Cumartesi, 19 Ekim 2019
Flatofis Çarşı'da ozonla saç tedavisi ücretsiz Flatofis Çarşı'da ozonla saç tedavisi ücretsiz

Son yılarda saç tedavisinde etkin sonuçlar alınan ozon gazı ile saç tedavisi yöntemi, Flatofis Çarşı’da ücretsiz olarak yer alacak


Palmarium Life krizi fırsata çevirdi Palmarium Life krizi fırsata çevirdi

Muğla’ya bağlı bir ilçe olan Dalaman; Fethiye ve Marmaris’in tam ortasındaki bir bölgede, doğanın büyüleyici gösterisini sergilemekle birlikte; muteşem iklimi, altın kumsalları, zengin tarihi ve misafirperver halkı ile Akdenizin en populer mekanlarından biridir.


Kemer’de Ramazan ayı hazırlıkları başladı Kemer Kemer’de Ramazan ayı hazırlıkları başladı

Kemer Belediye Başkanlığında, yaklaşan Mübarek Ramazan Ayı öncesi anlamlı bir toplantı yapıldı.


“Biz Çöp Değiliz” Döşemealtı “Biz Çöp Değiliz”

Döşemealtı Belediyesi, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliği ile geri dönüşüm projesi başlattı. Proje kapsamında lisanslı firma Berat Geri dönüşüm bölgede çalışmalarına başladı.


Vodafone, 3G hizmetlerini bütün Türkiye’de aynı anda başlatıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone, 3G hizmetlerini bütün Türkiye’de aynı anda başlatıyor

Vodafone, gelişimine öncülük ettiği ve 5 kıtada, 16 ülkede verdiği hizmetleriyle dünya lideri olduğu 3G teknolojisini, 30 Temmuz’dan itibaren, Vodafone 3G+ markasıyla Türkiye’nin 81 ili ile buluşturacak


Tatiliniz zehir olmasın Otomotiv Tatiliniz zehir olmasın

Otomobilleri ile tatile çıkan tatilciler, araçları hararet yapınca yarı yolda kalıyor. Araçlarını servise bırakmak durumunda kalan tatilciler hem maddi kayba uğruyor hem de tatillerini bölmek durumunda kalıyor.


Defans, haşerelerle savaşmak için Ege ve Akdeniz sahillerine gidiyor Defans, haşerelerle savaşmak için Ege ve Akdeniz sahillerine gidiyor

Eczacıbaşı güvencesiyle tüketicilere sunulan Defans, haşere ve kenelere geçit vermeyen Türkiye’nin ilk ve tek bitki özlü sinekkovanı Defans Bitki Özlü’yü, Ege ve Akdeniz kıyılarında yaşayanlara ve tatilcilere tanıtmak üzere eğlenceli bir yolculuğa çıkıyor.


Sokakta simit satan seyyar satıcılara operasyon Güncel Sokakta simit satan seyyar satıcılara operasyon

Muratpaşa Belediyesi halk sağlığı ile tüketicinin korunması amacıyla, sokakta simit satan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi.


Antalyaspor’a Evcilmen desteği Spor Antalyaspor’a Evcilmen desteği

Antalyaspor yeni yönetim kurulu üyeleri Başkan Hasan Akıncıoğlu eşliğinde Muratpaşa Belediyesi Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Hafise Şahin Avrupa üçüncüsü Spor Hafise Şahin Avrupa üçüncüsü

Konyaaltı Belediyespor Kulübü Güreşçisi Hafise Şahin Avrupa Şampiyonasında üçüncü oldu


Gözünüzün tansiyonu kaç? Sağlık/Kadın Gözünüzün tansiyonu kaç?

Göz içi basıncının yüksekliğine bağlı olarak ortaya çıkan 'glokom', sinsi bir hastalıktır. Tedavi edilmediğinde görme kaybına neden olur. Erken teşhisle tedavide başarı oranı artan glokomun risk grubundaki kişiler ise; ailesinde glokom hastalığı bulunanlar, diyabet hastaları ve miyoplar


Anne baba ile yatma alışkanlığı çocuğu olumsuz etkiliyor Sağlık/Kadın Anne baba ile yatma alışkanlığı çocuğu olumsuz etkiliyor

Anne baba ve çocuklar, birçok nedenle bir arada yatabiliyor. Bebeğin gereksinimlerinin daha kolay karşılanmasından kültürel alışknlıklara kadar çeşitli faktörler çocukların anne babayla birlikte yatmasına yol açabiliyor.


Döşemealtı’nda İngilizce kursuna büyük ilgi Döşemealtı Döşemealtı’nda İngilizce kursuna büyük ilgi

Döşemealtı Belediyesi’nin organize ettiği “Haydi Çocuklar İngilizce Kursuna” öğrencilerden büyük ilgi gördü. İngilizce kursuna toplam 436 öğrenci başvurarak düzenli olarak eğitime başladılar.


'Pratik Tarifler' yarışmasının en iyileri belli oldu 'Pratik Tarifler' yarışmasının en iyileri belli oldu

Dondurulmuş gıda pazarının lider markası Feast, Türkiye genelinde her yaştan kişinin başvurabildiği “Pratik Tarifler Yarışması” düzenledi.


Dr. Sadık Ahmet dualar ile anıldı Dr. Sadık Ahmet dualar ile anıldı

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın lideri olan Dostluk, Eşitlik ve Barış (DEB) Partisi’nin kurucusu Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 14. yılında kabri başında dualarla anıldı.* 24 Temmuz 1995 yılında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Dr. Sadık Ahmet, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri olarak ölüm yıldönümünde özlem ve hasret ile yâd edildi.


Çocukluk döneminde soya tüketimi göğüs kanseri riskini azaltıyor Sağlık/Kadın Çocukluk döneminde soya tüketimi göğüs kanseri riskini azaltıyor

2009 yılında göğüs kanseri ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma sonuçlarına göre soyanın kanser riskini azalttığı bir kez daha kanıtlandı.


Domuz gribi aşısı insanda denendi Sağlık/Kadın Domuz gribi aşısı insanda denendi

Çin'de influenza A/H1N1 gribine karşı geliştirilen aşı insanlar üzerinde denendi.


“Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” belgeseli “Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” belgeseli

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) ve üyesi derneklerin katkılarıyla uzun ancak titiz bir hazırlık sürecinin ardından yapımı tamamlanan “Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” başlıklı belgesel yapım, 29 Temmuz 2009 Çarşamba günü Türkiye saati ile 23.50’de TRT-1 ekranlarında izleyicisinin karşısına çıkacak.


Yavru aslan yenilendi Otomotiv Yavru aslan yenilendi

Lansmanının üzerinden 40 ay geçtikten ve 322 bin adetten fazla alıcının beğenisini kazandıktan sonra Peugeot 107, yeni tasarımıyla boy gösteriyor.


Buzlu kahveler kalori bombası Sağlık/Kadın Buzlu kahveler kalori bombası

Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu, sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu kahvelerin, mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.


Çocuklarda hipertansiyon, kalıcı risk taşıyor Sağlık/Kadın Çocuklarda hipertansiyon, kalıcı risk taşıyor

Çocuklarda hipertansiyona neden olan böbrek hastalıklarının çok sinsi belirtilerle seyrettiğini belirten uzmanlar uyarıyor: Hipertansiyon fark edilmezse kalbe, böbreğe ve beyne kalıcı zarar verebilir.


İkinci klonlama merkezi açılıyor Teknoloji/Bilim/İnternet İkinci klonlama merkezi açılıyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nden sonra Türkiye’de klonlama yapan ikinci merkez İnönü Üniversites, olacak.


Galaktik göz Teknoloji/Bilim/İnternet Galaktik göz

Bilim, bazen bilim-kurgu gibi olabiliyor. Astronomlar, NASA'nın Spitzer Uzay Teleskobu'nu kullanarak yaptıkları gözlemde, tıpkı dikkatle bakan bir göze benzeyen spiral bir galaksinin görüntülerini elde etti.


Massa iyiye gidiyor Spor Massa iyiye gidiyor

Cumartesi günü Macaristan Grad Prix’i sıralama turlarında geçirdiği kaza sonrası ameliyata alınan Brezilyalı pilot Felipe Massa'nın sağlık durumunda olumlu gelişmeler yaşanıyor.


Çekirdek ailenin açlık sınırı 738 lira Ekonomi/Turizm Çekirdek ailenin açlık sınırı 738 lira

Türk-İş, Temmuz ayında dört kişilik bir aile için açlık sınırını 738, yoksulluk sınırını 2 bin 404 TL olarak hesapladı.


Taşıt vergisinde son 5 gün Ekonomi/Turizm Taşıt vergisinde son 5 gün

İlk taksidi Ocak ayı içinde ödenen mo torlu taşıtlar vergisinde, ikinci taksit ödemeleri cuma günü sonra erecek.


Rabia Kadir Çin’i yine ayağa kaldırdı Rabia Kadir Çin’i yine ayağa kaldırdı

Çin, Uygur lideri Rabia Kadir'in Japonya'nın başkenti Tokyo'ya yapmayı planladığı ziyareti şiddetle eleştirdi.


Cimrilik de boşanma nedeni Sağlık/Kadın Cimrilik de boşanma nedeni

Yargıtay, eşinin yıllardır kendisine para vermediğini, kırılan bir bardağın bile hesabını sorduğunu söyleyen kadının, "ekonomik şiddet"e maruz kaldığına hükmetti.


Anadolu liselerinde boş kontenjan kalmadı Anadolu liselerinde boş kontenjan kalmadı

Ortaöğretime 1. Yerleştirme sayısal verilerine göre, anadolu liseleri, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, meslek liselerinde kontenjanların tamamı doldu.


İlik naklini yaptıramadan döndüler Güncel İlik naklini yaptıramadan döndüler

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden ilik nakli yaptırmak üzere Antalya'ya götürülen talasemi hastası 3 kardeş, bekledikleri 2 yılın sonunda maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavilerini tamamlayamadan ilçelerine geri döndü.


Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi tutuklandı Güncel Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi tutuklandı

Antalya'da 122 kilogram esrarın ele geçirildiği ''Anafor'' operasyonunda göz altına alınan 11 kişi tutuklandı.


Sigarayı bırakma polikliniklerine ilgi arttı Sağlık/Kadın Sigarayı bırakma polikliniklerine ilgi arttı

Sigara yasağının kapsamının genişletilmesinin ardından, Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesindeki sigarayı bırakma polikliniğine başvuruların arttığı bildirildi.


Vişne suyunu sebile doldurdu Korkuteli Vişne suyunu sebile doldurdu

Korkuteli'de bahçesinde ürettiği vişneleri satamayan mahalle muhtarı, toplattığı vişnelerin suyunu sebile koydu.


Turizmci destek istiyor Ekonomi/Turizm Turizmci destek istiyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, Türk turizminin devlet desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.


Tohumculuk sektöründe yerli firmalar atağa geçti Ekonomi/Turizm Tohumculuk sektöründe yerli firmalar atağa geçti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Uzun, son yıllarda Türkiye'de çok kaliteli tohum üreten firmaların etkin hale geldiğini bildirdi.


Ulucak köyünde tapular dağıtıldı Korkuteli Ulucak köyünde tapular dağıtıldı

Korkuteli'nin Ulucak köyünde kadastro çalışmaları tamamlanan 71 bin dekar alandaki bin 382 tapu, hak sahiplerine dağıtıldı.


Çeşitli ülkelerden insanların tercihi: OLİMPOS Güncel Çeşitli ülkelerden insanların tercihi: OLİMPOS

Denizin kıyısına kadar uzanan tarihi kalıntıları, üzerlerinde hiç susmayan Ağustos böcekleriyle asırlık ağaçları, serüven tutkunlarını meydan okumaya davet eden sarp kayalıkları ve ahşap evlerden oluşan konaklama tesisleri ile turizme çok çekici bir alternatif sunan Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Olimpos bölgesi, dünyanın dört bir yanından tatilcileri ağırlıyor.


Yumuşak doku romatizması en çok kadınlarda görülüyor Sağlık/Kadın Yumuşak doku romatizması en çok kadınlarda görülüyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tiraje Tuncer, yumuşak doku romatizmasının (fibromiyalji) kas-iskelet ağrısı, sabah tutukluğu, yorgunluk gibi belirtileri bulunduğunu ve daha çok kadınlarda görüldüğünü bildirdi.


Çetinsoy: “Kent rantı kamu ile mutlaka paylaşılmalıdır” Alanya Çetinsoy: “Kent rantı kamu ile mutlaka paylaşılmalıdır”

Mimarlar Odası Genel Saymanı Aysel Çetinsoy, kent rantının mutlaka kamu ile paylaşılması gerektiğini söyledi.


Çöp ayrıştırma alanında çıkan yangın söndürüldü Manavgat Çöp ayrıştırma alanında çıkan yangın söndürüldü

Manavgat'ın Side beldesindeki çöp ayrıştırma alanında yangın çıkan yangın söndürüldü.


“Mimarlık ve Kentleşmede Cumhuriyet’in Beklentileri” Paneli Alanya “Mimarlık ve Kentleşmede Cumhuriyet’in Beklentileri” Paneli

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, hukuk devleti olabilmek ve hukukun üstünlüğünün geçerli olması için yargının bağımsız olması gerektiğini söyledi.


5. Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri başladı Kumluca 5. Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri başladı

Kumluca'nın Karacaören Köyünde bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan ''Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri'' hidroelektrik santrallerinin zararlarının anlatıldığı bilgilendirme toplantısıyla başladı.


Alanya’da diskoda silahlı kavga:3 yaralı Alanya Alanya’da diskoda silahlı kavga:3 yaralı

Alanya'da bir diskoda çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı.


Güncel "Lozan'dan Lozan'a" paneli

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, ''Hukuk devletinin, laik devletin yanında bugün çağdaş bir demokrasiye ulaşabilmek için sarf ettiğimiz bütün güç -ne oldu ise- tersine esen rüzgarla bugün bizi yine Lozan'ı savunma ve koruma durumuna ne yazık ki getirdi'' dedi.


Turist gözüyle Türkiye Güncel Turist gözüyle Türkiye

Öger Tur tarafından Alman turistler arasında yapılan ankette, Türkiye denince akla ilk gelenin ''tatil'' olduğu belirlendi.


Konyaaltı Sahili’nde işgal suçlaması Güncel Konyaaltı Sahili’nde işgal suçlaması

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilindeki büfelerin işletmeciğini yapan şirketin, plajı işgal ettiğini öne süren Konyaaltı Dostları Derneği Başkanı Nilsu Güleç, ilçe kaymakamlığına şikayet dilekçesi verdi.


“Anafor” operasyonunda 122 kg esrar ele geçirildi Güncel “Anafor” operasyonunda 122 kg esrar ele geçirildi

Antalya'da düzenlenen operasyonda, 122 kilogram esrar ele geçirildi. Son yıllarda Antalya'da tek operasyonda en fazla esrar miktarının ele geçirildiği operasyonda yakalanan 11 zanlı adliyeye sevk edildi.


Broşürlerle orman yangınlarına karşı uyarı! Güncel Broşürlerle orman yangınlarına karşı uyarı!

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarını önlemek ve vatandaşlara uyarılarda bulunmak için el broşürleri hazırladı. İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan bilgilendirme broşürleri, Kepez ve Sarısu mevkilerinde iki arozöz ekibi tarafından dağıtılıyor.


Antalya'da sıcak hava Güncel Antalya'da sıcak hava

Antalya'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve 42 dereceye ulaşan hava sıcaklığı nedeniyle bunalan vatandaşlar, sahillere akın etti.


Uçurumun kenarında mola ölüm getirdi İbradı Uçurumun kenarında mola ölüm getirdi

İbradı yakınlarında ailesiyle yaylaya giden 66 yaşındaki kadın, mola verdikleri sırada yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşerek öldü.


“Katsayı adaletsizliğini giderilmesini memnuniyetle karşılıyoruz” Siyaset “Katsayı adaletsizliğini giderilmesini memnuniyetle karşılıyoruz”

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen yaptığı yazılı açıklamada “Ülkemiz, 28 Şubat sürecinin dar kalıplı ideolojik kararlarının birisinden daha kurtulmuş bulunuyor. Hiçbir bilimsel ve pedagojik temeli olmaksızın, tamamen ideolojik tavırla 28 Şubat sürecinin puslu havasında getirilen ve 10 yıldır eğitimde fırsat eşitliğini örseleyen katsayı adaletsizliği YÖK’ün almış olduğu tarihi kararla kaldırıldı. Bu karar, ülkemizin normalleşmesi, demokratik ilerleyişi zorlaştıran ağırlıklardan kurtulması yolunda önemli bir adım olmuştur” dedi.


Sıcaklar bunaltıyor Güncel Sıcaklar bunaltıyor

Antalya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle vatandaşlar, Konyaaltı Plajı’na giderek serinlemeye çalıştılar.


“İncinsen de incitme” Siyaset “İncinsen de incitme”

CHP İl Başkanı Ömer Melli, cumhuriyetin ve laikliğin temel destekçilerinden olan Alevi külmtürünün en önemli yanı olan barışçılığı, Pir Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin “İncinsende incitme” anlayışında ifade edildiğini söyledi.


Tehlikeli eğlence Güncel Tehlikeli eğlence

Sıcak havada Konyaaltı Plajı’na giderek serinlemek isteyen gençler, plajda bulunan iskeleden denize atlıyorlar.


Antik tiyatro maskları fotoğraf stüdyosu gibi oldu Demre Antik tiyatro maskları fotoğraf stüdyosu gibi oldu

Demre’deki Myra antik kentindeki masklar, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.


Güzeller tarih turunda Demre Güzeller tarih turunda

Demre’de kamp yapan Akdeniz Güzellik Yarışması finalistleri, tarih turuna çıktı.


Göçerler hayvanları traş ediyor Akseki Göçerler hayvanları traş ediyor

Akseki Giden Gelmez Yaylaları’daki göçerler hayvanlarının uzayan tüylerini kesmeye başladılar.


Antalya sahillerinde yoğunluk Güncel Antalya sahillerinde yoğunluk

Antalya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle vatandaşlar, Konyaaltı Plajı’na giderek serinlemeye çalıştılar.


Temizlik ekibi oluşturuldu Manavgat Temizlik ekibi oluşturuldu

Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent içini daha yaşanabilir hale getirmek için temizlik ekibi oluşturdu.


Bir günde 17 orman yangını çıktı Güncel Bir günde 17 orman yangını çıktı

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'nce, dün Antalya bölgesinde 17 orman yangınının çıktığı, yangınların hızlı ve etkin mücadele ile fazla kayba neden olmadan söndürüldüğü bildirildi.


Akdeniz Üniversitesi Priştine'de temsil edildi Güncel Akdeniz Üniversitesi Priştine'de temsil edildi

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Çağrı Bekmezoğlu, Kosava'nın başkenti Priştine'de Akdeniz Üniversitesi'ni (AÜ) temsil etti.


Polisevinin mutfağında yangın çıktı Güncel Polisevinin mutfağında yangın çıktı

Antalya Polisevi'nin mutfak kısmında yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında, 4 personel dumandan etkilendi.


NATO daimi mayın görev grubu Antalya'da Güncel NATO daimi mayın görev grubu Antalya'da

Akdeniz'de su altında mayın arama ve temizleme görevini üstlenen NATO Daimi Mayın Görev Grubuna ait 4 askeri gemi, Antalya Limanı'na demirledi.


Yüzme yarışı yapıldı Gazipaşa Yüzme yarışı yapıldı

Gazipaşa'da Lozan Antlaşması'nın 86. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde yüzme yarışı düzenlendi.


Melli: “Antalya’yı mahvedenler ne yüzle konuşuyorlar?” Siyaset Melli: “Antalya’yı mahvedenler ne yüzle konuşuyorlar?”

CHP İl Başkanı Melli, "Halkın yapılanları çok çabuk unutacağını sanarak, kendi dönemlerinin kirli, halkı hiçe sayan ve ben yaptım oldu mantığı ile yaptıkları siyasetlerini Samani ne çabuk unuttu” dedi.


Samani: “Ne yaptıklarını bilmiyorlar” Siyaset Samani: “Ne yaptıklarını bilmiyorlar”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, 24 Temmuz Cuma günü olağanüstü toplanan Antalya Büyükşehir Meclisi’nde, MHP grubunun da desteğiyle CHP ve Akaydın yönetimi tarafından, Antalya tarihine kara bir leke düşürecek kararlar alındığını belirtti.


Batmanlı gençler Muratpaşa’ya hayran kaldı Güncel Batmanlı gençler Muratpaşa’ya hayran kaldı

Muratpaşa Belediyesi’nin konuğu olarak 1 haftadır Antalya’da olan 7 Batmanlı genç, Muratpaşa’ya hayran kaldı. Batmanlı gençler, hizmetleri için kutladıkları Başkan Evcilmen’e poşu armağan etti


Tütüncü’den yaz spor okuluna ziyaret Spor Tütüncü’den yaz spor okuluna ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1110 öğrencisiyle Antalya’nın en büyüğü olan yaz spor okulunu ziyaret ederek, tenis oynadı, penaltı atışı yaptı ve tekvando maçını yönetti.


İstanbul’daki genç girişimciler İSGİD’de buluştu İstanbul’daki genç girişimciler İSGİD’de buluştu

Haziran ayında resmen kurulan TÜGİK’in 66. Derneği İSGİD, önceki gece üyeleri ile Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen bir kokteylde bir araya geldi. 51 milyar dolarlık ciro ve 123 bin kişilik istihdamı ile üye yapısı açısından dikkatleri üzerine çeken İSGİD, TÜGİK ile birlikte ortak projelere imza atacak


100. Yıl Projesiyle ilgili sözleşme iptal edildi Siyaset 100. Yıl Projesiyle ilgili sözleşme iptal edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı'nda, 100. Yıl Projesi'yle ilgili sözleşme iptal edildi.


Traktör devrildi: 1 ölü 3 yaralı Korkuteli Traktör devrildi: 1 ölü 3 yaralı

Korkuteli'de traktörün devrilmesi sonucu bir kişi öldü, 3 kişi yaralandı.


Orman yangınında yayılma riski Kaş Orman yangınında yayılma riski

Kaş'ın Kemer köyü yakınlarında çıkan orman yangınının, sürekli yön değiştiren rüzgar nedeniyle büyüme eğilimi gösterdiği bildirildi.


Ünsal’da tapu tahsisi başladı Siyaset Ünsal’da tapu tahsisi başladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ünsal Mahallesi’nde Vakıf mülkiyeti sorunu takasla çözülen 226 parsellin hak sahiplerine tahsis işlemlerinin başladığını, davullu-zurnalı bir törenle de tapuları dağıtacaklarını söyledi.


MADOKS'tan tekne turu Manavgat MADOKS'tan tekne turu

Manavgat Doğa Sporları Klübü'nce (MADOKS) Oymapınar baraj gölünde tekne turu düzenlendi.


AB destekli sertifikalı meslek kursu başladı Manavgat AB destekli sertifikalı meslek kursu başladı

Manavgat Anadolu Meslek ve Kız Teknik Lisesi Avrupa Birliği uyum sürecine yönelik kurslar başlattı.


Akaydın, Festival Çarşısı esnafıyla buluştu Siyaset Akaydın, Festival Çarşısı esnafıyla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, Festival Çarşısı esnafıyla biraraya geldi.


Akın, Basın Bayramı’nı kutladı Siyaset Akın, Basın Bayramı’nı kutladı

Saadet Partisi (SP) Antalya İl Başkanı Galip Akın, ''Özgür basın; demokratik, insan haklarına saygılı, hukuk devleti temelinde şekillenen bir toplum yapısı için olmazsa olmazlardandır'' dedi.


Bitlisli gençlerden Akaydın’a ziyaret Güncel Bitlisli gençlerden Akaydın’a ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının, Eğitim-İş Sendikası işbirliğinde düzenlediği gençlik kampına Bitlis'ten katılan öğrenciler, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret ettiler.


Köprülü kavşakta intihar girişimi Güncel Köprülü kavşakta intihar girişimi

Antalya'da çalıştığı otelde işten çıkarıldığını söyleyen bir genç, köprülü kavşağın korkuluk demirlerine çıkarak intihar girişiminde bulundu.


Akaydın,  basın bayramını kutladı Güncel Akaydın, basın bayramını kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, gazetecilerin basın bayramını kutladı.


Budak basın bayramını kutladı Güncel Budak basın bayramını kutladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, basın bayramını kutladı.


Yat firması işçileri oturma eylemi başlattı Güncel Yat firması işçileri oturma eylemi başlattı

Antalya'da TSMM Yat Firması'nda çalışan yaklaşık 100 işçi, maaşlarını düzenli alamadıkları, sosyal haklarının verilmediği iddiasıyla firma önünde oturma eylemi başlattı.


Önlisans ve lisans programlarının puan türleri Önlisans ve lisans programlarının puan türleri

ÖSYM, 2010 yılından itibaren uygulamaya konulacak yeni üniversiteye giriş sisteminde, adayların yerleşeceği önlisans ve lisans programlarının taslak puan türlerini yayımladı.


40 yaş altındaki erkeklerin üçte biri annelerinin dizinin dibinde oyuruyor Sağlık/Kadın 40 yaş altındaki erkeklerin üçte biri annelerinin dizinin dibinde oyuruyor

Britanya'da yapılan bir araştırmada, erkeklerin, kendilerini "daha bağımsız, cesur ve güçlü" olarak tanımlamaktan hoşlansalar da, annelerinden ayrılmakta kadınlara göre daha çok zorlandığı ortaya çıktı.


Antalya Büyükşehir Belediyesi, kardeş şehir ilişkilerini artırıyor Siyaset Antalya Büyükşehir Belediyesi, kardeş şehir ilişkilerini artırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilk kardeş şehir anlaşmasını 1995 yılında Rusya'nın Rostov Na Donu şehri ile yaptı. 1997 yılında Almanya'nın Nürnberg şehri ile kardeş şehir protokolünü imzalayan belediye, aynı yıl İsrail'Den BatYam şehri ile de kardeş oldu.


Köpek balıkları ve vatozlar turizmin hizmetinde Güncel Köpek balıkları ve vatozlar turizmin hizmetinde

Antalya Dedeman Su Parkı'nda açılan akvaryumdaki köpek balıkları ve vatozlar yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.


Medical Park Antalya Hastanesi'nin birinci yılı Güncel Medical Park Antalya Hastanesi'nin birinci yılı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi çalışanları, kuruluş yıldönümlerini pasta keserek kutladılar.


Sigara yasağının kapsamının genişletilmesi Kumluca Sigara yasağının kapsamının genişletilmesi

Kumluca Sağlık Grup Başkanlığı, sigara yasağının kapsamının genişletilmesiyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.


13 kişilik aileye Kaymakamlık ev yaptırdı Akseki 13 kişilik aileye Kaymakamlık ev yaptırdı

Akseki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 13 kişilik aileye ev yardımı yapıldı.


Deniz üzerindeki ışıklar heyecan yarattı Alanya Deniz üzerindeki ışıklar heyecan yarattı

Alanya'da deniz üzerinde görülen ışıklar heyecan yarattı.


Turistlerin terne keyfi Manavgat Turistlerin terne keyfi

Manavgat'taki ırmaktan düzenlenen tekne turları turistlere keyifli anlar yaşatıyor.


490 Extacy hapı ele geçirildi Alanya 490 Extacy hapı ele geçirildi

Alanya'da 490 adet extacy hapı ele geçirildi.


Kurtcephe, gazetecilerin Basın bayramını kutladı Güncel Kurtcephe, gazetecilerin Basın bayramını kutladı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutladı.


Güncel "Mevcut hastane yeniden devlet hastanesi yapılmalıdır"

Antalya Tabip Odası Başkanı Dr. Selçuk Koçlar, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin mevcut yapısına son verilerek, hastanenin yeniden devlet hastanesine dönüştürülmesi gerektiğini savundu.


Akdeniz sahil yolu, doğu Akdeniz'e hayat verecek Güncel Akdeniz sahil yolu, doğu Akdeniz'e hayat verecek

Mersin-Antalya arasında yaklaşık 9 saat süren ulaşımı 5 saate kadar indirecek ''Akdeniz Sahil Yolu Projesi''nin Mersin sınırlarındaki bölümünün tamamlanmasıyla, bölgenin tarihi, turistik ve ticari öneminin artacağı bildirildi.


Doğa ve tarih içinde sakin tatilin adresi: Üçağız Demre Doğa ve tarih içinde sakin tatilin adresi: Üçağız

Demre'ye bağlı Üçağız köyü, 2500 yıllık tarihe sahip. Sessiz ve sakin bir tatil tercih edenlerin uğrak yeri olan Üçağız, anıt mezarlar, suyun altında kalan batık kent, ahşap taş karışımı pansiyonları ile farklı bir tatil sunuyor.


Turizm, ilk 6 ayında krize dirençli çıktı Güncel Turizm, ilk 6 ayında krize dirençli çıktı

Türk turizmi, küresel kriz ile domuz gribinin etkilerine direniyor. İlk 6 ayda yabancı turist sayısı sadece yüzde 0,9 azalarak, 10 milyon 590 bin 631 kişi oldu.


56 federasyon bir Ronaldo etmiyor Spor 56 federasyon bir Ronaldo etmiyor

Türkiye'de özerk olan 56 federasyonun toplam 59 milyon 770 bin lira olan 2009 yılı bütçesi, İngiltere'nin Manchester United takımından 94 milyon avroya (yaklaşık 201 milyon TL) Real Madrid'e giderek dünya futbol tarihine ''en pahalı transfer'' olarak geçen Christiano Ronaldo'ya ödenen bonservis ücretinin 4'te biri kadar.


Boş kalan otel odalarına barter önerisi Güncel Boş kalan otel odalarına barter önerisi

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Şimşek, bir otelin, durgun sezonlarla satamadığı otel odalarını veya toplantı salonlarını barter ortak havuzuna satarak, birçok giderini havuzdan elde edebileceğini kaydetti.


MHP Antalya’da bürokrat aday Siyaset MHP Antalya’da bürokrat aday

MHP Antalya İl Başkanlığı’na adaylığı ilk defa bir bürokrat adaylığını koydu. DLHİ’de uzun yıllar bürokrat olarak görev yapan Mustafa Tekin MHP İl Başkanlığı’na resmen adaylığını açıkladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...