Perşembe, 22 Ağustos 2019
Sağlık Uygulama Tebliği’nde önemli değişiklikler yapılması gündemde Sağlık/Kadın Sağlık Uygulama Tebliği’nde önemli değişiklikler yapılması gündemde

Hükümet’in 12 Ekim 2009 tarihli Genelge ile Sağlık Uygulama Tebliği’nde yapmaya hazırlandığı değişiklikler hastaları, hekimleri ve sektör kuruluşlarını endişelendirdi.


Sennheiser Communications kulaklıkları Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışta Teknoloji/Bilim/İnternet Sennheiser Communications kulaklıkları Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışta

Dünyanın ve Türkiye’nin en seçkin mobil kulaklıklarını üreten Sennheiser Communications’ın ürünleri artık Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alınabilecek.


CHP Muratpaşa üye çizelgelerini askıya çıkardı Siyaset CHP Muratpaşa üye çizelgelerini askıya çıkardı

Cumhuriyet Halk Partisini Genel Sekreterliğinin 2009/ 15 sayılı genelgesi ile gönderilen Mahalle Muhtarlık Bölgeleri Temsilcileri ( Delege ) seçimine esas olacak üye çizelgeleri 21 Ekim Çarşamba günü CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığında askıya çıkarıldı.


‘Maden suyunun yüzde 98’i boşa akıyor’ ‘Maden suyunun yüzde 98’i boşa akıyor’

Maden Suyu Üreticileri Derneği (MASUDER) Genel Sekreteri Dr. Nizamettin Şentürk, Türkiye’nin maden suyu kaynaklarının sadece yüzde 2’sini değerlendirdiğini, geri kalan potansiyel kaynakların yüzde 98’inin ise boşa aktığını söyledi.


Aykut Dursun’dan büyük başarı Güncel Aykut Dursun’dan büyük başarı

İtalya’nın Roma Kentinde 06-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Iska (Uluslararası Kickboks Spor Birliği) Avrupa Kickboks Şampiyonasına Türkiye’den 5 sporcu katıldı. Şampiyonaya Antalya’dan katılan Aykut Dursun, bir altın ve bir gümüş madalya elde ederek gururumuz oldu.


Kampüsten İşe Projesi’nde forum toplantıları başladı Güncel Kampüsten İşe Projesi’nde forum toplantıları başladı

Antalya Ticaret Borsası Gençlik Grubu’nun yürüttüğü “Kampüsten İşe Projesi“ kapsamında planlanan üç forum toplantısından ilki gerçekleştirildi.


Ülkelerin  mücadelesinde Türkiye ve Fransa çekişiyor ! Ülkelerin mücadelesinde Türkiye ve Fransa çekişiyor !

Golfte ,ülkelerinde şampiyon olan kulüplerin katıldığı Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası (European Club Cup Trophy) ilk gününde büyük bir heyecan ve çekişmeye sahne oldu. Klassis Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen ve üç gün sürecek şampiyonada 23 farklı Avrupa ülkesinin mücadelesine sahne oldu.


AKEV Koleji'nde coşkulu tiyatro platformu Kültür/Sanat AKEV Koleji'nde coşkulu tiyatro platformu

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun başarılı oyuncularının yer aldığı "Çocuk Tiyatrosu" ekibi çocuklar adına tadına doyulmaz bir tiyatro sahneledi.


TÜFAD Antalya’dan Ülker’e ziyaret Güncel TÜFAD Antalya’dan Ülker’e ziyaret

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Antalya Şube Başkanı Şakir Filiz, Antalyaspor Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nuri Ülker’i ziyaret etti. Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirilen ziyarette, amatör spor kulüpleri ve Antalyaspor altyapısı hakkında konuşuldu.


Korkuteli Ülkü Ocakları terör karşılama açıklaması Korkuteli Korkuteli Ülkü Ocakları terör karşılama açıklaması

Korkuteli Ülkü Ocakları Başkanı Muhammet Sarıcalar, eve dönüş adı altında alkışlar arasında karşılanan teröristler ile ilgili sert çıktı.


MEB’in Yönerge Değişikliği dershanelere yaradı MEB’in Yönerge Değişikliği dershanelere yaradı

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkan Yardımcısı Mine Kıvrak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Öğrencileri Yetiştirme Kursları Yönergesi’nde bir süre önce yaptığı değişiklikle milyonlarca öğrenciyi, anne-babalarını ve yüz binlerce öğretmen ve idareciyi mağdur ettiğini, eğitimde dershane dayatmasını ve özel etüt merkezi zorunluluğunu daha da güçlendirdiğini söyledi.


Omurga yaralanmalarına dikkat Sağlık/Kadın Omurga yaralanmalarına dikkat

Omurganın hayati önem taşıdığına dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Cem Açıkbaş, omurga yaralanmalarında teşhis ve tedavinin önemini bildirdi.


Başhekim Erdoğan Kore Yolcusu Güncel Başhekim Erdoğan Kore Yolcusu

Akdeniz Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan Güney Kore yolcusu. Başhekim Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, 24-29 Ekim tarihleri arasında Güney Kore’nin başkenti Seul’de yapılacak olan Asya Pasifik Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Kongresi’ne katılacak.


13.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması Kültür/Sanat 13.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması

TÜRKİYE’nin, illerimiz ve ilçelerinin tanıtım turizm kültür sanat etkinliklerine canlılık kazandırmak, 'Türkiye Okuyor ' kampanyasına 'Okuyar' diyerek yüzde yüz katkı yapmak adına Şüsiyad Başkanı Şair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar tarafından Giresun, Şebinkarahisar, Köprübaşı'nda Proje çalışması olarak hazırlanan Tanıtım Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdası'na KAYNAK oluşturmak için ''ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLİMİZ ve İLÇELERİ'' Konulu ''13.Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması’’ düzenlendi.


Akdeniz Belediyeler Birliği,  Kamu İhale Mevzuatıyla ilgili eğitim semineri düzenledi Güncel Akdeniz Belediyeler Birliği, Kamu İhale Mevzuatıyla ilgili eğitim semineri düzenledi

Seminerin açılış konuşmasını yapan Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Böcek, belediyelerin kurumsal yapılarının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.


Halk Ekmek Fabrikası 7 gün 24 saat ziyaretinize açık Güncel Halk Ekmek Fabrikası 7 gün 24 saat ziyaretinize açık

İlköğretim okul öğrencilerinden sivil toplum kuruluşlarına, siyasilerden zincir market yöneticilerine kadar yüzlerce misafiri konuk eden Antalya Halk Ekmek Fabrikası bu kez de Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini ve Uncalı semt sakinlerini tesislerinde ağırladı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın: Güncel Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın: "Antalya kültür-sanat kenti olacak"

Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın 46. Festival yöneticilerine Lara Barut Otel’de bir teşekkür yemeği verdi.


Tütüncü’den fedakârlığa ve okuma azmine destek Güncel Tütüncü’den fedakârlığa ve okuma azmine destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, annesinin kucağında okula götürüp, eve getirdiği Baraj İlköğretim Okulu 2’inci sınıf öğrencisi bedensel engelli Önder Paylan’a (9) tekerlekli sandalye alınmasıyla ilgili çalışma başlattı.


MHP İl yönetiminden Gül’e ziyaret Kemer MHP İl yönetiminden Gül’e ziyaret

MHP İl Başkanı Adnan Kaya ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü de ziyaret etti.


Kemer Belediye Başkanı Gül: “PTT ile gurur duyuyoruz” Kemer Kemer Belediye Başkanı Gül: “PTT ile gurur duyuyoruz”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, PTT’nin 169. kuruluş yıldönümü ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. PTT’nin kurulduğu yıllarda iletişimin bugün düşünülemeyecek kadar geri olduğunu hatırlatan Başkan Gül, “Ancak PTT, özellikle son yıllarda kendini yenileyerek çağa ayak uydurmuştur” diye konuştu.


Başkan Evcilmen'den Başkan Böcek'e ziyaret Güncel Başkan Evcilmen'den Başkan Böcek'e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve meclis üyeleri Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ettiler


Terra City projesi tanıtıldı Güncel Terra City projesi tanıtıldı

ERIAPARTNERS yabancı yatırımcısı PRAMERICA REAL ESTATE INVESTORS ile birlikte finansal krizin başlangıcından bu yana Türk bankalarının desteğini alan ilk büyük alışveriş merkezi Terra City projesini Antalya’da gerçekleştireceklerini duyurdu.


Türk Telekom’dan Kıbrıs’a yeni iletişim köprüsü Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’dan Kıbrıs’a yeni iletişim köprüsü

Türk Telekom, KKTC’ye ikinci denizaltı fiber optik kabloyu çekiyor. Türk Telekom ve KKTC Telekomünikasyon Dairesi arasında protokol imzalandı


Başkan Evcilmen ‘Başarılıyız’ Güncel Başkan Evcilmen ‘Başarılıyız’

Ekim ayı devam toplantısında 2010 Mali Yılı Performans Programını değerlendiren Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen 2003-2009 yıllarını içeren bütçe rakamları ifade ederek ‘Hepsinde ideali, ideale yakını yakalamışız başarılıyız’ dedi


Delta Küvet turizm sektöründe pazar liderliğine koşuyor Delta Küvet turizm sektöründe pazar liderliğine koşuyor

1999 Yılında kurulan ve bu yıl Sektörde 10 . Yılını tamamlayacak olan DELTA yapı Akrilik küvet , Hidromasaj ve Kabin Sistemleri sektöründe yüzlerce projede edindiği tecrübe ve bilgi birikimiyle 2009 yılında da Otel ve Tatil Köylerinde en fazla tercih edilen Marka oldu .


Kuveyt Türk, Alanya Şubesi’ni hizmete soktu Alanya Kuveyt Türk, Alanya Şubesi’ni hizmete soktu

Kuveyt Türk, kuruluşunun 20. Yılında şubeleşma atağına hız kesmeden devam ediyor. Kuveyt Türk’ün Türkiye genelindeki 114. Şubesi Alanya’da hizmete girdi


Sinpaş GYO 2.5 ylda 3769 konut sattı Ekonomi/Turizm Sinpaş GYO 2.5 ylda 3769 konut sattı

Gayrimenkul sektörünün öncü şirketi Sinpaş GYO, kuruluşundan bu yana süregelen faaliyetlerini değerlendirdi. Krize rağmen iyi bir satış grafiği yakalayan Sinpay GYO, 2.5 yılda 1 milyar 380 milyon TL ciro elde etti.


Kum heykellere öğrenci akını… Güncel Kum heykellere öğrenci akını…

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’ni (Lara Sandland 2009) gezen minik öğrenciler hem eğlendiler hem öğrendiler…


Kemer'de orman içerisinde gizli tarih: Kemer Kemer'de orman içerisinde gizli tarih: "Selçuklu Av Köşkü"

Bölgenin tek Selçuklu eserinin Kemer’de olduğunu biliyor muydunuz? Evet Yanlış okumadınız. Bölgenin Selçuklulardan kalma tek yapısı Kemer’de. Sizler için bu eseri görmek istedik.


D-Smart ve Doğan Telekom'dan stratejik birleşme Teknoloji/Bilim/İnternet D-Smart ve Doğan Telekom'dan stratejik birleşme

Doğan Yayın Holding bünyesinde iki ayrı şirket olarak faaliyet gösteren D-Smart ve Doğan Telekom, internet ve TV pazarlarındaki gelişmeler ışığında alınan stratejik kararla tek bir yönetim yapısı altında birleştirildi.


Melih Gökçek (Tita) Antalyaspor’da Spor Melih Gökçek (Tita) Antalyaspor’da

Geçtiğimiz sezon Antalyaspor’da kiralık olarak forma giyen ve Türk vatandaşlığına geçerek Melih Gökçek adını alan Sidney Christiano Dos Santos (Tita), resmen bu sezon da Antalyasporlu oldu.


Bozova'da defterler dağıtıldı Güncel Bozova'da defterler dağıtıldı

Akademisyen Kahraman Köktürk, defter dağıtım kampanyasında bu kez Korkuteli Bozova beldesindeydi. Defterler, Bozoava Belediye Başkanı Gürsel Kalay ile birlikte dağıtıldı.


Aksu’da sıcak asfalt dönemi Aksu Aksu’da sıcak asfalt dönemi

Aksu Belediyesi alt yapısını hazırladığı mahallelerde sıcak asfalt dökümüne başladı. Macun Mahallesi Fatih caddesinde yapılan törenle başlayan asfalt dökümüne katılan Belediye Başkanı İsa Yıldırım “Aksu sınırları içerisinde asfaltsız yol bırakmayacağız” dedi


MHP’den yatırım ziyareti Siyaset MHP’den yatırım ziyareti

MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte Finike ve Demre İlçelerini ziyaret ederek köy muhtarları ile 2010 yatırım bütçesi üzerine görüşmeler yaptı


AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani: “Proje yok, vaatleri konuşuyoruz” Siyaset AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani: “Proje yok, vaatleri konuşuyoruz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, yerel seçimlerden 6 ay geçmesine rağmen Antalya’da bir çivi çakılmadığını ve herhangi bir gelişme olmadığını belirterek, “ ‘Yaparsa Hoca Yapar’ diyerek ortaya çıkan Akaydın’ın henüz hiçbir projesi bile yok. Halen vaadlerini ve bu vaadlerinin uğradığı değişimleri konuşuyoruz” dedi.


Oğulları iyileşti, kızları hastalandı Güncel Oğulları iyileşti, kızları hastalandı

Ispartalı Öner ailesinin, karaciğer hastası oğulları iyileşirken bu kez de kızlarının hastalığı ortaya çıktı. Mayıs ayında nakil yapılan 6 yaşındaki Özgür`ün 9 yaşındaki ablası Özge`nin de karaciğer hastası olduğu anlaşılınca organ bekleme heyecanı yine baş gösterdi


Ramazan Kalkan da adaylığını açıkladı Güncel Ramazan Kalkan da adaylığını açıkladı

7 Kasım'da yapılacak Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı için adaylığını bir basın duyurusu ile açıklayan Gazeteci Ramazan Kalkan, seçildiği taktirde neler yapacağını şöyle sıraladı:


“Ekonomiye Can Vermek İstemiyoruz” Ekonomi/Turizm “Ekonomiye Can Vermek İstemiyoruz”

Ekonomik kriz ve kredi kartı borcu sebebiyle yaşanan intihar olaylarını değerlendiren Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı İbrahim Güllü; “intiharlar, toplumun patlama noktasında olduğunun ve sosyal sorumsuzluk gerçeğini ortaya koymaktadır. Artık ekonomiye can vermek istemiyoruz ” dedi.


Kamu kurum ve kuruluşlaında mesai saatleri düzenlendi Güncel Kamu kurum ve kuruluşlaında mesai saatleri düzenlendi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma saatleri 26 Ekim 2009 Pazartesi gününden itibaren yeniden düzenlendi


Egzantrik  Oyuncu Fabrikası ( Egof) perdelerini açıyor… Kültür/Sanat Egzantrik Oyuncu Fabrikası ( Egof) perdelerini açıyor…

Ecevit Karaca’nın Yönettiği “Küçük Kara Balık” adlı Çocuk oyunuyla bu sezon perdelerini 23 Ekim de açıyor. Egzantrik Oyuncu Fabrikası hem çocuk oyunları hem de yetişkin oyunlarıyla Antalyalı sanatseverlere merhaba demenin heyecanını yaşıyor.


Atalay Dil Akademisi’nden yurt dışında tıp uzmanlığı imkanı Güncel Atalay Dil Akademisi’nden yurt dışında tıp uzmanlığı imkanı

Atalay Dil Akademisi, yeni bir projeyle, tıp fakültesi mezunlarına, yurt dışında uzmanlık imkanı sağlıyor.


Vali Yüksel: Spor Vali Yüksel: "Sizlerle gurur duyuyorum"

İlimizi Türkiye Ampute Futbol 1.Liginde başarı ile temsil eden Antalya Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Antalya Valisi Sayın Alaattin YÜKSEL’i makamında ziyaret etti.


Volvo Kamyon’dan yağ ve filtre değişimi için büyük fırsat! Volvo Kamyon’dan yağ ve filtre değişimi için büyük fırsat!

Türkiye genelindeki Volvo yetkili servisleri ve orijinal Volvo parçaları ile satış sonrasında da en iyi hizmeti vermeye devam eden Volvo Kamyon, kaçırılmayacak avantajlarla filtre kampanyası başlatıyor. Volvo yağ filtreleri, hava filtreleri ve yakıt filtrelerini kapsayan özel kampanya için Volvo yetkili servisleri sizleri bekliyor!


Kepez Belediyespor: 67-Fenerbahçe: 75 Spor Kepez Belediyespor: 67-Fenerbahçe: 75

Beko Basketbol Ligi ilk haftasında yenilenen Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Fenerbahçe Ülker, Kepez Belediye’yi 75-67 mağlup etti.


Büyükşehir sezona müthiş başladı: 67-62 Spor Büyükşehir sezona müthiş başladı: 67-62

Beko Basketbol Ligi'nde 2009/10 sezonunun açılış maçında Antalya Büyükşehir Belediyesi, kendi seyircisi önünde Türk Telekom'u 67-62'lik skorla mağlup etti.


Samani Aksu İlçe Teşkilatı’nda Siyaset Samani Aksu İlçe Teşkilatı’nda

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Aksu İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Aksu’da yaşanan sorunları bildiklerini ve çözüm üretmeye çalıştıklarını belirten Samani, “Tüm ilçelerimiz ve beldelerimizde olduğu gibi, Aksu ilçemizin sorunları ve çözümü için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


Kemer Belediye Başkanı Gül: “Geleceğin şampiyonlarını keşfediyoruz” Kemer Kemer Belediye Başkanı Gül: “Geleceğin şampiyonlarını keşfediyoruz”

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Tenis Turnuvası, Aslanbucak Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün hamlesi ile başlayan turnuvada dereceye giren sporcuların ödülleri de yine Başkan Gül tarafından verildi.


Sualtı güzellikleri yerüstünde Kemer Sualtı güzellikleri yerüstünde

Kemer Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen 12. Altınpalet Sualtı Görüntüleme Günleri etkinliği, geçtiğimiz haftasonu Üçadalar’da gerçekleşti. Yarışmanın ödül töreni Grand Haber Otel’de gerçekleşti.


En iyi film “Bornova Bornova” ve “Kosmos” Kültür/Sanat En iyi film “Bornova Bornova” ve “Kosmos”

10 Ekim’de muhteşem bir açılış töreni ile başlayan 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bir haftalık sinema maratonunun ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.


Kemer evinde yenildi Spor Kemer evinde yenildi

Kemer Belediyespor, bakımda olan sahası nedeniyle ilk üç hafta deplasmanda oynarken, bu hafta evinde Demre Belediyespor’u konuk etti.


Kepez'in sorunları ve çözümleri tartışıldı Güncel Kepez'in sorunları ve çözümleri tartışıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Teşkilatı'nın Keptur'da düzenlediği istişare toplantısına, MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tunca Toskay, MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, MHP Kepez İl Genel Meclis üyeleri, MHP Kepez Belediye Meclis Üyeleri ve Kepez mahalle muhtarları katıldı.


SES Antalya Şubesi’nden Sert Tepki:  BU BİR SOYGUN Güncel SES Antalya Şubesi’nden Sert Tepki: BU BİR SOYGUN

SES Antalya Şubesi Sekreteri Şükran İçöz, hemşirelerden lisans tamamlama için öğrenim gideri olarak yıllık 2 bin TL istenmesine sert tepki göstererek bu bir soygundur dedi.


AS Futbol Okulu renkli geçiyor Spor AS Futbol Okulu renkli geçiyor

Faaliyetine geçtiğimiz hafta başlayan Antalyaspor Kış Futbol Okulu, minik futbolseverleri bir araya getirdi. Yaz okulunu tamamlayanların yanı sıra çok sayıda futbolcu adayının da kayıt yaptırdığı okulun bu hafta sonu yapılan antrenmanlarında renkli görüntüler yaşandı.


Varsak cazibe merkezi oluyor Güncel Varsak cazibe merkezi oluyor

Kepez Belediyesi’nin sanat ve mesleki eğitim kurslarının 2’inci kurs merkezi Varsak’ta hizmete girdi. Kurs merkezinin açılışını gerçekleştiren Başkan Hakan Tütüncü, yapacakları hizmetlerle Varsak’ı cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.


AS Futbol Okulu bölgeye yayılıyor Spor AS Futbol Okulu bölgeye yayılıyor

Kulüp işleyişinde köklü değişikliklere gitmek için kolları sıvayan Antalyaspor Yönetim Kurulu, “Antalyaspor Store”un özelleştirme çalışmalarını başlatırken, futbol okulunun da isim hakkını vermeye hazırlanıyor.


“ Birkaç kişi mi, yoksa milyonların menfaatimi önemli?” Ekonomi/Turizm “ Birkaç kişi mi, yoksa milyonların menfaatimi önemli?”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) şu anda meclise sunulan Borçlar Kanunu yasa tasarısı ile Tüketici yasasında yapılan değişiklik nedeniyle tepki gösterdi.


AVM açılışları üçüncü çeyrekte hız kazandı Ekonomi/Turizm AVM açılışları üçüncü çeyrekte hız kazandı

Jones Lang LaSalle tarafından hazırlanan "Türkiye Perakende Piyasası 2009 Yılı 3. Çeyrek” raporuna göre; toplam kiralanabilir alandaki büyüme yılın ilk iki çeyreğinde ciddi bir yavaşlama gösterirken, üçüncü çeyrek itibariyle yeniden yükselişe geçti ve 2009 ilk yarısında 160.000 m²’lik bir büyüme kaydedilmesine karşın üçüncü çeyrekte 263.000 m²’lik yeni perakende alanı piyasaya girdi. Üçüncü çeyrekteki yeni AVM açılışlarının 144.000 m²’si Anadolu’da, 119.000 m²’si ise İstanbul’da gerçekleşti.


Domuz gribi ile mevsimsel gribi karıştırmamk için hazırlıklı olun Sağlık/Kadın Domuz gribi ile mevsimsel gribi karıştırmamk için hazırlıklı olun

Kış mevsimine girerken grip türleri arasındaki farkı ayırt etmek giderek güçleşiyor. Özellikle mevsimsel grip ile domuz gribi arasındaki farkları ayırt etmek, hem toplum, hem de sağlık çalışanları açısından gerekli tedavileri hızla başlatabilmek için kritik bir önem taşıyor.


Gençlerle Başkan Gül futbol için buluştu Kemer Gençlerle Başkan Gül futbol için buluştu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemerspor taraftarı Kemerli gençlerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Başkan Mustafa Gül, “Hedefimiz en az 2. Lig. yaşayan herkesin, Kemer Belediyespor’a destek olmak boynunun borcudur.


Kemer'de İsrail Pazarı hareketliliği Kemer Kemer'de İsrail Pazarı hareketliliği

Sezonun sonunun yaklaşması ile Kemer’de bazı oteller kapatmaya başlarken, bazı oteller de ise hareketlilik dikkat çekiyor.


Terlik adamlar Deepo'da... Güncel Terlik adamlar Deepo'da...

Türkiye’nin en çok satan terlik ve ayakkabı markalarından biri olan TWIGY mağazalarının sonuncusunu Akdeniz’in en büyük outlet alışveriş merkezi olan Deepo Outlet Center’da açtı.


Prematüre bebeklerin korkulu rüyası: Körlük Sağlık/Kadın Prematüre bebeklerin korkulu rüyası: Körlük

İnsanların hayatlarında en mutlu olduğu anların başında, anne baba olduklarını öğrendikleri ve bebeklerini kucaklarına aldıkları an gelir.


Troya, dünya turnesine Belçika'dan başlıyor Kültür/Sanat Troya, dünya turnesine Belçika'dan başlıyor

Anadolu Ateşi Dans Topluğunun sahnelediği Anadolunun Dans Diliyle TROYA’nın Avrupa Premieri, BELÇİKA-Hasselt Ethias Club Arena da gerçekleşecek.


Hacı adaylarıyla kucaklaşacak Korkuteli Hacı adaylarıyla kucaklaşacak

Korkuteli Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek Korkuteli Belediyesi 1. Gelensel Hacca Uğurlama Töreni düzenleyerek Hacı adayları ile kucaklaşacak.


Pehlivanları kutladı Korkuteli Pehlivanları kutladı

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Çamyuva Güreşleri’nde dereceye giren Korkuteli Belediyespor Kulübü Güreş Takımı Pehlivanları’nı kutladı.


Plastik boru sektöründeki son gelişmeler paylaşıldı Plastik boru sektöründeki son gelişmeler paylaşıldı

Dünya plastik sektöründeki son gelişmeleri, Türk plastik üreticileri ile buluşturan PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı), uluslararası bir organizasyona imza attı. Uluslararası Plastik Boru Sistemleri Konferansı, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla 29 – 30 Eylül 2009 tarihlerinde Novotel’de gerçekleşti.


Mutluluğa ilk adım Güncel Mutluluğa ilk adım

Antalya’nın tanınmış ailelerinden Atılgan ailesinin kızı Çisem Atılgan, Tankut Güven ile evliliğe ilk adımı attı.


Muratpaşa Kaymakam’lığında Otistik Çocuklar İçin Özel Buluşma Güncel Muratpaşa Kaymakam’lığında Otistik Çocuklar İçin Özel Buluşma

Otistik çocuk sahibi aileler, otistik çocukların geceli ve gündüzlü bakım ve rehabilitasyon merkezi oluşturulabilmesi için ortak arayış içine girdiler.


ABTTF meslek eğitimi vermeye devam ediyor ABTTF meslek eğitimi vermeye devam ediyor

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), meslek eğitimi veren kuruluş statüsünü kazanmasının ardından Witten’deki ofisinde meslek eğitimi vermeye devam ediyor. Bu doğrultuda Almanya’da doğup büyümüş Demet Öcal, ABTTF’de üç yıl sürecek meslek eğitimine başladı.


En güzel ev yemekleri Deepo'da Güncel En güzel ev yemekleri Deepo'da

365 gün indirimin adresi Deepo Outlet Center bünyesinde bulunan Osmanlı Türk Mutfağı geleneksel tatlarını Deepo ziyaretçileri ile paylaşıyor.


Uşak’a uçak seferleri Aralık’ta başlıyor Uşak’a uçak seferleri Aralık’ta başlıyor

23 Temmuz 2009 tarihinde pist uzatımı ve bakım onarım çalışmaları nedeni ile Uşak-İstanbul-Uşak seferlerine ara veren Türk Hava Yolları (THY), Aralık 2009 tarihinde seferlerine yeniden başlıyor. Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK, Uşak Havaalanı’ndaki pist çalışmalarının Aralık ayında tamamlanacağını belirtirken, THY Yönetim Kurulu Başkanvekili ve İcra Komitesi Başkanvekili Hamdi TOPÇU ise, Uşak uçak seferlerine Aralık ayından itibaren yeniden başlayacaklarını açıkladı.


Kemer zabıtasına hizmet içi eğitim Kemer Kemer zabıtasına hizmet içi eğitim

Kemer Belediyesi, zabıtalara hizmetiçi eğitim veriyor. Başkan Gül, özellikle yaz sezonunda zabıtaya büyük görevler düştüğünü belirterek, “Turizmin gözbebeği Kemer’de tüm dünya vatandaşına hizmet verirken zabıtamızın kusursuz ve güleryüzlü olmasını istiyoruz” dedi.


Muratpaşa Belediyesi kurslarına büyük ilgi Güncel Muratpaşa Belediyesi kurslarına büyük ilgi

Bugüne kadar 15 bin üzerindeki kursiyere değişik branşlarda eğitim veren ve özellikle kadınların aile ekonomilerine katkı sağlayacak beceri kazanmalarına olanak tanıyan Muratpaşa Belediyesi’nin kursları büyük ilgi görüyor


Akdeniz Üniversitesi'nin genç doktor adayları beyaz önlük giydi Güncel Akdeniz Üniversitesi'nin genç doktor adayları beyaz önlük giydi

Akdeniz Üniversitesi’nde 2009–2010 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla, Atatürk Konferans Salonu’nda Tıp Fakültesi’ni yeni kazanan öğrenciler için doktorluk mesleğinin simgesi olan Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.


Futbol antrenörlerinden Evcilmen'e ziyaret Spor Futbol antrenörlerinden Evcilmen'e ziyaret

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Antalya Şubesi, Başkan Evcilmen'i ziyaret ederek spora ve sporun alt yapısına verdiği destek nedeniyle teşekkür etti


Kepez Türk dilini kutladı Güncel Kepez Türk dilini kutladı

Kepez Belediyesi’nin, Dil Bayramı dolayısıyla düzenlediği konferansa katılan Yazar-Sanatçı ve Eğitmen Semih Sergen, ünlü Türk şairlerinden şiir örnekleri vererek, öğrencilere Türkçenin güzelliğini anlattı.


Sinemanın yüzü Muratpaşa’da Kültür/Sanat Sinemanın yüzü Muratpaşa’da

Muratpaşa Belediyesi, Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde hazırlanan ‘Benim Yüzüm Sinema’ fotoğraf sergisine evsahipliği yapıyor. Sergide toplam 42 sinema sanatçısının portreleri yer alıyor


Antalya Üniversitesi'ne anlamlı katkı Güncel Antalya Üniversitesi'ne anlamlı katkı

Antalya Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları ilerledikçe, üniversite çalışmalarına ilgi ve katkı da artmaya başladı. Bugüne kadar çeşitli kurum ve kuruluşların desteğini alan Antalya Üniversitesi’ne anlamlı bir destek de AKEV Koleji Lise Okul Aile Birliği Başkanı Ali İhsan Karatoy’dan geldi.


Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu'nda aşı kampanyası Güncel Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu'nda aşı kampanyası

Özel Antalya Envar İlköğretim Okulu’nda aşı kampanyası düzenlendi.


Üçadalar’ın derinliklerinde “Görüntüleme Şenliği” Kemer Üçadalar’ın derinliklerinde “Görüntüleme Şenliği”

Kemer Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşecek 12. Altınpalet Sualtı Görüntüleme Günleri etkinliği, 17 – 18 Ekim’de tarihlerinde Kemer’de gerçekleşecek.


Rotaractlar’dan eğitime destek Güncel Rotaractlar’dan eğitime destek

Antalya Kaleiçi Rotaract Kulübü, Muratpaşa Belediyesi'nin öncülüğünde Ermenek İlköğretim Okulu'na kırtasiye yardımında bulundu.


“Esas burada hayvanlar aşağılanıyor” “Esas burada hayvanlar aşağılanıyor”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Hayvan figürlerinin kullanıldığı ve kamuoyunda tepkilere sebep olan reklâmlar için farklı bir boyuta işaret etti.


Kemerli balıkçlar sorunlarının çözülmesini bekliyorlar Kemer Kemerli balıkçlar sorunlarının çözülmesini bekliyorlar

Kemer’de yıllardır geçimini denizden sağlayan, Ayışığı ile Clup Med arasında yer alan dere yatağında teknelerini bağlayarak hayatlarını sürdürmeye çalışan Kemer’li balıkçılar en büyük sorunlarının Barınak sorunları olduğunu belirtirlerken, konunun çözülmesini bekliyorlar.


Tesisatçılara muhteşem hizmet binası Güncel Tesisatçılara muhteşem hizmet binası

Antalya Doğalgaz Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 4 katlı yeni hizmet binası düzenlenen törenle hizmete girdi.


Son Serenler koruma altında Elmalı Son Serenler koruma altında

Antalya- Elmalı’ya 11 kilometre uzaklıktaki Büyüksöğle köyünde bulunan tarihi arı kovanları ‘Serenler’ koruma altına alınıyor. Likya lahitlerine benzerliğiyle dikkat çeken ve yalnızca Antalya bölgesinde bulunan bu ilginç yapılar kültür mirası envanterine kazandırılarak yok olmaktan kurtarılacak.


‘Tapu sorununun çözümünde desteğe varım’ Siyaset ‘Tapu sorununun çözümünde desteğe varım’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’a, parti farkı gözetmeksizin, ele ele vererek Kepezaltı ve Santral Mahallesi’nin tapu sorununu çözelim çağrısında bulundu.


Dinç’ten turizmdeki işsizliğe çözüm önerisi Siyaset Dinç’ten turizmdeki işsizliğe çözüm önerisi

Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) Antalya İl Temsilcisi Cihan Dinç, Antalya’da kış dönemlerinde yaşanan işsizlik konusuna dikkat çekerek yetkililere uyarılarda bulundu.


Kocaaliler de payını aldı Kocaaliler de payını aldı

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler İlköğretim okulunun1 aylık defter ihtiyaçları Kahraman Köktürk aracılığıyla karşılandı.


Cumhuriyet için Futbol Kemer Cumhuriyet için Futbol

Kemer Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası bugün başladı.


İrlandalılar Deepo'da Güncel İrlandalılar Deepo'da

Kaliteli ve ekonomik alışverişin adresi Deepo Outlet Center geçtiğimiz günlerde İrlandalı futbolculara ev sahipliği yaptı.


Ahilik Kültürü’nü yeni nesillere taşıyoruz Güncel Ahilik Kültürü’nü yeni nesillere taşıyoruz

AESOB tarafından düzenlenen Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri, Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen panel ve en olgun, en genç üyeye onur belgesi dağıtılmasıyla devam etti.


Kıreker dünya evine girdi Spor Kıreker dünya evine girdi

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek’in yardımcı antrenörlerinden İlker Kıreker, Ankara Hilton Otel’de düzenlenen muhteşem bir törenle dünya evine girdi.


Gazipaşa Ülkü Ocakları'nda Bayrak Değişimi Gazipaşa Gazipaşa Ülkü Ocakları'nda Bayrak Değişimi

Gazipaşa Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Uysal’ın üniversite eğitimi ve Antalya il yönetimine atanması nedeniyle ocak başkanlığına Serdar Yazıcı getirildi.


Antalya Halk ekmek IBA2009 Dünya Fııncılık Fuarı'nı ziyaret etti Güncel Antalya Halk ekmek IBA2009 Dünya Fııncılık Fuarı'nı ziyaret etti

Fırıncılık sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Almanya-Dusseldorf’ta 3 yılda bir düzenlenen IBA 2009 Dünya Fırıncılık Fuarını ziyaret etti.


Melli; “Son derece samimi olarak AB’ye üye olmak istiyoruz” Siyaset Melli; “Son derece samimi olarak AB’ye üye olmak istiyoruz”

Almanya’nın Münster kentindeki Münster Üniversitesi’nden öğretim görevlileri ve öğrencileri, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Karşılıklı samimi duyguların dile getirildiği ziyarettte CHP İl Başkanı Ömer Melli misafirlerine bir CHP bayrağı hediye ederken, misafirler ise üniversitelerinin resimlerinin basılı olduğu bir kupayı hediye ettiler.


Shell Eco-Marathon 2010 için başvurular başladı Shell Eco-Marathon 2010 için başvurular başladı

Shell tarafından yakıt verimliliğini teşvik etmek amacıyla her yıl düzenlenen ve 2010 yılında 26’ncısı gerçekleştirilecek olan Shell Eco-Marathon’a başvuru için son tarih 31 Ekim 2009.


Sendikaların Hukuk Savaşını BES Kazandı! Sendikaların Hukuk Savaşını BES Kazandı!

Eğitim-Sen`in, 24 ayrı suçlamayla Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) ve Genel Başkanı Gürkan Avcı aleyhinde açtığı ceza, hukuk ve tazminat davalarının hepsi sonuçlandı. En son dün itibariyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi de, Eğitim-Sen`i haksız bularak BES Genel Başkanı Gürkan Avcı lehine karar verdi.


Okullardaki Güvenli İnternet TTNET’le Evlere Geldi Teknoloji/Bilim/İnternet Okullardaki Güvenli İnternet TTNET’le Evlere Geldi

TTNET müşterileri, okullardaki güvenli internet ile aynı özelliklere sahip olan ‘NeTTe Çocuk Var’ hizmetinden aylık 3 TL’ye yararlanabiliyor.


McDONALD’S ve Gnçtrkcll’den doyurucu kampanya Güncel McDONALD’S ve Gnçtrkcll’den doyurucu kampanya

Gnçtrkcll’lilere McDonald’s’larda bir menü alana bir menünün bedava olduğu kampanya başladı. Kampanyayla 2. Menüyü bedavaya getirecek gençlerin paraları ceplerinde kalacak.


MICHELIN, Trafik Seti kampanyası başlıyor Güncel MICHELIN, Trafik Seti kampanyası başlıyor

Michelin, 15 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında 4 adet lastik alana, her araçta bulunması gereken Trafik Seti’ni hediye ediyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...