Cuma, 6 Aralık 2019
Körfez Spor’dan anlamlı ziyaret Güncel Körfez Spor’dan anlamlı ziyaret

Geçtiğimiz hafta falezlerden atlayıp intihar eden NB’nin erkek arkadaşı Süleyman Kaya’ya Antalya Körfez Spor’dan moral desteği geldi.


Kemer’de imece usulü yufka ekmek pişiriyorlar Kemer Kemer’de imece usulü yufka ekmek pişiriyorlar

Kemer Arslanbucak mahallesi Kırkgeçit sokak sakinleri her hafta toplanarak iyi bir birliktelik örneği göstererek haftalık ekmeklerini birlikte pirişiyorlar


Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu Projesi Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu Projesi

Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı´nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Almanya´da faaliyet gösteren Türk dernekleri ve medyası, devam etmekte olan ”Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Sivil Toplum Diyaloğunun Geliştirilmesi” Projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarına sağlanan hibe destekleri hakkında bilgilendirildi.


Anadolu AGM'den Başkan Uras'a ziyaret Kemer Anadolu AGM'den Başkan Uras'a ziyaret

Anadolu Ankara Gösteri Merkezi yetkilileri Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras' ı ziyaret ederek, Tekirova’da sezon boyunca ‘Anadolu Tuana Efsanesi’ni sahnelemek konusunda fikir alışverişinde bulundular.


Shell 6. Kez Çatalhöyük Kazı Alanını Çocuklara Açıyor Shell 6. Kez Çatalhöyük Kazı Alanını Çocuklara Açıyor

Shell, Çatalhöyük’teki kazı çalışmaları kapsamında kazı alanında uygulanması ve bir ay süre ile açık kalma özelliği ile dünyanın ilk “Arkeoloji Yaz Atölyesi” olma özelliği taşıyan atölyede bine yakın 7-12 yaş grubu çocuğa tarih bilinci aşılamaya devam ediyor.


Yeşilay'dan TAPDK'ya tam destek Yeşilay'dan TAPDK'ya tam destek

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) Alkollü İçki Reklamlarında Uygulanacak İlkeler Hakkında Tebliğ'de yaptığı yeni düzenlemelere Yeşilay’dan tam destek geldi.


“1,000 Köye 100,000 Kitap” projesi “1,000 Köye 100,000 Kitap” projesi

DenizBank’ın Tarım Seferberliği kapsamında hayat bulan “1,000 Köye 100,000 Kitap” projesinde kitap teslimleri Akdeniz Bölgesi ile başladı.


Tütüncü’den Antalya’yı sevindirecek açıklamalar Siyaset Tütüncü’den Antalya’yı sevindirecek açıklamalar

Antalya Ticaret Borsası’nın Haziran ayı meclis toplantısına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2-B sorunu, Dokuma Projesi ve Vakıf Zeytinliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Badmingtoncular başarı ile döndüler Kemer Badmingtoncular başarı ile döndüler

19-21 Haziran 2009 tarihleri arasında Kırıkkale-Keskin Spor Salonunda gerçekleştirilen 9-11 ve 13 yaş altı Türkiye Badmington Şampiyonasında 17 sporcu ile mücadele eden, Kemer Belediyespor Badmington takımı Kemer’e döndü.


“Sihirli Dokunuş” sadece Turkcell İletişim Merkezleri’nde Teknoloji/Bilim/İnternet “Sihirli Dokunuş” sadece Turkcell İletişim Merkezleri’nde

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, dünyanın en prestijli üreticilerinden Samsung’la yaptığı özel bir anlaşmayla; 3G uyumlu Samsung Preston S5603’ü, 599 TL’lik fiyatıyla satışa sundu.


Çocuğunuzu yaz aylarının tehlikelerinden koruyun Sağlık/Kadın Çocuğunuzu yaz aylarının tehlikelerinden koruyun

Yaz, uzun bir kışın ardından kendini sokağa, havuza, denize atan çocuklar için tehlike mevsimi demek. Aşırı sıcak hava, ishal ve besin zehirlenmesi gibi tehlikelere karşı çocukları korumak, alınacak bazı önlemlerle mümkün.


Artık 1095 hizmet ücreti de Türk Telekom faturasıyla ödenecek Ekonomi/Turizm Artık 1095 hizmet ücreti de Türk Telekom faturasıyla ödenecek

2008 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kişinin kullandığı TurkNet’in 1095 hizmeti, tek fatura uygulamasına geçiyor. Buna göre Mart ayından itibaren 1095 ile yapılan görüşmelere ait ücretler, Türk Telekom’dan gönderilen faturada yer alıyor.


EVOLUTION Aspendos Arena’da Kültür/Sanat EVOLUTION Aspendos Arena’da

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Gloria Aspendos Arena da gerçekleştirdiği gösterileriyle sanatseverlere ve yerli ve yabancı turistlere Anadolu Ateşi’nin yeni versiyonu EVOLUTION’u sunuyor.


Antalya'nın ilk mızıkacıları Güncel Antalya'nın ilk mızıkacıları

Antalya'da aralarında emekli bandocu Astsubayların da bulunduğu 20 müzisyen 'Kent Mızıkacılar' nı kurdu.Grup sözcüsü Salim Demirtaş, amaçlarının Antalya'daki kent sosyal yaşamına renk katmak olduğunu söyledi.


Babalar günü için 596 milyon TL harcandı Ekonomi/Turizm Babalar günü için 596 milyon TL harcandı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan açıklamaya göre; Babalar Günü’nü kapsayan 18–21 Haziran hafta sonu tarihlerinde BKM takasında gerçekleştirilen işlem adeti geçtiğimiz yıla oranla yüzde 2.05 artışla, 6.799.912 adet olarak; ciro ise, yüzde 13.85 artışla 596 milyon TL olarak gerçekleşti.


Perakendeciler için hareket zamanı Ekonomi/Turizm Perakendeciler için hareket zamanı

SAP ve Accenture, perakende sektörünü operasyonel verimliliğe taşıyacak Tedarik Zinciri Yönetimi çözümünü ve IT stratejilerini oluşturacak çalışmaları gündeme getirdi.


Kepez’e Beyoğlu’dan misafir geldi Güncel Kepez’e Beyoğlu’dan misafir geldi

Kepez Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ile imzaladığı Gençlik Değişimi Projesi kapsamında İstanbul’dan gelen 22 öğrenciyi, 5 gün boyunca misafir edecek.


Turizmcilerden Evcilmen’e teşekkür Güncel Turizmcilerden Evcilmen’e teşekkür

Federasyon kurma çalışmalarını sürdüren turizm meslek dernekleri, destekleri nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e teşekkür plaketi verdi.


Tütüncü “Beraber güzel işler yapacağız” Siyaset Tütüncü “Beraber güzel işler yapacağız”

AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı’nın ilçedeki 67 mahalle muhtarına verdiği yemeğe katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlik ve beraberlik içerisinde Antalya’ya ve Kepez’e büyük hizmetler yapacaklarını söyledi.


Türkiye Partisi düğmeye bastı Siyaset Türkiye Partisi düğmeye bastı

Abdullatif Şener Başkanlığı’nda kurulan Türkiye Partisi, Antalya’da teşkilatlanma çalışmalarına başladı. İşadamı Mehmet Güney, yürütme kurullarını oluşturmakla görevli Kurucu İl Başkanı olarak atandı.


Huzur sokağa su şebekesi Kemer Huzur sokağa su şebekesi

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı İşletme Birliği tarafından Gedelme’ ye 1,5 kilometrelik içme suyu hattı döşeniyor.


Bebeğim Olacak Seminerleri Alman Hastanesi’nde Sağlık/Kadın Bebeğim Olacak Seminerleri Alman Hastanesi’nde

Hayatın en büyük mucizelerinden biri gerçek oluyor. Her ay minik bebeğinizin gelişimini hissediyorsunuz. Siz de bebeğinizi kucağınıza almak için bekliyorsanız Alman Hastanesi’nde düzenlenecek Mustela ile Bebeğim Olacak seminerini kaçırmayın!


Özel Envar Kolejinin mezuniyet gecesi Güncel Özel Envar Kolejinin mezuniyet gecesi

Özel Envar Koleji 12.sınıf öğrencileri, öğretmen ve aileleri ile unutulmayacak bir mezuniyet gecesinde bir araya geldiler.


İl Genel Meclis Üyeleri yatırımları inceliyor Güncel İl Genel Meclis Üyeleri yatırımları inceliyor

İl Genel Meclis Üyeleri İlimizin Merkeze bağlı Çamlıca,Kirişçiler ve Kızıllı köylerine yapılan asfalt çalışmalarını yerinde incelediler.


İçme sularımız temiz Kemer İçme sularımız temiz

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı İşletme Birliğine bağlı labaratuvarda yapılan içme sularının bakteriyolojik analizleri sonrasında içme sularının temiz olduğu belirlendi.


Bakoyanni, TRT-Türk’ün sorularını yanıtladı Bakoyanni, TRT-Türk’ün sorularını yanıtladı

20 Haziran 2009 tarihinde Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, TRT-Türk’e verdiği röportajda Müftüler ve dernek kurma özgürlüğü sorunu dahil Yunanistan’ın Batı Trakya’daki politikası ile Yunanistan ve Türkiye ilişkileri ile ilgili soruları yanıtladı.


Aşkınız Atasay Nazar Alyans’ın Koruması Altında Ekonomi/Turizm Aşkınız Atasay Nazar Alyans’ın Koruması Altında

Tasarımları ve yenilikçi uygulamaları ile kuyum sektörünün öncüsü Atasay Kuyumculuk yine bir ilke imza atıyor. Vizyona giren reklam filmiyle dikkat çeken ve yepyeni bir konsept olan “Atasay Nazar Alyans” ile çiftleri nazardan koruyor.


ALTSO üniversite yolunda ilerliyor Alanya ALTSO üniversite yolunda ilerliyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Aydoğan bugün gerçekleştirilen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında,ALTİD Yöneticilerinin de katıldığı ziyarette A.Ü. Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile görüşerek, Alanya’da Teknoloji Fakültesi kurulması için söz aldıklarını söyledi.


Azeri gazeteciler ALTSO'daydı Alanya Azeri gazeteciler ALTSO'daydı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin davetlisi olarak ilçemize gelen Azerbaycan Parlemonta Muhabirleri Derneği üyeleri bugün Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.


Muratpaşa Belediyespor tekvandoda rakipsiz Spor Muratpaşa Belediyespor tekvandoda rakipsiz

Korkuteli’de gerçekleştirilen İllerarası Tekvando Şampiyonası’nda Muratpaşa Belediyesporlu tekvandocular, değişik katagorilerde 4 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı


Parlayan spa sektörüne yazılım dopingi Ekonomi/Turizm Parlayan spa sektörüne yazılım dopingi

Senkron Genel Müdürü Erdal Özkan, Türkiye’de spa turizminin hızla geliştiğini, eskiden otel içinde spa merkezi yapılırken şimdi spa merkezi içinde otel yapıldığını söylüyor. Özkan, spa tesislerinin sağlıklı işletilebilmesi için bir yönetim sistemi yazılımının kullanılması gerektiğini vurguluyor.


Migrenin gizemi çözüldü Sağlık/Kadın Migrenin gizemi çözüldü

Türk araştırmacılar, toplumda yüzde 20 oranında görülen migren hastalığının yeryüzünde rüzgarla dolaşmakta olan sahra tozlarıyla yayıldığını ortaya çıkardı.


Dövmede AIDS ve bulaşıcı hastalık riski Sağlık/Kadın Dövmede AIDS ve bulaşıcı hastalık riski

Yaz aylarında yapımı artan vücut dövmesinde, AIDS ve bulaşıcı hastalık risklerine karşı steril ortamların ve sağlık müdürlüklerinden onaylı yerlerin tercih edilmesi gerektiği bildirildi.


Hamaney: Baskılara boyun eğmeyeceğiz Hamaney: Baskılara boyun eğmeyeceğiz

İranlı muhalifler artan önlemlere rağmen protestolarını sürdürebilmek için, gösteri yer ve zamanını gizli tutuyor. Dini lider Hamaney ise bugün yaptığı açıklamada, seçim konusundaki baskılara boyun eğmeyeceklerini söyledi.


Peres: İran'ı artık uranyum da kurtaramaz Peres: İran'ı artık uranyum da kurtaramaz

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İran rejiminin büyük yara aldığını ifade etti ve "İran rejimini artık uranyum bile kurtaramayacak" dedi.


Anaokulu 2014’te bütün illerde zorunlu Anaokulu 2014’te bütün illerde zorunlu

Gelecek eğitim öğretim yılında 32 ilde başlatılması planlanlanan okul öncesinde zorunlu eğitim uygulaması, 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması planlanıyor.


Belediye Başkanı'nın mutlu günü Serik Belediye Başkanı'nın mutlu günü

Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı'nın oğlu Ahmet Onur, törenle sünnet oldu.


Demre "Yüksek gerilim hattı belirtilen yükseklikten daha fazla"

Tedaş Demre İşletme Şefliği yetkilileri, bir iş adamının, teknesinin direğinin yüksek gerilim hattına çarpması sonucu denize düşerek öldüğüne yönelik iddialarla ilgili, bölgede yüksek gerilim hattının yönetmeliklerde belirtilen yükseklikten daha fazla olduğunu, yaz döneminde telin genleşmesi sonucu direğe temas ettiğinin tahmin edildiğini bildirdiler.


Belek golf turnuvası sona erdi Serik Belek golf turnuvası sona erdi

Belek beldesinde düzenlenen golf turnuvasında Recep Turan birinci oldu.


Antalya Expo 2014'e talip Ekonomi/Turizm Antalya Expo 2014'e talip

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya'nın EXPO 2014'e talip olduğunu hatırlatarak, EXPO'yu eninde sonunda Antalya'ya getireceklerini söyledi.


Hasta yakınlarından kan istenmeyecek Sağlık/Kadın Hasta yakınlarından kan istenmeyecek

Sağlık Bakanlığı, hasta yakınlarından ancak Kızılay'dan temin edilememesi durumunda kan istenmesi gerektiğini bildirdi.


Beydağları yayla şenliği yapıldı Korkuteli Beydağları yayla şenliği yapıldı

Korkuteli Yazır Köyü 6. Beydağları Yayla Şenlikleri ve 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri yapıldı. Güreşlerde Ali Gürbüz başpehlivan oldu.


Kemer Belediyesi yaz okulu açıldı Kemer Kemer Belediyesi yaz okulu açıldı

Kemer Belediyesi futbol yaz okulu açıldı.


Sedir tohumları fidan oldu Akseki Sedir tohumları fidan oldu

Akseki Orman İşletme Müdürlüğü'nce, İşletme Şefliği'nin 2008 yılı rehabilitasyon programı çerçevesinde Çimi ve Kalandıras yaylalarında toprağa atılan sedir tohumları fidan oldu.


Turist sayısı 3 milyona yaklaştı Güncel Turist sayısı 3 milyona yaklaştı

Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısının 3 milyona yaklaştığı bildirildi.


ABT sezona iki komedi ile hazırlanıyor Kültür/Sanat ABT sezona iki komedi ile hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (ABT) yeni sezona iki komedi ile hazırlanıyor.


İş adamı denizde ölü bulundu Demre İş adamı denizde ölü bulundu

Demre'nin Üçağız köyünden teknesiyle gezintiye çıkan iş adamının denizde cesedi bulundu.


Kredi kartları milleriyle bilet ve tur satışı Ekonomi/Turizm Kredi kartları milleriyle bilet ve tur satışı

Ekin Grubu'nca yapılan araştırmada, bankaların bugüne kadar mil karşılığında müşterilerine 2 milyon 660 bin 500 uçak bileti verdiği belirlendi.


Çay Boğazı Barajı en yüksek seviyesine ulaştı Kaş Çay Boğazı Barajı en yüksek seviyesine ulaştı

Kaş'a bağlı Gömbe Yaylası'ndaki Çay Boğazı Barajı'nın, hizmete girdiği 2002 yılından bu yana en yüksek su seviyesine ulaştığı bildirildi.


CHP'li Süner Side'deki tesisleri sordu Siyaset CHP'li Süner Side'deki tesisleri sordu

CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a, Side Büyük plajdaki tesislerin işletilmesi için ihaleye çıkılıp çıkılmadığını sordu.


Antalya Emniyet Müdürü'nden veda Güncel Antalya Emniyet Müdürü'nden veda

Antalya Emniyet Müdürlüğü görevinden yurt dışında güvenlik ataşeliği görevine atanan Feyzullah Arslan, ''Yakalayan değil önleyen, yardım eden, vatandaşın beğeni ve desteğini her zaman almaya çalışan polis olarak görev yapmaya özen gösterdik'' dedi.


 Balili Antalyaspor'da Spor Balili Antalyaspor'da

Antalyaspor ilk dış transferini, geçen yıl Sivasspor formasını giyen İsrailli Futbolcu Pini Felix Balili'yi alarak yaptı.


Kadınların çalışma hayatında kalma süresi uzuyor Kadınların çalışma hayatında kalma süresi uzuyor

OECD'ye üye bir çok ülkede son yıllarda kadınların çalışma hayatında kalma süresinde artış yaşandı. Türkiye, 2002-2007 dönemindeki 2,5 yıllık artışla bu alanda üçüncü sırada yer aldı.


Kriz, 50 ili vurdu Ekonomi/Turizm Kriz, 50 ili vurdu

Küresel kriz, Türkiye'de 50 ili vergisel açıdan oldukça kötü etkiledi. Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Bursa'nın da aralarında bulunduğu 50 ilde vergi gelirleri, geçen yılın da altına indi.


100 kişiden 3'ünde huzursuz bacak sendromu Sağlık/Kadın 100 kişiden 3'ünde huzursuz bacak sendromu

Türkiye'de her 100 kişiden 3'ünde huzursuz bacak sendromu görüldüğü bildirildi.


Babalar Günü'nü bale gösterisiyle kutladılar Manavgat Babalar Günü'nü bale gösterisiyle kutladılar

Manavgat'ta Özel Reverans Bale ve Dans Eğitim Merkezi, Babalar Günü'nde Magic Life Seven Seas Otel'in tiyatro salonunda bale gösterisi sundu.


Minikler keman gösterisi Kültür/Sanat Minikler keman gösterisi

Antalya'da özel bir şirketin güzel sanatlar kursu tarafından düzenlenen yıl sonu etkinliğinde yaşları 3-12 arasında değişen 25 çocuk, keman konseri verdi.


Devlette lojman kamburu gittikçe büyüyor Siyaset Devlette lojman kamburu gittikçe büyüyor

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, İktidara geldiğinde başta milletvekili lojmanları olmak üzere devlet lojmanlarını satışa çıkarma ve lojman saltanatına son verme sözü veren hükümetin, kamunun elindeki lojman ve sosyal tesis sayısını beklenenin aksine azaltmadığını ve devletteki lojman kamburunun gittikçe büyüdüğünü söyledi.


Antalya, Turkcell'le 3G'ye hazır Teknoloji/Bilim/İnternet Antalya, Turkcell'le 3G'ye hazır

Turkcell, 30 Temmuz’da Türkiye’yi 3G ile buluşturmak üzere şebekesini hızla kuruyor. Turkcell’in altyapı çalışmalarının tamamladığı iller arasına Antalya da girdi.


Michael Bolton ve Ferhat Göçer aynı sahnede Kültür/Sanat Michael Bolton ve Ferhat Göçer aynı sahnede

Sinpaş, 35. Yılında “Yıldız projeleri” sponsorluğunda dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı Michael Bolton ve Ferhat Göçer, 2 Temmuz 2009 Perşembe günü İstanbul Arena Kuruçeşme’de hayranlarıyla buluşturuyor…


TODOSK 16 dağcılık şenliği Güncel TODOSK 16 dağcılık şenliği

Kulübün 16 yıldır aksatmadan sürdürdüğü geleneksel 16 yaz dağcılık şenliği 260 kişinin katılımıyla Elmalı Sedir araştırma ormanı Çamkuyular yaylasında yapıldı.


Kadın sesi bitkileri hızlı büyütüyor Kadın sesi bitkileri hızlı büyütüyor

Kadın sesinin bitkilerin daha hızlı büyümesini sağladığı saptandı. Britanya Kraliyet Bahçecilik Derneğinin (RHS) yaptığı araştırmada, kadın bahçıvanların seslerinin domates fidelerinin daha çok büyümesini sağladığı gözlemlendi.


Üç aylar yarın başlıyor Üç aylar yarın başlıyor

İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan'ın da içinde bulunduğu, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir gecesinin idrak edileceği üç aylar, yarın başlıyor. Üç ayların ilki olan Recep ayının ilk Cuma gecesi 25 Haziran 2009 Perşembe akşamı, ''Regaip Kandili'' olarak kutlanacak.


Gökhan Zan Galatasaray'da Spor Gökhan Zan Galatasaray'da

Galatasaray, Beşiktaş'ın sözleşmesini uzatmadığı Gökhan Zan'ı renklerine bağladı. Zan, sarı-kırmızılılarla 2 yıllık sözleşme imzaladı.


Konut sektörü krizi atlatıyor Ekonomi/Turizm Konut sektörü krizi atlatıyor

TOKİ'nin 2008 yılının ikinci yarısından itibaren başlayan konut satışlarındaki düşüş, Ocak ayından itibaren yükselişe geçti.


Ahmedinejad yemine hazırlanıyor Ahmedinejad yemine hazırlanıyor

İran seçim sonuçlarına hile karıştığı gerekçesiyle yapılan gösterilerle sarsılıyor. Ahmedinejad ise cumhurbaşkanlığı görevini bir dönem daha yapmak için yemin etmeye hazırlanıyor.


Washington'da metro trenleri çarpıştı Washington'da metro trenleri çarpıştı

ABD'nin başkentinde iş çıkışı saatinde meydana gelen metro kazasında ölenlerin sayısı 9'a çıktı. Onlarca kişi de yaralandı.


Türbanlı Türk vekil Belçika'yı karıştırdı Türbanlı Türk vekil Belçika'yı karıştırdı

Belçika'nın en genç ve ilk türbanlı milletvekili olan Mahinur Özdemir, ülkesinde türban tartışmasına neden oldu. Valon liberaller, parlamentoda başörtüsünü yasaklamak için harekete geçti.


Av tüfeğiyle ağır yaralandı Alanya Av tüfeğiyle ağır yaralandı

Alanya'da bir kişi av tüfeğiyle kasıklarından vurularak ağır yaralandı.


Demirtaş beldesi Yeşilöz köyünde yangın çıktı Alanya Demirtaş beldesi Yeşilöz köyünde yangın çıktı

Alanya'nın Demirtaş beldesi Yeşilöz köyünde orman yangını çıktı. Yangına müdahale eden ekipte bulunan arazöz şoförü bir köpeğin saldırısına uğradı.


Motorsiklet kullanırken sara krizi geçirdi Alanya Motorsiklet kullanırken sara krizi geçirdi

Alanya'da, trafikteyken sara krizi geçiren ve motosikletten düşen 13 yaşındaki sürücünün ayağı kırıldı.


Trafik kazası: 1 yaralı Manavgat Trafik kazası: 1 yaralı

Manavgat'ta meydana gelen trafik kazasında otomobil kullanılamaz hale gelirken, sürücü ayağında kırıkla kurtuldu.


Site toplantısı Jandarma gözetiminde yapıldı Alanya Site toplantısı Jandarma gözetiminde yapıldı

Alanya'ya bağlı Kargıcak beldesinde, 7 ülkeden 90 mülk sahibinin yaşadığı Damla Sitesi'nin toplantılarında sık sık kavga çıkması nedeniyle son toplantı jandarma gözetiminde yapıldı.


MHP İlçe Kongresi yapıldı Kumluca MHP İlçe Kongresi yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kumluca ilçe başkanlığına Avukat Cengiz Murat Akbulut seçildi.


Polisin huzur denetimi Alanya Polisin huzur denetimi

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, parklarda ve yollarda denetim yaptı.


Trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı Alanya Trafik kazası: 1 ölü 2 yaralı

Alanya'da uçuruma yuvarlanan otomobildeki çocuk hayatını kaybederken, anne ve babası yaralandı.


Orman yangını Gazipaşa Orman yangını

Gazipaşa'da dağlık ve kayalık bölgede orman yangını çıktı.


Belediye Başkanları eğitim semineri Serik Belediye Başkanları eğitim semineri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, belediye başkanlarından, vatandaşa zulmeden, tepeden bakan memurları çalıştırmamalarını istedi.


Nezarethanelere kamera konulacak Nezarethanelere kamera konulacak

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, tüm nezarethanelere güvenlik kamerası konulacağını bildirdi.


Pegasus Brüksel seferlerini başlatıyor Ekonomi/Turizm Pegasus Brüksel seferlerini başlatıyor

Özel hava yolu şirketi Pegasus, Türkiye ile Belçika arasında tarifeli seferlerini yarın başlatıyor.


LPG tüketiminde düşüş Ekonomi/Turizm LPG tüketiminde düşüş

Küresel kriz etkisini enerji tüketiminde de hissettirirken, Likit Petrol Gaz (LPG) tüketimi bu yılın Ocak-Mart döneminde düşüş gösterdi.


Türkiye'de meyve sebze tüketimi yetersiz Sağlık/Kadın Türkiye'de meyve sebze tüketimi yetersiz

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) raporları ve Türkiye'ye özgü beslenme rehberinde belirtilen yeterli ve dengeli beslenme için gerekli olan günde en az 5 porsiyon meyve ve sebze tüketilmesi önerisi dikkate alındığında, Türkiye'de meyve ve sebze tüketiminin yetersiz olduğu bildirildi.


Takip cihazıyla artık kimse kaybolmayacak Ekonomi/Turizm Takip cihazıyla artık kimse kaybolmayacak

Turkcell'in çözüm ortağı Teleses tarafından piyasaya sunulacak kibrit kutusu büyüklüğündeki yer bulucu ve takip cihazı sayesinde artık kimse kaybolmayacak.


Türkiye'nin gizli cennetleri: Akdeniz Türkiye'nin gizli cennetleri: Akdeniz

Yaz tatilini bulunduğu kentin dışında geçirmek isteyenlerin, Türkiye'nin dört bir yanında ziyaret edebilecekleri pek çok yer var.


Tekvando turnuvası başladı Korkuteli Tekvando turnuvası başladı

Korkuteli Belediye Başkanlığı Kupası Tekvando turnuvası başladı.


Baykal, 25. Abdal Musa anma etkinliklerine katıldı Elmalı Baykal, 25. Abdal Musa anma etkinliklerine katıldı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Anadolu, sadece kılıçla, süngüyle, silahla, zorla fethedilmemiştir. Anadolu'da gönüllere, zihinlere, vicdanlara, iyi ahlakla, doğru düşünceyle, adalet fikriyle, dürüstlükle, kardeşçe, bütün milleti severek, herkesi kucaklayarak girilmiştir'' dedi.


Baykal nikah şahitliği yaptı Korkuteli Baykal nikah şahitliği yaptı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin eski Korkuteli ilçe başkanı Mustafa Elmalıoğlu'nun oğlu Kaan Elmalıoğlu'nun nikah şahitliğini üstlendi.


AGC Medya Şöleni Alanya AGC Medya Şöleni

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Medya Şöleni başladı.


Başarılı gazeteciler ödüllerini aldı Güncel Başarılı gazeteciler ödüllerini aldı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ''Basın-Yayın ve Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması'' ve ''Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması'' ödülleri, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu.


Peugeot'nun yeni Crossover'i 3008 Türkiye'de Otomotiv Peugeot'nun yeni Crossover'i 3008 Türkiye'de

Peugeot Otomotiv A.Ş Genel Müdürü Jean-Pierre Vieux, ''Türkiye'de otomotiv sektöründe işler iyi gidiyorsa bir çok sektörde işler iyi gidiyor demektir'' dedi.


Belediye Başkanı Ihlamur ağaçlarının dallarının kırılmasından şikayetçi Korkuteli Belediye Başkanı Ihlamur ağaçlarının dallarının kırılmasından şikayetçi

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, ıhlamur toplamak isteyen vatandaşların ağaçların dallarını kırdığını belirterek, duyarlı olmaya davet etti.


Kiraz fiyatları üreticileri sevindirdi Korkuteli Kiraz fiyatları üreticileri sevindirdi

Korkuteli'de kirazın 2,5 liradan satılması üreticileri sevindirdi.


Kaş yat limanı projesi Kaş Kaş yat limanı projesi

Kaş Yat Limanı Projesi kapsamında süren inşaat çalışmaları nedeniyle zaman zaman trafikte sıkıntı yaşanıyor


Mahkumlara Müftüoğlu morali Alanya Mahkumlara Müftüoğlu morali

Süper Lig hakemlerinden Kuddusi Müftüoğlu, Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'nde maç yönetti.


Aida Antalya Limanı'nı tercih etti Ekonomi/Turizm Aida Antalya Limanı'nı tercih etti

Avrupa'nın en büyük yolcu gemisi şirketlerinden olan Aida'nın 2010 yılında gelir düzeyi yüksek Avrupalı turistleri Antalya'ya getireceği bildirildi.


Deniz Baykal'ın konvoyunda trafik kazası Güncel Deniz Baykal'ın konvoyunda trafik kazası

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ı izleyen AA Muhabiri Mustafa Keleş, trafik kazası geçirdi.


Eşref Kolçak yılın babası seçildi Kemer Eşref Kolçak yılın babası seçildi

Kemer 6. Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali'nde, sinema sanatçısı Eşref Kolçak ''yılın babası'' seçildi.


Yaz okulunda geleceğin futbolcuları yetiştiriliyor Kemer Yaz okulunda geleceğin futbolcuları yetiştiriliyor

Kemer Belediyesi okulların kapanması ile kayıtlarını başlattığı Yaz Spor okullarının ilk ayağı olan Futbol okulunda eğitimlere başladı.


Turkcell’li kadınlara ücretsiz hizmet Ekonomi/Turizm Turkcell’li kadınlara ücretsiz hizmet

“YASAM” yazıp 7777’ye SMS atarak “Kadın ve Yaşam” paketine ücretsiz üye olan Turkcell aboneleri, cep telefonlarına gelecek SMS’lerle “bugün ne pişireceğiz” derdinden kurtulacak, daha sağlıklı yaşayacak, daha güzel ve şık görünürken “püf nokta”sıyla hayatını kolaylaştıracak bilgiye sahip olacak.


‘Darfur, İstanbul Üniversitesi’ne uzak değil’ ‘Darfur, İstanbul Üniversitesi’ne uzak değil’

İstanbul Üniversitesi (İÜ), uluslararası Darfur krizini bir konferansla masaya yatırdı. Uluslararası Afrika Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Mekki, Darfur kriziyle Sudan’ın liberal demokrasiye geçişinin engellendiğini söylerken İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Darfur’un İstanbul Üniversitesi’ne uzak olmadığını belirtti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...