Cuma, 18 Ekim 2019
Vodafone'dan çiftçilere sms ile bilgilendirme kampanyası Vodafone'dan çiftçilere sms ile bilgilendirme kampanyası

Mobil iletişim teknolojilerinin tarım sektöründe daha yoğun kullanılmasını ve çiftçi için değer yaratılmasını hedefleyen Vodafone Çiftçi Kulübü kapsamında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı çiftçilere ilk bilgilendirme SMS’ini gönderdi.


Dolphinaryum Dünyası masaya yatırıldı Güncel Dolphinaryum Dünyası masaya yatırıldı

Yunus Gösteri ve Terapi merkezlerinin masaya yatırıldığı 2. Dolfinaryum toplantısı Troy Aqua Dolphinarium’un sponsorluğunda Belek’te yapıldı.


Turizm sektörü her yıl milyonlarca dolar kaybediyor Turizm sektörü her yıl milyonlarca dolar kaybediyor

Türk turizminin başarılı ve genç yöneticilerinden Recep Arısoy sektörün her yıl milyonlarca dolar kaybının olduğunu söyledi. Arısoy açıklamasın da ayrıca sektörün sağlıksız ve dengesiz büyüdüğüne de dikkatleri çekti.


Yapı Kredi Worldcard dünyanın en değerli 10 kartından biri Ekonomi/Turizm Yapı Kredi Worldcard dünyanın en değerli 10 kartından biri

Yapı Kredi Worldcard, dünyanın en saygın finans yayınlarından The Banker’in 2009 yılı marka değeri araştırmasında dünyanın en değerli 10 kartından biri oldu.


Gökçe: “İşbirliğine her zaman hazırız” Korkuteli Gökçe: “İşbirliğine her zaman hazırız”

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Korkuteli İnşaatçılar, Elektrikçiler, Sıhhi Tesisatçılar ve Doğramacılar Odası Başkanı Hasan Ülkü’yü ziyaret etti. Gökce, esnafın çıkarları için destek isteyen Ülkü’ye, “İşbirliğine her zaman hazırız” dedi


Profesör Kazancı:'Halk, devlete asırlardır küskün' Profesör Kazancı:'Halk, devlete asırlardır küskün'

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, halkla ilişkilerin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Metin Kazancı’nın ilginç saptamalarda bulunduğu konferansla 60. Kuruluş Yılı etkinliklerine başladı.


ATSO Meclisi “Soru Konferansı”nda temel sorunlara cevap aradı Güncel ATSO Meclisi “Soru Konferansı”nda temel sorunlara cevap aradı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinin gözden geçirilmesinin amaçlandığı “Soru Konferansı” Meclis Üyelerinin geniş katılımıyla Antalya-Beldibi Rixos Hotel Sungate’te yapıldı.


Mesut Özdemir Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü oldu Güncel Mesut Özdemir Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü oldu

Mesut Özdemir, otomotiv sektöründe 1943'den beri hizmet veren Mermerler Şirketler Grubuna bağlı Chery araçlarının Türkiye ve Kuzey Kıbrıs distiributörü olan Mermerler Otomotiv Yedek Parça Müdürü olarak görev yapacak.


Türk Telekom “Türkiye’ye Değer” katıyor Türk Telekom “Türkiye’ye Değer” katıyor

30 bin öğrenciye 72 eğitim binası, 28.000 genç sporcu, 41 spor klübü, 932 internet evi, 19.000 bilgisayarda ücretsiz internet, 100.000 ağaç.


Çimsa İtalyan Medcon'u aldı Ekonomi/Turizm Çimsa İtalyan Medcon'u aldı

Çimento ve hazır betonda Türkiye’nin lider kuruluşu Çimsa, İtalya’nın Trieste limanında 400 bin ton beyaz ve gri çimento terminali bulunan Medcon şirketinin yüzde 60 hissesini satın aldı. Bu satın alma ile Çimsa’nın Kuzey İtalya, Adriyatik ve Orta Avrupa’da rekabet gücü önemli ölçüde arttı.


Nevzuhur Dergisi, edebiyat, kültür ve sanata ışık tutuyor Kültür/Sanat Nevzuhur Dergisi, edebiyat, kültür ve sanata ışık tutuyor

Edebiyat, kültür ve sanat dergisi olan Nevzuhur, 2 ayda bir kültür hizmeti olarak ücretsiz yayınlanıyor.


Kemik iliği ve kök hücre nakli hayat kurtarıyor Sağlık/Kadın Kemik iliği ve kök hücre nakli hayat kurtarıyor

Türk Hematoloji Derneği, Kemik İliği Transplantasyonu ve Kök Hücre Tedavileri konusunda, Amerika ve Avrupa’dan sonra en önemli ve en büyük üçüncü kongreyi yapmaya hazırlanıyor.


Otolansman.com kazandırmaya devam ediyor Otomotiv Otolansman.com kazandırmaya devam ediyor

Türkiye’nin İlk Sıfır Otomobil Rehberi otolansman ziyaretçilerine iPhone 3G vermeye başladı.Kısa sürede otomobil sektörünün referans sitelerinden olan Türkiye’ nin İLK sıfır otomobil rehberi otolansman.com’ un üye ve ziyaretçi sayısı hızla artıyor.


Profesyonel Halı Temizleyicileri ve Yardımlaşma Derneği Güncel Profesyonel Halı Temizleyicileri ve Yardımlaşma Derneği

Profesyonel Halı Temizleyicileri ve Yardımlaşma Derneği’nin 2. olağan kongresi Antalya’da Sherwood Resort Hotel’de gerçekleştirildi.


Microsoft'tan anne babalara uyarı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft'tan anne babalara uyarı

Microsoft, web ortamındaki çocuk güvenliğine yönelik girişimleriyle Avrupa Birliği’nin Güvenli İnternet Günü kapsamındaki etkinliklerine büyük destek veriyor.


Tadımca'nın yeni reklam kampanyası başladı Tadımca'nın yeni reklam kampanyası başladı

Tadım’ın sağlığı ve lezzeti aynı pakette buluşturan ve uluslararası lezzet ödülü sahibi atıştırmalığı Tadımca’nın yeni reklam kampanyası, 1 Şubat itibarıyla başladı. Televizyon reklamları, dergi ilanları ve radyo spotlarını içeren kampanya, renkli konseptiyle dikkat çekiyor.


Vodafone’dan “Psikolojik Danışmanlık Servisi” Vodafone’dan “Psikolojik Danışmanlık Servisi”

Türkiye’ye getirdiği en ileri mobil iletişim teknolojileri ile abonelerinin yaşamlarını kolaylaştıran Vodafone hizmetlerine bir yenisini ekledi.


Epson, Stylus Pro 7700 ve 9700’ü geliştirdi Teknoloji/Bilim/İnternet Epson, Stylus Pro 7700 ve 9700’ü geliştirdi

Baskı teknolojileri ve dijital görüntüleme alanının lider markası Epson, harita, proje ve tasarım çıktısına ihtiyaç duyan CAD ve GIS kullanıcılarına yönelik, Epson Stylus Pro 7700 ve 9700 yazıcılarını geliştirdi.


Boks Milli Takımı’ndan Kepez’e teşekkür Spor Boks Milli Takımı’ndan Kepez’e teşekkür

Kepez Belediyesi, kamp için Antalya’da bulunana Boks Genç Milli Takımı’na hem spor salonunu tahsis etti, elinden gelen desteği sağladı. Boks Genç Milli Takımı’nın Baş Antrenörü Asalettin Pekdoğan da, her türlü ihtiyaçlarını karşıladığı için Kepez Belediyesi’ne teşekkür etti.


TDH yeni siyasetçiler yetiştiriyor Siyaset TDH yeni siyasetçiler yetiştiriyor

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya İl Kurucu Üyesi Gürsel Belgin, örgütlenme çalışmaları ile birlikte kendileri ile birlikte siyaset yapmak isteyen gönüllülerin eğitimine ağırlık verdiklerini söyledi.


EMITT Fuarı, sektörün her kesimine ve ülkelere moral oldu EMITT Fuarı, sektörün her kesimine ve ülkelere moral oldu

11-14 Şubat’ta İstanbul Beylikdüzü’nde yapılan 14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), bu yıl yüzde 33’lük bir artışla ziyaretçi sayısında rekor kırarken katılımcılara da kriz ortamında moral ve umut verdi.


Kore’den Bolu’ya okul boyamaya geldiler Kore’den Bolu’ya okul boyamaya geldiler

Uluslararası gönüllük projesi kapsamında, bir Japon ve bir Slovenyalı ve 15 Güney Koreli öğrenciden oluşan öğrenci topluluğu, Filli Boya katkılarıyla sağlanan boyalarla Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti Beldesi'ndeki Taşkesti İlköğretim Okulunu boyadı.


AB Komisyonu Avrupa Parlamentosu’nun onayını aldı AB Komisyonu Avrupa Parlamentosu’nun onayını aldı

Şubat 2010- Kasım 2014 döneminde görev yapacak Avrupa Birliği Komisyonu (AB Komisyonu), Avrupa Parlamentosu’nda yapılan oylamada güvenoyu aldı.


Ahmet Hacıosman 19. Madde sorununu gündeme taşıdı Ahmet Hacıosman 19. Madde sorununu gündeme taşıdı

10 Şubat 2010 tarihinde PASOK Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Kamu Yönetimi, Kamu Düzeni ve Adalet Komisyonu’nda Yunan Vatandaşlık Kanunu’nun eski 19. Maddesi ile vatandaşlıktan çıkarılan Batı Trakya Türklerini gündeme getirdi.


smile adsl’den rakipsiz fiyat: İnternet sadece 4,99 TL! smile adsl’den rakipsiz fiyat: İnternet sadece 4,99 TL!

smile adsl’in Hesaplı İnternet kampanyasıyla internete bağlanmak artık çok daha cazip! Çok özel bir sebebiniz yoksa smile adsl’in bu kampanyasını kaçırmayın!


Vatandaş memnuniyetini artırmak için personele seminer Güncel Vatandaş memnuniyetini artırmak için personele seminer

Konyaaltı Belediyesi, vatandaş memnuniyetini artırmak için personeline “TS.ISO 10002 Vatandaş Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi Temel Eğitim” semineri düzenledi


Anne-baba sevgisi, çocuğun okul başarısını artırıyor Anne-baba sevgisi, çocuğun okul başarısını artırıyor

Demokrat Eğitimciler Sendikası’na (DES) bağlı DES Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) tarafından hazırlanan 1. Eğitim Bileşenleri Araştırma Raporuna göre; “Anne baba sevgisi okul başarısını artırıyor. Anne baba tarafından yapılan maddi fedakarlıklar, çocukların başarılı olması için yeterli olmuyor.”


Pizza Pizza’dan okumaya anlamlı destek Pizza Pizza’dan okumaya anlamlı destek

Pizza Pizza 5 Şubat – 26 Mart tarihleri arasında Türkiye çapındaki tüm Pizza Pizza restoranlarında geçerli olacak bir kampanyaya imza attı.


Muratpaşa’da e-belediye dönemi başlayacak Güncel Muratpaşa’da e-belediye dönemi başlayacak

Teknolojiyi, hizmetlerinde hız kazanmak için kullanan Muratpaşa Belediyesi, personeline e-belediyecilik kapsamında kullanılacak programlara yönelik sertifikalı eğitim seminerleri veriyor


Türk Barter’dan genç işadamları ve girişimcilere tam destek Ekonomi/Turizm Türk Barter’dan genç işadamları ve girişimcilere tam destek

Türkiye’de parasız ticaret sistemini her alanda başarıyla uygulayan Türk Barter, ülkemizin en büyük genç girişimciler derneği TUGİAD’a da çözüm oluyor.


Şoförlerin sorunlarını dinlediler Güncel Şoförlerin sorunlarını dinlediler

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya Temsilcisi Cihan Dinç ve İl Yönetim Kurul Üyeleri, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Ali Alkan’ı ziyaret ederek kutladı.


Kuaförler Dalma ile devam dedi Güncel Kuaförler Dalma ile devam dedi

Antalya Kuaförler ve Manikürcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurulu AESOB Toplantı Salonu’nda yapıldı.


TÖDER birincileri Bahçeşehir Koleji’nden Güncel TÖDER birincileri Bahçeşehir Koleji’nden

TÖDER’in Türkiye genelinde düzenlemiş olduğu SBS deneme sınavı sonuçları belli oldu. Antalya Bahçeşehir Koleji’nin 21 öğrencisi ilk yüze girmeyi başardı. Antalya sıralamasında ise birincilik yine Bahçeşehir Koleji’nin.


Kemer "Türkler en çok rakıyı tercih ediyor"

Kemer/Göynük Majesty Mirage Park’ın Barlar Şefi Musa Köse, yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin içme kültürlerini araştırarak, gelen konuklara nasıl bir hizmet sunabileceklerini, geçmişteki tecrübeleri ile birleştirerek hizmet anlayışlarını ortaya koyduklarını söyledi.


“Hoca Yaparsa, Ancak Zam Yapar” Güncel “Hoca Yaparsa, Ancak Zam Yapar”

Antalya Gençlik Muhalefeti bir açıklama yaparak Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşıma yapılan zamlarla karşı bir kampanya başlattığını duyurdu.


CP Türkiye’den “İYİ” haberler Güncel CP Türkiye’den “İYİ” haberler

CP Türkiye, 10-13 Şubat 2010 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 17. Uluslararası Yiyecek ve İçecek Fuarı’nda yerini aldı. Fuarda ileri işlenmiş piliç ürünlerinin yanı sıra Türkiye’de on binlerce mutfağa girmeyi başaran dondurulmuş karides ürünlerini de sergileyen CP Türkiye, yeni yatırımları ile sektöründe standartları belirleyen kuruluş olma özelliğini sürdürüyor.


Teomanpaşa’da imar mağduriyeti sona erdi Güncel Teomanpaşa’da imar mağduriyeti sona erdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen plan tadilatı çalışması ile Teomanpaşa Mahallesi’ndeki imar çözümsüzlüğünün ortadan kalktığını söyledi.


Avrupa Birliği Yunanistan’a yardımda bulunma kararı aldı Avrupa Birliği Yunanistan’a yardımda bulunma kararı aldı

11 Şubat 2010 tarihinde Avrupa Birliği’nin devlet ve hükümet başkanları Yunanistan ekonomisini görüşmek üzere Brüksel’de toplandı.


Ran Lojistik, GYO’da şirket kurmaya hazırlanıyor Ekonomi/Turizm Ran Lojistik, GYO’da şirket kurmaya hazırlanıyor

2009 yılının Ekim ayında hisselerini halka arz ederek, İMKB'de yılın tek halka arzını gerçekleştiren Ran Lojistik, deniz ve hava taşımacılığında ABD’li bir şirketle ortaklık görüşmeleri başlatırken, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) şirketi kurmaya hazırlanıyor.


Avrupa Parlamentosu’nun “Ilısu Barajı’nı durdurun” Çağrısı Avrupa Parlamentosu’nun “Ilısu Barajı’nı durdurun” Çağrısı

Avrupa Parlamentosu, Hasankeyf’i sular altında bıracak Ilısu baraj projesiyle ilgili tüm faaliyetlerin durdurulmasını talep etti. Hasankeyf’i koruma sırası şimdi Akbank ve Garanti Bankası’nda.


Akdeniz Üniversitesi Hentbol takımı kampa davet edildi Spor Akdeniz Üniversitesi Hentbol takımı kampa davet edildi

Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Ligi’nde başarı ile mücadele eden Akdeniz Üniversitesi, ligin ikinci yarısı için çalışmalarını aralıksız olarak kendi tesislerinde sürdürüyor.


İl Genel Meclisi Köşkerler Köyü’nde Demre İl Genel Meclisi Köşkerler Köyü’nde

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı ve beraberindeki 11 İl Genel Meclisi Üyesi , yaşanan sel felaketinin ardından gittiği Demre İlçesinin Köşkerler Köyünde büyük bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı.


“Tütüncü yalan söylüyor” Siyaset “Tütüncü yalan söylüyor”

Kepezaltı ve Santral Mahalleleri’nin tapu sorunun çözmek için büyükşehir belediyesi tarafından Kepez Belediyesi’nden istenen evrakların gönderilmediği gibi Tütüncü’nün ‘bende belge melge yok’ demesi karşısında Kepez CHP İlçe Başkanı Ali Can Deveci, ilçe binasında yaptığı basın toplantısında Tütüncü’nün yalan söylediğini söyledi.


Ziraat fakültesi öğrencileri sektörle buluşuyor Güncel Ziraat fakültesi öğrencileri sektörle buluşuyor

Antalya’da ziraat fakültesi öğrencilerinin iş yaşamına geçişini sağlıklı şekilde yapmalarını sağlamak, öğrencilerin tarım sektörünün beklentilerinin karşılanmasına yönelik kendini geliştirmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan ‘Kampüsten İşe Projesi’ hayata geçiriliyor.


Aktur’da Go-kart keyfi bir başka Güncel Aktur’da Go-kart keyfi bir başka

Her yıl eğlence merkezine yeni üniteler dahil ederek vatandaşları eğlendirmeye devam eden Aktur Lunapark Go-Kart pistindeki araçları yeniledi. İşletme Müdürü Ramazan Aydemir tüm Antalyalıları Aktur Park’a davet etti


“Sağlıklı ve uygun fiyatta ekmek için işbirliğine hazırız” Siyaset “Sağlıklı ve uygun fiyatta ekmek için işbirliğine hazırız”

Antalya Fırıncılar Odası’nın yeni yönetim kurulunu kabul eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halkın, ekmeği sağlıklı koşullarda, ekonomik bir şekilde tüketebilmesi için işbirliğine hazır olduklarını söyledi.


Antalyalı girişimci iş kadınları AGİD’de bir araya geldi Güncel Antalyalı girişimci iş kadınları AGİD’de bir araya geldi

Antalyalı girişimci iş kadınları, AGİD’in (Antalya Girişimci İşadamları Derneği) düzenlemiş olduğu resepsiyonda bir araya geldi.


Çocukların seyahat esnasında hayatları tehlikede Çocukların seyahat esnasında hayatları tehlikede

Türkiye’nin en büyük anne-bebek & aile yaşam platformu e-bebek’in, 1 Haziran 2010 tarihinde yürürlüğe girecek olan çocuk oto koltuğu kullanım zorunluluğu getiren yasa öncesinde kamuoyunu bilinçlendirmek adına düzenlediği “Çocuklarda Seyahat Güvenliği” semineri yoğun ilgiyle karşılandı.


“Engel çıkarılmazsa 2B çözülecek” Güncel “Engel çıkarılmazsa 2B çözülecek”

2B sıkıntısının yaşandığı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hükümetin, kanun değişikliği yaparak 2/B sorununun çözümü için çalışma başlattığını, muhalefet tarafından engel çıkarılmaması halinde de bu sorunun kısa zamanda çözüleceğini söyledi.


Kepez Belediyesi’nden geri dönüşüm ve kazanım eğitimi Güncel Kepez Belediyesi’nden geri dönüşüm ve kazanım eğitimi

Tabi kaynakların sınırsız olmadığı ve dikkatli kullanılması ile kaynakların israfının önlenmesi ve kullanılan atıkların yeniden kullanıma kazandırılması için Özdilekpark Alışveriş Merkezi personeline, Kepez Belediyesi ve Çevrim A.Ş. tarafından eğitim semineri verildi.


14 yıl sonra mezun olduğu sınıfta Güncel 14 yıl sonra mezun olduğu sınıfta

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mezun olduğu Antalya İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, hem nostalji yaşadı, öğretmenleriyle hasret giderdi hem de ziyaret sözü verdiği öğrencileri sevindirdi.


Triatlon masaya yatırıldı Kemer Triatlon masaya yatırıldı

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen “1.Triatlon Şurası” Kemer’de Rose Residans Otel’de yapıldı. Şuranın açılışında konuşan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, triatlon sporunun tanınmamasından ve tanıtılamamasından yakındı.


Türkiye Buluşmaları’ Antalya’da Siyaset Türkiye Buluşmaları’ Antalya’da

AK Parti tarafından düzenlenen ‘Türkiye Buluşmaları’nın Antalya ayağına AK Parti Adana Milletvekili ve Genel Başkan Siyasi Danışmanı Ömer Çelik katılacak.


Öğrenciler hep bir arada… Manavgat Öğrenciler hep bir arada…

Manavgat’ta hizmet veren Çığır Dershaneleri öğrencileri, geçtiğimiz günlerde Özdilekpark Cinetime Sinemalarında AVATAR filmini izlediler.


Türkiye’nin en bol malzemeli pizzasını yemeye hazır olun Türkiye’nin en bol malzemeli pizzasını yemeye hazır olun

Pizza Pizza’dan zengin ve harika bir lezzet daha... Türkiye’nin en bol malzemeli pizzasını sunan Pizza Pizza, yine bir ilke daha imza attı.


Türk plastik makine üreticilerine Tayvan modeli Ekonomi/Turizm Türk plastik makine üreticilerine Tayvan modeli

Türk plastik makine sanayisi, köklü geçmişine rağmen özellikle son yıllarda Avrupalı ve Uzakdoğulu üreticilerle rekabette zorlanıyor. Türk plastik sektörü hızla büyürken, plastik işleme makinesi ihtiyacı da aynı oranda artıyor.


Dünya Kadınlar Günü kutlaması Eyüp Sabri Tuncer’de tam 30 gün Dünya Kadınlar Günü kutlaması Eyüp Sabri Tuncer’de tam 30 gün

Eyüp Sabri Tuncer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında tüketicilerine sürpriz yaparak, www.eyupsabrituncer.com adresinden alışveriş yapanlara 40 TL’lik Perfume Jewels ürün seti hediye ediyor!


CHP İl Disiplin Kurulu'ndan ziyaret Siyaset CHP İl Disiplin Kurulu'ndan ziyaret

CHP İl Disiplin Kurulu Başkanı Mahmut Yıldırım ve disiplin kurulu üyeleri CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığını ziyaret ederek yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.


Kulüp YA-Çİ-YA’ da görev değişimi Güncel Kulüp YA-Çİ-YA’ da görev değişimi

Kısa adı Kulüp YA-Çİ-YA olan Yazanlar Çizenler Yaratanlar Derneği, 3. Olağan Genel Kurulu’nu yaparak yeni yönetimini belirledi.


Muratpaşa Futsal’da bölge birincisi Spor Muratpaşa Futsal’da bölge birincisi

Türkiye Futbol Federasyonu Efes Pilsen Futsal Ligi grup eleme maçları final karşılaşması ile sona erdi. Finalde Akdeniz Üniversitesi Futsal takımı ile karşılaşan Muratpaşa Belediyesi, rakbini 8-3 yenerek bölge birincisi oldu.


Pırıl pırıl gençlerimiz Korkuteli Pırıl pırıl gençlerimiz

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, okullar arası müsabakalarda dereceye giren güreşçileri kutladı ve övgüler yağdırdı. Gökce, “Hepsi pırıl pırıl genç arkadaşlarımız. İnşallah başta siz hocalarımız olmak üzere onları çok daha iyi konumlarda görmek istiyoruz” dedi


McDonald’s’tan tavuk severlere 2010’un ilk müjdesi McDonald’s’tan tavuk severlere 2010’un ilk müjdesi

McDonald’s’ın tavuk lezzetini doyasıya yaşamak isteyen müşterilerine özel olarak hazırladığı iki yeni ürünü McDippers™ ve Chicken Deluxe Sandwich, 11 Şubat 2010 tarihinden itibaren tüm restoranlarda tutkunlarıyla buluşuyor.


Varsak Antalya’nın gözdesi olacak Siyaset Varsak Antalya’nın gözdesi olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak’ı imar planlarıyla, şehircilik hamleleriyle Antalya’nın gözdesi yapması konusunda ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.


Belediye personeli temizlik yaptı Kemer Belediye personeli temizlik yaptı

Kemer Belediye Personeli yoğun yağmur nedeniyle zarar görmüş ve kirlenmiş sokakları temizledi. Bütün belediye personelinin katıldığı 1 günlük temizlik kampanyası ile Kemer Merkez, Aslanbucak Mahallesi, Kuzdere Mahallesi, Kiriş Mahallesi, sahil gezi yolu, Liman Caddesi, Ayışığı sahili temizlendi.


“Esnafımızın yüzünü biz güldüreceğiz” Siyaset “Esnafımızın yüzünü biz güldüreceğiz”

Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, esnaflarımızın durumunun her geçen gün kötüye gittiğini belirterek, “Birçok esnafımız siftah yapmadan dükkan kapatıyor, evine ekmek götüremiyor. Esnafımızın yüzü gülmüyor, içi kan ağlıyor” dedi.


Fen İşleri durmadan çalışıyor Kemer Fen İşleri durmadan çalışıyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Kemer genelinde çalışmaya ara vermeden devam ediyor. Yağmurlar nedeniyle bozulan asfaltlar belediye ekipleri tarafından hızla yamanıyor.


Bucak güven tazeledi Güncel Bucak güven tazeledi

Muratpaşa Esnaf Kefalet Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2010 mali kongresi yapıldı. Başkan Bucak ve ekibi güven tazeledi.


Tulip Turkuaz Projesi İngiltere’de satışa çıkıyor Tulip Turkuaz Projesi İngiltere’de satışa çıkıyor

Londra’da satış ofisi açan Tulip Gayrimenkul, TulipTurkuaz, Tulip Towers ve Tulip360 projelerini tanıtmak ve Türkiye’nin emlak konusundaki potansiyelini anlatmak için aralarında The Times, Sunday Express ve BBC News gibi önemli İngiliz yayınlarını İstanbul’da ağırladı.


Sendikadan müdüre plaket Güncel Sendikadan müdüre plaket

TÜRK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, 36 yıllık bir hizmetten sonra emekliliğe ayrılan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ) Bölge Müdürü Abdullah Uyar onuruna bir yemek verdi.


TP Muratpaşa’da Hedef, 30 bin üye Siyaset TP Muratpaşa’da Hedef, 30 bin üye

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder, Parilya Kırmızı Balık Restoranı’nda basınla buluştu. CHP’nin tüm Antalya da ilçeler dahil 40 bin üyesi olduğunu da hatırlatıp “Hedefimiz Muratpaşa’da ilk seçimlere kadar 30 bin kayıtlı üyeye ulaşmaktır” dedi.


Deloitte Ekonomik Görünüm 2010 – Ocak raporunu yayınladı Ekonomi/Turizm Deloitte Ekonomik Görünüm 2010 – Ocak raporunu yayınladı

Deloitte’un, üç ayda bir yayınladığı Ekonomik Görünüm raporunun 2010 Ocak sayısında Türkiye’nin 2009 yılını yaklaşık 14 milyar dolarlık cari açıkla kapatmasına karşılık, rakamın bu yıl ikiye katlanmasının beklendiği belirtildi.


“İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi” “İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi”

İlaç Geliştirmenin en önemli aşamalarından biri olan Klinik Araştırmalar, hastalıklarla daha etkin bir şekilde mücadele edebilmek ve yaşam kalitesini daha üst seviyelere eriştirebilmek için büyük önem taşımaktadır.


Saadet'ten Danıştay kararına tepki Korkuteli Saadet'ten Danıştay kararına tepki

Saadet Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldırım, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararına tepki gösterdi. Mustafa Yıldırım, ''Katsayı uygulaması konusunda Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi vahim bir yanlıştır, büyük adaletsizliktir'' dedi.


Burnunuzu Sinomarin Monodoz ile koruyun Sağlık/Kadın Burnunuzu Sinomarin Monodoz ile koruyun

Mevsim geçisleri, ilkbahar ve sonbahar ayları grip ve soğukalgınlığı riskinin en güçlü oldugu dönemlerdir ve bu dönemlerde burun temizliğimize çok dikkat etmeliyiz.


Cemil İpekçi’den İSMEK’e ziyaret Cemil İpekçi’den İSMEK’e ziyaret

Yaptığı çalışmalarla moda dünyasının dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran İSMEK’e bir ziyarette ünlü modacı Cemil İpekçi’den geldi.


En yakın Colorexpress bayisi cebinizde En yakın Colorexpress bayisi cebinizde

Filli Boya’nın tüm ColorExpress renklendirme makinesi hizmeti veren bayilerinde, dilediğiniz yüzeyi (kumaş, kağıt, mobilya vb.) okutularak 2 sn. gibi kısa bir sürede karteladaki en yakın rengi bulmanızı sağlayan Filli Boya Renk Ölçer hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.


Türk Barter'ın yurtdışı açılımı Türk Barter'ın yurtdışı açılımı

Türk Barter, işbirliğini Belçika, Hollanda, Fransa, Amerika, Meksika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Rusya, Polonya, Azerbaycan, Singapur ve Dubai ülkelerine taşıyarak Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak.


Et fiyatları mutfak şeflerini düşündürüyor Kemer Et fiyatları mutfak şeflerini düşündürüyor

Antalya Şefler Birliği Aşçılar Dernek Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda Limak Limra Otel Mutfak Şefliğini yapan Ali Rıza Dölkeleş, son günlerde artan et fiyatlarının Otel mutfaklarındaki hesaplamalarda şaşmalara neden olacağını ifade etti.


hem ekmek hem de reçel yapabiliyor hem ekmek hem de reçel yapabiliyor

Sinbo’dan mutfağınıza sihirli dokunuş! Sabahları iştahınızı açacak mis gibi taze ekmek ve ona eşlik eden leziz ev reçeli tek makinede buluşuyor. Sinbo Ekmek Yapma Makinesi size, evinizde damak tadınıza uygun pek çok çeşitte ekmek ve reçel yapmanın keyfini yaşatıyor.


Rodop İli Türk Kadınları Derneği’nin başvurusu reddedildi Rodop İli Türk Kadınları Derneği’nin başvurusu reddedildi

4 Şubat 2010 tarihinde Gümülcine Asliye Hukuk Mahkemesi, Rodop İli Türk Kadınları Kültür Derneği’nin kuruluş dilekçesinin reddedildiği kararın iptali ve derneğin kayıt edilerek kurulmasına izin verilmesi istemi ile yapılan başvuruyu reddetti.


Türkiye Finans'tan prefabrik konut finansmanı Ekonomi/Turizm Türkiye Finans'tan prefabrik konut finansmanı

Kullanımı giderek yaygınlaşan prefabrik konutlara yönelik Türkiye Finans yeni bir finansman paketi oluşturdu. Prefabrik konut sahibi olmak isteyenler, Türkiye Finans Prefabrik Konut Finansmanı paketinden yararlanarak uzun vadeli geri ödeme avantajı ile yeni bir ev sahibi olabilecek.


Okul yapacak hayırsever aranıyor Döşemealtı Okul yapacak hayırsever aranıyor

Antalya’nın yeni kurulan ilçelerinden Döşemealtı köylerine okul yapacak hayırsever aranıyor.


Fazıl Say 19 Şubat akşamı CRR’de Kültür/Sanat Fazıl Say 19 Şubat akşamı CRR’de

“Fazıl Say ve Arkadaşları” başlıklı konserde Say ve arkadaşları İstanbul bestecilerinin eserlerini yorumlayacak. Konserde Fazıl Say’a kemanda Cihat Aşkın, viyolonselde Çağ Erçağ, Viyolada Atilla Aldemir, neyde Burcu Karadağ, bariton Güvenç Dağüstün, piyanoda Iraz Yıldız, kemanda Sevil Ulucan ve Berfin Aksu eşlik edecek.


Dağınık masaüstlerine son! Teknoloji/Bilim/İnternet Dağınık masaüstlerine son!

Mini PC sınıfında gerçek kişisel bilgisayar performansını sunan ESPRIMO Q9000, şık tasarımı ve boyutları ile tüketicinin kalbini fethedecek.


Windows'a güçlü güvenlik kalkanı Teknoloji/Bilim/İnternet Windows'a güçlü güvenlik kalkanı

Kullanıcılarına güvenli ve konforlu bir İnternet deneyimi sunan Microsoft, yeni güvenlik yazılım seti Microsoft Security Essentials ile kötü niyetli yazılımları ve casus kodları bilgisayarlardan uzak tutacak.


Gençlik Muhalefeti, Tekel işçilerine mektup yazıyor Siyaset Gençlik Muhalefeti, Tekel işçilerine mektup yazıyor

Antalya Gençlik Muhalefeti, Kışlahan Meydanında stant kurarak, Tekel işçilerine mektup yazma kampanyası başlattı.


Tarihi İpek Yolu Projesi ele alındı Tarihi İpek Yolu Projesi ele alındı

Her hafta farklı konu ve konuklar ile ekrana gelen Turizme Dair TV Programı Tarihi İpek Yolu Projesini tüm yönleri ile ele aldı.


Büyükşehir Neyzen Tevfik’i andı Kültür/Sanat Büyükşehir Neyzen Tevfik’i andı

Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen dinletide Filiz Uysal, Ersin Coşar, Emrah Uysal ve Onur Baki Vural, Neyzen Tevfik’in unutulmaz eserlerini seslendirdi.


Kulübün onuru oldular Korkuteli Kulübün onuru oldular

Okullar arası güreş müsabakalarında il genelinde dereceye giren pehlivanlar, Korkuteli Belediyespor Kulübü’nün onuru oldu. Kulüp Başkanı Ramazan Gezen, Antrenör Sarıcalar, Kafile Başkanı Cabbar ve sporcuları tek tek kutladı


“Evcilmen kimlere göz kırpıyor, kimleri cezalandırıyor?” Siyaset “Evcilmen kimlere göz kırpıyor, kimleri cezalandırıyor?”

AK Parti Muratpaşa ilçe Başkanı Mesut Topcu, “Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’ın kendi yandaşlarına göz kırparak ödüllendirirken, kendisine oy vermeyenleri de cezalandırıyor” dedi.


Akseki heyeti destek istedi Akseki Akseki heyeti destek istedi

İlçelerindeki birçok projeyi hayata geçirmek için destek turuna çıkan Akseki heyeti Kurum ve Kuruluşları dolaşarak projelerine destek istediler.


Onaran: “Kanunsuz borçlanan utansın” Siyaset Onaran: “Kanunsuz borçlanan utansın”

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ahmet Onaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın hakkında görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.


“Eğitimde fırsat eşitliğini mutlaka yaratacağız” Siyaset “Eğitimde fırsat eşitliğini mutlaka yaratacağız”

Katsayı farlılığından dolayı mağdur olduklarını dile getirmek ve bu konuda siyasilerin desteğini almak amacıyla oluşturulan meslek liseleri okul aile birlikleri platformu üyeleri CHP il Başkanı Ömer Melli’yi makamında ziyaret ettiler.


Domino’s Pizza 1’e 3 veriyor! Domino’s Pizza 1’e 3 veriyor!

Domino’s Pizza, şubat ayında da çarpıcı bir kampanyayla daha pizzaseverlerin karşısına çıkıyor. 22-26 Şubat tarihleri arasında Domino’s Pizza’dan 3 pizza alanlar yalnızca 1 pizzanın fiyatını ödüyorlar.


Korkuteli Belediyesi’nden vatandaşlara büyük kolaylık Korkuteli Korkuteli Belediyesi’nden vatandaşlara büyük kolaylık

Korkuteli Belediyesi’nde bir yenilik. Yıllardır sadece belediyede tahsil edilen su ücreti artık banka aracılığı ile de ödenebilecek. Akbank Korkuteli Şubesi ile protokol imzalayan Başkan Gökce, “Vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağladık. Artık belediyede kuyruk çilesi olmayacak” dedi


Siyaset "Borç Antalyalılar'ın değil"

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, Büyükşehir Belediyesinin haciz kıskacında olmasının gerekçe gösterilerek gayrimenkullerini satmaya başlamasına tepki gösterdi.


MHP Yöneticileri siyaset okulundan döndü Siyaset MHP Yöneticileri siyaset okulundan döndü

Yaklaşan Genel seçimlerde tüm kadrolarıyla Türkiye’yi hak ettiği şekilde yönetmeye talip olan MHP, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da kendisini daha da geliştirmek için Siyaset Okulu’na katıldı.


Yeşilay çalışıyor, içki satışı azalıyor Yeşilay çalışıyor, içki satışı azalıyor

2006 yılından beri büyük bir gayretle çalışan Yeşilay, Türkiye’deki 100 noktada gönüllü ordusuyla hizmet ediyor. Geçen yıl sadece İstanbul ve Kocaelinde 215 bin öğrenciye eğitim programları yapıldı.


Diamandopulu Yunanistan göç politikasını anlattı Diamandopulu Yunanistan göç politikasını anlattı

Milli Eğitim, Yaşam Boyu Öğrenim ve Din İşleri Bakanı Anna Diamandopulu, Yunanistan Ekonomik ve Sosyal Konseyi ile Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi tarafından düzenlenen “Avrupa Göç Politikası: Mevcut Sorunlar ve Akdeniz Ülkeleri-AB Devletleri-Üzerindeki Etkisi” konulu uluslararası konferansa katıldı.


Hollywood'lu keman konçertosu Antalya'da Kültür/Sanat Hollywood'lu keman konçertosu Antalya'da

Uluslararası keman sanatçısı Orhan Ahıskal, Erich Wolfgang Korngold’un Op. 35 Re Majör Keman ve Orkestra için Konçertosunu şef Sıdıka Özdil yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Şubat 2010 Cuma akşamı saat 20.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde seslendirecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...