Salı, 22 Ekim 2019
Yağlı güreşçilerin hedefi Kırkpınar Demre Yağlı güreşçilerin hedefi Kırkpınar

Demreli yağlı güreşçiler Kırkpınar yağlı pehlivan güreşleri için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.


Polonyadan kardeş şehir teklifi Demre Polonyadan kardeş şehir teklifi

Polonya'nın Dolsk şehriyle Demre arasında kardeş şehir ilişkileri başlatılması amacıyla ön protokol imzalandı.


“Antalyayı hafife almaya kimsenin hakkı yok” Güncel “Antalyayı hafife almaya kimsenin hakkı yok”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Prof.Dr.Tunca Toskay, MHP İl Başkanı Aydın Yeşilyurt ille birlikte ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret ederek, göreve seçilmesinden dolayı tebrik etti.


Kemer belediyesi Kındılçeşme için dava açtı Kemer Kemer belediyesi Kındılçeşme için dava açtı

Kemer Belediyesi son dönem gündemi meşgul eden Kındılçeşme’de şu andaki yapılaşmayı önlemek için, bu bölgenin halkın kullanımına açılması için yürütmeyi durdurma istemli iptal davası açtı.


KOSGEB Kanun değişikliği esnafı sevindirdi Ekonomi/Turizm KOSGEB Kanun değişikliği esnafı sevindirdi

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kanununda yapılan değişikliğin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmesiyle, tüm esnaf ve sanatkarlar artık sıfır faizli kredi kullanabilecek.


Toskay’dan Yıldırım’a ziyaret Aksu Toskay’dan Yıldırım’a ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Prof.Dr. Tunca Toskay MHP İl Başkanı Aydın Yeşilyurt ile birlikte Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi


Aktur’da 23 Nisan coşkusu Güncel Aktur’da 23 Nisan coşkusu

Antalya’nın eğlence merkezi Aktur Lunapark 23 Nisan Bayramı nedeniyle on bin çocuğu ücretsiz olarak eğlendirdi


Minik ressamların sergisini Evcilmen açtı Güncel Minik ressamların sergisini Evcilmen açtı

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen; Anne Çocuk Eğitim Programı’na devam eden çocukların ‘Minik Ellerden Damlayan Renkler’ adlı resim sergisini ziyarete açtı. Başkan Evcilmen, çocuklara armağanlar verdi


Iveco Antalya’da Road Show yaptı Güncel Iveco Antalya’da Road Show yaptı

Iveco Antalya bayii Gün-las, Iveco’nun en yeni ürünlerini Antalyalılar ile buluşturdu.


Tütüncü’den sanayiye sıcak asfalt Güncel Tütüncü’den sanayiye sıcak asfalt

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin yol sorununu çözüyor. Tütüncü’nün talimatıyla Akdeniz Sanayi Sitesi’nde sıcak asfalt çalışması başlatıldı.


Çocuklara lunapark hediyesi Güncel Çocuklara lunapark hediyesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocuklara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini, coşkusunu, sevincini lunaparkta yaşattı.


Mutlu Prens Neden Mutsuz Kültür/Sanat Mutlu Prens Neden Mutsuz

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin bu sezon sahnelediği çocuk oyunu Mutlu Prens 27 Nisan 2009 Pazartesi günü saat 14.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.


Flatofis çarşı 2000 kişiye istihdam sağlayacak Flatofis çarşı 2000 kişiye istihdam sağlayacak

İstanbul Haliç’te Sinpaş Yapı tarafından 110 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilen Flatofis’in Genel Müdürü Mehmet Özdemir, çok yakında açılacak Flatofis Çarşı’nın,tarihi ve kültürel dokusu ile öne çıkan Yarımada’nın alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılayacağını, turizme katkı ve 2000 kişiye ek istihdam sağlayacağını söyledi.


Tütüncü’den konser ve güreş daveti Güncel Tütüncü’den konser ve güreş daveti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Türkiye’nin tanınmış 36 başpehlivanın katılacağı 5. İlkbahar Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Cumartesi günü düzenlenecek olan Murat Göğebakan ve Hatice konserine Antalyalıları davet etti.


Şimşek’te yeni rota Körfez Spor Şimşek’te yeni rota Körfez

Turkcell Süper Ligde geçtiğimiz hafta aldığı Kayserispor galibiyeti ile tehlike bölgesinden biraz uzaklaşan Antalyaspor, küme düşme korkusunu en fazla hisseden takım olan Kocaelispor ile deplasmanda karşılaşıyor.


Kepez için kritik pazar Spor Kepez için kritik pazar

28. hafta mücadelesi bugün oynanacak 4 karşılaşma ile devam edecek. Geçtiğimiz hafta Telekom’u yenerek sükse yapan Antalya Büyükşehir Belediye deplasmanda Darüşşafaka Cooper Tires ile karşı karşıya gelecek.


3 puan kararı Tff'de Spor 3 puan kararı Tff'de

TahkimAntalyaspor PAF Takım Teknik Direktörü Mehmet Uğurlu ve Kulüp vekili Av. Didem Sunna, tahkim kuruluna savunma yaptı.


Kepez’de yağlı güreş coşkusu Güncel Kepez’de yağlı güreş coşkusu

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, sezonun ilk yağlı güreşi olan Kepez Belediyesi 5. İlkbahar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde görev yapacak olan davul ve zurna ekibiyle bir araya geldi.


Akıncıoğlu’ndan mesaj var Spor Akıncıoğlu’ndan mesaj var

Kocaelispor - Antalyaspor maçı öncesi taraftar ile kulüp arasında yaşanan otobüs krizi hakkında Başkan Hasan Akıncıoğlu konuştu.


Dow Türkiye’nin iletişim danışmanı İlyada İletişim Dow Türkiye’nin iletişim danışmanı İlyada İletişim

İletişim danışmanlığı alanında 10 yıldır faaliyet gösteren İlyada İletişim, iş ortaklarına bir yenisini daha ekledi. Tam 112 yıldır kimya sektöründe bir dünya devi olan Dow Chemical’ın Türkiye’deki ayağı Dow Türkiye, iletişim danışmanlığı ajansı olarak İlyada İletişim’i seçti.


Nüfus cüzdanını kaybedene para cezası Nüfus cüzdanını kaybedene para cezası

Nüfus veya evlenme cüzdanını kaybeden, yeni doğan çocuğunun nüfus cüzdanını da en geç bir ayda çıkartmayanlara 62 lira para cezası verilecek.


Öğrenciler yaşayarak öğreniyor Öğrenciler yaşayarak öğreniyor

İhlas Koleji 6. sınıf öğrencileri Fen ve Teknoloji dersinde öğrenmiş oldukları “Tohumun Çimlenmesi” bilgilerini Matematik dersinde öğrendikleri “Kümeler ve Alan Ölçüleri” konusuyla birleştirerek hazırladıkları projeyi hayata geçirdiler.


Balık hafızayı güçlendiriyor Sağlık/Kadın Balık hafızayı güçlendiriyor

Sağlıklı ve dengeli beslenmede tüketilmesi önerilen balığın belleği güçlendirdiği, bu nedenle sınavlara hazırlananların bol bol balık yemesinin başarıyı kolaylaştıracağı bildirildi.


Sarsılmış bebek sendromuna dikkat! Sağlık/Kadın Sarsılmış bebek sendromuna dikkat!

Ebeveynlerin öfkeyle bebeklerini sallamaları sonucu oluşan sendromda bebeklerin dörtte biri ölüyor, hayatta kalanların büyük çoğunluğu ise nörolojik problemli olarak hayatlarını devam ettirmek zorunda kalıyor.


Kemik erimesi erkekleri de etkiliyor Sağlık/Kadın Kemik erimesi erkekleri de etkiliyor

Halk arasında ''kemik erimesi'' olarak bilinen ve daha çok kadınları etkilediğine inanılan osteoporozun erkeklerde ve çocuklarda da önemli sağlık sorunlarına yol açtığı bildirildi.


İlaca dirençli yeni bir sıtma türü ortaya çıktı Sağlık/Kadın İlaca dirençli yeni bir sıtma türü ortaya çıktı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Kamboçya ile Tayland sınırı yakınında ilaca dirençli yeni bir sıtma türünün saptandığını belirterek, bunun da hastalığın kontrol altına alınması ve kökünün kazınmasına yönelik küresel çaptaki çabaları tehdit ettiğini bildirdi.


Kanser metastazını önlemede etkili ilaç Sağlık/Kadın Kanser metastazını önlemede etkili ilaç

Mide, ince ve kalın bağırsakta yüksek öldürücü özelliğe sahip GIST (Gastrointenstinal Stromal) isimli tümörün metastaz yapması durumunda hastanın yaşam süresini uzatmak için kullanılan ''Glivec'' adlı ilacın, artık cerrahi operasyon sonrasında metastaz riski yüksek hastalarda da koruyucu amaçlı kullanıldığı bildirildi.


Dünyaca ünlü terör uzmanları terörizmi tartışıyor Dünyaca ünlü terör uzmanları terörizmi tartışıyor

Dünyanın sayılı terör uzmanları arasında yer alan Potomac Siyasal Çalışmalar Enstitüsü Terör Çalışmaları Uluslararası Merkezi Başkanı Prof. Yonah Alexander ve RAND Corporation'da danışman olarak görev yapan Brian Jenkins, Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek “Baskı Altında Toplumlar: Terörizm Çağında Medya, Hükümet, Siyaset ve Vatandaşlık Hakları“ adlı konferansta terörü tartışacak.


Kupa finali İzmir'de Spor Kupa finali İzmir'de

Futbol Federasyonu Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki Fortis Türkiye Kupası final maçının 13 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00'de İzmir Atatürk Stadı'nda oynanacağını açıkladı.


'Kıbrıs'ta birleşme umudu bitti' 'Kıbrıs'ta birleşme umudu bitti'

İngiltere'de yayımlanan haftalık siyaset ve ekonomi dergisi The Economist, KKTC'de milliyetçilerin seçim zaferinin, Kıbrıs'ta birleşme umutlarını söndürdüğünü öne sürdü.


Bağdat'ta yine saldırı: 55 ölü Bağdat'ta yine saldırı: 55 ölü

Bağdat'ta meydana gelen iki intihar saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 55'e çıktı.


Audi SUV ailesini genişletiyor Otomotiv Audi SUV ailesini genişletiyor

Alman otomobil devi Audi, SUV segmentindeki araçlarına bir yenisini daha ekliyor. Audi'nin ek küçük SUV modeli Q3, 2011 yılında showroomlardaki yerini alacak.


Türel: Siyaset Türel: "Bakanlık beklentim yok"

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ilgili beklentisinin olmadığını söyledi.


Çocukluk arkadaşı Hollandalılar evlendi Finike Çocukluk arkadaşı Hollandalılar evlendi

Çocukluk yaşlardan beri birbirlerini seven ve uzun yıllardır birlikte yaşayan, 5 yaşında çocukları bulunan Hollandalı çift, Finike'de evlendi.


Büyükşehir itfaiyesi gücüne güç kattı Güncel Büyükşehir itfaiyesi gücüne güç kattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapacak, 35 İtfaiye memuru, düzenlenen törenle yemin ederek, asli görevlerine başladı.


Örtü altı üreticiler birliğine sertifika Kumluca Örtü altı üreticiler birliğine sertifika

Kumluca Örtüaltı Sebze Üreticileri Birliği, iyi tarım uygulamaları sertifikası almak için çalışma başlattı.


Yaralı bisikletçi taburcu ediliyor Güncel Yaralı bisikletçi taburcu ediliyor

45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Alanya'daki final etabında, bitiş çizgisine yaklaşık 500 metre kala düşen, ancak yaralı olarak tamamladığı yarış sonrası hastaneye kaldırılan bisikletçi Daryl Impey'in, 25 Nisan Cumartesi günü taburcu edileceği bildirildi.


Akaydın koltuğunu çocuk başkana devretti Güncel Akaydın koltuğunu çocuk başkana devretti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını Mehmet Kesikçiler İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Zehra Eylül Kök'e bıraktı.


Balbey kavşağı trafiğe açılıyor Güncel Balbey kavşağı trafiğe açılıyor

Hafif Raylı Sistemin döşenmesi ile Antalya trafiğinde en çok kilitlenmeye neden olan Balbey Kavşağı açılıyor.


23 Nisan ilçelerde de kutlandı Kumluca 23 Nisan ilçelerde de kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya merkez ve ilçelerinde de coşkuyla kutlandı.


Kız öğrenciye ayrılık dayağı Alanya Kız öğrenciye ayrılık dayağı

Alanya'da bir genç, kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını dövdü, olaya müdahale eden polis memuruna saldırdı.


Polis memurlarına binicilik eğitimi Güncel Polis memurlarına binicilik eğitimi

Antalya Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Atlı Polis Grup Amirliğinde başlatılan Atlı Polis Projesi kapsamında, Ankara, Antalya ve İzmir'den 26 personele, Hollanda Atlı Polis Birimi uzman eğiticileri tarafından temel binicilik eğitimi verildi.


İslamda aile konulu konferans Kumluca İslamda aile konulu konferans

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kumluca'da ''İslam'da Aile'' konulu konferans düzenlendi.


Eskrim çocuk kupası başladı Alanya Eskrim çocuk kupası başladı

Türkiye Eskrim Federasyonu'nun 2009 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan ''Süper Minikler ve Minikler Uluslararası Eskrim Çocuk Kupası'', Alanya'da başladı.


Parlamentolararası futbol turnuvası Spor Parlamentolararası futbol turnuvası

Parlamentolararası Futbol Turnuvası, TBMM Futbol Takımı'nın yanı sıra, 5 ülkenin parlamento futbol takımlarının katılımıyla Antalya'da başlayacak.


AvivaSA’nın fon büyüklüğü 1,5 milyar TL’yi aştı Ekonomi/Turizm AvivaSA’nın fon büyüklüğü 1,5 milyar TL’yi aştı

2009 yılının ilk aylarında gösterdiği başarılı performans ile fon büyüklüğü 1,5 milyar TL’yi aşan AvivaSA Emeklilik ve Hayat liderliğini koruyor. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin toplam fon büyüklüğü ise 7 milyar TL’yi aştı


Ado enerjiye karbondioksit kredisi Ekonomi/Turizm Ado enerjiye karbondioksit kredisi

Ado Enerji Grubu'nun, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaptığı ve çevrenin korunmasına katkı sağladığı gerekçesiyle AB Gönüllü Piyasası tarafından ikinci kez ''Karbondioksit'' kredisi satmaya hak kazandığı bildirildi.


Samani’den bayram mesajı Siyaset Samani’den bayram mesajı

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, 23Nisan 1920 tarihinin, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gün olduğunu bildirdi.


ATSO meclisi toplandı Güncel ATSO meclisi toplandı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, elektrik satış fiyatını TRT payının artırdığına dikkati çekerek, ''Sanayici şu anda TRT'nin pahalı programlarını, ünlü isim transferlerini finans etmektedir'' dedi.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Güncel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya'da coşkuyla kutlandı.Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenlerin ardından Atatürk Stadında düzenlenen etkinliklerde Vali Alaaddin Yüksel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Zafer Çelikin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın vatandaşları selamladı.


Defacto gençlik ateşine sponsor oldu Alanya Defacto gençlik ateşine sponsor oldu

Üniversiteler arası Gençlik Ateşi Festivalinde DeFacto’dan hediye yağmuru


“Cebindeyse internet, takılma devam et!” Teknoloji/Bilim/İnternet “Cebindeyse internet, takılma devam et!”

Turkcell, son derece cazip fiyatlarla yeniden düzenlediği mobil internet paketlerinde yepyeni bir kampanya başlatıyor.


Tüp bebekte sınır 42 yaş Sağlık/Kadın Tüp bebekte sınır 42 yaş

Antalya Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Operatör Dr. Kemal Özgür, tüp bebek uygulamalarında, 40 yaşın altındaki bir kadın için başarı şansının yüzde 50 oranında, 40 ile 42 yaş arasında bu şansın yüzde 15- 20 arasında olduğunu, 42 yaş üstünde ise yüzde 5’in altına düştüğünü belirtti.


Telekom internet evi açıldı Demre Telekom internet evi açıldı

Türk Telekom tarafından kurulan Demre Telekom İnternet Evi açıldı.


İmamlardan kan bağışına destek Demre İmamlardan kan bağışına destek

Türk Kızılayı Antalya Şubesi tarafından Demre'de düzenlenen kan bağışı kampanyasına Demre'li imamlardan destek geldi.


Alman konsolostan Akaydın'a ziyaret Güncel Alman konsolostan Akaydın'a ziyaret

Almanya'nın Antalya Konsolosu Frank Urbschat, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'a kutlama ziyaretinde bulundu.


Koltuğunu Tatlı'ya devretti Alanya Koltuğunu Tatlı'ya devretti

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, koltuğunu temsili olarak Canan Tatlı'ya devretti.


Miniklerin 23 Nisan heyecanı Alanya Miniklerin 23 Nisan heyecanı

Alanya'da faaliyet gösteren İlkim Çocuk Yuvası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği'ni bu sene de gerçekleştirdi.


Muhtarlara AB planı çağrısı Alanya Muhtarlara AB planı çağrısı

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, AB Uyum Yasaları çerçevesinde belediyenin beş yıllık stratejik planının hazırlanacağını belirterek, muhtarlardan katkı istedi.


Alanya "İnternet bağlantısı istiyor"

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, yol ve su ihtiyacının büyük oranda karşılandığı kırsal kesimde yaşayan vatandaşların artık internet bağlantısı istediklerini bildirdi.


Rusya'nın ünlü şovmenleri komedi filmi çekecek Kemer Rusya'nın ünlü şovmenleri komedi filmi çekecek

Rusya'nın ünlü şovmenleri Yury Gultesev ile Anastasya Mihulchina, fantastik komedi film çekimi için Kemer'e geldi.


Belgesi olmayan dalış okulları denize açılamayacak Kaş Belgesi olmayan dalış okulları denize açılamayacak

Kaş'ta yeterlilik belgesi olmayan dalış okullarının denize açılmalarına izin verilmeyeceği bildirildi.


Osmanlı tapularıyla dolandırıcılık iddiası Güncel Osmanlı tapularıyla dolandırıcılık iddiası

Korkuteli Duraliler Yaylası'ndaki arazilere ait Osmanlıca tapuların, il merkezindeki Duraliler köyündeki hazine ve ormana ait arazilerin bazı kişilere devri için kullanıldığı iddiasıyla ilgili 5'i tutuklu 15 kişi hakkında açılan davanın görülmesine başlandı.


Kiraladığı evdeki ilk gününde yangın Güncel Kiraladığı evdeki ilk gününde yangın

Antalya'da yeni taşındığı evinde yangın çıkan kadın, itfaiye ekiplerince balkona dayanan merdivenden indirilerek kurtarıldı.


Asbaş genel kurulu yapıldı Ekonomi/Turizm Asbaş genel kurulu yapıldı

Antalya Serbest Bölgesi Anonim Şirketi (ASBAŞ), 2008 yılında 1 milyon 662 bin 186 lira kar elde etti.


Çiriş otu köylülerin geçim kaynağı oldu Akseki Çiriş otu köylülerin geçim kaynağı oldu

Akseki'ye bağlı Çimi köyünde yaşayan vatandaşlar, bin 500 metre rakımlı yayladan topladıkları çiriş otlarını pazarda satarak geçimlerini sağlıyorlar.


ADT, “Gül Güzeli”ni sahneleyecek Kültür/Sanat ADT, “Gül Güzeli”ni sahneleyecek

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) ''Gül Güzeli'' adlı çocuk oyununu sahneleyecek.


Beş yıldızlı tesislere ilgi arttı Güncel Beş yıldızlı tesislere ilgi arttı

Antalya'ya tatile gelen turistlerin yüzde 58'inin beş yıldızlı tesislerde konakladığı belirlendi.


kanserde vaka artıyor uzman azalıyor Sağlık/Kadın kanserde vaka artıyor uzman azalıyor

18. Ulusal Kanser Kongresi Başkanı ve Tıbbi Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İdris Yücel, Türkiye'de 2020 yılında 10 milyon kanser hastası olmasının tahmin edildiğini, buna karşın onkoloji uzman sayısının azalacağını söyledi.


Ekonomi/Turizm "Kruvaziyer turizmde potansiyel güç var"

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol, kruvaziyer turizmde Antalya'nın çok büyük potansiyel gücü olduğunu belirterek, ''Kruvaziyer turizm Antalya'nın daha güçlü marka olmasına katkı sağlayacak'' dedi.


Ekonomi/Turizm "Şeker fabrikalarının amacı çiftçiyi kalkındırmak"

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Azmi Aksu, 33 fabrikası bulunan Türkiye Şeker Fabrikalarının bugün dünyada, pancardan şeker üreten ülkeler arasında dördüncü, pancar ve kamış şekeri üreten ülkeler arasında 18. sırada bulunduğunu bildirdi.


Güncel "Çağdaşlık meşalesi Antalya'da hiç sönmeyecektir"

Antalya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Vali Alaaddin Yüksel, koltuğunu Namık Kemal İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Koray Tosunbaş'a devretti.


Can erikler Avrupa'ya satılıyor Demre Can erikler Avrupa'ya satılıyor

Baharın müjdecisi olarak da görülen ve tezgahlarda yer almaya başlayan can erik Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.


Ekonomi/Turizm "Serbest bölgelerde krizin etkileri azalıyor"

Serbest Bölgeler Genel Müdürü Tuğrul Yalçıner, serbest bölgelerde ekonomik krizin etkisinin yavaş yavaş azalmaya başladığını, yılın ilk çeyreğinde serbest bölgelerdeki ticaret hacminin 1 milyar dolara ulaştığını bildirdi.


Türk Telekom ve Google’dan dev işbirliği Türk Telekom ve Google’dan dev işbirliği

Türk Telekom’un çocuk portalı “TT Çocuk” bünyesinde dünya çocuklarına özel bir platform oluşturuldu. Çocuklar için Google ile işbirliğine giden Türk Telekom, portalda dünya çocuklarının ortak bir dilde konuşabilmeleri için online sohbet sistemi geliştirdi.


Dünya çocukları unutulmaz bir 23 Nisan yaşadı Dünya çocukları unutulmaz bir 23 Nisan yaşadı

Türk Telekom, bu yıl 31’incisi düzenlenen TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri kapsamında 16 – 23 Nisan arasında 71 ülkeden 1500’ü aşkın çocuğu İzmir’de konuk etti.


23 Nisan coşkuyla kutlandı Döşemealtı 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi Döşemealtı’nda 23 Nisan coşkuyla kutlandı. Yeni ilçe Döşemealtı’nda ilk defa kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yeşilbayır Stadyumunda gerçekleştirildi.


Trend Micro yeni bir Conficker solucanı buldu Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro yeni bir Conficker solucanı buldu

Trend Micro, Conficker solucanının yeni bir çeşidini ortaya çıkardı: WORM_DOWNAD.E. Conficker solucanının ardındaki suçlular, çok daha büyük bir sorunun habercisi olabilecek bir hareketlenmenin işaretini veriyorlar.


Onların bayrak sevgisi bir başka Manavgat Onların bayrak sevgisi bir başka

Manavgat'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlama törenlerine katılan Demir ailesi Türk bayraklı tişörtleriyle ilgi odağı oldu.


Genç başkandan turizm yatırımı Güncel Genç başkandan turizm yatırımı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kepez Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Adıyaman İlköğretim Okulu öğrencisi Tuberk Yılmaz, ilçede kültür turizmiyle ilgili yatırımlar yapacağını söyledi.


Kepez’de 23 Nisan coşkusu Güncel Kepez’de 23 Nisan coşkusu

Dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kepez’de, geniş katılımla, barış ve kardeşlik mesajları verilerek, kutlandı.


Yağmur, barış içinde bir dünya diledi Güncel Yağmur, barış içinde bir dünya diledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Konyaaltı Belediye Başkanlığı koltuğuna Hurma Yarbay Pınar ilköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisi Yağmur Erdoğan oturdu


Akdeniz Üniversitesi satrançta birinci oldu Güncel Akdeniz Üniversitesi satrançta birinci oldu

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (Yurtkur) 06–10 Nisan 2009 tarihleri arasında İzmir’de düzenlediği ve Kurum bünyesindeki yurtların birincileri olan 178 öğrencinin katıldığı Türkiye Yurtlar Arası Satranç Turnuvası’nda Akdeniz Üniversitesi Ziraat Mühendisliği öğrencisi Adem Avcı birinci oldu.


Turizm haftası kutlandı Döşemealtı Turizm haftası kutlandı

Döşemealtı’nda 33. Turizm Haftası yapılan etkinliklerle kutlandı.


Aksu’da başkan Arslan Aksu Aksu’da başkan Arslan

Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle koltuğunu İlköğretim 4’ncü sınıf öğrencisi Ceren Arslan’a devretti


Tursun koltuğunu devretti Döşemealtı Tursun koltuğunu devretti

23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun koltuğunu devretti. Nebiler Kenan Evren İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Muzaffer Kıvrak, belediye başkanlığı makam koltuğuna oturarak önemli mesajlar verdi.


Minik satranççılar yarıştı Güncel Minik satranççılar yarıştı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yapılan Satranç turnuvasına katılan 418 çocuk, 4 gün boyunca mücadele etti ve turnuva sonunda branşlarında dereceye giren çocuklara madalyaları verildi.


Samani: “Tütüncü’yle gurur duyuyoruz” Siyaset Samani: “Tütüncü’yle gurur duyuyoruz”

Ak Parti Antalya İl Yönetimi’nden, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye destek ziyareti. Tütüncü ve AK Parti Antalya İl Başkanı Samani, birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Antalya’ya ve Kepez’e hizmet edeceklerini söyledi.


Evcilmen, koltuğunu Burak Demirhan’a bıraktı Güncel Evcilmen, koltuğunu Burak Demirhan’a bıraktı

23 Nisan’da koltuğunu Süheyl Burak Demirhan’a bırakan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, “En büyük yatırım, çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır” dedi.


Muharrem Koç, Üniversite Öğrencilerine Ders Verdi Güncel Muharrem Koç, Üniversite Öğrencilerine Ders Verdi

Akdeniz Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan İş Hayatı ve Girişimcilik Dersi’nin bu haftaki konuğu Koçlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Koç oldu.


7. Bilişim teknolojileri şenliği 7. Bilişim teknolojileri şenliği

Bilişim teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve yeni teknolojileri gençlere tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Bilişim Teknolojileri Şenliği; sertifikalı ücretsiz eğitim seminerleri, overclock gösterileri, konsol oyunları teknoloji parkı, Betül Demir konseri ve Yalın konseri, en son teknolojik ürünlerin sergileneceği firma standları ile bu yıl da dopdolu geçecek.


Körfez, mucize peşinde Spor Körfez, mucize peşinde

Kocaelispor, Turkcell Süper Lig'in 29. haftasında İzmit İsmetpaşa Stadı'nda Antalyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam ediyor.


Güneş:“90 dakika savaşmalıyız” Spor Güneş:“90 dakika savaşmalıyız”

Alanyaspor Teknik Direktörü Ali Güneş Fethiye ve Altınordu maçlarından daha zorlu bir 90 dakikayı Pazar günü Milli Egemenlik Stadyumu’nda Turgutluspor`la oynayacaklarını ifade etti.


PAF, 3 puanın peşinde Spor PAF, 3 puanın peşinde

PAF Liginde son 8 maçını kazanarak en yakın rakibi Fenerbahçe ile arasındaki 5 puanlık farkı koruyan Antalyaspor, 3 hafta önce oynadığı ve 3-1 kazandığı Gençlerbirliği maçından hükmen mağlup sayılması için İstanbul kulüpleri federasyona baskı yapıyor.


Tekirova Belediyespor’a yemekli jest Kemer Tekirova Belediyespor’a yemekli jest

Süper amatör kümenin şampiyon takımı yemekte bir araya geldi.


ATSO’dan Antalyaspor’a moral ziyareti Spor ATSO’dan Antalyaspor’a moral ziyareti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ATSO Yönetimi, Antalyaspor’u ziyaret etti. Bugün öğleden sonra yapılan antrenmanı izleyen oda yöneticileri ve meclis üyeleri, Teknik Direktör Mehmet Özdilek ve futbolculara tatlı ikram etti.


Tekirova’da 23 Nisan coşku ile kutlandı Kemer Tekirova’da 23 Nisan coşku ile kutlandı

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tekirova’da da törenlerle kutlandı.


Genç turizmciler gelecekten umutlu Kemer Genç turizmciler gelecekten umutlu

1993 yılında Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulan ve 2006 yılında 5450 sayılı kanunla Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Antalya- Kemer Turizm Eğitim Merkezi, 16. dönem “Turizm İşletmelerine Personel Yetiştirme Temel Eğitim Kursu”nun teorik kısmını bitirmenin gururunu yaşıyor.


Başkanlık koltuğuna kolejli öğrenci oturdu Kemer Başkanlık koltuğuna kolejli öğrenci oturdu

23 Nisan törenleri Kemer’de başladı. Törenler Atatürk Anıtına Çelenk koyma, Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile devam etti.


Kemer belediyesi Turhaf şampiyonu oldu Kemer Kemer belediyesi Turhaf şampiyonu oldu

Kemer’de Turizm haftası nedeni ile bu yıl ikincisi düzenlenen halı saha futbol turnuvası ( TURHAF 2 ) Kemer Belediyesinin şampiyonluğu ile son buldu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70688 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...