Cuma, 22 Kasım 2019
Vodafone Orhan Gencebay ile Türkiye’nin “gönlünü” kapsıyor Vodafone Orhan Gencebay ile Türkiye’nin “gönlünü” kapsıyor

Dünyada 3G teknolojisinin öncüsü Vodafone, yeni reklam kampanyasında, müzikseverlerin gönlüne taht kurmuş efsane isim Orhan Gencebay ile bir araya geldi.


Kuyumcularda başkan Tolunay Güncel Kuyumcularda başkan Tolunay

Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 7. Olağan Genel Kurulu, oda hizmet binasında yapıldı. Kuyumcular Odası ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Başkan Orhan Tolunay ile Mehmet Koru’nun aday olduğu seçimlerden Tolunay ve ekibi zaferle çıktı.


Dünya'nın ilk CepBarter'ı hizmetinizde Ekonomi/Turizm Dünya'nın ilk CepBarter'ı hizmetinizde

İlklere imza atmaya devam eden Anadolu Barter, CepBarter çalışmasıyla Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştirerek Barter uygulamalarını cebe taşıdığını açıkladı.


Muratpaşalı atletler sağlık kontrolünde Spor Muratpaşalı atletler sağlık kontrolünde

Atatürk Koşusu’nda büyük başarı sağlayan Muratpaşa Belediyesporlu atletler, Mersin’de yapılacak olan Kulüplerarası Kros Ligi Elemeleri’ne hazırlanıyor. Küçük atletler, hazırlık kapsamında sağlık kontrolünden geçti


“Sahne senin, söz senin 2”de heyecan başladı Kültür/Sanat “Sahne senin, söz senin 2”de heyecan başladı

İhlas Koleji tarafında düzenlenen “Sahne Senin Söz Senin” etkinliği başladı. 8 Ocak tarihine kadar sürecek etkinliklerde öğrenciler yeteneklerini sergilerken aynı zamanda eğlenme fırsatı da bulacaklar.


Tütüncü’den TEGV’e tahsis müjdesi Siyaset Tütüncü’den TEGV’e tahsis müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı’nı ziyaret ederek, parkın tahsis süresinin 10 yıl uzatıldığının müjdesini verdi.


AKÜNSEM'den hazırlık kursu Güncel AKÜNSEM'den hazırlık kursu

Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) Doç. Dr. Erol Kılıç Koordinatörlüğünde, özel yetenekle öğrenci alan Güzel Sanatlar Fakülteleri Grafik, Resim, Heykel, İç Mimari ve Çevre Tasarımı, Seramik, Moda Tekstil, Fotoğraf, Geleneksel Türk El Sanatları bölümleri için yeni dönem kursları başlatıyor.


Manavgat’ta seviyeli yarışı Tarakçı kazandı Manavgat Manavgat’ta seviyeli yarışı Tarakçı kazandı

Toplam 404 delegeye sahip CHP Manavgat İlçe Örgütü, mevcut ilçe başkanı Abbas Tarakçı ile Meral Mengi’nin aday oldukları ilçe kongresini Cumartesi günü gerçekleştirdi. 2 tane boş oyun kullanıldığı kongrede Abbas Tarakçı 313 delegenin, Meral Mengi ise 144 delegenin oyunu aldı.


Sahte tonerden zarar görmüş yazıcı sergisi Teknoloji/Bilim/İnternet Sahte tonerden zarar görmüş yazıcı sergisi

Orijinal olmayan sarf malzemelerin yazıcılara verdiği zararlara dikkat çekmek isteyen Xerox, sahte toner kullanımıyla zarar görmüş bir yazıcıyı Vatan Bilgisayar’da sergiliyor.


Hasta çocuklara Yılbaşı Partisi Güncel Hasta çocuklara Yılbaşı Partisi

Akdeniz Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yatarak tedavi gören ve kontrole tabi olan yaklaşık 100 kadar çocuk kendileri için düzenlenen partide gönüllerince eğlendi.


Gazipaşa CHP İlçe Kongresi’ni Eşref Uysal kazandı Gazipaşa Gazipaşa CHP İlçe Kongresi’ni Eşref Uysal kazandı

İlçelerde kongre sürecini yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi, Cumartesi günü de Gazipaşa ilçe kongresini tamamladı.


Yılın ilk defterleri Nebiler köyüne Döşemealtı Yılın ilk defterleri Nebiler köyüne

Döşemealtı Nebiler köyü yılın ilk defterlerine kavuştu. Akademisyen Kahraman Köktürk’ün yürütmüş olduğu defter kampanyasında yeni yılda ilk durak Nebiler köyü Osman Ali Cingöz ilköğretim okulu oldu.


Miniklerden “Yerli Malı Tüketelim” çağrısı Güncel Miniklerden “Yerli Malı Tüketelim” çağrısı

Yabancı ülkelerin mallarına karşı Türk mallarının, cimriliğe karşı tutumluluğun özendirildiği Yerli Malları Haftası Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda büyük bir duyarlılık ile kutlandı.


Pescador açıldı Güncel Pescador açıldı

Günlerdir açılışı büyük bir heyecanla beklenen, Ayrıntıların Lezzette buluştuğu EL PESCADOR LARA BALIKÇISI seçkin bir davetli topluluğu eşliğinde açıldı.


Başkan Adayı Ali Bucak fena patladı Güncel Başkan Adayı Ali Bucak fena patladı

Semt Pazarcılar Odası Başkan Adayı Ali Bucak, düzenlediği basın toplantısı ile hem kendisine yöneltilen iddiaları cevapladı hem de projelerini anlattı.


Karagöz’den karanfilli yılbaşı kutlaması Güncel Karagöz’den karanfilli yılbaşı kutlaması

Seçimlere çok az bir süre kala Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odasında çok adaylı seçim yarışı hız kesmeden sürüyor.Bu çerçevede yılbaşı gecesi de durak ziyaretlerini sürdüren Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Mustafa Karagöz,yılbaşı gecesi ekibi ile birlikte taksici esnafına karanfil dağıttı.


Çocuk edebiyatında yılın en iyisi Yusuf Dursun Çocuk edebiyatında yılın en iyisi Yusuf Dursun

Edebiyat Kültür ve Sanat Araştırmaları Deneği (ESKADER), tarafından kültür ve sanat dallarına ait 34 kategoride 2009 yılının en iyilerinin belirlendiği “ESKADER 2009 Yılı Ödülleri” sahiplerini buldu.


Hükümetin Yeni Yıl Hediyesi ZAM! Siyaset Hükümetin Yeni Yıl Hediyesi ZAM!

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı,küresel ekonomik krizin faturasını ödeyen memur, emekli, işçi, çiftçi aleyhine izlemeye devam ettiği neo-liberal ekonomik politikalara rağmen bütçeyi denkleştiremeyen hükümetin, yeni yılın ilk gününde peş peşe zamlar açıkladığını söyledi.


Türkmen Lideri Ergeç Antalya’da… Siyaset Türkmen Lideri Ergeç Antalya’da…

Irak Türkmen Cephesi Lideri Saadettin Ergeç 16 Mart 2010 Tarihinde Irak’ta Yapılacak Olan Genel Seçimler Öncesi Türkmenlerle İlgili Son Durumları Görüşmek Üzere 2009 Yılının Son Günü Antalya’ya Geldi.


DEEPO’da eğlence hiç bitmiyor Güncel DEEPO’da eğlence hiç bitmiyor

Alışverişin Eğlenceye dönüştüğü, Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center, 2010’a Birbirinden güzel gösteriler ile merhaba dedi.


AYÇOV yeni yıla Deepo’da “merhaba” dedi Güncel AYÇOV yeni yıla Deepo’da “merhaba” dedi

Akdeniz’in en büyük outlet alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center 2010’a Ayçov ile merhaba dedi,


Yaşlı turistler kış aylarında Kemer’i tercih ediyorlar Kemer Yaşlı turistler kış aylarında Kemer’i tercih ediyorlar

Kemer’de yaz mevsiminde yaşanan turist yoğunluğu, kış mevsiminde azalırken kente gelen yaşlı turistler dikkat çekiyor. Kış aylarında da ılıman bir havaya sahip olan ve güneşli havası ve doğası ile tercih sebebi olan Kemer’e gelen yaşlı turistler, kaldıkları otelin yanı sıra daha çok doğa yürüyüşleri yapıp, kenti geziyorlar.


Turizmde hedef büyüten Kavala’dan Türk yatırımcı açılımı! Turizmde hedef büyüten Kavala’dan Türk yatırımcı açılımı!

7 bini Türk olmak üzere yılda 120 bin turisti ağırlayan Kavala, bu sayıyı iki katına çıkarmak için Türk yatırımcıları bekliyor


Aygaz’da fırsatlar Maximum’da Ekonomi/Turizm Aygaz’da fırsatlar Maximum’da

İş Bankası işbirliği ile 30 Aralık 2009- 31 Mart 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek kampanyada, tüketiciler Maximum üyesi Aygaz bayilerinden Maximum Kart ile yaptıkları ev tüpü alışverişlerinde tek ödemede 5 TL’lik MaxiPuan kazanma ya da üç taksitte ödeme imkânından yararlanacaklar.


Havaş’tan Antalya’ya modern istasyon binası Güncel Havaş’tan Antalya’ya modern istasyon binası

TAV Havalimanları Holding’in bağlı ortaklıklarından Havaş’ın yenilenen ve ilave yeni bölümleri ile büyüyen Antalya İstasyon Binası hizmete girdi.


Pastacılar yine “Sevimçok” dedi Güncel Pastacılar yine “Sevimçok” dedi

Antalya Pastacılar Odası Olağan Genel Kurulu Star Düğün Salonunda yapıldı. Başta Pastacılar Federasyonu Başkanı olmak üzere çok sayıda Oda Başkanı ve üyenin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda yaklaşık 200 kişi oy kullandı.


Kepez’den çocuklara yılbaşı balosu Güncel Kepez’den çocuklara yılbaşı balosu

Kepez Belediyesi’nin düzenlediği yılbaşı balosu ile Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi’nde kalan çocuklar, doyasıya eğlendi. Başkan Hakan Tütüncü de, Nasrettin Hoca ile birlikte eğlendiği çocuklara hediyeler verdi, yeni yıl pastasını kesti.


Sigaraya, alkole, uyuşturucuya, sanal bağımlılığa hayır! Sigaraya, alkole, uyuşturucuya, sanal bağımlılığa hayır!

Sigara kullanımı pek çok öldürücü hastalığın meydana gelmesine yol açmaktadır. Her yıl dünyada sigaraya bağlı hastalıklardan yaklaşık 5 MİLYON insan, ülkemizde ise 100 bin kişi hayatını kaybederken, bu sayının 2030 yılına kadar her yıl dünyada 10 milyon kişiye, ülkemizde ise 240 bin kişiye yükseleceği tahmin edilmektedir.


Talip Küner’den şok icra takibi devam ediyor Güncel Talip Küner’den şok icra takibi devam ediyor

Sayın Küner’in icra takibi konusunda Antalyaspor Yönetim Kurulu adına 2. Başkan Ali Yılmaz açıklamalarda bulundu.


Başkan Kurtcephe’den çocuklara yeni yıl hediyesi Güncel Başkan Kurtcephe’den çocuklara yeni yıl hediyesi

Üniversite Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadriye Kurtcephe ile yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret ederek yeni yılını kutladı.


2010/1.hafta Todosk Etkinlikleri Güncel 2010/1.hafta Todosk Etkinlikleri

30 Aralık 2009 Çarşamba günü TODOSK etkinliğinde, kulüp üyelerinden Şinasi Can’ın Doğu Karadeniz Gezisi görüntülerinden oluşan slayt gösterisi yapıldı.


Tütüncü’den minibüsçü esnafına ziyaret Güncel Tütüncü’den minibüsçü esnafına ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Minibüsçüler Odası’nın Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki depolama alanını ziyaret ederek, minibüsçü esnafının sorunlarını dinledi.


Özgür-Der Antalya: Siyaset Özgür-Der Antalya: "Zulme seyirci kalma"

Antalya Özgür-Der Temsilciliği 3 Ocak 2010 pazar günü hak ihlalleriyle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Saat 13:30’da kapalı yol havuz yanında gerçekleştirilen basın açıklaması Vedat Çetinkaya tarafından okundu.


Zabıta'dan Teşekkür Belgesi Kemer Zabıta'dan Teşekkür Belgesi

Kemer Belediyesi Zabıta Amirliğinden temizlik ve düzen konusunda denetimi başarı ile geçen işyerlerine teşekkür belgesi verilecek.


AKEVli miniklerin örüntü vitrini Güncel AKEVli miniklerin örüntü vitrini

Hayal gücünün zenginliğini keşfeden AKEVLİ miniklerin yaptığı örüntüler göz alıcı renkleri ile hayranlık uyandırdı.Özel AKEV İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencilerinin ortaya koyduğu kolyelerden oluşan örüntüler okulda sergi havası yarattı.


KALEDER’in ödülleri Başkan Evcilmen’den Güncel KALEDER’in ödülleri Başkan Evcilmen’den

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, KALEDER tarafından düzenlenen ve esnaflardan oluşan takımların karşılaştığı futbol turnuvasında dereceye girenlere ödüllerini verdi


Odalar seçim hazırlığını tamamladı Güncel Odalar seçim hazırlığını tamamladı

Türkiye genelinde esnaf ve sanatkarlar sandık başına gidiyor. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) bağlı odalar da seçim hazırlıklarını yaptı.


Turkcell’lilerden Mobil Hasar servisine büyük ilgi Ekonomi/Turizm Turkcell’lilerden Mobil Hasar servisine büyük ilgi

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell’in, müşterilerine sunduğu Mobil Hasar servisini 5 ayda yaklaşık 250 bin Turkcell’li kullandı, toplam sorgulama sayısı 315 bini geçti.


TDH gümbür gümbür geliyor Siyaset TDH gümbür gümbür geliyor

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya Kurucu Üyesi Gürsel Belgin, bazı çevrelerin partileşme çalışmalarından rahatsız olduğunu söyledi. TDH hakkında olumsuz söylentiler yaymaya çalışanlar olduğunu belirten Belgin, “Çabaları boşuna partimiz gümbür gümbür geliyor” dedi


Psikiyatri Hastalarından El Sanatları Sergisi Kültür/Sanat Psikiyatri Hastalarından El Sanatları Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören psikiyatri hastalarının yaptığı eserler beğeniye sunuldu.


Türkiye’nin en modern Bilgi İşlem Sistemi Güncel Türkiye’nin en modern Bilgi İşlem Sistemi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, 2010 yılında Türkiye’nin en modern bilgi işlem sistemine sahip olacaklarını söyledi.


AKEV’lilerin yeni eğlencesi “İngilizce konuşmak” Güncel AKEV’lilerin yeni eğlencesi “İngilizce konuşmak”

“İngilizce öğrenmenin ilk koşulu pratik yapmaktır” düşüncesini destekleyen AKEV Koleji öğrencilerinin İngilizce konuşmaları için uygun fırsatlar yaratıyor.


Minik heykeltraşların yeni yıl balosu Güncel Minik heykeltraşların yeni yıl balosu

Muratpaşa Belediyesi heykel kursuna devam eden 43 öğrenci, yeni yılı Değirmenönü Kurs Merkezi’nde düzenledikleri maskeli balo ile kutladı.


Tütüncü’den şampiyonluk kupası Spor Tütüncü’den şampiyonluk kupası

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Liseler Arası Futbol Turnuvası’nın birincisi olan Karatay Lisesi’ne şampiyonluk kupasını verdi.


“2010 yılında veliler daha çok zorlanacak!” Siyaset “2010 yılında veliler daha çok zorlanacak!”

2010 yılında velilerin eğitim harcamalarına ilişkin Pi Grup tarafından yapılan araştırma Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkan Gürkan Avcı tarafından açıklandı.


Tütüncü engellileri sevindirdi Güncel Tütüncü engellileri sevindirdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, işitme engellilerin yer isteğine,“Yapacağımız bir parkta size alan oluşturacağız.” cevabını verdi.


Saadet Kepez’ den İlçe Kaymakamı’na Ziyaret Siyaset Saadet Kepez’ den İlçe Kaymakamı’na Ziyaret

Saadet Partisi Kepez İlçe Başkanı İsmet Pişirici ve yönetim kurulu üyeleri Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’i makamında ziyaret etti.


‘Mutlu Gelecek Projesi’nin ikinci etabı başladı ‘Mutlu Gelecek Projesi’nin ikinci etabı başladı

Türkiye’nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ile işbirliğine giderek uzun süreli olarak geliştirdiği “Mutlu Gelecek Projesi”yle iş hayatının her alanında üyelerinin yanında olmayı sürdürüyor


SAP Türkiye ekibi büyüyor Ekonomi/Turizm SAP Türkiye ekibi büyüyor

SAP Türkiye’de Gökhan Arıksoy Finansal Hizmetler Satış Yöneticisi; Berk Alev BusinessObjects Ürün Yöneticisi; Fatih Bilgin ise Çözüm Yöneticisi olarak göreve başladı.


Antalya’nın en güzeli Varsak olacak Siyaset Antalya’nın en güzeli Varsak olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, asfalt, park çalışmalarının, kültürel ve sosyal projelerin tamamlanmasıyla, imar sorunun çözümüyle Varsak’ı, Antalyalıların yaşamayı tercih edeceği bir cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.


Vodafone – Burger King işbirliği Türkiye’de bir ilke imza attı Vodafone – Burger King işbirliği Türkiye’de bir ilke imza attı

Mobil iletişimin teknoloji lideri Vodafone, Türkiye’de hızlı servis sektörünün lideri Burger King ile yepyeni bir kampanya başlatıyor.


Dünya Aşçıları KAPP çatısı altında Antalya’da buluşuyor… Güncel Dünya Aşçıları KAPP çatısı altında Antalya’da buluşuyor…

Türkiye Aşçılar Federasyonu, Şefler Birliği ve KAPP Endüstriyel Mutfak Malzemeleri işbirliği ile düzenlenecek olan, Altın Kep Aşçılar Yarışması, 20 – 23 Ocak tarihleri arasında Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleniyor…


Halk Bankası’ndan turizmciye kredi Ekonomi/Turizm Halk Bankası’ndan turizmciye kredi

Halk Bankası tarafından tarım ve turizm sektörüne iki yeni kredi imkanı sunuluyor. Antalya Pansiyoncular Odası, üyelerinin bu kredi hakkında bilgi sahibi olması için bir toplantı düzenledi.


Hukukçulardan gazetecilere ağır rant eleştirisi Kaş Hukukçulardan gazetecilere ağır rant eleştirisi

Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nin Kaş’taki arazisinde imar revizyonu talep etmesine ÇHD Antalya Şubesinden ağır eleştiri: İmar talebi kamu yararına çalışan cemiyetin tüzüğüne bile uymuyor!


Basketbola Antalya Yemek'ten destek Spor Basketbola Antalya Yemek'ten destek

Antalya Yemek Sanayi Antalya Amatör Basketbol Ligi’nde mücadele Kalekapısı Basketbol Kulübüne destek vermeye hazırlanıyor.


Çamurdan kurtuldular Korkuteli Çamurdan kurtuldular

Korkuteli’nde hızla devam eden kanalizasyon kazı çalışmalarının ardından ara yollarda çamur sorunu yaşanırken, Belediye ekipleri hemen müdahale etti.


Oto Tamirciler AR-GE merkezine kavuşuyor Güncel Oto Tamirciler AR-GE merkezine kavuşuyor

Üyelerinin Mesleki gelişimini ön planda tutan ve bu kapsamda bir çok eğitim faaliyetine imza atan Antalya Oto Tamircileri Odası İzmir’den sonra Türkiye’de ikinci olaracak AR-GE ve Eğitim Biriminin açılışını 04 Ocak 2010 tarihinde saat 14:00’te Eski Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezinde gerçekleştirecek.


Alkan’a destek çığ gibi Güncel Alkan’a destek çığ gibi

Yeniden aday olan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’a üyelerin desteği artarak sürüyor. Taksici esnafı Alkan’ın seçim afişlerini araçlarına asmak için sıraya girdi.


Muratpaşa’da öğrencilere uyuşturucu konferansı Güncel Muratpaşa’da öğrencilere uyuşturucu konferansı

Muratpaşa Belediyesi ile Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün, gençleri uyuşturucu maddeler konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlendiği konferansta, öğrencilere uyuşturucunun zararları da anlatıldı.


Aleviler, TEKEL işçilerinin yanında Güncel Aleviler, TEKEL işçilerinin yanında

Ankara’da eylem yapan TEKEL işçilerine bir destek de Konyaaltı Alevi Kültür Derneği’nden geldi


Kepez’li Wushu sporcularından başarı Spor Kepez’li Wushu sporcularından başarı

Kepez Belediyespor Wushu branş sporcuları Bursa’da düzenlenen Ji Kyu kuşak ve Duan sınavına katılarak başarı elde etti.


Başarılı turizmci Yeliz Gül Ege anne oldu Kemer Başarılı turizmci Yeliz Gül Ege anne oldu

Rose Hotelleri Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege’nin annelik sevinci. Kemer’de bulunan Rose Otellerinin sahibi Kazım Gül’ün kızı olan ve Rose Otellerinin Genel Koordinatörlüğünü yapan Yeliz Gül Ege anne olmanın heyecanını yaşadı.


Aleviler Cem Evi’nde Muharrem orucu açtı Güncel Aleviler Cem Evi’nde Muharrem orucu açtı

Alevilerin büyük önem verdiği ‘Muharrem Ayı Oruç Açma Yemeği’ Cem Evi’nde yapıldı. Etkinliğe çok sayıda Alevi vatandaş katıldı


Muratpaşa Belediyesi lezzet ustaları yetiştiriyor Güncel Muratpaşa Belediyesi lezzet ustaları yetiştiriyor

Eğitim çalışmaları ile onbinlerce yurttaşa beceri kazandıran Muratpaşa Belediyesi, bu dönem aşçılık kursu da açtı. Aşçı adayları, kursu ziyaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e yaptıkları yemekleri ikram ederek hünerlerini sergiledi


Türkiye’nin Teknoloji Liderleri HP CIO Forum’da Buluşuyor Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye’nin Teknoloji Liderleri HP CIO Forum’da Buluşuyor

HP CIO Forum çevrimiçi ortamda zengin içeriğini koruyarak İnternet ortamının sağladığı Facebook, Twitter ve RSS desteğiyle genişleterek günceli yakalıyor. Forumda başarı hikayeleri, CIO-CEO röportajları, dosya çalışmaları yanında güncel haber, atama ve etkinliklere de ulaşılabiliyor.


“Akaydın’a istifa, Evcilmen’e Ankara yolu” Siyaset “Akaydın’a istifa, Evcilmen’e Ankara yolu”

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, Mercan Radyo’da Gündem Özel programının konuğu oldu.Genel siyasi meselelerin yanında yerel konuların da konuşulduğu programda Aktaş “Sayın Akaydın ara sıra çeker giderim diyor. Keşke çekip gitse de seçimleri yenilesek." dedi


Bucak, gümbür gümbür geliyor Güncel Bucak, gümbür gümbür geliyor

Semt Pazarcılar Odası Başkan Adayı Ali Bucak, pazarcı esnafını tek tek gezerek sorunlarını dinliyor. Bucak, “Seçimi kazanmamız halinde pazarcılar çok güzel günler görecek” dedi


AKEV'liler küresel ısınmaya karşı Güncel AKEV'liler küresel ısınmaya karşı

Özel AKEV İlköğretim Okulu’nda Yarının İzleri Projesi kapsamında Unilever ve Kipa, TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde seminer tadında bir tiyatro gerçekleşti.


Alanya Tarım Fuarı’na hazırlanıyor Alanya Alanya Tarım Fuarı’na hazırlanıyor

ALTSO öncülüğünde 18-20 Mart 2010 tarihinde Antalya Expo Center’de yapılacak olan “Fresh Antalya” Fuarına katılacak olan tarım sektör temsilcileri ANFAS Yetkililerinin de katıldığı toplantıda fuara hazırlık konusunda görüş alışverişinde bulundu.


2 park yapımı tamamlandı Güncel 2 park yapımı tamamlandı

Konyaaltı Belediyesi ile İŞKUR Antalya İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttükleri Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 2 park yapımı tamamlandı


Sivil toplum örgütlerinden Antalya Halk Ekmek’e tam not Güncel Sivil toplum örgütlerinden Antalya Halk Ekmek’e tam not

Lara İhtisas Tenis Kulübü Başkanı ve üyeleri Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret etti. Antalya Halk Ekmek İşletme Müdürü Mükremin Asil tarafından karşılanan Kulüp Başkanı Sedat Belen ve üyelere fabrika gezdirilerek ekmek ve diğer unlu mamüllerin üretimi hakkında bilgi verildi.


“Birikimlerimi partime katacağım” Döşemealtı “Birikimlerimi partime katacağım”

Mevcut Döşemealtı İçe Başkanı ve yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Burhan Emin Biçer, İlçe yönetimine adaylığını açıkladı.


MMO’dan ilk güneş enerjisi imalatçısına plaket Siyaset MMO’dan ilk güneş enerjisi imalatçısına plaket

Makina Mühendisleri Odası (MMO)Başkanı Mustafa Karaman, odada düzenledikleri Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi Semineri’nde Antalya’da ilk güneş enerjisi imalatı yapan üyelerine plaket verdi.


Milli Eğitim Bakanı Diamandopulu Gümülcine’deydi Milli Eğitim Bakanı Diamandopulu Gümülcine’deydi

20 Aralık 2009 tarihinde Yunanistan Milli Eğitim, Yaşam Boyu Öğrenim ve Din İşleri Bakanı Anna Diamandopulu, Gümülcine’ye gerçekleştirdiği ziyaret dolayısı ile düzenlendiği basın toplantısında azınlık eğitimi ile ilgili soruyu yanıtladı.


Yerel Yönetimler Başkanı’ndan Tütüncü’nün hizmetlerine tam not Siyaset Yerel Yönetimler Başkanı’ndan Tütüncü’nün hizmetlerine tam not

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, 9 aylık performansını başarılı bulduğunu söyledi. Tanrıverdi, personelinin sosyal haklarını zamanında ödediği için de Tütüncü’yü kutladı.


9 Ayda Rekor Asfalt Döşemealtı 9 Ayda Rekor Asfalt

Döşemealtı Belediyesi deyim yerindeyse 9 ayda asfaltta rekor kırdı. 29 Mart seçimlerinin hemen sonrasında yapılan tespit çalışmalarıyla birlikte, belediyenin tüm imkanları en iyi şekilde kullanıldı.


Pastacı’dan Sevimçok’a tam destek Güncel Pastacı’dan Sevimçok’a tam destek

Antalya Pastacılar Odası Başkanı Abdullah Sevimçok,oda seçimlerine az bir süre kala pastacı esnafına yaptığı ziyaretleri sürdürdü.Bu çerçevede Başkan Sevimçok kentin her noktasındaki pastahaneleri ziyaret ediyor.


Turizmci her sezon Deniz’le gülecek Ekonomi/Turizm Turizmci her sezon Deniz’le gülecek

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ve özel çözümler sunan DenizBank, turizm sektörüne özel yeni ürün ve hizmetlerini Antalya ile Alanya’daki turizm toplantılarında tanıttı.


SES Antalya Şubesi 2009 Yılı Son İşyeri Temsilci Eğitimi Siyaset SES Antalya Şubesi 2009 Yılı Son İşyeri Temsilci Eğitimi

SES Antalya Şubesi işyeri temsilcilerine yönelik bir eğitim programı gerçekleştirdi. Royal Hıll Otelde gerçekleştirilen eğitime Manavgat, Kumluca, Korkuteli, Alanya ilçeleri ile Tıp Fakültesi, Atatürk Devlet, Eğitim Araştırma Hastaneleri, Sağlık Ocakları,112,SHÇEK ve Adli Tıp Kurumu işyeri temsilcileri katıldı.


Alkan nakliyecilerin yanında Güncel Alkan nakliyecilerin yanında

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan Eski sanayi bölgesinde bulunan nakliyecileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Dr. Öz  Amerika'nın yeni tv yıldızı oldu Dr. Öz Amerika'nın yeni tv yıldızı oldu

Amerika’da halk arasında Oprah Winley’den boşalan tahta aday gösterilen Dr. Mehmet Öz, Amerika’da son 7 yılda yeni başlayan programlar arasında en yüksek reytingi alan program seçildi.


ÖDP’den Elektrik Zammına Sert Tepki Siyaset ÖDP’den Elektrik Zammına Sert Tepki

Elektriğe 1 Ocak 2010’dan itibaren geçerli yeni zam yapılacağının açıklanmasına ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen yatığı açıklama ile sert tepki gösterdi.


Melekler Deepo’da Güncel Melekler Deepo’da

Akdeniz’in en Büyük Outlet Alışveriş Merkezi Olan Deepo Outlet Center Yeni Yıla Meleklerle Giriyor.


Türk Telekom’dan eğitime çifte destek Türk Telekom’dan eğitime çifte destek

Telekom eğitim yatırımlarına, devlet liselerine Vitamin bağışı ve Antalya Türk Telekom Lisesi açılışı ile devam ediyor.Türk24 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli okulun açılması ile “Türk Telekom Okulları”nın sayısı 48’e ulaşırken, imzalanan protokol ile de interaktif eğitim yazılımı Vitamin’in Lise versiyonunun daha fazla öğrenci ve öğretmene ulaşması sağlanmış oldu


“Yılda 3 milyon lira enerji tasarrufu sağlayacağız” Siyaset “Yılda 3 milyon lira enerji tasarrufu sağlayacağız”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü tarafından Hurma Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi sahası içinde yapımı tamamlanan Termal Çamur Kurutma Tesisi ve Kojenerasyon Ünitesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın katıldığı törenle elektrik deneme üretimine başlandı.


Büyükşehir cenaze evlerine yemek yardımı başlattı Güncel Büyükşehir cenaze evlerine yemek yardımı başlattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Uncalı Mezarlığı’na defnedilen cenazelerin sahiplerine yemek yardımında bulunuyor. Başkan Akaydın, ‘Cenazesi olan vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz” dedi.


“Güçbirliği” börekçileri kenetleyecek Siyaset “Güçbirliği” börekçileri kenetleyecek

Muratpaşa Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nde yönetimi devraldıktan sonra yaptığı başarılı çalışma ile, kooperatifi Türkiye genelinde ilk 10’a yerleştiren Başkan Turgut Bucak, Antalya Börekçiler, Etli Pideciler, Yufkacılar, Kafeteryacılar, Kafeler ve Barcılar Odası seçimleri öncesi mevcut Başkan Raif Kama ile güçbirliği yaptı. Bucak’ın, Kama’nın listesinde yer alması camia içinde dengeleri değiştirirdi.


Peyzajda da tasarruf Kemer Peyzajda da tasarruf

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, geçmiş dönem yönetiminden kalan 11 trilyonluk borcu kapatabilmek amacıyla tüm kalemlerde tasarrufa yöneldi. Belediyede uygulanan bu tedbirlerle bugüne kadar 4 trilyon liralık borç ödenirken, Başkan Gül’ün hedefi 2010 yılı sonunda belediye borçlarını sıfırlamak.


Antalya Ülkü Ocakları kan bağışı kampanyasında bulundu Güncel Antalya Ülkü Ocakları kan bağışı kampanyasında bulundu

Antalya Ülkü Ocakları Kızılay’a kan bağışı kampanyasında bulundu. Antalya Ülkü Ocakları, Antalya’nın 8 ilçesinde bağış kampanyasını düzenlemiştir, son olarak da bugün Antalya’da düzenlediler.


Termal su kaynaklı tesislerin yüzü güldü Termal su kaynaklı tesislerin yüzü güldü

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli tesislerde kullanılan “Termal Suların Fiyatlandırılması” ile ilgili belirsizlik giderildi.


AKEV Koleji’nin yarı final sevinci Spor AKEV Koleji’nin yarı final sevinci

Antalya Dilek Sabancı Spor Salonunda düzenlenen, Liselerarası Hentbol İl Birinciliği müsabakalarında, Özel AKEV Lisesi Erkek Hentbol Takımı , Beden Eğitimi Öğretmeni Nazım Uçarcı yönetiminde, Furkan KILIÇ kaptanlığında ; Muratpaşa Lisesini 44-9 , Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesini 36-12 ve son olarak final maçında Endüstri Meslek Lisesini 28-17 yenerek Antalya Şampiyonu olmuştur.


Akaydın’a yılın başkanı ödülü Siyaset Akaydın’a yılın başkanı ödülü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, merkezi Ankara’da bulunan Tüm Anadolu Çalışan ve Emekçiler Birliği Derneği (TAÇED) tarafından yılın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.


Kepez’e Türkiye parkı Siyaset Kepez’e Türkiye parkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapacakları hemşehri dernekleri parkı ve kültür parkı ile Türkiye’nin kültürünü, folklorunu, geleneklerini Antalya’da yaşatacaklarını söyledi.


Varsak’ta 2. park da tamam Güncel Varsak’ta 2. park da tamam

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Antalya’nın en güzel bölgesi olacak dediği Varsak’ta, içerisinde süs havuzunun, basketbol sahasının ve yürüyüş yolunun bulunduğu 3 dönümlük parkın inşası tamamlandı.


Topkapı içecek sektörde birinci yılını tamamladı Ekonomi/Turizm Topkapı içecek sektörde birinci yılını tamamladı

Antalya Güç Birliği Holding öncülüğünde, 32 işadamının bir araya gelerek kurduğu ve geçtiğimiz yıl sonunda alkollü içecekler sektöründeki yerini alan Topkapı İçecek Dağıtım ve Pazarlama A.Ş, aradan geçen bir yılda rakı ve votka segmentlerinde 5 marka yaratarak, pazardaki iddiasını ortaya koydu.


Arslanbucak yağmura teslim olmayacak Kemer Arslanbucak yağmura teslim olmayacak

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde sık sık yaşanan yağmursuyu sorunu çözüldü.


Diyette doğru bildiğimiz yanlışlar Sağlık/Kadın Diyette doğru bildiğimiz yanlışlar

Güzellik ve estetiğin adresi MEDİEST son zamanların büyük problemi düzensiz ve sağlıksız beslenmeyle ilgili alternatif çözümler sunuyor.


İdari Personel için yılbaşı kokteyli Güncel İdari Personel için yılbaşı kokteyli

Akdeniz Üniversitesi 2009 Yılı Rektörlük İdari Birimleri Kalite Yönetim Sistemi Uygulamaları Ödül Töreni ve Yeni Yıl Kokteyli Gerçekleştirildi


Aksu’da yılın ilk meclisi Aksu Aksu’da yılın ilk meclisi

Aksu Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İsa Yıldırım başkanlığında toplanan meclis üyeleri 2010 yılında Aksu için önemli çalışmalar yapacaklarını söylediler.


Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim semineri Siyaset Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim semineri

Nitelikli hizmet üretimini ilke edinen Muratpaşa Belediyesi, personeli için bir dizi hizmet içi eğitim semineri düzenliyor. Programda, etkili iletişim ve halkla ilişkiler gibi konular yer alıyor


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...