Perşembe, 22 Ağustos 2019
Düşük hava basınçlı lastikler yol güvenliğini tehdit ediyor Ekonomi/Turizm Düşük hava basınçlı lastikler yol güvenliğini tehdit ediyor

Michelin’in Türkiye’nin 5 ilinde gerçekleştirdiği Lastikte Doğru Hava Basıncı etkinliği sonrasında sürücülerin yüzde 53’ünün düşük havalı lastiklerle yolculuk yaptığı ve araçların 10’da 1’inin tehlikeli boyutta düşük lastik basıncıyla karayolu güvenliğini ciddi oranda tehdit ettiği tespit edildi.


Konyaaltı Belediyesi’nden, personele ilk yardım eğitimi Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden, personele ilk yardım eğitimi

Konyaaltı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Hekimi ve İlkyardım Eğitmeni Dr. Şebnem Boztepe, günlük hayatta meydana gelebilecek kazalarda hasta ve yaralının yaşam şansını arttırmak, oluşabilecek sakatlanmaları önlemek ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için Belediye çalışanlarına ilk yardım eğitimi verdi.


Okuyar, Bayrak Şairi için mesaj yayınladı.. Kültür/Sanat Okuyar, Bayrak Şairi için mesaj yayınladı..

Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar, ''Bayrak Şairi Arif Nihat Asya dünya ünlüleri arasında daha ünlü olmalı..'' dedi.


Yazılımlarınızı kayıtlı satış noktalarından alın Teknoloji/Bilim/İnternet Yazılımlarınızı kayıtlı satış noktalarından alın

Kaspersky Lab’e kayıtlı olmadan online satış yapan web sitelerinden alınan yazılımların korsan olduğunu vurgulayan Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, tüketicilere ‘Ürünlerimizi www.kaspersky.com.tr sitemizde listelenen anlaşmalı bayi, teknoloji market veya Kaspersky Lab’in web sitesi üzerinden satın alın’ uyarısında bulundu.


Hayata Dair ne varsa bu yarışmada Hayata Dair ne varsa bu yarışmada

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen kadınlara özel fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” başlıyor.


HP ve SAP İş Sürekliliği için İşbirliği Yaptı Teknoloji/Bilim/İnternet HP ve SAP İş Sürekliliği için İşbirliği Yaptı

SAP uygulamalarıyla çalışan HP çözümleri bakım ve onarım sırasında işlerinizin kesintiye uğramasını önlüyor.


HP Türkiye Yazılımda Global Ödülleri topladı Teknoloji/Bilim/İnternet HP Türkiye Yazılımda Global Ödülleri topladı

Teknoloji devi HP’nin her yıl yazılım ve çözümleriyle ilgili yeniliklerin paylaşıldığı HP Software Universe 2009 etkinliğinde, MEMA Bölgesi’ne verilen 8 mükemmeliyet ödülünün 4’ünü Türkiye aldı.


Kimya ihracatında toparlanma devam ediyor Ekonomi/Turizm Kimya ihracatında toparlanma devam ediyor

Ekim ayında ekonomik krizden çıkış sinyalleri vererek ilk defa artıya geçen kimya sektörü ihracatının, kasım ayında küçük bir gerileme yaşasa da toparlanmayı sürdürdüğü görülüyor.


Ekonomi/Turizm "Otomotiv üretim ve ihracatı teşvik edilmeli"

Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi Başkanı Yüksel Mermer, otomotiv sektörünün yarattığı katma değerin artarak sürdürülebilmesi için dönemler itibarıyla uygulanan devlet yardımlarının yanında, sürekli hale getirilen uygulamalar düzenlemeler ile yatırımların üretim ve ihracatın teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.


Yeni Antalya Kefalet yeni yerinde Güncel Yeni Antalya Kefalet yeni yerinde

Yeni Antalya Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi üyelerine verdiği kaliteli hizmeti bundan böyle yeni hzmet binasına sürdürecek.


Volvo Kamyon ve Ulusoy işbirliği devam ediyor Otomotiv Volvo Kamyon ve Ulusoy işbirliği devam ediyor

Ulusoy, Karadeniz bölgesinde toplam 2,5 milyon TL’lik yatırım için Volvo ile anlaştı. İlk basamak olarak Volvo Kamyon Yetkili Bayi, özel bir açılış töreni ile Samsun’da hizmete girdi.


“Daimi Resim Sergisi” artık internetten de izlenebilecek “Daimi Resim Sergisi” artık internetten de izlenebilecek

İhlas Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan resimlerden oluşturulan sergi İhlas Koleji internet sitesinden sanat severlerin ilgi ve beğenisine sunuldu. Halen Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu’nda sergilenen “Daimi Resim Sergisi” artık internetten de izlenebilecek.


Özsüt’ten yeni yıla tatlı bir merhaba Özsüt’ten yeni yıla tatlı bir merhaba

Kuruluşunun 71. yılını kutlayan Özsüt, yeni yıla keyifli bir başlangıç yapmak isteyenlere harika bir lezzet sunuyor. Büyük küçük herkesin lezzetine doyamadığı pastalardan olan bol çikolatalı Kanaş, yılbaşı sofralarını tatlandırıyor.


Dedesinin öldüğü köyü unutmadı Döşemealtı Dedesinin öldüğü köyü unutmadı

Antalya Döşemealtı Kömürcüler Köyü Kömürcüler ilköğretim okuluna defterler ulaştı. Kahraman Köktürk tarafından Kömürcüler ilköğretim okuluna defter dağıtıldı. Öğrenciler Kahraman Hocaya ilgi göstererek alkış yağmuruna attılar.


Doğu Makedonya-Trakya bölgesi işsizlikte ikinci sırada Doğu Makedonya-Trakya bölgesi işsizlikte ikinci sırada

Ekonomik krizin siyasi istikrarı bozguna uğrattığı ve ülkeyi iflasın eşine sürüklediği Yunanistan’da Devlet İstatistik Enstitüsü 2009 yılı Eylül ayı işsizlik rakamlarını açıkladı.


McDonald’s Antalya’da da büyümesini sürdürüyor Güncel McDonald’s Antalya’da da büyümesini sürdürüyor

McDonald’s, Türkiye’deki 131’inci Antalya’daki 5’inci restoranını Lara’da açtı. Dekorasyonu ile ilgi çeken ve gece 02:00’a kadar hizmet veren Lara McDonald’s restoranı 40 kişiye istihdam yaratıyor.


“Cami de bizim, Cem evi de” Siyaset “Cami de bizim, Cem evi de”

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Av. Ali Aktaş, Antalya Abdal Musa Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Eczacı Gülçin Akça ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.


Nijerya, tarımda Antalya’nın tecrübelerinden yararlanmak istiyor Ekonomi/Turizm Nijerya, tarımda Antalya’nın tecrübelerinden yararlanmak istiyor

Nijerya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ahmed Abdülhamid Mallammadori,Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güray Parlak’ı ziyaret etti.


Isparta Valisi’nden Arı’ya ziyaret Siyaset Isparta Valisi’nden Arı’ya ziyaret

Antalya, Isparta ve Burdur İllerinin oluşturduğu Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu aylık olağan toplantısına katılmak üzere Antalya’ya gelen Kalkınma Ajansı Başkanı Isparta Valisi Ali Haydar ÖNER İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit ARI ’yı makamında ziyaret etti.


Fakültesi, Vasfiye Özkoçak’ı sergiyle sevindirdi Fakültesi, Vasfiye Özkoçak’ı sergiyle sevindirdi

Türkiye’nin ilk kadın polis muhabiri 86 yaşındaki Vasfiye Özkoçak, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde adına düzenlenen sergiyi ziyaret etti. Özkoçak, 57 yıl önce mezun olduğu fakültenin bugünkü öğrencileriyle bir araya gelerek kendi öğrencilik anılarını tazeledi.


Boston’dan Antalya’ya ödül Güncel Boston’dan Antalya’ya ödül

Amerika’nın Boston Eyaletinde, 1996 yılından bu yana düzenlenen ve bu sene 4-9 Aralık tarihleri arasında yapılan, Uluslararası 14.Boston Türk Festivali, Anadolu’nun Renkleri Belgesel Kısa Film yarışması sonuçları açıklandı.


Çalışanlara İstanbul Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans fırsatı Çalışanlara İstanbul Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans fırsatı

İstanbul Üniversitesi, nitelikli öğretim üyesi kadrosunun ders vereceği halkla ilişkiler, gazetecilik ve radyo-televizyon alanında ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programları açtı.


Beyzbol’culardan Başkan Gül’e Hediye Kemer Beyzbol’culardan Başkan Gül’e Hediye

Beyzbol’cular Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ettiler.


Türkiye Değişim Hareketi Kepez’de Siyaset Türkiye Değişim Hareketi Kepez’de

Antalya merkez ve ilçelerinde teşkilatlanma çalışmaları süren Türkiye Değişim Hareketi’nin (TDH) yeni oluşturulan Kepez İlçe Teşkilatı ilk toplantısını yaptı.


Türk Telekom Okulu sayısı 47’ye ulaştı Türk Telekom Okulu sayısı 47’ye ulaştı

Türk Telekom’un “Türk Telekom Okulları” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 800 öğrenciye daha etkin eğitim imkânı sağlayacak Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi açıldı. Proje tamamlandığında yaklaşık 40 bin öğrenciye Türk Telekom Okulları’nda eğitim imkânı sağlanıyor olacak.


2010’da daha mutlu ve pozitif olmak için 10 öneri Sağlık/Kadın 2010’da daha mutlu ve pozitif olmak için 10 öneri

Ay Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’den Uzman Psikolog Şeniz Ünal, günlük hayatın yoğun stresi içerisinde günlerimizi geçirirken, hayatımızı güzelleştirmenin yollarını 10 maddede kısaca sıralıyor.


Antalya’nın markalaşmasına LİMAK ve TAD desteği Güncel Antalya’nın markalaşmasına LİMAK ve TAD desteği

Limak Oteller Grubunun Antalya’nın Marka Şehir Olmasına Büyük Desteği Limaklardan TAD’lı Dil Eğitim Atağı-Limak Otelleri Eğitimde Fark Yaratıyor.


İhlas Koleji’nden bilime farklı bakış açısı Güncel İhlas Koleji’nden bilime farklı bakış açısı

İhlas Koleji’nin düzenlemiş olduğu “Fen ve Teknoloji Sunum Yarışması” renkli görüntülere sahne oldu. Bilimsel konuların, tiyatro, şarkı ve dans gibi sahne sanatlarıyla da sunulabileceğini gösteren yarışma da hem yarışmacı öğrenciler hem de izleyiciler oldukça keyifli dakikalar geçirdiler.


Dışişleri Bakan Yardımcısı Druças, Elefteros Tipos’a konuştu Dışişleri Bakan Yardımcısı Druças, Elefteros Tipos’a konuştu

20 Aralık 2009 tarihinde Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Druças, Elefteros Tipos gazetesi’ne bir mülakat verdi. G. Vlavianos’un sorularını yanıtlayan Druças, Batı Trakya ile ilgili olarak Yunanistan’ın Yunan vatandaşları ile ilgili bir konuyu herhangi bir yabancı hükümet ile tartışmayacağı yanıtını verdi.


Microsoft 'Yeni Normal' düzeni tartıştı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft 'Yeni Normal' düzeni tartıştı

“Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonu doğrultusunda kurumlara yenilikçi yazılımlar sunan Microsoft Türkiye, üretim sektöründen şirketlere yönelik özel bir etkinlik düzenledi.


Tütüncü Pil Fabrikası’na talip Güncel Tütüncü Pil Fabrikası’na talip

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’le, MKEK´e bağlı Antalya Pil Fabrikası’ binasının, Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne geçici olarak tahsis edilmesini, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile de tapu borçlarının ödenmesini görüştü.


Tütüncü’ye sağlık teşekkürü Güncel Tütüncü’ye sağlık teşekkürü

Hayırseverler Nihat ve Gülgün Ömür çifti, Gündoğdu Mahallesi’ne yaptıracakları sağlık ocağının imar sorununu çözdüğü için Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.


Kemer yeni yıla koşuyor Kemer Kemer yeni yıla koşuyor

Kemer, yeni yılı, yılın son günü gerçekleştireceği Yeni Yılı Koşusu ile karşılamaya hazırlanıyor. Yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği Kemer, ılıman iklimi, mükemmel doğası ve portakal bahçeleri ile kış aylarının da vazgeçilmez tatil beldesi olarak, yeni ve sürekli olacak bir etkinlikle uluslar arası tanıtımına önemli bir değer katıyor.


Güneşkent Antalya’ya doğru Siyaset Güneşkent Antalya’ya doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörü Erdem Armen, belediye çalışanlarına koordinatörlük çalışmaları ve güneş enerjisi hakkında bilgi verdi.


Çevreci miniklerden ‘Çevreci Başkan’a ziyaret Güncel Çevreci miniklerden ‘Çevreci Başkan’a ziyaret

Ayten Çağıran Anaokulu’nun çevreci minikleri, çevre projeleri ile örnek çalışmalar yapan Başkan Evcilmen’i makamında ziyaret etti.


Samani’den Raylı Sistem uyarısı Siyaset Samani’den Raylı Sistem uyarısı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, yazılı açıklama Raylı Sistem ile ilgili uyarılarda bulundu.


CHP Kepez’de Deveci yeniden başkan Siyaset CHP Kepez’de Deveci yeniden başkan

CHP Kepez İlçe Kongresi Sine Düğün Salonu’nda partililerin büyük katımıyla yapıldı.


Gayrimenkul Sektörü Açısından 2009 Yılı Ekonomi/Turizm Gayrimenkul Sektörü Açısından 2009 Yılı

Tüm piyasalarda olduğu gibi, gayrimenkul sektörü de 2008 yılının son çeyreğinden itibaren krizin ağırlaşmış etkilerini, derinden hissetti. İş hayatındaki belirsizlik, tüm tüketiciler için satın alma kararlarını erteletti.


Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımları ödüle doymuyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımları ödüle doymuyor

Kaspersky Lab uzmanlarının bilgisayar kullanmayı ve internette gezinmeyi daha güvenli hale getirmek için geliştirdiği Kaspersky Internet Security 2010 ve Kaspersky Anti-Virus 2010 yazılımlarına ödül yağdı.


Siyaset "Turizmde proje çok uygulama yok"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, sezonun kapanması ile birlikte işsiz kalan turizm emekçilerinin durumunu ve sektör temsilcilerinin taleplerinin gündeme getirirken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, SSK primlerinin bir kısmının Hazine tarafından karşılanması, ayakbastı ücretlerinde indirime gidilmesi, düşük faizli kredi gibi 10 başlık altındaki çalışmaların sürdüğünü söyledi.


“Yapamayacağımız hiçbir şeye söz vermeyiz” Siyaset “Yapamayacağımız hiçbir şeye söz vermeyiz”

Antalya Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz, www.antalyabest.com adresi üzerinden gazete ve TV yayını yapan, Nilhan Turan Kırdı’nın sunduğu “Kent Gündemi” isimli programa konuk oldu. Emniyet Md. Dr. Ali Yılmaz, internet portalında 1. sırayı yakalamalarının sebebini açıkladı.


Televizyoncu Kazak karaciğer nakli oldu Güncel Televizyoncu Kazak karaciğer nakli oldu

Karaciğer yetmezliği nedeniyle bir yıldır uygun organ bekleyen Türkiye Çocuk Evleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, televizyon yapımcısı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Selim Kazak (62), Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi’nde geçirdiği başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.


“Erdoğan Hitler’e mi özeniyor?” Siyaset “Erdoğan Hitler’e mi özeniyor?”

“Son günlerde yoğunlaşan işçi ve emekçilerin haklı demokratik talepleri karşısında AKP iktidarının takındığı sert ve vahşi tutum bizleri kaygılandırmaktadır” diyen CHP İL Başkanı Ömer Melli, “en son TEKEL işçilerine yapılan saldırı ile AKP’nin yüzü daha iyi görülmektedir” dedi.


AKEV satranç şampiyonlarını ödüllendirdi Güncel AKEV satranç şampiyonlarını ödüllendirdi

Ellerin simgesel olarak kullanıldığı akılla oynanan tek spor olan satranç, Özel AKEV İlköğretim Okulu öğrencileri arasında anlamlı bir rekabet yarattı.


Pasta d’Alfredo 13 bayilik verecek Pasta d’Alfredo 13 bayilik verecek

Pasta d'Alfredo markasıyla İtalyan tarzı erişte ve mantı üreten Gümüştaş Gıda'da, Market, HORECA ve Catering olmak üzere üç ana gruba üretim yapıyor. 2010 yılının ilk üç ayında 12 kentte ürettiği ürünlerin bulunmasını planlayan Pasta d’Alfredo ilk olarak 13 bayilik verecek.


Türk Barter giriş bedava kampanyası başlattı Ekonomi/Turizm Türk Barter giriş bedava kampanyası başlattı

Türk Barter, iş adamlarımıza nefes aldıracak farklı çözümler sunan, şirketlerin yılsonu hedeflerini yakalayabilmeleri için Türk Barter’a üye olmakla ilgili 31 Aralık 09 tarihine kadar “Giriş Bedava “kampanyası başlatmıştır.


AWZ Girişimcilik Kursları ilk mezunlarını verdi Güncel AWZ Girişimcilik Kursları ilk mezunlarını verdi

Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı´nın Dortmund Nordstadt´ta hayata geçirdiği İstihdam ve Ekonomi Merkezi (AWZ) girişimci adayı göçmenleri iş yaşamına hazırlıyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen Girişimcilik Atölyesi kurslarının ilkini tamamlayan 10 girişimci adayına sertifikaları verildi.


Arena ve TEB işbirliği ile sıfır faizli teknoloji kredisi Ekonomi/Turizm Arena ve TEB işbirliği ile sıfır faizli teknoloji kredisi

Arena Bilgisayar ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi’, hem Arena bayilerine hem de son kullanıcılara kattığı değerlerle rekabette fırsatlar yaratıyor.


Datateknik’e ISO 20000 Teknoloji/Bilim/İnternet Datateknik’e ISO 20000

Bilişim hizmetleri ve sistem entegrasyonu konusunda Türkiye'nin teknolojiye yön veren markası Datateknik'in hizmet kalitesi tescillendi. Datateknik; müşterilerine verdiği satış sonrası hizmet ile SGS denetimleri sonucunda ISO 20000 belgesi almaya hak kazandı.


Muratpaşa’da ücretsiz Hepatit taraması devam ediyor Güncel Muratpaşa’da ücretsiz Hepatit taraması devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi, Viral Hepatitle Savaşım Derneği işbirliği ile belediye personeli ve vatandaşlar için başlattığı ücretsiz Hepatit B ve Hepatit C taramasını sürdürüyor.


Shantel Nox Bar’a Antalyaspor renkleri Güncel Shantel Nox Bar’a Antalyaspor renkleri

Shantel Nox Bar, ilgi çekici bir organizasyonla müdavimlerini eğlendirdi.


CHP Muratpaşa İftar ziyareti Güncel CHP Muratpaşa İftar ziyareti

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan,İlçe Sekreteri Tercan Tuğral,İlçe yönetim kurulu üyeleri Asuman Aydın,Füsun Uçar ve İl Disiplin Kurulu Başkanı Mahmut Yıldırım,İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya ile birlikte Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen iftar yemeğine katıldı.


Ran Lojistik, İtalya ile Türkiye arasında aktarmasız proje taşımacılığı yapacak Ran Lojistik, İtalya ile Türkiye arasında aktarmasız proje taşımacılığı yapacak

Borsada işlem gören Ran Lojistik artık İtalya Türkiye arasında aktarmasız, direkt ağır proje taşımacılığı yapacak. Tüm taşımacılık hizmetini Ran Lojistik adına yapan grup şirketlerinden Ran Trans’ın aldığı “Yıllık Global İzin Belgesi” sayesinde Ran Lojistik müşterileri İtalya-Türkiye arasında aktarmasız, hızlı ve daha ekonomik hizmetle karşılaşacaklar…


Noel Baba'nın kemikleri sızladı Demre Noel Baba'nın kemikleri sızladı

Demre Belediye Başkan’ının ‘ben turistlerin pisiliklerini temizleyemem, gerekirse yolları keserim Kilise’ye de sokmam, acentalar para kazanıyor, turizmin bölgeye hiç katkısı yok’ şeklindeki demecin kamuoyunu yanıltıcı ve talihsiz bir açıklama olduğunu dile getiren Seyahat Acentaları Yöneticileri Başkanı Recep Yavuz, Demre’nin Akdeniz bölgesinin en çok turist çeken ve turizm gelirlerinin en yüksek olduğu yer olduğunu dile getirerek 2009 yılında kasım sonu itibarı ile Antalya Müzesine 93.680 turist ziyaret ederken, Demre Noel Baba kilisesini 381.836, Myra Örenyerini 383.243 kii ziyaret etmiştir. Turizmin bölgeye sağladığı örenyeri giriş bedeli 835.000.00 civarındadır.’dedi.


Kemer Belediyesi'nde  Mavi Bayrak Toplantısı Kemer Kemer Belediyesi'nde Mavi Bayrak Toplantısı

Türkiye’nin en fazla mavi bayrağını dalgalandıran Kemer’de, çevre ve Mavi bayrak ile ilgili eğitimlere başlayan Kemer Belediyesi ilk olarak işe farklı birimlerde çalışan personelleri ile başladı.


Su zammı Güncel Su zammı "haklı" da değil, "Halkçı" da

ÖDP Antalya İl Örgütü üyeleri, suya yapılan yüzde 10’luk zammı fatura yakarak protesto ettiler. Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan ASAT Veznesi önünde toplanan ÖDP’liler su faturalarını yaktıktan sonra basın açıklaması yaparak su zammının geri alınmasını istediler.


Çöllü: Siyaset Çöllü: "Yanlış yönetimin faturası vatandaşa ödetiliyor"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, talebin düşmesi ve maliyetlerde artış olmamasına karşın elektriğe zam yapıldığına dikkat çekerek, “Kendi kaynaklarımız heba ediliyor, yanlış yönetimin faturası vatandaşa ödetiliyor” dedi.


AKEV'de türkü tadı Güncel AKEV'de türkü tadı

Başta “Ta” adlı enstruman olmak üzere altı enstrumanın mucidi, bağlama virtüözü Muzaffer Özdemir AKEV Koleji’nde unutulmaz bir konser gerçekleştirdi.


PAYD Dergisi tekrar yayına başlıyor Güncel PAYD Dergisi tekrar yayına başlıyor

Profesyonel Animasyon Yöneticileri PAYD aylık olağın toplantısını Antalya Seans Dans Okulunda gerçekleştirdi.


Mevsimlik işçilerin hayatları belgesel oldu Mevsimlik işçilerin hayatları belgesel oldu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden Ege, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerine giden yazın 40 derece sıcaklıkta, kışın yağmur ve çamurun içinde günlüğü 15-25 TL’ye çalışarak ekmek mücadelesi veren tarım işçilerinin kaderi “Mevsimlik İşçiler/ Karkerên Demsalî” adıyla 13 bölümden oluşan bir belgesel oldu.


Manavgat Belediyespor Deepo'da Manavgat Manavgat Belediyespor Deepo'da

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi olan Deepo Outlet Center’ın bu haftaki konukları Manavgat Belediye Spordu.


Spor malzemelerinde Outlet Dönemi Güncel Spor malzemelerinde Outlet Dönemi

Akdeniz’in en büyük Outlet Alışveriş Merkezi Deepo Outlet Center’da yer alan Nike mağazasında Spor tutkunlarının vazgeçilmez markası olan Sportive 2010 model spor malzemeleri ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.


Genç ABTTF kuruldu Genç ABTTF kuruldu

12 Aralık 2009 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 16. Dönem Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Fatma Reşit oybirliği ile Genç ABTTF’nin başkanı seçildi.


Güncel "Kadının Siyasetteki Yeri ve Önemi"

Akdeniz Belediyeler Birliği, Konrad Adenauer Stiftung Vakfı işbirliği ile “Kadının Siyasetteki Yeri ve Önemi” konulu sempozyum düzenledi


Talyagöz’ün gözü yükseklerde... Güncel Talyagöz’ün gözü yükseklerde...

Abay” Hedefimiz ulaşabildiğimiz her noktadaki tüm insanlara hizmet vermektir.Kendimizi alanlarla sınırlamıyoruz.Hedefimiz sağlık turizminde marka olmak” dedi.


Elmalı Belediyesi parke döşeme çalışmalarında hız kesmiyor Elmalı Elmalı Belediyesi parke döşeme çalışmalarında hız kesmiyor

Belediye Başkanı Hüseyin ALTINTAŞ yaptığı açıklamada "Elmalı'da parkesiz yol kalmayacaktır" dedi.


Döşemealtı Belediye Spor : 1 Antalyaspor : 0 Spor Döşemealtı Belediye Spor : 1 Antalyaspor : 0

Döşemealtı Şehir Stadyumunda Pazar günü oynanan maçta, U17 grubunda Döşemealtı Belediye Spor, Antalyaspor’u 1-0 mağlup etti.


Antalyalı eczacılar anlaşmayı imzalamıyor Güncel Antalyalı eczacılar anlaşmayı imzalamıyor

Antalya Eczacı Odası Başkanı Cihan Dinç ve Antalyalı eczacılar, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kendilerine imzalatmak istediği söyleşmeyi imzalamayacaklarını açıkladı.


ATSO’dan “Turizm Buluşmaları” Güncel ATSO’dan “Turizm Buluşmaları”

2010 yılına girerken ''Küresel Krizin Türk Turizmine Yansımaları: Sorunlar ve Çözüm Önerileri'' ATSO’da masaya yatırılıyor.


Bilge Köyü’nün efsane hocasının mücadelesi kitap oldu Bilge Köyü’nün efsane hocasının mücadelesi kitap oldu

4 Mayıs 2009 günü Türkiye ve dünyayı ayağa kaldıran tüyler ürpertici bir olay yaşanmıştı. Mardin’in Bilge Köyün de, bir nişan töreni sırasında 44 kişi katliama tabi tutulmuş, bu vahşi olaydan köyün efsanevi imamı Hacı Kazım Ozan da kurtulamamıştı.


Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulunda Ağaçlandırma Çalışmaları Kemer Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulunda Ağaçlandırma Çalışmaları

Geçtiğimiz aylarda Kemer Emniyet Müdürlüğü koordinesi ve Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğünün katkılarıyla Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulu'na " Trafik Eğitim Parkuru " kurulmuştu.


"Memurların Yüzde 71’i Yoksul, Yüzde 18’i Aç!"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) tarafından Pi Gruba yaptırılan araştırmaya göre, Türkiye’deki memurların yüzde 71’i yoksulluk sınırının altında, yüzde 18’i ise açlık sınırı altında yaşıyor.


Kemer Belediyesi sahil temizliği yaptı Kemer Kemer Belediyesi sahil temizliği yaptı

Bölgemizde meydana gelen fırtına ve etkili sağanak yağış nedeniyle Kemer sokaklarında yıkılan ağaçlar ve fırtınanın getirdiği çöpler Kemer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi.


Antalya Yaş Grupları Satranç Turnuvası Deepo'da yapıldı Güncel Antalya Yaş Grupları Satranç Turnuvası Deepo'da yapıldı

Akdenizin en büyük outlet merkezi olan Deepo Outlet Center’ da bulunan satranç merkezinde.Federasyonca düzenlenen Antalya yaş grupları turnuvası yoğun bir katılımcı kitlesi ile gerçekleşti.


Yüzüğü taktı, golü attı, nişanlısına armağan etti Spor Yüzüğü taktı, golü attı, nişanlısına armağan etti

Takımının galip gelmesinde büyük rol oynayan Hüseyin Şener, Cumartesi günü Isparta Öğretmenevi'nde nişanlandı. Şener, golünü nişanlısı Melek Kahraman'a armağan ettiğini bildirdi.


Eroin bağımlısı zanlı Güncel Eroin bağımlısı zanlı

Asayiş şubesi ekiplerinin yakaladığı hırsızlık zanlısı eroin bağımlısı çıktı


Muratpaşa’da yılın son meclisi Siyaset Muratpaşa’da yılın son meclisi

Muratpaşa Belediye Meclisi, 2009 yılının son meclis toplantısında Süleyman Evcilmen başkanlığında 20 gündem maddesini karara bağladı.


Yılın sporcuları Muratpaşa’dan Spor Yılın sporcuları Muratpaşa’dan

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından yılın sporcusu seçilen Birkan Başbuğ ve Melis Dümen, Başkan Evcilmen’i makamında ziyaret etti. Başarılı sporculara kutlayan Başkan Evcilmen, “Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.


Orijinal yazılımın tüm güvencelerinden yoksun paketlere dikkat! Teknoloji/Bilim/İnternet Orijinal yazılımın tüm güvencelerinden yoksun paketlere dikkat!

Korsan yazılımları sahte ambalajlarla pazara sunan organize suç örgütleri nedeniyle tüketiciler mağdur oluyor. Taklit ambalajlar içinde kurulum CD’si olmayan, el kitapçığı fotokopileri ve hatalı etiketlerle satılan sahte ve ikinci el Windows paketleri, kullanıcıları ciddi sorunlarla baş başa bırakıyor.


Dow Bina Çözümleri’nden yeni yıla yeni ürünler Ekonomi/Turizm Dow Bina Çözümleri’nden yeni yıla yeni ürünler

Yalıtım sektörünün öncü kuruluşu Dow Bina Çözümleri, 2009 yılında yaptığı yüksek teknolojili yatırımların sonucunda, 2010 yılının Ocak ayı itibariyle piyasaya iki yeni ürün sunarak sektörde bir ilke daha imza atıyor.


Domuz gribinin çözümü Bacoban Sağlık/Kadın Domuz gribinin çözümü Bacoban

Domuz gribine karşı en uzun ömürlü dezenfektan Bacoban. Sünger tabaka ile asgari 10 gün koruma sağlıyor


Kepez’den İsviçre’ye minare protestosu Güncel Kepez’den İsviçre’ye minare protestosu

Kepez Belediyesi Meclisi ortak bir bildiri yayınlayarak İsviçre’nin minare yasağını protesto etti. Bildiri de özgürlük ve hoşgörü vurgusu yapıldı.


Tütüncü çocuklarla müzeyi gezdi Güncel Tütüncü çocuklarla müzeyi gezdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin (SAYD), “Cumhuriyet’in 86. yılında 86 okuldan 2670 öğrenci Antalya tarihi ile buluşuyor” organizasyonu çerçevesinde Kepez’deki okullardan gelen 800 öğrenci ile birlikte Antalya Müzesi’ni gezdi.


Ulusal Radyo ve Televiyon Kurulu Tele Radio FM’e uyarıda bulundu Ulusal Radyo ve Televiyon Kurulu Tele Radio FM’e uyarıda bulundu

30 Kasım 2009 tarihinde İskeçe’den Türkçe yayın yapan Tele Radio FM hakkında Ulusal Radyo ve Televizyon Kurulu tavsiye kararı aldı.


Kemer Belediye Tiyatrosu “Kanaviçe” ile “perde” dedi Kemer Kemer Belediye Tiyatrosu “Kanaviçe” ile “perde” dedi

Kemer Belediye Tiyatrosu, 2009- 2010 tiyatro sezonunu Turgut Özakman’ın yazdığı “Kanaviçe” adlı oyunla açtı.


İÜ İletişim Fakültesi, kalite denetiminden geçti İÜ İletişim Fakültesi, kalite denetiminden geçti

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2004’ten bu yana uyguladığı kalite yönetim sistemi uygulamasında başarıyla geçti.


Almanların “Gül” mutluluğu Kemer Almanların “Gül” mutluluğu

Kemer’in kardeş şehri Schwabach Belediyesi’nin davetlisi olarak “Noel Pazarı” etkinliğine katılmak üzere Almanya’ya giden Başkan Gül’ün ziyareti yerel basında büyük ilgi gördü. Schwabach gazetesi haberi “Eski bir dostun dönüşü” başlığı ile duyurdu.


Diyabet bunama riskini artırıyor Sağlık/Kadın Diyabet bunama riskini artırıyor

Araştırmalar diyabetin bunama riskini yüzde 63 oranında artırdığını gösteriyor. Bu nedenle henüz kesin tedavisi bilinmeyen Alzheimer’de risk faktörlerini düşürmek için öncelikle kan şekerini kontrol altında tutmak gerekiyor.


Kemer’de sadece turizm değil, “narenciye” de var Kemer Kemer’de sadece turizm değil, “narenciye” de var

Kemer, son yıllarda ismini tüm dünyaya turizm ile duyursa da yılların geçim kaynağı olan Narenciye’den de vazgeçemiyor. Kemer’de yaşayanların çoğu turizm ile uğraşırken, çok sayıda kişi ise tarımda ve Narenciye üretimi ile ilgili çalışarak hayatlarını sürdürüyorlar.


8. “Bir De Sen Tasarla” Yarışması başladı 8. “Bir De Sen Tasarla” Yarışması başladı

Zorlu Tekstil Grubu’nun lider markası TAÇ’ın düzenlediği 8. “Bir De Sen Tasarla” Yarışması başladı.


Yeni fiyat kararnamesi ilaç sektörünü % 25 küçültecek Ekonomi/Turizm Yeni fiyat kararnamesi ilaç sektörünü % 25 küçültecek

“Beşeri İlaçların Fiyatlandırılması Hakkındaki Kararın Değiştirilmesi ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı”nın yürürlüğe girmesi ardından ilaç sektöründe küçülme başlıyor.


Kemer'de geleceğin güreşçileri Kemer Kemer'de geleceğin güreşçileri

Kemer’de okuyan ve güreşe meraklı çocuklara Kemer Belediyesi Hizmet alanı içerisinde, Kemer Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı antrenman alanında eğitimler veriliyor.


AvivaSA,Üniversitesi öğrencilerini yarışmaya davet ediyor Güncel AvivaSA,Üniversitesi öğrencilerini yarışmaya davet ediyor

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün önde gelen şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, toplumda tasarruf ve geleceğe yatırım bilinci oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla “Kumbara Tasarım Yarışması” başlattı.


Kaspersky Lab, Kaspersky Password Manager’ı piyasaya sürüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab, Kaspersky Password Manager’ı piyasaya sürüyor

Kaspersky Lab uzmanları, geliştirdikleri Kaspersky Password Manager çözümü, Windows uygulamalarına erişimde kullanılan parolaların güvenliğini garanti altına alıyor.


Siyaset "Telefonları değil açlığın sesini dinle"

AKP hükümetinin son günlerdeki uygulamaları ile Nazi Almanya’sını çağrıştırdığını ifade eden CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Eren Kurt, Erdoğan’a “Tarih senin dersini verecek” dedi.


Eşit bütçeye, eşit yatırım Güncel Eşit bütçeye, eşit yatırım

Antalya İl Özel İdaresinin 2010 mali yılı bütçesinin 67 milyon TL olarak gelir ve gideri ile denk bir bütçe olduğu açıklandı.


Muratpaşa puan avında Spor Muratpaşa puan avında

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, haftasonu sahasında İzmir Büyükşehir Belediyespor’u konuk ediyor.


Kepezspor, takım kurmakta zorlanıyor Spor Kepezspor, takım kurmakta zorlanıyor

Kepez Belediyespor Basketbol Takımı’nın Antrenörü Tab Baldwin, Yardımcı Antrenörler Mehmet Bitim ve Aziz Bekir ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 5 oyuncunun son durumu ve Aliağa Petkim maçının oynanıp oynanmayacağı ile ilgili bilgi verdi.


Mustafa Gül “zehir zemberek” Kemer Mustafa Gül “zehir zemberek”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediyeye kazandırılan 3 adet binek araç için düzenlenen törende zehir zemberek açıklamalar yaptı. Başkan Gül, bir yandan ülkeyi kan gölüne çeviren terör olaylarını lanetlerken, diğer yandan da 10 yıl boyunca belediyeyi sadece zarara uğratan yöneticilere göndermelerde bulundu.


Devlet Hastanesi’nden Evcilmen’e eğitim plaketi Güncel Devlet Hastanesi’nden Evcilmen’e eğitim plaketi

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine kurulan ilköğretim sınıfının tefrişini yaparak, tüm gereksinimlerini karşıladı. Bu nedenle, Başkan Evcilmen’e teşekkür plaketi verildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...