Çarşamba, 23 Ekim 2019
Güncel "Kur-an'da Mümin Kadınlar" konferansı yapıldı

Özgür-Der Antalya Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu aylık konferansların Mart ayı konusu “Kur-an’da Mümin Kadınlar” idi. Konferansı Hülya Şekerci sundu. Saat 20:00’da temsilcilik binasında gerçekleştirilen konferans sunuş konuşmasıyla başladı.


SGK ile yaşanan sorunlar ATSO’da tartışıldı Güncel SGK ile yaşanan sorunlar ATSO’da tartışıldı

Antalya bölgesinde faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşları ve optisyenlerin Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaşadığı sorunlar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.


Mart ayının en iyi futbolcusu seçiliyor Spor Mart ayının en iyi futbolcusu seçiliyor

TrabzonCelliler, Şubat ayından sonra şimdi de Mart ayının en iyi futbolcusunu seçiyor.


Çin’e tangoyu sevdiren Türk Çin’e tangoyu sevdiren Türk

Tango müziği ve dansı Çin’e de ulaştı. Arjantin’e özgü tangoyu Çinlilere tanıtan, orada yaşayan bir Türk.


Fortis Bank'tan turizm merkezlerine özel destek Ekonomi/Turizm Fortis Bank'tan turizm merkezlerine özel destek

Fortis Bank Türkiye, Turizm Destek Kredisi ürününde, turizm bölgelerine özel yeni düzenlemeler yaptı.


Tütüncü’den eğitime destek sürüyor Güncel Tütüncü’den eğitime destek sürüyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Mehmet Akif Ersoy Anaokulu’nun, fiziksel alandaki sıkıntılarının çözümü için gereken desteği sağlayacaklarını söyledi.


Lara Birlik Plajı yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Lara Birlik Plajı yaz sezonuna hazırlanıyor

Lara Birlik Başkanı Erdem Armen, “Lara Birlik Plajı sadece yazın değil, yıl boyu kullanılabilen bir sosyal alan olacak” dedi.


Pritzker Ödülü Japon mimarların Pritzker Ödülü Japon mimarların

Bu yılki Pritzke Mimarlık Ödülü Japon mimarlara gitti. Ödül parası ve madalya 17 Mayıs’ta sahiplerine verilecek.


Saadet Gençlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor Siyaset Saadet Gençlik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Divanı 28 Mart Pazar günü il binasında gerçekleştirildi. İl Divan Programına 7. Bölge Başkanı ve Antalya İl Sorumlusu İsmail Mesut Özden, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Mehmet Ögke, İl Yönetim Kurulu ile İlçe Başkanları iştirak ettiler.


Muratpaşa’da dolu dolu 1 yıl Siyaset Muratpaşa’da dolu dolu 1 yıl

Görevdeki 11. yılında, son bir yılın çalışmalarını anlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, 29 Mart 2009’daki seçimlerde söz verdiği projelerden yarısını gerçekleştirdiklerini, bu performansı ikiye katlayacaklarını söyledi


Siyaset "Denizcilik kaderine terk edildi"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, “Türkiye’de denizcilik kaderine terk edildi. Bir medya grubunun el değiştirmesi için 750 milyon dolar kredi verilirken, denizcilik sektörü görmezden gelindi, unutuldu” dedi.


İstikbal'in 1000 bayisi ile liderler zirvesi İstikbal'in 1000 bayisi ile liderler zirvesi

Mobilya sektöründe 53 yıllık başarısıyla kendini kanıtlayan ve mobilya sektörünün liderliğini üstlenen İstikbal, Türkiye’nin dört bir yanına yayılan 1.000 bayisini Antalya Rixos Premium’da ağırladı.


Taç'tan özel eğitim semineri Taç'tan özel eğitim semineri

Zorlu Tekstil markası olan TAÇ tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen “Taç Bir De Sen Tasarla Yarışması”nın birinci değerlendirme aşamasında ilk 50’ye kalan öğrencilere 2 günlük özel eğitim semineri düzenlendi.


Çatal ve kaşık sandalye olursa Çatal ve kaşık sandalye olursa

Ürünlerindeki fonksiyonelliği yaratıcı tasarımlarla bir araya getiren Hisar, şimdi de geleceğin tasarımcılarına destek vermeye devam ediyor.


İSMEK 5. Uluslararası Lale Festivali'nde İSMEK 5. Uluslararası Lale Festivali'nde

İSMEK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Lale Festivali’ne katılıyor. İSMEK Geleneksel Türk El Sanatları sergi standı ve lale temalı ürün satış noktası ile göz dolduracak.


Gazi Bulvarı’ndaki parklar yenileniyor Güncel Gazi Bulvarı’ndaki parklar yenileniyor

Kepez Belediyesi, çevre yolu yeşillendirme projesinin 1. etabında Ulus Mahallesi’ndeki 11 dönüm alandan oluşan Fatih Sultan Mehmet Han Parkı’nı yeniden düzenliyor.


“Mücadelenizde yanınızda olacağız” Siyaset “Mücadelenizde yanınızda olacağız”

Kongre sonucu oluşan yeni yönetime hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletmek isteyen Türk-İş’e bağlı sendikalar İl Başkanı Özer Ülken’i makamında ziyaret etti.


Fujitsu Fujitsu

Fujitsu ve Intel’in birlikte 30 Mart 2010 Salı günü Ankara Rixos Hotel’de gerçekleştirdiği “Kamu Yararına Teknoloji Günü”nde teknolojinin kamu hizmetindeki ağırlığı bir kez daha gündeme geldi.


Güle güle kontör, hoşgeldin Lira Güle güle kontör, hoşgeldin Lira

Vodafone, faturasız hat sahibi aboneleri için 1 Nisandan itibaren yürürlüğe girecek olan yeni Türk Lirası bazlı fiyatlandırma sistemini abonelerine bir kampanyayla tanıtıyor.


TAM Vakfı Girişimci Yetiştirecek TAM Vakfı Girişimci Yetiştirecek

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Vakfı (TAM), girişimci adaylarına yönelik yoğunlaştırılmış kurslar düzenlemeye hazırlanıyor.


Yörükler gecesi’nde birlik mesajı Güncel Yörükler gecesi’nde birlik mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Yörükler Derneği tarafından düzenlenen Yörükler Gecesi’ne katıldı. Tütüncü yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.


Antalya 1 Nisan’da denize koşacak Güncel Antalya 1 Nisan’da denize koşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deniz sezonunun açıldığını dünyaya duyurmak için ilginç bir etkinliğe imza atacak. Başkan Akaydın da dahil birçok Antalyalı 1 Nisan’da denize kulaç atacak. Akaydın, bütün Antalyalıları turizm için yüzmeye davet etti.


Kepez’den Muhsin Yazıcıoğlu’na vefa Güncel Kepez’den Muhsin Yazıcıoğlu’na vefa

Kepez Belediyesi, Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 1. yılında adını taşıyan park görkemli bir törenle açıldı. Yazıcıoğlu’nun ‘Üşüyorum’ şiirini okuyan Başkan Tütüncü, törene gelenleri hüzünlendirdi.


Konyaaltı Belediyesi,kan bağışı kampanyası düzenledi Güncel Konyaaltı Belediyesi,kan bağışı kampanyası düzenledi

Konyaaltı Belediyesi, köyden kente geçişin 16. yıldönümü nedeniyle Kan Bağış kampanyası düzenledi. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen kampanyada, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Özer Ülken, meclis üyeleri, belediye personeli ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.


İhlas Koleji’nden Performans Geliştirme Projesi Güncel İhlas Koleji’nden Performans Geliştirme Projesi

Her yıl geleneksel olarak ülke genelinde düzenlenen Rehberlik Sempozyumunun 12. si “Yaşam ve Eğitim” temasıyla AR-EL Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirildi.


Muratpaşa’lı kadınlara sağlık semineri Güncel Muratpaşa’lı kadınlara sağlık semineri

Muratpaşa Belediyesi Eğitim-Kültür Müdürlüğü ve ANTİKAD işbirliğinde düzenlenen, “Rahim Ağzı Kanseri ve Menopoz” konulu seminere, bayanlar büyük ilgi gösterdi.


Disiplinde devir teslim yapıldı Siyaset Disiplinde devir teslim yapıldı

İl kongresi sonrası oluşan yeni disiplin kurulu, disiplin kurulu eski başkanı Mahmut Yıldırım ile bir araya gelerek karar defteri, gerekli dosya ve evrakları teslim aldı.


Başkan Evcilmen Geri Kazanım Tesisi’ni inceledi Güncel Başkan Evcilmen Geri Kazanım Tesisi’ni inceledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, belediye meclis üyeleri ile birlikte Geri Kazanım Ayrıştırma Tesisi’ni gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Dia-Sa mağazası Kemer'e yakıştı Kemer Dia-Sa mağazası Kemer'e yakıştı

Sabancı Grubu'na ait süpermarket zinciri Dia-Sa Mağazası Kemer’de düzenlenen bir törenle açıldı. Vira Turizmin sahipleri Özhan Erkal, Hasan ve Mahmet Kara’nın ortaklığında Kemer’e kazandırılan mağaza açılış törenine Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer İlçe Emniyet Müdürü Hasan Mutlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Anatürk ile çok sayıda Kemer’li katıldı.


Türkiye'nin en büyük LG Shop mağazası açıldı Güncel Türkiye'nin en büyük LG Shop mağazası açıldı

LG Showroom açılışı 27 Mart 2010 Cumartesi Antalya Kırcami mevkiinde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, yerli ve yabancı bir çok LG direktörünün, Antalya'nın tanınmış simalarının ve değerli basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleşti.


“Sanki baraj kapakları açıldı” Siyaset “Sanki baraj kapakları açıldı”

İl Genel Meclis Başkanı Cavit Arı ve İl Genel Meclis CHP üyeleri tarafından makamında ziyaret edilen İl Başkanı Özer Ülken, kongre sonrası il binasını ziyaret trafiğine ilginç bir benzetme yaptı.


Kemer'li balıkçıların balon balığı şikayeti Kemer Kemer'li balıkçıların balon balığı şikayeti

Kemer’li balıkçılar “Ya nasip!” diye çıktıkları denizden son dönem Balon balıklarının azizliğine uğrayarak dönüyorlar.


2. Mated zeka oyunları yarışması Güncel 2. Mated zeka oyunları yarışması

“14 Mart Dünya Pi Günü” etkinlikleri kapsamında TED ANTALYA KOLEJİ Matematik bölümü ve TÜBİTAK Matematik Kulübü tarafından düzenlenen 2. MATED Zekâ Oyunları Yarışması 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.


Genç ABTTF, Avrupa Azınlıkları Gençliği Paskalya Semineri’ne katılıyor Genç ABTTF, Avrupa Azınlıkları Gençliği Paskalya Semineri’ne katılıyor

Genç ABTTF, 27 Mart-2 Nisan 2010 tarihlerinde Makedonya’nın Ohrid kentinde düzenlenecek Avrupa Azınlıkları Gençliği’nin (YEN) Yıllık Kongresi ve Paskalya Semineri’ne katılıyor.


“Faşizme karşı en büyük sigorta Deniz Baykal’dır” Siyaset “Faşizme karşı en büyük sigorta Deniz Baykal’dır”

İl Başkanı Özer Ülken ve il yönetimi tarafından oldukça sıcak karşılanan Akaydın, ülke çapında süren totaliter rejime karşı en büyük direnişi CHP ve onun genel başkanı Deniz Baykal’ın verdiğini dile getirdi.


Avlan gölünün satışı anayasaya aykırı! Güncel Avlan gölünün satışı anayasaya aykırı!

Eski Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özkaya, ‘bu kadar da olmaz’ dedirten Avlan Gölünün kurutulan arazilerinin satışa çıkarılmasının, Kadastro yasası ve Anayasaya aykırı olduğunu söyledi.


Türk Barter 5000 üye hedefini aştı Ekonomi/Turizm Türk Barter 5000 üye hedefini aştı

Sektöründe lider ve öncü olan Türk Barter İnternational ekonomiye sağlamış olduğu destek ile 5000 üye hedefini aşarak 2009 yılını 500 milyon işlem hacmi ile kapattı


Türkiye Bedensel Engelli Milli Basketbol Takımı Kemer’de kampta Kemer Türkiye Bedensel Engelli Milli Basketbol Takımı Kemer’de kampta

Türkiye Bedensel Engelli Milli Basketbol takımı kamp için Kemer’i seçti. Kemer’de Rose Residence Beach Hotelde kampa giren Bedensel Engelli Milli Basketbol takımının kampı son derece verimli ve olumlu geçiyor.


Kepez’den öğrencilere göz taraması Güncel Kepez’den öğrencilere göz taraması

Kepez İlçe halkının sağlığı ile yakından ilgilenen Kepez Belediyesi, ilçedeki öğrencilere yönelik göz taraması başlattı. Gözlerinde sorun tespit edilen öğrencilere ücretsiz gözlük veriliyor.


Anasınıfları hayvanat bahçesini gezdi Güncel Anasınıfları hayvanat bahçesini gezdi

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin gözetiminde ve rehberliğinde hayvanat bahçesini gezdiler.


Kültür sanat etkinlikleri başlıyor Kemer Kültür sanat etkinlikleri başlıyor

Kemer Belediyesi sanat etkinliklerini artırmak ve Kemer’de Kültür Sanat faaliyetlerine farklı renk ve etkinlikler getirmek için sezon başında çalışmalarına hız verdi.


Tarım sektörüne Anfaş teşekkürü Alanya Tarım sektörüne Anfaş teşekkürü

18-20 Mart 2010 tarihlerinde Antalya Expo Center’de ALTSO ve Ziraat Odası işbirliğinde Alanya adına katılınan “Anfas Fresh Antalya “ tarım fuarının genel bir değerlendirmesini yapmak, emeği geçenlere birer teşekkür etmek ve fuar ile sağlanan birlikteliği geliştirmek için bir yemek düzenlendi.


Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, türkü severlerle buluştu Güncel Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, türkü severlerle buluştu

İki yıl önce Konyaaltı Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Koros u, ikinci konserini Antalya Kültür Merkezi’nde verdi.


Bankalara yeni virüs tehdidi Teknoloji/Bilim/İnternet Bankalara yeni virüs tehdidi

Trend Micro’nun tehdit araştırma merkezi TrendLabs, yeni bir ZBOT (TROJ_ZBOT.BYP) virüsü tespit etti. Yeni virüs, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya ve Fransa’daki bankacılık sistemlerini hedefliyor. Öncelikli hedef ise üst düzey müşterileri olan bankalar...


TED'den geleneksel kıyafet karnavalı Güncel TED'den geleneksel kıyafet karnavalı

TED Antalya koleji 5. Sınıfların Almanca öğretmenleri ile hazırlayıp sunduğu Geleneksel Kıyafet Karnavalı gösterisine bu yıl Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğundan Antalya Konsolosu Frank Urbschaft katıldı.


Kepez’den ÖSS konferansı Güncel Kepez’den ÖSS konferansı

Kepez Belediyesi organizasyonu ile "ÖSS Sınavında 2 Aşamalı Yeni Yeni Sistem" Konulu Konferans gerçekleştirildi. Konferansa Eğitim Danışmanı - Sabah Gazetesi Eğitim yazarı, CNN Türk "Başarıya Doğru" Program yapımcısı Sait Gürsoy konuşmacı olarak katıldı.


Antalya hidrobiyoloji kongresine hazırlanıyor Güncel Antalya hidrobiyoloji kongresine hazırlanıyor

Antalya, Akdeniz Hidrobiyolojisi Kongresi’ne hazırlanıyor. 23-35 Mart 2011’de gerçekleştirilecek kongrede, Akdeniz’in tehdit altındaki ‘deniz ekosistemi’ masaya yatırılacak.


Badak’tan YÖREX’e tam destek Güncel Badak’tan YÖREX’e tam destek

AKP Antalya Milletvekili Sadık Badak, bu yıl ilki düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı’na tam destek verirken, “İnşallah bir gün YÖREX’in 20’ncisinin yapıldığını görürüz” dedi.


Alakır'da 100 yaşıma kadar yaşamak istiyorum! Kumluca Alakır'da 100 yaşıma kadar yaşamak istiyorum!

Kumluca'daki Alakır çayı üzerinde yapılan HES'lere köylülerin tepkileri sürüyor. Önceki gün Karacaören köyünde bir araya gelen yüzlerce köylü Alakır vadisinde yapımı süren sekiz HES'lerin durdurulması için miting yaptı.


Antalya 9 Nisan'a hazırlanıyor Güncel Antalya 9 Nisan'a hazırlanıyor

Anadolu Gençlik Dergisi Antalya Temsilciliği AGD Antalya Şubesi ile birlikte 9 Nisan 2010 saat: 20.00’da Kepez Kapalı Spor Salonunda “Kur’an ziyafeti ve kutlu doğum gecesi” düzenliyor.


Yakın Doğu Üniversitesi Antalya’da Güncel Yakın Doğu Üniversitesi Antalya’da

Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin “Biz Yakınız Günleri”ANTALYA’da devam ediyor. Üniversite, şehrin öğrencileri ve eğitimcileriyle 30 Mart Salı günü düzenleyeceği etkinlikte buluşacak.


Eğitim-İş’te görev dağılımı Eğitim-İş’te görev dağılımı

21 Mart 2010 Günü Eğitim İş olağan üstü kongresi sonucu oluşan yeni yönetim kurulu 24 Mart 2010 Perşembe günü görev dağılımını yaparak yeni yönetim kurulu çalışmalarına başladı.


“Ekmek politika malzemesi yapılamayacak kadar önemli” “Ekmek politika malzemesi yapılamayacak kadar önemli”

Hannover Messe-Sodeks Fuarcılık’ın düzenlediği İBEXpo Fuarı’nda düzenlenen ekmek panelinde konuşan sektör temsilcileri, ekmekle ilgili uygulamaların politik malzeme yapılmamasını istedi. “Az gelişmiş, gayretli ama fakir bir ülkeyiz. Ekmek israfına tahammülümüz yok” denildi


"Sanıldığı kadar çok ilaç kullanmıyoruz"

Deloitte’un yayınladığı “Türkiye’de ve Dünyada İlaç Sanayi: Gelişme Potansiyelleri” raporu, Türkiye’de ilaç harcamalarının sanıldığı kadar yüksek olmadığını ortaya koydu.


Volvo FM’in yeni versiyonu hazır Otomotiv Volvo FM’in yeni versiyonu hazır

Volvo FM’in bölgesel dağıtım segmentindeki güçlü konumu, yeni versiyonu ile daha da güçleniyor.


Çocuklar Gülsün Diye... Çocuklar Gülsün Diye...

Büyük şehirlerdeki imkânlardan yoksun konumda 0-6 yaş aralığındaki çocukların gündüz bakımı ve okul öncesi eğitim hizmetlerine erişimlerini sağlayabilmek için oluşturulmuş “Çocuklar Gülsün Diye“ kampanyasına şimdi Turkcell ya da Vodafone SMS hattlarınız sayesinde kolayca bağışta bulunabilirsiniz!


‘Ne olursa yaparım’ yaklaşımı kariyere zarar ‘Ne olursa yaparım’ yaklaşımı kariyere zarar

Ayşegül Molu, reklam ajanslarına staj için başvuran öğrencilerin, “ne olursa yaparım” yaklaşımıyla gelmelerinin elenmelerine neden olduğunu belirtirken, Ceyda Aydede ise iletişim öğrencisinin satış tekniklerini de bilmesi gerektiğini söyledi.


Türkiye’nin en medyatik kadınları Türkiye’nin en medyatik kadınları

Medya takip ve ölçümleme sektörünün lider kuruluşu Medya Takip Merkezi (MTM), “medyada kadın”ı mercek altına alarak, geçtiğimiz yılın en popüler kadınlarını belirledi.


Dassault Systemes ve BMW'den stratejik işbirliği Otomotiv Dassault Systemes ve BMW'den stratejik işbirliği

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu mühendislik yazılımlarının dünya lideri Dassault Systèmes (DS), otomotiv sektörünün özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Alman otomotiv devi BMW ile 5 yıllık bir sözleşmeye imza attığını açıkladı.


Genç iletişimcilerden yılın iletişimcileri Genç iletişimcilerden yılın iletişimcileri

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerin oylarıyla belirlenen “2009 Yılının Başarılı İletişimcileri” ödüllerini İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen törenle aldı.


TED Antalya Koleji’nde Almanca okuma saati Güncel TED Antalya Koleji’nde Almanca okuma saati

Goethe Enstitüsünün YOLLARDA isimli edebiyat projesi çerçevesinde yazar Aygen Sibel Çelik TED’li öğrenciler ile Almanca okuma saati gerçekleştirdi.


Mini mini birler alışverişte Güncel Mini mini birler alışverişte

TED Antalya Koleji 1. sınıfları, bu hafta paranın bir değiş tokuş aracı olduğunu okulda yaşayarak öğrendi.


Facebook profilleri dolandırıcıların elinde! Teknoloji/Bilim/İnternet Facebook profilleri dolandırıcıların elinde!

Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, Facebook profillerine yönelik tehditler hakkında uyardı.


AKEV, şiirle ısındı Güncel AKEV, şiirle ısındı

13.Altın Portakal Şiir Sempozyumu ve 14. Altın Portakal Şiir Ödülü için yurdun dört bir yanından şairler, Antalya’ya aktı. Birbirinden etkili şairlerin buluştuğu etkinlikte şairler, liselerde dinletiler yaparak gençlerle buluştu.


İhlas koleji öğrencisinden altın madalya Spor İhlas koleji öğrencisinden altın madalya

Bu yıl 17.si düzenlenen Ümitler Nazım Canca Avrupa Kupası’nın ilk gününde 52 kiloda mücadele eden Kevser Çevik finalde Avusturyalı rakibini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.


170 bin güvenlikçi artık asgari ücretli 170 bin güvenlikçi artık asgari ücretli

Almanya’da özel güvenlik şirketlerinde çalışan güvenlikçilere bundan böyle asgari ücret üzerinden ödeme yapılacak.


Lufthansa’da yakında yine grev var Lufthansa’da yakında yine grev var

Pilotlar Sendikası, Lufthansa Havayolları ile Pazartesi günü yapılan görüşmelerde uzlaşmaya varamayınca greve gidileceğini açıkladı.


Almanya’da kışla gelen zarar 1,5 milyar Euro Almanya’da kışla gelen zarar 1,5 milyar Euro

Çetin geçen kış koşullarının yol açtığı zararları gidermek bu yıl Almanya’ya 1,5 milyar Euro’ya mal olacak.


Sarkozy hükümeti silbaştan Sarkozy hükümeti silbaştan

Fransa’da yerel seçimlerin ardından bir gün geçtikten sonra Sarkozy kabinesini revizyondan geçiriyor.


Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gençlik Kulübü 8 bin fidan dikti Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gençlik Kulübü 8 bin fidan dikti

Orman Haftasına Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi Gençlik kulübü damgasını vurdu.


Havalimanları AKG gazbeton ile kabuk değiştiriyor Havalimanları AKG gazbeton ile kabuk değiştiriyor

Türkiye’de hava ulaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte yenilenen havalimanlarının inşasında yapı malzemesi olarak AKG Gazbeton ürünleri tercih ediliyor.


İl encümeni köylerde... Gündoğmuş İl encümeni köylerde...

Antalya İl Encümen Üyeleri çalışmalarını köylerde sürdürüyor.


Flatofis ailesi büyümeye devam ediyor Ekonomi/Turizm Flatofis ailesi büyümeye devam ediyor

Türkiye’nin ilk A sınıfı yatay ofis projesi olan, çalışan mutluluğunu esas alan bir temel üzerinde yükselen ve ülkemizi yeni bir ofis anlayışıyla tanıştıran Flatofis’te Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firması Pronet de yerini aldı.


HP’den Yeni Bulut Bilişim Danışmanlık Hizmeti Teknoloji/Bilim/İnternet HP’den Yeni Bulut Bilişim Danışmanlık Hizmeti

HP’nin Bulut Bilişim Tasarım Hizmeti, birleşik bulut bilişim veri merkezlerinin tasarım, kurulum, uygulama aşamasında maliyeti düşürüyor ve yeni sisteme geçiş aşamasını kısaltarak işletmelere yardımcı oluyor.


Tüm Dünyadan Siyaset Bilimciler Münster´de buluşuyor Tüm Dünyadan Siyaset Bilimciler Münster´de buluşuyor

Siyaset bilimi alanında dünyanın en saygın platformu olarak kabul edilen Avrupa Politik Araştırmalar Konsorsiyumu´nun (ECPR) yıllık kongresi Münster Üniversitesi´nde başladı.


Ruslar: Ruslar: "ABD tanker uçağı projesiyle ilgimiz yok"

Ruslar, Amerikan „Wall Street Journal“ gazetesinin ortaya attığı Rusya’nın, ABD tanker uçağı ihalesine katılmak istediği haberini yalanladı.


Çiftçimize 1,2 milyar destek Ekonomi/Turizm Çiftçimize 1,2 milyar destek

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından üreticilerimize yapılmakta olan 2010 Yılı Tarımsal Destekleme ödemeleri kapsamında, 26 Mart 2010 tarihinden itibaren ödenmesine başlanacak olan Mart Ayı Tarımsal Desteklerine ilişkin 1.238.260.305 TL Ziraat Bankası hesabına geçirildi.


E-Posta web güvenliği yeterince korunuyor mu? Teknoloji/Bilim/İnternet E-Posta web güvenliği yeterince korunuyor mu?

Günümüzde kurumların hayatta kalmalarını sağlayacak bilgilerin % 60’ı çalışanlarının e-posta adreslerinde saklanıyor. Hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alan internet bazı tehditleri de beraberinde getiriyor.


ALTSO müşterek komiteler toplantısı yapıldı Alanya ALTSO müşterek komiteler toplantısı yapıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Müşterek komiteler Toplantısı” 23 Mart 2010 Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıya ALTSO’nun 24 Meslek Komitesini oluşturan üyeler iştirak etti.


AKEV'de şiir ve müzik heyecanı Güncel AKEV'de şiir ve müzik heyecanı

Dünya Şiir Günü nedeniyle AKEV’de düzenlenen şiir ve müzik gecesinde, salonu hınca hınç dolduran konuklar şiire ve müziğe doydu.


Yemeksepeti.com’dan çevre dostu projeler Yemeksepeti.com’dan çevre dostu projeler

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, sosyal sorumluluk bilinci ve çevreye duyarlı duruşuyla gelecek nesiller için görevini yerine getiriyor.


Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Santrali Bir Yaşında Ekonomi/Turizm Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Santrali Bir Yaşında

Türkiye’nin enerji çözümleri markası Tunçmatik’in, Güneş Sigorta ana binasına kurduğu Türkiye’nin ilk güneş enerjisi santrali bir yılda 10,282.32 kWh enerji üretti.


Kemer Belediyespor:5  Sarılar Belediyespor:3 Kemer Kemer Belediyespor:5 Sarılar Belediyespor:3

Süper Amatör gurupta bu hafta kendi evinde Sarılar Belediye Spor ile karşı karşıya gelen Kemer Belediye spor Rakibini 5-3 mağlup etti.


Kepez’den altın değerinde puan: 62-66 Spor Kepez’den altın değerinde puan: 62-66

Beko Basketbol Ligi'nin 25. hafta mücadelesinde Aliağa Petkim ile karşı karşıya gelen Kepez Belediyesi normal süresi 55-55 sona eren karşılaşmanın 5 dakikalık uzatmasında 66-62 maçı kazandı.


Antalya Ampute kendi sahasında üzüldü: 1-3 Spor Antalya Ampute kendi sahasında üzüldü: 1-3

Türkiye Ampute Ligi’nde 16. Haftada sahasında Altay Ampute Takımı’nı konuk eden Antalya Ampute Futbol Takımı rakibine 3-1 yenildi.


Başkan Evcilmen’den İl Başkanı Ülken’e ziyaret Siyaset Başkan Evcilmen’den İl Başkanı Ülken’e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, kongre sonrası seçilen CHP İl Yönetimi’ni ziyaret ederek kutladı. CHP İl Başkanı Ülken, 2009 yerel seçimlerinin Muratpaşa sonuçlarına vurgu yaparak ‘Başkanımızın önemini biliyoruz’ dedi.


Başkan Evcilmen, yaşlılarla kahvaltıda buluştu Güncel Başkan Evcilmen, yaşlılarla kahvaltıda buluştu

Muratpaşa Belediyesi, Yaşlılar Haftası nedeniyle 4 huzurevinde barınan yaşlılara kahvaltı verip eğlence programı düzenledi. Programa katılan Başkan Evcilmen, yaşlılarla tek tek ilgilendi


“Hepimiz ciddi sorumluluklar taşıyoruz” Siyaset “Hepimiz ciddi sorumluluklar taşıyoruz”

Yeni seçilen il yönetiminin dünkü ziyaretçileri Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve meclis üyeleri idi.


Acil Onarım Ekibi görevde Güncel Acil Onarım Ekibi görevde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından ‘Acil Onarım Ekibi’ oluşturuldu. 3 acil onarım aracı ile 15 personelden oluşan ekip, trafik ve ulaşımla ilgili sorunlara anında müdahale edecek.


Türkiye’nin ilk “kadın caz festivali” geliyor! Kültür/Sanat Türkiye’nin ilk “kadın caz festivali” geliyor!

“Kadınlar caz yapabilir mi?” sorusuna yanıtı “SheJazz” veriyor.İlki 2010 yılında gerçekleştirilecek olan SheJazz Festivali, dünyanın ve Türkiye’nin önemli kadın müzisyenlerini İstanbul sahnesine taşıyor!


Kemer "Rus pazarında artış bekliyoruz"

Kemer merkezde kurulu bulunan ve 2000 yılından bu yana A sınıfı seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren Oflaz Turizm, MITT Moskova Fuarında yaptığı yatırımların meyvesini alacak.


SEKAP kursiyerleri sertifikalarını aldı SEKAP kursiyerleri sertifikalarını aldı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Et Balık Kurumu işbirliğiyle 28.10.2009 tarihinde başlatılan “Sertifikalı Et İşçiliği ve Kasaplık Eğitim Projesi (SEKAP) kapsamında eğitim görerek sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları, 25.03.2010 tarihinde Et Balık Kurumu Toplantı Salonunda düzenlenen törenle verildi.


Türk televizyonculuğunda milat Güncel Türk televizyonculuğunda milat

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenecek “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” Türk televizyonculuğunda bir milada imza atmaya hazırlanıyor.


Son oda seçimi yapıldı Güncel Son oda seçimi yapıldı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne (AESOB) bağlı 76 odada seçimler tamamlandı. Bugün yapılan son oda genel kurulu olan Antalya Birikeçtiler Nalburiyeciler İnşaat Malzemecileri ve Hafriyatçılar Esnaf Odası’nda yapılan seçimde mevcut başkan Mehmet Ümit yeniden görevde kaldı.


Almanya´da Türk kökenli gençler girişimciliğe yöneliyor Almanya´da Türk kökenli gençler girişimciliğe yöneliyor

Türkiye ve Uyum Araştırmalar Merkezi´nin Almanya çapında gerçekleştirdiği anketin sonuçları, yenilenen nesillerle Türk göçmenlerin daha fazla girişimciliğe yöneldiklerini ve büro işlerinde çalışanların oranının arttığını gösteriyor.


“Evcilmen kaçaklardan ceza alınca, esnafa yüklendi…” Siyaset “Evcilmen kaçaklardan ceza alınca, esnafa yüklendi…”

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, “Seçim döneminde çok sayıda kaçak yapıya göz yuman Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, kaçak yapılara göz yumduğu için aldığı cezanın acısını küçük esnaftan mı çıkaracak?’’ dedi.


Kemer Rusları bekliyor Kemer Kemer Rusları bekliyor

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Uluslararası turizm fuarı MITT Moskova Fuarı Kemer için olumlu sinyaller verdi.


“Kadınlarla büyüyoruz” Siyaset “Kadınlarla büyüyoruz”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, AK Parti’ye katılan 58 yeni kadın üyeye rozetlerini taktı.


“Türkiye’ye Değer, Furkan’a Değer” Spor “Türkiye’ye Değer, Furkan’a Değer”

Antalya’da yapılan 13. Avrupa Wushu Şampiyonası’nda Sivas Türk Telekom Spor Kulübü sporcularından Furkan Şener, yıldızlarda ikili karşılaşma stilinde Avrupa şampiyonu oldu.


Eski kadastro müdürünün yağma isyanı Güncel Eski kadastro müdürünün yağma isyanı

Eski Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı ve yazar Orhan Özkaya, ülkenin her yerinden yükselen yağma ve doğa katliamları karşısında isyan etti ve ekledi: “insan her alandan kuşatılmış olan yurdun, büyük bir rant sömürüsü altında tükenişinin seyredilmesine katlanamıyor!”


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70710 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...