Cumartesi, 23 Kasım 2019
6 kadına tacize 71 yıl ceza istendi Alanya 6 kadına tacize 71 yıl ceza istendi

Alanya'da 5 ayda 6 kadını silahla tehdit ederek cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen M.Y. hakkında, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde toplam 71 yıl hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.


Ekolojik pazara yeni düzenleme Güncel Ekolojik pazara yeni düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Göksel Kumsal, Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Akgün Keskin ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek, Cam Piramit bahçesinde kurulan ekolojik pazar alanını gezdi.


İlçe Milli Eğitim Komisyonu toplandı Akseki İlçe Milli Eğitim Komisyonu toplandı

Akseki İlçe Milli Eğitim Komisyonu 2009 yılı ikinci toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç başkanlığında komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıya okul müdürleri katıldı.


İzciler Demrelileri büyüledi Demre İzciler Demrelileri büyüledi

Demre'de kamp yapan Antalyalı ve Demreli izci grupları, bir gece düzenleyerek Demrelileri eğlendirdi.


Gazipaşa ve Alanya'da doktor yetersizliği Alanya Gazipaşa ve Alanya'da doktor yetersizliği

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Gazipaşa ve Alanya ilçelerindeki devlet hastanelerindeki doktor yetersizliği nedeniyle sıkıntılar yaşandığını bildirdi.


Fatih Ceylan ile 1 yıllık sözleşme imzalandı Spor Fatih Ceylan ile 1 yıllık sözleşme imzalandı

Antalyaspor, yarım sezon takımda kiralık olarak oynayan eski Kayserisporlu Fatih Ceylan ile bir yıllığına anlaşarak sözleşme imzaladı.


Eşen Çayı doğal parkında kano turu Güncel Eşen Çayı doğal parkında kano turu

Antalya ile Muğla sınırını çizen Eşen Çayı'nda düzenlenen kano turları turistlerin ilgisini çekiyor.


Elmalı Belediyesi çalışmalarda hız kesmiyor Elmalı Elmalı Belediyesi çalışmalarda hız kesmiyor

Hüseyin Altıntaş tekrar Belediye Başkanı seçildikten sonra Elmalı Belediyesi durdurak bilmiyor. Taş ocağını atıl durumdan kurtararak tekrar çalıştıran Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, Elmalı'nın en güzide yerlerinden biri olan Top Dağı'nı da düzensizlikten ve boşvermişlikten kurtararak modern bir şekle bürünmesini sağladı.


"Kariyer zirvesi 2009" başlıyor

Türkiye’nin önde gelen sanayici, işadamı, girişimci ve yöneticilerinin yeni mezun üniversite öğrencileri ile buluşma noktası “Kariyer Zirvesi” başlıyor.


Kültür varlıkları tescilleniyor Gazipaşa Kültür varlıkları tescilleniyor

Gazipaşa'daki kültür varlıklarının tescil edilmesi çalışmaları başladı.


Karma sergi açıldı Finike Karma sergi açıldı

Finike'de Heykeltıraş Sabri Tekin Calp, Ressam Gülcan Yıldız ve Güngör Gökmen'in eserlerinden oluşan karma sergi açıldı.


Antalyasporlu futbolculara sağlık kontrolü Spor Antalyasporlu futbolculara sağlık kontrolü

Antalyasporlu futbolcular, yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçtiler.


Falez Lions'ta başkan değişti Güncel Falez Lions'ta başkan değişti

Falez Lions Kulübü Başkanı Kaptan Cengiz Candurmaz, görevi yeni dönem başkanı Avukat Ali Yavuz Altınkan'a düzenlenen törenle devretti.


Kaldırımlar yenileniyor Akseki Kaldırımlar yenileniyor

Akseki Belediyesi kaldırım yenileme çalışmalarına başladı. Akseki Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Ömer Duruk Caddesi'nin her iki tarafındaki eski kaldırım parkeleri sökülerek, Akseki taşları ile yenileniyor.


Futbol yaz spor okulu açıldı Akseki Futbol yaz spor okulu açıldı

Akseki'de futbol yaz spor okulu açıldı. Akseki Kaymakamlığı, Akseki Belediyesi ve Akseki Eğitim Hayratı Derneği tarafından açılan futbol yaz spor okulu çalışmalarını Akseki Stadı'nda yapacak ve bir buçuk ay sürecek.


Adliyede arbede Güncel Adliyede arbede

Antalya'da polis memuru Mehmet Ergün'ün, Çağdaş Gemik adlı gencin öldürülmesiyle ilgili olarak görülen davanın duruşmasının ardından adliye koridorlarında arbede yaşandı. Polis çok sayıda kişiyi biber gazı sıkarak gözaltına aldı. Polis ile Çağdaş Gemik'in yakınları arasındaki arbedede yaralananlar oldu.


Öğretmenler sahnede ter döktü Finike Öğretmenler sahnede ter döktü

Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın isteğiyle üç ay önce kurulan ve öğretmenlerden oluşan tiyatro topluluğu, ''Pembe Evin Kaderi'' isimli oyunla sahne aldı.


Dev çekirge ormancıları şaşırttı Güncel Dev çekirge ormancıları şaşırttı

Nesli tükenmekte olan Alageyiklerin korunması ve sayılarının artırılması amacıyla düzenlenen çalıştayın ikinci gününde Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Doğader işbirliği ile katılımcılar alageyik üretme merkezinin bulunduğu Düzlerçamı'na götürüldü.


ANTKART'tan açıklama Güncel ANTKART'tan açıklama

Antkart Şirketi, Antalya 2. İdare Mahkemesinde açılan davanın Antkart'a değil, Antalya Büyükşehir Belediyesine karşı açıldığını, davayı kaybedenin de Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğunu iddia etti.


Manavgat turizminin nabzı ölçülecek Manavgat Manavgat turizminin nabzı ölçülecek

Manavgat Bölgesi turizm gelişimine yön verecek Markalaşma Yolunda Side - Manavgat Müşteri Analizi Araştırması bu yıl da gerçekleştirilecek.


DİTAV'dan eğitime destek Güncel DİTAV'dan eğitime destek

Diyarbakır Tanıtma, Kültür, ve Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Ragıp Buyurkan, Vakfın etnik köken ve il ayrımı yapmadan maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara eğitim desteği verdiğini bildirdi.


Dedeman otellerinde greve doğru Güncel Dedeman otellerinde greve doğru

DİSK'e bağlı Otel, Lokanta ve Eğlence İş yerleri İşçileri Sendikası (OLEYİS) Antalya Bölge Başkanı İsmail Sarıkaya, Dedeman otellerinde alınan grev kararının 6 Temmuzda uygulanmaya başlanacağını bildirdi.


ALTSO üyelerine aidat uyarısı Alanya ALTSO üyelerine aidat uyarısı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada Üyelik Aidatlarının birinci taksitlerini ödeme süresinin 30 Haziran 2009 Salı günü mesai bitiminde sona ereceği hatırlatıldı.


 “İşte Benim Öyküm’” “İşte Benim Öyküm’”

TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte bu sene 10.kez düzenlediği “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası tüm hızıyla devam ederken, bu yıl üçüncüsü düzenlenen “İşte Benim Öyküm” isimli öykü yarışmasında kazanan öğrenciler belli oldu.


İÜ, Türk müziğini geleceğe taşıyor İÜ, Türk müziğini geleceğe taşıyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ),Türkiye’nin aydınlık geleceğine ışık tutan sanatçılar ve akademisyenler yetiştiriyor ve Türkiye topraklarında yaşayan kültürü gelecek kuşaklara taşıyor.


Emekliler gününde emekliler feryat ediyor Siyaset Emekliler gününde emekliler feryat ediyor

Türk Emekli-Sen İstanbul Şube Başkanı Aziz Yüksel yaptığı yazılı açıklamada “Emekli aç, emekli sefil, emekli yeterince SAĞLIK HİZMETİ göremiyor. Kısaca Emekli ÜVEY EVLAT MUAMELESİ görüyor.” dedi.


Muratpaşa’dan spora destek Güncel Muratpaşa’dan spora destek

Muratpaşa Belediyesi, Kent Konseyi Gençlik Spor Grubu’nun kırsal bölgelerdeki çocuklara yönelik spor eğitim programı için malzeme desteği yaparken, tesislerini de kullanıma açtı.


Turizmciler Ruble ile ticareti tartışıyor Ekonomi/Turizm Turizmciler Ruble ile ticareti tartışıyor

Türkiye’nin turizmde en hızlı gelişen pazarı Rusya’da, dünya ekonomik krizine karşı çözüm arayışını sürdürüyor! Erdoğan ve Putin’in mayıs ayında Soçi’deki buluşmada gündeme gelen ‘ulusal para ile ticaret’in kriz ortamında turizm sektörüne olumlu etkisi olacağı belirtiliyor.


Tursun'dan Yeşilbayır müjdesi Döşemealtı Tursun'dan Yeşilbayır müjdesi

Döşemealtı Belediyesi, tüzel kişiliği kaldırılarak kendisine bağlanan Yeşilbayır’da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ara yollara kilit taşı uygulaması yapan Döşemealtı Belediyesi, bir taraftan da parkların bakım ve onarım çalışmalarını yapıyor.


Tekirova Belediyespor'da hazırlıklar başladı Kemer Tekirova Belediyespor'da hazırlıklar başladı

Türkiye 3. liginde mücadele edecek olan Tekirova Belediyespor'da çalışmalar hız kazandı. Bir taraftan tesislerde düzenleme çalışmaları için federasyon ile görüşmeler sürerken diğer taraftanda futbolcularla görüşmelere başlandı.


Riskler ve fırsatlar ışığında verginin püf noktaları Ekonomi/Turizm Riskler ve fırsatlar ışığında verginin püf noktaları

Kurumların gelir tablosunda son sıralarda yer alan vergi konusu, aslında uzman bir bakış açısıyla ele alınması gereken zorlu bir alan. Deloitte, vergisel risk ve fırsatların analizi ile ilgili kurumların rakiplerinin bir adım önünde yer almasını sağlayacak önem verilmesi gereken konulara dikkat çekiyor.


“Kredi kartında tüketiciler değil, bankalar kazanmıştır” Güncel “Kredi kartında tüketiciler değil, bankalar kazanmıştır”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yapılan son düzenleme ile Kredi kartının kâbus olmaya devam ettiğinin altını çizerek Mümkün ise Kredi kartı kullanmayın çağrısı yaptı.


Şampiyon Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de... Spor Şampiyon Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Adana Martı Engelliler'i 61-55 yenerek Süper Lig'e çıktı.


Uyarı levhaları yıkıldı Demre Uyarı levhaları yıkıldı

Caretta Caretta kaplumbağalarının Türkiye’deki üreme alanlarından biri olan Demre’nin Sülüklü Plajı’da caretta carettaların korunması amacıyla iki yıl once dikilen levha kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce yıkıldı.


Turistler su parkları ile denizde serinlemeye çalışıyor Güncel Turistler su parkları ile denizde serinlemeye çalışıyor

Hava sıcaklığının 33 dereceyi bulduğu Antalya'da yerli ve yabancı turistler su parkları ile denizde serinlemeye çalışıyor.


Tefecilere yönelik operasyon Alanya Tefecilere yönelik operasyon

Alanya'da, tefecilik yaptığı iddia edilen biri kadın 7 kişi gözaltına alındı.


Eğitim Sen'den İl Eğitim Müdürlüğü'ne tepki Güncel Eğitim Sen'den İl Eğitim Müdürlüğü'ne tepki

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Antalya Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uygulamalara tepki gösterdi.


Azeri turist hastaneye kaldırıldı Alanya Azeri turist hastaneye kaldırıldı

Alanya'da tatil yaparken odasında bilinci kapalı halde bulunan ve aşırı dozda uyuşturucu aldığı belirtilen Azeri turist, tedavi altına alındı.


Antalya gıda eylem kurulu toplandı Güncel Antalya gıda eylem kurulu toplandı

Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, Antalya'da son 5 yılda güvenlik güçlerinin yaptığı denetim ve aramalarda toplam 273 bin 494 şişe sahte ve gümrük kaçağı içki ile 4 bin 445 litre sahte etil alkol yakalandığını bildirdi.


Avusturyalı öğrencilerin tercihi yine Antalya oldu Güncel Avusturyalı öğrencilerin tercihi yine Antalya oldu

Avusturya'da, liseden mezun olan öğrenciler, mezuniyet törenlerini Antalya'da düzenlenen çeşitli organizasyonlarla kutluyor.


Köylülere su davası Güncel Köylülere su davası

Antalya'nın Konyaaltı ilçesine bağlı daha önce köy statüsünde bulunan üç yerleşim biriminde yaşayan 16 çiftçiye, bölgenin yetkili sulama birliğince, su kullanım bedelini ödemedikleri iddiasıyla icra ve alacak davaları açıldı.


Halk oyunları yarışmasına katkı sağlayanlara teşekkür belgesi Kumluca Halk oyunları yarışmasına katkı sağlayanlara teşekkür belgesi

Kumluca'da 23 Mayısta düzenlenen İlköğretim Kurumları Yıldızlar Kategorisi Stilize Halk Oyunları Final Yarışmalarına katkı sağlayan kişi ve kurumlara Kumluca Kaymakamı Salih Işık tarafından teşekkür belgesi verildi.


Motorlu testere kullanıcılarına belgeleri verildi Kumluca Motorlu testere kullanıcılarına belgeleri verildi

Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen motorlu testere kullanımı kursu, sona erdi.


GATAB'ta iş güvenliği Kemer GATAB'ta iş güvenliği

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, verilen eğitimler sayesinde GATAB'ta 422 gündür iş kazası olmadığını bildirdi.


Döşemealtı'nda Ücretsiz Sağlık Taraması Döşemealtı Döşemealtı'nda Ücretsiz Sağlık Taraması

Antalya’nın yeni kurulan ilçelerinden Döşemealtı’na bağlı Ekşili Kasabasında Bucak ilçesinde faaliyet gösteren Lider hastanesi uzman doktorları tarafından ücretsiz sağlık taraması yapıldı.


Kepez’den sünnet şöleni Güncel Kepez’den sünnet şöleni

Kepez Belediyesi’nin dar gelirli ailelere destek amacıyla Çallı Meydan Tıp Merkezi işbirliği ile Cumartesi günü düzenleyeceği sünnet şöleniyle 1000 çocuk, erkekliğe ilk adımı atacak.


ABTTF, AKPM Yaz Oturumu’nda ABTTF, AKPM Yaz Oturumu’nda

22-24 Haziran 2009 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne (AKPM) resmi bir ziyarette bulundu.


Şişmanlık Sarı Nokta Hastalığını Tetikliyor Sağlık/Kadın Şişmanlık Sarı Nokta Hastalığını Tetikliyor

Gözde görülen ve körlüğe neden olabilen sarı nokta hastalığının risk etkenleri arasına şişmanlık da eklendi. Kişinin yaşı ve kalıtımsal özelliklerinin yanı sıra kilosu da bu hastalığı yakından ilgilendiriyor.


Güneşle dostluğunuza mesafe koyun Sağlık/Kadın Güneşle dostluğunuza mesafe koyun

Sıcak yaz günlerinde buluşmayı iple çektiğimiz güneşin, insana dost olmakla birlikte,sağlığa zararlı ışınlar saçtığı biliniyor. Dermatologlar güneşin zararlı ışınlarını göz önünde bulundurarak, bronz bir ten uğruna saatlerce güneş altında yatanları uyarıyor.


Konyaaltı Belediyesi Fen İşyeri hizmet binası açıldı Güncel Konyaaltı Belediyesi Fen İşyeri hizmet binası açıldı

Zümrüt Mahallesi’nde 16 bin metre karelik alan üzerine yapılan Fen İşleri Hizmet Binası’nın açılış törenine Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İlçe Emniyet Müdürü Özer Biçer, CHP İl Başkanı Ömer Melli, kurum müdürleri, sivil toplum kuruşları ve çok sayıda bölge sakini katıldı.


Yeni aldığı spor arabası devrilen doktor öldü Kemer Yeni aldığı spor arabası devrilen doktor öldü

Kemer'deki özel bir hastanede çalışan doktor, nöbete giderken spor otomobilinin devrilmesi sonucu öldü.


Antalya'da kültür sanat Kültür/Sanat Antalya'da kültür sanat

16. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali kapsamında Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Baleleri, Carmina Burana'yı seyirciyle buluşturuyor.


TUI üst düzey yöneticileri Antalya'da Güncel TUI üst düzey yöneticileri Antalya'da

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Almanya merkezli TUI'nin üst yöneticisi (CEO) Peter Long, turizmde İspanya ile Türkiye arasındaki farkın Türkiye lehine kapanmakta olduğunu, Türkiye'nin, rakiplerine göre üstünlüğü bulunan kalite-fiyat istikrarını devam ettirmesi gerektiğini bildirdi.


Bağcı, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü'ne atandı Akseki Bağcı, Milli Eğitim Şube Müdürlüğü'ne atandı

Dr. Abdurrahman Başoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü İmdat Mithat Bağcı, Akseki Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı.


Taşımalı eğitim ihalesi yapıldı Gazipaşa Taşımalı eğitim ihalesi yapıldı

Gazipaşa'da taşımalı eğitim ihalesi yapıldı.


Şampiyon tekvandocular umut verdi Spor Şampiyon tekvandocular umut verdi

Antalya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü tekvandocuları, Korkuteli'de düzenlenen İller Arası Tekvando Şampiyonası'ndan madalya ile döndü.


Ak Parti Milletvekilleri Ekdağ'ı sordu Siyaset Ak Parti Milletvekilleri Ekdağ'ı sordu

AK Parti Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Arıcı, Prof Dr. Yusuf Ziya İrbeç ve Sadık Badak, İçişleri Bakanlığı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye verdikleri soru önergesinde, Ekmek Dağıtım Şirketi'ndeki (EKDAĞ) rüşvet iddialarını sordu.


Patara'da motor safari zevki Kaş Patara'da motor safari zevki

Turizmde çeşitlilik yaratmak amacıyla geçen yıllarda başlayan ve ATV adı verilen 4 tekerlekli motosikletlerle, kumsalda, ormanda ve dağda yapılan doğa turları turistlerin ilgisini çekiyor.


Tüketicilerden Antkart uyarısı Güncel Tüketicilerden Antkart uyarısı

Antalya Kent Konseyi Sürdürülebilir Tüketim ve Tüketici Hakları Çalışma Gurubu Sözcüsü Ali Ulvi Büyüknohutçu, yargı kararıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılan ANTKART ücretlerinin tüketicilere geri ödenmesi gerektiğini bildirdi.


Türk halkı geleceğinden umutlu Türk halkı geleceğinden umutlu

Türk halkı, kadını, erkeği, zengini fakiri, okumuşu okumamışıyla geleceğinden umutlu. Ülkede her yüz kişiden yaklaşık 60'ı kendi geleceğine umutla bakıyor.


Bilgisayarda güçlü ve kolay bir parola için Teknoloji/Bilim/İnternet Bilgisayarda güçlü ve kolay bir parola için

Uzmanlar, gelişen teknolojiyle birlikte yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen internette yapılan işlemlerin güvenilirliği için güçlü bir parola oluşturulması gerektiğini belirtiyor.


Süper Lig'de 2009-2010 sezonuna doğru Spor Süper Lig'de 2009-2010 sezonuna doğru

Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonunda maçlar 12 kentte, 17 statta oynanacak. 34 maçlık maratonda takımlar 403 bin 649 kişi kapasiteli statlarda mücadele edecek.


9. Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması Alanya 9. Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) işbirliği ile bu yıl dokuzuncusu yapılacak Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması'nın başvuruları başladı.


Manavgat'ta ödenek tartışması Manavgat Manavgat'ta ödenek tartışması

İl Özel İdaresinin Manavgat'a ayırdığı kaynaklar, ilçenin CHP ve AK Parti'li İl Genel Meclisi üyeleri arasında tartışmaya yol açtı.


Korsan DVD ve VCD operasyonu Güncel Korsan DVD ve VCD operasyonu

Antalya'da bir iş yeri ve deposunda yapılan aramada, korsan VCD ve DVD satışı ve çoğaltımında kullanılan 36 bin 881 adet suç unsuru materyalin ele geçirildiği bildirildi.


İnşaattan düşen işçi öldü Manavgat İnşaattan düşen işçi öldü

Manavgat'taki bir inşaattan düşen işçi, kaldırıldığı Alanya Devlet Hastanesi'nde öldü.


Turizmde moraller düzeldi Güncel Turizmde moraller düzeldi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, sezon başında turizmde bozalan morallerin son zamanlardaki artışla düzeldiğini söyledi.


Doğuş grubu Thermo King'i büyütecek Ekonomi/Turizm Doğuş grubu Thermo King'i büyütecek

Doğuş Grubunun distribütörlüğünü yaptığı soğutma sistemleri sektörünün önde gelen kuruluşlarından Thermo King, yeni servis ve hizmet ağı ile sektörde hizmet vermeye başlayacak.


Engeli onu yıldırmadı Spor Engeli onu yıldırmadı

İlkokul çağındayken amatör kümedeki takımların altyapısında futbol oynayan, 11 yaşındayken falezlerden düşerek belkemiği kırılan ve yataktan kalkamayacağı söylenen Önder Yurdagül, şimdi Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının başarılı oyuncuları arasında yer alıyor.


Yol ortasında bir direk Güncel Yol ortasında bir direk

Konyaaltı Arapsuyu mahallesi 5. cadde ile 609. sokak kavşağında sokağın tam ortasında kalan direk yıllardır öylece duruyor.


Taciz ve tecavüz iddiası Kumluca Taciz ve tecavüz iddiası

Kumluca'da kızının arkadaşı lise öğrencisi 16 yaşındaki kıza cinsel taciz ve tecavüzde bulunduğu iddia edilen kişiyi kızın babası ve kardeşleri önce dövdü, sonra polise teslim etti.


THK, Yamaç paraşütü kursu açtı Güncel THK, Yamaç paraşütü kursu açtı

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi yamaç paraşütü başlangıç kursuna katılan gökyüzü sevdalısı 12 aday kanatlarını çırpmaya başladı.


Kaş'lı tekvandocular 8 madalya ile döndüler Kaş Kaş'lı tekvandocular 8 madalya ile döndüler

Korkuteli'de 21-22 Haziranda düzenlenen Tekvando Şampiyonasında Kaşlı sporcular 8 madalya kazandılar.


İzciler Demre'de kamp kurdu Demre İzciler Demre'de kamp kurdu

Antalyalı ve Demreli izciler Demre'de kamp kurdu.


Vali, bankacılardan Antalyaspor'a destek istedi Güncel Vali, bankacılardan Antalyaspor'a destek istedi

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, bankacılardan, reklam vererek, müşterilerine hediye etmek üzere forma ve kombine bilet alarak Antalyaspor'a destek olmalarını istedi.


Demre'li yağlı güreşçiler Kırkpınar'a hazırlanıyor Demre Demre'li yağlı güreşçiler Kırkpınar'a hazırlanıyor

Demreli yağlı güreşçiler, bu yıl 648'incisi düzenlenecek tarihi Kırkpınar güreşlerine hazırlanıyor.


Üçağız köyü yol sorunu giderilemedi Demre Üçağız köyü yol sorunu giderilemedi

Demre'yi dünyaca ünlü turistik Üçağız köyüne bağlayan kara yolundaki sorun giderilemedi.


Muratpaşa Belediyespor tekvandoda iddialı Korkuteli Muratpaşa Belediyespor tekvandoda iddialı

Korkuteli'de gerçekleştirilen İllerarası Tekvando Şampiyonası'nda Muratpaşa Belediyesporlu tekvandocular, değişik katagorilerde 4 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.


Türk ve Azeri gazeteciler kardeşlik protokolü imzaladı Alanya Türk ve Azeri gazeteciler kardeşlik protokolü imzaladı

Alanya'da Türk ve Azeri gazeteciler arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı.


TSYD Genel Başkanı'ndan Akaydın'a ziyaret Güncel TSYD Genel Başkanı'ndan Akaydın'a ziyaret

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Esat Yılmaer, Genel Sekreter Ahmet Çakır, TSYD Antalya Temsilcisi İbrahim Okumamış, TSYD Konya Şubesi Akdeniz Sorumlusu As Başkanı Emin Demir ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ı makamında ziyaret ederek, 2010'da Antalya'da yapılacak Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Kongresi için destek istedi.


Ekonomi/Turizm "Dünya ticaret hacminde çok büyük bir daralma var"

Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Baş Ekonomisti Dr. Ümit İzmen, ''Dünya ticaret hacminde çok büyük bir daralma var. Küresel kriz 1929 büyük buhranına benziyor. Ama alınan önlemler geçmişe göre daha kuvvetli'' dedi.


Otoparka konulan tekne yandı Alanya Otoparka konulan tekne yandı

Alanya'da, römork üzerinde otoparka bırakılan teknede bilinmeyen nedenle yangın çıktı.


Çalıştay katılımcıları, Alageyik Üretme İstasyonu'nu gezdi Güncel Çalıştay katılımcıları, Alageyik Üretme İstasyonu'nu gezdi

Antalya'da düzenlenen ''Antalya-Düzlerçamı'nda Nesli Tehlike Altında Olan Alageyiklerin Geleceğe Taşınması Çalıştayı''nın ikinci gününde katılımcılar, Alageyik Üretme İstasyonu'na götürüldü.


Caretta Caretta nöbet timleri iş başında Gazipaşa Caretta Caretta nöbet timleri iş başında

Gazipaşa sahillerinde, caretta caretta (deniz kaplumbağaları) yuvalarını korumak üzere oluşturulan ekipler göreve başladı.


Belçikalı kadın müslüman oldu Manavgat Belçikalı kadın müslüman oldu

Manavgat'ta yaşayan Belçikalı kadın komşularından etkilenerek islamiyeti seçti.


Okul öncesinde zorunlu eğitim takvimi Okul öncesinde zorunlu eğitim takvimi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), gelecek eğitim öğretim yılında 32 ilde başlatılmasını planladığı okul öncesinde zorunlu eğitim uygulamasının, 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye'de yaygınlaştırılması planlanıyor.


Sağlık/Kadın "Uyku bozuklukları göz ardı edilmemeli"

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, profesyonel sürücülerin uyku bozukluğu yönünden incelenip, gereken kişilerin uyku testlerinden geçirilmesi ve sorunu olanların tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.


Sağlık/Kadın "Ailesinde göz tansiyonu olanlara düzenli muayene şart"

İnönü Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selim Doğanay, ailesinde göz tansiyonu olan kişilerin düzenli göz muayenesi olması gerektiğini bildirdi.


Orman yangınlarına karşı önlemler sıklaştırıldı Akseki Orman yangınlarına karşı önlemler sıklaştırıldı

Akseki Kaymakamı Mustafa Kılıç, orman yangınlara karşı önlemlerin sıklaştırıldığını belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.


Kepezliler kent merkeziyle buluşuyor Güncel Kepezliler kent merkeziyle buluşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, özellikle Kepez bölgesindeki vatandaşları yaz akşamları kent merkeziyle buluşturmak amacıyla ücretsiz otobüs seferleri koydu.


Spor "Süper Lig kurtlar sofrası gibi"

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Süper Lig'de ekonomik durumu iyi olmadan mücadele etmenin çok güç olduğunu belirterek, ''Süper lig kurtlar sofrası gibi'' dedi.


Günseli Akaydın'dan engelli vatandaşa baston Güncel Günseli Akaydın'dan engelli vatandaşa baston

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın, Altı Nokta Körler Derneği AntalyaŞubesi'ni ziyaret ederek, 100 adet baston yardımında bulundu.


Hayırseverden 10 akülü tekerlekli sandalye Güncel Hayırseverden 10 akülü tekerlekli sandalye

Antalya'da hayırseverin bağışladığı akülü 10 tekerlekli sandalye, Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca engellilere dağıtıldı.


Medya Postası, medyanın falına baktırdı Güncel Medya Postası, medyanın falına baktırdı

Medya Postası, astroloji ve medya ilişkisinde bir ilke imza atarak alışılmışın dışına çıktı ve bu kez Antalya’nın medya karakterleri ve kurumlarının falına baktırdı.


Serik'te cinayet Serik Serik'te cinayet

Serik'te, tartıştığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü belirtilen cinayet zanlısı yakalandı.


14 kilo 450 gram kubar esrar ele geçirildi Serik 14 kilo 450 gram kubar esrar ele geçirildi

Serik'te 14 kilo 450 gram kubar esrar, 410 adet Hint kenevir ve 195 adet kenevir fidanı ele geçirildi.


ANTKAR’ın iptal nedenleri Siyaset ANTKAR’ın iptal nedenleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 19 Haziran itibariyle Antalya 2. İdare Mahkemesi'nin, ANTKART sisteminin kurulmasına ilişkin encümen kararını, hukuka uyarlılığı bulunmadığından ve yetki aşımı yapılmasından dolayı iptal ettiği kaydedildi.


Şirketler işçi çıkarmayı da zammı da düşünmüyor Ekonomi/Turizm Şirketler işçi çıkarmayı da zammı da düşünmüyor

Türkiye'de yapılan bir araştırmada, şirketlerin kriz nedeniyle bu yılın ikinci yarısında eleman çıkarma beklentisinin düştüğü ve aynı zamanda''beyaz yakalılara'' zam yapmayı planlamadığını belirlendi.


Aksekili iş adamından eğitime 150 bin TL destek Akseki Aksekili iş adamından eğitime 150 bin TL destek

Akseki Şahinler Çok Programlı Lisesi bünyesine alınan, ancak kullanılmayıp, atıl durumda olan okul binasının tadilatının yerel katkılarla tamamlanması için Aksekili iş adamı Vehbi Güleç 150 bin lira katkı sağlayacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...