Perşembe, 17 Ekim 2019
Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı’na Ziyaret Güncel Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı’na Ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ve eşi Üniversite Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadriye Kurtcephe 28 Ocak 2010 Perşembe günü Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı (AYÇOV)’na ziyarette bulundular.


‘Tabakhane bahanesiyle yüzmeye giderdim’ ‘Tabakhane bahanesiyle yüzmeye giderdim’

Türk deri sektörünün önemli firması Derimod’un kurucusu Hasan Yelmen, “Çocukluğumda Tabakhane’de çalışma bahanesiyle Vardar nehrinde yüzmeye giderdim” dedi.


Talya Göz, Hasyurt’ta esnafla buluştu Güncel Talya Göz, Hasyurt’ta esnafla buluştu

Hizmete girdiği günden itibaren sahip olduğu birikimi sosyal bir sorumluluk olarak toplumla paylaşmayı bir kurum felsefesi haline getiren Talya Göz Merkezi, Hasyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odasında esnafa yönelik ücretsiz göz taraması gerçekleştirdi.


ATB Meclisinden Hisarcıklıoğlu’na destek Siyaset ATB Meclisinden Hisarcıklıoğlu’na destek

Antalya Ticaret Borsası Meclisi önceki gün yılın ilk toplantısını düzenledi. Meclis toplantısında TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu hakkında yayımlanan iddialara karşılık, ATB’den destek geldi.


Emirdağlı, yeniden başkan Korkuteli Emirdağlı, yeniden başkan

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurulu yapıldı. Divan Başkanlığı’nı AESOB Başkanı Orhan Tolunay’ın yaptığı genel kurula, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe ve Antalya’dan çok sayıda oda başkanı ile üyeler katıldı.


Bebek odalarında bahar heyecanı başladı Bebek odalarında bahar heyecanı başladı

Bebek odası dekorasyonu, anne-baba adaylarının bebeklerinin doğumunu beklerken en keyifli uğraşlarından biri! Bu tatlı telaşı kolaylaştırmak için Rasch birbirinden güzel, şirin ve sıradışı duvar kağıtları sunuyor. Miniklerin bitmek bilmeyen oyun enerjilerine, baharda duvarlar da eşlik edecek!


Duvarlara bahar geliyor Duvarlara bahar geliyor

Yeni hayallerin başlayacağı renkli bahar kapıda! Bu bahar evinize dair şimdiye kadar köşede kalan hayallerinizi gerçekleştirmenin tam zamanı. Duvarlarınızı Rasch duvar kağıtları ile istediğiniz tarzda dekore etmeniz mümkün.


Hububat Çalışma Grubu sektör firmalarını ziyaret ediyor Siyaset Hububat Çalışma Grubu sektör firmalarını ziyaret ediyor

Hububat Çalışma Grubu, sektörün önde gelen firma ve kuruluşlarını ziyaret programı çerçevesinde Tasaco Tarım firmasını ziyaret etti. Çalışma Grubu üyeleri 2010 yılının Ocak ayı toplantısını Tasaco Tarım firmasının Antalya Organzie Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerinde gerçekleştirdi.


Tramvayda elektrik arızası vatandaşı çıldırttı Tramvayda elektrik arızası vatandaşı çıldırttı

Yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’da Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattında sabah saatlerinde meydana gelen elektrik arızası, tramvay çalışmadı.


Çapa’da daha çok kanserli çocuk tedavi olacak Çapa’da daha çok kanserli çocuk tedavi olacak

Modernize edilen ve yatak kapasitesi arttırılan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (İTF) Çocuk Hastalıkları Bölümü Hematoloji-Onkoloji Kliniği, törenle hizmete açıldı.


Kepez Meclisi önemli kararlar aldı Siyaset Kepez Meclisi önemli kararlar aldı

Kepez Belediye Meclisi’nde, 10 mahalleye hizmet verecek olan Çamlıbel Mahallesi’ndeki 13 dönümlük arazi içerisinde yapılacak olan lisenin mülkiyet sorununu çözecek olan imar planı tadilatı, oy çokluğu ile kabul edildi.


Aşkın tatlısı Domino’s Pizza’dan… Aşkın tatlısı Domino’s Pizza’dan…

Sevgilisini benzersiz ve baş döndürücü bir çikolata lezzetiyle etkilemek isteyenlere Domino’s Pizza ideal bir Sevgililer Günü tatlısı sunuyor.


Galatasaray futbol okulu'ndan ziyaret Kemer Galatasaray futbol okulu'ndan ziyaret

İstanbul Kemerburgaz-Gazi Osman Paşa Galatasaray Futbol Okulu genç futbolcu ve Teknik Heyetiyle Kemer Belediye Başkan Vekili Galip Gün’ü ziyaret ettiler.


Haiti depremi için ilaç topluyorlar Güncel Haiti depremi için ilaç topluyorlar

Bucak Hikmet tolunay MYO Halkla ilişkiler bölümü öğrencileri depremle sarsılan Haiti için evlerde kullanılmayan ilaçları topluyor. Öğrenciler evlerde kullanılmayan ilçaları Kızılay Genel Merkezine ulaştırarak bu yardımların Haitiye gitmesi için çaba harcıyorlar


Senbene ilçe başkanı oldu Korkuteli Senbene ilçe başkanı oldu

Doğru Yol Partisi Korkuteli İlçe Başkanlığı görevine, ilçenin tanınmış eşrafından Çerkez oğlu Muharrem lakaplı Muharrem Senbene getirildi. “Demokrat Parti (DP), çakma bir partidir” diyen Senbene, ilk erken genel seçimlerde en az 8 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.


Başkan Gökce Polonya yolcusu Korkuteli Başkan Gökce Polonya yolcusu

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce Polonya yolcusu. Avrupa Türk İşadamları ve İşbirliği Konseyi (ATİK) Organizasyonu ile Kardeş şehir Jarucine’ye gidecek olan Gökce, AB fonlarından yararlanmak için projeleriyle birlikte gidiyor


Soğuk ısırığı sizi de ısırmasın Sağlık/Kadın Soğuk ısırığı sizi de ısırmasın

Kış mevsiminde dışarı çıktığımız zaman, şiddetli rüzgar ve düşük sıcaklıklar, soğuğun deri üzerindeki etkisini değiştiriyor ve aslında pek bilinmeyen ama ciddi bir rahatsızlık olan soğuk ısırığına yol açıyor.


BES: “KEY mağdurları oyalanıyor mu?” Siyaset BES: “KEY mağdurları oyalanıyor mu?”

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkan Yardımcısı Mine Kıvrak, Hükümetin çıkardığı hatalı ‘’KEY ÖDEMELERİ’’ Yasası nedeniyle paralarını halen alamayan KEY mağdurlarına verilen sözlerin yerine getirilmesini ve şubat ayı başında ilan edilerek ödenmesi gereken KEY paralarının bira an önce ödenmesini İstedi.


Deloitte Tüketici Ürünleri Endüstrisinin Küresel Güçleri Deloitte Tüketici Ürünleri Endüstrisinin Küresel Güçleri

Deloitte’un her yıl halka açık şirket bilgilerine dayanarak tespit ettiği dünyanın en büyük 250 tüketici ürünü şirketinin değerlendirildiği raporda üç Türk şirketi de sıralamaya girdi.


1095 ile 14 Şubat’ta 10 dakika ücretsiz konuşun 1095 ile 14 Şubat’ta 10 dakika ücretsiz konuşun

TurkNet’in, her yöne yapılan görüşmelerde büyük fiyat avantajı sağlayan 1095 hizmeti, 14 Şubat’ta tüm sevgililere Türkiye içi aramalarda 10 dakikalık ücretsiz görüşme hediye ediyor.


Efes Pilsen’den bir yenilik daha Efes Pilsen’den bir yenilik daha

Efes Pilsen markasının tüketiciler tarafında çok beğenilen fıçı ailesinin; yeni üyesi ‘Efes Pilsen Kışa Özel Fıçı Bira’, Ocak 2010'dan itibaren tüm raflarda yerini aldı.


Korkutelili pehlivanlar minderde de varım dedi Korkuteli Korkutelili pehlivanlar minderde de varım dedi

Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde er meydanlarında adını yazdıran Korkutelili pehlivanlar minderde de varım dedi. Korkuteli Belediyespor Kulübü güreşçileri Yıldızlar Antalya il Seçmeleri’nden 7 madalya ile döndü


Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi Elmalı Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı gerçekleştirildi

5393 sayılı Belediye Kanununun 20. Maddesi gereğince Belediye Meclisi 2 Şubat 2010 Salı günü saat 14.00’de Belediye Meclisi Toplantı Salonunda, oluşturulan gündem maddeleri görüşüldü ve oy birliği ile karara bağlandı.


Muratpaşa CHP’de Ercan farkı artırdı Siyaset Muratpaşa CHP’de Ercan farkı artırdı

26 Aralık 2009 tarihinde yapılan ilçe kongresi sonrası üç kişi tarafından yapılan itiraz üzerine, İlçe Seçim Kurulu tarafından seçimlerin yeniden yapılması kararı sonrası gerçekleştirilen Muratpaşa CHP ilçe kongre seçimleri Pazar günü yapıldı.


Yanlış numara Danıştay'dan döndü! Yanlış numara Danıştay'dan döndü!

Danıştay, aynı şehirde/bölgede farklı alan kodu verilmesi anlamına gelen ve tüketicilerde hem yeni bir alan kodu öğrenme zorluğu hem de şehirlerarası arama algısı yaratan alternatif işletmecilere +1 alan kodu kararının eşitlik ilkesine uymadığına karar verdi ve ilgili BTK kararının yürütmesini durdurdu.


CHP İlçe teşkilatından ziyaret Siyaset CHP İlçe teşkilatından ziyaret

CHP Döşemealtı İlçe teşkilatı, yeni seçilen İlçe Başkanı Burhan Emin Biçer başkanlığında topluca İl Genel Meclis Başkanlığına gelerek, Meclis Başkanı Av. Cavit Arı’yı makamında ziyaret ettiler.


Serik CHP Akbaba’yla devam Serik Serik CHP Akbaba’yla devam

Serik Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kongresi Pazar günü geniş katılımla yapıldı. Divan Başkanlığı’na milletvekili Tayfur Süner’in yaptığı kongrede, toplam 214 delege oy kullandı.


Bahçeşehirliler yarı yıl tatilini SBS kampında geçirdi Bahçeşehirliler yarı yıl tatilini SBS kampında geçirdi

Bahçeşehir Koleji öğrencileri, yarıyıl tatilini SBS kampında geçirdi. Farklı illerden 150 öğrenciyi İstanbul’da buluşturan uygulamada Antalya Bahçeşehir Koleji öğrencileri Antalya tanıtımı yaptılar.


MMO “Barut”  dedi Güncel MMO “Barut” dedi

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Şube hizmet binasında gerçekleştirilen genel kurulda üç aday yarıştı.


Kepez hastanesine kavuşuyor Güncel Kepez hastanesine kavuşuyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın ve Kepez’in sorunlarıyla yakından ilgileniyor. İlçenin modern bir hale gelmesi için her konuda desteği veren Tütüncü, hükümetin, 396 bin nüfusuyla 52 ilden büyük olan Kepez’in ihtiyaç duyduğu sağlık tesisi sorununun çözüldüğü müjdesini verdi.


Ünlülerin okulu 60. yaşında Ünlülerin okulu 60. yaşında

Türkiye’deki medya, kültür ve sanat alanına çok sayıda başarılı isim yetiştiren İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, 60. yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.


Yunanistan kemer sıkma politikası uygulamaya başlıyor Yunanistan kemer sıkma politikası uygulamaya başlıyor

4 Şubat 2010 tarihinde Avrupa Parlamentosu’nda Yunanistan’a uygulanan gözetim mekanizmasının yeterli olmaması nedeni ile üst düzey bir AB yetkilisinin Yunanistan ekonomisinin yönetiminde yer alması talebi ile ilgili bir önerge sunuldu.


İzmir’de Saadet Coşkusu Siyaset İzmir’de Saadet Coşkusu

Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin temel meselelerine getirdikleri yaklaşım ve çözüm önerileri ile iktidara hazırlanmakta olan bir parti haline geldiklerini belirtti.


Camilerin fiziki sıkıntılarının çözümüne destek Siyaset Camilerin fiziki sıkıntılarının çözümüne destek

İlçedeki din görevlileri ile yemekte bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 60 caminin çevre düzenlemesine katkı sağladıklarını, camilerin dile getirilen sıkıntılarının çözümüne de gereken desteği vereceklerini söyledi.


“Faize Var, Tekel İşçisine Yok!” Siyaset “Faize Var, Tekel İşçisine Yok!”

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İzmirli sanayici ve işadamlarıyla bir araya geldi. Kurtulmuş, "Tekel işçilerine bütün istediklerinin verilmesi durumunda maliyetin 480 milyon lira olacağı hesaplanıyor. Hükümet bunun yerine 50 milyar liradan fazla parayı bir yıllık faiz olarak veriyor." dedi.


Gültekin Çeki onuruna muhteşem konser Güncel Gültekin Çeki onuruna muhteşem konser

Emekli Subaylar Derneği Antalya Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu, müzik ve spor adamı Gültekin Çeki’nin 84. doğumgününü, bestelerinin seslendirildiği bir konserle kutladı


Kepez gol oldu yağdı Spor Kepez gol oldu yağdı

Kepez Belediyespor, Antalya Süper Amatör Lig maçında, lig 2’incisi Kadriye Belediyespor’u, 4–0 yenerek, 3’üncü lig terfi maçlarına katılma yolunda önemli bir engeli açtı. Maçı izleyen Başkan Hakan Tütüncü de, soyunma odasına giderek takımı kutladı.


Microsoft'un projesine eğitmenlerden katkı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft'un projesine eğitmenlerden katkı

T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat İçin Gençlik Derneği ve Microsoft işbirliğinde 2005 yılında başlatılan Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor (BBBÖ) projesine destek veren genç eğitmenler, bu kez kendi eğitimleri için İstanbul’da bir araya geldiler.


Türkiye ve Mısır Turizm Bakanları EMITT Fuarı’nı açıyor Türkiye ve Mısır Turizm Bakanları EMITT Fuarı’nı açıyor

Küresel çaptaki turizm sektörü için büyük önem taşıyan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlamak üzere 14’üncü kez kapılarını açıyor.


Sofralardaki zarafetin sırrı Sofralardaki zarafetin sırrı

Sofra sanatının öncü markalarından Hisar, porselenlerinde klasikten moderne kadar uzanan çizgisiyle, herkese hayalindeki sofraları hazırlama fırsatı sağlıyor.


En çok tercih edilen web tarayıcısı Teknoloji/Bilim/İnternet En çok tercih edilen web tarayıcısı

İnternet hakkındaki pazar araştırmalarıyla tanınan NetMarketShare tarafından yapılan araştırma Microsoft’un yenilikçi web tarayıcısı Internet Explorer 8’in kullanıcının en çok tercih ettiği web tarayıcısı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.


Elmalı Belediyesi kar temizliğine başladı Elmalı Elmalı Belediyesi kar temizliğine başladı

Pazar günü akşam üstü başlayan yoğun kar yağışı ilçe merkezin 12.cm ulaştı 08.02.2010 pazartesi sabahı olumsuz kazalara karşı belediye personeli ve araçlarıyla birlikte tedbirini aldı.


“Gençlik gelecek, gelecek te Cumhuriyet Halk Partisi’ndedir” Siyaset “Gençlik gelecek, gelecek te Cumhuriyet Halk Partisi’ndedir”

Gençlik Şöleni olarak düzenlenen 3. CHP Gençlik ve partililer buluşması Titanic Otel’de yoğun bir katılımla gerçekleşti.


ABTTF’nin çalışmasına cevap geldi ABTTF’nin çalışmasına cevap geldi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) Yunanistan’ın 3592/2007 sayı ve tarihli medya yasası sorunu ile ilgili çalışmasına cevap geldi.


Korkuteli’de Istık ile devam Korkuteli Korkuteli’de Istık ile devam

Korkuteli Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası genel kurulunu bugün (08.02.2010) yaptı. Divan Başkanlığı’nı AESOB Başkanı Orhan Tolunay’ın yaptığı genel kurula, çok sayıda oda başkanı ve üyeler katıldı. Yapılan genel kurulda, odanın 4 yılda yaptığı çalışmalar üyelere aktarıldı.


Genç ABTTF Witten’de ilk toplantısını gerçekleştirdi Genç ABTTF Witten’de ilk toplantısını gerçekleştirdi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) bünyesinde oluşturulmuş Genç ABTTF (ABTTF Young) 6 Şubat 2010 tarihinde ilk toplantısını Witten’de gerçekleştirdi.


Eski takım arkadaşlarını unutmadılar Spor Eski takım arkadaşlarını unutmadılar

Antalya basketboluna uzun yıllar emek veren basketbolcular ve Antaya Basketbol İl Temsilcileri, eski takım arkadaşları Kemal Karaoğlan'ın sürpriz doğum günü partisinde buluştular.


SAP eş başkanlı yapıya geçiyor SAP eş başkanlı yapıya geçiyor

Görevinden istifa eden SAP CEO’su Leo Apotheker’s yerine, Bill McDermott ve Jim Hagemann Snabe Co-CEO olarak atandı.


Tailwind Havayolları’nın yeni uçağı Sabiha Gökçen’e indi Tailwind Havayolları’nın yeni uçağı Sabiha Gökçen’e indi

Türk Sivil Havacılığı yeni getirilen uçaklarla büyümeye devam ediyor. Mayıs 2009 tarihinde uçuşlarına başlayıp daha sonra imzaladığı uçak anlaşmalarıyla adından sıkça söz ettiren Türkiye’nin en genç havayolu Tailwind, dördüncü uçağını Türkiye’ye getirdi.


Kardeşlerden Akdeniz Üniversitesi’ne destek Güncel Kardeşlerden Akdeniz Üniversitesi’ne destek

Akdeniz Üniversitesi’ne yeni yapılacak binaların yapımını üstlenerek, eğitime katkı sağlayan Antalyalı hayırsever kardeşler, Güzin Çiftçiler ve Gülseren Çiftçiler isimlerini ölümsüzleştirdiler.


Balcı Çifti’ne Özdilek jesti Güncel Balcı Çifti’ne Özdilek jesti

Antalyaspor Basın ve Medya Sorumlusu Ahmet Balcı’nın ağabeyi Mehmet Ali Balcı, muhteşem bir törenle evlendi. Zeybekoğlu Düğün Sarayı’nda yapılan düğüne, kas rahatsızlığı nedeniyle tekerlekli sandalye ile gelen TEDAŞ Bilgi İşlem elemanı Mehmet Ali, uzun süredir nişanlı olduğu Gülcan Toker ile hayatını birleştirdi.


Geleceğin satranç ustaları Antalya’da yarıştı Kemer Geleceğin satranç ustaları Antalya’da yarıştı

Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen ve açılışı 24 Ocak’ta gerçekleştirilen Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 31 Ocak günü gerçekleştirilen final karşılaşmalarıyla sona erdi.


3 oda genel kurulunu tamamladı Siyaset 3 oda genel kurulunu tamamladı

AESOB’a bağlı merkezde bir ve ilçelerde iki odanın seçimi yapıldı. 2 başkan üyelerinden destek alırken, bir odada görev değişimi oldu.


Muratpaşa Cup sona erdi Spor Muratpaşa Cup sona erdi

Muratpaşa Belediyespor tarafından organize edilen ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ‘Muratpaşa Cup Bayanlar Hentbol Turnuvası’ sona erdi. 5 takımın katıldığı turnuvadan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci olarak ayrıldı.


Memleket hasreti çekenlere EMITT’ten müjde! Memleket hasreti çekenlere EMITT’ten müjde!

14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), memleket hasretini sona erdiriyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi ve doğal güzellikler, yöresel tatlar ve el sanatları hemşerileriyle buluşmak için EMITT’e geliyor.


Muratpaşa Meclisi toplandı Siyaset Muratpaşa Meclisi toplandı

Muratpaşa Belediye Meclisi, Şubat Dönemi Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. 12 gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis toplantısını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen yönetti.


“Hediye Market Paketi”niz Kapınızda! Ekonomi/Turizm “Hediye Market Paketi”niz Kapınızda!

Mavi yıldız paro, yılın ilk kampanyası ile tüketicilere “Paro Market Paketi” kazandırıyor. Paro üyeleri, halihazırda yaptıkları harcamaların 500 TL’sini 31 Mart’a kadar paro üyesi işyerlerinde gerçekleştirdiklerinde “Paro Market Paketi”ni kazanma şansına sahip oluyorlar.


“Sorunlar için çözüm siyasettir” Siyaset “Sorunlar için çözüm siyasettir”

Her zaman kent yönetiminde dikkate alınması gereken kuruluşlar olarak nitelendirilen esnaf odalarının seçimlerine bağlı olarak CHP il yöneticileri de, seçimini bitiren odaları ziyaret etmeye başladılar.


Ahşabınızı korumak artık daha kolay Ekonomi/Turizm Ahşabınızı korumak artık daha kolay

Dış cephedeki ahşap yüzeylere, kapı, pencere ve diğer ahşap doğramalara, pergole ve bahçe çitlerine güvenle uygulanabilen Caparol Universallasur, ahşaba nefes aldırır.


Hisar’dan ışıl ışıl aşk sofraları Hisar’dan ışıl ışıl aşk sofraları

Sevgililer Günü’nde sevgi dolu yemek masanızda aşkın ışıltısına yer açmaya hazır mısınız? Sofra sanatının öncü markası Hisar’ın, Swarovski ile yapılan özel anlaşma çerçevesinde Türkiye’de bir ilke imza attığı ürünler, Sevgililer Günü’nde sevginizle donattığınız masaya ışıltı katacak.


Schneider Electric, 3. Dünya Geleceği Enerji Zirvesi’ne katıldı Teknoloji/Bilim/İnternet Schneider Electric, 3. Dünya Geleceği Enerji Zirvesi’ne katıldı

Dünyanın dört bir yanından endüstri liderleri, yatırımcılar, bilim adamları, uzmanlar, karar vericiler ve araştırmacılar, sürdürülebilir gelecek enerji çözümleri için dünyadaki tek platform olan Dünya Geleceği Enerji Zirvesi’nde buluştu.


İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 20. yılını kutladı İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 20. yılını kutladı

31 Ocak 2010 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, 20. kuruluş yılını özel bir etkinlik ile kutladı. Londra’da gerçekleştirilen 20. yıl kutlamasında aynı zamanda 29 Ocak Milli Direniş Günü anma töreni de düzenlendi.


Hacı Bektaş Veli Derneği’nden Arı’ya ziyaret Güncel Hacı Bektaş Veli Derneği’nden Arı’ya ziyaret

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube Başkanı Binali EFE ve Alevi Kültür Derneği Antalya Şube Başkanı Hakverdi Çelik Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit ARI’ yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler


Epson, son teknoloji ürünü yeni projektörlerini tanıttı Teknoloji/Bilim/İnternet Epson, son teknoloji ürünü yeni projektörlerini tanıttı

Dijital görüntüleme ve baskı teknolojileri alanının önde gelen markası Epson, iş dünyasının profesyonellerine yönelik geliştirilen yeni projektörlerini Türkiye pazarına sunuyor


Ahmet Davutoğlu ve Dimitri Druças Londra’da görüştüler Ahmet Davutoğlu ve Dimitri Druças Londra’da görüştüler

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Druças ile Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Afganistan Konferansı dolayısı ile bulundukları Londra’da Sheraton Oteli’nde çalışma yemeğinde bir araya geldi.


Sevgililer Günü’nün en özel hediyeleri İsmek’te Sevgililer Günü’nün en özel hediyeleri İsmek’te

Sevgilinize özel bir hediye almak ve kendisini özel hissettirmek istiyorsanız; geniş ürün yelpazesi ile birbirinden güzel ve ekonomik ürün, İSMEK Satış Merkezleri’nde sizleri bekliyor.


Dimitri Druças Ta Nea’ya konuştu Dimitri Druças Ta Nea’ya konuştu

1 Şubat 2010 tarihinde Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Druças, Yunanistan’ın dış politikası ile ilgili olarak Ta Nea gazetesine mülakat verdi.


Kaspersky Lab,inovatif çözümün patentini aldı Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab,inovatif çözümün patentini aldı

Güvenlik içerik yönetim çözümlerinin lider yazılım şirketi Kaspersky Lab, ABD’de yaptığı bir anlaşmayla yanlış virüs alarmlarını aza indiren patentin sahibi oldu.


Aras Kargo hizmet ve şubeleri artık cebinizde Aras Kargo hizmet ve şubeleri artık cebinizde

Taşımacılık sektörünün lider firması Aras Kargo, sektörde bir ilke daha imza atarak şube ve müşterilerine mobil uygulamalar ile hizmet sunmaya başladı.


Aşkın modası Limango’da Aşkın modası Limango’da

Sevgilisi için, dünyanın en seçkin markalarının özel ürünlerini arayanlar, fakat bu ürünleri avantajlı fiyatlarlarla, hiç yorulmadan satın almak isteyenler… limango.com.tr tam da bu noktada aşıkların imdadına yetişiyor.


Çocuk Adası Anaokulu Deepo’da Güncel Çocuk Adası Anaokulu Deepo’da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da etkinlikler hiç bitmiyor. Bu etkinliklerden en özeli Sömestre için planlanan Deepo’nun küçük ziyaretçileri için gerçekleştirdiği kostüm şenliğiydi.


Eski tencereler Hisar’da yenileniyor Ekonomi/Turizm Eski tencereler Hisar’da yenileniyor

Eski tencereler, yerini yenisine bırakmaya hazırlanıyor! Hisar, eskiyen tenceresini yenilemek isteyenlere hayır diyemeyecekleri bir kampanyaya imza atıyor. Eski tenceresini değiştirmek isteyenler 50 TL’lik indirimle Monaco Düdüklü Tencere sahibi oluyor.


Eski tencereler Hisar’da yenileniyor Ekonomi/Turizm Eski tencereler Hisar’da yenileniyor

Eski tencereler, yerini yenisine bırakmaya hazırlanıyor! Hisar, eskiyen tenceresini yenilemek isteyenlere hayır diyemeyecekleri bir kampanyaya imza atıyor. Eski tenceresini değiştirmek isteyenler 50 TL’lik indirimle Monaco Düdüklü Tencere sahibi oluyor.


Kardeş Kentler Türkiye Araştırmalar Merkezi'nde buluştu Kardeş Kentler Türkiye Araştırmalar Merkezi'nde buluştu

Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı, Kamp-Lintfort ile kardeş kent projesi kapsamında Almanya´ya gelen, Edremit heyetini ve Kamp-Lintfort Kenti´nden yetkilileri ağırladı.


Dagi’den Sevgililer Günü’ne özel hediyeler Dagi’den Sevgililer Günü’ne özel hediyeler

Sevgiliye aşkını bir kez daha ilan etme günü olan 14 Şubat’ta Dagi’den, Sevgililer gününe özel % 50 ye varan indirimlerle romantik sevgilileri aşklarını bir kez daha kutlamaya davet ediyor.


İş Bankası, dünyanın en değerli 100 banka listesinde Ekonomi/Turizm İş Bankası, dünyanın en değerli 100 banka listesinde

The Banker’ın, marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’le birlikte marka değeri açısından dünyanın en değerli 500 bankasını sıraladığı “Dünyanın Marka Değeri En Yüksek 500 Bankası" raporu derginin Şubat sayısında yayınlandı. Listeye 91. sıradan giren İş Bankası, ilk 100’de yer alan tek Türk bankası oldu.


Erken rezervasyon kampanyası start aldı Güncel Erken rezervasyon kampanyası start aldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜROFED ve TÜRSAB önderliğinde başlatılan Erken Rezervasyon Kampanyası başladı. TÜROFED Başkan Vekili Seçim Aydın konuyla ilgili düzenlenen toplantıda, tüm vatandaşları “365 gün ve 24 saat” erken rezervasyondan yararlanmaya davet etti.


Muratpaşa Futsal Ligi’nde iddialı Spor Muratpaşa Futsal Ligi’nde iddialı

Türkiye Futbol Federasyonu Efes Pilsen Futsal Ligi grup eleme maçları tamamlandı. Antalya’daki grup eleme maçlarında Muratpaşa Belediyesi Futsal Takımı bir üst tura çıkmayı başardı.


‘Muratpaşa’da yaşamaktan mutluyuz’ Güncel ‘Muratpaşa’da yaşamaktan mutluyuz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’i konuk eden Aspendos Rotary Kulübü Üyeleri, “Muratpaşa sınırları içinde yaşamaktan mutluyuz ve huzurluyuz” dedi


PASOK Hükümeti Türk Azınlığı ile ilgili program hazırlıyor PASOK Hükümeti Türk Azınlığı ile ilgili program hazırlıyor

PASOK Hükümeti, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın durumunun iyileştirilmesi amacı ile rapor hazırladı. Elefterotipia gazetesinin haberine göre Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarına çözüm getirmesi amacı ile Hükümet bir dizi önlem almaya hazırlanıyor.


Almanya’da Fazıl Say akşamı Kültür/Sanat Almanya’da Fazıl Say akşamı

Besteci ve piyanistimiz Fazıl Say için 6 Şubat Cumartesi günü , Almanya’nın Baden Baden kentindeki Festival Salonu’nda özellikli bir müzik akşamı düzenlenecek.


SKÅL Antalya Clubu zincir değişim töreni Güncel SKÅL Antalya Clubu zincir değişim töreni

SKÅL ANTALYA CLUBU zincir değişim töreni 28.02.2010 tarihinde The Marmara Antalya Beach&Resort de gerçekleşecek. SKÅL ANTALYA CLUBU nün genel kurulu 16.01.2010 Cumartesi günü K.Han otelde yapılmış ve yeni dönem başkanlığına Crystal Hotels Ceo su Umman Çetinbaş seçilmişti.


“Yönetici atamalarına gölge düştü” Siyaset “Yönetici atamalarına gölge düştü”

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Hukuk Sekreteri Hüseyin Akça, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda, son dönemde ise özellikle okullarda idareci atamalarıyla ilgili yaz-boz uygulamaların, sık sık değişen kriterlerin ve süreçle ilgili gecikmelerin atamalara gölge düşürdüğünü ve öğretmenler nezdinde güven bunalımı oluşturduğunu savundu.


Siyaset "CHP lokomtif, MHP vagon"

BBP MKYK Üyesi Antalya İl Başkanı Rasim Küçük, Sert çıkışları ve dik duruşu ile son günlerde yaptığı muhalefetle Antalya’da gündem oluşturmaya devam ediyor.


Türkiye’nin İlk Aşçılık Meslek Yüksekokulu Kemer Türkiye’nin İlk Aşçılık Meslek Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesi, Kemer Kaymakamlığı ve Göynük Belediyesi arasında Göynük Aşçılık Meslek Yüksekokulu’nun yapımı için 04 Şubat 2010 Perşembe günü protokol imzalandı.


Batı Trakya Türk Azınlığı heyeti Ankara’da Batı Trakya Türk Azınlığı heyeti Ankara’da

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da Batı Trakya Türk Azınlığı temsilcileri ile birlikte bir dizi temaslarda bulunmaya devam ediyor.


Altıntaş’tan başarı ziyareti Elmalı Altıntaş’tan başarı ziyareti

S.S 17 No lu Elmalı Motorlu Taşıyıcılar ve Nakliyeciler kooperatifi Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş’ı makamında ziyaret ettiler.


Muratpaşa bisikletin de merkezi oluyor Spor Muratpaşa bisikletin de merkezi oluyor

Amatör sporların Antalya’daki üssü Muratpaşa Belediyespor, bisiklet branşını da açtı. Külübün faaliyet gösterdiği 10. branş olan bisiklette sporcular, Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen’le tanıştı


CeBIT Bilişim Eurasia 2010’un Ana Sponsoru: TÜRKSAT Teknoloji/Bilim/İnternet CeBIT Bilişim Eurasia 2010’un Ana Sponsoru: TÜRKSAT

Avrasya’nın en büyük iş ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia’nın ana sponsoru önümüzdeki iki yıl boyunca TÜRKSAT olacak.


MHP'den batı ilçelerine ziyaret Siyaset MHP'den batı ilçelerine ziyaret

Antalya Millet Vekilleri, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Tunca Toskay, Millet Vekilleri Mehmet Günal ve Hüseyin Yıldız, MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Başkan Yardımcıları, Yönetim kurulu Üyeleri Antalya’nın Batı İlçelerine ziyarette bulundular.


Vodafone’dan anne adaylarına yeni hizmet Vodafone’dan anne adaylarına yeni hizmet

Mobil iletişimin lideri Vodafone, “Anne Çocuk Servisi” ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Vodafone, iş ortağı Timwe ile geliştirdiği yeni hizmet sayesinde anne adayları, hamileliğin tüm süreçleri hakkında SMS’lerle bilgilendiriliyor. Vodafone aboneleri “BEBEK” yazıp 3435’e kısa mesaj göndererek bu hizmetten yararlanabilecek.


Vodafone Türkiye'den yükselen performans Vodafone Türkiye'den yükselen performans

Müşteri memnuniyetine ve kaliteye odaklanan Vodafone Türkiye, 2009-2010 mali yılının üçüncü çeyreğini oluşturan Ekim – Aralık’09 dönemine ait sonuçlarını açıkladı. Bu çeyrekte istikrarlı büyümesini sürdüren Vodafone, numara taşınabilirliğinde yine en çok tercih edilen operatör oldu.


Orta Mahalle’nin okul sorunu çözülüyor Güncel Orta Mahalle’nin okul sorunu çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Altınova Orta Mahalle’ye, hayırsever aracılıyla okul yapılabilmesi için Kepez Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir çalışma başlattıklarını söyledi.


İrfan Turizm kalitesini belgeledi Güncel İrfan Turizm kalitesini belgeledi

İrfan Turizm 2008 yılında ilk etabını başlattığı ve iki seneyi aşkın zamandır sürdürdüğü kalite sistem çalışmalarını ISO 9001:2008 koşullarına adapte ederek belgelendirdi.


“Gelecek Alanyaspor’un zaferleri ile dolu olacak” Alanya “Gelecek Alanyaspor’un zaferleri ile dolu olacak”

2.Lig Klasman grubunda Alanyaspor’da göreve yeni başlayan Abdullah Tanyolaç, genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını belirterek, geleceğin, Alanyaspor’un zaferleri ile dolu olacağına inandığını söyledi.


Kepez’den destek çağrısı Spor Kepez’den destek çağrısı

Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor, Cumartesi günü kendi sahasında oynayacağı Pınar Karşıyaka maçını kazanarak, çıkışa geçmek istiyor. Kulüp Başkanı Mustafa Erkin Demir de zorlu maç öncesi Antalyalılara, “destek” çağrısında bulundu.


 “Turizm sektöründe müşteri odaklı büyümek gerekli” “Turizm sektöründe müşteri odaklı büyümek gerekli”

Turizm sektörünün deneyimli yöneticilerinden Recep Arısoy Türk turizminin müşteri odaklı büyüme formülünün uygulamaya koyması gerektiğni söyledi.


Filotürk müşterilerinin hizmetinde Otomotiv Filotürk müşterilerinin hizmetinde

Araç takip ve filo yönetim sistemleri alanında Türkiye’nin teknoloji lideri Mobiliz’in verim ve rekabet gücü artırıcı çözümlerini bundan böyle, Türkiye’nin ilk ve tek mobil takip operatörü FiloTürk sunacak. Mobiliz, yeni yapılanması FiloTürk ile müşterilerine daha yakın hizmet verebilecek.


Türkiye Vodafone Vakfı, bilgisayar bilmeyen 500 bin gence ulaştı Türkiye Vodafone Vakfı, bilgisayar bilmeyen 500 bin gence ulaştı

3G+ teknolojisi ile hız kazanan “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi, 500.000 gence ulaşarak bilgi teknolojileri eğitim programlarında önemli bir başarıya imza attı.


Wushu sporcuları madalyaları topladı Spor Wushu sporcuları madalyaları topladı

Kepez Belediyespor Wushu branşı fırtına gibi esmeye devam ediyor. Türkiye Wushu Federasyonu’nun 20–24 Ocak tarihleri arasında düzenlenmiş olan, minik yıldız ve genç takımı şampiyonada fırtına gibi esti. Kepez Belediyesporun erkek ve bayan wushu takımı madalyaları topladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...