Cumartesi, 23 Mart 2019
Troya yangına rağmen turneye çıkıyor Troya yangına rağmen turneye çıkıyor

Anadolu Ateşi’nin yeni gösterisi Troya, Türkiye ve Avrupa gösterilerinin ardından Mısır’a turne yapmaya hazırlanıyor. 11 Nisan’da başlayacak olan gösteriler için Pramitlerin önünde dev bir sahne kuruluyor.


Kestel dağı çıkış yapıldı Güncel Kestel dağı çıkış yapıldı

Toroslar Doğa Sporları Kulübü’nün programlı dağ çıkışlarından olan Kestel dağı çıkışı 12 kişinin katılımıyla yapıldı. Burdur il sınırları içerisinde günübirlik yapılan Kestel dağı çıkışı sabah erken saatlerde başladı ve yoğun bir sis ortamında gerçekleştirildi.


Başkan Gül'e ziyaretçi akını sürüyor Kemer Başkan Gül'e ziyaretçi akını sürüyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e ziyaretçi akını sürüyor.


Ahmedinejad'tan atom bombası açıklaması Ahmedinejad'tan atom bombası açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, atom bombalarıyla milletleri tehdit döneminin tarihe karıştığını, bu silaha sahip olanların da siyasi açıdan geri kaldığını söyledi.


İki kişilik şehir aracı Teknoloji/Bilim/İnternet İki kişilik şehir aracı

İki tekerlek üzerinde denge sağlayarak dünya çapında ses getiren Segway, General Motors ile birlikte yen nesil iki kişilik şehir aracını New York caddelerinde test sürüşüne çıkardı.


"Erkekler kahvehanede daha huzurlu"

Konya'nın Seydişehir Lisesi'nden iki öğrencinin TÜBİTAK için hazırladığı sosyoloji projesinde, kahvehaneye giden erkeklerin burada kendilerini daha huzurlu hissettiği ortaya çıktı.


Rusların tatil tercihi Türkiye Rusların tatil tercihi Türkiye

Rusya Turizm Endüstrisi Başkanı Sergey Şpilko, Rusların tatil için Rus kentleri yerine Türkiye ve Bulgaristan'ı tercih ettiğini söyledi.


Obama protestosu Güncel Obama protestosu

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Antalya Şubesi üyeleri, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye ziyaretini protesto ettiler.


Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylar protesto edildi Güncel Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylar protesto edildi

Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) bir grup öğrenci, geçen yıl 6 Nisanda üniversite yerleşkesi içinde yaşanan olayları protesto etti.


Akaydın: Siyaset Akaydın:"Borçlar kabus gibi"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, belediyenin borç ödeyecek durumda olmadığını söyledi.


Spor "Liderle oynayacağımız maç kolay olmayacak"

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bu hafta deplasmanda Süper Lig'in lideri Sivasspor'a karşı oynayacakları maçın kolay olmayacağını söyledi.


Lara plajlar polis noktası açıldı Güncel Lara plajlar polis noktası açıldı

Antalya'da Lara turizm bölgesinde güvenliğin daha etkin sağlanması amacıyla polis noktası hizmete açıldı.


Hazırlıklar son aşamaya geldi Alanya Hazırlıklar son aşamaya geldi

Alanya'da, 45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun son etabına ev sahipliği yapmanın ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ağırlayacak olmanın heyecanı yaşanıyor.


Muhtarlar mazbatalarını almaya başladı Kumluca Muhtarlar mazbatalarını almaya başladı

Kumluca'da yapılan yerel seçimlerin ardından seçimleri kazanan köy ve mahalle muhtarları ilçe Seçim Kurulundan mazbatalarını almaya başladı.


Hafta sonu sualtı şenliği başlıyor Kemer Hafta sonu sualtı şenliği başlıyor

Kemer Belediyesi sponsorluğunda ve Akdeniz Üniversitesi Su Altı Topluluğu tarafından organize edilen ve Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına düzenlenecek olan “ 3. Paris 2 Dalış Şenliği ” 10-12 Nisan 2009 tarihleri arasında Kemer’de gerçekleşecek.


Volvo kamyonlar 20 yılda, 100 kat daha temiz Otomotiv Volvo kamyonlar 20 yılda, 100 kat daha temiz

Volvo Kamyon, hava kirliliğine karşı en düşük emisyon değerlerine sahip yeni nesil dizel motorlarını sundu. Bu yeni motorlar sayesinde 20 yıllık süre içinde Volvo kamyonlar 100 kat daha temiz hale geldi.


Atıl maden sahaları aramaya açılıyor Ekonomi/Turizm Atıl maden sahaları aramaya açılıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü (MİGEM), atıl bulunan yaklaşık 2,3 milyon hektar maden sahasını, aramaya açıyor.


Basketbolda yıldızlar anadolu şampiyonası Spor Basketbolda yıldızlar anadolu şampiyonası

Basketbol Federasyonu'nun yurt içi faaliyetleri kapsamında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Yıldız Erkekler ve Bayanlar Anadolu Şampiyonası, 8-12 Nisan tarihleri arasında Malatya ve Yozgat'ta düzenlenecek.


Ormancılardan sadık köpeğe vefa Güncel Ormancılardan sadık köpeğe vefa

Antalya'daki Elmalı Sedir Araştırma Ormanı'nda 18 yıl boyunca bekçilik yapan, bilim adamları ve dağcılara rehberlik ettikten sonra iki yıl önce ölen köpek Tülü, Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Müdürlüğü tarafından yayınlanacak kitapta, ormana tüm emeği geçenlerle birlikte anılacak.


5 bin 500 abonenin kanalizasyon bağlantısı tamamlandı Korkuteli 5 bin 500 abonenin kanalizasyon bağlantısı tamamlandı

Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sekiz ayda 5 bin 500 abonenin kanalizasyon şebekesine bağlantısının yapıldığı bildirildi.


DTO Antalya şubesi, zamların ertelenmesini istedi Ekonomi/Turizm DTO Antalya şubesi, zamların ertelenmesini istedi

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesince, Antalya Limanını işleten şirket tarafından liman hizmetlerine 1 Nisan'dan geçerli olmak üzere yapılan zammın ertelenmesi istendi.


Ekinci göreve başladı Akseki Ekinci göreve başladı

Akseki'nin Cevizli beldesi Belediye Başkanı Niyazi Ekinci, görevine başladı.


Antalya polisi diğer illere örnek Güncel Antalya polisi diğer illere örnek

Antalya Vali Vekili Hasan Özhan, Antalya polisinin uyguladığı bir çok proje ile Türkiye'deki diğer illere örnek olduğunu söyledi.


Ekonomi/Turizm "Krizin hala dip noktası görülmedi"

Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Osman Arslan, ekonomik krizin halen dibinin görülmediğini belirterek, Türkiye'nin anlaşma yapacağı IMF'den minimum 20, maksimum da 32 milyar dolar borç alabileceğini söyledi.


CHP'li kadınlar seçim başarısını kutladı Manavgat CHP'li kadınlar seçim başarısını kutladı

Manavgat'ta CHP'li kadınlar yerel seçim başarısını yemekle kutladı.


Bir kişiyi öldüren, iki kişiyi yaralayan sanığa 18 yıl hapis Güncel Bir kişiyi öldüren, iki kişiyi yaralayan sanığa 18 yıl hapis

Antalya'da 6 kişilik grupla kavga eden, tabancayla 1 kişiyi öldüren, 2 kişiyi yaralayan sanığa cinayet ve silahla yaralama suçlarını tahrik altında işlediği gerekçesiyle 18 yıl 4 ay hapis cezası verildi.


Güncel "Üç kuruş için insan sağlığıyla kimse oynayamaz"

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Kemer'de alkol komasına giren Alman gençlerin ölümüne çok üzüldüklerini, ''3 kuruş için'' insan sağlığıyla oynamaya kimsenin hakkı olmadığını söyledi.


Kumluca'da çiftçi eğitimi sürüyor Kumluca Kumluca'da çiftçi eğitimi sürüyor

Tarım İl Müdürlüğü uzmanları, Kumlucalı çiftçilere Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Projeleri (KKYDP) ve iyi tarım uygulamaları hakkında bilgi verdi.


OSB sanayicisi yönetim söz sahibi olmak istiyor Güncel OSB sanayicisi yönetim söz sahibi olmak istiyor

Antalya Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği (OSİAD) Başkanı Güngör Pekşen, Antalya Organize Sanayi Bölgesi mütevelli heyetinde sanayicilerin temsil edilmediğini belirterek, sanayicilerin yönetimde yer almaları gerektiğini bildirdi.


Tütüncü’ye tebrik yağıyor Siyaset Tütüncü’ye tebrik yağıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaretçi akınına uğruyor. Devir-teslim törenin yapıldığı Cuma gününden beri yüzlerce Kepezli ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, hem ziyaretle hem de maille Başkan Tütüncü’yü, yeni görevinden dolayı tebrik ediyor.


Oy kullanma sırası çocuklarda Oy kullanma sırası çocuklarda

‘Aslan Max 23 Nisan Ödülleri 2009’ anketi, internetin ardından şimdi de alışveriş merkezlerinde! Çocuklara kendilerini ifade etme özgürlüğü kazandırmayı amaçlayan ankete alışveriş merkezlerindeki Aslan Max sandıklarından ulaşılabilecek.


Antalya'nın doğası için güçbirliği Güncel Antalya'nın doğası için güçbirliği

Antalya Kent Müzesi Projesi Antalya’nın Doğası Çalışma Grubu’nun daveti ile bir araya gelen 15 çevre örgütü, “Antalya Doğa Kuruluşları Platformu” çatısı altında güç birliğine sıcak baktılar.


Evcilmen: ‘Sizlere güveniyorum’ Siyaset Evcilmen: ‘Sizlere güveniyorum’

Muratpaşa Belediye Meclisi, 29 Mart Yerel Seçimleri sonrası ilk toplantısını yaptı. İlk toplantıda seçimler yapılırken Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Meclis Üyeleri’ne yönelik olarak; “Sizlere güveniyorum. Bu güveni ve halkımızın bize yüklediği sorumluluğu 5 yıl taşıyalım ve başarılı olalım” dedi


Kredi kâr oranları yüzde birin altında Ekonomi/Turizm Kredi kâr oranları yüzde birin altında

Katılım Bankacılığının öncü kuruluşu Türkiye Finans, kredi kâr oranlarını yeniden düzenledi. Türkiye Finans, konut, işyeri, arsa ve taşıt sahibi olmak isteyenler için 12 ay vadeli kredi kâr oranlarını yüzde birin altına indirdi.


Lions Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu Lions Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

Anadolu Sağlık Merkezi’nin (ASM) kültür ve sanata verdiği destek çerçevesinde gerçekleştirdiği tiyatro projesi “Sağlıkta Sanat”, Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu “Halk Jürisi” tarafından Lions Tiyatro Ödülü’ne layık görüldü.


Emekli araştırmasından mutsuzluk çıktı Ekonomi/Turizm Emekli araştırmasından mutsuzluk çıktı

TİED'in ''Türkiye emekli profili araştırması''na katılan emeklilerin yüzde 95,6'sı mutlu olmadığını belirtti. Araştırmaya göre, emeklilerin yüzde 72,2'si günlük gazete, yüzde 88,8'i kitap alamıyor. Emeklilerin yüzde 81'i sinemaya, 86,4'ü tiyatroya gidemiyor.


Alkol, erken bunamaya yol açıyor Sağlık/Kadın Alkol, erken bunamaya yol açıyor

Uzun süre alkol kullanımının beyni etkileyerek zihin yetilerinde bozulmalara, bunun sonucunda ise erken bunamaya yol açtığı belirtildi.


İkinci el otomobil alırken dikkat! Ekonomi/Turizm İkinci el otomobil alırken dikkat!

İkinci el araç alımında mağduriyetle karşılaşılmaması için kaporta, görünüm ve motorunun sesi gibi cezbedici unsurlardan ziyade ''çenç'' işlemi konusunda duyarlı olunması gerekiyor.


Berlusconi'den büyük gaf! Berlusconi'den büyük gaf!

İtalya'daki depremde ölü sayısı 250'ye çıktı. Berlusconi ise depremzedeleri teselli etmek isterken, büyük bir gafa imza attı.


Üniversiteler bölünüyor Üniversiteler bölünüyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, bazı üniversiteleri, ''çok büyüdükleri ve idareleri zorlaştığı için yeniden yapılandıracaklarını'' bildirdi.


Köylülerden seçimde hile yapıldığı iddiasıyla protesto Alanya Köylülerden seçimde hile yapıldığı iddiasıyla protesto

Alanya'ya bağlı Toslak köyünde muhtarlık seçimi sonrasında sayımda hile yapıldığını öne süren bir grup köylü, protesto gösterisinde bulundu.


Belediye meclisi ilk toplantısını yaptı Gazipaşa Belediye meclisi ilk toplantısını yaptı

Gazipaşa Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda Cemburak Özgenç başkanlığında yapılan ilk meclis toplantısında meclis üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı.


Beko Basketbol Ligi'nde görünüm Spor Beko Basketbol Ligi'nde görünüm

Beko Basketbol Ligi'nde 25. hafta maçları tamamlanırken, Efes Pilsen bu haftayı da ilk sırada bitirdi.


Çok demirli bol şekerli kulüp isimleri Spor Çok demirli bol şekerli kulüp isimleri

Profesyonel ve amatör futbol liglerinde, kulüplerin isimlerinde ''demir'' ve ''şeker'' ısrarı dikkat çekiyor.


Sağlık mesajı veren ürün reklamlarına yasak Sağlık mesajı veren ürün reklamlarına yasak

Sağlık Bakanlığı, bilimsel bir araştırmaya dayanmadan, bir ürünle ilgili ''zayıflattığı, kolesterol düşürdüğü ya da diş hassasiyetini giderdiği'' şeklinde reklam yapılmasını yasaklamaya hazırlanıyor.


Çocuklara 23 Nisan'da Çocuklara 23 Nisan'da "Tatil" hediyesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hafta sonuyla birleştirip hem kendileri hem de çocuklarına kısa tatil imkanı sunmak isteyen ailelere, yurt içi ve yurt dışında birçok tur seçeneği bulunuyor.


Sağlık/Kadın "Sağlık kontrolleri kişiye özel olmalı"

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İçHastalıkları Anabilim Dalı Genel Dahiliye Ünitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gülay Sain Güven, periyodik sağlık kontrollerinin içerik ve sıklığının yaşa, tıbbi özgeçmişe, davranış özelliklerine ve risklere göre kişiye özel şekillendirilmesi gerektiğini bildirdi.


Dülgeroğlu mazbatasını aldı Finike Dülgeroğlu mazbatasını aldı

AK Parti'den Finike Belediye Başkanı seçilen Nail Dülgeroğlu, beşinci beş yıllık dönemi için İlçe Seçim Kurulu'na giderek mazbatasını aldı.


Çalıntı telefon teknik takiple 2 ayda bulundu Alanya Çalıntı telefon teknik takiple 2 ayda bulundu

Alanya'da, bir evden çalınan cep telefonu, polisin yaptığı 2 aylık teknik takip sonucunda bulundu.


İki otel yetkilisi tutuklandı Kemer İki otel yetkilisi tutuklandı

Almanya'dan, tatil için geldikleri Kemer'de, aldıkları aşırı alkol sonrası komaya giren 7 Alman öğrenciden 1'inin Antalya'da, 2'sinin ise ambülans uçakla götürüldükleri Almanya'da ölmesi üzerine Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında 2 kişi tutuklandı.


Çelebi Marina 5 altın çıpa ile ödüllendirildi Güncel Çelebi Marina 5 altın çıpa ile ödüllendirildi

Antalya Çelebi Marina, merkezi Londra'da bulunan Dünya Marinacılar Birliği tarafından 5 Altın Çıpa Ödülüne layık görüldü.


Belediye meclisi toplandı Demre Belediye meclisi toplandı

Demre Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında konuşan Belediye Başkanı Süleyman Topçu, demokratik bir yarış içinde seçimlerin sona erdiğini hatırlattı.


AKP Alanya belediye meclis üyeleri Alanya AKP Alanya belediye meclis üyeleri

AKP Alanya belediyesi meclis üyeleri Mustafa Berberoğlu, Serhat Kayıs, Hüsnü Akçalıoğlu, Kerim Bulut, Rabia Cihan Aydoğan, Ali Sinanoğlu, Adil Okur, Hüseyin Gireneş, Kadriye Görücü, Eray Erdem, Erol Fazlıoğlu ve Samet Uğurlu mazbatalarını aldılar.


Aksu’da ilk meclis toplandı Aksu Aksu’da ilk meclis toplandı

29 Mart seçimlerinin ardından ilk kez toplanan Aksu Belediye Meclisinde komisyon seçimleri yapıldı. Başkan Yıldırım ortak amacın Aksu’ya hizmet olduğunu belirterek iktidar muhalefet ayrımı yapmadan el birliği içinde çalışacaklarını söyledi


Konyaaltı ilköğretimin yeşil sevgisi Güncel Konyaaltı ilköğretimin yeşil sevgisi

Konyaaltı İlköğretim Okulu baharı diğer okullardan farklı bir şekilde karşıladı. Okulun 1-A, 1-B ve 7-A sınıf öğrencileri okul bahçesine diktikleri çiçekler ve ağaç fidanları ile, hem doğayla buluştu, hem de çevre güzelliğine katkı koydu.


Türk halkı Obama’yı sevdi Türk halkı Obama’yı sevdi

ABD Başkanı Barack Obama’nın Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camisi’ne yaptığı ziyaret kendisini görmeye gelen vatandaşları sevindirirken, görüntü almak isteyen basın mensuplarını kızdırdı.


21. Dünya liseler futbol şampiyonası Serik 21. Dünya liseler futbol şampiyonası

Serik'te Dünya Okul Sporları Federasyonu'nca (ISF) düzenlenen 21. Dünya Liseler Futbol Şampiyonası'nın ilk gün müsabakaları sona erdi.


EBBL kokteyli yapıldı Alanya EBBL kokteyli yapıldı

Alanya’da başlayacak ve 12 Nisan’a kadar sürecek olan Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi eleme grubu müsabakalarının basın toplantısı yapıldı.


Orhan Ak yine kayıplarda Spor Orhan Ak yine kayıplarda

10 hafta süren sakatlığının ardından forma bulduğu ilk karşılaşma olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında sarı kart görerek cezalı duruma düşen ve Hacettepe deplasmanında yine formasından uzak kalan Orhan Ak, cezasının bittiği Gençlerbirliği maçında ilk on birdeki yerini aldı.


Akaydın sözü verdi Spor Akaydın sözü verdi

Gençlerbirliği zaferi sonrası soyunma odasına inen Akaydın, futbolculara yaptığı konuşmada “Zor şartlar altında mükemmel bir iş başardınız. Bundan sonra hep yanınızdayım”dedi.


CHP'den Başkan Gül'e hayırlı olsun ziyareti Kemer CHP'den Başkan Gül'e hayırlı olsun ziyareti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e CHP den ziyaret. CHP Kemer İlçe Başkanı Necati Ataş, CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Ali Nail Kılıç ve CHP Yönetim kurulu üyeleri Kemer Belediyesine gelerek, Başkan Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ederek, başarı dileklerinde bulundular.


Yeni sanayi kooperatifi'nden Gül' e ziyaret Kemer Yeni sanayi kooperatifi'nden Gül' e ziyaret

Sanayicilerden Başkan Gül’e ziyaret. Kemer ‘in yeni mahallesi olan Kuzdere'deki yeni Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı kooperatifi Başkanı Mehmet Akın ve yönetim Kurulu üyeleri Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular


Akdenizli’nin badem çilesi Sağlık/Kadın Akdenizli’nin badem çilesi

Türkiye’de her yüz kişiden 25 ile 30’u alerji sorunu yaşarken, Akdeniz Bölgesi’nde bu oran yüzde 35’e yükseliyor. Mart ayı başında badem ağaçlarının açmaya başlamasıyla birlikte Akdenizli’nin de şikayetleri artıyor


Açıkgöz'den tebrik ziyareti Kemer Açıkgöz'den tebrik ziyareti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e ziyaretçi akını her geçen gün devam ederken, Başkan Gül’ün bugünkü ziyaretçilerinden birisi de Kemer İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Açıkgöz’dü.


Gül yürüyemeyen Şükriye ninenin yanına gitti Kemer Gül yürüyemeyen Şükriye ninenin yanına gitti

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e ziyaretçi akını sürerken, Aslanbucak Mahallesinde yaşayan ve yaşı nedeniyle yürümekte zorlanan 87 yaşındaki Şükriye Kurgan’da Başkan Gül’ü kutlamak için Belediyeye geldi.


Folyo inceliğinde hoparlör Teknoloji/Bilim/İnternet Folyo inceliğinde hoparlör

İngiltere'deki Warwick Üniversitesi mühendisleri sadece 0.25mm kalınlığında esnek ve farklı yüzeylere uygulanabilir hoparlör üretti. Özellikle umuma açık alanlarda bilgilendirme için kullanılması planlanıyor.


İtalya'da ölü sayısı 207'ye çıktı İtalya'da ölü sayısı 207'ye çıktı

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, dün ülkenin orta kesimlerinde meydana gelen şiddetli depremde ölü sayısının 207'ye yükseldiğini, 15 kişinin kayıp olduğunu bildirdi.


Aynı anda yüz ve el nakli yapıldı Sağlık/Kadın Aynı anda yüz ve el nakli yapıldı

Fransa'da, bir hastaya ilk kez aynı anda kısmi yüz ve el nakli yapıldı.Fransız doktorlar operasyonu anlattı, ancak hasta henüz kamuoyu önüne çıkarılmadı.


Böbrek taşı çocuklarda da görülüyor Sağlık/Kadın Böbrek taşı çocuklarda da görülüyor

ABD'de yapılan bir araştırma, genelde yetişkinlerde görülen böbrek taşlarının, çocuklarda ciddi artış gösterdiğini ortaya koydu.


'Değişik renkte meyve tüketin' Sağlık/Kadın 'Değişik renkte meyve tüketin'

Diyetisyen Selahattin Dönmez, ''karaciğer vücudun en büyük ve metabolik açıdan kompleks organı, bu nedenle karaciğer sağlığına dikkat edilmeli'' uyarısında bulundu.


Dünyanın en küçük köpeği sadece 15 gram Dünyanın en küçük köpeği sadece 15 gram

O kadar küçük ki, kahve fincanına bile sığıyor. Tartıya çıktığında da en fazla 15 gram geliyor. Yüzü benzemese kimse bir köpek olduğuna ihtimal veremez.


Akaydın AKEV'i ağırladı Siyaset Akaydın AKEV'i ağırladı

AKEV’in kuruluşuna öncülük ettiği Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri; üniversite kurucu meclisi ve AKEV Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mustafa Akaydın’ı ziyaret etti.


Endüstri Mühendisliği bahar konferansları Endüstri Mühendisliği bahar konferansları

Kocaeli’nde yapılacak olan II. Enerji Verimliliği Kongresi Enerji Ekipmanlarının Yerli Üretimi ve Yeni Yasal Düzenlemeler Işığında Enerji Verimliliği, İzmir’de yapılacak olan V. Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları ise Ergonomi ana temasıyla düzenleniyor.


Türkiye’nin göç haritası çıkartıldı Türkiye’nin göç haritası çıkartıldı

1095 ile son dönemde yapılan 4,5 milyonu aşkın arama, Türkiye’nin göç haritasını çıkarttı


Sipahioğlu göreve başladı Alanya Sipahioğlu göreve başladı

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, mazbatasını alarak göreve başladı.


İntihara kalkışan işsiz gence polis iş buldu Güncel İntihara kalkışan işsiz gence polis iş buldu

İstanbul'dan Antalya'ya iş bulmak için gelen, ancak 10 gündür iş bulamadığını öne sürerek intihara kalkışan gence polis iş buldu.


Gasp zanlıları yakalandı Güncel Gasp zanlıları yakalandı

Antalya'da bir otele girerek resepsiyon görevlisini bağlayıp kasadan para ve cep telefonu aldıkları iddia edilen, birisi resepsiyon görevlisinin yeğeni olduğu bildirilen 2 kişi yakalandı.


Miniklerin teşekkür ziyareti Güncel Miniklerin teşekkür ziyareti

Demre'nin Üçağız Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri, Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ı ziyaret ettiler.


Güncel "Foto Öylüler" sergisi açıldı

Fotoğraf sanatçısı Fatih Özenbaş'ın Atlas Dergisi için yaptığı gezilerinde çektiği fotoğraflardan oluşan ''Foto Öyküler'' adlı sergisi, Antalya Migros Alışveriş Merkezi'nde açıldı.


Ekonomi/Turizm "Üç ayda açılan şirket sayısı yüzde 30.8 azaldı"

Antalya'da bu yılın ilk üç ayında açılan şirket sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30,8 oranında azaldığı bildirildi.


Avukatlar kan bağışında bulundu Güncel Avukatlar kan bağışında bulundu

Antalya'da avukatlar, 5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Kızılay'a kan bağışında bulundular.


Patent kuruluşlarıyla Teknokent işbirliği Ekonomi/Turizm Patent kuruluşlarıyla Teknokent işbirliği

Destek Patent ile Akdeniz Üniversitesi Teknokent arasında işbirliği imzalandı.


Polis teşkilatının 164. kuruluş yıldönümü Güncel Polis teşkilatının 164. kuruluş yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 164. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde anaokulu öğrencilerine yönelik etkinlik düzenlendi.


Kırsal kalkınma yatırımları destek toplantısı Gazipaşa Kırsal kalkınma yatırımları destek toplantısı

Gazipaşa'da Tarım İl Müdürlüğü tarafından İyi Tarım Uygulamaları ve Kırsal Kalkınma Yatırımları Destek Toplantısı yapıldı.


Liseler Antalya'da yarışıyor Serik Liseler Antalya'da yarışıyor

Dünya Okul Sporları Federasyonu (ISF) Dünya Liseler Futbol Şampiyonası Serik'te başladı.


Devlet hastanesine cerrah atandı Demre Devlet hastanesine cerrah atandı

Demre Devlet Hastanesi'ne iki yıl aradan sonra cerrah Özgür Çinpolat atandı.


Anadolu ajansı 89 yaşında Güncel Anadolu ajansı 89 yaşında

Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 89. yıldönümü Antalya'da da kutlandı


Sivasspor maçı hazırlıkları başladı Spor Sivasspor maçı hazırlıkları başladı

Turkcell Süper Lig takımlarından Antalyaspor, Sivasspor maçı hazırlıklarına başladı.


Trafik kazası: 4 yaralı Güncel Trafik kazası: 4 yaralı

Antalya-Kemer karayolundaki trafik kazasında biri ağır, 4 kişi yaralandı.


Noel Baba müzesine ziyaretçi akını Demre Noel Baba müzesine ziyaretçi akını

Demre'deki Noel Baba Müzesi'ni yılın ilk 3 ayında 27 bin 335 kişi, Myra Antik Kenti'ni ise 23 bin 225 kişi ziyaret etti.


Kurtcephe'den Başkan Akaydın'a kutlama ziyareti Siyaset Kurtcephe'den Başkan Akaydın'a kutlama ziyareti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ı ziyaret ederek, başarı diledi.


İl genel meclis üyeleri mazbatalarını aldı Kumluca İl genel meclis üyeleri mazbatalarını aldı

Kumluca AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri Arif Yavuzer ve Ali Kurşunlu mazbatalarını aldı.


Turist sayısı 550 bini aştı Güncel Turist sayısı 550 bini aştı

Antalya'da havayoluyla gelen turist sayısı 550 bini aştı.


Liman hizmet ücretlerindeki artışa tepki Güncel Liman hizmet ücretlerindeki artışa tepki

Antalya Limanında çeşitli hizmet ücretlerine 1 Nisandan itibaren artış yapılması tepkilere neden oldu.


Senfoni'den Polis haftası konseri Güncel Senfoni'den Polis haftası konseri

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 10 Nisanda Polis Haftası Konseri verecek.


İlk iş gününde yaptığı kaza hayatına mal oldu Güncel İlk iş gününde yaptığı kaza hayatına mal oldu

Antalya'da Türk Telekom çalışanlarını taşıyan kamyonetin yağış nedeniyle 5 metre kot farkı bulunan karşı şeride yuvarlanması sonucu, 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.


ÇGD Akdeniz’de yeni dönem Güncel ÇGD Akdeniz’de yeni dönem

Ankara'da 1978 yılında kurulan, Türkiye genelinde örgütlü tek gazetecilik meslek örgütü olan Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin Akdeniz Şubesi, 8. olağan genel kurul sürecini tamamladı.


Krize inat 255 kadın iş yeri açtı Ekonomi/Turizm Krize inat 255 kadın iş yeri açtı

Türk kadınının girişimci olarak iş hayatına katılımını artırmak amacıyla Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Esnaf ve Sanatkar Odaları Birlikleri (ESOB) tarafından yürütülen ''Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi'' sayesinde, 255 kadın iş yeri sahibi oldu.


Sağlık/Kadın "Sağlık çalışanları hastalarla iletişim kuramıyor"

Sağlık Bakanlığı, ''Hasta hakları başvurularının çoğunluğunun, sağlık çalışanlarının hastalarla iletişimlerinde yaşadıkları sorunlardan kaynaklandığının görüldüğünü'' bildirdi.


12 yaşındaki çocuk evde ölü bulundu Akseki 12 yaşındaki çocuk evde ölü bulundu

Akseki'de 12 yaşındaki kız çocuğu, evinde ölü bulundu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...