Cuma, 18 Ekim 2019
Kepez’den öğrencilere göz taraması Güncel Kepez’den öğrencilere göz taraması

Kepez İlçe halkının sağlığı ile yakından ilgilenen Kepez Belediyesi, ilçedeki öğrencilere yönelik göz taraması başlattı. Gözlerinde sorun tespit edilen öğrencilere ücretsiz gözlük veriliyor.


Anasınıfları hayvanat bahçesini gezdi Güncel Anasınıfları hayvanat bahçesini gezdi

TED Antalya Koleji Özel İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin gözetiminde ve rehberliğinde hayvanat bahçesini gezdiler.


Kültür sanat etkinlikleri başlıyor Kemer Kültür sanat etkinlikleri başlıyor

Kemer Belediyesi sanat etkinliklerini artırmak ve Kemer’de Kültür Sanat faaliyetlerine farklı renk ve etkinlikler getirmek için sezon başında çalışmalarına hız verdi.


Tarım sektörüne Anfaş teşekkürü Alanya Tarım sektörüne Anfaş teşekkürü

18-20 Mart 2010 tarihlerinde Antalya Expo Center’de ALTSO ve Ziraat Odası işbirliğinde Alanya adına katılınan “Anfas Fresh Antalya “ tarım fuarının genel bir değerlendirmesini yapmak, emeği geçenlere birer teşekkür etmek ve fuar ile sağlanan birlikteliği geliştirmek için bir yemek düzenlendi.


Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, türkü severlerle buluştu Güncel Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, türkü severlerle buluştu

İki yıl önce Konyaaltı Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Koros u, ikinci konserini Antalya Kültür Merkezi’nde verdi.


Bankalara yeni virüs tehdidi Teknoloji/Bilim/İnternet Bankalara yeni virüs tehdidi

Trend Micro’nun tehdit araştırma merkezi TrendLabs, yeni bir ZBOT (TROJ_ZBOT.BYP) virüsü tespit etti. Yeni virüs, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya ve Fransa’daki bankacılık sistemlerini hedefliyor. Öncelikli hedef ise üst düzey müşterileri olan bankalar...


TED'den geleneksel kıyafet karnavalı Güncel TED'den geleneksel kıyafet karnavalı

TED Antalya koleji 5. Sınıfların Almanca öğretmenleri ile hazırlayıp sunduğu Geleneksel Kıyafet Karnavalı gösterisine bu yıl Almanya Federal Cumhuriyeti Konsolosluğundan Antalya Konsolosu Frank Urbschaft katıldı.


Kepez’den ÖSS konferansı Güncel Kepez’den ÖSS konferansı

Kepez Belediyesi organizasyonu ile "ÖSS Sınavında 2 Aşamalı Yeni Yeni Sistem" Konulu Konferans gerçekleştirildi. Konferansa Eğitim Danışmanı - Sabah Gazetesi Eğitim yazarı, CNN Türk "Başarıya Doğru" Program yapımcısı Sait Gürsoy konuşmacı olarak katıldı.


Antalya hidrobiyoloji kongresine hazırlanıyor Güncel Antalya hidrobiyoloji kongresine hazırlanıyor

Antalya, Akdeniz Hidrobiyolojisi Kongresi’ne hazırlanıyor. 23-35 Mart 2011’de gerçekleştirilecek kongrede, Akdeniz’in tehdit altındaki ‘deniz ekosistemi’ masaya yatırılacak.


Badak’tan YÖREX’e tam destek Güncel Badak’tan YÖREX’e tam destek

AKP Antalya Milletvekili Sadık Badak, bu yıl ilki düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı’na tam destek verirken, “İnşallah bir gün YÖREX’in 20’ncisinin yapıldığını görürüz” dedi.


Alakır'da 100 yaşıma kadar yaşamak istiyorum! Kumluca Alakır'da 100 yaşıma kadar yaşamak istiyorum!

Kumluca'daki Alakır çayı üzerinde yapılan HES'lere köylülerin tepkileri sürüyor. Önceki gün Karacaören köyünde bir araya gelen yüzlerce köylü Alakır vadisinde yapımı süren sekiz HES'lerin durdurulması için miting yaptı.


Antalya 9 Nisan'a hazırlanıyor Güncel Antalya 9 Nisan'a hazırlanıyor

Anadolu Gençlik Dergisi Antalya Temsilciliği AGD Antalya Şubesi ile birlikte 9 Nisan 2010 saat: 20.00’da Kepez Kapalı Spor Salonunda “Kur’an ziyafeti ve kutlu doğum gecesi” düzenliyor.


Yakın Doğu Üniversitesi Antalya’da Güncel Yakın Doğu Üniversitesi Antalya’da

Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin “Biz Yakınız Günleri”ANTALYA’da devam ediyor. Üniversite, şehrin öğrencileri ve eğitimcileriyle 30 Mart Salı günü düzenleyeceği etkinlikte buluşacak.


Eğitim-İş’te görev dağılımı Eğitim-İş’te görev dağılımı

21 Mart 2010 Günü Eğitim İş olağan üstü kongresi sonucu oluşan yeni yönetim kurulu 24 Mart 2010 Perşembe günü görev dağılımını yaparak yeni yönetim kurulu çalışmalarına başladı.


“Ekmek politika malzemesi yapılamayacak kadar önemli” “Ekmek politika malzemesi yapılamayacak kadar önemli”

Hannover Messe-Sodeks Fuarcılık’ın düzenlediği İBEXpo Fuarı’nda düzenlenen ekmek panelinde konuşan sektör temsilcileri, ekmekle ilgili uygulamaların politik malzeme yapılmamasını istedi. “Az gelişmiş, gayretli ama fakir bir ülkeyiz. Ekmek israfına tahammülümüz yok” denildi


"Sanıldığı kadar çok ilaç kullanmıyoruz"

Deloitte’un yayınladığı “Türkiye’de ve Dünyada İlaç Sanayi: Gelişme Potansiyelleri” raporu, Türkiye’de ilaç harcamalarının sanıldığı kadar yüksek olmadığını ortaya koydu.


Volvo FM’in yeni versiyonu hazır Otomotiv Volvo FM’in yeni versiyonu hazır

Volvo FM’in bölgesel dağıtım segmentindeki güçlü konumu, yeni versiyonu ile daha da güçleniyor.


Çocuklar Gülsün Diye... Çocuklar Gülsün Diye...

Büyük şehirlerdeki imkânlardan yoksun konumda 0-6 yaş aralığındaki çocukların gündüz bakımı ve okul öncesi eğitim hizmetlerine erişimlerini sağlayabilmek için oluşturulmuş “Çocuklar Gülsün Diye“ kampanyasına şimdi Turkcell ya da Vodafone SMS hattlarınız sayesinde kolayca bağışta bulunabilirsiniz!


‘Ne olursa yaparım’ yaklaşımı kariyere zarar ‘Ne olursa yaparım’ yaklaşımı kariyere zarar

Ayşegül Molu, reklam ajanslarına staj için başvuran öğrencilerin, “ne olursa yaparım” yaklaşımıyla gelmelerinin elenmelerine neden olduğunu belirtirken, Ceyda Aydede ise iletişim öğrencisinin satış tekniklerini de bilmesi gerektiğini söyledi.


Türkiye’nin en medyatik kadınları Türkiye’nin en medyatik kadınları

Medya takip ve ölçümleme sektörünün lider kuruluşu Medya Takip Merkezi (MTM), “medyada kadın”ı mercek altına alarak, geçtiğimiz yılın en popüler kadınlarını belirledi.


Dassault Systemes ve BMW'den stratejik işbirliği Otomotiv Dassault Systemes ve BMW'den stratejik işbirliği

Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu mühendislik yazılımlarının dünya lideri Dassault Systèmes (DS), otomotiv sektörünün özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Alman otomotiv devi BMW ile 5 yıllık bir sözleşmeye imza attığını açıkladı.


Genç iletişimcilerden yılın iletişimcileri Genç iletişimcilerden yılın iletişimcileri

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerin oylarıyla belirlenen “2009 Yılının Başarılı İletişimcileri” ödüllerini İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen törenle aldı.


TED Antalya Koleji’nde Almanca okuma saati Güncel TED Antalya Koleji’nde Almanca okuma saati

Goethe Enstitüsünün YOLLARDA isimli edebiyat projesi çerçevesinde yazar Aygen Sibel Çelik TED’li öğrenciler ile Almanca okuma saati gerçekleştirdi.


Mini mini birler alışverişte Güncel Mini mini birler alışverişte

TED Antalya Koleji 1. sınıfları, bu hafta paranın bir değiş tokuş aracı olduğunu okulda yaşayarak öğrendi.


Facebook profilleri dolandırıcıların elinde! Teknoloji/Bilim/İnternet Facebook profilleri dolandırıcıların elinde!

Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, Facebook profillerine yönelik tehditler hakkında uyardı.


AKEV, şiirle ısındı Güncel AKEV, şiirle ısındı

13.Altın Portakal Şiir Sempozyumu ve 14. Altın Portakal Şiir Ödülü için yurdun dört bir yanından şairler, Antalya’ya aktı. Birbirinden etkili şairlerin buluştuğu etkinlikte şairler, liselerde dinletiler yaparak gençlerle buluştu.


İhlas koleji öğrencisinden altın madalya Spor İhlas koleji öğrencisinden altın madalya

Bu yıl 17.si düzenlenen Ümitler Nazım Canca Avrupa Kupası’nın ilk gününde 52 kiloda mücadele eden Kevser Çevik finalde Avusturyalı rakibini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.


170 bin güvenlikçi artık asgari ücretli 170 bin güvenlikçi artık asgari ücretli

Almanya’da özel güvenlik şirketlerinde çalışan güvenlikçilere bundan böyle asgari ücret üzerinden ödeme yapılacak.


Lufthansa’da yakında yine grev var Lufthansa’da yakında yine grev var

Pilotlar Sendikası, Lufthansa Havayolları ile Pazartesi günü yapılan görüşmelerde uzlaşmaya varamayınca greve gidileceğini açıkladı.


Almanya’da kışla gelen zarar 1,5 milyar Euro Almanya’da kışla gelen zarar 1,5 milyar Euro

Çetin geçen kış koşullarının yol açtığı zararları gidermek bu yıl Almanya’ya 1,5 milyar Euro’ya mal olacak.


Sarkozy hükümeti silbaştan Sarkozy hükümeti silbaştan

Fransa’da yerel seçimlerin ardından bir gün geçtikten sonra Sarkozy kabinesini revizyondan geçiriyor.


Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gençlik Kulübü 8 bin fidan dikti Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gençlik Kulübü 8 bin fidan dikti

Orman Haftasına Türkiye Yeşilay Cemiyeti Ankara Şubesi Gençlik kulübü damgasını vurdu.


Havalimanları AKG gazbeton ile kabuk değiştiriyor Havalimanları AKG gazbeton ile kabuk değiştiriyor

Türkiye’de hava ulaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte yenilenen havalimanlarının inşasında yapı malzemesi olarak AKG Gazbeton ürünleri tercih ediliyor.


İl encümeni köylerde... Gündoğmuş İl encümeni köylerde...

Antalya İl Encümen Üyeleri çalışmalarını köylerde sürdürüyor.


Flatofis ailesi büyümeye devam ediyor Ekonomi/Turizm Flatofis ailesi büyümeye devam ediyor

Türkiye’nin ilk A sınıfı yatay ofis projesi olan, çalışan mutluluğunu esas alan bir temel üzerinde yükselen ve ülkemizi yeni bir ofis anlayışıyla tanıştıran Flatofis’te Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firması Pronet de yerini aldı.


HP’den Yeni Bulut Bilişim Danışmanlık Hizmeti Teknoloji/Bilim/İnternet HP’den Yeni Bulut Bilişim Danışmanlık Hizmeti

HP’nin Bulut Bilişim Tasarım Hizmeti, birleşik bulut bilişim veri merkezlerinin tasarım, kurulum, uygulama aşamasında maliyeti düşürüyor ve yeni sisteme geçiş aşamasını kısaltarak işletmelere yardımcı oluyor.


Tüm Dünyadan Siyaset Bilimciler Münster´de buluşuyor Tüm Dünyadan Siyaset Bilimciler Münster´de buluşuyor

Siyaset bilimi alanında dünyanın en saygın platformu olarak kabul edilen Avrupa Politik Araştırmalar Konsorsiyumu´nun (ECPR) yıllık kongresi Münster Üniversitesi´nde başladı.


Ruslar: Ruslar: "ABD tanker uçağı projesiyle ilgimiz yok"

Ruslar, Amerikan „Wall Street Journal“ gazetesinin ortaya attığı Rusya’nın, ABD tanker uçağı ihalesine katılmak istediği haberini yalanladı.


Çiftçimize 1,2 milyar destek Ekonomi/Turizm Çiftçimize 1,2 milyar destek

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından üreticilerimize yapılmakta olan 2010 Yılı Tarımsal Destekleme ödemeleri kapsamında, 26 Mart 2010 tarihinden itibaren ödenmesine başlanacak olan Mart Ayı Tarımsal Desteklerine ilişkin 1.238.260.305 TL Ziraat Bankası hesabına geçirildi.


E-Posta web güvenliği yeterince korunuyor mu? Teknoloji/Bilim/İnternet E-Posta web güvenliği yeterince korunuyor mu?

Günümüzde kurumların hayatta kalmalarını sağlayacak bilgilerin % 60’ı çalışanlarının e-posta adreslerinde saklanıyor. Hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alan internet bazı tehditleri de beraberinde getiriyor.


ALTSO müşterek komiteler toplantısı yapıldı Alanya ALTSO müşterek komiteler toplantısı yapıldı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Müşterek komiteler Toplantısı” 23 Mart 2010 Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıya ALTSO’nun 24 Meslek Komitesini oluşturan üyeler iştirak etti.


AKEV'de şiir ve müzik heyecanı Güncel AKEV'de şiir ve müzik heyecanı

Dünya Şiir Günü nedeniyle AKEV’de düzenlenen şiir ve müzik gecesinde, salonu hınca hınç dolduran konuklar şiire ve müziğe doydu.


Yemeksepeti.com’dan çevre dostu projeler Yemeksepeti.com’dan çevre dostu projeler

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, sosyal sorumluluk bilinci ve çevreye duyarlı duruşuyla gelecek nesiller için görevini yerine getiriyor.


Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Santrali Bir Yaşında Ekonomi/Turizm Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Santrali Bir Yaşında

Türkiye’nin enerji çözümleri markası Tunçmatik’in, Güneş Sigorta ana binasına kurduğu Türkiye’nin ilk güneş enerjisi santrali bir yılda 10,282.32 kWh enerji üretti.


Kemer Belediyespor:5  Sarılar Belediyespor:3 Kemer Kemer Belediyespor:5 Sarılar Belediyespor:3

Süper Amatör gurupta bu hafta kendi evinde Sarılar Belediye Spor ile karşı karşıya gelen Kemer Belediye spor Rakibini 5-3 mağlup etti.


Kepez’den altın değerinde puan: 62-66 Spor Kepez’den altın değerinde puan: 62-66

Beko Basketbol Ligi'nin 25. hafta mücadelesinde Aliağa Petkim ile karşı karşıya gelen Kepez Belediyesi normal süresi 55-55 sona eren karşılaşmanın 5 dakikalık uzatmasında 66-62 maçı kazandı.


Antalya Ampute kendi sahasında üzüldü: 1-3 Spor Antalya Ampute kendi sahasında üzüldü: 1-3

Türkiye Ampute Ligi’nde 16. Haftada sahasında Altay Ampute Takımı’nı konuk eden Antalya Ampute Futbol Takımı rakibine 3-1 yenildi.


Başkan Evcilmen’den İl Başkanı Ülken’e ziyaret Siyaset Başkan Evcilmen’den İl Başkanı Ülken’e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Evcilmen, kongre sonrası seçilen CHP İl Yönetimi’ni ziyaret ederek kutladı. CHP İl Başkanı Ülken, 2009 yerel seçimlerinin Muratpaşa sonuçlarına vurgu yaparak ‘Başkanımızın önemini biliyoruz’ dedi.


Başkan Evcilmen, yaşlılarla kahvaltıda buluştu Güncel Başkan Evcilmen, yaşlılarla kahvaltıda buluştu

Muratpaşa Belediyesi, Yaşlılar Haftası nedeniyle 4 huzurevinde barınan yaşlılara kahvaltı verip eğlence programı düzenledi. Programa katılan Başkan Evcilmen, yaşlılarla tek tek ilgilendi


“Hepimiz ciddi sorumluluklar taşıyoruz” Siyaset “Hepimiz ciddi sorumluluklar taşıyoruz”

Yeni seçilen il yönetiminin dünkü ziyaretçileri Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve meclis üyeleri idi.


Acil Onarım Ekibi görevde Güncel Acil Onarım Ekibi görevde

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından ‘Acil Onarım Ekibi’ oluşturuldu. 3 acil onarım aracı ile 15 personelden oluşan ekip, trafik ve ulaşımla ilgili sorunlara anında müdahale edecek.


Türkiye’nin ilk “kadın caz festivali” geliyor! Kültür/Sanat Türkiye’nin ilk “kadın caz festivali” geliyor!

“Kadınlar caz yapabilir mi?” sorusuna yanıtı “SheJazz” veriyor.İlki 2010 yılında gerçekleştirilecek olan SheJazz Festivali, dünyanın ve Türkiye’nin önemli kadın müzisyenlerini İstanbul sahnesine taşıyor!


Kemer "Rus pazarında artış bekliyoruz"

Kemer merkezde kurulu bulunan ve 2000 yılından bu yana A sınıfı seyahat acentesi olarak faaliyet gösteren Oflaz Turizm, MITT Moskova Fuarında yaptığı yatırımların meyvesini alacak.


SEKAP kursiyerleri sertifikalarını aldı SEKAP kursiyerleri sertifikalarını aldı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Et Balık Kurumu işbirliğiyle 28.10.2009 tarihinde başlatılan “Sertifikalı Et İşçiliği ve Kasaplık Eğitim Projesi (SEKAP) kapsamında eğitim görerek sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları, 25.03.2010 tarihinde Et Balık Kurumu Toplantı Salonunda düzenlenen törenle verildi.


Türk televizyonculuğunda milat Güncel Türk televizyonculuğunda milat

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenecek “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” Türk televizyonculuğunda bir milada imza atmaya hazırlanıyor.


Son oda seçimi yapıldı Güncel Son oda seçimi yapıldı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne (AESOB) bağlı 76 odada seçimler tamamlandı. Bugün yapılan son oda genel kurulu olan Antalya Birikeçtiler Nalburiyeciler İnşaat Malzemecileri ve Hafriyatçılar Esnaf Odası’nda yapılan seçimde mevcut başkan Mehmet Ümit yeniden görevde kaldı.


Almanya´da Türk kökenli gençler girişimciliğe yöneliyor Almanya´da Türk kökenli gençler girişimciliğe yöneliyor

Türkiye ve Uyum Araştırmalar Merkezi´nin Almanya çapında gerçekleştirdiği anketin sonuçları, yenilenen nesillerle Türk göçmenlerin daha fazla girişimciliğe yöneldiklerini ve büro işlerinde çalışanların oranının arttığını gösteriyor.


“Evcilmen kaçaklardan ceza alınca, esnafa yüklendi…” Siyaset “Evcilmen kaçaklardan ceza alınca, esnafa yüklendi…”

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topcu, “Seçim döneminde çok sayıda kaçak yapıya göz yuman Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, kaçak yapılara göz yumduğu için aldığı cezanın acısını küçük esnaftan mı çıkaracak?’’ dedi.


Kemer Rusları bekliyor Kemer Kemer Rusları bekliyor

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Uluslararası turizm fuarı MITT Moskova Fuarı Kemer için olumlu sinyaller verdi.


“Kadınlarla büyüyoruz” Siyaset “Kadınlarla büyüyoruz”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gökçen Enç, AK Parti’ye katılan 58 yeni kadın üyeye rozetlerini taktı.


“Türkiye’ye Değer, Furkan’a Değer” Spor “Türkiye’ye Değer, Furkan’a Değer”

Antalya’da yapılan 13. Avrupa Wushu Şampiyonası’nda Sivas Türk Telekom Spor Kulübü sporcularından Furkan Şener, yıldızlarda ikili karşılaşma stilinde Avrupa şampiyonu oldu.


Eski kadastro müdürünün yağma isyanı Güncel Eski kadastro müdürünün yağma isyanı

Eski Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı ve yazar Orhan Özkaya, ülkenin her yerinden yükselen yağma ve doğa katliamları karşısında isyan etti ve ekledi: “insan her alandan kuşatılmış olan yurdun, büyük bir rant sömürüsü altında tükenişinin seyredilmesine katlanamıyor!”


Kültür ve sanat şehri Antalya Güncel Kültür ve sanat şehri Antalya

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Selim Gürata’ya gönderdiği mesajda; Çağdaş kentlerin en önemli göstergesinin kültür ve sanat olduğu, tarih boyunca kültür ve sanat kenti kimliği ile tanınan Antalya’nın, 21. yüzyılda da bir dünya kenti olmanın gereklerini yerine getirmenin çabası içerisinde olduğunu belirterek “Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun” dedi.


Çöllü Serik'teki taşkını gündeme taşıdı Siyaset Çöllü Serik'teki taşkını gündeme taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Serik Nebiler Köyü’ndeki su tahliye kanalındaki sorunlar nedeniyle yaşanan su taşkınlarını gündeme taşırken, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, taşkının kanalların temizlenmemesinden değil, yoğun yağıştan kaynaklandığını savundu.


Ampute Takımımızı destekleyelim! Spor Ampute Takımımızı destekleyelim!

Antalya Bedensel Engelliler Ampute Futbol Takımı İzmir Altay Ampute Futbol takımını konuk ediyor


Başkan Gül, Alman büyükelçisiyle bir araya geldi Kemer Başkan Gül, Alman büyükelçisiyle bir araya geldi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner tarafından Antalya'da düzenlenen Türkiye ve Almanya arasında gerçekleşen turizm çalışmaları ve 2010 turizm sezonunun değerlendirme toplantısına davetli olarak katıldı.


Belediye’den Çevre Düzenlemesi Kumluca Belediye’den Çevre Düzenlemesi

Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip, İlçenin en büyük Köyü olan Hacıveliler’e bağlı Çaybaşı Mahallesi’nde bulunan Camii çevresinde, toprak dolgusu yaparak çevre düzenlemesine katkıda bulundu.


Haydi Antalya takımına sahip çık! Spor Haydi Antalya takımına sahip çık!

Tekerlekli basketbol severleri bu ücretsiz maça davet ediyoruz.


Işıklar dünya için sönecek Işıklar dünya için sönecek

Küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek üzere Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından yapılan ışık kapatma çağrısına gayrimenkul alanında uzman finansal ve profesyonel hizmetler sunan Jones Lang LaSalle de katılıyor.


“Turizme Yön Verenler”de bu hafta “Turizme Yön Verenler”de bu hafta

Turizm konu ve konuklarının yer aldığı , TURİZME YÖN VERENLER, her hafta Cumartesi ve Pazar günleri, saat 20:00 de canlı olarak yayınlanmaya devam ediyor


TP Muratpaşa’ya Konyalılardan destek Siyaset TP Muratpaşa’ya Konyalılardan destek

Konyalılar Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Cengiz, Türkiye Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Bülent Önder ve ekibini kabul etti. Önder, Konyalıları partilerine destek vermeye davet etti. Ziyarette siyasi arena masaya yatırıldı.


Markafoni bir “ilk”e daha imza attı Ekonomi/Turizm Markafoni bir “ilk”e daha imza attı

“Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü” markafoni, Klaus Hommels’in de aralarında bulunduğu yabancı bir yatırım grubundan 11 milyon TL’lik yatırım aldı. Bu gelişme sayesinde markafoni, Türkiye pazarındaki lider konumunu daha da güçlendirme fırsatı yakaladı.


Konyaaltı Belediyesi'nden kan bağışı kampanyası Güncel Konyaaltı Belediyesi'nden kan bağışı kampanyası

Konyaaltı Belediyesi, köyden kente geçişin 16. yıldönümü nedeniyle 29 Mart Pazartesi Günü Kan Bağışı kampanyası düzenliyor.


Slogan olan “12 ay turizm” hedefi gerçekleşiyor Güncel Slogan olan “12 ay turizm” hedefi gerçekleşiyor

Kıyı bölgelerinde faaliyet gösteren otellerden kış aylarında da açık kalanların sayısındaki artış uzun süreden beri bir slogan olarak dile getirilen ’12 ay turizm’ hedefinin gerçekleştiğini gösteriyor. Antalya bölgesinde hizmete giren büyük kapasiteli 15 tesisin çoğu kış döneminde de hizmet veriyor.


Petrol Ofisi GS Bonus Card Sahiplerine avantaj sağlıyor Petrol Ofisi GS Bonus Card Sahiplerine avantaj sağlıyor

GS Bonus Card artık Petrol Ofisi istasyonlarında Positive Puan kazandırıyor. Yapılan işbirliği ile GS Bonus Card sahipleri Petrol Ofisi istasyonlarında, Positive Card avantajlarından yararlanabilecekler.


İkici el otoda Anadolu pazarı açılımı Otomotiv İkici el otoda Anadolu pazarı açılımı

İkinci el otomobil pazarını kurumsallaştıran Manheim Türkiye, İstanbul Tuzla ve İSTOÇ Oto ve Ticaret Merkezleri’nin ardından Ankara Esenboğa merkezini de hizmete soktu.


AK Parti’den Alanya çıkarması Alanya AK Parti’den Alanya çıkarması

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, Alanya İlçe ve belde teşkilatlarına ziyaretlerde bulundu.


Hazine Avlan gölünü satışa koydu! Güncel Hazine Avlan gölünü satışa koydu!

Antalya’da Avlan gölünün de aralarında olduğu toplam 52 milyon metrekarelik hazine arazisi satışa kondu, ortalık karıştı. Ortasından karayolu geçen göle talep çıkması durumunda gıda üretimi yapan tesisler ve soğuk hava deposu kurulabilecek.


Ran Lojistik SAP yatırımı kararı aldı Ekonomi/Turizm Ran Lojistik SAP yatırımı kararı aldı

Finansal yapısını güçlendirdiği halka arzın ardından, arzdan elde ettiği gelirin tamamını şirket içi yatırımlara ayıran Ran Lojistik Hizmetleri A. Ş., maliyetlerini düşürmek ve verimliliğini arttırarak rekabette fark yaratmak için SAP yatırım kararı aldı.


“Almanya’da Türk liseleri neden olmasın?“ “Almanya’da Türk liseleri neden olmasın?“

Başbakan Erdoğan’ın “Almanya’da Türk liseleri neden olmasın?“ sorusu Alman politikacıları ayağa kaldırdı.


Doğa yürüyüşü yapıldı Güncel Doğa yürüyüşü yapıldı

21 Mart 2010 Pazar günü Antalya Özgür-Der Temsilciliği tarafından bir “Doğa Yürüyüşü” düzenlendi. Döşemealtı ilçesi Düzlerçamı mevkiine düzenlenen yürüyüşe sabah erken saatlerde kepez bölgesinde buluşularak başlandı.


Antalyalı sanatseverlere müjde Kültür/Sanat Antalyalı sanatseverlere müjde

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Antalya yepyeni bir gösteri sanatları topluluğuna daha kavuşuyor.


Turistlerin vazgeçemediği tat Kemer Turistlerin vazgeçemediği tat

Kemer’in doğal güzellikleri ünlü Ulupınar bölgesinde yer alan Ulupınar Botanik Restaurant ve Balık Üretim Çiftliğinde yetiştirilen çok sayıda alabalık, Botanik’e özel “kiremitte alabalık” tadı ile gelen yerli ve yabancı misafirlere sunuluyor.


TP’den, CHP’ye ziyaret Siyaset TP’den, CHP’ye ziyaret

Türkiye Partisi İl Başkanı Sedat Başar ve yönetimi, CHP İl Başkanı Özer Ülken’i makamında ziyaret etti.


Siyaset "Taş ocakları Antalya'nın çehresini değiştirdi"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Maden Kanunu’nda değişiklik öngören tasarıyı eleştirirken, taş ocaklarının başta Antalya olmak üzere bir çok bölgede büyük tahribat yaptığını söyledi.


ATSO'da tarımsal sorunlar masaya yatırıldı Güncel ATSO'da tarımsal sorunlar masaya yatırıldı

Antalya bölgesindeki Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri’nin sorunları Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda masaya yatırıldı.


Kültür/Sanat "Keloğla Keleşoğlan bir garip saf oğlan"

Dünya Kütüphaneler Haftası dolayısıyla, Antalya Çocuk Tiyatrosu ve Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi ile ortaklaşa hazırlanan ve okumanın önemini anlatan oyun oynanacak.


Özdilek ve Ülker’den Burdur çıkarması Spor Özdilek ve Ülker’den Burdur çıkarması

Antalyaspor’un Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Ülker ve Teknik Direktör Mehmet Özdilek dün Burdur’a giderek Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde konferansa katıldı ve ardından Antalyaspor Burdur Futbol Okulu’nun açılışını gerçekleştirdi.


Sergi açılışı Başkan Evcilmen’den Kültür/Sanat Sergi açılışı Başkan Evcilmen’den

Çağdaş Eğitimi Geliştirme ve Yayma Derneği ile Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’nin birlikte gerçekleştirdiği resim kursu tamamlandı. 80 kursiyerin katıldığı kurs sonunda 80 resmi içeren sergi Muratpaşa Belediyesi hizmet binası fuayesinde açıldı.


Meme kanseri taraması yapıldı Güncel Meme kanseri taraması yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Acıbadem Hastanesi ve Avon işbirliğinde, Büyükşehir Belediyesi önünde meme kanserine yönelik tarama yapıldı.


Antalya’da çekilen Nefes, En İyi Film seçildi Kültür/Sanat Antalya’da çekilen Nefes, En İyi Film seçildi

Türkiye’nin en geniş kapsamlı jürisi tarafından belirlenen, Yeşilçam Ödülleri’nde kazananlar belirlendi. Antalya Tahtalı’da çekilen Nefes “Turkcell İlk Film Ödülü” ve En İyi Film ödülünü aldı, ve 150.000 TL para ödülünün sahibi oldu.


Başkan Evcilmen’e yılın başkanı ödülü Güncel Başkan Evcilmen’e yılın başkanı ödülü

Özel Kalem Dergisi tarafından Yılın İlçe Belediye Başkanı seçilen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen adına ödülü kızı Deren Evcilmen aldı.


Aksu’dan dev start Aksu Aksu’dan dev start

Aksu Belediyesi yeni hizmet binasının temeli düzenlenen muhteşem bir törenle atıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı İsa Yıldırım doğruluk ve dürüstlükten ayrılmadan hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi


Antalya'da Giresun coşkusu Güncel Antalya'da Giresun coşkusu

Antalya Giresunlular Derneğinin düzenlediği Yeşil Giresun Gecesi Titanic Hotelde yoğun bir katılımla yapıldı.


AK Partili kadınlardan yaşlılara ziyaret Güncel AK Partili kadınlardan yaşlılara ziyaret

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gökçen Enç, Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanı Elif İstek ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Asmalı Konak Huzurevi’ni ziyaret etti.


SP Gençlik Kolları 7. Bölge toplantısı yapıldı Siyaset SP Gençlik Kolları 7. Bölge toplantısı yapıldı

Saadet Partisi Gençlik Kolları 7. Bölge toplantısı 21 Mart Pazar günü Isparta Teşkilatının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan bölge toplantısına Genel Merkez’den Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Atik Ağdağ Bey katıldı.


Samani; “Söz verdiğimiz her şeyi yapıyoruz” Siyaset Samani; “Söz verdiğimiz her şeyi yapıyoruz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, İbradı Kaymakamlık binasının bu yıl programa alındığının müjdesini vererek, “Şimdiye kadar verdiğimiz her sözün arkasında duruyoruz. Söz verdiğimiz her şeyi yapıyoruz.” dedi.


İlk belediye ziyareti Konyaaltı’ndan Siyaset İlk belediye ziyareti Konyaaltı’ndan

Kongre sonrası oluşan yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini iletmek ve başarılar dilemek amacıyla Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve meclis üyeleri İl Başkanı Özer Ülken’i ziyaret etti.


Kemer'de yaz hazırlıkları devam ediyor Kemer Kemer'de yaz hazırlıkları devam ediyor

Kemer Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlükleri ilçe genelinde yaz hazırlıklarına devam ediyor. Ana ve yan yollardaki ağaçların budama işlerini gerçekleştiren ekipler bu sayede yol güvenliğini sağlıyorlar.


Kemer "Başka dünyamız yok"

Gatab Başkanı Yusuf Üras, dünya nüfusunun artması, küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri nedeniyle dünyayı büyük tehlikelerin beklediğini belirterek, “ Başka Dünyamız Yok ona sahip çıkalım” diye konuştu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...