Perşembe, 21 Mart 2019
Dünya çapında vaka sayısı 15 bin 500'ü aştı Sağlık/Kadın Dünya çapında vaka sayısı 15 bin 500'ü aştı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya çapında domuz gribi vakası sayısının kendi verilerine göre 15 bin 510'a yükseldiğini bildirdi.


Ligde son sözler söyleniyor Spor Ligde son sözler söyleniyor

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonu yarın tamamlanıyor. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi için ve kümede kalma yarışında kritik 90 dakikalar oynanacak.


Bankaların tahsili gecikmiş alacakları artıyor Ekonomi/Turizm Bankaların tahsili gecikmiş alacakları artıyor

Tahsili gecikmiş alacaklar yılın ilk çeyreğinde 17.1 milyar liraya yükseldi. En fazla sorun taşıt kredilerinde yaşanırken, kredi kartlarında tahsili gecikmiş alacağa dönüşüm oranı da yüzde 8,7'yi buldu.


Bakan Çubukçu Bakan Çubukçu

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, il milli eğitim müdürlerinden öğrenci kayıtları sırasında velilerden bağış alınmamasını istedi.


Tütüncü’den çiçek festivaline destek Siyaset Tütüncü’den çiçek festivaline destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçenin, Antalya’nın tanıtımına katık sağlayacak olan 5. Çiçek Festivali’ne gereken desteği vereceklerini söyledi.


Bademağacı’nda El Emeği Sergisi Döşemealtı Bademağacı’nda El Emeği Sergisi

Döşemealtı'na bağlı Bademağacı kasabasında, Bademağacı Belediyesi ile Döşemealtı Halk Eğitim Merkezi tarafından Konyaaltı Belediyesinin desteğiyle ortaklaşa olarak “El Emeği Sergisi” açıldı.


Novo Nordisk'te atama Novo Nordisk'te atama

Ecz. Helin Erdoğan Novo Nordisk Yakındoğu Bölgesi Pazarlama Müdürü pozisyonuna getirildi.


Sigarasız ve dumansız bir yaşama doğru Sağlık/Kadın Sigarasız ve dumansız bir yaşama doğru

Son 10 yılda evli ve 15-49 yaş aralığı kadınlar arasında, sigara kullanım oranının %18'den %28'e çıktığı saptanmış, kentte yaşayanlarda bu oranın %33'e ulaştığı belirlenmiştir


ÇETKODER, 'Akaryakıt pahalı' eylemine başladı ÇETKODER, 'Akaryakıt pahalı' eylemine başladı

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezince akaryakıttaki hile, dolambaç, zam furyası, fiyat karmaşası, yetkililerin olaylara seyirci kalması sebebiyle yeniden dövizli eyleme başladılar.


Muratpaşa Belediyesi’nde şampiyonlar geçidi Spor Muratpaşa Belediyesi’nde şampiyonlar geçidi

Türkiye Şampiyonu olan Yıldız Bayan Hentbol takımı ile ritmik cimnastikte Türkiye Üçüncüsü olan cimnastikçiler kupalarını Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e sundu.


‘Türkiye’de ilkleri yapan başkansınız’ Güncel ‘Türkiye’de ilkleri yapan başkansınız’

Kültür ve sanata katkıları nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’e teşekkür plaketi veren ANŞOYAD Başkanı Erciyeslioğlu, ‘Antalya ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiniz’ dedi


Rektörden özel ödül Güncel Rektörden özel ödül

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Çağrı Bekmezoğlu’na Üniversiteye katkılarından ötürü özel plaket verdi.


Tütüncü, meclis üyeleri ile buluştu Siyaset Tütüncü, meclis üyeleri ile buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yol arkadaşlarım, dediği Kepez Belediyesi’nin AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyeleri ile yemekte bir araya geldi.


Şampiyonun adı Muratpaşa Spor Şampiyonun adı Muratpaşa

Muratpaşa Belediyespor, Aydın’da yapılan Yıldız Bayanlar Hentbol Türkiye Birinciliği final maçında İzmir Büyükşehir Belediyespor’u 22-19 yenerek namağlup Türkiye Şampiyonu oldu


Mimar Sinan’ın Süleymaniye Külliyesi çöp deposu oldu Mimar Sinan’ın Süleymaniye Külliyesi çöp deposu oldu

İstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine yoğun bir şekilde hazırlanırken, Mimar Sinan’ın kalfalık dönemi eseri 452 yıllık muhteşem Süleymaniye Camisi Külliyesi’nin zemin odaları çöp deposu olarak kullanılıyor.


Sanatçılardan Başkan Evcilmen’e kutlama Güncel Sanatçılardan Başkan Evcilmen’e kutlama

Türk Pop Müziği’nin efsane isimleri Erol Büyükburç ve Engin Evin, Başkan Evcilmen’i üçüncü dönem başkanlığı için kutlarken bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmaların sürmesi dileğinde bulundu


Muratpaşalı kursiyerler ustaları kıskandırıyor Güncel Muratpaşalı kursiyerler ustaları kıskandırıyor

Muratpaşa Belediyesi kursiyerlerinin yaklaşık 500 eserinden oluşan üçüncü sergi, belediye hizmet binası fuayesinde ziyarete açıldı. Sergideki eserler, katılımcıları büyüledi


Hasankeyf için ‘en baba’ imza Hasankeyf için ‘en baba’ imza

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi tarafından Hasankeyf için başlatılan uluslararası imza kampanyasına Megastar Tarkan’dan sonra ‘arabesk müziğin babası’ sanatçı Orhan Gencebay da imzasıyla destek verdi.


Zor ameliyatlar artık daha kolay Sağlık/Kadın Zor ameliyatlar artık daha kolay

Alınan başarılı sonuçlarla ilgi çeken ve hastalara büyük kolaylık sağlayan "laparoskopik cerrahi" yöntemi, eskiden uygulanamadığı birçok zor ameliyatta da kullanılmaya başlandı.


Taş ocağı ve parke tesisleri tekrar üretime başladı Elmalı Taş ocağı ve parke tesisleri tekrar üretime başladı

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş'ın önceki dönem büyük gayretleri ile Elmalı'mıza kazandırdığı lakin sonraki Belediye Başkanı tarafından kıymeti bilmeyerek atıl durumda bırakılan Taş Ocağı ve Parke Tesisleri Hüseyin Altıntaş'ın tekrar Belediye Başkanı seçilmesinden sonra tekrar üretime başladı.


Güreş takımından Gül'e teşekkür ziyareti Kemer Güreş takımından Gül'e teşekkür ziyareti

Kemer Belediyesi tarafından 24 Mayıs 2009 Pazar Günü Ahmet Erkal Güreş Sahasında düzenlenen 6. Geleneksel Altın Nar Yağlı Güreşlerinde başarılı sonuçlar alan Kemer Güreş takımı, antrenörleri Erdal Korkut, Güreş Komitesi Başkanı Mehmet Emin Erkal ve Özhan Erkal ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler.


Kovanlık Köyü’de sergi Döşemealtı Kovanlık Köyü’de sergi

Döşemealtı'na bağlı Kovanlık köyü sakinlerinden Şükrü Paşa Yıldız tarafından yaklaşık olarak 75 yıl boyunca köydeki kayıt altına alınmış olan gelişmeler bir sergilendi.


Buğdayda taban fiyat bilmecesi Ekonomi/Turizm Buğdayda taban fiyat bilmecesi

Buğday hasadının başlaması ve beraberinde getirdiği sorunlar Antalya Ticaret Borsası’nda yapılan toplantıda tartışıldı. Sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda önemli kararlar alındı.


Lastik alana seyahat çantası hediye Lastik alana seyahat çantası hediye

Sektörün lider markalarından Michelin, 18 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında 4 adet otomobil, kamyonet veya 4x4 lastiği alan müşterilerine seyahat çantası hediye ediyor.


Fidanlı, Volvo çekiciler ile yola devam ediyor! Otomotiv Fidanlı, Volvo çekiciler ile yola devam ediyor!

Sürekli değişim ve gelişim ilkesi ile çalışmalarına hızla devam eden Fidanlı Uluslararası Taşımacılık, yeni yatırımlar yaparak büyümeye devam ediyor.


LG konsept partileri ilk defa Türkiye'de LG konsept partileri ilk defa Türkiye'de

LG’nin meşhur konsept partileri hız kesmeden İstanbul’da devam ediyor. LG Electronics tarafından 2009 FORMULA 1™ ING TÜRKİYE GRAND PRIX adına düzenlenecek resmi açılış partisi dünya ve Türkiye jet-setinden önemli isimleri ağırlayacak.


Barodan resim ve kompozisyon yarışması Güncel Barodan resim ve kompozisyon yarışması

Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Antalya Barosunun kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni yapıldı.


“Facianın asıl sorumlusu taşeronlaşma ve özelleştirme” Güncel “Facianın asıl sorumlusu taşeronlaşma ve özelleştirme”

Pazar gecesi Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde meydana gelen ve felaketle sonuçlanana yangınla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen yapan SES Antalya Şube Başkanı Nesrin Kocaemir, “Hastanelerimiz ve hastalarımız iktidarın piyasacı politikalarına ve kadrolaşma hırsına kurban ediliyor” dedi.


Temsa Global’den “Kriz varsa çare de var”a tam destek Ekonomi/Turizm Temsa Global’den “Kriz varsa çare de var”a tam destek

Temsa Global, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde, Türkiye’nin en büyük işveren ve işçi örgütlerini bir araya getiren “Kriz Varsa Çare de Var” seferberliğine, araç kampanyalarıyla tam destek veriyor


Yeşilay’dan Malkoçoğlu’na moral ziyareti Yeşilay’dan Malkoçoğlu’na moral ziyareti

Yeşilay konferansları veren ve felç tehlikesi geçiren Cüneyt Arkın’a Yeşilay yöneticileri Florence Nightingale hastanesinde moral ziyaretinde bulundu.


CHP Korkuteli’den Arı’ya ziyaret Siyaset CHP Korkuteli’den Arı’ya ziyaret

CHP Korkuteli İlçe Örgütü İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit ARI’yı makamında ziyaret ettiler.


Yeşilay Vakıflar El Ele Yeşilay Vakıflar El Ele

Asırlık kurum Yeşilay yeniden yapılanma sürecinde Genel merkez binasını yenileme, hizmetlerini genişletme ve modern anlamda kurumsallaşma çalışmalarını sürdürüyor.


İklimsa 204. merkezini Finike’de hizmete açtı Finike İklimsa 204. merkezini Finike’de hizmete açtı

Türkiye’nin İklimlendirme Merkezi İklimsa Türkiye çapında yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Antalya’da yeni açılan İklimsa Finike ile birlikte İklimsa’nın mağaza sayısı 204’e ulaştı.


“Benzini ateşleyen kim?” Ekonomi/Turizm “Benzini ateşleyen kim?”

Petrol piyasasındaki bütün olumlu göstergelere rağmen ülkemizde petrol fiyatlarındaki artışı değerlendiren Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, “Petrol fiyatlarının sürekli yükselmesinin nedeni; tüketicinin mecburiyetini kötüye kullanan hakim firmaların yüksek kar arzusu, vergiler ve EPDK’nun denetimsizliğidir.” dedi.


Ilısu Barajı Almanya’da tartışılıyor Ilısu Barajı Almanya’da tartışılıyor

Doğa Derneği’nin, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Ilısu Baraj Projesi’nden çekilmeleri ve projenin durdurulması için Berlin’de düzenlediği konferansta konuşan Dünya Bankası emekli çevre danışmanı Robert Goodland “Ilısu Barajı büyük kayıplara yol açacak” dedi.


Antalya’nın yabancıları Kepez’i sevdi Güncel Antalya’nın yabancıları Kepez’i sevdi

Akdeniz Kültürlerarası Diyalog Merkezi’nin Antalya’da yaşayan yabancı üyeleri, Kepez’i gezdi. Kepez Belediyesi de Antalya’da yaşayan yabancılara Tek Sarnıç Mesire alanında yemek verdi.


“VİPKO 2009” VİKO Paylaşım Konferansı Kutlandı “VİPKO 2009” VİKO Paylaşım Konferansı Kutlandı

Anahtar ve priz sektörünün lider markası VİKO, 28 Nisan – 27 Mayıs 2009 tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” ve “Engeliler Haftası” ile ilgili etkinlikler düzenledi.


Ran Lojistik sermayesinin %25,2’sini halka arz için başvuru yaptı Ekonomi/Turizm Ran Lojistik sermayesinin %25,2’sini halka arz için başvuru yaptı

Sermaye artırımına giden Ran Lojistik A.Ş. yüzde 25,2’sini halka arz etmeye hazırlanıyor. Ran Lojistik halka arzdan elde edeceği geliri antrepo ve depo yatırımlarında kullanmayı planlıyor.


İl Genel Meclisi’nden moral ziyareti Spor İl Genel Meclisi’nden moral ziyareti

Antalya İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı ve meclis üyeleri, Antalyaspor’u ziyaret etti.


Protokol’den Antalyaspor’a anlamlı ziyaret Spor Protokol’den Antalyaspor’a anlamlı ziyaret

Vali Alaaddin Yüksel, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğg. Zafer Çelikin ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Çolak’ın başta olmak üzere Antalya Protokolü’nden önemli isimler, Hasan Subaşı Tesisleri’ne gelerek kulübü ziyaret etti.


Aktaş: “Hoca yapacağını yaptı” Siyaset Aktaş: “Hoca yapacağını yaptı”

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, içme suyuna yapılan %10 zam hakkında bir basın açıklaması yaptı.


Atina’da gerilim devam ediyor Atina’da gerilim devam ediyor

23 Mayıs 2009 tarihinde Yunanistan’ın başkenti Atina’da Attiki Meydanı yakınında Bangladeşlilerin açtıkları bir mescid kundaklanmıştı.


Çekirdek ailenin yoksulluk sınırı 2 bin 424 TL Ekonomi/Turizm Çekirdek ailenin yoksulluk sınırı 2 bin 424 TL

Türk-İş, Mayıs ayında dört kişilik bir aile için açlık sınırını 744, yoksulluk sınırını 2 bin 424 TL olarak hesapladı.


İlk 3 ayda 108 bin konut satıldı Ekonomi/Turizm İlk 3 ayda 108 bin konut satıldı

Yılın ilk 3 ayında konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.95 düşerek 108 bin 861 olarak gerçekleşti. Geçen yılın son çeyreğine göre yüzde 17'lik artış oldu.


Obama İsrail yayılmasına karşı Obama İsrail yayılmasına karşı

Konuyla ilgili açıklama ABD Dışişleri Bakanı'ndan geldi. Clinton, Obama'nın bu görüşünü İsrail Başbakanı Netanyahu'ya da ilettiğini kaydetti.


Honduras'ta 7,1 büyüklüğünde deprem Honduras'ta 7,1 büyüklüğünde deprem

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'nden yapılan açıklamada, Honduras'ın 7,1 büyüklüğünde bir depremle sarsıldığı açıklandı.


Kore yarımadası gergin Kore yarımadası gergin

Kuzey Kore'nin nükleer deneme yapmasının ardından, Güney Kore ordusu alarm seviyesini yükseltti.


Rahim ağzı kanseri aşısına DSÖ tavsiyesi Sağlık/Kadın Rahim ağzı kanseri aşısına DSÖ tavsiyesi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), kuadrivalan etken maddeli rahim ağzı kanseri aşısının yeterli kalite, güvenlik ve etkinliğe sahip olduğunu, ulusal bağışıklama programlarında kullanılabileceğini açıkladı.


Her 3 liralık satışta, devlete 1 liralık beyan Ekonomi/Turizm Her 3 liralık satışta, devlete 1 liralık beyan

Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulunun gayrimenkul sektöründeki yaptığı denetimler, krize rağmen lüks konut satışlarında sıkıntı çekmeyen büyük inşaat şirketlerinin iş vergi ödemeye gelince satış tutarını düşük göstererek ya da maliyetleri şişirerek, ciddi oranlarda vergi kaçırdığını ortaya koydu.


Çalışanlar “yetersizlik endişesi” içinde Çalışanlar “yetersizlik endişesi” içinde

Türkiye'de çalışanların çoğu, kendilerinden istenecek görevler karşısında yetersiz kalacağı endişesi duyarken, her 10 kişiden 8'i, şu anki becerilerinin 5 yıl içinde geçerliliğini yitireceğine inanıyor.


Geri kazanılan bilişim atığı Geri kazanılan bilişim atığı

Türk girişimci tarafından kurulan ''Exitcom'' adlı elektronik atık (e-atık) geri kazanım şirketi, Türkiye'de 2008'de bin 376 ton bilişim atığı topladı.


Turkcell Süper Ligi 34. Hafta maçları Spor Turkcell Süper Ligi 34. Hafta maçları

Turkcell Süper Lig'de 34. hafta maçlarının programı açıklandı. Şampiyon olacak ve küme düşecek takımların belirleneceği ligin son haftasındaki 7 önemli karşılaşma 30 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de başlayacak.


Çin Kamu Güvenliği Bakanı Antalya’da Güncel Çin Kamu Güvenliği Bakanı Antalya’da

Resmi temaslar için Türkiye'de bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Kamu Güvenlik Bakanı Meng Jianzhu, Antalya'da Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kenti ve Side'yi gezdi.


Kaş ümre yolcuları dualarla uğurlandı Kaş Kaş ümre yolcuları dualarla uğurlandı

Kaş'tan ilk kez ümreye gidecek 31 kişilik kafile dualarla uğurlandı.


Alanya’da çete operasyonu Alanya Alanya’da çete operasyonu

Alanya'da, polisin yaptığı operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü oluşturdukları iddiasıyla 11 kişi gözaltına alındı.


Doğaseverler Yeşil Vadi’de buluştu Gazipaşa Doğaseverler Yeşil Vadi’de buluştu

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü, Yeşil Vadi'de doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.


Kemer 6. Altın Nar Yağlı Güreşleri yapıldı Kemer Kemer 6. Altın Nar Yağlı Güreşleri yapıldı

Kemer Belediyesince düzenlenen 6'ncı Kemer Altın Nar yağlı Güreşlerinde, Sermest Bulut baş pehlivan oldu.


“Ankaragücü’nü yenip bu ligde kalacağız” Spor “Ankaragücü’nü yenip bu ligde kalacağız”

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalyaspor karşısında aldıkları 1 puanla matematiksel olarak rahatladıklarını söyledi.


Antalyaspor’un kaderi başkentten geçiyor Spor Antalyaspor’un kaderi başkentten geçiyor

Akdeniz temsilcisi Antalyaspor'un, 2006-2007 sezonunda olduğu gibi yine ligdeki kaderini başkent ekipleri belirleyecek.


2B arazi mağdurlarına tahsilat şoku 2B arazi mağdurlarına tahsilat şoku

Haksız kullanım bedeli olan ve seçimden önce uygulaması durdurulan ecrimisil, tapularını bekleyen 2B mağdurları için yeniden uygulanmaya başlandı.


Adile Teyze personeline köy ziyafeti Güncel Adile Teyze personeline köy ziyafeti

Adile Teyze Eğitim Kurumları Meydan – Lara – Etüt çalışanları, eşleri ve çocuklarıyla hafta sonunu Adile Teyze’nin Duraliler Köyü’ndeki kırevinde geçirdiler.


GORA filminin minik artisti şimdi 18 yaşında Güncel GORA filminin minik artisti şimdi 18 yaşında

Cem Yılmaz’ın oynadığı GORA filminin ilk sahnelerinde Cem’in arkadaşının oğlu rolünü oynayan, Deniz Orhan dün akşam ailesiyle birlikte 18. yaşını kutladı.


Belçikalı çiftçi kadınlar Türkiye’deki kadınların durumunu araştırdı Güncel Belçikalı çiftçi kadınlar Türkiye’deki kadınların durumunu araştırdı

Merkezi Belçika'nın Leuven kentinde bulunan ve 1100 kadın çiftçi örgütünün bir araya gelmesiyle oluşan Katolik Kadın Çiftçiler Birliği üyesi bir grup kadın, Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'ni ziyaret ederek, Türkiye'de kadınların durumu hakkında bilgi aldı.


Dünya Tohumculuk Kongresi Güncel Dünya Tohumculuk Kongresi

Uluslararası Tohumculuk Federasyonu Başkanı Dr. Orlando de Ponti, tohumculukta dünyada önemli bir noktaya gelen Türkiye'nin sebze, tarla ve yem bitkileri bakımından bulunduğu coğrafyaya hitap edebilecek düzeyde olduğunu bildirdi.


Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi Kumluca Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi

Kumluca'da okul öncesi eğitimin gelişmesine ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Okul Öncesi Eğitim Şenliği düzenlendi.


Askeri korvet Kaş açıklarına demirledi Kaş Askeri korvet Kaş açıklarına demirledi

Kaş'ta limanı ziyaret eden askeri korvet için Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.


Akseki’nin sorunları ele alındı Akseki Akseki’nin sorunları ele alındı

Akseki Kaymakamı Mustafa Kılıç başkanlığında yapılan toplantıda ilçenin sorunları ele alındı.


Orman yangınlarına hazırlık Akseki Orman yangınlarına hazırlık

Akseki ve Gündoğmuş Orman İşletme Müdürlüğü yangın söndürme ekibinde görev yapacak işçilere uygulamalı eğitim verildi.


Hakem Tolga Özkalfa’ya Özdilek’ten tepki Spor Hakem Tolga Özkalfa’ya Özdilek’ten tepki

Ankaraspor maçının hakemi Tolga Özkalfa'ya tepki gösteren Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, takımının kaderiyle oynandığını ileri sürdü.


Akseki’de inşaat iskelesi çöktü: 2 işçi yaralandı Akseki Akseki’de inşaat iskelesi çöktü: 2 işçi yaralandı

Akseki'de, bir inşaat iskelesinin çökmesi sonucu 2 işçi yaralandı.


Alanya’da taciz iddiasında yargılanan doktora 15 yıl hapis istendi Alanya Alanya’da taciz iddiasında yargılanan doktora 15 yıl hapis istendi

Alanya'da, 15 yaşındaki erkek çocuğa cinsel saldırıda bulunmak iddiasıyla Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan pratisyen doktor hakkında, Ağır Ceza Mahkemesinde 15 yıl hapis istemiyle yeni dava açıldı.


“Şimdi icraat ve hizmet dönemi başlıyor” Siyaset “Şimdi icraat ve hizmet dönemi başlıyor”

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, ''29 Mart yerel seçimleri artık bitti, şimdi icraat ve hizmet dönemi başlıyor'' dedi.


2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda tercih Antalya Spor 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda tercih Antalya

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanı Sultan Seyhan, 2010 yılında Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Dünya Basketbol Şampiyonası için Antalya'nın kullanılmasından yana olduklarını söyledi.


Futbol takımlarının simge ve sembolleri Spor Futbol takımlarının simge ve sembolleri

Takımların flamaları, resmi internet siteleri ve formalarında yer alan, taraftarların tezahüratların hayat bulan kara kartal, aslan, sarı kanarya, çift başlı kartal, şahin, leopar, horoz, minare, buğday ve karpuz gibi sembol ve simgelerin birbirinden farklı öyküsü bulunuyor.


Alanyalı ev hanımlarından elişi sergisi Alanya Alanyalı ev hanımlarından elişi sergisi

Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Alanya Toplum Merkezi'nde kurs alan ev hanımlarının 2008-2009 eğitim öğretim dönemi içerisinde yaptıkları el işi çalışmaları, açılan sergiyle sergilendi.


Alanyalı işadamı ikinci şiir kitabını çıkardı Alanya Alanyalı işadamı ikinci şiir kitabını çıkardı

Alanya'da faaliyet gösteren Oba Kuruyemiş AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Kaygısız, ikinci şiir kitabını çıkardı.


AKPAB, dekor kursu açtı Alanya AKPAB, dekor kursu açtı

Alanya'da faaliyet gösteren Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB), aşçılara yönelik dekor kursu açtı.


Dans rekoru denemesi yapıldı Güncel Dans rekoru denemesi yapıldı

Türkiye'nin farklı illerinden dansçıların katılımıyla gerçekleşen ve üç gün süren 1.Ulusal Bachata Dans Festivali'nde dans rekoru denemesi yapıldı.


Baysal, Haziran’da görevine yeniden başlayacak Alanya Baysal, Haziran’da görevine yeniden başlayacak

Alanya'da bıçaklanarak yaralanan İncekum Belediye Başkanı Fahri Baysal, Haziranda görevine dönecek.


“ÖSS öncesi büyük ödül vaadi, çocuğu strese sokuyor” “ÖSS öncesi büyük ödül vaadi, çocuğu strese sokuyor”

Türkiye Psikiyatri Derneği Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Afif Karakılıç, 14 Haziran 2009 Pazar günü yapılacak ÖSS sınavı öncesinde, ailelere, çocuklara büyük ve abartılı ödül vaadinde bulunmalarını önerdi.


85 yılda kişi başına elektrik tüketimi 838 kat arttı Ekonomi/Turizm 85 yılda kişi başına elektrik tüketimi 838 kat arttı

Türkiye'de kişi başına elektrik tüketimi 1923-2008 yıllarını kapsayan 85 yıllık dönemde 838 kat arttı.


İnşaatın bodrum katında erkek cesedi bulundu Güncel İnşaatın bodrum katında erkek cesedi bulundu

Antalya'da bir inşaatın bodrum katında erkek cesedi bulundu.


Alanya açığında terk edilmiş tekne bulundu Alanya Alanya açığında terk edilmiş tekne bulundu

Alanya açıklarında terk edilmiş bir tekne bulundu.


POYD’dan turizmcilere yönelik eğitim Güncel POYD’dan turizmcilere yönelik eğitim

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), turizmin profesyonellerine yönelik olarak turizm sektöründe duygusal zeka, sosyal zeka, takım çalışması, zamanı etkin yönetmek konularında eğitim düzenledi.


Sunexpress, Antalya’dan Van ve Diyarbakır uçuşlarını artırıyor Güncel Sunexpress, Antalya’dan Van ve Diyarbakır uçuşlarını artırıyor

SunExpress Havayolları, Antalya'dan Van ve Diyarbakır'a düzenlediği uçuşları artırıyor.


Antalya Koleji yüzücülerinin başarısı Spor Antalya Koleji yüzücülerinin başarısı

Antalya Koleji yüzme takımı 22 - 24 Mayıs 2009 tarihinde yapılan milli takım seçmelerinde milli takıma 5 sporcu verme başarısını gösterdi.


Balıkçıların yasak isyanı Alanya Balıkçıların yasak isyanı

İstanbul'dan Alanya'ya Tulina balığı avı için gelen ve av yasağı ile karşılaşarak 25 gündür barınakta bekleyen balıkçılar, yasağın kaldırılmasını istiyor.


Antalya’dan 5 kıtaya tohum ihraç ediyor Ekonomi/Turizm Antalya’dan 5 kıtaya tohum ihraç ediyor

Antalya'da faaliyet gösteren Yüksel Tohumculuk Şirketi Genel Müdürü Mehmet Yüksel, 5 kıtada 27 ülkeye tohum ihraç ettiklerini söyledi.


ETUDOSK Dağcılık Şenliği ve Dedegöldağı Çıkışı yapıldı Güncel ETUDOSK Dağcılık Şenliği ve Dedegöldağı Çıkışı yapıldı

Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü'nün (ETUDOSK), Melikler yaylasında düzenlediği Dağcılık Şenliği'nde Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) 9 kişiyle Antalya'yı temsil etti.


Kuzdere’de alabalık çiftliği kurulması girişimi Kemer Kuzdere’de alabalık çiftliği kurulması girişimi

Antalya İl Genel Meclisi Üyeleri, Kemer'in Kuzdere mevkisi Güverte Su Kaynağı civarına kurulması planlanan alabalık çiftliği konusunda bölgede inceleme yaptılar.


Necip Fazıl Kısakürek Kepez’de anıldı Kültür/Sanat Necip Fazıl Kısakürek Kepez’de anıldı

Türk fikir ve edebiyat dünyasının tanınmış isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek vefatının 26. yıl dönümünde Kepez Belediyesi'nce düzenlenen törenle anıldı.


Akseki’de bin 702 sığır aşılandı Akseki Akseki’de bin 702 sığır aşılandı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın ilkbahar şap aşılama programı çerçevesinde Akseki'de bin 702 sığır aşılandı.


Başkan Akaydın’ın ünlü konukları Güncel Başkan Akaydın’ın ünlü konukları

Türk popüler müziğinin unutulmaz ismi Erol Büyükburç ve ünlü sinema oyuncusu İlyas Salman Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'a kutlama ziyaretinde bulundular.


Orta Asya ve Kafkasya Ülkeleri Ormancılık Kamu Reformu Çalıştayı Güncel Orta Asya ve Kafkasya Ülkeleri Ormancılık Kamu Reformu Çalıştayı

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Türkiye'nin orman yangınlarıyla mücadele organizasyonunu çok güçlendirdiğini söyledi.


Kumlucalı gençlerden Akaydın’a teşekkür Güncel Kumlucalı gençlerden Akaydın’a teşekkür

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Liselerarası Tiyatro Şenliği'ne katılan Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesi öğrencileri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret ettiler ve sanata verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, çiçek sundular.


Karamanlı’da intihar girişimi Güncel Karamanlı’da intihar girişimi

Burdur'un Karamanlı ilçesinde, kız arkadaşı H.B ile tabancayla intihar girişiminde bulunarak, Burdur Devlet Hastanesine kaldırılan ve burada hayatını kaybeden C.K'nın cenazesi Antalya'da toprağa verildi.


Hakem Klasman Belirleme Kural ve Yabancı Dil Sınavı 4 Haziran’da Spor Hakem Klasman Belirleme Kural ve Yabancı Dil Sınavı 4 Haziran’da

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen 2009-2010 futbol sezonu Kural ve Yabancı Dil Sınavları, 4 Haziran'da 9 bölgede yapılacak.


AÜ Hastanesi’nde görev değişimi Güncel AÜ Hastanesi’nde görev değişimi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimliğine Doç. Dr. Abdullah Erdoğan getirildi.


Nazım Hikmet Antalya’da anılacak Güncel Nazım Hikmet Antalya’da anılacak

Ünlü şair Nazım Hikmet, ölümünün 46. yılında Antalya'da düzenlenecek toplantıyla anılacak.


Gazipaşa Havaalanı’na kalibrasyon amaçlı ilk uçak indi Gazipaşa Gazipaşa Havaalanı’na kalibrasyon amaçlı ilk uçak indi

Yapımına 1991 yılında başlanan Gazipaşa Havaalanına kalibrasyon amaçlı ilk uçak indi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...