Pazar, 20 Ekim 2019
Siyaset "Vakıflara yardım şeffaf olmalı"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, dernek, vakıf ve birliklere yapılan yardımlar ile gıda bankacılığı yapan derneklere yapılan bağışlar konusunda sağlıklı bilgi verilmediğini belirtirken, “Vakıflara, derneklere yapılan yardımlar şeffaf olmalıdır” dedi.


Vatan Bulvarı’na iki kat asfalt Güncel Vatan Bulvarı’na iki kat asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bozuk olan Vatan Bulvarı’nı iki kat asfaltla kaplıyor. Çalışmalar vatandaşlar ve esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı.


Antbirlik Genel Kurulu mahkemelik oldu Siyaset Antbirlik Genel Kurulu mahkemelik oldu

Yaklaşık 2 ay önce gerçekleştirilen Antbirlik Mali Genel Kurulu Mahkemelik oldu.


Siyaset "Tatlı yiyelim tatlı konuşalım"

Teşkilatlanma ve partiyi tanıtma kampanyasına ağırlık veren Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Örgütü, Sigorta Katlı Kapalı Pazarı’nda halka ücretsiz lokma ve 3 bin broşür dağıttı


Şiirin Altın Portakal’ı başlıyor Kültür/Sanat Şiirin Altın Portakal’ı başlıyor

Antalya Kültür Sanat Vakfı 20 Mart Cumartesi günü 10.30 – 17.00 saatleri arasında 13. Altın Portakal Şiir Sempozyumu’nu gerçekleştirecek. Aynı gün 2010 yılının şiir ödülü sahibini bulacak.


Samani, “AK Partili Belediyeler Kardeş belediyedir” Siyaset Samani, “AK Partili Belediyeler Kardeş belediyedir”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları toplantısı Finike Corendon Hotel’de gerçekleştirildi.


Başkanın kılıcına ‘Dere’ takıldı Siyaset Başkanın kılıcına ‘Dere’ takıldı

MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç, AKP Meclis Üyesi Adlıhan Dere’nin 5393 sayılı Belediye Kanunu’nu çiğneyerek meclis ve encümen üyesi olduğu dönemde Yükseliş Mahallesi’ndeki büfeyi kiraladığını öne sürerek, Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı.


Kaleiçi anayasasına kavuşuyor Güncel Kaleiçi anayasasına kavuşuyor

Antalya’nın incisi durumundaki Kaleiçi, yönerge ile korunacak, düzenli bir yaşam alanı haline gelecek. Böylece yıllardır hak ettiği değere kavuşamayan Kaleiçi, örgütlü ve daha yaşanabilir bir bölge olacak, turizmden istediği payı alabilecek.


NEVRUZ ile ŞEBİNGÜLÜ FİDANI Kültür/Sanat NEVRUZ ile ŞEBİNGÜLÜ FİDANI

''Toprağa Bir Şebingülü Fidanı Dik Türkiye Çöl Olmasın'' diyen Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar; 21 Mart 2010 Nevruz Bayramı, Ağaç Bayramı ve Dünya Şairler Günü etkinliklerinin Şebingülü sunumu ve Şebingülü fidanı dikimi ile kutlanmasını diledi.


“Değerlerimiz YÖREX’le dünya pazarına ulaşacak” Ekonomi/Turizm “Değerlerimiz YÖREX’le dünya pazarına ulaşacak”

Doğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (DAİB) Yönetim Başkanı Cemal Şengel, oltu taşı, otlu peynir, Erzurum civil peyniri, tulum peyniri, kaşar peyniri, el işleri, Erzincan leblebisi, kömeç, pestil, lavaş ekmeği, kadayıf dolmasıyla 1. Yöresel Ürünler Fuarı’nda yer alacaklarını söyledi.


Avlan gölüne özel rapor hazırlanacak Güncel Avlan gölüne özel rapor hazırlanacak

Antalya Kent Konseyi, Tarım Topraklarının Kullanımı ve Korunması, Çevre ve Altyapı çalışma gruplarının Avlan Gölü ile ilgili hazırlayacağı rapor öncesi, gölün kurtarılması konusundaki çalışmalar hakkında bilgi almak üzere toplantı düzenledi.


ITB Berlin turizim fuarı Türk turizmine doping oldu Güncel ITB Berlin turizim fuarı Türk turizmine doping oldu

Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük turizm etkinliği olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Borsası’nda esen Türkiye rüzgarı turizm sektörünün yüzünü güldürdü.


Dev proje başlıyor Aksu Dev proje başlıyor

Aksu Belediyesi yeni hizmet binası yapımı için protokol imzalandı. Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım ve AST İnşaat yetkilisi Natik Abbasov tarafından atılan imzalarla start alan yeni hizmet binası bir yıl içinde tamamlanacak


Kemer "Kemer-3'de sel baskınları yaşanmayacak"

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği Başkanı Yusuf Üras, Kemer-3 “de sağanak yağışlarla yaşanan sel baskını olaylarının bir daha yaşanmayacağını söyledi.


TDH Antalya’da “teşkilat” hazır Siyaset TDH Antalya’da “teşkilat” hazır

Mustafa Sarıgül liderliğinde çalışmalarını sürdüren Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Antalya teşkilatı, partileşme yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Dinç, 31 Mayıs’ı hedef gösterdi.


Başkan Evcilmen, mahalle turunda Güncel Başkan Evcilmen, mahalle turunda

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Muratpaşa ve Cumhuriyet Mahalleri’ni ziyaret ederek, muhtarlarla sorunlar hakkında görüştü ve incelemelerde bulundu


Başkan Gül'e Alevi vatandaşlardan plaket Kemer Başkan Gül'e Alevi vatandaşlardan plaket

Alevi Kültür Derneği Kemer Şube Başkanı Kamer Bilici Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alevi vatandaşlar Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyarete ederek teşekkür plaketi sundular.


Kemer'den Almanya'da tanıtım atağı Kemer Kemer'den Almanya'da tanıtım atağı

Kemer Belediyesi Turizm Tanıtımı için çalışmalarına hız verdi. Bu amaçla Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ve beraberlerindeki heyet Almanya’nın Berlin Kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Turizm Borsası Fuarına (ITB) katılmak üzere Almanya’ya gittiler.


En iyi video ödülü Üniversite Hastanesi’ne Güncel En iyi video ödülü Üniversite Hastanesi’ne

Akdeniz Üniversitesi’nde rahim ağzı ameliyatlarının kapalı yöntemle yapılması ödül getirdi. Uyguladıkları yöntemi jinekoloji kongresinde katılımcılarla paylaşan Akdeniz Üniversitesi’nin hekimlerinin videolu sunumu en iyi bildiri ödülünü aldı.


Kepezli tekvandoculardan 9 birincilik Spor Kepezli tekvandoculardan 9 birincilik

Kepez Belediyespor Tekvando Takımı, okullar arası gençler ve yıldızlar turnuvasında 6 birincilik, lig müsabakasında ise 3 birincilik kazandı.


Özdilekpark AVM’de vergi beyannamenizi verebilirsiniz Güncel Özdilekpark AVM’de vergi beyannamenizi verebilirsiniz

25 Mart 2010 tarihine kadar vergi beyannamelerini vermek isteyenler Özdilekpark AVM’de bu işlemlerini gerçekleştirebiliyor.


Isparta’da “Vatan Kurtaran Şaban” rüzgarı esti Kültür/Sanat Isparta’da “Vatan Kurtaran Şaban” rüzgarı esti

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Ankara ve Adana’nın ardından sezonun üçüncü turnesini Isparta’da gerçekleştirdi. Vatan Kurtaran Şaban adlı oyunu sahneleyen ABT oyuncuları izleyicilerden tam not aldı.


Antalya bir ilke tanıklık edecek Güncel Antalya bir ilke tanıklık edecek

Antalyalılar yeni bir teknoloji ile tanışacaklar. Carl-Zeiss dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ve femtosecond laser cihazını kullanmakta olan doktorları Antalya’da bir araya getirecek.


Paşa kupa sınavında Spor Paşa kupa sınavında

Muratpaşa Belediyesi Bayan Hentbol Takımı, Türkiye Kupası final maçına çıkıyor.


Büyükşehir’den mahallelerde ücretsiz sağlık taraması Güncel Büyükşehir’den mahallelerde ücretsiz sağlık taraması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, mahallelerde ücretsiz sağlık taraması başlattı.Topçular Mahallesi’nde başlatılan ücretsiz sağlık taramasına, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.


Ülken, tebrikleri kabul ediyor Siyaset Ülken, tebrikleri kabul ediyor

Hafta sonu yapılan 33. CHP İl Kongresi’nin galibi gelen Özer Ahmet Ülken, mazbatasını almadığı halde seçim bürosunda yoğunluk devam ediyor. Ziyaretleri kabul eden Ülken, seçim öncesi gibi hızlı hareketliliğin devam ettiğini ifade etti.


Kepezaltı’ya ilk sıcak asfalt Güncel Kepezaltı’ya ilk sıcak asfalt

Önceki dönemki iki belediye başkanın yaptığı sıcak asfalt çalışmasının daha fazlasını, 1 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Kepezaltı Mahallesi de ilk kez sıcak asfalt hizmetiyle tanıştı.


“Ülkemizin kaymağını 2 milyon kişi yiyor” Siyaset “Ülkemizin kaymağını 2 milyon kişi yiyor”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Toplumsal Kalkınma, Bilinçlenme ve Mutabakat adına gönüllü ve ücretsiz yaptıkları çalışmalar esnasında ilginç tespitler yaptıklarının altını çizdi.


Kepez güreşine start verildi Güncel Kepez güreşine start verildi

Kepez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen 6. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin hazırlıklarına başlandı. Güreş komitesi ve güreşe destek verenler düzenlenen yemekte bir araya geldi.


Beyzbol ve Softbol şampiyonası sona erdi Kemer Beyzbol ve Softbol şampiyonası sona erdi

Türkiye Beyzbol, Softbol Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu 2010 yılı faaliyet programında yer alan 10-12, 13-15 ve 16-18 yaş kategorisi Beyzbol Türkiye Şampiyonası ile 13-15 ve 18 + yaş kategorisi Softbol Türkiye Şampiyonası 12-14 Mart 2010 tarihlerinde Kemer Limak Limra Otel’de gerçekleştirildi.


Güncel "Yaşlılarımız hayat rehberlerimiz"

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, Yaşlılar Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda; “Toplumumuzun direkleri, hayat rehberlerimiz yaşlılarımızı bu anlamlı günlerinde saygılarımla selamlıyorum” dedi.


Kepez’li izciler piknikte Güncel Kepez’li izciler piknikte

Kepez bölgesinde bulunan izciler, Kent Ormanında bulunan piknik alanında buluştular. 250 izci ve 15 liderin katıldığı pikniğin konuğu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu.


Norveçli belediyeciler Muratpaşa’ya hayran kaldı Güncel Norveçli belediyeciler Muratpaşa’ya hayran kaldı

Norveçli belediye başkanları ve çalışanları, Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmaları ile hizmet binasına hayran kaldıklarını söyledi


Büyükşehir konutları öğrenci yurduna dönüştürülüyor Güncel Büyükşehir konutları öğrenci yurduna dönüştürülüyor

Başkan Akaydın’ın talimatı ile Altındağ Mahallesi’nde toplam 24 daireden oluşan 3 bina, 400 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu olarak yeniden düzenlenecek. Akaydın, öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.


Efsane 41. yılını kutladı Güncel Efsane 41. yılını kutladı

Türkiye'nin en eski turizm acentalarından Pamfilya Turizm 41. yılını çalışanlarıyla birlikte Atatürk Park'ta bulunan China Garden Restaurant'ta kutladı.


ALTSO, Akdağ için ekip çalışması yürütüyor Alanya ALTSO, Akdağ için ekip çalışması yürütüyor

ALTSO’nun daveti üzerine ilçemize gelen bir gurup bilim adamı, Akdağ Kayak Merkezi Projesi hakkında bakanlıkça açıklanan yol haritası üzerinde çalışma başlattı.


Kortejli “Kask Takın” mesajı Manavgat Kortejli “Kask Takın” mesajı

Manavgat Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü, Manavgat Belediyesi, Manavgat Motosiklet Kulübü ve Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD)’nin öncülüğünde başlatılan “Manavgat Kask Takıyor” projesine 300 motosikletsever de dün düzenlenen korteje katılarak destek verdi.


Türkiye Kulüpler Şampiyonası Deepo’da Güncel Türkiye Kulüpler Şampiyonası Deepo’da

Akdenizin en büyük alışveriş merkezi Deepo Outlet Center 2009-2010 Türkiye kulüpler satranç şampiyonasını aktivite merkezinde gerçekleştirdi.


‘Kadını özel alandan çıkarın’ ‘Kadını özel alandan çıkarın’

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kadın Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Fatmagül Berktay, cinsiyet ayrımının iki cins için de hayatı zorlaştırdığını belirterek, “Eğer kadın özel alandan çıkarılırsa hem erkek, hem kadın daha rahat edecek” dedi.


Reklam sektörü yüzde 15 daraldı Ekonomi/Turizm Reklam sektörü yüzde 15 daraldı

Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, küresel ekonomik krizin etkilerinin reklam sektöründe de hissedildiğini vurgulayarak, 2009’da 2008 yılına göre yüzde 15 oranında sektörel bir daralma yaşandığını söyledi.


İhlas koleji başarıya doymuyor Spor İhlas koleji başarıya doymuyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8-9 Mart tarihlerinde Eyüp Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen İlköğretim Okulları Arası 13-14 yaş grubu Grekoromen Güreş Turnuvasında İhlas Koleji takım halinde topladığı 41 puan ile İstanbul İl Şampiyonluğunu kazandı.


Sanal ağlara hızlı bağlantı Teknoloji/Bilim/İnternet Sanal ağlara hızlı bağlantı

Outlook 2010 kullanıcıları dünyanın önde gelen sanal iş ağındaki kişisel bağlantılara hızlı erişim sağlayacak. Microsoft’un yenilikçi çözümü Outlook Social Connector LinkedIn ve XING gibi profesyonel iş topluluklarına, Facebook ve Myspace sosyal iletişim ağlarına doğrudan bağlantı sunacak.


Sigorta poliçelerinde Barter fırsatı Ekonomi/Turizm Sigorta poliçelerinde Barter fırsatı

Türk sigorta sektöründe bir ilke imza atan Barter Sigorta Brokerliği, yılın en farklı açılımını gösterip, ödeme güçlüğü yaşayan şirketlerin sigorta poliçelerine kısmen nakit ödeme yaparak barter ile güvence altına alacak kolay ve pratik bir uygulama getirdi.


Danone Uluslar Kupası’nda heyecan dorukta! Danone Uluslar Kupası’nda heyecan dorukta!

Danone'nin her yıl tüm dünya çocuklarına 'hayallerinize inanın' diye seslendiği Türkiye’nin en büyük çocuk spor organizasyonu Danone Uluslar Kupası (DNC) kapsamında, onbinlerce çocuğu spora teşvik ederek onların sağlıklı fiziksel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen MEB-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği’nde grup birinciliği karşılaşmaları başlıyor.


Kriz, yüksek gelirli turisti Türkiye´ye yöneltti Ekonomi/Turizm Kriz, yüksek gelirli turisti Türkiye´ye yöneltti

TAM Vakfı ve ATIAD, Türkiye´nin bu yıl partner ülke olarak katıldığı dünyanın en büyük turizm fuarı konumundaki Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) vesilesiyle Türk turizminin 2009 yılı performansını değerlendirerek, 2010 yılına ilişkin öngörülerde bulundu.


“Vapurları yenilememe direnen sitelere karşı hemen site kurdum” “Vapurları yenilememe direnen sitelere karşı hemen site kurdum”

İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, küreselleşen dünyada iletişim, değişim ve algıyı iyi yönetmek gerektiğini belirterek, vapurları yenileme projesine karşı çıkan internet sitelerine derhal karşıt site kurarak algıyı yönettiğini söyledi.


Kozlardere’de onarım izni ile cami inşa ediliyor Kozlardere’de onarım izni ile cami inşa ediliyor

6 Mart 2010 tarihinde Hronos gazetesinin “Kozlardere’de onarım izniyle yeni cami inşa ediyorlar” başlıklı haberinde Susurköy belediyesine bağlı Kozlardere köyünde onarım izin belgesi ile yeni bir caminin inşa edildiği yazıyor.


Yılın Ödülleri Sahiplerini Buldu Yılın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Newtime Cast & Production’ın düzenlediği yılın TV, Sinema, Tiyatro ve müzik ödülleri gecesi eski Discorium yeni adıyla The Qeen’de gerçekleşti.


Güncel "Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirin"

Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan Şenol’un düzenlediği “Etkili Anne Baba olabilmek” konulu semineri İhlas Koleji Bahçelievler ve Marmara Evleri Konferans salonlarından yapıldı. İyi bir evlat yetiştirebilmenin püf noktalarını anlatan Şenol’u yoğun bir dinleyici topluluğu takip etti.


Gazeteciliğin çocuk haklarına saygısı tartışıldı Gazeteciliğin çocuk haklarına saygısı tartışıldı

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği panelde konuşan Prof. Dr. Özden Cankaya, Müneveer Karabulut cinayetinde olduğu gibi çocuk yaştaki kurban ve zanlının, medya tarafından çocuk haklarına saygılı gazeteciliğe aykırı olarak yansıtıldığını söyledi.


İstenmeyen tüylere veda etmenin tam zamanı Sağlık/Kadın İstenmeyen tüylere veda etmenin tam zamanı

Türkiye’nin ve dünyanın klinik testlerle onaylı ilk bitkisel içerikli tüy azaltıcı ve inceltici ürünü BİODER, ayda sadece 3 günlük kullanımla istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Size de hayatı özgürce yaşamak kalıyor.


AKEV'liler İngilizce bilgi yarışmasında Güncel AKEV'liler İngilizce bilgi yarışmasında

Özel AKEV İlköğretim Okulu 5. Sınıflar arasında AKEV Kültür Salonu’nda İngilizce kelime türlerine ilişkin bilgi düzeyini ortaya çıkaracak bir yarışma düzenlendi.


Çocuklar Deepo'da eğleniyor Güncel Çocuklar Deepo'da eğleniyor

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da çocuklar için eğlence hiç bitmiyor.


Veda, Deepo sinemalarında Güncel Veda, Deepo sinemalarında

Antalya’nın ilk ve tek Outlet alışveriş merkezi Deepo Outlet Center sinemalarında gösterimde olan “Veda Filmi” vizyona girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılandı.


Tarımspor, masa tenisine damga vurdu Spor Tarımspor, masa tenisine damga vurdu

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan ve tüm kategorilerde mücadele eden Tarımspor masa tenisi takımı başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.


Alanya "Müşteri İlişkileri ve Sadakati"

ALTSO tarafından, üyelerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenen eğitim programlarına 13 Mart 2010 günü gerçekleşen “Müşteri İlişkileri ve Sadakati” semineri ile devam edildi. Eğitimi A.Ü.Alanya İşletme Fakültesi’nden Öğretim Üyesi Serpil Kocaman verdi.


Stalin’in dönüşü Stalin’in dönüşü

İkinci Dünya Savaşı zaferinin 65. yıldönümünde Stalin afişlerde de olsa Moskova’ya geri dönüyor.


Rusya yılda 100 bin mayın söküyor Rusya yılda 100 bin mayın söküyor

Rus piyade birlikleri yılda ortalama 100.000 civarında mayını etkisiz hale getiriyor.


Yağcı: “Seçimde bize büyük görev düşüyor” Siyaset Yağcı: “Seçimde bize büyük görev düşüyor”

AK Parti Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fikret Yağcı, 19 ilçenin Tanıtım ve Medyadan Sorumlu başkan yardımcıları ile toplantı düzenledi.


Kepez’de İstiklal Marşı coşkusu Güncel Kepez’de İstiklal Marşı coşkusu

Kepez Belediyesi Tiyatrosu’nun ve ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’nin “Mısralarda Destan” adlı gösteriyle İstiklal Marşı’nın destansı heyecanı Kepez’de yeniden yaşandı.


Kepez gençlik ve kadın meclisleri kuruluyor Siyaset Kepez gençlik ve kadın meclisleri kuruluyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Yerel Gündem 21 Kent Konseyi’ni kurduktan sonra gençlik ve kadın meclislerinin kurulması için de çalışma başlattıklarını söyledi. Tütüncü, ilk önce Kepez Gençlik Meclisi’ni kuracaklarını açıkladı.


Öğrencilerden Milli Şair’in Anısına Kürsü Güncel Öğrencilerden Milli Şair’in Anısına Kürsü

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilmesinin yıldönümünde oldukça anlamlı bir işe imza attılar.


Büyük şair Toros Akdeniz Koleji’nde anıldı Güncel Büyük şair Toros Akdeniz Koleji’nde anıldı

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 89 yıldönümü etkinliği ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle, Toros Akdeniz Koleji’nde gerçekleşen Toros Akdeniz Lise- Fen Lisesi öğretmenleri, öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliğe Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar ve şube müdürleri başta olmak üzere ilçe protokolü, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


Kepez’den ‘Meme kanseri’ taraması Güncel Kepez’den ‘Meme kanseri’ taraması

Kepez Belediyesi halkımızın sağlığını düşünmeye devam ediyor. Sağlık taramasına bir yenisi eklenerek Kadınlar Günü nedeniyle ‘Meme kanseri’ taraması yapılıyor.


Antalya İl Genç Girişimciler Kurulu Yönetimi belirlendi Güncel Antalya İl Genç Girişimciler Kurulu Yönetimi belirlendi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Antalya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na Serhan Güllüpınar, Başkan Yardımcılıklarına da Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcilerini temsilen İ. Ethem Akın, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimcilerini temsilen Mehmet Arif Türktaş ve Antalya Ticaret Borsası Genç Girişimcilerini temsilen Adnan İngeç seçildi.


AK Partili kadınlardan muhtar ziyareti Siyaset AK Partili kadınlardan muhtar ziyareti

AK Parti Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Gürsu Mahalle Muhtarı Esma Yıldız’ı ziyaret etti.


Almanya tamam sıra Moskova’da Güncel Almanya tamam sıra Moskova’da

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Almanya’da 10 - 14 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “ITB Berlin Turizm Borsası”nda kelimenin tam anlamıyla Türkiye ve Antalya rüzgarı estiğini söyledi.


Siyaset "Tek başına iktidar" için sefer oldular

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu dayanışma ve kaynaşma çayı 13.03.2010 günü saat 13.00 da Muratpaşa İlçesi Sultan Düğün Salonunda yapıldı


Sütçü'den İl Genel Meclisi Başkanı'na ziyaret Siyaset Sütçü'den İl Genel Meclisi Başkanı'na ziyaret

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü ve Vergi Dairesi Grup Müdürü Ersin Eroğlu İl Genel Meclis Başkanı Av.Cavit Arı’yı makamında ziyaret etti.


Başkan Evcilmen’e bir ödül daha Güncel Başkan Evcilmen’e bir ödül daha

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Değirmenönü Restorasyon Projesi ile Özel Kalem Dergisi 2009 Yerel Yönetimler Ödülü’nü aldı.


Kemer Belediyesi 'Tıp Bayramı'nı kutladı Kemer Kemer Belediyesi 'Tıp Bayramı'nı kutladı

Kemer Belediyesi, Kemer’de bulunan hastane ve sağlık ocaklarında çalışan tüm sağlık personelinin “ Tıp Bayramı”nı kutladı.


İptal edilen tapuların sıkıntısı çözülüyor Güncel İptal edilen tapuların sıkıntısı çözülüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy ve Sütçüler Mahallesi’nin bir kısmında Vakıflar İdaresi’nin itirazı sonucu mahkeme tarafından iptal edilen imar uygulamasını mahkeme kararına göre yeniden yapıldığını, hak sahiplerine en kısa zamanda tapularını vereceklerini söyledi.


4. Dünya Plaj Henbol Şampiyonası kuraları çekildi Spor 4. Dünya Plaj Henbol Şampiyonası kuraları çekildi

Muratpaşa Belediyesi evsahipliğinde 22-27 Haziran 2010 tarihleri arasında 18 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan 4. Erkekler ve Bayanlar Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası’nın kuraları çekildi


Aktur’dan bir ilk daha Güncel Aktur’dan bir ilk daha

Antalyalıların eğlence merkezi Aktur Lunapark eğlence severlere yeni ve değişik üniteler sunmaya devam ediyor. Aktur Park yeni sezon öncesi getirdiği Dragon ünitesini eğlence severlerin hizmetine sundu


Ak Parti’de hafta sonu mesaisi Siyaset Ak Parti’de hafta sonu mesaisi

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, il ve ilçelerin birim başkanları ile toplantılarını sürdürüyor.


Sivrisinekle mücadele devam ediyor Güncel Sivrisinekle mücadele devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sivrisinekle mücadelesi devam ediyor.


Türkiye Partisi'nden kan bağışı Güncel Türkiye Partisi'nden kan bağışı

Kızılay ile ortaklaşa yapılan kampanyada Türkiye Partisi Muratpaşa ilçe teşkilatı üyeleri kan verdi.


'Kurban' oyunu kadınlarımız için sahnede Kültür/Sanat 'Kurban' oyunu kadınlarımız için sahnede

Kepez Belediyesi Tiyatrosu (KBT), Kadınlar Günü nedeniyle 'Kurban' adlı oyunu kadınlarımız için sergiledi. Salonu dolduran tiyatroseverler oyunu ayakta alkışladı.


Siyaset "25 kuruşla kayıt dışı önlenemez"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, sebze ve meyve ticaretinde yüzde 70 olarak açıklanan kayıt dışılığın, hal rüsumunun yüzde 25 cezalı alınması ile önlenemeyeceğini belirtirken, “Kilo fiyatı 1 lira ise ceza 25 kuruştur. 25 kuruşla da kayıt dışılık önlenemez” dedi.


Antalya Diabet derneği Deepo'da Güncel Antalya Diabet derneği Deepo'da

Antalya’nın en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet center 13.03.2010 tarihinde Antalya Diyabet Derneğiyle ortaklaşa çalışarak ziyaretçilerine ücretsiz kan ve şeker ölçümü imkanı sağlamıştır.


Rock’n Dark 2010’un Antalya Birincisi Filtre Güncel Rock’n Dark 2010’un Antalya Birincisi Filtre

Efes Dark tarafından düzenlenen Rock’n Dark Müzik Yarışması Antalya birincisi Filtre Grubu oldu. Yarışmanın Antalya elemeleri geçen yılın birincisi Antalyalı Gizli Özne ve müzik yaşamına Antalya’dan adım atan emreaydın’ın katılımıyla 13 Mart Cumartesi günü Talya Convention Center’da gerçekleşti.


İstiklal Marşının Kabulü Döşemealtı’nda kutlandı Döşemealtı İstiklal Marşının Kabulü Döşemealtı’nda kutlandı

İstiklal marşının kabul edilişinin 89. yılı Döşemealtı’nda kutlandı. Mustafa Ayten Aydın Lisesi’nde gerçekleştirilen kutlama programına Döşemealtı Kaymakamı İbrahim Hayrullah Sun, Garnizon Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Gurbet Keskin, Belediye Başkanı Nurettin Tursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, İlçe Emniyet Müdürü Ali Şentürk, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


AK Partili gençler, İstiklal Marşı dağıttı Siyaset AK Partili gençler, İstiklal Marşı dağıttı

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 89. yılı dolayısıyla Kışlahan Otel önünde düzenledikleri etkinlik ile İstiklal Marşı dağıttı.


Puma’da futbolcu taraftar buluşması Spor Puma’da futbolcu taraftar buluşması

Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ile Antalyasporlu futbolcular Ömer Çatkıç, Necati Ateş, Serge Pacome Djiehoua ve Orhan Ak, Antalya Puma Store’un resmi açılışında düzenlenen imza gününe katıldı.


Düden ikinci kez hayat buluyor Güncel Düden ikinci kez hayat buluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Düden Park 2. Etap Projesi için çalışmalar başladı. Düden’in denize dökülen kısmının doğu ve batısı yönünde uzanan falezler üzerindeki 105 bin metrekarelik alan yeniden düzenlenecek.


CHP'de Ülken dönemi Siyaset CHP'de Ülken dönemi

Antalya Kapalı Spor Salonu'nda Cumartesi günü gerçekleştirilen CHP 33.Antalya İl Kongresi'nde yapılan seçim sonucunda yeni il başkan Özer Ahmet Ülken oldu.


Samani’den ilçe turu Döşemealtı Samani’den ilçe turu

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Döşemealtı İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, bölgede ziyaretlerde bulundu.


Yunan Meclisi göçmenler ile ilgili yasa tasarısını görüştü Yunan Meclisi göçmenler ile ilgili yasa tasarısını görüştü

10 Mart 2010 tarihinde Yunanistan Meclisi, Yunanistan’da uzun yıllar yasal olarak ikamet eden soydaş ve üçüncü ülke vatandaşlarının ülkenin politik yapısına kazandırılması konulu yasa tasarısını görüştü.


Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerji Fuarı’nda Güncel Büyükşehir Belediyesi Güneş Enerji Fuarı’nda

Enerji Koordinatörü Erdem Armen, “Fuarda birçok yerli ve yabancı firmayla fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.


Büyükşehir’den depremzedelere yardım Güncel Büyükşehir’den depremzedelere yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'da 52 vatandaşın hayatını kaybettiği deprem bölgesine yardım eli uzattı. Bölgeye, bir kamyon gıda malzemesi ve çocuklar için oyuncak gönderildi.


Kemer "Türk insanı tatil için para harcıyor"

Kemer merkezde kurulu bulunan ve 2000 yılından bu yana A sınıfı seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren Oflaz Turizm’den inanç turizmi atağı.


MMO'dan Antalya Üniversitesi'ne destek Güncel MMO'dan Antalya Üniversitesi'ne destek

Antalya Üniversitesi kurma çalışmalarını sürdüren AKEV Koleji Serbest Mali Müşavirler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Genel Müdür Selahattin ÇİÇEK başkanlığında Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ve okul idaricileri bulundu.


Bucak’ta deftersiz okul kalmadı Güncel Bucak’ta deftersiz okul kalmadı

Kahraman Köktürk tarafından yürütülen defter kampanyası kapsamında, Bucak’ta deftersiz okul kalmadı.


“İktidara gelmek için yönetime talibiz” Siyaset “İktidara gelmek için yönetime talibiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 13 Mart’ta yapılacak olan CHP Antalya İl Kongresi’nde CHP Eski İl Eğitim Sekreteri Özer Ülken çalışmalarına hız verdi. Konyaaltı ve Kepez delegesiyle delegesiyle bir araya gelen Ülken, “Değiştirmek için yola çıktım” dedi.


Güncel "Antalya'nın tanıtımına önem veriyoruz"

İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Arı, Antalya’nın turizmde yeterince tanıtılabilmesi için İl Genel Meclisi olarak her zaman katkı koymaya çalıştıklarını söyledi.


Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu Öner Yağcı Güncel Aydınlanma Söyleşileri’nin konuğu Öner Yağcı

Muratpaşa Belediyesi’nin Cumhuriyet Gazetesi ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi ile birlikte düzenlediği Aydınlanma Söyleşileri, Öner Yağcı Söyleşisi ile devam ediyor.


Fazıl Say “İstanbul Senfonisi” Dünya Prömiyeri Dortmund’da Kültür/Sanat Fazıl Say “İstanbul Senfonisi” Dünya Prömiyeri Dortmund’da

Almanya Ruhr 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'a sipariş edilen ‘İstanbul Senfonisi’nin dünya prömiyeri 13 Mart’ta Dortmund’da yapılacak.


İletişim Fakültesi’nden sektörel yayıncılarla işbirliği İletişim Fakültesi’nden sektörel yayıncılarla işbirliği

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD) ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, sektörel yayıncılığın gelişimiyle ilgili ortak projeler gerçekleştirmeyi kararlaştırdı.


Berlin”de Türkiye rüzgarı esiyor Berlin”de Türkiye rüzgarı esiyor

Dünyanın en büyük turizm etkinliği olan Uluslararası ITB Berlin Turizm Borsası, bu yıl ki partner ülke Türkiye”nin çok renkli katkıları ile açıldı.


Toroslu öğrenciler Antalya’nın EN’leri için oy kullandı Güncel Toroslu öğrenciler Antalya’nın EN’leri için oy kullandı

Toros Eğitim Kurumları(T.E.K) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen geleneksel “ 2009 Yılının Antalya’ya En İyi Hizmet Edenleri Ödülleri” için öğrencilerimiz sandık başındaydı. Toroslu öğrenciler kullandıkları oylarla “Antalya’ ya Hizmet Eden 2009 Yılının En İyileri”ni seçtiler.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...