Salı, 20 Ağustos 2019
Michelin’in “Lastik Adamı” 31 binden fazla sürücüyü bilinçlendirdi Michelin’in “Lastik Adamı” 31 binden fazla sürücüyü bilinçlendirdi

Michelin’in lastiklerde enerji tasarrufu konusunda sürücüleri bilinçlendirmeye yönelik faaliyete geçirdiği www.yesillastikler.com sitesinde 1.5 ayda 25 binden fazla sürücü yakıt hesaplaması gerçekleştirdi. Michelin’in yine aynı temayla gerçekleştirdiği “Lastiklerde Enerji Tasarrufu” aktivitelerine ise toplam 6 bin 959 kişi katıldı.


Tesco Kipa yöneticileri Halk Ekmek'i gezdi Güncel Tesco Kipa yöneticileri Halk Ekmek'i gezdi

Türkiye’nin market devi TESCO KİPA yöneticileri Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret etti.


Portakal Afişi Altın Bakışlı Kültür/Sanat Portakal Afişi Altın Bakışlı

46. Uluslararası Antalya Altın portakal Film Festivali’nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda Festival afişi de hazırlandı. Türkiye’nin en köklü sinema etkinliği olan Altın Portakal, bu yıl, “portakal” gibi tanıdık bir imgeyi kullanmayı seçti.


Bel ve sırt ağrısından korunmak tedaviden daha kolay Sağlık/Kadın Bel ve sırt ağrısından korunmak tedaviden daha kolay

Toplumda çok yaygın olan bel ağrılarını, hemen hemen herkes hayatının herhangi bir döneminde hafiften çok şiddetliye doğru yayılan bir yelpazede yaşayabiliyor.


Elmalı Belediyesi çalışmaları hız kesmiyor Elmalı Elmalı Belediyesi çalışmaları hız kesmiyor

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, gelecek sezonda ihtiyaçlar göz önüne alınarak hal dükkan yapımının devam edeceğini söyledi


46 Festival’de ‘Antalya’ya Koş’ Kültür/Sanat 46 Festival’de ‘Antalya’ya Koş’

Türkiye’nin ilk festival şarkısı “Antalya’ya Koş”, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin simgelerinden biri olması için yeniden düzenlendi.


Kemer Belediyesi artık ses denetimlerini kendi bünyesinde yapacak Kemer Kemer Belediyesi artık ses denetimlerini kendi bünyesinde yapacak

Kemer Belediyesi daha önce dışarından bir firmaya yaptırdığı ses denetimlerini artık kendi bünyesinde yapabilecek.


ATSO, Saint Petersburg ile “kardeş oda” oldu Güncel ATSO, Saint Petersburg ile “kardeş oda” oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Rusya Federasyonu’nun ünlü sanayi ve turizm kentlerinden Saint Petersburg Pushkin-Pavlovsk Bölgesi Sanayi ve Ticaret Odası ile “Kardeş Oda” protokolü imzaladı.


Beklenen mor terlikler piyasada... Beklenen mor terlikler piyasada...

Galatasaray takımının büyük ilgi gören mor formasından sonra, mor terlikler, Twigy markası ile 18 Eylül 2009 tarihi itibariyle artık piyasada…


British Gas, İngiltere'de Kombi Problemini Çözdü British Gas, İngiltere'de Kombi Problemini Çözdü

MagnaClean Professional manyetik kombi filtre üreticisi ADEY Professional Heating Solutions firması, İngiltere'de British Gas ile bir kontrat imzaladı. British Gas firması İngiltere'de en büyük enerji tedarikçisi olarak, merkezi ısıtma, kombi montaj ve servislerini yönetiyor.


Kültür/Sanat "Uzak İhtimal" yakında sinemalarda...

Yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun’un yaptığı başrollerini Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan ve Ersan Uysal’ın paylaştığı ödüle doymayan, merakla beklenen film “Uzak İhtimal” 9 Ekim tarihinde vizyonda…


Trabzonspor aşkı TS Club ile Boyner'e taşınıyor Trabzonspor aşkı TS Club ile Boyner'e taşınıyor

Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret A.Ş. ile Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, 29 Eylül 2009 tarihinden itibaren Türkiye genelindeki 26 Boyner Mağazası’nda TS Club ürünlerinin satışları başladı.


Kış futbol okulu başlıyor Spor Kış futbol okulu başlıyor

Antalyaspor Yaz Futbol Okulu’nda toplam 225 futbol severin sertifikalarını almalarının ardından kış futbol okulu hizmete girmeye hazırlanıyor.


Xerox’tan dev satın alma Teknoloji/Bilim/İnternet Xerox’tan dev satın alma

Xerox, dış kaynak hizmetlerinde büyümek için 74.000 çalışanı olan “Affiliated Computer Services” isimli şirketi 6,4 milyar dolara satın aldı.


Grip aşısı olun, kalbinizi koruyun Sağlık/Kadın Grip aşısı olun, kalbinizi koruyun

Bilinen bir kalp hastalığı olan insanların gribe yakalandıklarında kalp krizinden ölme riski yüksektir. Çünkü grip, damarlarında tıkanmaya yol açmakta ve bu durum kalbi de olumsuz etkilemektedir. Her yıl düzenli olunan grip aşısı, kalp krizlerine karşı koruyucu özellik taşımaktadır.


İyi uyumayan çocuklar obezite ve depresyona daha yatkın Sağlık/Kadın İyi uyumayan çocuklar obezite ve depresyona daha yatkın

Memorial Suadiye Tıp Merkezi; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Yıldırım, “Çocuklarda uykunun önemi” hakkında bilgi verdi.


Ağ uzmanlığında yeni zirve: Cisco Certified Architect Teknoloji/Bilim/İnternet Ağ uzmanlığında yeni zirve: Cisco Certified Architect

Ağ altyapısı mimarisinde artan yenilikçilik ortamında yetkinlik ve deneyimi belgeleyen Cisco Certified Architect sertifikası, network uzmanlığını CCIE seviyesinin de üstüne taşıyor


U12 Buca Genç – Cup’a gidecek Spor U12 Buca Genç – Cup’a gidecek

Antalyaspor altyapı kategorilerinden U12 Futbol Takımı, 2. Uluslararası Buca Genç – Cup Turnuvası’na davet edildi.


Windows 7’ye Günler Kala İnternet’te Yeni Heyecan Fırtınası Teknoloji/Bilim/İnternet Windows 7’ye Günler Kala İnternet’te Yeni Heyecan Fırtınası

Yeni nesil işletim sistemi Windows 7’nin lansman etkinlikleri kapsamında Microsoft Türkiye, İnternet’te iddialı olan herkesi çok keyifli ve özel bir yarışmaya davet ediyor. Katılımcılar arasından seçilecek iki kişi yarışma süresince bir mekanda yedi gün yedi gece kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalışacak ve sanal topluluk oluşturma becerilerini ortaya koyacaklar.


Kemer Belediyesi’nden öğrencilere yardım Kemer Kemer Belediyesi’nden öğrencilere yardım

Kemer Belediyesi tarafından okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.


Ekonomi/Turizm "Antalya'da ilk ve tek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

Akdeniz Ertan Boya Mağaza Müdürü Uğur Hakan Demirtürk, “Disiplinli ve ilkeli ticaret anlayışımız, güler yüzlü ve insan odaklı çalışmalarımızı tam 20 yıl aralıksız sürdürmenin verdiği gurur ile özgüven sayesinde bugün de müşterilerimizin teveccühü sayesinde onlara hizmet arzusuyla çalışmalarımızı şevkle sürdürmekteyiz. Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutup,müşterilerimizin isteklerine hızlı ve net bir şekilde nasıl cevap verebiliriz diye çalışmalarımızı geliştirmekteyiz.” dedi.


Kepez’de satranç turnuvası Spor Kepez’de satranç turnuvası

Kepez Belediyesi 1. Satranç Turnuvası satranç severleri biraraya getirdi. 4 kategoride 140 sporcunun katıldığı turnuva iki gün sürecek


Masadağı Çamlıca Tepesi olacak Güncel Masadağı Çamlıca Tepesi olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 10 dönümlük seyir terası projesiyle, denizin, Bey Dağları’nın ve kent merkezinin kuş bakışı izlendiği Masa Dağı bölgesini, Çamlıca Tepesi gibi çekim merkezi haline getireceklerini söyledi.


Göz bozukluğu okul başarısını azaltabilir Sağlık/Kadın Göz bozukluğu okul başarısını azaltabilir

Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Prof.Dr. Hayati Tolun “Okul çağına gelmiş çocukların okula başlamadan önce muayene edilmeleri, geç kalınmadan göz problemini tespit edebilmek ve de okulda göz problemlerine bağlı öğrenme güçlüğünü önlemek açısından çok önemlidir” diyor ve uyarıyor “Pek çok göz problemi erken yaşlarda başladığından çocukların belli zamanlarda gözleri kontrolden geçirilmelidir. Çocukta bir problem görülmese bile 2 yılda bir göz muayenesi yapılmalıdır”.


Ali Bey Resorts’lar TUI’nin “En İyi Oteller” listesine girdi Güncel Ali Bey Resorts’lar TUI’nin “En İyi Oteller” listesine girdi

Ali Bey Resorts’ların Manavgat’taki tesisleri, dünyanın en büyük tur operatörlerinden turizm devi TUI'nin dünyada çalıştığı 10 bin otelde konaklattığı müşterisi arasında yaptığı anketle belirlediği


Diş hastalıklarında doğru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Diş hastalıklarında doğru bilinen yanlışlar

Diş hastalıklarında halk arasında doğru bilinen yanlışlar diş kayıplarından, diş eti rahatsızlıklarına kadar pek soruna neden oluyor.


Altın Portakal’da 16 film, 8 yeni yönetmen yarışacak… Kültür/Sanat Altın Portakal’da 16 film, 8 yeni yönetmen yarışacak…

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film yarışmasında yarışacak filmler belli oldu. Türk sinemasının usta isimlerinden oluşan seçici ön kurul, yarışacak filmleri belirledi. Bu yıl 16 filmin yarışacağı festivalde 8 film, yönetmenin ilk filmi olma özelliğini taşıyor…


Başkan Üras'tan vatandaşlara uyarı Kemer Başkan Üras'tan vatandaşlara uyarı

GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, bazı ticari firmalar tarafından su arıtma cihazı satabilmek uğruna halkın kandırıldığını belirterek, ‘ Suyun içerisinde bulunan demir ve mangan gibi elementleri bir takım kimyasal reaksiyonlarla açığa çıkarıp içme sularımız kirliymiş gibi gösteren kişilere vatandaşlarımız kanmasın’ dedi.


Kepez şutörünü buldu Spor Kepez şutörünü buldu

Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Kepez Belediyespor, skorer guard pozisyonunda oynayan Amerikalı oyuncu Shan Foster’le (23) 1 yıllık sözleşme imzaladı.


Sihirbaz Oz Antalya'da... Kültür/Sanat Sihirbaz Oz Antalya'da...

Antalya Devlet Opera ve Balesi geleceğin opera izleyicileri olan minik seyircileri için sahnelediği çocuk oyunu Oz Büyücüsü ile yeni sezona merhaba diyor.


Kepez’de engeller kalkıyor Güncel Kepez’de engeller kalkıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçede bedensel ve zihinsel engellileri için lokal ve temalı parkların yapımına 2010 yılı içerisinde başlayacaklarını söyledi.


Tütüncü Güncel Tütüncü "Eğitim kalitesinin artırmak için çalışacağız"

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alması ve ilçedeki eğitim kalitesinin yükseltilmesi için okulların fiziki şartlarını iyileştirdiklerini, iyileştirmeye de devam edeceklerini söyledi.


Muratpaşa Belediyespor Bulgaristan yolcusu Spor Muratpaşa Belediyespor Bulgaristan yolcusu

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Bulgaristan’ın Veliko Tarnovo kentinde düzenlenecek uluslararası turnuvaya katılıyor


Tekirova Belediyespor'da zirve hesabı Kemer Tekirova Belediyespor'da zirve hesabı

Türkiye 3. lig 2. grupta zirve mücadelesi veren Tekirova Belediyespor, hafta sonu oynayacağı Nazilli Belediyespor maçı için 3 puana kilitlendi.


Türkan Saylan Toplum Merkezi’nde kadınlara meslek kursları Güncel Türkan Saylan Toplum Merkezi’nde kadınlara meslek kursları

Muratpaşa Belediyesi Türkan Saylan Toplum Merkezi’nde kadınlara yönelik meslek edindirme kursları ile yabancı dil ve çocuklara yönelik eğitici kurslar verilecek.


Okullar başladı, kırtasiye yardımları Kepez ilçesi ile devam ediyor Güncel Okullar başladı, kırtasiye yardımları Kepez ilçesi ile devam ediyor

Bucak HTMYO Öğr.Gör. Kahraman Köktürk tarafından yaklaşık 2 yıldır yürütülen ve özellikle geçtiğimiz yıl gerek Antalya gerekse Burdur ilçelerinde çeşitli ilçelere ulaşan startı Korkuteli ilçesinden verilen kırtasiye yardımları eğitim-öğretim hayatının başlamasıyla birlikte Kepez ilçesine bağlı köy okullarında devam ediliyor.


Öğretmene Öğretmenevi, öğrenciye servis müjdesi Kemer Öğretmene Öğretmenevi, öğrenciye servis müjdesi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk gününde ilçedeki okulları ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu. Başkan Gül, ziyaretlerde yaptığı açıklamalarda, öğretmenler için Öğretmenevi, öğrenciler için de sembolik ücretle yararlanabilecekleri servis müjdesi verdi.


Eczacılardan eğitime tam destek Güncel Eczacılardan eğitime tam destek

Antalya Eczacılar Odası tarafından 10 yıl önce yaptırılan Duacı Eczacılar İlköğretim Okulu, Antalyalı Eczacıların kesintisiz desteğiyle, başarı çıtasını sürekli yükseltiyor.


Avcı: Avcı: "Öğretmenler Göreve Başlar Başlamaz Mağdur Edildi"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Öğretmen atamalarında büyük haksızlıklar yapıldığını ve okul öncesi öğretmen alımlarının birinci sürecinde atanan 3 bin 900 öğretmenin mağdur edildiğini söyledi.


Badak: Siyaset Badak: "AK Parti hayal etti, CHP hayali bozdu"

Antalya’nın prestij projesi olarak kabul edilen 100. Yıl projesinin iptal edilmesini kabullenemediklerini ifade eden Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Ak Parti İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, “Ankara ile görüşeceğiz, uygun olursa bu projeyi Kepez’e yaparız”


Şampiyona için geri sayım başladı Spor Şampiyona için geri sayım başladı

30 Eylül - 08 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleşecek "Büyükler Eskrim Dünya Şampiyonası", dünyayı Antalya Expo Center'da buluşturuyor...


Varsak güzelleşiyor Güncel Varsak güzelleşiyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak’ın, imar planıyla, parklarıyla, kaldırımıyla, asfaltlı yollarıyla, meydanlarıyla, sosyal tesisleriyle Antalya’nın çok güzel bir yerleşim yeri haline geleceğini söyledi.


Meysu, Cola pazarına Girdi Ekonomi/Turizm Meysu, Cola pazarına Girdi

Gülsan Gıda, formülü ve tadıyla ilgili 1 yıldır üzerinde çalıştığı Meysu Cola'yı, iki çeşidiyle market raflarına dağıtmaya başlayacak…


Kepez koro kuruyor Kültür/Sanat Kepez koro kuruyor

Kepez Belediyesi, tiyatrodan sonra şimdi de Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dallarında kurs açıyor.


İran ile ekonomik iş birliğinde büyük adım Alanya İran ile ekonomik iş birliğinde büyük adım

İran’dan gelecek içinde çok önemli protokol üyeleri ve iş adamlarının bulunduğu 50 kişilik heyet, 28 Eylül Pazartesi günü saat 10:30’da ALTSO Konferans Salonunda Alanya İş Dünyası ile buluşacak.


Ampute Futbol Takımı tüm Antalyalıları maça bekliyor... Spor Ampute Futbol Takımı tüm Antalyalıları maça bekliyor...

Antalya Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı 27 Eylül Pazar günü saat 17.00'de Kundu'daki Topkapı Palace Oteli'nin Spor Tesislerinde bulunan sentetik sahada Kayseri Erciyes Ampute Futbol Takımı ile karşılaşacak.


İyi dost ve akraba, kalp sağlığı açısından da önemli.. Sağlık/Kadın İyi dost ve akraba, kalp sağlığı açısından da önemli..

Stres faktörünün kalp sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri, klinik araştırmalarla kesin olarak gözlemlenmiş durumda. Düzenli egzersiz, özellikle de yürüyüş, çeşitli hobiler, düzenli uyku ve iyi beslenme, stresle başa çıkma konusunda önem taşıyor.


Altın Portakal’da Uluslararası Yarış Kültür/Sanat Altın Portakal’da Uluslararası Yarış

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından organize edilen 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilen filmler açıklandı.


Çığlık Çığlığa Bir Sevda Kültür/Sanat Çığlık Çığlığa Bir Sevda

Altın Portakal’ın onur ödüllü yönetmeni, Yeşilçam’ın önemli isimlerinden Ülkü Erakalın, 21 yıl aradan sonra “Çığlık Çığlığa Bir Sevda” adlı filmiyle yeniden yönetmen koltuğuna oturdu.


Belediyeden Gürültü Kirliliği Toplantısı Kemer Belediyeden Gürültü Kirliliği Toplantısı

Kemer Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Zabıta Amirliği belediye toplantı salonunda eğlence yeri sahipleriyle toplantı yaptı.


Güllüoğlu, Manhattan’ın kulelerini baklavayla fethedecek Güllüoğlu, Manhattan’ın kulelerini baklavayla fethedecek

Güllüoğlu, Newyork’un ardından, bugün Amerika’daki 2’nci şubesini Manhattan’da görkemli bir tören ile açıyor… Türk baklavasıyla Amerika kıtasını keşfe çıkan Güllüoğlu, Manhattan’ın dev kulelerini tatlıyla fethetmeye hazırlanıyor…


Antalya’nın kuzeyi, fakir Döşemealtı Antalya’nın kuzeyi, fakir

Merkezi İstanbul’da bulunan Acil Yardım Projesi Vakfı Antalya temsilcisi Nuray Dalkara ve Döşemealtılılar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk aracılığıyla Ahırtaş Köyünde ve Kepez ilçesine bağlı Başköy mahallesinde çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve ayakkabı dağıtıldı.


Anadolubank'tan konut kredisinde faiz indirimi Ekonomi/Turizm Anadolubank'tan konut kredisinde faiz indirimi

Anadolubank, faiz oranlarındaki düşüşten yararlanarak ev sahibi olmak isteyenler için konut kredisi faiz oranlarını 5 yılda aylık %0.99’a indirdi.


“Antalya Cup Basketbol Turnuvası” başlıyor Spor “Antalya Cup Basketbol Turnuvası” başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilecek “Antalya Cup Basketbol Turnuvası” 24 Eylül Perşembe (bugün) başlıyor.


Tütüncü Umut’a umut oldu Güncel Tütüncü Umut’a umut oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, koruyucu anne Gülsüm Kabadayı’nın, “Umut” adını verdiği 312 yoğun bakımda kalan genci ziyaret etti. Koruyucu anne, Tütüncü’den, Umut’un velayetinin kendisine verilmesi konusunda Başbakan Erdoğan’la görüşmesini istedi.


Döşemealtı Nar Festivali’ne hazırlanıyor Döşemealtı Döşemealtı Nar Festivali’ne hazırlanıyor

Döşemealtı Belediyesi her yıl düzenlediği Geleneksel Nar Festivali’nin bu yıl 6.’sına hazırlanıyor.


Ziyaretçileri Cleopatra ve Firavun karşılıyor Güncel Ziyaretçileri Cleopatra ve Firavun karşılıyor

Kum Heykel Müzesi ziyaretçileri Firavun ve Kraliçe kostümleri ile ziyaretlerini ölümsüzleştiriyorlar…


Kepez Belediyesi bayramlaştı Güncel Kepez Belediyesi bayramlaştı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başkan yardımcıları ile birlikte Ramazan Bayramı dolayısıyla personeliyle bayramlaştı.


Sonbahar bu lezzetlerin büyüsüne kapılıyor Sonbahar bu lezzetlerin büyüsüne kapılıyor

Lezzetli kahvelere eşlik eden keyifli sohbetlerin vazgeçilmez mekânı Gloria Jean’s Coffees, sonbaharı yeni içecekleri Chocolate Macadamia Latte ve Chocolate Macadamia Chiller ile karşılıyor. Gloria Jean’s Coffees’te bu sonbahar kahveseverler, Chocolate Macadamia Latte ve Chocolate Macadamia Chiller lezzetinin büyüsüne kapılacak.


Mobilyalarınızı MASKO tüyoları ile kışa hazırlayın… Mobilyalarınızı MASKO tüyoları ile kışa hazırlayın…

Kışa yaklaştığımız şu günlerde mobilyalarınızı özel bir bakımdan geçirmek gerekiyor. Peki, ahşap mobilya ve doğramaların ömrünü uzatmak için ne yapmak gerekiyor? Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO, 7 adımda el emeği göz nuru mobilyalarınızın bakımı hakkında tüyolar veriyor.


Fotoğrafçı Olmayan Fotoğrafçılar Fotoğrafçı Olmayan Fotoğrafçılar

İstanbul Modern’de Murat Germen ve Orhan Cem Çetin yönetiminde gerçekleştirilen Çağdaş Fotoğraf Serileri söyleşi dizisinde bu ayki konusu, ana malzemesi fotoğraf olan, ancak fotoğrafçı kimliğini reddeden çağdaş sanatçılar. Söyleşi, 26 Eylül Cumartesi saat 16.00-18.00 arasında İstanbul Modern Sinema’da izlenebilir.


Antalya'da anlamlı bayramlaşma Güncel Antalya'da anlamlı bayramlaşma

Antalya şehit ve gazi aileleri derneğindeki bayramlaşmaya yetkililerden ve vatandaşlardan yoğun katılım oldu.


Kimya ihracatı eski seviyesine ulaştı Ekonomi/Turizm Kimya ihracatı eski seviyesine ulaştı

Global ekonomik krizle birlikte hızlı bir kan kaybı yaşayan kimya sektörü, eski seviyelerine her geçen ay biraz daha yaklaşıyor.


Artık papatya falına da yazı turaya da ihtiyacınız kalmadı Artık papatya falına da yazı turaya da ihtiyacınız kalmadı

Seviyor mu, sevmiyor mu diyerek papatya falına bakmak da, bunu yapmalı mıyım diyerek yazı tura atmak da artık geçmişte kalıyor. Karar vermeyi eğlenceli bir oyuna çeviren “Magic 8 Ball” ile küçük büyük herkesin hayatını kolaylaşıyor!


Antalya Devlet Tiyatrosu Ekim Ayı Programı Kültür/Sanat Antalya Devlet Tiyatrosu Ekim Ayı Programı

Antalya Devlet Tiyatrosu Ekim Ayı Programı açıklandı.


Marangoz yongası bilime kaynak oldu Sağlık/Kadın Marangoz yongası bilime kaynak oldu

Prof. Dr. Emre Toğrul’un kalça çıkığı ameliyatlarında bundan yaklaşık altı yıl önce geliştirip uygulamaya başladığı ‘Yonga Yöntemi’, bilim dünyasının en prestijli yayınlarından Journal of Arthroplasty dergisinde yeni bir yöntem olarak yayınlandı. Marangozların çalışmalarından esinlenerek geliştirilen yöntem, kalça protezi ameliyatlarında protezlerin kemiğe daha sağlam yerleştirilmesini sağlıyor.


Korkutelili genç yıldız Emrah yine vizyonda Korkuteli Korkutelili genç yıldız Emrah yine vizyonda

Korkutelili genç aktörlerden Emrah Büyükçalgaz, yeni dizi projelerinde aldığı rollerle yoluna devam ediyor ve başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor.


TEKZİP Kemer TEKZİP

06.08.2009 tarihli internet sayfanızın Kemer grubunda Köşe yazarı Hüseyin SOYDABAŞ’ın “Halk Ekmekte neler oluyor “ başlıklı haber yayınlanmıştır. Haberin içeriğinde sahibi olduğumuz Antalya Halk Ekmek Fabrikası ile ilgili gerçeğe aykırı itham ve iddialarda bulunulmuştur.


Antalya Bedensel Engelliler Ampute Takımı lige hazırlanıyor Spor Antalya Bedensel Engelliler Ampute Takımı lige hazırlanıyor

Antalya Bedensel Engelliler Ampute Takımı lige iddialı hazırlanıyor. Antalya'nın ilk takımı olma özelliğini taşıyan sporcular, 27 Eylül 2009 Pazar günü oynanacak Kayseri Erciyes Bedensel Engelliler SK maçı için oldukça iddialılar...


Muratpaşa Meclisi’nden ev kadınlarına müjde Siyaset Muratpaşa Meclisi’nden ev kadınlarına müjde

Eylül ayı olağan toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi’nde kararların tamamı oybirliği ile alınırken, ev kadınlarının el emeği göznuru ürünlerini satabilmeleri için semt pazarı kurulması yönündeki madde de kabul edildi


Okçular Köyü Camii yine kundaklandı Okçular Köyü Camii yine kundaklandı

2 Eylül 2009 tarihinde İskeçe’nin Okçular Köyü’nde bulunan camiide yangın çıktı. Birlik’in haberine göre olay yerine gelen polis ekipleri yangının bir kundaklama olduğunu tespit ederek olay yerini incelemeye aldılar.


Varsak’a üçüncü park Güncel Varsak’a üçüncü park

Kepez Belediyesi, iki park çalışması başlattığı Varsak bölgesine üçüncü parkı kazandırıyor. Menderes Mahallesi’ne de 4 dönüm alandan oluşan bir parkın inşasına başlandı.


Siyaset "Maaşlara da ek zam yapılsın"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın, elektriğe yapılacak olan yüzde 21,8’lik zammın, vatandaşa % 10 civarında yansıyacağını ve bu zammın bir zorunluluk olduğunu söylemesine, ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen yaptığı bir açıklama ile sert tepki gösterdi.


Kepez tiyatrocu yetiştirecek Güncel Kepez tiyatrocu yetiştirecek

Kepez Belediyesi Tiyatrosu, ücretsiz tiyatro kursu düzenliyor. 240 saatlik kursa, 16 ile 35 yaş arası herkes başvurabilecek.


İhlas Eğitim Kurumları “2009-2010 Hizmet İçi Eğitim Seminerleri” Güncel İhlas Eğitim Kurumları “2009-2010 Hizmet İçi Eğitim Seminerleri”

İhlas Eğitim Kurumları “2009-2010 Hizmet İçi Eğitim Seminerleri” başladı. Seminere Prof. Dr. Orhan Kural, İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, İhlas Koleji idarecileri, öğretmenleri ve personeli katıldı.


MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, Budak’ı ziyaret etti Güncel MÜSİAD Genel Başkanı Vardan, Budak’ı ziyaret etti

Bir dizi ziyaret ve iftar programı için Antalya’da bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, MÜSİAD Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Aykut ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’a nezaket ziyaretinde bulundu.


Antalya Gönüllüleri Derneği, Budak’ı ziyaret etti Güncel Antalya Gönüllüleri Derneği, Budak’ı ziyaret etti

Antalya Gönüllüleri Derneği Başkanı Dr. Günseli Akaydın ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


AKMEK’te kayıtlar başladı Güncel AKMEK’te kayıtlar başladı

Kepez Belediyesi’nin, 86 branşta açacağı ve 3 noktada eğitim verecek olan Antalya Kepez Mesleki Eğitim Kursları (AKMEK)’na kayıtlar başladı. Başkan Tütüncü, AKMEK’in, işsizlik sorununa çare olacağını söyledi.


Sevimçok’tan hükümete çağrı Siyaset Sevimçok’tan hükümete çağrı

Halk Bankası tarafından Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifleri aracılığıyla esnafa kullandırılan kredi faizleri düştü.


“Haksızlığın takipçisi olacağız” Manavgat “Haksızlığın takipçisi olacağız”

Manavgat Eğitim-İş sendikası üyeleri Sendika Başkanı Neriman Çakar´ın görevden alınması, Fatma Narin ve Seher Sevim’e ceza verilmesi ile ilgili Cumhuriyet Meydanında Atatürk Büstü önünde basın açıklaması yaptılar.


TTÇocuk, 22 üyesini derbi maçında sahaya çıkarıyor TTÇocuk, 22 üyesini derbi maçında sahaya çıkarıyor

TTÇocuk üyesi 22 çocuk, derbi maçında Galatasaray ve Beşiktaş formalarıyla seyircileri selamlayacak.


TTNET ADSL Müşterilerine İndirimli 3G: 5,99 TL Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET ADSL Müşterilerine İndirimli 3G: 5,99 TL

TTNET, ADSL müşterilerine ayda 5,99 TL'ye 3G Mobil Modem, 500 MB mobil internet ve 600 dakika TTNET WiFi kullanım imkanı sunuyor.


Kepez’de genç milletvekilleri Siyaset Kepez’de genç milletvekilleri

Geçtiğimiz hafta seçimini yaparak yeni yönetimin oluşmasından sonra CHP Kepez Gençlik Kolları, başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Kepezli gençlerin siyasete daha aktif katılımını amaçlayan ve bu yönde geliştirdikleri projelerini İl Başkanı Ömer Melli ile paylaşan gençler, gelecekle ilgili daha kararlı bir siyasi çalışmayı başlattıklarını belirttiler.


Türk Telekom’un Artı Türkiye tarifesi ile mesafeler kısalıyor Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’un Artı Türkiye tarifesi ile mesafeler kısalıyor

Türk Telekom, Artı Türkiye tarifesi ile müşterilerine vergiler dâhil 7 TL’ye 3000 dakika şehirlerarası görüşme olanağı sağlıyor


İşsizlik, gençleri tezsiz yüksek lisansa yöneltti İşsizlik, gençleri tezsiz yüksek lisansa yöneltti

İletişim Fakültelerinden mezun öğrenciler, ilk ve orta öğretim okullarıyla iletişim meslek liselerinde öğretmenlik yapabilmek umuduyla İstanbul Üniversitesi (İÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün açtığı tezsiz yüksek lisans programlarına başvurdu.


“Hükümet, memurlara verdiği sözleri tutmuyor” Siyaset “Hükümet, memurlara verdiği sözleri tutmuyor”

Memur maaşlarına 2010 yılında yapılacak zammın görüşüldüğü Toplu Görüşmeler 7. turun ardından uzlaşmazlıkla neticelenerek sona erdi.


MÜSİAD’dan Tütüncü’ye ziyaret Otomotiv MÜSİAD’dan Tütüncü’ye ziyaret

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Kepez’de Kekilli izdihamı Güncel Kepez’de Kekilli izdihamı

Kepez Belediyesi’nin Ramazan Etkinliği’nde sahne alan Türk Rock müziğinin sevilen ismi Murat Kekilli, 10 bine yakın hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.


Doyranlılar Samani’den yardım istedi Siyaset Doyranlılar Samani’den yardım istedi

Doyran’a bağlı üç mahalle muhtarı Boğaçayı Sağ Sahil Sulama Birliği tarafından sularının kesilmesi nedeniyle yaşadıkları sıkıntıların çözümü için AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani’den yardım istediler.


MHP Kepez’den unutulmaz iftar Güncel MHP Kepez’den unutulmaz iftar

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Teşkilatı Sine, Düğün Salonu’nda verdiği iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Döşemealtı’ndan Birlik Mesajı Döşemealtı Döşemealtı’ndan Birlik Mesajı

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve belediye personeli, KEPTUR’da düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldiler. Dört belediyenin birleşmesi ile birlikte personel sayısı artan Döşemealtı Belediyesi çalışanları, iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajı verdiler.


Kemer Belediyesi Bocce Takımı Rekorlara Doymuyor Kemer Kemer Belediyesi Bocce Takımı Rekorlara Doymuyor

Kemer Belediyesi Bocce Takımı Akdeniz Oyunlarından sonra, Türkiye’de de başarılarına devam ediyor.


Tütüncü’den cemevine destek Siyaset Tütüncü’den cemevine destek

Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Derneği Antalya Şubesi yöneticilerini kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yapımı devam eden cemevinin inşasına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...