Cuma, 18 Ekim 2019
Esentepe’ye kapalı semt pazarı Güncel Esentepe’ye kapalı semt pazarı

Esentepe Mahalle Muhtarı Salih Demirel’in verdiği yemeğe katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahalleye kapalı semt pazarı yapılmasının 2010 yılı yatırım programına alınacağını söyledi.


AK Parti’li Kadınlar Kum Heykel Festivali’ni gezdi Siyaset AK Parti’li Kadınlar Kum Heykel Festivali’ni gezdi

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyon ile il ve ilçe kadın kolları üyeleri,Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapsamında Lara Plajı'nda sergilenen kum heykelleri gezdiler.


Yüzerken lens takmak gözlere zarar veriyor Sağlık/Kadın Yüzerken lens takmak gözlere zarar veriyor

Memorial Ataşehir Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Olcay Şahin, “Kontakt lens kullananların özellikle yaz aylarında lenslerinin temizliğine ekstra özen göstermesi gerektiğini belirterek, konu ile ilgili bilgi verdi.


Tütüncü esnafın sorunlarını dinledi Siyaset Tütüncü esnafın sorunlarını dinledi

Kazım Özalp Caddesi’ni gezerek esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, esnafın sorunlarını dinleyerek kentin sorunlarının takipçisi olacağını söyledi.


Kepez’den “Muhtarlık Masası” Siyaset Kepez’den “Muhtarlık Masası”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’de bir ilk olacak olan muhtarların taleplerinin, şikayetlerinin sonuçlanıncaya kadar takibinin yapılacağı “Muhtarlık Masası” kuracaklarını söyledi.


Yelken sporunun adresi Muratpaşa Belediyesi Spor Yelken sporunun adresi Muratpaşa Belediyesi

Yaz spor okulları büyük ilgi gören Muratpaşa Belediyesi, yelken sporuna destek veren tek belediye olurken, 50 çocuğun temel optimist eğitimi almasını sağlıyor


Antalyaspor 2 – 0 Tekirovaspor Spor Antalyaspor 2 – 0 Tekirovaspor

Turkcell Süper Lig 2009 – 2010 sezonu hazırlıklarını 3. Etap kamp çalışmalarıyla sürdüren Antalyaspor Tekirovaspor’la yaptığı hazırlık maçını 2 – 0 kazandı.


Antalya havalimanına acil iniş Güncel Antalya havalimanına acil iniş

Antalya Havalimanı'ndan kalkan bir uçağın motorlarından birindeki teknik arıza nedeniyle havalandıktan kısa bir süre sonra acil iniş yaptığı bildirildi.


Antalya'da orman yangını Güncel Antalya'da orman yangını

Antalya'nın Döşemaltı ilçesinin Çıplaklı köyünde orman yangını çıktı. Alınan bilgiye göre, Organize Sanayi Sitesi'nin bulunduğu makilik alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.


Meraklısına Kaş'ta yamaç paraşütü Kaş Meraklısına Kaş'ta yamaç paraşütü

Alternatif turizm arayanlar için Kaş'ta yamaç paraşütü yapmak, gözde etkinlik haline geldi.


Adım Adım Doktorunuza Danışın! Sağlık/Kadın Adım Adım Doktorunuza Danışın!

Günümüzde vazgeçilmezlerimiz doktorlar. Yaşam koşulları ve ortaya çıkan yeni hastalıklar nedeniyle pek çoğumuz ayda birkaç kez doktora koşuyoruz. Muayene sonrasında yüzlerce hastalık, onlarca tahlil ve binlerce soru ile baş başa kalıyoruz.


Mermer ihracatçılarının sorunları Liman’da masaya yatırıldı Ekonomi/Turizm Mermer ihracatçılarının sorunları Liman’da masaya yatırıldı

Antalya bölgesinde mermer ihracatı yapan firmaların limanda yaşadıkları sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri bulmak amacıyla, Orta Doğu Antalya Liman İşletmeleri’nde bir toplantı düzenlendi.


Kaklamanis’in soru önergesine tepkiler devam ediyor Kaklamanis’in soru önergesine tepkiler devam ediyor

13 Temmuz 2009 tarihinde Eski Meclis Başkanı PASOK Milletvekili Apostolos Kaklamanis’in Batı Trakya Türk Azınlığı’na ait okullarda Türkçe ile eşit olarak Pomakça’nın da kullanılması ile ilgili olarak Dışişleri, İçişleri ve Milli Eğitim ve Din İşleri Bakanlıkları’na hitaben sunduğu soru önergesi ile ilgili tartışma devam ediyor.


Güreş komitesine teşekkür plaketi Spor Güreş komitesine teşekkür plaketi

Kepez Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 5. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin başarı ile yapılmasını sağlayan komite üyelerine, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından plaket verildi


1933 Şehir Planı’nda bir adım daha: Yine istimlâk yine yıkım 1933 Şehir Planı’nda bir adım daha: Yine istimlâk yine yıkım

31 Temmuz 2009 tarihinde 1933 Şehir Planı kapsamında Gümülcine’nin Yenice Mahalle bölgesinde kırk bir ev ile Osmanlı İmparatorluğu’ndan miras tarihi bir camiinin yıkılması kararına Batı Trakya Türk Azınlığı’nın tepkisi büyüyerek devam ediyor.


Muratpaşa Belediyesi’nden camiye çevre düzenlemesi Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden camiye çevre düzenlemesi

Çocukların sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim görebilmeleri amacıyla çalışmalarını artan tempoda sürdüren Muratpaşa Belediyesi, gelen talep doğrultusunda Fener Mahallesi’nde yeni inşa edilen caminin çevre düzenlemesini yapıyor


CHP Kemer İlçe’den başkan Gül’e iade-i ziyaret Kemer CHP Kemer İlçe’den başkan Gül’e iade-i ziyaret

CHP Kemer İlçe Başkanı Kemal Yüksel, geçtiğimiz günlerde göreve yeni atanmalarından dolayı kendilerine tebrik ziyaretinde bulunan Kemer Belediyesi Başkanı Mustafa Gül’e İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte iade-i ziyarette bulundu.


Vakıf idareleri ile ilgili soru önergesine yanıt geldi Vakıf idareleri ile ilgili soru önergesine yanıt geldi

29 Nisan 2009 tarihinde PASOK İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı’nın vakıf mallarının yönetim ve idaresi ile ilgili olarak Dışişleri ve İçişleri ile Milli Eğitim ve Din İşleri Bakanlarına hitaben sunmuş olduğu Meclis soru önergesine Dışişleri ve İçişleri bakanlıklardan yanıt geldi. 29 Temmuz 2009 tarihinde yayımlanan basın bülteninde yapılan açıklamaya ek olarak ilgili bakanların cevaplarının Türkçe çevirisi sunulmuş olup Milletvekili Çetin Mandacı, ilgili bakanlara yönelik sorulan soruların yanıtsız bırakıldığını açıklamıştır.


Tüm Sağlık-Sen'in araştırması: “Sağlık çalışanları sendikalara güvenmiyor” Güncel Tüm Sağlık-Sen'in araştırması: “Sağlık çalışanları sendikalara güvenmiyor”

Sağlık çalışanlarının yüzde 65'i sendika yöneticilerinin sendikalaşma oranlarının artırılması için yeterince çalıştıklarına inanmadığını düşünüyor. Sendikalara üye olanların yüzde %46,8'sının ise arkadaş baskısı nedeniyle sendikalara üye olduğu ortaya çıktı.


Sağlık Bakanlığı solaryum uyarısı yaptı Sağlık/Kadın Sağlık Bakanlığı solaryum uyarısı yaptı

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, ultraviyole ışınlarının sigarada olduğu gibi vücutta birikerek kansere yol açtığını belirterek, zararlı ışınlar daha tehlikeli bir şekilde vücuda direkt olarak verildiği için solaryumları sağlık açısından önermediklerini söyledi.


Şişmanlık gençler arasında Sağlık/Kadın Şişmanlık gençler arasında "bulaşıcı"

ABD'de yapılan yeni bir araştırmaya göre, şişman arkadaşı olan gençlerin kendilerinde de bir süre sonra kilo problemi görülüyor.


Kemer Belediyesi ve otelciler birarada Kemer Kemer Belediyesi ve otelciler birarada

Kemer Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Turizm İşletmeleri İstişare Toplantısı Grand Haber Otel’de yapıldı.


“Tüketici her türlü yolunuyor” Siyaset “Tüketici her türlü yolunuyor”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş Tüketicileri 3-G sistemi için uyarırken, asgari ücretten pahalı hale gelen Pasaport ücretleri içinde hükümete seslendi.


Pegasusla gökten hediye yağacak Pegasusla gökten hediye yağacak

Uçmanın kolay yolu Pegasus Havayolları, yaz aylarını renklendirmeye devam ediyor. Ağustos ayında yapılacak yeni aktiviteyle gökyüzünden hediye yağacak.


Varsak’ta dertler bitiyor Siyaset Varsak’ta dertler bitiyor

Kepez Belediyesi, kendisine bağlanan Varsak beldesinin asfalt, yeşil alan sorununu çözüyor, sosyal proje ihtiyacı karşılıyor.


Eğitimde Örnek Başkan Döşemealtı Eğitimde Örnek Başkan

Döşemealtı’nda 2009-2010 eğitim öğretim yılında iki lise açmayı planlayan Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Günay’ın projesine, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun’dan destek geldi.


Her unutkanlık Alzheimer belirtisi midir? Sağlık/Kadın Her unutkanlık Alzheimer belirtisi midir?

Genç yaşlı herkes unutkanlıktan şikayet ediyor ve Alzheimer hastası olmaktan kaygı duyuyor. Bu kaygı nedeniyle keyfiniz kaçıyorsa, size bir haberimiz var: “Alzheimer Risk Belirleme Testi” ile günlük unutkanlıklar ve Alzheimer belirtilerini birbirinden ayırmak mümkün. Türkiye’de ilk kez Anadolu Sağlık Merkezi’nde yapılmaya başlanan Alzheimer testi ve konuyla ilgili sorularımızı Anadolu Sağlık Merkezi (ASM) Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Türker Şahiner yanıtladı.


1933 Şehir Planı sorunu devam ediyor 1933 Şehir Planı sorunu devam ediyor

29 Temmuz 2009 tarihinde Gümülcine’nin Çayüstü mahallesinde yaşayan üç aile zorunlu istimlâk nedeni ile evlerinden çıkarıldılar. 1933 Gümülcine Şehir Planı’na uygun olarak istimlâk edilen evler için istimlâk bedeli olan tazminatları ödenmeksizin aileler evlerinden çıkarıldılar.


Şampiyonların okulu AKEV Güncel Şampiyonların okulu AKEV

Eğitimde 45.yılını kutlayan Özel AKEV İlköğretim Okulu her yıl olduğu gibi Özel Okullar sınavı ve SBS’de toplu başarılar elde etti.


TTNET Süper Kupa’ya Resmi Sponsor Spor TTNET Süper Kupa’ya Resmi Sponsor

TTNET’in resmi sponsor olduğu Süper Kupa’da bu yıl Beşiktaş ve Fenerbahçe mücadele edecek.


Başkan Evcilmen’den esnaf ve çırağa özel park Güncel Başkan Evcilmen’den esnaf ve çırağa özel park

Muratpaşa Belediyesi’nce Eski Sanayi Sitesi’nde esnaf ve burada çalışan çıraklara yönelik aktivitelere evsahipliği yapacak 16 dönümlük park yapılıyor


2009 yılı KET ve PET sonuçları açıklandı 2009 yılı KET ve PET sonuçları açıklandı

2007-2008 OKS Türkiye birincisi, 2007-2008 Özel Okullar Sınavı Türkiye birincisi, 2006-2007 ÖSS Türkiye birinciliği alan İhlas Koleji, bu yılda büyük bir başarıya imza attı.


Dünyanın en güçlü kamyonu Uspet ile Türkiye’de! Otomotiv Dünyanın en güçlü kamyonu Uspet ile Türkiye’de!

Dünyanın en güçlü kamyonu Volvo FH16 700hp’nin Türkiye’de ilk sahibi Uspet oldu. 700 beygir gücündeki FH16 modeli ile dünyada ve sektörde bir ilke imza atan Volvo Kamyon, dünyanın en güçlü kamyonunun Türkiye’de ilk teslimatını petrol ve akaryakıt ürünleri dağıtım şirketi Uspet’e yaptı.


Türkiye 3G teknolojisine, görüntülü konuşarak start verdi Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye 3G teknolojisine, görüntülü konuşarak start verdi

Dünyada 3G teknolojisinin lideri olan Vodafone, 3G teknolojisinin ticari olarak kullanıma açılmasıyla birlikte, gece yarısını 1 dakika geçe ilk 3G görüşmesini gerçekleştirdi.


Alkol ve göğüs kanseri ilişkisi Sağlık/Kadın Alkol ve göğüs kanseri ilişkisi

Merkezi Konya'da bulunan Orta Anadolu Meme Hastalıkları Derneği (OMEDER) Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yasin Özkütük, süreli ve fazla miktarda alkol kullanımının, meme kanseri riskini artırdığını söyledi.


Spor yapıyorum derken sağlığınızdan olmayın Sağlık/Kadın Spor yapıyorum derken sağlığınızdan olmayın

''Sağlık için spor'' düşüncesiyle spora yönelenlerin, bu amaçlarını hayata geçirebilmelerinin, birtakım kurallara uymaları halinde mümkün olabildiği bildirildi.


Ptt Başmüdürlüğü kreş ve lojman binasını satıyor Güncel Ptt Başmüdürlüğü kreş ve lojman binasını satıyor

Antalya PTT Başmüdürlüğü Merkez ilçe Deniz (Kışla) Mahallesinde bulunan PTT kreş ve lojman binasını satışa çıkardı.


keneyle mücadelede 2010 dönüm yılı olacak Sağlık/Kadın keneyle mücadelede 2010 dönüm yılı olacak

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla mücadele kapsamında dünyada ilk kez Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) bünyesinde bilim adamlarınca sürdürülen ''kene kısırlaştırma'' çalışmaları 2010 yılında tamamlanacak.


Sigara paketleri üzerindeki en etkili mesajlar Sağlık/Kadın Sigara paketleri üzerindeki en etkili mesajlar

Türkiye'de Ocak 2010'dan itibaren sigara paketlerinin üzerine konulacak fotoğraf ve mesajların gençler üzerindeki etkisini kapsayan araştırmada, gençlerin en çok sigaranın ''cinsel iktidarsızlığa neden olur'' ve ''Hamileyken sigara/tütün içmek bebeğe zararlıdır'' uyarılarını içeren mesajları önemsedikleri ortaya çıktı.


Ekonomi/Turizm "Kalkınma ajanslarının kurulma kararından memnunuz"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, hükümetin 16 bölgede Kalkınma Ajansı kurulması kararını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.


Lazerli katarakt ameliyatlarına dikkat Sağlık/Kadın Lazerli katarakt ameliyatlarına dikkat

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünal, kornea nakillerinin en sık görülen nedenini, lazerli katarakt ameliyatlarıyla meydana gelen hasarların oluşturduğunu bildirdi.


1'nci Mavi Deniz Rock Festivali Gazipaşa 1'nci Mavi Deniz Rock Festivali

Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Mavi Deniz Rock Festivali Selinus Plajında yapıldı.


Siyaset akademisi sertifika töreni Siyaset Siyaset akademisi sertifika töreni

AK Parti AR-GE Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi Genel Siyaset Programı'nın sertifika töreni, AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı.


Alanya "AK Partiye haksız ve art niyetli saldırılar yapılmaktadır"

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, AK Parti'ye haksız ve art niyetli saldırılar yapıldığını söyledi.


Tekirova Belediyespor kongresi Cuma günü yapılacak Kemer Tekirova Belediyespor kongresi Cuma günü yapılacak

Türkiye 3. Lig İkinci Grupta mücadele edecek Tekirova Belediyespor'da olağan genel kurul toplantısı, Cuma günü yapılacak.


Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri 9 Ağustos'ta Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri 9 Ağustos'ta

Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri 9 Ağustos'ta yapılacak. Güreşlere, ünlü pehlivanlar katılacak.


Bosna Hersek'li gençler Valilikte Güncel Bosna Hersek'li gençler Valilikte

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Balkanlarda hiçbir devletin toprağında bir niyeti yoktur. Herkes bilmelidir ki kan kardeşlerimizle ne Balkanlarda ne de Kafkaslarda buluşmamızı engelleyecek bir güç asla olmayacaktır'' dedi.


Fuhuş pazarlığına ceza Güncel Fuhuş pazarlığına ceza

Antalya'da, cadde ve sokaklarda, yol kenarında bekleyerek fuhuş pazarlığı yaptıkları tespit edilen hayat kadını ve travestilerle, araçlarını durdurarak bu kişilerle pazarlık yaptıkları belirtilen sürücülere ceza yazıldı.


Norveçli turistin mide kanamasından öldüğü belirlendi Alanya Norveçli turistin mide kanamasından öldüğü belirlendi

Alanya'da, odasında ölü bulunan Norveçli turist Per Torjursen'in (63), mide kanamasından yaşamını yitirdiği belirlendi.


Güncel "Bir sancak, bir yetim şehir bosna" sergisi

Antalya'nın Kepez İlçesi Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün Bosna Hersek'te çektiği fotoğraflardan oluşan ''Bir sancak, Bir Yetim Şehir Bosna'' sergisi törenle açıldı.


Siyaset "Antalya kıyıları bedava planlanacak kadar ucuz değildir"

Antalya kıyılarının bedava planlanacak kadar ucuz olmadığı bildirildi.


Festivalya ile alternatif sanatlar sokaklara taştı Kültür/Sanat Festivalya ile alternatif sanatlar sokaklara taştı

Alternatif Sanatlar Merkezi'nin organize ettiği, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği sokak festivali Festivalya, sürüyor.


Vatandaşlar su parklarında serinlemeye çalışıyor Güncel Vatandaşlar su parklarında serinlemeye çalışıyor

Hava sıcaklığının 39 derece, nem oranının yüzde 49 olduğu Antalya'da vatandaşlar ve turistler, su parkları ile denizde serinlemeye çalıyor.


Hırsızlık zanlısı tutuklandı Güncel Hırsızlık zanlısı tutuklandı

Antalya'da iki ayrı evden hırsızlık yaptığı iddiasıyla yakalanan kişi tutuklandı.


2. elde avantajın adresi Otokoç Otomotiv Otomotiv 2. elde avantajın adresi Otokoç Otomotiv

Otomotiv perakendeciliği sektörünün öncü kuruluşlarından Otokoç Otomotiv, Otokoç ve Birmot markaları ile Türkiye’nin en büyük ikinci el operasyonlarından birini yürütüyor. Faizsiz kredi ve mobil pazarlama yöntemleriyle 2.el araç satışını her yıl artırıyor.


Muratpaşa’da hizmeti sıcaklar da durduramadı Güncel Muratpaşa’da hizmeti sıcaklar da durduramadı

Muratpaşa Belediyesi, 40 dereceyi aşan hava ve asfaltın sıcağına rağmen yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 kilometre asfalt yol çalışması yaptı


Hububat Danışma Kurulu oluşuyor! Güncel Hububat Danışma Kurulu oluşuyor!

Batı Akdeniz Hububat Danışma Kurulu’nun oluşturulması amacıyla Antalya Ticaret Borsası’nda toplantı düzenlendi. Toplantıya ATB Başkan Yardımcısı İbrahim Köseoğlu, sektör firma temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları katıldı.


Başkan Böcek’ten şenliklere davet Güncel Başkan Böcek’ten şenliklere davet

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Karnavalı 15. Yaz Şenlikleri’ne Antalyalıları davet etti


Huzur operasyonunda aranan 3 kişi yakalandı Güncel Huzur operasyonunda aranan 3 kişi yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen huzur operasyonunda, çeşitli suçlardan aranan 3 kişinin yakalandığı bildirildi.


Emiraşıklar köyü geleneksel dayanışma şenliği Akseki Emiraşıklar köyü geleneksel dayanışma şenliği

Akseki'nin Emiraşıklar köyünde geleneksel olarak her yıl düzenlenen dayanışma şenliğinin 14'ncüsü yapıldı.


Kekova'da jet ski ilgi görüyor Demre Kekova'da jet ski ilgi görüyor

Demre'nin Kekova beldesinde başlayan jet ski etkinliği ilgi görüyor.


Orman yangınlarıyla mücadelede en etkili tertip ve tedbir alındı Güncel Orman yangınlarıyla mücadelede en etkili tertip ve tedbir alındı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, orman yangınlarıyla mücadelede son yılların en etkili tertip ve tedbirinin alındığını söyledi.


Adliyeden ayrılan personel için veda gecesi Demre Adliyeden ayrılan personel için veda gecesi

Demre Adliye'sinden ayrılan personel için veda gecesi düzenlendi.


Macera turizmi ilgi görüyor Manavgat Macera turizmi ilgi görüyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alternatif turizm bölgesi ilan edilen Manavgat'ın Oymapınar beldesinde, gölde tekne, cip, eşek safari turları, gölde balık avlama aktivitelerinden sonra şimdi de macera sporları ilgi odağı oldu.


Norveçli turist otel odasında ölü bulundu Alanya Norveçli turist otel odasında ölü bulundu

Alanya'da, Norveçli turist, otel odasında ölü bulundu.


Sağlıklı Muratpaşa için sıkı denetim Güncel Sağlıklı Muratpaşa için sıkı denetim

Muratpaşa Belediyesi, fazla kullanıldığında kanserojen etki gösteren, kızartmalık yağları denetledi. Kızartmalık atık yağ üreten işletmelerde denetim yapan ekipler, kullanılan yağda polar madde oranının yüzde 25’i geçmesi halinde kanserojen etki başladığı konusunda uyarılarda bulundu


Karete takımı madalyaya doymuyor Spor Karete takımı madalyaya doymuyor

24–26 Temmuz tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştirilen 16.Geleneksel Pamukkale Turnuvası’nda Kepez Belediyesi karete takımı üç altın, iki gümüş, dört bronz madalya kazandı.


Tütüncü’den Antalyaspor’a destek sözü Spor Tütüncü’den Antalyaspor’a destek sözü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyaspor’un her türlü isteğini yerine getirmek için elinden geleni yapacağını belirterek, “Sayın Valimizin dediği gibi, ceketimizi satarız, Antalyaspor’a yardım ederiz.” dedi.


Maximiles ile ‘Görmeniz Gereken 501 Yer’ Ekonomi/Turizm Maximiles ile ‘Görmeniz Gereken 501 Yer’

Türkiye İş Bankası, Maximiles’a internetten başvuranlara Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından sınırlı sayıda üretilen “Görmeniz Gereken 501 Yer” kitabını hediye ediyor.


12 yaşındaki varis, börekçi yanına çırak oldu Güncel 12 yaşındaki varis, börekçi yanına çırak oldu

Antalya'da 95 yıl önce kurulan, günümüzde Avrupa'dan Avustralya'ya kadar ürün ihraç eden Yenigün Reçelleri'nin sahibi Mahmut Ruhi Alpagot'un küçük oğlu 12 yaşındaki Berkay, Türk iş yaşamının en eski geleneklerinden birini yerine getirdi.


İstanbul kepçeyle verip kaşıkla aldı Ekonomi/Turizm İstanbul kepçeyle verip kaşıkla aldı

Türkiye çapında toplanan her 100 liranın yaklaşık 37 lirasını tek başına karşılayan İstanbul, kişi başına kamu harcamaları bakımından ise tam bir ''bütçe fukarası'' görünümünde bulunuyor.


Küresel ısınma nedeni Karbondioksit yer altına gömülecek Küresel ısınma nedeni Karbondioksit yer altına gömülecek

Kyoto Protokolüne taraf olmaya karar veren Türkiye, termik santrallar, rafineriler ve fabrikalardan atmosfere yılda 250 milyon metreküp dolayında yayılan karbondioksidin yer altında depolanması için çalışmalara başladı.


Münih Türkgücü:1 - Antalyaspor:6 Spor Münih Türkgücü:1 - Antalyaspor:6

Turkcell Süper Lig takımlarından Antalyaspor, hazırlık maçında Almanya'nın Münih Türkgücü-Ataspor takımını 6-1 yendi.


Trafik kazası: 1 yaralı Kumluca Trafik kazası: 1 yaralı

Kumluca'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.


5'nci Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri yapıldı Kumluca 5'nci Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri yapıldı

Kumluca'ya bağlı Karacaören Köyü'nde 5'inci Doğa ve Kültür Şenlikleri yapıldı.


Geleneksel Kervan günü yapıldı Akseki Geleneksel Kervan günü yapıldı

Akseki'nin Ceceler Köyü'nde 15'inci Geleneksel Kervan Günü yapıldı.


Türkiye Finans’tan serinleten kredi kar oranları Ekonomi/Turizm Türkiye Finans’tan serinleten kredi kar oranları

Türkiye Finans, konut, iş yeri, arsa ve taşıt sahibi olmak isteyenler için 31 Ağustos 2009 tarihine kadar özel kredi fırsatları sunan yaz kampanyası başlattı.


Baykal Saran Tiyatro Ödülü Erdal Beşikçioğlu’nun Kültür/Sanat Baykal Saran Tiyatro Ödülü Erdal Beşikçioğlu’nun

2006 yılından bu yana Devlet Tiyatroları’nın desteğiyle sunulan Baykal Saran Tiyatro Ödülü bu sene Erdal Beşikçioğlu’na verildi. Erdal Beşikçioğlu, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyundaki performansıyla değer görüldüğü ödülü ekim ayının son haftasında gerçekleştirilecek özel bir törenle alacak.


Üniversiteli açlık sınırında Üniversiteli açlık sınırında

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Öğrenci Üye Komisyonunun, İzmir'de üniversite öğrencileri arasında yaptığı anket, her dört üniversiteliden üçünün açlık sınırında yaşadığını ortaya koydu.


“Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız” Kemer “Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız”

Kemer ve bölgelerinde turizmin 12 aya yayılması amacıyla ,GATAB olarak özellikle kış aylarında suya yüzde 30 oranında indirime gittiklerini belirten GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, diğer kurumlarında bu tür indirimler yapması gerektiğini söyledi.


Aksu’da sünnet kayıtları başladı Aksu Aksu’da sünnet kayıtları başladı

Aksu Belediyesi tarafından 14 Ağustos’ta düzenlenecek olan Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı. Başkan Yıldırım, düzenlenecek olan şölende 300 çocuğun sünnet olacağını söyledi.


Tütüncü’den birlik mesajı Siyaset Tütüncü’den birlik mesajı

Anadolu Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi’nin yemeğine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Farklı düşüncelere, inanışlara ve değerlere sahip olabiliriz. Ama bu, bizim toplumsal olarak bir ve beraber olmamız önünde engel değildi” dedi.


Deloitte, Ekonomik Görünüm 2009 – Haziran raporunu yayınladı Ekonomi/Turizm Deloitte, Ekonomik Görünüm 2009 – Haziran raporunu yayınladı

Deloitte, üç aylık dönemi kapsayan Ekonomik Görünüm raporlarından Haziran 2009 sayısını “Yapısal Reformlara Odaklanmak” başlığı ile yayınladı. Raporda Türkiye ekonomisinin bu yıl %6 küçülmesinin sürpriz olmayacağı belirtiliyor ve giderek artan finansman ihtiyacına dikkat çekiliyor.


Vali Yüksel’den Kepez’e ziyaret Güncel Vali Yüksel’den Kepez’e ziyaret

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ziyaret ettiği Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, ilçeye büyük hizmetler yapacağına inandığını söyledi. Yüksel, Tütüncü’nün, “Bir Sancak Bir Yetim Şehir Bosna” konulu fotoğraf sergisini de gezdi.


10 ülkenin CFO’luğuna bir Türk yönetici Ekonomi/Turizm 10 ülkenin CFO’luğuna bir Türk yönetici

Xerox’un CIT olarak adlandırılan, Orta ve Doğu Avrupa ile İsrail ve Türkiye bölgesini içine alan 10 ülkenin yer aldığı uluslararası organizasyonunda, Finans Grubu Başkanlığı (CFO) görevine Burak Özer getirildi. Burak Özer bu görevini de, Xerox’un Londra bölge ofisinden yürütmeye devam edecek.


Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Döşemealtı gezisindeydi Döşemealtı Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Döşemealtı gezisindeydi

Antalya tarihini birçok Antalyalıdan daha iyi tanıyan ve bilen Giray Ercenk ve Antalya’nın köklü sanayicileri Camili Köyündeydiler. Aslında abu yazı çok geciken bir yazı. Antalya Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları olan ve Antalya’nın köklü zengini olan aileler kendi aralarında bir otobüs kiralamışlar Sevgili Giray Ercenk’e de rehberlik görevini vermişler.


Tütüncü’den Toptancı Hal’e şafak vakti ziyareti Siyaset Tütüncü’den Toptancı Hal’e şafak vakti ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şafak vakti Antalya Toptancı Hali’ni ziyaret ederek, hem esnafın hem de üreticilerin sorunlarını dinledi.


Güzeller, Demrespor futbolcularını ziyaret etti Demre Güzeller, Demrespor futbolcularını ziyaret etti

7.Konyaaltı Karnavalı,15.Yaz Şenlikleri kapsamında, Hedef Group Ana sponsorluğunda Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Miss Mediterranean 2009 Güzellik yarışmasının 12 finalisti Demrespor'un minik futbolcularını ziyaret etti.


Muratpaşa Belediyesi’nden sağlıklı gıda için denetim Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden sağlıklı gıda için denetim

Sağlık alanında önemli hizmetler üreten Muratpaşa Belediyesi, insanların sağlıklı gıda tüketebilmeleri için de denetimlerini artırdı


AESOB’tan fotoğraf yarışması Güncel AESOB’tan fotoğraf yarışması

Kaybolmaya yüz tutmuş meslekler, fotoğraflarda canlanacak. Bu yıl ilki düzenlenecek “Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler Fotoğraf Yarışması” geleneksel hale gelecek.


Spor Gündemi’ne övgü Spor Spor Gündemi’ne övgü

Her hafta Pazar akşamı 20:15’de Antalya’nın Avrupa ve Dünyaya açılan penceresi konumunda olan Akdeniz TV ve ART ekranlarında yayınlanan Soner Yasak’ın hazırlayıp sunduğu basın oscarlı Spor Gündemi’nin konuğu Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu idi.


Prontotour'dan erken bayram hazırlığı Prontotour'dan erken bayram hazırlığı

27 Temmuz’da başlayan “ERKEN REZERVASYON” kampanyası ile Ramazan Bayramı tur paketlerini satışa sunan Prontotour, 11 Ağustos’a kadar rezervasyon yaptıran misafirlerine, odabaşı 150 Euro’ya varan indirimler sunuyor.


Çocuklar Big-Tang kahramanları ile maceraya doydu Ekonomi/Turizm Çocuklar Big-Tang kahramanları ile maceraya doydu

Çocuklar, sunuculuğunu sempatik oyuncu Hale Caneroğlu’nun üstlendiği gösteride çevreci BIG-TANG karakterleri Kung-su, Matarama-suko, Dama-cana, Taşıma-su, Sürahime-suko ile tanıştı. Çocuklar, birbirinden sevimli BIG-TANG kahramanları ve yunus, balina, fok ve morsların gösterisiyle doyasıya eğlendi.


Masa tenisinde dostluk turnuvası Spor Masa tenisinde dostluk turnuvası

Antalyaspor Masa Tenisi Takımı, Irak’tan gelen usta raketlerle “Dostluk Turnuvası”nda karşılaştı.


2009 Yılının İlk Yarısında Kartlarımızla 187 Milyar TL’lik İşlem Yaptık Ekonomi/Turizm 2009 Yılının İlk Yarısında Kartlarımızla 187 Milyar TL’lik İşlem Yaptık

BKM verilerine göre, 2009 yılının ilk altı aylık döneminde, yerli ve yabancı kredi kartları ile yurtiçinde yapılan işlemlerin (harcama ve nakit avans) cirosu 98 milyar TL olarak gerçekleşti.


Microsoft açık kaynağı destekliyor Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft açık kaynağı destekliyor

Microsoft, kendisine ait 20 bin satırdan oluşan sanal makina sürücü kodlarını Linux dağıtımları için kullanılan GPL v2 lisanslama modeliyle genel kullanıma açtı. Bütün Linux dağıtımları bundan böyle Windows Server 2008 Hyper-V ve Windows Server 2008 R2 Hyper-V altında doğal ortamlarında ve yüksek performansla çalışacak.


Dow Türkiye, ISO 500’de 320. sırada yer aldı Ekonomi/Turizm Dow Türkiye, ISO 500’de 320. sırada yer aldı

Dow Chemical’ın Doğu Avrupa Gelişim ve Büyüme Bölgesi’ne bağlı olarak 38 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Dow Türkiye, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008 Yılı Raporu”nda 320. sırada yer aldı.


3G ile Turkcell’li yaşam başlıyor Teknoloji/Bilim/İnternet 3G ile Turkcell’li yaşam başlıyor

Turkcell, internet paketi alan müşterilerine Turkcell 3G modem VINN’ı hediye ediyor. Üstelik ilk üç ay sadece 19 TL…


TODOSK, Kızılkaya Zirvesi’nde Güncel TODOSK, Kızılkaya Zirvesi’nde

Niğde Aladağlar Kızılkaya zirvesi çıkışı, TODOSK Arama Kurtarma Birim sorumlusu İbrahim Oğuz ve Kaya birim sorumlularından İsmail Süzer liderliğinde, Kazım Yurdal, Münevver Güzel, Sema Özen, Fatmagül Kırımlıoğlu, Vildan Setoğlu, Ayla Tezcan, Meryem Albayrak ve Bilal Topluk’tan oluşan ekiple yapıldı.


Meltem’in “Pizza Pizza”sı açıldı Güncel Meltem’in “Pizza Pizza”sı açıldı

Pizza Pizza, hizmet ağını genişletmek için restaurant zincirine bir halka daha ekleyerek 25 Temmuz 2009 Cumartesi günü Antalya Meltem’de yeni şubesini açtı. Pizza Pizza Meltem Şubesi çatısı altında, Tlg Chicken ve Meru Döner de yer alıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...