Cuma, 6 Aralık 2019
Kriz, yüksek gelirli turisti Türkiye´ye yöneltti Ekonomi/Turizm Kriz, yüksek gelirli turisti Türkiye´ye yöneltti

TAM Vakfı ve ATIAD, Türkiye´nin bu yıl partner ülke olarak katıldığı dünyanın en büyük turizm fuarı konumundaki Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) vesilesiyle Türk turizminin 2009 yılı performansını değerlendirerek, 2010 yılına ilişkin öngörülerde bulundu.


“Vapurları yenilememe direnen sitelere karşı hemen site kurdum” “Vapurları yenilememe direnen sitelere karşı hemen site kurdum”

İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, küreselleşen dünyada iletişim, değişim ve algıyı iyi yönetmek gerektiğini belirterek, vapurları yenileme projesine karşı çıkan internet sitelerine derhal karşıt site kurarak algıyı yönettiğini söyledi.


Kozlardere’de onarım izni ile cami inşa ediliyor Kozlardere’de onarım izni ile cami inşa ediliyor

6 Mart 2010 tarihinde Hronos gazetesinin “Kozlardere’de onarım izniyle yeni cami inşa ediyorlar” başlıklı haberinde Susurköy belediyesine bağlı Kozlardere köyünde onarım izin belgesi ile yeni bir caminin inşa edildiği yazıyor.


Yılın Ödülleri Sahiplerini Buldu Yılın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Newtime Cast & Production’ın düzenlediği yılın TV, Sinema, Tiyatro ve müzik ödülleri gecesi eski Discorium yeni adıyla The Qeen’de gerçekleşti.


Güncel "Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirin"

Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan Şenol’un düzenlediği “Etkili Anne Baba olabilmek” konulu semineri İhlas Koleji Bahçelievler ve Marmara Evleri Konferans salonlarından yapıldı. İyi bir evlat yetiştirebilmenin püf noktalarını anlatan Şenol’u yoğun bir dinleyici topluluğu takip etti.


Gazeteciliğin çocuk haklarına saygısı tartışıldı Gazeteciliğin çocuk haklarına saygısı tartışıldı

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği panelde konuşan Prof. Dr. Özden Cankaya, Müneveer Karabulut cinayetinde olduğu gibi çocuk yaştaki kurban ve zanlının, medya tarafından çocuk haklarına saygılı gazeteciliğe aykırı olarak yansıtıldığını söyledi.


İstenmeyen tüylere veda etmenin tam zamanı Sağlık/Kadın İstenmeyen tüylere veda etmenin tam zamanı

Türkiye’nin ve dünyanın klinik testlerle onaylı ilk bitkisel içerikli tüy azaltıcı ve inceltici ürünü BİODER, ayda sadece 3 günlük kullanımla istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Size de hayatı özgürce yaşamak kalıyor.


AKEV'liler İngilizce bilgi yarışmasında Güncel AKEV'liler İngilizce bilgi yarışmasında

Özel AKEV İlköğretim Okulu 5. Sınıflar arasında AKEV Kültür Salonu’nda İngilizce kelime türlerine ilişkin bilgi düzeyini ortaya çıkaracak bir yarışma düzenlendi.


Çocuklar Deepo'da eğleniyor Güncel Çocuklar Deepo'da eğleniyor

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da çocuklar için eğlence hiç bitmiyor.


Veda, Deepo sinemalarında Güncel Veda, Deepo sinemalarında

Antalya’nın ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi Deepo Outlet Center sinemalarında gösterimde olan “Veda Filmi” vizyona girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı.


Tarımspor, masa tenisine damga vurdu Spor Tarımspor, masa tenisine damga vurdu

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan ve tüm kategorilerde mücadele eden Tarımspor masa tenisi takımı başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.


Alanya "Müşteri İlişkileri ve Sadakati"

ALTSO tarafından, üyelerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen eğitim programlarına 13 Mart 2010 günü gerçekleşen “Müşteri İlişkileri ve Sadakati” semineri ile devam edildi. Eğitimi A.Ü.Alanya İşletme Fakültesi’nden Öğretim Üyesi Serpil Kocaman verdi.


Stalin’in dönüşü Stalin’in dönüşü

İkinci Dünya Savaşı zaferinin 65. yıldönümünde Stalin afişlerde de olsa Moskova’ya geri dönüyor.


Rusya yılda 100 bin mayın söküyor Rusya yılda 100 bin mayın söküyor

Rus piyade birlikleri yılda ortalama 100.000 civarında mayını etkisiz hale getiriyor.


Yağcı: “Seçimde bize büyük görev düşüyor” Siyaset Yağcı: “Seçimde bize büyük görev düşüyor”

AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fikret Yağcı, 19 ilçenin Tanıtım ve Medyadan Sorumlu başkan yardımcıları ile toplantı düzenledi.


Kepez’de İstiklal Marşı coşkusu Güncel Kepez’de İstiklal Marşı coşkusu

Kepez Belediyesi Tiyatrosu’nun ve ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’nin “Mısralarda Destan” adlı gösteriyle İstiklal Marşı’nın destansı heyecanı Kepez’de yeniden yaşandı.


Kepez gençlik ve kadın meclisleri kuruluyor Siyaset Kepez gençlik ve kadın meclisleri kuruluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi’ni kurduktan sonra gençlik ve kadın meclislerinin kurulması için de çalışma başlattıklarını söyledi. Tütüncü, ilk önce Kepez Gençlik Meclisi’ni kuracaklarını açıkladı.


Öğrencilerden Milli Şair’in Anısına Kürsü Güncel Öğrencilerden Milli Şair’in Anısına Kürsü

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilmesinin yıldönümünde oldukça anlamlı bir işe imza attılar.


Büyük şair Toros Akdeniz Koleji’nde anıldı Güncel Büyük şair Toros Akdeniz Koleji’nde anıldı

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 89 yıldönümü etkinliği ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle, Toros Akdeniz Koleji’nde gerçekleşen Toros Akdeniz Lise- Fen Lisesi öğretmenleri, öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliğe Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar ve şube müdürleri başta olmak üzere ilçe protokolü, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


Kepez’den ‘Meme kanseri’ taraması Güncel Kepez’den ‘Meme kanseri’ taraması

Kepez Belediyesi halkımızın sağlığını düşünmeye devam ediyor. Sağlık taramasına bir yenisi eklenerek Kadınlar Günü nedeniyle ‘Meme kanseri’ taraması yapılıyor.


Antalya İl Genç Girişimciler Kurulu Yönetimi belirlendi Güncel Antalya İl Genç Girişimciler Kurulu Yönetimi belirlendi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Antalya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na Serhan Güllüpınar, Başkan Yardımcılıklarına da Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcilerini temsilen İ. Ethem Akın, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcilerini temsilen Mehmet Arif Türktaş ve Antalya Ticaret Borsası Genç Girişimcilerini temsilen Adnan İngeç seçildi.


AK Partili kadınlardan muhtar ziyareti Siyaset AK Partili kadınlardan muhtar ziyareti

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gürsu Mahalle Muhtarı Esma Yıldız’ı ziyaret etti.


Almanya tamam sıra Moskova’da Güncel Almanya tamam sıra Moskova’da

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Almanya’da 10 - 14 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “ITB Berlin Turizm Borsası”nda kelimenin tam anlamıyla Türkiye ve Antalya rüzgarı estiğini söyledi.


Siyaset "Tek başına iktidar" için sefer oldular

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu dayanışma ve kaynaşma çayı 13.03.2010 günü saat 13.00 da Muratpaşa İlçesi Sultan Düğün Salonunda yapıldı


Sütçü'den İl Genel Meclisi Başkanı'na ziyaret Siyaset Sütçü'den İl Genel Meclisi Başkanı'na ziyaret

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ve Vergi Dairesi Grup Müdürü Ersin Eroğlu İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret etti.


Başkan Evcilmen’e bir ödül daha Güncel Başkan Evcilmen’e bir ödül daha

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Değirmenönü Restorasyon Projesi ile Özel Kalem Dergisi 2009 Yerel Yönetimler Ödülü’nü aldı.


Kemer Belediyesi 'Tıp Bayramı'nı kutladı Kemer Kemer Belediyesi 'Tıp Bayramı'nı kutladı

Kemer Belediyesi, Kemer’de bulunan hastane ve sağlık ocaklarında çalışan tüm sağlık personelinin “ Tıp Bayramı”nı kutladı.


İptal edilen tapuların sıkıntısı çözülüyor Güncel İptal edilen tapuların sıkıntısı çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy ve Sütçüler Mahallesi’nin bir kısmında Vakıflar İdaresi’nin itirazı sonucu mahkeme tarafından iptal edilen imar uygulamasını mahkeme kararına göre yeniden yapıldığını, hak sahiplerine en kısa zamanda tapularını vereceklerini söyledi.


4. Dünya Plaj Henbol Şampiyonası kuraları çekildi Spor 4. Dünya Plaj Henbol Şampiyonası kuraları çekildi

Muratpaşa Belediyesi evsahipliğinde 22-27 Haziran 2010 tarihleri arasında 18 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan 4. Erkekler ve Bayanlar Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası’nın kuraları çekildi


Aktur’dan bir ilk daha Güncel Aktur’dan bir ilk daha

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark eğlence severlere yeni ve değişik üniteler sunmaya devam ediyor. Aktur Park yeni sezon öncesi getirdiği Dragon ünitesini eğlence severlerin hizmetine sundu


Ak Parti’de hafta sonu mesaisi Siyaset Ak Parti’de hafta sonu mesaisi

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, il ve ilçelerin birim başkanları ile toplantılarını sürdürüyor.


Sivrisinekle mücadele devam ediyor Güncel Sivrisinekle mücadele devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sivrisinekle mücadelesi devam ediyor.


Türkiye Partisi'nden kan bağışı Güncel Türkiye Partisi'nden kan bağışı

Kızılay ile ortaklaşa yapılan kampanyada Türkiye Partisi Muratpaşa ilçe teşkilatı üyeleri kan verdi.


'Kurban' oyunu kadınlarımız için sahnede Kültür/Sanat 'Kurban' oyunu kadınlarımız için sahnede

Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), Kadınlar Günü nedeniyle 'Kurban' adlı oyunu kadınlarımız için sergiledi. Salonu dolduran tiyatroseverler oyunu ayakta alkışladı.


Siyaset "25 kuruşla kayıt dışı önlenemez"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, sebze ve meyve ticaretinde yüzde 70 olarak açıklanan kayıt dışılığın, hal rüsumunun yüzde 25 cezalı alınması ile önlenemeyeceğini belirtirken, “Kilo fiyatı 1 lira ise ceza 25 kuruştur. 25 kuruşla da kayıt dışılık önlenemez” dedi.


Antalya Diabet derneği Deepo'da Güncel Antalya Diabet derneği Deepo'da

Antalya’nın en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet center 13.03.2010 tarihinde Antalya Diyabet Derneğiyle ortaklaşa çalışarak ziyaretçilerine ücretsiz kan ve şeker ölçümü imkanı sağlamıştır.


Rock’n Dark 2010’un Antalya Birincisi Filtre Güncel Rock’n Dark 2010’un Antalya Birincisi Filtre

Efes Dark tarafından düzenlenen Rock’n Dark Müzik Yarışması Antalya birincisi Filtre Grubu oldu. Yarışmanın Antalya elemeleri geçen yılın birincisi Antalyalı Gizli Özne ve müzik yaşamına Antalya’dan adım atan emreaydın’ın katılımıyla 13 Mart Cumartesi günü Talya Convention Center’da gerçekleşti.


İstiklal Marşının Kabulü Döşemealtı’nda kutlandı Döşemealtı İstiklal Marşının Kabulü Döşemealtı’nda kutlandı

İstiklal marşının kabul edilişinin 89. yılı Döşemealtı’nda kutlandı. Mustafa Ayten Aydın Lisesi’nde gerçekleştirilen kutlama programına Döşemealtı Kaymakamı İbrahim Hayrullah Sun, Garnizon Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Gurbet Keskin, Belediye Başkanı Nurettin Tursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Şentürk, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


AK Partili gençler, İstiklal Marşı dağıttı Siyaset AK Partili gençler, İstiklal Marşı dağıttı

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 89. yılı dolayısıyla Kışlahan Otel önünde düzenledikleri etkinlik ile İstiklal Marşı dağıttı.


Puma’da futbolcu taraftar buluşması Spor Puma’da futbolcu taraftar buluşması

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ile Antalyasporlu futbolcular Ömer Çatkıç, Necati Ateş, Serge Pacome Djiehoua ve Orhan Ak, Antalya Puma Store’un resmi açılışında düzenlenen imza gününe katıldı.


Düden ikinci kez hayat buluyor Güncel Düden ikinci kez hayat buluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Düden Park 2. Etap Projesi için çalışmalar başladı. Düden’in denize dökülen kısmının doğu ve batısı yönünde uzanan falezler üzerindeki 105 bin metrekarelik alan yeniden düzenlenecek.


CHP'de Ülken dönemi Siyaset CHP'de Ülken dönemi

Antalya Kapalı Spor Salonu'nda Cumartesi günü gerçekleştirilen CHP 33.Antalya İl Kongresi'nde yapılan seçim sonucunda yeni il başkan Özer Ahmet Ülken oldu.


Samani’den ilçe turu Döşemealtı Samani’den ilçe turu

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Döşemealtı İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, bölgede ziyaretlerde bulundu.


Yunan Meclisi göçmenler ile ilgili yasa tasarısını görüştü Yunan Meclisi göçmenler ile ilgili yasa tasarısını görüştü

10 Mart 2010 tarihinde Yunanistan Meclisi, Yunanistan’da uzun yıllar yasal olarak ikamet eden soydaş ve üçüncü ülke vatandaşlarının ülkenin politik yapısına kazandırılması konulu yasa tasarısını görüştü.


Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerji Fuarı’nda Güncel Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerji Fuarı’nda

Enerji Koordinatörü Erdem Armen, “Fuarda birçok yerli ve yabancı firmayla fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.


Büyükşehir’den depremzedelere yardım Güncel Büyükşehir’den depremzedelere yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'da 52 vatandaşın hayatını kaybettiği deprem bölgesine yardım eli uzattı. Bölgeye, bir kamyon gıda malzemesi ve çocuklar için oyuncak gönderildi.


Kemer "Türk insanı tatil için para harcıyor"

Kemer merkezde kurulu bulunan ve 2000 yılından bu yana A sınıfı seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren Oflaz Turizm’den inanç turizmi atağı.


MMO'dan Antalya Üniversitesi'ne destek Güncel MMO'dan Antalya Üniversitesi'ne destek

Antalya Üniversitesi kurma çalışmalarını sürdüren AKEV Koleji Serbest Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Genel Müdür Selahattin ÇİÇEK başkanlığında Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ve okul idaricileri bulundu.


Bucak’ta deftersiz okul kalmadı Güncel Bucak’ta deftersiz okul kalmadı

Kahraman Köktürk tarafından yürütülen defter kampanyası kapsamında, Bucak’ta deftersiz okul kalmadı.


“İktidara gelmek için yönetime talibiz” Siyaset “İktidara gelmek için yönetime talibiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 13 Mart’ta yapılacak olan CHP Antalya İl Kongresi’nde CHP Eski İl Eğitim Sekreteri Özer Ülken çalışmalarına hız verdi. Konyaaltı ve Kepez delegesiyle delegesiyle bir araya gelen Ülken, “Değiştirmek için yola çıktım” dedi.


Güncel "Antalya'nın tanıtımına önem veriyoruz"

İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı, Antalya’nın turizmde yeterince tanıtılabilmesi için İl Genel Meclisi olarak her zaman katkı koymaya çalıştıklarını söyledi.


Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu Öner Yağcı Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu Öner Yağcı

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Gazetesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi ile birlikte düzenlediği Aydınlanma Söyleşileri, Öner Yağcı Söyleşisi ile devam ediyor.


Fazıl Say “İstanbul Senfonisi” Dünya Prömiyeri Dortmund’da Kültür/Sanat Fazıl Say “İstanbul Senfonisi” Dünya Prömiyeri Dortmund’da

Almanya Ruhr 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'a sipariş edilen ‘İstanbul Senfonisi’nin dünya prömiyeri 13 Mart’ta Dortmund’da yapılacak.


İletişim Fakültesi’nden sektörel yayıncılarla işbirliği İletişim Fakültesi’nden sektörel yayıncılarla işbirliği

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, sektörel yayıncılığın gelişimiyle ilgili ortak projeler gerçekleştirmeyi kararlaştırdı.


Berlin”de Türkiye rüzgarı esiyor Berlin”de Türkiye rüzgarı esiyor

Dünyanın en büyük turizm etkinliği olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Borsası, bu yıl ki partner ülke Türkiye”nin çok renkli katkıları ile açıldı.


Toroslu öğrenciler Antalya’nın EN’leri için oy kullandı Güncel Toroslu öğrenciler Antalya’nın EN’leri için oy kullandı

Toros Eğitim Kurumları(T.E.K) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen geleneksel “ 2009 Yılının Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri Ödülleri” için öğrencilerimiz sandık başındaydı. Toroslu öğrenciler kullandıkları oylarla “Antalya’ ya Hizmet Eden 2009 Yılının En İyileri”ni seçtiler.


Antalya ruhsatsız fırın cenneti Güncel Antalya ruhsatsız fırın cenneti

Temel tüketim maddesi olan ekmekte denetim boşluğu, cezaların caydırıcı olmaması yüzünden merdiven altı üretim gün geçtikçe artıyor. Antalya’da faaliyet gösteren 250 civarındaki fırından ancak 177’sinin ruhsatlı olduğu öğrenildi.


Akın: “Ayrımcılığa karşı mücadele şart” Siyaset Akın: “Ayrımcılığa karşı mücadele şart”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Galip Akın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, aile kurumunun temel taşı‚ değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların‚ hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkan sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın-erkek herkesin ortak sorumluluğu olduğunu söyledi.


Kadınlar için konser ve tiyatro Kültür/Sanat Kadınlar için konser ve tiyatro

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği İcra Heyeti, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları çerçevesinde “Dünden Bugüne Kadın Bestekarlar” konseri düzenledi. ABT de, Kepezli kadınlar için Aşk Grevi adlı oyunu ücretsiz sahneledi.


AK Partili kadınlardan Hatıra Ormanı Güncel AK Partili kadınlardan Hatıra Ormanı

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Döşemealtı ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Anısına Hatıra Ormanı’na fidan dikimi yapıldı.


Çöllü'nün eşit paylaşım önerisine AKP'den ret Siyaset Çöllü'nün eşit paylaşım önerisine AKP'den ret

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, hal gelirlerinin üretici ve tüketici belediyeleri arasında eşit paylaşılmasını düzenleyen bir önerge verirken, önerge AKP’nin oylarıyla reddedildi. Çöllü, “Bu düzenleme Antalya üzerinden Melih Gökçek’i, Kadir Topbaş’ı kurtarma düzenlemesidir” dedi.


Crystal Hotels Resortte hedef misafir memnuniyeti Güncel Crystal Hotels Resortte hedef misafir memnuniyeti

Crystal Hotelleri Ceosu Umman Çetinbaş yapmış olduğu açıklamada öncelikli hedeflerinin misafir memnuniyeti olduğunu belirti.


AKEV'den kadınlara özel Güncel AKEV'den kadınlara özel

AKEV Koleji'nde Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen program büyük ilgi gördü. Gösterişten ziyade içtenliğin hakim olduğu program, AKEV Genel Müdürü Selahattin Çiçek'in açılış konuşmasıyla başladı.


Yeşildere’de tapu heyecanı Güncel Yeşildere’de tapu heyecanı

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, Yeşildere Mahallesi sakinlerine, sorunları çözülen 39 hak sahibine daha tapularının verileceği ve bölgeye spor salonu yapılacağı müjdesini verdi


İmece plastik tarım sektörünün paydaşlarını bir araya getirdi Ekonomi/Turizm İmece plastik tarım sektörünün paydaşlarını bir araya getirdi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri kuruluşu olan İmece Plastik, Antalya Organize Sanayi Bölgesinde modern CO-EX Teknolojisi ile kurulan yeni tesislerinde, tarım sektörünün önde gelen yöneticilerini ağırladı.


“Artık ülkenin yönetimine el koyma zamanı gelmiştir” Siyaset “Artık ülkenin yönetimine el koyma zamanı gelmiştir”

Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yakınlarına sabır ve yaralılara geçmiş olsun dileklerini söyleyen CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP)’nin Antalya il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin partiye katılım töreninde, AKP’nin ülkede yarattığı depreme değinerek ““Artık ülkenin yönetimine el koyma zamanı gelmiştir.” Dedi.


Umut fidanlığına yeni fidanlar Güncel Umut fidanlığına yeni fidanlar

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Derneği’nin Umut Fidanlığı’na dün yeni fidanlar eklendi. Organ bağışına dikkat çeken Başhekim Doç. Dr. Abdullah Erdoğan çınar fidanı, Hastane Müdürü Halime Taşkınsoy ise portakal fidanı dikti.


Sevimçok ve oda başkanlarından Evcilmen’e ziyaret Güncel Sevimçok ve oda başkanlarından Evcilmen’e ziyaret

‘1 Mayıs’ta işçi ve esnaf bayramı birarada olacak’ diyen esnaf oda başkanlarını kabul eden Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, esnafın sorunlarını çözecek ciddi bir AESOB Yönetimi’ne ihtiyaç duyulduğunu söyledi


Muratpaşa Belediyesi’nde ‘Kadınlar Günü’ özel sergisi Güncel Muratpaşa Belediyesi’nde ‘Kadınlar Günü’ özel sergisi

Dünya Kadınlar Günü kutlamalarını bir günle sınırlamayan Muratpaşa Belediyesi, kadın kursiyerlerin ürettiği bin eserden oluşan sergi açarak 8 Mart’ı daha da anlamlandırdı


Saadet partisi seçime hazır Siyaset Saadet partisi seçime hazır

Saadet Partisi Antalya İl ve İlçe Teşkilatları günlerdir arazide. Saadetliler İl Yönetimi, Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, Konyaaltı İlçe Başkanı İnş. Müh. Mehmet Akif Bilgin ve beraberlerindeki Konyaaltı İlçe Teşkilatı kalabalık bir ekiple Konyaaltı'nda ziyaretlerde bulundular. Saadetliler Çakırlar ve Doyran’da vatandaşlarla buluştu.


Çöllü tarımsal ihracata destek istedi Siyaset Çöllü tarımsal ihracata destek istedi

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, tarımsal ihracata verilen destekleri gündeme getirirken, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, toplam ihracat desteklerinin büyük bölümünün tarıma verildiğini, sanayi sektörünün buna tepki gösterdiğini söyledi.


“Antalya için desteğe varız” Siyaset “Antalya için desteğe varız”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Antalya Şubesi’nin, kent için yapacağı her olumlu çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını söyledi.


Lodos migreni tetikliyor Sağlık/Kadın Lodos migreni tetikliyor

Daha çok kış aylarında esen ve birçok kişide halsizlik, bitkinlik yarattığına inanılan lodos, en çok migren hastalarını etkiliyor. Lodos rüzgarlarının getirdiği rutubetli hava ağrıların ortaya çıkmasına neden oluyor.


Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı Güncel Adile Teyze Etüt Merkezi Öğrencileri Atatürk’ün Antalya’ya gelişini kutladı

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1930 yılının 6 Mart günü “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” dediği güzel şehrimizi ziyaret etmişti.


AK Partili kadınlara kadın hakları dersi Siyaset AK Partili kadınlara kadın hakları dersi

AK Parti İl Başkanlığı’nda Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla son yasal değişiklikler ve Kadın Hakları konulu konferans düzenlendi.


Oda Başkanı Bucak’tan Tolunay’a teşekkür ziyareti Güncel Oda Başkanı Bucak’tan Tolunay’a teşekkür ziyareti

Antalya Oto Tamirciler Odası yönetimi Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay’ı ziyaret etti. Oda Başkanı Mehmet Bucak ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Tolunay, yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarı dileğinde bulundu.


Toros Koleji basketbolda Antalya şampiyonu Spor Toros Koleji basketbolda Antalya şampiyonu

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim okulları arası basketbol müsabakalarının Antalya elemeleri tamamlandı. Fatih Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen elemeler İlköğretim okullarında küçükler ve yıldızlar gruplarında yapıldı.


Amatör edebiyattan sahneye Kültür/Sanat Amatör edebiyattan sahneye

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kadınlar Tiyatro ile buluşuyor' projesi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kendi yazdıkları tiyatro oyununu sahneleyen kadınlar performansları ile profesyonellere taş çıkarttı.


AKMEK’den el emeği göz nuru sergisi Güncel AKMEK’den el emeği göz nuru sergisi

Antalya Mesleki Eğitim Kursları (AKMEK)’ndaki bayan kursiyerler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde el emeği, göz nuru ürünlerini sergiledi. Serginin açılışını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü yaptı.


“Kadınsız toplum olmaz” Siyaset “Kadınsız toplum olmaz”

Türkiye Partisi İl Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla parti binasında kadınlarla bir araya geldi.


“Genç sporcuları her zaman destekledik” Manavgat “Genç sporcuları her zaman destekledik”

Ilıca Karate Kulübü Öğrenciler Türkiye Karate turnuvası Şeçmeleri için gittikleri Antalya’dan başarılı derecelerle döndüler.


Kepez’in bileği bükülmüyor Spor Kepez’in bileği bükülmüyor

Bayanlar Bölgesel Lig’de mücadele eden Kepez Belediyespor, kendi evinde Burdur Anadolu Lisesi’ni 3–0 yenerek, hem namağlup unvanını sürdürdü hem de gruptan çıkmayı garantiledi.


EKDAĞ’dan önemli  yatırım Güncel EKDAĞ’dan önemli yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren EKDAĞ A.Ş. Boğaçayı tesislerine döküm fabrikası kuruyor. Şirketin kendi imkanları ile hizmete açacağı fabrikada saatte 500 kilogram demir, eritilerek döküm haline getirilecek.


Büyükşehir’in rüzgar kızları Spor Büyükşehir’in rüzgar kızları

Antalya Büyükşehir Belediyespor 16 Yaş Altı Kızlar Kros Takımı, Denizli’de gerçekleştirilen Türkiye Kulüplerarası Kros Ligi Birinci Kademe Yarışmaları’nda birinci oldu.


Işık üniversitesi Antalyalılar'la buluşuyor Güncel Işık üniversitesi Antalyalılar'la buluşuyor

İstanbul’da bulunan FMV Işık Üniversitesi 11-12 Mart’ta eğitim ve kariyer hayatına yön vermek isteyen Antalyalı öğrencilerle buluşacak. Üniversite ayrıca, sanatçı Pelin Batu’nun katılımıyla rehber öğretmenlere yönelik bir sertifika programı da sunacak.


Başkan Akaydın’dan kadınlara övgü Güncel Başkan Akaydın’dan kadınlara övgü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Antalyalı kadınlara kokteyl verdi. Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Akaydın, “Türk kadını dünya coğrafyasında önemli bir yer tutuyor” dedi.


Anadolu Gençlik, Birlik vakfını ziyaret etti Güncel Anadolu Gençlik, Birlik vakfını ziyaret etti

Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şube Başkanı Ersan Bilgin, AGD Antalya Şube Sorumlusu Ramazan Düzen ve AGD Yönetim Kurulu Üyeleri, Birlik Vakfı Antalya Şube Başkanı Süreyya Köleoğlu ve yönetimini ziyaret etti.


Sema gösterisi ile aşka uyanış Kültür/Sanat Sema gösterisi ile aşka uyanış

Genç bir semazen olarak 2008 yılında gerçekleştirdiği elektronik müzikle sema projesi ile büyük ilgi gören Emre Yıldırım, bu kez köklerine döndüğü yepyeni bir sufi dans projesi olan “Aşka uyanış” ile 19 Mart Cuma akşamı , saat 20.00’da , Fatih’te mistik bir performans mekanı haline gelen “Sultan Sarnıç” sahnesinde izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Üç gemiye 74 bin lira ceza Güncel Üç gemiye 74 bin lira ceza

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan Deniz Birimi Ocak ve Şubat aylarında denizi kirlettiği tespit edilen üç gemiye toplam 74 bin 610 lira ceza kesti.


Muratpaşa Belediyesi’nin verem taraması tamamlandı Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin verem taraması tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin halk sağlığını korumak ve vatandaşları bilgilendirmek için gerçekleştirdiği ücretsiz verem taramasında toplam 2120 kişi kontrolden geçti


Olaylara hızlı müdahale Güncel Olaylara hızlı müdahale

Antalya Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü, bünyesine kattığı 12 motosiklet ve 1 ATV motor ile hizmet kalitesini güçlendirdi. Motorize ekipler, görev bölgelerinde güvenliğin sağlanması ve olay yerine intikalde daha hızlı hareket edecek.


Bahçeşehir Koleji'nde AKUT Semineri Güncel Bahçeşehir Koleji'nde AKUT Semineri

AKUT Derneği Antalya sorumluları Alkan UĞURLU ve Güray EKİCİ tarafından Antalya Bahçeşehir Koleji'nde bir seminer verildi. Seminerin konusunu deprem,deprem öncesinde alınacak tedbirler ve deprem sonrasında yapılması gerekenler oluşturdu.


Siyaset "Rahatsız ettik, özür dileriz"

Türkiye Değişim Hareketi Antalya İl Temsilcisi Cihan Dinç, ilçe muhtarları ile toplantı düzenlemeye başlamalarının ardından, diğer siyasilerin de muhtarları hatırladığını öne sürerek, “Rahatsız ettik özür dileriz. Bizim düşüncemizde muhtarlar toplumun en önemli temsilcisidir” dedi.


Kepezspor'dan taraftara destek çağrısı Spor Kepezspor'dan taraftara destek çağrısı

Beko Basketbol Ligi’nde başarı serisini yakalayan Kepez Belediyespor, Cumartesi günü saha ve seyircisi önünde oynayacağı Mersin B.B maçını kazanmak istiyor. Kepezspor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, taraftara çağrıda bulunarak maça gelerek kendilerini desteklemelerini istedi


Muratpaşa, Türkiye Kupası’nda finalde Spor Muratpaşa, Türkiye Kupası’nda finalde

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Türkiye Kupası’nda finale kaldı. Çekişmeli geçen yarı final maçı sonrası bayan hentbolcüler büyük sevinç yaşadı.


Kadının siyasetteki yeri tartışıldı Kadının siyasetteki yeri tartışıldı

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) ile Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi işbirliği ile 11 Mart 2010 Perşembe günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonu’nda ‘Kadınlarımız, Kadının Siyasetteki Yeri’ Paneli gerçekleştirildi.


Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın Güncel Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na yeniden Işık Yargın seçildi.


“Kadını kadın kurtarır” Siyaset “Kadını kadın kurtarır”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan TDH Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Gülfem Tömen, “Yüzde 50’si kadın olan bir ülkede kadın hareketinin ateşini yakacak olan kadınlar bizzat kendileri olacaktır” dedi.


“Ateş ve İhanet” duygulandırdı Manavgat “Ateş ve İhanet” duygulandırdı

CHP Manavgat İlçe Kadın Kolları, Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Bölge Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu ve Nazım Hikmet'in şiirlerinden dramatize edilen, “Ateş ve İhanet” isimli oyunu Manavgatlılarla buluşturdu. Belediye Gençlik Merkezi’ndeki oyun, duygulu anlar yaşattı


Korkuteli YÖREX’le markalaşacak Korkuteli Korkuteli YÖREX’le markalaşacak

28 Nisan- 01 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da ilki düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı’nda Korkuteli standı da kurulacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...