Cumartesi, 19 Ekim 2019
Avea, Kızılay’ın Haiti İnsani Yardım kampanyasına destek veriyor Avea, Kızılay’ın Haiti İnsani Yardım kampanyasına destek veriyor

Avea aboneleri 2868’e SMS göndererek Haiti deprem mağdurları için 5 TL’lik bağışta bulunabiliyor.


Papandreu, Erdoğan’a cevap mektubunu iletti Papandreu, Erdoğan’a cevap mektubunu iletti

25 Ocak 2010 tarihinde Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap mektubunu Yunanistan Ankara Büyükelçisi aracılığı ile iletti.


Kent Konseyi’nden Evcilmen’e ziyaret Güncel Kent Konseyi’nden Evcilmen’e ziyaret

Antalya Kent Konseyi Çevre, Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri, Tüketici Grubu ve Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri ile birlikte Başkan Evcilmen’i ziyaret ederek, pazarlarda naylon poşet yerine file kullanılması konusunda destek istedi.


Siyaset "Vicdanlara sığmıyor"

Tekel işçilerinin haklı direncini desteklediğini belirten CHP İl Başkanı Ömer Melli, AKP’nin kendi emekçisine saldırmasını kınadı.


Doğa Derneği’nden Hasankeyf protestosu Güncel Doğa Derneği’nden Hasankeyf protestosu

Hasankeyf ve Dicle Vadisi’nin yok olmasına neden olacak Ilısu baraj projesine kredi vermesi söz konusu olan Akbank ve Garanti Bankası’na karşı Doğa Derneği ülke çapında bir kampanya başlattı.


Robot operatörlerle telefonda beklemeye son Teknoloji/Bilim/İnternet Robot operatörlerle telefonda beklemeye son

Speechouse, ses tanıma sistemi ile entegre çalışan Robot Operatörler aracılığıyla Turkcell abonelerinin hayatına hız ve değer katmaya devam ediyor.


Anadolubank ve Western Union İşbirliği Ekonomi/Turizm Anadolubank ve Western Union İşbirliği

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Anadolubank, dünya çapında 200 ülke ve bölgedeki 350.000 acente hizmet noktasıyla para gönderme-alma hizmeti sağlayan Western Union’la işbirliği anlaşması imzaladı.


“2009 Başarı Hikayeleri” yarışıyor Teknoloji/Bilim/İnternet “2009 Başarı Hikayeleri” yarışıyor

“2009 XING Başarı Hikayeleri” projesi kapsamında XING Türkiye, üyelerinin 2009 yılı içerisinde XING üzerinden kurduğu bağlantılar, geliştirdiği projelerle yakaladığı başarı hikayelerinin sahiplerini ödüllendiriyor.


Pizza Pizza’dan Çılgın Menü Pizza Pizza’dan Çılgın Menü

Bu menü başka menü… Bu menü çıldırtan menü… Pizzalarıyla olduğu kadar menüleri ile de dikkat çeken Pizza Pizza, “Çılgın Menü”sü ile pizzaseverlerin heyecanına ortak oluyor. Enfes Gino pizza, soğan halkaları, patates kızartması ve buz gibi kola ile “Çılgın Menü” ekonomik bir lezzet şöleni.


Kayalar Kimya, sektörle buluştu Güncel Kayalar Kimya, sektörle buluştu

Kayalar Kimya, Antalya’da ANFAŞ Hotel Equipment “21 Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyon İhtisas Fuarı” na katıldı.


AKP’ye dur deme vakti geldi Kumluca AKP’ye dur deme vakti geldi

Divan Başkanlığını 22.dönem milletvekillerinden Nail Kamacı’nın yaptığı Kumluca ilçe kongresi’ni bayan başkan kazandı. Böylece Demre ilçe başkanlığının yanısıra Kumluca’da da bayan ilçe başkanı seçilmesiyle CHP iki ilçede bayan başkana sahip oldu.


“Kişisel emellerin için örgütü kullanma” Siyaset “Kişisel emellerin için örgütü kullanma”

Ali Balkız’ın ABF yönetimi nden istifa etmeden yeni bir parti kurma çalışmalarını sert bir dille kınayan Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Ergun Kurt, Balkız’ın bu tutumu ile hem Alevi camiasını rencide ettiğini, hem de kendi kişisel emelleri için şu anda bulunduğu görevden ayrılması gerektiğini belirtti.


Muratpaşa Belediyesi’nden yaşlılara sağlık kontrolü Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden yaşlılara sağlık kontrolü

Muratpaşa Belediyesi Yaşlıları Koruma Evi’nde barınan yaşlıların hepatit, şeker ve kan tahlilleri yapılarak, sağlık kontrolünden geçirildi.


2010/3. Hafta TODOSK Etkinlikleri Güncel 2010/3. Hafta TODOSK Etkinlikleri

Kulüp binamızda 11/01/2010 günü başlayan özellikle yeni üyelerimize yönelik dağcılık temel eğitiminin nazari bölümü Dağcılık Birimi Sorumlusu Ahmet Şimşek tarafından 5 gün süreyle 39 kişinin katılımıyla tamamlandı.


Oyuncak sektörü de CRM dünyasına adım atıyor Oyuncak sektörü de CRM dünyasına adım atıyor

CRM alanında Türkiye’de pek çok başarılı çalışmaya imza atan Wicasa Group, oyuncak sektöründe bir ilke imza atıyor. Wicasa ve Toyzzshop, CRM çalışmalarını birlikte uygulayarak müşteri yönetimi konusunda markanın daha da ileriye gitmesini sağlayacak.


Miniklere sihirbazlı geri kazanım dersi Güncel Miniklere sihirbazlı geri kazanım dersi

Geri Kazanım Projesi’ni başarıyla uygulayan Muratpaşa Belediyesi, projeyle ilgili olarak öğrencilere yönelik bilgilendirme çalışmalarını değişik aktivitelerle sürdürüyor


Sütçüler, Ekin dedi Güncel Sütçüler, Ekin dedi

Ant alya Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulu AESOB Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Tütüncü: “Zarar ediyordu kara geçti” Siyaset Tütüncü: “Zarar ediyordu kara geçti”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Hijyen şartları bakımından örnek ekmek üretmek, hem de piyasa şartlarını dengeleyici fiyatta halkımıza ekmek sunmak gibi hassasiyetimiz var.” dedi.


52 milyon 561 bin 830 metrekare hazine arazisi tahsis edilecek Ekonomi/Turizm 52 milyon 561 bin 830 metrekare hazine arazisi tahsis edilecek

ALTSO’nun daveti üzerine ilçemize gelen Antalya Defterdarı Hidayet Mat, 5838 Sayılı yasa çerçevesinde Antalya Bölgesinde tespit edilen hazine arazilerin tahsisi konusunda ilçemi z iş adamlarını bilgilendirdi.


Turkcell bayileri Antalya’da İbrahim Tatlıses’le coştu Güncel Turkcell bayileri Antalya’da İbrahim Tatlıses’le coştu

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, uygulamalarıyla her yıl fark yarattığı bayi strateji toplantısını bu yıl da her zaman olduğu gibi Antalya’da gerçekleştirdi.


Döşemealtı’nda fırınlar denetlendi Döşemealtı Döşemealtı’nda fırınlar denetlendi

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Amiri Cahit Uygur ve Belediye Doktoru Sinan Çetintürk, bölgede bulunan dokuz ekmek ve simit fırınını denetledi.


Xerox 2009 yılına 350 ödül sığdırdı Teknoloji/Bilim/İnternet Xerox 2009 yılına 350 ödül sığdırdı

Dünyadaki çeşitli bağımsız kuruluşlar ve sektörel yayınlardan 2009 yılı genelinde 350’nin üzerinde ödül alan Xerox, yılı Buyers Laboratory Inc.(BLI) tarafından verilen “IT Dostu Üstün Başarı Ödülü” ile kapattı.


Anadolu’nun umudu EMITT Fuarı Anadolu’nun umudu EMITT Fuarı

Turizmi Anadolu’ya yayarak iç turizmi geliştirmeyi amaçlayan Anadolu’daki il ilçe ve beldeler turizm yatırım ve işletmecilerini çekmek için EMITT Fuarı’na katılıyor.


“Türkiye’nin gül bahçesi” Isparta, EMITT Fuarı’nda! “Türkiye’nin gül bahçesi” Isparta, EMITT Fuarı’nda!

Gül diyarı Isparta, turizmin tüm dallarında verdiği hizmetleri EMITT Fuarı’nda anlatıyor! Dağları, gölleri, ormanları, yaylaları, milli parkları ve tabiatı koruma alanları ile adeta cennetin yeryüzündeki yansıması olan Isparta, turizmde öne çıkan tarihi ve tabii güzelliklerini dünyaya sunuyor.


Nintendo DSi XL, 5 Mart’ta Türkiye’de Teknoloji/Bilim/İnternet Nintendo DSi XL, 5 Mart’ta Türkiye’de

Nintendo DS oyunlarınızı artık iki büyük ekranda oynayabileceksiniz. Dünya çapında 100 milyondan fazla oyun tutkunu tarafından kullanılan Nintendo DS ailesinin dördüncü üyesi Nintendo DSi XL, 5 Mart’ta tüm Avrupa ile birlikte Türkiye’de satışa çıkıyor.


Tüprag’da teknolojik transformasyon Teknoloji/Bilim/İnternet Tüprag’da teknolojik transformasyon

MBIS’in gerçekleştirdiği SAP projesi, Tüprag’ın entegre bir yapıda; maliyetlerini kontrol altına almasını, iş standartlarını geliştirmesini, raporlama sistemini iyileştirmesini ve verimliliğini artırmasını sağladı.


Tütüncü sayesinde spor yapabilecekler Güncel Tütüncü sayesinde spor yapabilecekler

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kasım 2009’da hizmete açılan, ancak spor malzemesi olmadığı için öğrencilerin spor yapamadığı Altıayak İlköğretim Okulu’nun hem spor malzemesi ihtiyacını karşıladı hem de futbol sahasını düzenleme sözü verdi.


Trend Micro’dan 2010 öngörüleri Teknoloji/Bilim/İnternet Trend Micro’dan 2010 öngörüleri

Trend Micro’nun 2010 Gelecekteki Tehditler Raporu’na göre, sanallaştırma, bulut bilişim ve internet altyapısında değişim, siber suçun kapsamını genişletecek.


Sanatçılarla Yarıyıl Sanat Okulu Sanatçılarla Yarıyıl Sanat Okulu

Sanatı keşfetmek, paylaşmak, tartışmak ve üretmek isteyen tüm çocuklar, İstanbul Modern’in 25 Ocak- 5 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştireceği Yarıyıl Sanat Okulu’nda buluşuyor. Bu buluşmada müzenin eğitim atölyesi bir oyun alanına, sergi salonları ise laboratuara dönüşüyor.


Derimodlar Türk Kızılayı ile ihtiyaç sahiplerini ısıtacak Derimodlar Türk Kızılayı ile ihtiyaç sahiplerini ısıtacak

Gardıroplarda kullanılmadan duran deri ceket ve montlar ihtiyaç sahiplerini ısıtacak. Derimod’un hayata geçirdiği “Ceket Değişim Kampanyası” kapsamında müşterilerinden topladığı 30 bin deri ceket ve mont Türk Kızılayı aracılığı ile yeni sahiplerine ulaşıyor.


Kepez Gençlik Tiyatrosu seyirci ile buluştu Kültür/Sanat Kepez Gençlik Tiyatrosu seyirci ile buluştu

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından kurulan Kepez İlçesindeki tamamı amatör oyunculardan oluşan ilk “Kepez Gençlik Tiyatrosu” Kepez Halkı ile buluştu.


Kapodistrias II Planı Mayıs ayında Meclis’te Kapodistrias II Planı Mayıs ayında Meclis’te

Yerel Yönetim Yasası’nda değişiklik öngören Kapodistrias II Planı’nın Mayıs 2010 tarihinde Yunan Meclisi’nde onaylanması planlanıyor.


Atatürk'ün hayat hikayesi Kültür/Sanat Atatürk'ün hayat hikayesi "Veda" ile beyazperdede

Dünya sinema tarihinde Ghandi, De Gaulle, Mandela, Napolyon gibi büyük liderleri anlatan sinema filmlerinin yanındaki yerini alacak olan Veda, Zülfü Livaneli’nin kaleminden ve gözünden bir sinema filmi olarak beyazperdeye taşınıyor.


Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim Güncel Muratpaşa personeline hizmet içi eğitim

Muratpaşa Belediyesi hizmet içi eğitim seminerlerine devam ediyor. Son olarak Psikolog Doktor Olcay Kulakoğlu, belediye personeline eğitim semineri veriyor.


Yavuz Selim Lisesi’nden Başkan Evcilmen’e teşekkür Güncel Yavuz Selim Lisesi’nden Başkan Evcilmen’e teşekkür

Belediye bünyesinde gerçekleştirilen programların yanı sıra okullara sağladığı destek ve katkılarla eğitime verdiği büyük önem herkesin takdirini kazanan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e bu konuda teşekkürler gelmeye devam ediyor.


Altınbaş’tan Sevgililer Gününe özel bir tasarım Altınbaş’tan Sevgililer Gününe özel bir tasarım

Altınbaş, Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı kolye ile aşkın sonsuz ateşini yansıtıyor.


U Lojistik, Volvo kamyonlar ile yola çıktı! U Lojistik, Volvo kamyonlar ile yola çıktı!

Ulusal ve Uluslararası kara, hava ve deniz sevkiyatlarına her türlü lojistik hizmetleri sunan U Lojistik, teslim aldığı Volvo FH 440HP, Euro5 4x2 çekiciler ile yola çıktı. Yeni bir yapılanma içinde lojistik sektöründe sağlam temeller atan U Lojistik, filosunu Volvo marka çekiciler ile genişleteceğini açıkladı.


"Her iki kişiden biri çevreci olmalı"

İhlas Koleji öğrencileri İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar’ı ziyaret etti.


Turnuvanın ödülü Tütüncüden Spor Turnuvanın ödülü Tütüncüden

Varsak’ta bulunan Pan Halı Sahası’nda düzenlenen futbol turnuvası heyecanlı dakikalara sahne oldu. 16 Takımdan oluşan müsabakanın galibi takımı ödülü Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü verdi.


Şoförler Odası’ndan ilk ziyaret Başkan Evcilmen’e Güncel Şoförler Odası’ndan ilk ziyaret Başkan Evcilmen’e

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan ve yeni yönetim kurulu, seçimlerden sonra ilk olarak Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Büyükşehir Belediye Başkanı‘na Ziyaret Güncel Büyükşehir Belediye Başkanı‘na Ziyaret

JCI Antalya şubesi 2010 yılı başkanı Sayın Dr.Nuray Atsan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile konukları JCI Türkiye 2010 başkanı Sayın İsmail Haznedar ve JCI Antalya şubesinden sorumlu başkan yardımcısı Sayın Gözde Berber Özbalaban’ın katılımıyla, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof.Dr. Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret etti.


Balıkesir EMITT’le turiste doyuyor Balıkesir EMITT’le turiste doyuyor

“Türkiye’yi doyuran il” Balıkesir, bir kez daha EMITT Fuarı’nda yerini alıyor. Türkiye’nin kültür ve turizm açısından en önemli kavşak noktalarından biri olan il, sahip olduğu zenginliği EMITT Fuarı aracılığıyla dünyanın gözü önüne seriyor.


Öğrencilerden Başkan Gül'e dilekçe Kemer Öğrencilerden Başkan Gül'e dilekçe

Bilce Kemer Koleji 5/A sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Mübeccel Tosun ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler. Öğrenciler Türkçe dersinde işledikleri dilekçe yazma konusunun ilk uygulamasını Başkan Gül’e sundular.


Belediye işçileri sözleşmeleri yenileniyor Elmalı Belediye işçileri sözleşmeleri yenileniyor

Elmalı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Başkanı Alihsan Aksoy Başkan yrd. Murat Barış ve Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş Belediye Meclis üyeleri Hamdi Özekin,İdris Özcan ve Ahmet Yakalı katıldığı 2010, 2012 Yıllarını kapsayan 108 işçinin toplu iş sözleşmesinin ön görüşmeleri sonucu mutlu sona ulaşıldı.


Yunanistan’da çiftçiler eylemde! Yunanistan’da çiftçiler eylemde!

Bütçe açığı ve borçlarla iflasın eşiğine gelen Yunanistan’da PASOK Hükümeti’nin tarım politikasına karşı çıkarak tarım ürünlerine daha fazla destek primi verilmesini talep eden çiftçiler protesto amacı ile eylem yapıyorlar. Çiftçi sendikaları üç gündür devam eden eylemlerine devam edeceklerini ilan ettiler.


İlaca dirençli HIV pozitifler tedavide sorun yaşıyor Sağlık/Kadın İlaca dirençli HIV pozitifler tedavide sorun yaşıyor

1986 yılından beri HIV pozitif olarak yaşamını sürdüren N.S, Türkiye’deki HIV’i baskılayan tedavilere dirençli. Kendisi için uygun ilacın temininde güçlüklerle karşılaşıyor.


İlk kopya ikiz buzağılar İstanbul Üniversitesi’nde doğdu İlk kopya ikiz buzağılar İstanbul Üniversitesi’nde doğdu

İstanbul Üniversitesi, TÜBİTAK ve Uludağ Üniversitesi, Türkiye’nin ilk ikiz kopya buzağılarını üreterek İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde dünyaya getirtti.


Muhsin Ertuğrul anıtı yer keşifi yapıldı Kemer Muhsin Ertuğrul anıtı yer keşifi yapıldı

Birinci Dünya Savaşında Antalya sahillerinde korku salan Fransız gemileri Paris 2 ve Alexandra gemileriyle, Kaş açıklarındaki Meis Adası’na demirlemiş Ben My Chree uçak gemisini batıran Kahraman Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker ve silah arkadaşlarının anısına dikilecek anıtın yapımı için çalışmalar başladı.


Türk Telekom çalışanına yüksek teknoloji ürünü kıyafet Türk Telekom çalışanına yüksek teknoloji ürünü kıyafet

En son teknoloji ürünlerini Türkiye’nin hizmetine sunan Türk Telekom, müşterilerinin karşısına yüksek teknoloji ürünü kıyafetlerle çıkacak. Kurumsal Kıyafet Projesi kapsamında Arzu Kaprol tarafından tasarlanan kıyafetler, Türk Telekom’un inovasyon vizyonunu yansıtıyor.


Yeni yönetim seçim gezilerine başladı Döşemealtı Yeni yönetim seçim gezilerine başladı

Döşemealtı ilçe kongresinde yapılan seçim sonucu göreve gelen yeni yönetim, kendi arasında görevlendirmeleri yaptıktan sonra, seçim gezilerini başlattı. Yeniköy pazarında halkla sohbet eden yöneticiler, Bademağacı ve Dağbeli Belediyelerini de ziyaret ettiler.


52. Grup üyeleri Mehmet Küçük’ü ağırladı Güncel 52. Grup üyeleri Mehmet Küçük’ü ağırladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 52. Grup (Eğitim Faaliyetleri) Meslek Komitesi Üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük’ü ağırladı.


Öğretmenlere geri kazanım eğitimi Güncel Öğretmenlere geri kazanım eğitimi

Geri Kazanım Projesi’ni uygulama ve yaygınlaştırılmasında sağladığı başarı ile Türkiye’deki sayılı kurumlar arasında yer alan Muratpaşa Belediyesi, bu konuda verilen eğitime de evsahipliği yaptı


Ne zaman by-pass, ne zaman stent? Sağlık/Kadın Ne zaman by-pass, ne zaman stent?

Kalp hastalıklarında tedavisinde uygulanacak yöntemin belirlenmesinde hastanın sağlık durumu belirleyici oluyor. Yaş ve cinsiyet ise belirleyici kriterler arasında yer almıyor. Ancak her durumda bu yönteme kardiyoloji uzmanı ve cerrahın hasta ile birlikte karar vermesi gerekiyor.


Kepezli hentbolculara milli davet Spor Kepezli hentbolculara milli davet

Kepez Belediyespor Hentbol Bayan Takımı, kurulduğu ilk yılında Yıldız Milli Takım Geliştirme Kampı’na 5 oyuncusunu gönderdi.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, amatör spor branşlarına yaptığı yatırım meyvelerini vermeye başladı.


Tema Grubu’na tecrübeli bir isim Tema Grubu’na tecrübeli bir isim

Tema Grubu’nun İletişim Direktörlüğüne Yasemin Ayginin getirildi. Ayginin, LC Waikiki, Southblue ve Xside markalarının iletişiminden sorumlu olarak yeni görevine başladı.


Döşemealtı’nda kadın çiftciler yarıştı Döşemealtı Döşemealtı’nda kadın çiftciler yarıştı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü Kadın Çiftçiler Daire Başkanlığınca düzenlenmiş olan “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” isimli programın bu yıl 7. gerçekleştirilecek.


Blackberry Bold 9700 Türkiye’de ilk defa Turkcell’le Teknoloji/Bilim/İnternet Blackberry Bold 9700 Türkiye’de ilk defa Turkcell’le

İlk defa Turkcell bayilerinde satışa sunulacak olan yeni BlackBerry akıllı telefona aylık 83 TL’den başlayan avantajlı bir kampanyayla sahip olan Turkcell’liler, hem Mega Paket’e sahip olacak, hem de hafta sonlarında Turkcell’lilerle bedava konuşacak ve mesajlaşacak.


Fesih Tamince Antalyaspor yönetiminde Spor Fesih Tamince Antalyaspor yönetiminde

Antalyaspor yönetim kurulunda münhal bulunan üyeliğe Antalyalı işadamı Fesih Tamince atandı. Dun yapılan olağan yönetim kurulu toplantısına ilk kez katılan Tamince'yi tüm diğer yönetim kurulu üyeleri ve kulüp personeli tebrik ederek basarılar dilediler.


AKEV “Diriliş”e kilitlendi Kültür/Sanat AKEV “Diriliş”e kilitlendi

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Samsun Sanat Tiyatrosu’nun düzenlediği Cumhuriyetin önsözü “Diriliş” Turgut Özakman’ın aynı adlı romanından sahneye uyarlandı.


Pepsico’nun yeni kurumsal iletişim ajansı: Zarakol Pepsico’nun yeni kurumsal iletişim ajansı: Zarakol

Pepsi, Frito Lay, Gatorade, Quaker, Tropicana markaları altında tüketicilerine sunmakta olduğu 200’ü aşkın ürünle dünyanın önde gelen içecek ve gıda şirketlerinden PepsiCo, Türkiye’deki kurumsal iletişim faaliyetlerini Zarakol İletişim ile yürütme kararı aldı.


Ing Bank, kobilerin gücüne güç katacak Alanya Ing Bank, kobilerin gücüne güç katacak

Küçük ve orta işletmelere yönelik hizmetlerini Aslan KOBİ adı altında sunan ING Bank, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile yeni bir protokole imza attı.


Schneider Electric 29. Enerji Verimliliği haftası'na katıldı Schneider Electric 29. Enerji Verimliliği haftası'na katıldı

29.Enerji Verimliliği haftası kapsamında düzenlenen ve enerji verimliğinin tüm ana hatlarıyla ele alındığı etkinlik, Schneider Electric’in katılımıyla 13 Ocak 2010 tarihinde İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleşti.


Bahçeşehir Koleji'nden spora destek Güncel Bahçeşehir Koleji'nden spora destek

Türkiye’de sadece Bahçeşehir Kolej’lerinde uygulanan bir yöntem olan SBK (Sportif Beceri ve Koordinasyon)’ya ilgi artıyor. Çocukların sosyal gelişimi üzerinde büyük etkiye sahip olan SBK eğitimi, aynı zamanda çocuğun doğru spora yönlenmesini sağlıyor.


Kepez’in THM korosu göz dolduruyor Güncel Kepez’in THM korosu göz dolduruyor

Kepez Belediyesi, kültür ve sanatta yatırımlarını sürdürüyor. Belediye bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği (THM) topluluğu, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Başkan Tütüncü, topluluğun çalışmalarını izleyerek destek verdi.


Domino’s Pizza’dan dublex lezzetler! Domino’s Pizza’dan dublex lezzetler!

Domino’s Pizza'nın kat kat lezzet sunan Dublex Pizza’sı, pizza düşkünlerinin aklını başından alıyor. İki kat incecik hamurunun arasına tüm hamuru kaplayan cheddar ya da mozzarella peyniri döşenerek hazırlanan Dublex Pizza, bu iki peynirle de eşsiz bir deneyim yaşatıyor.


Varsak’a 3 park birden Güncel Varsak’a 3 park birden

Kepez Belediyesi ,4 park kazandırdığı Varsak bölgesinde 3 parkın daha inşasına başladı. Parklar, Karşıyaka, Esentepe ve Altıayak Mahallelerine yapılıyor.


Dimitri Druças, Piraeus 1 Radyosu’na konuştu Dimitri Druças, Piraeus 1 Radyosu’na konuştu

19 Ocak 2010 tarihinde Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Druças, Piraeus 1 Radyo’ya konuk olarak mülakat verdi.


HP, Haiti’ye 500.000 dolarlık yardım yaptı Teknoloji/Bilim/İnternet HP, Haiti’ye 500.000 dolarlık yardım yaptı

Hewlett-Packard Company Vakfı, 15 Ocak 2010’da, Amerikan Kızıl Haçı Uluslararası Yardım fonuna 500.000 dolar bağışladığını açıkladı.


Minikler Backlight oyununu izledi Güncel Minikler Backlight oyununu izledi

Antalya Çocuk Tiyatrosu'nun hazırlamış olduğu ''Ormanlar kraliçesi kim olacak?'' adlı çocuk oyununu Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde 14 Ocak 2010 tarihinde AKEV Koleji-Yunus Yuva ve Nar Tanesi kreş çocukları beğeni ile izlediler


Hikmet Okuyar Kimdir? Kültür/Sanat Hikmet Okuyar Kimdir?

Aranan adam ve dinlenen adam olmaktan mutluluk duyduğunu bildiren Şair yazar gazeteci Hikmet Okuyar; hayatından ara başlıklar sunarak kısa özgeçmişini yayınlarken şöyle dedi:


Belediye işyeri inşaatı tamamlandı Elmalı Belediye işyeri inşaatı tamamlandı

Elmalı Belediyesi tarafından aşağı Halk pazarı içinde yapımı devam eden 25 m2lik 12 adet iş yerlerinin yapımı tamamlandı.Elmalının Modern bir kapısı olacak olan iş yerlerinin 2 ay gibi kısa bir sürede yapıldı


2010 Mavi bayrak başvuru toplantısı Kemer 2010 Mavi bayrak başvuru toplantısı

Türkiye’nin en fazla mavi bayrağını sahillerinde dalgalandıran Kemer’de, 2010 yılı Mavi Bayrak başvurusunda bulunan tesis ve plaj sorumluları Kemer Belediyesi Meclis Odasında bir araya geldi.


Şalvarspor Falım'ın yeni reklam filminde Şalvarspor Falım'ın yeni reklam filminde

Türk tüketicisinin en sevdiği sakız markası Falım, yepyeni Melisa ve Limon Otu aromalı ürünü ile geçtiğimiz günlerde tüketicileriyle buluştu. Bu yeni çeşidi ile Falım, sakızın çiğneyerek rahatlama özelliğini sakinleştirdiği bilinen melisa ve limon otunun doğal aromaları ile birleştirdi.


Çocuklarımızın can güvenliği kime emanet? Kaş Çocuklarımızın can güvenliği kime emanet?

Kaş’ta okul önündeki sokakta kuralları hiçe sayan sürücüler tehdit saçıyor. 7 yaşındaki öğrenciyi okul çıkışında çarpan motosiklet sürücüsü küçük öğrencinin yaralanmasına neden oldu. Emniyet Müdürü Şahin, tedbirlerin arttırılacağını söyledi.


AK Parti Kadın Kolları Başkanı’ndan Tütüncü’ye ziyaret Siyaset AK Parti Kadın Kolları Başkanı’ndan Tütüncü’ye ziyaret

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, sorunların çözümünde destek sözü verdi.


HP ve Microsoft İşbirliğine Gidiyor Teknoloji/Bilim/İnternet HP ve Microsoft İşbirliğine Gidiyor

HP ve Microsoft yeni uygulamaya göre altyapı modeli ile veri merkezlerini basitleştiriyor.Dünyanın en büyük teknoloji şirketi ve 1 numaralı yazılım firması bulut bilişim teknolojilerinde işbirliği yapıyor.


Belediye tiyatrosu Kemer Belediye tiyatrosu "Kanaviçe" gala gösterimini yaptı

Kemer Belediye Tiyatrosu (KBT) yeni oyunu KANAVİÇE ile izleyicisiyle buluşuyor. Ortalama 5000 kişilik bir izleyici kitlesi olan KBT yeni oyunu Kanaviçe ile daha 12. Gösteriminde 3000 izleyici sayısına ulaştı.


Kayalar Kimya Bancroft ortaklığıyla gücüne güç katacak Ekonomi/Turizm Kayalar Kimya Bancroft ortaklığıyla gücüne güç katacak

Endüstriyel mobilya boya ve vernik sektörünün lideri olan Kayalar Kimya, Bancroft Private Equity ile ortaklik anlaşması imzaladı. Anlaşmanın 2010 ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.


Tütüncü’den voleybolculara ziyaret Spor Tütüncü’den voleybolculara ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçedeki çocukları ve gençleri, gelir düzeyi yüksek olan bölgelerdeki çocukların ve gençlerin spor yapma imkanına kavuşturduklarını söyledi.


Vestel’den Türkiye’nin ilk interaktif vitrini Vestel’den Türkiye’nin ilk interaktif vitrini

Vestel, Cevahir AVM’deki mağazasında Türkiye’nin ilk interaktif vitrin tasarımını gerçekleştirdi. Mağaza ziyaretçileri, Vestel ürünlerinin bir konser sahnesindeki orkestra üyeleri gibi konumlandırıldığı vitrinin önündeki kulaklıklardan, ürünlerin çalışırken çıkardıkları seslerin uyumlu senfonisini dinleyebiliyor.


Genç işadamları ATSO’da Siyaset Genç işadamları ATSO’da

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Mustafa Alanyalı ve Yönetim Kurulu üyeleri, ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


CHP Kepez İlçe gençlik kolları stand açtı Güncel CHP Kepez İlçe gençlik kolları stand açtı

CHP Kepez İlçe Gençlik Kolları, Antalya Hediye Günleri kapsamında 19–30 Aralık 2009 tarihlerinde Cam Piramit’te düzenlenen organizasyonda tanıtım standı açtı.


Hemşehrilerinden Tütüncü’ye ziyaret Güncel Hemşehrilerinden Tütüncü’ye ziyaret

Korkuteli İmecikliler Derneği Başkanı Hümmet Küçüksolak ve dernek üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.


Döşemealtı’nda içme suyu devrimi Döşemealtı Döşemealtı’nda içme suyu devrimi

Tüm çalışmalarında kaliteyi ve halk sağlığını önde tutan Döşemealtı Belediyesi ve ASAT, bölgede tarihi bir çalışmaya imza atıyor.


Muratpaşa’lı Didem, Milli Takım’da Spor Muratpaşa’lı Didem, Milli Takım’da

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı’nın başarılı sporcusu Didem Hoşgör, A Bayan Milli Takım Hazırlık kampına çağrıldı. Türkiye Hentbol Federasyonu’nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan A Bayan Milli Takım Hazırlık Kampı, 18-22 Ocak 2010 tarihlerinde Ankara’da yapılacak.


Türk Barter-Rusya Open Barter işbirliği anlaşması imzalandı Ekonomi/Turizm Türk Barter-Rusya Open Barter işbirliği anlaşması imzalandı

Alternatif Ticaret ve Finans modeli Barter Sistemi dünyada hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Uluslararası Barter hamlesi başlatan Türk Barter, daha önce 11 ülke ile imzaladığı işbirliği anlaşmalarına Rusya’nın önemli Barter şirketlerinden Rusya Open Barter’ı ekledi.


Antalya Kongre Bürosu yeniden yapılanıyor Güncel Antalya Kongre Bürosu yeniden yapılanıyor

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, 1996’dan bu yana ATAV bünyesinde, Antalya’nın kongre turizmine büyük hizmetler veren Antalya Kongre Bürosu’nun bundan böyle ATSO’nun da desteği ile Antalya’ya daha fazla kongre ve toplantı çekmek için çalışmalarına hız kazandıracağını bildirdi.


Papandreu: “Erdoğan ile görüşeceğim” Papandreu: “Erdoğan ile görüşeceğim”

Yunanistan Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu, PASOK Hükümeti’nin ilk 100 gününü değerlendirdiği basın toplantısında Türk- Yunan ilişkileri ile ilgili soruya Başbakan Erdoğan’ın mektubuna olumlu yanıt vereceğini ifade etti.


“Hukuk mu interneti değiştirecek internet mi hukuku” Teknoloji/Bilim/İnternet “Hukuk mu interneti değiştirecek internet mi hukuku”

İnternette sansür konusunun mercek altına yatırıldığı “İnternetin Getirdiği Yeni Haklar ve Özgürlükler” Konferansı 9 Ocak 2010 tarihinde yapıldı.


Saadet'li gençler binlerce kişiye aşure dağıttı Korkuteli Saadet'li gençler binlerce kişiye aşure dağıttı

Saadet Partisi Antalya Korkuteli Gençlik Kolları ve Hanım Kolları her yıl Muharrem ayında düzenlediği aşure dağıtımını bu yılda gerçekleştirdi. Kapalı Pazaryerinde 4 bin kişiye aşure ikram etti.


Muratpaşa Belediyesi’nde promosyon ödemeleri yapıldı Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde promosyon ödemeleri yapıldı

Muratpaşa Belediyesi’nin 595 personeline, 2010 yılı banka promosyon ödemeleri Ocak Ayı maaşı ile birlikte yapıldı.


Antalya İl Birincilerinden Başkan Gül’e Ziyaret Kemer Antalya İl Birincilerinden Başkan Gül’e Ziyaret

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği ilköğretim 7. sınıflar arası bilgi ve kültür yarışmasında finale kalan, Kemer Özel Güven İlköğretim Okulu Antalya İl birincisi oldu.


8 mahallede geri kazanım eğitimi Güncel 8 mahallede geri kazanım eğitimi

Muratpaşa Belediyesi, uygulamadaki başarısı ile tüm ülkeye örnek olduğu Geri Kazanım Projesi’ne dahil ettiği 8 mahallede eğitim çalışmalarına başladı


Yeni yılın ilk fuarı Antalya'da gerçekleşti Güncel Yeni yılın ilk fuarı Antalya'da gerçekleşti

Patika Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin en büyük evlilik hazırlıkları fuarı “Evlilik Dünyası”, 15.000 ziyaretçi ile Antalya’da düzenlendi.


ATSO Kurumsal Kimliğini Yeniliyor Güncel ATSO Kurumsal Kimliğini Yeniliyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurumsal kimlik yenileme çalışması kapsamında düzenlenen konkurda (yarışma) ön değerlendirme sonucu 5 ajans konkura katılmaya hak kazandı.


2010 için 4 x 4 Reçete Siyaset 2010 için 4 x 4 Reçete

MÜSİAD’ın 2009 Değerlendirmesi ile 2010 Beklentilerini açıklayan MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut, 2009 yılının “idare edilen” bir yıl olarak geçtiğini ifade edip, ekonominin 4 ana aktörüne 4’er ev ödevi düştüğünü söyleyerek 4x4’lük reçeteyi kamuoyuyla paylaştı.


Muratpaşa’dan Geri Kazanım Projesi’nde dev adım Güncel Muratpaşa’dan Geri Kazanım Projesi’nde dev adım

Geri Kazanım Projesi’ni tüm ülkeye örnek olacak başarılı performansla sürdüren Muratpaşa Belediyesi uygulama alanına 8 mahalle daha ekledi. Başkan Evcilmen, hedefin projenin 56 mahallede uygulanması olduğunu söyledi


Kepez Zabıtası’ndan gıda denetimi Güncel Kepez Zabıtası’ndan gıda denetimi

Kepez Belediyesi ilçede gıda ürünleri imalathaneleri denetlemeye devam ediyor. Zabıta ekipleri, pasta ve unlu mamulleri imalathanelerini belirli aralıklarla denetliyor. Kurallara uymayan imalathaneler ise uyarılıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...