Perşembe, 22 Ağustos 2019
Canlı hayvan pazarında şap hastalığı Güncel Canlı hayvan pazarında şap hastalığı

Isparta'nın merkeze bağlı Yazısöğüt köyündeki canlı hayvan pazarında hayvanlarda şap hastalığı belirlendi ve bölge karantinaya alındı.


İki genç kızın intihar girişimi iddiası Güncel İki genç kızın intihar girişimi iddiası

Antalya'da iki genç kızın internetten tanışarak ailelerinden habersiz yaklaşık bir aydır Antalya'da kaldıkları evde intihar girişiminde bulunmalarıyla ilgili soruşturma başlatıldı.


Dilencilik yapan kadın ve çocuklar MOBESE'ye yakalandı Güncel Dilencilik yapan kadın ve çocuklar MOBESE'ye yakalandı

Antalya'da dilenen iki kadın ve bir çocuk, topladıkları paraları otomobilde bekleyen bir kişiye verirken MOBESE kameralarından görüntülendi.


Yörükoğlu’nun günlük üretimi yüzde 33 arttı Ekonomi/Turizm Yörükoğlu’nun günlük üretimi yüzde 33 arttı

Yörükoğlu Süt Ürünleri Ticaret AŞ'nin günlük üretiminin yüzde 33 oranında arttığı bildirildi.


Evrenseki Halk Plajı mavi bayrak aldı Manavgat Evrenseki Halk Plajı mavi bayrak aldı

Manavgat'ın Evrenseki beldesi halk plajı, mavi bayrak almaya hak kazandı.


‘Cumhuriyeti kolay kurmadık, ahlaksızlara bırakmayız’ Siyaset ‘Cumhuriyeti kolay kurmadık, ahlaksızlara bırakmayız’

Aydınlanma Söyleşileri’nin üçüncüsüne konuk olan gazeteci-yazar Zileli, ulus devletin sonunun getirilmeye çalışıldığına dikkat çekerek, “Türkiye’ye diz çöktürmek, yıkmak isteyenler son oyunlarını oynuyor. Biz Cumhuriyeti kolay kurmadık, ahlaksızlara da bırakmayız” dedi


Batı Trakya Türkleri, AGİT İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı Güncel Batı Trakya Türkleri, AGİT İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı

9-10 Temmuz 2009 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı(AGİT) İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı.


Tütüncü Fatih Mahallesi’nde Siyaset Tütüncü Fatih Mahallesi’nde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eski Adalet Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin’le birlikte Fatih Mahallesi’ni ziyaret etti.


“Aksu’da herşey güzel olacak” Aksu “Aksu’da herşey güzel olacak”

Türkiye Partisi Aksu İlçe Başkanlığı görevine getirilen Ali Rahmi Hocalar; “siyasette her zaman bir heyecan mutlaka olmalıdır” dedi.


MATSO Başkanı Vural’dan esnaf ziyareti Manavgat MATSO Başkanı Vural’dan esnaf ziyareti

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Vural, Gündoğdu bölgesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Akaydın’dan İl Genel Meclisi’ne ziyaret Siyaset Akaydın’dan İl Genel Meclisi’ne ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, İl Genel Meclisi'ni ziyaret etti.


Demre Nüfus Müdürlüğü’ne atanan Meral Kepçe, görevine başladı Demre Demre Nüfus Müdürlüğü’ne atanan Meral Kepçe, görevine başladı

Kepçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, Demre'nin çok güzel bir ilçe olduğunu söyledi. Demreliler'in sıcak kanlı olduklarını belirten Kepçe, ''Herkese yasalar çerçevesinde eşit mesafede hizmet vereceğim'' dedi.


Palet Zengin artık Akdeniz TV’de Kültür/Sanat Palet Zengin artık Akdeniz TV’de

Magazin Programlarının aranan ismi Palet Zengin Akdeniz Tv ‘de.. Uzun yıllar bir çok televizyon kanalında magazin programı hazırlayıp sunan Palet Zengin Akdeniz Tv’ye transfer oldu.


Muratpaşa Meclisi’nde tatil başladı Siyaset Muratpaşa Meclisi’nde tatil başladı

Temmuz dönemi devam toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi, başarılı sporculara ödül verilmesini içeren maddeleri karara bağladıktan sonra 1 aylık tatil dönemine girdi


Antalya’nın en büyük yaz spor okulu açıldı Spor Antalya’nın en büyük yaz spor okulu açıldı

Kepez Belediyesi’nin, Antalya’nın en büyüğü olan ve 1000 öğrencinin katıldığı 10 branşta açılan yaz spor okulu, düzenlenen törenle eğitime başladı.


Ekene Ibekve de Kepez’de Spor Ekene Ibekve de Kepez’de

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz sezon Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi’nde oynayan power forvet Ekenechukwu Brian Ibekve’yi de (24) renklerine bağladı.


TİM 1000’deki plastikçiler 1 milyar dolarlık ihracat yaptı Ekonomi/Turizm TİM 1000’deki plastikçiler 1 milyar dolarlık ihracat yaptı

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından açıklanan ve Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 1000 firmasının sıralandığı listede, plastik sektöründen 18 firma yer aldı. PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) tarafından hazırlanan rapora göre, listede yer alan 18 plastik firması 2008 yılında ihracatlarını 1 milyar 65 milyon dolara çıkarma başarısı gösterdi.


Diş gıcırdatma “depresyona” sürükleyebilir Sağlık/Kadın Diş gıcırdatma “depresyona” sürükleyebilir

Halk arasında diş gıcırdatma ya da sıkma olarak bilinen ''Bruksizm''in bir süre sonra dişlerde, yüz ve çenede ağrıya yol açarak, kronikleşmesi halinde diş kaybına neden olabildiği ve zamanla ağrının kişiyi depresyona sokabildiği bildirildi.


ÖSS başarısı kızların sosyal güvenliği için de gerekli ÖSS başarısı kızların sosyal güvenliği için de gerekli

Liseden bu yıl mezun olan kızların alacakları sonuç, sosyal güvenliklerini de doğrudan etkileyecek.


Özürlülerin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanacak Özürlülerin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanacak

Özürlü bireylere, her bir özrü için bir günde en fazla 2 ders saati bireysel veya 2 ders saati grup eğitimi verilecek ve eğitim giderleri Milli Eğitim Bakanlığınca karşılanacak.


Dondurma çubuğu sahtekarlığı Güncel Dondurma çubuğu sahtekarlığı

Antalya'da bir kişi, 36 bin sahte ''hediyeli dondurma çubuğu'' ile yakalandı.


Dim’den uyarı Alanya Dim’den uyarı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, gazetecilik mesleği ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bazı kişilerin ''cemiyet kurduk'' diyerek AGC'nin toplumdaki prestij ve kredibilitesini yanıltma yoluyla kendilerine tahvil etmeye çalıştıklarını söyledi.


Basit yöntemlerle gıda zehirlenmelerinin önüne geçilebilir Sağlık/Kadın Basit yöntemlerle gıda zehirlenmelerinin önüne geçilebilir

Türkiye'de yaz ve kış aylarında, sıkça gıda zehirlenmelerine rastladığını belirten Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Yıldırım, gıda zehirlenmelerinin en önemli nedenlerinin, hijyen şartlarına uyulmaması, yeterince pişirilmemiş et ve zamanında tüketilmeyen yiyecekler olduğunu söyledi.


11 yaşındaki çocuğun öldürülmesiyle ilgili dava açıldı Güncel 11 yaşındaki çocuğun öldürülmesiyle ilgili dava açıldı

Antalya'da geçen yıl aralık ayında, 11 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Ural Giray Çelikcan'ın halasının oğlu Beşir Anıl Hüyük tarafından kaçırılması ve öldürülmesine ilişkin cinayetle ilgili dava açıldı.


Alanya’ya SGK Şube Müdürlüğü açılacak Alanya Alanya’ya SGK Şube Müdürlüğü açılacak

Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il Müdürü Selim Erol, Alanya'da SGK Şube Müdürlüğü açılacağını söyledi.


Evinde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü Güncel Evinde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü

Antalya'da bir kişi, evinde uğradığı silahlı saldırıda öldü.


Akaydın Arasta ve Kaleiçi esnafının sorunlarını dinledi Siyaset Akaydın Arasta ve Kaleiçi esnafının sorunlarını dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Kaleiçi'ni cazip hale getirmek için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu belirterek, burasının tek elden yönetilmesi gerektiğini söyledi.


Turizmde “kapma devri”ni “fırsata dönüştürme” Ekonomi/Turizm Turizmde “kapma devri”ni “fırsata dönüştürme”

Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Avrupa ülkelerinde turist ''pazarlama devri''nin tamamlandığını ve artık ''kapma devri''nin başladığını, bunun ''fırsata dönüştürülmesi'' gerektiğini belirterek, ''Avrupa'yı bugün olduğu gibi hiç bir zaman zayıf bulamayız. O nedenle çok çalışıp, hizmet üreten ve cazibesini artıran bir ülke olmalıyız'' dedi.


Başkana telefon yasağı Aksu Başkana telefon yasağı

Baş ağrısı şikayetiyle nöroloğa giden Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım'a altı ay cep telefonu kullanmaması önerildi.


Başkan Akaydın, Lara Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti Siyaset Başkan Akaydın, Lara Atık Su Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Lara Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.


Şanlıurfalı öğrenciler Antalya’da Güncel Şanlıurfalı öğrenciler Antalya’da

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü Projesi kapsamında, Şanlıurfa'dan 120 öğrenci Antalya'ya geldi.


Yarım Elma Projesi ile muhtaç yaşlılara evde bakım desteği Güncel Yarım Elma Projesi ile muhtaç yaşlılara evde bakım desteği

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın, belediyenin Yarım Elma Projesi çerçevesinde muhtaç yaşlıların evde bakımına destek sağlanacağını bildirdi.


Kemer MHP İlçe Teşkilatı Çin’i kınadı Kemer Kemer MHP İlçe Teşkilatı Çin’i kınadı

Kemer Milliyetçi Hareket Partisi düzenlediği bir basın bildirisiyle Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki olaylarda hayatlarını kaybedenler ve yaşanan olayları kınamak için Atatürk Büstü önünde bir basın açıklaması yayınladı.


İngiliz turistlerin tercihi de Türkiye Güncel İngiliz turistlerin tercihi de Türkiye

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle İngiliz turistlerin Avrupa'daki ülkeler yerine Türkiye'ye tatile gelmeye başladığını söyledi.


Yaşam kalitesi sağlıklı beslenmeye bağlı Sağlık/Kadın Yaşam kalitesi sağlıklı beslenmeye bağlı

Türkiye'de üretilen tarımsal ürünlerin besin ögelerinin ileri laboratuvar analiz teknikleriyle belirleneceği proje sayesinde elde edilecek verilerin, ulusal sağlıklı ve dengeli beslenme programının oluşturulmasında kullanılabileceği bildirildi.


Sağlık/Kadın "Dondurma çocuklar için vitamin ve mineral deposu"

Havaların ısınmasıyla birlikte tüketimi artan dondurmanın, içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle besleyici değerinin oldukça yüksek olduğu bildirildi.


Yenidoğan bebeğin göbek bakımı Sağlık/Kadın Yenidoğan bebeğin göbek bakımı

Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bumin Dündar, yeni doğan bebeklerde göbek bakımının yüksek iyot içeren solüsyonlarla yapılmasının, iyodun hızla emilmesine ve tiroid hormon sentezinin bozulmasına neden olabildiğini bildirdi.


SGK, belediye polikliniklerinin reçetelerini ödeyecek Ekonomi/Turizm SGK, belediye polikliniklerinin reçetelerini ödeyecek

Belediye poliklinikleri, Danıştay kararı doğrultusunda birinci basamak sağlık kuruluşları arasına alındı. Buna göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), belediye polikliniklerinde görevli hekimlerin yazdığı ilaçların bedelini karşılayacak.


Patara plajı ortak yaşam alanı Kaş Patara plajı ortak yaşam alanı

Türkiye'nin en uzun, dünyanın da en güzel plajları arasında yer alan Patara plajı, gündüz insanların, gece ise deniz kaplumbağalarının yaşam alanı olma özelliği taşıyor.


Kırgız öğrenciler büyükşehir'de staj yapacak Güncel Kırgız öğrenciler büyükşehir'de staj yapacak

Kırgızistan'dan gelen 5 öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde staja başladı.


Akdeniz üniversitesi'nden uyarı Güncel Akdeniz üniversitesi'nden uyarı

Akdeniz Üniversitesi'nce, bazı kişilerin Antalya ve ilçelerinde üniversitenin adını kullanarak, yardıma muhtaç öğrencilere bağış adında usulsüz yardım topladıkları belirtilerek, vatandaşlar uyarıldı.


Halk Ekmek 2 yaşında Güncel Halk Ekmek 2 yaşında

2007 yılında Aktif Group’un yatırımıyla kurulan Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası 2. yaşını kutladı.


Kepezli Gençler eğitim seminerinde Siyaset Kepezli Gençler eğitim seminerinde

AK Parti Kepez İlçe AR-GE Başkanlığı ve Kepez Gençlik Kolları işbirliği ile gerçekleştirilen Avrupa Birliği Gençlik Programları hakkında bilgi ve proje teklifi hazırlama eğitimi Kepez İlçe Teşkilatı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.


Kepez’li tenisciler başarıya doymuyor Spor Kepez’li tenisciler başarıya doymuyor

Kepez Belediyespor Tenis Takımı, Antalya Tenis İhtisas Tenis Kulübü’nde düzenlenen 10 yaş turnuvasında bir ikincilik, iki de dördüncülük elde etti.


Caretta Caretta kaplumbağası denize döndü Kemer Caretta Caretta kaplumbağası denize döndü

Tekirova sahilinde yaralı olarak turistler tarafından bulunan Caretta Caretta kaplumbağası turistlerin ve vatandaşların duyarlı yaklaşımı ile Tekirova belediyesine haber verildi.


Ozan Güven ve Melis Birkan Avea Reklamında Buluştu Ozan Güven ve Melis Birkan Avea Reklamında Buluştu

Melis Birkan ve Ozan Güven, Avea’nın aşk temalı yeni reklam kampanyasında başrolleri paylaşıyor.


Ligin sayı kralı Kepez’de Spor Ligin sayı kralı Kepez’de

Kepez Belediyespor, geçen sezon Beko Basketbol Ligi’nde sayı kralı olan Alex Raymond Gordon’la (24) 1 yıllık sözleşme imzaladı.


“Doğru seçim Türkiye Partisi” Siyaset “Doğru seçim Türkiye Partisi”

Henüz yeni kurulmasına rağmen Türkiye Partisi, yapılanmasını neredeyse bitirmek üzere. Partinin Antalya Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Özgür Akdağ, Kentten İzlenimler ekibini ziyaret ederek başarı diledi.


TÜGİK’ten mahkûmlara girişimcilik eğitimi TÜGİK’ten mahkûmlara girişimcilik eğitimi

Cezaevindeki mahkumlara sahip çıkmak ve onları ekonomiye kazandırmak amacı ile ‘Cezaevinden Ekonomiye Girişimci Projesi’ni geliştiren TÜGİK, Adalet Bakanlığı ile de mutabakata vardı.


Kuaförde ustura nostaljisi Demre Kuaförde ustura nostaljisi

Erkek kuaförlüğü yapan Erdoğan Güzeloğlu, eski tarihlerde kullanılmış ustura, bila, makas ve fırçaları işyerinde sergiliyor.


Kepez’in güreşçisi Kırkpınar’da 3. oldu Spor Kepez’in güreşçisi Kırkpınar’da 3. oldu

Kepez Belediyesi’nin güreşçisi Serkan Sertürk, 648. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde deste orta boyda 3. oldu.


Rahim ağzı kanserine iki dakikada teşhis Sağlık/Kadın Rahim ağzı kanserine iki dakikada teşhis

Dünyada, her yıl yüz binlerce kadının karşı karşıya kaldığı rahim ağzı kanseri, Türkiye’de ilk defa kullanılmaya başlanacak olan “TruScreen” adlı cihaz sayesinde artık iki dakikada tespit edilebilecek.


Muratpaşa’dan Selanik’e dostluk köprüsü Güncel Muratpaşa’dan Selanik’e dostluk köprüsü

Aziz Paul Yılı kutlamaları kapsamında Antalya’da bulunan ve Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i ziyaret eden Ortodoks Kilisesi yetkilileri, Yunanistan’ın Selanik kenti ile Muratpaşa Belediyesi arasında dostluk köprüsü kurulması için çalışacaklarını söyledi


Polisten Tütüncü’ye teşekkür belgesi Güncel Polisten Tütüncü’ye teşekkür belgesi

Antalya Emniyet Müdürlüğü, toplum destekli proje çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür belgesi takdim etti.


Mehmet Güney; ‘Aksu tamam’ Aksu Mehmet Güney; ‘Aksu tamam’

Türkiye Partisi Antalya İl Başkanı Mehmet Güney ve bir gurup partili Aksu İlçesi teşkilatını ziyaret etti. Başkan Güney, Aksu’da çalışmaları yerinde inceledi.


Deniz Demir boccede gümüş madalya kazandı Kemer Deniz Demir boccede gümüş madalya kazandı

26 Haziran -5 Temmuz 2009 tarihleri arasında İtalya’nın Pescara şehrinde yapılan Akdeniz olimpiyatlarında Bocce branşında Türkiye ilk olarak yarışmalara katıldı.


Muratpaşa Belediyesi çocukları sanatla tanıştırıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi çocukları sanatla tanıştırıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği yaz kurslarına katılan öğrenciler, heykel sanatıyla tanışıyor.


Sabit Numara Taşınabilirliği 10 Eylül’de başlayacak Teknoloji/Bilim/İnternet Sabit Numara Taşınabilirliği 10 Eylül’de başlayacak

Yeni Elektronik Haberleşme Kanunu (EHK) gereğince, şimdiye kadar rekabete kapalı tutulan ve pazarın yüzde 73’ünü oluşturan şehiriçi telefon hizmetleri, başka bir deyişle 4,5 milyar TL’lik bölüm de 10 Mayıs 2009 tarihinden itibaren yasal olarak rekabete açılmış oldu.


TTNet Müzik’te dinlenen şarkı sayısı 50 milyonu aştı TTNet Müzik’te dinlenen şarkı sayısı 50 milyonu aştı

Müşterilerine telif hakları ödenmiş 300 binden fazla şarkıyı dinleme ve indirebilme imkanı sunan TTNET MÜZİK’te dinlenen şarkı sayısı 50 milyonu aştı.


Yetiştirme yurdundan nikah masasına Güncel Yetiştirme yurdundan nikah masasına

Yetiştirme yurdunda büyüyen iki gencin arkadaşlıkları nikah masasında son buldu. Gençlerin nikahını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen kıydı.


Kepez’e Sırp pivot Spor Kepez’e Sırp pivot

Kepez Belediyespor, 8 yerli oyuncu transferinin ardından Sırp pivot Jovo Stanojevic’i de (32) renklerine bağladı.


Grup Laçin “Mor Fistan”la döndü Kültür/Sanat Grup Laçin “Mor Fistan”la döndü

Doksanlı yılların sonunda Bekar Gezelim diyerek Türkiye’yi kasıp kavuran Grup Laçin, uzun bir aradan sonra Mor Fistan albümüyle dinleyicilerine yeniden merhaba diyor.


Mühendislik fakültesi genç mezunlarını uğurladı Mühendislik fakültesi genç mezunlarını uğurladı

İstanbul Üniversitesi (İÜ), Mühendislik Fakültesi’nde öğrenim gören mühendislik öğrencileri mezuniyet töreni ile meslek yaşamlarına adım attı.


Asfalt çalışmalarına start Beldibi’nden verildi Kemer Asfalt çalışmalarına start Beldibi’nden verildi

Konyaaltı Belediyesi, sathi kaplama asfaltlama çalışmalarına ilk olarak Beldibi Mahallesi’nden başladı


Susuzluğunuzu gidermek için vişne, elma, limon ve nar suyu için Sağlık/Kadın Susuzluğunuzu gidermek için vişne, elma, limon ve nar suyu için

Yaz mevsimi tatili, deniz, kum ve güneşi olduğu kadar aşırı sıcakları ve özellikle işinin başında çalışanların bu sıcakla savaşını da çağrıştırıyor… Sıcaklarla baş etmenin bir yolu da doğru ve dengeli beslenmeden geçiyor.


Yayla yollarında çalışmalar devam ediyor Kemer Yayla yollarında çalışmalar devam ediyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yolların bakım ve onarımı sürüyor. Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve Fen İşleri Müdürü Metin Tıraş çalışmaları yerinde incelediler.


CHP Muratpaşa genel seçimlere hazır Siyaset CHP Muratpaşa genel seçimlere hazır

CHP Muratpaşa İlçe Örgütü olarak yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen İlçe Başkanı Ercan Erkan; Geçmiş dönem İl Başkanları ve Milletvekillerini İlçe binasında ağırlayarak önerilerini aldıklarını söyledi.


İhlas Koleji öğrencileri İngiltere’de yaz kampında Güncel İhlas Koleji öğrencileri İngiltere’de yaz kampında

İhlas Koleji öğrencileri, 6–27 Temmuz tarihleri arasında öğretmenleri ile birlikte yaz kampı için İngiltere’nin Northampton şehrine gittiler.


“İnternet ortamında kandırılmayın” Güncel “İnternet ortamında kandırılmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yaz ayı sebebiyle tüm tatilcileri uyardı.


Kırşehirli öğrenciler Antalya'da kültür turu yapacak Güncel Kırşehirli öğrenciler Antalya'da kültür turu yapacak

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Kırşehir’den 120 öğrenci Antalya’ya geldi.


Kredi ile yalıtım yaptırın,havaya giden parayı taksitlere yatırın! Ekonomi/Turizm Kredi ile yalıtım yaptırın,havaya giden parayı taksitlere yatırın!

Kışın ısıtma, yazın ise soğutma amacıyla harcanan enerjiden ortalama yüzde 50 tasarruf sağlayan, böylece ekonomik, sağlıklı, konforlu ve çevre dostu yaşam alanları yaratan ısı yalıtımını uygulamak gittikçe kolaylaşıyor.


Kimya ihracatı son üç ayda toparlayacak Ekonomi/Turizm Kimya ihracatı son üç ayda toparlayacak

Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan kimya sektörümüz, sanayimizin hemen her alanına girdi sağlamasının yanı sıra ihracatıyla da ülkemize katkı sağlamayı sürdürüyor.


Zeybek v. Yunanistan davasında AİHM, Yunanistan’ı suçlu buldu Güncel Zeybek v. Yunanistan davasında AİHM, Yunanistan’ı suçlu buldu

9 Temmuz 2009 tarihinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Zeybek v. Yunanistan (Başvuru no. 46368/06) davasında Yunanistan’ı mahkûm ederek para cezasına çarptırdı.


ÖSS 2009 sınav sonuçları Turkcell ile anında cepte ÖSS 2009 sınav sonuçları Turkcell ile anında cepte

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, “OSS” yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını 3366’ya SMS atan üniversiteli adayı müşterilerine, ÖSS 2009 sınav sonuçlarını, açıklandığı gün anında gönderecek.


“Soydaşlarımıza yapılan korkunç katliam durdurulmalı” Korkuteli “Soydaşlarımıza yapılan korkunç katliam durdurulmalı”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Doğu Türkistan’da Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı katliamı kınadı.


Sekiz soruda prostat biyopsisi Sağlık/Kadın Sekiz soruda prostat biyopsisi

Prostat kanseri tanısının kesinleştirilmesine yardımcı olan prostat biyopsisi, acı verici bir işlem olarak bilinir. Oysa günümüzde genel anestezi altında yapılan biyopsiler hem hastanın hiçbir şey hissetmemesini, hem de çok fazla parça alınmasına olanak tanıyarak daha sağlıklı bir sonucun elde edilmesini sağlıyor.


DYP’de ihraç şoku Siyaset DYP’de ihraç şoku

DP ve ANAVATAN’ın çatısında birleşeceği DYP’nin Muratpaşa ve Serik teşkilatlarında deprem. Önce GİK üyeleri genel başkan tarafından görevden alındı. Ardından genel başkanın sağ kolu İl Başkanı Öztürk’te partide temizlik yaparak 2 teşkilat yönetimini partiden ihraç etti.


“Şov değil iş yaptık” Korkuteli “Şov değil iş yaptık”

Korkuteli Belediyesi katı atık çöp toplama ihalesinin ikinci hizmet alımı ihalesi de yapıldığını açıklayan Başkan Hasan Gökce, bu kez bin lira daha düşük fiyata verildiğini ifade etti.


Kepez Belediyespor’dan 4 transfer bombası Spor Kepez Belediyespor’dan 4 transfer bombası

Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor, Galatasaray Cafe Crown’dan Erdem Türetken’i, Oyak Renault’tan Nedim Dal’ı, Aliağa Petkim’den Bora Sancar’ı ve TED Spor Kulübü’nden İlkay Okay’ı transfer etti.


Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı Güncel Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı

Konyaaltı Belediyesi ile Konyaaltı Turizm Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından bu yıl 7.si düzenlenecek olan Konyaaltı Karnavalı ve 15. Yaz Şenlikleri kapsamında yer alan sünnet Şöleni için kayıtlar başladı.


Bayiler, CE Belgeli yalıtım ürünleri konusunda bilgilendirildi Ekonomi/Turizm Bayiler, CE Belgeli yalıtım ürünleri konusunda bilgilendirildi

Küresel ekonomik krize rağmen, CE Belgeli ürünlere geçiş ve kapasite artırımı amaçlı ikinci fabrikası için 40 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiren Dow Bina Çözümleri, Mardav ile birlikte bayilerine seminer düzenledi.


Urfalı öğrencilerden Antalya'da kültür turu Güncel Urfalı öğrencilerden Antalya'da kültür turu

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan Gönül Köprüsü projesi kapsamında, Şanlıurfa’dan 120 öğrenci Antalya’ya geldi.


Antalya'nın en büyük yaz spor okulu başlıyor Spor Antalya'nın en büyük yaz spor okulu başlıyor

Binlerce sporcusuyla ve modern tesisleriyle Türkiye'nin en önemli spor kulüplerinden biri olan Kepez Belediyespor'un, 10 dalda açtığı yaz spor okullarına 850 öğrenci başvuru yaptı.


Muratpaşa’nın da Trafik Tescili oldu Güncel Muratpaşa’nın da Trafik Tescili oldu

Muratpaşa İlçe Trafik Tescil Büro Amirliği’nin hizmet binası tamamlandı.Binayı gezen Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Atatürk portresi ve nazar boncuğu armağan etti


Akdeniz TV'de Dawuda rüzgarı Kültür/Sanat Akdeniz TV'de Dawuda rüzgarı

Akdeniz tv ekranlarında Dawuda rüzgarı.Digi digi şarkısıyla müzik listelerini alt üst eden dj performans grubu İnusa Dawuda ve Whizzkids Akdeniz TV’de Fulyaca programının konuğuydu.


Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu: Ümit Zileli Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu: Ümit Zileli

Muratpaşa Belediyesi, rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra insanların bilinç düzeyini yükseltmek, bilgi birikimlerini artırmak amacıyla başlattığı Aydınlanma Söyleşileri uygulamasını sürdürüyor.


Türkiye’nin dört bir yanından kitap toplamaya devam Türkiye’nin dört bir yanından kitap toplamaya devam

TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte her yıl Mart ayında Kütüphaneler Haftası ile başlayıp, Eylül ayında İlköğretim Haftası’na kadar devam eden “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası Türkiye’nin dört bir yanından gördüğü desteklerle devam ediyor.


Pazar çeşitliliğini yakalayan plastikçiler ihracatta hız kesmiyor Ekonomi/Turizm Pazar çeşitliliğini yakalayan plastikçiler ihracatta hız kesmiyor

Küresel ekonomik kriz ve iç pazardaki daralmayı yeni pazarlarla aşan Türk plastik sektörü, yılın ilk altı ayında 1 milyar 453 milyon dolarlık ihracat yaptı.


Ata Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmiyor Güncel Ata Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmiyor

2008 yılında kurulan ATA Doğa İzcilik G.S.K. hız kesmeden faaliyetlerine devam ediyor.


Kepez’den milli başarı Spor Kepez’den milli başarı

Kepez Belediyesporlu Gülşah Çetin ve Sefa Suluoğlu, Tenis Milli Takım’ı formasıyla Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Avrupa Ferdi Şampiyonası’nda mücadele edecek.


6. Beydağları İmecik Yayla Şenliği başladı Korkuteli 6. Beydağları İmecik Yayla Şenliği başladı

Korkuteli'ye bağlı İmecik Köyü'nde bu yıl altıncısı düzenlenen Beydağı Yayla Şenlikleri başladı.


Koli bantlı hırsızlık iddiası Güncel Koli bantlı hırsızlık iddiası

Antalya'da bir şirketin finans sorumlusu, evinin balkonunda ayakları, kolları ve ağzı koli bandı ile bağlanmış şekilde bulundu. Yapılan ilk incelemede, bu kişiye ait çantadan bin 500 TL çalındığı belirlendi.


Yılmaz: “Türkiye’de beş üniversite arasındayız” Güncel Yılmaz: “Türkiye’de beş üniversite arasındayız”

Girne Üniversitesi Koordinatörü Eğitim danışmanı ve Rehberlik öğretmeni Özlem Yılmaz, Girne Üniversitesi olarak, dünyada ilk bin, Türkiye'de ise beş üniversite arasında olduklarını bildirdi.


Kumluca SYDV geçen ay 499 kişiye yardımda bulundu Kumluca Kumluca SYDV geçen ay 499 kişiye yardımda bulundu

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından geçen ay ilçe genelinde 499 kişiye 86 bin 489 TL yardımda bulunuldu.


Kumluca Toptancı Hal Gelirlerinde artış Kumluca Kumluca Toptancı Hal Gelirlerinde artış

Kumluca Toptancı Hali'ne Haziran ayında giren ürün miktarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre düşerken, elde edilen gelir arttı.


Gazipaşa havaalanı sivil taşımacılığa açılıyor Gazipaşa Gazipaşa havaalanı sivil taşımacılığa açılıyor

Antalya Gazipaşa Havaalanı, 13 Temmuzda sivil hava ulaşımına açılıyor.


Sağlık/Kadın "Dalarken kulağınızdan olmayın"

Su altı sporlarına yaz aylarıyla birlikte ilginin artığı, ancak dikkat edilmemesi durumunda dalışın ciddi sağlık problemlerine yol açabildiği bildirildi.


THY-Jet Aırways özel yolcu program ortaklığı Ekonomi/Turizm THY-Jet Aırways özel yolcu program ortaklığı

Türk Hava Yolları (THY) ile Jet Airways arasında özel yolcu program ortaklığı anlaşması imzalandı.


Dünyanın en şık erkeği 'Atatürk' Dünyanın en şık erkeği 'Atatürk'

Fotoğraf koleksiyonuyla tanınan yazar Hanri Benazus, Atatürk'ün sivil fotoğraflarının yer aldığı ''Çağdaş Atatürk Fotoğrafları'' adlı 39. kitabını yayımladı.


Özdilek: “Fikstürden memnunum” Spor Özdilek: “Fikstürden memnunum”

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, bugün belirlenen Turkcell Süper Lig fikstüründen memnun olduğunu belirtti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...