Cuma, 23 Ağustos 2019
Macera turizmi ilgi görüyor Manavgat Macera turizmi ilgi görüyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alternatif turizm bölgesi ilan edilen Manavgat'ın Oymapınar beldesinde, gölde tekne, cip, eşek safari turları, gölde balık avlama aktivitelerinden sonra şimdi de macera sporları ilgi odağı oldu.


Norveçli turist otel odasında ölü bulundu Alanya Norveçli turist otel odasında ölü bulundu

Alanya'da, Norveçli turist, otel odasında ölü bulundu.


Sağlıklı Muratpaşa için sıkı denetim Güncel Sağlıklı Muratpaşa için sıkı denetim

Muratpaşa Belediyesi, fazla kullanıldığında kanserojen etki gösteren, kızartmalık yağları denetledi. Kızartmalık atık yağ üreten işletmelerde denetim yapan ekipler, kullanılan yağda polar madde oranının yüzde 25’i geçmesi halinde kanserojen etki başladığı konusunda uyarılarda bulundu


Karete takımı madalyaya doymuyor Spor Karete takımı madalyaya doymuyor

24–26 Temmuz tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştirilen 16.Geleneksel Pamukkale Turnuvası’nda Kepez Belediyesi karete takımı üç altın, iki gümüş, dört bronz madalya kazandı.


Tütüncü’den Antalyaspor’a destek sözü Spor Tütüncü’den Antalyaspor’a destek sözü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalyaspor’un her türlü isteğini yerine getirmek için elinden geleni yapacağını belirterek, “Sayın Valimizin dediği gibi, ceketimizi satarız, Antalyaspor’a yardım ederiz.” dedi.


Maximiles ile ‘Görmeniz Gereken 501 Yer’ Ekonomi/Turizm Maximiles ile ‘Görmeniz Gereken 501 Yer’

Türkiye İş Bankası, Maximiles’a internetten başvuranlara Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından sınırlı sayıda üretilen “Görmeniz Gereken 501 Yer” kitabını hediye ediyor.


12 yaşındaki varis, börekçi yanına çırak oldu Güncel 12 yaşındaki varis, börekçi yanına çırak oldu

Antalya'da 95 yıl önce kurulan, günümüzde Avrupa'dan Avustralya'ya kadar ürün ihraç eden Yenigün Reçelleri'nin sahibi Mahmut Ruhi Alpagot'un küçük oğlu 12 yaşındaki Berkay, Türk iş yaşamının en eski geleneklerinden birini yerine getirdi.


İstanbul kepçeyle verip kaşıkla aldı Ekonomi/Turizm İstanbul kepçeyle verip kaşıkla aldı

Türkiye çapında toplanan her 100 liranın yaklaşık 37 lirasını tek başına karşılayan İstanbul, kişi başına kamu harcamaları bakımından ise tam bir ''bütçe fukarası'' görünümünde bulunuyor.


Küresel ısınma nedeni Karbondioksit yer altına gömülecek Küresel ısınma nedeni Karbondioksit yer altına gömülecek

Kyoto Protokolüne taraf olmaya karar veren Türkiye, termik santrallar, rafineriler ve fabrikalardan atmosfere yılda 250 milyon metreküp dolayında yayılan karbondioksidin yer altında depolanması için çalışmalara başladı.


Münih Türkgücü:1 - Antalyaspor:6 Spor Münih Türkgücü:1 - Antalyaspor:6

Turkcell Süper Lig takımlarından Antalyaspor, hazırlık maçında Almanya'nın Münih Türkgücü-Ataspor takımını 6-1 yendi.


Trafik kazası: 1 yaralı Kumluca Trafik kazası: 1 yaralı

Kumluca'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.


5'nci Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri yapıldı Kumluca 5'nci Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri yapıldı

Kumluca'ya bağlı Karacaören Köyü'nde 5'inci Doğa ve Kültür Şenlikleri yapıldı.


Geleneksel Kervan günü yapıldı Akseki Geleneksel Kervan günü yapıldı

Akseki'nin Ceceler Köyü'nde 15'inci Geleneksel Kervan Günü yapıldı.


Türkiye Finans’tan serinleten kredi kar oranları Ekonomi/Turizm Türkiye Finans’tan serinleten kredi kar oranları

Türkiye Finans, konut, iş yeri, arsa ve taşıt sahibi olmak isteyenler için 31 Ağustos 2009 tarihine kadar özel kredi fırsatları sunan yaz kampanyası başlattı.


Baykal Saran Tiyatro Ödülü Erdal Beşikçioğlu’nun Kültür/Sanat Baykal Saran Tiyatro Ödülü Erdal Beşikçioğlu’nun

2006 yılından bu yana Devlet Tiyatroları’nın desteğiyle sunulan Baykal Saran Tiyatro Ödülü bu sene Erdal Beşikçioğlu’na verildi. Erdal Beşikçioğlu, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyundaki performansıyla değer görüldüğü ödülü ekim ayının son haftasında gerçekleştirilecek özel bir törenle alacak.


Üniversiteli açlık sınırında Üniversiteli açlık sınırında

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Öğrenci Üye Komisyonunun, İzmir'de üniversite öğrencileri arasında yaptığı anket, her dört üniversiteliden üçünün açlık sınırında yaşadığını ortaya koydu.


“Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız” Kemer “Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız”

Kemer ve bölgelerinde turizmin 12 aya yayılması amacıyla ,GATAB olarak özellikle kış aylarında suya yüzde 30 oranında indirime gittiklerini belirten GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, diğer kurumlarında bu tür indirimler yapması gerektiğini söyledi.


Aksu’da sünnet kayıtları başladı Aksu Aksu’da sünnet kayıtları başladı

Aksu Belediyesi tarafından 14 Ağustos’ta düzenlenecek olan Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı. Başkan Yıldırım, düzenlenecek olan şölende 300 çocuğun sünnet olacağını söyledi.


Tütüncü’den birlik mesajı Siyaset Tütüncü’den birlik mesajı

Anadolu Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi’nin yemeğine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Farklı düşüncelere, inanışlara ve değerlere sahip olabiliriz. Ama bu, bizim toplumsal olarak bir ve beraber olmamız önünde engel değildi” dedi.


Deloitte, Ekonomik Görünüm 2009 – Haziran raporunu yayınladı Ekonomi/Turizm Deloitte, Ekonomik Görünüm 2009 – Haziran raporunu yayınladı

Deloitte, üç aylık dönemi kapsayan Ekonomik Görünüm raporlarından Haziran 2009 sayısını “Yapısal Reformlara Odaklanmak” başlığı ile yayınladı. Raporda Türkiye ekonomisinin bu yıl %6 küçülmesinin sürpriz olmayacağı belirtiliyor ve giderek artan finansman ihtiyacına dikkat çekiliyor.


Vali Yüksel’den Kepez’e ziyaret Güncel Vali Yüksel’den Kepez’e ziyaret

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ziyaret ettiği Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, ilçeye büyük hizmetler yapacağına inandığını söyledi. Yüksel, Tütüncü’nün, “Bir Sancak Bir Yetim Şehir Bosna” konulu fotoğraf sergisini de gezdi.


10 ülkenin CFO’luğuna bir Türk yönetici Ekonomi/Turizm 10 ülkenin CFO’luğuna bir Türk yönetici

Xerox’un CIT olarak adlandırılan, Orta ve Doğu Avrupa ile İsrail ve Türkiye bölgesini içine alan 10 ülkenin yer aldığı uluslararası organizasyonunda, Finans Grubu Başkanlığı (CFO) görevine Burak Özer getirildi. Burak Özer bu görevini de, Xerox’un Londra bölge ofisinden yürütmeye devam edecek.


Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Döşemealtı gezisindeydi Döşemealtı Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Döşemealtı gezisindeydi

Antalya tarihini birçok Antalyalıdan daha iyi tanıyan ve bilen Giray Ercenk ve Antalya’nın köklü sanayicileri Camili Köyündeydiler. Aslında abu yazı çok geciken bir yazı. Antalya Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları olan ve Antalya’nın köklü zengini olan aileler kendi aralarında bir otobüs kiralamışlar Sevgili Giray Ercenk’e de rehberlik görevini vermişler.


Tütüncü’den Toptancı Hal’e şafak vakti ziyareti Siyaset Tütüncü’den Toptancı Hal’e şafak vakti ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şafak vakti Antalya Toptancı Hali’ni ziyaret ederek, hem esnafın hem de üreticilerin sorunlarını dinledi.


Güzeller, Demrespor futbolcularını ziyaret etti Demre Güzeller, Demrespor futbolcularını ziyaret etti

7.Konyaaltı Karnavalı,15.Yaz Şenlikleri kapsamında, Hedef Group Ana sponsorluğunda Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Miss Mediterranean 2009 Güzellik yarışmasının 12 finalisti Demrespor'un minik futbolcularını ziyaret etti.


Muratpaşa Belediyesi’nden sağlıklı gıda için denetim Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden sağlıklı gıda için denetim

Sağlık alanında önemli hizmetler üreten Muratpaşa Belediyesi, insanların sağlıklı gıda tüketebilmeleri için de denetimlerini artırdı


AESOB’tan fotoğraf yarışması Güncel AESOB’tan fotoğraf yarışması

Kaybolmaya yüz tutmuş meslekler, fotoğraflarda canlanacak. Bu yıl ilki düzenlenecek “Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler Fotoğraf Yarışması” geleneksel hale gelecek.


Spor Gündemi’ne övgü Spor Spor Gündemi’ne övgü

Her hafta Pazar akşamı 20:15’de Antalya’nın Avrupa ve Dünyaya açılan penceresi konumunda olan Akdeniz TV ve ART ekranlarında yayınlanan Soner Yasak’ın hazırlayıp sunduğu basın oscarlı Spor Gündemi’nin konuğu Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu idi.


Prontotour'dan erken bayram hazırlığı Prontotour'dan erken bayram hazırlığı

27 Temmuz’da başlayan “ERKEN REZERVASYON” kampanyası ile Ramazan Bayramı tur paketlerini satışa sunan Prontotour, 11 Ağustos’a kadar rezervasyon yaptıran misafirlerine, odabaşı 150 Euro’ya varan indirimler sunuyor.


Çocuklar Big-Tang kahramanları ile maceraya doydu Ekonomi/Turizm Çocuklar Big-Tang kahramanları ile maceraya doydu

Çocuklar, sunuculuğunu sempatik oyuncu Hale Caneroğlu’nun üstlendiği gösteride çevreci BIG-TANG karakterleri Kung-su, Matarama-suko, Dama-cana, Taşıma-su, Sürahime-suko ile tanıştı. Çocuklar, birbirinden sevimli BIG-TANG kahramanları ve yunus, balina, fok ve morsların gösterisiyle doyasıya eğlendi.


Masa tenisinde dostluk turnuvası Spor Masa tenisinde dostluk turnuvası

Antalyaspor Masa Tenisi Takımı, Irak’tan gelen usta raketlerle “Dostluk Turnuvası”nda karşılaştı.


2009 Yılının İlk Yarısında Kartlarımızla 187 Milyar TL’lik İşlem Yaptık Ekonomi/Turizm 2009 Yılının İlk Yarısında Kartlarımızla 187 Milyar TL’lik İşlem Yaptık

BKM verilerine göre, 2009 yılının ilk altı aylık döneminde, yerli ve yabancı kredi kartları ile yurtiçinde yapılan işlemlerin (harcama ve nakit avans) cirosu 98 milyar TL olarak gerçekleşti.


Microsoft açık kaynağı destekliyor Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft açık kaynağı destekliyor

Microsoft, kendisine ait 20 bin satırdan oluşan sanal makina sürücü kodlarını Linux dağıtımları için kullanılan GPL v2 lisanslama modeliyle genel kullanıma açtı. Bütün Linux dağıtımları bundan böyle Windows Server 2008 Hyper-V ve Windows Server 2008 R2 Hyper-V altında doğal ortamlarında ve yüksek performansla çalışacak.


Dow Türkiye, ISO 500’de 320. sırada yer aldı Ekonomi/Turizm Dow Türkiye, ISO 500’de 320. sırada yer aldı

Dow Chemical’ın Doğu Avrupa Gelişim ve Büyüme Bölgesi’ne bağlı olarak 38 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Dow Türkiye, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008 Yılı Raporu”nda 320. sırada yer aldı.


3G ile Turkcell’li yaşam başlıyor Teknoloji/Bilim/İnternet 3G ile Turkcell’li yaşam başlıyor

Turkcell, internet paketi alan müşterilerine Turkcell 3G modem VINN’ı hediye ediyor. Üstelik ilk üç ay sadece 19 TL…


TODOSK, Kızılkaya Zirvesi’nde Güncel TODOSK, Kızılkaya Zirvesi’nde

Niğde Aladağlar Kızılkaya zirvesi çıkışı, TODOSK Arama Kurtarma Birim sorumlusu İbrahim Oğuz ve Kaya birim sorumlularından İsmail Süzer liderliğinde, Kazım Yurdal, Münevver Güzel, Sema Özen, Fatmagül Kırımlıoğlu, Vildan Setoğlu, Ayla Tezcan, Meryem Albayrak ve Bilal Topluk’tan oluşan ekiple yapıldı.


Meltem’in “Pizza Pizza”sı açıldı Güncel Meltem’in “Pizza Pizza”sı açıldı

Pizza Pizza, hizmet ağını genişletmek için restaurant zincirine bir halka daha ekleyerek 25 Temmuz 2009 Cumartesi günü Antalya Meltem’de yeni şubesini açtı. Pizza Pizza Meltem Şubesi çatısı altında, Tlg Chicken ve Meru Döner de yer alıyor.


Flatofis Çarşı'da ozonla saç tedavisi ücretsiz Flatofis Çarşı'da ozonla saç tedavisi ücretsiz

Son yılarda saç tedavisinde etkin sonuçlar alınan ozon gazı ile saç tedavisi yöntemi, Flatofis Çarşı’da ücretsiz olarak yer alacak


Palmarium Life krizi fırsata çevirdi Palmarium Life krizi fırsata çevirdi

Muğla’ya bağlı bir ilçe olan Dalaman; Fethiye ve Marmaris’in tam ortasındaki bir bölgede, doğanın büyüleyici gösterisini sergilemekle birlikte; muteşem iklimi, altın kumsalları, zengin tarihi ve misafirperver halkı ile Akdenizin en populer mekanlarından biridir.


Kemer’de Ramazan ayı hazırlıkları başladı Kemer Kemer’de Ramazan ayı hazırlıkları başladı

Kemer Belediye Başkanlığında, yaklaşan Mübarek Ramazan Ayı öncesi anlamlı bir toplantı yapıldı.


“Biz Çöp Değiliz” Döşemealtı “Biz Çöp Değiliz”

Döşemealtı Belediyesi, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliği ile geri dönüşüm projesi başlattı. Proje kapsamında lisanslı firma Berat Geri dönüşüm bölgede çalışmalarına başladı.


Vodafone, 3G hizmetlerini bütün Türkiye’de aynı anda başlatıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone, 3G hizmetlerini bütün Türkiye’de aynı anda başlatıyor

Vodafone, gelişimine öncülük ettiği ve 5 kıtada, 16 ülkede verdiği hizmetleriyle dünya lideri olduğu 3G teknolojisini, 30 Temmuz’dan itibaren, Vodafone 3G+ markasıyla Türkiye’nin 81 ili ile buluşturacak


Tatiliniz zehir olmasın Otomotiv Tatiliniz zehir olmasın

Otomobilleri ile tatile çıkan tatilciler, araçları hararet yapınca yarı yolda kalıyor. Araçlarını servise bırakmak durumunda kalan tatilciler hem maddi kayba uğruyor hem de tatillerini bölmek durumunda kalıyor.


Defans, haşerelerle savaşmak için Ege ve Akdeniz sahillerine gidiyor Defans, haşerelerle savaşmak için Ege ve Akdeniz sahillerine gidiyor

Eczacıbaşı güvencesiyle tüketicilere sunulan Defans, haşere ve kenelere geçit vermeyen Türkiye’nin ilk ve tek bitki özlü sinekkovanı Defans Bitki Özlü’yü, Ege ve Akdeniz kıyılarında yaşayanlara ve tatilcilere tanıtmak üzere eğlenceli bir yolculuğa çıkıyor.


Sokakta simit satan seyyar satıcılara operasyon Güncel Sokakta simit satan seyyar satıcılara operasyon

Muratpaşa Belediyesi halk sağlığı ile tüketicinin korunması amacıyla, sokakta simit satan seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi.


Antalyaspor’a Evcilmen desteği Spor Antalyaspor’a Evcilmen desteği

Antalyaspor yeni yönetim kurulu üyeleri Başkan Hasan Akıncıoğlu eşliğinde Muratpaşa Belediyesi Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Hafise Şahin Avrupa üçüncüsü Spor Hafise Şahin Avrupa üçüncüsü

Konyaaltı Belediyespor Kulübü Güreşçisi Hafise Şahin Avrupa Şampiyonasında üçüncü oldu


Gözünüzün tansiyonu kaç? Sağlık/Kadın Gözünüzün tansiyonu kaç?

Göz içi basıncının yüksekliğine bağlı olarak ortaya çıkan 'glokom', sinsi bir hastalıktır. Tedavi edilmediğinde görme kaybına neden olur. Erken teşhisle tedavide başarı oranı artan glokomun risk grubundaki kişiler ise; ailesinde glokom hastalığı bulunanlar, diyabet hastaları ve miyoplar


Anne baba ile yatma alışkanlığı çocuğu olumsuz etkiliyor Sağlık/Kadın Anne baba ile yatma alışkanlığı çocuğu olumsuz etkiliyor

Anne baba ve çocuklar, birçok nedenle bir arada yatabiliyor. Bebeğin gereksinimlerinin daha kolay karşılanmasından kültürel alışknlıklara kadar çeşitli faktörler çocukların anne babayla birlikte yatmasına yol açabiliyor.


Döşemealtı’nda İngilizce kursuna büyük ilgi Döşemealtı Döşemealtı’nda İngilizce kursuna büyük ilgi

Döşemealtı Belediyesi’nin organize ettiği “Haydi Çocuklar İngilizce Kursuna” öğrencilerden büyük ilgi gördü. İngilizce kursuna toplam 436 öğrenci başvurarak düzenli olarak eğitime başladılar.


'Pratik Tarifler' yarışmasının en iyileri belli oldu 'Pratik Tarifler' yarışmasının en iyileri belli oldu

Dondurulmuş gıda pazarının lider markası Feast, Türkiye genelinde her yaştan kişinin başvurabildiği “Pratik Tarifler Yarışması” düzenledi.


Dr. Sadık Ahmet dualar ile anıldı Dr. Sadık Ahmet dualar ile anıldı

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın lideri olan Dostluk, Eşitlik ve Barış (DEB) Partisi’nin kurucusu Dr. Sadık Ahmet, ölümünün 14. yılında kabri başında dualarla anıldı.* 24 Temmuz 1995 yılında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Dr. Sadık Ahmet, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri olarak ölüm yıldönümünde özlem ve hasret ile yâd edildi.


Çocukluk döneminde soya tüketimi göğüs kanseri riskini azaltıyor Sağlık/Kadın Çocukluk döneminde soya tüketimi göğüs kanseri riskini azaltıyor

2009 yılında göğüs kanseri ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma sonuçlarına göre soyanın kanser riskini azalttığı bir kez daha kanıtlandı.


Domuz gribi aşısı insanda denendi Sağlık/Kadın Domuz gribi aşısı insanda denendi

Çin'de influenza A/H1N1 gribine karşı geliştirilen aşı insanlar üzerinde denendi.


“Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” belgeseli “Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” belgeseli

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) ve üyesi derneklerin katkılarıyla uzun ancak titiz bir hazırlık sürecinin ardından yapımı tamamlanan “Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” başlıklı belgesel yapım, 29 Temmuz 2009 Çarşamba günü Türkiye saati ile 23.50’de TRT-1 ekranlarında izleyicisinin karşısına çıkacak.


Yavru aslan yenilendi Otomotiv Yavru aslan yenilendi

Lansmanının üzerinden 40 ay geçtikten ve 322 bin adetten fazla alıcının beğenisini kazandıktan sonra Peugeot 107, yeni tasarımıyla boy gösteriyor.


Buzlu kahveler kalori bombası Sağlık/Kadın Buzlu kahveler kalori bombası

Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu, sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu kahvelerin, mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.


Çocuklarda hipertansiyon, kalıcı risk taşıyor Sağlık/Kadın Çocuklarda hipertansiyon, kalıcı risk taşıyor

Çocuklarda hipertansiyona neden olan böbrek hastalıklarının çok sinsi belirtilerle seyrettiğini belirten uzmanlar uyarıyor: Hipertansiyon fark edilmezse kalbe, böbreğe ve beyne kalıcı zarar verebilir.


İkinci klonlama merkezi açılıyor Teknoloji/Bilim/İnternet İkinci klonlama merkezi açılıyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nden sonra Türkiye’de klonlama yapan ikinci merkez İnönü Üniversites, olacak.


Galaktik göz Teknoloji/Bilim/İnternet Galaktik göz

Bilim, bazen bilim-kurgu gibi olabiliyor. Astronomlar, NASA'nın Spitzer Uzay Teleskobu'nu kullanarak yaptıkları gözlemde, tıpkı dikkatle bakan bir göze benzeyen spiral bir galaksinin görüntülerini elde etti.


Massa iyiye gidiyor Spor Massa iyiye gidiyor

Cumartesi günü Macaristan Grad Prix’i sıralama turlarında geçirdiği kaza sonrası ameliyata alınan Brezilyalı pilot Felipe Massa'nın sağlık durumunda olumlu gelişmeler yaşanıyor.


Çekirdek ailenin açlık sınırı 738 lira Ekonomi/Turizm Çekirdek ailenin açlık sınırı 738 lira

Türk-İş, Temmuz ayında dört kişilik bir aile için açlık sınırını 738, yoksulluk sınırını 2 bin 404 TL olarak hesapladı.


Taşıt vergisinde son 5 gün Ekonomi/Turizm Taşıt vergisinde son 5 gün

İlk taksidi Ocak ayı içinde ödenen mo torlu taşıtlar vergisinde, ikinci taksit ödemeleri cuma günü sonra erecek.


Rabia Kadir Çin’i yine ayağa kaldırdı Rabia Kadir Çin’i yine ayağa kaldırdı

Çin, Uygur lideri Rabia Kadir'in Japonya'nın başkenti Tokyo'ya yapmayı planladığı ziyareti şiddetle eleştirdi.


Cimrilik de boşanma nedeni Sağlık/Kadın Cimrilik de boşanma nedeni

Yargıtay, eşinin yıllardır kendisine para vermediğini, kırılan bir bardağın bile hesabını sorduğunu söyleyen kadının, "ekonomik şiddet"e maruz kaldığına hükmetti.


Anadolu liselerinde boş kontenjan kalmadı Anadolu liselerinde boş kontenjan kalmadı

Ortaöğretime 1. Yerleştirme sayısal verilerine göre, anadolu liseleri, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, meslek liselerinde kontenjanların tamamı doldu.


İlik naklini yaptıramadan döndüler Güncel İlik naklini yaptıramadan döndüler

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden ilik nakli yaptırmak üzere Antalya'ya götürülen talasemi hastası 3 kardeş, bekledikleri 2 yılın sonunda maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavilerini tamamlayamadan ilçelerine geri döndü.


Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi tutuklandı Güncel Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi tutuklandı

Antalya'da 122 kilogram esrarın ele geçirildiği ''Anafor'' operasyonunda göz altına alınan 11 kişi tutuklandı.


Sigarayı bırakma polikliniklerine ilgi arttı Sağlık/Kadın Sigarayı bırakma polikliniklerine ilgi arttı

Sigara yasağının kapsamının genişletilmesinin ardından, Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesindeki sigarayı bırakma polikliniğine başvuruların arttığı bildirildi.


Vişne suyunu sebile doldurdu Korkuteli Vişne suyunu sebile doldurdu

Korkuteli'de bahçesinde ürettiği vişneleri satamayan mahalle muhtarı, toplattığı vişnelerin suyunu sebile koydu.


Turizmci destek istiyor Ekonomi/Turizm Turizmci destek istiyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, Türk turizminin devlet desteğine ihtiyacı olduğunu söyledi.


Tohumculuk sektöründe yerli firmalar atağa geçti Ekonomi/Turizm Tohumculuk sektöründe yerli firmalar atağa geçti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Uzun, son yıllarda Türkiye'de çok kaliteli tohum üreten firmaların etkin hale geldiğini bildirdi.


Ulucak köyünde tapular dağıtıldı Korkuteli Ulucak köyünde tapular dağıtıldı

Korkuteli'nin Ulucak köyünde kadastro çalışmaları tamamlanan 71 bin dekar alandaki bin 382 tapu, hak sahiplerine dağıtıldı.


Çeşitli ülkelerden insanların tercihi: OLİMPOS Güncel Çeşitli ülkelerden insanların tercihi: OLİMPOS

Denizin kıyısına kadar uzanan tarihi kalıntıları, üzerlerinde hiç susmayan Ağustos böcekleriyle asırlık ağaçları, serüven tutkunlarını meydan okumaya davet eden sarp kayalıkları ve ahşap evlerden oluşan konaklama tesisleri ile turizme çok çekici bir alternatif sunan Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Olimpos bölgesi, dünyanın dört bir yanından tatilcileri ağırlıyor.


Yumuşak doku romatizması en çok kadınlarda görülüyor Sağlık/Kadın Yumuşak doku romatizması en çok kadınlarda görülüyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tiraje Tuncer, yumuşak doku romatizmasının (fibromiyalji) kas-iskelet ağrısı, sabah tutukluğu, yorgunluk gibi belirtileri bulunduğunu ve daha çok kadınlarda görüldüğünü bildirdi.


Çetinsoy: “Kent rantı kamu ile mutlaka paylaşılmalıdır” Alanya Çetinsoy: “Kent rantı kamu ile mutlaka paylaşılmalıdır”

Mimarlar Odası Genel Saymanı Aysel Çetinsoy, kent rantının mutlaka kamu ile paylaşılması gerektiğini söyledi.


Çöp ayrıştırma alanında çıkan yangın söndürüldü Manavgat Çöp ayrıştırma alanında çıkan yangın söndürüldü

Manavgat'ın Side beldesindeki çöp ayrıştırma alanında yangın çıkan yangın söndürüldü.


“Mimarlık ve Kentleşmede Cumhuriyet’in Beklentileri” Paneli Alanya “Mimarlık ve Kentleşmede Cumhuriyet’in Beklentileri” Paneli

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, hukuk devleti olabilmek ve hukukun üstünlüğünün geçerli olması için yargının bağımsız olması gerektiğini söyledi.


5. Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri başladı Kumluca 5. Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri başladı

Kumluca'nın Karacaören Köyünde bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan ''Karacaören Doğa ve Kültür Şenlikleri'' hidroelektrik santrallerinin zararlarının anlatıldığı bilgilendirme toplantısıyla başladı.


Alanya’da diskoda silahlı kavga:3 yaralı Alanya Alanya’da diskoda silahlı kavga:3 yaralı

Alanya'da bir diskoda çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı.


Güncel "Lozan'dan Lozan'a" paneli

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, ''Hukuk devletinin, laik devletin yanında bugün çağdaş bir demokrasiye ulaşabilmek için sarf ettiğimiz bütün güç -ne oldu ise- tersine esen rüzgarla bugün bizi yine Lozan'ı savunma ve koruma durumuna ne yazık ki getirdi'' dedi.


Turist gözüyle Türkiye Güncel Turist gözüyle Türkiye

Öger Tur tarafından Alman turistler arasında yapılan ankette, Türkiye denince akla ilk gelenin ''tatil'' olduğu belirlendi.


Konyaaltı Sahili’nde işgal suçlaması Güncel Konyaaltı Sahili’nde işgal suçlaması

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilindeki büfelerin işletmeciğini yapan şirketin, plajı işgal ettiğini öne süren Konyaaltı Dostları Derneği Başkanı Nilsu Güleç, ilçe kaymakamlığına şikayet dilekçesi verdi.


“Anafor” operasyonunda 122 kg esrar ele geçirildi Güncel “Anafor” operasyonunda 122 kg esrar ele geçirildi

Antalya'da düzenlenen operasyonda, 122 kilogram esrar ele geçirildi. Son yıllarda Antalya'da tek operasyonda en fazla esrar miktarının ele geçirildiği operasyonda yakalanan 11 zanlı adliyeye sevk edildi.


Broşürlerle orman yangınlarına karşı uyarı! Güncel Broşürlerle orman yangınlarına karşı uyarı!

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarını önlemek ve vatandaşlara uyarılarda bulunmak için el broşürleri hazırladı. İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan bilgilendirme broşürleri, Kepez ve Sarısu mevkilerinde iki arozöz ekibi tarafından dağıtılıyor.


Antalya'da sıcak hava Güncel Antalya'da sıcak hava

Antalya'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve 42 dereceye ulaşan hava sıcaklığı nedeniyle bunalan vatandaşlar, sahillere akın etti.


Uçurumun kenarında mola ölüm getirdi İbradı Uçurumun kenarında mola ölüm getirdi

İbradı yakınlarında ailesiyle yaylaya giden 66 yaşındaki kadın, mola verdikleri sırada yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşerek öldü.


“Katsayı adaletsizliğini giderilmesini memnuniyetle karşılıyoruz” Siyaset “Katsayı adaletsizliğini giderilmesini memnuniyetle karşılıyoruz”

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen yaptığı yazılı açıklamada “Ülkemiz, 28 Şubat sürecinin dar kalıplı ideolojik kararlarının birisinden daha kurtulmuş bulunuyor. Hiçbir bilimsel ve pedagojik temeli olmaksızın, tamamen ideolojik tavırla 28 Şubat sürecinin puslu havasında getirilen ve 10 yıldır eğitimde fırsat eşitliğini örseleyen katsayı adaletsizliği YÖK’ün almış olduğu tarihi kararla kaldırıldı. Bu karar, ülkemizin normalleşmesi, demokratik ilerleyişi zorlaştıran ağırlıklardan kurtulması yolunda önemli bir adım olmuştur” dedi.


Sıcaklar bunaltıyor Güncel Sıcaklar bunaltıyor

Antalya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle vatandaşlar, Konyaaltı Plajı’na giderek serinlemeye çalıştılar.


“İncinsen de incitme” Siyaset “İncinsen de incitme”

CHP İl Başkanı Ömer Melli, cumhuriyetin ve laikliğin temel destekçilerinden olan Alevi külmtürünün en önemli yanı olan barışçılığı, Pir Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin “İncinsende incitme” anlayışında ifade edildiğini söyledi.


Tehlikeli eğlence Güncel Tehlikeli eğlence

Sıcak havada Konyaaltı Plajı’na giderek serinlemek isteyen gençler, plajda bulunan iskeleden denize atlıyorlar.


Antik tiyatro maskları fotoğraf stüdyosu gibi oldu Demre Antik tiyatro maskları fotoğraf stüdyosu gibi oldu

Demre’deki Myra antik kentindeki masklar, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.


Güzeller tarih turunda Demre Güzeller tarih turunda

Demre’de kamp yapan Akdeniz Güzellik Yarışması finalistleri, tarih turuna çıktı.


Göçerler hayvanları traş ediyor Akseki Göçerler hayvanları traş ediyor

Akseki Giden Gelmez Yaylaları’daki göçerler hayvanlarının uzayan tüylerini kesmeye başladılar.


Antalya sahillerinde yoğunluk Güncel Antalya sahillerinde yoğunluk

Antalya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle vatandaşlar, Konyaaltı Plajı’na giderek serinlemeye çalıştılar.


Temizlik ekibi oluşturuldu Manavgat Temizlik ekibi oluşturuldu

Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent içini daha yaşanabilir hale getirmek için temizlik ekibi oluşturdu.


Bir günde 17 orman yangını çıktı Güncel Bir günde 17 orman yangını çıktı

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'nce, dün Antalya bölgesinde 17 orman yangınının çıktığı, yangınların hızlı ve etkin mücadele ile fazla kayba neden olmadan söndürüldüğü bildirildi.


Akdeniz Üniversitesi Priştine'de temsil edildi Güncel Akdeniz Üniversitesi Priştine'de temsil edildi

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Çağrı Bekmezoğlu, Kosava'nın başkenti Priştine'de Akdeniz Üniversitesi'ni (AÜ) temsil etti.


Polisevinin mutfağında yangın çıktı Güncel Polisevinin mutfağında yangın çıktı

Antalya Polisevi'nin mutfak kısmında yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında, 4 personel dumandan etkilendi.


NATO daimi mayın görev grubu Antalya'da Güncel NATO daimi mayın görev grubu Antalya'da

Akdeniz'de su altında mayın arama ve temizleme görevini üstlenen NATO Daimi Mayın Görev Grubuna ait 4 askeri gemi, Antalya Limanı'na demirledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...