Çarşamba, 16 Ocak 2019
Tiyatro sahnesinin görünmeyen oyuncuları Kültür/Sanat Tiyatro sahnesinin görünmeyen oyuncuları

Tiyatro sahnesine bir kez çıkan kişinin bir daha başka bir mesleğe ilgi duyamayacağını, yaşamının sonuna kadar tiyatrocu olarak kalacağını belirtmek için kullanılan, 'Sahne tozunu bir kez yutan bir daha iflah olmaz' sözü, tiyatronun görünmeyen kahramanları için de geçerli.


Antalya'da kültür sanat Kültür/Sanat Antalya'da kültür sanat

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) oyuncuları yarın ve 28 Martta ''Benim Doktor Oğlum'' adlı eserle sanatseverlerin karşısında olacak.


Uysal, üniversiteli gençlerle buluştu Akseki Uysal, üniversiteli gençlerle buluştu

AK Parti'nin Akseki belediye başkan adayı Mustafa İsmet Uysal, İlçe Başkanı Mehmet Özdilek, yönetim kurulu üyeleri, İl genel meclisi üyeliği adayı Veysel Demir ve Akseki Gençlik Kolları Başkanı Kadir Koray Bal, üniversiteli gençlerle yemekte bir araya geldi.


Güncel "Expo, Antalya'nın doğal hakkı"

Alman tur operatörü TUI Holding'in Türkiye Danışmanı, Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Expo 2014'ün Antalya'nın doğal hakkı olduğunu belirterek, bu organizasyonun Antalya'ya verilmesi için turizmcilerin gereken desteği sağlayacağını bildirdi.


“Aksu turizmle kalkınacak” Aksu “Aksu turizmle kalkınacak”

Aksu’nun bir tarım bölgesi olmasının yanında turizm açısından da önemli bir noktada yer aldığını belirten Saadet Partisi Aksu Belediye Başkan adayı Veli Atik, tarihi Perge’nin restorasyonuna destek olunacağını söyledi.


Güncel "Vatandaşlarımız güvenli bölgelerde"

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Alanya'daki Dim Barajı'nın kapağının kırılması nedeniyle birinci derecede risk altında olan 150 hanedeki vatandaşların güvenli alanlara yerleştirildiğini bildirdi.


Alanya "Tehlike arz edecek bi durum yok"

DSİ 13. Bölge Müdürü Sedat Özpınar, Dim Barajı'nda dip savak kapağının yerinden çıkmasıyla başlayan su akışının sürdüğünü, ancak ''çevre için tehlike arz edecek bir durum olmadığını'' söyledi.


Alanya'da su baskını tehlikesi Alanya Alanya'da su baskını tehlikesi

Alanya'da 17 Ocak 2009 tarihinde su tutulmaya başlanan Dim Barajı'nın kapaklarından birinin yerinden çıktığı ve Dim Çayı'na çok miktarda su aktığı, bu nedenle bölgedeki yerleşim birimlerinde vatandaşların dikkatli olmaları yolunda uyarı yapıldığı bildirildi.


Selim Erol AKDİM'de Güncel Selim Erol AKDİM'de

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Selim Erol, 24.03.2009 tarihinde AKDİM (Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi) tarafından haftalık olarak düzenlenen Salı Çayına katıldı.


Evcilmen’e meslektaş desteği Siyaset Evcilmen’e meslektaş desteği

Antalya’da görev yapan Makina Mühendisleri; Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP adayı Süleyman Evcilmen’in Özgürlük Bulvarı’ndaki Merkez Seçim Ofisi’ni ziyaret ederek destek verdi.


Minikleri şaşırtan iletişim tarihi gezisi Minikleri şaşırtan iletişim tarihi gezisi

Özel Efdal İlköğretim Okulu’nun İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Galerisi’ne düzenlediği gezi öğrencilerin ilgisini çekti.


Varsak’ta ‘düğün gibi’ kutlama Siyaset Varsak’ta ‘düğün gibi’ kutlama

Seçimlerin yapılmasına sayılı günler kala CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın, coşkusu kentin dört yanını sardı. Akaydın, Varsak’ta ‘Akaydın Gönüllüleri’ ve CHP İl Örgütü tarafından düzenlenen ‘Kına Gecesi’ ne katıldı.


Varsak Sanayi Sitesi’nin tapusu alındı Güncel Varsak Sanayi Sitesi’nin tapusu alındı

S.S Varsak Sanayi Çalışanları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif başkanı Halil Oya yaptığı açıklamada kooperatifin tapusunuda alarak artık üye kayıtlarına daha önceden belirlendiği gibi başladıklarını söyledi.


Çelik, “Engelliler bizden birileri” Siyaset Çelik, “Engelliler bizden birileri”

İşitme Engelliler Derneği’ni ziyaret eden MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Çelik, yapacağımız projeler ile engellilerimizin bizden birileri olduğu hem kendilerine, hem ailelerine hem de topluma hissettirileceklerini söyledi.


Atay'dan seçmene çağrı Siyaset Atay'dan seçmene çağrı

MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay katıldığı mahalle toplantılarında hem vatandaşları oy kullanmaları yönünde uyardı, hemde tercihlerini yaparken iyi düşünmeleri gerektiğini söyledi.


Sanayi esnafından Başaran’a destek Siyaset Sanayi esnafından Başaran’a destek

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, Eski Sanayi esnafı ile bir araya geldi. Sorunları dinleyen Başaran’a esnaf büyük ilgi gösterdi.


Kariyer Günleri 2009 Güncel Kariyer Günleri 2009

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Mezunları Derneği (ATMED) tarafından ilki düzenlenen, iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrencilerin sektörde yer edinmiş mezunlarla bir araya gelmesini amaçlayan ‘ATMED Kariyer Günleri’ Amara Dolce Vita Genel Müdür Yardımcısı Sayın Afacan Çelebi ile start aldı.


Siyaset "Ölü yüzü pudralayıp yeni diye yutturuyorlar"

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş siyasete ANAP’ta başlayan AKP adayı Orhan Tolunay’a yüklendi.


“Kepez’in mutluluğu için çalıştık” Güncel “Kepez’in mutluluğu için çalıştık”

Başkan Erdal Öner, “Sizler hancı, bizler yolcuyuz. Güldüğümüz, ağladığımız, sevindiğimiz, üzüldüğümüz günler oldu. Şunu unutmayın ki, bugüne kadar ne yaptıysak Kepez halkının mutluluğu için yaptık.” dedi.


Kepez zoru başarmak istiyor Spor Kepez zoru başarmak istiyor

Kepez Belediyespor Antrenörü Halil Üner, seyirci desteği ile Galatasaray Cafe Crown’u yenebilecek güçte olduklarını söyledi.


Budak: “SGK ile ortak projeler geliştireceğiz” Güncel Budak: “SGK ile ortak projeler geliştireceğiz”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, “Üyelerimizi reform ve uygulamalar konusunda daha iyi bilgilendirmek için SGK ile ortak projeler geliştireceğiz.” dedi.


Yılmaz: “Konyaaltı’nda sessizlik fırtınaya dönüşüyor” Siyaset Yılmaz: “Konyaaltı’nda sessizlik fırtınaya dönüşüyor”

AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, seçime az süre kala oldukça kararlı konuştu ve “sessiz çoğunluk on yıllık suskunluğunu pazar günü bozuyor” dedi.


ÖSS'de başarının adresi Toros Yağmur lisesi Güncel ÖSS'de başarının adresi Toros Yağmur lisesi

Antalya’nın başarılı okullarından Özel Toros Yağmur Lisesi eğitimdeki yetkinliğini bir daha kanıtladı.


Saadet müzik çalmayacak Siyaset Saadet müzik çalmayacak

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş, BBP İl Başkanı Rasim Küçük’ü ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Kemer belediyesi çalışmaları hız kesmiyor Kemer Kemer belediyesi çalışmaları hız kesmiyor

Kemer 3 girişi Kuzdere Mahallesine bağlanan yol girişinde Belediye Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları devam ediyor.


Erten, Meltem’de oy istedi Siyaset Erten, Meltem’de oy istedi

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten, Meltem Mahallesi’nde seçim gezisi yaptı.


AKP’nin TOKİ çıkmazı Siyaset AKP’nin TOKİ çıkmazı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Zeki Başaran, mülkiyet ve tapu sorununu anlattı.


Muratpaşa’ya bir bilet Siyaset Muratpaşa’ya bir bilet

MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten, Şehirlerarası Otogar esnafını ziyaret etti.


Şoförlerin umudu CHP’de Siyaset Şoförlerin umudu CHP’de

Şoförler Odası; CHP’nin Büyükşehir, Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı Belediye Başkan adaylarını ağırladı. Şoförler Odası toplantı salonunu dolduran şoförler; CHP’li adayları ayakta alkışlarla karşılarken sevgi gösterilerinde bulundu


“Hiç kimsenin Antalyalıyı kandırmaya hakkı yok” Siyaset “Hiç kimsenin Antalyalıyı kandırmaya hakkı yok”

Antalya’da yerel iktidarın belirlenmesine sayılı günler kala siyaset rüzgarı,kentin dört yanını sardı. Seçimlerin son dönemecinde CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın ,basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Kepez’e Taze Kan Hakan Siyaset Kepez’e Taze Kan Hakan

Kepez’e aday gösterilen AK Parti Kepez İlçe Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü’nün seçim kampanyasında en büyük destekçileri teşkilatın yanı sıra AK Partili Bakanlar, Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri oldu.


“Çaresizlikten saldırıyorlar” Siyaset “Çaresizlikten saldırıyorlar”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, seçim büroları, bayraklar, afiş ve bilboardlar ile seçim arabalarına verilen zararlar nedeniyle zehir gibi açıklamalarda bulundu.


Erten’e genç destek Siyaset Erten’e genç destek

Sokak çalışması sırasında, öğle yemeği için kafede bulunan liseli gençlerle sohbet eden Erten, önce gençleri dinledi, belediyeden neler beklediklerini sordu. Ardından da kendi projeleri hakkında bilgi verdi.


İşte karne! Aksu İşte karne!

Çalkaya Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Aksu Belediye Başkan adayı Veli Atik sınıfı yıldızlı pekiyi ile geçerken rakipleri sınıfta kaldı.


Kalyader'den Türel'e teşekkür plaketi Güncel Kalyader'den Türel'e teşekkür plaketi

Kaleiçi Yat Limanı Tanıtım ve Kalkındırma Derneği (KALYADER) Başkanı Ömer Kuşçalar ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Menderes Türel'i ziyaret ederek, çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verdi.


Süner semt pazarında oy istedi Akseki Süner semt pazarında oy istedi

CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, Akseki belediye başkanı adayı Mehmet Gölcü ile ilçe merkezindeki semt pazarını gezerek esnafın sorunlarını dinledi.


Akseki'de fidan dikimi Akseki Akseki'de fidan dikimi

Orman haftası etkinlikleri çerçevesinde Akseki Orman İşletme Müdürlüğü'nce bin 500 fidan dikildi.


Özdilek Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti Güncel Özdilek Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, okul ziyaretlerinin yenisini Antalya Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdi. Özdilek, Kulüp Müdürü Şaban Kurt ile birlikte bugün öğlen geldiği lisede öğrencilerin karşısına çıktı.


Özdilek Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti Ekonomi/Turizm Özdilek Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, okul ziyaretlerinin yenisini Antalya Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdi. Özdilek, Kulüp Müdürü Şaban Kurt ile birlikte bugün öğlen geldiği lisede öğrencilerin karşısına çıktı.


Siyaset "Halkın yararına olan projeler AKP'li adaylardan"

Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Ankara ile aynı dili konuşan belediye başkanları Antalya'nın önünü daha da açacaklar'' dedi.


AÜ eğitim fakültesine yeni dekan Güncel AÜ eğitim fakültesine yeni dekan

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Eğitim Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Mimar Türkkahraman görevi devraldı.


Alanya "Tatil alternatifleri sıralamasında Alanya birinci"

İsveç'in Ankara Büyükelçisi Christer Asp, Alanya'nın tatil için İsveçli turistlerin birinci tercihi olmaya başladığını söyledi.


Otomobilde eroin ele geçirildi Güncel Otomobilde eroin ele geçirildi

Antalya'da MOBESE görevlilerinin şüphelenmesi üzerine arama yapılan otomobilde 250 gram eroin ele geçirildi. Otomobilde bulunan 4 kişi tutuklandı.


Erken doğan bebeklerde göz sağlığı Sağlık/Kadın Erken doğan bebeklerde göz sağlığı

Normal süreden önce ve 2 kilogramın altında doğan bebeklerde, sonu körlüğe kadar gidebilen göz hastalıklarının, zamanında dünyaya gelen bebeklerden daha fazla görüldüğü bildirildi.


Alanya limanı'nın halka açılması Alanya Alanya limanı'nın halka açılması

Ak Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Kerim Kılınç, Alanya Limanı'nın halkın ziyaretine açılmasını istedi.


Bakan Günay Manavgat'ta Manavgat Bakan Günay Manavgat'ta

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, turizm kesiminin, ihracatçı desteklerinden yararlanmaları konusundaki çalışmaların tamamlanarak, Bakanlar Kuruluna sunulduğunu söyledi.


Demre'li öğrencilere tiyatro eğitimi Demre Demre'li öğrencilere tiyatro eğitimi

Demre Anadolu Lisesinden 20 öğrenciye, Almanya'dan gelen iki eğitmen tarafından tiyatro eğitimi veriliyor.


İsveç Fahri Konsolosluğu açıldı Alanya İsveç Fahri Konsolosluğu açıldı

Alanya'nın İsveç Fahri Konsolosu ilan edilen Alanya Belediyesi Meclis Üyesi ve Bütçe Komisyonu Başkanı Turizmci Hilmi Tokuş'un düzenlediği resepsiyona İsveç'in Ankara Büyükelçisi Christer Asp ve İstanbul Başkonsolosu Torkel Stiernlöf katıldı.


Ekonomi/Turizm "Avrupa satışları en iyi ülke Türkiye'dir"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, ekonomik krize rağmen turizmde, Akdeniz'de Avrupa satışları en iyi ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.


Serik "YSK'nın kararları kesindir, uyulacaktır"

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararlarının kesin olduğunu ve uyulacağını belirterek, ''Beğensen de beğenmesen de uyacaksın'' dedi.


Bedensel engelli okçular Kemer'de Kemer Bedensel engelli okçular Kemer'de

Bedensel Engelli Okçuluk Milli Takımı, Kemer'de kamp çalışmalarını sürdürüyor.


Beko basketbol liginde 24. hafta maçları Spor Beko basketbol liginde 24. hafta maçları

Beko Basketbol Ligi'nde 24. haftada yapılacak maçların programı belli oldu.


Mal Müdürlüğü'nün tahakkuk işlemleri başarısı Demre Mal Müdürlüğü'nün tahakkuk işlemleri başarısı

Demre Mal Müdürlüğü, 2008 yılında Antalya'daki 19 vergi dairesi arasında tahakkuk işlemleri sıralamasında ikinci sırada yer aldı.


‘Töre cinayeti çocuğa işletiliyor’ ‘Töre cinayeti çocuğa işletiliyor’

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Füsun Sokullu-Akıncı, namus cinayetlerinin Türk Ceza Kanunu’nda ağırlaştırıcı maddelerle bulunmasına karşın bu cinayetlerin küçük yaştaki çocuklara işletildiğini söyledi.


Dünyanın En Büyük Göz Hastanesi Ankara’da Açıldı Dünyanın En Büyük Göz Hastanesi Ankara’da Açıldı

Dünyagöz Hastaneler Grubu 13’üncü halkası olan Dünyagöz Ankara’yı hizmete açtı. 18 katlı akıllı binada 15.000 metrekare alanda göz sağlığı hizmeti verecek Ankara Hastanesi için yaklaşık 30 milyon dolarlık harcama yapıldı.


“Boya”cıların ilk hedef pazarı İran! Ekonomi/Turizm “Boya”cıların ilk hedef pazarı İran!

Ülkemizin lider ihracatçı birliği İMMİB’in (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), boya sektörüne ilişkin strateji belirlemeye yönelik toplantısı, uzmanlar ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Tütüncü, Kepezliler’e güveniyor Siyaset Tütüncü, Kepezliler’e güveniyor

AK Parti Kepez İlçe Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, 29 Mart’ta yapılacak seçimde büyük farkla rekora koşuyor.


Başaran:“Kepez’e Barış ve Huzur Getireceğiz” Siyaset Başaran:“Kepez’e Barış ve Huzur Getireceğiz”

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, Avni Tolunay mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Büyük coşku ile karşılanan Başaran, “Geçmiş anlayışları çok dinlediniz. Onlar sorunlarınızı çözemediler. Ama biz işimizi biliyoruz. Yaparsak biz yaparız” dedi.


Dutlubahçe ve Yeşildere’de Tolunay rüzgarı Siyaset Dutlubahçe ve Yeşildere’de Tolunay rüzgarı

Ak Parti Muratpaşa Belediyesi Başkan Adayı Orhan Tolunay, meclis üyeleri ve parti yöneticileri ile birlikte Dutlubahçe ve Yeşildere Mahalleleri’nde geniş katılımlı toplantı düzenledi.


Siyaset "Tahterevalli siyasetinin oyuncağı olmayın"

Saadet Partisi Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Av. Ali Aktaş bir yanda CHP’nin diğer yanda AKP’nin millete tek seçenek olarak sunulduğunu belirtti.


Kılıç:“Peşkeşe ‘Dur’ diyeceğiz” Aksu Kılıç:“Peşkeşe ‘Dur’ diyeceğiz”

29 Mart Yerel seçimlerine sayılı gün kalmasına rağmen seçim çalışmasını gece gündüz sürdüren AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç’a, AK Parti Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç’de destek verdi.


Abay: “Beldibi’nin sadece ön bahçesi güzel” Siyaset Abay: “Beldibi’nin sadece ön bahçesi güzel”

Beldibi esnafı ve sakinleri ile bir araya gelen MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay “Beldibi’nin ön bahçesi güzelleştirilmiş ama vatandaşların yaşadığı arka bahçe olduğu gibi bırakılmış, hizmet oraya gitmemiş” dedi


Gençler spora doyacak Siyaset Gençler spora doyacak

Kepez’li gençlerle bir araya gelen AK Parti Kepez İlçe Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, gençlere ve spora yönelik projelerini onlarla paylaştı.


Aksu’da ‘Bisiklet Projesi’ Aksu Aksu’da ‘Bisiklet Projesi’

AK Parti Aksu İlçe Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç, AK Parti Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç ile birlikte bisiklet projesini tanıttı.


Üniversitelilere Hibe Müjdesi Güncel Üniversitelilere Hibe Müjdesi

Antalya Teknokent A.Ş. tarafından 24 Mart 2009 Salı günü Atatürk Konferans Salonu’nda, “Teknogirişim Hibeleri Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.


Aksu’da ‘Süpürge’ çalışması Aksu Aksu’da ‘Süpürge’ çalışması

AK Parti Aksu Kadın Kolları üyeleri, seçim bölgesindeki bayan seçmenlere ulaşabilmek için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.


Çocukların bahar sevinci Kemer Çocukların bahar sevinci

Baharında gelmesi ile Kemer’de her yer çiçekler ile doldu. Yeşil olan Kemer, bahar ile birlikte daha da yemyeşil olurken, özellikle çocuklar baharında gelmesi ile birlikte kendilerini bahçelerde, kırlarda buluyorlar.


“Hem hizmet yapmıyorlar hem de yapmak isteyene engel oluyorlar” Siyaset “Hem hizmet yapmıyorlar hem de yapmak isteyene engel oluyorlar”

Seçim çalışmalarının yoğun ve başarılı geçtiğini belirten AK Parti Konyaaltı İlçe Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, asıl kendisinin Konyaaltı sevdalısı olduğunu belirtti. “Hem hizmet yapılmıyor, hem de yapmak isteyene engel olunuyor” diyen Yılmaz, 10 yıldır verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.


Vuraloğlu Borsa'yı ziyaret etti Güncel Vuraloğlu Borsa'yı ziyaret etti

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu, Antalya Ticaret Borsasına iade-i ziyarette bulundu.


Başaran’dan Bakan’a yürüyüşle yanıt Siyaset Başaran’dan Bakan’a yürüyüşle yanıt

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı İnş. Müh. Zeki Başaran, baretli partililerle Kepez’de yürüyüş yaptı. Partililer, dün adayına oy isteyen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’e gönderme yaparak, “Adalet Bakanı vatandaştan azar işitiyor. Kepez’de bu yürüyüş Başaran’ın Bakana yanıtıdır” dediler.


Alanya "Gençlerimiz için sosyal projelere ağırlık veriyoruz"

Anavatan Partisi Alanya Belediye Başkan adayı Hasan Sipahioğlu, çocukları ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak için sosyal ve sportif projelere önem verdiklerini söyledi.


Alanya "Alanya turizmin gecekondusu oldu"

Ak Parti Alanya Belediye Başkan adayı Kerim Kılınç, ''Alanya, 45 güne sıkışmış sezonuyla turizmin gecekondusu oldu'' dedi.


Güncel "Aileler engelli bireyin önünü kesen en büyük unsur"

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Okçuluk Branşı Sorumlusu Tunç Tonger, ailelerin engelli bireyin önünü kesen en büyük unsur olduğunu ileri sürdü.


A1 Grand Prıx Motorsporları yarışları Güncel A1 Grand Prıx Motorsporları yarışları

Merkezi İngiltere'de bulunan A1 Gran Prix'in Türkiye Sorumlusu Mert Güçlüer, yarışların Antalya'da yapılabilmesi için proje hazırlandığını bildirdi.


Akdeniz Üniversitesi'nde karma fotoğraf sergisi Güncel Akdeniz Üniversitesi'nde karma fotoğraf sergisi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü tarafından hazırlanan karma fotoğraf sergisi açıldı.


Vali Yüksel ATSO'yu ziyaret etti Güncel Vali Yüksel ATSO'yu ziyaret etti

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya'nın turizmde 2008 rakamlarını aşacağını söyledi.


Güncel "O sevgiliye mektuplar yazdık" sergisi

Antalya Tanıtım Vakfı ve Akdeniz Üniversitesince (AÜ) düzenlenen 1. Akdeniz Üniversitesi Ulusal Uygulamalı Ebru Yarışması'na katılan 29 öğrencinin eserleri, Antalya Müzesi'nde sergilenmeye başlandı.


Güncel "Expo fuarı'nı Türkiye ve Antalya'ya kazandırmalıyız"

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Expo 2014 Fuarı'nın Türkiye ve Antalya'ya kazandırılması gerektiğini bildirdi.


Siyaset "İş dünyası gerekli vizyona sahip değil"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, son 5-6 yılda atılan adımlarla ekonomik zeminin sağlam hale getirildiğini, ancak iş dünyasının bu noktada gereken vizyona sahip olmadığını söyledi.


Evi yanan çiftçiye yardım Kumluca Evi yanan çiftçiye yardım

Kumluca Ziraat Odası Başkanlığı tarafından, geçtiğimiz günlerde evi yanan çiftçiye maddi yardımda bulunuldu.


Gazipaşa'da heyelan Gazipaşa Gazipaşa'da heyelan

Gazipaşa'da meydana gelen heyelan nedeniyle iki köy arasındaki yol ulaşıma kapandı.


Turizm Bakanı Günay Finike'de Finike Turizm Bakanı Günay Finike'de

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Bu yıl dünyada ekonomik kriz yaşanıyor. Bizde de yaşanıyor. Ancak buna rağmen bu yıl turist sayısı yüzde 12 artmıştır'' dedi.


Serik'teki intihar girişimi Serik Serik'teki intihar girişimi

Serik'te okul binasının çatı katından atlayarak intihar girişiminde bulunan üniversite öğrencisinin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği bildirildi.


Murat Başaran CHP'nin gecesine renk kattı Gazipaşa Murat Başaran CHP'nin gecesine renk kattı

Sanatçı Murat Başaran, Gazipaşa CHP İlçe Örgütü tarafından düzenlenen gecede konser verdi.


Türel: Siyaset Türel: "Vaatlerimizin ötesine geçtik"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, verdikleri sözlerin yüzde 127'sini başardıklarını belirterek, ''Yani verdiğimiz sözlerin fazlasını gerçekleştirdik. Vaatlerimizin ötesine geçtik'' dedi.


Finike "Finike'nin değerlerini dalkavuklara peşkeş çekmeyeceğiz"

MHP Finike Belediye başkan adayı Kaan Osman Sarıoğlu, Finike'nin değerlerini fırsata dönüştüreceklerini söyledi.


Akseki "Çocuklarımıza ve geleceğimize bir oy verin"

AK Parti Akseki Belediye Başkan Adayı Eczacı Mustafa İsmet Uysal, ''Akseki'mize, çocuklarımıza ve geleceğimize bir oy verin'' dedi.


AYTerminal2'den eğitime destek Güncel AYTerminal2'den eğitime destek

AYTerminal2 (Çelebi-IC Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali) tarafından eğitime destek çerçevesinde Antalya'daki bazı ilköğretim okullarına malzeme yardımı yapıldı, fen laboratuvarı kuruldu.


Sağlıklı süte çağrı Güncel Sağlıklı süte çağrı

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tanju Besler, dünyada içimlik süt tüketimi azalırken, gazlı içecek tüketiminin arttığını söyledi.


Kumluca "İnanıyorum ki Kumluca'da zafer MHP'nin olacaktır"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Kumluca'da yerel seçimleri MHP'nin adayının kazanacağını savundu.


Günay'dan Demre ve Kaş ziyareti Demre Günay'dan Demre ve Kaş ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yerel seçimlerin parti seçimi olmadığını belirterek, vatandaşlardan inatlaşmaya girmeden, hizmet nasıl alınacaksa onun seçimini yapmalarını istedi.


Ev sahibi ve kira geliri olanlara çapraz sorgu Ekonomi/Turizm Ev sahibi ve kira geliri olanlara çapraz sorgu

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, ev sahibi ve kira geliri vergi beyanname verme süresinin 25 Martta sona ereceğini belirterek, kira geliri olan ve beyanname vermeyenleri, çapraz sorgulama yaparak tespit edeceklerini bildirdi.


İşçisinin çıkışını bildirmeyene ceza Ekonomi/Turizm İşçisinin çıkışını bildirmeyene ceza

İşçisinin işten çıkışını Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) 10 gün içinde bildirmeyen işverenlere, 1 Ağustos 2009 tarihinden itibaren her işçi için bir asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanacağı bildirildi.


Yükseköğretimde standart belirlenecek Yükseköğretimde standart belirlenecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), AB'ye uyum çerçevesinde, ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitimde bulunması gereken kriterleri saptamaya yönelik Ulusal Yeterlikler Çerçevesi hazırlıyor.


Krize rağmen personel arayan şirketler Ekonomi/Turizm Krize rağmen personel arayan şirketler

Küresel ekonomik kriz sonrası bazı şirketler çalışanlarının işine son verirken, kararlılıkla yatırımlarını sürdüren birçok şirket de insan kaynakları konusunda danışmanlık yapan şirketler aracılığıyla personel arıyor.


Seçmene yaz saati uyarısı Seçmene yaz saati uyarısı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy verme gününde saatlerin bir saat ileri alınmış olacağı konusunda seçmenleri uyardı.


Tıp fakülteleri arasındaki rotasyonda yeni kararlar Tıp fakülteleri arasındaki rotasyonda yeni kararlar

YÖK Yürütme Kurulu, tıp fakülteleri arasında yapılacak rotasyon konusunda rektörlerden, yapılacak görevlendirmelerde öğretim üyelerinin ''rızalarının alınmasını'' istedi. YÖK ayrıca, öğretim üyelerinin göreve 1 Ağustos 2009 tarihinden itibaren başlanmasına ve görev süresinin 7 ayla sınırlandırılmasına karar verdi.


2009 ilaç alım protokolüne kısmi iptal istemi 2009 ilaç alım protokolüne kısmi iptal istemi

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Eczacılar Birliği arasında imzalanan ''2009 İlaç Alım Protokolü''nün, bazı maddelerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay'da dava açtı.


Akseki'li gençlerin Badminton başarısı Akseki Akseki'li gençlerin Badminton başarısı

Akseki Şahinler Çok Programlı Lisesi Badminton Takımı, Antalya'da yapılan Liselerarası İl Birinciliği Müsabakalarında ikincilik elde etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65733 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...