Salı, 25 Haziran 2019
Yerli turist erken rezervasyon fırsatını değerlendirdi Ekonomi/Turizm Yerli turist erken rezervasyon fırsatını değerlendirdi

ETS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, ekonomik kriz nedeniyle turizm sektöründeki durgunluğa karşı başlatılan erken rezervasyona indirim fırsatının yerli turistlerce layıkıyla değerlendirildiğini söyledi.


Kepez Belediyesi'nin sünnet şöleni Güncel Kepez Belediyesi'nin sünnet şöleni

Kepez Belediyesi'nin, düzenlediği sünnet şöleniyle,sünnet olan çocuklar eğlendi.


Vatandaşlar sahillere akın etti Güncel Vatandaşlar sahillere akın etti

Antalya'da sıcak hava ve nem oranının yüzde 70 seviyelerine ulaşması nedeniyle vatandaşlar sahillere ve su parklarına akın etti.


Tur otobüsünün çarptığı motosiklet sürücüsü öldü Alanya Tur otobüsünün çarptığı motosiklet sürücüsü öldü

Alanya'da meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi öldü.


İdmanyurduspor yaz spor okulu sürüyor Korkuteli İdmanyurduspor yaz spor okulu sürüyor

Korkuteli İdman Yurduspor kulübü Yaz Futbol Okulu çalışmaları sürüyor.


Türkiye'nin tek sertifikalı seramik kadın ustası Güncel Türkiye'nin tek sertifikalı seramik kadın ustası

Antalya'da yaşayan ve 18 yıl önce yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle doktorlar tarafından 6 ay ömür biçilen Türkiye'nin ilk sertifikalı inşaat ustası Şükran Deniz, azmi sayesinde hem hastalığını yendi, hem de inşaat ustaları derneğinin ikinci başkanlığına seçildi.


Lüks yat yaptırana özel yapım motosiklet hediye Güncel Lüks yat yaptırana özel yapım motosiklet hediye

Antalya'da Alman ve Fransız sermayesi ile kurulan ultra lüks üreten yapan Sunrice Yatçılık şirketinin Alman patronu Herbert Baum, milyon dolarlık yat yaptıran müşterilerine, 120 bin dolarlık özel yapım ''Harley Davidson'' motosiklet hediye ediyor.


12. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali Kaş 12. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali

12. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Yunanistan'ın Meis Adası ile Kaş arasında düzenlenen yüzme ve kano yarışları başladı.


Pop sanatçısı Deha, gençleri coşturdu Finike Pop sanatçısı Deha, gençleri coşturdu

Finike Fuar Alanı'nda konser veren pop müziğinin yeni seslerinden Deha, binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.


Mantara uygulanan KDV oranı Korkuteli Mantara uygulanan KDV oranı

Korkuteli Mantar Üreticiler Birliği Başkanı Mehmet Ölmez, mantara uygulanan yüzde 18 KDV nedeniyle üreticilerin ürününü satamaz hale geldiğini söyledi.


Borcu borçla kapatma, tefeciliği artırdı Ekonomi/Turizm Borcu borçla kapatma, tefeciliği artırdı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının raporuna göre, Türkiye genelinde son 3 yılda tefecilikle ilgili olay sayısı yüzde 70, şüpheli sayısı ise yüzde 62 artarken, bu olayların en çok yaşandığı ilin Antalya olduğu bildirildi.


´Besi Hayvancılığı´ forumu Borsa’da yapıldı Ekonomi/Turizm ´Besi Hayvancılığı´ forumu Borsa’da yapıldı

Antalya Ticaret Borsası’nın düzenlediği ‘Batı Akdeniz Bölgesi’nde Besi Hayvancılığının Bugünü ve Geleceği’ isimli forum Borsa toplantı salonunda yapıldı. Konunun enine boyuna tartışıldığı forumda, sektörün farklı kesimlerinin sorunları dile getirildi ve görüşler paylaşıldı


Memura ‘Sadakavari’ Zam Siyaset Memura ‘Sadakavari’ Zam

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Yüzde 4,5’lik zam, aile ve çocuk yardımındaki artışla birlikte memur maaşlarına 50 - 60 TL civarında artış sağlamıştır. Bugüne kadar Hükümet tarafından ekonomik alanda çizilen pembe tabloların sanal olduğu, memura verilen sadaka gibi zam ile ortaya çıkmış bulunmaktadır, dedi.


CHP Muratpaşa Kabotaj Bayramı’nı kutladı Siyaset CHP Muratpaşa Kabotaj Bayramı’nı kutladı

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan ;20 Nisan 1926 tarihinde TBMM de kabul edilen yasayla Türklere ait olmayan gemilerin Türkiye sahillerinde yolcu ve yük taşımaları yasaklanmıştır. Lozan Barış Antlaşması'nın Ticaret Mukavelesi yerli ve yabancı gemilere eşitlik ilkesi getirmişse de taraf devletlerin deniz ulaşımı ve balıkçılığını ve kendi gemileriyle sınırlı tutabilme hakkına dayalı olarak Türkiye "Kabotaj Kanunu"nu çıkarmıştır.” dedi.


Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı'ndan ihlas Koleji’ne şilt Spor Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı'ndan ihlas Koleji’ne şilt

23. Uluslararası Boğaziçi Judo Turnuvası, Ahmet Cömert Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarla sona erdi.


Oda genel sekreterlerine kişisel gelişim semineri Güncel Oda genel sekreterlerine kişisel gelişim semineri

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından bağlı 76 odanın genel sekreterlerine yönelik yılda iki kez eğitim seminerleri düzenleniyor.


Tütüncü mağaza açılışında Güncel Tütüncü mağaza açılışında

BİM ve Bridgestone mağazalarının açılışlarını yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu tür işletmelerin ticari hayata önemli katkılar sağladığını söyledi.


Plajda hentbol rüzgarı başladı Spor Plajda hentbol rüzgarı başladı

Muratpaşa Belediyesi'nce düzenlenen 9. Uluslararası Plaj Hentbolu Festivali Lara Beach 8 No'lu plajda, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’in hava atışı ile başladı


Türkiye’nin ilk ve tek Kağıt Bezi Selpak’tan Ekonomi/Turizm Türkiye’nin ilk ve tek Kağıt Bezi Selpak’tan

İpek Kağıt’ın yenilikçi ve öncü markası Selpak, temizlik kağıdı sektöründe yepyeni bir kategori yaratan Selpak Kağıt Bez’i pazara sundu.


Kardelenler projesi belgesel oldu Kardelenler projesi belgesel oldu

Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 2000 yılından bu yana yürüttüğü Kardelenler Projesi, dünyaca ünlü belgesel kanalı National Geographic Channel’da belgesel oldu.


Mehmetçik Mahallesi’ne park Güncel Mehmetçik Mahallesi’ne park

Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mehmetcik Mahallesi’nde Termesos Bulvarı’na cephe alanda park çalışması başlattı.


Güncel "Yörük Kültürünün Dünü Bugünü"

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü IV. Sınıf Öğrencileri hazırladıkları "Yörük Kültürünün Dünü Bugünü" konulu serigrafi (ipek baskı) eserlerini, XII. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nde sergilediler.


Melli: “Denizlerimize sahip çıkılmalı” Siyaset Melli: “Denizlerimize sahip çıkılmalı”

CHP İl Başkanı Ömer Melli, 1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, her ülkenin kendi toprağına, kendi denizine sahip çıkması gerektiğini vurguladı.


Çiftçinin süne derdi Korkuteli Çiftçinin süne derdi

Çiftçi buğday hasadında umduğunu bulamadı. Süne ile mücadelenin yeterinde yapılmadığını belirten Korkutelili çiftçiler, kendilerini ziyaret eden Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce ve İl Genel Meclisi Üyesi Bütçe Komisyonu Başkanı Hüseyin Çil’e dert yandı.


Çiftçiler hasada başladı Akseki Çiftçiler hasada başladı

Akseki'de çiftçiler buğday ve arpa hasadına başladı.


Krize karşı patron-işçi dayanışması Ekonomi/Turizm Krize karşı patron-işçi dayanışması

Antalya Serbest Bölgesi'nde falaaiyette bulunan yabancı ortaklı lüks yat üreten ve ihraç eden Sunrice şirketi, küresel krizin psikolojik etkisini azaltmak amacıyla, Serbest Bölgedeki tüm yat üretici şirketlerde çalışan işçilere moral vermek amacıyla ''Patron-İşçi Dayanışması Günü'' düzenledi.


Pehlivan babasından 30 pehlivana mangal keyfi Korkuteli Pehlivan babasından 30 pehlivana mangal keyfi

Korkutelili pehlivan Bayram Ali İslamoğlu'nun babası Hüseyin İslamoğlu, 648'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ilçede kamp yapan 30 pehlivana mangalda kuzu eti pişirip ikram etti.


Dev nakliye uçağı batırıldı Kaş Dev nakliye uçağı batırıldı

Türk Hava Kuvvetlerine hizmet veren ve emekliye ayrılan C-47 Dakota tipi nakliye uçağı, dalış turizminde kullanılması amacıyla, 12. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Kaş'ta batırıldı.


Güncel "Hıdırlık Dinletileri"nde muhteşem konser

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ''Hıdırlık Dinletileri'' etkinliği kapsamında sahneye çıkan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Necip Nugay, Antalyalılara muhteşem bir konser verdi.


Kayalara çarpan katamaran battı Kaş Kayalara çarpan katamaran battı

Kaş açıklarında kayalara çarpan bir katamaran battı.


Güneysu Belediye Başkanı'ndan Uras'a ziyaret Kemer Güneysu Belediye Başkanı'ndan Uras'a ziyaret

Rize'ye bağlı Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB(Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği) Başkanı Yusuf Üras'ı ziyaret etti.


Başkan Böcek’ten Yüzme Maratonu’na davet Güncel Başkan Böcek’ten Yüzme Maratonu’na davet

Konyaaltı Belediyesi, 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı nedeniyle Yüzme Maratonu düzenliyor


Kalp krizi ve Kardiyak Arrest arasındaki fark Sağlık/Kadın Kalp krizi ve Kardiyak Arrest arasındaki fark

Micheal Jackson’ın beklenmedik ölümünün ardından yapılan ilk açıklamalar, pop yıldızının kalbinin durmasına “kardiyak arrest”in yol açtığı yönündeydi. Her ne kadar kalp krizi olarak algılansa da, karidyak arrest ve kalp krizi arasında fark var. İki durum arasındaki farkı Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Gürsel Ateş anlattı.


Başkan Evcilmen’den 1/100.000’lik plana sert tepki Siyaset Başkan Evcilmen’den 1/100.000’lik plana sert tepki

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Çevre Düzeni Planı’nın, bu haliyle uygulanmasının mümkün olmadığını söyledi.


Sabitte EvTurkcell’den daha uygun bir paket yok Teknoloji/Bilim/İnternet Sabitte EvTurkcell’den daha uygun bir paket yok

Turkcell müşterileri, EvTurkcell servisinin yeni indirimli paketleri ile tüm sabit hatlarla da uygun fiyata konuşabilecek. Faturalı hat sahibi Turkcell’liler tüm vergiler dahil aylık 6 TL’ye, hazır kartlılar ise aylık 35 kontöre, evden yurtiçi tüm sabit hatlarla 400 dakika konuşabilecek.


SDÜ Jeoloji öğrencilerinin kampı sona erdi Korkuteli SDÜ Jeoloji öğrencilerinin kampı sona erdi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği öğretim üyeleri ve 45 kişilik öğrenci grubunun, Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu kampüsünde 15 gün süren jeolojik harita kampı tamamlandı.


Mahkum Gazi Seçim Kırkpınar'da güreşecek Korkuteli Mahkum Gazi Seçim Kırkpınar'da güreşecek

Antalya L Tipi Açık Cezaevi'nde kader mahkumu olan pehlivan Gazi Seçim, Korkuteli'ye gelerek Tarihi Kırkpınar Güreşleri öncesi hazırlık yaptı. Seçim, arkadaşlarıyla el bağlayıp ''Kırkpınar'da ben de varım'' dedi.


Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali Kaş Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali

Kaş'ta düzenlenen 12. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde, vatandaşların ve protokol üyelerinin ilçenin girişinden Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüşüyle start aldı.


“Kimsenin gücü Türkiye'yi bölmeye yetmeyecektir” Siyaset “Kimsenin gücü Türkiye'yi bölmeye yetmeyecektir”

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Türkiye'de yargıyla ilgili yaşananlar, Silahlı Kuvvetlerle ilgili yaşananlar, son tartışmalar, Türkiye'nin kendi kendisine devlet kurumları eliyle sorumsuzca zarar verme anlayışının etkin olduğunu göstermektedir. Merak etmeyin, kimsenin gücü Türkiye'yi bölmeye yetmeyecektir'' dedi.


Finike "Festival kendi masraflarını karşılıyor"

Finike'de bu yıl 21.'si düzenlenen Finike Festivali törenle başladı.


Halk Eğitim Merkezi yaz kursları başlıyor Korkuteli Halk Eğitim Merkezi yaz kursları başlıyor

Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün gençler, yetişkinler ve öğrencilere yönelik düzenlediği yaz kursları 1 Temmuzda başlayacak.


Korkuteli'de yangın Korkuteli Korkuteli'de yangın

Korkuteli Sanayi Sitesi Ahşap İşleri Bölümündeki bir kereste atölyesinde çıkan yangında 3 dükkan kül oldu.


Mazgallar ilaçlandı Korkuteli Mazgallar ilaçlandı

Korkuteli'de sinek yuvası olan mazgalların ilaçlanmasına başlandı.


Müftülükten Gökguzluk yaylasında konferans Gazipaşa Müftülükten Gökguzluk yaylasında konferans

Gazipaşa Gökguzluk Yaylası'nda müftülük tarafından ''Peygamberimiz ve Namaz'' konulu bir konferans düzenleneceği bildirildi.


Su ve doğa sporları kulübü 4 dalda kurs açacak Gazipaşa Su ve doğa sporları kulübü 4 dalda kurs açacak

Gazipaşa'daki Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü'nün 4 dalda yaz kursu açacağı bildirildi.


Siyaset "Ortaya atılan iddialar demokrasimize yakışmamaktadır"

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Hazim Sesli, siyasetteki gelişmelerin, ülkenin gelişmişliğine uymadığını belirterek, ''Darbe söylemleri ve ortaya atılan iddiaların demokrasimize yakışmadığını düşünmekteyiz'' dedi.


Koçtaş Dokuma mağazası açıldı Güncel Koçtaş Dokuma mağazası açıldı

Koçtaş, Türkiye'deki 23'üncü, Antalya'daki 3'üncü mağazasını Özdilekpark Alışveriş Merkezi'nde açtı.


Balık pazarında hamsi canlılığı Korkuteli Balık pazarında hamsi canlılığı

Korkuteli'nde balık satıcılarının yüzünü hamsi güldürdü.


Antalya geceleri hareketlendi Güncel Antalya geceleri hareketlendi

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Antalya sahillerindeki eğlence yerleri de hareketlendi.


Bilyoner.com “Türkiye’nin Taraftar Haritasını” çizdi Spor Bilyoner.com “Türkiye’nin Taraftar Haritasını” çizdi

Eğlendirirken kazandıran, Türkiye’nin lider elektronik şans oyunları platformu bilyoner.com, 1 milyon üyesini kapsayan bir araştırmayla “Türkiye’nin Taraftar Haritası”nı çizdi.


Muratpaşa’dan yaşlılara sirk eğlencesi Güncel Muratpaşa’dan yaşlılara sirk eğlencesi

Muratpaşa Belediyesi Yaşlıları Koruma Evi’nde kalan yaşlılar, İtalyan Sirk’inde farklı ve heyecanlı dakikalar yaşadı.


Sevimçok bir kez daha uyardı... Güncel Sevimçok bir kez daha uyardı...

Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artması üzerine Pastacılar Odası Başkanı yetkilileri ve vatandaşları sağlıklı tüketim konusunda uyardı…


Tiyatro atölyesi kursları başladı Kemer Tiyatro atölyesi kursları başladı

Kemer Belediye Tiyatrosu Yaz dönemi Tiyatro Atölyesi kursları başladı. Bu yıl 65 öğrencinin yaz boyunca katılacağı Tiyatro Atölyesi kurslarında öğrenciler doğaçlama, diksiyon derslerinin yanı sıra kişisel gelişimlerini de geliştirecekler.


Kemer Belediyesinde personel gecesi Kemer Kemer Belediyesinde personel gecesi

Kemer belediyesi personeli Ahmet Erkal Tesislerinde düzenlenen yemekte bir araya geldi.


Tütüncü’den tapu açıklaması Siyaset Tütüncü’den tapu açıklaması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi’nin tapu sorununu, esnaftan istenilen yasal işlemleri tamamlaması halinde çözeceklerini ve işletmelerin ruhsatlarını da vereceklerini söyledi.


Siyaset "Sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına ihtiyaç var"

Türkiye'nin BM nezdindeki eski daimi temsilcisi ve eski AB Genel Sekreteri Volkan Vural, "Türkiye'de yeniden AB heyecanını yaşatmak için sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına ihtiyaç duyulduğunu" söyledi.


Hatalı parklara ceza yağıyor Korkuteli Hatalı parklara ceza yağıyor

Korkuteli ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri park yasağı olan caddelerde uyarılara rağmen hatalı park eden sürücülere ceza yazıyor.


Sözen'den Akülü araç hediyesi Manavgat Sözen'den Akülü araç hediyesi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Esma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitimini sürdüren 11 yaşındaki bedensel engelli Döndü Melek Avcı'ya akülü araba hediye etti.


Akdeniz Üniversitesi Rektörü Korkuteli'de Korkuteli Akdeniz Üniversitesi Rektörü Korkuteli'de

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe'yi ziyaret etti.


Cepte Limon Ferahlığı Devam Ediyor! Teknoloji/Bilim/İnternet Cepte Limon Ferahlığı Devam Ediyor!

Turkcell, tüm vergiler dahil ayda 79 TL’lik Limon kampanyasında her yöne sunduğu dakika sayısını artırdı. Kampanyadan yararlananlar artık aynı fiyata Turkcell’lilerle 5.000, her yöne 1000 dakika rahat rahat konuşacak.


AGC’ye anlamlı ziyaret Güncel AGC’ye anlamlı ziyaret

Doğu Türkistan Türkleri Kültür Derneği Genel başkanı ve Uygur Türkleri Derneği ikinci başkanı Seyit Tümtürk beraberinde Türk Ocağı Antalya Şube Başkanı Abdullah Uysal ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.


6 kadına tacize 71 yıl ceza istendi Alanya 6 kadına tacize 71 yıl ceza istendi

Alanya'da 5 ayda 6 kadını silahla tehdit ederek cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen M.Y. hakkında, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde toplam 71 yıl hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.


Ekolojik pazara yeni düzenleme Güncel Ekolojik pazara yeni düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Göksel Kumsal, Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Akgün Keskin ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek, Cam Piramit bahçesinde kurulan ekolojik pazar alanını gezdi.


İlçe Milli Eğitim Komisyonu toplandı Akseki İlçe Milli Eğitim Komisyonu toplandı

Akseki İlçe Milli Eğitim Komisyonu 2009 yılı ikinci toplantısını gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç başkanlığında komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıya okul müdürleri katıldı.


İzciler Demrelileri büyüledi Demre İzciler Demrelileri büyüledi

Demre'de kamp yapan Antalyalı ve Demreli izci grupları, bir gece düzenleyerek Demrelileri eğlendirdi.


Gazipaşa ve Alanya'da doktor yetersizliği Alanya Gazipaşa ve Alanya'da doktor yetersizliği

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Gazipaşa ve Alanya ilçelerindeki devlet hastanelerindeki doktor yetersizliği nedeniyle sıkıntılar yaşandığını bildirdi.


Fatih Ceylan ile 1 yıllık sözleşme imzalandı Spor Fatih Ceylan ile 1 yıllık sözleşme imzalandı

Antalyaspor, yarım sezon takımda kiralık olarak oynayan eski Kayserisporlu Fatih Ceylan ile bir yıllığına anlaşarak sözleşme imzaladı.


Eşen Çayı doğal parkında kano turu Güncel Eşen Çayı doğal parkında kano turu

Antalya ile Muğla sınırını çizen Eşen Çayı'nda düzenlenen kano turları turistlerin ilgisini çekiyor.


Elmalı Belediyesi çalışmalarda hız kesmiyor Elmalı Elmalı Belediyesi çalışmalarda hız kesmiyor

Hüseyin Altıntaş tekrar Belediye Başkanı seçildikten sonra Elmalı Belediyesi durdurak bilmiyor. Taş ocağını atıl durumdan kurtararak tekrar çalıştıran Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, Elmalı'nın en güzide yerlerinden biri olan Top Dağı'nı da düzensizlikten ve boşvermişlikten kurtararak modern bir şekle bürünmesini sağladı.


"Kariyer zirvesi 2009" başlıyor

Türkiye’nin önde gelen sanayici, işadamı, girişimci ve yöneticilerinin yeni mezun üniversite öğrencileri ile buluşma noktası “Kariyer Zirvesi” başlıyor.


Kültür varlıkları tescilleniyor Gazipaşa Kültür varlıkları tescilleniyor

Gazipaşa'daki kültür varlıklarının tescil edilmesi çalışmaları başladı.


Karma sergi açıldı Finike Karma sergi açıldı

Finike'de Heykeltıraş Sabri Tekin Calp, Ressam Gülcan Yıldız ve Güngör Gökmen'in eserlerinden oluşan karma sergi açıldı.


Antalyasporlu futbolculara sağlık kontrolü Spor Antalyasporlu futbolculara sağlık kontrolü

Antalyasporlu futbolcular, yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçtiler.


Falez Lions'ta başkan değişti Güncel Falez Lions'ta başkan değişti

Falez Lions Kulübü Başkanı Kaptan Cengiz Candurmaz, görevi yeni dönem başkanı Avukat Ali Yavuz Altınkan'a düzenlenen törenle devretti.


Kaldırımlar yenileniyor Akseki Kaldırımlar yenileniyor

Akseki Belediyesi kaldırım yenileme çalışmalarına başladı. Akseki Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Ömer Duruk Caddesi'nin her iki tarafındaki eski kaldırım parkeleri sökülerek, Akseki taşları ile yenileniyor.


Futbol yaz spor okulu açıldı Akseki Futbol yaz spor okulu açıldı

Akseki'de futbol yaz spor okulu açıldı. Akseki Kaymakamlığı, Akseki Belediyesi ve Akseki Eğitim Hayratı Derneği tarafından açılan futbol yaz spor okulu çalışmalarını Akseki Stadı'nda yapacak ve bir buçuk ay sürecek.


Adliyede arbede Güncel Adliyede arbede

Antalya'da polis memuru Mehmet Ergün'ün, Çağdaş Gemik adlı gencin öldürülmesiyle ilgili olarak görülen davanın duruşmasının ardından adliye koridorlarında arbede yaşandı. Polis çok sayıda kişiyi biber gazı sıkarak gözaltına aldı. Polis ile Çağdaş Gemik'in yakınları arasındaki arbedede yaralananlar oldu.


Öğretmenler sahnede ter döktü Finike Öğretmenler sahnede ter döktü

Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın isteğiyle üç ay önce kurulan ve öğretmenlerden oluşan tiyatro topluluğu, ''Pembe Evin Kaderi'' isimli oyunla sahne aldı.


Dev çekirge ormancıları şaşırttı Güncel Dev çekirge ormancıları şaşırttı

Nesli tükenmekte olan Alageyiklerin korunması ve sayılarının artırılması amacıyla düzenlenen çalıştayın ikinci gününde Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Doğader işbirliği ile katılımcılar alageyik üretme merkezinin bulunduğu Düzlerçamı'na götürüldü.


ANTKART'tan açıklama Güncel ANTKART'tan açıklama

Antkart Şirketi, Antalya 2. İdare Mahkemesinde açılan davanın Antkart'a değil, Antalya Büyükşehir Belediyesine karşı açıldığını, davayı kaybedenin de Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğunu iddia etti.


Manavgat turizminin nabzı ölçülecek Manavgat Manavgat turizminin nabzı ölçülecek

Manavgat Bölgesi turizm gelişimine yön verecek Markalaşma Yolunda Side - Manavgat Müşteri Analizi Araştırması bu yıl da gerçekleştirilecek.


DİTAV'dan eğitime destek Güncel DİTAV'dan eğitime destek

Diyarbakır Tanıtma, Kültür, ve Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Ragıp Buyurkan, Vakfın etnik köken ve il ayrımı yapmadan maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara eğitim desteği verdiğini bildirdi.


Dedeman otellerinde greve doğru Güncel Dedeman otellerinde greve doğru

DİSK'e bağlı Otel, Lokanta ve Eğlence İş yerleri İşçileri Sendikası (OLEYİS) Antalya Bölge Başkanı İsmail Sarıkaya, Dedeman otellerinde alınan grev kararının 6 Temmuzda uygulanmaya başlanacağını bildirdi.


ALTSO üyelerine aidat uyarısı Alanya ALTSO üyelerine aidat uyarısı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada Üyelik Aidatlarının birinci taksitlerini ödeme süresinin 30 Haziran 2009 Salı günü mesai bitiminde sona ereceği hatırlatıldı.


 “İşte Benim Öyküm’” “İşte Benim Öyküm’”

TNT Ekspres’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte bu sene 10.kez düzenlediği “TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor” kitap toplama kampanyası tüm hızıyla devam ederken, bu yıl üçüncüsü düzenlenen “İşte Benim Öyküm” isimli öykü yarışmasında kazanan öğrenciler belli oldu.


İÜ, Türk müziğini geleceğe taşıyor İÜ, Türk müziğini geleceğe taşıyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ),Türkiye’nin aydınlık geleceğine ışık tutan sanatçılar ve akademisyenler yetiştiriyor ve Türkiye topraklarında yaşayan kültürü gelecek kuşaklara taşıyor.


Emekliler gününde emekliler feryat ediyor Siyaset Emekliler gününde emekliler feryat ediyor

Türk Emekli-Sen İstanbul Şube Başkanı Aziz Yüksel yaptığı yazılı açıklamada “Emekli aç, emekli sefil, emekli yeterince SAĞLIK HİZMETİ göremiyor. Kısaca Emekli ÜVEY EVLAT MUAMELESİ görüyor.” dedi.


Muratpaşa’dan spora destek Güncel Muratpaşa’dan spora destek

Muratpaşa Belediyesi, Kent Konseyi Gençlik Spor Grubu’nun kırsal bölgelerdeki çocuklara yönelik spor eğitim programı için malzeme desteği yaparken, tesislerini de kullanıma açtı.


Turizmciler Ruble ile ticareti tartışıyor Ekonomi/Turizm Turizmciler Ruble ile ticareti tartışıyor

Türkiye’nin turizmde en hızlı gelişen pazarı Rusya’da, dünya ekonomik krizine karşı çözüm arayışını sürdürüyor! Erdoğan ve Putin’in mayıs ayında Soçi’deki buluşmada gündeme gelen ‘ulusal para ile ticaret’in kriz ortamında turizm sektörüne olumlu etkisi olacağı belirtiliyor.


Tursun'dan Yeşilbayır müjdesi Döşemealtı Tursun'dan Yeşilbayır müjdesi

Döşemealtı Belediyesi, tüzel kişiliği kaldırılarak kendisine bağlanan Yeşilbayır’da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ara yollara kilit taşı uygulaması yapan Döşemealtı Belediyesi, bir taraftan da parkların bakım ve onarım çalışmalarını yapıyor.


Tekirova Belediyespor'da hazırlıklar başladı Kemer Tekirova Belediyespor'da hazırlıklar başladı

Türkiye 3. liginde mücadele edecek olan Tekirova Belediyespor'da çalışmalar hız kazandı. Bir taraftan tesislerde düzenleme çalışmaları için federasyon ile görüşmeler sürerken diğer taraftanda futbolcularla görüşmelere başlandı.


Riskler ve fırsatlar ışığında verginin püf noktaları Ekonomi/Turizm Riskler ve fırsatlar ışığında verginin püf noktaları

Kurumların gelir tablosunda son sıralarda yer alan vergi konusu, aslında uzman bir bakış açısıyla ele alınması gereken zorlu bir alan. Deloitte, vergisel risk ve fırsatların analizi ile ilgili kurumların rakiplerinin bir adım önünde yer almasını sağlayacak önem verilmesi gereken konulara dikkat çekiyor.


“Kredi kartında tüketiciler değil, bankalar kazanmıştır” Güncel “Kredi kartında tüketiciler değil, bankalar kazanmıştır”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa GÖKTAŞ yapılan son düzenleme ile Kredi kartının kâbus olmaya devam ettiğinin altını çizerek Mümkün ise Kredi kartı kullanmayın çağrısı yaptı.


Şampiyon Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de... Spor Şampiyon Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig'de...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Adana Martı Engelliler'i 61-55 yenerek Süper Lig'e çıktı.


Uyarı levhaları yıkıldı Demre Uyarı levhaları yıkıldı

Caretta Caretta kaplumbağalarının Türkiye’deki üreme alanlarından biri olan Demre’nin Sülüklü Plajı’da caretta carettaların korunması amacıyla iki yıl once dikilen levha kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce yıkıldı.


Turistler su parkları ile denizde serinlemeye çalışıyor Güncel Turistler su parkları ile denizde serinlemeye çalışıyor

Hava sıcaklığının 33 dereceyi bulduğu Antalya'da yerli ve yabancı turistler su parkları ile denizde serinlemeye çalışıyor.


Tefecilere yönelik operasyon Alanya Tefecilere yönelik operasyon

Alanya'da, tefecilik yaptığı iddia edilen biri kadın 7 kişi gözaltına alındı.


Eğitim Sen'den İl Eğitim Müdürlüğü'ne tepki Güncel Eğitim Sen'den İl Eğitim Müdürlüğü'ne tepki

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Antalya Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uygulamalara tepki gösterdi.


Azeri turist hastaneye kaldırıldı Alanya Azeri turist hastaneye kaldırıldı

Alanya'da tatil yaparken odasında bilinci kapalı halde bulunan ve aşırı dozda uyuşturucu aldığı belirtilen Azeri turist, tedavi altına alındı.


Antalya gıda eylem kurulu toplandı Güncel Antalya gıda eylem kurulu toplandı

Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, Antalya'da son 5 yılda güvenlik güçlerinin yaptığı denetim ve aramalarda toplam 273 bin 494 şişe sahte ve gümrük kaçağı içki ile 4 bin 445 litre sahte etil alkol yakalandığını bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68426 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...