Pazar, 20 Ekim 2019
GATAP ekipleri büyük bir felaketi önledi Kemer GATAP ekipleri büyük bir felaketi önledi

Kemer'de büyük bir felaketi GATAB ekipleri önlediler. Club Med Otel yolunda başlayan orman yangınına ilk müdahaleyi yapan GATAB ekipleri yangını kontrol altına almayı başardı.


“En büyük temizlik kirletmemektir” Kemer “En büyük temizlik kirletmemektir”

GATAB ekipleri tarafından Tekirova’da bulunan Mehmet Ali koyu temizlendi. Vatandaşların gelişigüzel etrafa attığı çöpler, ekipler tarafından toplanırken ,GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, En büyük temizliğin kirletmemek olduğunu söyledi.


Yeşil Kemer Spor’dan Başkan Gül’e plaket Kemer Yeşil Kemer Spor’dan Başkan Gül’e plaket

Yeşil Kemer Spor Başkanı Ünal Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilal Güneş, Mustafa Pelit, Avni Kaya, Azmi İnanıcı ve Ali Keskin, Başkan Mustafa Gül’e Yeşil Kemer Spora yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler ve birde plaket sundular.


17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi 17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi

Avrupa’nın ikinci en büyük Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi için geri sayım başladı. Bu yıl 17.si gerçekleştirilecek olan PERYÖN “Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi” 9–11 Kasım 2009 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.


Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı 9. Türk Göçmenler Anketi Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı 9. Türk Göçmenler Anketi

Türkiye Araştırmalar Merkezi´nin 9. Türk göçmenler anketi, Alman medyasında bu eksikliğin göçmenler arasında hissedildiğini ortaya koyuyor.


Halk Ekmek ziyaretçi akınına uğradı Güncel Halk Ekmek ziyaretçi akınına uğradı

Antalya Büyükşehri Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nın kalitesi bu kez de Doğu Garajı, Dokuma, Lara, Sütçüler ve Yeşil Bahçe Mahallesi sakinleri tarafından tescillendi.


Kozmetik güneş kremleri göz çevresini korumuyor Sağlık/Kadın Kozmetik güneş kremleri göz çevresini korumuyor

Güneş ışığının içerdiği ultraviyole ışınlar ve bunların yansıması gözümüze onarılması güç zararlar veriyor. Gözlerimizi ve göz çevremizi güneşin zararlı ışınlarından korurken kullandığımız güneş gözlüklerine ve bakım kremlerine dikkat etmemiz gerekiyor.


‘Ekolojik kriz, ekonomik krizi aratacak’ ‘Ekolojik kriz, ekonomik krizi aratacak’

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan “Dünyanın Durumu 2009” adlı rapor, ısınmaya sebep olan sera gazları salınımı önümüzdeki birkaç yıl içinde acilen geri döndürülemezse oluşacak iklim değişikliğinin uygarlığımızı yok edecek boyutlara vardığını bildiriyor.


Varsak’ta tozlu ve çamurlu yol kalmayacak Siyaset Varsak’ta tozlu ve çamurlu yol kalmayacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarını tamamladığı yollarda asfaltlama çalışması yaptıkları Varsak’ta, 2011 yılının sonuna kadar çamurlu ve tozlu yolun kalmayacağını söyledi.


Türk Telekom’dan cebinizi hafifleten teknoloji: Wirofon Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’dan cebinizi hafifleten teknoloji: Wirofon

Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürün ve servislerine bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom Wirofon teknolojisiyle cep telefonuyla WiFi noktalarında ev telefonu hattı üzerinden arama yapılabilecek.


Belediyeciler eğlendi Korkuteli Belediyeciler eğlendi

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, yoğun geçen şenlikler ve güreş organizasyonun ardından belediye çalışanlarına yemek verdi. Kervansaray Restoran’da sazlı sözlü düzenlenen yemekte bütün personele teşekkür eden Gökce, çalışmalardan memnun kaldığını ifade etti.


Antalyaspor A2: 3 - Tekirova Belediyespor: 3 Spor Antalyaspor A2: 3 - Tekirova Belediyespor: 3

Türkiye 3. lig 2. grupta mücadele edecek olan Tekirova Belediyespor Cumartesi Antalyaspor A2 takımı ile oynadığı hazırlık maçında 3-3 berabere kaldı.


Tıp ve mühendisliği buluşturan eser Tıp ve mühendisliği buluşturan eser

Merhum Op. Dr. Cevdet Alptekin ve Prof. Dr. Mişel Kokino’nun çalışmalarına başladığı fakat Prof. Dr. Mişel Kokino’nun ani ölümüyle yarım kalan “Ortopedi Biyomekaniği” isimli kitap projesi, İbrahim Deniz Akçalı, Kerem Ün ve Mahir Gülşen editörlüğünde tamamlandı.


Hesapçıoğlu’ndan Antalyaspor’a önemli destek Spor Hesapçıoğlu’ndan Antalyaspor’a önemli destek

Antalyalı işadamı Sayın Emin Hesapçioğlu, Antalyaspor A2 Ligi Futbol Takımı’nın 2009 – 2010 sezonu kullanımı için bir adet 35 kişilik “TEMSA Power Bus” otobüs verdi.


ETİ Çocuk Vapuru yola çıktı ETİ Çocuk Vapuru yola çıktı

ETİ Çocuk Vapuru İstanbul Boğazı yolculuğuna çıktı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ETİ Çocuk Vapuru Projesi kapsamında, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 200’e yakın çocuk bir yandan İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğini keşfederken, bir yandan da eğitici, öğretici ve eğlenceli atölye çalışmalarına katılarak kendini geliştirme imkânı bulacak.


Evcilmen’den Kaleiçi için reçete Siyaset Evcilmen’den Kaleiçi için reçete

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, ‘Kaleiçi’nin ruhu yok olmuş’ derken, konut, butik otel, eğlence ve ticaret adalarının birbirinden uzak yeniden planlanması, 49 betonarme yapının yıkılıp yeşil alan haline getirilmesi gibi düzenlemelerin bölgeyi canlandıracağını söyledi


“Bu ülkenin açılımını Atatürk yapmıştır” Siyaset “Bu ülkenin açılımını Atatürk yapmıştır”

Kürt açılımı ile ilgili tartışmaları eleştiren İç Anadolu Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Fikret Çıtırgı, demokratik bir açılım olarak gösterilen Kürt açılımının sadece terör örgütü ve yandaşlarını memnun ettiğini, bu ülkede tek bir açılımın olduğunu bunu da Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığını öyle de kalacağını açıkladı.


Kepez’den vatandaşa “ şikayet masası” Siyaset Kepez’den vatandaşa “ şikayet masası”

Kepez Belediyesi, talebin sonuçlanıncaya kadar takibinin yapılacağı muhtarlık masasından sonra, ilçe halkının isteklerine, dileklerine çözüm bulanacağı “vatandaş şikayet masası” kuruyor.


Yanıkköy Camii Vakfı arazisi üzerine kilise inşa ediliyor Yanıkköy Camii Vakfı arazisi üzerine kilise inşa ediliyor

Gümülcine’nin Yanıkköy nahiyesinde bulunan Yanıkköy Camii Vakfı’na ait arazi üzerine kilise inşa ediliyor.* Rodop Rüzgarı Dergisi internet sitesinde yayınlanan habere göre Pontus Rumlarının “Parharia” etkinliği düzenledikleri “Han Tarlaları” olarak bilinen vakıf arazisine inşa edilmeye başlanan kilise ile ilgili olarak yapılan girişimler sonuçsuz kalmıştır.


ABTTF, Başbakan Kostas Karamanlis’e yönelik açık çağrı kampanyası başlattı ABTTF, Başbakan Kostas Karamanlis’e yönelik açık çağrı kampanyası başlattı

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Batı Trakya Türk Azınlığı’nı büyük bir endişeye sevk eden bölgede son dönemde cereyan eden olaylar nedeniyle ülkemiz Yunanistan Başbakan’ı Kostas Karamanlis’e açık çağrıda bulunma ve bununla ilgili bir elektronik posta kampanyası başlattığını ilan eder.


TEKPA yenilenen formatıyla Burdur'da Güncel TEKPA yenilenen formatıyla Burdur'da

Tekpa Alışveriş Merkezleri ,Burdur Mağazasını baştan başa yenileyerek yepyeni bir formatta kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor.


Akciğer kanserinde yeni bir tedavi yöntemi Sağlık/Kadın Akciğer kanserinde yeni bir tedavi yöntemi

Akciğer kanseri, İngiltere’de meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser türüdür. Ülke genelinde bütün ölümlerin 20’de 1’inden sorumlu olan bu kanser türünün tedavisi için yeni yöntemler geliştiriliyor.


McDonald’s Özdilek Alışveriş Merkezi’nde Güncel McDonald’s Özdilek Alışveriş Merkezi’nde

McDonald’s’ın Antalya’daki dördüncü restoranı yeni açılan Özdilek Alışveriş Merkezi’nde hizmete girdi. Antalya’da 25 kişiye iş olanağı sağlayan restoran 105 m²’lik alanda hizmet verecek.


Üniversite Tercihlerinde yurtdışı eğitim de var! Üniversite Tercihlerinde yurtdışı eğitim de var!

Üniversite sınavına giren 1,5 milyon öğrencinin umudu sınav sonuçlarında. Artık yurtdışında eğitim öğrencilerin en az yurtiçindeki özel üniversiteler kadar ilgi gösterdikleri bir konu.


Permak Enerji’den bina ısıtma ve sıcak su sistemleri Ekonomi/Turizm Permak Enerji’den bina ısıtma ve sıcak su sistemleri

Permak Enerji güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanabilen teknolojiyi evinize getiriyor. Permak Termodinamik güneş enerjisi bina ısıtma ve sıcak su sistemleri, yılın 365 günü, havanın bulutlu olduğu zamanlarda bile ısıtma ve sıcak su olanağı sağlıyor. Sistem ile karlı havalarda bile en ekonomik şekilde yüksek sıcaklıklara erişmek mümkün oluyor.


CHP Muratpaşa Yerel Yöneticilerle Muhtarları buluşturuyor Siyaset CHP Muratpaşa Yerel Yöneticilerle Muhtarları buluşturuyor

Muratpaşa İlçesi Muhtarlarıyla Yerel yöneticilerin katılacağı koordinasyon ve proje geliştirme toplantısı 18 Ağustos Salı günü 16.30 da Muratpaşa Belediyesi konferans salonunda yapılacak.


İş bankası en yüksek konsolide kârı açıkladı Ekonomi/Turizm İş bankası en yüksek konsolide kârı açıkladı

İş Bankası ilk altı ayda 118 milyar 986 milyon TL’lik konsolide aktif büyüklüğüne ulaşırken, 1 milyar 471 milyon TL konsolide kâr elde etti.


Doğru beslenme ile migreni yenin Sağlık/Kadın Doğru beslenme ile migreni yenin

Toplumda yaygın olarak görülen migren tedavisinde, ağrıyı harekete geçiren gıdaları belirlemek ve bu gıdalardan uzak durmak etkili yöntemlerden biri. Doğru beslenerek korkunç baş ağrıları engellenebilir.


Prof. Dr. Jale Baysal’a veda Prof. Dr. Jale Baysal’a veda

84 yaşında hayatını kaybeden, Türk kütüphaneciliğin öncülerinden ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Jale Baysal, meslektaşları, öğrencileri ve ailesinin de katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.


“Yaşayan Antoloji” etkinliği gençleri sokakta buluşturdu “Yaşayan Antoloji” etkinliği gençleri sokakta buluşturdu

“Sokakta Şenlik 3” Festivali kapsamında 15 Ağustos 2009 Cumartesi günü saat 16.00’dan itibaren Beyoğlu-Tünel, Tramvay Sokak’ta gerçekleştirilen, “Yaşayan Antoloji = Gençler Deneme Okuyor” adlı etkinlik, edebiyat okurlarını, gençleri sokakta buluşturdu.


Başkan Gökce’den Tarım Fuarı planı Korkuteli Başkan Gökce’den Tarım Fuarı planı

Kırsal Kalkınma Programı Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Korkuteli İlçesi’ndeki çiftçilere makine ekipman desteği programında konuşan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, ilçede bir tarım fuarı yapma planlarının olduğunu müjdeledi.


SES Antalya Şubesi tekne turu düzenledi Güncel SES Antalya Şubesi tekne turu düzenledi

SES Antalya Şube üyeleri ve aileleri, SES Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ve yaklaşık 9 saat süren yat gezisinde doyasıya eğlendi.


Elmalı ayağa kalktı Elmalı Elmalı ayağa kalktı

657.Tarihi Elmalı Yeşil yayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Kültür, Sanat ve Müzik Etkinlikleri Çerçevesinde 12 08 2009 Çarşamba günü akşam saat 21 de güreş sahasında Başkal Konseri akibinde Ahmet Şafak yağmur yağmasına rağmen Elmalıyı ayağa kaldırdı.


Aksu’dan muhteşem şölen Aksu Aksu’dan muhteşem şölen

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Perge Festivali Geleneksel Sünnet Şöleni Mustafa Yıldızdoğan ve Songül Karlı’nın muhteşem konserleri ile sona erdi


ÖDP Antalya İl Başkanı'ndan şok iddialar Siyaset ÖDP Antalya İl Başkanı'ndan şok iddialar

Yerleşim yerlerindeki baz istasyonlarına adeta savaş açan ve kaldırılması için imza toplayan ÖDP Antalya İl Örgütü, topladığı imzaları 14 Ağustos Cuma günü Antalya Vali’liğine teslim edecek.


BES: “Yüzde 25 zam istiyoruz” Siyaset BES: “Yüzde 25 zam istiyoruz”

Yetkili sendikalar ile Hükümet arasında 15 Ağustosta başlayacak olan toplu görüşmelerle birlikte "taleplerini realize etmek için" yapılan istişare toplantısında konuşan Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, kamu çalışanlarının maaşlarına Ocak 2010'da yüzde 25 zam yapılmasını istediklerini bildirdi.


HTC Touch Diamond II, Türkiye’de ilk kez ve sadece Vodafone’la Teknoloji/Bilim/İnternet HTC Touch Diamond II, Türkiye’de ilk kez ve sadece Vodafone’la

Üstün teknik özellikleri ve şık tasarımıyla dünyada büyük yankı uyandıran HTC Touch Diamond II, Türkiye’de ilk ve özel olarak sadece Vodafone abonelerine sunuluyor.


Kemer Belediyesi Sünnet Etkinlikleri Kemer Kemer Belediyesi Sünnet Etkinlikleri

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen ve 101 çocuğun sünnet ettirildiği “Sünnet Şöleni” etkinliği Ebru Yaşar konseri ile devam etti.


Korkuteli’yi 12 sporcu temsil edecek Korkuteli Korkuteli’yi 12 sporcu temsil edecek

Korkuteli Belediyespor Kulübü Taekwan-Do takımı 12 kişilik kafilesiyle Pazar (15 Ağustos 2009) günü özel bir turnuva için Kocaeli’nde ringlere çıkacak.


Pizza Pizza'dan Ramazan'a özel lezzet kampanyası Ekonomi/Turizm Pizza Pizza'dan Ramazan'a özel lezzet kampanyası

Türk damak tadıyla pizza kültürünü birleştiren Pizza Pizza, Ramazan’a özel hazırladığı ekonomik ve doyurucu menülerini yine çok özel fiyatlara sunuyor.


Botanik'in yeni tadı Lüle Kebabı Kemer Botanik'in yeni tadı Lüle Kebabı

Antalya'nın doğal güzellikleri ünlü Ulupınar'da bulunan restaurantlar menülerine her geçen gün yeni birer yemek ilave ederken, ilgi çekmeyi de başarıyorlar. Ulupınar'da bulunan Botanik Restaurant menüsüne Azeri yemeği olan " Lüle Kebap" ını da ilave etti.


Ece, ahşap ve camın doğallığını Loft'ta buluşturdu Ekonomi/Turizm Ece, ahşap ve camın doğallığını Loft'ta buluşturdu

Banyoları keyifli yaşam alanlarına dönüştüren inovatif ürünleriyle dikkat çeken ECE, yeni ürünü ‘Loft’ banyo dolabında ahşap ve camın doğallığını buluşturdu.


Korkuteli takdir etti Korkuteli Korkuteli takdir etti

MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya’nın İl Kongresi’nde zafere ulaştıktan sonra İl Başkanı olur olmaz Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılması ilçe halkının takdiriyle karşılandı.


Avea’dan Samsung 3G’li Cihaz Kampanyası Teknoloji/Bilim/İnternet Avea’dan Samsung 3G’li Cihaz Kampanyası

Avea, Samsung’un 3G uyumlu U800 ya da I900 Omnia modellerinden birini satın alan abonelerine, 6 ay boyunca her ay 200 dakika konuşma ve 3G’li servislerden oluşan 3G Hoş Geldin Paketi’ni ücretsiz sunuyor.


Tolunay’dan sahte müfettiş uyarısı Güncel Tolunay’dan sahte müfettiş uyarısı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, kendisini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi olarak tanıtarak işyerlerinden menfaat sağlamaya çalışan kişilere karşı esnaf ve sanatkarları uyardı.


Baykal Saran Tiyatro Ödülü Kültür/Sanat Baykal Saran Tiyatro Ödülü

2006 yılından bu yana Devlet Tiyatroları’nın desteğiyle sunulan Baykal Saran Tiyatro Ödülü’nün bu seneki sahibi Erdal Beşikçioğlu, ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin’den aldı. Erdal Beşikçioğlu, ödüle “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyundaki performansıyla değer görülmüştü.


“Baz istasyonları şehir dışına çıkarılsın” Siyaset “Baz istasyonları şehir dışına çıkarılsın”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü, insan sağlığına zararlı olduğu gerekçesiyle baz istasyonlarının şehir dışına taşınması için bir kampanya başlattı.


Plastik ihracatımızda en büyük pazar Libya Ekonomi/Turizm Plastik ihracatımızda en büyük pazar Libya

Global kriz, ABD ve Avrupa pazarlarını vururken, strateji değiştirerek yeni ülkelere yönelen plastik ihracatçısının yüzü gülüyor.


DASK için gönüllü kampanya DASK için gönüllü kampanya

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 17 Ağustos Marmara depreminin onuncu yılına özel, iş, sanat, medya ve spor dünyasından isimlerin de destek vereceği yeni bir bilinçlendirme kampanyası başlattı.


Haşim Kılıç, Ergoisviçre emeklilik ve hayat ekibine katıldı Ekonomi/Turizm Haşim Kılıç, Ergoisviçre emeklilik ve hayat ekibine katıldı

Haşim Kılıç, ERGOİSVİÇRE Emeklilik ve Hayat ailesine katıldı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Haşim Kılıç, Operasyonlardan Sorumlu Koordinatör olarak atandı.


İhlas Koleji’nden ÖSS yerleştirmede yüzde 94.4’lük başarı İhlas Koleji’nden ÖSS yerleştirmede yüzde 94.4’lük başarı

İhlas Koleji 2008 yılında elde etmiş olduğu yüzde 86’lık yerleştirme oranını bu sene 8.4 puan artırarak başarısını taçlandırdı. -Özel Marmara Evleri İhlas Lisesi’nde tercih yapan öğrencilerin %98,18’i bir yükseköğretim programına yerleşti…


Toplu görüşmelerde “Parayı Veren, Düdüğü de Çalıyor” realitesi Siyaset Toplu görüşmelerde “Parayı Veren, Düdüğü de Çalıyor” realitesi

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, Hükümetle yetkili sendikalar arasında her yıl 15 -30 Ağustos tarihlerinde başlayan ve bu yıl 8. si yapılacak olan Toplu Görüşmelerin sonucunun çalışanlar adına büyük bir memnuniyetsizlik yarattığını, memur ve emeklilerine verilecek artış ve iyileştirmelerin hükümet tarafından tek yönlü belirlenmesinin, memurların toplu görüşmelere karşı ilgisizlik ve güvensizlik duymasını sağladığını söyledi.


Alkol bağımlılığı tarih mi oluyor? Sağlık/Kadın Alkol bağımlılığı tarih mi oluyor?

Fareler üzerinde yapılan deneylerde kudzu bitkisinin içinde bulunan daidzin maddesinin alkol bağımlılığına karşı etkili olduğu tespit edildi.


Nestle Coffee-Mate®’den Türkiye’de bir ilk… Nestle Coffee-Mate®’den Türkiye’de bir ilk…

Dünya’nın ve Türkiye’nin bir numaralı kahve kreması NESTLE COFFEE-MATE®, Mayıs ayında piyasaya sunduğu iki yeni çeşidiyle Türkiye’yi aromalı kahve kreması ile tanıştırdı.


Tütüncü’den hizmet rekoru Siyaset Tütüncü’den hizmet rekoru

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 4 ayda, 30 milyon TL tutarında 45 km sıcak asfalt, 12 park ile birçok camiin, okulun çevre düzenlemesi çalışması yaptıklarını, binlerce vatandaşı ve esnafı ziyaret ettiklerini söyledi.


Muratpaşa Belediyesi’nin eğitim melekleri işbaşında Siyaset Muratpaşa Belediyesi’nin eğitim melekleri işbaşında

Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Komisyonu Üyeleri, okula devam etmeyen genç kızların okumasını sağlamak amacıyla aileleri ile görüşüyor


“İslam görgüsüzlük değildir” “İslam görgüsüzlük değildir”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş yaklaşan 11 ayın sultanı olan RAMAZAN ayı ve Ramazan etkinlikleri için ilgilisine, yetkilisine ve tüketici vatandaşlara ayrı ayrı uyarılarda bulundu.


Teknolojiye acıkanlar da Tesco-Kipa’ya koşuyor! Güncel Teknolojiye acıkanlar da Tesco-Kipa’ya koşuyor!

Lider flaş hafıza kartı yaratıcısı SanDisk’in Tesco-Kipa mağazalarıyla gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda tüketiciler diğer ihtiyaçlarını karşılarken SanDisk ürünlerini de aynı yerden temin edebilecekler.


Özdilekpark, 14 Ağustos’ta açılıyor Güncel Özdilekpark, 14 Ağustos’ta açılıyor

Urfa Mozaik Alışveriş Merkezi (Ocak 2009), Zonguldak Demirpark Alışveriş Merkezi (Mart 2009) ve Gaziantep Sankopark Alışveriş Merkezi’nin (Nisan 2009) ardından, Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi olan Özdilekpark Alışveriş Merkezi de 14 Ağustos 2009, Cuma günü Jones Lang LaSalle danışmanlığıyla hizmete giriyor.


“Böyle heyecanlı seyirci görmedim” Korkuteli “Böyle heyecanlı seyirci görmedim”

Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı Ali Gürbüz ve 2009 yılı Güreş Ağası Naim Adrasan Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret ederek başarılı organizasyon için teşekkür etti.


Mio C725 Navigasyon Cihazı Kensington Bluetooth Araç Kiti Hediyeli Teknoloji/Bilim/İnternet Mio C725 Navigasyon Cihazı Kensington Bluetooth Araç Kiti Hediyeli

Mio’nun yeni modeli C725, Bluetooth araç kiti hediyeli. Türkiye’de en çok tercih edilen navigasyon cihazı olan Mio bu kampanyayı Türk kullanıcılarına bir teşekkür hediyesi olarak planladı.


Değişen yiyecekler sağlığa zarar veriyor Sağlık/Kadın Değişen yiyecekler sağlığa zarar veriyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından “Beslenme ve Sağlık” konulu konferans düzenlendi. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Billur Canbakan, “Hiçbir dönemde yiyeceklerimizde son yüzyılda olduğu kadar korkunç değişiklikler yaşanmamıştır” dedi.


Göz kuruluğunun tedavisinde kanser ilacı Sağlık/Kadın Göz kuruluğunun tedavisinde kanser ilacı

Teknolojinin gelişmesi, atmosferdeki değişimler ve tabiî ki çalışma şartlarındaki değişikliklerle son 10 yılda göz kuruluğu insanları göz hekimlerine götüren en önemli şikayetlerden biri haline geldi.


Türk çocukları bilgisayar kullanımında AB yolunda Teknoloji/Bilim/İnternet Türk çocukları bilgisayar kullanımında AB yolunda

Intel’in,Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 11 ülkede 5 bin 220 ebeveynin katılımıyla gerçekleştirilen araştırması, farklı ülkelerdeki ailelerin çocuklarının bilgisayar kullanımına yönelik görüş ve beklentileriyle ilgili ilginç ipuçları veriyor.


The Marmara Antalya’dan kır düğünlerini aratmayan alternatif Güncel The Marmara Antalya’dan kır düğünlerini aratmayan alternatif

Dünyanın ilk dönen oteli unvanına sahip olan The Marmara Antalya evlenecek çiftlere şehrin ortasında muhteşem Akdeniz ve Toroslar manzarasına karşı düğün alternatifi sunuyor.


İÜ “Socrat” ile birinci İÜ “Socrat” ile birinci

TÜBİTAK’ın düzenlediği “Formula G-Güneş Arabaları Yarışması” birincisi İstanbul Üniversitesi (İÜ) oldu.


On Bir Ayın Sultanını BİM'in fırsatlarıyla karşılayın On Bir Ayın Sultanını BİM'in fırsatlarıyla karşılayın

Türkiye perakende sektörünün lider kuruluşlarından BİM, on bir ayın sultanını cazip Ramazan Paketi ile karşılıyor. Hesaplı ve kaliteli ürünlerle tüketicinin ilk tercihi olan BİM Ramazan ayına özel bir Hediye Kartı da yayınladı


Kunefem.Net 1. yaşını sürprizlerle kutluyor Ekonomi/Turizm Kunefem.Net 1. yaşını sürprizlerle kutluyor

Kunefem.Net 1. yaşını şok indirimlerle ve ücretsiz kargo ile kutluyor. Türkiye nin ilk ve tek online Künefe Sipariş sitesi olan www.kunefem.net büyük ilgi görüyor.


Üniversite tercihlerinde yurtdışı eğitim de var Üniversite tercihlerinde yurtdışı eğitim de var

Üniversite sınavına giren 1,5 milyon öğrencinin umudu sınav sonuçlarında. Artık yurtdışında eğitim öğrencilerin en az yurtiçindeki özel üniversiteler kadar ilgi gösterdikleri bir konu.


Kemer’de sünnet şöleni Kemer Kemer’de sünnet şöleni

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni bu yıl çok daha renkli geçecek.


SRC belgeleri sahiplerini bekliyor Siyaset SRC belgeleri sahiplerini bekliyor

Antalya Ulaştırma Bölge Müdürü Salih Okur ;“ 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında ilgililer tarafından alınması zorunlu olan SRC belgesi için Bölge Müdürlüğümüze yoğun müracaat yapılmıştır.” Dedi.


ÖSS Yerleştirme Sonuçları Vodafone ile cebinizde! ÖSS Yerleştirme Sonuçları Vodafone ile cebinizde!

Vodafone Türkiye ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen “Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi” ile Vodafone aboneleri ÖSS yerleştirme sonuçlarını açıklandığı anda cep telefonlarından öğrenebilecek.


Polonyalı heyet Korkuteli’nde Korkuteli Polonyalı heyet Korkuteli’nde

Korkuteli Belediyesi ile Polonya’nın Jarocin Belediyesi arasında kardeş belediye ilişkileri devam ediyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü ilçeye gelen Polonyalı heyeti, Belediye Başkanı Hasan Gökce, Milletvekili Mehmet Günal karşıladı.


Polonyalılar, Muratpaşa ile kardeş olmak istiyor Siyaset Polonyalılar, Muratpaşa ile kardeş olmak istiyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan ve parlamenter, kaymakam, belediye başkanı ile belediye meclis üyelerinden oluşan Polonya heyetini ağırladı.


Ramazan ayında yine iftarın adresi Botanik Restaurant Kemer Ramazan ayında yine iftarın adresi Botanik Restaurant

Kemer'in doğal güzellikleri ünlü Ulupınar'da yerli ve yabancı misafirlere hizmet veren Botanik Restauran'ta Ramazan hazırlığı. Yabancı turistlerin buluşma noktası olan Botanik Restaurant , Ramazan ayı boyunca farklı tatları gelen yerli müşterilerine de sunacak.


Aksu güzelleşiyor Aksu Aksu güzelleşiyor

Aksu Belediyesi tarafından ilçenin değişik noktalarında başlatılan peyzaj düzenleme çalışmaları süratli bir şekilde devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Nurfi Yar, yapacakları çalışmalarla ilçenin modern yaşanabilir bir kent kimliğine bürüneceğini söyledi


1.Beydağları  Buluşması Kumluca 1.Beydağları Buluşması

Kumluca İlçesi sınırları’nın Korkuteli’ne dayandığı bölgede bulunan Yavşanlı, Antalya Saklıkent’in batı bölgesinde bulunuyor. Yörük kültürünün yaşatıldığı bölgede hayvancılık, olanca haliyle geleneklere bağlı şekilde yürütülürken, çobanlık mesleği de revaçta olmayı sürdürüyor.


Korkuteli’nin başpehlivanı Gürbüz Korkuteli Korkuteli’nin başpehlivanı Gürbüz

Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 2009 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil ile finale kalan Ali Gürbüz, kıran kırana geçen mücadelenin ardından Başpehlivan olmayı başardı


Eti tanıtmak için binlerce afiş Güncel Eti tanıtmak için binlerce afiş

Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı; kırmızı eti tanıtmak, insanların kolesterol konusunda yanlış bilgilendirildiğini anlatmak için binlerce afiş bastırıp dağıttı.


Burun ucu düşme fobisi artık bir şehir efsanesi Sağlık/Kadın Burun ucu düşme fobisi artık bir şehir efsanesi

Memorial Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Doç. Dr. Cenk Şen, rinoplasti sonrası burun ucu düşmeleri hakkında bilgi verdi.


Domuz gribine karşı kişisel tedbirlerinizi mutlaka alın Sağlık/Kadın Domuz gribine karşı kişisel tedbirlerinizi mutlaka alın

Memorial Hastanesi Klinik Laboratuvarlar Koordinatörü Doç. Dr. Kenan Keskin, “Domuz gribinin Türkiye’deki seyri” ve “Domuz gribine karşı alınması gereken önlemler” hakkında bilgi verdi.


Tütüncü Altın Kiraz’da Korkuteli Tütüncü Altın Kiraz’da

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Güreşleri’ne katılarak, ata sporuna verdiği desteği bir kez daha göstermiş oldu.


Tekirova ile Güneysu kardeş belediye oluyor Kemer Tekirova ile Güneysu kardeş belediye oluyor

Geçtiğimiz hafta Güneysu’ya giderek Belediye Başkanı Ahmet Minder’in konuğu olan Başkan Üras, ‘bölgeler ve kültürler arası diyalogları pekiştirme ve ortak projeler etrafında buluşulabileceğimizi düşünüyorum’dedi.


Döşemealtı Belediyesi’nden sigara denetimi Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden sigara denetimi

19 Temmuz 2009 tarihinden itibaren başlayan sigara yasağı uygulaması kapsamında denetimlerini artıran Döşemealtı Belediyesi zabıta ekipleri, belediye sınırları içerisinde bulunan iş yeri sahiplerini yasakla ilgili bilgilendiriyor.


e-Eğitimde Dev Güçbirliği Teknoloji/Bilim/İnternet e-Eğitimde Dev Güçbirliği

Dünyanın yazılım devi Microsoft, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi ve ülkemizin Uzaktan Eğitim Teknolojilerini en etkin şekilde kullanan kurumu Element Eğitim Teknolojileri A.Ş., güçlerini ve sinerjilerini tek çatı altında birleştirdiler.


Erdoğan: “Ramazanda zam yok fiyatları aşağı çekeceğiz” Ekonomi/Turizm Erdoğan: “Ramazanda zam yok fiyatları aşağı çekeceğiz”

Ramazan ayında beklenin aksine pirinç fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket beklemediklerini belirten Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, kriz nedeniyle Ramazan'da beklenen tüketim hareketliliğinin yaşanmayacağını söyledi.


ABTTF Yönetim Kurulu Olağanüstü Toplandı ABTTF Yönetim Kurulu Olağanüstü Toplandı

8 Ağustos 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) olağanüstü toplandı. Yaz tatili olmasına karşın Batı Trakya’da cereyan eden olaylar nedeni ile ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Yönetim Kurulu üyelerini olağanüstü toplantıya çağırdı.


En yeşil ofis: Unilever En yeşil ofis: Unilever

Türkiye’ nin ilk yeşil ofis binalarından biri olanUnilever Genel Müdürlüğü 2009 yılının ilkçeyreğinde kullanıma açıldı.


HP, CIO’ların yardımcısı Teknoloji/Bilim/İnternet HP, CIO’ların yardımcısı

Yeni BT finansal yönetim çözümü, şirketlerin şeffaflığını artırmalarına ve maliyetleri optimize etmelerine yardımcı oluyor.


Aksu şölene hazırlanıyor Aksu Aksu şölene hazırlanıyor

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Perge Festivali Geleneksel Sünnet Şöleni Cuma günü akşam saat 19:00’da Anfaş Fuar alanında düzenlenecek.


EMITT Fuarı 2010’da Mısır’ı ağırlıyor EMITT Fuarı 2010’da Mısır’ı ağırlıyor

EMITT 2010 Fuarı’nın ikinci konuk ülkesi Mısır, küresel ekonomik krizin yarattığı durgunluğu aşmayı hedefliyor


İşle eğlenceyi karıştırmak isteyenlere suisebak.com Ekonomi/Turizm İşle eğlenceyi karıştırmak isteyenlere suisebak.com

Avrupa’nın lider iş ağı XING hiçbir yerde duyulmamış 4 keyifli iş ilanıyla ekonomik kriz ve işsizlik ortamında beklenmedik iş teklifleri sunuyor. Sadece okurken bile gülümseterek moral verecek olan iş fırsatları arasına masaj müfettişliği, yeme içme gurusu, moda deneyicisi ve tatil köyü örnek müşterisi olmak yer alıyor!


Haydi Kombine Biletleri Satın Almaya Spor Haydi Kombine Biletleri Satın Almaya

Döşemealtılılar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk tüm hemşerilerini ve Antalya'da yaşayanları Antalyaspor kombine biletlerini almaya davet etti.


M. Ali Şahin Antalya’da Siyaset M. Ali Şahin Antalya’da

Meclis başkanı seçildikten sonra, Ankara dışındaki ilk seyahatini Antalya’ya yapan Mehmet Ali Şahin, vali Alaaddin Yüksel ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.


Fotoğrafçılar Starbucks Coffee Atatürk Mağazası’nda buluştu Güncel Fotoğrafçılar Starbucks Coffee Atatürk Mağazası’nda buluştu

Antalya Fotoğraf Kulübü’nün davetlisi olarak Türkiye’nin her köşesinden Antalya’ya gelen 100 fotoğraf sanatçısı, şehir gezilerindeki kahve molasını Starbucks Coffee’de verdi.


GROU.PS, Social Beans projesini tanıtıyor GROU.PS, Social Beans projesini tanıtıyor

Bir açık kaynak projesi olan Social Beans, sosyal medya yayın platformlarında, İskelet Taşınabilirliği çözümünün aciliyetine dikkat çekiyor.


Tedavi olayım derken… Sağlık/Kadın Tedavi olayım derken…

Beyin tümörü nedeniyle ışın tedavisi gören 65 kişi üzerinde 12 yıl sonra yapılan araştırmada kullanılan ışınların beyine zarar verdiği saptandı.


Türkiye ilk defa temsil edildi Türkiye ilk defa temsil edildi

T.C. Sağlık Bakanlığı, tarihte ilk defa Türkiye’yi temsil ettiği “Yer değiştiren Bireylerin* HIV/AIDS Epidemisindeki Yeri” başlığındaki toplantıya katıldı.


Öğrenciler yararına etkinlik Güncel Öğrenciler yararına etkinlik

Üniversite Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri yararına 08 Ağustos 2009 Cumartesi günü Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon'da rafting etkinliği düzenlendi.


fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz Teknoloji/Bilim/İnternet fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz

3G ile birlikte yaygınlaşacak mobil iletişim sayesinde kullanıcılar cep telefonundan internete bağlanabilecek; fring sayesinde Skype, MSN, Google Talk, Yahoo Messenger, AIM, Facebook, Twitter gibi birçok servisten ücretsiz yararlanıp, üye oldukları bütün sosyal ağlardaki arkadaşlarını tek bir dinamik profilden yönetebilecekler.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...