Perşembe, 14 Kasım 2019
Susuzluğunuzu gidermek için vişne, elma, limon ve nar suyu için Sağlık/Kadın Susuzluğunuzu gidermek için vişne, elma, limon ve nar suyu için

Yaz mevsimi tatili, deniz, kum ve güneşi olduğu kadar aşırı sıcakları ve özellikle işinin başında çalışanların bu sıcakla savaşını da çağrıştırıyor… Sıcaklarla baş etmenin bir yolu da doğru ve dengeli beslenmeden geçiyor.


Yayla yollarında çalışmalar devam ediyor Kemer Yayla yollarında çalışmalar devam ediyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yolların bakım ve onarımı sürüyor. Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve Fen İşleri Müdürü Metin Tıraş çalışmaları yerinde incelediler.


CHP Muratpaşa genel seçimlere hazır Siyaset CHP Muratpaşa genel seçimlere hazır

CHP Muratpaşa İlçe Örgütü olarak yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen İlçe Başkanı Ercan Erkan; Geçmiş dönem İl Başkanları ve Milletvekillerini İlçe binasında ağırlayarak önerilerini aldıklarını söyledi.


İhlas Koleji öğrencileri İngiltere’de yaz kampında Güncel İhlas Koleji öğrencileri İngiltere’de yaz kampında

İhlas Koleji öğrencileri, 6–27 Temmuz tarihleri arasında öğretmenleri ile birlikte yaz kampı için İngiltere’nin Northampton şehrine gittiler.


“İnternet ortamında kandırılmayın” Güncel “İnternet ortamında kandırılmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yaz ayı sebebiyle tüm tatilcileri uyardı.


Kırşehirli öğrenciler Antalya'da kültür turu yapacak Güncel Kırşehirli öğrenciler Antalya'da kültür turu yapacak

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Kırşehir’den 120 öğrenci Antalya’ya geldi.


Kredi ile yalıtım yaptırın,havaya giden parayı taksitlere yatırın! Ekonomi/Turizm Kredi ile yalıtım yaptırın,havaya giden parayı taksitlere yatırın!

Kışın ısıtma, yazın ise soğutma amacıyla harcanan enerjiden ortalama yüzde 50 tasarruf sağlayan, böylece ekonomik, sağlıklı, konforlu ve çevre dostu yaşam alanları yaratan ısı yalıtımını uygulamak gittikçe kolaylaşıyor.


Kimya ihracatı son üç ayda toparlayacak Ekonomi/Turizm Kimya ihracatı son üç ayda toparlayacak

Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan kimya sektörümüz, sanayimizin hemen her alanına girdi sağlamasının yanı sıra ihracatıyla da ülkemize katkı sağlamayı sürdürüyor.


Zeybek v. Yunanistan davasında AİHM, Yunanistan’ı suçlu buldu Güncel Zeybek v. Yunanistan davasında AİHM, Yunanistan’ı suçlu buldu

9 Temmuz 2009 tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Zeybek v. Yunanistan (Başvuru no. 46368/06) davasında Yunanistan’ı mahkûm ederek para cezasına çarptırdı.


ÖSS 2009 sınav sonuçları Turkcell ile anında cepte ÖSS 2009 sınav sonuçları Turkcell ile anında cepte

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, “OSS” yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını 3366’ya SMS atan üniversiteli adayı müşterilerine, ÖSS 2009 sınav sonuçlarını, açıklandığı gün anında gönderecek.


“Soydaşlarımıza yapılan korkunç katliam durdurulmalı” Korkuteli “Soydaşlarımıza yapılan korkunç katliam durdurulmalı”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Doğu Türkistan’da Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı katliamı kınadı.


Sekiz soruda prostat biyopsisi Sağlık/Kadın Sekiz soruda prostat biyopsisi

Prostat kanseri tanısının kesinleştirilmesine yardımcı olan prostat biyopsisi, acı verici bir işlem olarak bilinir. Oysa günümüzde genel anestezi altında yapılan biyopsiler hem hastanın hiçbir şey hissetmemesini, hem de çok fazla parça alınmasına olanak tanıyarak daha sağlıklı bir sonucun elde edilmesini sağlıyor.


DYP’de ihraç şoku Siyaset DYP’de ihraç şoku

DP ve ANAVATAN’ın çatısında birleşeceği DYP’nin Muratpaşa ve Serik teşkilatlarında deprem. Önce GİK üyeleri genel başkan tarafından görevden alındı. Ardından genel başkanın sağ kolu İl Başkanı Öztürk’te partide temizlik yaparak 2 teşkilat yönetimini partiden ihraç etti.


“Şov değil iş yaptık” Korkuteli “Şov değil iş yaptık”

Korkuteli Belediyesi katı atık çöp toplama ihalesinin ikinci hizmet alımı ihalesi de yapıldığını açıklayan Başkan Hasan Gökce, bu kez bin lira daha düşük fiyata verildiğini ifade etti.


Kepez Belediyespor’dan 4 transfer bombası Spor Kepez Belediyespor’dan 4 transfer bombası

Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor, Galatasaray Cafe Crown’dan Erdem Türetken’i, Oyak Renault’tan Nedim Dal’ı, Aliağa Petkim’den Bora Sancar’ı ve TED Spor Kulübü’nden İlkay Okay’ı transfer etti.


Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı Güncel Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı

Konyaaltı Belediyesi ile Konyaaltı Turizm Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından bu yıl 7.si düzenlenecek olan Konyaaltı Karnavalı ve 15. Yaz Şenlikleri kapsamında yer alan sünnet Şöleni için kayıtlar başladı.


Bayiler, CE Belgeli yalıtım ürünleri konusunda bilgilendirildi Ekonomi/Turizm Bayiler, CE Belgeli yalıtım ürünleri konusunda bilgilendirildi

Küresel ekonomik krize rağmen, CE Belgeli ürünlere geçiş ve kapasite artırımı amaçlı ikinci fabrikası için 40 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiren Dow Bina Çözümleri, Mardav ile birlikte bayilerine seminer düzenledi.


Urfalı öğrencilerden Antalya'da kültür turu Güncel Urfalı öğrencilerden Antalya'da kültür turu

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Şanlıurfa’dan 120 öğrenci Antalya’ya geldi.


Antalya'nın en büyük yaz spor okulu başlıyor Spor Antalya'nın en büyük yaz spor okulu başlıyor

Binlerce sporcusuyla ve modern tesisleriyle Türkiye'nin en önemli spor kulüplerinden biri olan Kepez Belediyespor'un, 10 dalda açtığı yaz spor okullarına 850 öğrenci başvuru yaptı.


Muratpaşa’nın da Trafik Tescili oldu Güncel Muratpaşa’nın da Trafik Tescili oldu

Muratpaşa İlçe Trafik Tescil Büro Amirliği’nin hizmet binası tamamlandı.Binayı gezen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Atatürk portresi ve nazar boncuğu armağan etti


Akdeniz TV'de Dawuda rüzgarı Kültür/Sanat Akdeniz TV'de Dawuda rüzgarı

Akdeniz tv ekranlarında Dawuda rüzgarı.Digi digi şarkısıyla müzik listelerini alt üst eden dj performans grubu İnusa Dawuda ve Whizzkids Akdeniz TV’de Fulyaca programının konuğuydu.


Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu: Ümit Zileli Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu: Ümit Zileli

Muratpaşa Belediyesi, rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra insanların bilinç düzeyini yükseltmek, bilgi birikimlerini artırmak amacıyla başlattığı Aydınlanma Söyleşileri uygulamasını sürdürüyor.


Türkiye’nin dört bir yanından kitap toplamaya devam Türkiye’nin dört bir yanından kitap toplamaya devam

TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte her yıl Mart ayında Kütüphaneler Haftası ile başlayıp, Eylül ayında İlköğretim Haftası’na kadar devam eden “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası Türkiye’nin dört bir yanından gördüğü desteklerle devam ediyor.


Pazar çeşitliliğini yakalayan plastikçiler ihracatta hız kesmiyor Ekonomi/Turizm Pazar çeşitliliğini yakalayan plastikçiler ihracatta hız kesmiyor

Küresel ekonomik kriz ve iç pazardaki daralmayı yeni pazarlarla aşan Türk plastik sektörü, yılın ilk altı ayında 1 milyar 453 milyon dolarlık ihracat yaptı.


Ata Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmiyor Güncel Ata Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmiyor

2008 yılında kurulan ATA Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmeden faaliyetlerine devam ediyor.


Kepez’den milli başarı Spor Kepez’den milli başarı

Kepez Belediyesporlu Gülşah Çetin ve Sefa Suluoğlu, Tenis Milli Takım’ı formasıyla Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Avrupa Ferdi Şampiyonası’nda mücadele edecek.


6. Beydağları İmecik Yayla Şenliği başladı Korkuteli 6. Beydağları İmecik Yayla Şenliği başladı

Korkuteli'ye bağlı İmecik Köyü'nde bu yıl altıncısı düzenlenen Beydağı Yayla Şenlikleri başladı.


Koli bantlı hırsızlık iddiası Güncel Koli bantlı hırsızlık iddiası

Antalya'da bir şirketin finans sorumlusu, evinin balkonunda ayakları, kolları ve ağzı koli bandı ile bağlanmış şekilde bulundu. Yapılan ilk incelemede, bu kişiye ait çantadan bin 500 TL çalındığı belirlendi.


Yılmaz: “Türkiye’de beş üniversite arasındayız” Güncel Yılmaz: “Türkiye’de beş üniversite arasındayız”

Girne Üniversitesi Koordinatörü Eğitim danışmanı ve Rehberlik öğretmeni Özlem Yılmaz, Girne Üniversitesi olarak, dünyada ilk bin, Türkiye'de ise beş üniversite arasında olduklarını bildirdi.


Kumluca SYDV geçen ay 499 kişiye yardımda bulundu Kumluca Kumluca SYDV geçen ay 499 kişiye yardımda bulundu

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından geçen ay ilçe genelinde 499 kişiye 86 bin 489 TL yardımda bulunuldu.


Kumluca Toptancı Hal Gelirlerinde artış Kumluca Kumluca Toptancı Hal Gelirlerinde artış

Kumluca Toptancı Hali'ne Haziran ayında giren ürün miktarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre düşerken, elde edilen gelir arttı.


Gazipaşa havaalanı sivil taşımacılığa açılıyor Gazipaşa Gazipaşa havaalanı sivil taşımacılığa açılıyor

Antalya Gazipaşa Havaalanı, 13 Temmuzda sivil hava ulaşımına açılıyor.


Sağlık/Kadın "Dalarken kulağınızdan olmayın"

Su altı sporlarına yaz aylarıyla birlikte ilginin artığı, ancak dikkat edilmemesi durumunda dalışın ciddi sağlık problemlerine yol açabildiği bildirildi.


THY-Jet Aırways özel yolcu program ortaklığı Ekonomi/Turizm THY-Jet Aırways özel yolcu program ortaklığı

Türk Hava Yolları (THY) ile Jet Airways arasında özel yolcu program ortaklığı anlaşması imzalandı.


Dünyanın en şık erkeği 'Atatürk' Dünyanın en şık erkeği 'Atatürk'

Fotoğraf koleksiyonuyla tanınan yazar Hanri Benazus, Atatürk'ün sivil fotoğraflarının yer aldığı ''Çağdaş Atatürk Fotoğrafları'' adlı 39. kitabını yayımladı.


Özdilek: “Fikstürden memnunum” Spor Özdilek: “Fikstürden memnunum”

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bugün belirlenen Turkcell Süper Lig fikstüründen memnun olduğunu belirtti.


Turkcell Süper Lig Fikstürü çekildi Spor Turkcell Süper Lig Fikstürü çekildi

Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonu fikstürü İstanbul'da çekildi.


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, DenizBank’la protokol imzaladı Ekonomi/Turizm Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, DenizBank’la protokol imzaladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile DenizBank arasında, ATSO üyesi işletmelere uygun koşullarda finansman desteği sağlamaya yönelik protokol imzalandı.


Muratpaşa Belediyesi, okulları eğitime hazırlıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi, okulları eğitime hazırlıyor

Öğrencilerin sağlıklı ortamlarda eğitim görebilmeleri için olanaklarını seferber eden Muratpaşa Belediyesi, Nadire Konuk İlköğretim Okulu’nu yeni eğitim-öğretim sezonuna hazırlıyor


ÖSS sonuçları Avea ile 'cep'e gelecek ÖSS sonuçları Avea ile 'cep'e gelecek

Avea'nın, ÖSYM işbirliği ile hayata geçirdiği ''Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi'' ile ÖSS sonuçlarını ÖSYM tarafından açıklandığı anda abonelerine kısa mesaj ile ulaştırdığı bildirildi.


Sunexpress'ten 6 adet Boeing 737-800 siparişi Sunexpress'ten 6 adet Boeing 737-800 siparişi

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 6 adet yeni nesil Boeing 737-800 uçağı satın almak üzere Boeing ile anlaşma imzaladı.


SDÜ, Demirel'in konuşmalarını derledi SDÜ, Demirel'in konuşmalarını derledi

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Süleyman Demirel Üniversitesindeki (SDÜ) konuşmaları, 22 CD'de


Manavgat’ta intihar Manavgat Manavgat’ta intihar

Manavgat'ta, 63 yaşındaki kişi, oturduğu apartmanın merdiven boşluğuna kendini iple asarak intihar etti.


Akseki’de yüzme yaz spor okulu açıldı Akseki Akseki’de yüzme yaz spor okulu açıldı

Akseki'de, kaymakamlık, belediye, Akseki Eğitim Hayratı Derneği ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün katkılarıyla yüzme yaz spor okulu açıldı.


Korkuteli’de motosikletler çarpıştı:  4 yaralı Korkuteli Korkuteli’de motosikletler çarpıştı: 4 yaralı

Korkuteli'deki trafik kazasında 4 kişi yaralandı.


Beymelekspor Antalya Süper A Gençler Ligi’ne yükseldi Serik Beymelekspor Antalya Süper A Gençler Ligi’ne yükseldi

Antalya A Gençler Ligi'nde mücadele eden Beymelek Belediyespor, namağlup olarak Antalya Super A Gençler Ligi'ne yükseldi.


Antalya’da nem bunaltıyor Güncel Antalya’da nem bunaltıyor

Hava sıcaklığının ortalama 31 derece olduğu Antalya'da nem oranı zaman zaman yüzde 80'lere ulaşıyor.


Andirake Antik Limanı’nda kazılar başladı Güncel Andirake Antik Limanı’nda kazılar başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın temsili bir törenle ilk kazmayı vurarak başlattığı Myra ve Liman Kenti Andriake Kazısı'nın liman kenti bölümü kazıları başladı.


Antalyaspor’un Kızılcahamam kampı sürüyor Spor Antalyaspor’un Kızılcahamam kampı sürüyor

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, takımın kamp çalışmalarının çok iyi gittiğini söyledi.


Park ve mesire alanları düzenleniyor Korkuteli Park ve mesire alanları düzenleniyor

Korkuteli Belediyesi park ve piknik mesire alanlarını düzenleme ve yapım çalışması başlattı.


Konaklı’ya fakülte müjdesi Alanya Konaklı’ya fakülte müjdesi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı TOBB ETU Üniversitesi'nin Turizm İşletme Fakültesi'ni, Alanya'nın Konaklı Beldesi'ne açmak için Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan söz aldıklarını söyledi.


Oba, Tosmur, Cikcilli Arıtma tesisi hizmete açıldı Alanya Oba, Tosmur, Cikcilli Arıtma tesisi hizmete açıldı

Alanya'ya bağlı Oba, Tosmur ve Cikcilli belediye başkanları ile TURAŞ firması arasında arıtma tesisinin işletilmesine ilişkin protokol imzalandı.


Alanya TSO, Orenburg TSO ile işbirliği anlaşması imzaladı Alanya Alanya TSO, Orenburg TSO ile işbirliği anlaşması imzaladı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Rusya'nın Orenburg kentinin Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği anlaşması imzaladı.


“Haziran ayı enflasyon rakamları ekonomik durgunluğun göstergesi” Ekonomi/Turizm “Haziran ayı enflasyon rakamları ekonomik durgunluğun göstergesi”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Haziran ayı enflasyon rakamlarının ekonomideki durgunluğun devam ettiğinin göstergesi olduğunu belirtti.


Kamyonunun çalındığını iddia etti, zanlı çıktı Serik Kamyonunun çalındığını iddia etti, zanlı çıktı

Serik'de, çaldığı demirleri kamyonuna yükleyen kişi, yakalanacağını anlayınca, kamyonunun çalındığı ihbarında bulundu, ancak parmak izi zanlıyı ele verdi.


Ayyıldız: “Özel bir yasa bekleyişimiz devam ediyor” Güncel Ayyıldız: “Özel bir yasa bekleyişimiz devam ediyor”

Turist Rehberleri Birliği Başkanı Uğur Ayyıldız, rehberlerin özel bir yasa beklediklerini bildirdi.


Belediyenin toptancı hali geliri arttı Ekonomi/Turizm Belediyenin toptancı hali geliri arttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Şube Müdürü Rıza Uysal, belediyenin toptancı halinden elde ettiği gelirin arttığını söyledi.


DESSAT’tan, Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret Güncel DESSAT’tan, Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Kemer'de düzenlenen Türkiye Offshore Şampiyonası'nın resmi kurtarma görevini yürüten Değirmendere Su Altı Topluluğu Kulübü (DESSAT) Başkanı Sait Gürer, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.


MHP ilçe teşkilatı Kumluca Kaymakamı’nı ziyaret etti Kumluca MHP ilçe teşkilatı Kumluca Kaymakamı’nı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kumluca ilçe Başkanlığına seçilen Cengiz Murat Akbulut ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Salih Işık'ı makamında ziyaret etti.


Kemer’de dalış turizm için savaş uçağı batırılacak Kemer Kemer’de dalış turizm için savaş uçağı batırılacak

Kemer'e bağlı Tekirova Belde Belediyesi, dalış turizmi için Üç Adalar bölgesine, münfesih (kullanım dışı) SG 120 hücum botunun ardından savaş uçağı batırmaya hazırlanıyor.


Gazeteci Hasan Coşkun’un cenazesi toprağa verildi Güncel Gazeteci Hasan Coşkun’un cenazesi toprağa verildi

Antalya'da kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Hasan Tahsin Coşkun'un (52) cenazesi toprağa verildi. Gazeteci Coşkun'un kriz geçirdikten sonra hastaneler arasında 3,5 saat dolaştırıldığı ve tıbbi müdahalede ihmal olduğu iddia edildi.


38 derece sıcaklığı 80 derece hissedebilirsiniz Sağlık/Kadın 38 derece sıcaklığı 80 derece hissedebilirsiniz

Gölgede 38 derece olarak açıklanan hava sıcaklığının bağıl nemin yüzde 80 olması durumunda 73 derece, güneş altında ise 80 derecenin üzerinde hissedilebileceği, bu nedenle vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.


İhtiyacı olanların yüzde 15’i ev satın alma gücüne sahip Ekonomi/Turizm İhtiyacı olanların yüzde 15’i ev satın alma gücüne sahip

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Türkiye'de konut ihtiyacı olanların sadece yüzde 15'inin satın alma gücüne ve kredi taksitlerini ödeyebilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu bildirdi.


Çelik Kuruyemiş’e “Altın Marka” ödülü verildi Ekonomi/Turizm Çelik Kuruyemiş’e “Altın Marka” ödülü verildi

Çelik Kuruyemiş'e, Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından ''Altın Marka'' ödülü verildi.


Rhodiapolis antik kenti kazı çalışmaları devam ediyor Kumluca Rhodiapolis antik kenti kazı çalışmaları devam ediyor

Kumluca'dabulunan ve kazı çalışmalarına 3 yıl önce başlanan Rhodiapolis Antik Kenti'nde, antik Likya'nın ilk örneklerinden olarak bilinen yuvarlak tapınak ve kütüphane kazılacak.


HEM yaz dönemi İngilizce kursu başladı Gazipaşa HEM yaz dönemi İngilizce kursu başladı

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi'nin (HEM) düzenlediği İngilizce yaz kursları başladı.


Türkiye’de boşanma oranları arttı Türkiye’de boşanma oranları arttı

Tüketiciler Birliği Antalya Şubesi Kadın ve Aile Komisyonu Sorumlusu Şenay Şekeroğlu, Türkiye'de boşanma oranındaki artışın, evlenme oranlarındaki artıştan fazla olduğunu bildirdi.


Işıklar Caddesi yenilenecek Güncel Işıklar Caddesi yenilenecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Işıklar Caddesi'nin kent mobilyaları ve kaldırımlarını yenileyecek.


Tadilatı süren okul yeni öğretim yılında Anadolu Lisesi olacak Akseki Tadilatı süren okul yeni öğretim yılında Anadolu Lisesi olacak

Akseki'de tadilat çalışmaları süren okul, 2009-2010 eğitimi öğretim yılında Anadolu lisesi olarak hizmet verecek.


Türkiye’deki sendikal haklar Avrupa’nın gündeminde Türkiye’deki sendikal haklar Avrupa’nın gündeminde

ILO Uluslararası Çalışma Konferansı'nda sendikal haklar konusunda eleştirilen Türkiye, bu kez Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) İcra Komitesi Toplantısı'nda gündeme gelecek.


Türkiye, zirai meteoroloji  gözlem ağına kavuşuyor Türkiye, zirai meteoroloji gözlem ağına kavuşuyor

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) arasında imzalanan protokole göre, Türkiye'de zirai meteoroloji istasyonları kurulacak.


Tam güneş tutulması 6 dakika 39 saniye sürecek Tam güneş tutulması 6 dakika 39 saniye sürecek

Çin, Hindistan, Güney ve Doğu Asya, Japonya, Endonezya'nın kuzeyi ve Filipinler'de 258 kilometre genişliğindeki hat üzerinde 22 Temmuzda meydana gelecek güneş tutulması sırasında, dünyanın gündüzü dolunay karanlığındaki akşama dönüşecek.


Hayırsever işadamından miniklere forma Korkuteli Hayırsever işadamından miniklere forma

İş adamı Adil Yanar, Korkuteli'de futbol eğitimi gören miniklere 22 takım forma yaptırarak yaz futbol okuluna katkıda bulundu.


Yeni nüfus müdürü görevine başladı Demre Yeni nüfus müdürü görevine başladı

Demre'de Nüfus Müdürü Ali Keskin'in tayini ile boşalan müdürlüğe atanan Bilecik Pazaryeri Nüfus Müdürü Meral Kepçe görevine başladı.


Uzman çavuş kazada ağır yaralandı Alanya Uzman çavuş kazada ağır yaralandı

Alanya'daotomobiliyle ilerlerken direksiyon hakimiyetini kaybeden ve takla atan otomobilin sürücüsü Uzman Çavuş Salim Bulut, ağır yaralandı.


3 günlük bebek cami avlusuna terk edildi Alanya 3 günlük bebek cami avlusuna terk edildi

Alanya'dacami avlusuna bırakılan 3 günlük bebek, vatandaşlar tarafından bulundu.


Aşırı dozda uyuşturucu alan genç kurtarıldı Alanya Aşırı dozda uyuşturucu alan genç kurtarıldı

Alanya'da, aşırı dozda uyuşturucu alan genç, ailesinin durumu fark etmesi sonucu yaşama döndürüldü.


Eski Yörükler, 5. kez yayla şenliklerinde buluşuyor Güncel Eski Yörükler, 5. kez yayla şenliklerinde buluşuyor

Antalya ve Isparta'nın ilçelerinde yaşayan Eski Yörükler, 5. Yayla Şenlikleri için Çatmalı-Kayapınar yaylasında buluşuyor.


Manavgat’ta trafik kazası: 1 ölü Manavgat Manavgat’ta trafik kazası: 1 ölü

Manavgat'ta meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Antalya'dan Alanya istikametine gitmekte olan Hasan Kaymaz idaresindeki 07 LM 602 plakalı araç, Manavgat'taki çevre yolu köprüsünde önce orta refüjdeki direğe, sonra da palmiye ağacına çarptı.


“Malum yerdesiniz, Antalyalılar’ın gönlündesiniz” Siyaset “Malum yerdesiniz, Antalyalılar’ın gönlündesiniz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tayini çıkan Antalya İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan’ı, “Malum Yerdesiniz, Antalyalılar’ın gönlündesiniz.” yazılı bir şiltle uğurladı.


Sibel Can tatilcileri coşturdu Manavgat Sibel Can tatilcileri coşturdu

Manavgat'a bağlı Side beldesinde bulunan Sueno Otelde sahne alan Sibel Can, birbirinden güzel parçalarıyla yerli ve yabancı tatilcileri coşturdu.


Ağız kanserinde erken teşhis avantajı Sağlık/Kadın Ağız kanserinde erken teşhis avantajı

Gazi Üniversitesi (GÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cansu Alpaslan, ağız kanserinin geç teşhis edilmesi durumunda,hastaların yüzde 80'inin ilk 5 yıl içinde hayatını kaybettiğini bildirdi.


Göz Sağlığınız Genel Sağlığınızın Habercisidir Sağlık/Kadın Göz Sağlığınız Genel Sağlığınızın Habercisidir

Basit bir göz muayenesi ile hastanın belirgin hiçbir şikâyeti olmasa bile, gizli kalmış sağlık sorunları tespit edilebilmektedir. Göz bebeğinden göz dibine bakıldığında retina damarları en ince ayrıntısıyla gözlemlenebilir.


Yeni nesil iş hayatından ne bekliyor? Ekonomi/Turizm Yeni nesil iş hayatından ne bekliyor?

PricewaterhouseCoopers’ın (PwC) Yenibiris.com işbirliği ile gerçekleştirdiği “Türkiye Yeni Nesil Araştırması 2009”un sonuçları açıklandı. Katılımcıların yüzde 66’sı Türkiye sınırları dışında çalışmak istiyor.


Yaşam Tarzı Aikido Spor Yaşam Tarzı Aikido

Antalya Aikido Bünyesinde davet üzerine JİCA (Japon Uluslar Arası İş Birliği Ajansı) dan gönüllü eğitmen 62 yaşında 40 yıllık Aikidocu 6.Dan Takeo Satsumi, Antalya’ya iki haftalık uygulamalı seminer için geldi.


Sağlıklı bronzlaşmanın altın kuralları Sağlık/Kadın Sağlıklı bronzlaşmanın altın kuralları

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bronz bir ten, ışıldayan bir cilt herkesin hayali ve bu deri rengi sağlıklı bir cilt ile ilişkilendirilse de uzmanlara göre; bronzlaşmanın anlamı deri hasarlanmasıdır.


Avrupa’nın en iyi 8 tenisçisinden birisi Spor Avrupa’nın en iyi 8 tenisçisinden birisi

Antalya Baki Tenis Akademisi sporcularından Fatmanur Atılgan Uluslar arası Tenisbirliği (İTF)nin Avrupadan seçtiği 8 sporcudan birisi olarak özel kamp ve maç kadrosuna dahil edildi


Bir annenin feryadı Güncel Bir annenin feryadı

O bir anne. Yüreği sevgi dolu…Hangi annenin yüreği çocukları için atmaz ki? O çocukları için canını vermeye hazır. Oğlu kanser. Bütün vücudunu kaplamış kanser ve iki yıldır tedavi görüyor hastanelerde. Sağlık kurumları karşılamıyor ilaçlarının tamamını.


Muratpaşa Meclisi’nde Encümen’e Expo yetkisi Siyaset Muratpaşa Meclisi’nde Encümen’e Expo yetkisi

Temmuz dönemi toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi, Expo 2014 yönergesinde yer alan bazı maddelerin için Encümen’e yetki verdi. Muratpaşa Belediyesi, Expo 2014 için gelir bütçesinin binde 2’sini verecek.


Benzine 2 kuruş zam Ekonomi/Turizm Benzine 2 kuruş zam

Benzinde bir hafta içinde yapılan iki indirimin ardından bu kez zam yapıldı. Kurşunsuz benzinin fiyatında 2 kuruş arttı.


ÖSS sonuçları haftaya açıklanıyor ÖSS sonuçları haftaya açıklanıyor

ÖSS sonuçları gelecek hafta açıklanacak. Sınava katılan 1 milyon 349 bin 78 adaydan 628 bini ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanacak.


Arslan'dan ATSO Yönetimi'ne veda ziyareti Güncel Arslan'dan ATSO Yönetimi'ne veda ziyareti

Antalya'dan yurt dışı göreve atanan Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak'ı ziyaret etti.


BES: “Türkiye sanal gündemle yönetiliyor!” Siyaset BES: “Türkiye sanal gündemle yönetiliyor!”

Sendikasının Konya il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin sanal gündemlerle yönetildiğini öne süren Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, iktidarı ve muhalefetiyle Türkiye'yi yönetenlerin gerçek gündeme dönmeleri gerektiğini vurguladı


Arslan, Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti Kumluca Arslan, Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, veda ziyaretleri kapsamında Kumluca ilçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.


Eczaneye ISO 9001 belgesi verildi Güncel Eczaneye ISO 9001 belgesi verildi

Güllük Caddesi'ndeki Çınar eczanesine, ISO 9001 kalite belgesi verildi.


Nihat Özdemir'den Başkan Gül'e ziyaret Kemer Nihat Özdemir'den Başkan Gül'e ziyaret

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili olan ve aynı zamanda Limak Holding’in ve Limak Oteller Zincirinin sahibi Nihat Özdemir, Kemer’e gelerek, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret etti.


Yamansaz villaları satışa çıkıyor Güncel Yamansaz villaları satışa çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesinin, Yamansaz'da kat karşılığı yaptırdığı lüks dubleks villalardan 8'inin ihaleyle satılacağı bildirildi.


En güzel Atatürk Parkı fotoğraflarına ödül Güncel En güzel Atatürk Parkı fotoğraflarına ödül

Konyaaltı Caddesi'nde Atatürk Parkı İşletmesinin düzenlediği, En Güzel Atatürk Parkı Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.


Denizi kirleten kuru yük gemisine ceza Güncel Denizi kirleten kuru yük gemisine ceza

Antalya'da son bir ayda denizi kirlettiği tespit edilen 4 gemiye 174 bin TL ceza uygulandı.


Akçay: “İstasyonlarımızı kapatma şansımız yok” Güncel Akçay: “İstasyonlarımızı kapatma şansımız yok”

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PUİS) Antalya Şube Başkanı Yusuf Akçay, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına tepki gösterdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71132 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...