Cumartesi, 7 Aralık 2019
Medeniyetin artırdığı hastalık: Bel fıtığı Sağlık/Kadın Medeniyetin artırdığı hastalık: Bel fıtığı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Bülent Bütün, bel fıtığının, toplumların medeniyetleşmesi sonucu hareketlerinin kısıtlanması ve insanların bel sağlığına yeterince önem vermemesi nedeniyle arttığını bildirdi.


Öğrenciler basketbol kursuna başladı Gazipaşa Öğrenciler basketbol kursuna başladı

Gazipaşa'da Halk Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı basketbol kursu Gazi Spor Salonu'nda başladı.


ABT'de yeni sezon hazırlıkları sürüyor Kültür/Sanat ABT'de yeni sezon hazırlıkları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), yeni sezonda iki komediyle tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


196 Uygur Türk'ü idam edildi 196 Uygur Türk'ü idam edildi

Çin Yönetimi dünyaya adeta meydan okuyor... Şok katliamı Kanal D özel haberiyle duyurdu...


Tütüncü başarıyı ödüllendirdi Siyaset Tütüncü başarıyı ödüllendirdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, düzenlenen 1. Karne Şenliği’nde, okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan 240 öğrenciyi bisikletle, takdirname ve teşekkür alan 25 bin öğrenciyi de kitapla ödüllendirdi.


Kerkük Katliamı Şehitleri Tanrı Dağı’nda anıldı Güncel Kerkük Katliamı Şehitleri Tanrı Dağı’nda anıldı

Antalya Irak Türkmen Birliği Dayanışma Derneği ile Toros Türkmenleri derneği başkan ve üyeleri Gündoğmuş yaylasındaki Tanrı Dağına çıktılar 1. Tanrı dağı buluşmasını gerçekleştirdiler.


Yakından telefon uzaktan kumanda Teknoloji/Bilim/İnternet Yakından telefon uzaktan kumanda

Türk Telekom, düzenlediği kampanyayla müşterilerine hem telefon hem de kumanda işlevlerini gören Laxon Slender’a hiçbir peşinat ödemeden sahip olma imkanını sağlıyor


Akdeniz tv'den gazetecilere yat turu Güncel Akdeniz tv'den gazetecilere yat turu

Antalya basın camiası Akdeniz TV’nin ev sahipliğini yaptığı yat turunda bir araya geldi.Antalya’nın dünyaya açılan penceresi Akdeniz TV tarafından düzenlenen etkinlik 19:30'da Bensu adlı cruıse yatında start aldı.


Körler Eğitim Derneği’nden “Halk Konseri” Güncel Körler Eğitim Derneği’nden “Halk Konseri”

Merkezi Antalya’da olan Körler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği “Dayanışma Gecesi”i Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nda yapıldı.


Gül’den CHP İlçe Başkanı Kemal Yüksel’e Ziyaret Kemer Gül’den CHP İlçe Başkanı Kemal Yüksel’e Ziyaret

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP İlçe Başkanı Kemal Yüksel’i Parti Binasında ziyaret ederek yeni görevinden dolayı kutladı.


Yurtdışında Üniversite Eğitimi seçenekleri Yurtdışında Üniversite Eğitimi seçenekleri

Üniversite sınavına giren öğrenciler için; 25 -27 Ağustos 2009 ‘da İstanbul ve Ankara’da düzenlenecek olan Akare Yurtdışı Üniversite ve Dil Okulları Fuarı’na katılan okulların sunduğu eğitim alternatifleri ve fırsatlar sayesinde yurtdışında üniversite eğitimi artık hiç uzak değil.


Cüneyt Erden de Kepez’de Spor Cüneyt Erden de Kepez’de

Kepez Belediyespor, Beko Basketbol Ligi’nin en iyi oyun kurucularından biri olan Galatasaray Cafe Crow’un kaptanı Cüneyt Erden’i de renklerine bağladı.


Kepez zirveye oynayacak Spor Kepez zirveye oynayacak

Basketbol A Milli Takımı’yla birlikte kampı için Antalya’ya gelen Fatih Solak, bu sezon formasını giyeceği Kepez Belediyespor Kulübü’nü ziyaret etti.


KDV artışı 40 bin kişiyi işsiz bırakabilir Güncel KDV artışı 40 bin kişiyi işsiz bırakabilir

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut’un,birinci sınıf lokantalar, işletme belgesine sahip yerler, 3-4-5 yıldızlı oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesinde yer alan lokantalarda verilen hizmet bedellerine uygulanacak KDV oranının 15/07/2009 tarihinden itibaren yüzde 18 olmasına yönelik açıklaması aşağıdadır.


Dünyadan önemli konuklar, TROYA’da buluştu Kültür/Sanat Dünyadan önemli konuklar, TROYA’da buluştu

Anadolu Ateşi’nin 120 dansçısının görev aldığı, dünyanın en ileri teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen insanlık tarihinin en eski ve en bilinen öyküsü TROYA Gloria Aspendos Arena’da seyircisiyle buluştu.


Sağlık/Kadın "Gripten korunmanın en kolay yolu ellerinizi yıkamaktır"

Sıradan sabunlara göre bakterilere karşı 10 kat daha fazla koruma sağlayan Protex Antibakteriyel Sabun, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu işbirliği ile el yıkama kampanyalarına Temmuz ayı boyunca devam ediyor.


Antalya Açı, atakta... Güncel Antalya Açı, atakta...

Antalya SÖZEL şampiyonu Açı Dershanesi’nden Çıktı


Melikşah Üniversitesi 2009 yılı eğitim döneminde kapılarını açıyor Melikşah Üniversitesi 2009 yılı eğitim döneminde kapılarını açıyor

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasına girmeyi amaçlayan bölge coğrafyasının tek vakıf üniversitesi Melikşah Üniversitesi, 2009 eğitim yılında sadece 380 öğrenciye öğrenim şansı sunacak. İlk yılında 76 burslu öğrenci kabul edecek olan Melikşah Üniversitesi ayrıca ÖSS’de ilk 1-15 bin arasına giren öğrencilere de derecesine göre özel burs desteği verecek...


Cüneyt Erden de Kepez’de Spor Cüneyt Erden de Kepez’de

Kepez Belediyespor, Beko Basketbol Ligi’nin en iyi oyun kurucularından biri olan Galatasaray Cafe Crow’un kaptanı Cüneyt Erden’i de renklerine bağladı.


Kalça kırıklarına yol açan düşmeleri önlemenin yedi yolu Sağlık/Kadın Kalça kırıklarına yol açan düşmeleri önlemenin yedi yolu

Kalça kırıkları genellikle kişinin ayaktayken düşmesi, kalçanın bu düşüşten darbe alması ve kemiğe zarar vermesiyle meydana geliyor. Daha az etkili darbeler de kırığa neden olabiliyor.


HP Pavilion’larınızı ücretsiz sigortalayın Teknoloji/Bilim/İnternet HP Pavilion’larınızı ücretsiz sigortalayın

HP Pavilion dizüstü bilgisayarları çalınma, düşürme ve ıslanma gibi hayatın kötü sürprizlerine karşı korumak için ücretsiz sigortanızı hemen başlatın, içiniz rahat etsin.


Alanya-Rusya arasında sebze-meyve ihracatında önemli adımlar Alanya Alanya-Rusya arasında sebze-meyve ihracatında önemli adımlar

Aydoğan’ın davetlisi olarak geldiği ilçemizde Alanya Sebze ve Meyve halinde sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Buluşmada geleceğe ilişkin önemli açılımların gelişmesi yüzleri güldürdü.


Ülkemizin “İlaç Kullanım Davranışları” belirlendi Sağlık/Kadın Ülkemizin “İlaç Kullanım Davranışları” belirlendi

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), TÜİK tarafından açıklanan ve Türkiye’nin tamamını temsil eden 26 ilde yaş, cinsiyet, eğitim durumu, yerleşim yeri (kır-kent) ve sosyoekonomik statüye göre 2.403 kişi üzerinde yüz yüze anket yöntemi ile “İlaç Kullanımında Demografik Özellikler” araştırması yaptırdı.


Doğa, Zircone ile evinize geliyor! Doğa, Zircone ile evinize geliyor!

15 seri ve bu serilere bağlı 30 farklı modelden oluşan zengin mutfak portföyüyle kullanıcılarının hayalini kurdukları mekânları gerçeğe dönüştüren Vanucci, doğanın renklerini Zircone ile evlere taşıyor!


Briçte Antalya Farkı! Spor Briçte Antalya Farkı!

Antalya’dan Yedi Takımın Katıldığı 12 Takımlı Batı Akdeniz Kulüpler Ligi Briç Finalinde Antalya’dan Üç Takım Dereceye Girdi.


Michael Jackson’ın özel eşyaları GittiGidiyor.com’da! Kültür/Sanat Michael Jackson’ın özel eşyaları GittiGidiyor.com’da!

Michael Jackson’ın İstanbul konserinde kullandığı havluya sahip olmaya ne dersin?


Papandreou: “Trakya’daki Müslüman Azınlık Yunanistan’ın iç meselesidir” Papandreou: “Trakya’daki Müslüman Azınlık Yunanistan’ın iç meselesidir”

16 Temmuz 2009 tarihinde Yunanistan’ın ana muhalefet partisi PASOK lideri Yorgo Papandreou, Eğriboz ve Şeytan Adaları’ndan biri olan İskados adasında düzenlenen 12. Simi Sempozyumu’nda Yunanistan’ın dış politikası konusunda gerçekleştirdiği konuşmada Batı Trakya Türk Azınlığı ile ilgili ülkesi ve partisi adına açıklama yaptı.


Türk Telekom’a 6 ayda 7. uluslararası ödül Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’a 6 ayda 7. uluslararası ödül

Türk Telekom’un eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projesi Türk Telekom Okulları dünyanın prestijli ödüllerinden Stevie Awards kapsamında “Avrupa’nın en iyi sosyal sorumluluk projesi” ödülünü aldı. Türk Telekom, Stevie Awards’dan aldığı ödülle birlikte, son 6 ayda 5 farklı organizasyondan aldığı uluslararası ödül sayısını 7’ye çıkardı


Fotoğraf tutkunları bu sergide buluştu Kültür/Sanat Fotoğraf tutkunları bu sergide buluştu

Gazeteci İsmail Akın’ın, 4. kişisel fotoğraf sergisiyle Antalya Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu.


Kiğılı tüm taraftarların yanında... Güncel Kiğılı tüm taraftarların yanında...

Kiğılı müşterileri, gönül verdiği renkleri ile takım elbiselerine isimlerini yazdırarak, takım elbisesin de ölümsüzleştirebiliyor.


Tüm olumsuz etkiler, sigarayı bırakır bırakmaz bedeni terk ediyor! Sağlık/Kadın Tüm olumsuz etkiler, sigarayı bırakır bırakmaz bedeni terk ediyor!

Tütün ürünleri kullanımı ve Türkiye üzerinde yapılan araştırmalar son yıllarda tütün ürünleri kullanımının azalmaya başladığını ortaya koyuyor. Buna etki eden unsurların başında ise sigara yasaklarının daha katı bir şekilde uygulanması ve sağlık konusundaki bilinçlenmenin artması geliyor.


Antalya Ülkü Ocakları Çin'e kükredi Güncel Antalya Ülkü Ocakları Çin'e kükredi

Antalya Ülkü Ocakları tarafından 15 Temmuz 2009 Çarşamba günü saat 17.30’da “Çin’in zulmüne karşı Doğu Türkistan’a destek yürüyüşü” gerçekleştirildi. Eski Otogar kavşağında toplanan kalabalık Kapalı yoldaki Havuz başına kadar yürüdü.


Spor spikeri Orhan Şengürbüz vefat etti Güncel Spor spikeri Orhan Şengürbüz vefat etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nden (TSYD) yapılan açıklamaya göre, Türk spor televizyonculuğunun saygın spikerlerinden Antalyalı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi ünlü Spor Spikeri Orhan Şengürbüz vefat etti.


Medya Postası'ndan olası adaylığa anket! Güncel Medya Postası'ndan olası adaylığa anket!

Medya Postası, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin başkanlık seçimine 3 ay kala, henüz adaylığını açıklamayan ve cemiyette bir devrim yapacağını söyleyen Ramazan Kalkan için anket başlattı. İşte Medya Postası'nın internet sitesinde yer alan anket ve haber...


Turizmde KDV düzenlemesi Ekonomi/Turizm Turizmde KDV düzenlemesi

Birinci sınıf lokantalar ile 3 yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalarda uygulanan KDV oranı, yüzde 8'den yüzde 18'e çıkarıldı.


ANTKART’tan sistem iptali ile ilgili açıklama Siyaset ANTKART’tan sistem iptali ile ilgili açıklama

Toplu taşımacılıkta kullanılan ve 21 Haziranda devre dışı bırakılan ANTKART'taki bakiyelerin, Antalya geneline yayılmış ve sık ziyaret edilen süpermarketlerde ödeme yapmak için kullanılabileceği bildirildi.


Antalya’nın sorunu göç Siyaset Antalya’nın sorunu göç

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya'ya her yıl genç ve yoksul 48 bin kişinin göç ettiğini bildirdi.


Uyuşturucu pazarlığına Jandarma baskını Alanya Uyuşturucu pazarlığına Jandarma baskını

Alanya'da, jandarmanın düzenlediği operasyonda 17 kilogram esrar maddesi ele geçirildi.


Çeşitli suçlardan aranan kişi Alanya’da yakalandı Alanya Çeşitli suçlardan aranan kişi Alanya’da yakalandı

Gaziantep ve Balıkesir'de çeşitli suçlardan aranan kişi, Alanya'da yakalandı.


Kemer’de bilimsel çalışma ile su altı taraması başlatıldı Kemer Kemer’de bilimsel çalışma ile su altı taraması başlatıldı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) desteğiyle, beş yıllık süre içerisinde Antalya'nın Kemer ilçesi kıyıları taranarak su altı arkeolojik eser tespiti yapılacak.


Anadolu Lisesi inşaatına öğrenci desteği Akseki Anadolu Lisesi inşaatına öğrenci desteği

Akseki'de tadilatı devam eden Akseki Anadolu Lisesi inşaatına, Akseki Belediyesi çalışanlarının yanı sıra Atatürk İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencileri de destek veriyor.


Antalya’da nefesler tutulacak Spor Antalya’da nefesler tutulacak

Red Bull Cliff Diving Series 2009 yarışları, 8 Ağustosta Antalya'da yapılacak.


Akaydın: “Bütün sorumluluk GSGM’nindir” Siyaset Akaydın: “Bütün sorumluluk GSGM’nindir”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için Antalya 100. Yıl semtinde yapılması planlanan spor salonunun yapılmayışının tüm sorumluluğunun Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde (GSGM) olduğunu söyledi.


Alanya’da trafik kazası: 1 yaralı Alanya Alanya’da trafik kazası: 1 yaralı

Alanya'da, kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kaza anı, MOBESE kameralarıyla görüntülendi.


2009-2010 basketbol sezonunda görev yapacak hakemler belli oldu Spor 2009-2010 basketbol sezonunda görev yapacak hakemler belli oldu

Basketbol Federasyonu (TBF) Merkez Hakem Kurulu, 2009-2010 sezonunda görev yapacak A, B ve C klasmanı hakemleri belirledi.


Çelik Kuruyemiş, “Altın Marka” ödülü aldı Ekonomi/Turizm Çelik Kuruyemiş, “Altın Marka” ödülü aldı

Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından İstanbul'da düzenlenen törende, Antalya'daki Çelik Kuruyemiş ''Altın Marka'' ödülü aldı.


3 kazada 3 hayat kurtardılar Güncel 3 kazada 3 hayat kurtardılar

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekiplerin geçtiğimiz günlerde meydana gelen üç ayrı trafik kazasında araçta sıkışan 3 kişinin hayatını kurtardığı bildirildi.


Başpehlivan Yeşilyeşil’den Akaydın’a ziyaret Spor Başpehlivan Yeşilyeşil’den Akaydın’a ziyaret

648. Tarihi Kırkıpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Antalyalı güreşçi Mehmet Yeşilyeşil, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.


Antalya ve Çorum arasında “Gönül Köprüsü” kuruldu Güncel Antalya ve Çorum arasında “Gönül Köprüsü” kuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ''Gönül Köprüsü Projesi'' kapsamında Çorum'dan gelen 31 öğrenci ve iki öğretim üyesi, Türkiye Çocuk Evleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kazak önderliğinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.


 “Sıcak” Antalya’ya “Kardan Ada Güncel “Sıcak” Antalya’ya “Kardan Ada"

Ürettiği klimalı tabutlar ve İngiliz Kraliyet Sarayı'nın mutfağı için sattığı soğuk oda cihazlarıyla tanınan Cantek Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca, Antalya'da yılın 365 günü 24 saat kar keyfi yapılabilecek ''kar ada'' projesini, gelecek yıl ilkbaharda hizmete sunmayı planlıyor.


Antalya Belediyesi temizlik işçileri, eylem yaptı Güncel Antalya Belediyesi temizlik işçileri, eylem yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesinin temizlik işlerini yapan özel şirkete bağlı çalışan işçiler, altı aydır maaş alamadıkları iddiasıyla Büyükşehir Belediyesi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü önünde eylem yaptı.


Akaydın şampiyonları altın ile ödüllendirdi Spor Akaydın şampiyonları altın ile ödüllendirdi

Süper Lig'e yükselen Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik ekip, kupalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a hediye etti.


Alanya’da eroin ve afyon sakızı ele geçirildi Alanya Alanya’da eroin ve afyon sakızı ele geçirildi

Alanya'da polisin bir otomobilde yaptığı aramada, Afyon sakızı ve eroin ele geçirildi.


“Dünyanın en iyi 100 oteli” arasına 20 Türk oteli girdi “Dünyanın en iyi 100 oteli” arasına 20 Türk oteli girdi

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden TUI'nin 35 milyon müşterisi arasında yaptığı ankette belirlediği ''Dünyanın En İyi 100 Oteli'' arasına, 20 Türk oteli de girdi.


Gazipaşa’da yüzme kursu başladı Gazipaşa Gazipaşa’da yüzme kursu başladı

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yaz etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği yüzme kursları yoğun ilgi gördü.


Finike sahilleri denetleniyor Finike Finike sahilleri denetleniyor

Yaz aylarının gelişiyle, piknik yapan ve denize giren vatandaşların çoğaldığı Finike sahillerinde denetlemeler sıklaştırıldı.


Kenan Doğulu hayranlarıyla buluştu Kültür/Sanat Kenan Doğulu hayranlarıyla buluştu

Sanatçı Kenan Doğulu, Fanta Gençlik Festivali dolayısıyla konser vermek üzere geldiği Antalya’da hayranlarıyla Migros Alışveriş Merkezi’ndeki imza gününde buluştu.


Kanser vejetaryenlerden uzak duruyor Sağlık/Kadın Kanser vejetaryenlerden uzak duruyor

İngiltere'de 12 yılda tamamlanan araştırma, vejetaryen beslenme düzenini benimseyenlerin, et tüketenlere oranla daha nadir kansere yakalandıklarını ortaya koydu.


İşsizlik oranı yüzde 14.9'a yükseldi Ekonomi/Turizm İşsizlik oranı yüzde 14.9'a yükseldi

Türkiye'de, 2009 yılı Nisan ayında, işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 5 puan artarak yüzde 14,9'a yükseldi. İşsizlik oranı bu yıl mart ayına göre ise 0,9 puan geriledi.


Memur adaylarından tercih alınacak Memur adaylarından tercih alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan 17-20 Temmuz 2009 tarihleri arasında tercih alınacak.


Sunexpress ilk yarıda yolcu sayısını yüzde 34 artırdı Sunexpress ilk yarıda yolcu sayısını yüzde 34 artırdı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in, 2009 yılının ilk 6 ayında yolcu sayısını yüzde 34 artırarak, 2 milyon 382 bin 804'e çıkardığı bildirildi.


Türkiye'den 6 müze Türkiye'den 6 müze "Avrupa Yılın Müzesi" olmaya aday

Türkiye'den Sinop Arkeoloji, Çorum, Türkiye İş Bankası, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Santral İstanbul Enerji ve Çağdaş Sanatlar müzeleri ile Sunay Akın Oyuncak Müzesi ''Avrupa Yılın Müzesi'' ödülü için aday oldu.


Çalılık yangını korkuttu Güncel Çalılık yangını korkuttu

Antalya'da Kırcami Mahallesi'ndeki çalılık alanda başlayan yangın kontrol altına alındı.


Kumluca Toptancı Hali’nde gelir arttı Kumluca Kumluca Toptancı Hali’nde gelir arttı

Kumluca Toptancı Halinde, bu yılın altı aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre, giren ürün miktarı düşerken, elde edilen gelir arttı.


Türkiye’nin tek kadın “yangın dedektif” Alkış Güncel Türkiye’nin tek kadın “yangın dedektif” Alkış

Türkiye'nin tek kadın ''yangın dedektifi'' Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Programı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Saadet Alkış, Türkiye'de her yıl yaklaşık 100 bin irili ufaklı yangın çıktığını bildirdi.


Villaları ve barınaklarını hayvanlara tahsis etti Alanya Villaları ve barınaklarını hayvanlara tahsis etti

Alanya'da yaşayan ve villaları ile barınaklarını hayvanlara tahsis eden 58 yaşındaki Ahmet Yetim'in hayvan sevgisi, görenleri şaşırtıyor.


Antalyalı turizmciler Antalyaspor’u desteklemeli Spor Antalyalı turizmciler Antalyaspor’u desteklemeli

Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Antalyalı turizmcilerin Antalyaspor'a katkı vermemesinden yakındı.


3 hastayı hayata döndürdü Güncel 3 hastayı hayata döndürdü

Isparta'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralan ve beyin ölümünün gerçekleşen Ethem Şenyurt'un bağışlanan organları, Antalya'da 3 hastayı hayata döndürdü.


Günseli Akaydın, Karatepe köyünü ziyaret etti Güncel Günseli Akaydın, Karatepe köyünü ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın, Konyaaltı'na bağlı Karatepe köyünü ziyaret ederek, köylülerin sorunlarını dinledi.


Polislere İngilizce, bilgisayar ve internet kullanımı sertifikası verildi Gazipaşa Polislere İngilizce, bilgisayar ve internet kullanımı sertifikası verildi

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı İngilizce, bilgisayar ve internet kullanımı kursuna katılan ve başarıyla tamamlayan polislere, sertifikaları törenle verildi.


MATSO’dan Jandarma Komutanlığı’na ziyaret Manavgat MATSO’dan Jandarma Komutanlığı’na ziyaret

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Vural ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Evren Özkal'ı ziyaret etti.


Temizlik işçilerine hakaret edildiği iddiası Güncel Temizlik işçilerine hakaret edildiği iddiası

Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası Antalya Bölge Şubesine üye bir grup, Antalya Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekiminin iki temizlik işçisine hakaret ettiği, buna tepki gösteren işçinin de işten çıkarıldığı iddiasıyla hastane bahçesinde eylem yaptı.


Yola dökülen hidrolik yağ kazalara neden oldu Güncel Yola dökülen hidrolik yağ kazalara neden oldu

Antalya'da, belediyenin çöp toplama kamyonundan hidrolik yağ dökülen yolda uyarılara rağmen sürücülerin durmaması üzerine maddi hasarlı iki trafik kazası oldu, motosiklet, bisiklet sürücüleri ile yayalar düştü.


Turkcell, LTE ile 170 Mbps sınırını aştı Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell, LTE ile 170 Mbps sınırını aştı

Turkcell hız tartışmalarına son noktayı koydu: Turkcell, LTE testlerinde saniyede 170 Mbps’leri aşan hızlara ulaştı ve Türkiye’deki en hızlı veri transferini yaptı


Fujitsu Technoloğy Solutions, Microsoft yılın iş ortağı ödülü adayı Teknoloji/Bilim/İnternet Fujitsu Technoloğy Solutions, Microsoft yılın iş ortağı ödülü adayı

Fujitsu Technology Solutions (FTS), 2009 Microsoft Dünya İş Ortakları Konferansı’nda Microsoft tarafından Yılın İş Ortağı Ödülü’ne aday gösterilirken, teknoloji kategorisinde Fujitsu LifeBook T ve Fujitsu X10Sure ürünleri de finalistler arasında yerini aldı.


Kaptan: “Antalya’da doğa katledilmektedir” Siyaset Kaptan: “Antalya’da doğa katledilmektedir”

Antalya milletvekili Osman Kaptan, Antalya’da izin alarak faaliyete geçen taşocakları ile ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yanıtlanması istemiyle önerge vermiştir.


Uzmanlardan SBS'de doğru tercih uyarısı Uzmanlardan SBS'de doğru tercih uyarısı

İlköğretimi bitirip orta öğretime geçiş sürecinde, öğrenciler için çok büyük önem arzeden SBS sınav sonuçları açıklandı.


Başkanlardan birlik mesajı Kemer Başkanlardan birlik mesajı

Kemer'de 4 belediye başkanı biraraya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler. GATAB binasında biraya gelen Başkanlar ilçenin sorunlarını, çözüm önerilerini ve öncelikle yapılması gerekenleri masaya yatırdılar.


Yasak sigarayı bırakmak için büyük bir fırsat! Sağlık/Kadın Yasak sigarayı bırakmak için büyük bir fırsat!

Kapalı alanlarda sigara içme yasağı 19 Temmuz 2009’da uygulamaya konuluyor. Bu yasak sayısız hastalık ve şikayete neden olan sigarayı bırakmak için büyük bir fırsat.


Tekirova’da Sema Gösterisi büyüledi Kemer Tekirova’da Sema Gösterisi büyüledi

Tekirova Amfi tiyatroda sahnelenen Sema Gösterisi izleyenleri büyüledi.


Sanayi Kooperatifinden Kemer Belediye Başkanı’na Ziyaret Kemer Sanayi Kooperatifinden Kemer Belediye Başkanı’na Ziyaret

Kemere Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Akın ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan grup Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret etti.


ASMO: “Katliamı kınıyoruz” Siyaset ASMO: “Katliamı kınıyoruz”

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMO), Çin’in özerk Uygur bölgesinde meydana gelen olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaparak, bölgede meydana gelen katliamı kınadıklarını söyledi.


DM Turizm de turizm dergileri kervanına katıldı DM Turizm de turizm dergileri kervanına katıldı

Turizme yönelik kurum ve kuruluşların çıkardığı 50’yi aşkın dergilere bir yenisi eklendi: DM Turizm...


Yusuf Öztop CHP Muratpaşa Yöneticileri ile buluştu Siyaset Yusuf Öztop CHP Muratpaşa Yöneticileri ile buluştu

CHP Muratpaşa İlçe Yöneticileri Geçmiş Dönem İl Başkanı ve Milletvekili Yusuf Öztop’u İlçe binasında ağırladılar.


ABTTF meslek eğitimi veren kuruluş olarak ilk mezununu verdi ABTTF meslek eğitimi veren kuruluş olarak ilk mezununu verdi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nda (ABTTF) meslek eğitimi gören Serap Yusuf, üç yıl süren eğitimin ardından gerçekleştirilen sınav ile eğitimini tamamlayarak “büro iletişiminden sorumlu çalışan” ünvanını kazanmıştır.


İş dünyasındaki profesyoneller ‘Mutlu Gelecek’ arıyorlar! Ekonomi/Turizm İş dünyasındaki profesyoneller ‘Mutlu Gelecek’ arıyorlar!

Türkiye’nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com’un Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ile işbirliğine giderek başlattığı ‘Mutlu Gelecek Projesi’nin birinci etabı tamamlandı.


Gürültü denetiminde yeni dönem Güncel Gürültü denetiminde yeni dönem

Muratpaşa Belediyesi, Çevre ve Orman Bakanlığı’nca hazırlanan yönetmelikle ilgili, müzikli eğlence merkezlerinin işletmecilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.


Başpehlivan’dan Evcilmen’e ‘Öğütlerinizi dinledim başardım’ Spor Başpehlivan’dan Evcilmen’e ‘Öğütlerinizi dinledim başardım’

648. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Mehmet Yeşilyeşil, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e, “Öğütlerinizi dinleyerek kendime hedef koydum ve başardım” dedi


Bebekleri ilk ayında çocuk cerrahına muayene ettirin Sağlık/Kadın Bebekleri ilk ayında çocuk cerrahına muayene ettirin

Çocuk Cerrahisi yenidoğan döneminden erişkinliğe kadar olan çocukluk çağına ait (0-18 yaş), doğumsal veya edinsel solunum, sindirim ve boşaltım sistemlerini ilgilendiren cerrahi hastalıkların tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayan bir bilim dalıdır.


Kepez’den karne şöleni Güncel Kepez’den karne şöleni

Kepez Belediyesi düzenleyeceği karne şöleniyle, okul birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan 244 öğrenciye bisiklet, takdirname ve teşekkür alan 25 bin öğrenciye de kitap hediye edecek.


Türkiye’nin gençlere yönelik ilk tatil rehberi Genç Tatil Türkiye’nin gençlere yönelik ilk tatil rehberi Genç Tatil

Ekin Grubu, Türkiye’de bir ‘ilk’e daha imza atarak gençlere yönelik bir tatil rehberi yayımladı. Ege ve Akdeniz bölgelerini kapsayan Genç Tatil kitabı, gençlerin ilgisini çekecek tatil yörelerini sayfalarına taşıyor.


Vodafone, Abonelerinin Sadakatine Teşekkür Ediyor Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone, Abonelerinin Sadakatine Teşekkür Ediyor

Vodafone Türkiye, Ahde Vefa Programı ile 6 aydan uzun süredir Vodafone’lu olan abonelerine 150 ve üzeri, kontör yüklemelerinde 300 kontöre kadar, her yöne arama hediye ediyor.


Nasıl dedektif olunur? Güncel Nasıl dedektif olunur?

Nejat Değirmencioğlu nasıl dedektif olunur, iyi bir dedektifin özelliklerinin neler olduğunu açıkladı.


Vodafone, Gençleri 3G+ İle Tanıştırıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone, Gençleri 3G+ İle Tanıştırıyor

Rock’n Coke resmi iletişim sponsoru Vodafone Türkiye, 18-19 Temmuz tarihleri arasında Rock’n Coke seyircilerine 3G teknolojisini Vodafone farkı ile yaşatacak.


Bilgi Üniversitesi Antalya’da ofis açtı Güncel Bilgi Üniversitesi Antalya’da ofis açtı

“Okul için değil, yaşam için öğrenmeliyiz” cümlesi ile yola çıkan, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Antalya’ da iletişim ofisi açtı.


Turkcell’e “Stevie Awards’da iki ödül birden Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell’e “Stevie Awards’da iki ödül birden

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin değerlendirildiği ve iş dünyasıyla ilgili en prestijli ödül organizasyonlarından biri kabul edilen International Business Awards’da Turkcell; “Yılın En İyi Ürünü/Servisi” ve “En İyi Online Reklam Kampanyası” kategorilerinde iki ödülün sahibi oldu.


SGK’dan belediyeye haciz Elmalı SGK’dan belediyeye haciz

Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya Bölge Müdürlüğü, Elmalı Belediyesinin gayrimenkullerine, araçlarına ve banka hesaplarına el koydu. SGK, Elmalı Belediyesinden olan alacaklarını 2005 yılında takibe almış, ancak haciz işlemi gerçekleştirmemişti.


ITGI boru hattı projesi ilerliyor Ekonomi/Turizm ITGI boru hattı projesi ilerliyor

Güney Koridoru ITGI (Türkiye-Yunanistan-İtalya Doğalgaz Boru Hattı) ilerliyor: Balkanlar’da enerji arz güvenliği ve özerkliği güçleniyor


1045’le en çok Almanya’yı aradık! Teknoloji/Bilim/İnternet 1045’le en çok Almanya’yı aradık!

Sabit hatlardan çok daha ucuza konuşmanın yolunu sunan Türkiye’nin ilk arama bazında operatör seçimi hizmeti (call by call) 1045, yurtdışı aramalarda aranan ülkeye göre %80’lere varan avantaj sağlıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...