları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Melli, “ Çok ciddi basıklar var, parti olarak yaşananlara üzülüyoruz” dedi.


Ak Partili gençlerden Tütüncü’ye kitap Güncel Ak Partili gençlerden Tütüncü’ye kitap

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Onaran ve İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, tebrik ziyaretinde bulundukları Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, Necip Fazıl Kısakürek’in “Ulu Hakan İkinci Abdülhamit Han” adlı eserini hediye etti.


Belek Belediyesi PDKS Sistemi’ne geçti Serik Belek Belediyesi PDKS Sistemi’ne geçti

Belek Belediyesi 10. yılın ardından 11. yılda artan personel sayısı, gelişen kadrosuyla, daha kaliteli hizmet vermek, personelin vizyon ve misyonunu geliştirmek için Personel Devam Kontrol Sistemini uygulamaya başladı.


Muratpaşa’dan 2 ayda 8 kilometre yol Güncel Muratpaşa’dan 2 ayda 8 kilometre yol

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; 2009 yılının Ocak ve Şubat aylarında 15 mahallede toplam 8 kilometre uzunluğunda 56 bin metrekarelik yol çalışması gerçekleştirdi


ATSO’dan Başkan Evcilmen’e kutlama Güncel ATSO’dan Başkan Evcilmen’e kutlama

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, ATSO Başkanı Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ağırladı. ATSO Başkanı Budak; Başkan Evcilmen’e yeni dönem için başarı dileğinde bulundu


Girit göçmenleri Stathako'yu şaşırttı Güncel Girit göçmenleri Stathako'yu şaşırttı

Antalya Kent Müzesi Projesi Kent-Müze-Tarih Söyleşileri etkinliğinin Nisan ayındaki konuğu Girit Üniversitesi’nden Katilena P. Stathakou oldu.


Yirmi yıllık Kaş rüyası PKK’lı komplosuyla kâbusa döndü Kaş Yirmi yıllık Kaş rüyası PKK’lı komplosuyla kâbusa döndü

Yirmi yıldır Kaş’ta yaşayan Kanadalı gazeteci- yazar Suzanne Swan’ın Kaş rüyası, 11 yıl önce kendisi hakkında yapılan asılsız PKK’lı ihbarı nedeniyle kâbusa döndü.


KASDAV sonuçları açıklandı KASDAV sonuçları açıklandı

Bu yıl 12.'si düzenlenen KASDAV Liselerarası Müzik Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın en önemli kategorisi olan 'Beste Kategorisi'ni Lise 1. Sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Asude Cemre İnci, tüm jüriyi kendisine hayran bırakarak, açık ara farkla kazandı.


CMC ve Fortis Bank Türkiye’nin iş ortaklığı Ekonomi/Turizm CMC ve Fortis Bank Türkiye’nin iş ortaklığı

CMC’nin Fortis Bank Türkiye ile birlikte hayata geçirdiği çağrı merkezi projesi, ContactCenterWorld.com ödüllerinde büyük bir başarı göstererek finale kaldı.


Türkiye'nin yeni rock yıldızları Türkiye'nin yeni rock yıldızları

Dünya çapında müziğe verdiği desteği her sene artıran Jack Daniel’s‘ın, amatör rock gruplarını geleceğin rock yıldızlarına çeviren müzik yarışmasının 4.sü ”Jack Daniel’s Rock Competition 2009” final gecesinde Herkes Kırmızı, Gri Fon ve Thorıum hayallerine kavuştu


 “Tak-Çalıştır” Modem Teknoloji/Bilim/İnternet “Tak-Çalıştır” Modem

Kendi altyapısı üzerinden verdiği kaliteli, güvenilir hizmet anlayışıyla ve sağladığı katma değerli servisleriyle farklılaşan “smile adsl”, abonelerinin hayatını kolaylaştıracak ve güvenli kurulum sağlayacak bir ilke daha imza atıyor.


Okullara e-kayıt başvuruları Okullara e-kayıt başvuruları

E-kayıt başvuruları ilköğretimde 1 Haziran, liselerde 1 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak. 2009-2010 eğitim-öğretim yılı kayıt başvuruları, internet üzerinden gerçekleştirilecek.


Buzulların kurtulması karbondiokside bağlı Buzulların kurtulması karbondiokside bağlı

Sera etkisi yaratan gazların, özellikle de karbondioksidin 21. yüzyılda yüzde 70 azaltılmasının, kutuplardaki buzulların kurtarılmasını sağlayabileceği ve dünyanın ısınmasının büyük yıkıcı sonuçlarını engelleyebileceği bildirildi.


Kök hücre nakli insülin bağımlılığından kurtarabilir Sağlık/Kadın Kök hücre nakli insülin bağımlılığından kurtarabilir

Kemik iliğinden alınan kök hücrelerin nakliyle şeker hastalarının insülin bağımlılığından, yan etkiler oluşmadan kurtulabileceği bildirildi.


Uzun uyku da kısa uyku da ömrü kısaltıyor Sağlık/Kadın Uzun uyku da kısa uyku da ömrü kısaltıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Arslan, İsviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmalarda az ya da çok uyumanın insan ömrünü kısalttığını tespit ettiklerini söyledi.


Türkiye'de her 3 kişiden biri göbekli Sağlık/Kadın Türkiye'de her 3 kişiden biri göbekli

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Klinik Şef Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Temizhan, Türkiye'de her üç kişiden birinin göbekli olduğunu belirterek, ''Türkiye'de göbek çevresi erkeklerde 94, kadınlarda 80 cm'yi geçmemeli'' dedi.


Kanadalılar da Akdeniz diyetini keşfetti Sağlık/Kadın Kanadalılar da Akdeniz diyetini keşfetti

Kanada'nın Hamilton şehrindeki McMaster Üniversitesi'nde yapılan araştırma, Akdeniz diyetinin kalp sağlığı üzerinde son derece etkili olduğunu ortaya koydu.


İşyeri ve ticari meditasyon İşyeri ve ticari meditasyon

PERYÖN, Tellcom’un ev sahipliğinde dünyanın en ünlü mediatörlerinden Prof. Jacques Salzer ve Türkiye’nin ilk profesyonel mediatörü Dr. Deniz Kite’yi 13 Nisan 2009 tarihinde üyeleri ve basın mensupları ile bir araya getirdi.


Turkcell'den doya doya internet Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell'den doya doya internet

Turkcell, mobil internet tarife ve paketlerini son derece cazip fiyatlarla yeniden düzenliyor. Turkcell aboneleri zaman ve mekana bağlı olmadan tüm vergiler dahil sadece 9,38 TL ya da 65 kontöre ay boyunca cepten internet keyfini yaşayacak.


Yeşilay tütün kontrolü ve liderlik eğitimi Yeşilay tütün kontrolü ve liderlik eğitimi

Yeşilay Cemiyeti tarafından “Sigara dumansız İstanbul” projesi kapsamında düzenlenen Kapasite Geliştirme Eğitimi 9-12 Nisan 2009 tarihleri arasında Green Park Bostancı Oteli’nde gerçekleştirildi.


Ege'nin iki güçlü ismi buluştu Ege'nin iki güçlü ismi buluştu

Şarkısını tanıtmak üzere Türkiye’ye gelen Yunanistan’ın Eurovision temsilcisi Sakis Rouvas, Ziynet Sali ile BEŞ ÇAYI’nda buluştu. İstanbul’a gelir gelmez Ziynet Sali’yle görüşmek istediğini söyleyen Rouvas, sanatçıyı konakladığı Hilton otelininin Cafe’sinde ağırladı.


Dondurmayı ‘hafife’ almayın Sağlık/Kadın Dondurmayı ‘hafife’ almayın

Dondurmada süte oranla 3-4 kat fazla yağ, yüzde 12-16 fazla protein var. Enerji açısından çok iyi bir kaynak olan dondurma kontrollü tüketilmeli.


Kalbi onarmak mümkün mü? Sağlık/Kadın Kalbi onarmak mümkün mü?

Gelişim sürecinde kalbin ürettiği bir proteinin, zarar görmüş kalp hücrelerinin onarılmasını ve kalbi besleyen damarların artmasını sağladığı bildirildi.


Beyindeki kanamalar ilaçlarla bağlantılı olabilir Sağlık/Kadın Beyindeki kanamalar ilaçlarla bağlantılı olabilir

Yaşlıların beynindeki küçük kanamaların, Aspirin ya da kan pıhtılaşmasını önleyen benzer ilaçlarla bağlantılı olabileceği bildirildi.


Oteller arası voleybol turnuvası Serik Oteller arası voleybol turnuvası

Serik'te bulunan Özel Akdeniz Yükseliş Koleji, Belek Turizm Merkezi’nde bulunan oteller arasında voleybol turnuvası düzenledi.


Antalya kıpkırmızı Spor Antalya kıpkırmızı

Antalyaspor bu sezon Süper Lig'de oynadığı 27.maçta 8.kırmızı kartını Sivasspor deplasmanın da gördü.


Yıldız B Milli Takım aday kadrosu Bursa ve Antalya'da kampa girecek Spor Yıldız B Milli Takım aday kadrosu Bursa ve Antalya'da kampa girecek

2011 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’na hazırlanacak Yıldız B Milli Erkek Takım aday kadrosunu oluşturacak sporcular, Bursa ve Antalya'da kampa girerek çalışmalar yapacak.


Masa tenisinde Antalyaspor 1. Lig’de Spor Masa tenisinde Antalyaspor 1. Lig’de

Antalyaspor Erkek ve Bayan Masa Tenisi Takımları, Güneş Sigorta Süper Ligi’ne veda etti. Ankara’da 04-05 Nisan 2009 tarihlerinde yapılan Süper Lig Klasman gurubu maçları sonunda erkekler ve bayanlarda diğer 2 takımın yanı sıra Antalyaspor da 1. Lig’e düştü.


Golcüler ikinci yarı sustu Spor Golcüler ikinci yarı sustu

Ligin ilk yarısında oynanan 16 maçta 8 farklı futbolcu 16 gol attı.


Güneş :“Kazanmaktan başka çare yoktu” Spor Güneş :“Kazanmaktan başka çare yoktu”

Alanyaspor Teknik Direktörü Ali Güneş, Fethiyespor galibiyeti ile ligde kalma yolunda çok önemli 3 puanı hanelerine yazdırdıklarını ifade etti.


Alanya’dan teşekkür Spor Alanya’dan teşekkür

2. lig 2. Klasman grubunda küme düşmeme mücadelesi veren Alanyaspor, sahasında oynadığı Fethiyespor karşılaşmasını taraftarının müthiş desteği ile kazandı.


Akıncıoğlu :“3 puan bizim hakkımızdı” Spor Akıncıoğlu :“3 puan bizim hakkımızdı”

Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Sivasspor maçında hak etmedikleri bir şekilde 3 puan kaybettiklerini söyledi.


En ölümcül hayvan sivrisinek En ölümcül hayvan sivrisinek

İnsanlar arasında ölüme yol açan hayvanlar listesinin ilk sırasında sirvisinekler yer alıyor.


23 Nisan heyecanı LykiaWorld & LinksGolf'da yaşanacak Güncel 23 Nisan heyecanı LykiaWorld & LinksGolf'da yaşanacak

LykiaWorld&LinksGolf Antalya’nın çocuklara özel hediyesi sayesinde bu yıl 23 Nisan daha bir coşkulu kutlanacak


“Bir Askerin Öyküsü” seyirciyle buluşuyor Kültür/Sanat “Bir Askerin Öyküsü” seyirciyle buluşuyor

Antalya Devlet Opera ve Stravinsky ve Ravel bestecilerinin eserlerinin seslendirileceği bir konser veriyor. Şef Alexandru Samoila yönetiminde ANTDOB orkestrası bu ilginç konsere imza atıyor.


Yardım elinizi uzatın... Güncel Yardım elinizi uzatın...

30 Ağustos 2008 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonrasında yaşam mücadelesi veren ve kimliği dahi belirlenemeyen 17 yaşlarındaki gence Umut adı verildi.


Emeklilere iyileştirme teklifi Siyaset Emeklilere iyileştirme teklifi

CHP Antalya Milletvekili Tayfun Süner, emeklilere, bir defaya mahsus olmak üzere yaşlılık aylığının yarısı tutarında iyileştirme yapılması için yasa teklifi hazırladı.


Çalışma hayatında yeni düzenleme Siyaset Çalışma hayatında yeni düzenleme

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sendikal yasalarda yapılacak değişikliklerle, 1 Mayıs'ın tatil edilmesine yönelik yasa teklifinin bu hafta yada önümüzdeki hafta birleştirilerek TBMM Genel Kurulunda ele alınabileceğini söyledi.


İsmail Baha Sürelsan konserle anıldı Kültür/Sanat İsmail Baha Sürelsan konserle anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı'nın kurucusu Bestekar İsmail Baha Sürelsan, ölümünün 11'inci yılında konserle anıldı.


Nurettin Tursun, Akaydın'ı ziyaret etti Güncel Nurettin Tursun, Akaydın'ı ziyaret etti

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.


Öger turdan paskalya eğlencesi Güncel Öger turdan paskalya eğlencesi

Paskalya tatili için Antalya'ya gelen turistler için düzenlenen Paskalya eğlencesinde çocuklar kendileri için saklanan yumurta ve çikolataları buldular.


Tübitak sergisine katılmaya hak kazandılar Akseki Tübitak sergisine katılmaya hak kazandılar

Akseki Atatürk İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinden Aslıhan Feyza Doğan ve Merve Kaplan'ın, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasının bölge sergisine katılmaya hak kazandığı bildirildi.


Ev ve süs hayvanları satışı yapan esnafa seminer Güncel Ev ve süs hayvanları satışı yapan esnafa seminer

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ev ve süs hayvanları satışı yapan esnafa yönelik seminer düzenledi.


Senfoni'den şef Seçkin yönetiminde konser Kültür/Sanat Senfoni'den şef Seçkin yönetiminde konser

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası şef Nezih Seçkin yönetiminde konser verecek.


MATSO'nun yaptıracağı lisenin inşaatı başladı Manavgat MATSO'nun yaptıracağı lisenin inşaatı başladı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nca (MATSO) yaptırılan Anadolu Teknik Lisesi'nin kaba inşaatı tamamlandı.


Denizciler sorunlarını tartıştı Güncel Denizciler sorunlarını tartıştı

Denizcilik Müsteşarlığı Antalya Bölge Müdürü Caner Arseven, yeni turizm sezonunda, denizlerde yolcu taşıyan yatçılara can emniyetine yönelik hiçbir konuda taviz gösterilmeyeceğini bildirdi.


Güncel "Astım engel değil" koşusu

Maratoncu İbrahim Şahin, astım hastalığının düzenli kontrol altında tedavisinin yapılması halinde normal yaşama engel olmadığını göstermek amacıyla, Antalya'dan İstanbul'a koşacak.


İnternet ve bilişim teknolojilerinin geleceği Güncel İnternet ve bilişim teknolojilerinin geleceği

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, ''Bugünün Türkiyesi, bilgi toplumu olma sürecinde zaman kaybına tahammül edemeyecektir'' dedi.


Dünya bakliyat konfederasyonu toplanacak Güncel Dünya bakliyat konfederasyonu toplanacak

Dünya Bakliyat Konfederasyonu toplantısı 17-21 Nisan tarihleri arasında Antalya'da toplanacak.


Turist sayısı 650 bini geçti Güncel Turist sayısı 650 bini geçti

Antalya'ya yılbaşından bu yana hava yoluyla gelen turist sayısının 650 bini geçtiği bildirildi.


SYDV kurul üyeliği için seçim yapıldı Kumluca SYDV kurul üyeliği için seçim yapıldı

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kurulu üyeliği için muhtarlar arasında seçim yapıldı.


Kız futbol takımına spor malzemesi hediye edildi Akseki Kız futbol takımına spor malzemesi hediye edildi

Akseki Emniyet Amirliği'nce Akseki Şahinler Çok Programlı Lise Kız Futbol Takımına spor malzemesi yardımı yapıldı.


Ekonomi/Turizm "Antalya'daki yatırımlar çok düşük seviyede"

Polonya'nın Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümü Müsteşarı Michal Mierzwa, Polonya'nın Antalya'daki yatırımlarının henüz çok düşük seviyede olduğunu, ancak önümüzdeki dönemde yatırımların artacağını beklediklerini bildirdi.


ATSO üyelerini Dünyaya açıyor Güncel ATSO üyelerini Dünyaya açıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) üyelerine ihracatçı olma ve yeni pazarlara açılma fırsatı yaratmak amacıyla başlattığı, ''İhracata İlk Adım'' programının beşinci etabına katılan firmalara sertifikaları törenle verildi.


Uçak gürültüsüne öneri paketi Güncel Uçak gürültüsüne öneri paketi

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, Antalya'da uçakların yarattığı gürültü kirliliğinin bölge halkında ciddi rahatsızlıklara neden olduğunu belirterek, ilgili kurumlara öneri paketi sundu.


ÇYDD Antalya şubesinde yapılan arama sona erdi Güncel ÇYDD Antalya şubesinde yapılan arama sona erdi

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antalya Şubesi'nde polis tarafından yapılan arama sona erdi.


Turizm haftası kutlamasında keşkek dövülecek Kaş Turizm haftası kutlamasında keşkek dövülecek

Kaş'ta Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde keşkek dövülerek, konuklara ikram edilecek.


Küçük mucitlerin projeleri sergileniyor Güncel Küçük mucitlerin projeleri sergileniyor

M.E.B ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen “Bu Benim Eserim” adlı Antalya Bölge Sergisi Toros Akdeniz Koleji’nde gerçekleştirildi.


Samsung fun clup'tan hediye yağmuru Teknoloji/Bilim/İnternet Samsung fun clup'tan hediye yağmuru

Samsung Fun Club kullanıcıları arasından her gün 3 kişi yüksek teknoloji ürünü bir cep telefonu kazanma şansını yakalıyor! Her gün 3 adet Samsung PİXON M8800, Fun Club’da sahipleri ile buluşmayı bekliyor. Bu inanılmaz hediyeyi kazanabilir ve Samsung Touch telefonların keyfini siz de çıkarabilirsiniz


Samsung, B5702’yi tanıttı Teknoloji/Bilim/İnternet Samsung, B5702’yi tanıttı

Dünyanın lider cep telefonu üreticisilerindan Samsung Electronics, kullanıcıların tek bir cep telefonunda aynı anda iki SIM kartı kullanabileceği Samsung B5702’yi tanıttı.


Bahçeşehirli Öğrenciler Sunay Akın’ı İzledi Güncel Bahçeşehirli Öğrenciler Sunay Akın’ı İzledi

Antalya,yazdığı şiir, kitap ve yaptığı çeşitli çalışmalarıyla bilinen ünlü Şair yazar Sunay Akın’ı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde ağırladı.


Güncel "Yeşil Çığlık Projesi"ne destek

Antalya Lara’da bulunan Concorde De Luxe Resort Hotel çevre ile ilgili çalışmalarına ve yine çevreyle ilgili her türlü projeye destek vermeye devam ediyor.


Çocuklar Ay Prensesi filmini ücretsiz izleyecek Güncel Çocuklar Ay Prensesi filmini ücretsiz izleyecek

Ülker’in geleneksel hale getirdiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Onuruna Ücretsiz Sinema Gösterimi”, bu yıl 18 – 19 Nisan tarihleri arasında 49 ildeki 133 sinema salonunda yapılacak.


Kültür/Sanat "Şiir ve Müzik Dinletisi; Yunus Emre"

Aktif Felsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği'nde 11 Nisan Cumartesi günü "Şiir ve Müzik Dinletisi; Yunus Emre" adlı bir etkinlik düzenlendi.


Hasankeyf ve Allianoi yağmurdan kaçarken doluya tutuldu Hasankeyf ve Allianoi yağmurdan kaçarken doluya tutuldu

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun barajlardan etkilenecek kültürel alanları korunmak konusunda Devlet Su İşleri'ni (DSİ) yetkilendirmesi üzerine, Danıştay 6. Dairesi bu kararı iptal etmişti.


Akseki'de bahar canlılığı Akseki Akseki'de bahar canlılığı

Doğal güzellikleriyle ilgi çeken Akseki'nin Sinanhoca köyü yakınlarındaki Kozarası mevkiinde, yağmurların fazla yağması ile birlikte dere yataklarından akan sular doğanın yeşillikleri ile buluştu.


Akseki'de sıcak hava Akseki Akseki'de sıcak hava

Denizden yüksekliği bin elli metre olan torosların eteğindeki Akseki'nin Alaçeşme köyünde havaların ısınması ile birlikte doğa ayrı bir güzelliğe büründü.


Beko basketbol liginde görünüm Spor Beko basketbol liginde görünüm

Beko Basketbol Ligi'nde 26. hafta maçları tamamlanırken, Efes Pilsen bu haftayı da ilk sırada bitirdi.


Yeşil kartlıların yarısı çocuk Yeşil kartlıların yarısı çocuk

Aktif yeşil kartlıların yaklaşık yarısı çocuklardan oluşuyor.


hazır giyimciler destek bekliyor Ekonomi/Turizm hazır giyimciler destek bekliyor

Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Tarık Bozbey, dünya genelinde yaşanan krizin tekstil ve konfeksiyon sektörünü de etkilediğini belirterek, ''Krizin fırsata dönüştürülebilmesi için Türkiye'nin acilen akıllı hamleler yapması gerektiğini'' bildirdi.


Sedef hastalığı depresyon yaratıyor Sağlık/Kadın Sedef hastalığı depresyon yaratıyor

Görüntüsü nedeniyle halk arasında ''sedef'' adı verilen psoriazis hastalığına yakalanan kişilerde, toplumun gösterdiği ''bilinçsiz'' tepki nedeniyle sosyal hayattan uzaklaşma, evden çıkmama ve işe gitmek istememe gibi davranış bozukluklarının görüldüğü, bu durumun depresyona yol açtığı bildirildi.


Siyaset "Başarısız olduğunu ilan eden tek partiyiz"

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Başkanı Erkan Baş, ''Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından 24 saat içinde başarısız olduğunu ilan eden bizim dışımızda bir parti yok'' dedi.


Memurlar bugün iş bırakıyor Güncel Memurlar bugün iş bırakıyor

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı memurlar, Kamu Personel Reformu Yasası'na karşı çıkmak, memurlar ile toplu iş sözleşmesi imzalanmasını sağlamak ve grev hakkının kullanılır hale getirilmesini sağlamak için 14 Nisan Salı günü iş bırakacak.


Köylüler yağmur ve şükür duası yaptılar Kumluca Köylüler yağmur ve şükür duası yaptılar

Kumluca'ya bağlı Güzören köyünde geleneksel olarak yağmur ve şükür duası yapıldı.


Polis eşleri çay partisinde buluştu Kumluca Polis eşleri çay partisinde buluştu

Polis eşleri ve Kumlucalı kadınlar, Kumluca Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen çay partisinde bir araya geldi.


21. Dünya liseler futbol şampiyonası sona erdi Spor 21. Dünya liseler futbol şampiyonası sona erdi

Dünya Okul Sporları Federasyonu'nca (ISF) Antalya'da düzenlenen 21. Dünya Liseler Futbol Şampiyonası, bugün yapılan final müsabakalarıyla sona erdi.


Ekonomi/Turizm "İhracatçılar olarak bu zamları gereksiz buluyoruz"

Antalya İhracatçılar Birliği Başkan Vekili, Antalya Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birliği Başkanı Aziz Kalkavan, Antalya Limanı hizmet ücretlerine yapılan zammı gereksiz bulduklarını bildirdi.


Doğa severler Soğukoluk yaylasında buluştu Güncel Doğa severler Soğukoluk yaylasında buluştu

Su ve Doğa Sporları Kulübü'nce geleneksel hale getirilen doğa yürüyüşü, 1500 rakımlı Soğukoluk Yaylasında yapıldı. Torosların zirvesinde yapılan doğa yürüyüşüne, yabancılar da yoğun ilgi gösterdi.


Okulun sorunlarını çözdüler Demre Okulun sorunlarını çözdüler

Demre Yunus Emre İlköğretim Okulu öğretmenleri, okulun ihtiyaçlarını karşılamak üzere çay partisi düzenlediler.


Nisan ayı olağanüstü meclis toplantısı Kemer Nisan ayı olağanüstü meclis toplantısı

Kemer Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis toplantısı, Kemer Belediyesi Meclis odasında gerçekleştirildi. Başkan Mustafa Gül’ün Başkanlığında eksiksiz olarak toplanan meclis, toplantıya açılış ve yoklama ile başladı.


Tütüncü sorunları çözüyor Siyaset Tütüncü sorunları çözüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Sağlık Grup Başkanlığı Yeşilkart Birimi hizmet binasının çevre düzenlemesi ve ulaşım sorununun çözümü için çalışma başlattı.


Arı’nın ilk hedefi İl Özel İdare binası Siyaset Arı’nın ilk hedefi İl Özel İdare binası

21. Dönem Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, yeni dönem İl Genel Meclisi’nin 3 günlük faaliyet çalışmaları ve görevleri hakkında bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.


Anadolu’nun şampiyonu Büyükşehir Spor Anadolu’nun şampiyonu Büyükşehir

Malatya da yapılan Anadolu Şampiyonası finalinde Adana Çukobirlik’i 73 – 70 yenen Antalya temsilcisi, Manisa da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.


Kemer "Kemer su altı güzelliği ile de öne çıkmalı"

Kemer Belediyesi sponsorluğunda ve Akdeniz Üniversitesi Su Altı Topluluğu tarafından organize edilen ve 1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarından Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına düzenlenen “ Mustafa Ertuğrul Aker Anısına 3.Kemer Paris 2 Batığı Dalışları” hafta sonu tamamlanırken, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda üniversiteden 135 su altı topluluğu üyesi batığa dalış yaptı.


PAF, ligi domine etti 3 – 1 Spor PAF, ligi domine etti 3 – 1

Antalyaspor PAF Takımı, güçlü rakibi Sivasspor’u 3 – 1 yenerek liderliğini sürdürdü.


Alanya’dan one minute 3 – 2 Spor Alanya’dan one minute 3 – 2

Ligde korkulu rüyalar yaşamak istemeyen Alanyaspor, kendi sahasında Fethiyespor’u yenerek rahat bir nefes aldı. Alanyaspor karşılaşmaya hızlı başlayan ekip oldu.


Verginizi ödemeyi unutmayın Ekonomi/Turizm Verginizi ödemeyi unutmayın

İlan Reklam Vergisi’nin 1. taksiti için ödeme dönemi başladı. Muratpaşa Belediyesi Gelir Müdürlüğü’nce tahsilatına başlanan İlan Reklam Vergisi’nin 1. taksiti için son ödeme tarihi 30 Nisan


Muratpaşa’da kaldırımsız mahalle kalmıyor Güncel Muratpaşa’da kaldırımsız mahalle kalmıyor

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, son üç ay içinde 10 mahallede toplam 54 bin metrekare kaldırım, 28 bin metretül de bordür çalışması yaptı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...