Salı, 12 Kasım 2019
Türkiye Sevdası yine coşturuyor.. Kültür/Sanat Türkiye Sevdası yine coşturuyor..

Ormancılık Haftası, Kütüphanecilik Haftası etkinliklerinde ve özel günlerde armağan olarak dağıtılarak tanıtılan eserde çok ünlü isimlerle ilk defa şiiri, karikatürü ve şiirli hikayesi yayınlanan özel yetenekli sanat dostları da yer almıştır.


İsviçreli yatçı, yatında kedi köpek yerine ördek besliyor Kemer İsviçreli yatçı, yatında kedi köpek yerine ördek besliyor

Son 3 yıldan bu yana Kemer Türkiz Marina'yı kışlama yeri olarak seçen İsviçre'Hainz Beeler, diğer yatçı arkadaşlarının aksine teknesinde kedi, köpek gibi evcil hayvanların yerine ördeği ile birlikte yaşıyor.


Bizim Hikmet ''Okuyar'' Dedi.. Kültür/Sanat Bizim Hikmet ''Okuyar'' Dedi..

Bilgisayar kullanımının ve internetten falyalanmanın da kütüphanecilik kapsamında olduğunu vurgulayan Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar, kütüphanecileri türkiye Sevdası ile kutladı.


“Güneş enerjisini yaygınlaştıracağız” Siyaset “Güneş enerjisini yaygınlaştıracağız”

Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Hilmi Güler, Turgut Özal, Antalya'dan Türk turizmini başlattığını belirterek, “AK Parti de dünyanın en fazla güneş gören şehrinden yenilenebilir enerji üretimini yaygınlaştıracak” dedi.


DES, memur ve hizmetlilerin sorunlarına çözüm istedi Siyaset DES, memur ve hizmetlilerin sorunlarına çözüm istedi

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, eğitim kurumlarında görev yapan, memur, kaloriferci, müstahdem, bekçi, şoför, aşçı, bahçıvan, şef ve hizmetlilerin eğitim ordusunun önemli bir parçası olduğunu söyledi.


“Her zaman sizim yanınızdayız” Siyaset “Her zaman sizim yanınızdayız”

İl Yönetiminde yaşanan değişim sonrası ziyaretçi trafiğinin devam eden yoğunluğunda, il yönetiminin ziyaretçileri bu kez muhtarlardı.


Antalya şiire doydu Kültür/Sanat Antalya şiire doydu

Birbirinden etkili birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Antalya, bu sefer de şairleri ağırladı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen şairler Sea Life Hotel'de buluştu.


Kepez’den “Muhtar Hattı” hizmeti Siyaset Kepez’den “Muhtar Hattı” hizmeti

Kepez Belediyesi, muhtarların taleplerini, şikâyetlerini sonuçlanıncaya kadar internet üzerinden takibini yapabileceği ve bir ilk olan “Muhtar Hizmet Masası” uygulaması başlattı


“Engelliler siyasete alet edilmesin” Siyaset “Engelliler siyasete alet edilmesin”

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar ve yönetimi, Akdeniz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Ali Fırın ve engelli vatandaşlar ile sohbet edip, sorunlarını dinledi.


AKMEK’ten Çanakkale ve Kutlu Doğum etkinliği Güncel AKMEK’ten Çanakkale ve Kutlu Doğum etkinliği

Kepez Belediyesi’nin ücretsiz bir hizmeti olan Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), sosyal etkinlik kapsamında Çanakkale Deniz Zaferi’nin 95. Yıldönümü ve Şehitleri Anma ile Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenledi.


“Yeni Anayasa taslağına hayır diyoruz” Siyaset “Yeni Anayasa taslağına hayır diyoruz”

Eğitim İş Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Şube Başkanı Mehmet Balık “AKP iktidarı eğer samimi ise Anayasa değişikliği aldatmacası yerine var olan Anayasal hakkımızı versin” dedi.


Başkan Akaydın bir yılın hesabını verdi Siyaset Başkan Akaydın bir yılın hesabını verdi

Bir yıl boyunca Antalya’yı bir cazibe merkezi yapmak için çalıştıklarını söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. MustafaAkaydın, Antalya’yı Avrupa Kültür Başkenti yapma hedefinde olduklarını müjdeledi.


Badak, 100. Yıl’ı sordu… Siyaset Badak, 100. Yıl’ı sordu…

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından cevaplandırılması için TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi.


Sevimçok: “Yasalar önünde hakkımı arayacağım” Siyaset Sevimçok: “Yasalar önünde hakkımı arayacağım”

Antalya Pastacılar Odası Başkanı ve AESOB Başkan Adayı Abdullah Sevimçok yazılı basın açıklaması yaptı


CHP milletvekilleri İl Genel Meclisi’nde Siyaset CHP milletvekilleri İl Genel Meclisi’nde

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan, Hüsnü Çöllü, Atilla Emek ve Tayfur Süner Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı’yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.


Servisciler Odası Başkan sorunları dinledi Güncel Servisciler Odası Başkan sorunları dinledi

Antalya Umum Servisçiler Odası Başkanı Adil Demir ve yönetim kurulu ziyaretlerini sürdürüyor.


Kepezli tekvandoculardan başarı Spor Kepezli tekvandoculardan başarı

Kepez Belediyespor branşlarından Tekvando sporcuları yeni başarılara imza atıyorlar. Çeşitli organizasyonlarda müsabakalar gerçekleştiren sporcular toplam 9 birincilik aldı.


Minikler ilkbahar duygularını kağıda döktüler Güncel Minikler ilkbahar duygularını kağıda döktüler

Güvenlik İlköğretim Anaokulu ‘nda okuyan minik öğrenciler, parmak boyama ile gelen baharı resimlerine yansıttılar.


Konyaaltı Belediyesi, Nisan ayı Meclis Toplantısı yapıldı Siyaset Konyaaltı Belediyesi, Nisan ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkanlığında yapılan meclis toplantısında 11 gündem maddesi görüşülüp, karara bağlandı.


Kepez Belediyesi: 82 - Bornova Belediyesi: 67 Spor Kepez Belediyesi: 82 - Bornova Belediyesi: 67

Beko Basketbol Ligi'nin 26. haftasında Kepez Belediyesi kendi evinde, baştan sona önde götürdüğü karşılaşmada Bornova Belediyesi'ni 82-67'lik skorla geçip ligde kalma adına önemli bir galibiyet aldı.


Mektupla veda ederek ayrıldı Güncel Mektupla veda ederek ayrıldı

Bucak ilçesinde görev yapan göz doktoru Mehmet Tahir Şam ilçeden ayrılırken Bucak ilçesine ve Burdur'a bir mektupla veda etti.


Eyüp Sabri Tuncer’den hediye yağmuru! Eyüp Sabri Tuncer’den hediye yağmuru!

www.eyupsabrituncer.com online alışveriş kanalında, tüketicilerden yoğun ilgi gören kampanyada 25.000’i aşkın tüketici Eyüp Sabri Tuncer’in dünya markası Perfume Jewels kozmetik seti hediyesine kavuşurken, seçtikleri çeşitlerle de koku tercihlerini ortaya koymuş oldular.


Çöpe atılan kağıtlar sanata dönüştü Güncel Çöpe atılan kağıtlar sanata dönüştü

Kepez Belediyesi’nin destekleriyle, Hikmet Özkaya’nın, çöpe atılan kâğıtlardan yaptığı ve “Kağıtların Dansı” adını verdiği resim sergisi, Özdilek Park Alışveriş Merkezi’nin fuayesinde ziyarete açıldı.


Organ nakli projesi Deepo'da Güncel Organ nakli projesi Deepo'da

Akdenizin en büyük Outlet alışveriş merkezi devi Deepo’da Akdeniz Üniversitesi bünyesinde ‘cana can katın’ projesi standı kurulmuştur.


Antalya Kent Konseyi’nden ulaşım raporu Güncel Antalya Kent Konseyi’nden ulaşım raporu

Antalya Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mimar Bünyamin Zengin ulaşılabilirlik(erişilebilirlik) açısından kentin tüm kullanıcılar için planlanması amacıyla; Antalya Kent Konseyi’nce “Herkes için Tasarım Çalışma Grubu” oluşturulduğunu bildirdi.


“Resimli Osmanlı Tarihi” Kültür/Sanat “Resimli Osmanlı Tarihi”

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı “Tiyatromuz Ekip 399” tiyatro topluluğu 01 Nisan 2010 Perşembe günü Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda Turgut Özakman’ın en popüler oyunlarından Resimli Osmanlı Tarihi adlı oyunu sahneledi.


Mahallelerde CHP rüzgarı esti Siyaset Mahallelerde CHP rüzgarı esti

Barış, Kütükçü ve Fatih mahallelerinde yapılan kahve toplantılarında CHP il yönetimi ve dört CHP milletvekili, Kepez İlçe örgütünün düzenlediği toplantılarda halkla buluştu.


AKEV'liler Dersimiz Atatürk filminde Güncel AKEV'liler Dersimiz Atatürk filminde

Özel İlköğretim Okulu öğrencileri, senaryosunu Şu Çılgın Türkler ve Diriliş kitaplarıyla Atatürk’ü ülkemizde araştırmayı en çok seven yazarlardan Turgut Özakman’ın kaleme aldığı “Dersimiz Atatürk” filmini izlediler.


Dinç: Siyaset Dinç: "Esnaf bitmiş"

TDH Manavgat İlçe teşkilatı tarafından hazırlanan program dahilinde Manavgat’a giden İl Temsilcisi Cihan Dinç, esnafında derdini dinledi.


“İnancın partisi olmaz” Siyaset “İnancın partisi olmaz”

Son günlerde bazı basın organlarında çıkan haberler üzerine yazılı bir açıklama yapan Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Örgütlenme Genel Sekreteri Ergun Kurt, inanç örgütlenmesi ile siyasi örgütlenmenin birbirine karıştırılmasının mümkün olmadığını dile getirdi.


Mini hayvanat bahçesi çocukları büyülüyor Kemer Mini hayvanat bahçesi çocukları büyülüyor

Kemer’in doğal güzellikleri ünlü Ulupınar’da yer alan ve adeta bir Botanik Bahçesini andıran ve geniş alanı ile gelen misafirlerine unutulmaz anlar yaşatan Botanik Restaurantta oluşturulan Mini Hayvanat Bahçesi çocukların en çok zaman geçirdikleri alanların başında geliyor.


Muratpaşa Belediyesi’nin temizlik filosu büyüyor Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin temizlik filosu büyüyor

Muratpaşa Belediyesi’nin araç filosuna 7 araç daha eklendi. Son model ve teknolojik yenilikler taşıyan araçlar, Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmete başladı


İcra camdan bile baktırmıyor Siyaset İcra camdan bile baktırmıyor

Kriz nedeniyle günde binlerce ev ve işyerinin kapısına icra memurları dayanıyor. ESDER Başkanı Aydın Çevik, günde yüzlerce işyerinin kapandığını belirtirken, ekonominin tıkandığını, esnafın ise bitme noktasına geldiğine dikkat çekti


Antalyalılar sabah sporunda buluştu Güncel Antalyalılar sabah sporunda buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, yeni başlattığı projeyle, Antalyalıları sabah sporunda buluşturdu.


Hanımeli Pazarı AKM bahçesinde açıldı Güncel Hanımeli Pazarı AKM bahçesinde açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği işbirliğinde “Hanımeli Pazarı” kuruldu.


Kemer halkı göz taramasından geçiriliyor Kemer Kemer halkı göz taramasından geçiriliyor

Belediye Başkanı Mustafa Gül, "Belediyecilik sadece park yapmak, yol yapmak ve kaldırım yapmak değildir. İlçede yaşanan tüm sorunlar gibi halkımızın sağlığı ile yakından ilgileniyoruz.


Mermerler Otomotiv’den Filo Araç Teslimatı Mermerler Otomotiv’den Filo Araç Teslimatı

Mermerler Otomotiv, Samanyolu Televizyonu ‘na (STV) 3 adet Kimo, 6 Adet Alia olmak üzere toplam 9 adet Chery’nin teslimini törenle gerçekleşti.


“23 Nisan Dondurma Bayramı” “23 Nisan Dondurma Bayramı”

Türk Dondurma sektörünün ve Maraş dondurmasının lideri Mado, 23 Nisanda çocukları unutmadı. Mado tarafından özel olarak tasarlanan ve Mado lezzet ustalarının hazırladığı “Parmak Dondurma” dağıtma geleneği bu yıl da devam ediyor.


Antalya İnternet Medya Platformu kuruldu Güncel Antalya İnternet Medya Platformu kuruldu

Antalya’da internet üzerinden faaliyet gösteren; medya mensupları ikinci toplantılarında meslek platform oluşturma kararı alarak: internet medyacılığı meslek etiği, sorunları ve çözüm önerilerini tartıştılar.


“Kaliteli yemeğin adresi Antalya Yemek” Güncel “Kaliteli yemeğin adresi Antalya Yemek”

Günlük 4 çeşitten oluşan aylık yemek listeleri kalori ve protein değerleri dikkate alınarak, mevsime uygun olarak hazırlanıp Gıda Mühendisleri tarafından hazırlanarak denetleniyor.


Kalekapısı Basketbol Kulübü'nden Antalya Yemek'e başarı sözü Spor Kalekapısı Basketbol Kulübü'nden Antalya Yemek'e başarı sözü

Kalekapısı Basketbol Kulübü'ne verdiği destekle herkesin takdirini kazanan Antalya Yemek lig öncesi coach Mustafa Şimşek'ten başarı sözü istedi.


Muratpaşa’da Nisan Meclisi Siyaset Muratpaşa’da Nisan Meclisi

Nisan dönemi toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi, 9 komisyon ve encümen seçimlerini gerçekleştirdi. Muratpaşa Belediyesi 2009 faaliyet raporu da kabul edildi


Mart ayında doğanlara doğum günü kutlaması Güncel Mart ayında doğanlara doğum günü kutlaması

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinden Mart ayında doğanların doğum günü kutlaması bütün öğrencilerin ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Metro eylemcilerinin kimlikleri belirlendi Metro eylemcilerinin kimlikleri belirlendi

Moskova Metrosu’nda bombalı intihar saldırılarını gerçekleştiren eylemcilerin kimlikleri belirlendi.


Metro eylemcilerinin kimlikleri belirlendi Metro eylemcilerinin kimlikleri belirlendi

Moskova Metrosu’nda bombalı intihar saldırılarını gerçekleştiren eylemcilerin kimlikleri belirlendi.


ABT’den sporculara özel gösterim Kültür/Sanat ABT’den sporculara özel gösterim

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu ABT, Valilik Kupası Futbol Turnuvası’na katılan sporcu ve ailelerini ‘Barış İçin Aşk Grevi’nde buluşturdu.


Sözen; “Yol parasını AKP değil biz getirttik” Manavgat Sözen; “Yol parasını AKP değil biz getirttik”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Titreyengöl, Sorgun ve Kızılağaç bağlantı yolu için 1 trilyon lira getirdiklerinden bahseden AKP İlçe Başkanı Nejat Tığlı’nın iddialarının yanlış olduğunu dile getirdi.


Antalya’daki hangi satış Bush’un bile aklına gelmedi? Güncel Antalya’daki hangi satış Bush’un bile aklına gelmedi?

Antalya Defterdarlığı’nın Avlan Gölü’nü teşvik kapsamında satılacak hazine arazileri listesine eklemesi oldukça tartışma yaratmıştı.


‘Esnafın eli kolu bağlandı’ Güncel ‘Esnafın eli kolu bağlandı’

Antalya’da 100 bin esnafın SGK tarafından icra takibine alınmasını değerlendiren Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Aydın Çevik, sorumluluğun tamamen AKP hükümetinde olduğunu söyledi.


“Zam var, icraat yok” Siyaset “Zam var, icraat yok”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP’li belediyelerin her yerde enkaz edebiyatı yaptığını belirterek, “Kaş Belediye Başkanı ağlayıp, borç edebiyatı yapıyor, ardından belediyenin dükkânlarına yüzde 100 zam yaparak esnafı mağdur duruma düşürüyor. Esnafın işyerlerine zam var, ama icraat yok” dedi.


Borusan Telekom'un Vodafone'a satışı onaylandı Ekonomi/Turizm Borusan Telekom'un Vodafone'a satışı onaylandı

Vodafone Türkiye’nin Borusan Telekom şirketini satın alımı Rekabet Kurulu tarafından onaylanarak satınalma süreci tamamlandı. Vodafone Türkiye’nin kurumsal iletişim pazarındaki büyüme performansının, Borusan Telekom’un satın alımıyla daha da artan bir ivme kazanması bekleniyor.


TTNET ve Sebit’den özel eğitim paketi TTNET ve Sebit’den özel eğitim paketi

Lise ve üniversiteye hazırlıkta 42 yıldır öğrencilerini başarıya taşıyan Uğur Dershaneleri, Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit işbirliğinde ‘’Uğurlu Evim’’ Projesi’ni başlatıyor.


Fortis'ten her köye bir kobi projesine destek Ekonomi/Turizm Fortis'ten her köye bir kobi projesine destek

Fortis Bank Türkiye, Kredi Garanti Fonu ve Avrupa Yatırım Fonu işbirliğinde yürütülen “Her Köye Bir KOBİ” projesine destek oluyor.


Antalya Muhtarlar Derneği CHP Muratpaşa İlçe Örgütünü ziyaret etti Güncel Antalya Muhtarlar Derneği CHP Muratpaşa İlçe Örgütünü ziyaret etti

Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ve yönetim kurulu üyeleri CHP Muratpaşa İlçe Örgütünü ziyaret etti.


“24 saat halkımızın hizmetindeyiz” Siyaset “24 saat halkımızın hizmetindeyiz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, vatandaşları sadece seçimden seçime hatırlayan bir zihniyete sahip olmadıklarını belirterek, “Halkımızın 24 saat hizmetindeyiz” dedi.


Minikler tiyatro gösterisi ile eğlendi Güncel Minikler tiyatro gösterisi ile eğlendi

Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği sosyal etkinliklere devam ediyor. Minikler, 31 Mart 2010 Çarşamba günü Akdeniz Üniversitesi Olbia A Salonu’nda sahnelenen “Kırmızı Başlıklı Kız İz Peşinde” adlı tiyatro gösterisi ile doyasıya eğlendiler.


Bursa Deplasman Programı ve Sponsoru belirlendi Spor Bursa Deplasman Programı ve Sponsoru belirlendi

Antalyaspor Profesyonel Futbol Takımı, Turkcell Süper Lig’in 28. haftasında lider Bursaspor ile deplasmanda oynayacağı zorlu karşılaşmanın son hazırlıklarını bugün yaptığı antrenmanla tamamladı.


Doyran ve Karatepe’de Akaydın’a coşku  seli Güncel Doyran ve Karatepe’de Akaydın’a coşku seli

Doyran bölgesinde halkla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, vatandaşlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı.


Ceviz ezmesi pazara Yörex'le açılacak Güncel Ceviz ezmesi pazara Yörex'le açılacak

Burdur Ticaret Borsası ile Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde 28 Nisan- 1 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da “Sizin oraların nesi meşhur’ sloganıyla düzenlenecek 1. Yöresel Ürünler Fuarı’nda stand kuracak.


ATSO sağlık turizmini geliştirmeye yönelik ilk adımları attı Güncel ATSO sağlık turizmini geliştirmeye yönelik ilk adımları attı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Adnan Vucudi Özen, Köln Belediyesi Ekonomi ve Gayrimenkul Encümeni Dr. Norbert Walter-Borjans’ın davetlisi olarak 23–26 Mart 2010 tarihlerinde Köln’de sağlık turizmi alanında temaslarda bulundu.


Vali Yüksel avukatlar gününü kutladı Güncel Vali Yüksel avukatlar gününü kutladı

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, 5 NİSAN Avukatlar Günü nedeniyle Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok ve Antalya Barosu Başkanı Avukat Zafer KÖKEN'e gönderdiği mesaj ile Avukatların anlamlı ve önemli günlerini kutladı.


Türk Telekom Nisan ayında da bedava konuşturuyor Türk Telekom Nisan ayında da bedava konuşturuyor

Türk Telekom, 1 Nisan 2010 tarihinde başlayacak olan 7’den 7’ye Bedava Kampanyası ile ev telefonundan akşamdan sabaha bedava konuşturmaya devam ediyor. Kampanya Nisan ayı sonuna kadar geçerli olacak.


Kızı annesine umut oldu Güncel Kızı annesine umut oldu

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi’nde gerçekleştirilen bir nakille 19 yaşındaki Güneş İnsel, 45 yaşındaki annesi İnayet İnsel’e karaciğerinden bir parça verdi. Güneş İnsel, “Annemin sağlığına kavuşmasını istedim. Bu nedenle karaciğer bağışı yapmaya gönüllü oldum” dedi.


Kepez’den bahar temizliği kampanyası Güncel Kepez’den bahar temizliği kampanyası

Kepez Belediyesi, “24 Saat Temiz Kepez” sloganı ile ilçede bahar temizliği kampanyası başlattı. Nasrettin Hoca’nın da katıldığı bahar temizliğinde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 24 saat temiz bir Kepez’i hedeflediklerini söyledi.


Hanımeli Pazarı her pazar AKM bahçesinde Güncel Hanımeli Pazarı her pazar AKM bahçesinde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ve Antalya Gönüllüleri Derneği işbirliği ile her pazar AKM yarı açık fuar alanında ‘Hanımeli Pazarı’ kurulacak.


'Dersimiz Atatürk' Deepo sinemalarında Güncel 'Dersimiz Atatürk' Deepo sinemalarında

Antalya’nın ilk ve tek Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center sinemalarında gösterime giren “Dersimiz Atatürk” vizyona girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı.


“Kazaların sorumlusu Akaydın’dır” Siyaset “Kazaların sorumlusu Akaydın’dır”

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, “Raylı sistemin devam projesi olan 6 adet üstgeçidin Çallı ve Kepezaltı güzergahında bir an önce yapılması gerektiğini belirterek, “Akaydın bir yıl geçmesine rağmen bir tane bile üstgeçit yapmamıştır, burada meydana gelecek kazaların tek sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’dır” dedi.


Siyaset "Demokratik açılım siyasi rant kokuyor"

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder “Halk arasında ayrım olması söz konusu bile olamaz. Hepimiz biriz. Ancak gerçekten de demokratik açılım adı altında siyasi rant elde edilmeye çalışılıyor. Çözüm üretilmekten yana adım atıldığını düşünmüyoruz” dedi.


Reklam alanları protokolü imzalandı Güncel Reklam alanları protokolü imzalandı

Antalyaspor’a kalıcı gelir sağlama yolundaki en önemli adımlardan biri olan, yaya ve araç alt ve üst geçit reklam alanları ile ilgili protokol, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen törenle imzalandı.


Başkan Akaydın vatandaşlarla birlikte kulaç attı Güncel Başkan Akaydın vatandaşlarla birlikte kulaç attı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deniz sezonunun açıldığını dünyaya duyurmak için ilginç bir etkinliğe imza attı. Başkan Akaydın da dahil birçok Antalyalı 1 Nisan’da denize kulaç attı.


Yatlarda yaz hazırlığı başladı Kemer Yatlarda yaz hazırlığı başladı

Kemer Türkiz Marina’da konaklayan ve kışlık bakımlarının sonlarına gelinen yatlar yavaş yavaş sezona hazır hale getiriliyor.


Mehmed Emin Ay gönüllere taht kurdu Güncel Mehmed Emin Ay gönüllere taht kurdu

Antalya Ahlak Kültür ve Çevre Derneği’nin (AKÇED) organize ettiği kutlu doğum haftası etkinliği Kepez Kapalı Spor Salonu Arena’da gerçekleşti.


Hal esnafından Budak'a ziyaret Güncel Hal esnafından Budak'a ziyaret

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, turizm sezonunun iyi geçmesi yönünde kuvvetli sinyaller aldıklarını, turizmdeki artışın, diğer sektörlere de olumlu yansıyacağını söyledi.


Notos, hayvan haklarını tartışıyor Notos, hayvan haklarını tartışıyor

Türkiye’nin önemli edebiyat dergilerinden Notos 21’inci sayısındaki “Hayvan Hakları” kapak konusuyla ilk kez edebiyatın dışına çıkıyor.


İhracatın yeni lideri kimya sektörü oldu Ekonomi/Turizm İhracatın yeni lideri kimya sektörü oldu

İhracatçı birliğinde heyecanlı bir seçime hazırlanan kimya sektörü, bütün sektörleri geride bırakarak birinci oldu. Mart ayında ihracatta yüzde 75 gibi olağanüstü bir artış gerçekleştiren kimyacılar, Türkiye’nin genel ihracatındaki paylarını da yüzde 10.73’e ulaştırdılar.


Işıklar Caddesi asfaltlanıyor Güncel Işıklar Caddesi asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Işıklar Caddesi’nin çehresini değiştirecek düzenleme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Caddeye yapılan 25 yıl ömürlü beton yolun üzeri iki kat asfaltla kaplanıyor.


HPV hamileler için büyük bir tehlike! Sağlık/Kadın HPV hamileler için büyük bir tehlike!

Kadınlarda en sık rastlanan kanserlerden biri olan rahim ağzı kanserinin gelişmesinde rol oynayan en önemli etken HPV (Human Papilloma Virus), hamileler için büyük bir tehlike oluşturuyor.


CHP ve MHP’nin ‘Ağlama’ yarışı… Siyaset CHP ve MHP’nin ‘Ağlama’ yarışı…

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, CHP destekçiliğinde CHP’yi bir adım öne geçen MHP’nin İl Başkanı Ali Adnan Kaya’nın, ‘Ağlama’ konusunda da Akaydın Hoca’yı geçtiğini söyledi.


Atatürk Caddesi esnafından Başkan Sözen’e ziyaret Manavgat Atatürk Caddesi esnafından Başkan Sözen’e ziyaret

Atatürk Caddesi’nde işyerleri bulunan bir grup esnaf, turizm sezonu başlangıcında caddeyi nasıl canlandırabileceklerini tartışmak ve fikirler sunmak amacıyla Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret etti.


Emniyet ve Diyanet çalışanlarına kampanya Güncel Emniyet ve Diyanet çalışanlarına kampanya

Burdur'un tek özel Hastanesi olan Bucak Özel Lider Hastanesi Nisan ayı boyunca hem Emniyet çalışanlarına hem de Diyanet çalışanlarına yönelik olarak fark ücreti almadan muayene, tüm branşlarda ücretsiz ameliyat kampanyası düzenliyor.


Anne adayları doğum çantanız hazır mı? Sağlık/Kadın Anne adayları doğum çantanız hazır mı?

Bebeklerinden geliyor sinyalini alır almaz çoğu anne baba adayının eli ayağı birbirine karışır. Çoğu kişi evden hızla çıkarken doğum sırasında ve sonrasında işine yarayacak eşyaları yanına almayı unutur.


Döşemealtı’nda kantinler denetlendi Döşemealtı Döşemealtı’nda kantinler denetlendi

Döşemealtı Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Belediye Doktoru Ömer İnan, belediye sınırları içerisinde yer alan okul kantinlerini denetledi.


Sabah sporları başlıyor Güncel Sabah sporları başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçiriyor. Her hafta salı, perşembe, cumartesi ve pazar günleri saat 07.00-08.00 arasında Antalyalılar ‘Sabah Sporları’ etkiliğinde bir araya gelecek.


“Faşist 12 Eylül anayasası kitle örgütlerini böldü” Siyaset “Faşist 12 Eylül anayasası kitle örgütlerini böldü”

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Eğitim-İş’in yeni yönetiminin kutlama ziyaretinde önemli mesajlar verdi.


Önder: “Evcilmen, günü kurtarıyor” Siyaset Önder: “Evcilmen, günü kurtarıyor”

Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder “Sayın Evcilmen günü kurtarmak için bazı mahallelerde diğer kurumlarla koordinasyon sağlamadan yerel seçimlerin hemen öncesi kaldırım yaptı. Şimdi bazı resmi kurumlar altyapı için bu kaldırımları söküyor” dedi.


CHP Demre ilçe teşkilatından ziyaret Siyaset CHP Demre ilçe teşkilatından ziyaret

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen CHP İlçe Başkanlığı seçimlerinde tekrar CHP Demre İlçe Başkanlığına seçilen Zühra Doğan ve beraberindeki üyeler topluca İl Genel Meclis Başkanlığına gelerek, Meclis Başkanı Av. Cavit Arı’ yı makamında ziyaret ettiler.


Persil ve Pınar Altuğ Atacan buluşması Persil ve Pınar Altuğ Atacan buluşması

Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen çamaşır deterjanı markası Persil marka yüzünü belirledi; Türkiye’nin başarılı televizyoncularından Pınar Altuğ Atacan, Persil ile ‘Biz titiz hanımlar için en doğru seçim” diyor.


Kemer Belediyesi’den sağlık hizmeti Kemer Kemer Belediyesi’den sağlık hizmeti

Kemer Belediyesi ile Dünya Göz Hastanesi işbirliği ile “Göz Tarama Günleri” organize edildi. Nisan ayının ilk haftası yapılacak olan taramalar ücretsiz olup, Kuzdere, Aslanbucak, Merkez ve Kiriş Mahallelerinde yapılacak taramaya İstanbul Dünya Göz Hastanesi Uzman Doktorları ve Tıbbi araçları katılacak.


MHP'liler Urfa'dan döndü Güncel MHP'liler Urfa'dan döndü

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Şanlıurfa’da düzenlediği mitinge katılan MHP’liler Antalya’ya döndü.


Beyza, Türkçe Olimpiyatları İngiltere finalinde birinci oldu Beyza, Türkçe Olimpiyatları İngiltere finalinde birinci oldu

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ne üye Beyza Tahir, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın İngiltere finalinde anadilde şiir dalında “Canım İstanbul” şiiri ile birincilik kazandı.


"Sarrazin çözümleyici de olabiliyor"

Sık sık kullandığı kışkırtıcı ifadelerle gündeme oturan Thilo Sarrazin, çözümleyici bir gözlemci de olabiliyor.


En yakın rakibine kıyasla yaklaşık 3 kat daha başarılı Teknoloji/Bilim/İnternet En yakın rakibine kıyasla yaklaşık 3 kat daha başarılı

Amerika merkezli bağımsız araştırma kurumu NSS Labs tarafından gerçekleştirilen test, Internet Explorer 8’in sosyal ağlara yönelik tehditlere karşı en yüksek güvenliği sunduğunu ortaya koydu.


Research In Motion 2010 Mali yılı sonuçlarını açıkladı Ekonomi/Turizm Research In Motion 2010 Mali yılı sonuçlarını açıkladı

BlackBerry akıllı telefonları geliştiricisi ve üreticisi RIM, 2010 mali yılı sonunda toplam BlackBerry kullanıcı sayısının bir önceki çeyreğe oranla %65’lik artışla 41 milyonu aştığını, gelirinin ise % 35 artarak 14,95 milyar dolara ulaştığını açıkladı


İMO Antalya Şube Başkanı, Budak’ı ziyaret etti Güncel İMO Antalya Şube Başkanı, Budak’ı ziyaret etti

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


Siyaset "Perge antik kenti maddi hata sonucu plana alındı"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Perge Antik Kenti’nin makilik, fundalık alan olarak Çevre Düzeni Planı’na işlenmesini TBMM gündemine taşırken, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, maddi hata sonucu bu işlemin yapıldığını, askı sürecinde planın düzeltileceğini söyledi.


Göktaş: “AVM’ler esnafı bitirdi” Güncel Göktaş: “AVM’ler esnafı bitirdi”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş AVM ler ile ilgili mecliste gündemdeki yasa tasarısı için AVM yetkilileri fikir beyan ederken, bu Esnaf odaları, mesleki kuruluşların oda başkanlıkları nerede diyerek oda başkanlarına ve esnaf temsilcilerine tepki gösterdi.


Genç ABTTF, İstanbul’da Batı Trakya Türk gençleri ile buluşacak Genç ABTTF, İstanbul’da Batı Trakya Türk gençleri ile buluşacak

3-8 Nisan 2010 tarihlerinde Genç ABTTF, “Türk Tarihini Keşfetme” temalı İstanbul Kültür Gezisi’ne katılacak. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek İstanbul Kültür Gezisi’ne Genç ABTTF, Başkan Fatma Reşit’in liderliğinde toplam yedi kişilik bir grup olarak katılacak.


Türk Dünyası Haftası İhlas Koleji’nde kutlandı Türk Dünyası Haftası İhlas Koleji’nde kutlandı

Organizasyonu Bahçelievler Kaymakamlığı tarafından İhlas Koleji’ne verilen “Türk Dünyası Haftası” düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


Vodafone başarıyla Lira sistemine geçti Vodafone başarıyla Lira sistemine geçti

Vodafone Türkiye, kontörlü sistemden yeni Türk Lirası bazlı fiyatlandırma sistemine geçişini başarıyla tamamladı.


Evden cebi aramak tüm gün boyunca 6,5 kuruş Ekonomi/Turizm Evden cebi aramak tüm gün boyunca 6,5 kuruş

Türk Telekom, “Cebi Aramanın En Ucuz Yolu Kampanyası” ile cep telefonlarını ucuza arama imkanı sağlıyor. Kampanya kapsamında Türk Telekom müşterilerinden Ev Avantaj tarifelerine sahip olanlar, tüm gün boyunca GSM yönüne yapacakları aramalar için, operatör ayrımı yapmadan, tüm vergiler dahil dakikası 6,5 kuruşa konuşabilecekler.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71130 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...