Pazar, 25 Ağustos 2019
5 öğrenci yarışmada dereceye girdi Kumluca 5 öğrenci yarışmada dereceye girdi

Orman Genel Müdürlüğünün kuruluşunun 170'inci yıl dönümü dolayısıyla Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında, Kumluca'dan 5 öğrenci dereceye girdi.


Azınlık temsilcilerinin talepleri Azınlık temsilcilerinin talepleri

Avrupa Azınlıkları Federal Birliği (FUEN) ile Avrupa Diyalog Forumu üyeleri Avrupa Parlamentosu seçimlerine yönelik açık oy çağrısında bulundu.


"Türkiye İçin Doğa Dostu Tarım"

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyum süreci kapsamında, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Türkiye için Doğa Dostu Tarım Programı Geliştirilmesi” projesi başarıyla tamamlandı.


Karakoyunlu Yörükler Belek Beach Park’ta buluştu Serik Karakoyunlu Yörükler Belek Beach Park’ta buluştu

Karakoyunlu Yörükler, Belek Belediyesinin düzenlediği etkinlikte Belek Beach Park'ta buluştu.


Ünlü fizikçiler Antalya’da buluşacak Güncel Ünlü fizikçiler Antalya’da buluşacak

Nobel Fizik Ödülü Jüri üyeleri ile Nobel ödüllü fizikçilerin de katılacağı 2. Uluslararası Süper İletkenlik ve Magnetizma Kongresi, 2010 yılında Antalya'da yapılacak.


ABD’li rotaryenler Büyükşehir’de Güncel ABD’li rotaryenler Büyükşehir’de

Olimpos Rotary Kulübü Başkanı Sedef Bircan, Falez Rotary Kulübü Başkanı Saliha Şenel Yiğiter, Amerika Birleşik Devletleri Rotary Bölge Lideri David Mann ve beraberindeki heyet, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin ve Başkan Danışmanı Göksel Kumsal'ı ziyaret etti.


Turistler Kekova’yı ziyarete başladı Demre Turistler Kekova’yı ziyarete başladı

Havanın ısınmasının ardından Demre'nin Çayağzı Limanı'ndan, Üçağız köyünden ve Kaş ilçesinden Kekova'ya yat turları düzenliyor.


Plastik sanatçılar Antalya’da buluştu Güncel Plastik sanatçılar Antalya’da buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen ''Antalya 3'üncü Uluslararası Plastik Sanatçılar Kültür Buluşması ve Sergisi'' açıldı.


İşadamlarından meslek lisesine destek Güncel İşadamlarından meslek lisesine destek

Antalyalı otomotiv sektörünün önde gelen firmaları tarafından Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde yaptırılan Motorlu Araçlar Teknolojisi Laboratuvarı törenle hizmete açıldı.


Sertifikalı mühendislerden LPG denetimi Güncel Sertifikalı mühendislerden LPG denetimi

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi'nin düzenlediği LPG Dolum Tesisleri ve Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Kursu ile istasyonlarda denetimlerin artacağı bildirildi.


Şehit için anıt mezar yapıldı Akseki Şehit için anıt mezar yapıldı

Akseki Değirmenlik köyü Gidengelmez dağlarında 1921 yılında şehit olan Mustafa Ankara için Akseki'de anıt mezar yaptırıldı.


İstihdam ve Ekonomi Merkezi (AWZ) faaliyetlerine başladı İstihdam ve Ekonomi Merkezi (AWZ) faaliyetlerine başladı

Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı´nın taşıyıcılığını üstlendiği „İstihdam ve Ekonomi Merkezi“ (AWZ) Dortmund´da açıldı.


Çandır, Mayıs ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi Ekonomi/Turizm Çandır, Mayıs ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Başkanı Ali Çandır aylık enflasyon rakamlarını bölge ve ülke açısından değerlendirmeye devam ediyor.


Fikir Kulübü'nün konuğu: Tursun Güncel Fikir Kulübü'nün konuğu: Tursun

Akdeniz TV’de ‘Fikir Kulübü’ programına katılan Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun, dört belediyenin birleşme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.


“Göğsümüzü gere gere kutlayamıyoruz” “Göğsümüzü gere gere kutlayamıyoruz”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, tüm herkesi ilgilendirecek şekilde eleştirilerini yaptı ve bu günü nasıl anacaklarını ise ayrıca dile getirdi.


Tütüncü Antalyaspor’u kutladı Spor Tütüncü Antalyaspor’u kutladı

PAF Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayan Antalyaspor PAF Takımı'nı makamında kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Elimizden geldiği kadar size yardımcı olamaya hazırım.” dedi.


Tütüncü “Sanatın destekçisiyim” Güncel Tütüncü “Sanatın destekçisiyim”

Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun gönüllü oyuncularına kahvaltı veren Başkan Hakan Tütüncü, “Tiyatrocu olmayı düşünen bir belediye başkanı olarak her zaman sanatın yanındayım, destekçisiyim. Sizden devlet ve şehir tiyatrolarıyla yarışan kaliteli temsiller bekliyorum.” dedi.


Kemer Belediyesi’nde mali kontrol ve performans bütçesi eğitimi Kemer Kemer Belediyesi’nde mali kontrol ve performans bütçesi eğitimi

Kemer Belediyesi Harcama Birimlerine hizmet içi eğitim kapsamında mali kontrol ve performans bütçesi eğitimi veriliyor. 3 gün boyunca verilecek olan eğitimler ile Kemer Belediyesi Personeli mevzuatlar hakkında bilgilendirilecek.


OKS birincisinden SBS tavsiyeleri OKS birincisinden SBS tavsiyeleri

Fatih Özkan Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girecek arkadaşlarına başarısının sırrını anlattı.


Stres ağrı eşiğini düşürüyor Sağlık/Kadın Stres ağrı eşiğini düşürüyor

Günümüzde ofis çalışanlarının en büyük sorunlarından birisini boyun ağrıları oluşturuyor. Stres ve gerilim boyun ağrılarına yol açmıyor ancak kişinin ağrı eşiğini düşürdüğü için en küçük sorunun bile ağrı olarak algılanmasına neden oluyor.


Çevreciler Kındılçeşme’de Kemer Çevreciler Kındılçeşme’de

Kemer’in günübirlik piknik alanı olan Beydağları Sahil Milli Parkı alanında kalan Kındılçeşme kamp alanında yürütülen inşaat faaliyetinin durdurulması ve iptali talebiyle Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz eşliğinde Antalya’dan toplanan sivil toplum örgütü 15 temsilci Kemer’e gelerek Kındılçeşme önünde bir açıklama yaptılar.


Orhan Pamuk’tan dört başbakana dilekçe Orhan Pamuk’tan dört başbakana dilekçe

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi tarafından Hasankeyf için başlatılan uluslararası imza kampanyasına Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk da imzasıyla destek verdi.


Vali Yüksel’den şampiyon bayanlara kupa Spor Vali Yüksel’den şampiyon bayanlara kupa

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, futbolda Türkiye Bayanlar 1. Ligi’ne yükselen Antalyaspor Bayan Futbol Takımı’nı makamında kabul etti.


5 Haziran anısına 5 etaplı park Güncel 5 Haziran anısına 5 etaplı park

Muratpaşa Belediyesi, Güzeloba Mahallesi’ne 5 Haziran Çevre Günü anısına 5 etaplı 500 metre uzunluğunda bir park daha kazandırdı. Park sayısı 345’e ulaştı.


Belediye Başkan Yardımcısı Anatürk oldu Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Anatürk oldu

Kemer Belediye Başkan Yardımcılığına Turhan Anatürk getirildi. Kemer Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başlayan ve tebrik ziyaretlerini kabul eden Anatürk’ün ilk konukları arasında Başkan Mustafa Gül de vardı.


PAF’a “Köfte Diyarı” daveti Spor PAF’a “Köfte Diyarı” daveti

Antalyaspor PAF Takımı, Aspendos Bulvarı üzerindeki Mustafa ve Necdet Alacan Kardeşler’in sahibi olduğu “Köfte Diyarı”nın davetlisi olarak öğle yemeği yedi.


Saadet, su zammını protesto edecek Siyaset Saadet, su zammını protesto edecek

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş su zammını protesto etmek için bu Pazar günü Saat:11.00’da basın açıklaması yapacak.


İnternet Kafeler, Gençlik ve Sosyal Sapma Raporu İnternet Kafeler, Gençlik ve Sosyal Sapma Raporu

Bağımsız Eğitimciler Sendikası’nın İnternet Kafe Araştırmasında, "İnternet Kafelere Devam Eden Öğrencilerin Yüzde 12'sinin Erotik Sitelere Girdiği Belirtiliyor.


Deloitte, Avrupa liglerinin mali görünümünü değerlendirdi Spor Deloitte, Avrupa liglerinin mali görünümünü değerlendirdi

Deloitte’un Yıllık Futbol Finansmanı Araştırması yayınlandı. Avrupa liglerindeki futbol kulüplerinin finansal verileri incelenerek hazırlanan rapora göre geçen sezonda olduğu gibi 2007/2008 sezonunda da en yüksek kazancı 2,4 milyar Euro ile İngiltere Premier Ligi kulüpleri elde etti.


“En kaliteli okul” Avrupa’ya model olacak Güncel “En kaliteli okul” Avrupa’ya model olacak

Ulusal Kalite Büyük Ödülü sahibi Antalya Ayten Çağıran Anaokulu, sponsor bulması durumunda Avrupa Kalite Ödülüne adaylık başvurusunda bulunacak. Okul, ödülü kazanırsa, Avrupa'daki okullara model olarak sunulacak.


Tüp bebekte de “erkekler Mars’tan, kadınlar Venüs’ten” Sağlık/Kadın Tüp bebekte de “erkekler Mars’tan, kadınlar Venüs’ten”

Antalya Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Operatör Dr. Kemal Özgür, tüp bebek sahibi olmak için başvuran çiftlerde kadınların tamamen duygularıyla hareket ettiğini, erkeklerin ise konuya mantık çerçevesinden baktığını söyledi.


Öğretmene yemekli uğurlama Demre Öğretmene yemekli uğurlama

Demre Yunus Emre İlköğretim Okulu'ndan tayini çıkan İngilizce Öğretmeni Bilge Çakmakçı, yemekle uğurlandı.


Akseki’de öğrencilerin tiyatro oyunu beğeniyle izlendi Akseki Akseki’de öğrencilerin tiyatro oyunu beğeniyle izlendi

Akseki Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan'ın yazdığı ''Ehliyet senin neyine, dön Şinasi evine'' adlı oyunu sahnelediler.


Elektronik eşya deposunda yangın Güncel Elektronik eşya deposunda yangın

Antalya'da çeşitli elektrikli ve elektronik eşya markalarının Akdeniz bölge distribütörlüğünü yapan bir firmanın ana deposunda çıkan yangın büyük miktarda maddi hasara neden oldu.


Dünyanın en iyi rehberleri Türkiye’de Güncel Dünyanın en iyi rehberleri Türkiye’de

Öger Tur Türkiye Genel Müdürü Recep Yavuz, dünyanın en iyi rehberlerinin Türkiye'de olduğunu söyledi.


Dar gelirlinin göz sağlığı risk altında Sağlık/Kadın Dar gelirlinin göz sağlığı risk altında

Gözü ultraviyole ışınlardan koruyan standarda uygun güneş gözlükleri 75 ile 1500 lira arasında satılırken, dar gelirli vatandaşlar, en çok, tanesi yaklaşık 10 liraya satılan Çin malı güneş gözlüklerini alarak, göz sağlıklarını tehlikeye atıyorlar.


“Kriz Varsa Çare de Var” seferberliğine destek çağrısı Ekonomi/Turizm “Kriz Varsa Çare de Var” seferberliğine destek çağrısı

ATSO Başkanı Osman Budak, ekonomik krizin etkilerini azaltmak ve piyasanın canlanmasını sağlamak için başlatılan ve 5 hafta sürmesi planlanan kampanyaya Antalyalılar’dan da destek beklediklerini söyledi.


21 futbolcu kendi kalesine gol attı Spor 21 futbolcu kendi kalesine gol attı

Turkcell Süper Lig'de geride kalan 2008-2009 sezonunun 6'sı ''Üç Büyükler''den olmak üzere toplam 21 futbolcu kendi kalesine gol atma şanssızlığını yaşadı.


Bir maçta en çok golü Taner Gülleri attı Spor Bir maçta en çok golü Taner Gülleri attı

Turkcell Süper Lig'de geride kalan 2008-2009 sezonunda bir maçta en çok golü, ligden düşen Kocaelispor'un golcüsü Taner Gülleri attı.


En erken golü Denizlisporlu Roberts attı Spor En erken golü Denizlisporlu Roberts attı

Turkcell Süper Lig'de geride kalan 2008-2009 sezonunda en erken golü Denizlispor'un Trinidad-Tobagolu oyuncusu Roberts attı.


Otomobilde indirim fırsatı sona eriyor Ekonomi/Turizm Otomobilde indirim fırsatı sona eriyor

Otomotiv sektörünü canlandırmak amacıyla getirilen ÖTV indiriminin sona ermesine sayılı günler kalırken, otomobil sahibi olmak isteyen tüketicilerin son fırsat günlerini kaçırmamaları istendi.


Küresel krizde “en kötünün” atlatıldığına dair işaretler artıyor Ekonomi/Turizm Küresel krizde “en kötünün” atlatıldığına dair işaretler artıyor

ABD, İngiltere, Asya ülkeleri ve Avustralya'da tüketici güven endeksleri yükselmeye başladı.


Hiçbir suç gizli kalmıyor Hiçbir suç gizli kalmıyor

Suçun aydınlatılmasında polisin en büyük yardımcısı olan Kriminal Polis Laboratuvarları, geçen yıl suç delilleri üzerinde yapılan kimyasal inceleme sonucu toplam 41 bin 305 olayın aydınlatılmasına katkıda bulundu.


Türk bayraklı gemiler “beyaz” listeye adını yazdırdı Türk bayraklı gemiler “beyaz” listeye adını yazdırdı

Türkiye, denizcilik alanındaki en prestijli kuruluş olan Paris Memorandumu'nun (Paris MoU) 2008 performans raporunda ''Beyaz'' listeye girdi.


2009 Gıda Etkinlikleri Takvimi 2009 Gıda Etkinlikleri Takvimi

Türkiye'de ve yurt dışında, yıl sonuna kadar gıda konulu çok sayıda sempozyum, fuar, kongre ve konferans düzenlenecek.


Çinli bilim adamları domuz hücrelerinden kök hücre üretti Sağlık/Kadın Çinli bilim adamları domuz hücrelerinden kök hücre üretti

Çinli bilim adamlarının, basit domuz hücrelerini kök hücreye çevirmenin yolunu bulduğu açıklandı.


Türk Finans'tan kredi desteği Ekonomi/Turizm Türk Finans'tan kredi desteği

2009 yılının ilk beş ayında yaklaşık 3 milyar TL kredi kullandırarak reel sektöre desteğini kesintisiz sürdüren Türkiye Finans, Ege Bölgesi Sanayi Odası ile özel bir kredi protokolünü hayata geçirdi.


Yaban yeşilleriyle 100 nefis tarif Yaban yeşilleriyle 100 nefis tarif

Hayykitap, Doğal Beslenme serisine Gökçen Adar’ın “Ot” tarifleriyle devam ediyor.


Kuzköylüler bahar şenliğinde buluştu Güncel Kuzköylüler bahar şenliğinde buluştu

Burdur'un Çeltikçi ilçesine bağlı Kuzköy sakinleri ile Antalya'da yaşayan Kuzköylüler 4. Bahar Şenliği'nde biraraya geldi. Antalya'da yaşayan Burdur'un Çeltikçi ilçesi Kuzköy sakinleri 4. Geleneksel Kuzköylüler Bahar Şenliği'nde bir araya geldi.


Değirmenlik köyünde yayla şenlikleri yapıldı Akseki Değirmenlik köyünde yayla şenlikleri yapıldı

Akseki'ye bağlı Değirmenlik köyünde 9. Yayla Şenlikleri yapıldı.


Alanya’da hırsızlık iddiası Alanya Alanya’da hırsızlık iddiası

Alanya'da, çanta ve ayakkabı mağazası sahibi, iş yerinden hırsızlık yapıldığı iddiasıyla polise başvurdu.


Alanya’da gümrük kaçağı içki ele geçirildi Alanya Alanya’da gümrük kaçağı içki ele geçirildi

Alanya'daki bir otelde 105 şişe gümrük kaçağı içki ele geçirildi.


Bahçe satancı ilköğretim öğrencilerinin ilgi odağı oldu Finike Bahçe satancı ilköğretim öğrencilerinin ilgi odağı oldu

İstanbul'daki Pendik Belediyesi'nin, Finike'nin Turunçova beldesindeki Bağyaka İlköğretim Okulu'na hediye ettiği büyük bahçe satrancı öğrencilerin ilgi odağı oldu.


Otel çalışanı otel bahçesinde ölü bulundu Demre Otel çalışanı otel bahçesinde ölü bulundu

Demre'de bir otel çalışanı, otel bahçesinde ölü bulundu.


Türkiye Liselerarası Halk Oyunları Yarışması Güncel Türkiye Liselerarası Halk Oyunları Yarışması

Antalya Hızır Reis Ticaret Meslek Lisesi Halk Oyunları ekibi, Isparta'da yapılan Türkiye Halk Oyunları Finali'nde Gençler Stilize Dalda Türkiye birincisi oldu.


Liselerarası Geleneksel Spor Şöleni sona erdi Spor Liselerarası Geleneksel Spor Şöleni sona erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 4'ncüsü düzenlenen Liselerarası Geleneksel Spor Şöleni sona erdi.


Topçam’dan Sıçan Adası’na yüzdüler Güncel Topçam’dan Sıçan Adası’na yüzdüler

Topçam kıyısı ile Sıçan (Reşat) Adası arasında yaklaşık bir kilometrelik etapta yapılan yüzme yarışları TED Antalya Koleji'nden elli yüzücünün katılımıyla gerçekleşti.


Öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri Öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı, yer değiştirme işlemleri sırasında, 102 öğretmenin görev kayıtlarındaki değil de başvuru formunda belirttikleri puanlarının esas alınarak atamalarının gerçekleştirildiğinin tespit edildiğini belirterek, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve sorumlular hakkında gerekenin yapılacağını bildirdi.


İlköğretim okullarına kayıt kuralları İlköğretim okullarına kayıt kuralları

Velilerin ilköğretim okuluna kayıt için internetten form doldurma, okula başvurma, ön kayıt yaptırma, kayıt parası yatırma gibi işlem yapmalarına gerek bulunmadığı bildirildi.


Akaydın: “78 gün sonra deneme sürüşü başlayacak” Güncel Akaydın: “78 gün sonra deneme sürüşü başlayacak”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Raylı Sistemde müteahhit firmaya 78 gün, kontrolör firmaya ise 6 ay süre verildiğini açıkladı. Akaydın, 78 gün sonra sistemin deneme sürüşüne başlanacağını bildirdi.


Büyükşehir, Altar Tunçkol’la yeniden anlaştı Spor Büyükşehir, Altar Tunçkol’la yeniden anlaştı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, başantrenörlük görevi için devam kararı aldığı Altar Tunçkol ile sözleşme yeniledi.


Antalya İl Koordinasyon Kurulu toplandı Güncel Antalya İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ''Antalya Garı'nda hızlı treni beklemeyi hayal ediyorum. Bu şimdi bir hayal ama neden gerçekleşmesin'' dedi.


Garanti Emeklilik Büyümeye Devam Edecek Ekonomi/Turizm Garanti Emeklilik Büyümeye Devam Edecek

Garanti Emeklilik Antalya’da düzenlediği basın toplantısında Antalya’daki büyüme hedeflerini açıkladı.Garanti Emeklilik, 2009 yılındaki faaliyetlerini ve hedeflerini paylaşmak üzere 2 Haziran 2009 tarihinde Antalya Sheraton Otel’de bir basın toplantısı düzenledi.


ATSO, iş dünyasını ve belediye başkanlarını buluşturuyor Güncel ATSO, iş dünyasını ve belediye başkanlarını buluşturuyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya’nın önemli sorunlarını belirlemek ve iş dünyasının yerel yönetimlerden beklentilerini masaya yatırmak amacıyla “I. Antalya İş Dünyası - Yerel Yönetimler Zirvesi” düzenliyor.


AGİD, Antalyalı işadamlarını dünyayla buluşturuyor Güncel AGİD, Antalyalı işadamlarını dünyayla buluşturuyor

Türkiye sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) ‘un 150 ülkeden 2000 seçkin işadamını getirdiği ‘‘Dünya Ticaret Köprüsü 2009’’ programına AGİD Antalya’dan 40 işadamıyla katılıyor.


Ömer Melli’nin Side isyanı Siyaset Ömer Melli’nin Side isyanı

CHP İl Başkanı Ömer Melli, AKP’li Side Belediye Başkanı Kadir Uçar’ın plajlardaki pek çok tesisi kendi yandaşlarına ve akrabalarına ihalesiz ve kanunlara aykırı olarak peşkeş çektiğini söyledi.


Büyükşehir Belediyesi yaz spor okulu açıyor Spor Büyükşehir Belediyesi yaz spor okulu açıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 29 Haziran-29 Ağustos tarihleri arasında eğitim verecek yaz spor okullarına kayıtların yarın başlayacağı bildirildi.


Gazipaşa Pratik Kız Sanat Okulu yıl sonu sergisi açıldı Gazipaşa Gazipaşa Pratik Kız Sanat Okulu yıl sonu sergisi açıldı

Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi salonundaki serginin açılışında konuşan Pratik Kız Sanat Okulu Müdürü Nuray Güler, ilçede yaşayan genç kız ve kadınlara yönelik eğitim ve öğretim yaptıklarını, açtıkları 22 kursa 299 kursiyerin katıldığını bildirdi.


Okçuluk Dünya Kupası Antalya’da başlıyor Spor Okçuluk Dünya Kupası Antalya’da başlıyor

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Antalya'da yarın başlayacak Dünya Kupası'na, 49 ülkeden 409 sporcunun katılacağını bildirdi.


Liselerarası Plaj Futbolu ve Plaj Voleybolu Şampiyonası başladı Spor Liselerarası Plaj Futbolu ve Plaj Voleybolu Şampiyonası başladı

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Özer Bedir, Antalya Beach Park'da başlayan şampiyonaya futbolda 15, voleybolda 12 okulun katıldığını bildirdi.


Finike’de Bilim Şenliği düzenlendi Finike Finike’de Bilim Şenliği düzenlendi

Finike Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim ve Bilim Şenliği düzenlendi.


Beşikçi köyünde bayan terziliği kursu sergisi açıldı Kumluca Beşikçi köyünde bayan terziliği kursu sergisi açıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Beşikçi Köyünde açılan ''Bayan Terziliği'' kursu sona erdi.


KALEDER, vitrin ve sergileme yarışması düzenledi Güncel KALEDER, vitrin ve sergileme yarışması düzenledi

Kalekapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER), vitrin ve sergileme yarışması düzenledi.


“Akaydın’ı çözüm üretmeye davet ediyoruz” Siyaset “Akaydın’ı çözüm üretmeye davet ediyoruz”

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Dünya Basketbol Şampiyonası'nın Antalya'da yapılması için FIBA'nın Temmuz ortasına kadar Antalya'ya süre tanıdığını belirtti.


Öğretmenlerarası Voleybol Turnuvası sona erdi Kumluca Öğretmenlerarası Voleybol Turnuvası sona erdi

Kumluca Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe lig heyetince düzenlenen öğretmenler arası voleybol turnuvası sona erdi.


Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kenti’ne ziyaretçi akını Demre Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kenti’ne ziyaretçi akını

Demre'deki Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kenti'ni bu yıl beş ayda 177 bin 403 turist ziyaret etti ve bu ziyaretlerden 921 bin 465 TL gelir elde edildi.


PTT’den ÖSS sınav belgesi açıklaması PTT’den ÖSS sınav belgesi açıklaması

PTT Genel Müdürlüğü, ÖSS sınav giriş belgelerinden alıcısına teslim edilemeyenlerin, dağıtım birimlerinde sınav tarihine kadar muhafaza edileceğini bildirdi.


ASMEK yıl sonu sergileri açılıyor Güncel ASMEK yıl sonu sergileri açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursu (ASMEK) 2008-2009 öğretim yılı, yıl sonu sergileri açılıyor.


Kaleiçi’nde konteynerler yenilendi Güncel Kaleiçi’nde konteynerler yenilendi

Muratpaşa Belediyesi, Kaleiçi’ndeki çöp konteynerlerini yeniledi. Metal konteynerler yerine görüntü ve gürültü kirliliğine neden olmayan plastik konteynerler 4 mahalleye yerleştirildi


KBT, Tiyatro Atölyesi için kurs başvuruları başladı Kemer KBT, Tiyatro Atölyesi için kurs başvuruları başladı

Kemer Belediye Tiyatrosu her yıl olduğu gibi bu sene de ücretsiz olarak tiyatro atölyesi çalışmalarına başladı. Tiyatro atölyesi kurs kayıtlarının Kemer Belediyesi Kültür salonunda yapıldığına dikkat çekilirken, başvuruların 01 Haziran-19 Haziran 2009 tarihleri arasında gerçekleşeceği ifade edildi.


Karel, Türkiye şampiyonu oldu Spor Karel, Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye’de kurumlararası yapılan en büyük yarış olan Dragon Bot Yarışları’nda birincilik ödülü Karel’in oldu. 2. Dragon Festivali kapsamında Haliç’te düzenlenen yarışa 73 takım halinde 2 bine yakın yarışmacı katıldı.


TEMA, bisiklet yolu istiyor Güncel TEMA, bisiklet yolu istiyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret eden TEMA Gönüllüleri bisiklet yolu isterken, Burdurlular Derneği yöneticileri başarı dileğinde bulundu.


Karikatür yarışması sonuçlandı Güncel Karikatür yarışması sonuçlandı

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 26. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın jüri değerlendirmesi, yarışmanın evsahipliğini üstlenen IC Hotels Green Palace’da (Antalya) 1 Haziran 2009 Pazartesi günü yapıldı.


Samsung’un, Yeni Torbasız Elektrikli Süpürgesi Concerto Samsung’un, Yeni Torbasız Elektrikli Süpürgesi Concerto

İstanbul, 02 Haziran 2009- Samsung’un “Twin Chamber Plus” (Çift Bölmeli) teknolojili yeni torbasız elektrikli süpürgesi Concerto Haziran ayında Türk tüketicisiyle buluşuyor.


ÖSS’yi “kaygı” kaybettiriyor ÖSS’yi “kaygı” kaybettiriyor

Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) yaklaştığı bugünlerde ''sınav kaygısı''na dikkati çeken uzmanlar, dershane ve özel derslerin seçimine özen gösterilirken, başarıda en önemli unsuru oluşturan psikolojik hazırlık konusunun ihmal edildiğini bildirdiler.


2008-2009 sezonunun hakem dosyası Spor 2008-2009 sezonunun hakem dosyası

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunda yapılan toplam 306 maçta 25 hakem görev yaptı. En fazla görev verilen hakem, 23 maçla Yunus Yıldırım oldu.


İçişleri Bakanı Atalay’dan “otopark” genelgesi İçişleri Bakanı Atalay’dan “otopark” genelgesi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, otopark alanı olarak belirlenen yerlerin doğrudan belediyeler veya yetki verilen gerçek ve tüzel kişiler tarafından işletilmesinin sağlanmasını istedi.


Türkiye’de kalp hastalığının durumu Sağlık/Kadın Türkiye’de kalp hastalığının durumu

Türk Kardiyoloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Kozan, Türkiye'nin Avrupa'da genç nüfusta kalp hastalığının en sık görüldüğü ülke olduğunu söyledi.


Futbolda 2008-2009 sezonunun ardından… Spor Futbolda 2008-2009 sezonunun ardından…

Türkiye profesyonel futbol liglerinde 2008-2009 sezonunda en fazla gol atan ekibi TFF 2. Lig'de 38 maçta 82 gol atan Bank Asya 1. Lig'in yeni ekibi Bucaspor oldu.


Televizyonu sürekli açık bırakmak, çocukların gelişimine zarar veriyor Sağlık/Kadın Televizyonu sürekli açık bırakmak, çocukların gelişimine zarar veriyor

Evde televizyonu sürekli açık bırakmanın, küçük çocukların dil ve zeka gelişimine zarar verdiği bildirildi.


Özdilek: “Şampiyon olmuş kadar başarılı olduk” Spor Özdilek: “Şampiyon olmuş kadar başarılı olduk”

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalyaspor'un bu yıl şampiyon olmuş kadar başarılı olduğunu söyledi.


Akseki’de öğrencilerin resim çalışmaları sergilendi Akseki Akseki’de öğrencilerin resim çalışmaları sergilendi

Akseki Dr. Abdurrahman Başoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, Akseki Şahinler Çok Programlı Lise öğrencilerine yönelik kurs tamamlanarak, çalışmalar sergilendi.


Uğurlu: “Önemli bir başarının altına imza attık” Spor Uğurlu: “Önemli bir başarının altına imza attık”

PAF Ligi'nde 73 puanla şampiyon olan Antalyaspor'da, antrenör Mehmet Uğurlu, önemli bir başarının altına imza attıklarını söyledi.


Akseki’de “şiir dinletisi” Akseki Akseki’de “şiir dinletisi”

Akseki Şahinler Çok Programlı Lisesi tarafından ''Şiir dinletisi'' düzenlendi.


Beymelek ilköğretim öğrencilerinin sergisi ilgi gördü Demre Beymelek ilköğretim öğrencilerinin sergisi ilgi gördü

Beymelek ilköğretim Okulu ve Saz İlköğretim Okulu öğrencilerinin ortak resim sergisi, Beymelek Belediyesi Kültür Salonu'nda açıldı.


6. Uluslar arası Side Çocuk Şenliği yapıldı Manavgat 6. Uluslar arası Side Çocuk Şenliği yapıldı

Manavgat'ın Side beldesinde 6. Uluslararası Side Çocuk Şenliği çeşitli etkinliklerle kutlandı.


Ölmüş bir kişi adına da tedavi faturası kesilmiş Güncel Ölmüş bir kişi adına da tedavi faturası kesilmiş

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya Müdürü Selim Erol, SGK'nın sağlık hizmeti satın aldığı özel sağlık kuruluşlarının denetlenmesi sırasında, ölmüş bir kişi adına da tedavi faturası kesildiğini tespit ettiklerini bildirdi.


Aksu Belediye Meclisi tatil yapmayacak Aksu Aksu Belediye Meclisi tatil yapmayacak

Belediye Başkanı İsa Yıldırım başkanlığında toplanan Aksu Belediye Meclisi, bu yıl meclisin tatil yapmaması yönünde oy birliği ile karar aldı.


Detmold’da ‘denizde yürümek’ Kültür/Sanat Detmold’da ‘denizde yürümek’

Antalyalı sanatçı İmren Çalışkan Tüzün, “denizde yürümek” adlı kısa video çalışmasıyla, 5. Uluslararası Detmold Kısa Film Festivali’ne çağrıldı.


İş bulmanın en garantili yolu: Kariyer Okulu İş bulmanın en garantili yolu: Kariyer Okulu

‘Krizde iş bulmanın en pratik ve garantili yolu’ sloganı ile hayata geçen Kariyer Okulu, zengin bir içerikle gençlere sesleniyor. Hedef ise, kriz döneminde mezun olan veya iş arayan gençlerin kariyer planlamasına katkıda bulunmak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...