Perşembe, 20 Haziran 2019
“Yaşam onların da hakkı” “Yaşam onların da hakkı”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları günü dolayısıyla yurt geneli Afişli bir kampanya başlattığını duyurdu.


Türkiye şampiyonu Stihl takımı Spor Türkiye şampiyonu Stihl takımı

Mersin’de 4 Ekim Pazar günü koşulan Architon Türkiye Offshore Şampiyonası’nın 14. ayağında 4 MIELE takımı birinci oldu. Genel sıralama sonuçlarında ise 88 STIHL takımı Türkiye Şampiyonu oldu.


84 yaşında, dünyayı gezdi ve Türkiye'yi ziyaret etti. Kemer 84 yaşında, dünyayı gezdi ve Türkiye'yi ziyaret etti.

Irak asıllı Yahudi Ruth Velther, ömrü boyunca dünyayı dolaştığını belirtirken, kızları Vered Rushinek ve Jafta Langbank ile Türkiyeye gelerek en büyük hayallerinden birisini gerçekleştirdi.


“Aman dikkat, bankanın eli yine cebinizde” Ekonomi/Turizm “Aman dikkat, bankanın eli yine cebinizde”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Bankalar tarafından uygulamaya konulan ortak ATM kullanımı işinde tüm tüketicileri dikkatli olmaya ve özenli kullanmaya çağırdı.


Döşemealtı Ahırtaş Köyünde Acil Yardım Döşemealtı Döşemealtı Ahırtaş Köyünde Acil Yardım

Merkezi İstanbul’da bulunan Acil Yardım Projesi Vakfı Antalya temsilcisi Nuray Dalkara ve Döşemealtılılar Derneği Basın Sözcüsü Kahraman Köktürk aracılığıyla Ahırtaş Köyünde çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve ayakkabı dağıtıldı.


Muratpaşa Belediye Meclisi deniz fenerinde ticareti onaylamadı Güncel Muratpaşa Belediye Meclisi deniz fenerinde ticareti onaylamadı

Ekim ayı olağan toplantısını yapan Muratpaşa Belediye Meclisi falez bandı üzerinde bulunan deniz fenerinin, plana restaurant, kafe, bar şeklinde işlenmesi talebini oybirliği ile reddetti


İz-li-Yorum Adlı Resim ve Fotoğraf Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Kültür/Sanat İz-li-Yorum Adlı Resim ve Fotoğraf Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Asuman Soylu Tuncer ve Antalya Atatürk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Azim D. Tuncer’in İZ-li-YORUM adlı resim ve fotoğraf sergisi Kaşlı sanatseverlerle buluştu.


Döşemealtı’nda Nar Festivali Heyecanı Döşemealtı Döşemealtı’nda Nar Festivali Heyecanı

Döşemealtı 6. Geleneksel Nar Festivali hazırlıkları tamamlandı. 3 Ekim Cumartesi günü saat 19:30’da, Döşemealtı Çığlık Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan festivale CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’da katılacak.


Yüzyılın ekonomik krizi bu masada tartışılacak Ekonomi/Turizm Yüzyılın ekonomik krizi bu masada tartışılacak

6-7 Ekim tarihlerinde Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası IMF-WB 2009 Guvernörler Toplantısı' nın yapılacağı İstanbul Kongre Merkezi’nin tüm mobilyaları Türkiye’nin öncü ofis mobilyası üreticisi NURUS tarafından sağlanıyor.


İyi bir uyku için yatak odası kurallarına dikkat edin Sağlık/Kadın İyi bir uyku için yatak odası kurallarına dikkat edin

Uyku bozuklukları yaşam kalitesini olumsuz etkileyen önemli faktörler arasında yer alıyor. Eğer belirli bir uyku hastalığından kaynaklanmıyorsa, uyku bozukluklarından kaçınmak için önlem almak mümkün.


Türkiye Amatör Açık Golf Turnuvası devam ediyor Türkiye Amatör Açık Golf Turnuvası devam ediyor

İkinci gün sonunda zafer erkeklerde İspanyol Scott Fernandez ve bayanlarda yine Hollandalı Chris De Vries’in !


Emniyet’ten okul müdürleri ile toplantı Serik Emniyet’ten okul müdürleri ile toplantı

Eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte Serik’teki ilköğretim ve liselerin okul müdürleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu toplantı, geçtiğimiz pazartesi günü yapıldı.


Avrupalı güzeller Belek'te kampta... Serik Avrupalı güzeller Belek'te kampta...

Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’dan 34 güzel, 2010 Benelux Güzellik Yarışması için Belek’te kampa girdi.


Beyaz Altın’da hasat zamanı Ekonomi/Turizm Beyaz Altın’da hasat zamanı

Antalya bölgesinin beyaz altını olarak adlandırılan pamuğun hasadına başlandı.


Antalya Koleji Öğrencilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziyareti Güncel Antalya Koleji Öğrencilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziyareti

Antalya Koleji İlköğretim Okulu 5.sınıflardan bir grup öğrenci, İlköğretim Haftası nedeniyle Muratpaşa Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya’yı ziyaret ettiler.


Serik'te Atatürk konulu resim sergisi Serik Serik'te Atatürk konulu resim sergisi

Antalya’nın Serik İlçesi’nde Ressam Nuri Dural tarafından 29 Ekim’de açılacak Atatürk konulu resim sergisine sponsor olarak destek veren Yağcılar Ekmek ve Unlu Mamüller firması hem sanata hemde Atatürk’e olan duyarlılığını gösterdi.


Sirkeli’de dört devlet anaokulunun inşaatı hızla tamamlanıyor! Sirkeli’de dört devlet anaokulunun inşaatı hızla tamamlanıyor!

Sirkeli Belediyesi’ne bağlı Karacaoğlan, Basırlıköy, Çelebiköy ve Satıköy’de olmak üzere dört devlet anaokulu hızla inşa ediliyor. 27 Eylül 2009 tarihli Birlik’in haberine göre acele ile imara uygun olup olmadıkları aranmaksızın dört anaokulu birden inşa edilerek hizmet etmeye hazır hale getiriliyor.


4 Ekim 2009 Pazar günü herkes sandık başına! 4 Ekim 2009 Pazar günü herkes sandık başına!

İskeçe İli PASOK Partisi Milletvekili Adayı Çetin Mandacı ve Rodop İli PASOK Partisi Milletvekili Adayı Ahmet Hacıosman ile Rodop İli Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Adayı İlhan Ahmet’ten aldığımız bilgilere göre 4 Ekim 2009 tarihinde Yunanistan’da yapılacak erken genel seçimlerde oy kullanmak isteyen ülke dışında yaşayan seçmenlere yönelik olarak hem PASOK Partisi hem de Yeni Demokrasi Partisi tarafından Almanya’dan Yunanistan’a gidiş ve dönüş uçuşlar organize edilmektedir. Seçime gidiş ve dönüş organizasyonları Almanya’nın değişik şehirlerinden olacaktır.


“Haklarınızdan haberdar mısınız?” Ekonomi/Turizm “Haklarınızdan haberdar mısınız?”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Tüketici vatandaşları hakları konusunda bir kez daha geniş kapsamlı uyardı.


Nasrettin Hoca eğitecek Güncel Nasrettin Hoca eğitecek

Kepez Belediyesi, Nasrettin Hoca ile ilçedeki anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerine, eğlence ve sohbet havasında hayat dersi verecek.


Tütüncü acıları paylaştı Güncel Tütüncü acıları paylaştı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Demokrasi Kavşağı’ndaki trafik kazasında yaşamını yitiren yolcu minibüsünün şoförü Mustafa Mercan’ın, Esentepe Mahallesi’ndeki evine taziye ziyaretinde bulundu.


Bitim mutluluğa imza attı Güncel Bitim mutluluğa imza attı

Kepez Belediyespor Basketbol Takımı’nın Yardımcı Antrenörü Mehmet Bitim, Serap Delibaş ile dünya evine girdi. Çiftin nikahını, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü kıydı.


Muratpaşa Belediyesi 64 yıllık eserlerin sahiplerini arıyor Güncel Muratpaşa Belediyesi 64 yıllık eserlerin sahiplerini arıyor

Antalya Lisesi’nde 1945-1960 yılları arasında okuyan öğrencilerin yaptığı ve resim öğretmeni Behçet Gürcan’ın sakladığı 1200 resim Muratpaşa Belediyesi’nce sahiplerine verilecek


Alanya Ekonomik Rapor'2008 çıktı Alanya Alanya Ekonomik Rapor'2008 çıktı

Alanya’yı tüm yönleriyle anlatan ve ALTSO tarafından hazırlanan “Ekonomik rapor 2008” iş dünyasının istifadesine sunuldu.


İstanbullu sanat yolcularının Antalya durağı Kültür/Sanat İstanbullu sanat yolcularının Antalya durağı

Funda Tarakçıoğlu Atölyesi sanatçıları 5-17 Ekim tarihleri arasında Antalya’da ANTİKAD’ın ev sahipliğinde karma resim sergisi düzenliyor


Akaydın Kültür/Sanat Akaydın "Toz" filminin setini ziyaret etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ‘Halkın Portakalı’ kapsamında çekimleri süren ‘Toz’ filminin setini ziyaret etti. Akaydın, Antalya halkını ve gençlerini sinema seyircisi olmaktan çıkarıp, üreten bir konuma getirmek amacında olduklarını söyledi.


Hahambaşı, üniversitede Musevilik'in tıp anlayışını anlattı Hahambaşı, üniversitede Musevilik'in tıp anlayışını anlattı

Türkiye Musevilerinin Hahambaşı İshak Haleva, şu sıralarda dünyanın gündeminde olan ötanazi, DNA müdahaleleri, sperm bankası gibi konularda çok çetin bir dönemden geçildiğini belirterek, “Hiç kuşkunuz olmasın, din adamları olarak insanı merkeze alıyoruz. Ama yerleşik hurafeleri de yıkmak pek kolay değil” dedi.


Ödüllü Yönetmenler Antalya Jürisi'nde Kültür/Sanat Ödüllü Yönetmenler Antalya Jürisi'nde

Sinemanın duayenleri Antalya’ya geliyor. Antalya, Krzysztof Zanussi, Karoly Makk, Bob Rafelson ve Bille August’ü ağırlayacak.


Kadıköy’den Anadolu’ya 800 koli yardım melzemesi uğurlandı Kadıköy’den Anadolu’ya 800 koli yardım melzemesi uğurlandı

Kadıköy Belediyesi’nin yedi yıldır sürdürdüğü ‘Anadolu’ya Yardım Kampanyası’nın taşıma sponsoru Aras Cargo’nun araçları, kış ayları için hazırlanan 800 koli yardım malzemesini sahiplerine teslim etmek üzere sefere çıktı. Aras Cargo, yedi yıl boyunca Anadolu’nun en ücra yerlerine 7 bin 137 koli ulaştırdı


AHK krizin anahtarını Dubai`de buldu Ekonomi/Turizm AHK krizin anahtarını Dubai`de buldu

Tüm Dünyayı saran ekonomik krizden çıkış yolları arayan yatırımcıların gözde ülkesi Dubai oldu. Antalya merkezli bir şirket olan AHK, Dubai`de kurduğu AHK Interiors ile çeşitli yatırımlar için anlaşmalar yaptı.


İstanbul Europa Race’in 150 bin Euro’luk ödülü sahiplerini buldu İstanbul Europa Race’in 150 bin Euro’luk ödülü sahiplerini buldu

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti ana sponsorluğunda düzenlenen ve 25 gün süren İstanbul Europa Race’in ödül töreni yapıldı. Yarışmanın ödülleri, Organizasyon Komitesi Başkanı Cumali Varer tarafından verildi.


Kamyon kazaları tarihe karışıyor! Kamyon kazaları tarihe karışıyor!

Volvo Kamyon, kaza anında araçta bulunan kişileri koruma yani pasif güvenlik konusunda daima sektöre öncülük etmiştir. 2008 yılında trafik kazalarının başlıca nedenlerinden olan uykusuzluk ve dikkatsizliğe karşı önlem alan güvenlik sistemlerini tanıtmasından bu yana Volvo Kamyon, sürücünün kaza yapmasını önlemeye yardımcı olacak aktif güvenlik konusunda da lider konumda.


Abdullah Keleş, ICF Airports'un yeni yönetim kurulu üyesi oldu Güncel Abdullah Keleş, ICF Airports'un yeni yönetim kurulu üyesi oldu

Uluslararası yolcu trafiğinde Türkiye’nin en büyük havalimanı olan Antalya Havalimanı’nın işletmeciliğini yürüten ICF Airports Yönetim Kurulu Üyeliği’ne IC Holding Turizm Grubu Genel Koordinatörü Abdullah Keleş getirildi.


Melikşah Üniversitesi’nden Öğrencilerine İş Garantisi Melikşah Üniversitesi’nden Öğrencilerine İş Garantisi

Melikşah Üniversitesi öğrencilerine iş garantisi vererek geleceklerini güvence altına alıyor. Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Memduh Boydak, “Yıllardır Türkiye’de söylenen üniversite-sanayi işbirliğini Melikşah Üniversitesi’nde hayata geçirdik” dedi.


Soğuk ve nemli hava romatizma nedeni değil... Sağlık/Kadın Soğuk ve nemli hava romatizma nedeni değil...

Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen romatizma, yaygın olmakla birlikte az tanınan, dolayısıyla toplumda, hastalık hakkında doğru olmayan bilgilerin hakim olduğu hastalıklar arasında yer alıyor.


İstemsiz göz kasılmaları psikolojik sorun sanılabiliyor! Sağlık/Kadın İstemsiz göz kasılmaları psikolojik sorun sanılabiliyor!

Blefarospazm gözkapaklarının istemsiz kasılması ile oluşan bir rahatsızlık. Bu kasılmalar o kadar şiddetli olabiliyor ki hastaların gözlerini açmaları mümkün olmayabiliyor ve hastalar günlük işlerini tek başlarına yapamayacak hale gelebiliyorlar.


Öksürük hastalık habercisi olabilir Sağlık/Kadın Öksürük hastalık habercisi olabilir

Öksürük çok basit bir savunma mekanizması gibi görünmekle birlikte, göğüs hastalıkları polikliniklerine başvuru nedenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Akciğere iğne kaçmasından, zatürreye kadar birçok hastalık öksürüğün sebebi olabiliyor.


Rus güzellerin Botanik'te Osmanlı Köşkü Keyfi Kemer Rus güzellerin Botanik'te Osmanlı Köşkü Keyfi

Türkiye'nin incisi Antalya'ya 70 km uzaklıkta yer alan Ulupınar Botanik Restaurant, deneyimli ve seçkin kadrosuyla gelen yerli ve yabancı misafirlerine hizmet ediyor.


Kalp hastalıkları kadın hayatını tehdit ediyor Sağlık/Kadın Kalp hastalıkları kadın hayatını tehdit ediyor

Erkeklere özgü olduğu düşünülen kalp hastalıklarının kadınlarda ciddiye alınmaması tanı konulmasında gecikmelere, dolayısıyla kalp krizine neden olabiliyor. Kalp hastalıklarından ölümlerin son 20 yıldır erkeklerde azalma eğilimine girmesine karşın, benzer gelişmenin kadınlarda yaşanmaması durumun ciddiyetini ortaya koyuyor.


Turistlerin pazar keyfi Kemer Turistlerin pazar keyfi

Kemer'de kurulan sebze pazarlarına turistler büyük ilgi gösteriyor. Haftanın üç günü Pazartesi Merkezde, Perşembe Günü Kuzdere Mahallesinde ve Cuma Aslanbucak Mahallesinde kurulan Sebze pazarlarına gelen çok sayıda turist taze taze meyve sebze almanın heyecanını yaşıyor. Özellikle yaz meyvelerini kilolarca alan Turistler, aldıkları meyvelerin de tadını çıkarıyorlar.


Alzheime hakkında doğru bilinen 10 yanlış Sağlık/Kadın Alzheime hakkında doğru bilinen 10 yanlış

21 Eylül Dünya Alzheimer Haftası nedeniyle dikkatler bir kez daha bu hastalığa yöneldi. Alzheimer artık hakkında daha fazla konuşulan bir hastalık. Bununla birlikte toplumda, hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaktan kaynaklanan yanlış inanışlar da mevcut. Yaşlılık hastalığı mıdır yoksa gençlerde de görülür mü? İyileşme olasılığı var mıdır? Bitkisel ilaçlar tedavide etkili midir?


Kansere kaşı etkili mücadele yeni ilaç ve tedavilerden geçiyor Sağlık/Kadın Kansere kaşı etkili mücadele yeni ilaç ve tedavilerden geçiyor

The Economist Intelligence Unit tarafından hazırlanan bir raporda önde gelen ölüm nedenleri arasında yer alan kanser hastalığının, yol açtığı ölümlere ve acılara ek olarak, 2009 sonunda dünya çapında 305 milyar dolar düzeyinde bir maliyete yol açacağı belirtildi.


"Türkiye’de Her Çocuk 9 bin 825 TL Borçla Doğuyor"

Hazine Müsteşarlığı’nın Şubat 2009 ayında yayınlanan son resmi raporuna göre Türkiye’nin toplam iç ve dış borcu 458,6 milyar dolar olarak açıklandı. Bir başka ifadeyle Türkiye’de doğan her bebek 6 bin 550 dolar, yani 9 bin 825 TL borçla dünyaya gözünü açıyor.


Yunanistan AB bütçesinden en çok pay alan ülke Yunanistan AB bütçesinden en çok pay alan ülke

23 Eylül 2009 tarihli Hürriyet’in haberine göre Avrupa Birliği bütçesinden en çok pay alan 6.2 milyar avro ile Yunanistan oldu. Böylelikle Yunanistan’ın Avrupa Birliği’ne üye olduğu 1981 yılından bu yana Birlik’ten aldığı pay 85 milyar avroyu aştı.


Güvenlikte yeterli değiliz Teknoloji/Bilim/İnternet Güvenlikte yeterli değiliz

Trend Micro’nun Türkiye’de internet kullanıcıları arasında gerçekleştirdiği “Global Web Tehditleri” konulu anketin sonuçları, kurumların ve bireylerin bilgi güvenliği tehditlerine karşı yeterince korunmadığını gösteriyor.


Erken genel seçim tartışmalarına Türkiye damgasını vurdu Erken genel seçim tartışmalarına Türkiye damgasını vurdu

4 Ekim 2009 tarihinde Yunanistan’da gerçekleşecek erken genel seçimler ile ilgili tartışmalara Türkiye tartışması damgasını vurdu. Seçim afişlerinde ya da siyasi parti liderlerini bir araya getiren canlı tartışma programlarında Yunanistan dış politikasında Türkiye konusu ile Türkiye-Avrupa Birliği ilişkisinde Yunanistan’ın tutumu ile ilgili hararetli tartışmalar yaşanıyor.


Döşemealtı Nar Festivali’ne hazırlanıyor Döşemealtı Döşemealtı Nar Festivali’ne hazırlanıyor

Döşemealtı Belediyesi her yıl düzenlediği Geleneksel Nar Festivali’nin bu yıl 6.’sına hazırlanıyor. 3 Ekim 2009 Cumartesi günü Döşemealtı Çığlık stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan Nar Festivali’nin hazırlıkları başladı.


Bakan Yıldırım: Siyaset Bakan Yıldırım: "Antalya'da 1682 baz istasyonu var"

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, baz istasyonlarının insan sağlığı üzerindeki etkileri ve Antalya’daki baz istasyonlarını TBMM gündemine taşırken, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Antalya’da 3 operatöre ait 1682 baz istasyonu olduğunu açıkladı.


Dostluk kazandı Spor Dostluk kazandı

2010 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarına Antalya'da kamp yaparak hazırlanan A Bayan Milli Hentbol Takımımız, Polonya Bayan Milli Takımı ile iki hazırlık maçı yaptı. İlk maçı 28-20 kaybeden Milliler, ikinci maçta rövanşı 28-20 almayı bildi. Muratpaşa Belediye Spor Salonu'nda oynanan maçları Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen de takip etti.


Paşa iyi başladı Spor Paşa iyi başladı

Antalya Süper Amatör Futbol Ligi'nde Muratpaşa Belediyespor sezonun ilk maçında kendi evinde Serik Belediyespor'u Soner, Erkut ve Eyüp'ün golleriyle 3-0 yendi.


Geleceğin Sharapovaları Antalya'da... Spor Geleceğin Sharapovaları Antalya'da...

Türk turizminin öncü kuruluşlarından OTI Holding uluslararası bir barış ve dostluk projesine daha imza atıyor. Rusya ve Türkiye’den genç raketleri Antalya’da dostluk turnuvasında buluşturuyor.


“Yap-boz işlerine karşıyız” Siyaset “Yap-boz işlerine karşıyız”

Ulus Mahallesi’ndeki kaldırım çalışmalarını denetleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “ Yap-boz işlerine karşıyız. Devletin kör kuruşunu dahi sokağa atacak bir anlayışımız yok.” dedi.


Hakkârililer Derneği ilk genel Kurulunu gerçekleştirdi Güncel Hakkârililer Derneği ilk genel Kurulunu gerçekleştirdi

Hakkârililer Antalya Kültür Sana, Eğitim Yardımlaşma Dayanışma ve Koruma Derneği birinci Olağan Kongresi Dernek binasında gerçekleşti


Shell'den Rusya'ya dev yatırım Ekonomi/Turizm Shell'den Rusya'ya dev yatırım

Shell, Rusya pazarında bir ilk gerçekleştirerek yıllık 200 milyon litre (yaklaşık 180 bin ton) üretim kapasiteli bir Madeni Yağ Harmanlama Tesisi kuruyor.


ZyXEL lösemili çocuklara destek oluyor! ZyXEL lösemili çocuklara destek oluyor!

LÖSEV’in Lösemili Çocuklar Köyü projesine bağışta bulunan ZyXEL, teknolojisini çocukların emrine sundu. ZyXEL, lösemili çocuklara sahip ailelerin tedavi boyunca yaşamlarını sürdüreceği köydeki tesislerin veri iletişim altyapısının büyük bir bölümünü sağlıyor. ZyXEL’in bağışladığı cihazlar, Lösemili Çocuklar Köyü’ne gelen çocukların bir anlamda sağlıklarına kavuşmalarına da katkıda bulunacak.


Milletvekillerinden Başkan Akıncıoğlu’na ziyaret Spor Milletvekillerinden Başkan Akıncıoğlu’na ziyaret

Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Arıcı ve Sadık Badak, Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Arıcı ve Badak, bugün saat 13:30’da Hasan Subaşı Tesisleri’ne gelerek Başkan Akıncıoğlu ile bir süre sohbet etti. Antalyaspor için maddi ve manevi neler yapılabileceğinin konuşulduğu ve yaklaşık yarım saat süren sohbet toplantısına kırmızı-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyelerinden Abdurrahman Yılmaz da katıldı.


Microsoft Türkiye İş Ortakları ödüllerini aldı Teknoloji/Bilim/İnternet Microsoft Türkiye İş Ortakları ödüllerini aldı

Microsoft Türkiye iş ortaklarının başarısını 24 Eylül 2009 Perşembe gecesi yeni merkez binada yapılan “Microsoft Türkiye İş Ortakları Ödül Töreni” ile kutladı. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın yeni görevi nedeniyle veda ettiği anlamlı geceye bilişim sektörünün yöneticileri de katıldı. Gecede, başarılı olan 16 iş ortağı Microsoft Türkiye tarafından ödüllendirildi.


TTNET’ten 8 Mbps’ye Kadar Hızlı İnternet 19.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET’ten 8 Mbps’ye Kadar Hızlı İnternet 19.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Yıl sonuna kadar TTNET ADSL paketlerine abone olanlar, ilk altı ay boyunca 19.99 TL’den başlayan fiyatlarla internetin keyfine varacak...


LAOS’un Türkiye karşıtı seçim afişleri sorun olmaya devam ediyor LAOS’un Türkiye karşıtı seçim afişleri sorun olmaya devam ediyor

Ortodoks Halk Teyakkuz Partisi’nin (LAOS) Türkiye karşıtı seçim afişleri Gümülcine’de asılı olmaya devam ediyor. 27 Eylül 2009 tarihli Olay gazetesinin haberine göre savcılık kararı ile kaldırılması kararı alınan Türkiye karşıtı seçim afişleri Gümülcine şehir otoparkında halen bulunuyor. *


Kepez’de Satranç Turnuvası sona erdi Spor Kepez’de Satranç Turnuvası sona erdi

Kepez Belediyesi 1. Satranç Turnuvası satranç severleri biraraya geldi. 4 kategoride 140 sporcunun katıldığıturnuvada dereceye girenlere ödülleri verildi.


Gül:  ‘İstanbul Üniversitesi’nin yenilenmesini sonuna kadar destekleyeceğim’ Gül: ‘İstanbul Üniversitesi’nin yenilenmesini sonuna kadar destekleyeceğim’

İstanbul Üniversitesi, 2009-2010 Akademik Yılı açılışı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katıldığı törenle yapıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin meseleleriyle yakından ilgilenmenin, üniversitelerin asli görevlerinin içinde olduğunu belirterek, "Üniversitelerin günlük siyasi çekişmelerin merkezi olmasının, gerekli fonksiyonlarını gölgelediği kanaatindeyim" dedi.


Kahvaltı yapmadan okula giden çocuk öğrenme zorluğu çeker Sağlık/Kadın Kahvaltı yapmadan okula giden çocuk öğrenme zorluğu çeker

Kahvaltı özellikle okula gitmek için sabah erkenden yola çıkan çocuklar için günün en önemli öğünlerinden biri. Ancak ebeveynlerin işe yetişme telaşı, çocukların erken kalkamaması gibi sorunlar öğrencilerin kahvaltı yapmadan okula gitmesine neden olabiliyor.


Deepo'da alışveriş Hokka'da yemek keyfi Güncel Deepo'da alışveriş Hokka'da yemek keyfi

365 gün indirimin ve keyifli alışverişin adresi Deepo Outlet Center bünyesinde 29 Mayıs 2009 tarihinde açılan ve 5 aydır müşterilerine kusursuz bir hizmet sunan Hokka Restoran uygun fiyatları, özel menü seçenekleri ve paket servis seçeneği ile Antalyalıların tercihi olmaya devam ediyor.


ATİK tenis takımı sporcuları Rusya Spor ATİK tenis takımı sporcuları Rusya

Türk tenisinin önde gelen kulüplerinden ‘‘ATİK’’ ile Turizminin lider kuruluşlarından ‘‘ODEON Tours’’, uluslararası barış ve dostluk adına birlikte ilk kez tenis aracılığıyla yeni bir projeye imza atıyorlar.


Michelin’in “Lastik Adamı” 31 binden fazla sürücüyü bilinçlendirdi Michelin’in “Lastik Adamı” 31 binden fazla sürücüyü bilinçlendirdi

Michelin’in lastiklerde enerji tasarrufu konusunda sürücüleri bilinçlendirmeye yönelik faaliyete geçirdiği www.yesillastikler.com sitesinde 1.5 ayda 25 binden fazla sürücü yakıt hesaplaması gerçekleştirdi. Michelin’in yine aynı temayla gerçekleştirdiği “Lastiklerde Enerji Tasarrufu” aktivitelerine ise toplam 6 bin 959 kişi katıldı.


Tesco Kipa yöneticileri Halk Ekmek'i gezdi Güncel Tesco Kipa yöneticileri Halk Ekmek'i gezdi

Türkiye’nin market devi TESCO KİPA yöneticileri Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret etti.


Portakal Afişi Altın Bakışlı Kültür/Sanat Portakal Afişi Altın Bakışlı

46. Uluslararası Antalya Altın portakal Film Festivali’nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda Festival afişi de hazırlandı. Türkiye’nin en köklü sinema etkinliği olan Altın Portakal, bu yıl, “portakal” gibi tanıdık bir imgeyi kullanmayı seçti.


Bel ve sırt ağrısından korunmak tedaviden daha kolay Sağlık/Kadın Bel ve sırt ağrısından korunmak tedaviden daha kolay

Toplumda çok yaygın olan bel ağrılarını, hemen hemen herkes hayatının herhangi bir döneminde hafiften çok şiddetliye doğru yayılan bir yelpazede yaşayabiliyor.


Elmalı Belediyesi çalışmaları hız kesmiyor Elmalı Elmalı Belediyesi çalışmaları hız kesmiyor

Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş, gelecek sezonda ihtiyaçlar göz önüne alınarak hal dükkan yapımının devam edeceğini söyledi


46 Festival’de ‘Antalya’ya Koş’ Kültür/Sanat 46 Festival’de ‘Antalya’ya Koş’

Türkiye’nin ilk festival şarkısı “Antalya’ya Koş”, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin simgelerinden biri olması için yeniden düzenlendi.


Kemer Belediyesi artık ses denetimlerini kendi bünyesinde yapacak Kemer Kemer Belediyesi artık ses denetimlerini kendi bünyesinde yapacak

Kemer Belediyesi daha önce dışarından bir firmaya yaptırdığı ses denetimlerini artık kendi bünyesinde yapabilecek.


ATSO, Saint Petersburg ile “kardeş oda” oldu Güncel ATSO, Saint Petersburg ile “kardeş oda” oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Rusya Federasyonu’nun ünlü sanayi ve turizm kentlerinden Saint Petersburg Pushkin-Pavlovsk Bölgesi Sanayi ve Ticaret Odası ile “Kardeş Oda” protokolü imzaladı.


Beklenen mor terlikler piyasada... Beklenen mor terlikler piyasada...

Galatasaray takımının büyük ilgi gören mor formasından sonra, mor terlikler, Twigy markası ile 18 Eylül 2009 tarihi itibariyle artık piyasada…


British Gas, İngiltere'de Kombi Problemini Çözdü British Gas, İngiltere'de Kombi Problemini Çözdü

MagnaClean Professional manyetik kombi filtre üreticisi ADEY Professional Heating Solutions firması, İngiltere'de British Gas ile bir kontrat imzaladı. British Gas firması İngiltere'de en büyük enerji tedarikçisi olarak, merkezi ısıtma, kombi montaj ve servislerini yönetiyor.


Kültür/Sanat "Uzak İhtimal" yakında sinemalarda...

Yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun’un yaptığı başrollerini Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan ve Ersan Uysal’ın paylaştığı ödüle doymayan, merakla beklenen film “Uzak İhtimal” 9 Ekim tarihinde vizyonda…


Trabzonspor aşkı TS Club ile Boyner'e taşınıyor Trabzonspor aşkı TS Club ile Boyner'e taşınıyor

Trabzonspor Ticari Ürünler Ticaret A.Ş. ile Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, 29 Eylül 2009 tarihinden itibaren Türkiye genelindeki 26 Boyner Mağazası’nda TS Club ürünlerinin satışları başladı.


Kış futbol okulu başlıyor Spor Kış futbol okulu başlıyor

Antalyaspor Yaz Futbol Okulu’nda toplam 225 futbol severin sertifikalarını almalarının ardından kış futbol okulu hizmete girmeye hazırlanıyor.


Xerox’tan dev satın alma Teknoloji/Bilim/İnternet Xerox’tan dev satın alma

Xerox, dış kaynak hizmetlerinde büyümek için 74.000 çalışanı olan “Affiliated Computer Services” isimli şirketi 6,4 milyar dolara satın aldı.


Grip aşısı olun, kalbinizi koruyun Sağlık/Kadın Grip aşısı olun, kalbinizi koruyun

Bilinen bir kalp hastalığı olan insanların gribe yakalandıklarında kalp krizinden ölme riski yüksektir. Çünkü grip, damarlarında tıkanmaya yol açmakta ve bu durum kalbi de olumsuz etkilemektedir. Her yıl düzenli olunan grip aşısı, kalp krizlerine karşı koruyucu özellik taşımaktadır.


İyi uyumayan çocuklar obezite ve depresyona daha yatkın Sağlık/Kadın İyi uyumayan çocuklar obezite ve depresyona daha yatkın

Memorial Suadiye Tıp Merkezi; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Yıldırım, “Çocuklarda uykunun önemi” hakkında bilgi verdi.


Ağ uzmanlığında yeni zirve: Cisco Certified Architect Teknoloji/Bilim/İnternet Ağ uzmanlığında yeni zirve: Cisco Certified Architect

Ağ altyapısı mimarisinde artan yenilikçilik ortamında yetkinlik ve deneyimi belgeleyen Cisco Certified Architect sertifikası, network uzmanlığını CCIE seviyesinin de üstüne taşıyor


U12 Buca Genç – Cup’a gidecek Spor U12 Buca Genç – Cup’a gidecek

Antalyaspor altyapı kategorilerinden U12 Futbol Takımı, 2. Uluslararası Buca Genç – Cup Turnuvası’na davet edildi.


Windows 7’ye Günler Kala İnternet’te Yeni Heyecan Fırtınası Teknoloji/Bilim/İnternet Windows 7’ye Günler Kala İnternet’te Yeni Heyecan Fırtınası

Yeni nesil işletim sistemi Windows 7’nin lansman etkinlikleri kapsamında Microsoft Türkiye, İnternet’te iddialı olan herkesi çok keyifli ve özel bir yarışmaya davet ediyor. Katılımcılar arasından seçilecek iki kişi yarışma süresince bir mekanda yedi gün yedi gece kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalışacak ve sanal topluluk oluşturma becerilerini ortaya koyacaklar.


Kemer Belediyesi’nden öğrencilere yardım Kemer Kemer Belediyesi’nden öğrencilere yardım

Kemer Belediyesi tarafından okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.


Ekonomi/Turizm "Antalya'da ilk ve tek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

Akdeniz Ertan Boya Mağaza Müdürü Uğur Hakan Demirtürk, “Disiplinli ve ilkeli ticaret anlayışımız, güler yüzlü ve insan odaklı çalışmalarımızı tam 20 yıl aralıksız sürdürmenin verdiği gurur ile özgüven sayesinde bugün de müşterilerimizin teveccühü sayesinde onlara hizmet arzusuyla çalışmalarımızı şevkle sürdürmekteyiz. Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutup,müşterilerimizin isteklerine hızlı ve net bir şekilde nasıl cevap verebiliriz diye çalışmalarımızı geliştirmekteyiz.” dedi.


Kepez’de satranç turnuvası Spor Kepez’de satranç turnuvası

Kepez Belediyesi 1. Satranç Turnuvası satranç severleri biraraya getirdi. 4 kategoride 140 sporcunun katıldığı turnuva iki gün sürecek


Masadağı Çamlıca Tepesi olacak Güncel Masadağı Çamlıca Tepesi olacak

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 10 dönümlük seyir terası projesiyle, denizin, Bey Dağları’nın ve kent merkezinin kuş bakışı izlendiği Masa Dağı bölgesini, Çamlıca Tepesi gibi çekim merkezi haline getireceklerini söyledi.


Göz bozukluğu okul başarısını azaltabilir Sağlık/Kadın Göz bozukluğu okul başarısını azaltabilir

Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Prof.Dr. Hayati Tolun “Okul çağına gelmiş çocukların okula başlamadan önce muayene edilmeleri, geç kalınmadan göz problemini tespit edebilmek ve de okulda göz problemlerine bağlı öğrenme güçlüğünü önlemek açısından çok önemlidir” diyor ve uyarıyor “Pek çok göz problemi erken yaşlarda başladığından çocukların belli zamanlarda gözleri kontrolden geçirilmelidir. Çocukta bir problem görülmese bile 2 yılda bir göz muayenesi yapılmalıdır”.


Ali Bey Resorts’lar TUI’nin “En İyi Oteller” listesine girdi Güncel Ali Bey Resorts’lar TUI’nin “En İyi Oteller” listesine girdi

Ali Bey Resorts’ların Manavgat’taki tesisleri, dünyanın en büyük tur operatörlerinden turizm devi TUI'nin dünyada çalıştığı 10 bin otelde konaklattığı müşterisi arasında yaptığı anketle belirlediği


Diş hastalıklarında doğru bilinen yanlışlar Sağlık/Kadın Diş hastalıklarında doğru bilinen yanlışlar

Diş hastalıklarında halk arasında doğru bilinen yanlışlar diş kayıplarından, diş eti rahatsızlıklarına kadar pek soruna neden oluyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...