Cuma, 18 Ekim 2019
Alanya’ya SGK Şube Müdürlüğü açılacak Alanya Alanya’ya SGK Şube Müdürlüğü açılacak

Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il Müdürü Selim Erol, Alanya'da SGK Şube Müdürlüğü açılacağını söyledi.


Evinde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü Güncel Evinde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü

Antalya'da bir kişi, evinde uğradığı silahlı saldırıda öldü.


Akaydın Arasta ve Kaleiçi esnafının sorunlarını dinledi Siyaset Akaydın Arasta ve Kaleiçi esnafının sorunlarını dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kaleiçi'ni cazip hale getirmek için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu belirterek, burasının tek elden yönetilmesi gerektiğini söyledi.


Turizmde “kapma devri”ni “fırsata dönüştürme” Ekonomi/Turizm Turizmde “kapma devri”ni “fırsata dönüştürme”

Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Avrupa ülkelerinde turist ''pazarlama devri''nin tamamlandığını ve artık ''kapma devri''nin başladığını, bunun ''fırsata dönüştürülmesi'' gerektiğini belirterek, ''Avrupa'yı bugün olduğu gibi hiç bir zaman zayıf bulamayız. O nedenle çok çalışıp, hizmet üreten ve cazibesini artıran bir ülke olmalıyız'' dedi.


Başkana telefon yasağı Aksu Başkana telefon yasağı

Baş ağrısı şikayetiyle nöroloğa giden Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım'a altı ay cep telefonu kullanmaması önerildi.


Başkan Akaydın, Lara Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti Siyaset Başkan Akaydın, Lara Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Lara Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.


Şanlıurfalı öğrenciler Antalya’da Güncel Şanlıurfalı öğrenciler Antalya’da

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü Projesi kapsamında, Şanlıurfa'dan 120 öğrenci Antalya'ya geldi.


Yarım Elma Projesi ile muhtaç yaşlılara evde bakım desteği Güncel Yarım Elma Projesi ile muhtaç yaşlılara evde bakım desteği

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın, belediyenin Yarım Elma Projesi çerçevesinde muhtaç yaşlıların evde bakımına destek sağlanacağını bildirdi.


Kemer MHP İlçe Teşkilatı Çin’i kınadı Kemer Kemer MHP İlçe Teşkilatı Çin’i kınadı

Kemer Milliyetçi Hareket Partisi düzenlediği bir basın bildirisiyle Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki olaylarda hayatlarını kaybedenler ve yaşanan olayları kınamak için Atatürk Büstü önünde bir basın açıklaması yayınladı.


İngiliz turistlerin tercihi de Türkiye Güncel İngiliz turistlerin tercihi de Türkiye

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle İngiliz turistlerin Avrupa'daki ülkeler yerine Türkiye'ye tatile gelmeye başladığını söyledi.


Yaşam kalitesi sağlıklı beslenmeye bağlı Sağlık/Kadın Yaşam kalitesi sağlıklı beslenmeye bağlı

Türkiye'de üretilen tarımsal ürünlerin besin ögelerinin ileri laboratuvar analiz teknikleriyle belirleneceği proje sayesinde elde edilecek verilerin, ulusal sağlıklı ve dengeli beslenme programının oluşturulmasında kullanılabileceği bildirildi.


Sağlık/Kadın "Dondurma çocuklar için vitamin ve mineral deposu"

Havaların ısınmasıyla birlikte tüketimi artan dondurmanın, içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle besleyici değerinin oldukça yüksek olduğu bildirildi.


Yenidoğan bebeğin göbek bakımı Sağlık/Kadın Yenidoğan bebeğin göbek bakımı

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bumin Dündar, yeni doğan bebeklerde göbek bakımının yüksek iyot içeren solüsyonlarla yapılmasının, iyodun hızla emilmesine ve tiroid hormon sentezinin bozulmasına neden olabildiğini bildirdi.


SGK, belediye polikliniklerinin reçetelerini ödeyecek Ekonomi/Turizm SGK, belediye polikliniklerinin reçetelerini ödeyecek

Belediye poliklinikleri, Danıştay kararı doğrultusunda birinci basamak sağlık kuruluşları arasına alındı. Buna göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), belediye polikliniklerinde görevli hekimlerin yazdığı ilaçların bedelini karşılayacak.


Patara plajı ortak yaşam alanı Kaş Patara plajı ortak yaşam alanı

Türkiye'nin en uzun, dünyanın da en güzel plajları arasında yer alan Patara plajı, gündüz insanların, gece ise deniz kaplumbağalarının yaşam alanı olma özelliği taşıyor.


Kırgız öğrenciler büyükşehir'de staj yapacak Güncel Kırgız öğrenciler büyükşehir'de staj yapacak

Kırgızistan'dan gelen 5 öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde staja başladı.


Akdeniz üniversitesi'nden uyarı Güncel Akdeniz üniversitesi'nden uyarı

Akdeniz Üniversitesi'nce, bazı kişilerin Antalya ve ilçelerinde üniversitenin adını kullanarak, yardıma muhtaç öğrencilere bağış adında usulsüz yardım topladıkları belirtilerek, vatandaşlar uyarıldı.


Halk Ekmek 2 yaşında Güncel Halk Ekmek 2 yaşında

2007 yılında Aktif Group’un yatırımıyla kurulan Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası 2. yaşını kutladı.


Kepezli Gençler eğitim seminerinde Siyaset Kepezli Gençler eğitim seminerinde

AK Parti Kepez İlçe AR-GE Başkanlığı ve Kepez Gençlik Kolları işbirliği ile gerçekleştirilen Avrupa Birliği Gençlik Programları hakkında bilgi ve proje teklifi hazırlama eğitimi Kepez İlçe Teşkilatı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Kepez’li tenisciler başarıya doymuyor Spor Kepez’li tenisciler başarıya doymuyor

Kepez Belediyespor Tenis Takımı, Antalya Tenis İhtisas Tenis Kulübü’nde düzenlenen 10 yaş turnuvasında bir ikincilik, iki de dördüncülük elde etti.


Caretta Caretta kaplumbağası denize döndü Kemer Caretta Caretta kaplumbağası denize döndü

Tekirova sahilinde yaralı olarak turistler tarafından bulunan Caretta Caretta kaplumbağası turistlerin ve vatandaşların duyarlı yaklaşımı ile Tekirova belediyesine haber verildi.


Ozan Güven ve Melis Birkan Avea Reklamında Buluştu Ozan Güven ve Melis Birkan Avea Reklamında Buluştu

Melis Birkan ve Ozan Güven, Avea’nın aşk temalı yeni reklam kampanyasında başrolleri paylaşıyor.


Ligin sayı kralı Kepez’de Spor Ligin sayı kralı Kepez’de

Kepez Belediyespor, geçen sezon Beko Basketbol Ligi’nde sayı kralı olan Alex Raymond Gordon’la (24) 1 yıllık sözleşme imzaladı.


“Doğru seçim Türkiye Partisi” Siyaset “Doğru seçim Türkiye Partisi”

Henüz yeni kurulmasına rağmen Türkiye Partisi, yapılanmasını neredeyse bitirmek üzere. Partinin Antalya Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Özgür Akdağ, Kentten İzlenimler ekibini ziyaret ederek başarı diledi.


TÜGİK’ten mahkûmlara girişimcilik eğitimi TÜGİK’ten mahkûmlara girişimcilik eğitimi

Cezaevindeki mahkumlara sahip çıkmak ve onları ekonomiye kazandırmak amacı ile ‘Cezaevinden Ekonomiye Girişimci Projesi’ni geliştiren TÜGİK, Adalet Bakanlığı ile de mutabakata vardı.


Kuaförde ustura nostaljisi Demre Kuaförde ustura nostaljisi

Erkek kuaförlüğü yapan Erdoğan Güzeloğlu, eski tarihlerde kullanılmış ustura, bila, makas ve fırçaları işyerinde sergiliyor.


Kepez’in güreşçisi Kırkpınar’da 3. oldu Spor Kepez’in güreşçisi Kırkpınar’da 3. oldu

Kepez Belediyesi’nin güreşçisi Serkan Sertürk, 648. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde deste orta boyda 3. oldu.


Rahim ağzı kanserine iki dakikada teşhis Sağlık/Kadın Rahim ağzı kanserine iki dakikada teşhis

Dünyada, her yıl yüz binlerce kadının karşı karşıya kaldığı rahim ağzı kanseri, Türkiye’de ilk defa kullanılmaya başlanacak olan “TruScreen” adlı cihaz sayesinde artık iki dakikada tespit edilebilecek.


Muratpaşa’dan Selanik’e dostluk köprüsü Güncel Muratpaşa’dan Selanik’e dostluk köprüsü

Aziz Paul Yılı kutlamaları kapsamında Antalya’da bulunan ve Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i ziyaret eden Ortodoks Kilisesi yetkilileri, Yunanistan’ın Selanik kenti ile Muratpaşa Belediyesi arasında dostluk köprüsü kurulması için çalışacaklarını söyledi


Polisten Tütüncü’ye teşekkür belgesi Güncel Polisten Tütüncü’ye teşekkür belgesi

Antalya Emniyet Müdürlüğü, toplum destekli proje çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür belgesi takdim etti.


Mehmet Güney; ‘Aksu tamam’ Aksu Mehmet Güney; ‘Aksu tamam’

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Mehmet Güney ve bir gurup partili Aksu İlçesi teşkilatını ziyaret etti. Başkan Güney, Aksu’da çalışmaları yerinde inceledi.


Deniz Demir boccede gümüş madalya kazandı Kemer Deniz Demir boccede gümüş madalya kazandı

26 Haziran -5 Temmuz 2009 tarihleri arasında İtalya’nın Pescara şehrinde yapılan Akdeniz olimpiyatlarında Bocce branşında Türkiye ilk olarak yarışmalara katıldı.


Muratpaşa Belediyesi çocukları sanatla tanıştırıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi çocukları sanatla tanıştırıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği yaz kurslarına katılan öğrenciler, heykel sanatıyla tanışıyor.


Sabit Numara Taşınabilirliği 10 Eylül’de başlayacak Teknoloji/Bilim/İnternet Sabit Numara Taşınabilirliği 10 Eylül’de başlayacak

Yeni Elektronik Haberleşme Kanunu (EHK) gereğince, şimdiye kadar rekabete kapalı tutulan ve pazarın yüzde 73’ünü oluşturan şehiriçi telefon hizmetleri, başka bir deyişle 4,5 milyar TL’lik bölüm de 10 Mayıs 2009 tarihinden itibaren yasal olarak rekabete açılmış oldu.


TTNet Müzik’te dinlenen şarkı sayısı 50 milyonu aştı TTNet Müzik’te dinlenen şarkı sayısı 50 milyonu aştı

Müşterilerine telif hakları ödenmiş 300 binden fazla şarkıyı dinleme ve indirebilme imkanı sunan TTNET MÜZİK’te dinlenen şarkı sayısı 50 milyonu aştı.


Yetiştirme yurdundan nikah masasına Güncel Yetiştirme yurdundan nikah masasına

Yetiştirme yurdunda büyüyen iki gencin arkadaşlıkları nikah masasında son buldu. Gençlerin nikahını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen kıydı.


Kepez’e Sırp pivot Spor Kepez’e Sırp pivot

Kepez Belediyespor, 8 yerli oyuncu transferinin ardından Sırp pivot Jovo Stanojevic’i de (32) renklerine bağladı.


Grup Laçin “Mor Fistan”la döndü Kültür/Sanat Grup Laçin “Mor Fistan”la döndü

Doksanlı yılların sonunda Bekar Gezelim diyerek Türkiye’yi kasıp kavuran Grup Laçin, uzun bir aradan sonra Mor Fistan albümüyle dinleyicilerine yeniden merhaba diyor.


Mühendislik fakültesi genç mezunlarını uğurladı Mühendislik fakültesi genç mezunlarını uğurladı

İstanbul Üniversitesi (İÜ), Mühendislik Fakültesi’nde öğrenim gören mühendislik öğrencileri mezuniyet töreni ile meslek yaşamlarına adım attı.


Asfalt çalışmalarına start Beldibi’nden verildi Kemer Asfalt çalışmalarına start Beldibi’nden verildi

Konyaaltı Belediyesi, sathi kaplama asfaltlama çalışmalarına ilk olarak Beldibi Mahallesi’nden başladı


Susuzluğunuzu gidermek için vişne, elma, limon ve nar suyu için Sağlık/Kadın Susuzluğunuzu gidermek için vişne, elma, limon ve nar suyu için

Yaz mevsimi tatili, deniz, kum ve güneşi olduğu kadar aşırı sıcakları ve özellikle işinin başında çalışanların bu sıcakla savaşını da çağrıştırıyor… Sıcaklarla baş etmenin bir yolu da doğru ve dengeli beslenmeden geçiyor.


Yayla yollarında çalışmalar devam ediyor Kemer Yayla yollarında çalışmalar devam ediyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yolların bakım ve onarımı sürüyor. Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve Fen İşleri Müdürü Metin Tıraş çalışmaları yerinde incelediler.


CHP Muratpaşa genel seçimlere hazır Siyaset CHP Muratpaşa genel seçimlere hazır

CHP Muratpaşa İlçe Örgütü olarak yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen İlçe Başkanı Ercan Erkan; Geçmiş dönem İl Başkanları ve Milletvekillerini İlçe binasında ağırlayarak önerilerini aldıklarını söyledi.


İhlas Koleji öğrencileri İngiltere’de yaz kampında Güncel İhlas Koleji öğrencileri İngiltere’de yaz kampında

İhlas Koleji öğrencileri, 6–27 Temmuz tarihleri arasında öğretmenleri ile birlikte yaz kampı için İngiltere’nin Northampton şehrine gittiler.


“İnternet ortamında kandırılmayın” Güncel “İnternet ortamında kandırılmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yaz ayı sebebiyle tüm tatilcileri uyardı.


Kırşehirli öğrenciler Antalya'da kültür turu yapacak Güncel Kırşehirli öğrenciler Antalya'da kültür turu yapacak

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Kırşehir’den 120 öğrenci Antalya’ya geldi.


Kredi ile yalıtım yaptırın,havaya giden parayı taksitlere yatırın! Ekonomi/Turizm Kredi ile yalıtım yaptırın,havaya giden parayı taksitlere yatırın!

Kışın ısıtma, yazın ise soğutma amacıyla harcanan enerjiden ortalama yüzde 50 tasarruf sağlayan, böylece ekonomik, sağlıklı, konforlu ve çevre dostu yaşam alanları yaratan ısı yalıtımını uygulamak gittikçe kolaylaşıyor.


Kimya ihracatı son üç ayda toparlayacak Ekonomi/Turizm Kimya ihracatı son üç ayda toparlayacak

Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan kimya sektörümüz, sanayimizin hemen her alanına girdi sağlamasının yanı sıra ihracatıyla da ülkemize katkı sağlamayı sürdürüyor.


Zeybek v. Yunanistan davasında AİHM, Yunanistan’ı suçlu buldu Güncel Zeybek v. Yunanistan davasında AİHM, Yunanistan’ı suçlu buldu

9 Temmuz 2009 tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Zeybek v. Yunanistan (Başvuru no. 46368/06) davasında Yunanistan’ı mahkûm ederek para cezasına çarptırdı.


ÖSS 2009 sınav sonuçları Turkcell ile anında cepte ÖSS 2009 sınav sonuçları Turkcell ile anında cepte

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, “OSS” yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını 3366’ya SMS atan üniversiteli adayı müşterilerine, ÖSS 2009 sınav sonuçlarını, açıklandığı gün anında gönderecek.


“Soydaşlarımıza yapılan korkunç katliam durdurulmalı” Korkuteli “Soydaşlarımıza yapılan korkunç katliam durdurulmalı”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Doğu Türkistan’da Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı katliamı kınadı.


Sekiz soruda prostat biyopsisi Sağlık/Kadın Sekiz soruda prostat biyopsisi

Prostat kanseri tanısının kesinleştirilmesine yardımcı olan prostat biyopsisi, acı verici bir işlem olarak bilinir. Oysa günümüzde genel anestezi altında yapılan biyopsiler hem hastanın hiçbir şey hissetmemesini, hem de çok fazla parça alınmasına olanak tanıyarak daha sağlıklı bir sonucun elde edilmesini sağlıyor.


DYP’de ihraç şoku Siyaset DYP’de ihraç şoku

DP ve ANAVATAN’ın çatısında birleşeceği DYP’nin Muratpaşa ve Serik teşkilatlarında deprem. Önce GİK üyeleri genel başkan tarafından görevden alındı. Ardından genel başkanın sağ kolu İl Başkanı Öztürk’te partide temizlik yaparak 2 teşkilat yönetimini partiden ihraç etti.


“Şov değil iş yaptık” Korkuteli “Şov değil iş yaptık”

Korkuteli Belediyesi katı atık çöp toplama ihalesinin ikinci hizmet alımı ihalesi de yapıldığını açıklayan Başkan Hasan Gökce, bu kez bin lira daha düşük fiyata verildiğini ifade etti.


Kepez Belediyespor’dan 4 transfer bombası Spor Kepez Belediyespor’dan 4 transfer bombası

Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor, Galatasaray Cafe Crown’dan Erdem Türetken’i, Oyak Renault’tan Nedim Dal’ı, Aliağa Petkim’den Bora Sancar’ı ve TED Spor Kulübü’nden İlkay Okay’ı transfer etti.


Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı Güncel Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı

Konyaaltı Belediyesi ile Konyaaltı Turizm Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından bu yıl 7.si düzenlenecek olan Konyaaltı Karnavalı ve 15. Yaz Şenlikleri kapsamında yer alan sünnet Şöleni için kayıtlar başladı.


Bayiler, CE Belgeli yalıtım ürünleri konusunda bilgilendirildi Ekonomi/Turizm Bayiler, CE Belgeli yalıtım ürünleri konusunda bilgilendirildi

Küresel ekonomik krize rağmen, CE Belgeli ürünlere geçiş ve kapasite artırımı amaçlı ikinci fabrikası için 40 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiren Dow Bina Çözümleri, Mardav ile birlikte bayilerine seminer düzenledi.


Urfalı öğrencilerden Antalya'da kültür turu Güncel Urfalı öğrencilerden Antalya'da kültür turu

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Şanlıurfa’dan 120 öğrenci Antalya’ya geldi.


Antalya'nın en büyük yaz spor okulu başlıyor Spor Antalya'nın en büyük yaz spor okulu başlıyor

Binlerce sporcusuyla ve modern tesisleriyle Türkiye'nin en önemli spor kulüplerinden biri olan Kepez Belediyespor'un, 10 dalda açtığı yaz spor okullarına 850 öğrenci başvuru yaptı.


Muratpaşa’nın da Trafik Tescili oldu Güncel Muratpaşa’nın da Trafik Tescili oldu

Muratpaşa İlçe Trafik Tescil Büro Amirliği’nin hizmet binası tamamlandı.Binayı gezen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Atatürk portresi ve nazar boncuğu armağan etti


Akdeniz TV'de Dawuda rüzgarı Kültür/Sanat Akdeniz TV'de Dawuda rüzgarı

Akdeniz tv ekranlarında Dawuda rüzgarı.Digi digi şarkısıyla müzik listelerini alt üst eden dj performans grubu İnusa Dawuda ve Whizzkids Akdeniz TV’de Fulyaca programının konuğuydu.


Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu: Ümit Zileli Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu: Ümit Zileli

Muratpaşa Belediyesi, rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra insanların bilinç düzeyini yükseltmek, bilgi birikimlerini artırmak amacıyla başlattığı Aydınlanma Söyleşileri uygulamasını sürdürüyor.


Türkiye’nin dört bir yanından kitap toplamaya devam Türkiye’nin dört bir yanından kitap toplamaya devam

TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte her yıl Mart ayında Kütüphaneler Haftası ile başlayıp, Eylül ayında İlköğretim Haftası’na kadar devam eden “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası Türkiye’nin dört bir yanından gördüğü desteklerle devam ediyor.


Pazar çeşitliliğini yakalayan plastikçiler ihracatta hız kesmiyor Ekonomi/Turizm Pazar çeşitliliğini yakalayan plastikçiler ihracatta hız kesmiyor

Küresel ekonomik kriz ve iç pazardaki daralmayı yeni pazarlarla aşan Türk plastik sektörü, yılın ilk altı ayında 1 milyar 453 milyon dolarlık ihracat yaptı.


Ata Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmiyor Güncel Ata Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmiyor

2008 yılında kurulan ATA Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmeden faaliyetlerine devam ediyor.


Kepez’den milli başarı Spor Kepez’den milli başarı

Kepez Belediyesporlu Gülşah Çetin ve Sefa Suluoğlu, Tenis Milli Takım’ı formasıyla Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Avrupa Ferdi Şampiyonası’nda mücadele edecek.


6. Beydağları İmecik Yayla Şenliği başladı Korkuteli 6. Beydağları İmecik Yayla Şenliği başladı

Korkuteli'ye bağlı İmecik Köyü'nde bu yıl altıncısı düzenlenen Beydağı Yayla Şenlikleri başladı.


Koli bantlı hırsızlık iddiası Güncel Koli bantlı hırsızlık iddiası

Antalya'da bir şirketin finans sorumlusu, evinin balkonunda ayakları, kolları ve ağzı koli bandı ile bağlanmış şekilde bulundu. Yapılan ilk incelemede, bu kişiye ait çantadan bin 500 TL çalındığı belirlendi.


Yılmaz: “Türkiye’de beş üniversite arasındayız” Güncel Yılmaz: “Türkiye’de beş üniversite arasındayız”

Girne Üniversitesi Koordinatörü Eğitim danışmanı ve Rehberlik öğretmeni Özlem Yılmaz, Girne Üniversitesi olarak, dünyada ilk bin, Türkiye'de ise beş üniversite arasında olduklarını bildirdi.


Kumluca SYDV geçen ay 499 kişiye yardımda bulundu Kumluca Kumluca SYDV geçen ay 499 kişiye yardımda bulundu

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından geçen ay ilçe genelinde 499 kişiye 86 bin 489 TL yardımda bulunuldu.


Kumluca Toptancı Hal Gelirlerinde artış Kumluca Kumluca Toptancı Hal Gelirlerinde artış

Kumluca Toptancı Hali'ne Haziran ayında giren ürün miktarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre düşerken, elde edilen gelir arttı.


Gazipaşa havaalanı sivil taşımacılığa açılıyor Gazipaşa Gazipaşa havaalanı sivil taşımacılığa açılıyor

Antalya Gazipaşa Havaalanı, 13 Temmuzda sivil hava ulaşımına açılıyor.


Sağlık/Kadın "Dalarken kulağınızdan olmayın"

Su altı sporlarına yaz aylarıyla birlikte ilginin artığı, ancak dikkat edilmemesi durumunda dalışın ciddi sağlık problemlerine yol açabildiği bildirildi.


THY-Jet Aırways özel yolcu program ortaklığı Ekonomi/Turizm THY-Jet Aırways özel yolcu program ortaklığı

Türk Hava Yolları (THY) ile Jet Airways arasında özel yolcu program ortaklığı anlaşması imzalandı.


Dünyanın en şık erkeği 'Atatürk' Dünyanın en şık erkeği 'Atatürk'

Fotoğraf koleksiyonuyla tanınan yazar Hanri Benazus, Atatürk'ün sivil fotoğraflarının yer aldığı ''Çağdaş Atatürk Fotoğrafları'' adlı 39. kitabını yayımladı.


Özdilek: “Fikstürden memnunum” Spor Özdilek: “Fikstürden memnunum”

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bugün belirlenen Turkcell Süper Lig fikstüründen memnun olduğunu belirtti.


Turkcell Süper Lig Fikstürü çekildi Spor Turkcell Süper Lig Fikstürü çekildi

Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonu fikstürü İstanbul'da çekildi.


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, DenizBank’la protokol imzaladı Ekonomi/Turizm Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, DenizBank’la protokol imzaladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile DenizBank arasında, ATSO üyesi işletmelere uygun koşullarda finansman desteği sağlamaya yönelik protokol imzalandı.


Muratpaşa Belediyesi, okulları eğitime hazırlıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi, okulları eğitime hazırlıyor

Öğrencilerin sağlıklı ortamlarda eğitim görebilmeleri için olanaklarını seferber eden Muratpaşa Belediyesi, Nadire Konuk İlköğretim Okulu’nu yeni eğitim-öğretim sezonuna hazırlıyor


ÖSS sonuçları Avea ile 'cep'e gelecek ÖSS sonuçları Avea ile 'cep'e gelecek

Avea'nın, ÖSYM işbirliği ile hayata geçirdiği ''Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi'' ile ÖSS sonuçlarını ÖSYM tarafından açıklandığı anda abonelerine kısa mesaj ile ulaştırdığı bildirildi.


Sunexpress'ten 6 adet Boeing 737-800 siparişi Sunexpress'ten 6 adet Boeing 737-800 siparişi

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 6 adet yeni nesil Boeing 737-800 uçağı satın almak üzere Boeing ile anlaşma imzaladı.


SDÜ, Demirel'in konuşmalarını derledi SDÜ, Demirel'in konuşmalarını derledi

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Süleyman Demirel Üniversitesindeki (SDÜ) konuşmaları, 22 CD'de


Manavgat’ta intihar Manavgat Manavgat’ta intihar

Manavgat'ta, 63 yaşındaki kişi, oturduğu apartmanın merdiven boşluğuna kendini iple asarak intihar etti.


Akseki’de yüzme yaz spor okulu açıldı Akseki Akseki’de yüzme yaz spor okulu açıldı

Akseki'de, kaymakamlık, belediye, Akseki Eğitim Hayratı Derneği ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün katkılarıyla yüzme yaz spor okulu açıldı.


Korkuteli’de motosikletler çarpıştı:  4 yaralı Korkuteli Korkuteli’de motosikletler çarpıştı: 4 yaralı

Korkuteli'deki trafik kazasında 4 kişi yaralandı.


Beymelekspor Antalya Süper A Gençler Ligi’ne yükseldi Serik Beymelekspor Antalya Süper A Gençler Ligi’ne yükseldi

Antalya A Gençler Ligi'nde mücadele eden Beymelek Belediyespor, namağlup olarak Antalya Super A Gençler Ligi'ne yükseldi.


Antalya’da nem bunaltıyor Güncel Antalya’da nem bunaltıyor

Hava sıcaklığının ortalama 31 derece olduğu Antalya'da nem oranı zaman zaman yüzde 80'lere ulaşıyor.


Andirake Antik Limanı’nda kazılar başladı Güncel Andirake Antik Limanı’nda kazılar başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın temsili bir törenle ilk kazmayı vurarak başlattığı Myra ve Liman Kenti Andriake Kazısı'nın liman kenti bölümü kazıları başladı.


Antalyaspor’un Kızılcahamam kampı sürüyor Spor Antalyaspor’un Kızılcahamam kampı sürüyor

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, takımın kamp çalışmalarının çok iyi gittiğini söyledi.


Park ve mesire alanları düzenleniyor Korkuteli Park ve mesire alanları düzenleniyor

Korkuteli Belediyesi park ve piknik mesire alanlarını düzenleme ve yapım çalışması başlattı.


Konaklı’ya fakülte müjdesi Alanya Konaklı’ya fakülte müjdesi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı TOBB ETU Üniversitesi'nin Turizm İşletme Fakültesi'ni, Alanya'nın Konaklı Beldesi'ne açmak için Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan söz aldıklarını söyledi.


Oba, Tosmur, Cikcilli Arıtma tesisi hizmete açıldı Alanya Oba, Tosmur, Cikcilli Arıtma tesisi hizmete açıldı

Alanya'ya bağlı Oba, Tosmur ve Cikcilli belediye başkanları ile TURAŞ firması arasında arıtma tesisinin işletilmesine ilişkin protokol imzalandı.


Alanya TSO, Orenburg TSO ile işbirliği anlaşması imzaladı Alanya Alanya TSO, Orenburg TSO ile işbirliği anlaşması imzaladı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Rusya'nın Orenburg kentinin Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği anlaşması imzaladı.


“Haziran ayı enflasyon rakamları ekonomik durgunluğun göstergesi” Ekonomi/Turizm “Haziran ayı enflasyon rakamları ekonomik durgunluğun göstergesi”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Haziran ayı enflasyon rakamlarının ekonomideki durgunluğun devam ettiğinin göstergesi olduğunu belirtti.


Kamyonunun çalındığını iddia etti, zanlı çıktı Serik Kamyonunun çalındığını iddia etti, zanlı çıktı

Serik'de, çaldığı demirleri kamyonuna yükleyen kişi, yakalanacağını anlayınca, kamyonunun çalındığı ihbarında bulundu, ancak parmak izi zanlıyı ele verdi.


Ayyıldız: “Özel bir yasa bekleyişimiz devam ediyor” Güncel Ayyıldız: “Özel bir yasa bekleyişimiz devam ediyor”

Turist Rehberleri Birliği Başkanı Uğur Ayyıldız, rehberlerin özel bir yasa beklediklerini bildirdi.


Belediyenin toptancı hali geliri arttı Ekonomi/Turizm Belediyenin toptancı hali geliri arttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali Şube Müdürü Rıza Uysal, belediyenin toptancı halinden elde ettiği gelirin arttığını söyledi.


DESSAT’tan, Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret Güncel DESSAT’tan, Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret

Kemer'de düzenlenen Türkiye Offshore Şampiyonası'nın resmi kurtarma görevini yürüten Değirmendere Su Altı Topluluğu Kulübü (DESSAT) Başkanı Sait Gürer, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığını ziyaret etti.


MHP ilçe teşkilatı Kumluca Kaymakamı’nı ziyaret etti Kumluca MHP ilçe teşkilatı Kumluca Kaymakamı’nı ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kumluca ilçe Başkanlığına seçilen Cengiz Murat Akbulut ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Salih Işık'ı makamında ziyaret etti.


Kemer’de dalış turizm için savaş uçağı batırılacak Kemer Kemer’de dalış turizm için savaş uçağı batırılacak

Kemer'e bağlı Tekirova Belde Belediyesi, dalış turizmi için Üç Adalar bölgesine, münfesih (kullanım dışı) SG 120 hücum botunun ardından savaş uçağı batırmaya hazırlanıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...