Cuma, 18 Ekim 2019
Süt ihalesi yapıldı Korkuteli Süt ihalesi yapıldı

Korkuteli'de Antalya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği başkanlığında süt ihalesi yapıldı. Antalya genelinde, geçen yıl 52 kuruş olan sütün litresinin fiyatı bu yıl 60.03 kuruşa yükseldi.


Antalyaspor'un Almanya kampı sürüyor Spor Antalyaspor'un Almanya kampı sürüyor

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bu yıl ligde başarılı olmak istediklerini söyledi.


İnternet kullanıcıları artacak Teknoloji/Bilim/İnternet İnternet kullanıcıları artacak

İnternet kullanıcılarının sayısının 2013 yılında 2,2 milyarı bulabileceği bildirildi.


Sağlık/Kadın "Balıklama" atlamak büyük risk

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Beyin ve Sinir Cerrahisinden Yrd. Doç. Dr. Tamer Karaaslan, denize ve derinliği belli olmayan sulara yüksekten atlamanın büyük risk taşıdığını bildirdi.


Akciğer hastalarının çok olduğu köyde araştırma yapıldı Akciğer hastalarının çok olduğu köyde araştırma yapıldı

Sağlık Bakanlığının talebi doğrultusunda, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından, Isparta'nın Aksu ilçesindeki Karağı köyünde, ''Yüksek Riskli Bölgede Çevresel Asbest Maruziyetinin Akciğere Etkisi'' çalışması gerçekleştirildi.


ÖSS ve SBS'de başarısız olan öğrenciler ÖSS ve SBS'de başarısız olan öğrenciler

Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği (TÜGED), analiz çalışması yaparak, öğrencilerin ÖSS ve SBS'deki başarısızlık nedenlerini araştırdı.


Karın zarından kafa derisi oulşturuldu Güncel Karın zarından kafa derisi oulşturuldu

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) gerçekleştirilen ameliyatla, 19 yıl önce kafa derisi hasar gören kadına, karın zarından kafa derisi yapıldı.


Avea yurt dışı görüntülü konuşma için hazırlıklarını tamamladı Teknoloji/Bilim/İnternet Avea yurt dışı görüntülü konuşma için hazırlıklarını tamamladı

Avea, abonelerinin yurt dışındaki numaralarla da görüntülü konuşma yapabilmesi için sürdürdüğü test ve hazırlıkları tamamladı.


Güncel "Teknokentin yüzde 70'inin boş olduğu bilgisi doğru değil"

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesindeki eski Antalya Teknokent (ATEK) Genel Müdürü Bekir Bülend Özsoy, üniversite yeni yönetimi görevi devraldığında teknokentin yüzde 70'inin boş olduğu bilgisinin doğru olmadığını belirtti.


Şölen, çikolatadan sonra unlu mamuller pazarında Ekonomi/Turizm Şölen, çikolatadan sonra unlu mamuller pazarında

Türkiye’nin önde gelen çikolata üreticilerinden Şölen, Gaziantep’teki iki fabrikasından sonra, 100 milyon dolarlık yatırımla İstanbul Silivri’de açtığı üçüncü fabrikası ile kek, bisküvi ve kraker pazarına da girdi.


Altın Emeklilik 2009 Satış Ödülleri sahiplerini buldu Altın Emeklilik 2009 Satış Ödülleri sahiplerini buldu

AvivaSA, banka sigortacılığı kanalıyla BES ürünleri satışı yapan Citibank çalışanlarını ödüllendirdi. Sabancı Center’da düzenlenen Altın Emeklilik Satış Ödülleri toplantısında, bireysel emeklilik ürünlerinin satışında en yüksek performansı sergileyen Citibank çalışanları, ödüllerini AvivaSA ve Citibank yöneticilerinin elinden aldılar.


Muratpaşa’da çocuk olmanın ayrıcalığı Güncel Muratpaşa’da çocuk olmanın ayrıcalığı

Gebizli Mahallesi’nden 35 çocuk Muratpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bir programla önce Kum Heykel Festivali’ndeki heykelleri sonra da belediyeyi ziyaret ederek bilgi aldı


Vodafone’un 3G+ servislerinde ön kayıt fırsatı! Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone’un 3G+ servislerinde ön kayıt fırsatı!

Türkiye'yi 3G+ ile tanıştırmak için geri sayıma başlayan, 3G teknolojisinin dünyadaki öncüsü Vodafone, abonelerinin ayrıcalıklı Vodafone 3G+ servislerinden yararlanabilmesi icin ön kayıt almaya başladı.


Başkan Gül'den basın bayramı kutlaması Kemer Başkan Gül'den basın bayramı kutlaması

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül “24 Temmuz Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Kepez ligin fırtınası olacak Spor Kepez ligin fırtınası olacak

Beko Basketbol Ligi’ndeki ilk iki sezonunda küme düşmeme mücadelesi veren Kepez Belediyespor, yaptığı flaş transferle bu sezon zirveye oynamak ve Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmek istiyor.


Borusan limanı üniversitelilere açılıyor Borusan limanı üniversitelilere açılıyor

Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu’nun (AK MYO) iki yıllık Deniz ve Liman İşleme Programı’na devam eden öğrenciler, Borusan Limanı’nda uygulamalı eğitim alarak liman işletmeciliği konusunda uzmanlaşma fırsatı bulacaklar.


“Bol seçenek aklınızı almasın” “Bol seçenek aklınızı almasın”

Hafıza ve NLP Uzmanı Zeynep Müge Kasaroğlu, geçtiğimiz mayıs ayında yapılan ÖSS sınavında, geçen yıla oranla daha az öğrenci girdiğini, buna karşılık olarak ta kontenjanlarda % 20’ye yakın artış olduğunu belirterek, “doğal olarak bu durum, sınava giren öğrenciler için şans oldu” dedi.


Kalp hastalarına güzel bir yaz için öneriler Sağlık/Kadın Kalp hastalarına güzel bir yaz için öneriler

Uzun ve soğuk kış aylarından sonra yazın yükselen sıcaklık, özellikle kalp hastaları açısından bazı riskleri de beraberinde getiriyor


Tütüncü’den iki park Siyaset Tütüncü’den iki park

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Çamlıbel ve Kuzeyyaka Mahalleleri’ne de park kazandırıyor.


Parke taşı döşemeleri tüm hızla sürüyor Kemer Parke taşı döşemeleri tüm hızla sürüyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün talimatları doğrultusunda, Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmaları suruyor.


Çimsa krize ISO 500 listesinde meydan okudu Ekonomi/Turizm Çimsa krize ISO 500 listesinde meydan okudu

Türk sanayinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl hazırlanan ISO 500 listesinde, 2008 yılında altı basamak yükselerek 75. sırada yer aldı.


Tekirova Belediyespor çalışmalarına başladı Kemer Tekirova Belediyespor çalışmalarına başladı

Büyük bir başarıya imza atarak 3.lige yükselen Tekirova belediyespor hazırlık çalışmalarına günde üç idmanla başladı. Oyuncular sabah erken saatte antik Phaselis’te kros, öğlen fitnes salonunda ağırlık ve akşamda top çalışması yapıyor.


Güneşlenirken cildinizdeki renk değişikliklerine dikkat edin Sağlık/Kadın Güneşlenirken cildinizdeki renk değişikliklerine dikkat edin

Memorial Etiler Tıp Merkezi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Zerrin Baysal, “Ciltte güneşlenme ile ortaya çıkan renk değişiklikleri ve korunma yolları” hakkında bilgi verdi.


Adile Teyze öğrencileri Extreme Diving Show’u izlediler Güncel Adile Teyze öğrencileri Extreme Diving Show’u izlediler

Adile Teyze Eğitim Kurumları öğrencileri Dünya şampiyonu 15 kişilik Rus atlama grubunun gösterisi olan Extreme Diving Show’u izlediler.


Kongrede ‘seçim’ kavgası Siyaset Kongrede ‘seçim’ kavgası

MHP Konyaaltı kongresi’nde söz alan parti delegesi Mehmet Kıvrak’ın “Antalya’yı kucaklayan seçime giremedik’ sözleri Başkan Yeşilyurt’u sinirlendirdi. Yeşilyurt, “Seçimlerde ülkücüler nerdeydi? Kimin peşinden gidiyorsunuz? Akaydın’ın Türel‘in mi?” dedi.


DYP’ye taze kan Döşemealtı DYP’ye taze kan

Kepez ve Muratpaşa ilçe teşkilatlarının ihraç kararının ardından DYP’de Döşemealtı İlçe Başkanlığı’nda görev değişimi yapıldı. Eski başkan Halil Eker işlerinin yoğunluğu nedeniyle başkanlıktan ayrılıp yönetimde kaldı. Turgut Cebeci DYP Döşemealtı İlçe Başkanı oldu.


“AKP’ye yeni bir travma yaşatacağız” Korkuteli “AKP’ye yeni bir travma yaşatacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Korkuteli ilçe örgütü tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma yemeğine partililerin ilgisi yoğundu.


Yaz aylarında diş hassasiyeti artıyor Sağlık/Kadın Yaz aylarında diş hassasiyeti artıyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle sıcak ve soğuk farkına yol açan gıdaların tüketilme sıklığı artar. Kışın belki de çok dikkatimizi yoğunlaştıramadığımız diş hassasiyetinden, yazın soğuk içecek ve yiyeceklerin tüketilmesinin artmasıyla kaçamaz hale geliriz ve böylece diş hassasiyeti, gündemimizdeki sırasını belirler.


Akaryakıt sektörünün sorunları ATSO’da masaya yatırıldı Ekonomi/Turizm Akaryakıt sektörünün sorunları ATSO’da masaya yatırıldı

Antalya, Isparta ve Burdur bölgesindeki akaryakıt sektörünün sorunları tespit etmek, çözüm önerilerini değerlendirmek ve sektör temsilcilerini Rekabet Kurumu hakkında bilgilendirmek amacıyla Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bir toplantı düzenlendi.


Alanya'da 2'inci belgesel sinema atölyesi düzenlenecek Alanya Alanya'da 2'inci belgesel sinema atölyesi düzenlenecek

Alanya Sinematek Derneği, 5?19 Eylül tarihleri arasında 2. Belgesel Sinema Eğitimi Atölye çalışması düzenleyecek.


Kemer Belediyesi'nden yeşil alan çalışması Kemer Kemer Belediyesi'nden yeşil alan çalışması

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kemer Aslanbucak Mahallesi Karatepe Mevkindeki tepede çalı kesimi ve temizlik çalışmalarına başlandı.


Mutfakta çıkan yangın korkuttu Güncel Mutfakta çıkan yangın korkuttu

Antalya'da anne ve babası evde olmayan iki küçük kızın mutfakta çorba ısıtması sırasında çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.


Alanya'da intihar Alanya Alanya'da intihar

Alanya'da balıkçılık yapan bir kişi intihar etti.


Alanya kalesi eteklerinde bulunan ceset kayalıklardan alındı Alanya Alanya kalesi eteklerinde bulunan ceset kayalıklardan alındı

Alanya Kalesi'nden düşen bir kişiye ait olduğu sanılan ve dün ulaşılamayan ceset, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Sahil Güvenlik işbirliğiyle bulunduğu yerden alındı.


Anız yangını söndürüldü Gazipaşa Anız yangını söndürüldü

Gazipaşa'nın Karatepe köyünde çıkan anız yangını söndürüldü.


AÜ personel tiyatrosu seyirciyl buluştu Kültür/Sanat AÜ personel tiyatrosu seyirciyl buluştu

Akademik ve idari kadro çalışanlarından oluşan Akdeniz Üniversitesi Personel Tiyatrosu, ilk çalışması olan ''Düğün ya da Davul'' adlı oyunu sahneledi.


5. Geleneksel Beydağları Dereköy şenlikleri Kumluca 5. Geleneksel Beydağları Dereköy şenlikleri

Kumluca'ya bağlı Dereköy'de 5. Geleneksel Beydağları Dereköy Şenlikleri yapıldı.


Atatürk İlköğretim Okulu'nun yeni binası bu yıl açılacak Kumluca Atatürk İlköğretim Okulu'nun yeni binası bu yıl açılacak

Kumluca'da inşaatı devam eden Atatürk İlköğretim Okulu'nun yeni binasının yeni eğitim öğretim yılına hazır olacağı bildirildi.


Deniz Baykal 71 yaşında Güncel Deniz Baykal 71 yaşında

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a doğum gününde gazeteciler sürpriz yaptı.


Birinci Mavi Deniz Rock festivali Gazipaşa Birinci Mavi Deniz Rock festivali

Gazipaşa'da Birinci Mavi Deniz Rock Festivali yapılacak.


BAGEV yönetimi ATB’de toplandı Ekonomi/Turizm BAGEV yönetimi ATB’de toplandı

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu toplantısını Antalya Ticaret Borsası’nda yaptı.


Samani'ye tebrikler sürüyor Siyaset Samani'ye tebrikler sürüyor

AK Parti Antalya İl Başkanlığına yeniden seçilen Hüseyin Samani'ye tebrik ziyaretleri sürüyor.


Nostalji rüzgarı esti Kültür/Sanat Nostalji rüzgarı esti

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kent merkezini canlandırmaya yönelik yaz konserleri sürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ücretsiz konserle Cumhuriyet Meydanı'nda nostalji rüzgarı esti.


Sahilkent Belediyespor yaz etkinlikleri Finike Sahilkent Belediyespor yaz etkinlikleri

Finike'deki Sahilkent Belediyespor Kulübünün yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen plaj voleybolu turnuvası sona erdi.


Spor "Bu yıl bu takım çok iyi işler başaracak"

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Kepez Beledispor Basketbol Takımı'na transfer olan milli basketbolcu Fatih Solak, öncelikli hedeflerinin Türkiye Kupası'nda yarı finale kalmak olduğunu söyledi.


Hareket etmiyorsanız diyetten medet ummayın Sağlık/Kadın Hareket etmiyorsanız diyetten medet ummayın

Beslenme ve diyet uzmanları, yaz diyetleriyle zayıflamanın daha kolay olduğunu ancak spor veya en azından fiziksel aktivite olmadan yapılacak diyetten başarı beklemenin hayal olacağını belirtiyor.


Uykusuzluk, kadınları erkeklerden daha çok etkiliyor Sağlık/Kadın Uykusuzluk, kadınları erkeklerden daha çok etkiliyor

İngiliz bilim adamlarının yürüttüğü çalışma, yeterince uyumayan kadınların, erkeklere oranla daha fazla kalp sorunu yaşadıklarını ortaya koydu.


Çocuklarını futbol okuluna gönderen ailelere uyarı Sağlık/Kadın Çocuklarını futbol okuluna gönderen ailelere uyarı

Çocuklarını yaz aylarında futbol okuluna gönderen aileleri, Prof. Dr. Aysel Pehlivan uyararak, ''Çocuklar için sıcak ortamda spor yapabilme kapasitelerini düşüren temel nedenlerden birisi de, henüz tam olarak gelişmemiş kalp ve dolaşım sistemleridir'' dedi.


SGK'ya kağıtla bildirim dönemi bitiyor Ekonomi/Turizm SGK'ya kağıtla bildirim dönemi bitiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), aylık prim ve hizmet belgelerinin kuruma elektronik ortamda gönderilmesi uygulamasını Ekim ayından itibaren tüm iş yerlerini kapsayacak şekilde genişletecek.


5. Geleneksel Gökbel Yağlı Güreşleri Alanya 5. Geleneksel Gökbel Yağlı Güreşleri

Alanya'da düzenlenen 5. Geleneksel Gökbel Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı, bu yıl Kırkpınar'da da başpehlivan olan Mehmet Yeşil Yeşil kazandı.


Kablolu su kayağı ve kablolu Wakeboard Serik Kablolu su kayağı ve kablolu Wakeboard

Serik'te, Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Kablolu Wakeboard ve Kablolu Su Kayağı Antalya İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı.


Alanya kalesi eteklerinde bulunan ceset alınamadı Alanya Alanya kalesi eteklerinde bulunan ceset alınamadı

Alanya'da, Alanya Kalesi'nden düştüğü sanılan bir kişinin cesedi, helikopter destekli yürütülen çalışmalara karşın bulunduğu yerden alınamadı.


Resim sanatını vücuda aktarıyor Güncel Resim sanatını vücuda aktarıyor

Rus uyruklu Luba Goldina, kişilerin hayallerini dinledikten sonra resmediyor ve dövme olarak vücutlarına aktarıyor.


Öğrenci yurt binasının yapımı sürüyor Gazipaşa Öğrenci yurt binasının yapımı sürüyor

Gazipaşa'da yapım devam eden öğrenci yurdu inşaatının tuğla örüm ve çatı ihalesi yapıldı.


Tekirova Belediyespor'da seçmeler yapıldı Kemer Tekirova Belediyespor'da seçmeler yapıldı

Türkiye 3. lig 2. grupta mücadele edecek olan Tekirova Belediyespor'da futbolcu seçmeleri yapıldı. 50'ye yakın futbolcunun katıldığı seçmelerde 3 futbolcu kamp çalismalarina davet edildi.


Nova Park Otel 11'inci yaş gününü kutladı Manavgat Nova Park Otel 11'inci yaş gününü kutladı

Manavgat'ın Ilıca beldesi Kumköy mevkinde bulunan Nova Park Otel 11'inci yıl dönümünü otelde düzenlenen parti ile kutladı.


Batman'lı gençler Radyo Martı'da Güncel Batman'lı gençler Radyo Martı'da

I. Uluslararası Doğu Anadolu Bölgesi Geleneksel Mutfak Kültürü ve Yemekleri Sempozyumu’na katılan Antalya heyetinin ve Muratpaşa Belediyesi’nin davetlisi olarak Antalya ya gelen Batman’lı gençler, ilk kez Antalya’yı görme imkânı yakaladılar.


Tütüncü’den üç mahalleye spor tesisi Siyaset Tütüncü’den üç mahalleye spor tesisi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göksu, Karşıyaka ve Gündoğdu Mahalleleri’ne futbol ve basketbol sahalarından oluşan spor tesisi yapacaklarını söyledi.


An-deva Yıldız Hastanesi'nin ilk bebeği Yıldız bebek Güncel An-deva Yıldız Hastanesi'nin ilk bebeği Yıldız bebek

17 Temmuz tarihinde saat 17.53 sularında An-deva Yıldız Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Seda Soylu tarafından gerçekleştirilen doğumla 3.300 gram ağırlığında ve 50cm boyunda dünyaya gelen erkek bebeğin göbek adı ise Yıldız oldu.


BETAB Birlik Seçimi yapıldı Serik BETAB Birlik Seçimi yapıldı

Belek Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği (Betab) meclis üyeleri ve yedek üyeleri seçim toplantısı Belek bölgesindeki turizmcilerin, katılımlarıyla Belek Belediyesi toplantısı salonunda gerçekleştirildi.


Yatırımcıların morali yerine geliyor Ekonomi/Turizm Yatırımcıların morali yerine geliyor

Deloitte Türkiye geleneksel Girişim Sermayesi Güven Araştırması’nın altıncısını yayınladı. Bir önceki araştırmadan hayli farklı sonuçlar veren “2009 İkinci Yarı Yıl Girişim Sermayesi Güven Araştırması”, girişim sermayesi yatırımcılarının önümüzdeki 6 aydan umutlu olduklarını ortaya koydu.


MPS Derneği, ebeveynleri bilinçli olmaya çağırıyor Sağlık/Kadın MPS Derneği, ebeveynleri bilinçli olmaya çağırıyor

MPS Derneği Başkanı Nalan Çetin, MPS’li çocuğu olan ebeveynleri, izleyen gebeliklerde anne karnındaki bebeğin hasta olup olmadığını anlayabilmek için test yaptırmaya çağırıyor. MPS ile mücadelede hastalığı iyi tanımak büyük önem taşıyor.


HP’den Sun Müşterilerine:“Bize Güvenin” Teknoloji/Bilim/İnternet HP’den Sun Müşterilerine:“Bize Güvenin”

HP’ye geçen şirketler, donanım maliyetlerinde yüzde 80’e, sunucu bakımında da yüzde 60’a kadar tasarruf sağlıyorlar PALO ALTO, California, 16 Temmuz 2009 – HP, daha uygun maliyetli ve dayanıklı bir sunucu ve depolama platformuna geçmek isteyen Sun müşterilerinin tercihlerini destekleyecek yeni programını duyurdu.


Dr. Sadık Ahmet ölümünün 14. yılında dualar ile anılacak Dr. Sadık Ahmet ölümünün 14. yılında dualar ile anılacak

Batı Trakya’da Dostluk, Eşitlik ve Barış (DEB) Partisi’nin kurucusu Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 14. yılında dualarla anılacak. 24 Temmuz 1995 yılında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Dr. Sadık Ahmet, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri olarak ölüm yıldönümünde kabri başında özlem ve hasret ile yâd edilecek.


Konyaaltı Belediyespor, futbolcu seçmeleri yapıyor Spor Konyaaltı Belediyespor, futbolcu seçmeleri yapıyor

Konyaaltı Belediyespor, 25 Temmuz Cumartesi Günü saat 17.00’da Toros Mahallesi 801 sokakta bulunan belediyespora ait tesislerde futbolcu seçmeleri yapacak.


Yunanistan BM Daimi Cenevre Temsilciliği’nden ABTTF’ye cevap Yunanistan BM Daimi Cenevre Temsilciliği’nden ABTTF’ye cevap

17 Haziran 2009 tarihinde Yunanistan Birleşmiş Milletler Daimi Cenevre Temsilciliği, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 11. Oturumu’na sunduğu “Etnik Temelde Ayrımcılık: Batı Trakya Türk Azınlığı ve Medyada Nefret Konuşması” başlıklı yazılı bildiriye cevap verdi.


Esnafın Evcilmen’e güveni tam Siyaset Esnafın Evcilmen’e güveni tam

Festival Çarşısı’nda esnafın sevgi gösterileri ve alkışlarla karşılayıp uğurladığı Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, her zaman olduğu gibi sorunların çözümü için yardıma hazır olduklarına vurgu yaparak ortak akıl oluşturulması gerektiğini söyledi


AK Parti’de görevlendirmeler tamamlandı Siyaset AK Parti’de görevlendirmeler tamamlandı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, kongre sonrasında gerçekleştirilen ikinci yönetim kurulu toplantısında üyelerin çalışma alanlarıyla ilgili görevlendirmeler hakkında bilgi verdi.


Pardus 2009 çıkıyor! Teknoloji/Bilim/İnternet Pardus 2009 çıkıyor!

TÜBİTAK bünyesinde geliştirilen yerli işletim sistemi Pardus'un son sürümü çıkıyor. Özgür yazılım dünyasındaki bir çok yenilikten yararlanan Pardus 2009, bu sürüme özel kimi öğeler de içeriyor.


Tarihe damgasını vuranların sergisi Kayseri Park'ta Tarihe damgasını vuranların sergisi Kayseri Park'ta

Geçmişle bugün Kayseri Park’ta buluşuyor. Atatürk, Farabi, Timurlenk, Leonardo da Vinci, Dostoyevski, Lenin, Stalin, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Şeyh Şamil, Kanuni Sultan Süleyman, Cengiz Han ve Yunus Emre’nin de aralarında bulunduğu 47 ünlü ismin heykellerinin yeraldığı St. Petersburg Balmumu Heykel Sergisi Kayseri Park’ta ziyarete açıldı.


Spor Gündemi’nin konukları Çeki, Amigo Miloş ve Avcıoğlu Spor Spor Gündemi’nin konukları Çeki, Amigo Miloş ve Avcıoğlu

Akdeniz’in Antalya’daki sesi Akdeniz TV – ART yeni yayın dönemine hızlı girdi. Özellikle spor konusunda programlarıyla önemli çalışmaların altına imza atan Akdeniz TV Antalya’dan Akdeniz, Türkiye, Avrupa ve Dünyaya açılan pencere konumundadır.


Dört Windows Live Messenger kullanıcısından biri tam gün online Teknoloji/Bilim/İnternet Dört Windows Live Messenger kullanıcısından biri tam gün online

Microsoft’un Universal McCann ile birlikte yaptığı online araştırma Windows Live Messenger kullanıcılarının tüketim alışkanlıklarını ve beğenilerini ortaya koydu


Define arayıcılığı iddiası Güncel Define arayıcılığı iddiası

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya bölgesinde maden arama ruhsatı adı altında define arayıcılığının söz konusu olmadığını, böyle bir ihbarın alınması durumunda da mevkinin bağlı bulunduğu kolluk kuvvetleriyle gerekli bağlantı sağlanarak müdahale edilmesi yoluna gidildiğini bildirdi.


Alanya "Eğer Sipahioğlu Ak Parti'den aday olsaydı oy alamazdı"

CHP'li Alanya Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Hürses Ceylan, AK Parti karşıtı oldukları için Sipahioğlu'na oy veren seçmen açısından bakıldığında transferin şok edici olduğunu ileri sürdü.


ALTSO'dan 'Temel İhracat Eğitimi' Alanya ALTSO'dan 'Temel İhracat Eğitimi'

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), tarafından düzenlenen ''Temel İhracat Eğitimi'' başladı.


Sağlık çalışanları arasında boşanmalar artıyor Sağlık çalışanları arasında boşanmalar artıyor

Eşlerin birbirine karşı ilgisizliği, anlayışsızlığı, nöbetlerden dolayı birbirlerini görememesi, çocuklara ve eşlere zaman ayıramaması ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle sağlık çalışanları arasında boşanma oranı yüzde 45 gibi korkutucu orana ulaştı.


Muratpaşa Biyokimya Laboratuvarı vatandaşların hizmetinde Güncel Muratpaşa Biyokimya Laboratuvarı vatandaşların hizmetinde

Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Biyokimya Laboratuvarı’nda vatandaşlar, biyokimya, hemogram, hepatit ve tam idrar teslerini ücretsiz yaptırabiliyor.


Beyaz Gölge Basketbol kampı sona erdi Spor Beyaz Gölge Basketbol kampı sona erdi

Türkiye’nin ünlü Coachlarının katılımıyla Bodrum Marmara Koleji’nde düzenlenen Beyaz Gölge Basketbol Kampı sona erdi.


Saadet Partili gençler raftingte Güncel Saadet Partili gençler raftingte

Saadet Partisi Antalya İl Gençlik Kolları düzenlemiş olduğu yaz etkinlikleri ile göz doldurmaya devam ediyor.


Radoslav Batak Antalyaspor’da Spor Radoslav Batak Antalyaspor’da

Antalyaspor yeni yönetim kurulu, ilk transferini Sırbistanlı futbolcu Radoslav Batak ile yaptı. Bu sezon yapılan 5. dış transfer ve Antalyaspor’un 4. yabancı futbolcusu olan Batak için Hasan Subaşı Tesisleri’nde imza töreni düzenlendi.


Tütüncü: “Tapu iptalleri sorunu çözülecek” Siyaset Tütüncü: “Tapu iptalleri sorunu çözülecek”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Kongresi’ndeki konuşmasında tapu iptalleri sorununun çözümüyle ilgili söz veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, sorunun çözümü konusunda ilgili bakanlara talimat verdiğini söyledi.


Göktepe yaylasında karlar erimiyor Akseki Göktepe yaylasında karlar erimiyor

Akseki'de bulunan 2 bin 450 metre yükseklikteki Göktpe yaylası'nda karlar hla erimedi.


Yıldırım’dan kalıcı eserler sözü Manavgat Yıldırım’dan kalıcı eserler sözü

Belediye Personeli ile dayanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya gelen Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım el ele vererek İlçeye kalıcı hizmetler yapacaklarını söyledi


Türkiye’nin otel yatırımı haritası değişiyor Güncel Türkiye’nin otel yatırımı haritası değişiyor

Ekin Grubu Araştırma Birimi tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın otele doyduğunu, bu nedenle de yatırımların İstanbul ve Anadolu illerine kaydırıldığını ortaya çıkardı.


Kemer itfaiye birliğinin ilk adımları atıldı Kemer Kemer itfaiye birliğinin ilk adımları atıldı

Kemer ve Belde Belediyelerinin İtfaiye Teşkilatlarının birleştirmesi için ilk adımlar, Kemer İtfaiye Müdürlüğü’nde bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Tekirova ve Gatab Başkanı Yusuf Uras ve Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can tarafından atıldı.


Verginizi ödemeyi unutmayın Ekonomi/Turizm Verginizi ödemeyi unutmayın

Muratpaşa Belediyesi Gelir Müdürlüğü’nce tahsilatına başlanan İlan Reklam Vergisi’nin 2. taksiti ödeme dönemi 31 Temmuz’da sona eriyor.


Denizde mermi ve fişek bulundu Güncel Denizde mermi ve fişek bulundu

Antalya Konyaaltı sahilinde dalgıçlar tarafından 10 metre açıkta patlamamış mermi ve fişekler bulundu.


Trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı Güncel Trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Antalya'daki trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.


Akdeniz Üniversitesinde atılım yılı Güncel Akdeniz Üniversitesinde atılım yılı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yeni araştırma konuları belirleyip teknik altyapıyı geliştirerek, AÜ'de pek çok atılımı başlattıkları bildirdi.


Antiocheia Ad Cragum antik kentinde kazı çalışmaları Gazipaşa Antiocheia Ad Cragum antik kentinde kazı çalışmaları

Gazipaşa'ya bağlı Güneyköy'de, antik çağda dağlık Kilikya olarak bilinen bölgedeki kazı çalışmalarının, 10 yıl sürmesinin beklendiği bildirildi.


Antalya'lı gazeteciler Nürnberg'te Güncel Antalya'lı gazeteciler Nürnberg'te

Nürnberg Basın Kulübü'nün davetlisi olarak Antalya'dan Almanya'ya giden 15 gazeteci, çeşitli ziyaretlerde bulundu.


Tekirova Belediyespor'da futbolcu seçmeleri yapıldı Kemer Tekirova Belediyespor'da futbolcu seçmeleri yapıldı

Türkiye 3'üncü Lig'de mücadele edecek Tekirova Belediyespor'un futbolcu seçmeleri yapıldı.


Biyonik kulak ile işitme yeteneğini yeniden kazanmak mümkün Sağlık/Kadın Biyonik kulak ile işitme yeteneğini yeniden kazanmak mümkün

İşitsel fonksiyon bireyin çevreyle iletişimini sağlayan, zeka gelişimine aracılık eden, sosyal ve entelektüel gelişimine katkı sağlayan temel fonksiyonlardan biri.


Aras Cargo İle Tüm Gönderiler Yüzde 25 İndirimli Ekonomi/Turizm Aras Cargo İle Tüm Gönderiler Yüzde 25 İndirimli

Türk kargo sektörünün lider firması Aras Cargo, yaza yüzde 25’lik indirim kampanyası ile giriyor. Haziran – Eylül tarihleri arasında geçerli olacak yüzde 25’lik indirim kampanyası öğrenci ve askerler de dahil tüm bireysel kullanıcıları kapsıyor.


Baraner’den iyi haber Güncel Baraner’den iyi haber

Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Çanakkale Özel Anadolu Hastanesinde yoğun bakımdan çıktı. Yoğun iş temposuna dayanamayan Baraner önceki gün geldiği memleketi Çanakkale’de fenalaşarak yoğun bakıma kaldırılmıştı.


Julio Iglesias, Avrupa Turnesi’ne, Türkiye’den başlıyor Kültür/Sanat Julio Iglesias, Avrupa Turnesi’ne, Türkiye’den başlıyor

Dünyanın en popüler ses sanatçısı Julio Iglesias’ı, 28 Temmuz 2009 SALI günü ANTALYA Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor….


Motor bölümünden su alan tur teknesi battı Güncel Motor bölümünden su alan tur teknesi battı

Antalya'da motor bölümünden su alan tur teknesi battı. Teknede bulunan 2'si mürettebat 7 kişi çevredeki diğer tur teknelerinde bulunanlar tarafından kurtarıldı.


Spor "Camianın ve futbolcuların gayretiyle ligde kaldık"

Antalyaspor A.Ş'nin 22. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Hasan Subaşı Tesisleri'nde yapılan genel kurula, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlarından Hasan Subaşı ve Menderes Türel ile yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.


Kazakistanlı turist denizde boğuldu Kemer Kazakistanlı turist denizde boğuldu

Kemer'de denize giren Kazakistanlı turist boğuldu.


Muratpaşa’nın Batmanlı konukları Güncel Muratpaşa’nın Batmanlı konukları

Antalya’da sosyal belediyecilik geleneğini başlatan ve en güzel örneklerini sergileyen Muratpaşa Belediyesi, Batmanlı 7 genci ağırlıyor. Muratpaşa Belediyesi’nin Batmanlı konuğu gençler Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini geziyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...