Perşembe, 22 Ağustos 2019
Kemer Belediyesi Sünnet Etkinlikleri Kemer Kemer Belediyesi Sünnet Etkinlikleri

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen ve 101 çocuğun sünnet ettirildiği “Sünnet Şöleni” etkinliği Ebru Yaşar konseri ile devam etti.


Korkuteli’yi 12 sporcu temsil edecek Korkuteli Korkuteli’yi 12 sporcu temsil edecek

Korkuteli Belediyespor Kulübü Taekwan-Do takımı 12 kişilik kafilesiyle Pazar (15 Ağustos 2009) günü özel bir turnuva için Kocaeli’nde ringlere çıkacak.


Pizza Pizza'dan Ramazan'a özel lezzet kampanyası Ekonomi/Turizm Pizza Pizza'dan Ramazan'a özel lezzet kampanyası

Türk damak tadıyla pizza kültürünü birleştiren Pizza Pizza, Ramazan’a özel hazırladığı ekonomik ve doyurucu menülerini yine çok özel fiyatlara sunuyor.


Botanik'in yeni tadı Lüle Kebabı Kemer Botanik'in yeni tadı Lüle Kebabı

Antalya'nın doğal güzellikleri ünlü Ulupınar'da bulunan restaurantlar menülerine her geçen gün yeni birer yemek ilave ederken, ilgi çekmeyi de başarıyorlar. Ulupınar'da bulunan Botanik Restaurant menüsüne Azeri yemeği olan " Lüle Kebap" ını da ilave etti.


Ece, ahşap ve camın doğallığını Loft'ta buluşturdu Ekonomi/Turizm Ece, ahşap ve camın doğallığını Loft'ta buluşturdu

Banyoları keyifli yaşam alanlarına dönüştüren inovatif ürünleriyle dikkat çeken ECE, yeni ürünü ‘Loft’ banyo dolabında ahşap ve camın doğallığını buluşturdu.


Korkuteli takdir etti Korkuteli Korkuteli takdir etti

MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya’nın İl Kongresi’nde zafere ulaştıktan sonra İl Başkanı olur olmaz Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılması ilçe halkının takdiriyle karşılandı.


Avea’dan Samsung 3G’li Cihaz Kampanyası Teknoloji/Bilim/İnternet Avea’dan Samsung 3G’li Cihaz Kampanyası

Avea, Samsung’un 3G uyumlu U800 ya da I900 Omnia modellerinden birini satın alan abonelerine, 6 ay boyunca her ay 200 dakika konuşma ve 3G’li servislerden oluşan 3G Hoş Geldin Paketi’ni ücretsiz sunuyor.


Tolunay’dan sahte müfettiş uyarısı Güncel Tolunay’dan sahte müfettiş uyarısı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, kendisini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi olarak tanıtarak işyerlerinden menfaat sağlamaya çalışan kişilere karşı esnaf ve sanatkarları uyardı.


Baykal Saran Tiyatro Ödülü Kültür/Sanat Baykal Saran Tiyatro Ödülü

2006 yılından bu yana Devlet Tiyatroları’nın desteğiyle sunulan Baykal Saran Tiyatro Ödülü’nün bu seneki sahibi Erdal Beşikçioğlu, ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin’den aldı. Erdal Beşikçioğlu, ödüle “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyundaki performansıyla değer görülmüştü.


“Baz istasyonları şehir dışına çıkarılsın” Siyaset “Baz istasyonları şehir dışına çıkarılsın”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü, insan sağlığına zararlı olduğu gerekçesiyle baz istasyonlarının şehir dışına taşınması için bir kampanya başlattı.


Plastik ihracatımızda en büyük pazar Libya Ekonomi/Turizm Plastik ihracatımızda en büyük pazar Libya

Global kriz, ABD ve Avrupa pazarlarını vururken, strateji değiştirerek yeni ülkelere yönelen plastik ihracatçısının yüzü gülüyor.


DASK için gönüllü kampanya DASK için gönüllü kampanya

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 17 Ağustos Marmara depreminin onuncu yılına özel, iş, sanat, medya ve spor dünyasından isimlerin de destek vereceği yeni bir bilinçlendirme kampanyası başlattı.


Haşim Kılıç, Ergoisviçre emeklilik ve hayat ekibine katıldı Ekonomi/Turizm Haşim Kılıç, Ergoisviçre emeklilik ve hayat ekibine katıldı

Haşim Kılıç, ERGOİSVİÇRE Emeklilik ve Hayat ailesine katıldı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu Haşim Kılıç, Operasyonlardan Sorumlu Koordinatör olarak atandı.


İhlas Koleji’nden ÖSS yerleştirmede yüzde 94.4’lük başarı İhlas Koleji’nden ÖSS yerleştirmede yüzde 94.4’lük başarı

İhlas Koleji 2008 yılında elde etmiş olduğu yüzde 86’lık yerleştirme oranını bu sene 8.4 puan artırarak başarısını taçlandırdı. -Özel Marmara Evleri İhlas Lisesi’nde tercih yapan öğrencilerin %98,18’i bir yükseköğretim programına yerleşti…


Toplu görüşmelerde “Parayı Veren, Düdüğü de Çalıyor” realitesi Siyaset Toplu görüşmelerde “Parayı Veren, Düdüğü de Çalıyor” realitesi

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, Hükümetle yetkili sendikalar arasında her yıl 15 -30 Ağustos tarihlerinde başlayan ve bu yıl 8. si yapılacak olan Toplu Görüşmelerin sonucunun çalışanlar adına büyük bir memnuniyetsizlik yarattığını, memur ve emeklilerine verilecek artış ve iyileştirmelerin hükümet tarafından tek yönlü belirlenmesinin, memurların toplu görüşmelere karşı ilgisizlik ve güvensizlik duymasını sağladığını söyledi.


Alkol bağımlılığı tarih mi oluyor? Sağlık/Kadın Alkol bağımlılığı tarih mi oluyor?

Fareler üzerinde yapılan deneylerde kudzu bitkisinin içinde bulunan daidzin maddesinin alkol bağımlılığına karşı etkili olduğu tespit edildi.


Nestle Coffee-Mate®’den Türkiye’de bir ilk… Nestle Coffee-Mate®’den Türkiye’de bir ilk…

Dünya’nın ve Türkiye’nin bir numaralı kahve kreması NESTLE COFFEE-MATE®, Mayıs ayında piyasaya sunduğu iki yeni çeşidiyle Türkiye’yi aromalı kahve kreması ile tanıştırdı.


Tütüncü’den hizmet rekoru Siyaset Tütüncü’den hizmet rekoru

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 4 ayda, 30 milyon TL tutarında 45 km sıcak asfalt, 12 park ile birçok camiin, okulun çevre düzenlemesi çalışması yaptıklarını, binlerce vatandaşı ve esnafı ziyaret ettiklerini söyledi.


Muratpaşa Belediyesi’nin eğitim melekleri işbaşında Siyaset Muratpaşa Belediyesi’nin eğitim melekleri işbaşında

Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Komisyonu Üyeleri, okula devam etmeyen genç kızların okumasını sağlamak amacıyla aileleri ile görüşüyor


“İslam görgüsüzlük değildir” “İslam görgüsüzlük değildir”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş yaklaşan 11 ayın sultanı olan RAMAZAN ayı ve Ramazan etkinlikleri için ilgilisine, yetkilisine ve tüketici vatandaşlara ayrı ayrı uyarılarda bulundu.


Teknolojiye acıkanlar da Tesco-Kipa’ya koşuyor! Güncel Teknolojiye acıkanlar da Tesco-Kipa’ya koşuyor!

Lider flaş hafıza kartı yaratıcısı SanDisk’in Tesco-Kipa mağazalarıyla gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda tüketiciler diğer ihtiyaçlarını karşılarken SanDisk ürünlerini de aynı yerden temin edebilecekler.


Özdilekpark, 14 Ağustos’ta açılıyor Güncel Özdilekpark, 14 Ağustos’ta açılıyor

Urfa Mozaik Alışveriş Merkezi (Ocak 2009), Zonguldak Demirpark Alışveriş Merkezi (Mart 2009) ve Gaziantep Sankopark Alışveriş Merkezi’nin (Nisan 2009) ardından, Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi olan Özdilekpark Alışveriş Merkezi de 14 Ağustos 2009, Cuma günü Jones Lang LaSalle danışmanlığıyla hizmete giriyor.


“Böyle heyecanlı seyirci görmedim” Korkuteli “Böyle heyecanlı seyirci görmedim”

Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı Ali Gürbüz ve 2009 yılı Güreş Ağası Naim Adrasan Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret ederek başarılı organizasyon için teşekkür etti.


Mio C725 Navigasyon Cihazı Kensington Bluetooth Araç Kiti Hediyeli Teknoloji/Bilim/İnternet Mio C725 Navigasyon Cihazı Kensington Bluetooth Araç Kiti Hediyeli

Mio’nun yeni modeli C725, Bluetooth araç kiti hediyeli. Türkiye’de en çok tercih edilen navigasyon cihazı olan Mio bu kampanyayı Türk kullanıcılarına bir teşekkür hediyesi olarak planladı.


Değişen yiyecekler sağlığa zarar veriyor Sağlık/Kadın Değişen yiyecekler sağlığa zarar veriyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından “Beslenme ve Sağlık” konulu konferans düzenlendi. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Billur Canbakan, “Hiçbir dönemde yiyeceklerimizde son yüzyılda olduğu kadar korkunç değişiklikler yaşanmamıştır” dedi.


Göz kuruluğunun tedavisinde kanser ilacı Sağlık/Kadın Göz kuruluğunun tedavisinde kanser ilacı

Teknolojinin gelişmesi, atmosferdeki değişimler ve tabiî ki çalışma şartlarındaki değişikliklerle son 10 yılda göz kuruluğu insanları göz hekimlerine götüren en önemli şikayetlerden biri haline geldi.


Türk çocukları bilgisayar kullanımında AB yolunda Teknoloji/Bilim/İnternet Türk çocukları bilgisayar kullanımında AB yolunda

Intel’in,Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 11 ülkede 5 bin 220 ebeveynin katılımıyla gerçekleştirilen araştırması, farklı ülkelerdeki ailelerin çocuklarının bilgisayar kullanımına yönelik görüş ve beklentileriyle ilgili ilginç ipuçları veriyor.


The Marmara Antalya’dan kır düğünlerini aratmayan alternatif Güncel The Marmara Antalya’dan kır düğünlerini aratmayan alternatif

Dünyanın ilk dönen oteli unvanına sahip olan The Marmara Antalya evlenecek çiftlere şehrin ortasında muhteşem Akdeniz ve Toroslar manzarasına karşı düğün alternatifi sunuyor.


İÜ “Socrat” ile birinci İÜ “Socrat” ile birinci

TÜBİTAK’ın düzenlediği “Formula G-Güneş Arabaları Yarışması” birincisi İstanbul Üniversitesi (İÜ) oldu.


On Bir Ayın Sultanını BİM'in fırsatlarıyla karşılayın On Bir Ayın Sultanını BİM'in fırsatlarıyla karşılayın

Türkiye perakende sektörünün lider kuruluşlarından BİM, on bir ayın sultanını cazip Ramazan Paketi ile karşılıyor. Hesaplı ve kaliteli ürünlerle tüketicinin ilk tercihi olan BİM Ramazan ayına özel bir Hediye Kartı da yayınladı


Kunefem.Net 1. yaşını sürprizlerle kutluyor Ekonomi/Turizm Kunefem.Net 1. yaşını sürprizlerle kutluyor

Kunefem.Net 1. yaşını şok indirimlerle ve ücretsiz kargo ile kutluyor. Türkiye nin ilk ve tek online Künefe Sipariş sitesi olan www.kunefem.net büyük ilgi görüyor.


Üniversite tercihlerinde yurtdışı eğitim de var Üniversite tercihlerinde yurtdışı eğitim de var

Üniversite sınavına giren 1,5 milyon öğrencinin umudu sınav sonuçlarında. Artık yurtdışında eğitim öğrencilerin en az yurtiçindeki özel üniversiteler kadar ilgi gösterdikleri bir konu.


Kemer’de sünnet şöleni Kemer Kemer’de sünnet şöleni

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni bu yıl çok daha renkli geçecek.


SRC belgeleri sahiplerini bekliyor Siyaset SRC belgeleri sahiplerini bekliyor

Antalya Ulaştırma Bölge Müdürü Salih Okur ;“ 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında ilgililer tarafından alınması zorunlu olan SRC belgesi için Bölge Müdürlüğümüze yoğun müracaat yapılmıştır.” Dedi.


ÖSS Yerleştirme Sonuçları Vodafone ile cebinizde! ÖSS Yerleştirme Sonuçları Vodafone ile cebinizde!

Vodafone Türkiye ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen “Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi” ile Vodafone aboneleri ÖSS yerleştirme sonuçlarını açıklandığı anda cep telefonlarından öğrenebilecek.


Polonyalı heyet Korkuteli’nde Korkuteli Polonyalı heyet Korkuteli’nde

Korkuteli Belediyesi ile Polonya’nın Jarocin Belediyesi arasında kardeş belediye ilişkileri devam ediyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü ilçeye gelen Polonyalı heyeti, Belediye Başkanı Hasan Gökce, Milletvekili Mehmet Günal karşıladı.


Polonyalılar, Muratpaşa ile kardeş olmak istiyor Siyaset Polonyalılar, Muratpaşa ile kardeş olmak istiyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan ve parlamenter, kaymakam, belediye başkanı ile belediye meclis üyelerinden oluşan Polonya heyetini ağırladı.


Ramazan ayında yine iftarın adresi Botanik Restaurant Kemer Ramazan ayında yine iftarın adresi Botanik Restaurant

Kemer'in doğal güzellikleri ünlü Ulupınar'da yerli ve yabancı misafirlere hizmet veren Botanik Restauran'ta Ramazan hazırlığı. Yabancı turistlerin buluşma noktası olan Botanik Restaurant , Ramazan ayı boyunca farklı tatları gelen yerli müşterilerine de sunacak.


Aksu güzelleşiyor Aksu Aksu güzelleşiyor

Aksu Belediyesi tarafından ilçenin değişik noktalarında başlatılan peyzaj düzenleme çalışmaları süratli bir şekilde devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Nurfi Yar, yapacakları çalışmalarla ilçenin modern yaşanabilir bir kent kimliğine bürüneceğini söyledi


1.Beydağları  Buluşması Kumluca 1.Beydağları Buluşması

Kumluca İlçesi sınırları’nın Korkuteli’ne dayandığı bölgede bulunan Yavşanlı, Antalya Saklıkent’in batı bölgesinde bulunuyor. Yörük kültürünün yaşatıldığı bölgede hayvancılık, olanca haliyle geleneklere bağlı şekilde yürütülürken, çobanlık mesleği de revaçta olmayı sürdürüyor.


Korkuteli’nin başpehlivanı Gürbüz Korkuteli Korkuteli’nin başpehlivanı Gürbüz

Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 2009 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil ile finale kalan Ali Gürbüz, kıran kırana geçen mücadelenin ardından Başpehlivan olmayı başardı


Eti tanıtmak için binlerce afiş Güncel Eti tanıtmak için binlerce afiş

Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı; kırmızı eti tanıtmak, insanların kolesterol konusunda yanlış bilgilendirildiğini anlatmak için binlerce afiş bastırıp dağıttı.


Burun ucu düşme fobisi artık bir şehir efsanesi Sağlık/Kadın Burun ucu düşme fobisi artık bir şehir efsanesi

Memorial Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Doç. Dr. Cenk Şen, rinoplasti sonrası burun ucu düşmeleri hakkında bilgi verdi.


Domuz gribine karşı kişisel tedbirlerinizi mutlaka alın Sağlık/Kadın Domuz gribine karşı kişisel tedbirlerinizi mutlaka alın

Memorial Hastanesi Klinik Laboratuvarlar Koordinatörü Doç. Dr. Kenan Keskin, “Domuz gribinin Türkiye’deki seyri” ve “Domuz gribine karşı alınması gereken önlemler” hakkında bilgi verdi.


Tütüncü Altın Kiraz’da Korkuteli Tütüncü Altın Kiraz’da

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Güreşleri’ne katılarak, ata sporuna verdiği desteği bir kez daha göstermiş oldu.


Tekirova ile Güneysu kardeş belediye oluyor Kemer Tekirova ile Güneysu kardeş belediye oluyor

Geçtiğimiz hafta Güneysu’ya giderek Belediye Başkanı Ahmet Minder’in konuğu olan Başkan Üras, ‘bölgeler ve kültürler arası diyalogları pekiştirme ve ortak projeler etrafında buluşulabileceğimizi düşünüyorum’dedi.


Döşemealtı Belediyesi’nden sigara denetimi Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden sigara denetimi

19 Temmuz 2009 tarihinden itibaren başlayan sigara yasağı uygulaması kapsamında denetimlerini artıran Döşemealtı Belediyesi zabıta ekipleri, belediye sınırları içerisinde bulunan iş yeri sahiplerini yasakla ilgili bilgilendiriyor.


e-Eğitimde Dev Güçbirliği Teknoloji/Bilim/İnternet e-Eğitimde Dev Güçbirliği

Dünyanın yazılım devi Microsoft, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Yıldız Teknik Üniversitesi ve ülkemizin Uzaktan Eğitim Teknolojilerini en etkin şekilde kullanan kurumu Element Eğitim Teknolojileri A.Ş., güçlerini ve sinerjilerini tek çatı altında birleştirdiler.


Erdoğan: “Ramazanda zam yok fiyatları aşağı çekeceğiz” Ekonomi/Turizm Erdoğan: “Ramazanda zam yok fiyatları aşağı çekeceğiz”

Ramazan ayında beklenin aksine pirinç fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket beklemediklerini belirten Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, kriz nedeniyle Ramazan'da beklenen tüketim hareketliliğinin yaşanmayacağını söyledi.


ABTTF Yönetim Kurulu Olağanüstü Toplandı ABTTF Yönetim Kurulu Olağanüstü Toplandı

8 Ağustos 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) olağanüstü toplandı. Yaz tatili olmasına karşın Batı Trakya’da cereyan eden olaylar nedeni ile ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Yönetim Kurulu üyelerini olağanüstü toplantıya çağırdı.


En yeşil ofis: Unilever En yeşil ofis: Unilever

Türkiye’ nin ilk yeşil ofis binalarından biri olanUnilever Genel Müdürlüğü 2009 yılının ilkçeyreğinde kullanıma açıldı.


HP, CIO’ların yardımcısı Teknoloji/Bilim/İnternet HP, CIO’ların yardımcısı

Yeni BT finansal yönetim çözümü, şirketlerin şeffaflığını artırmalarına ve maliyetleri optimize etmelerine yardımcı oluyor.


Aksu şölene hazırlanıyor Aksu Aksu şölene hazırlanıyor

Aksu Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Perge Festivali Geleneksel Sünnet Şöleni Cuma günü akşam saat 19:00’da Anfaş Fuar alanında düzenlenecek.


EMITT Fuarı 2010’da Mısır’ı ağırlıyor EMITT Fuarı 2010’da Mısır’ı ağırlıyor

EMITT 2010 Fuarı’nın ikinci konuk ülkesi Mısır, küresel ekonomik krizin yarattığı durgunluğu aşmayı hedefliyor


İşle eğlenceyi karıştırmak isteyenlere suisebak.com Ekonomi/Turizm İşle eğlenceyi karıştırmak isteyenlere suisebak.com

Avrupa’nın lider iş ağı XING hiçbir yerde duyulmamış 4 keyifli iş ilanıyla ekonomik kriz ve işsizlik ortamında beklenmedik iş teklifleri sunuyor. Sadece okurken bile gülümseterek moral verecek olan iş fırsatları arasına masaj müfettişliği, yeme içme gurusu, moda deneyicisi ve tatil köyü örnek müşterisi olmak yer alıyor!


Haydi Kombine Biletleri Satın Almaya Spor Haydi Kombine Biletleri Satın Almaya

Döşemealtılılar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk tüm hemşerilerini ve Antalya'da yaşayanları Antalyaspor kombine biletlerini almaya davet etti.


M. Ali Şahin Antalya’da Siyaset M. Ali Şahin Antalya’da

Meclis başkanı seçildikten sonra, Ankara dışındaki ilk seyahatini Antalya’ya yapan Mehmet Ali Şahin, vali Alaaddin Yüksel ile birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.


Fotoğrafçılar Starbucks Coffee Atatürk Mağazası’nda buluştu Güncel Fotoğrafçılar Starbucks Coffee Atatürk Mağazası’nda buluştu

Antalya Fotoğraf Kulübü’nün davetlisi olarak Türkiye’nin her köşesinden Antalya’ya gelen 100 fotoğraf sanatçısı, şehir gezilerindeki kahve molasını Starbucks Coffee’de verdi.


GROU.PS, Social Beans projesini tanıtıyor GROU.PS, Social Beans projesini tanıtıyor

Bir açık kaynak projesi olan Social Beans, sosyal medya yayın platformlarında, İskelet Taşınabilirliği çözümünün aciliyetine dikkat çekiyor.


Tedavi olayım derken… Sağlık/Kadın Tedavi olayım derken…

Beyin tümörü nedeniyle ışın tedavisi gören 65 kişi üzerinde 12 yıl sonra yapılan araştırmada kullanılan ışınların beyine zarar verdiği saptandı.


Türkiye ilk defa temsil edildi Türkiye ilk defa temsil edildi

T.C. Sağlık Bakanlığı, tarihte ilk defa Türkiye’yi temsil ettiği “Yer değiştiren Bireylerin* HIV/AIDS Epidemisindeki Yeri” başlığındaki toplantıya katıldı.


Öğrenciler yararına etkinlik Güncel Öğrenciler yararına etkinlik

Üniversite Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri yararına 08 Ağustos 2009 Cumartesi günü Manavgat Beşkonak Köprülü Kanyon'da rafting etkinliği düzenlendi.


fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz Teknoloji/Bilim/İnternet fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz

3G ile birlikte yaygınlaşacak mobil iletişim sayesinde kullanıcılar cep telefonundan internete bağlanabilecek; fring sayesinde Skype, MSN, Google Talk, Yahoo Messenger, AIM, Facebook, Twitter gibi birçok servisten ücretsiz yararlanıp, üye oldukları bütün sosyal ağlardaki arkadaşlarını tek bir dinamik profilden yönetebilecekler.


Şebnem Keskin’den muhteşem konser Serik Şebnem Keskin’den muhteşem konser

ATV’de yayınlanan Bir Şarkısın Sen isimli reyting rekorları kıran şarkı programının ilgi çeken seslerinden Şebnem Keskin Belek Beach Parkta,Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’in daveti üzerine ilk konserini gerçekleştirdi.


Briç ustaları dostça yarıştı Korkuteli Briç ustaları dostça yarıştı

Korkuteli Şehzade Korkut Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl 2.’si düzenlenen Briç Turnuvası heyecanlı oyunlara sahne oldu.


Sokak köpeklerine çağdaş uygulama Güncel Sokak köpeklerine çağdaş uygulama

Muratpaşa Belediyesi, aylık ortalama 25 başıboş sokak köpeğini kısırlaştırırken kuduz başta olmak üzere karma aşılarını da yapıyor


Onur Öymen : ‘Türkiye’de hukuk perişan’ Siyaset Onur Öymen : ‘Türkiye’de hukuk perişan’

Aydınlanma Söyleşisi’ne konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen, Türkiye’de hukukun perişan olduğuna işaret ederken, “Hukuk çökerse demokrasi çöker. Gerçek hukuk ve demokrasinin kurulması için halkımıza güveniyoruz” dedi


Diyanet-Sen’den Tütüncü’ye ziyaret Siyaset Diyanet-Sen’den Tütüncü’ye ziyaret

Diyanet-Sen Antalya Şubesi Yönetim Kurulu ve AK Parti Burdur İl Gençlik Kolları, ziyaret ettikleri Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, başkanlık görevinde başarılar diledi.


Tütüncü “Vakıf Zeytinliği Antalya’nın olacak” Siyaset Tütüncü “Vakıf Zeytinliği Antalya’nın olacak”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi’ni ziyaretinde bir esnafın “Vakıf Zeytinliği’ni peşkeş çektirmeyin.” sözleri üzerine “Vakıf Zeytinliği’ni, birilerine peşkeş çekmeyi düşünen bir iktidar, ihaleyi 2 kez iptal ettirmezdi.” dedi.


AK Partililer, Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret ettiler Güncel AK Partililer, Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret ettiler

AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen program çerçevesinde AK Partililer Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’nı ziyaret ettiler.


Kepez’de Şahin sevinci Siyaset Kepez’de Şahin sevinci

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in, TBMM Başkanı seçilmesinin, ilçenin mülkiyet sorununun çözümü için bir şans olduğunu söyledi.


ABD’li Yatırımcıların Yeni Gözdesi Türkiye Ekonomi/Turizm ABD’li Yatırımcıların Yeni Gözdesi Türkiye

Global ekonomik krizin etkilerini silmeye başlayan ABD, yeni yatırımlar için Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor. ABD’li firmalar Türkiye’de özellikle turizm, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji yatırımlarıyla ilgileniyor.


Sevimçok: “Acil Kurtarma Planı’na ihtiyaç var” Siyaset Sevimçok: “Acil Kurtarma Planı’na ihtiyaç var”

Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ,Kepez Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifine iade-i ziyarette bulundu.


“2009 yılı performansını 2010’da mumla arayabiliriz” Ekonomi/Turizm “2009 yılı performansını 2010’da mumla arayabiliriz”

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut’un 4 Ağustos 2009 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Ekonomik Koordinasyon Toplantısı(EKK) ile ilgili açıklaması aşağıda yer almaktadır.


İran gözünü Gazipaşa Havalimanı’na çevirdi Alanya İran gözünü Gazipaşa Havalimanı’na çevirdi

ALTSO'nun daveti üzerine Alanya'ya gelen İran Spor Bakan Yardımcısı Khazaeei Mohammad "Alanya'yı İran'da bir numaralı turizm merkezi yapmak için çalışacağız" dedi.


Vali Yüksel ALTSO'nun konuğu olacak Alanya Vali Yüksel ALTSO'nun konuğu olacak

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine 19 Ağustos Çarşamba günü, yine ALTSO Konferans Salonu’nda oda üyelerinin sorunlarını dinleyecek. Vali Yüksel’in beraberinde Antalya birim amirleri ile geleceği açıklandı.


Akıllı değnek ile ağrılar diniyor Sağlık/Kadın Akıllı değnek ile ağrılar diniyor

Fizyoterapi alanında çalışmalar yapan İngiliz mühendis ve bilim adamlarının ivmeölçer (akselometre) ve basınç algılayıcı yerleştirerek geliştirdikleri akıllı koltuk değnekleri ile bacaklardaki sorunların tedavisini hedefliyor.


Putin’e Taksim’de protesto Putin’e Taksim’de protesto

İnsan Müdafaa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in Türkiye gelişini Taksim’de protesto etti.


Hiroşima’nın yıldönümünde nükleer santrale tepki Hiroşima’nın yıldönümünde nükleer santrale tepki

2. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nin, Japonya’nın Hiroşima kentine ilk atom bombası ‘Little Boy’u (Küçük Çocuk) atmasının 64. yıldönümü nedeniyle TMMOB Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması düzenledi.


3G Uyumlu telefonlara ilgi arttı Teknoloji/Bilim/İnternet 3G Uyumlu telefonlara ilgi arttı

Akakce.com fiyat karşılaştırma sitesi verilerine göre son bir haftanın en popüler 3G uyumlu telefonu Nokia 6220 oldu.


Geçici dövmeler de en az kalıcılar kadar tehlikeli Sağlık/Kadın Geçici dövmeler de en az kalıcılar kadar tehlikeli

Son yıllarda özellikle gençler arasında hızla yayılan piercing ve dövme modası, güzel bir görünüm sağlasa da yol açtığı allerjik reaksiyonlar ciddi sorunlar yaratabiliyor.


Yeni iPhone 3GS 28 Ağustos’ta Vodafone’la satışa sunuluyor Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni iPhone 3GS 28 Ağustos’ta Vodafone’la satışa sunuluyor

Dünyada 3G teknolojisinin öncüsü olan Vodafone, Apple ile imzaladığı anlaşmayla, şimdiye dek üretilmiş en güçlü iPhone modeli iPhone 3GS’i 28 Ağustos’ta Türkiye’deki müşterileri ile buluşturacak.


“İnsanların sağlıklı yaşam hakkını gasp ediyorlar” Siyaset “İnsanların sağlıklı yaşam hakkını gasp ediyorlar”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş sokak ortasında yapılan düğün ve nişan merasimlerine kim, neden, niçin izin veriyor diyerek, bu işin çok büyük görüntü, çevre ve gürültü kirliliği yarattığını söyledi.


Koltukaltı ve avuç içi terlemesine cerrahi çözüm Sağlık/Kadın Koltukaltı ve avuç içi terlemesine cerrahi çözüm

Yaz aylarında sıkça görülen aşırı koltukaltı terlemesinin 20 dakika süren cerrahi bir müdahale ile ortadan kaldırılabileceği bildirildi.


Dow’ın yalıtım uygulamalarıyla enerji sınıfı F’den A’ya çıkıyor Ekonomi/Turizm Dow’ın yalıtım uygulamalarıyla enerji sınıfı F’den A’ya çıkıyor

Türkiye, her yıl enerji ithalatına ortalama 35 milyar dolar ödüyor. Yani ülkemizin toplam ithalatının yaklaşık 5’te biri enerji faturasından kaynaklanıyor.


Tütüncü “Bedensel engellilerin yanındayız” Spor Tütüncü “Bedensel engellilerin yanındayız”

Antalya Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bedensel engellilerin sosyal hayat içerisinde daha çok yer alması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Tekfen-OZ’dan, Kâğıthane’ye 100 milyon dolarlık proje Ekonomi/Turizm Tekfen-OZ’dan, Kâğıthane’ye 100 milyon dolarlık proje

Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Kâğıthane İlçesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Kâğıthane OfisPark Projesi’ni başlatıyor


Antalya Üniversitesi’nde durmak yok! Güncel Antalya Üniversitesi’nde durmak yok!

Antalya Üniversitesi 2’nolu binanın kaba inşaatı bitiminden sonra hız kesmeden lojman ve yurt çalışmalarına başladı.


Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı belgeseli Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı belgeseli

29 Temmuz 2009 tarihli Hronos gazetesinde Melahrini Martidu, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) ve üyesi derneklerin katkıları ile hazırlanan “Dünden Bugüne Batı Trakya Türk Azınlığı” başlıklı belgesel ile ilgili bir yazı kaleme aldı.


Volvo FH16 700’ün ilk teslimatı gerçekleşti Otomotiv Volvo FH16 700’ün ilk teslimatı gerçekleşti

Volvo Kamyon fabrikası, dünyanın en güçlü kamyonu Volvo FH16 700hp’nin ilk teslimatı için kapılarını açtı. Norveç’ten Spesial og Tungtransport AS Taşımacılık, dünyanın en güçlü seri üretim kamyonun ilk sahibi oldu.


Birleşen taraftarlarımız toplu kombine aldı Spor Birleşen taraftarlarımız toplu kombine aldı

Antalyaspor’un en önemli destekçilerinden olan taraftar gruplarından “Red Soldiers” ve “Shadows” toplu kombine aldı.


Kepezli boksörlerden madalya sözü Spor Kepezli boksörlerden madalya sözü

Kepez Belediyespor Boks Takımı, Nevşehir’de düzenlenecek olan Büyük Minikler Türkiye Şampiyonası’ndan madalya ile dönmek istiyor.


Akdeniz kıyılarındaki zehirli denizanasına dikkat! Güncel Akdeniz kıyılarındaki zehirli denizanasına dikkat!

Son günlerde kıyılarımızda fazla sayıda denizanasına rastlanmaktadır. Kıyılarımızda görülen denizanası Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından incelemeye alınmış ve bu denizanasının Rhopilema nomadica türü olduğu ortaya çıkmıştır.


Vodafone 3G+ farkıyla İstanbul'luları şaşırttı Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone 3G+ farkıyla İstanbul'luları şaşırttı

Dünya 3G lideri olan Vodafone, fark yaratan 3G+ hizmetleri çerçevesinde her an her yerde süper hızlı internet ayrıcalığını sağlayan Mobil Modem İnternet hizmetini çok farklı bir şekilde tanıtırken İstanbulluları da şaşırtıyor.


Kemal Kükrer Turşukur’la beş dakikada evde turşu Kemal Kükrer Turşukur’la beş dakikada evde turşu

Kolay ve hazır turşuluk sirkeli salamura olan Kemal Kükrer Turşukur’la turşu kurmak artık hem çok pratik, hem de eğlenceli. Ev yapımı turşu uygun koşullarda en az 3 yıl özellikleri bozulmadan saklanabiliyor.


Fabrikalar’da tepki büyüyor Güncel Fabrikalar’da tepki büyüyor

Fabrika Mahallesi sakinleri inşaatı süren baz istasyonlarına tepkilerini artırarak sürdürüyorlar. Fabrika Mahalle sakinleri bir araya gelerek inşaatı süren baz istasyonunun bulunduğu alanda akşam saatlerinde bir basın açıklaması yaptılar.


Extrablatt’ten Antalyaspor’a ekstra destek Spor Extrablatt’ten Antalyaspor’a ekstra destek

Turkcell Süper Lig 2009 – 2010 sezonunun başlamasıyla Antalyaspor’a verilen manevi desteğin belki de en önemlilerinden biri Alman markası Cafe Extrablatt’ten geldi.


ÖSS Yerleştirme Sonuçları Avea ile ‘Cep’e Geliyor Teknoloji/Bilim/İnternet ÖSS Yerleştirme Sonuçları Avea ile ‘Cep’e Geliyor

Avea ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen “Mobilöğren ÖSS Mobil Bilgi Servisi” ile Avea aboneleri ÖSS yerleştirme sonuçlarını açıklandığı anda kısa mesaj ile öğrenilebilecek.


Kemer Enduro'dan turizme katkı Kemer Kemer Enduro'dan turizme katkı

Kemer Enduro Kulübü Başkanı Semih Özdemir,” Kulüp olarak Kemer’de kurulduğumuz yıldan bu yana her geçen gün hızlı gelişimimiz artarak devam ediyor.”


Paratiritis’ten ABTTF’ye yönelik çirkin suçlama Paratiritis’ten ABTTF’ye yönelik çirkin suçlama

30 Temmuz 2009 tarihli Paratiritis gazetesi, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nu (ABTTF) sayfalarında taşıdı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...