Cuma, 18 Ekim 2019
Türkiye'nin ilk yatırımcı ilişkileri ödülü Türkiye'nin ilk yatırımcı ilişkileri ödülü

Turkcell, Londra merkezli danışmanlık şirketi Acclaro’nun Türkiye’de ilk kez düzenlediği “Yatırımcı İlişkileri Ödülleri”nde Yatırımcı İlişkileri Büyük Ödülü de dahil toplam 4 kategoride birincilik ödülü kazandı.


Türk ve Dünya Kardiyoloji uzmanları Antalya’da buluştu Güncel Türk ve Dünya Kardiyoloji uzmanları Antalya’da buluştu

Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Toplantısı, Antalya'da yapıldı.An-Deva Hayat Hastanesi'nde, Türk tıp dünyası ile dünyanın önde gelen kardiyoloji uzmanlarının katıldığı Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Toplantısı'nda dünya tıp tarihinde ilk olarak gerçekleştirilen ameliyatlar yapıldı.


Doğa ile başbaşa yaz spor okulu Güncel Doğa ile başbaşa yaz spor okulu

Başarı Spor Kulübü (BSK) geçmişten gelen bilgi ve deneyimleri doğrultusunda bilim uzmanlarının, antrenörlerin ve spor yöneticilerinin ortaklaşa hazırladığı “Yaz Spor Okulları” programlarının detayları tamamlandı. Planlamalar güncel yaklaşımlar doğrultusunda ve bilimin ışığında planlanmakta ve uygulanmakta.


İl Genel Meclisi Elmalı’da Elmalı İl Genel Meclisi Elmalı’da

İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı ,CHP Grup Sözcüsü İlhan Buğdaycı, İl Encümenlerinden İbrahim Cephaneci, Erdal Küsken ve divan Katip Üyesi Gülay Bolatan, Meclis üyelerinden Ali Çamlıdağ, Mustafa Sayın, Abdullah Demir,Gezi ve incelemelerini sürdürmek için gittikleri Elmalı İlçesinde İlçe teşkilatında yapılan toplantıda Muhtarların sorunlarını dinlediler.


Tütüncü’den öğrencilere kitap okuyun tavsiyesi Güncel Tütüncü’den öğrencilere kitap okuyun tavsiyesi

Okul gezilerini sürdüren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mobil İlköğretim Okulu’nda bir araya geldiği öğrencilere, çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.


Toprak yol kalmayacak Döşemealtı Toprak yol kalmayacak

Döşemealtı Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte yol çalışmalarını hızlandırdı. Dört belediyenin birleşmesi ile birlikte sınırları genişleyen Döşemealtı Belediyesi, Yeşilbayır, Çığlık, Düzlerçamı ve Yeniköy mahallesinde asfaltlama ve parke taşı çalışmalarını sürdürüyor.


Avrupa Parlamentosu seçimleri için geri sayım başladı Avrupa Parlamentosu seçimleri için geri sayım başladı

4-7 Haziran 2009 tarihlerinde Avrupa Birliği üyesi 27 ülkede Avrupa Parlamentosu(AP) seçimleri gerçekleştirilecektir. Yaklaşık 500.000.000 Avrupa Birliği vatandaşının sandık başına gideceği seçimlerde Avrupa Parlamentosu’na 736 milletvekili seçilecek.


Tütüncü’den kardeşlik halayı Güncel Tütüncü’den kardeşlik halayı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Güneş Mahallesi’nde Diyarbakırlı bir ailenin düğüne katıldı, halay çekti. Tütüncü, “Sizlerle birlikte, el ele, gönül gönüle vererek halay çekebileceğimizi görmeye ve göstermeye geldim. Sizin oraların deyişiyle sizleri ‘cigerden’ seviyorum.” dedi.


Come closer Turkey Come closer Turkey

Başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa'da özellikle yaz aylarında binlerce mega etkinlikler giderek artan şekilde ilgi çekiyor. Jaz, Opera, Rock, Country music ve şarap, spor, gençlik festivalleri insanları açık havada bir araya getiriyor.


Tekfen sigorta halkın gözünde birinci Tekfen sigorta halkın gözünde birinci

Tekfen Holding bünyesinde yer alan ve 27 yıldır sigortacılık sektöründe hizmet sağlayan Tekfen Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş, 7 yıldır yapılan Altın Örümcek Web Ödülleri Yarışması’nın halk oylamasında sigortacılık kategorisinde birinci seçildi.


Şehiriçinde rekabet kapısı aralandı Ekonomi/Turizm Şehiriçinde rekabet kapısı aralandı

2008 yılı sonuçlarına göre sabit telefon pazarının büyüklüğü yaklaşık 6,2 milyar TL’dir. Sabit telefon pazarının yüzde 38’ini sabit ücretler, yüzde 35’ini şehiriçi görüşmeler, yüzde 25’ini ise uzak mesafe görüşmeleri oluşturuyor.


Minik öğrenciler Kaymakam Kocabaş’ı ziyaret etti Güncel Minik öğrenciler Kaymakam Kocabaş’ı ziyaret etti

Okulöncesi Eğitim Şenlikleri kapsamında Muratpaşa bölgesi okullarından Sabiha Gökçen Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Cengiz Topel Anaokulu, Ayten Çağıran Anaokulu, Güzeloluk İlköğretim Okulu, Antalya Barosu Meslek Lisesi Okul Müdürleri ve okulöncesi eğitimi öğrencileri Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya’yı ziyaret etti.


Türk Telekom borsaya yeni giren en iyi şirket Ekonomi/Turizm Türk Telekom borsaya yeni giren en iyi şirket

Uluslararası finans yayını Euromoney tarafından Orta ve Doğu Avrupa’da 2008 yılında borsaya kote olan yeni şirketler arasında en iyi şirket seçilen Türk Telekom, bu sonuçla uluslararası yatırım arenasındaki yerini daha da sağlamlaştırdı.


Tarkan ve Doğa Derneği ‘Ilısu Barajı’nı Berlin’e Taşıdı’ Tarkan ve Doğa Derneği ‘Ilısu Barajı’nı Berlin’e Taşıdı’

Doğa Derneği’nin, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Ilısu Baraj Projesi’nden çekilmeleri ve projenin durdurulması için Berlin’de düzenlediği konferansta konuşan megastar Tarkan Berlin’den barajı destekleyen ülkelere “Böyle bir projeye kendi ülkenizde izin verir miydiniz” diye seslendi.


Kriz varsa çare de var Ekonomi/Turizm Kriz varsa çare de var

Ekonomik krizin etkilerini azaltmak amacıyla başlatılan ''Kriz varsa çare de var'' kampanyası, AESOB ve bağlı odaları harekete geçirdi.


Tütüncü: “Hizmet yolculuğunda yorulmayacağız” Siyaset Tütüncü: “Hizmet yolculuğunda yorulmayacağız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet yolculuğu sırasında ciddi süreçlerle karşılaşacaklarını belirterek, “Önemli olan yılgınlığa düşmeden, yorgunluğa kapılmadan, daha büyük işler yapacağımıza inanarak, bu yolculuğa devam etmektir.” dedi.


Kuzey Kore'den yeni füze denemesi Kuzey Kore'den yeni füze denemesi

Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesi yaptığı bildirildi.


Subaru WRX STI Konsept Otomotiv Subaru WRX STI Konsept

İsveçli tasarımcı Lars Martensson, kendi üç boyutlu konsept Subaru WRX STI konsept çizimini internette yayınladı.


İnsan IQ'su 18-25 yaş arasında İnsan IQ'su 18-25 yaş arasında "pik" yapıyor

İnsan vücudundaki her organ ve organ sisteminin maksimum performansa ulaşma yaşının farklı olduğu bildirildi.


Damacana sularındaki tehlikeler Sağlık/Kadın Damacana sularındaki tehlikeler

Damacana suları basan pompaların hepatit virüsleri, verem, ishal, tifo, dizanteri gibi enfeksiyon hastalıklarına neden olan bakterileri barındırdığı vurgulandı.


Merdiven altı üretim dondurmalara dikkat Sağlık/Kadın Merdiven altı üretim dondurmalara dikkat

Yaz aylarının gelmesiyle ''merdiven altı'' olarak adlandırılan kaçak dondurma üretim yerlerinin arttığı, buralarda üretilen ürünlerin zehirlenmelere yol açabileceği bildirildi.


'Evimiz güzel koksun' derken Sağlık/Kadın 'Evimiz güzel koksun' derken

Kapalı ortamların temiz kokmasını sağlamak amacıyla sık sık kullanılan oda kokularının içeriğine dikkat edilmesi, özellikle yakılarak güzel koku sağlayan tütsü kullanımından kaçınılması gerektiği bildirildi.


Müzik prematüre bebeğin gıdası Sağlık/Kadın Müzik prematüre bebeğin gıdası

Prematüre bebeklere dinletilen müziğin, bebeklerin büyüme ve gelişmelerine yardımcı olduğu belirtildi.


Dünya çapında vaka sayısı 15 bin 500'ü aştı Sağlık/Kadın Dünya çapında vaka sayısı 15 bin 500'ü aştı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya çapında domuz gribi vakası sayısının kendi verilerine göre 15 bin 510'a yükseldiğini bildirdi.


Ligde son sözler söyleniyor Spor Ligde son sözler söyleniyor

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonu yarın tamamlanıyor. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi için ve kümede kalma yarışında kritik 90 dakikalar oynanacak.


Bankaların tahsili gecikmiş alacakları artıyor Ekonomi/Turizm Bankaların tahsili gecikmiş alacakları artıyor

Tahsili gecikmiş alacaklar yılın ilk çeyreğinde 17.1 milyar liraya yükseldi. En fazla sorun taşıt kredilerinde yaşanırken, kredi kartlarında tahsili gecikmiş alacağa dönüşüm oranı da yüzde 8,7'yi buldu.


Bakan Çubukçu Bakan Çubukçu

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, il milli eğitim müdürlerinden öğrenci kayıtları sırasında velilerden bağış alınmamasını istedi.


Tütüncü’den çiçek festivaline destek Siyaset Tütüncü’den çiçek festivaline destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin, Antalya’nın tanıtımına katık sağlayacak olan 5. Çiçek Festivali’ne gereken desteği vereceklerini söyledi.


Bademağacı’nda El Emeği Sergisi Döşemealtı Bademağacı’nda El Emeği Sergisi

Döşemealtı'na bağlı Bademağacı kasabasında, Bademağacı Belediyesi ile Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi tarafından Konyaaltı Belediyesinin desteğiyle ortaklaşa olarak “El Emeği Sergisi” açıldı.


Novo Nordisk'te atama Novo Nordisk'te atama

Ecz. Helin Erdoğan Novo Nordisk Yakındoğu Bölgesi Pazarlama Müdürü pozisyonuna getirildi.


Sigarasız ve dumansız bir yaşama doğru Sağlık/Kadın Sigarasız ve dumansız bir yaşama doğru

Son 10 yılda evli ve 15-49 yaş aralığı kadınlar arasında, sigara kullanım oranının %18'den %28'e çıktığı saptanmış, kentte yaşayanlarda bu oranın %33'e ulaştığı belirlenmiştir


ÇETKODER, 'Akaryakıt pahalı' eylemine başladı ÇETKODER, 'Akaryakıt pahalı' eylemine başladı

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezince akaryakıttaki hile, dolambaç, zam furyası, fiyat karmaşası, yetkililerin olaylara seyirci kalması sebebiyle yeniden dövizli eyleme başladılar.


Muratpaşa Belediyesi’nde şampiyonlar geçidi Spor Muratpaşa Belediyesi’nde şampiyonlar geçidi

Türkiye Şampiyonu olan Yıldız Bayan Hentbol takımı ile ritmik cimnastikte Türkiye Üçüncüsü olan cimnastikçiler kupalarını Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e sundu.


‘Türkiye’de ilkleri yapan başkansınız’ Güncel ‘Türkiye’de ilkleri yapan başkansınız’

Kültür ve sanata katkıları nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e teşekkür plaketi veren ANŞOYAD Başkanı Erciyeslioğlu, ‘Antalya ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiniz’ dedi


Rektörden özel ödül Güncel Rektörden özel ödül

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Çağrı Bekmezoğlu’na Üniversiteye katkılarından ötürü özel plaket verdi.


Tütüncü, meclis üyeleri ile buluştu Siyaset Tütüncü, meclis üyeleri ile buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yol arkadaşlarım, dediği Kepez Belediyesi’nin AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyeleri ile yemekte bir araya geldi.


Şampiyonun adı Muratpaşa Spor Şampiyonun adı Muratpaşa

Muratpaşa Belediyespor, Aydın’da yapılan Yıldız Bayanlar Hentbol Türkiye Birinciliği final maçında İzmir Büyükşehir Belediyespor’u 22-19 yenerek namağlup Türkiye Şampiyonu oldu


Mimar Sinan’ın Süleymaniye Külliyesi çöp deposu oldu Mimar Sinan’ın Süleymaniye Külliyesi çöp deposu oldu

İstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine yoğun bir şekilde hazırlanırken, Mimar Sinan’ın kalfalık dönemi eseri 452 yıllık muhteşem Süleymaniye Camisi Külliyesi’nin zemin odaları çöp deposu olarak kullanılıyor.


Sanatçılardan Başkan Evcilmen’e kutlama Güncel Sanatçılardan Başkan Evcilmen’e kutlama

Türk Pop Müziği’nin efsane isimleri Erol Büyükburç ve Engin Evin, Başkan Evcilmen’i üçüncü dönem başkanlığı için kutlarken bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmaların sürmesi dileğinde bulundu


Muratpaşalı kursiyerler ustaları kıskandırıyor Güncel Muratpaşalı kursiyerler ustaları kıskandırıyor

Muratpaşa Belediyesi kursiyerlerinin yaklaşık 500 eserinden oluşan üçüncü sergi, belediye hizmet binası fuayesinde ziyarete açıldı. Sergideki eserler, katılımcıları büyüledi


Hasankeyf için ‘en baba’ imza Hasankeyf için ‘en baba’ imza

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi tarafından Hasankeyf için başlatılan uluslararası imza kampanyasına Megastar Tarkan’dan sonra ‘arabesk müziğin babası’ sanatçı Orhan Gencebay da imzasıyla destek verdi.


Zor ameliyatlar artık daha kolay Sağlık/Kadın Zor ameliyatlar artık daha kolay

Alınan başarılı sonuçlarla ilgi çeken ve hastalara büyük kolaylık sağlayan "laparoskopik cerrahi" yöntemi, eskiden uygulanamadığı birçok zor ameliyatta da kullanılmaya başlandı.


Taş ocağı ve parke tesisleri tekrar üretime başladı Elmalı Taş ocağı ve parke tesisleri tekrar üretime başladı

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş'ın önceki dönem büyük gayretleri ile Elmalı'mıza kazandırdığı lakin sonraki Belediye Başkanı tarafından kıymeti bilmeyerek atıl durumda bırakılan Taş Ocağı ve Parke Tesisleri Hüseyin Altıntaş'ın tekrar Belediye Başkanı seçilmesinden sonra tekrar üretime başladı.


Güreş takımından Gül'e teşekkür ziyareti Kemer Güreş takımından Gül'e teşekkür ziyareti

Kemer Belediyesi tarafından 24 Mayıs 2009 Pazar Günü Ahmet Erkal Güreş Sahasında düzenlenen 6. Geleneksel Altın Nar Yağlı Güreşlerinde başarılı sonuçlar alan Kemer Güreş takımı, antrenörleri Erdal Korkut, Güreş Komitesi Başkanı Mehmet Emin Erkal ve Özhan Erkal ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler.


Kovanlık Köyü’de sergi Döşemealtı Kovanlık Köyü’de sergi

Döşemealtı'na bağlı Kovanlık köyü sakinlerinden Şükrü Paşa Yıldız tarafından yaklaşık olarak 75 yıl boyunca köydeki kayıt altına alınmış olan gelişmeler bir sergilendi.


Buğdayda taban fiyat bilmecesi Ekonomi/Turizm Buğdayda taban fiyat bilmecesi

Buğday hasadının başlaması ve beraberinde getirdiği sorunlar Antalya Ticaret Borsası’nda yapılan toplantıda tartışıldı. Sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda önemli kararlar alındı.


Lastik alana seyahat çantası hediye Lastik alana seyahat çantası hediye

Sektörün lider markalarından Michelin, 18 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında 4 adet otomobil, kamyonet veya 4x4 lastiği alan müşterilerine seyahat çantası hediye ediyor.


Fidanlı, Volvo çekiciler ile yola devam ediyor! Otomotiv Fidanlı, Volvo çekiciler ile yola devam ediyor!

Sürekli değişim ve gelişim ilkesi ile çalışmalarına hızla devam eden Fidanlı Uluslararası Taşımacılık, yeni yatırımlar yaparak büyümeye devam ediyor.


LG konsept partileri ilk defa Türkiye'de LG konsept partileri ilk defa Türkiye'de

LG’nin meşhur konsept partileri hız kesmeden İstanbul’da devam ediyor. LG Electronics tarafından 2009 FORMULA 1™ ING TÜRKİYE GRAND PRIX adına düzenlenecek resmi açılış partisi dünya ve Türkiye jet-setinden önemli isimleri ağırlayacak.


Barodan resim ve kompozisyon yarışması Güncel Barodan resim ve kompozisyon yarışması

Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Antalya Barosunun kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni yapıldı.


“Facianın asıl sorumlusu taşeronlaşma ve özelleştirme” Güncel “Facianın asıl sorumlusu taşeronlaşma ve özelleştirme”

Pazar gecesi Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde meydana gelen ve felaketle sonuçlanana yangınla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen yapan SES Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, “Hastanelerimiz ve hastalarımız iktidarın piyasacı politikalarına ve kadrolaşma hırsına kurban ediliyor” dedi.


Temsa Global’den “Kriz varsa çare de var”a tam destek Ekonomi/Turizm Temsa Global’den “Kriz varsa çare de var”a tam destek

Temsa Global, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde, Türkiye’nin en büyük işveren ve işçi örgütlerini bir araya getiren “Kriz Varsa Çare de Var” seferberliğine, araç kampanyalarıyla tam destek veriyor


Yeşilay’dan Malkoçoğlu’na moral ziyareti Yeşilay’dan Malkoçoğlu’na moral ziyareti

Yeşilay konferansları veren ve felç tehlikesi geçiren Cüneyt Arkın’a Yeşilay yöneticileri Florence Nightingale hastanesinde moral ziyaretinde bulundu.


CHP Korkuteli’den Arı’ya ziyaret Siyaset CHP Korkuteli’den Arı’ya ziyaret

CHP Korkuteli İlçe Örgütü İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit ARI’yı makamında ziyaret ettiler.


Yeşilay Vakıflar El Ele Yeşilay Vakıflar El Ele

Asırlık kurum Yeşilay yeniden yapılanma sürecinde Genel merkez binasını yenileme, hizmetlerini genişletme ve modern anlamda kurumsallaşma çalışmalarını sürdürüyor.


İklimsa 204. merkezini Finike’de hizmete açtı Finike İklimsa 204. merkezini Finike’de hizmete açtı

Türkiye’nin İklimlendirme Merkezi İklimsa Türkiye çapında yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Antalya’da yeni açılan İklimsa Finike ile birlikte İklimsa’nın mağaza sayısı 204’e ulaştı.


“Benzini ateşleyen kim?” Ekonomi/Turizm “Benzini ateşleyen kim?”

Petrol piyasasındaki bütün olumlu göstergelere rağmen ülkemizde petrol fiyatlarındaki artışı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, “Petrol fiyatlarının sürekli yükselmesinin nedeni; tüketicinin mecburiyetini kötüye kullanan hakim firmaların yüksek kar arzusu, vergiler ve EPDK’nun denetimsizliğidir.” dedi.


Ilısu Barajı Almanya’da tartışılıyor Ilısu Barajı Almanya’da tartışılıyor

Doğa Derneği’nin, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Ilısu Baraj Projesi’nden çekilmeleri ve projenin durdurulması için Berlin’de düzenlediği konferansta konuşan Dünya Bankası emekli çevre danışmanı Robert Goodland “Ilısu Barajı büyük kayıplara yol açacak” dedi.


Antalya’nın yabancıları Kepez’i sevdi Güncel Antalya’nın yabancıları Kepez’i sevdi

Akdeniz Kültürlerarası Diyalog Merkezi’nin Antalya’da yaşayan yabancı üyeleri, Kepez’i gezdi. Kepez Belediyesi de Antalya’da yaşayan yabancılara Tek Sarnıç Mesire alanında yemek verdi.


“VİPKO 2009” VİKO Paylaşım Konferansı Kutlandı “VİPKO 2009” VİKO Paylaşım Konferansı Kutlandı

Anahtar ve priz sektörünün lider markası VİKO, 28 Nisan – 27 Mayıs 2009 tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” ve “Engeliler Haftası” ile ilgili etkinlikler düzenledi.


Ran Lojistik sermayesinin %25,2’sini halka arz için başvuru yaptı Ekonomi/Turizm Ran Lojistik sermayesinin %25,2’sini halka arz için başvuru yaptı

Sermaye artırımına giden Ran Lojistik A.Ş. yüzde 25,2’sini halka arz etmeye hazırlanıyor. Ran Lojistik halka arzdan elde edeceği geliri antrepo ve depo yatırımlarında kullanmayı planlıyor.


İl Genel Meclisi’nden moral ziyareti Spor İl Genel Meclisi’nden moral ziyareti

Antalya İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı ve meclis üyeleri, Antalyaspor’u ziyaret etti.


Protokol’den Antalyaspor’a anlamlı ziyaret Spor Protokol’den Antalyaspor’a anlamlı ziyaret

Vali Alaaddin Yüksel, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğg. Zafer Çelikin ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Çolak’ın başta olmak üzere Antalya Protokolü’nden önemli isimler, Hasan Subaşı Tesisleri’ne gelerek kulübü ziyaret etti.


Aktaş: “Hoca yapacağını yaptı” Siyaset Aktaş: “Hoca yapacağını yaptı”

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, içme suyuna yapılan %10 zam hakkında bir basın açıklaması yaptı.


Atina’da gerilim devam ediyor Atina’da gerilim devam ediyor

23 Mayıs 2009 tarihinde Yunanistan’ın başkenti Atina’da Attiki Meydanı yakınında Bangladeşlilerin açtıkları bir mescid kundaklanmıştı.


Çekirdek ailenin yoksulluk sınırı 2 bin 424 TL Ekonomi/Turizm Çekirdek ailenin yoksulluk sınırı 2 bin 424 TL

Türk-İş, Mayıs ayında dört kişilik bir aile için açlık sınırını 744, yoksulluk sınırını 2 bin 424 TL olarak hesapladı.


İlk 3 ayda 108 bin konut satıldı Ekonomi/Turizm İlk 3 ayda 108 bin konut satıldı

Yılın ilk 3 ayında konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.95 düşerek 108 bin 861 olarak gerçekleşti. Geçen yılın son çeyreğine göre yüzde 17'lik artış oldu.


Obama İsrail yayılmasına karşı Obama İsrail yayılmasına karşı

Konuyla ilgili açıklama ABD Dışişleri Bakanı'ndan geldi. Clinton, Obama'nın bu görüşünü İsrail Başbakanı Netanyahu'ya da ilettiğini kaydetti.


Honduras'ta 7,1 büyüklüğünde deprem Honduras'ta 7,1 büyüklüğünde deprem

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nden yapılan açıklamada, Honduras'ın 7,1 büyüklüğünde bir depremle sarsıldığı açıklandı.


Kore yarımadası gergin Kore yarımadası gergin

Kuzey Kore'nin nükleer deneme yapmasının ardından, Güney Kore ordusu alarm seviyesini yükseltti.


Rahim ağzı kanseri aşısına DSÖ tavsiyesi Sağlık/Kadın Rahim ağzı kanseri aşısına DSÖ tavsiyesi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kuadrivalan etken maddeli rahim ağzı kanseri aşısının yeterli kalite, güvenlik ve etkinliğe sahip olduğunu, ulusal bağışıklama programlarında kullanılabileceğini açıkladı.


Her 3 liralık satışta, devlete 1 liralık beyan Ekonomi/Turizm Her 3 liralık satışta, devlete 1 liralık beyan

Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulunun gayrimenkul sektöründeki yaptığı denetimler, krize rağmen lüks konut satışlarında sıkıntı çekmeyen büyük inşaat şirketlerinin iş vergi ödemeye gelince satış tutarını düşük göstererek ya da maliyetleri şişirerek, ciddi oranlarda vergi kaçırdığını ortaya koydu.


Çalışanlar “yetersizlik endişesi” içinde Çalışanlar “yetersizlik endişesi” içinde

Türkiye'de çalışanların çoğu, kendilerinden istenecek görevler karşısında yetersiz kalacağı endişesi duyarken, her 10 kişiden 8'i, şu anki becerilerinin 5 yıl içinde geçerliliğini yitireceğine inanıyor.


Geri kazanılan bilişim atığı Geri kazanılan bilişim atığı

Türk girişimci tarafından kurulan ''Exitcom'' adlı elektronik atık (e-atık) geri kazanım şirketi, Türkiye'de 2008'de bin 376 ton bilişim atığı topladı.


Turkcell Süper Ligi 34. Hafta maçları Spor Turkcell Süper Ligi 34. Hafta maçları

Turkcell Süper Lig'de 34. hafta maçlarının programı açıklandı. Şampiyon olacak ve küme düşecek takımların belirleneceği ligin son haftasındaki 7 önemli karşılaşma 30 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de başlayacak.


Çin Kamu Güvenliği Bakanı Antalya’da Güncel Çin Kamu Güvenliği Bakanı Antalya’da

Resmi temaslar için Türkiye'de bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Kamu Güvenlik Bakanı Meng Jianzhu, Antalya'da Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kenti ve Side'yi gezdi.


Kaş ümre yolcuları dualarla uğurlandı Kaş Kaş ümre yolcuları dualarla uğurlandı

Kaş'tan ilk kez ümreye gidecek 31 kişilik kafile dualarla uğurlandı.


Alanya’da çete operasyonu Alanya Alanya’da çete operasyonu

Alanya'da, polisin yaptığı operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü oluşturdukları iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı.


Doğaseverler Yeşil Vadi’de buluştu Gazipaşa Doğaseverler Yeşil Vadi’de buluştu

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü, Yeşil Vadi'de doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.


Kemer 6. Altın Nar Yağlı Güreşleri yapıldı Kemer Kemer 6. Altın Nar Yağlı Güreşleri yapıldı

Kemer Belediyesince düzenlenen 6'ncı Kemer Altın Nar yağlı Güreşlerinde, Sermest Bulut baş pehlivan oldu.


“Ankaragücü’nü yenip bu ligde kalacağız” Spor “Ankaragücü’nü yenip bu ligde kalacağız”

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalyaspor karşısında aldıkları 1 puanla matematiksel olarak rahatladıklarını söyledi.


Antalyaspor’un kaderi başkentten geçiyor Spor Antalyaspor’un kaderi başkentten geçiyor

Akdeniz temsilcisi Antalyaspor'un, 2006-2007 sezonunda olduğu gibi yine ligdeki kaderini başkent ekipleri belirleyecek.


2B arazi mağdurlarına tahsilat şoku 2B arazi mağdurlarına tahsilat şoku

Haksız kullanım bedeli olan ve seçimden önce uygulaması durdurulan ecrimisil, tapularını bekleyen 2B mağdurları için yeniden uygulanmaya başlandı.


Adile Teyze personeline köy ziyafeti Güncel Adile Teyze personeline köy ziyafeti

Adile Teyze Eğitim Kurumları Meydan – Lara – Etüt çalışanları, eşleri ve çocuklarıyla hafta sonunu Adile Teyze’nin Duraliler Köyü’ndeki kırevinde geçirdiler.


GORA filminin minik artisti şimdi 18 yaşında Güncel GORA filminin minik artisti şimdi 18 yaşında

Cem Yılmaz’ın oynadığı GORA filminin ilk sahnelerinde Cem’in arkadaşının oğlu rolünü oynayan, Deniz Orhan dün akşam ailesiyle birlikte 18. yaşını kutladı.


Belçikalı çiftçi kadınlar Türkiye’deki kadınların durumunu araştırdı Güncel Belçikalı çiftçi kadınlar Türkiye’deki kadınların durumunu araştırdı

Merkezi Belçika'nın Leuven kentinde bulunan ve 1100 kadın çiftçi örgütünün bir araya gelmesiyle oluşan Katolik Kadın Çiftçiler Birliği üyesi bir grup kadın, Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'ni ziyaret ederek, Türkiye'de kadınların durumu hakkında bilgi aldı.


Dünya Tohumculuk Kongresi Güncel Dünya Tohumculuk Kongresi

Uluslararası Tohumculuk Federasyonu Başkanı Dr. Orlando de Ponti, tohumculukta dünyada önemli bir noktaya gelen Türkiye'nin sebze, tarla ve yem bitkileri bakımından bulunduğu coğrafyaya hitap edebilecek düzeyde olduğunu bildirdi.


Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi Kumluca Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi

Kumluca'da okul öncesi eğitimin gelişmesine ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi.


Askeri korvet Kaş açıklarına demirledi Kaş Askeri korvet Kaş açıklarına demirledi

Kaş'ta limanı ziyaret eden askeri korvet için Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.


Akseki’nin sorunları ele alındı Akseki Akseki’nin sorunları ele alındı

Akseki Kaymakamı Mustafa Kılıç başkanlığında yapılan toplantıda ilçenin sorunları ele alındı.


Orman yangınlarına hazırlık Akseki Orman yangınlarına hazırlık

Akseki ve Gündoğmuş Orman İşletme Müdürlüğü yangın söndürme ekibinde görev yapacak işçilere uygulamalı eğitim verildi.


Hakem Tolga Özkalfa’ya Özdilek’ten tepki Spor Hakem Tolga Özkalfa’ya Özdilek’ten tepki

Ankaraspor maçının hakemi Tolga Özkalfa'ya tepki gösteren Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, takımının kaderiyle oynandığını ileri sürdü.


Akseki’de inşaat iskelesi çöktü: 2 işçi yaralandı Akseki Akseki’de inşaat iskelesi çöktü: 2 işçi yaralandı

Akseki'de, bir inşaat iskelesinin çökmesi sonucu 2 işçi yaralandı.


Alanya’da taciz iddiasında yargılanan doktora 15 yıl hapis istendi Alanya Alanya’da taciz iddiasında yargılanan doktora 15 yıl hapis istendi

Alanya'da, 15 yaşındaki erkek çocuğa cinsel saldırıda bulunmak iddiasıyla Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan pratisyen doktor hakkında, Ağır Ceza Mahkemesinde 15 yıl hapis istemiyle yeni dava açıldı.


“Şimdi icraat ve hizmet dönemi başlıyor” Siyaset “Şimdi icraat ve hizmet dönemi başlıyor”

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, ''29 Mart yerel seçimleri artık bitti, şimdi icraat ve hizmet dönemi başlıyor'' dedi.


2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda tercih Antalya Spor 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda tercih Antalya

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanı Sultan Seyhan, 2010 yılında Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Dünya Basketbol Şampiyonası için Antalya'nın kullanılmasından yana olduklarını söyledi.


Futbol takımlarının simge ve sembolleri Spor Futbol takımlarının simge ve sembolleri

Takımların flamaları, resmi internet siteleri ve formalarında yer alan, taraftarların tezahüratların hayat bulan kara kartal, aslan, sarı kanarya, çift başlı kartal, şahin, leopar, horoz, minare, buğday ve karpuz gibi sembol ve simgelerin birbirinden farklı öyküsü bulunuyor.


Alanyalı ev hanımlarından elişi sergisi Alanya Alanyalı ev hanımlarından elişi sergisi

Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Alanya Toplum Merkezi'nde kurs alan ev hanımlarının 2008-2009 eğitim öğretim dönemi içerisinde yaptıkları el işi çalışmaları, açılan sergiyle sergilendi.


Alanyalı işadamı ikinci şiir kitabını çıkardı Alanya Alanyalı işadamı ikinci şiir kitabını çıkardı

Alanya'da faaliyet gösteren Oba Kuruyemiş AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Kaygısız, ikinci şiir kitabını çıkardı.


AKPAB, dekor kursu açtı Alanya AKPAB, dekor kursu açtı

Alanya'da faaliyet gösteren Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB), aşçılara yönelik dekor kursu açtı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...