Cumartesi, 7 Aralık 2019
Aksu’da asfalt hazırlığı Aksu Aksu’da asfalt hazırlığı

Aksu Belediyesi tarafından belediye sınırları içerisinde bulunan değişik mahallelerdeki yollar sıcak asfalt çalışması için düzenleniyor


Aksu’da camiler gül kokacak Aksu Aksu’da camiler gül kokacak

Aksu Belediyesi sınırları içindeki 22 mahallede bulunan camiler Ramazan ayının başlaması nedeniyle Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım’ın talimatıyla gül suyu ile yıkandı


Konyaaltı’nda camiler gül kokacak Güncel Konyaaltı’nda camiler gül kokacak

Konyaaltı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da camileri gül suyu ile yıkıyor


Kasımpaşalı Sabri Fethiye’de Korkuteli Kasımpaşalı Sabri Fethiye’de

Korkuteli’nin gururu kasımpaşaspor’lu Sabri Turgut Fethiyespor’a transfer oldu. Kiralık olarak Fethiyespor’a giden Turgut Futbol oynamak için buraya geldiğini söyledi


Stadyumda koşu yolu ayıbı Korkuteli Stadyumda koşu yolu ayıbı

Korkuteli stadyumu koşu için gelen vatandaşlara işkenceye dönüşüyor. Birçok ilçede hatta bazı illerde bulunmaya sabah sporu için Korkuteli Atatürk stadyumuna gelenler koşu yoluna büyük tepki gösteriyor.


Korkuteli de Ramazan heyecanı Korkuteli Korkuteli de Ramazan heyecanı

Ramazan ayının gelmesiyle Korkuteli’nde tatlı bir heyecan yaşanıyor. Ağustos ayına dek gelen ramazan nedeni ile İlçede bulunan birçok yazlıkçı oruçlarını bura tutmayı tercih etti


Üniversite Sınavını kazanamayan öğrencilerin tercihlerinde yurtdışı eğitim var! Üniversite Sınavını kazanamayan öğrencilerin tercihlerinde yurtdışı eğitim var!

Yurtdışında eğitim bütçeleri, yurtiçindeki özel üniversitelerden daha hesaplı. Artık yurtdışında eğitim öğrencilerin en az yurtiçindeki özel üniversiteler kadar ilgi gösterdikleri bir konu.


Santral açılışına Antalyaspor damgası Güncel Santral açılışına Antalyaspor damgası

Antalyaspor’un en büyük sponsorlarından AKSA Enerji’nin, Ali Metin Kazancı Doğalgaz Elektrik Santrali ikinci etap açılışı Antalyaspor forması ve kırmızı-beyazlı atkılarla renklendi.


KOBİ’lerin Yüzde 92’si İnternete ADSL ile Bağlanıyor Teknoloji/Bilim/İnternet KOBİ’lerin Yüzde 92’si İnternete ADSL ile Bağlanıyor

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından TTNET İşyerim işbirliği ile hayata geçirilen Global KOBİ Platformu üyeleri arasında gerçekleştirilen “Aile Şirketleri” araştırmasına göre, KOBİ’lerin yüzde 92’si internet erişiminde ADSL’i tercih ediyor.


Mali Sorumluluk Semineri düzenlendi Güncel Mali Sorumluluk Semineri düzenlendi

Akdeniz Belediyeler Birliği, Avrupa Birliği Fonundan desteklenen “Belediyeciliğe Farklı bir Yaklaşım, Stratejik Bakış” konulu proje kapsamında Mali Sorumluluk semineri düzenledi


Muratpaşa’da eğitime yaz molası yok Güncel Muratpaşa’da eğitime yaz molası yok

Sorumluluk bölgesinin yanı sıra bireylerin gelişimi ve toplumsal aydınlanmada da önemli uygulamaları hayata geçiren Muratpaşa Belediyesi, yetişkinliklere yönelik kurslarına yaz aylarında da ara vermeden devam ediyor


İş Kur’un İş Gücü Yetiştirme Projesi’nde bir ilk Güncel İş Kur’un İş Gücü Yetiştirme Projesi’nde bir ilk

İş Kur’un Ocak 2009’da başlattığı “İş Gücü Yetiştirme Projesi”nde ilk olarak İnsan Kaynakları Elemanı Yetiştirme Programı gerçekleştirildi.


1e1, 19. Mağazası ile Uncalı’da açıldı Güncel 1e1, 19. Mağazası ile Uncalı’da açıldı

''Antalya'da Kumluca ve Serik ilçelerindeki mağaza yatırımları ile büyümeye devam eden 1e1 Marketler Zinciri, şimdi de 19. Mağazası ile Uncalı'da ''


”Kıbrıs´ın Koşulsuz Üyeliği Bir Çözümün Yolunu Tıkadı” ”Kıbrıs´ın Koşulsuz Üyeliği Bir Çözümün Yolunu Tıkadı”

Essen-Duisburg Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Türk-Yunan ilişkileri uzmanı Prof. Dr. Heinz-Jürgen Axt, Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) Vakfı´nda verdiği „Kıbrıs: Çatışma Avrupalılaşma Yoluyla Aşılıyor mu? Güncel Gelişmeler ve Perspektifler“ başlıklı konferansta, adada Avrupa Birliği sayesinde sağlanabilecek birleşmenin Güney Kıbrıs´ın kayıtsız şartsız birliğe kabul edilmesi nedeniyle gerçekleşemediğini söyledi.


“Akan kan durmalı, Barış ve huzur sağlanmalı” Sağlık/Kadın “Akan kan durmalı, Barış ve huzur sağlanmalı”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş gündemde olan Demokratik açılım ile ilgili ÇETKODER genel merkezi ve 81 ildeki gönüllülerimizle katkı sunmaya hazırız açıklaması yaptı.


ADSL 2+’nın fendi 3G’yi yendi Teknoloji/Bilim/İnternet ADSL 2+’nın fendi 3G’yi yendi

Cep telefonlarında 3G rüzgarı eserken, kullanıcılar ev ve işyerlerinde ADSL teknolojilerini tercih etmeye ve Doping ADSL2+’ya yönelmeye devam ediyor.


Menopoz hakkında doğru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Menopoz hakkında doğru bilinen yanlışlar

“Menopoz deliliğe yol açar”, “Geç menopoza girenler uzun yaşarlar”... Bunlar, kadınlar arasında menopoz hakkındaki yanlış bilgilerden sadece birkaçı. Kadının


Tütüncü’den Cumhuriyet mesajı Siyaset Tütüncü’den Cumhuriyet mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cumhuriyeti’nin, 100. yıl hedefini gençlerle gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu hedef için birlik, beraberliğimiz, birbirimizi sevmemiz çok önemli. Farklı anlayışlara, görüşlere sahip olmamız, bizim aynı masa etrafında toplanıp meselelerimizi konuşamayacağımız anlamına gelmez.” dedi.


Termo Teknik İhracat Şampiyonluğu Unvanını 2008 Yılında da Korudu Ekonomi/Turizm Termo Teknik İhracat Şampiyonluğu Unvanını 2008 Yılında da Korudu

122 Milyon $ cirosuyla Avrupa’nın önde gelen radyatör üreticisi Termo Teknik,2005, 2006, 2007 yıllarında üst üste elde ettiği ihracat birinciliklerine bir yenisini daha ekleyerek, 2008 yılının da ihracat şampiyonu oldu.


Kadınlar dernekleşti Güncel Kadınlar dernekleşti

Ayşe Güliz Yılman’ın başkanlığında kadınların kamu hayatına katılımlarını sağlamak, yaşlılara ve engelli vatandaşlara ekonomik alanda yardımcı olmak amacıyla bir dernek kuruldu.


D2 yetki belgesi olmayan taşımacılar denetleniyor Kemer D2 yetki belgesi olmayan taşımacılar denetleniyor

Turistik kent Kemer'de Turizm Sezonunun en yoğun şekilde yaşandığı şu günlerde baş gösteren Korsan Taşımacılığa Karşı Harekete Geçen Ulaştırma Bakanlığı, denetimlerini sürdürüyor.


Pizza Pizza yine gençlerin yanında Güncel Pizza Pizza yine gençlerin yanında

Gelenekselleşen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen T.C. Ulusal Öğrenci Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı 14 – 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı toplantının sponsorluğunu ise Pizza Pizza üstlendi.


Kaş’ta koruma seferberliği Kaş Kaş’ta koruma seferberliği

Yapılaşma ve rant tehdidi Likya Yolu, Limanağzı ve Kaş- Kekova kıyı bandına yöneldi, Kaşlı sivil toplum örgütleri koruma seferberliği başlattı. Kaş’ta bir araya gelen STK temsilcileri, sualtı zenginliğinden zeytinliklere kadar Kaş’ın değerlerinin korunması için güç birliği kararı aldı.


İÜ’de kayıtlar haftaya İÜ’de kayıtlar haftaya

ÖSS’yi kazanarak merkezi sistemle İstanbul Üniversitesi’nin fakülte ve yüksekokullarına yerleştirilen öğrencilerin kayıtları 24 Ağustos-7 Eylül 2009 tarihleri arasında fakülte ve yüksekokullarda yapılacak.


Muzip Facebook uygulamasının oltasına takılmayın! Teknoloji/Bilim/İnternet Muzip Facebook uygulamasının oltasına takılmayın!

Trend Micro’nun CounterMeasures isimli blogunda 17 Ağustos’ta Rik Ferguson imzasıyla çıkan yazıda, muzip bir Facebook uygulamasının çeşitli ihtarlar yollayarak kullanıcıları delil toplayan bir siteye yönlendirdiği belirtiliyor.


“Aldanmayın, az öz konuşun” Siyaset “Aldanmayın, az öz konuşun”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ Ağustos 2009 ayı içinde daha ay dolmadan aşırı şikâyet aldıkları cep operatörleri için tüketici vatandaşları bir kez daha uyardı.


Antalyasporlu bayanlara Evcilmen’den destek Spor Antalyasporlu bayanlara Evcilmen’den destek

Antalyaspor’un Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Ülker, Altyapı Koordinatörü Saadettin Sincanlıoğlu, Antrenör Hafize Yanar ve Antalyaspor Bayan Futbol Takımı, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Kemal Kükrer’den Ramazan sofralarında bakliyat ziyafeti Güncel Kemal Kükrer’den Ramazan sofralarında bakliyat ziyafeti

Türkiye’de sirke denilince akla gelen ilk marka olan Kemal Kükrer, Ramazan ayında sirkeden soslara, turşudan şuruplara kadar sofraları şenlendiriyor. Kemal Kükrer bu Ramazan’da hesaplı ve leziz bakliyat ürünleriyle de iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi olacak.


Ramazan Rehberi, Yenilendi Ramazan Rehberi, Yenilendi

Ramazan Rehberi, yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile 2009 yılı Ramazan ayında da bilgi kayağı olmaya aday.


Çimsa 2009'un ilk yarısında krize rağmen büyüdü Ekonomi/Turizm Çimsa 2009'un ilk yarısında krize rağmen büyüdü

Türkiye Çimento sektörünün lider kuruluşu Çimsa 2009 yılının ilk yarısına ait mali sonuçlarını açıkladı. Çimsa yılın ilk altı ayında cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 0,4 artırırken, 40.5 milyon TL dönem kârı elde etti. Böylece Çimsa krize rağmen geçen yılki cirosunu yakaladı ve geçti.


Muhtaçlara Ramazan paketi Korkuteli Muhtaçlara Ramazan paketi

Korkuteli Belediyesi Mübarek Ramazan ayında yardıma muhtaç vatandaşlara yardım paketi dağıtacak.


HP 2009 Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı Teknoloji/Bilim/İnternet HP 2009 Üçüncü Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

PALO ALTO, California, 18 Ağustos 2009 – HP, 31 Temmuz 2009 tarihinde sonra eren üçüncü mali çeyreğine ait sonuçları açıkladı. Net gelir, döviz kuru etkileri ile ayarlama sonrasında bir önceki yıla göre %2 düşüş ile 27.5 milyar dolar olarak gerçekleşti.


Fujitsu Pc ve Notebook alanlara Windows 7'ye geçiş ücretsiz Teknoloji/Bilim/İnternet Fujitsu Pc ve Notebook alanlara Windows 7'ye geçiş ücretsiz

Ödüllü ve şık tasarımlı Fujitsu bilgisayarların cazibesini yüksek performanslı Windows 7 tamamlayacak. Fujitsu’nun gelişmiş tasarım ve yüksek performansına sahip PC ve notebook’larını satın alan tüketiciler hiç beklemeden Windows 7’nin gelişmiş özellikleriyle tanışabilecek.


Tekirova Belediyespor Alanyaspor ile hazırlık maçında karşılaştı Kemer Tekirova Belediyespor Alanyaspor ile hazırlık maçında karşılaştı

Antalya’nın profesyonel liglerdeki iki temsilcisi Tekirova Belediyespor ile Alanyaspor, hazırlık maçında Tekirova stadında karşı karşıya geldiler.


ATSO’dan “aidat” hatırlatması Ekonomi/Turizm ATSO’dan “aidat” hatırlatması

28 Ağustos 2009 tarihine kadar, 2008 ve geçmiş yıllara ait aidat borç asıllarını ödeyen üyelerden gecikme zammı alınmayacak.


ABTTF, Rodos ve İstanköy’e çalışma ziyaretinde bulundu ABTTF, Rodos ve İstanköy’e çalışma ziyaretinde bulundu

15-18 Ağustos 2009 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Rodos ve İstanköy’e çalışma ziyaretinde bulundu. Başkan Halit Habipoğlu ile Orta Avrupa Teşkilat Başkanı Ramadan Ramadan’dan oluşan heyet, Rodos ve İstanköy’de yaşayan Türk Azınlık’ın sorunlarını dinledi.


AK Partili kadınlar resim sergisinde Siyaset AK Partili kadınlar resim sergisinde

AK Parti Kadın Kolları üyeleri Antalya Müzesi’ndeki resim sergisi açılışına katılıp, resimleri incelediler.


“Yetkili Sendikalar Hükümetin Yazdığı Senaryoda Figüranlık Yapıyor” Siyaset “Yetkili Sendikalar Hükümetin Yazdığı Senaryoda Figüranlık Yapıyor”

Bir haftadır devam eden 2009 toplu görüşmelerinde hem hükümetin, hem de yetkili sendikaların memurları kandırmaya devam ettiğini ileri süren Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Yetkili sendikaları ve hükümeti Toplu Görüşmeleri ciddiye almamakla da suçladı.


Ramazan’da “Birlikte iyiyiz” Ramazan’da “Birlikte iyiyiz”

Türkiye’de ve yurt dışında yaptığı insani yardım faaliyetleriyle Türkiye’nin yardım elini yoksula ulaştıran Kimse Yok Mu Derneği, Ramazan ayında yurt dışında 32 ülkede ve Türkiye’de 50 ilde yardım dağıtmayı planlıyor.


Kepez basketbol turp gibi Spor Kepez basketbol turp gibi

Beko Basketbol Ligi hazırlıklarına başlayan Kepez Belediyespor’un oyuncuları, An-Deva Yıldız Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.


Meysu doğal ürünleriyle rahat bir Ramazan Ayı geçirin Güncel Meysu doğal ürünleriyle rahat bir Ramazan Ayı geçirin

Türkiye’nin ilk meyve suyu ünvanını taşıyan Meysu, iftar sofralarına hiçbir katkı maddesi içermeyen benzersiz tatlar taşıyor. Lezzet yüklü Meysu doğal meyve suları ve elma pekmezi, Ramazan ayında sıklıkla görülen sindirim zorluğu, uykusuzluk, kilo, açlık, vücut direncinin ve kan şekerinin düşmesi gibi problemlere de büyük ölçüde çözüm sunuyor.


Avrupa Gençliği 'Lizbon Stratejisi'ni tartışacak Alanya Avrupa Gençliği 'Lizbon Stratejisi'ni tartışacak

Likya Gelişim ve Kalkınma Derneği, 24 – 29 Ağustos 2009 tarihlerinde Alanya’da gerçekleştirilecek “Gençlik Lizbon Stratejisi’nin Neresinde?” adlı projenin faaliyetleri kapsamında 8 ülkeden 41 genç katılımcıya ev sahipliği yapacak.


Küçük futbolcuların sertifikası Evcilmen’den Spor Küçük futbolcuların sertifikası Evcilmen’den

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, malzeme yardımı yaptığı Kent Konseyi Gençlik Spor Grubu’nun spor eğitim programına katılan çocuklara sertifikalarını verdi


Altın Portakal’ın ilk ödüllüleri Kültür/Sanat Altın Portakal’ın ilk ödüllüleri

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ‘Onur Ödülleri’, ‘Yıldırım Önal Anı Ödülü’ ve ‘Emek Ödülü’nün bu yılki sahipleri belli oldu.


Kepez’den Geleneksel Ramazan Şenliği Güncel Kepez’den Geleneksel Ramazan Şenliği

Kepez Belediyesi, , birlik ve beraberlik içerisinde, şenlik havasında yaşanması için Ramazan etkinliği düzenlenecek. 5 noktada iftar çadırı kurulacak. 10 bin gıda paketi dağıtılacak


Kosovalı gençlerden Tütüncü’ye ziyaret Siyaset Kosovalı gençlerden Tütüncü’ye ziyaret

Kosova Demokratik Türk Partisi Gençlik Kolları Heyeti, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti. Kosova heyeti, Kosovalı Türklerin selamını getirdi.


Kupaya doymuyorlar Korkuteli Kupaya doymuyorlar

Korkuteli Belediyespor Kulübü Taekwan-Do takımı Kocaeli’nde düzenlenen İlle Arası Taekwan-Do Müsabakalarında takım halinde birinci olarak kupayı kaptı.


Zoru başardı... Korkuteli Zoru başardı...

Korkuteli Belediyespor Kulübü Taekwan-Do Takımı sporcusu Osman Taştepe Taekwan-Do Federasyonu’nun Kayseri’de düzenlediği Türkiye Ümitler Taekwan-Do Şampiyonası’nda zoru başardı.


Ramazan davulcuları hazır Korkuteli Ramazan davulcuları hazır

Korkuteli’nde Ramazan davulcusu geleneğimiz sürüyor. Mübarek Ramazan ayında sahur vakti maniler söyleyerek ve davul çalarak vatandaşları uyandıran davulcular, çalışacakları bölgeler için Belediye’den izin alıyor.


The Marmara Antalya’dan Uçuran Hediyeler Güncel The Marmara Antalya’dan Uçuran Hediyeler

The Marmara Antalya Ağustos ayı süresince müşterilerine unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor. Bu tarihlerde otelde konaklayan müşteriler dünyada sınırlı sayıda üretilen Ferrari 430 Scuderia’yı test etme imkanına sahip oluyor.


Antalya Devlet Opera ve Balesi Bodrum'da Kültür/Sanat Antalya Devlet Opera ve Balesi Bodrum'da

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün sanatsal organizasyonuyla düzenlenen 7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali; Bodrum Belediyesi’nin değerli katkıları ile 19 - 30 Ağustos 2009 tarihleri arasında Bodrum Kalesi’nde yapılıyor.


Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan dev teknoloji işbirliği Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan dev teknoloji işbirliği

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom, sağlık hizmetlerinde teknoloji altyapısını geliştirmek amacıyla bir dizi hizmeti kapsayacak bir işbirliği başlattı.


AK Partili kadınlar Ramazan’a hazır… Siyaset AK Partili kadınlar Ramazan’a hazır…

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları ile toplantı yaparak Ramazan ayı içerisinde yapacakları çalışmaları değerlendirdi.


İftar yemekleri kiloya dönüşmesin Sağlık/Kadın İftar yemekleri kiloya dönüşmesin

Formunuzu en doğal ve sağlıklı şekilde egzersiz yaparak korursunuz. Özellikle sabah yapılan sporun yağ yakımına katkısı büyük. Uzmanlar özellikle Ramazan’da sabah sporunun daha faydalı olacağını ifade ediyor


Kepez’den 3 şampiyonluk Spor Kepez’den 3 şampiyonluk

Kepez Belediyesi Tenis Takımı, Mersin ve Marmaris’te düzenlenen 12 Yaş Turnuvası’nda 3 şampiyonluk kazanarak, Antalya’nın gururu oldu.


GATAP ekipleri büyük bir felaketi önledi Kemer GATAP ekipleri büyük bir felaketi önledi

Kemer'de büyük bir felaketi GATAB ekipleri önlediler. Club Med Otel yolunda başlayan orman yangınına ilk müdahaleyi yapan GATAB ekipleri yangını kontrol altına almayı başardı.


“En büyük temizlik kirletmemektir” Kemer “En büyük temizlik kirletmemektir”

GATAB ekipleri tarafından Tekirova’da bulunan Mehmet Ali koyu temizlendi. Vatandaşların gelişigüzel etrafa attığı çöpler, ekipler tarafından toplanırken ,GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, En büyük temizliğin kirletmemek olduğunu söyledi.


Yeşil Kemer Spor’dan Başkan Gül’e plaket Kemer Yeşil Kemer Spor’dan Başkan Gül’e plaket

Yeşil Kemer Spor Başkanı Ünal Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilal Güneş, Mustafa Pelit, Avni Kaya, Azmi İnanıcı ve Ali Keskin, Başkan Mustafa Gül’e Yeşil Kemer Spora yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler ve birde plaket sundular.


17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi 17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi

Avrupa’nın ikinci en büyük Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi için geri sayım başladı. Bu yıl 17.si gerçekleştirilecek olan PERYÖN “Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi” 9–11 Kasım 2009 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.


Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı 9. Türk Göçmenler Anketi Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı 9. Türk Göçmenler Anketi

Türkiye Araştırmalar Merkezi´nin 9. Türk göçmenler anketi, Alman medyasında bu eksikliğin göçmenler arasında hissedildiğini ortaya koyuyor.


Halk Ekmek ziyaretçi akınına uğradı Güncel Halk Ekmek ziyaretçi akınına uğradı

Antalya Büyükşehri Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nın kalitesi bu kez de Doğu Garajı, Dokuma, Lara, Sütçüler ve Yeşil Bahçe Mahallesi sakinleri tarafından tescillendi.


Kozmetik güneş kremleri göz çevresini korumuyor Sağlık/Kadın Kozmetik güneş kremleri göz çevresini korumuyor

Güneş ışığının içerdiği ultraviyole ışınlar ve bunların yansıması gözümüze onarılması güç zararlar veriyor. Gözlerimizi ve göz çevremizi güneşin zararlı ışınlarından korurken kullandığımız güneş gözlüklerine ve bakım kremlerine dikkat etmemiz gerekiyor.


‘Ekolojik kriz, ekonomik krizi aratacak’ ‘Ekolojik kriz, ekonomik krizi aratacak’

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan “Dünyanın Durumu 2009” adlı rapor, ısınmaya sebep olan sera gazları salınımı önümüzdeki birkaç yıl içinde acilen geri döndürülemezse oluşacak iklim değişikliğinin uygarlığımızı yok edecek boyutlara vardığını bildiriyor.


Varsak’ta tozlu ve çamurlu yol kalmayacak Siyaset Varsak’ta tozlu ve çamurlu yol kalmayacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarını tamamladığı yollarda asfaltlama çalışması yaptıkları Varsak’ta, 2011 yılının sonuna kadar çamurlu ve tozlu yolun kalmayacağını söyledi.


Türk Telekom’dan cebinizi hafifleten teknoloji: Wirofon Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’dan cebinizi hafifleten teknoloji: Wirofon

Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürün ve servislerine bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom Wirofon teknolojisiyle cep telefonuyla WiFi noktalarında ev telefonu hattı üzerinden arama yapılabilecek.


Belediyeciler eğlendi Korkuteli Belediyeciler eğlendi

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, yoğun geçen şenlikler ve güreş organizasyonun ardından belediye çalışanlarına yemek verdi. Kervansaray Restoran’da sazlı sözlü düzenlenen yemekte bütün personele teşekkür eden Gökce, çalışmalardan memnun kaldığını ifade etti.


Antalyaspor A2: 3 - Tekirova Belediyespor: 3 Spor Antalyaspor A2: 3 - Tekirova Belediyespor: 3

Türkiye 3. lig 2. grupta mücadele edecek olan Tekirova Belediyespor Cumartesi Antalyaspor A2 takımı ile oynadığı hazırlık maçında 3-3 berabere kaldı.


Tıp ve mühendisliği buluşturan eser Tıp ve mühendisliği buluşturan eser

Merhum Op. Dr. Cevdet Alptekin ve Prof. Dr. Mişel Kokino’nun çalışmalarına başladığı fakat Prof. Dr. Mişel Kokino’nun ani ölümüyle yarım kalan “Ortopedi Biyomekaniği” isimli kitap projesi, İbrahim Deniz Akçalı, Kerem Ün ve Mahir Gülşen editörlüğünde tamamlandı.


Hesapçıoğlu’ndan Antalyaspor’a önemli destek Spor Hesapçıoğlu’ndan Antalyaspor’a önemli destek

Antalyalı işadamı Sayın Emin Hesapçioğlu, Antalyaspor A2 Ligi Futbol Takımı’nın 2009 – 2010 sezonu kullanımı için bir adet 35 kişilik “TEMSA Power Bus” otobüs verdi.


ETİ Çocuk Vapuru yola çıktı ETİ Çocuk Vapuru yola çıktı

ETİ Çocuk Vapuru İstanbul Boğazı yolculuğuna çıktı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ETİ Çocuk Vapuru Projesi kapsamında, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 200’e yakın çocuk bir yandan İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğini keşfederken, bir yandan da eğitici, öğretici ve eğlenceli atölye çalışmalarına katılarak kendini geliştirme imkânı bulacak.


Evcilmen’den Kaleiçi için reçete Siyaset Evcilmen’den Kaleiçi için reçete

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, ‘Kaleiçi’nin ruhu yok olmuş’ derken, konut, butik otel, eğlence ve ticaret adalarının birbirinden uzak yeniden planlanması, 49 betonarme yapının yıkılıp yeşil alan haline getirilmesi gibi düzenlemelerin bölgeyi canlandıracağını söyledi


“Bu ülkenin açılımını Atatürk yapmıştır” Siyaset “Bu ülkenin açılımını Atatürk yapmıştır”

Kürt açılımı ile ilgili tartışmaları eleştiren İç Anadolu Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Fikret Çıtırgı, demokratik bir açılım olarak gösterilen Kürt açılımının sadece terör örgütü ve yandaşlarını memnun ettiğini, bu ülkede tek bir açılımın olduğunu bunu da Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığını öyle de kalacağını açıkladı.


Kepez’den vatandaşa “ şikayet masası” Siyaset Kepez’den vatandaşa “ şikayet masası”

Kepez Belediyesi, talebin sonuçlanıncaya kadar takibinin yapılacağı muhtarlık masasından sonra, ilçe halkının isteklerine, dileklerine çözüm bulanacağı “vatandaş şikayet masası” kuruyor.


Yanıkköy Camii Vakfı arazisi üzerine kilise inşa ediliyor Yanıkköy Camii Vakfı arazisi üzerine kilise inşa ediliyor

Gümülcine’nin Yanıkköy nahiyesinde bulunan Yanıkköy Camii Vakfı’na ait arazi üzerine kilise inşa ediliyor.* Rodop Rüzgarı Dergisi internet sitesinde yayınlanan habere göre Pontus Rumlarının “Parharia” etkinliği düzenledikleri “Han Tarlaları” olarak bilinen vakıf arazisine inşa edilmeye başlanan kilise ile ilgili olarak yapılan girişimler sonuçsuz kalmıştır.


ABTTF, Başbakan Kostas Karamanlis’e yönelik açık çağrı kampanyası başlattı ABTTF, Başbakan Kostas Karamanlis’e yönelik açık çağrı kampanyası başlattı

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya Türk Azınlığı’nı büyük bir endişeye sevk eden bölgede son dönemde cereyan eden olaylar nedeniyle ülkemiz Yunanistan Başbakan’ı Kostas Karamanlis’e açık çağrıda bulunma ve bununla ilgili bir elektronik posta kampanyası başlattığını ilan eder.


TEKPA yenilenen formatıyla Burdur'da Güncel TEKPA yenilenen formatıyla Burdur'da

Tekpa Alışveriş Merkezleri ,Burdur Mağazasını baştan başa yenileyerek yepyeni bir formatta kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor.


Akciğer kanserinde yeni bir tedavi yöntemi Sağlık/Kadın Akciğer kanserinde yeni bir tedavi yöntemi

Akciğer kanseri, İngiltere’de meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser türüdür. Ülke genelinde bütün ölümlerin 20’de 1’inden sorumlu olan bu kanser türünün tedavisi için yeni yöntemler geliştiriliyor.


McDonald’s Özdilek Alışveriş Merkezi’nde Güncel McDonald’s Özdilek Alışveriş Merkezi’nde

McDonald’s’ın Antalya’daki dördüncü restoranı yeni açılan Özdilek Alışveriş Merkezi’nde hizmete girdi. Antalya’da 25 kişiye iş olanağı sağlayan restoran 105 m²’lik alanda hizmet verecek.


Üniversite Tercihlerinde yurtdışı eğitim de var! Üniversite Tercihlerinde yurtdışı eğitim de var!

Üniversite sınavına giren 1,5 milyon öğrencinin umudu sınav sonuçlarında. Artık yurtdışında eğitim öğrencilerin en az yurtiçindeki özel üniversiteler kadar ilgi gösterdikleri bir konu.


Permak Enerji’den bina ısıtma ve sıcak su sistemleri Ekonomi/Turizm Permak Enerji’den bina ısıtma ve sıcak su sistemleri

Permak Enerji güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanabilen teknolojiyi evinize getiriyor. Permak Termodinamik güneş enerjisi bina ısıtma ve sıcak su sistemleri, yılın 365 günü, havanın bulutlu olduğu zamanlarda bile ısıtma ve sıcak su olanağı sağlıyor. Sistem ile karlı havalarda bile en ekonomik şekilde yüksek sıcaklıklara erişmek mümkün oluyor.


CHP Muratpaşa Yerel Yöneticilerle Muhtarları buluşturuyor Siyaset CHP Muratpaşa Yerel Yöneticilerle Muhtarları buluşturuyor

Muratpaşa İlçesi Muhtarlarıyla Yerel yöneticilerin katılacağı koordinasyon ve proje geliştirme toplantısı 18 Ağustos Salı günü 16.30 da Muratpaşa Belediyesi konferans salonunda yapılacak.


İş bankası en yüksek konsolide kârı açıkladı Ekonomi/Turizm İş bankası en yüksek konsolide kârı açıkladı

İş Bankası ilk altı ayda 118 milyar 986 milyon TL’lik konsolide aktif büyüklüğüne ulaşırken, 1 milyar 471 milyon TL konsolide kâr elde etti.


Doğru beslenme ile migreni yenin Sağlık/Kadın Doğru beslenme ile migreni yenin

Toplumda yaygın olarak görülen migren tedavisinde, ağrıyı harekete geçiren gıdaları belirlemek ve bu gıdalardan uzak durmak etkili yöntemlerden biri. Doğru beslenerek korkunç baş ağrıları engellenebilir.


Prof. Dr. Jale Baysal’a veda Prof. Dr. Jale Baysal’a veda

84 yaşında hayatını kaybeden, Türk kütüphaneciliğin öncülerinden ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Jale Baysal, meslektaşları, öğrencileri ve ailesinin de katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.


“Yaşayan Antoloji” etkinliği gençleri sokakta buluşturdu “Yaşayan Antoloji” etkinliği gençleri sokakta buluşturdu

“Sokakta Şenlik 3” Festivali kapsamında 15 Ağustos 2009 Cumartesi günü saat 16.00’dan itibaren Beyoğlu-Tünel, Tramvay Sokak’ta gerçekleştirilen, “Yaşayan Antoloji = Gençler Deneme Okuyor” adlı etkinlik, edebiyat okurlarını, gençleri sokakta buluşturdu.


Başkan Gökce’den Tarım Fuarı planı Korkuteli Başkan Gökce’den Tarım Fuarı planı

Kırsal Kalkınma Programı Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Korkuteli İlçesi’ndeki çiftçilere makine ekipman desteği programında konuşan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, ilçede bir tarım fuarı yapma planlarının olduğunu müjdeledi.


SES Antalya Şubesi tekne turu düzenledi Güncel SES Antalya Şubesi tekne turu düzenledi

SES Antalya Şube üyeleri ve aileleri, SES Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 9 saat süren yat gezisinde doyasıya eğlendi.


Elmalı ayağa kalktı Elmalı Elmalı ayağa kalktı

657.Tarihi Elmalı Yeşil yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür, Sanat ve Müzik Etkinlikleri Çerçevesinde 12 08 2009 Çarşamba günü akşam saat 21 de güreş sahasında Başkal Konseri akibinde Ahmet Şafak yağmur yağmasına rağmen Elmalıyı ayağa kaldırdı.


Aksu’dan muhteşem şölen Aksu Aksu’dan muhteşem şölen

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Perge Festivali Geleneksel Sünnet Şöleni Mustafa Yıldızdoğan ve Songül Karlı’nın muhteşem konserleri ile sona erdi


ÖDP Antalya İl Başkanı'ndan şok iddialar Siyaset ÖDP Antalya İl Başkanı'ndan şok iddialar

Yerleşim yerlerindeki baz istasyonlarına adeta savaş açan ve kaldırılması için imza toplayan ÖDP Antalya İl Örgütü, topladığı imzaları 14 Ağustos Cuma günü Antalya Vali’liğine teslim edecek.


BES: “Yüzde 25 zam istiyoruz” Siyaset BES: “Yüzde 25 zam istiyoruz”

Yetkili sendikalar ile Hükümet arasında 15 Ağustosta başlayacak olan toplu görüşmelerle birlikte "taleplerini realize etmek için" yapılan istişare toplantısında konuşan Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, kamu çalışanlarının maaşlarına Ocak 2010'da yüzde 25 zam yapılmasını istediklerini bildirdi.


HTC Touch Diamond II, Türkiye’de ilk kez ve sadece Vodafone’la Teknoloji/Bilim/İnternet HTC Touch Diamond II, Türkiye’de ilk kez ve sadece Vodafone’la

Üstün teknik özellikleri ve şık tasarımıyla dünyada büyük yankı uyandıran HTC Touch Diamond II, Türkiye’de ilk ve özel olarak sadece Vodafone abonelerine sunuluyor.


Kemer Belediyesi Sünnet Etkinlikleri Kemer Kemer Belediyesi Sünnet Etkinlikleri

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen ve 101 çocuğun sünnet ettirildiği “Sünnet Şöleni” etkinliği Ebru Yaşar konseri ile devam etti.


Korkuteli’yi 12 sporcu temsil edecek Korkuteli Korkuteli’yi 12 sporcu temsil edecek

Korkuteli Belediyespor Kulübü Taekwan-Do takımı 12 kişilik kafilesiyle Pazar (15 Ağustos 2009) günü özel bir turnuva için Kocaeli’nde ringlere çıkacak.


Pizza Pizza'dan Ramazan'a özel lezzet kampanyası Ekonomi/Turizm Pizza Pizza'dan Ramazan'a özel lezzet kampanyası

Türk damak tadıyla pizza kültürünü birleştiren Pizza Pizza, Ramazan’a özel hazırladığı ekonomik ve doyurucu menülerini yine çok özel fiyatlara sunuyor.


Botanik'in yeni tadı Lüle Kebabı Kemer Botanik'in yeni tadı Lüle Kebabı

Antalya'nın doğal güzellikleri ünlü Ulupınar'da bulunan restaurantlar menülerine her geçen gün yeni birer yemek ilave ederken, ilgi çekmeyi de başarıyorlar. Ulupınar'da bulunan Botanik Restaurant menüsüne Azeri yemeği olan " Lüle Kebap" ını da ilave etti.


Ece, ahşap ve camın doğallığını Loft'ta buluşturdu Ekonomi/Turizm Ece, ahşap ve camın doğallığını Loft'ta buluşturdu

Banyoları keyifli yaşam alanlarına dönüştüren inovatif ürünleriyle dikkat çeken ECE, yeni ürünü ‘Loft’ banyo dolabında ahşap ve camın doğallığını buluşturdu.


Korkuteli takdir etti Korkuteli Korkuteli takdir etti

MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya’nın İl Kongresi’nde zafere ulaştıktan sonra İl Başkanı olur olmaz Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılması ilçe halkının takdiriyle karşılandı.


Avea’dan Samsung 3G’li Cihaz Kampanyası Teknoloji/Bilim/İnternet Avea’dan Samsung 3G’li Cihaz Kampanyası

Avea, Samsung’un 3G uyumlu U800 ya da I900 Omnia modellerinden birini satın alan abonelerine, 6 ay boyunca her ay 200 dakika konuşma ve 3G’li servislerden oluşan 3G Hoş Geldin Paketi’ni ücretsiz sunuyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...